מתיחות ארה''ב,רוסיה,סוריה,צפון קוריאה,ושות'

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: מתיחות ארה''ב,רוסיה,סוריה,צפון קוריאה,ושות'

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 13 אוגוסט 2017, 17:09

אמן ואמן . בדרך אגב אחי מזל טוב ל 750
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 13 אוגוסט 2017, 17:14

אני פה כתב:המקורות שלי טוענים שככל הנראה השנה לא יהיה כלום.

מיהם המקורות שלך ?
ואיזה שנה הם מתכוונים השנה הלועזית או השנה העברית ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 אוגוסט 2017, 17:59

השנה העברית
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 אוגוסט 2017, 17:59

מתקרר:

היועץ לביטחון לאומי: ''ארה''ב לא התקרבה השבוע למלחמה עם צפון קוריאה''

היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב, הרברט ריימונד "ה.ר." מקמאסטר, אמר הבוקר (ראשון) שהוא לא חושב שארה"ב התקרבה יותר למלחמה עם צפון קוריאה בשבוע האחרון, מאשר הייתה לפני שבוע.
בניגוד להצהרות הלוחמניות משני המנהיגים בשבוע האחרון, מקמאסטר דווקא נשמע רגוע למדי. "אני חושב שאנחנו לא התקרבנו למלחמה יותר מאשר היינו לפני שבוע", הוא אמר. עם זאת, הוא כן ציין ש"אנחנו קרובים יותר למלחמה מאשר לפני כמה עשורים".

מקמאסטר אמר שהאיום הנוכחי לעולם מצפון קוריאה "מאוד, מאוד ברור": "האיום דורש מאמץ מרוכז של ארה"ב, אך יחד עם בנות הברית שלנו וכל המדינות האחריות. מה שראיתם עד כה הוא הנשיא מביא יחדיו את כל המדינות".

לפי The Hill, מקמאסטר הוסיף בראיון עם ABC שהנשיא "הבהיר שארה"ב לא תסבול איומים על אזרחיה או על בנות בריתה על-ידי משטר צפון קוריאה".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי לעבדך באמת » 13 אוגוסט 2017, 21:36

אחד ויחיד כתב:כמובן
לעבדך מזל טוב 444

אני :? אני לא יודע אם :cry: כי הודעת שכנראה תהיה מלחמה או :lol:: כי איחלת לי מזל טוב.
בינתיים אני :|
:lol:: :lol:: :lol::
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!
סמל אישי של המשתמש
לעבדך באמת

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 אוגוסט 2017, 13:49

מפקד צבא ארה"ב: מכינים אופציה צבאית

מפקד צבא ארצות הברית אמר היום (שני) כי הצבא מכינים אופציות צבאיות למקרה שבו הסנקציות על קוריאה הצפונית ייכשלו, כלשונו.

יש לציין שעיני העולם נשואות למחר ה15 באוגוסט שאז קוריאה אמרה שתהיה ערוכה לשגר 4 טילים לגואם. ובתגובה איים טראמפ בהשמדת קוריאה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 14 אוגוסט 2017, 14:01

אני פה כתב:מתקרר:

היועץ לביטחון לאומי: ''ארה''ב לא התקרבה השבוע למלחמה עם צפון קוריאה''

היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב, הרברט ריימונד "ה.ר." מקמאסטר, אמר הבוקר (ראשון) שהוא לא חושב שארה"ב התקרבה יותר למלחמה עם צפון קוריאה בשבוע האחרון, מאשר הייתה לפני שבוע.
בניגוד להצהרות הלוחמניות משני המנהיגים בשבוע האחרון, מקמאסטר דווקא נשמע רגוע למדי. "אני חושב שאנחנו לא התקרבנו למלחמה יותר מאשר היינו לפני שבוע", הוא אמר. עם זאת, הוא כן ציין ש"אנחנו קרובים יותר למלחמה מאשר לפני כמה עשורים".

מקמאסטר אמר שהאיום הנוכחי לעולם מצפון קוריאה "מאוד, מאוד ברור": "האיום דורש מאמץ מרוכז של ארה"ב, אך יחד עם בנות הברית שלנו וכל המדינות האחריות. מה שראיתם עד כה הוא הנשיא מביא יחדיו את כל המדינות".

לפי The Hill, מקמאסטר הוסיף בראיון עם ABC שהנשיא "הבהיר שארה"ב לא תסבול איומים על אזרחיה או על בנות בריתה על-ידי משטר צפון קוריאה".

לא הבנתי את הכותרת.
כל שבוע מתקרבים? איך? במה? ומה השתנה השבוע?
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 14 אוגוסט 2017, 14:01

לכאורה אחרי שישמיד את צפון קוריאה לא יהיו יותר בעיות בעולם, אפילו איראן תתקפל. אז חבל על הזמן. שיעברו כבר 12 שעות.
טוב אין לי יותר כעת מה לכתוב, ולהתראות בתגובה באשכול אחר.
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 אוגוסט 2017, 14:42

ראש המטות המשולבים של ארה"ב גנרל ג'וזף דאנפורד ממשיך בקו התוקפני של הנשיא טראמפ ומשגר היום (שני) מסר מאיים לעבר צפון קוריאה. "צבא ארה"ב מוכן להשתמש במלוא יכולותיו על מנת להגן על ארה"ב ועל בנות בריתה מול צפון קוריאה", אמר במהלך ביקור בדרום קוריאה.

הגנרל האמריקני אמר בפגישה עם מקבילו הדרום קוריאני לי סון-ג'ין ועם הנשיא מון ג'ה-אין, כי אם הסנקציות שהוטלו על פיונגיאנג ייכשלו, האופציה הצבאית מוכנה. "מכינים את האפשרות הצבאית למקרה שהניסיונות הדיפלומטיים והסנקציות הכלכליות לא יעבדו", הוסיף. "הטילים של פיונגיאנג מאיימים על העולם כולו".

מנגד, נשיא קוריאה הדרומית מון ג'ה-אין אמר היום כי "אסור שתפרוץ מלחמה נוספת בחצי האי", ברקע המתיחות הגבוהה עם השכנה מצפון. במפגש עם יועציו הבכירים, אמר מון כי "על אף העליות והמורדות שעמן נתמודד, יש לפתור את סוגיית הגרעין הצפון קוריאני בדרכי שלום". לדברי נשיא קוריאה הדרומית, "אני משוכנע שארצות הברית תגיב למצב הנוכחי ברוגע ובאחריות, בעמדה הדומה לזו שלנו".

בדבריו רמז מון להתבטאויותיו החריפות של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, שהזהיר כי ארצו מוכנה לתקוף את המשטר הקומוניסטי בפיונגיאנג אם זו תמשיך באיומיה – וזו אכן המשיכה לפזר אזהרות גם היום. "שום כוח לא יוכל למנוע מלחמה אם יחלו ניצוצות בעקבות תקרית קטנה ורנדומלית ולא מכוונת", נמסר בסוכנות הידיעות הרשמית של קוריאה הצפונית. "כל מלחמה שנייה בקוריאה תהיה בהכרח מלחמה גרעינית".

שניים מהגורמים הבכירים ביותר בממשל טראמפ הצטרפו לקריאות של נשיא דרום קוריאה לפתור את המשבר בדרכי שלום. במאמר דעה משותף שהתפרסם היום ב"וול סטריט ג'ורנל", הבהירו מזכיר המדינה רקס טילרסון ומזכיר ההגנה ג'יימס מאטיס כי מטרתה של ארה"ב ב"מסע הלחצים השקט" כלפי צפון קוריאה היא פירוק חצי האי מנשק גרעיני – לא החלפת השלטון.

"אין לנו כל שאיפה לגרום סבל נוסף לעם הצפון קוריאני אותו אנו מבדילים מהמשטר העוין בפיונגיאנג", כתבו השניים. "אנחנו מחליפים את המדיניות הכושלת של 'סבלנות אסטרטגית' במדיניות חדשה של 'אחריותיות אסטרטגית'. צפון קוריאה ניצבת בפני האפשרות לצעוד לעבר שלום, שגשוג וקבלה בינלאומית או לחילופין, להמשיך בנתיב המוות של לוחמנות, עוני ובידוד".

על רקע ההסלמה האחרונה במתיחות עם צפון קוריאה, ראש ה-CIA, מייק פומפאו, אמר אתמול כי לא יהיה מופתע אם צפון קוריאה תבצע ניסוי טילים בליסטיים נוסף. עם זאת הדגיש ראש ארגון הביון כי הוא אינו חושב שארצות הברית וצפון קוריאה נמצאות על הסף של מלחמה גרעינית. "אנחנו עוד לא בנקודה הזו", אמר.

בתוך כך, ה"ניו יורק טיימס" דיווח היום כי קוריאה הצפונית רכשה את מנועי הטילים ששיגרה לאחרונה ממפעל באוקראינה, באמצעות שוק שחור. לפי הדיווח, מדובר במפעל שפיתח טילים עבור תכנית הטילים של רוסיה. בעיתון נטען כי השימוש במנועים החדשים הוא הסיבה להצלחה בשיגורים האחרונים של פיונגיאנג, אחרי שנים של כישלון.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 אוגוסט 2017, 23:10

ארה''ב:''מערכת אזהרה הגרעינית (DEFCON) ירדה מ-5 ל-4 מחמת המתחים העולים עם צ.קוריאה''

דונלד טראמפ מאיים על צפון קוריאה ב"אש וזעם"
"מערכת האזהרה הגרעינית של אמריקה דפקון (DEFCON,), שעקבה והעריכה את האיומים למלחמה גרעינית על ארה"ב במשך יותר מ -33 שנים, עלתה ברמת הסיכון, וירדה בסולם מ-5 ל-4 (דפקון הוא מדד לדרגת הכוננות למלחמה גרעינית, הדרגה הרגילה בעתות שלום היא DEFCON 5 . הדרגה החמורה ביותר, DEFCON 1, מייצגת את הצפי למתקפה העומדת להתרחש בטווח המיידי"

"ב-1 באוגוסט המערכת עדיין עמדה על דרגה חמש שהוא הנמוך ביותר שלה. הרמה השתנתה כאשר המתחים בחצי האי הקוריאני ממשיכים לעלות. בעוד וושינגטון מסרבת להוציא מכלל אפשרות תקיפה צבאית נגד צ.קוריאה בתגובה לכל מתקפה מצידה. נודע כי למר טראמפ יש 'פתרון דרמטי' אם הדיפלומטיה תיכשל, כך על-פי מנהל התקשורת לשעבר שלו, אנטוני סקארמוצ' "
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 אוגוסט 2017, 23:27

בכיר אמריקני: לוויינים שלנו זיהו תנועה של משגרי טילים צפון קוריאנים

בכיר אמריקני מסר כי לוויינים של ארה"ב זיהו תנועה של משגרי טילים צפון קוריאנים. ייתכן והם נערכים לשיגור של טיל בליסטי לטווח בינוני לכוון גואם.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 אוגוסט 2017, 23:28

מזכיר ההגנה של ארה''ב: 'במידה וצפון קוריאה תשגר טילים לעבר גואם אנו עלולים להתדרדר למלחמה'

מזכיר ההגנה של ארה"ב, ג'יימס "כלב משוגע" מאטיס, אמר הערב (שני) לרשת NBC שבמידה וצפון קוריאה תשגר טילים לעבר גואם המצב עלול להתדרדר למלחמה.
"הדברים עלולים להתדרדר מהר מאוד - זה נקרא מלחמה", אמר מאטיס.

