חדשות - האשכול המרכזי

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד שאכפת לו » 14 פברואר 2019, 19:25

ב-1 לינואר החלה אוקראינה לגבות מס תיירים ממיליוני הזרים הנוהרים אליה מדי שנה.
הפופולריות של המדינה גברה בשנים האחרונות בזכות נופיה היפים, מגוון הפעילויות בחיק הטבע, האטרקציות, ושפע רב של אתרי נופש המוצעים לתיירים במחירים זולים במיוחד. זה אומנם תרם תרומה יפה לכלכלתה, אבל גם הפעיל עומס עצום על תשתיות התיירות.

בשל כך אוקראינה שינתה את החוק לחישוב מס התיירות והציבה חוקים חדשים לגביית מס מהתיירים המבקרים באוקראינה – החוק שנכנס לתוקפו ב-1 לינואר 2019 קובע כי התיירים ישלמו מיסים בסכום של עד 208 גריבנה ללילה (כ–7.2$) עבור השהייה בבתי מלון, קמפינגים, אכסניות ובתי הארחה, בסיסים תיירותיים, פנימיות ומחנות.
בנוסף, יוטל גם מס תיירים על תיירים המתגוררים בבתים פרטיים, נספחים, דירות, קוטג'ים, חדרים ונכסים אחרים המשמשים למגורים זמניים.

שיעורי מס התיירים באוקראינה נעים בין 0.5 – 1% הסכום הסופי נקבע על ידי המועצות המקומיות. בשל העובדה כי גביית מס התיירות מטופלת על ידי עיריית העיר (ולא על ידי המלונות כפי שרבים חושבים), שיעור המס ותקופת תוקפו נקבעים על ידי העירייה באותו העיר שהתייר מבקר בה וניתן לשנותם על ידי החלטת הממשל.

אומן שלום
"אכפת לי כל כך מהכל, עד שלא אכפת לי מכלום" (ויליאם סארויאן)
אחד שאכפת לו

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד שאכפת לו » 14 פברואר 2019, 19:49

היסטוריה: מטוס ישראלי נחת באנטבה.
הטייס: "התרגשתי כמו ילד".

לראשונה מאז מבצע אנטבה נחת מטוס ישראלי של חברת אל על בנמל התעופה שבו התקיים אחד המבצעים ההירואים של צה"ל לשחרור חטופי טיסה 139 של חברת אייר פראנס ביולי 1976.

"ב-5 ביולי 1976 הייתי בן 10 וכמו כל הישראלים התעוררתי בבוקר ושמעתי על המבצע הנועז שבוצע באנטבה לשחרור החטופים במטוס ההרקולס", סיפר בהתרגשות קברניט הטיסה איציק גרבר. "שנה אחר כך, בקולנוע נעמן צפיתי מוקסם בסרט מבצע יונתן. לו היה מגיע מלאך ולוחש באוזני שכעבור 13 שנה אטיס מטוסים שהשתתפו במבצע, ושכעבור 42 שנים אנחת באנטבה כקברניט אל על ואצטלם על רקע המגדל ההוא, הייתי צוחק צחוק גדול".

מאז 1976 לא נחתה טיסת נוסעים ישראלית בשדה. מחברת אל על נמסר שטיסת סאן דור במטוס בואינג 777 ארכה כ-5:15 שעות כשעל הטיסה היו 12 אנשי צוות ישראלים. הצוות הצטלם כשמאחוריו מגדל הפיקוח שעליו השתלטו לוחמי צה"ל ועליו עדיין ניתן לראות את הנתזים של הירי.

מאקו
אחד שאכפת לו

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 פברואר 2019, 00:43

במסגרת הועידה "לשלום וביטחון במזרח התיכון" הנערכת בבירת פולין ורשא, העולם נחשף להצצה ביחסי ישראל ומדינות ערב המשתנים באופן דרמטי תחת מדיניותו הדיפלומטית של ראש הממשלה בנימין נתניהו וקיבל משנה תוקף תחת מנהיגותו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. נתניהו שהוביל מדיניות תקיפה של אי ויתורים, והוביל יחסים ביטחוניים מול מדינות ערב על רקע המאבק באיראן.

במהלך תדרוך עיתונאים בועידה, בה החלו להיחשף הקשרים השקטים וההדוקים בין ישראל לארצות ערב, חשף ראש הממשלה כי ביקר בשנה האחרונה במספר מדינות ערביות שלישראל אין קשרים עימן. נתניהו לא נקב במספר המדינות או בשמן, אך הבטיח שנראה התפתחות בנושא בקרוב. בנוסף פורסם לראשונה על שיתוף פעולה בין המוסד וארגוני ביון באירופה בסיכול 4 פיגועים על אדמת אירופה. כך חושף ניר דבורי.

בתדרוך נוסף אמר נתניהו: "ש בהדרגה החצנה של היחסים בין מדינות המפרץ לבין ישראל גם כשאין התקדמות עם הפלסטינים. מי שלא מרוצה מזה אלה אבו-מאזן והאיראנים".

קודם הכשרת דעת הקהל: "אנחנו כן יכולים להתקדם עם מדינות המפרץ במאפייני הנורמליזציה, כמו טיסות למזרח, כמו תהליך של הכשרת דעת קהל להתקרבות לישראל וקידום סחר. זו המדיניות שאני מקדם. אני לא מתנה את קידום הנורמליזציה עם העולם הערבי בהסכמה של הפלסטינים"

‏נתניהו סיפר על הישיבות הסגורות שהתקיימו בוועידה בוורשה וטען כי הוא וחלק גדול משרי החוץ ממדינות המפרץ דיברו באותה צורה נגד איראן. "ארבעה שרי חוץ ערבים דיברו בצורה בוטה נגד איראן", אמר נתניהו. "הם דיברו חצי בפומבי – מול נציגים מעשרות מדינות – על זכותה של ישראל להגן על עצמה"

‏נתניהו הוסיף: "חלק משרי החוץ הערבים אמרו שפעם הסוגיה הפלסטינית היתה המרכזית ועכשיו הסוגיה האיראנית היא הכי מרכזית כי זה מאיים על הקיום שלנו. אחד משרי החוץ הערבים אמר: 'אם אתם חושבים שאיראן היא בעיה היום חכו ותראו מה יהיה כשתהיה להם פצצת אטום'"

‏שבירת טאבו במדינות ערב כנגד ישראל: נתניהו הוסיף כי ההשתתפות שלו ושל שרי החוץ הערבים באותה ועידה היתה שבירה של טאבו. "מגעים חשאיים קיימים, אבל עכשיו ישבנו באותו חדר מול כולם", אמר נתניהו. "יש פה שינוי שבא לידי ביטוי גם במה שהם אמרו וגם במה שהם יעשו. הם אמרו שהם רוצים לפעול יותר בפסים מעשיים"

‏נתניהו התייחס להתבססות האיראנית בסוריה ולפגישתו הצפויה עם נשיא רוסיה פוטין בשבוע הבא במוסקבה. "לא נסכים להפיכת סוריה לבסיס איראני", אמר נתניהו. "אסד צריך לדעת זאת. יהיה לזה מחיר. אנחנו מתכוונים למה שאנחנו אומרים. ואנחנו ממחישים במעשים את עוצמת המחוייבות שלנו למנוע זאת". כך דיווח העיתונאי ברק רביד בחדשות 13
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי ביטחון » 17 פברואר 2019, 12:40

יהודי נדקר הבוקר בפיגוע דקירה בשכונת גילה בירושלים. המקרה אירע מעט לאחר השעה שבע, עת הלך תושב השכונה ברחוב הגננת בירושלים, כשלפתע מחבל התפנל עליו מאחור ודקר אותו מספר דקירות בפלג גופו העליון.

