ליכוד השורות ביהדות החרדית? נראה שזה ממש קרוב!

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

ליכוד השורות ביהדות החרדית? נראה שזה ממש קרוב!

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 08 דצמבר 2017, 13:05

פרסום ראשון בקו במערכה – דרמת ענק בעולם החרדי. עכשיו זה כמעט סופי. אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, לאחר חודשים של משא ומתן, בימים הקרובים ייחתם הסכם איחוד בין מפלגות ש"ס ויהדות התורה לריצה משותפת בבחירות הקרבות ובאות.

מלך המהלך: יענקוש קנייבסקי. הסיבה למהלך אחדות: צירופים של המון אינטרסים והרבה דילים. משמעויות המהלך: דגל התורה מובילה, גור נדחקת לפינה. מחנה דודוש והגריג"א נמחקים ומשפחת קנייבסקי הופכים לשליטי הדור הבלעדיים. הצפי של יוזמי המהלך: ריסוק מפלגת יחד ומשיכת קולות שנוטים לציבור בני התורה.

כל הפרטים הניתנים להאמר עתה על המהלך הדרמטי שקורם עור וגידים - בפרסום ראשון לקו במערכה.

זה הופרח לחלל האוויר לפני כמה חודשים, אבל זה היה נראה כלא יותר מבדיחה גרועה. חלום באספמיה ותו לא. אפיזודה חולפת. היתכן כי ילכו השניים יחדיו? היתכן כי לאחר שהגאון האדיר ר' חיים קנייבסקי התבטא בזמנים עברו מספר רב של פעמים בחריפות רבה נגד ההנהגה ש"ס כולל ההנהגה הרוחנית שלהם דאז, יהפוך לנשיאה של מפלגת ש"ס. אך מתברר שכן. מי שעקב בשבע עיניים ורחרח, הבין שאלו לא סתם דיבורים ורעיונות. זה התחיל בהגיגיו של אבישי בן חיים שקשריו עם אריה דרעי – טובים, אפילו טובים מאוד, שחזר על מה שהיה נראה אז כפנטזיה, על אחדות המפלגות כשהנשיא של המפלגות יהיה הגר"ח קנייבסקי, זה המשיך בשיווק נלהב של הרעיון הלכאורה מופרך, על ידי שדרני רדיו קול חי הידוע כרדיו של דרעי, ובעיקר אצל השדרן אבי מימרן, וזה המשיך בכינוס מועצות רבני המפלגות המשותפת, ואי שלילת הרעיון שעלה על ידי עיתונאים מפעם לפעם.

כעת מתברר כי בעוד העולם באופן כללי מתייחס אכן אל העניין כבדיחה או דמיון פרוע, מתחת לפני השטח נרקמו המגעים והבשילו לכדי מעשה. במשך חודשים רבים, דנים הקדקודים בלבד בפגישות שוב ושוב תוך שמירת חיסיון מוחלט והדוק, להוציא לפועל את המהלך של איחוד המפלגות, כשכל אחד ירוויח מכך מבחינת מפלגתו. כאמור, המגעים כמעט והבשילו, ובימים הקרובים עד שבועיים ימים, דבר האיחוד אמור לצאת לדרך, זאת אם לא יהיה פיצוץ של הרגע האחרון, דבר שיכול מאוד לקרות בפרט על רקע הפרסום המוקדם של הדבר כאן בקו במערכה.

מלך המהלך

מי שהוביל את המהלך, הוא לא אחר מאשר שליט הדור הילד יענקוש קנייבסקי. יענקוש קנייבסקי השולט בבלעדיות על בית סבו הגדול, מיודד היטב הן עם אריה דרעי מש"ס שמרגיש היום כמו בן בית ברחוב רשב"ם 23, וכפי הידוע לכל, וכן עם משפחת פרוש השולטת על שלומי אמונים. וזה הספיק כדי ליזום את המהלך. אם ש"ס, שלומי אמונים ודגל הולכים יחדיו, אין בכלל ספק שבעלזא וויזניץ ירוצו אחריהם על שמונה, ולחסידות גור אין הרבה ברירות במצב שכזה, ואפילו עם בעלזא וויזניץ יחדיו, ללא אחדות מלאה באגודת ישראל, אין סיכוי לאף אחד לעבור את אחוז החסימה. כך נרקם הרעיון הלא פשוט, וכך הוכרח ליצמן - או יותר נכון חסידות גור - להתקפל ללא הרבה אפשרויות אחרות

לפי התוכנית, נשיא המפלגה יהיה לא אחר מאשר הגאון הגדול ר' חיים קנייבסקי, כאשר הקמפיין המרכזי יהיה על כוחה של האחדות וכוחה של השלום – כמובן, תוך שימוש מאסיבי בגאון הגדול ר' חיים קנייבסקי שיברך שאשרי הזוכה לתמוך בשלום ואוי לו למי שלא נותן ידו לשלום ההיסטורי.