הוא הוסיף שארה"ב תיירט כל טיל שישוגר לאזור: "נגן (על ארה"ב) מכל מתקפה, בכל זמן, מכל איום". הוא הזהיר ש"אתה לא יורה על אנשים בעולם הזה - אלא אם כן אתה מוכן לסבול את התוצאה".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 אוגוסט 2017, 00:04

מס' בכירים שוחחו עם עיתונאית CNN ואמרו שלא בהכרח מדובר בהכנות לשיגור על גואם, ייתכן ואכן מדובר על ניסוי צפוי, לאו דווקא קשור לאיום על מתקפה בגואם.
ארה"ב עוקבת אחר העניין מקרוב מאוד.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 אוגוסט 2017, 01:19

צפון קוריאה: המנהיג קים ג'ונג און קיבל תדריך על תכנית התקיפה כנגד גואם

מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און, קיבל תדריך על תכנית התקיפה הצבאית של המדינה כנגד גואם, שבה ישנם מספר בסיסים של צבא ארה"ב, כך נמסר מסוכנות הידיעות הרשמית של צפון קוריאה KCNA.
המנהיג "בחן את התכנית במשך זמן רב" במהלך בדיקה שגרתית של מפקדת הכוח האסטרטגי.

בהצהרה עוד נמסר כי על ארה"ב "להפסיק את הפעולות הפרובוקטיביות האגרסיביות שלה".

כאמור, המדינה הקומוניסטית איימה לשגר ארבעה טילים בליסטים לטווח בינוני בסמוך לגואם.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 אוגוסט 2017, 01:49

מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און, קיבל תדריך על תכנית התקיפה הצבאית של המדינה כנגד גואם, שבה ישנם מספר בסיסים של צבא ארה"ב, כך נמסר מסוכנות הידיעות הרשמית של צפון קוריאה KCNA.
המנהיג "בחן את התכנית במשך זמן רב" במהלך בדיקה שגרתית של מפקדת הכוח האסטרטגי.

קים ג'ונג הדגיש כי בטרם המדינה תוציא לפועל את המתקפה יש להמתין ולצפות כיצד ארה"ב תנהג באזור. יחד עם זאת, הוא הורה לצבא להיות מוכן לתקוף "בכל רגע" אם וכאשר הוא יחליט לתת את הפקודה.

בהצהרה עוד נמסר כי על ארה"ב "להפסיק את הפעולות הפרובוקטיביות האגרסיביות שלה".

כאמור, המדינה הקומוניסטית איימה לשגר ארבעה טילים בליסטים לטווח בינוני בסמוך לגואם.

מוקדם יותר היום צפון קוריאה שיגרה מסר תקיף נוסף שציין ש"במידה ומלחמת קוריאה השנייה תפרוץ, היא ללא ספק תהיה מלחמה גרעינית".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 אוגוסט 2017, 02:20

בקיצור לא יהיה כלום בינתיים השמנמן מצפון קוריאה משקשק.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 אוגוסט 2017, 02:24

גנרל רוסי לשעבר: דונלד טראמפ לעומת קים יונג-און זה "חוסר השוואה מוחלט" וארה"ב תמחק את צפון קוריאה אם ​​המשבר יתגבר לכדי מלחמה
ליאוניד איבשוב, אלוף בדימוס, ופרשן פוליטי, דחק בשני הצדדים להגיע לפתרון מדיני למתחים שהוחרפו בימים האחרונים על ידי הנשיא והדיקטטור. בראיון עם 'רוסיה היום' אמר מר איבשוב כי האיומים של פיונגיאנג להפציץ את השטח של גואם הן "בלוף", וכי ארה"ב יכולה בקלות לפוצץ כל טיל צפון קוריאני בעודו בשמיים גם אם לו הייתה מותקפת.

הוא קרא בנוסף הן לרוסיה והן לסין להתערב כבר עכשיו ולהטיל סנקציות נוספות על צפון קוריאה, בניסיון להוציא את "הפרספקטיבה הצבאית" מסדר היום של הסכסוך. בהתייחסו לסיכוי המלחמה בין צפון קוריאה לארה"ב אמר מר איבשוב: "אין שום השוואה". "ארה"ב היא מעצמת-על, בעוד צפון קוריאה שחקן אזורי קטן. צפון קוריאה לא יכולה להתחרות באמריקה בשום צורה".

העליונות הטכנולוגית של ארצות הברית מסוגלת לאתר את כל מפעלי הנשק של קים ואתרי הטילים, אומר מר איבשוב, "ולבטל את כל מה שיצרה קוריאה הצפונית במונחים של טילים לטווח בינוני וארוך טווח וייצור גרעיני".

גם ההגנות נגד טילים של צפון קוריאה אינם מסוגלים להתמודד נגד מפציצים אמריקניים מסוג B-1. הגנרל הצבאי לשעבר, שכיום הוא ראש האקדמיה לבעיות גיאופוליטיות, הודה אומנם כי צפון קוריאה עלולה לגרום "נזק" כלשהו לארה"ב, אולם הוא יתגמד בהשוואה להרס שיגרם על ידי העוצמה הצבאית של ארה"ב.

אשר לאיומים הצפון קוריאנים כלפי גואם, אמר מר איבשוב: "במידה מסוימת, זה בלוף מצד צפון קוריאה; ניסיון להציל את הפנים ולמנוע את המכה האמריקנית באמצעות רטוריקה בינלאומית".

הנשיא טראמפ קיבל הפצרות להנמיך הרטוריקה התוקפנית שלו כלפי צפון קוריאה, לאחר שבוע שבו הבטיח ביקור "אש וזעם" על המדינה המרושעת, אם תתקוף את ארצות הברית.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 אוגוסט 2017, 02:46

חזל"ש

הטלוויזיה הממלכתית של צפון קוריאה: קים ג'ונג-און החליט לא לשגר טילים על גואם כרגע
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 אוגוסט 2017, 12:16

נשיא דרום קוריאה: לא תהיה פעולה צבאית באזור בלי הסכמתנו

נשיא דרום קוריאה, מון ג'ה-אין, אמר הלילה כי לא תהיה פעולה צבאית בחצי האי הקוריאני ללא הסכמתה של ארצו.

"דרום קוריאה היא היחידה שיכולה להחליט על פעולה הצבאית בחצי האי הקוריאני", הוסיף
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 אוגוסט 2017, 14:30

אכזבה ודאגה בישראל: טראמפ אדיש לאיום האיראני

שרים בכירים בקבינט הישראלי מגדירים את העניין כ"כישלון אסטרטגי מהמעלה הראשונה". אחד מהם, בשיחה עם אל-מוניטור, אמר ש"ישראל נזרקה מתחת לגלגלי האוטובוס על ידי ארצות הברית בפעם השנייה ברציפות. הפעם הראשונה הייתה בהסכם הגרעין עם איראן, והפעם השנייה היא עכשיו, כשארה"ב מתעלמת מהעובדה שאיראן משיגה רצף טריטוריאלי אל הים התיכון ואל גבולה הצפוני של ישראל. מה שמדאיג זה, שהפעם מי שזרק אותנו הוא הנשיא דונלד טראמפ, שנחשב לכאורה לגדול ידידי ישראל. מתברר שכשמדובר במעשים, ולא בדיבורים, הוא לא סיפק את הסחורה".
ראש המוסד הישראלי, יוסי כהן, הציג ביום ראשון האחרון בישיבת הממשלה תחזית קודרת: "האזור משתנה לרעתנו", הוא אמר לשרים וציין כי, איראן התחזקה מאוד אחרי הסכם הגרעין. לדבריו, יש כאן נוכחות לא רק של איראן וחיזבאללה, אלא גם של כוחות שיעים רבים ממקומות שונים בעולם הנוהרים לאזורנו, וזוהי מגמת התפשטות שצריכה להדאיג אותנו.

עוד באותו ערב הוסיף נתניהו עצמו בנזין למדורה ואמר כי "דאע"ש יוצא ואיראן נכנסת, אנחנו מתנגדים (לזה)...ונעשה כל מה שצריך כדי לשמור על ביטחון ישראל". עוד הוא מדבר, ולתקשורת הודלפה ידיעה לפיה ראש הממשלה מקדם חוק שיאפשר לו לצאת למלחמה ללא אישור של הממשלה או הקבינט. לא ברור אם הכנסת תאשר קבלת חוק כזה, אבל כן ברור האפקט של הפרסום על האזור כולו: תקיפה ישראלית על תשתיות איראן או חיזבאללה בלבנון או בסוריה, פירושה מלחמה כוללת וגלויה בין הצדדים. נתניהו רוצה לקבל לחזקתו את הסמכות הבלעדית לצאת למתקפה כזו. זהו מהלך נוסף במלחמת העצבים הניטשת באזור מזה זמן, המזכיר לרבים מהמשקיפים הבינלאומיים את איומיה של ישראל בעניין הגרעין האיראני, שהביאו להגברת הסנקציות הבינלאומיות שהוטלו על איראן ובסופו של דבר גם להסכם הגרעין.

שרי קבינט ישראלים בכירים הסבירו לאל-מוניטור את הדאגה הישראלית: "מאז המלחמה בסוריה, הפך חיזבאללה לעצמאי יותר והוא לא סר באופן אוטומטי למרות האיראנית כבעבר", אמר אחד מהם, "זה פועל יוצא של העובדה שחיזבאללה נשא בעיקר נטל הלחימה בסוריה, שילם את עיקר מחיר הדמים והשקיע במאבק את ליבת הכוח שלו. האייתוללה חמינאי רוצה עוצמה איראנית על הגדרות של ישראל והוא רוצה עוצמה איראנית ישירה, ללא מתווכים. במציאות המתקבלת, משמרות המהפכה יקבלו בקרוב נגישות לסביבתה הקרובה של ישראל. יש לזה משמעות אסטרטגית אדירה וזה מהווה שינוי דרמטי של כללי המשחק באזור".

שר נוסף הסביר: "לחיזבאללה יכולת טילית ורקטית משמעותית, אבל רוב היכולת הזו אינה מדויקת כמו היכולת האיראנית. דיוק, זהו שם המשחק. מי שיהיה מסוגל לאיים באופן מדויק על מרכזי הכוח בישראל, על שדות תעופה, בסיסים צבאיים, מטרות אסטרטגיות, ייהנה ממקדמה משמעותית במקרה של מלחמה. אם האיראנים מצליחים לתקוע יתד בסוריה ובלבנון סמוך לגבולות ישראל, זה אומר שהם מאיימים ישירות ומטווח קצר על המטרות האסטרטגיות ביותר שלנו. אם נתרגם את זה לשחמט, אז הם מאיימים ישירות על המלך, בעוד אנחנו רחוקים מאוד מהמלך שלהם בטהרן. ישראל לא תוכל להניח למצב כזה לקרות". או, כמו שנתניהו עצמו ניסח את זה: נעשה כל מה שצריך כדי לא לתת לזה לקרות.