למקום הוזעקו אנשי הצלה וכוחות הביטחון ואלו החלו להעניק טיפול רפואי. יונתן בללו חובש באיחוד הצלה שהעניק לו סיוע רפואי ראשוני בזירת האירוע סיפר כי: “הפצוע כבן 50 פונה לאחר הטיפול הראשוני שהענקנו לו בזירת האירוע להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים”.

ממד”א נמסר כי בשעה 07:05 התקבל דיווח במוקד 101 של מד”א במרחב ירושלים על גבר כבן 50 שנדקר ברחוב הגננת בירושלים. חובשים ופראמדיקים של מד”א העניקו טיפול רפואי ופינו למרכז הרפואי שערי צדק גבר כבן 50 במצב בינוני עם פציעות בפלג גופו העליון.

מהמרכז הרפואי שערי צדק נמסר כי ליחידת הטראומה פונה אזרח בן 43 עם מספר דקירות במצב קשה.

בשעה זו עורכים כוחות הביטחון ושוטרים של משטרת ירושלים סריקות ומצוד אחר המחבל הדוקר.
סמל אישי של המשתמש
ביטחון

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד שאכפת לו » 17 פברואר 2019, 16:58

ארגון חוננו:
הזמנה לסיקור - היום (א') בשעה 17:30 בכניסה למחלקת טיפול נמרץ בבית החולים הדסה עין כרם.

משפחתה של הנערה תהילה בן זינו שנפגעה ביום חמישי האחרון מפגיעת מוט ברזל בראשה תמסור היום (א') בשעה 17:30 הצהרה לתקשורת, בכניסה למחלקת טיפול נמרץ בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, שם תהילה מאושפזת עדיין מורדמת ומונשמת.

בהצהרה תדרוש המשפחה ממשטרת ישראל לבצע חקירה מקיפה על אודות האירוע לרבות הנסיבות והמניעים אשר גרמו למוט הברזל לפגוע בראשה של תהילה ולהביא לפציעתה האנושה.
בנוסף, במקום ימסרו דברים עורכי הדין מנשה יאדו וחיים בלייכר מארגון חוננו אשר מסייעים למשפחה במיצוי זכויותיה כנפגעת עבירה. עורכי הדין יפרסמו פרטים חדשים מזירת האירוע.

לפרטים נוספים - ערן שורץ (תקשורת נכונה)
אחד שאכפת לו

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד שאכפת לו » 17 פברואר 2019, 18:54

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה:

בנושא ועידת השלום והביטחון בוורשה:
"בסוף השבוע חזרתי מוועידת השלום והביטחון במזרח התיכון שהתקיימה בוורשה. נפגשתי שם עם סגן נשיא ארה"ב מייק פנס ועם מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו. הקשר בין ישראל לארה"ב חזק מאי פעם.
בוועידה הזאת קרה שינוי היסטורי בעל חשיבות רבה לישראל: היו שם 60 שרי חוץ ונציגי מדינות, כולל מדינות ערביות שאין לנו יחסים עמן, שישבו יחד עם ישראל וגם התייצבו בעמדה שקבענו נגד איראן.
אמרתי להם שהתוקפנות האיראנית היא הגורם המרכזי שמערער את המזרח התיכון ואת העולם כולו ושעלינו למנוע מאיראן נשק גרעיני ולבלום את ההתבססות הצבאית שלה בסוריה. אנחנו נמשיך לפעול כל העת כדי להבטיח את ביטחון ישראל."

בנושא פגישת רה"מ נתניהו עם נשיא רוסיה פוטין:
"ביום חמישי אפגש במוסקבה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. אני אדון עמו בהמשך חיזוק מנגנון התיאום כדי למנוע חיכוך בין צה"ל לצבא רוסיה. השיחות האלו חשובות מאוד והן חלק מהמאמץ המתמשך שלנו להבטיח את חופש הפעולה של מדינת ישראל נגד איראן וגרורותיה שמכריזות על כוונתן להשתמש בסוריה כחזית במלחמה שלהן להשמדת ישראל."

בנושא חוק קיזוז משכורות מחבלים:
"היום אביא לאישור הקבינט את קיזוז משכורות המחבלים מכספי הרשות הפלסטינית. הקבינט ישמע דיווח מפורט על היקף הכספים מפי גורמי הביטחון. זהו חוק חשוב שקידמנו אותו, והיום אנחנו הולכים לממש אותו בדיוק כפי שהבטחתי."

רה"מ נתניהו בהתייחסות לדברי העיתונאית נגד חיילי צה"ל:
"אתמול חשבתי שאני לא שומע נכון כשפתחתי את הטלוויזיה. שמעתי אמירה מקוממת נגד חיילי צה"ל מפי עיתונאית בכירה, מגישת חדשות. אני מבקש להגיד שהאמירה הזאת היא בלתי ראויה וצריך לגנות אותה - בצורה תקיפה ולרוחב השדרה.
אני גאה בחיילי צה"ל, הם מגינים עלינו ועושים את המשימה ההומנית והמוסרית העליונה של הגנת עמנו והגנת ארצנו מפני אלה שרוצים לטבוח בנו. דבריה של העיתונאית ראויים לכל גינוי."

בנושא אישור תקציב למוזיאון הלוחם היהודי בלטרון:
"היום אנחנו מקיימים הבטחה נוספת שהבטחנו לפני כמה שנים לווטרנים היקרים שלנו. הממשלה תאשר היום תקציב נוסף להשלמת פרויקט מוזיאון הלוחם היהודי בלטרון. אתר ההנצחה הזה יכלול עכשיו גם תצוגה על הלוחמים היהודים שנלחמו במהלך מלחמת העולם השנייה. יש לי אליהם הערכה עצומה - מגיע להם."
אחד שאכפת לו

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד שאכפת לו » 17 פברואר 2019, 18:56

השרה גמליאל איחרה לישיבת הממשלה, בתגובה בוטלה הסקירה התקופתית של משרדה.

שייך לאשכול הפיקנטי...
אחד שאכפת לו

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד שאכפת לו » 17 פברואר 2019, 19:58

רה''מ נתניהו מינה היום את שר התחבורה ישראל כץ למ''מ שר החוץ.
ישראל כ״ץ: ״זה רגע מרגש עבורי, אני נכנס היום ברגל ימין למשרד החוץ''.
אחד שאכפת לו

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד שאכפת לו » 17 פברואר 2019, 20:25

אולי בגלל הבחירות המתקרבות,
אולי בגלל העובדה שמדובר ביום שישי בבוקר,
אולי כי פשוט לא אכפת להם:
אף לא נציג אחד של ממשלת ישראל השתתף באזכרה לזכר רה"מ לשעבר, אריאל שרון, במלאות חמש שנים לפטירתו.

האזכרה נערכה כמדי שנה בגבעת הכלניות שמול חוות שקמים, שם קבורים אריק ולילי שרון ז"ל. אל האזכרה הגיע אישים מכובדים רבים, בעיקר כאלו שעבדו ושירתו עם שרון. אבל בימים בהם ההתנתקות מעזה מככבת בקמפיינים בימין ומשמאל — נציגי ממשלת ישראל בחרו להיעדר מהאזכרה של האדם שיזם והוביל אותה.

