אלי ישי חוזר?

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

Re: אלי ישי חוזר?

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 29 מאי 2016, 18:43

זה הוא כתב:
הכתב והמכתב כתב:זו השאלה.
למה כדי לראות השגים של דרעי אין צורך לבדוק בארכיונים ושל יש אין. מוזר בן אדם היה יו"ר 12 שנה. כיהן ב3 תפקידי שרים וכל ההוכחה שהוא עשה משהו זה שהרב עובדיה לא החליף אותו?
הסיפור שציינת זה מה שיש לך להציג על השגי ישי? ברור שזה בלי רעש כי ביחס לבן אדם שהוא שר פנים וכו' לעשות טובה פרטית למוסד זה באמת משהו קטן. אם כי כל הכבוד.
שוב אני לא מדבר על צדקנותו של דרעי וגם לא חושב שלאלי ישי אסור להקים מפלגה. אבל לכנסת רצים כדי להועיל. ובזה התשובה ברורה.
אם זה שהרב עובדיה לא החליף את ישי זו הוכחה אזגם לפי כן דרעי היה 12 שנים יו"ר והרב עובדיה לא העיף אותו. אז תחליט

לא ממש לא, ההישגים של דרעי ידועים כי נעשו בזמן האחרון ומדובר בהנחה תחבורה הציבורית בלבד, אבל של ישי נשכחו ברבות הזמן, ובכלל ישי לא רץ לספר על כל הישג שלו.

הוא עשה כמה הסכמים קואליציוניים טובים מאוד מאוד, כולל קצבאות ילדים וכו', דרך אגב פרשת עמנואל הוא הצליח לסגור אותו

תראה את ביזויו של מרן הרב שלום כהן משך אותו עד לצפון למירון לפנות בוקר עם מסוק כדי להשתלט על אירוע פרטי של ארגון בני הישיבות ולהשיג תמונה טובה, ואז לא נתנו לתלות את השלט התודה אריה דרעי ותהום כל העיר. כזה דבר מעולם לא היה נעשה ע"י הרב אלי ישי.

הסיפור שלי בא להציג הישג קטן שלא ידוע לציבור, כי כזה הוא פעל בשקט.

אני לא אומר שדרעי לא שווה שום דבר, אני אומר שהוא אכן פעיל מאוד, אבל בשיטה אחרת של אלי ישי, בקול רעש גדול, לעומת ישי שהוא עושה דברים בשקט, אתה מציג כאילו מרן לא יכל להעיף אותו ולכן זה לא אומר שהוא היה טוב, אבל זה זילזול במרן, כי מרן כל הזמן שיבח אותו, וממש לא חיפש להעיף אותו והדברים ידועים.

חבל כך לפגוע בכבודו של מרן.

א. קודם כל ביקשנו ממך, אם אתה כ"כ בטוח ביכולות של ישי, אנא ממך תעשה טובה ותחפש עבורו איזה הישג אחד משמעותי שאיתו הוא יוכל לנפנף, א"א מתומכיו פה לא מצא כזאת, עכשיו אל תתחיל עם סיפורים של שקט ורעש וכדו', המשוואה היא ברורה ביותר: דרעי מועיל = ישי שקט ופעל כבר לםני הרבה זמן עד שלא זוכרים מה הוא עשה.
ב. אם הוא עשה הסכמים קואליציוניים טובים, אולי אתה עושה טובה ומעלה לנו איזה צימוק אחד שהוא הביא ליהדות החרדית, הוא הרי עשה הרבה הסכמים קואליציוניים במשך 12 שנות רביצתו על כסא היו"ר.
ג. אולי אתה מגלה לנו מה הוא בדיוק עשה בפרשיית עמנואל, תגלה לו, הוא עצמו לא יודע מה הוא עשה שמה. אולי בפריימריז בליכוד יהיה לו עוד נושא לנפנף בו.
ד. לדבריך שביזו את הרב שלום כהן בזה שלקחו אותו עם מסוק, נו, באמת, הרב עובדיה לא היה נוסע כל שנה במסוק מצפון הארץ לדרומה לכנסים פרטיים וציבוריים, עכשיו תגיד לי מה ההבדל בין זה לזה...
ה. ואם זה ההישגים שלך שאלי ישי פעל אוי לה לאותו בושה, להשיג גן בשקט - זה מה שהוא יכול לפעול. עם עוד כאלו אנשים שקטים ואבדנו.
ו. ושאלת השאלות: איפה כל ההישגים ההם היו עד עכשיו, אם באמת היו לו הישגים בטח היינו שומעים מכך בבחירות השכם והערב, אלא מאי לא היה לו שום הישגים והוא אף פעם לא הבטיח לפעול לטובת היהדות אחר שייכנס לכנסת אלא לטובת ההתנחלויות המבודדות ביו"ש וכפי שאנני כבר טענתי פה כמה וכמה פעמים.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 29 מאי 2016, 18:44

א יודעלע כתב:
שש משזר כתב:'הסברים בסגנון... לא יתקבלו אצלי'.
ברור שרובם פחדו, והלכו עם ה'זרם'. רק מתי מעט אמרו דבר, וגם הם פחדו מלומר את אשר עם לבבם באמת. כך הרבנים שמואלי, ומאיה - חברי המועצת. כך גם הרב עמאר.
וראית מה עשו עם הרב מאזוז.

תטמון את הראש בחול ותגיד בקול רם 'לא מקובל עלי'...

חשבתי שזה מובן לבד מדוע הסברים כאלה אינם קבילים,
מסתבר שדורינו הדרדר עד כדי כך שאני נאלץ להסביר דברים פשוטים ממש.