בישראל משוכנעים שאיראן ליבתה את מהומת משבר המגנומטרים על הר הבית בשבועות האחרונים, במטרה להסיח את דעתה של ישראל ולהפריע למאמץ הישראלי לשכנע את האמריקאים והרוסים בצורך להרחיק את ההשפעה האיראנית מסוריה ולבנון במסגרת ההסכם המתגבש להפסקת אש. ישראל, מצידה, יוצאת כעת למתקפת הסברה בינלאומית בנושא. השר נפתלי בנט כבר פרסם סרטון הסברה באנגלית ובו כל האיומים הנובעים מההתפשטות האיראנית במזרח התיכון.

"איראן בעצם מקימה עכשיו סהר שיעי, שיכלול רצף יבשתי מהמפרץ הפרסי, דרך עיראק, סוריה ולבנון", אומר גורם ביטחוני ישראלי בכיר, "זהו ניצחון שיעי מהדהד שמייצר סכנה מיידית לישראל. העולם נבהל מדאע"ש, שעיקר הצלחתו הייתה בייצור סרטוני וידאו מפחידים והשתלטות מהירה על שטחים מדבריים. כדי להרחיק את הסכנה הטקטית של דאע"ש, גורמים לתבוסה אסטרטגית מול השיעים".

לדברי גורמי ביטחון ישראלים, האיראנים מבצעים טרנספר של אוכלוסיות סוניות בשטחים אותם מפנה דאע"ש בסוריה, ומזרימים לתוכם אוכלוסיות שיעיות כדי לבסס את הרצף הטריטוריאלי אותו הם מנסים לייסד בין המפרץ הפרסי לים התיכון. "האיראנים עובדים לטווח ארוך בראיה אסטרטגית קדימה ועם הרבה סבלנות", מספר גורם מודיעיני ישראלי, "הם, למרבה הצער, השחקן היחיד בזירה היום שרואה את המצב ברמה האסטרטגית קדימה. הם נוחלים כאן ניצחון אסטרטגי ענק, על חשבונה של ישראל ועל חשבון המערב, שרואה באיראן גורם מייצב, תוך התעלמות מהעובדה שהיא ממשיכה להפיץ טרור ומהפכה במקומות רבים באזור".

על הרקע הזה, האכזבה הישראלית ממדיניות ארה"ב הולכת ומתעצמת. לקראת גיבוש הסכם הפסקת האש בדרום סוריה, התקיימו פגישות בין ישראל לגורמים אמריקאים ורוסים באזור, במתכונת של מפגשים משולשים. ישראל העבירה את כל דרישותיה ודאגותיה, המגובות בחומרים מודיעיניים, אבל בסופו של יום ההסדר המתגבש כלל לא עוסק במעורבות או בחדירה האיראנית.

"כשאנחנו מדברים עם הרוסים", אומר גורם ישראלי רם דרג, "הם לא מבינים מה אנחנו רוצים מהם. איראן, מבחינתם, היא הגורם המייצב של המזרח התיכון. כשאנחנו מציינים שאיראן מכריזה השכם והערב על רצונה להשמיד את ישראל, הם צוחקים. 'אל תיקחו אותם ברצינות', הם מייעצים לנו".

אבל כאמור, מרוסיה אין לישראל ציפיות גבוהות בנושא. מארה"ב, יש ויש. נכון לעכשיו, ממשל טראמפ אדיש לעניין האיראני ומתמקד בהשגת "וי" יוקרתי עבור הנשיא: ניצחון על דאע"ש. "כדי להשיג את זה", אומר גורם ישראלי בכיר, "הם מוכנים לאפשר לאיראן להגיע לקו מגע ראשון עם ישראל. מבחינתנו, זה פשוט אסון".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 אוגוסט 2017, 17:10

מנגן על העצבים של כולם. העוזר רושם את התויים. :lol:: :lol:: :lol::
גוג וגיטרה.jpg
גוג וגיטרה.jpg (85.28 KiB) נצפה 6192 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 אוגוסט 2017, 17:21

ב 21 לחודש הזה יהיה תרגיל גדול שנתי של ארה''ב ודרום קוריאה

ביום של התרגיל בין ארה"ב ודרום קוריאה יהיה ליקוי חמה ענק רק בארה"ב.
הגדול ביותר מאז מלחמת העולם הראשונה!
מנהיג קוריאה קים תמיד הזהיר שהתרגיל הזה "מפריע" לו...
מה זה אומר? האם ביום הזה תהיה מבחינתו לגיטימציה לשלוח טילים ולהתחיל מלחמה מטורפת?
ימים יגידו...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 אוגוסט 2017, 17:22

שמתי לב שההודעה הקודמת היתה מס' 777 כנגד השנה שלנו תשע"ז. ושל עכשיו כנגד תשע"ח.

מזל טוב.
נערך לאחרונה על ידי אני פה בתאריך 15 אוגוסט 2017, 17:26, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 15 אוגוסט 2017, 17:24

ליקוי חמה דבר לא טוב למערב, הסופרים לפי החמה
ליקוי לבנה למוסלמים
כך כותב מרדכי גנוט בלוח דבר בעתו
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 אוגוסט 2017, 17:26

נו אז זה מסתדר טוב.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 17 אוגוסט 2017, 00:10

בפתח דבריו התייחס דרעי לנושא הגבול הצפוני במסגרת תפקידו כחבר הקבינט הביטחוני ואמר: "המצב בסוריה רגיש מאוד. אני לא רוצה להלחיץ את הציבור, אבל צריך הרבה תפילות. ראש הממשלה עומד בלחץ כבד מאוד, הוא האיש המתאים ביותר לטפל בנושאים כאלה, אני מאחל לו ולאישתו שיעברו את התקופה הקשה הזו בשלום".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 17 אוגוסט 2017, 02:29

לא יהיה כלום כי אין כלום. ארה"ב מודה שאין פתרון צבאי. (או שיש פה דיס אינפורמציה לבלבל את האויב).

היועץ האסטרטגי של הנשיא טראמפ: ''אין פתרון צבאי לאיומים של צפון קוריאה''

סטיב באנון העניק ביום רביעי ראיון לאתר השמרני "Prospect" וסיפק מספר ציטוטים מעניינים.
הראשון, ואולי המעניין ביותר, נוגע להתנגשות האחרונה בין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לבין מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און. בניגוד לאיום של טראמפ על "אש וזעם", באנון אמר: "אין פתרון צבאי (לאיומים הגרעיניים של צפון קוריאה), תשכחו מזה. עד שמישהו יפתור את החלק במשוואה שמראה לי ש- 10 מיליון אנשים בסיאול ימותו ב- 30 דקות הראשונות מנשקים קונבנציונאליים, אני לא יודע על מה אתם מדברים, אין פה פתרון צבאי, הם תפסו אותנו".

באנון אמר שהוא עתיד לשקול עסקה שבה סין תגרום לצפון קוריאה להקפיא את התכנית הגרעינית ותאפשר פיקוח שניתן לעקוב אחריו בתמורה להסרת נוכחותו של צבא ארה"ב מחצי האי, אך דיל שכזה נראה רחוק מאוד, בייחוד בגלל שסין לא צפויה לעזור יותר מידי וכן בגלל שנכון לעכשיו השמדה הדדית היא שמונעת את המלחמה.

באנון גם החליט לדבר על הנושא סין והכריז: "אנחנו במלחמה כלכלית עם סין". הוא אמר, "זה הכל בספרות שלהם. הם לא מתביישים בנוגע למה שהם עושים. אחת מאיתנו תהיה הגמוניה בעוד 25 או 30 שנים ואלו יהיו הם אם נמשיך בדרך הנוכחית".

"עבורי, המלחמה הכלכלית עם סין היא הכל. ואנו חייבים להיות מרוכזים מאוד במלחמה זו. אם זה יתפספס, אנחנו נגיע לנקודת אל-חזור בעוד 5 או 10 שנים", אמר באנון.

על הימין הקיצוני אמר: "החברים האתנו-לאומיים - חבורה של לוזרים. מדובר על קבוצה שולית. אני חושב שהמדיה נותנת להם יותר מידי במה ואנחנו חייבים למחוץ אותם, אתה יודע, לעזור למחוץ אותם יותר. החבר'ה האלה חבורה של ליצנים", הוא אמר.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 17 אוגוסט 2017, 12:06

מסתמן: מחלוקת בין רמטכ"ל ארה"ב ליועצו של טראמפ על אפשרות לפתרון צבאי לצפון קוריאה.

רמטכ''ל צבא ארה''ב מגביר את הלהבות: ''דחיית התרגיל אינה על השולחן''

רמטכ"ל צבא ארצות הברית, ג'וזף דנפורד, התייחס היום (חמישי) למתיחות בין ארה"ב לקוריאה הצפונית במהלך ביקורו בסין.

"בשלב זה האפשרות של דחיית התרגיל המשותף לצבאות ארצות הברית וקוריאה הדרומית לא נמצא על שולחן המשא ומתן מול פיונגיאנג", אמר דנפורד. בכך הגביר המפקד הבכיר ביותר בצבא האמריקני את המתיחות, לאחר שמנהיג קוריאה הצפונית, קים ז'ונג און, ביטל את שיגור הטילים לגואם על מנת לבחון את התנהגות ארה"ב.

התרגיל אמור להתקיים ביום שני הקרוב. "פתרון צבאי יהיה נורא", הוסיף דנפורד, אך הדגיש כי "יהיה זה בלתי נתפס אם קוריאה הצפונית תשיג יכולת תקיפה גרעינית". עוד ציין כי "אמנם פתרון בדרכי שלום עדיף, אך איש לא סבור כי לחץ כלכלי בלבד יוביל לפירוז הצפון מנשק גרעיני".
מהצד השני, היועץ הבכיר של נשיא ארצות הברית, סטיב באנון, התייחס גם הוא הלילה למתיחות בחצי האי בריאיון נדיר לאתר חדשות. הוא טען כי אין פתרון צבאי למתיחות מול קוריאה הצפונית, בניגוד לאיום הישיר של טראמפ. "עד שלא אראה אפשרות שבה לא נהרגים 10 מיליון אנשים בסיאול ב-30 דקות הראשונות של העימות, אין פתרון צבאי, הם לכדו אותנו".

באנון הציג את הפתרון שלו למצב: הפעלת סנקציות על סין, שתפעיל לחץ על פיונגיאנג להקפיא את הפרויקט הגרעיני, בתנאי להסרת הכוחות הצבאיים של ארה"ב מחצי האי. "אנחנו במלחמה כלכלית מול סין", אמר, "אחד מאיתנו יהיה ההגמון בעוד 25 או 30 שנה, אם נמשיך בדרך הזו אלו יהיו הם".

