חדשות - האשכול המרכזי

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 02 יולי 2017, 11:55

אחד מיני עשר אלף עצוב ונבגד!
למה ??? ריבוינו של עולם למה??? למה אם אנו רוצים מכשיר כשר מסונן, צריכים לעשות עלינו סיבוב? למה אם אנשים יראים ושלמים רוצים לשמוע דברי חכמים, צריכים לעשות עליהם סיבוב? למה??? אין דין ואין דיין? למה המחירים החדשיים הגבוהים הללו ??? למה להתעשר על חשבון אברכים יקרים מפז שרוצים להתעלות ולהתקדש ולהתרחק מן הכיעור ומן הדומה לו? למה אי אפשר להביא לוועדה הזו טלפונים משומשים בזול, ושמעבדה תעקר את הנדרש ותחזיר את הטלפון כשר ומסונן ? למה מחוייבים לקנות "רק אצלם" סמרטפון??? האם לזה התכוונו גדולי ישראל, שהעסקנים יתעשרו על חשבון הציבור??? חילול ה'! הכל יוצא החוצה, מספרים פורחים באוויר, סכומים נעלמים באוויר, עושק לאור היום! עלות, הוצאות משרד, משכורת או שניים, למה לעשוק ציבור תמים? למה??? גיוואלד!!!
עכשיו מובן למה חל איסור מוחלט להסתנן בחברה אחרת / בוועדת רבנים אחרת, כי שם העסקנים לא מרוויחים!!! נורא! נוראות!
רשם העמותות בדברים נוקבים וקשים נגד עמותת ועדת הרבנים לעניני תקשורות
קבצים מצורפים
IMG-20170628-WA0187.jpg
IMG-20170628-WA0187.jpg (20.63 KiB) נצפה 7361 פעמים
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 יולי 2017, 14:37

גלנט על מפעלי הנשק האיראניים בלבנון: לא נאפשר זאת, אם נצטרך נפעיל את כוחנו

השר יואב גלנט התייחס הבוקר בראיון לגל"צ לאפשרות של תקיפה ישראלית על מפעלי הנשק האיראניים בלבנון: "מבחינת האינטרס הישראלי אנחנו לא נאפשר את הדבר הזה. בין אם נפעל באמצעות בנות בריתנו או באמצעות מדינות אחרות בדרכים הדיפלומטיות, או בין אם נצטרך להפעיל את כוחנו - אנחנו עושים את זה לאורך שנים בצורה טובה". הבוקר התפרסם בתקשורת שהקבינט דן בימים האחרונים בשאלה האם לתקוף את המפעלים המוקמים בימים אלה בלבנון ולהסתכן במלחמה כוללת.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 02 יולי 2017, 14:43

אבן הפינה כתב:אחד מיני עשר אלף עצוב ונבגד!
למה ??? ריבוינו של עולם למה??? למה אם אנו רוצים מכשיר כשר מסונן, צריכים לעשות עלינו סיבוב? למה אם אנשים יראים ושלמים רוצים לשמוע דברי חכמים, צריכים לעשות עליהם סיבוב? למה??? אין דין ואין דיין? למה המחירים החדשיים הגבוהים הללו ??? למה להתעשר על חשבון אברכים יקרים מפז שרוצים להתעלות ולהתקדש ולהתרחק מן הכיעור ומן הדומה לו? למה אי אפשר להביא לוועדה הזו טלפונים משומשים בזול, ושמעבדה תעקר את הנדרש ותחזיר את הטלפון כשר ומסונן ? למה מחוייבים לקנות "רק אצלם" סמרטפון??? האם לזה התכוונו גדולי ישראל, שהעסקנים יתעשרו על חשבון הציבור??? חילול ה'! הכל יוצא החוצה, מספרים פורחים באוויר, סכומים נעלמים באוויר, עושק לאור היום! עלות, הוצאות משרד, משכורת או שניים, למה לעשוק ציבור תמים? למה??? גיוואלד!!!
עכשיו מובן למה חל איסור מוחלט להסתנן בחברה אחרת / בוועדת רבנים אחרת, כי שם העסקנים לא מרוויחים!!! נורא! נוראות!
רשם העמותות בדברים נוקבים וקשים נגד עמותת ועדת הרבנים לעניני תקשורות

וועדת הרבנים הזאת היא לענייני תקשורת - פלאפונים רגילים, שהם היו אחראים על החותמת של וועדת הרבנים לפלאפונים הרגילים, הם לא עסקו בסמארטפונים, כך שעירוב פרשיות כתוב כאן.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 יולי 2017, 14:49

כמעט ברור שאת מחיר הפער בין פלפון רגיל ובין פלפון מאושר שנע בסביבות ה-100 ₪, עיקר הקופה מרוויחים החברה - נוקיה וכו', הסוכנים והחנויות שעושים קופה על גבם של הצבור. נניח שוועדת הרבנים מקבלת 10 ₪ על כל מכשיר כבר יש להם רווח של מאות אלפי ₪. הפיתרון - עוד תחרות. כמו שיש הרבה הכשרים על מוצרי מזון כך מותר שיהיה עוד וועדות רבנים לענייני פלפונים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 02 יולי 2017, 15:09

א פשוטער יוד כתב:
אחד ויחיד כתב:מזל טוב לאשכול על עמוד ה- 100

אין פה מי שיחגוג את האשכול הזה המתפתח הרי "העיתונאי" לא נמצא כאן כבר

מאיפה אתה מכיר את העיתונאי ??
משהו מריח לי פה...
8-) 8-) 8-) 8-)
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי א פשוטער יוד » 02 יולי 2017, 15:12

מה פי' מאיפה,
רואים בדף הראשי מי הקים את האשכול ומכירים אותו,
ואח"כ אורים שכבר הרבה שמן שאני נמצא בפורום ואף פעם לא ראיתי אותו כותב.....
אל תחשוב מה אתה יכול לקבל!
אלא מה אתה יכול לתת!!!
סמל אישי של המשתמש
א פשוטער יוד

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 02 יולי 2017, 15:17

א פשוטער יוד כתב:מה פי' מאיפה,

יש ממנו רק את ההודעה הראשונה באשכול ותו לא.
ויותר, אפילו את ההודעה הזאת לא הוא כתב אלא יאיר כתב את זה בשמו, משום מה...
לאחר שנגנז האשכול חדשות הישן הוציאו את העיתונאי מהמחסן וכתבו את זה בשמו...
פעם היה...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 02 יולי 2017, 17:20

אני פה כתב:כמעט ברור שאת מחיר הפער בין פלפון רגיל ובין פלפון מאושר שנע בסביבות ה-100 ₪, עיקר הקופה מרוויחים החברה - נוקיה וכו', הסוכנים והחנויות שעושים קופה על גבם של הצבור. נניח שוועדת הרבנים מקבלת 10 ₪ על כל מכשיר כבר יש להם רווח של מאות אלפי ₪. הפיתרון - עוד תחרות. כמו שיש הרבה הכשרים על מוצרי מזון כך מותר שיהיה עוד וועדות רבנים לענייני פלפונים.

סתם אתם מתנפלים.
תעשו חשבון הכי פשוט, אם היה להם 10 שקל רווח מכל מכשיר זה באמת היה מגיע מהר מאוד למליונים!!! ולא לקצת יותר מחצי מליון עלובים (במונחים של מפעילי תקשורת, וגם במקביל לעמותות אחרות שגובות אגרות ועמלות מהציבור)

מפורש כתוב שם שהאגרות הגיעו מהחברות ולא מהציבור. אני חושב שזה מסתכם בערך חצי שקל למכשיר כשר שנמכר, אז זה העלה את העלות בעוד חצי שקל... מה אתם רוצים.
פאר מיר, לשון הרע רעדט זיך נישט!
(מצוואתי). בקנין דמתנת בריא ומעכשיו. ולא אחזור בי עד לאחר מיתה
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 יולי 2017, 17:25

מלחמה בפתח?

התבטאות של מספר חברי קבינט היום על כך שישראל לא תישב בשקט על הקמת מפעלי הטילים ע"י האיראנים בלבנון.

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס היום למפעלי הטילים המדויקים שאיראן מנסה להקים בלבנון עבור חיזבאללה. "אנו ערים ומודעים לכך ויודעים מה שצריך לעשות", אמר ליברמן בשיחה עם כתבים בקריה. "זו תופעה משמעותית ואין להתעלם ממנה, אבל משנת 2006 פתחנו פער גדול מול חיזבאללה. לא צריך להיכנס להיסטריה ולא לאופוריה בנושא". ליברמן התייחס לעניין מפעלי הטילים לאחר שבכנס הרצליה, לפני כשבוע וחצי, אמר ראש אמ"ן, אלוף הרצי הלוי, כי "בשנה האחרונה איראן פועלת להקים תשתיות ייצור עצמי של נשק מדויק גם בלבנון וגם בתימן. אנחנו לא יכולים להישאר אדישים לזה – ולא נישאר".

שר המודיעין ישראל כץ ביקר היום (ראשון) בנושאת המטוסים האמריקנית שעגנה בנמל חיפה. בביקורו אמר השר כץ כי הגעת נושאת המטוסים מהווה "מפגן מרשים של עוצמה, שמשקף את הידידות העמוקה בין המדינות ואת המדיניות האמריקנית החדשה של מתן גיבוי לציר האזורי האנטי-איראני, שמתנגד לרצף הטריטוריאלי בין איראן ללבנון ולנוכחות קבועה של איראן בסוריה. ישראל לא תשלים עם המשך חימוש חיזבאללה בנשק מתקדם, ותעשה כל שנדרש כדי להסיר איום זה".

