גולשי לדעת מסכמים שנה בפורום שלנו!

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

גולשי לדעת מסכמים שנה בפורום שלנו!

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 25 ספטמבר 2016, 14:03

שלום לכולללללם!

מוזמנים לחוות דעתכם אודות הפורום קדישא:

אשכול השנה? ניק השנה? תגלית השנה? וכן כל כיוצא באלו.

מוזמנים להביע את דעתכם...

ס"ק

[חוזר, מקווה שלפחות באשכול זה יהיה שיתו"פ...]
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: גולשי לדעת מסכמים שנה בפורום שלנו!

הודעה שלא נקראהעל ידי אדוק » 26 ספטמבר 2016, 01:30

קשה קצת לסכם מרוב דלות היבול שהיה, סתאאאאם.... :lol:: :lol:: :lol::
וודאי שהיו הרבה שהתאמצו כמו עובדיה וסבא קשישא יאיר ועוד, אבל נראה לי שבכל זאת היה ירידה דרסטית ביחס לשנים קודמות
סמל אישי של המשתמש
אדוק

הודעה שלא נקראהעל ידי זעקל » 26 ספטמבר 2016, 09:33

אל תאמר הימים הראשונים היו טובים מאלה כי לא... :(
זעקל

הודעה שלא נקראהעל ידי לונדון » 26 ספטמבר 2016, 09:38

אין מה להגיד , היה מאוד מאוד בולט המדות הטובות של עובדיה עבד ממש עם כל המרץ כדי להנעים לאחרים , כל יום עם רעיונות חדשים והוסיף לאחרונה הפורום במוזיקה ,
והכל מבלי לבקש ולקבל שום תמורה , והוא אפי' לא יודע למי הוא עוזר , ממש מתן בסתר ,
ירבו כמותו בישראל ,
נשאר לי רק לברך אותו שיהיה לו שנה טובה ומתוקה , מתוק מתוק עם כל הפירושים בפרנסה ברוחניות בנחת ושמחות , ושיוכל תמיד להנות להנות לאחרים מתוך בריאות הגוף , אמן
לונדון

הודעה שלא נקראהעל ידי חרדי חרדי » 26 ספטמבר 2016, 13:32

באמת זהו זמן לסכם שנה.
אני לא וותיק איני יודע מה היה בשנים קודמות אבל,
מאז שנכנסתי כל בקשה שביקשתי שיר סרט או סתם מידע,
תמיד היה מי שיענה במהירות סבא קשישא, עובדיה, המנהל היקר, ועוד,
יישר כח לכם
ושיהיה לכולם שנה טובה ומבורכת שנה שימלאו משאלות ליבנו לטובה אמן כן יהי רצון.

לגבי מה שנאמר שהיה ירידה דרסטית מהשנים הקודמות
נראה לי שזה הזמן להסיק מסקנות כל אחד בתחום שלו ולשפר וליעל את המערכת
ברוחניות הדרישה מאיתנו בימים אלה זה לא רק להסתכל על העבר ולהצטער על המצב
אלא זה אדרבה להתייצב על דרך טוב ומכאן והלאה להשתפר (כמ"ש רבינו יונה)
והשם יעזרינו הלאה .
יש אתרים שמסקרים את הציבור החרדי.. ויש אתר של הציבור החרדי www.jdn.co.il
סמל אישי של המשתמש
חרדי חרדי

הודעה שלא נקראהעל ידי הכתב התורני » 26 ספטמבר 2016, 14:44

איה אפתח והיכן אתחיל?
עוד שנה תמימה חלפה, או יותר נכון, עוד תריסר ירחים בהם חלפנו מדי יום ביומו - מלבד בשבתות ובמועדי ישראל, כמובן - על פני צומת דרכי העניין ששמו המכובד הנו "פורום לדעת"... שנה שלימה של הנאה צרופה, משפטים מעצות מחכימות (יאיר), צפיות מרובות במחזה ובתמונה (סבא קשישא), שעות אין סוף של מוזיקה מכל הסוגים והגוונים (עובדיה הנאצל), פולמוסים ענייניים וחסידיים (גאליצייאנער; חוזר ועוד), שנה עמוסת ההעלאות כבדות (המתכנת, שאפו!), ושאר דברים ואמירות מעניינות (המשוטט, מרן ראש הישיבה, שש משזר, משולש, ישיבישר, ועוד ועוד ועוד ועוד ועוד)...