גם נשיא קוריאה הדרומית מון ג'אה-אין התייחס לנושא, "אני יכול להגיד בביטחון כי לא תהיה מלחמה נוספת בחצי האי הקוריאני", אמר. מון ציין כי נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הבטיח לבקש את אישור קוריאה הדרומית לפני כל פעולה שיעשה נגד הדיקטטורה מצפון. כמו כן אמר מון כי ישקול לשלוח נציג מיוחד לפיונגיאנג אם קוריאה הצפונית תפסיק עם הפרובוקציות.

הנשיא הדרום קוריאני קרא לשכנתו מצפון שלא לעשות עוד פרובוקציות, ואמר כי היא תעמוד בפני סנקציות קשות הרבה יותר שהמדינה הענייה לא תוכל לעמוד בהן, אם היא תמשיך בפיתוח הנשק הגרעיני שלה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 17 אוגוסט 2017, 17:00

ראש ה-CIA:אירן והחיזבאללה והרוסים בוחשים בוונצואלה ומאיימים עלינו!

ראש ה-CIA:אירן והחיזבאללה והרוסים בוחשים בוונצואלה ומאיימים עלינו!
ראש ה-CIA האמריקאי מאשים בראיון לרשת פוקס את הכוחות האירנים והחיזבאללה במעורבות בוונצואלה .

לדבריו ,האירנים והחיזבאללה מתערבים במלחמת האזרחים בוונצואלה מה שמהווה איום ישיר על ארה"ב.גם הרוסים והקובנים נמצאים שם,וכי על ארה"ב להתמודד ברצינות עם הסכנה ולקחת מעורבות זאת ברצינות .

לחיזבאללה ולאירן וגם לרוסים יש אינטרס ישיר להשאיר את המצב השלטוני המעורער בוונצואלה בתוקפו כדי לאפשר להם לפעול ביתר חופשיות בחצרה האחורית של ארה"ב.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 17 אוגוסט 2017, 21:03

מזכיר ההגנה מאטיס: ארה''ב תיירט כל טיל שצ. קוריאה תשגר לעבר שטח ארה''ב, יפן או דרום קוריאה

מזכיר ההגנה האמריקני, ג'יימס "כלב משוגע" מאטיס, הצהיר הערב (חמישי) שהיא תפעל ליירט כל טיל שצפון קוריאה תשגר לעבר שטח של ארה"ב (כמו גואם), יפן או דרום קוריאה.
בניגוד לדבריו של היועץ האסטרטגי של הנשיא טראמפ, סטיב באנון, שטען ש'אין פתרון צבאי' לאיומים של צפון קוריאה, מאטיס אמר שכל פעולה של צפון קוריאה תיענה ב"תגובה צבאית חזקה" שכבר מוכנה על השולחן.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 20 אוגוסט 2017, 12:07

קוריאה שבה לאיים: ''התרגיל שיתקיים מחר ידרדר את המצב למלחמה גרעינית''

לדברי פיונגיאנג, התרגיל הצבאי בין ארצות הברית לקוריאה הדרומית עשוי להוביל את המתיחות בינה לבין האמריקנים למצב של מלחמה. "זו התנהגות חסרת אחריות שתוביל לשלב בלתי נשלט", מסרו הקוריאנים, שגם איימו – "נוכל לפגוע בשטח ארצות הברית בכל רגע ובכל מקום"
המתיחות בחצי האי הקוריאני: על רקע התרגיל המשותף בין ארצות הברית וקוריאה הדרומית, איימה הבוקר (ראשון) קוריאה הצפונית על וושינגטון - ואמרה כי התרגיל עשוי להוביל ל"מלחמה גרעינית".

לדברי עיתון המדינה "רודונג סינמון", התרגיל הצבאי המשותף בין סיאול לוושינגטון, שצפוי להתקיים מחר, מהווה "התנהגות חסרת אחריות המובילה את המצב לשלב בלתי נשלט של מלחמה גרעינית". הקוריאנים הוסיפו כי הצבא שלהם מסוגל לפגוע בטריטוריות אמריקניות, כמו הוואי וגואם, בכל רגע ובכל מקום - וגם בשטחה של ארצות הברית.

"הם לא יוכלו להתחמק מהמתקפה חסרת הרחמים", נכתב בעיתון. "הצבא שלנו שומר על ערנות גבוהה והוא מוכן במלואו להכיל את האויבים. ידרשו צעדים נחרצים, אפילו הסימן הקל ביותר, כדי להגיע למצב של מלחמה מונעת".

הדברים מגיעים על רקע המתיחות העולה וגוברת בין הצדדים, כשרק בשבוע שעבר אמרו הקוריאנים שהם סיימו להכין תוכנית לפיה הם יירו ארבעה טילים לעבר האי האמריקני גואם. סוכנות הידיעות של קוריאה הצפונית דיווחה כי המנהיג קים ז'ונג און יעריך את צעדי ארצות הברית לפני שיורה על התקיפה.

הרמטכ"ל האמריקני ג'וזף דנפורד התייחס בשבוע שעבר למתיחות בין וושינגטון ופיונגיאנג, ואמר כי דחיית התרגיל המשותף עם סיאול "לא נמצאת על שולחן המשא ומתן מול קוריאה הצפונית". בדבריו, הגביר המפקד הבכיר ביותר בצבא האמריקני את המתיחות, לאחר שמנהיג קוריאה הצפונית, קים ז'ונג און, ביטל את שיגור הטילים לגואם על מנת לבחון את התנהגות ארה"ב.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 21 אוגוסט 2017, 14:25

דרום קוריאה: הצפון שחרר מי סכר ללא הודעה מוקדמת

סוכנות הידיעות הדרום קוריאנית "יונהאפ" דיווחה לפני כמה דקות כי צפון קוריאה פתחה את שערי הסכר בגבול המערבי של הקוריאות ובכך גרמה לעלייה מסוכנת של פני הנהר אימג'ין מתחת לגשר פילסונג בצד הדרום קוריאני.
לפני כשעה נרשם גובה המים כשישה מטר כאשר 7.5 מטר נחשב למצב חירום.
הצפון לא הודיע לדרום על פתיחת הסכר שבשנת 2009 גרם למותם של שישה דרום קוריאנים והביא להסכמה של הצפון ליידע את הדרום לפני פתיחה כזו מה שלא נעשה הפעם.

המוטו החדש של קים ג'ונג און: אם לא באש אז במים...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 22 אוגוסט 2017, 14:07

דיווח: חיזבאללה החל ליצור תשתית לאיסוף מודיעין בגולן

העיתון "א-שרק אל-אווסט" מדווח כי חיזבאללה החל ליצור תשתית לאיסוף מודיעין בגולן.
ראש הממשלה בנימין נתניהו ייפגש מחר ברוסיה עם הנשיא פוטין כדי לדון בהתבססות האיראנית בסוריה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 22 אוגוסט 2017, 16:24

בסיסי טילים ונתיב יבשתי: בישראל חוששים מהתבססות איראן בסוריה

במערכת הביטחון מעריכים כי התקופה הקרובה תהיה מתוחה מבחינה מדינית וביטחונית, במיוחד על רקע ההתפתחויות האחרונות בגבול הצפון. לדברי בכירים בצה"ל, האיום אינו מפני פעולות טרור, אלא באחיזה ההולכת וגדלה של איראן וחיזבאללה בשטח סוריה, על חשבון היחלשותו של ארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש), ובכוונת משמרות המהפכה של איראן להקים בסיסים צבאיים בלב סוריה.
המשפט שהושרש בצה"ל בעשור האחרון, "לאיראן יש גבול עם ישראל אך לישראל אין גבול עם איראן", מקבל ממד חדש לקראת סוף 2017. עד כה פעלה איראן באמצעות כוחות חיזבאללה על גבול לבנון, אך בעתיד תוכל איראן לפעול נגד ישראל משטחה של סוריה.

גורמים במערכת הביטחון מעריכים כי בקרוב יכריז נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, ניצחון על דאעש ויאיץ את המשא ומתן עם רוסיה על "היום שאחרי". התוצאות לא בהכרח יהיו לשביעות רצונה של ישראל. החשש במערכת הביטחון הוא מהשאיפה האיראנית להקים בסיסים בסוריה בדומה למודל הרוסי.

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הצליח במסגרת הסיוע למשטרו של הנשיא הסורי בשאר אסד לחכור אדמה סורית להקמת בסיסי צבא לכמאה שנה. אם אפשרות שכזו תעמוד לידי הרפובליקה האסלאמית, היא תוכל להקים בסיסי טילים ומכ"מים להתראה שיהיו מכוונים לעבר ישראל. בחודשים האחרונים הועלה רעיון בטהראן להקים כבישים שיובילו מאיראן לסוריה דרך שטחים בשליטה כורדית בעיראק. המהלך עשוי להגדיל את ההשפעה האיראנית באזור.

במקביל, איראן ממשיכה לחזק את כוחה במזרח התיכון. היא שולטת בחיזבאללה ומקדמת במרץ את בניין כוחה של הזרוע הצבאית בארגון השיעי, מזרימה כספים לזרוע הצבאית של חמאס, מסייעת למורדים החות'ים בתימן ומתחזקת תשתיות טרור במספר רב של מוקדים, במזרח התיכון בפרט וברחבי העולם בכלל.

ולמרות זאת, התבססות איראנית בסוריה תשנה את כללי המשחק לא רק מול ישראל אלא מול מדינות הציר הסוני המתון כמו ירדן, ערב הסעודית, מדינות המפרץ ומצרים, ותחייב את ישראל לשנות מדיניות ורמת מוכנות לקראת ההתפתחויות. ניתוח ההתנהלות של הבית הלבן מול ההתגרויות מצד קוריאה הצפונית רק מעצים את הדאגה בישראל, שתצטרך להפעיל את כל כוחה כדי שבכל משא ומתן להסדרה בין המעצמות ישמרו האינטרסים הישראליים ורגליה של איראן יידחקו מהאזור.

זאת מערכה מדינית-ביטחונית שכבר העלתה הילוך לפני כמה חודשים ושותפים לה משרד ראש הממשלה, משרד החוץ, משרד הביטחון וצה"ל. המסר העיקרי הוא: "ישראל לא תתפשר על ביטחונה באזור ותעמוד על קווים אדומים".

לכן, האתגר המשמעותי ביותר יעמוד לפתחו של ראש אגף המודיעין, שיידרש להתמודד עם ההשלכות האזוריות אם ייכשל הניסיון לדחוק את רגליה של איראן מסוריה. תפקידו של ראש אמ"ן יהיה לא רק להתריע על המתרחש, אלא לנתח את המציאות ולהיערך מבחינה מבצעית-מודיעינית. כבר עתה דנים במערכת הביטחון באפשרות להגדיל את תקציב אמ"ן על רקע השינויים באזור.