חבר הקבינט המדיני-בטחוני השר נפתלי בנט רמז בגלצ שישראל עשויה להביא להשמדת מפעל הטילים האיראני בלבנון: "איראן מנסה לייצר רצף יבשתי ממנה לעיראק לסוריה ללבנון - לא ניתן לזה לקרות".

השר יואב גלנט התייחס הבוקר בראיון לגל"צ לאפשרות של תקיפה ישראלית על מפעלי הנשק האיראניים בלבנון: "מבחינת האינטרס הישראלי אנחנו לא נאפשר את הדבר הזה. בין אם נפעל באמצעות בנות בריתנו או באמצעות מדינות אחרות בדרכים הדיפלומטיות, או בין אם נצטרך להפעיל את כוחנו - אנחנו עושים את זה לאורך שנים בצורה טובה". הבוקר התפרסם בתקשורת שהקבינט דן בימים האחרונים בשאלה האם לתקוף את המפעלים המוקמים בימים אלה בלבנון ולהסתכן במלחמה כוללת.
נערך לאחרונה על ידי אני פה בתאריך 02 יולי 2017, 17:40, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 02 יולי 2017, 17:31

פעמון זהב ורימון כתב:
אני פה כתב:כמעט ברור שאת מחיר הפער בין פלפון רגיל ובין פלפון מאושר שנע בסביבות ה-100 ₪, עיקר הקופה מרוויחים החברה - נוקיה וכו', הסוכנים והחנויות שעושים קופה על גבם של הצבור. נניח שוועדת הרבנים מקבלת 10 ₪ על כל מכשיר כבר יש להם רווח של מאות אלפי ₪. הפיתרון - עוד תחרות. כמו שיש הרבה הכשרים על מוצרי מזון כך מותר שיהיה עוד וועדות רבנים לענייני פלפונים.

סתם אתם מתנפלים.
תעשו חשבון הכי פשוט, אם היה להם 10 שקל רווח מכל מכשיר זה באמת היה מגיע מהר מאוד למליונים!!! ולא לקצת יותר מחצי מליון עלובים (במונחים של מפעילי תקשורת, וגם במקביל לעמותות אחרות שגובות אגרות ועמלות מהציבור)

מפורש כתוב שם שהאגרות הגיעו מהחברות ולא מהציבור. אני חושב שזה מסתכם בערך חצי שקל למכשיר כשר שנמכר, אז זה העלה את העלות בעוד חצי שקל... מה אתם רוצים.

אם העמלה היה חצי שקל אז למה המחיר היה (אני לא יודע מה היום, אני מדבר מלפני כ3 שנים) 150 ש"ח הבדל באותו דגם ??????
מי הרויח את הקופה על חשבון אברכים ?????
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 02 יולי 2017, 17:35

החברות!!
ואולי גם יזמים מקרב הציבור החרדי שהשקיעו בחברות לפתח מכשירים כשרים, על מנת לחלוק ברווחים (אני יודע שמות, ואכמ"ל)

וזכורני שהם לא הסכימו "להשקיע" במכשרים כשרים אם לא יתנו להם תקופת בלעדיות, שלא יבואו וישברו להם את השוק. וכל הרבנים [לא המזכירים!] מכל החוגים הסכימו להם! זה היה כשעדיין ועדת הרבנים היתה פעילה ממש.
ולכן מכשיר כשר עלה הרבה כסף.
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 02 יולי 2017, 21:28

השש מאות אלף ש"ח זה כבר אחרי ניפוח הוצאות.
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי המורה » 02 יולי 2017, 21:33

גאליציינער כתב:

פעם היה...

אני זוכר פה את העיתונאי טוב טוב...
חיים זה לא רק שיעור חשבון, זה גם מבחן.
סמל אישי של המשתמש
המורה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 02 יולי 2017, 22:16

מורה כתב:
גאליציינער כתב:

פעם היה...

אני זוכר פה את העיתונאי טוב טוב...

אתה כן, אבל א פושטער איד מאיפה הוא מכיר אותו ???
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי א פשוטער יוד » 02 יולי 2017, 22:25

אז זהו שאני לא מכיר אותו אישית,
אלא פשוט ראיתי בדף הראשון שהוא פתח את האשכול,
ויותר מזה כלום!!!
אלא מה אתה יכול לתת!!!
סמל אישי של המשתמש
א פשוטער יוד

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 02 יולי 2017, 22:43

אני מכיר את הפושטער איד טוב טוב.

בעצם אני מכיר הרבה פושטער אידן טוב טוב.
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 03 יולי 2017, 12:58

המדינה מבקשת מבג"ץ לא להכריע בעתירות בסוגיית הגיור עד לתחילת 2018, במקביל להתחייבות הממשלה להשהות שינוי חקיקה בתחום הגיור בתקופה זו
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 03 יולי 2017, 15:23

משמונה נשארו שבעה: דינה דיין פורשת ותומכת בהרצוג
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 03 יולי 2017, 21:34

ניוזוויק: המלחמה הבאה במזרח התיכון? חיזבאללה נערך לעימות עם ישראל והוא לא חושש מפניו

המגזין האמריקני "ניוזוויק" פרסם היום כתבה שעוסקת בהיתכנות למלחמה חדשה בין ישראל לחיזבאללה. כתב המגזין ראיין גורמים בחיזבאללה שהתוודו בפניו כי לוחמים רבים מהארגון הועברו מהחזית בסוריה לדרום לבנון מחשש לפרוץ עימות.
התרגום המלא:

איש גבוה וחסון עם מקלע גדול עומד בסמוך למשגר טילים בשדה מדרום לדמשק, סוריה. זהו בוקר חמים במאי, ופרפרים צהובים מתעופפים סביבו. רביה הוא לוחם חיזבאללה המוצב באזור, וכמו שאר חברי חיזבאללה שדיברו עם ניוזוויק, הוא ביקש להזדהות בשם בדוי, כי הוא אינו מורשה לשוחח עם העיתונות. "אם ירצה השם, נשחרר בקרוב את סוריה ונחזור לארצנו", אומר רבייה, "אבל עד שזה יקרה, נישאר כאן עד הנשימה האחרונה".

מאז 2012, חיזבאללה, הארגון השיעי הלבנוני הנתמך על ידי איראן, נלחם לצד נשיא סוריה בשאר אל-אסד ונגד ארגוני מורדים, מתונים וקיצונים כאחד. על אף שרבים מחבריו מתו בגבעות אלה ומעבר להן, חיזבאללה התחזק והתעצם מהמלחמה. הסכסוך הסורי העניק לו הכשרה וניסיון, וכן ארסנל מרשים של נשק, באדיבות איראן, אסד ורוסיה.

אבל כוח זה יכול להיות קצר מועד. הסיבה: התחדשות המתיחות מול ישראל. הגבול הדרומי של לבנון נחשב מזה שנים כאזור מסוכן. אבל לוחמים ובכירים בארגון הטרור השיעי אומרים כי הם העבירו לאחרונה כוחות מסוריה ללבנון, מחשש שהאויב מתכנן מלחמה חדשה. ארה"ב תקפה בחודשים האחרונים מספר פעמים מטרות של חיזבאללה, מה שגרם לחסן נסראללה, מנהיג הארגון, להזהיר מפני תגובת תגמול אם האמריקאים ימשיכו לפגוע בשטחים שבהם מוצבים.

המתיחות המתחדשת מגיעה בתקופה שבה חיזבאללה מסייע גם למיליציות השיעיות להיאבק בארגון דאעש בעיראק. אם המלחמה עם ישראל תצא לפועל, כפי שקרה ב-2006, "מפלגת האל" עשויה לפעול בשלוש חזיתות שונות - ותסתכן בהפסד כל מה שהשיג בעזרתו של אסד. כפי שציין חלאל חשאן, פרופסור לפוליטיקה באוניברסיטה האמריקאית בביירות: "אם ישראל רוצה לפתוח במלחמת חורמה, לא יהיה לחיזבאללה שום סיכוי".

אויב קשה?

הארגון השיעי לא נראה מודאג מכך שהוא פרוש על פני מקומות רבים - כל לפחות טוענים שני מפקדים בדנייה, פרבר של ביירות. ברחובות, מוצגים דיוקנאות של נסראללה המעטרים את הקירות, יחד עם תמונות של לוחמים צעירים נאים לצד כלי נשק - אלה אנשי השכונה שמתו בזמן הלחימה בסוריה. שני המפקדים יושבים זה לצד זה על ספה, מעשנים סיגריות ושותים תה סירופאי. האחד הוא קצין בכיר; השני, סגנו. "מאז שנכנסנו לסוריה נעשינו הרבה יותר חזקים", אומר הקצין המבוגר. "מה היה חיזבאללה בעבר? היינו מגנים. עכשיו, למדנו איך לתקוף".

הסגן מתערב. "לחיזבאללה יש עכשיו נשק שלא חלמנו עליו", הוא אומר בגאווה. "כשסוריה הייתה שקטה, לא הייתה לנו גישה לנשק כזה, במיוחד במחירים הנמוכים של היום".

במהלך המלחמה בקיץ 2006 נגד ישראל, הוכיח ארגון הטרור לא פעם כי מדובר באויב קשה. שלא כמו הארגונים הפלסטינים שישראל מתמודדת עמם בגדה המערבית ובעזה, חיזבאללה עבר עשרות שנים של אימונים וקיבל לידיו נשק מתוחכם. טילי נ"ט תוצרת רוסיה נורו לעבר כוחות הקרקע הישראליים, ובסופו של דבר אילצו את ירושלים לחתור להפסקת אש. הצבא החזק ביותר באזור איבד כ-120 חיילים, הרבה יותר מבכל עימות כלשהו מאז האינתיפאדה השנייה.