ומשעומדים אנו על הסף, מצלאין אנחנו קמי מלכא (אין חלילה במילים משום זלזול בתפילה אלא משום דרך הצחות. ובואו נהיה רצינים שניה: הרי תכלע'ס הכל באמת נגזר בימים אלו, גם המשפטים הכי ילדותיים בפורומנו):
"בראש השנה יכתבון וביום צום כיפור יחתמון
כמה יעברון - כמה ניקים וותיקים מוערכים יעברו מהפורום מבלתי שוב...
וכמה יבראון - כמה ירקרקים חדשים ו"מתחדשים" יצופו בנחשולי הפורום מדי יום ביומו...
מי יחיה - מי יזכה לחיי פורום ארוכים נטולי סכנות ואיומים -
ומי ימות - מי יצטרך, חלילה, להיות מנותק ומרוחק מן הפורום, לשעה או לצמיתות - - -
מי בקיצו - מי יהיה חכם ונבון לדעת לכתוב את הדבר הנכון בזמן ו"קץ" הנכון -
ומי שלא בקיצו - מי יהיה הדיוט קופץ בראש, לכתוב דברים שיעוררו סערה בפורום, ויקרבו את האשכול לתפילת "נעילה"!
מי במים - מי יוכל לזרום בפורום על "מי" מנוחות, להימצא כאן בכל יום מבלי להכניס כמעט הודעות, ורק ליהנות ממה שאחרים מעלים (מי שמדבר...)
ומי באש - מי יבער כמו אש להרבות הנאה לחברים ולתת להם יותר ממה שהוא מקבל מהם!
מי ינוח - מי הוא זה שינוח בתנוחה אחת, באותו שם ניק ובאותה תמונה -
ומי ינוע - יחליף את הניק, את התמונה, שוב ושוב (הערה: אין הכוונה למישהו ספציפי)
מי ישלו - בהעדר הצבע הירוק מניקו
ומי יטרף - בהודעות חסרות פשר ושפר, אך בכדי להשיל מעליו את הירוקת.......
מי יעני - למי לא יהיו המון הודעות ולא יזכה להיכנס למועדון האלפיות ולאשכול המזל טובים -
ומי יעשר - מי הוא זה אשר יהיה כמו סבא קשישא, ויצבור ים של הודעות מעניינות ומרתקות!
מי ישפל - אחרי שהוא יכניס הודעה, לא די שיראה שאחד המנהלים מחק אותה, אלא עוד הוסיף כיתוב אדום ומזהיר
ומי ירום - מי יזכה להיות הבא שיצטרף לפורום המנהלים הנכבדים
סמל אישי של המשתמש
הכתב התורני