בחודשים הקרובים צפוי הרמטכ"ל גדי איזנקוט להתחיל בשיחות לקראת סבב שיבוצי אלופים במטה הכללי, בהם גם עשוי להיות ראש אגף המודיעין הבא. תהליך זה מתקיים בהתייעצות עם שר הביטחון אביגדור ליברמן וראש הממשלה בנימין נתניהו. ראש אמ"ן הנוכחי, אלוף הרצי הלוי, שהחל את תפקידו בספטמבר 2014 אמור להתמנות בעתיד לתפקיד אלוף פיקוד מרחבי - דרום או מרכז.

בין השמות שעולים בשלב זה כמועמדים לתפקיד ראש אמ"ן נמצא ראש אגף המבצעים אלוף ניצן אלון שהתמודד בעבר על תפקיד זה, ויכול להתמודד בעתיד גם על תפקיד סגן הרמטכ"ל. שמו של אלוף פיקוד דרום הנוכחי, אלוף איל זמיר עלה גם כן כמועמד עתידי לתפקיד סגן רמטכ"ל.

מועמדים אפשריים נוספים לראש אמ"ן הם מפקד פיקוד המרכז רוני נומה, מפקד המכללות הצבאיות אלוף תמיר היימן ומפקד אוגדת יהודה ושומרון תא"ל ליאור כרמלי. יש גורמים שסבורים כי גם מפקד מפקדת העומק אלוף מוני כץ שהחל את תפקידו במרץ 2017 יכול להיות מועמד ראוי לתפקיד.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 23 אוגוסט 2017, 09:40

חדשות צפון קוריאה-ארה''ב מטילה סנקציות חדשות, צפון קוריאה מגבירה ייצור ראשי טילים בליסטיים
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 23 אוגוסט 2017, 14:14

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח פגישתו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בסוצ'י, רוסיה

*ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח פגישתו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בסוצ'י, רוסיה:*
"אדוני הנשיא, אני רוצה להודות לך על מפגשינו היום, כי הם חשובים לישראל ולרוסיה. בהזדמנות הזאת אני רוצה להודות לך על הסכם הפנסיות בינינו, זה מועיל לאזרחים בשתי המדינות וגם על ההחלטה האישית שלך לסייע לווטרנים שלנו, של הצבא האדום, במלחמת העולם השנייה. אנחנו ואני אף פעם לא שוכחים את התפקיד ההיסטורי שמילאו רוסיה והצבא האדום בניצחון על הנאצים. אנחנו אומרים את זה בכל מקום, לאחרונה זה נאמר שוב בכנסת.

כפי שאתה מכיר היטב, אדוני הנשיא, זאת הסיבה שבגללה יזמתי את הקמת האנדרטה של הצבא האדום וחלקו במלחמת העולם השנייה בנתניה, שאתה חנכת אותה אישית, ובהקשר הזה, ישראל בוודאי שאינה מתנגדת לשילובה של רוסיה באתר ההנצחה בסוביבור. הקצין היהודי ששירת בצבא האדום הוא זה שעמד בראש המרד ההרואי הזה, ולא בכדי הוא גיבור לאומי - גם ברוסיה וגם בישראל.

אדוני הנשיא, בשנים האחרונות אנחנו נפגשים כדי לדון לא רק על היחסים הבילטרליים בינינו, אנחנו תמיד עובדים על זה, אבל גם על המצב המתהווה במזרח התיכון, והמצב הזה משתנה עכשיו במהירות. איראן עושה מאמץ מואץ להתבסס צבאית בסוריה. זה מהווה סכנה לישראל, למזרח התיכון ולהערכתי לעולם כולו. איראן כבר בתהליכי השתלטות מתקדמים על עיראק ועל תימן, ולמעשה היא כבר שולטת בלבנון.

אדוני הנשיא, אנחנו מנצחים כולנו במאמץ בינלאומי אדיר את דאעש וזה דבר מבורך, אבל מה שלא מבורך הוא שבמקומות שדאעש יוצא - איראן נכנסת. אנחנו לא שוכחים לרגע שאיראן מוסיפה לאיים כל יום בהשמדת ישראל, היא מחמשת ארגוני טרור והיא מחוללת טרור בעצמה, היא מפתחת טילים בין-יבשתיים עם כוונה לחמש אותם בנשק גרעיני, ומכל הסיבות הללו ישראל מתנגדת להמשך התבססותה של איראן בסוריה. אנחנו נדאג להגן על עצמנו בכל אמצעי נגד האיום הזה ובכלל".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 23 אוגוסט 2017, 22:46

רויטרס: ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, הזהיר היום (ג ') את נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, כי ישראל מוכנה לפעול באופן חד צדדי כדי למנוע נוכחות צבאית איראנית מורחבת בסוריה, כפי שמוסקבה פועלת לסיום מלחמת האזרחים שסם. לפי חלק מהדיווחים פוטין הופתע ממה שנתניהו חשף בפניו על פעילות האיראנים להתבסס בסוריה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 24 אוגוסט 2017, 13:30

בנט על נוכחות איראן בסוריה: ''נשמור על עצמנו בכוחות עצמנו. כל האפשרויות על השולחן''

השר בנט אמר באולפן ynet בהתייחסו לפגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, כי "צריך לדעת שבסופו של דבר, גם כשאנחנו פונים לארה"ב וגם כשאנחנו פונים לרוסיה, אנחנו מנסים לרתום אותם אבל לא מסתמכים עליהן. מדינת ישראל שומרת לעצמה את הזכות להגן על עצמה בעצמה גם נגד האיראנים על גבולותינו. אנחנו כל הזמן מעודכנים על התהליכים פה, זה אחד האירועים היותר רגישים, היותר חיוניים. כרגע בעודנו מדברים, איראן מזרימה מיליציות שיעיות ואיראניות לתוך סוריה".

בין השורות, ניתן להבין שאנחנו די לבד בסיפור הזה.
"אני אומר עוד פעם מכאן לאזרחי ישראל: אנחנו נשמור על עצמנו בכוחות עצמנו. מנחם בגין לא נתן בזמנו לאיום הכור בעיראק להיבנות ולהתעצם אלא הוא פעל ומנע את זה עוד כשזה היה קטן. אנחנו תמיד יחד ותמיד לבד. כלומר, תמיד יש לנו שותפים, יש לנו בני ברית, יש לנו מערך מדיני אבל מעולם ולעולם לא נעשה מיקור חוץ לביטחון הלאומי הישראלי אלא בכוחות עצמנו נגן על עצמנו. חד משמעית, כל האפשרויות נמצאות על השולחן".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 24 אוגוסט 2017, 14:10

ליברמן על הנוכחות האיראנית בסוריה: "לא נהיה צופים מהצד"

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר הבוקר (יום ה') בהתייחסו לנוכחות האיראנית בסוריה כי "איראן, באמצעות משמרות המהפכה, מנסה לייצר מציאות חדשה סביבנו עם בסיסי חיל אוויר וחיל ים איראניים בסוריה, עם מיליציות שיעיות המונות אלפי שכירי חרב וייצור נשק מדויק בלבנון. מדינת ישראל לא מתכוונת להשלים עם הניסיונות האלו, ולא נסתפק בתפקיד של צופים מהצד".

השר התבטא בתקיפות בדומה לראש הממשלה בנימין נתניהו, ששוחח אתמול על הסוגיה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, וטען בפניו כי ישראל מוכנה לפעול באופן חד צדדי כדי למנוע נוכחות צבאית איראנית במדינה השכנה. גם השר נפתלי בנט אמר היום:"אנחנו נעשה הכול כדי לדאוג לזה שלא נמצא איראנים על הגבול שלנו".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 28 אוגוסט 2017, 15:49

נתניהו: ''לא נאפשר לעניבת החנק של איראן וחיזבאללה להתהדק סביבנו''
הסתיימה פגישתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ומזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש. נתניהו העלה בפגישה שנערכה היום (שני) את נושאי התעצמות והתבססות איראן בסוריה, ואת כוונת איראן לבנות מפעלים לייצור טילים מדויקים בסוריה ובלבנון. עוד אמר כי איראן וחיזבאללה מפרים את החוק הבינלאומי בכך שהם מסתתרים מאחורי אזרחים ויורים על אזרחים. "איראן וחיזבאללה מודיעות מראש שהן מתכננות שתי חזיתות מלחמה נגד ישראל. זו זכותנו שלא לאפשר לעניבת החנק להתהדק סביב ישראל", אמר ראש הממשלה. עוד התייחס רה"מ לסוגיית ארמון הנציב - ואמר כי על האו"ם לכבד את כללי הבנייה ואת החוק בישראל.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 29 אוגוסט 2017, 00:24

צפון קוריאה שיגרה טיל בליסטי; יפן: הטיל חלף מעל שטחנו

קוריאה הצפונית שיגרה הלילה (שלישי) טיל שחלף מעל שטחה של יפן - כך הודיע הצבא במדינה. עוד נמסר כי תושבים בצפון יפן נקראו לנקוט בצעדי זהירות מחשש לפגיעת הטיל, עד שהתקבלה ההודעה כי הוא חלף מעל שטח המדינה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 29 אוגוסט 2017, 01:54

יפן: נגיב באופן תקיף על שיגור הטיל הצפון קוריאני

מזכיר הקבינט של יפן, יושיהידה סוגה, התייחס לשיגור הטיל של צפון קוריאה ואמר כי טוקיו תגיב לו באופן תקיף.

"הטיל הבליסטי הזה ככל הנראה חלף מעל שטחנו. זה איום חסר תקדים, רציני וחמור על המדינה שלנו", הדגיש סוגה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 29 אוגוסט 2017, 13:57

העיתון ''פרבדה'' (שופרו של השלטון הרוסי): ''נתניהו נשמע קרוב לפאניקה, פוטין נשאר קר רוח'. רוסיה מעוניינת שאירן תקבל יותר שליטה בסוריה ובמזרח התיכון.

ההצהרות היו תקיפות. אחרי הפגישה בין ראש הממשלה לנשיא רוסיה דיבר נתניהו בשפה חדה וברורה על התבססות הכוחות האיראניים בסוריה ובלבנון: "הבעתי בפני פוטין את חומרת העניין והבהרתי שזה לא קביל עלינו. זה מכוון נגדנו ולכן לא נהיה אדישים". הדרישה הייתה ברורה: על רוסיה לעמוד לצד ישראל ולמנוע את ההתחזקות מכיוון טהרן.

קשה להטיל ספק בחומרה שבה רואה ראש ממשלת ישראל את המצב ובאופן שבו הציג את הדברים בפני פוטין. אלא שבכלל לא בטוח שהנשיא הרוסי קיבל את הדברים - או מתכוון לעשות משהו בנוגע אליהם.
"לפי עדי ראייה לחלק הפתוח של השיחות, ראש ממשלת ישראל נשמע נרגש ולפרקים אף קרוב לפאניקה", טוען העיתון "פרבדה" במאמר המתאר את הפגישה. העיתון נחשב לשופר הממשל הרוסי, ועל פי בכיר לשעבר במערכת המדינית־ביטחונית, מקור התיאור בקרמלין. לדברי הבכיר, סביר שפוטין עומד מאחורי הקביעות הקשות מבחינת ישראל.