הארגון השיעי חזק הרבה יותר כיום מאשר היה לפני עשור. "מה שראה העולם מחיזבאללה ב-2006 הוא 3% ממה שאנחנו עכשיו", אומר מוסטפה, לוחם של חיזבאללה. "במיוחד אחרי הניסיון שצברנו בסוריה. נער שהיה בן 18 והלך להילחם בסוריה - עכשיו, הוא בן 25. הוא ראה את חבריו מתים לפניו; הוא איבד את משפחתו. אין לו מה להפסיד. הוא יילחם עד טיפת הדם האחרונה".

יש שמץ אמת בדברי הרהב שלו. מאז מלחמת 2006, חיזבאללה בנה את מאגר הנשק המתקדמים שלו באדיבותו של המשטר הסורי ומממניו האיראנים. ב-2016, הארגון מונה 20,000 חיילים פעילים ו-25,000 מילואימניקים, מה שהופך אותו לצבא בגודל בינוני. "חיזבאללה הוא שחקן המשנה התת-קרקעי הכי מסוגנן והמצליח מבחינה צבאית שהעולם ידע אי פעם, נקודה", אומר בילאל סאאב, חבר במועצה האטלנטית, שמושבה בוושינגטון.

ישראל מעריכה שחיזבאללה מחזיק ב-120 אלף רקטות מוכנות לשימוש במקרה של מלחמה - ארסנל גדול מזה של רוב מדינות האיחוד האירופי. הארגון שיפר גם את מערכת המנהרות התת קרקעיות בדרום לבנון.

"מלחמה עם ישראל תשנה את המזרח התיכון כולו", מעריך המפקד הבכיר בדחייה. "כולם יילחמו. נשים וילדים ירימו סכינים... היינו שומרים את טילי הבורקן-1 כנשק סודי לשימוש נגד הישראלים, אבל היינו צריכים להשתמש בהם בסוריה ועכשיו הישראלים יודעים שיש לנו אותם. תארו לעצמכם כי בשעה אחת, אנחנו מסוגלים לשגר 4,000 טילים. אנחנו יכולים להיכנס לשטח ישראל על טרקטורונים ומזל"טים ואופניים. אין להם מושג שאנחנו מסוגלים לפגוע בתשתית הגז שלהם. יש לנו טילים נגד מטוסים. המטוסים שלהם יעזבו את שדה התעופה ויתפוצצו מיד".

מתכוננים למלחמה

בהינתן הנזק שהצדדים עלולים לגרום זה לזה, הסטטוס קוו - ההרתעה ההדדית - יכול להימשך. בעשור האחרון היו מספר הזדמנויות שבהן היו שני הצדדים קרובים למלחמה. בינואר 2015 תקפה ישראל קבוצה של לוחמי חיזבאללה ברמת הגולן הסורית. הארגון הגיב באמצעות ירי טילי נ"ט לעבר חיילים ישראלים. הלחימה לא הסלימה מעבר לכך, וגם לא פרצה מלחמה לאחר תקיפות ישראליות חוזרות ונשנות על שיירות נשק סוריות לחיזבאללה, שהאחרונה בהן אירעה ב-25 ביוני.

אך העלייה האחרונה בפעילות הצבאית של שני הצדדים אינה מבשרת טובות לאזור. במרץ ביצעה ישראל סדרה של תרגולים בגבול הצפון, תוך שימוש בכפר לבנוני מדומה להכשרת חייליה למלחמה בשטח הלבנוני. באחרונה העביר הארגון השיעי לוחמים לדרום לבנון כדי להתכונן לפלישה, כשהוא מדבר על מודיעין ותצפיות על תנועות של כוחות ישראלים. "הצבא הסורי יכול להתמודד עם המצב הנוכחי", אומר מנהיג מחלקה בדאחייה. "עכשיו, המוקד העיקרי שלנו הוא בדרום לבנון".

המתח בצד הלבנוני הוא מוחשי, כפי שהיה במשך שנים - אך בהתחשב בציפיותיו של הארגון השיעי למלחמה ובהגברת המעורבות האמריקנית בסוריה, נוצר הרושם שהוא ערוך יותר מבעבר. זהו ליבו של חיזבאללה והמקום שבו מפלגת האלוהים שומרת על טיליה בבונקרים, חבויים בעמקים ובגבעות עבותים. זה גם המקום שבו לתושבים יש הרבה מה להפסיד, אבל הם התרגלו לחיות עם האיומים. "הם מתכוננים, ואנחנו מתכוננים", אומר בכיר בחיזבאללה בדרום, בהתייחסו לישראלים. "זה חלק מהתרבות שלנו ללמד את ילדינו ואת נכדינו להילחם".

הוא חוזה שהמלחמה תתחיל לפני שהקיץ יסתיים. אם הוא צודק, יכולים לוחמים כמו רביע - זה בסוריה - להגיע לחזית חדשה. "כל פגיעה בלבנון או בסוריה על ידי הישראלים", אומר רביה, "נהיה שם
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי קלף טאקי חדש » 04 יולי 2017, 00:05

אני פה כתב:ניוזוויק: המלחמה הבאה במזרח התיכון? חיזבאללה נערך לעימות עם ישראל והוא לא חושש מפניו

המגזין האמריקני "ניוזוויק" פרסם היום כתבה שעוסקת בהיתכנות למלחמה חדשה בין ישראל לחיזבאללה. כתב המגזין ראיין גורמים בחיזבאללה שהתוודו בפניו כי לוחמים רבים מהארגון הועברו מהחזית בסוריה לדרום לבנון מחשש לפרוץ עימות.
התרגום המלא:

איש גבוה וחסון עם מקלע גדול עומד בסמוך למשגר טילים בשדה מדרום לדמשק, סוריה. זהו בוקר חמים במאי, ופרפרים צהובים מתעופפים סביבו. רביה הוא לוחם חיזבאללה המוצב באזור, וכמו שאר חברי חיזבאללה שדיברו עם ניוזוויק, הוא ביקש להזדהות בשם בדוי, כי הוא אינו מורשה לשוחח עם העיתונות. "אם ירצה השם, נשחרר בקרוב את סוריה ונחזור לארצנו", אומר רבייה, "אבל עד שזה יקרה, נישאר כאן עד הנשימה האחרונה".

מאז 2012, חיזבאללה, הארגון השיעי הלבנוני הנתמך על ידי איראן, נלחם לצד נשיא סוריה בשאר אל-אסד ונגד ארגוני מורדים, מתונים וקיצונים כאחד. על אף שרבים מחבריו מתו בגבעות אלה ומעבר להן, חיזבאללה התחזק והתעצם מהמלחמה. הסכסוך הסורי העניק לו הכשרה וניסיון, וכן ארסנל מרשים של נשק, באדיבות איראן, אסד ורוסיה.

אבל כוח זה יכול להיות קצר מועד. הסיבה: התחדשות המתיחות מול ישראל. הגבול הדרומי של לבנון נחשב מזה שנים כאזור מסוכן. אבל לוחמים ובכירים בארגון הטרור השיעי אומרים כי הם העבירו לאחרונה כוחות מסוריה ללבנון, מחשש שהאויב מתכנן מלחמה חדשה. ארה"ב תקפה בחודשים האחרונים מספר פעמים מטרות של חיזבאללה, מה שגרם לחסן נסראללה, מנהיג הארגון, להזהיר מפני תגובת תגמול אם האמריקאים ימשיכו לפגוע בשטחים שבהם מוצבים.

המתיחות המתחדשת מגיעה בתקופה שבה חיזבאללה מסייע גם למיליציות השיעיות להיאבק בארגון דאעש בעיראק. אם המלחמה עם ישראל תצא לפועל, כפי שקרה ב-2006, "מפלגת האל" עשויה לפעול בשלוש חזיתות שונות - ותסתכן בהפסד כל מה שהשיג בעזרתו של אסד. כפי שציין חלאל חשאן, פרופסור לפוליטיקה באוניברסיטה האמריקאית בביירות: "אם ישראל רוצה לפתוח במלחמת חורמה, לא יהיה לחיזבאללה שום סיכוי".

אויב קשה?

הארגון השיעי לא נראה מודאג מכך שהוא פרוש על פני מקומות רבים - כל לפחות טוענים שני מפקדים בדנייה, פרבר של ביירות. ברחובות, מוצגים דיוקנאות של נסראללה המעטרים את הקירות, יחד עם תמונות של לוחמים צעירים נאים לצד כלי נשק - אלה אנשי השכונה שמתו בזמן הלחימה בסוריה. שני המפקדים יושבים זה לצד זה על ספה, מעשנים סיגריות ושותים תה סירופאי. האחד הוא קצין בכיר; השני, סגנו. "מאז שנכנסנו לסוריה נעשינו הרבה יותר חזקים", אומר הקצין המבוגר. "מה היה חיזבאללה בעבר? היינו מגנים. עכשיו, למדנו איך לתקוף".

הסגן מתערב. "לחיזבאללה יש עכשיו נשק שלא חלמנו עליו", הוא אומר בגאווה. "כשסוריה הייתה שקטה, לא הייתה לנו גישה לנשק כזה, במיוחד במחירים הנמוכים של היום".