האינטרסים

את האינטרס של מלך המהלך יעקב קנייבסקי אין צורך לפרט. הילד בן העשרים ושבע, הופך לכח הגדול ביותר בציבור החרדי ובפוליטיקה החרדית. המפלגה המאוחדת נמצאת תחתיו. לכן לגביו השאלה אם מהלך שכזה היא מהלך חכם או טיפשי, הוא לא רלוונטי. שייחרב דגל התורה, אז מה, העיקר שיש מפלגה שיענקוש קנייבסקי שולט עליה ועל הציבור החרדי באופן מלא. וממילא ברור, שבמהלך שכזה, גמר יענקוש עם המריבה הבלתי פוסקת מול מחנה דודוש ופלג הגריג"א, מי בראש או מי השולט. במקרה של איחוד שכזה, ר' חיים הוא נשיא הדור ועל פיו ישק על דבר. כל התמונות של חברי הכנסת של דגל התורה עם הגריג"א, לא רלוונטיים ולא משנים כלום. שיצטלמו ושיכתבו כתבות עד מחר. יש את המפלגה המאוחדת שכפופה להגר"ח – היינו ליענקוש קנייבסקי, וזה בעצם הכל.

זו הסיבה למי שלא הבין, פשר השתיקה שפקדה את מחנה יענקוש קנייבסקי. למי שקצת קצת עוקב, שם לב שבתקופה האחרונה היה נראה כביכול מחנה דודוש ניצח את המערכה והגריג"א ייהפך למוביל דגל התורה. היה זה בעת הכינוס המוזר והבהול בביתו של הגריג"א לפני שבועיים כשגם הגר"ד לנדו השתתף תוך סימני קבלת עול הנהגת הגריג"א עליו, והיה זה כאמור גם בהצטלמות כל חברי הכנסת יחד בבית זה. מול כל זה יענקוש שתק ואכן קולו לא נשמע, כי הוא היה עסוק אז במלחמה האמתית לשיטתו. הדילים וההסכמים נתפרו ונכתבו, ובמצב כזה ידע גם ידע יענקוש, שכלל לא משנה מה יעשו כעת במחנה דודוש.

האינטרס השני הגדול ביותר, הוא של מפלגת ש"ס. לא פלא אכן שמרבית הרמזים ובדיקת השטח מהרעיון, הגיע ממקורבים לסיעת ש"ס. הסיבה היא פשוטה. בש"ס יכולים לצעוק עד מחר שלא מעניין אותם הסקרים ושהם לא מאמינים לה, אבל גם הם יודעים טוב מאוד – שלצעוק אפשר עד מחר, אבל בשטח הדברים שונים לגמרי. סקר ועוד סקר ועוד סקר, ועוד סקר, של מכון זה ואחר, בהחלט משקפים. משקפים מאוד את מצבה העגום של סיעת ש"ס, בעוד היו"ר נתון בחקירות, מודלפות ממנו הקלטות, והוא סתם כך לא מעורר כמעט אמפתיה לאחרונה. די לו שיבדוק את מצב מנויי עיתון 'הדרך' שלא צלח כלל וכלל, ומלבד שחיתות שלטונית של עיריות עירוניות שיש בהם נציג של ש"ס שדואגות להזרים תקציבים בשפע עבור פרסומות באותו עיתון, מלבד זה המצב בשטח – כושל באופן מיוחד. ובש"ס יודעים את זה. אוווהוו יודעים את זה. במצב שכזה, לדרעי אין בכלל, לא מצב רוח ולא חשק להגיע לבחירות במצב כה עגום, שספק בכלל אם הוא עובר את אחוז החסימה, כשמעל הכל הוא מזמין את אוייבו הגדול אלי ישי להתחיל לזנב בו ולתקוף אותו ללא הרף על כל מה שרק ניתן, ומי יודע אם אין עוד הקלטות בקנה. דרעי זוכר טוב מאוד את ההקלטה שהפיצו בתחילת מערכת הבחירות הקודמת, בו מתבטא עליו וכנגדו בחריפות רבה מאוד, הרב עובדיה יוסף זצ"ל. לדרעי ולש"ס אין טיפת כח לזה. מבחינתו מהלך האחדות היא ההצלה הטובה ביותר עבורו. רצים ביחד, בסממן של אחדות, דרעי לא בחזית ובוודאי עוברים את אחוז החסימה, וכל הצרות של דרעי נפתרו, מה יותר טוב מזה.