"למרות מצבו הרגשי של נתניהו, המנהיג הרוסי נותר רגוע", ממשיך ומתאר העיתון. "פוטין אמר כי 'איראן היא בעלת ברית אסטרטגית של רוסיה במזרח התיכון', אך הוסיף כי 'גם ישראל היא שותפה חשובה עבור רוסיה באזור', וציין כי מוסקבה מביאה בחשבון את האינטרס הביטחוני של מדינת היהודים".

"הסיוט של נתניהו התגשם משום שפוטין דחה את איומיו", נטען בעיתון. המאמר מדגיש כי נתניהו נכשל בניסיון לשכנע את פוטין - ולפי הכותבים רוסיה תמשיך לפעול לחיזוק מעמדה של טהרן באזור. "ישראל לא יכולה ללמד את הקרמלין כיצד על מעצבי המדיניות הרוסית לבסס את מדיניותה במזרח התיכון. רוסיה תמשיך לחזק ולהעצים את השפעתה של איראן באזור מול בתי המלוכה הערביים שמנסים, יחד עם ישראל, להקים ברית צבאית בנוסח נאט"ו שמקבלת את מרותם והנחיותיהם של האמריקאים".

המסקנה של הבכיר הישראלי, שנחשף בעבר לכל המגעים בין נתניהו לפוטין, היא שעל אף איומי ראש הממשלה לפגוע באיראנים - בתקופה הקרובה נהיה עדים להתבססות של איראן בסוריה, לחיזוק משטר אסד ולהמשך התחמשות חיזבאללה.

בעיתון מדגישים כי בטענות הישראליות יש ממש: "על פי מומחים, נתניהו לא מאוד מגזים כשהוא מדבר על תוכניותיה של טהרן להרחיב את השפעתה במזרח התיכון כולו. ב־22 באוגוסט הגיע לביירות סגן שר החוץ של איראן וקיים שם שיחות עם נסראללה. למחרת הוא התקבל אצל ראש ממשלת לבנון שאמר: 'ישראל והטרור הם שני האיומים העיקריים שלבנון והמזרח התיכון כולו עומדים מולם'".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 29 אוגוסט 2017, 14:54

טראמפ על השיגור של צפון קוריאה: ''כל האופציות על השולחן''
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 29 אוגוסט 2017, 15:19

חדשות ארה''ב: טראמפ שוחח עם ראש ממשלת יפן: ''נגביר את הלחץ על צפון קוריאה''

טראמפ שוחח עם ראש ממשלת יפן: "נגביר את הלחץ על צפון קוריאה"
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שוחח עם ראש ממשלת יפן שינזו אבה לגבי שיגור הטיל של צפון קוריאה הלילה, שחלף מעל חופי יפן. בהודעה שפרסם טראמפ נאמר כי "השניים הסכימו כי צפון קוריאה מהווה איום ישיר על ארה"ב, יפן ודרום קוריאה, בנוסף למדינות אחרות בעולם. הם סיכמו כי יגבירו את הלחץ על צפון קוריאה וישכנעו כמיטב יכולתם את העולם לנהוג כמוהם".
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 29 אוגוסט 2017, 15:21

בקיצור לא יעשו בינתיים כלום.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 30 אוגוסט 2017, 01:26

צפון קוריאה: ניסוי הטיל, הצעד הראשון לקראת תקיפה בגואם.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 30 אוגוסט 2017, 15:59

טראמפ על צפון קוריאה: ''דיבורים אינם התשובה!''
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ:
"ארה"ב משוחחת עם צפון קוריאה ומשלמת להם דמי סחיטה במשך 25 שנה. דיבורים אינם התשובה!"
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 30 אוגוסט 2017, 20:36

רוסיה מזהירה את ישראל: אל תתקפו יעדים איראנים בסוריה.

רוסיה הזהירה היום את ישראל שלא תתקוף יעדים צבאיים איראנים בסוריה,זאת לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו איים למנוע ריכוז כוחות איראנים על גבולה הצפוני של ישראל.
"אם מישהו במזרח התיכון או בחלק אחר של העולם מתכנן להפר את החוק הבינלאומי על ידי ערעור הריבונות או השלמות הטריטוריאלית של כל מדינה אחרת, ובכלל זה כל מדינה במזרח התיכון או בצפון אפריקה, זה יגונה" אמר שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב.

נתניהו הזהיר כי איראן בונה מתקנים צבאיים בסוריה. גורמים אמריקניים וישראלים מודאגים מזה שנים כי רוסיה ואיראן, במאמציהן להגן על נשיא סוריה בשאר אסד, ייצאו מהעימות עם יתרונות אסטרטגיים ארוכי טווח, והערתו של לברוב מעידה על תמיכתה של רוסיה בתוכניות האיראניות האלה.

"בכל הנוגע לשיתוף הפעולה בין איראן לסוריה, עמדתי היא כי אם שיתוף הפעולה ביניהם לא יפגע בחוקי היסוד של המשפט הבינלאומי, אין הוא צריך להיות מוטל בספק", אמר לברוב.

נתניהו טען כי איראן רוצה ליצור "לולאה סביב ישראל" באמצעות התעצמות צבאית על גבולותיה.

"איראן עסוקה בהפיכתה של סוריה לבסיס על ידי התעצמות צבאית והיא רוצה להשתמש בסוריה ובלבנון כבסיס על מנת לחסל את ישראל", אמ נתניהו בפגישה עם מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרס. "היא גם בונה אתרים לייצור טילים מונחים מדויקים הן בסוריה והן בלבנון, וזה משהו שישראל לא יכולה לקבל, זה דבר שארה"ב לא צריכה לקבל".

לברוב דחה את החששות האלה. "אין לנו מידע שמישהו מתכנן לתקוף את ישראל", אמר.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 01 ספטמבר 2017, 15:56

מפעלי הנשק האיראניים בלבנון יהיו פעילים בטווח הנראה לעין

הפעילות הדיפלומטית האינטנסיבית של ישראל בתקופה האחרונה, לרבות פגישותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, נסיעות של בכירים ביטחוניים לארה"ב ועוד, מגיעה על רקע ההערכה העדכנית במערכת הביטחון: אם לא ייעשה דבר, מפעלי הנשק שמקימה איראן בחזית הצפונית יהיו פעילים בטווח הנראה לעין. כך נודע ל"ישראל היום".
בשיחות סגורות מבהירים בכירים ישראלים כי מבחינת ישראל, הקמת מפעלי הנשק, כמו גם התבססותה של איראן בסוריה, מהוות חציית קו אדום. השבוע אמר נתניהו למזכ"ל האו"ם כי איראן בונה מפעלים לייצור טילים מונחים ומדויקים, הן בסוריה והן בלבנון, והבהיר כי ישראל לא תקבל זאת.

כבר לפני כמה חודשים דווח כי איראן מקימה מפעלי נשק בלבנון, שמטרתם להפוך את הטילים של חיזבאללה מנשק סטטיסטי לנשק מדויק, על מנת להביא לכך שניתן יהיה באמצעותם לפגוע בנקודות הרגישות בישראל בסיכויים גבוהים יותר.

כידוע, על אף עשרות אלפי הטילים והרקטות שבידי חיזבאללה, לארגון חסרים טילים מדויקים, אותם הוא ניסה בשנים האחרונות להבריח בשיירות מסוריה ללבנון. במקרים רבים, אותן שיירות הותקפו בדרכים שונות בפעולות שיוחסו לישראל, וישראל מצידה שמרה, לרוב, על מדיניות עמימות בנושא פעולותיה.

הגורמים הביטחוניים ציינו כי הדיווחים שלפיהם ראש ממשלת סעד חרירי פועל כדי למנוע את הקמת מפעלי הטילים של איראן וחיזבאללה בשטח מדינתו אינם מדוייקים, והדגישו כי חרירי אמנם ביקש מחיזבאללה להימנע מהשלמת מפעלי הטילים, אך "בחיזבאללה לא סופרים את חרירי".

ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון, אביגדור ליברמן, התבטאו לאחרונה שוב ושוב בסוגיה זו, והדגישו עוד כי התבססות איראנית בסוריה היא קו אדום מבחינת ישראל. ליברמן אף הגדיל לעשות השבוע כשלאחר פגישה עם מזכ"ל האו"ם פרסם הודעה שבה ציין במפורש כי איראן בונה בסיסי חיל אוויר וחיל ים בסוריה, ואף מעוניינת להחדיר למדינה כ־10,000 שכירי חרב.

גורמים ביטחוניים ששוחחו השבוע עם "ישראל היום" הבהירו כי מאמציה של ישראל מתמקדים במישור הדיפלומטי, אך אם בניית מפעלי הנשק האיראנים בסוריה ובלבנון תימשך, כמו הקמת בסיסים איראניים על אדמת סוריה, מהוות חציית קו אדום. לפי הגורמים, עמדת ישראל מתקבלת כעת בעיקר באדישות בעולם, ואפילו האמריקנים שמקשיבים, ותיאורטית מבינים, ככל הנראה לא יעשו דבר.

בתוך כך, מזכ"ל חיזבאללה נסראללה אמר אתמול כי הנוכחות האיראנית בדרום סוריה תימשך ואף תתגבר "לאור הניסיון של ישראל וארה"ב לשנות את מאזן השליטה האזורי".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 03 ספטמבר 2017, 01:44

צפון קוריאה הודיעה ביום ראשון כי היא פיתחה נשק גרעיני מתקדם יותר שיש לו "כוח הרסני גדול" והמנהיג קים ג'ונג אוון בחן פצצת מימן שתוטען על טיל בליסטי חדש בין יבשתי.
פצצה.jpg
פצצה.jpg (44.58 KiB) נצפה 3545 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 03 ספטמבר 2017, 06:29

סוכני FBI בתוככי הקונסוליה הרוסית בסאן פרנסיסקו בחיפוש - לאחר שריפת המסמכים...

