התחממות בגבול עזה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

התחממות בגבול עזה

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 30 נובמבר 2017, 19:09

צה"ל תקף שוב יעדים בעזה • הפצמרי"ם - 'נקמה' על פיצוץ המנהרה

צה"ל תקף בשעות האחרונות שוב ברצועת עזה, על רקע שיגור כ-12 הפצמרי"ם מוקדם יותר היום • בצה"ל מעריכים כי שיגור הפצמרי"ם הגיע כנקמה על פיצוץ מנהרת הטרור בחודש שעבר • דובר צה"ל: הפיגוע הוא נגד המרחב הצבאי ולא האזרחי

חודש בדיוק לאחר פיצוץ מנהרת הטרור שחדרה לשטח ישראל מאזור חאן יונס - הג'יהאד האיסלאמי שיגר בין 10 ל-12 פצצות מרגמה לעבר כוחות צה"ל וכוחות משרד הביטחון שעבדו על המכשול הקרקעי.

בתגובה לירי הפצמ"רים, צה"ל תקף באמצעות טנקים וכלי טיס של חיל האוויר ארבע מטרות טרור, 2 של חמאס ו-2 של הג'יהאד האיסלאמי. שעות ספורות לאחר מכן, בוצעו תקיפות נוספות לעבר שני מוצבים נוספים במרכז רצועת עזה, "בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע מוקדם יותר היום לעבר מוצב צבאי בצפון רצועת עזה".

בעקבות השיגורים הופעלו מערכות ההתרעה צבע אדום בישובי עוטף עזה ותנועת הרכבות בין אשקלון לשדרות הופסקה למשך כשעה.

דובר צה"ל תא"ל רונן מנליס אמר כי הג'יהאד האסלאמי אחראי לשיגור. "ליד המוצב יש מפעל בטון על הגדר, הנפילות היו באזור המוצב והפיגוע הוא נגד המרחב הצבאי ולא היה אזרח שנמצא בסכנה. בעקבות האירוע עצרנו את העבודות וביצענו תגובה ראשונית באמצעות כלי טיס של חיל האוויר וטנק לעבר ארבע מטרות. שתי עמדות ביטחון שוטף של חמאס ושתי עמדות של הג'יהאד האסלאמי. זו הייתה תגובה ראשונית לאירוע ואנחנו יודעים באופן אישי מי ביצע את השיגורים".

יחד עם זאת, בהודעת צה"ל הרשמית נכתב כי "צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס האחראי למתרחש ברצועת עזה". בצה"ל מעריכים כי מדובר ב'נקמה' על פיצוץ המנהרה לפני חודש בי' חשון, במהלכה נהרג בין היתר מפקד חטיבה של הג׳האד האיסלאמי וסגנו.

מדובר בפעם הראשונה בה נחשפה מנהרה על פי נקודת צויין מדוייקת, וזאת באמצעות הטכנולוגיה החדשה שנמצאת בשימוש צה"ל. טכנולוגיה זו, אמורה להשלים את המכשול התת קרקעי שמוקם בתקופה זו בגבול רצועת עזה על מנת למנוע מנהרות מרצועת עזה לישראל.
בחדרי
שר המודיעין
 
הודעות: 309
הצטרף: 29 יולי 2014, 21:16
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: התחממות בגבול עזה

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 31 דצמבר 2017, 01:37

צה"ל באמצעות מטוסי קרב של חיל-האוויר, תקפו הערב (מוצאי שבת) עמדת תצפית השייכת לארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה.

התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע בערב שבת לעבר שטח המועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב.

"הירי החמור ביום שישי הוכיח שוב שאיראן, באמצעות ארגוני טרור סוררים וקיצונים פועלת לדרדור המצב האזורי, משחקת בחייהם של תושבי עזה ועשויה להוביל את הרצועה להסלמה לאחר שנות שקט ביטחוני. על חמאס מוטלת האחריות המלאה למצב והשלכותיו" נמסר בהודעת צה"ל.

הודעת דובר צה"ל באה לאחר שהתברר שהפצמ"רים שנורו אתמול מרצועת עזה, היו מייצור איראני, וכפי שאמר שר הביטחון אביגדור ליברמן לרינה מצליח בתכנית 'פגוש את העיתונות' בחדשות 2.

ביום שישי לקראת חצות שיגרו ארגוני הטרור שלושה פצצות מרגמה מרצועת עזה לעבר ישובי עוטף עזה. אזעקת צבע אדום הופעלה במועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב, וסוללות כיפת ברזל יירטו שניים מפצצות המרגמה. פצמ"ר שלישי נפל על מבנה המשמש כארכיון באחד היישובים.

ליברמן שחשף כי מדובר בפצצות מרגמה מייצור איראני, הוסיף כי "הדבר חמור ביותר. הם סיפקו לגורמים שונים ברצועת עזה. מוקדם להגיד איזה גורם קיבל את הטילים מאיראן".

אביחי אדרעי, דובר צה"ל בערבית, כתב בפייסבוק בשפה הערבית כי "אתמול שוגרו פצמ"רים לעבר יישובי עוטף עזה, תוך הפרה של הסטנדרטים האנושיים והמוסריים. פצמ"רים אלה נורו על ידי ארגון טרור שהשתמש בנשק איראני תקני. אנו רואים את האירוע בחומרה, שמוכיח שוב עד כמה ארגוני הטרור מזלזלים באוכלוסיית עזה וחושפים אותם להסלמה רק כדי לספק את האינטרסים האיראניים".

אדרעי פנה לתושבי עזה והוסיף כי "האיראנים ממשיכים לשחק בביטחונכם ומסכנים אתכם. זכרו כי בכל מקום שבו האיראנים פועלים ומתערבים, הם זורעים רק הרס וחורבן. מצער מאוד שאתם אלה שתשלמו את המחיר". בחדרי.
שר המודיעין
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 309
הצטרף: 29 יולי 2014, 21:16
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב


חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־79 אורחים

cron