במילים אותם ציטטתי הינך מערער לגמרי את ממסד הרבנות בעם ישראל.
אין יותר "לא תסור מן הדבר אשר יגידו לך ימין ושמאל"
היום אתה אמור על מה שפסקו בענין הפוליטיקה שהם פחדו, ולכן פסיקתם אינה טהורה מחר תגיד זאת על דברי הלכה.

(אגב, אם הינך אכן אחד שאינו משתייך לשום מגזר, זה מובן מאוד מדוע אתה מדבר כך...)

הכלל הראשון ב'עשה לך רב' זה להאמין במה שהרב פסק שזה רצון שמיא ולא לנסות לחשוב למה הוא פסק כך.
ובוודאי ובוודאי שרובא דרובא מגדולי עדות המזרח עמדו לצידו של אריה דרעי,
הרי אפילו לרבי אליעזר בן הורקנוס, שהיה צדיק וקדוש, ופסיקתו בוודאי היתה נכונה בכ"ז פסקו בשמים ע"פ הרבים

ועוד ברצוני לשאול אותך:
מצד אחד עומדים כאן גדולי וראשי עדות המזרח, ניקח אפילו כדוגמא את אחד מהם: רבי שלום כהן,
ומצד שני עומדים הניקים החשובים 'שש משזר' ו'משולש' ואפשר להוסיף גם את 'יענקלה לולו' ועוד ועוד, כל אחד בשמו הטוב יבורך
אם נסתכל מבחינת לימוד התורה, בוודאי שברור שגדולי עדות המזרח למדו ושנו הרבה יותר מכל הניקים כאן יחד.
והרי ידוע וברור שהתורה מחדדת את מחשבתו של אדם וגורמת לו להיות ישרה יותר.
אם נסתכל מבחינת טוהר המידות, הרי לא נראה לי שיש כאן אחד מהניקים שיכול לקום ולומר שהוא את מידותיו תיקן יותר מגדולי ישראל האמורים לעיל.

ועכשיו-
אתה בא ואומר לי שהגדולים כולם, "פחדו", כלומר פסקו בגלל נטיית לב ולא לפי הסברא הישרה.
עכשיו תסביר לי, אם בארזים נפלה שלהבת והם אינם מצליחים לפסוק לפי האמת,
למה שאאמין לניק שמשוטט באינטרנט, שהוא חף מאינטרסים....

ואגב, כגאלייצינר וכעוד רבים אינני מבין במה שונה דעתך על אלי ישי לפלג.
שניהם באים ואומרים:
גדולי ישראל אינם פוסקים לפי הדרך הישרה, "נערי החצר" מהתלים בהם!

שוב-
א. אימרות מעין אילו מערערות את כל ממסד גדולי הדור ופוסקי הדור.
ב. אם אפשר להתל בגדולי ישראל, הרי פשוט וברור שאפשר להתל בגולשי האינטרנט

ע"כ אני עדיין מצפה לתשובה:
כיצד יתכן שרוב גדולי עדות המזרח תמכו באריה דרעי???

דפח"ח !!!!!!
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 29 מאי 2016, 19:14

אני לא מתבייש לחזור שוב ושוב על מה שאמרתי קודם:
כל אלו שמעדיפים את דרעי על ישי הם היפך דעת תורה של הגרע"י. שלא הסכים להחזיר את דרעי במקום ישי עד שדרעי איים עליו.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 29 מאי 2016, 19:18

והצד שכנגד חוזר וטוען שוב ושוב. אין אפשרות לאיים על צדיק הדור!!!
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 29 מאי 2016, 19:27

עטרת תפארת כתב:והצד שכנגד חוזר וטוען שוב ושוב. אין אפשרות לאיים על צדיק הדור!!!

אבל הוא אמר בסרטון ככה
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 29 מאי 2016, 19:32

משולש כתב:אני לא מתבייש לחזור שוב ושוב על מה שאמרתי קודם:
כל אלו שמעדיפים את דרעי על ישי הם היפך דעת תורה של הגרע"י. שלא הסכים להחזיר את דרעי במקום ישי עד שדרעי איים עליו.

אני לא מבין איך אתה לא מתבייש להצהיר בגלוי שאינך מתבייש להגיד על הרב עובדיה שאיומים מאישיות כלשהי, ולא משנה איזו אישיות, השפיעו על הנהגתו.

הרב עובדיה שהרהיב עוז ויצא בפסקיו נגד פסקים של רבני עדות המזרח בדורות עברו, שהעיז לצאת נגד דעת כל גדולי ישראל האשכנזים בדורו (וזה כלל לא מובן מאליו, מי שיודע כמה השמצות קיבל על פסקיו ועל הנהגתו). כל אילו לא הזיזו אותו מדעתו התורנית האישית,
כפי שידוע שהיה פוסק בנחרצות.
(אינני רוצה להיכנס להשוואות על גדו"י, אבל לעומתו הרב אלישיב זצ"ל לא היה 'פוסק' במובן הפשט של המילה)

מגיע אריה אחד, ומצליח בעזרת 'איומים' לשנות את דעתו!!!

ואינך מתבייש להצהיר זאת!!!
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 29 מאי 2016, 19:33

משולש כתב:
עטרת תפארת כתב:והצד שכנגד חוזר וטוען שוב ושוב. אין אפשרות לאיים על צדיק הדור!!!