במהלך המלחמה בקיץ 2006 נגד ישראל, הוכיח ארגון הטרור לא פעם כי מדובר באויב קשה. שלא כמו הארגונים הפלסטינים שישראל מתמודדת עמם בגדה המערבית ובעזה, חיזבאללה עבר עשרות שנים של אימונים וקיבל לידיו נשק מתוחכם. טילי נ"ט תוצרת רוסיה נורו לעבר כוחות הקרקע הישראליים, ובסופו של דבר אילצו את ירושלים לחתור להפסקת אש. הצבא החזק ביותר באזור איבד כ-120 חיילים, הרבה יותר מבכל עימות כלשהו מאז האינתיפאדה השנייה.

הארגון השיעי חזק הרבה יותר כיום מאשר היה לפני עשור. "מה שראה העולם מחיזבאללה ב-2006 הוא 3% ממה שאנחנו עכשיו", אומר מוסטפה, לוחם של חיזבאללה. "במיוחד אחרי הניסיון שצברנו בסוריה. נער שהיה בן 18 והלך להילחם בסוריה - עכשיו, הוא בן 25. הוא ראה את חבריו מתים לפניו; הוא איבד את משפחתו. אין לו מה להפסיד. הוא יילחם עד טיפת הדם האחרונה".

יש שמץ אמת בדברי הרהב שלו. מאז מלחמת 2006, חיזבאללה בנה את מאגר הנשק המתקדמים שלו באדיבותו של המשטר הסורי ומממניו האיראנים. ב-2016, הארגון מונה 20,000 חיילים פעילים ו-25,000 מילואימניקים, מה שהופך אותו לצבא בגודל בינוני. "חיזבאללה הוא שחקן המשנה התת-קרקעי הכי מסוגנן והמצליח מבחינה צבאית שהעולם ידע אי פעם, נקודה", אומר בילאל סאאב, חבר במועצה האטלנטית, שמושבה בוושינגטון.

ישראל מעריכה שחיזבאללה מחזיק ב-120 אלף רקטות מוכנות לשימוש במקרה של מלחמה - ארסנל גדול מזה של רוב מדינות האיחוד האירופי. הארגון שיפר גם את מערכת המנהרות התת קרקעיות בדרום לבנון.

"מלחמה עם ישראל תשנה את המזרח התיכון כולו", מעריך המפקד הבכיר בדחייה. "כולם יילחמו. נשים וילדים ירימו סכינים... היינו שומרים את טילי הבורקן-1 כנשק סודי לשימוש נגד הישראלים, אבל היינו צריכים להשתמש בהם בסוריה ועכשיו הישראלים יודעים שיש לנו אותם. תארו לעצמכם כי בשעה אחת, אנחנו מסוגלים לשגר 4,000 טילים. אנחנו יכולים להיכנס לשטח ישראל על טרקטורונים ומזל"טים ואופניים. אין להם מושג שאנחנו מסוגלים לפגוע בתשתית הגז שלהם. יש לנו טילים נגד מטוסים. המטוסים שלהם יעזבו את שדה התעופה ויתפוצצו מיד".

מתכוננים למלחמה

בהינתן הנזק שהצדדים עלולים לגרום זה לזה, הסטטוס קוו - ההרתעה ההדדית - יכול להימשך. בעשור האחרון היו מספר הזדמנויות שבהן היו שני הצדדים קרובים למלחמה. בינואר 2015 תקפה ישראל קבוצה של לוחמי חיזבאללה ברמת הגולן הסורית. הארגון הגיב באמצעות ירי טילי נ"ט לעבר חיילים ישראלים. הלחימה לא הסלימה מעבר לכך, וגם לא פרצה מלחמה לאחר תקיפות ישראליות חוזרות ונשנות על שיירות נשק סוריות לחיזבאללה, שהאחרונה בהן אירעה ב-25 ביוני.

אך העלייה האחרונה בפעילות הצבאית של שני הצדדים אינה מבשרת טובות לאזור. במרץ ביצעה ישראל סדרה של תרגולים בגבול הצפון, תוך שימוש בכפר לבנוני מדומה להכשרת חייליה למלחמה בשטח הלבנוני. באחרונה העביר הארגון השיעי לוחמים לדרום לבנון כדי להתכונן לפלישה, כשהוא מדבר על מודיעין ותצפיות על תנועות של כוחות ישראלים. "הצבא הסורי יכול להתמודד עם המצב הנוכחי", אומר מנהיג מחלקה בדאחייה. "עכשיו, המוקד העיקרי שלנו הוא בדרום לבנון".

המתח בצד הלבנוני הוא מוחשי, כפי שהיה במשך שנים - אך בהתחשב בציפיותיו של הארגון השיעי למלחמה ובהגברת המעורבות האמריקנית בסוריה, נוצר הרושם שהוא ערוך יותר מבעבר. זהו ליבו של חיזבאללה והמקום שבו מפלגת האלוהים שומרת על טיליה בבונקרים, חבויים בעמקים ובגבעות עבותים. זה גם המקום שבו לתושבים יש הרבה מה להפסיד, אבל הם התרגלו לחיות עם האיומים. "הם מתכוננים, ואנחנו מתכוננים", אומר בכיר בחיזבאללה בדרום, בהתייחסו לישראלים. "זה חלק מהתרבות שלנו ללמד את ילדינו ואת נכדינו להילחם".

הוא חוזה שהמלחמה תתחיל לפני שהקיץ יסתיים. אם הוא צודק, יכולים לוחמים כמו רביע - זה בסוריה - להגיע לחזית חדשה. "כל פגיעה בלבנון או בסוריה על ידי הישראלים", אומר רביה, "נהיה שם

אם השם לא ישמור עיר...
סמל אישי של המשתמש
קלף טאקי חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 04 יולי 2017, 00:09

משהו בימים אחרונים מריח לא טוב. גם האיומים של ישראל לפעול נגד מפעלי הטילים בלבנון, גם הגעת נושאת המטוסים לחיפה, האירוע הבטחוני היום שהיה או לא היה, כל זה מראה שמשהו מתבשל, נקווה לקיץ שקט ורענן.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 04 יולי 2017, 12:43

בעזה טוענים שזהו המלט רוכב שמיים שנפל הלילה בדרום הרצועה.התרסקות חמישית רק השנה של המלט מתוצרת אלביט בעזה,בשטחים ובלבנון. רצף רע שיש לחקור.
קבצים מצורפים
image (3).png
image (3).png (331.42 KiB) נצפה 7346 פעמים
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 04 יולי 2017, 13:51

דיילי מייל הבריטי מדווח על מיימדים מפלצתיים נוספים של דאעש, "הרעיבו אשה שלושה ימים, בישלו את בנה באורז, והאכילו אותה ללא שידעה מה מכיל האוכל"

על פי הדיווח, פוליטיקאי עיראקי סיפר לטלוויזיה המצרית על "אשה יזידית שניצלה מדאעש, שהיתה מוחזקת במרתף במשך שלושה ימים ללא מזון או מים, הביאו לה צלחת של אורז ובשר. היא אכלה את האוכל כי היתה רעבה מאוד"

במהלך הראיון אותו לא הצליח הפוליטיקאי העיראקי לסיים מאחר ונשנק מדמעות, סיפר שאנשי דאעש סיפרו לאמא לאחר שאכלה, "שהיא אכלה את הבן שלה".

הקהילה היזידית משלבות אלמנטים של כמה דתות מזרח תיכוניות עתיקות.

כאשר דאעש כבש את צפון עיראק לפני כמעט שלוש שנים, הוא ביצע מעשי טבח נגד המיעוט אשר האו"ם הגדיר כרצח עם.

מאות אלפי היזידים מתגוררים בצפון עיראק, בעיקר סביב סינג'אר, עיר גדולה שכוחות דאעש נכנסו אליה, אך רובם נהדפו משם על ידי כוחות הקואליציה.
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 04 יולי 2017, 14:03

תודה על התיאבון שעשית לי לקראת ארוחת צהריים, כה לחי!
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 04 יולי 2017, 14:19

אני פה כתב:תודה על התיאבון שעשית לי לקראת ארוחת צהריים, כה לחי!

סליחה מתנצל
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 04 יולי 2017, 14:22

דובר צה"ל:
בשל פעילות שגרתית ומתוכננת מראש של משהבט יתכנו אחהצ והערב הגבלות תנועה לסירוגין בשטח האווירי.הפעילות מתואמת עם כל הגורמים
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 04 יולי 2017, 15:17

ראשוני:
במחסום מזמוריה נתפס רכב ובו מספר חשודים ובו אותרו בקבוקי תבערה ורימוני הלם. המחסום חסום לתנועה.
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 04 יולי 2017, 15:18

בהמשך לדיווח קודם, לוחמת מ.צ מעברים של גדוד ארז הבחינה ברכב חשוד ובו 6 חשודים סכינים בקתבים ורימוני הלם. חבלן במקום. המחסום כאמור סגור לתנועה.
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 04 יולי 2017, 15:22