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 27 ספטמבר 2016, 16:20

אני לא יכול לסכם באמת את כל השנה הזאת שעברה לנו ככה כהרף עין, אני פה עוד לא שנה, אבל בסה"כ נראה לי שהיתה פה שנה יפה וחוויתית, אולי קצת פחות בכמות אבל באיכות משובחת עם ניקים שמאחוריהם עומדים אנשים טובים ומהוגנים שהם מבקרים כאן עם כוונות טובות ורצויות.
לגבי רמת פעילות הפורום אולי הייתי שמח שאשכולות ספציפיים יהיו פה יותר פעילים ולעומתם אשכולות אחרים שלא יהיו כ"כ או שכלל לא יהיו פעילים, אבל ברמה העקרונית אני מאוד מאוד מרוצה מהפורום, והראיה שניסיתי לבקר בעוד פורומים ולא התאקלמתי שמה כמו שצריך.
ב"ה שרובם ככולם של הניקים המבקרים פה הם אנשים חרדים ובעלי תוכן עשיר ואני מאוד נהנה מכך, דבר אחד קצת מפריע לי שאין פה כמעט מהניקים הישנים, אני לא הייתי פה במשך השנים כניק אבל ביקרתי פה הרבה כך שהחסרון בכך ניכר. הניקים הותיקים הם היו אנשים קצת יותר מבוגרים ממוצע גיל הניקים כיום וזה די השפיע על רמת הדיונים והשיח.
לגבי ניק השנה, המנצח הוא לדעתי כמובן הניק החביב והנכבד "סבא קשישא", ניק שכולו מלא נכונות לעזור ולהעלות לפה כל מה שאנשים יכולים לרצות, אם זה שירים או סרטים או סתם מידע מעניין או תמונות יפות וכדו' והוא גם כל הזמן מנסה לעשות פה כל מיני קונצים ותעלולים גם בכדי להחיות את הפורום וגם בכדי שידברו עליו (סתאם... מוכר לך...)
תגלית השנה עוד לא התגלה ברבים ויש לי בעצם כמה תגליות, גם מיהו המפצח [- עוד לא זוהה בוודאות ע"י הודאת בע"ד] מיהו הסבא קשישא [-אם יש לו ניכפול, מיהו, לאן הוא משתייך, זוכרים שהוא לא רצה להתראיין ??]
אשכול השנה הוא לדעתי, עוד לא סגרתי את זה במאת האחוזים אבל זה כנראה אשכול: "אפשר לראיין אותך ?", אשכול שמאוד נהניתי לקרוא את זה.

תודה רבה לסבא על פתיחת האשכול הזה ושימת הבמה לדברים יפים שכאלו.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 28 ספטמבר 2016, 10:43

הכתב התורני כתב:איה אפתח והיכן אתחיל?
עוד שנה תמימה חלפה, או יותר נכון, עוד תריסר ירחים בהם חלפנו מדי יום ביומו - מלבד בשבתות ובמועדי ישראל, כמובן - על פני צומת דרכי העניין ששמו המכובד הנו "פורום לדעת"... שנה שלימה של הנאה צרופה, משפטים מעצות מחכימות (יאיר), צפיות מרובות במחזה ובתמונה (סבא קשישא), שעות אין סוף של מוזיקה מכל הסוגים והגוונים (עובדיה הנאצל), פולמוסים ענייניים וחסידיים (גאליצייאנער; חוזר ועוד), שנה עמוסת ההעלאות כבדות (המתכנת, שאפו!), ושאר דברים ואמירות מעניינות (המשוטט, מרן ראש הישיבה, שש משזר, משולש, ישיבישר, ועוד ועוד ועוד ועוד ועוד)...