אבל הוא אמר בסרטון ככה

אתה מתבסס על מה שאמר הרב עובדיה בחדרי חדרים ומישהו הסריט.
ועוד שהרב עובדיה לא הועיד את דבריו לרבבות עמך ישראל, אלא מישהו הוציא את זה 'בלי ידיעתו' לקהל הרחב.

וכל מה שאמר קבל עם ועדה בפני אלפי רבבות איש
והרב עובדיה רצה לומר זאת בפני המון עם-
כל זה נעלם מעיניך!
נערך לאחרונה על ידי א יודעלע בתאריך 29 מאי 2016, 19:40, נערך 2 פעמים בסך הכל.
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 29 מאי 2016, 19:34

אם זה כל היסוד שעליו מתבסס משולש, אז אני עומד במקום טוב...
כולה סרטון.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 29 מאי 2016, 19:39

משולש- אני מצפה לתשובה ברורה:

א. בהרב עובדיה אפשר להתל, אפשר להוליך אותו שולל, אבל להוליך אותך שולל זה בלתי אפשרי? כל השקפתך צרופה ונכונה בלי שום נגיעות?

ב. אם אכן דרעי הוליך את הרב עובדיה שולל, מי ערב לי שמה שאמר הרב עובדיה בסרטון זה לא אחרי שהוליכו אותו שולל?
תבינו- ברגע שאתם מסתמכים על זה שאפשרי להוליך שולל רב כלשהו- הרי א"א להסתמך על אף מילה שאמר. לא מה שאמר על דרעי, ולא מה שאמר על ישי.
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי חוסיד » 29 מאי 2016, 20:06

א יודעלע,
שפתיים יישק.
לפעמים צריכים להזכיר גם כאלו דברים פשוטים.
והיינו טעמא דאלי ישי, והיינו טעמא דאבוקות ל''ג בעומר = חסרון באמונת צדיקים פשוטה.
סמל אישי של המשתמש
חוסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 29 מאי 2016, 20:14

מזל שיש פה יהודי טוב בסביבה...... :lol::
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי שימי התימני » 29 מאי 2016, 20:20

באיזה סרטון מדובר?
נ נח נחמ נחמן מאומן
סבא הוא המלך
סמל אישי של המשתמש
שימי התימני

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 29 מאי 2016, 20:30

א יודעלע כתב:משולש- אני מצפה לתשובה ברורה:

א. בהרב עובדיה אפשר להתל, אפשר להוליך אותו שולל, אבל להוליך אותך שולל זה בלתי אפשרי? כל השקפתך צרופה ונכונה בלי שום נגיעות?

ב. אם אכן דרעי הוליך את הרב עובדיה שולל, מי ערב לי שמה שאמר הרב עובדיה בסרטון זה לא אחרי שהוליכו אותו שולל?
תבינו- ברגע שאתם מסתמכים על זה שאפשרי להוליך שולל רב כלשהו- הרי א"א להסתמך על אף מילה שאמר. לא מה שאמר על דרעי, ולא מה שאמר על ישי.

לא אמרתי שהוליכו אותו שולל אלא שהכריחו אותו. הרי ברור לכולם שהוא לא רצה להחזיר אותו. וברור לכולם שדרעי איים לפתוח מפלגה. וברור לכולם שאחרי האיום הזה החזירו אותו. רק יש כאלו שיש להם עדיין "אמונת חכמים" בדרעי ובתנזים שלו,
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 29 מאי 2016, 20:52

אין הבדל גדול בין להכריח, לבין להוליך שולל. את שניהם אי אפשר לעשות למנהיג הדור!
לא לכולם ברור שהגר"ע לא רצה להחזיר את הרב אריה.
ולא לכולם ברור וגו'
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 29 מאי 2016, 20:54

ועדיין לא דיברו על הפיקדון שהבטיחו להחזיר להרב אריה דרעי אחרי שיצא מהכלא..
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 29 מאי 2016, 20:58

אבל הרב עובדיה אמר שהוא גנב ורשע, ולא שומע לו.
איך פתאום הוא רצה להחזיר אותו?
וכי את ר' יוחנן בן זכאי לא הכריחו הבריונים?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 29 מאי 2016, 20:59

משולש כתב:

לא אמרתי שהוליכו אותו שולל אלא שהכריחו אותו. הרי ברור לכולם שהוא לא רצה להחזיר אותו. וברור לכולם שדרעי איים לפתוח מפלגה. וברור לכולם שאחרי האיום הזה החזירו אותו. רק יש כאלו שיש להם עדיין "אמונת חכמים" בדרעי ובתנזים שלו,

אתה נתפס למילים ולא לעיקרון.
תבין, אם אפשר 'להכריח' גדול בישראל ומנהיג הדור להורות משהו,
אזי אין יותר ממסד של רבנות בעם ישראל.
מחר יקום מישהו ויאמר שההכשר שניתן למפעל הוא רק משום שהכריחו אותו. (והאמת שבדורינו זה כבר קורה לצערינו)
חסל סדר מנהיג בישראל.
איש הישר בעיניו יעשה, וכל מה שהמנהיג יאמר שלא לפי השקפת עולמו-
יכריז ויאמר: "הכריחו את המנהיג!!! הוא לא 'באמת' התכוון למה שאמר!!!"

יש לי עוד הרבה מה לכתוב וכיוונים להעיר את הנקודה הזו שעדיין לא קבלתי עליה תשובה המניחה את הדעת.
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 29 מאי 2016, 21:02

משולש כתב:אבל הרב עובדיה אמר שהוא גנב ורשע, ולא שומע לו.

אתה שוב מצטט דברים שאמר הרב עובדיה בחדרי חדרים ולא לפני קהל עם ועדה,
ו'שוכח' את כל מה שאמר בפני רבבות אלפי איש.