התפתחות דרמטית בפרשת אלאור אזריה.
לאחר הכחשות נמרצות אישר לפני זמן קצר דובר צה"ל בשיחה עם רן כרמי בוזגלו כי סרן תום נעמן הוצב בבסיס צאלים.
צחי אליהו, פעיל מרכזי במאבק לשחרור אלאור קיבל את המידע ממקורות מהימנים הטוענים כי השיבוץ נובע מהכשל הפיקודי של נעמן בפיגוע בתל רומיידה.
בוזגלו: "למעשה, הצבא מכיר, לראשונה, באחריות פיקודית והדבר משנה את פני הדברים באופן כזה שיש לחשב מסלול מחדש ולשקול שנית את העמדתו לדין של אלאור. בדיוק כשם שהמדינה התנערה במשך שנים מפולארד והכירה, לבסוף, באחריותה למאסרו.
נעמן הוצג כקצין מצטיין וקודם פעמיים: תחילה לתפקיד קמב"ץ הגדוד ומאוחר יותר לקמב"ץ חטיבת כפיר. כל מי שמצוי בהתנהלות הצבא יודע ששיבוצו בתפקיד רוחב, המתבטא בתיאום אימונים ותרגילים, אומר דרשני.
אני קורא לרמטכ"ל ולשר הבטחון לחשוף את הסיבות בגינן הועבר נעמן מתפקידו ולהרכב השופטים הדנים בערעור של הלוחם לכנס ישיבה דחופה ולדרוש תשובות ברורות".
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 04 יולי 2017, 15:37

שיך כתב:בהמשך לדיווח קודם, לוחמת מ.צ מעברים של גדוד ארז הבחינה ברכב חשוד ובו 6 חשודים סכינים בקתבים ורימוני הלם. חבלן במקום. המחסום כאמור סגור לתנועה.
קבצים מצורפים
image (4).png
image (4).png (403.52 KiB) נצפה 7266 פעמים
image (5).png
image (5).png (574.6 KiB) נצפה 7266 פעמים
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 04 יולי 2017, 17:23

מה זה ההדפס רימון השהייה בעברית??
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 04 יולי 2017, 23:35

אבן הפינה כתב:קרויס, מהדמויות הבולטות במאה שערים, הורשע בעבירות מס ונשלח ל-5 חודשי מאסר. מצבה של המשפחה והשתדלותם של ח"כים ואישי ציבור הובילו לחנינה מצד נשיא המדינה. בנו: "דיברתי איתו עכשיו והוא לא האמין למשמע אוזניו"

בעקבות לחץ שהפעילו אישי ציבור מסויימים על נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, הוא החליט היום להעניק לו חנינה. "החנינה ניתנה בעקבות המצוקה המשפחתית הקשה אשר מטעמי צנעת הפרט לא ניתן להרחיב בה", נמסר מבית הנשיא.

נתגלה הדבר... נולד לו בן למזל טוב ה-17 בליעה"ר.

הליצים אמרו, שיוליש יקרא לבן החדש בשם "ראובן" - כמחווה לריבלין על החנינה...
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 04 יולי 2017, 23:36

הוא יקרא לבן שלו חנינא
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 04 יולי 2017, 23:41

חנינא !!!!!!!

חזקק
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 04 יולי 2017, 23:55

מפחיד התמונה של התיק, שימו לב לאורך הסכינים רק לחשוב שזממם היה יוצא לפועל ה"י
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי קלף טאקי חדש » 05 יולי 2017, 00:30

:lol::
אני פה כתב:הוא יקרא לבן שלו חנינא
סמל אישי של המשתמש
קלף טאקי חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי מישהו מיוחד » 05 יולי 2017, 05:38

או אולי יקרא לו אשר חנן. כל האופציות פתוחות.
מישהו מיוחד

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 05 יולי 2017, 16:11

או חננ-י'ה (ה' חנן)
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 05 יולי 2017, 19:32

לראשונה בישראל יצא לשוק לוחית רישוי עם 8 ספרות.
106-00-001.jpg
106-00-001.jpg (39.3 KiB) נצפה 6952 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי א פשוטער יוד » 05 יולי 2017, 19:36

יאיר כתב:או חננ-י'ה (ה' חנן)

אולי הוא בכלל לא שאל אותנו איך לקרוא לו? :lol:: :lol:: :lol::
אלא מה אתה יכול לתת!!!
סמל אישי של המשתמש
א פשוטער יוד

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 05 יולי 2017, 19:47

אריה ענק משער האריות כתב:לראשונה בישראל יצא לשוק לוחית רישוי עם 8 ספרות.
106-00-001.jpg

למי ששואל מדוע המספר הראשון הוא 106
התשובה היא כי צמד השמאלי של המספרים מסמן את יצרן הרכב
והמקרה הזה היה טיוטא שהיא במקום השישי.
אז אם אתם רוצים את המספר 100-00-001 רוצו... זה אולי ממתין לכם.
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי לעבדך באמת » 05 יולי 2017, 19:48

בדובאי מספר כזה יוכל לעלות מאות אלפי דולרים
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!
סמל אישי של המשתמש
לעבדך באמת

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 06 יולי 2017, 14:54

מזכ"ל ש"ס, חבר הכנסת יגאל גואטה, המבקר בימים אלו עם רעייתו בפראג, חש ביום שני ברע במהלך הליכה ברחובות פארג ואושפז בבית חולים מקומי. לאחר מספר ימים הועבר גואטה לבית חולים לצורך קבלת טיפול רפואי מתאים. החל מהבוקר פועלים בני משפחתו ומקורביו להטיסו ארצה להמשך טיפול רפואי.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 06 יולי 2017, 14:56

משהו רציני ??

שה' ישלח לו רפו"ש..
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 06 יולי 2017, 14:57

משרד החוץ: לידיעה על אשפוז חה"כ גואטה בפראג- מוכר ומטופל.
הקונסולית מבקרת אותו ברגעים אלו. השגריר שוחח עם שר הבריאות.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 06 יולי 2017, 16:28

טראמפ בפולין: "מתכננים דברים קשים נגד קוריאה הצפונית, נתעמת עם האיום"
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 06 יולי 2017, 17:40

יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין שוחח עם גילה גואטה, אשתו של ח״כ יגאל גואטה הנמצאת ליד מיטתו בפראג. ח"כ גואטה מש"ס התמוטט במהלך טיול בפראג והתאשפז בבית חולים מקומי.

אדלשטיין התעדכן במצבו של ח״כ גואטה ואמר לרעייתו כי רופא הכנסת וקצין הכנסת עומדים לרשותם ככל שיידרשו.

יו״ר הכנסת ולשכתו היו בקשר צמוד במהלך היום עם הגורמים הרלוונטיים בכנסת. לבקשת אדלשטיין, מחלקת קשרי חוץ של הכנסת היתה בקשר עם שגרירות ישראל בפראג שסייעה ועודנה מסייעת לח״כ גואטה ורעייתו.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי טראמפ » 06 יולי 2017, 22:49

אני פה כתב:טראמפ בפולין: "מתכננים דברים קשים נגד קוריאה הצפונית, נתעמת עם האיום"

טראמפ וקים הם שתי ילדים קטנים ובטח הם יביאו מלחמה קשה לעולם.. ה' ישמור
סמל אישי של המשתמש
טראמפ

הודעה שלא נקראהעל ידי AAAA » 06 יולי 2017, 22:51

טראמפ, אתה ילד קטן אז מי הרשה לך לגלוש באינטרנט...
AAAA

הודעה שלא נקראהעל ידי טראמפ » 06 יולי 2017, 22:55

AAAA כתב:טראמפ, אתה ילד קטן אז מי הרשה לך לגלוש באינטרנט...

אל תגיד לנשיא מה לעשות :lol::
סמל אישי של המשתמש
טראמפ

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 07 יולי 2017, 01:09

על ידי טראמפ » אתמול, 21:55

AAAA כתב:
טראמפ, אתה ילד קטן אז מי הרשה לך לגלוש באינטרנט...

אל תגיד לנשיא מה לעשות :lol::
סמל אישי של המשתמש
טראמפ

סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי דובדבן » 11 יולי 2017, 00:10

שלום לכם, :)
האם ידוע למישהו מה שלום 'יוכבד בת דינה'
שנערכה עבורה התרמה אתמול (וביום חמישי) ברדיו קול-חי??
דובדבן

הודעה שלא נקראהעל ידי גיוואלד » 11 יולי 2017, 00:53

שלום הרדיו הוא בוודאי טוב. ;)
סמל אישי של המשתמש
גיוואלד

הודעה שלא נקראהעל ידי המורה » 11 יולי 2017, 02:23

בכפר קטן שבארגנטינא יש קשיש בן 128 הנקרא בשם הרמן גוטנברג
וטוען שהוא אדולף היטלער ימ"ש.

האם הסיפור אמיתי?
מישהו שמע יותר פרטים אולי?
סמל אישי של המשתמש
המורה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 11 יולי 2017, 02:30

ידיעות ברחבי העולם ביומיים האחרונים מדווחות על בן 128 שחי בארגנטינה וטוען כי הוא אדולף היטלר. נראה כי הטענה המופרכת מתבססת על דיווח סאטירי בארגנטינה - שצוטט בהרחבה ויצא משליטה. דבר ראשון, יש להבהיר כי מדובר בשקר: היטלר מת ב-1945 ומעולם לא תועד אדם שחי יותר מ-122 שנים (אם היטלר היה חי היום, הוא אכן היה צריך להיות בן 128).

הדיווח, שהחל בדרום אמריקה והכה גלים בכל העולם, גם באתרים "מכובדים", החל כאמור כנראה באתר סאטירי, שטען כי "היטלר" הוא אדם בשם הרמן גוטנברג שחי עד היום בכפר בארגנטינה לאחר שהשיג לפני יותר מ-70 שנים דרכון מזויף מהגסטפו. עוד המשיך הדיווח וטען כי גוטנברג הודה בזהותו האמיתי אחרי שהמוסד תפס אותו בתום מבצע מיוחד של הרחבת חיפושיו אחרי אחרוני הפושעים הנאצים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 11 יולי 2017, 09:54

כבר התברר שמדובר בקשקוש בגרוש
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 11 יולי 2017, 14:38

גרוש שווה היום הרבה
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי תמים » 11 יולי 2017, 14:39

כמה
תמים

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 11 יולי 2017, 14:40

תלוי איזה. מינימום 50 שקל חדש.
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 11 יולי 2017, 15:22

דמיונות של שנורר...