רקע קצר.
ארה"ב סוגרת כתגמול לרוסיה כמה מוקדים על אדמתה,בשל הקיצוץ הרוסי בכמות הדיפלומטים
האמריקניים ברוסיה.היום בשבת נצטוו לעזוב מיד את ארה"ב אנשי הקונסוליה הרוסית בסאן פרנסיסקו ומשלחות הסחר בניו יורק ובוושינגטון.לקראת הסתלקותם ו/או גירושם של הדיפלומטים הרוסים נכנסו סוכני FBI לתוך מתחם המשלחות.לטענת הרוסים העניין מהווה הפרה של החוק הבינלאומי ופגיעה בחסינות הדיפלומטית.הרוסים מבטיחים תגמול ו/או נקמה.כאן וידיאו נדיר של הסוכנים בתוככי מתחם דיפלומטי של הקונסוליה הרוסית בסאן פרנסיסקו.כל מילה נוספת מיותרת.אתמול שרפו אנשי הקונסוליה בסאן פרנסיסקו טונות של מסמכים.על כך בדיווחי הוידיאו הבאים ותמונות.רשת CNN דיווחה לפני מספר שעות על חיפושים בתוך המתחם בוושינגטון.להשכלה כללית משלחת הסחר ו/או בשמה הקודם ארמיטוג גם "איכלסה" דמויות בעבר שהיו מעורבות בפרשיות ריגול בארה"ב.הפעם האחרונה שהאמריקנים סגרו לרוסים את הקונסוליה בסאן פראנסיסקו היה בשנת 1948.עם פרוץ המלחמה הקרה.גם בשל מעורבות הקונסוליה בפרשיות ריגול לרבות מרגלי האטום אז ו/או עמק הסיליקון עכשיו.המשך יבוא...
BlurImage_3-9-2017-6-25-52.jpg
36587746460_b59ef06743_b.jpg
36587746400_306d64e96b_b.jpg
36587746370_938ec1f808_b.jpg
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 03 ספטמבר 2017, 06:45

פוטין מזהיר: ''ארה''ב וצפון קוריאה נמצאות על סף סכסוך בקנה מידה גדול''

(פוקס ניוז):"נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הזהיר היום (יום שישי) את ארצות הברית שלא להפעיל לחץ רב מדי על צפון קוריאה בנוגע לתוכנית הנשק הגרעיני שלה, ואמר כי,' היחסים המתוחים בין שתי המדינות הגיעו על סף סכסוך בקנה מידה גדול"

"פוטין פרסם את האזהרה באתר הקרמלין לפני שיצא לפסגה בסין, כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס. 'לדעת רוסיה, החישוב שניתן לעצור את תוכניות הטילים הגרעיניים של קוריאה הצפונית אך ורק על ידי הפעלת לחץ על פיונגיאנג הוא מוטעה וחסר תועלת', כתב פוטין"
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 03 ספטמבר 2017, 08:10

ראשוני: רעידת אדמה בעוצמה 5.6 הורגשה בצפון קוריאה

רעידות אדמה בצפון קוריאה היו בעבר סימן ראשוני לניסוי גרעיני.
לטענת יפן ודרום קוריאה מדובר בניסוי גרעיני ה-6 בצפון קוריאה - עוצמתי מניסויי העבר.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 03 ספטמבר 2017, 08:26

ממשלת יפן הודיעה הבוקר (ראשון) כי רעידת האדמה שהורגשה בשטחה של קוריאה הצפונית הייתה ניסוי גרעיני. מוקדם יותר הודיעה קוריאה הדרומית כי היא מעריכה שהרעש שהורגש במדינה המבודדת, בעוצמה 6.3, הוא תוצאה של ניסוי שישי במספר שערכה פיונגיאנג. זאת, לאחר שהודיעה כי מדובר ברעש אדמה מלאכותי. ראש ממשלת יפן שינזו אבה אמר בעקבות הדיווח כי ניסוי גרעיני מצד פיונגיאנג יהיה "לחלוטין בלתי מקובל".

השירות הגיאולוגי הלאומי של ארצות הברית מסר כי הרעש הורגש 55 קילומטרים מצפון-מערב לעיר קימצ'אק, וכי אין נזק או נפגעים. סין הודיעה שעה קלה לאחר זיהוי הרעש הראשון כי אותר מוקד רעש נוסף בעוצמה 4.6 בשטחה של קוריאה הצפונית בשל "התמוטטות".

הלילה טענה קוריאה הצפונית כי פיתחה פצצת מימן שיכולה להיות מותקנת על טיל בליסטי בין יבשתי. בסוכנות הידיעות הצפון קוריאנית דווח כי המנהיג קים ג'ונג און בחן את הפצצה במהלך ביקורו במכון הנשק הגרעיני של המדינה. עוד נטען כי לפצצה "כוח הרסני עצום", וכי ניתן לפוצץ אותה בגובה רב. לדברי סוכנות הידיעות של הממשל, רכיבי הפצצה יוצרו באופן יחידני, ובאפשרותה לייצר "כמה נשק גרעיני שתרצה".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 03 ספטמבר 2017, 09:47

צפון קוריאה: ביצענו ניסוי גרעיני בפצצת מימן המורכבת על טיל בליסטי בין-יבשתי
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 03 ספטמבר 2017, 10:10

[quote="אני פה"]צפון קוריאה: ביצענו ניסוי גרעיני בפצצת מימן המורכבת על טיל בליסטי בין-יבשתי[/quote

צפון קוריאה: "ביצענו ניסוי מוצלח בפצצת מימן"
צפון קוריאה אישרה רשמית שביצעה לראשונה ניסוי מוצלח בפצצת מימן - פצצה בעלת עוצמת הרס גדולה בהרבה מפצצה גרעינית רגילה - וטענה כי היא יכולה להרכיב אותה על טיל בין יבשתי. ביפן הגיבו בחריפות ואמרו: "הניסוי בלתי מתקבל על הדעת"

המשבר באסיה מחריף - האם ארה"ב תתערב צבאית? צפון קוריאה אישרה הבוקר (ראשון) את הדיווחים על ניסוי גרעיני - והצהירה כי מדובר ב"ניסוח מוצלח בפצצת מימן", כפי שחששו מומחים רבים במערב. מדובר בניסוי הגרעיני השישי של הצפון קוריאנים - והרביעי תחת המנהיג קים ג'ונג און.

למרות עוצמת הפיצוץ, שהורגשה למרחקים, קוריאה הצפונית טוענת שלא נגרם נזק - גם לא רדיואקטיבי - לסביבה. בהודעה הרשמית נמסר כי הניסוי, עליו הורה המנהיג קים ג'ונג און, היה "הצלחה מושלמת": המהלך הצבאי הוגדר כ"צעד משמעותי" בדרך להשלמת תכנית הגרעין של המדינה.

סוכנות הידיעות הרשמית של קוריאה הצפונית הוסיפה כי המנהיג, קים ג'ונג און, פיקח על פיתוח פצצת המימן שתוכל להיטען על טיל בליסטי בין יבשתי חדש.

בכיר במדינה העריך כי עוצמת הפיצוץ הייתה 100 קילוטונים - פי 4 או 5 מפצצת האטום שהוטלה על העיר נגסאקי ב-1945: קים יונג וו, ראש ועדת ההגנה בפרלמנט הצפון-קוריאני, אמר כי "הניסוי הוא נקודת ציון אסטרטגית ומדינית".

בדרום קוריאה דיווחו הבוקר על רעש אדמה בעוצמה של 6.3 שהורגש באזור, בעקבות הניסוי הגרעיני. בסין הגדירו את רעש האדמה כ'פיצוץ חשוד' וביפן הכריזו שמדובר בפיצוץ גרעיני ושיגרו שלושה מטוסים לבדיקת קרינה אפשרית. ההודעה על הניסוי ורעידת האדמה הגיע שעות לאחר שפיונגיאנג דיווחה על פיתוחה של פצצת מימן חדשה ומתקדמת "בעל כוח הרסני גדול".

יפן הצהירה כי רעידות האדמה חזקות פי 10 מניסוי הגרעין הקודם‎. ראש הממשלה שינזו אבה אמר: "הניסוי הגרעיני בלתי מתקבל על הדעת, עלינו לגנות זאת בתוקף ולהתנגד לכך". גם בקוריאה הדרומית אמרו כי הרעידה היא "מעשה ידי אדם" וגינו את הצעד התוקפני.

הדיווח מצפון קוריאה מגיע בשיאה של מתיחות אזורית, כתוצאה מגל שיגורי תרגול נוסף מצד המדינה המסוגרת. לאחרונה שיגרה צפון קוריאה שני טילים מסוג ICBM, להם ככל הנראה טווח של כ-10,000 קילומטרים, המאפשר פגיעה בחלקים נרחבים של ארה"ב.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שוחח הלילה בטלפון עם ראש ממשלת יפן שינזו אבה בעקבות הדיווחים המאיימים שהגיעו מצפון קוריאה. השניים הסכימו כי יש להגביר את הלחץ על המדינה. כמו כן אבה הסכים עם טראמפ כי שיתוף פעולה בין שתי המדינות נחוץ בשעה שהאיום מצד צפון קוריאה מחריף.

קוריאה הצפונית ממשיכה לאיים (צילום: KCNA)
קוריאה הצפונית ממשיכה לאיים|צילום: KCNA
סוכנות הידיעות הצפון קוריאנית הדגישה כי הודות לעובדה שכל מרכיבי פצצת המימן מיוצרים על אדמת המדינה, צפון קוריאה תוכל לבנות כמה מהן שרק תרצה. "כל מרכיבי הפצצה הם מתוצרת ביתית וכל תהליכי הפיתוח הם על בסיס הג'וצ'ה, מה שמאפשר למדינה לייצר כמה פצצות גרעיניות שתרצה", אמר קים ג'ונג און במהלך ביקור במפעל גרעיני.

ג'וצ'ה היא מדיניות צפון קוריאנית המשלבת בין מרקסיזם ללאומנות קיצונית, הדוגלת בהתבססות על תוצרת עצמית וחוסר תלות במדינות אחרות. מדיניות זו קודמה על ידי קים איל סונג, סבו של המנהיג הנוכחי.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 03 ספטמבר 2017, 22:53

שר ההגנה של ארצות הברית ג'יימס מאטיס אמר היום (א') כי "אנחנו לא מחפשים להשמיד את קוריאה הצפונית, אבל יש לנו הרבה אופציות צבאיות". בהצהרה שמסר מהבית הלבן אמר כי "כל איום כלפי ארצות הברית, או על בעלי בריתה, ייתקל בתגובה צבאית מאסיבית"

שר ההגנה של ארצות הברית, ג'יימס מאטיס, אמר הערב (א') כי לארצות הברית יש יכולת להשמיד את קוריאה הצפונית, אבל אין לה עניין לעשות זאת.

מאטיס דיבר בכניסה לבית הלבן, ואמר כי הנשיא טראמפ תודרך לגבי כל האופציות הצבאיות הרבות שעומדות לרשות ארצות הברית.

"הבהרנו שיש לנו את היכולת להגן על עצמנו ועל בנות בריתנו דרום קוריאה ויפן. הברית הזו חזקה. מפני כל מתקפה והמחויבות שלנו לברית היא גדולה. כל איום ייענה בתגובה צבאית מסיבית, אפקטיבית ומוחצת".

"קים ג'ונג און חייב להישמע לאזהרה של מועצת הביטחון של האו"ם. אנחנו לא מחפשים השמדה של מדינה אבל יש לנו אופציות רבות לעשות זאת".

מוקדם יותר הנשיא טראמפ הגיב לניסוי שביצעה צפון קריאה בפצצת מימן ואמר: "צפון קוריאה עשתה ניסוי גרעיני גדול. המילים והמעשים שלה ממשיכים להיות עוינים ומסוכנים מאוד כלפי ארה"ב".
.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 04 ספטמבר 2017, 17:37

שגרירת ארה"ב לאו''ם: קוריאה הצפונית מתחננת למלחמה, סבלנותנו מוגבלת

שגרירת ארה"ב לאו"ם ניקי היילי הבהירה כי הסבלנות של ארה"ב לאיומים של קים ג'ונג און היא מוגבלת.