ואני שוב שואל אותך:
אם כלשונך דרעי 'הכריח' את הרב עובדיה להכריז 'הוא זכאי' ולהחזיר אותו לש"ס,
מי ערב לי שאת הדברים שאמר בקלטת לא 'הכריחו' אותו לומר?

אם יש אפשרות ל'הכריח' את הרב עובדיה,
אזי האפשרות הזו תקיפה תמיד.
גם לגבי מה שאמר על ישי ומה שאמר על דרעי בחדרי חדרים יש לי סימן שאלה גדול מאוד, מי ערב לי שלא הכריחו אותו לומר זאת?
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי הכתב והמכתב » 29 מאי 2016, 21:36

גאליציינער כתב:
זה הוא כתב:
הכתב והמכתב כתב:זו השאלה.
למה כדי לראות השגים של דרעי אין צורך לבדוק בארכיונים ושל יש אין. מוזר בן אדם היה יו"ר 12 שנה. כיהן ב3 תפקידי שרים וכל ההוכחה שהוא עשה משהו זה שהרב עובדיה לא החליף אותו?
הסיפור שציינת זה מה שיש לך להציג על השגי ישי? ברור שזה בלי רעש כי ביחס לבן אדם שהוא שר פנים וכו' לעשות טובה פרטית למוסד זה באמת משהו קטן. אם כי כל הכבוד.
שוב אני לא מדבר על צדקנותו של דרעי וגם לא חושב שלאלי ישי אסור להקים מפלגה. אבל לכנסת רצים כדי להועיל. ובזה התשובה ברורה.
אם זה שהרב עובדיה לא החליף את ישי זו הוכחה אזגם לפי כן דרעי היה 12 שנים יו"ר והרב עובדיה לא העיף אותו. אז תחליט

לא ממש לא, ההישגים של דרעי ידועים כי נעשו בזמן האחרון ומדובר בהנחה תחבורה הציבורית בלבד, אבל של ישי נשכחו ברבות הזמן, ובכלל ישי לא רץ לספר על כל הישג שלו.

הוא עשה כמה הסכמים קואליציוניים טובים מאוד מאוד, כולל קצבאות ילדים וכו', דרך אגב פרשת עמנואל הוא הצליח לסגור אותו

תראה את ביזויו של מרן הרב שלום כהן משך אותו עד לצפון למירון לפנות בוקר עם מסוק כדי להשתלט על אירוע פרטי של ארגון בני הישיבות ולהשיג תמונה טובה, ואז לא נתנו לתלות את השלט התודה אריה דרעי ותהום כל העיר. כזה דבר מעולם לא היה נעשה ע"י הרב אלי ישי.

הסיפור שלי בא להציג הישג קטן שלא ידוע לציבור, כי כזה הוא פעל בשקט.

אני לא אומר שדרעי לא שווה שום דבר, אני אומר שהוא אכן פעיל מאוד, אבל בשיטה אחרת של אלי ישי, בקול רעש גדול, לעומת ישי שהוא עושה דברים בשקט, אתה מציג כאילו מרן לא יכל להעיף אותו ולכן זה לא אומר שהוא היה טוב, אבל זה זילזול במרן, כי מרן כל הזמן שיבח אותו, וממש לא חיפש להעיף אותו והדברים ידועים.

חבל כך לפגוע בכבודו של מרן.

א. קודם כל ביקשנו ממך, אם אתה כ"כ בטוח ביכולות של ישי, אנא ממך תעשה טובה ותחפש עבורו איזה הישג אחד משמעותי שאיתו הוא יוכל לנפנף, א"א מתומכיו פה לא מצא כזאת, עכשיו אל תתחיל עם סיפורים של שקט ורעש וכדו', המשוואה היא ברורה ביותר: דרעי מועיל = ישי שקט ופעל כבר לםני הרבה זמן עד שלא זוכרים מה הוא עשה.
ב. אם הוא עשה הסכמים קואליציוניים טובים, אולי אתה עושה טובה ומעלה לנו איזה צימוק אחד שהוא הביא ליהדות החרדית, הוא הרי עשה הרבה הסכמים קואליציוניים במשך 12 שנות רביצתו על כסא היו"ר.
ג. אולי אתה מגלה לנו מה הוא בדיוק עשה בפרשיית עמנואל, תגלה לו, הוא עצמו לא יודע מה הוא עשה שמה. אולי בפריימריז בליכוד יהיה לו עוד נושא לנפנף בו.
ד. לדבריך שביזו את הרב שלום כהן בזה שלקחו אותו עם מסוק, נו, באמת, הרב עובדיה לא היה נוסע כל שנה במסוק מצפון הארץ לדרומה לכנסים פרטיים וציבוריים, עכשיו תגיד לי מה ההבדל בין זה לזה...
ה. ואם זה ההישגים שלך שאלי ישי פעל אוי לה לאותו בושה, להשיג גן בשקט - זה מה שהוא יכול לפעול. עם עוד כאלו אנשים שקטים ואבדנו.
ו. ושאלת השאלות: איפה כל ההישגים ההם היו עד עכשיו, אם באמת היו לו הישגים בטח היינו שומעים מכך בבחירות השכם והערב, אלא מאי לא היה לו שום הישגים והוא אף פעם לא הבטיח לפעול לטובת היהדות אחר שייכנס לכנסת אלא לטובת ההתנחלויות המבודדות ביו"ש וכפי שאנני כבר טענתי פה כמה וכמה פעמים.