גרוש שווה גרוש...
הגאליציאנער'ס יודעים הכי טוב כמה זה שווה, וזה שווה גרוש...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 11 יולי 2017, 15:23

גש לאספן ותשאל
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 11 יולי 2017, 15:25

מה חדש ??
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 11 יולי 2017, 15:30

העוילם שוכב
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי המורה » 11 יולי 2017, 15:32

אני לא.
סמל אישי של המשתמש
המורה

הודעה שלא נקראהעל ידי תמים » 11 יולי 2017, 15:33

ועוד 224
תמים

הודעה שלא נקראהעל ידי המורה » 11 יולי 2017, 15:36

אין פה כ"כ הרבה אורחים...
סמל אישי של המשתמש
המורה

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 11 יולי 2017, 15:37

ג"א לא.
אבל כל אלו שאינם כאן, מסתמא כן.
נראה לפי הפעילות שתהיה בערב....
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי המורה » 11 יולי 2017, 15:43

אז לסיכום:
כמה שוכבים וכמה לא?
סמל אישי של המשתמש
המורה

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד » 11 יולי 2017, 15:53

1
(לא..)
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)
סמל אישי של המשתמש
אחד
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 11 יולי 2017, 16:24

חזן כתב:
אבן הפינה כתב:קרויס, מהדמויות הבולטות במאה שערים, הורשע בעבירות מס ונשלח ל-5 חודשי מאסר. מצבה של המשפחה והשתדלותם של ח"כים ואישי ציבור הובילו לחנינה מצד נשיא המדינה. בנו: "דיברתי איתו עכשיו והוא לא האמין למשמע אוזניו"

בעקבות לחץ שהפעילו אישי ציבור מסויימים על נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, הוא החליט היום להעניק לו חנינה. "החנינה ניתנה בעקבות המצוקה המשפחתית הקשה אשר מטעמי צנעת הפרט לא ניתן להרחיב בה", נמסר מבית הנשיא.

למתעניינים השם של הרך הנולד בשעה טובה : שמעון.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 11 יולי 2017, 16:40

אני פה כתב:
חזן כתב:

למתעניינים השם של הרך הנולד בשעה טובה : שמעון.

לא רחוק מראובן
הבן ה18 יהיה שמו לוי
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 11 יולי 2017, 16:44

א פשוטער יוד כתב:
יאיר כתב:או חננ-י'ה (ה' חנן)

אולי הוא בכלל לא שאל אותנו איך לקרוא לו? :lol:: :lol:: :lol::

ולבסוף נקרא שמו בישראל:
שמעון

שמעתם טוב?
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי קלף טאקי חדש » 11 יולי 2017, 17:36

שמוע שמענו שמועה שמעונית
סמל אישי של המשתמש
קלף טאקי חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 11 יולי 2017, 17:38

שמעון: מ"ש עון"ן.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי קלף טאקי חדש » 11 יולי 2017, 17:39

לא שמעתי..
סמל אישי של המשתמש
קלף טאקי חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 11 יולי 2017, 23:53

פעמון זהב ורימון כתב:גרוש שווה היום הרבה

היתה לי הרגשה שתגיב על זה... :)
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 12 יולי 2017, 11:14

במהלך פעילות צה"ל בג'נין הותקפו החיילים בירי ועשרות מטענים. הם השיבו באש ועל פי הדיווח גרמו למותם של שני מחבלים
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 12 יולי 2017, 16:33

יאיר כתב:
פעמון זהב ורימון כתב:גרוש שווה היום הרבה

היתה לי הרגשה שתגיב על זה... :)

מספיקים לך 6 מחשבים??
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 13 יולי 2017, 11:21

חייל צה"ל נפצע כתוצאה מנפילת חפץ כבד בבסיס בצפון הארץ. החייל פונה במצב בינוני לקבלת טיפול רפואי בבית חולים
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 13 יולי 2017, 14:15

כעשרים נפגעים באורח קל בזירת תאונה עם מעורבות אוטובוס ומשאית בכביש 4 בסמוך למחלף אשדוד. מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה סניף לכיש מעניקים בדקות אלו טיפול רפואי ראשוני בזירת התאונה.
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 13 יולי 2017, 16:36

דובר צה"ל:
חייל סדיר וחייל מילואים נהרגו היום בהתהפכות משאית צבאית בדרום הארץ.
הודעה נמסרה למשפחותיהם, אנו משתתפים בצער המשפחות ונמשיך ללוותן
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 19 יולי 2017, 14:49

*דוברות המשטרה (לכיש) :*
*המשטרה גילתה כי זה לא סת"מ בית דפוס - פשיטה משטרתית על מבנה תעשייה בעיר אשקלון, הביאה לחשיפת בית דפוס לקלפי מזוזות מזויפות -*

היום, רביעי, לקראת הצהריים פשטו בלשי המשטרה ולוחמי מג"ב על מבנה תעשייה בעיר אשקלון בו על פי החשד ממוקם בית דפוס בחשד לזיוף קלפי מזוזות. במהלך הפשיטה נאלצו חלקם של הכוחות להיכנס דרך חלונות המבנה מאחר ומפעיל המקום נעל עצמו. כוחות המשטרה גילו כי במקום ציוד הדפסה רב שכולל בין היתר גלופות וחומרי גלם וכמו כן אותרו עשרות קלפים מוכנים להפצה.
מפעיל המקום, תושב אשקלון כבן 28, נעצר על ידי הבלשים והועבר לחקירה במשטרה.

מצ"ב תמונות מהמקום לשימושכם –
*קרדיט דוברות המשטרה*

ca414ca4519862f8124f074616b2f2c5.jpg
ca414ca4519862f8124f074616b2f2c5.jpg (94.63 KiB) נצפה 7255 פעמים
anU3vr.jpg
anU3vr.jpg (93.5 KiB) נצפה 7255 פעמים
5gBUlh.jpg
RRDMvU.jpg
700313663ea65af7823d92baacd7f5ea.jpg
700313663ea65af7823d92baacd7f5ea.jpg (64.54 KiB) נצפה 7255 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי טראמפ » 19 יולי 2017, 17:27

יצחק הספרן כתב:*דוברות המשטרה (לכיש) :*
*המשטרה גילתה כי זה לא סת"מ בית דפוס - פשיטה משטרתית על מבנה תעשייה בעיר אשקלון, הביאה לחשיפת בית דפוס לקלפי מזוזות מזויפות -*

היום, רביעי, לקראת הצהריים פשטו בלשי המשטרה ולוחמי מג"ב על מבנה תעשייה בעיר אשקלון בו על פי החשד ממוקם בית דפוס בחשד לזיוף קלפי מזוזות. במהלך הפשיטה נאלצו חלקם של הכוחות להיכנס דרך חלונות המבנה מאחר ומפעיל המקום נעל עצמו. כוחות המשטרה גילו כי במקום ציוד הדפסה רב שכולל בין היתר גלופות וחומרי גלם וכמו כן אותרו עשרות קלפים מוכנים להפצה.
מפעיל המקום, תושב אשקלון כבן 28, נעצר על ידי הבלשים והועבר לחקירה במשטרה.

מצ"ב תמונות מהמקום לשימושכם –
*קרדיט דוברות המשטרה*

ca414ca4519862f8124f074616b2f2c5.jpg
anU3vr.jpg
5gBUlh.jpg
RRDMvU.jpg
700313663ea65af7823d92baacd7f5ea.jpg

שרעקליך!!
סמל אישי של המשתמש
טראמפ

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 19 יולי 2017, 19:22

צפו בסלולרי שהוסלק בתוך חציל והוברח למחבל בכלא

פרסום ראשון: צפו בסלולרי שהוסלק בתוך חציל והוברח למחבל בכלא. סלולריים נוספים נתפסו בבתי כלא שונים

מחבלי חמאס ממשיכים בניסיונות להשיג מכשירי סלולר ובחלק מהמקרים הם מצליחים להחדירם לבתי הכלא בארצנו.

לחדשות 0404 נודע לראשונה כי מכשיר סלולרי קטן שיועד למחבל באגף 10 בכלא אשל בדרום, נתפס במהלך חיפוש בתוך ארגז ירקות. המכשיר הקטן נתפס כשהוא מוסלק בתוך חציל. כעת בודקים בשירות בתי הסוהר מי קשור להברחה.

בבדיקות נוספות שערכו בבתי כלא נוספים, נמצאו מכשירים סלולריים, כרטיסי סים ואף מוח של מכשיר סלולרי, שיועד להרכבה בין כותלי הכלא.

בכלא קציעות נתפסו באגף 13 שני כרטיסי סים בסמוך לעמוד ברזל. באגף 14 נתפס מכשיר סלולרי וחמישה כרטיסי סים בתוך שקע החשמל בתא שירותים וכן נתפסו מטענים ניידים לסלולר בשירותים ובמקלחות. באגף 15 נתפס מכשיר סלולרי ושלושה כרטיסי סים במתלה הכביסה בחצר. בנוסף, נתפס במקום גם מטען נייד לסלולר וכמו כן נתפס חומר כתוב ומברגים מאולתרים.

בכלא מגידו נתפס בחדר באגף 1 של מחבלי חמאס מוח של מכשיר סלולרי שהוחבא מתחת למיטת המחבל. (בתמונות: הסלולר שהוסלק בתוך חציל ומוח הטלפון שנתפס בכלא מגידו).