לדבריה, מנהיג צפון קוריאה ''מעוניין להפוך את קוריאה למעצמה גרעינית. הוא מתחנן למלחמה''.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 05 ספטמבר 2017, 02:42

שגרירת ארה"ב באו"ם, ניקי היילי, אמרה היום (ג') כי המנהיג הצפון קוריאני, קים ג'ונג-און, "מתחנן למלחמה", היא דחקה במועצת הביטחון של האו"ם לאמץ את הסנקציות החזקות ביותר נגד המדינה הקומניסטית, על מנת לעצור את תוכנית הגרעין של פיונגיאנג.

במפגש חירום היום של מועצת הביטחון של האו"ם, היילי אמרה כי "המבחן הגרעיני השישי של קוריאה הצפונית הוא סימן ברור לכך שהגיע הזמן לעשות צעדים".

"מספיק" אמרה היילי. "נקטנו בגישה טובה, ולמרות הכוונות הטובות ביותר שלנו, זה לא עבד".

היילי פתחה בהצהרתה בנוגע לכל ההחלטות שקיבלה מועצת הביטחון בעבר, בתגובה לפרובוקציות של צפון קוריאה בשני העשורים האחרונים, מה שאומר שהאו"ם החליט לגנות את פיונגיאנג, אך המאמצים לא הצליחו לעצור את ההתקדמות הגרעינית. היא אמרה כי ארה"ב אינה מעוניינת במלחמה, אך תגונן על עצמה אם צפון קוריאה תבצע איומים עם טילים הקרובים לשטחי ארה"ב.

"מלחמה היא לא משהו שבעלות הברית רוצות - אנחנו לא רוצים את זה עכשיו" אמרה היילי. "אבל סבלנות ארצנו אינה בלתי מוגבלת, אנחנו נגן על בעלי בריתנו ועל הטריטוריה שלנו".

בסיום הפגישה אמרה היילי, כי ארה"ב תפרסם החלטה בתגובה לניסוי הגרעין של קוריאה הצפונית בימים האחרונים, ותוכניות נוספות להצבעה בשבוע הבא.

"אני חושבת כי צפון קוריאה בעצם סטרה על הפנים של הקהילה הבינלאומית" אמרה היילי.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 07 ספטמבר 2017, 02:11

הצעה אמריקנית לסנקציות חדשות של האו"ם נגד צפון קוריאה תכוון למנהיג המדינה קים ג'ונג-און וחברי מפתח במשטרו עם הקפאת נכסים מלאה ואיסור על נסיעות ברחבי העולם, ויצמידו אמברגו על סחר בנפט ובטקסטיל, על פי טיוטה של ההצעה.
אם תתקבל, הצעת ההחלטה תחריף את הלחץ הפוליטי והדיפלומטי על פיונגיאנג, שכן היא ממשיכה להפר את החלטות האו"ם במבחני הגרעין והטילים הבליסטיים.

ארה"ב פירסמה טיוטה של ההחלטה, שנסקרה על ידי "וול סטריט ג'ורנל", לכל 15 חברי מועצת הביטחון, ודיפלומטים אמרו כי הם מצפים להצבעה ב -11 בספטמבר. המשא ומתן על הקונסנזוס התרחב מהשיחות בין ארה"ב לסין לכל חברי המועצה, אמרו דיפלומטים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 10 ספטמבר 2017, 11:35

גם הזיות גם צביעות וגם עצימת עיניים מהמציאות הכואבת,
בתקווה שאחרי המבול,
ולאמירה ההזויה,
מרקל ממליצה על שיחות כמו עם איראן כדי לפתור את המשבר עם צפון קוריאה,
היא רק רוצה לשכוח שעם צפון קוריאה היו שיחות (כביכול על פיצוחי) גרעין,
ובמקום ללמוד מזה לקח לגבי אירן והצורך הדחוף לעצור את אירן (וצפון קוריאה,
הולכים לדחוף עוד אופטלגין לגידול מוח הרסני,
אם זה לא היה עצוב ומפחיד זו היתה בדיחה טובה.
רוצים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 11 ספטמבר 2017, 13:15

מבזק ימי: יאכטה רוסית נתפסה על ידי הצי הצפון קוריאני, נוספת נעדרת

היאכטה הרוסית NADEZHDA נתפסה על ידי משמר החוף הצפון קוריאני בים יפן, ב-10 לספטמבר, מסיבות בלתי ידועות.
יאכטה נוספת נעדרת והקשר איתה אבד, באותו איזור.
שתי היאכטות היו בדרכן לדרום קוריאה להשתתף במירוץ יאכטות בינלאומי.
לפי הדיווח היאכטה כרגע משייטת לכיוון חוף צפון קוריאה.
זוהי התפיסה השלישית של יאכטה על ידי צפון קוריאה בשנים 2016-17.
ביוני השנה יאכטה נוספת נתפסה והוחזקה בצפון קוריאה למספר ימים ובמאי בשנה שעברה זה קרה לראשונה.
לא ניתן שום הסבר לתפיסות האלה או בשם יותר מדוייק, חטיפות.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 11 ספטמבר 2017, 16:13

טראמפ או קים ג'ונג-און ?
קבצים מצורפים
ארה''ב וצפון קוריאה ביחד.jpg
ארה''ב וצפון קוריאה ביחד.jpg (45.32 KiB) נצפה 1986 פעמים
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 11 ספטמבר 2017, 16:28

אבן הפינה כתב:טראמפ או קים ג'ונג-און ?

עוד פוטומונטאז שמשועמם אחד יצר.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 ספטמבר 2017, 01:41

מועצת הבטחון אישרה פה אחד את הסנקציות החדשות על צפון קוריאה

ההחלטה כוללת צמצום של אספקת הדלק לצפון קוריאה ל-2 מליון חביות לשנה, איסור יצוא מוצרי טקסטיל ומתן אפשרות למדינות להקפיא נכסים של אוניות מטען שמסרבות לבדיקת המטען שהן מובילות לצפון קוריאה.

צפון קוריאה איימה אמש להנחית מכה אנושה על ארה"ב בקרוב בתגובה לסנקציות.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 ספטמבר 2017, 22:06

טראמפ: הסנקציות על צפון קוריאה הם צעד קטן לקראת הבאות
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר כי הסנקציות של האו"ם על צפון קוריאה הם צעד קטן מאוד. כמו כן הוסיף שהן "שום דבר בהשוואה למה שיהיה חייב לקרות בסופו של דבר".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 ספטמבר 2017, 14:44

צפון קוריאה: נכפיל את הניסויים הגרעיניים ואת ניסויי הטילים בתגובה לסנקציות החדשות.
קבצים מצורפים
גונג.gif
גונג.gif (575.34 KiB) נצפה 1367 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 14 ספטמבר 2017, 20:09

בשל חשש מרוסיה: שוודיה פתחה בתרגיל הגדול ביותר זה 20 שנה

שוודיה החלה אתמול (רביעי) בתמרון הצבאי הגדול ביותר בו לקח חלק צבאה מזה שני עשורים. בתרגיל ישתתפו 19 אלף חיילים בהם 1,500 חיילים אמריקנים, צרפתים, נורבגים ועוד כוחות נאט"ו.

התרגיל נערך על רקע חשש שוודיה מהשפעת רוסיה על הביטחון באירופה. ב-2013 ביצעה רוסיה תרגיל צבאי שכלל 13 אלף חיילים ושנה לאחר מכן סיפחה את חצי האי קרים.
"המצב הביטחוני השתנה לרעה", הסביר רמטכ"ל צבא שוודיה מייקל ביידן את התרגיל שיארך 3 שבועות. "רוסיה היא המדינה המשפיעה ביותר על המצב באירופה כרגע. זה ברור שאנחנו עוקבים מקרוב על מעשיה. אנחנו מדינה ריבונית שלוקחת אחריות על ביטחונה ומוכנים לסייע והן לקבל עזרה".

בתוך כך נמסר שממשלת שוודיה נחושה לשמור על עמדתה הנייטרלית, הצבא המקומי לא השתתף בקרב מאז 1814 אז לחם מול נורבגיה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 ספטמבר 2017, 00:23

ראשוני: דיווח על פיצוץ אדיר במחסן תחמושת בשדה''ת T4 בחומס, סוריה
עפ"י הדיווחים יש נזק רב אך לא ברורה סיבת הפיצוץ.
יש מקורות המדווחים על תקיפה מסתורית...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 ספטמבר 2017, 01:16

דיווח: צפון קוריאה שיגרה טיל בליסטי שחלף מעל אדמת יפן
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 ספטמבר 2017, 01:37

הטיל נחת בים הפסיפי , 2,000 ק''מ מזרחית לאי היפני הוקאידו. הטיל עבר 3,200 ק''מ
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 17 ספטמבר 2017, 21:00

שגרירת ארה"ב באו"ם, אמרה היום (א') כי אם המשטר בפיונגיאנג ימשיך להוות איום על ארה"ב - קוריאה הצפונית תושמד. "איש מאיתנו לא רוצה מלחמה. רצינו להיות אחראיים ופנינו לכל הערוצים הדיפלומטיים. אם זה לא יצליח- הגנרל מאטיס יטפל בזה"

שגרירת ארה"ב לאו"ם שיגרה איום כלפי צפון קוריאה ואמרה כי "אם ארה"ב תצטרך להגן על עצמה או על בנות בריתה בכל דרך שהיא, קוריאה הצפונית תושמד".

לדבריה, "אנחנו מנסים כל אפשרות אחרת שיש לנו, אבל יש מגוון אפשרויות צבאיות על השולחן". עוד הוסיפה כי אם כל האופציות הדיפלומטיות יכשלו, שר ההגנה האמריקני, ג'יימס מאטיס, "יטפל" במצב".

לטענתה של שגרירת ארה"ב לאו"ם, האפשרויות של מועצת הביטחון של האו"ם הגיעו פחות או יותר למיצוי וכי הסנקציות שהוטלו על פיונגיאנג הן חזקות מאי פעם.

היועץ לביטחון לאומי, הרברט מקמאסטר, דיבר גם הוא על האיום הצפון קוריאני ואמר כי ארה"ב צריכה לפעול ב"דחיפות גבוהה עם סנקציות דיפלומטיה, ואם יעלה הצורך גם באופציה צבאית", זאת לטענתו בגלל שפיונגיאנג "מתקרבת מדי יום לאיים על אמריקה עם נשק גרעיני".

שר החוץ האמריקני, רקס טילרסון, התייחס גם הוא לנושא ואמר כי "אם המאמצים הדיפלומטים שלנו יכשלו, האפשרות הצבאית תישאר האופציה היחידה. אבל שיהיה ברור, אנחנו מחפשים פתרון שקט".

כזכור קוריאה הצפונית שיגרה טיל בליסטי נוסף מעל שמי יפן, אשר התפוצץ במימי האוקיינוס השקט.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 19 ספטמבר 2017, 17:30

טראמפ בנאום ראשון באו"ם: אם לא תהיה לנו ברירה, נשמיד את צפון קוריאה
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הקודם