באזכרה הראשונה השתתף ראש הממשלה בנימין נתניהו ועמו הגיעו בכירים רבים נוספים. בשנים שלאחר מכן השתתפו באזכרה השרים יואב גלנט, צחי הנגבי וזאב אלקין, אבל שלשום, כאמור, לא הגיע אף נציג. היעדרותם של השרים מהאזכרה צרמה למשתתפים והפכה "שיחת היום" בקרב יקיריו ואוהביו של שרון.

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה כי אין חובת נוכחות בטקס וכי כל השרים הוזמנו. לדבריהם, בשנים הראשונות נכחו באזכרה שרים, ולפי הנוהל הארוע יוגדר כטקס ממלכתי במלאת עשור למותו ואז יהיה נוכח נציג ממשלה.

ynet
אחד שאכפת לו

הודעה שלא נקראהעל ידי הפועלים » 18 פברואר 2019, 00:23

המשטרה חשפו חדר בית חרושת של זיוף פספורטים, באיזור בר אילן ירושלים, 2 אסורים.

פספורטים.jpg
פספורטים.jpg (51.09 KiB) נצפה 3468 פעמים
סמל אישי של המשתמש
הפועלים

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 18 פברואר 2019, 14:52

עימותים קשים עם כוחות הביטחון בהר הבית
4 עצורים
ויש גם קריאות של הוואקף להמונים נוספים להגיע
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד שאכפת לו » 18 פברואר 2019, 18:10

ירי ממצרים פגע במבנה חקלאי במועצה האזורית רמת נגב.
מבדיקה ראשונית עולה כי חקלאי שעבד באזור זיהה ירי ממצרים לישראל 300 מטרים מגדר הגבול. בהגעת ניידת משטרה למקום זוהתה פגיעת כדור במבנה חקלאי.
אין נפגעים באירוע.
אחד שאכפת לו

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד שאכפת לו » 18 פברואר 2019, 18:39

ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש האופוזיציה שלי יחימוביץ' נפגשו היום.
בפגישה שבה נכח גם מזכירו הצבאי של נתניהו, תא"ל אבי בלוט, עדכן נתניהו את יחימוביץ' בעניינים ביטחוניים ומדיניים.
אחד שאכפת לו

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד שאכפת לו » 18 פברואר 2019, 19:34

דוברות המשטרה (מרחב יפתח):
יפו: המשטרה תפסה לפני זמן קצר אמצעי לחימה, מטען חבלה, תחמושת וכמויות של סמים.

במסגרת מאבק המשטרה בתופעות פשיעה חמורות המתבצעות בתוך מתחם 'פרדס דכה' ביפו המהוות סיכון לביטחונו של הציבור הנורמטיבי ומפרות את איכות חייהם של התושבים הגרים בסמיכות לאיזור זה, ביצעה הבוקר משטרת ישראל פעילות אכיפה משטרתית נגד עבירות פליליות המתבצעת בתוך מתחם 'פרדס דכה' ובכלל זה עבירות חמורות בתחום הסמים, סחר בסמים, והחזקת אמצעי לחימה.
מטרת פעילות המשטרה היא למגר את תופעות הפשיעה הללו שמתבצעות במתחם הפרדס ונמצאת בסמוך לאזורי אוכלוסייה נורמטיבית.
אחד שאכפת לו

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד שאכפת לו » 18 פברואר 2019, 20:09

מרד נגד קורבין: שבעה חברי מפלגת הלייבור הבריטית פרשו.
השבעה יקימו סיעה עצמאית, במחאה על הפיכת הלייבור בראשות קורבין, לטענתם, למפלגה שיש בה אנטישמיות ושנשלטת בבריונות על ידי ערכי שמאל קיצוני. קורבין: "מאוכזב" .

שבעה חברי הפרלמנט הבריטי ממפלגת הלייבור הודיעו היום (שני) על פרישה מהמפלגה, ועל הקמת סיעה עצמאית. במסיבת עיתונאים שערכו בלונדון, שבעת הפוליטיקאים הבריטים תקפו את יו"ר המפלגה, ג'רמי קורבין, על כך שהוא הפך, לטענתם, את הלייבור למפלגה שיש בה אנטישמיות ושנשלטת בבריונות על ידי ערכי שמאל קיצוני.

חברת הפרלמנט היהודיה לוסיאנה ברגר אמרה כי היא "נבוכה ומבוישת" להיות חלק ממפלגתו של קורבין. יו"ר הלייבור הגיב לפרישה ואמר: "אני מאוכזב מכך שחברי הפרלמנט הללו הרגישו כי אינם יכולים להמשיך לעבוד יחד עבור מדיניות, שעוררה השראה במיליונים בבחירות האחרונות".

מהארגון הבריטי "קמפיין נגד אנטישמיות" נמסר כי "מפלגת הלייבור האנטי-גזענית הפכה אנטישמית מבחינה מוסדית בהנהגתו של ג'רמי קורבין. היו לו את כל ההזדמנויות להתמודד עם האנטישמיות במפלגתו, אך כישלונו לעשות זאת ובחירותיו האישיות המזוויעות לא משאירים ספק - הוא עצמו אנטישמי".

כאן
אחד שאכפת לו

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד שאכפת לו » 18 פברואר 2019, 20:12

אחד שאכפת לו כתב:ארגון חוננו:
משפחתה של הנערה תהילה בן זינו שנפגעה ביום חמישי האחרון מפגיעת מוט ברזל בראשה תמסור היום (א') בשעה 17:30 הצהרה לתקשורת, בכניסה למחלקת טיפול נמרץ בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, שם תהילה מאושפזת עדיין מורדמת ומונשמת.

אברהם בן זינו, אביה של תהילה, התלמידה שנפצעה באורח קשה מאוד בראשה מפגיעת מוט ברזל כאשר עברה בסמוך לאתר בנייה, קובע בראיון לגלי צה"ל כי לתחושתו מדובר באירוע לאומני ולא בנפילת מוט בשוגג, כפי שנטען עד כה.

"צריך להמשיך לחקור. בתוכי אני יודע שזה רקע לאומני", אומר האב ומספר על קבוצת ערבים שהטרידו במשך תקופה לא מבוטלת את הבנות החולפות בדרכן ללימודים בסמינר. בנוסף הוא מציין כי על פי העדויות מוט הברזל הכבד עף באופן קשתי לעבר בתו עד שפגע בה, ומאחר ומדובר במוט כבד כל כך לא יתכן לקבל טענה לפיה מדובר בנפילה בשוגג.

עוד מציין בן זינו כי איש מאנשי הקבלן או האחראים לעבודות באתר הבנייה לא הוכיח בדרך כלשהי שאכן מדבור בנפילה בשוגג. את הדברים אומר בן זינו על אף שהמשטרה עצרה לחקירה כעשרה מהפועלים באתר הבנייה ושיחררה אותם בטענה לפיה אכן מדובר היה בנפילה בשוגג.
בן זינו שב ומבקש מהמשטרה ומכל גורמי החקירה לבחון שוב את האפשרות לפיה אכן מדובר במניע לאומני. הוא מתאר את מבנה המוט שפגע בבתו ואת הכובד שלו כראיה לכך שהטלתו בזווית קשתית לא יכולה הייתה להיות מקרית.

ערוץ 7
אחד שאכפת לו

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 19 פברואר 2019, 19:48

פרסום ראשון: 4,416 יחידות דיור חדשות, 23,576 מטרים לתעסוקה ו-4253 מטרים עבור מסחר אושרו להפקדה בירושלים.
אלפי יחידות הדיור החדשות, שעתידות להיבנות בירושלים, אושרו אתמול (שני) בוועדה המקומית לתכנון ובנייה בראשותו של מ״מ ראש העיר, אליעזר ראוכברגר, ובכללן 464 יחידות דיור בשכונת גילה, 480 יחידת דיור בקריית יובל, 375 בקריית מנחם, לצד בנייה למגזר הערבי בשועפט ובבית חנינא.