ומשעומדים אנו על הסף, מצלאין אנחנו קמי מלכא (אין חלילה במילים משום זלזול בתפילה אלא משום דרך הצחות. ובואו נהיה רצינים שניה: הרי תכלע'ס הכל באמת נגזר בימים אלו, גם המשפטים הכי ילדותיים בפורומנו):
"בראש השנה יכתבון וביום צום כיפור יחתמון
כמה יעברון - כמה ניקים וותיקים מוערכים יעברו מהפורום מבלתי שוב...
וכמה יבראון - כמה ירקרקים חדשים ו"מתחדשים" יצופו בנחשולי הפורום מדי יום ביומו...
מי יחיה - מי יזכה לחיי פורום ארוכים נטולי סכנות ואיומים -
ומי ימות - מי יצטרך, חלילה, להיות מנותק ומרוחק מן הפורום, לשעה או לצמיתות - - -
מי בקיצו - מי יהיה חכם ונבון לדעת לכתוב את הדבר הנכון בזמן ו"קץ" הנכון -
ומי שלא בקיצו - מי יהיה הדיוט קופץ בראש, לכתוב דברים שיעוררו סערה בפורום, ויקרבו את האשכול לתפילת "נעילה"!
מי במים - מי יוכל לזרום בפורום על "מי" מנוחות, להימצא כאן בכל יום מבלי להכניס כמעט הודעות, ורק ליהנות ממה שאחרים מעלים (מי שמדבר...)
ומי באש - מי יבער כמו אש להרבות הנאה לחברים ולתת להם יותר ממה שהוא מקבל מהם!
מי ינוח - מי הוא זה שינוח בתנוחה אחת, באותו שם ניק ובאותה תמונה -
ומי ינוע - יחליף את הניק, את התמונה, שוב ושוב (הערה: אין הכוונה למישהו ספציפי)
מי ישלו - בהעדר הצבע הירוק מניקו
ומי יטרף - בהודעות חסרות פשר ושפר, אך בכדי להשיל מעליו את הירוקת.......
מי יעני - למי לא יהיו המון הודעות ולא יזכה להיכנס למועדון האלפיות ולאשכול המזל טובים -
ומי יעשר - מי הוא זה אשר יהיה כמו סבא קשישא, ויצבור ים של הודעות מעניינות ומרתקות!
מי ישפל - אחרי שהוא יכניס הודעה, לא די שיראה שאחד המנהלים מחק אותה, אלא עוד הוסיף כיתוב אדום ומזהיר
ומי ירום - מי יזכה להיות הבא שיצטרף לפורום המנהלים הנכבדים

V
דוד זעירא נאמן ניגוני מודז'יץ דוד זעירא נאמן מודז'יץ דוד זעירא נאמן בית מודז'יץ דוד זעירא נמן ניגוני מודז'יץ דוד זעירא נאמן ניגוני מודז'יץ דוד זעירא נאמן ניגוני מודז'יץ דוד זעירא נאמן מודז'יץ דוד זעירא
לא יהיה כלום, כי אין כלום...
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 29 ספטמבר 2016, 20:02

בסיומה של שנה (ליתר דיוק מעט פחות משנה משום שהצטרפתי לפורום בתחילת החורף) אני רוצה להודות לכמה אנשים שלדעתי הפכו בשנה האחרונה את הפורום למעניין יותר מגוון יותר ולכזה שפשוט כיף להיכנס אליו

ראשית כל אודה לידידי ורב חביבי הלא מנהלנו היקר הר''ר יאיר שליט''א שעל אף שהיו לי איתו ויכוחים סוערים והתקלויות לא מעטות בשנה החולפת בכל זאת תמיד הוא בא בגישה עניינית ותכליתית ועל אף הכל ולמרות הכל לשמוע ולקבל וגם אם פעמים לא מעטות חלקתי עליו אפילו הכי תמיד נשארנו ידידי אמת (האמנם ר' יאיר? ;) )

אני רוצה להודות לידידינו הר''ר עובדיה שליט''א שתמיד אבל תמיד ביום ובליל גם בשעות לא שעות הוכיח נכונות בלתי מתפשרת לעזור ותמיד הכל במענשטקייט ייחודי יישר כח ר' עובדיה!

אני רוצה להודות להרה''ג ר' סבא קדישא ובייחוד על אשכול בין הזמנים המפורסם שהועלו בו עשרות(!) סרטים חילך לאורייתא סבאל'ה

אני רוצה להודות לכל חברי הפורום ידידי הרבים (..) שיצא לי לא אחת להתווכח איתם בנושאים השקפתיים (האמת, היה תענוג...) לפעמים זה נגרר לפסים קצת יותר אישיים אבל תמיד תמיד הוכחתם שאתם מכבדים את האחר לא משנה מוצאו, השתייכותו הפוליטית, ועוד

זהו,חברים זה סיכום השנה שלי לשנת תשע''ו
שבעזר ה' נזכה לשנה טובה ומתוקה כתיבה וחתימה טובה
ותתברכו בכל מילי דמיטב או''א
החותם בברכה
חויזר
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי yehuda » 30 ספטמבר 2016, 03:08