למה אני מבזה את הרב עובדיה.
אני מבהיר שוב. לא נכנסתי לשאלת ישרותו של דרעי. רק למידת יעילותו. והוא יותר יעיל
הרב עובדיה החזיר אותו זה ברור לנו. יש סרטון וזה גם ברור. וכל אחד יכול להגיד פרשנויות כמה שהוא רוצה. אבל הוא לא יכול להכריח שהפרשנות שלו היא הנכונה. ולכן מבחינתי זה באמת נעלם. ואולי הוא החזיר אותו למרות בעיותיו משום שהוא חשב שהוא יביא יותר השגים [ואולי לא].
אלי ישי [עם הכבוד הראוי שלו] גם דיבר הרבה והמון כשהיה יו"ר ש"ס על מה שעשה ויעשה. לא זכור לא שהוא היה נחשב לצנוע ונחבא אל הכלים. אז גם ישי דיבר וגם דרעי. רק דרעי לפחות גם עשה. [אולי מה שישי לא עשה הוא עשה בצנעא..].
ישי לדעתי בן אדם טוב [אישית אולי יותר מדרעי], אבל מה לעשות הוא לא עשה הרבה יחסית לכוח כשר ויו"ר מפלגה בינונית-גדולה. נאנמנותו להרב עובדיה היא מלאה כעדותו של מרן עצמו. אבל לענינינו זה שהוא נאמן לגדול בישראל שזה באמת מעלה גדולה אינה מספיקה להנהיג חצי או יותר מהיהדות החרדית, פוליטית.
הכתב והמכתב

הודעה שלא נקראהעל ידי זה הוא » 29 מאי 2016, 21:45

הכתב והמכתב כתב:יהדות אחר שייכנס לכנסת אלא לטובת ההתנחלויות המבודדות ביו"ש וכפי שאנני כבר טענתי פה כמה וכמה פעמים.

הרב עובדיה החזיר אותו זה ברור לנו. יש סרטון וזה גם ברור. וכל אחד יכול להגיד פרשנויות כמה שהוא רוצה. אבל הוא לא יכול להכריח שהפרשנות שלו היא הנכונה. ולכן מבחינתי זה באמת נעלם. ואולי הוא החזיר אותו למרות בעיותיו משום שהוא חשב שהוא יביא יותר השגים [ואולי לא].
אלי ישי [עם הכבוד הראוי שלו] גם דיבר הרבה והמון כשהיה יו"ר ש"ס על מה שעשה ויעשה. לא זכור לא שהוא היה נחשב לצנוע ונחבא אל הכלים. אז גם ישי דיבר וגם דרעי. רק דרעי לפחות גם עשה. [אולי מה שישי לא עשה הוא עשה בצנעא..].
ישי לדעתי בן אדם טוב [אישית אולי יותר מדרעי], אבל מה לעשות הוא לא עשה הרבה יחסית לכוח כשר ויו"ר מפלגה בינונית-גדולה. נאנמנותו להרב עובדיה היא מלאה כעדותו של מרן עצמו. אבל לענינינו זה שהוא נאמן לגדול בישראל שזה באמת מעלה גדולה אינה מספיקה להנהיג חצי או יותר מהיהדות החרדית, פוליטית.

מצטער מאוד
אני לא יכול לנהל ויכוח כשחוזרים כל העת על הטענות ולא מחדשים דבר.
כשאני שואל אייך מרן מינה כזה אדם כושל כישי למערכת, ומדוע הוא לא החזיר מיד את אריה דרעי הבולדזר אני לא מקבל מענה.
כשאני אומר שההישגים של אלי ישי היו בהסכמות שקטות אתם אומרים לי זה כלום.
כשאני אומר עם הזמן שכחו את מה שעשה ישי אתם אומרים לי זה ראיה שהוא לא עשה כלום, אזי אני יבקש ממכם הפוך האם אתם יכולים להביא הישג של אריה דרעי כשהיה יו"ר ש"ס לפני ביקורו הראשון בכלא???
אני בניגוד לאחרים לא נכנס למהות של אריה דרעי יש לי הרבה מה לומר בעיקר משהייה קרובה אליו זמן מה, כואב לי רק האיך האדם שהרב עובדיה מינה אותו ליו"ר ש"ס והרעיף מלא שבחים עליו, ובזמנו לא היה ביקורת של אף אחד על התנהלותו, איך פתאום נשכח הכל ואלי ישי נהפך לכלומניק, הכל בגלל שאריה דרעי היה פעם בולדזר, מה הקשר???
גם אני לא גולש בכיכר השבת.
כיכר השבת האתר שהרס את העולם החרדי ואכמ"ל (הציבור מוזמן להצטרף למחאה ולקידוש השם)
זה הוא

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 30 מאי 2016, 06:47

משולש כתב:

כל מילה פנינה.

אוסיף ואומר:
תראה מה עשו לרבנים שתמכו באלי ישי. אז מה אתה חושב, אם מישהו תמך בסתר לבו בישי הוא יתמוך בו בגלוי? אף רב לא רוצה לאבד עצמו לדעת.

שאר דברי יודעלע אינם ראוים לתשובה. המציאות באה וטופחת על הפנים, כן רבנים מפחדים מטרור.
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 30 מאי 2016, 08:34

מדוע דבריו של א יודעלע אינם ראויים לתשובה? מה? הוא התריס? התחצף? דיבר לא לעניין? פגע אישית? מה בדיוק לא ראוי בטענותיו?
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 30 מאי 2016, 09:17

שש משזר כתב:[כן רבנים מפחדים מטרור.