596f83946cbcc8953.jpg
596f83946cbcc8953.jpg (34.05 KiB) נצפה 7217 פעמים
596f83916ca040eb2.jpg
596f83916ca040eb2.jpg (21.09 KiB) נצפה 7217 פעמים
596f8344694974101.jpg
596f8344694974101.jpg (39.9 KiB) נצפה 7217 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי קלף טאקי חדש » 20 יולי 2017, 01:01

זה מה שנקרא "חצילים ממולאים"
סמל אישי של המשתמש
קלף טאקי חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד שחושב שיודע » 20 יולי 2017, 15:11

:lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol::
קלף טאקי חדש כתב:זה מה שנקרא "חצילים ממולאים"
מרחיבים את הטהרה בעפולה ניתן לתרום מכל עמדת נדרים פלוס ברחבי הארץ ובנדרים פון שלוחה 374 או כאן https://www.matara.pro/nedarimplus/online/?mosad=9001006
אחד שחושב שיודע

הודעה שלא נקראהעל ידי קלף טאקי חדש » 21 יולי 2017, 00:13

בחסות אתר הידברות
קבצים מצורפים
117939.jpg
117939.jpg (72.78 KiB) נצפה 7112 פעמים
סמל אישי של המשתמש
קלף טאקי חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 21 יולי 2017, 01:21

המשטרה פרסה מחסומים לצורך בלימת הגעת מפגינים לבירה
מחסומי משטרה בכל הכניסות לי-ם נפרשים בשעה זו.
כל הנחשדים בתכנון הצטרפות להפס"ד מחר בעיר העתיקה נבלמים ומונחים לשוב על עקבותיהם.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 21 יולי 2017, 01:22

במערכת הביטחון מתכוננים למהומות בסופ"ש: לאחר העימותים הקשים באזור הר הבית בימים האחרונים בין המשטרה וכוחות מג"ב למתפללים מוסלמים, על רקע הצבת מגנומטרים במקום, ובעקבות הודעת אנשי הוואקף לפיה המסגדים יישארו סגורים ביום שישי, הודיע דובר צה"ל כי בתום הערכת מצב מטכ"לית, שהתקיימה הבוקר (חמישי), הוחלט כי חמישה גדודים ישמשו ככוח כוננות לקראת יום שישי.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 21 יולי 2017, 01:24

הדיון בקבינט הערב: קרב בין המשטרה לשב״כ בנוגע למגנומטרים

השב״כ הביע דעה נחרצת כי יש להסיר את המגנומטרים ולהרגיע את השטח. השב״כ טען שהנושא עלול להתדרדר מהר ולצאת משליטה ולטענתו ניתן להגיע לסידורי ביטחון ולהתמודד מודיעינית עם כל איום בהר הבית.

המשטרה טענה מנגד כי הסרת המגנומטרים תהיה טעות קשה שתדרדר את המצב עוד יותר בטווח הרחוק, והביעה דעה נחרצת כי היא מסוגלת להכיל ולהתמודד עם הפרות הסדר ולשלוט בהם גם אם יהיו פצועים. לדברי המשטרה הכוחות מיומנים להתמודד בשימוש בנשק לפיזור הפס״ד ולא בנשק חי. לגבי הצהרת השב״כ כי הוא יוכל לספק הגנה מודיעינית, לטענת המשטרה זו קרסה בפיגוע האחרון שהיה כשלון מודיעני של השב״כ.

הצבא נשאל האם הוא יוכל להתמודד וערוך להתמודד עם התדרדרות בשטחים והשיב בחיוב.

שאר הדיון נסב על התרחישים, על המוכנות להם, על המידעים המודיעינים על המאמצים הבינ״ל והלחצים, ודיון עקרוני בנושא סיכונים וסיכויים, משמעויות ביטחוניות ומדיניות.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 21 יולי 2017, 10:17

מהפכה בשירותי הרישוי כמו באירופה יוצאת לדרך

מהפכה בשירותי הרישוי
כמו באירופה: רישיון נהיגה עד גיל 70 לכלי רכב פרטיים ואופנועים
במסגרת הרפורמה המהפכנית של השר כץ: צמצום הביורוקרטיה, העתקת משרדי רישוי למבנים חדשים ומרווחים, קיצור זמן ההמתנה ל-15 דקות, הסמכת גופים נוספים למתן שירותי רישוי, הכפלת עמדות הרשיומט ועוד

מהפכת הרישוי יוצאת לדרך. שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ הציג היום רפורמה מהפכנית במערך שירותי הרישוי, שתצמצם באופן דרסטי את הצורך של האזרחים להגיע למשרדי הרישוי ותקצר לראשונה את זמן ההמתנה ל-15 דקות לכל היותר.
התכנית כוללת שורה ארוכה של שיפורים מהפכניים בכל תחומי הרישוי. הארכה משמעותית של תוקף רישיונות הנהיגה, צמצום הבירוקרטיה, הסמכת גופים נוספים במתן שירותי רישוי, הרחבת השירותים המקוונים, הנגשת המידע לאזרחים, העתקת משרדי רישוי למבנים חדשים ומרווחים ושיפור השירות בסניפים הקיימים.
"מדובר במהפכה הגדולה ביותר שבוצעה אי פעם במשרדי הרישוי, שתיתן מענה אמיתי לציבור הנהגים הנזקקים לשירותי הרישוי. הרפורמה תייתר למרבית האזרחים את הצורך להגיע למשרדי הרישוי, תקצר את זמני ההמתנה באופן דרמטי ותחסוך לציבור זמן יקר וכסף רב" אמר השר כץ.
הארכת תוקף רישיון הנהיגה עד לגיל 70. השר כץ החליט כי רישיון הנהיגה המונפק לכלי רכב פרטיים ואופנועים, יהיה בתוקף עד לגיל 70, במקום חידוש רישיון אחת ל-10 שנים כיום. לאחר גיל 70 יחודש הרישיון מדי 5 שנים עד גיל 80. לאחר מכן הרישיון יחודש בכל שנתיים, כנהוג כיום. בכך, עתידה ישראל להצטרף למדינות רבות באירופה, בהן מונפקים רישיונות נהיגה לתקופה בלתי מוגבלת ,כמו למשל גרמניה, צרפת ובלגיה, או עד גיל 70 כמו באנגליה, דנמרק ופינלנד.
הרחבת שירותי רישוי בסניפי הדואר.במסגרת שיתוף פעולה בין משרד התחבורה לחברת דואר ישראל, ניתן כיום להנפיק רישיון נהיגה ולשלם עבורו בכל אחד מ- 700 סניפי הדואר בארץ. החל מ- 1 בספטמבר 2017 ניתן יהיה להנפיק גם רישיון רכב ולשלם עבורו במזומן (כנהוג כיום) או באמצעות כרטיס אשראי. מתן האפשרות להנפקת רישיונות נהיגה ורכב בדואר עתידים לחסוך למעלה מחצי מיליון פניות למשרדי הרישוי.

הכפלת עמדות הרשיומט. משרד התחבורה יכפיל את מספר עמדות הרשיומט, המוצבות כיום בעשרות סניפי סופר פארם ומרכזי קניות ברחבי הארץ. עד סוף השנה יתווספו 50 עמדות נוספות של רשיומט, ובכך יגיע מספרם לכ-100 עמדות, מקרית שמונה בצפון ועד אילת בדרום. כיום ניתן להנפיק באמצעות הרשיומט רישיונות נהיגה ורכב ולשלם עבורם בתוך מספר שניות. בנוסף לכך ניתן לקבל תדפיס המכיל מידע מפורט על עברו של הרכב בטרם קנייה, כולל בעלויות קודמות והגבלות. השירות ניתן באמצעות כרטיס אשראי על שם בעל הרכב.

זימון תורים מראש. במסגרת הרפורמה ניתן יהיה לראשונה להזמין תור מראש למשרדי הרישוי, באמצעות האינטרנט או הטלפון הסלולארי ולקבל שירות בסניפים בתוך 15 דקות. מהיום, ניתן להזמין תור במשרדי הרישוי באר שבע, חיפה, ירושלים ואשקלון. בשאר משרדי הרישוי השירות ינתן בחודשים הקרובים (פירוט של רשימת הסניפים יפורסם באינטרנט).

הקמת משרדי רישוי חדשים. במסגרת הרפורמה יועתקו 12 משרדי הרישוי מחוזיים ואזוריים, בכל רחבי הארץ למבנים חדישים ומרווחים יותר. עד לחגים הקרובים יפתחו ארבעה משרדי רישוי חדשים בירושלים (מרכז), בית שמש, אשדוד ונתניה. בחודשים הקרובים יפתחו 7 משרדי רישוי חדשים (במקום משרדי הרישוי הישנים) בירושלים (מחוזי), רמת גן, ברחובות או ראשון לציון, חיפה, כרמיאל וקרית שמונה. בחודש הבא יפתח מחדש משרד הרישוי המשודרג בחולון, שעבר שיפוצים נרחבים שנועדו לשפר את השירות ותנאי הקבלה לציבור הנהגים.

הרחבת שעות קבלת הקהל. שעות קבלת הקהל בכל סניפי הרישוי בארץ יוארכו במהלך שעות היום ויורחבו גם לשעות אחר הצהרים. זאת, לצד תגבור של כוח האדם המטפל בפניות הנהגים בסניפי הרישוי.