בעיריית ירושלים ציינו כי על פי התחזיות שלהם, אזור התעשייה עטרות עתיד להתפתח משמעותית בשנים הקרובות, זאת במטרה לאכלס בבירה מספר רב של משרדים וליצור פתרונות תעסוקה.

משה ליאון, ראש עיריית ירושלים: ״זוהי בשורה מרגשת עבורי ובעבור הזוגות הצעירים בעיר ירושלים. אנו נגדיל את היצע הדירות ונחזיר את צעירי העיר הביתה. זהו רק קצה הקרחון, בקרוב קו הרקיע של ירושלים יתמלא בעגורנים״.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 19 פברואר 2019, 20:46

דיווח ערבי על עימותים אלימים במסגד אל-אקצא, מס' פצועים ועצורים במקום
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי פונביצ'ער » 20 פברואר 2019, 09:58

פגישה נדירה:
אמש עלה מרן הגר"ד לנדו שליט"א לבית מרו הגרי"ג אדלשטיין שליט"א לפגישה של קרוב לרבע שעה (שזה נחשב זמן רב), הפגישה נערכה ב-4 עיניים. טרם נחשף תוכנה.
לאורו ניסע ונלך- עד כי לבדו ימלוך מלך!!
פונביצ'ער

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 20 פברואר 2019, 11:36

מוקדש לאברהם משה..

דו''ח: ''לחיזבאללה 14 אלף טילים לתל אביב, הם עובדים רק על הדיוק שלהם''.

דו"ח חדש שפרסם BICOM (המרכז הישראלי-בריטי לתקשורת ומחקר), טוען שבידי חיזבאללה יש כיום 14,000 טילים מסוג זלזל 2 לטווח של 210 ק"מ. כלומר כאלה שיכולים להגיע עד לתל אביב ואף דרומה ממנה.
מדובר בדו"ח שסוקר את פרויקט דיוק הטילים של חיזבאללה בשנים האחרונות. אותו פרויקט שהפך למוקד התקיפות של חיל האוויר הישראלי בשנים האחרונות בסוריה.

"הערכה היא שבידי חיזבאללה יש כיום מאה אלף טילים ורקטות", צוין בדו"ח "אבל כרגע יש רק 20 עד 200 טילים מדויקים. פרויקט שדרוג הדיוק של הטילים (על ידי איראן) מתמקד ב-14,000 טילי הזלזל 2 שהשדרוג אמור להביא לרמת דיוק של 50 מטרים מהמטרה המיועדת, בטווח של 210 ק"מ".

נכון להיום רמת הדיוק שלהם מוגדרת כ"מוגבלת" על ידי העמותה הישראלית להגנה מפני טילים. אולם בהתחשב בכך שמטרת הטילים האלה היא ערים, הרי שגם פספוס של מאות מטרים לא משנה את גודל הסכנה.

הנתון לגביי כמות טילי הזלזל מעניין ביחס לכך שבמלחמת לבנון השנייה זו עמדה על עשרות בודדות שלא הצליחו לפגוע במטרות ישראליות. נגד הטילים האלו יצא חיל האוויר למבצע "משקל סגולי", להשמדת מערך הרקטות ארוכות הטווח של הארגון. מבצע הנחשב עד היום לאחד המוצלחים של החיל.

אולם עכשיו נראה שלמרות המערכה הישראלית נגד איראן, זו הצליחה להעביר ללבנון כמות גדולה של טילים ארוכי טווח. אם במלחמת לבנון חיזבאללה איבד בתוך 34 דקות את מערך ארוך הטווח שלו, והצליח לשגר רקטות בודדות לטווחים אלו, כעת הפוטנציאל עומד על עשרות ואף מאות בכל יום לחימה.

דיוק הרקטות גם שם בסכנה אתרים צבאיים ואסטרטגיים של ישראל. על פי BICOM: "פרויקט שכזה עלול להצית מלחמה של ישראל (מול איראן וחיזבאללה), שעומדת בפני הדילמה האם לפתוח במתקפת מנע ולהרוס מפעלי טילים, או לעכב פעילות צבאית ולהסתכן באיום הרסני הרבה יותר על התשתיות הקריטיות שלה ועל האוכלוסייה במרכז המדינה".

עוד על פי הדו"ח, חיזבאללה עובד כיום על פרויקט במסגרתו אחוז הטילים שיגיע למטרה יעמוד על לפחות 50 אחוז ואלה יגיעו לדיוק של 10 מטרים בלבד. זאת למרות מערך ההגנה מפני טילים ותוך התחשבות גם בבלאי ובעיות טכניות.

"הפרויקט כולל שדרוג זילזל 2 על ידי התקנת מערכת הנחייה מבוססת GPS והתקנת המערכת גם על טילי פתאח 110. מדובר בערכת הנחייה ומערכת פיקוד ושליטה". עוד ציינו שם כי: "חיזבאללה לקח לידיו את השליטה על המפעלים מידי האיראנים מאז דצמבר 2016. המפעלים ממוקמים 50 מטרים מתחת לאדמה כדי להגן עליהם מפני תקיפה".

במחקר מצייני גם שלישראל יש מערכת הגנה רב שכבתית מפני טילים. ובנוסף שבעוד במלחת לבנון השנייה חיזבאללה ירו כמאה טילים ליום או פחות מכך, במלחמה הבאה הערכות צה"ל הן שהארגון ירה 1,200 טילים ביום.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 20 פברואר 2019, 11:38

ולי...

עבודה לא פשוטה (יותר מתמיד) מצפה לראש הממשלה הבא (בתקוה שעלינו לטובה..)
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי הפועלים » 20 פברואר 2019, 20:13

ספרדי-02.jpg
ספרדי-02.jpg (22.19 KiB) נצפה 3052 פעמים
סמל אישי של המשתמש
הפועלים

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 20 פברואר 2019, 22:28

חוצפן ("חוצפה יסגא..") וקשקשן!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 21 פברואר 2019, 01:00

מה גורם לבן אדם לרצות לפרסם משפט כזה, וכי זה מוסיף לו כבוד?
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 21 פברואר 2019, 01:19

לא רק שזה משפט אווילי, טפשי ולא נכון אלא שהוא סותר את עצמו
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 23 פברואר 2019, 20:53

נשות ובנות ישראל מתאחדות בתפילה לגאולה ברחבי העולם ובישראל - יום שלישי בין 20:00 ל-22:00

כבר למעלה מעשרת אלפים נשים הצטרפו...
נשות ובנות ישראל מתאחדות בתפילה לגאולה בערים בכל רחבי העולם ובירושלים

אודות האירוע

נשים ובנות יקרות אתן מוזמנות להצטרף אלינו לערב מרומם של ניגון תפילה ושיר לבקש יחד גאולה שלמה.

התפילה בירושלים תתקיים בע"ה במרכז אש התורה ברובע היהודי, אחריה נרד יחד לכותל המערבי.

בשבועיים האחרונים נשים בכל העולם עובדות ימים כלילות בארגון האירועים השונים שמתקיימים בו זמנית בחמישים (בנתים!) מוקדים ברחבי ארה"ב, אירופה, דרום אפריקה, אוסטרליה, קנדה, אומן, מוסקבה, רעננה, צפת, חיפה, יד בנימין, רמת בית שמש, קרית שמואל, קרית ספר, מודיעין, מעלה אדומים, קבר רחל, קבר דוד המלך ובירושלים!