כן, לפי דעתך, א"א יותר לסמוך על שום רב.

(רק על ניקים באינטרנט, עליהם אפשר לסמוך)

אגב- כבר כתבתי לך-
השקפה כזו מתלבשת בול על מי שאינו משייך את עצמו לשום מגזר.
כביכול הוא ה'חכם מכל אדם' ו'מיבין' יותר טוב מכל הרבנים, ועוד יותר, הוא כבר אפילו 'מיבין' את הרבנים.
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי חוסיד » 30 מאי 2016, 12:32

למרות שגם אני מצדד בצד של תמימות ושמיעה לקול דברי חכמים, בלי פרשנויות.

עדיין יכול להיות ש'הכריחו' את הרב עובדיה, מבלי שזה יפגע במוסד הרבנות, ובאמונת החכמים.

כי זה ברור, שאצל מרן זיע''א גבר כבוד שמים על רצונותיו האישיים, ויכול בהחלט להיות, שלמרות שהוא הבין שלא צריך להחזיר את דרעי, עכ''ז הוא חישב הפסד מול ריוח והבין שאם דרעי יממש את כוונותיו הרי שיגרם חילול ה' גדול מאוד, ויאבדו הרבה קולות לציבור היראים, ולכן שם בצד את דעתו, וביטל רצונו מפני רצון בוראו, והחזיר את דרעי לש''ס.
סמל אישי של המשתמש
חוסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 30 מאי 2016, 13:40

משולש כתב:

היינו הך היתול והכרח וכפי כבר אמרו פה כמה. רק שלומר שהכריחו את הרב עובדיה צריך הרבה יותר חוצפה מלומר ששיקרו לו. לשקר, אפשר אולי לחשוב - "כולם באבק לשה"ר" וה"ה להנ"ל, למרות שאני לא מאמין ששיקרו לו ואסור להאמין כן ומי שמאמין כן הוא שומט את כל יסודות האמונה בצדיקים וכפי שכבר אמרו פה כמה וכמה. אבל לומר ש'הכריחו' את מרן הרב עובדיה ? אתה חושב לרגע איזה מילים הוצאת עכשיו מתחת ידך ? א"כ א"א לסמוך על פסקי דין של הרבנים כיון שהכריחו אותם וכן עוד על זו הדרך...
אלא אנו מאמינים בני מאמינים שדברי הרבנים האומרים ופוסקים הם הם מה שאנו צריכים לקיים ולילך לאור דבריהם, וכל מי שאינו מאמין בדבריהם ואומר שהכריחו אותו או שהיתלו בו הרי הוא מתלוצץ על דברי צדיקים ואין מקבלים את דבריו.

ואני רוצה להבין, בגלל שיש לדרעי 'תנזים' [דבר שכמעט ולא פעיל, בעיקר בחלומות של מתנגדיו...] איבדת את האמונת צדיקים שלך ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 30 מאי 2016, 13:46

משולש כתב:אבל הרב עובדיה אמר שהוא גנב ורשע, ולא שומע לו.

קודם כל הרב עובדיה לא אמר את אליך, אתה שמעת את זה מפיו ?
אחרי שהוא נפטר הוציאו את זה, איפה זה היה עד אז, ובפרט שהוא לא היה מונח אצל 'ידיד' של דרעי, אלא אם קלטת שכזאת היתה יוצאת בחיי הרב עובדיה, לא קשה לשער מה היתה התגובה שלו...
אני יודע שמה שאומרים בבית פנימה זה לא שום ראיה לפסוק לפי זה, לעיני כל הציבור הוא מינה את אריה דרעי להיות יו"ר ש"ס ובזה כו"ע לא פליגי. אתה רק טענת עד עכשיו ש'הכריחו אותו' או ש'היתלו בו', עכשיו אתה סתם שואל שאלת תם, איך זה קרה פתאום, התשובה היא ברורה: לאחר שהרב שלום כהן עלה לרב עובדיה והביע את חוו"ד שאריה דרעי הוא יעיל הרבה יותר מישי וכן שהבטיחו לו להחזיר את הפיקדון לכן צריך להחזירו לכס היו"רות.
ואם אתה מביא ראיה מריב"ז הא גופא ראיה, שאם מימות ריב"ז ועד היום לא היתה כזאת, א"כ זהו הראיה שאין דברים כאלו בכל דור, אלא בימי החורבן הנורא שחרב איש באחיו שיכלה, אז היה גם המושג של ל'הכריח' את גדול הדור.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 30 מאי 2016, 13:59

זה הוא כתב:
הכתב והמכתב כתב:יהדות אחר שייכנס לכנסת אלא לטובת ההתנחלויות המבודדות ביו"ש וכפי שאנני כבר טענתי פה כמה וכמה פעמים.