המרת רישיונות נהיגה זרים. עולים חדשים ותושבים חוזרים יוכלו לראשונה להמיר את רישיון הנהיגה שלהם לרכב פרטי או אופנוע, לרישיון נהיגה ישראלי, ללא צורך בביצוע מבחן שליטה (טסט). זאת, בתנאי שברשותם רישיון נהיגה ממדינת המוצא, במשך חמש שנים לפחות. במקביל, יוארך לתקופה של עד חמש שנים תוקף רישיון הנהיגה של העובדים הזרים, בכפוף לתוקף אשרת השהייה שלהם בישראל, מהלך שיחסוך יותר מ- 50 אלף פניות בשנה למשרדי הרישוי.

בקרוב, בדיקות רפואיות לא רק במרב"ד. משרד התחבורה פרסם מכרז לביצוע בדיקות רפואיות לנהגי רכב כבד ורכב ציבורי הנדרשות במסגרת בקשת להוצאת הרישיון. כיום, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוא הגוף היחידי המוסמך לבצע בדיקות אלה. מהלך זה נועד לקצר את זמני ההמתנה מ- 6 חודשים ויותר כיום לשלושה שבועות בלבד.

בשנת 2016 בוצעו במשרד התחבורה כ-8 מיליון פעולות רישוי. באותה שנה הגיעו למשרדי הרישוי מיליון ו-320 אלף נהגים שביצעו 2.77 מיליון פעולות, מדובר בגידול של כ-50% לעומת שנת 2015. 1.8 מיליון מהפניות התקבלו באמצעות המוקד הטלפוני של משרד התחבורה וכמיליון פניות נוספות בוצעו באמצעות עמדות הרשיומט (גידול של כ-40% לעומת 2015).
השר כץ ציין כי הרפורמה במערך שירותי הרישוי צפויה לשפר את רמת השירות לאזרחים לאין ערוך. "הרפורמה עשויה להפחית ביותר מ- 50% את מספר הפונים למשרדי הרישוי ולייעל את עבודת הסניפים. בכך, האזרח יהנה משירותי הרישוי ברמה המקובלת במדינות המערב המתקדמות" הוסיף השר כץ.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 21 יולי 2017, 16:59

דיווח: לפחות 4 הרוגים פלסטינים בעימותים עם כוחות הביטחון
הפלסטינים מדווחים על 4 הרוגים בעימותים עם כוחות הביטחון, ביניהם ילד בן 8. העימותים פרצו במספר מוקדי חיכוך בבירה בתום תיפלות יום השישי.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 21 יולי 2017, 17:03

חמאס: צבא הקסאם עומד על הגבול ויודע איך להגיב בזמן הנכון.
צה"ל העביר התראת ירי רק"ק לישובים סביב הרצועה
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 22 יולי 2017, 22:33

סיכום חלקי של ארועי כניסת השבת ומהלך השבת:

במהלך יום השישי נמשכו הפרות הסדר ברחבי הארץ בין היתר הפסדים התפתחו גם בערב השבת אך פוזרו לאחר זמן קצר.

*סמוך לשעה 22:00 בערב שבת מחבל חדר לבית בישוב נווה צוף-חלמיש בפיגוע הרצחני נפגעו 4 בני משפחה, לאחר זמן קצר נקבע מותם של סב המשפחה בנו וביתו, אישתו נפצעה באורח בינוני, נותחה במהלך השבת ומצבה יציב. המחבל ימ"ש נוטרל ע״י חייל שכן שגר בסמיכות.

*סמוך לכניסת השבת מחבלים יידו אבנים לעבר גדר קרית ארבע, ללא נפגעים.

* סמוך לכניסת השבת מחבלים הציתו את יער ראש צורים שבגוש עציון, כוחות כב״ה ובטחון המרחב הצליחו להשתלט על ההצתה ולכבותה.

*סמוך לשעה 22:20 בליל שישי 150 מחבלים יידו אבנים באל ערוב, כמו כן יידו בקת"ב לעבר הכח מייד עם הגעת הכוחות הם התפזרו. ללא נפגעים.

*סמוך לשעה 22:20 בליל שישי מחבלים יידו בקתבים לעבר אזור הבתים בשכונת הר גילה בירושלים. ללא נפגעים, לא דווח על נזק.

*בערב שבת מחבלים יידו בקבוק תבערה לעבר כביש 6 סמוך לטייבה. ללא נפגעים.

*בערב שבת דווח על שמיעת ירי באבני חפץ, לאחר סריקות של הכוחות אותר הבוקר קליע בבית הכנסת של היישוב, ללא נפגעים.

*בעקבות הפיגוע בנווה צוף-חלמיש כוח של דובדבן ועוקץ נכנסו בליל שבת לכפר כובר משם יצא המחבל שביצע את הפיגוע הקשה ועצרו את אחיו, כתר הוטל על הכפר.

*במהלך הלילה בין שישי לשבת מחבלים הפרו את הסדר יידו אבנים ובקתבים לעבר כוח בעיסוואיה, הכוח השתמש באמצעים לפזרם, ללא נפגעים לכוחותנו.

*במהלך הלילה בין שישי לשבת מחבל יידה בקתב לעבר שוטרים באבו-טור, ללא נפגעים.

*במהלך כל השבת מחבלים הפרו את הסדר ויידו אבנים לעבר כוחות בא-טור, הכוח הגיב באמצעים, ללא נפגעים לכוחותנו.

*סמוך לצומת הכבשים רכב חשוד שהבחין בכח ניסה להמלט החשוד פרק מהרכב והחל במנוסה. ברכבו אותרה סכין.

*במהלך כל השבת מחבלים הפרו את הסדר ויידו אבנים לעבר כוחות בשועפאט, הכוחות הגיבו באמצעים, ללא נפגעים.

*בהר הזיתים מחבלים בהפסד יידו אבנים ובקבוקי זכוכית לעבר הכוחות ובתים בסביבה. כוחות הגיבו באמצעים.

*בצוקי עיסאוויה מחבלים יידו אבנים וגלגלו צמברים לעבר הכביש. כוחות טיפלו במרחב. דיווח נוסף התקבל בשעת הערב מחבלים מיידים אבנים ומשליכים בקבוקי תבערה בסמוך לתחנת הדלק בכביש הישן. ללא נפגעים כוחות במרחב.

*סמוך לשעה 17:30 השבת החל הפס״ד בקלנדיה שכלל ידויי אבנים וירי זיקוקים לעבר הכוחות, ללא נפגעים, הכוחות מגיבים באמצעים.

*בנוסף במהלך היום מחבלים יידו בקבוקי תבערה באבו דיס ובענאתא, בכפר קדום נפצע באורח קל לוחם מידויי אבן לעברו.
אבנים ייודו גם בדחיית אל בריג', צומת זיף, ענתות, ראס אל עמוד ובחברון.

*במהלך הפסד בעיסוואיה ייודו אבנים זיקוקים ובקתבים לעבר הכוחות, שוטר נפצע מזיקוק וטופל במקום.

לאחר סופשבוע קשה מאוד נאחל בשורות טובות לכולם.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 22 יולי 2017, 23:29

עדות מחובש שהגיע לזירת הטבח בליל שבת בחלמיש: המחבל היה מנוטרל וכשכוחות ההצלה הגיעו, המחבל זינק על הכוחות במטרה להמשיך ולבצע את הטבח ולמרבה הנס זה לא צלח. הנה עוד הוכחה לכל ההזויים שחושבים שהחייל הגיבור הילד של כולנו אלאור אזריה לא פעל נכון
מחבלים צריך לחסל
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 23 יולי 2017, 00:25

"בלילה שבין שישי לשבת"

מישהו אצלנו מכיר כזה לילה?
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 23 יולי 2017, 01:38

פעמון זהב ורימון כתב:"בלילה שבין שישי לשבת"

מישהו אצלנו מכיר כזה לילה?

כן, ושמו ליל שבת
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 23 יולי 2017, 02:13

גדרות ברזל מאסיביות הונחו בצמוד לכניסה לעתיקה, יתכן ויחליפו את הגלאי מתכות

צמוד לכניסה לעיר העתיקה הונחו גדרות ברזל מאסיביות שככל הנראה אמורים להחליף את גלאי המתכות , אין כרגע שום אישור מאף גורם על הסרת המגנומטרים, יתכן והגדרות הם רק לחסימה כללית מחוץ לשער האריות.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 23 יולי 2017, 05:44

הלווית הנרצחים בפיגוע בליל שבת יוסף, חיה ואלעד סלמון הי"ד תיערך מחר יום א' בשעה 17:30 בבית העלמין מודיעין.

המשפחה תשב שבעה בבית הבן אלעד הי"ד ברחוב רש"י 22 בעיר אלעד.

שעות ניחום אבלים: לפנה"צ 8:00-13:00, אחה"צ 16:00-22:00

בין השעות: 13:00-16:00 תהיה הפסקה, נא לכבד את המשפחה.

לתיאום תקשורת ופרטים - יהודה רובינשטיין: 050-2428041

לתיאום הגעת אחמי"ם - אפי שטרן: 050-400-8544
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 23 יולי 2017, 05:45

אתר תנועת השמאל מר"צ נפרץ הערב ע"י האקרים פלסטינים.
באתר נשתלה תמונה המכריזה כי אלקודס היא של הפלסטינים ולעולם לא של היהודים.
לתמונה מתלווה הקלטת אודיו של הקריאה המוסלמית 'אללה הוא אכבר'.

צהל בודק דיווח על שיגור רקטה מצפון הרצועה לעבר מועצת חוף אשקלון ללא צבע אדום וללא נפגעים ‎
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־68 אורחים