לבקשת סבא קדישא הנני לסכם את השנה הנוכחית באתרינו -

הפורום הזה הוא "דרכא אחרינא" מושלם לכל אלו שמסתובבים באינטרנט בכל מיני אתרים מפוקפקים המתכנים "חרדיים" למחצה שליש ורביע, וכל שכן באתרים של המתכנים "מזרחיסטים". בכל האתרים האלו אפשר למצוא תמיד תמונות של נשים צנועות או פחות, או עוד יותר פחות... וכל מיני דברים הקשורים ב"הרחק מן הכיעור והדומה לו". האתרים האלו מנוהלים על ידי אנשים חסרי עול תורה.

בשנים האחרונות אנשים אלו שמנהלים את אתרי החרדים לייט הוכיחו יותר ויותר שאין להם שום גבולות, ואין כאן המקום להאריך במה שכבר האריכו כאן בכמה וכמה אשכולות. גם הפורומים של האתרים האלו מתאפיינים באותם סוג אנשים ששורצים באינטרנט, ומנבלים את פיהם בלשון הרע למהדרין, זלזול עמוק בכל גדולי ישראל. אני חושב שבפורומים האלו אפשר להכשל בעבירות בכמות "מסחרית" אפילו יותר מאתרי החדשות עצמם, כי אין שם שום פיקוח שבעולם.

בשנים האחרונות קם פורום לדעת, המנוהל על ידי אנשים חרדים למהדרין, ועומד תחת פיקוח אדוק של אנשים יראי שמים, ובפרט לאחרונה על ידי מנהלינו היקר יאיר, שמבלי לפגוע באף אחד מנהל לדעתי את הפורום בצורה מוצלחת במיוחד. הקו שלו זה לעשות את מה שהתורה אומרת בלי שטיקים ובלי טריקים. מה שאסור אסור וחלאס, וגם אם פחות אנשים יכנסו לפורום - שלא יכנסו. שיכנסו לכיכר הזבל ולחדרי האשפה.

מי ששכל לו בקדקודו, לא רק שאינו נכנס לאתרי הזבל הנ"ל, אלא פשוט חוסם במחשב את כל האתרים המגעילים האלו ובכך מונע מעצמו נסיונות מיותרים. הפורום שלנו עלה דרגה לאחרונה על ידי כמה ניקים נמרצים, ולא חסר בו דבר (חוץ מניבול פה). הרבה מגדולי ישראל הורו שמי שיכול יעשה לעצמו פשוט "רשימה לבנה" של אתרים שהוא זקוק ליכנס אליהם, וכל אחד מבין שלרשימה הזאת לא נכנסים אתרים של דתלי"ם או חרדקי"ם. האתרים היחידים שיכולים ליכנס לרשימה הזאת לענ"ד הם לדעת וJDN.

המסקנא שלי מכל זה הוא מאמרו של הבעל שם טוב (ספר בעל שם טוב על התורה - פרשת עקב): "וסרתם ועבדתם וגו', מריב"ש, פירוש, כי כאשר האדם מפריד את עצמו מהשם יתברך מיד הוא עובד ע"ז ר"ל, ולא יש דבר ממוצע, וזהו וסרתם ועבדתם..." במילים אחרות, אין כזה דבר חרדי לייט. או שאתה חרד מה', או שלא. ובימים אלו של חשבון נפש, שכל אחד יחליט אם הוא באמת שומר על העינים ועל הלב כמו שצריך, או ש...

מאחל לכולם שנה טובה ומתוקה, תהא שנת עינים זכות, ולהמליך את הקב"ה ביחד באופן מוחלט!
כמה פעמים אנו מבקשים וטהר לבנו לעבדך באמת?

הבה לא נזהם אותו... כי לב יש לנו רק אחד!
סמל אישי של המשתמש
yehuda
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 12 ספטמבר 2017, 19:16

עברה לה שנה תמימה
ושוב אנחנו באותה הפינה
רבותי,סכמו נא את השנה האחרונה.
חויזר