מצטער מאוד
אני לא יכול לנהל ויכוח כשחוזרים כל העת על הטענות ולא מחדשים דבר.
כשאני שואל אייך מרן מינה כזה אדם כושל כישי למערכת, ומדוע הוא לא החזיר מיד את אריה דרעי הבולדזר אני לא מקבל מענה.
תשובה: כיון שהיה לו כל הזמן עתירות בביהמ"ש אם יש לו קלון ועוד, לכן הוא לא היה יכול לחזור מיד, לאחמ"כ אתם שוכחים שדרעי הוא כבר כמה שנים בפוליטיקיה - בשלישייה. זה לא שהוא רק עכשיו הגיע, בהזדמנות הראשונה שנקרתה בפניו הוא חזר. ואיך מינו את ישי ליו"ר - כשאריה הלך ב-99 ישי היה העוזר שלו, והיה נראה שהוא ייכנס לנעליו וימשיך עם ההצלחה שלו, ואח"כ במשך כל השנים לא נמצא מישהו יעיל להחליפו, וגם בשל נאמנותו להרב עובדיה.
כשאני אומר שההישגים של אלי ישי היו בהסכמות שקטות אתם אומרים לי זה כלום.
תראה לי הישג אחד בולט - ושקט, בשבילך, תחפש ותחפש, זה לא שלא היה לו כלום, אלא תביא לי משהו אחד בולט, אחד, זה מה שביקשתי.
כשאני אומר עם הזמן שכחו את מה שעשה ישי אתם אומרים לי זה ראיה שהוא לא עשה כלום, אזי אני יבקש ממכם הפוך האם אתם יכולים להביא הישג של אריה דרעי כשהיה יו"ר ש"ס לפני ביקורו הראשון בכלא???
כן, מאות הבתי ספר של רשת שובו, עשרות ישיבות בתי כנסת ומקוואות העומדים לתפארה בכל עיר ואם בישראל הם הם הראיות העומדות לצידו, תמהני עליך שאתה שאלת שאלה שכזאת - שאפילו מתנגדיו החריפים ביותר מודים שבקדנציה הראשונה הוא פעל רבות לטובת עם ישראל.
אני בניגוד לאחרים לא נכנס למהות של אריה דרעי יש לי הרבה מה לומר בעיקר משהייה קרובה אליו זמן מה, כואב לי רק האיך האדם שהרב עובדיה מינה אותו ליו"ר ש"ס והרעיף מלא שבחים עליו, ובזמנו לא היה ביקורת של אף אחד על התנהלותו, איך פתאום נשכח הכל ואלי ישי נהפך לכלומניק, הכל בגלל שאריה דרעי היה פעם בולדזר, מה הקשר???
ישנו כלל שעל אנשים שלא עושים אין טענות, הטענות הם על אנשים שעושים - למה הם עושים כך ולא ככה. ישי ש[יחסית ]לא עשה כלום, לא היה טענות עליו, כשדרעי בא וכולם התחילו לפתח ציפיות [גם אתה זכרת בדיוק מה הבטיח דרעי בבחירות, זוכר ?????] אז התחילו טענות, את זה עשית, את זה עשה משרד התחבורה, את זה הרווחה ועוד ועוד.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 30 מאי 2016, 14:06

שש משזר כתב:
משולש כתב:

כל מילה פנינה.

אוסיף ואומר:
תראה מה עשו לרבנים שתמכו באלי ישי. אז מה אתה חושב, אם מישהו תמך בסתר לבו בישי הוא יתמוך בו בגלוי? אף רב לא רוצה לאבד עצמו לדעת.

שאר דברי יודעלע אינם ראוים לתשובה. המציאות באה וטופחת על הפנים, כן רבנים מפחדים מטרור.

מי שמתחיל עם סיפורים של 'הכריחו אותו' או 'היתלו בו' כפי שאר סיפורי תומכי אלי ישי, בסוף המציאות תטפח על פניו - ולכל הרבנים שתומכים בו יהיו סיפורים אם היתלו בהם או שהכריחו אותם, הרי אנשיהם אינם מאמינים בהם, אולי הכריחו את הרב שלהם, ולכן הם יבדקו כל הזמן את הרב שלהם את הכריחו אותו, כך שתמיכה לאורך זמן של רבנים מסוימים לא תהיה להם אף פעם.
[ובד"א, למשל הרב אברג'ל זצ"ל לפני פטירתו שב למשפחת ש"ס, כך שלא נשאר להם הרבה חצרות התומכות בהם.]
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 30 מאי 2016, 14:08

חוסיד כתב:למרות שגם אני מצדד בצד של תמימות ושמיעה לקול דברי חכמים, בלי פרשנויות.

עדיין יכול להיות ש'הכריחו' את הרב עובדיה, מבלי שזה יפגע במוסד הרבנות, ובאמונת החכמים.

כי זה ברור, שאצל מרן זיע''א גבר כבוד שמים על רצונותיו האישיים, ויכול בהחלט להיות, שלמרות שהוא הבין שלא צריך להחזיר את דרעי, עכ''ז הוא חישב הפסד מול ריוח והבין שאם דרעי יממש את כוונותיו הרי שיגרם חילול ה' גדול מאוד, ויאבדו הרבה קולות לציבור היראים, ולכן שם בצד את דעתו, וביטל רצונו מפני רצון בוראו, והחזיר את דרעי לש''ס.

אויך מיר א הכרח, זה נקרא הכרח, דרעי הציב תוצאה פשוטה שאיתו תגיע מפלגת ש"ס לשיאים חדשים והרב עובדיה שחישב את טובת המפלגה ביכר את דרעי מעל ישי.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 30 מאי 2016, 14:12

האם הרב עובדיה רצה את נתניהו הרשע כראש ממשלה או שהעדיף שדרעי יהיה ראש ממשלה? אז למה הוא אמר להצביע נתניהו?
הרי מי שיאמר שהיה מוכרח הוא כופר בכל מוסד הרבנות וכו' וכו'. הרי רבנים הם "סופרמאנים" והם יכולים לעשות כל מה שבא להם ואף אחד לא יכול לעמוד בדרכם.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 30 מאי 2016, 14:14

גאליציינער כתב:
חוסיד כתב:למרות שגם אני מצדד בצד של תמימות ושמיעה לקול דברי חכמים, בלי פרשנויות.