כל אישה ללא יוצא מהכלל מוזמנת!

"בזכות נשים צדקניות נגאלו אבותינו ממצרים ובזכותן עתידין להיגאל"

הגאולה קרובה מאד ואנחנו יכולות לקרב אותה עוד יותר על ידי אחדות ותפילה.

"לך כנוס את כל היהודים"

הירשמי וצרפי חברות! תפיצי הלאה!

מספר מקומות מוגבל הרשמה חובה!

התכנסות זאת היא תוצאה של נדיבות הלב וכוחות ארגון של מאות נשים שעובדות על הפרויקט, אמניות, נגניות, מנהלות מדיה חברתית, מנהיגות ועוד כאשר המשותף בינינו הוא כמיהה לגאולה.

אנו מודות מקרב לב ל"אש התורה" על הנדיבות ועל האפשרות לקיים מעמד חשוב זה בחסותם

תאריך ושעה:

יום שלישי, כב באדר א', 26 לפברואר

שעה: 20:00 -22:00

מקום

מרכז אש התורה

רחוב התמיד 6

הרובע היהודי ירושלים

קישור להודעה ולהרשמה (עברית אחרי האנגלית)

רשימת מקומות הכינוס בארץ ובעולם
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי פונביצ'ער » 23 פברואר 2019, 20:55

מה יהיה שם?
לאורו ניסע ונלך- עד כי לבדו ימלוך מלך!!
פונביצ'ער

הודעה שלא נקראהעל ידי משה 10 » 26 פברואר 2019, 00:36

מוחמד ג'וואד זריף האיראני הודיע במפתיע על התפטרותו מתפקידו. מוקדם יותר היום ביקר נשיא סוריה אסד בטהראן ונפגש עם חמינאי ובכירים במשטר, בין היתר נפגש עם מפקד גיס קודס של המשטר קאסם סולימאני שמעורב בלחימה בסוריה
שר החוץ מוחמד ג'וואד זריף האיראני הודיע במפתיע על התפטרותו מתפקידו.

ההחלטה עליה הודיע הערב (שני) התפרסמה בפוסט ברשת החברתית. בה הוא כתב "אני מתנצל בפניכם על כל חוסר ההצלחות בשנים האחרונות בהן כיהנתי כשר החוץ", כתב. "אני מודה לעם האיראני ולאנשי הממשל". מסתמן כי הרקע להחלטה היא מחאה בעם האיראני נגד שורת פרויקטים שכשלו להם היה אחראי.

מוקדם יותר היום ביקר נשיא סוריה אסד בטהראן ונפגש עם המנהיג העליון של איראן, האייתוללה עלי חמינאי. בסרטונים ובתמונות שפורסמו לאחר המפגש נראים שני המנהיגים מתחבקים ומחייכים זה אל זה. בנוסף, ארמון הנשיאות בסוריה פרסם סרטון שבו נראה אסד נפגש עם בכירים איראנים נוספים, בהם הנשיא חסן רוחאני ומפקד גיס קודס של משמרות המהפכה קאסם סולימאני.

מאז שנות ה-90 כיהן זריף בעמדות משמעותיות בקבינט ובדיפלומטיה, בהן סגן שר החוץ ושגריר איראן באו"ם. והיה מאדריכלי הסכם הגרעין.
משה 10

הודעה שלא נקראהעל ידי ספירה » 27 פברואר 2019, 20:11

בעקבות אירוע, בו ניגנה כלה על תופים בשמחת נישואיה, באולמי וגשל בבני ברק,
התחייבו בעלי התזמורת בפני בד״צ העדה החרדית, שמקרה שכזה הפוגע בגדרי הצניעות לא יתרחש יותר.

* * * * * *

סופית. רבני גור קבעו, מגבית 100 מיליון על טהרת הקודש, ללא צ'רדי וללא שימוש באינטרנט, וגם לא לגעת כלל בכלים טכנולוגיים.

* * * * * *

לראשונה המשטרה הצבאית נכנסה לפנימיית ישיבה למעצר תלמיד ישיבה בשל היותו עריק.
מדובר בתלמיד ישיבת חב"ד בצפת, שנעצר הלילה בפיג'מה על ידי שוטרים בלבוש אזרחי.

* * * * * *

פרשת ההתעללות בעצורים פלסטינים בנח"ל החרדי:
חייל שלישי חתם על הסדר טיעון, ההסדר נחתם בתנאים דומים לשני החיילים שחתמו, והוא יישלח ל-190 ימי מאסר.
ספירה

הודעה שלא נקראהעל ידי הפועלים » 28 פברואר 2019, 17:30

רבי גרשון מקיטוב.jpg
רבי גרשון מקיטוב.jpg (51.71 KiB) נצפה 2158 פעמים
סמל אישי של המשתמש
הפועלים

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 28 פברואר 2019, 20:38

בשורה של ממש בעיריית ירושלים: שנים לאחר שעלה לסדר היום והתעכב בין היתר בשל ווטו שהטילו הנציגות החרדית בירושלים, מועצת העיר ירושלים תאשר את הסכם הגג שיביא לבניית מאות אלפי יחידות דיור חדשים בבירה.

על פי התכנון, בהסכם הגג ישווקו כ-15 אלף יחידות דיור, כאשר בנוסף יושלמו כ-8,000 יחידות דיור בהסכמי פינוי בינוי כאשר מדובר בתוכנית 'השלמת קרקעות' שיבנו בשכונת הרכס הלבן שתיבנה בשנים הקרובות.

על פי החלוקה: יבנו בסך הכל כ-25,000 יחידות דיור בירושלים, כאשר החלוקה של פרויקטים של 'פינוי בינוי' יתחלקו אף הם בעיקר ביחידות הדיור בשכונת הרכס הלבן יתחלק לשניים, בין הציבור החרדי לציבור הכללי.

במסגרת ההסכמים, יוקמו בשנים הקרובים כמה שכונות חרדיות חדשות בירושלים - בהם: שכונת רמות 07 בצפון רמות, בה ייבנו כ-2000 יחידות דיור עבור הציבור החרדי.

שכונה נוספת שתוקם ותחבר בין שכונת פסגת זאב לנווה יעקב הוותיקה ותיקרא 'מורדות נווה יעקב', בה ייבנו כ-2000 יחידות דיור גם עבור האוכלוסייה החרדית.

הרחבת שכונת הר נוף של פרויקט נופי גלילות מורדות הר נוף שם ייבנו עוד כ-1200 יחידות דיור בנוסף לפרויקטים של התחדשות עירונית בשכונות שמואל הנביא ורמות ג' ו-ד'.

מתחם נוסף שצפוי להפוך לשכונה חרדית לכל דבר עם כ-400 יחידות, הוא מתחם רשות השידור שהוצב בשכונת רוממה. זו תהיה שכונת יוקרה נוספת שתהפוך לפנינה נדלנית בשל המיקום הקרוב למרכזי החידות ולמרכז העיר כולו.

כאמור, הסכם הגג התעכב במשך קדנציית ניר ברקת, כשלדברי מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק תכנון ובנייה אליעזר ראוכברגר, שמסביר בשיחה עם 'בחדרי חרדים' כי מה שהוביל להתקדמות הנושא הוא, "מה שהשתנה זה שקיבלנו את השכונה החדשה ברמות, שמכניסים את זה בהחלטת המועצה, וכן את מורדות נווה יעקב שלא היו אצל ברקת והרגשנו מקופחים".