אויך מיר א הכרח, זה נקרא הכרח, דרעי הציב תוצאה פשוטה שהתגלתה כשקר אחד גדול שאיתו תגיע מפלגת ש"ס לשיאים חדשים אופהה, איפה השיאים? והרב עובדיה שחישב את טובת המפלגה שדרעי לא יזיק לה בריצה נפרדת. ביכר את דרעי מעל ישי.
.
היה פה כמה "השלם את החסר" בהודעתך האחרונה, והשלמתי מהבנתי הדלה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 30 מאי 2016, 14:21

משולש כתב:
גאליציינער כתב:

אויך מיר א הכרח, זה נקרא הכרח, דרעי הציב תוצאה פשוטה שהתגלתה כשקר אחד גדול שאיתו תגיע מפלגת ש"ס לשיאים חדשים אופהה, איפה השיאים? והרב עובדיה שחישב את טובת המפלגה שדרעי לא יזיק לה בריצה נפרדת. ביכר את דרעי מעל ישי.
.
היה פה כמה "השלם את החסר" בהודעתך האחרונה, והשלמתי מהבנתי הדלה.

עם שני ההשלמות הראשונות אני מסכים איתך, אכן הוא חשב שכשהוא יחזור, הוא יעלה את מספר המנדטים של ש"ס, כלל לא עלה בדעתו שייצרו מושג בשם 'שלישייה' שזה רק יזיק להנהגה.
עם ההוספה השלישית אני לא מסכים איתך, מהיכן אתה יודע מה היו החישובים של מרן זצ"ל, את טובת ש"ס ברור שהוא ביקש, אבל לומר שהוא פחד ממפלגה עצמאית שדרעי יריץ ? נ"ל שזה גם מהחששות שצצו רק לאחר פטירת הרב עובדיה ויצירת מפלגת הכלאיים 'יחד'.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 30 מאי 2016, 14:25

זאת אומרת שאם תשמע שהרב עובדיה חשש מהמפלגה של דרעי אז תסכים, או שאתה מחפש למצוא מתחת לאדמה להכפיש את נאמניו של הרב עובדיה. כדי להצדיק את אלו ש"לא שומעים לו" ו"עצמאים" ו"גנבים" ו"רשעים".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 30 מאי 2016, 14:30

משולש כתב:זאת אומרת שאם תשמע שהרב עובדיה חשש מהמפלגה של דרעי אז תסכים, או שאתה מחפש למצוא מתחת לאדמה להכפיש את נאמניו של הרב עובדיה. כדי להצדיק את אלו ש"לא שומעים לו" ו"עצמאים" ו"גנבים" ו"רשעים".
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 30 מאי 2016, 14:32

משולש כתב:זאת אומרת שאם תשמע שהרב עובדיה חשש מהמפלגה של דרעי אז תסכים, או שאתה מחפש למצוא מתחת לאדמה להכפיש את נאמניו של הרב עובדיה. כדי להצדיק את אלו ש"לא שומעים לו" ו"עצמאים" ו"גנבים" ו"רשעים".

אם תביא לי הקלטה שבו הרב עובדיה מדבר בפומבי על חששו מכך שדרעי יריץ מפלגה עצמאית, אני יאמין לך, רק שאני מאמין שאין כזה דבר, אולי הקלטה של ישי אומר בשם הרב עובדיה, אבל לו אני לא מאמין, הרי יש לו את תורת ה'הכריחו אותו, היתלו בו'...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 30 מאי 2016, 15:29

לדעתי אפשר לשנות את הכותרת ל"אמונת חכמים כן או ח"ו לא"
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 30 מאי 2016, 18:25

חוסיד אני מסכים לגמרי עם הרעיון שעומד מאחורי דבריך.
וזו אחת התשובות אותם אני עונה לעצמי.

אולם יש הבדל עמוק מאוד בין מה שאתה כותב לבין מה שכותבים השאר.

אתה כותב:
הרב עובדיה הבין שהנזק שדרעי יחולל מבחוץ ל'יהדות החרדית' ול'כבוד שמים' יהיה גדול יותר מהנזק שיעשה מבפנים.
ולכן עדיף שיהיה בפנים.

הם אומרים: הרבנים פחדו ל'כסא' שלהם, הם פחדו ממה שיעשו ל'שם' שלהם, ולכן הם צידדו בעד דרעי.

זה הבדל עצום בין שמים לארץ.
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 30 מאי 2016, 19:59

א יודעלע כתב:

חוסיד אני מסכים לגמרי עם הרעיון שעומד מאחורי דבריך.
וזו אחת התשובות אותם אני עונה לעצמי.

אולם יש הבדל עמוק מאוד בין מה שאתה כותב לבין מה שכותבים השאר.

אתה כותב:
הרב עובדיה הבין שהנזק שדרעי יחולל מבחוץ ל'יהדות החרדית' ול'כבוד שמים' יהיה גדול יותר מהנזק שיעשה מבפנים.
ולכן עדיף שיהיה בפנים.

הם אומרים: הרבנים פחדו ל'כסא' שלהם, הם פחדו ממה שיעשו ל'שם' שלהם, ולכן הם צידדו בעד דרעי.

זה הבדל עצום בין שמים לארץ.

זה מה שאתה מבין, כי אינך טורח אפילו לקרוא את תגובותי. אני לא כתבתי בכלל את כל מה שאתה שם בפי. אני מסכים במאה אחוז לחוסיד בנושא זה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הקודם

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: 2018, אני פה, ועד, עקיב'לה, קא סלקא דעתך ו־122 אורחים