יו"ר וועדת התכנון המקומית שעמל על התוכנית במשך ימים ארוכים אומר עוד כי "קיבלנו עוד עוד אלפי פתרונות דיור, אנחנו מקימים עוד שתי שכונות חדשות בירושלים עבור הציבור החרדי", שבנוסף הוא מציין כי, "הכפלנו את מה שיש לציבור החרדי בהסכם הגג, בקרקע המשלימה הבאנו למצב של חצי וחצי, אם היה מסיכם על כ 5000 והגענו ל 10,000".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 03 מרץ 2019, 13:46

מיחזר את כל התוכניות שיש כעת בירושלים ומציג את זה כהישג שלו...
לו יהי...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 03 מרץ 2019, 13:47

גאליציאנער כתב:מיחזר את כל התוכניות שיש כעת בירושלים ומציג את זה כהישג שלו...
לו יהי...

כולם דיברו, הוא עושה..
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 03 מרץ 2019, 13:49

חויזר כתב:
לו יהי...

כולם דיברו, הוא עושה..

תותים.
ברשת השידור זה מתקדם בקצב צב.
כל שאר הפרוייקטים באיזור כבר מאוכלסים או כבר אוחזים לפני קבלת טופס 4.

ברח' שמואל הנביא והסביבה, כבר חמש שנים שמדברים על זה, עכשיו גם הוא דיבר על זה...
שום דבר לא התקדם.

הוא יירש הרבה תוכניות שיוסי דייטש הכין והוא רוצה לגזור עליהם את הסרט.
תסכים איתי שבחודשיים אי אפשר להזיז 15,000 דירות...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 03 מרץ 2019, 13:50

גאליציאנער כתב:
חויזר כתב:
לו יהי...

כולם דיברו, הוא עושה..

תותים.
ברשת השידור זה מתקדם בקצב צב.
כל שאר הפרוייקטים באיזור כבר מאוכלסים או כבר אוחזים לפני קבלת טופס 4.

ברח' שמואל הנביא והסביבה, כבר חמש שנים שמדברים על זה, עכשיו גם הוא דיבר על זה...
שום דבר לא התקדם.

הוא יירש הרבה תוכניות שיוסי דייטש הכין והוא רוצה לגזור עליהם את הסרט.
תסכים איתי שבחודשיים אי אפשר להזיז 15,000 דירות...

התוכניות לא שלו,
הוא זה שמבצע אותם בפועל.
מי אמר שלא?
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 03 מרץ 2019, 13:50

הוא מציג את זה כהישג שלו...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 03 מרץ 2019, 13:52

גאליציאנער כתב:הוא מציג את זה כהישג שלו...

אין המלאכה נקראת אלא ע''ש גומרה.
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 03 מרץ 2019, 13:53

חויזר כתב:

כשהבניינים יהיו מאוכלסים בחרדים אז נדבר על ה'גומרה'...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 03 מרץ 2019, 13:54

גאליציאנער כתב:
חויזר כתב:

יקחו כמה שנים טובות,
ברקת לא היה מאשר בנייה כל כך מאסיבית לחרדים.
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 03 מרץ 2019, 13:54

חויזר כתב:
גאליציאנער כתב:
חויזר כתב:

יקחו כמה שנים טובות,
ברקת לא היה מאשר בנייה כל כך מאסיבית לחרדים.

ואז אכן נדבר...
אילו וכאילו לא רלוונטי.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 03 מרץ 2019, 13:58

הייתה איזו כתבה באחד מעיתוני סופהשבוע, על סיעת ש''ס בירושלים.
מישהו שמע על זה?
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 06 מרץ 2019, 14:13

ערבי נתפס בשכונת גאולה עם סכין וגז מדמיע
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 06 מרץ 2019, 14:25

שיך כתב:בית המשפט הוסיף שנת מאסר לרב יונה מצגר
בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (חמישי) 4 שנות מאסר וחצי על הרב הראשי לשעבר הרב יונה מצגר שהורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות שוחד ומרמה.

בכך הוסיף בית המשפט שנת מאסר מעבר ל-3.5 השנים שנקבעו בין הרב מצגר לפרקליטות בהסדר הטיעון.

השופט הוסיף ואמר כי אם לא היה נחתם הסכם העונש שהיה מוטל על מצגר היה בין 6 ל-9 שנים, כאשר העונש הראוי בגין מעשיו עומד על 7 שנות מאסר.

כזכור, הרב הראשי לישראל לשעבר יונה מצגר הודה והורשע בקבלת שוחד בסך 5 מיליון שקלים, זאת לאחר שחתם הרב מצגר עם הפרקליטות על עסקת טיעון, על פיה סכומי השוחד בכתב האישום יקוצצו במחצית ל-5 מיליון שקלים, ובתמורה ירצה הרב מאסר של שלוש שנות מאסר וחצי. עסקה שכאמור נדחתה ועונשו הוחמר.
בנוסף סיכמה המדינה עם הרב מצגר כי דירת מגורים אחת שלו תחולט, ובכך הוא לא יידרש לשלם קנס נוסף.

לדברי פרקליטי הרב, עו"ד טל גבאי ויהודה פריד לאחר חתימת ההסכם: "לא היה מדובר בשוחד קלאסי. מי שקורא את הפרטים מבין שמדובר על דמי תיווך בין תורמים לבין עמותות, שאלמלא מעורבות הרב לא היו תורמים כלל ועיקר, כך שלא הייתה שום כוונה זדונית מצדו של הרב".

בכתב האישום הראשוני שהוגש נגד הרב מצגר נטען, כי מצגר ביצע במהלך שנות כהונתו כרב הראשי לישראל עבירות רבות ובהן קבלת שוחד, הפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי מורשה, קשירת קשר לביצוע פשע, הלבנת הון ועבירות מס, תוך שהוא פועל במסגרת תפקידו ומנצל את מעמדו הרם.

עוד נטען כי הרב מצגר קיבל לכאורה סכומי שוחד בסך כולל של כ-10 מיליון שקלים - ומתוכם נטל לכאורה לכיסו סך של כ-5 מיליון שקלים. במרבית המקרים שימש חיים אייזנשטט, נהגו האישי של הרב מצגר, כשליחו לקבלת כספי העבירות. כאמור האישומים נגד הרב מצגר שונו בעקבות הסכם הטיעון עליו חתם עם הפרקליטות.

ב"ה הוא שוחרר בימים האחרונים.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 06 מרץ 2019, 17:26

פיגוע ג'יהאדיסטי בכלא צרפתי: יחידת עילית במשטרתצרפת השתלטה אתמול (יום ג') על אסיר איסלאמיסט שדקר שני סוהרים בבית כלא באזור נורמנדי. לפי דיווחים בתקשורת המקומית, האירוע קרה במהלך ביקור אשתו, שהבריחה את הסכין, והשניים הצהירו על נאמנות לדאעש. אשת האסיר נורתה למוות במהלך האירוע ואחד הסוהרים נפצע באורח קשה.
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 06 מרץ 2019, 19:21

הלוחמים נדהמו: מעל חצי מיליון ש"ח לטרוריסטים
בצומת מישור אדומים עצרו לחומי מג"ב רכב עם 3 חשודים, ואיתרו עשרות צ'קים בסכום כולל של מעל חצי מליון ש"ח שעל פי החשד מיועדים לטרור

לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל סיכלו העברה של כחצי מליון ש"ח שעל פי החשד אמור היה להגיע לידי גורמי טרור ביהודה ושומרון.

מידע מודיעיני הביא הלילה (רביעי) לפעילות לוחמי משמר הגבול בצומת מישור אדומים שבחטמ"ר בנימין, במהלכה נעצר רכב ובו נמצאו 3 חשודים.

בחיפוש שביצעו הלוחמים ברכב נמצאו 24 צ'קים ישראלים ופלסטינים בסכום כולל של 553,600 ש"ח. על פי החשד מדובר בכסף שהיה מיועד לעבור לגורמי טרור בשטחי יו"ש.

שלושת החשודים שהיו ברכב, תושבי ענאתא וסוארחה בשנות ה-30 לחייהם נעצרו להמשך חקירה במג"ב.

בחדרי חרדים
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 07 מרץ 2019, 17:16

ירושלים ב''תוכנית המאה'' של הנשיא טראמפ

חלוקת העיר מחדש והעברת שכונות ערביות לריבונות פלשתינית • שמירה על הריבונות הישראלית ברבים משטחי "ירושלים הירדנית" מלפני 67', לרבות העיר העתיקה • ושילוב גורמים נוספים בניהול הר הבית • חשיפה: סעיפי ירושלים ב"תוכנית המאה" של טראמפ כפי שהוצגו לצדדים
נדב שרגאי, פורסם ב: 07.03.2019 15:530

רגע אחרי הבחירות מתכוונת ארה"ב להניח את "תוכנית המאה" שלה על השולחן, ובמרכזה סעיף ירושלים. העיתוי מכוון היטב. הוא נועד להכריח את כל השחקנים בזירה הישראלית להתייחס למתווה כבר במהלך המו"מ הקואליציוני להקמת ממשלה חדשה. חלקים ורעיונות מרכזיים בתוכנית כבר הוצגו בפני ישראל והפלשתינים, ובפני סעודיה, ירדן ומצרים, ואנו מפרסמים כאן לראשונה את קווי המתווה (הלא בהכרח סופי) ביחס לירושלים, כפי שהוצגו בפני הצדדים.

תוכנית טראמפ מחלקת בפועל את ירושלים ומשנה את גבולותיה. היא מוציאה מהתחומים המוניציפליים של העיר, שעליהם הוחל החוק הישראלי ב־1967, את המרחבים הצפוניים של כפר עקב ומחנה הפליטים שועפט שמעבר לגדר, ומעבירה אותם לתחומי המדינה הפלשתינית, שעל פי התוכנית תשתרע על פני כ־85 אחוזים משטחי יו"ש. גם שכונות ערביות בדרום העיר, כמו ג'בל מוכאבר וערב א־סוואחרה, אום ליסון ואום טובא, וייתכן שאף צור באהר (הסמוכות לשכונות היהודיות תלפיות מזרח והר חומה) יעברו על פי התוכנית לריבונות פלשתינית. התוכנית מותירה בידי ישראל, לפחות בשלב הראשון שלה, סמכויות ביטחוניות רחבות, בשטחים שיוצאו מירושלים.

האמריקנים מבדילים עקרונית בין תחום ירושלים הירדנית לשעבר, בגבולותיה לפני 1967, כ־6 קמ"ר בלבד, שכללו את תחום העיר העתיקה ושכונות צמודות לה, לבין 64 קמ"ר נוספים שישראל סיפחה לירושלים אחרי מלחמת ששת הימים ובהם עוד 28 כפרים שבמקור לא היוו חלק מירושלים.

על פי מתווה טראמפ, בחלקים נרחבים של השטח המצומצם יותר, שבתוכו שוכנים גם העיר העתיקה ו"האגן הקדוש", וכן חלק מסילואן־עיר דוד, אזור הר הזיתים, אזור שמעון הצדיק־ואדי ג'וז - שייח' ג'ראח, הר הצופים וכנראה גם אבו תור - הריבונות תישאר ישראלית. עם זאת, חלק מהשכונות הערביות ששוכנות במעגלים הרחבים יותר של ירושלים, יועברו כאמור לריבונות פלשתינית. 12 השכונות היהודיות שהוקמו לאחר 1967 בשטחי ירושלים "המצומצמת" (הירדנית) ו"המורחבת" (28 הכפרים), שבהם חיים כיום יותר מ־220 אלף יהודים, יישארו בידי ישראל ובריבונותה.

ריבונות פונקציונלית
מתווה טראמפ נדיב יותר כלפי ישראל מאשר מתווה הנשיא לשעבר ביל קלינטון וכן מהצעות שונות שנדונו בתהליך אנאפוליס. קלינטון ביקש להחיל את הריבונות הפלשתינית על כל השכונות הערביות במזרח ירושלים ובכלל זה על מרבית העיר העתיקה וסובב העיר העתיקה (למעט הרובע היהודי ומעט אזורים נוספים). בתהליך אנאפוליס (שממשלת אולמרט נטלה בו חלק בשנים 2008-2007) דובר על כינון משטר נאמנות שבו ייטלו חלק חמש מדינות בעיר העתיקה ובאגן הקדוש.
מתווה טראמפ, לעומת זאת, מותיר בידי ישראל את הריבונות על העיר העתיקה ואזור האגן הקדוש, ובד בבד מדבר על שיתוף הפלשתינים בניהול המרחב הזה. המושג שבו נעשה שימוש בהקשר זה הוא "ריבונות פונקציונלית", דהיינו: הענקת סמכויות בתחומים שונים, ללא "ריבונות על", שכאמור תישאר בידי ישראל. הריבונות הפונקציונלית היא מושג עם מנעד רחב של אפשרויות, החל ממעורבות ניהולית סמלית של הפלשתינים באמצעות מנהלים קהילתיים או רבעים מוניציפליים, ועד אוטונומיה ניהולית של ממש, בפיקוח ותחת ריבונות ישראלית בתחומים כניקיון, גינון וכבישים, דת, תכנון פיזי, תחבורה, כלכלה ואף מנהל ושיטור עירוני.
בתקופתו של ראש עיריית ירושלים, טדי קולק ז"ל, נעשו עבודות שונות בתחום זה, לאו דווקא בהקשר של פתרון פוליטי לעיר. גם במכון ירושלים למחקרי מדיניות שורטטו אפשרויות נוספות בכיוון זה. ככל שידוע, חומרים אלה שימשו את הצוות האמריקני שעסק בגיבוש התוכנית, כחומרי עזר שסייעו לו בגיבוש תוכניתו.
שיתוף הפלשתינים בניהול העיר העתיקה, גם אם לא בריבונות על השטח, צפוי לעורר מחלוקת עזה. לדעת בכירים ישראלים, מדובר במתכון ל"בלאגן וטשטוש קווים וסמכויות, שעלולים להגביר מתחים, במקום לשכך אותם". באזור זה שוכן קומפלקס דתי ובו מאות מסגדים, כנסיות ובתי כנסת שבמרכזם הר הבית, הכותל המערבי וכנסיית הקבר. בעיר העתיקה חיים בצפיפות גבוהה כ־38 אלף תושבים. כ־90% מהם לא יהודים, בעיקר מוסלמים ומעט נוצרים וארמנים, וכ־10% יהודים (כ־3,000 ברובע היהודי ועוד כ־1,500 בעיקר ברובע המוסלמי).

ביטחון לפני פתיחות
סוגיה כבדה נוספת שנדונה בין האמריקנים לבין ישראל והגורמים הערביים והפלשתיניים, שבפניהם הוצגו חלקים ממתווה טראמפ, היא אופי הגבול וההפרדה בין ירושלים הישראלית לירושלים הפלשתינית, לאחר שרטוט הגבולות החדשים. השאיפה המקדמית של כל הצדדים בשיחות היא להשאיר את ירושלים עיר פתוחה; יחידה פיזית אחת ללא גבולות, שהמעבר בין חלקיה יישאר חופשי ופתוח הן לישראלים והן לפלשתינים, גם לאחר שגבולות העיר יעוצבו מחדש והריבונות בה תחולק. עם זאת, בקרב האמריקנים שוררת הבנה שבנקודה זו יש הבדל בין הרצוי למצוי, וזאת בשל בעיות ביטחוניות קשות שגבול פתוח טומן בחובו.
הדרג הצבאי והביטחוני בישראל הביע את דעתו כבר בסיבובי מו"מ קודמים, בעד גבול קשיח שימנע מעבר חופשי ושבו ישולבו עשרות מעברים ונקודות ביקורת. אלה אמורים לאפשר בידוק יעיל ומניעה והפחתה של טרור ופיגועים מצד גורמי קיצון פלשתיניים, שמתנגדים כיום וצפויים להתנגד גם בעתיד לכל הסכם ופשרה. בסיבובים הקודמים של השיחות קיבל הדרג המדיני את עמדת הדרג המקצועי, אך לא ברור מה יהיה לגבי המתווה הנוכחי.
במסגרת השיחות עם האמריקנים הציג הצד הישראלי את הסתייגויותיו ואת הקושי להעביר תוכנית חלוקה מעין זו בדעת הקהל, ועלו רעיונות שירככו את "המכה", כמו הגדלת שטחה של ירושלים הישראלית לכיוון מעלה אדומים ומזרחה, ובכלל זה הפשרת התוכנית לבניית שכונת E-1 (שכונת החיבור בין ירושלים לבין מעלה אדומים) וכן הרחבת שטחה של ירושלים גם דרומה לאזור גוש עציון וביתר (בכלל זה הפשרת הבנייה בגבעת המטוס) וצפונה לכיוון גבעת זאב ואדם.
המרכיב השלישי המרכזי בסעיפי ירושלים בתוכנית טראמפ עוסק במקומות הקדושים בעיר. הכותל יישאר בלעדית בידי ישראל ובכלל זה בתוואי התת־קרקעי שלו, לאורך מנהרת הכותל עד קצהו הצפוני, וכן הכותל המערבי בחלקו הדרומי (הגן הארכיאולוגי) ובסך הכל - 488 מטרים מעל ומתחת לפני הקרקע. רכיב זה נוגד את עמדת הפלשתינים שמוכנים להשאיר בידי ישראל רק כ־60 מטרים של הכותל המתנשא מעל רחבת התפילה.

מי באמת יסכים?
בהר הבית עצמו בחנו האמריקנים יחד עם הצדדים שינוי, שבמסגרתו ישולבו לצד ירדן, במנהלת בין־ערבית־דתית משותפת, עוד מדינות שלמעשה ינהלו את האתר יחד עם ישראל, תחת המשך הריבונות הישראלית. כיום שותפה רק ירדן לניהול האתר, וזאת מתוקף הסכם השלום עם ישראל, ומתוקף הבנות רשמיות ובלתי רשמיות בינה לבין ישראל. כמו כן, פועלת היום ועדה ישראלית־ירדנית משותפת. היא עוסקת ברבות מהבעיות שמתעוררות בהר מעת לעת, כמו משבר המגנומטרים בקיץ 2017, וכמו המשבר הנוכחי במתחם שער הרחמים, שהווקף הפך אותו במהלך השבועיים האחרונים למסגד חמישי בהר.
מועמדים מרכזיים להשתלבות בגוף ניהולי־דתי־מדיני מעין זה שהוזכרו בשיחות שקיימו האמריקנים הם ערב הסעודית, מרוקו והפלשתינים. ירדן מתנגדת בחריפות לאפשרות זו, שעתידה לפגוע במעמדה הבכיר הנוכחי בהר הבית מבין הגורמים המוסלמיים, ובעיקר היא מתנגדת לשילובה בהר של סעודיה, המתחרה הגדולה שלה על האפוטרופסות על המקומות הקדושים לאסלאם, ששולטת היום כבר במכה ובמדינה.

מרכיב נוסף במתווה טראמפ שהוצג לעיון הצדדים הוא "מעבר בטוח" - שמעמדו המשפטי טרם ברור - בין ירושלים הפלשתינית לבין הר הבית.
יחסם של הפלשתינים למתווה טראמפ, ובפרט לסעיפי ירושלים שלו, הוא שלילה מוחלטת. יחסם של חלקים גדולים במפלגת כחול לבן של גנץ ולפיד לסעיפי ירושלים במתווה טראמפ - אם לשפוט על פי עמדות שהביעו בעבר - צפוי להיות אוהד. יחסו של נתניהו לסעיפי ירושלים בתוכנית טראמפ אינו ברור.
מצד אחד, זוהי התוכנית הנדיבה ביותר שנשיא אמריקני הציע אי פעם לישראל בעניין ירושלים, והיא כוללת הכרה בריבונות ישראל בעיר העתיקה ובשכונות הצמודות לה. מצד שני, מדובר על חלוקת ירושלים - גם אם ישתמשו במינוח מכובס אחר - שבצידה סיכונים ביטחוניים לא מבוטלים. טראמפ, צריך להזכיר, לא הסתיר בשנה שחלפה את הציפייה שלו ל"תמורה" ישראלית בעד הכרתו בירושלים כבירת ישראל והעברת השגרירות לבירה.
ההתנגשות שנפתלי בנט יזם עם נתניהו בעניין מתווה טראמפ, היא כנראה רק הפרומו לפולמוס הלוהט - הערכי, האידיאולוגי והביטחוני - שיפרוץ כאן סביב "תוכנית המאה" בכלל וסעיפי ירושלים שבה בפרט.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 מרץ 2019, 00:32

הגירעון ממשיך לגדול: 3.5% בחודש פברואר

בשקט בשקט, ובאופן חריג ביותר, פרסם הלילה האוצר את נתוני הגירעון ל-12 החודשים האחרונים. הגירעון ממשיך לגדול, לעומת זה שנרשם בחודש שעבר ועמד על 3.3% ולעומת גירעון דצמבר שעמד על 2.9%. מי מנסה להחביא מידע ערב בחירות?
באופן חריג ביותר, פרסם משרד האוצר הלילה נתון שממשיך להאיר באור שלילי את כהונתו של שר האוצר משה כחלון לפיו הגרעון ל-12 החודשים האחרונים עומד על 3.5%.

התזמון והשעה המאוחרת מעידים על ניסיון הסתרה של האוצר בכל הנוגע לנתון המטריד. בעוד שבשנה שעברה באותה התקופה עמד הגירעון המצטבר על עודף של 2.3 מיליארד שקל, כעת הוא עומד על מינוס 5.6 מיליארד שקל.

סך הוצאות הממשלה בחודשיים הראשונים של השנה עמדו על 54 מיליארד שקל - גידול של 11% בהשוואה להוצאות בשנה שעברה, בעוד שהתכנון המקורי דיבר על גידול של 5.2%. נתון זה מעלה שאלות על רקע בחינת מבקר המדינה את הטענות כי משרד האוצר דחה הוצאות מסוף 2018 ל-2019.

סך הכנסות המדינה הסתכמו בחודש פברואר ב-24.3 מיליארד שקל, קיטון נומינלי של 6.8%- לעומת הכנסות פברואר 2018. קיטון של כ-1.9 מיליארד שקל בהכנסות נובע מגידול נומינלי בהחזרי מס. מניתוח ראשוני, מרבית הפער נובע מהחזרים גבוהים במיוחד החודש במס חברות ובמע"מ.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 12 מרץ 2019, 13:56

דיווח ראשוני:
ניסיון פיגוע דקירה בירידה לחברון מחבל חוסל ללא נפגעים
שיך

הקודם