האינטרס השלישי הוא של דגל התורה. פעם אחר פעם, בחירות אחרי בחירות, מזלזלים בסיעת אגודת ישראל בדגל התורה. ששים ארבעים, היום זה כבר שבעים שלושים, וכולם זוכרים שמבחינת דגל התורה זו היא גזירת הס"מ האמתית ועליה יש להיאבק בכל הכח. מי לא זוכר את הועידה של דגל התורה לפני כמה שנים במלון ציפורי בכפר שם התבכיינו כל עסקני דגל התורה על הקיפוח לטענתם ביחסי הכוחות בתוך המפלגה. איך יתכן שיש לנו רק 2 מתוך שש, זעקו עסקני המפלגה בהיסטריה, כמעט בבכי. אלא שצעקות לחוד ומעשים לחוד. לדגל התורה לא הייתה הרבה ברירה עד היום. לבד הם לא יכולים ללכת בשום אופן, ודאי לא על רקע בריחת בין שלושים לארבעים אחוז מציבור בוחריהם בעבר, והם נשארים עם לשון בחוץ. כעת זה ההזדמנות שלהם לשינוי. מהלך של אחדות, שבאה מיוזמת ש"ס ודגל התורה בעיקר, וגם שלומי אמונים מצטרפים מאינטרסים שלהם, משאירה אותם מחליטים על הכל. אגודת ישראל או יותר נכון הסיעה המרכזית של גור, יכולים להציל את עצמם ולהצטרף לעגלה תמורת הטבות כאלו או אחרות, לא מעבר לכך.

האינטרס הרביעי הוא של שלומי אמונים. משני סיבות. האחת דילים שייחתמו על ראשי הערים וכדלקמן, שנית, שליטה שווה או אפילו עליונה באגודת ישראל על הסיעה המרכזית, וללא צורך להרגיש מחוייבים כל פעם להחלטות הסיעה המרכזית של גור.

לבלעז וויזניץ אין אינטרס בסיפור. תן כסא למוזס או טיפוס אחר שיחליף אותו כנראה, ותן כסא לאייכלר, והכל בסדר.

המפסיד הגדול מכל זה – כפי שמובן מאליו, הלוא היא חסידות גור. מחסידות ששלטה בעצם על מפלגת יהדות התורה, ייהפכו הם למרכיב זוטר ולא מוביל, וודאי לא מחליט, בסיעה גדולה ומורכבת. אבל רגע לפני שבחסידות גור פתחו במלחמה נגד מהלך שכזה, קרה לפני שבוע משהו דרמטי במיוחד שהכה את כולם בתדהמה. מאיר פרוש בכבודו ובעצמו רץ לאדמו"ר מגור, דבר שלא קרה מעולם בעשור האחרון. אבל כעת היה משהו חשוב למאיר פרוש להגיע הוא בעצמו ולא על ידי שליח לאדמו"ר מגור. מאיר פרוש בא להרגיע את חסידות גור ואת האדמו"ר והעביר שני מסרים בדבריו, א. להתנצל שאין ברירה ודגל התורה בכל מקרה הייתה הולכת עם ש"ס ולכן חייבים להצטרף למפלגה המאוחדת, ב. להרגיע את האדמו"ר שלעת עתה אין כוונה לדחוק את חסידות גור לגמרי לפינה.

אין גם כל שאלה מעתה, על החיבור הלא טבעי שנראה בחודשים האחרונים בין האדמו"ר מגור להגרי"ג אדלשטיין, כפי שנצפה בכינוס המועצות המשותף וכפי שנטען גם לגבי פרישת ליצמן. מדובר בחיבור של שני המפסידים. בגור קיוו וידעו, שרק עלייתו להנהגה הציבורית של הגרי"ג אדלשטיין תוכל אולי לעצור בעד יענקוש קנייבסקי מלהוביל את המהלך האגדי, כמו גם ההפסד הצפוי של מחנה דודוש והנהגת הגריג"א.

עד כאן החלקים היותר ברורים, מכאן מגיעים הפרשנויות וההשערות.

הדילים

מאיר פרוש לא הסכים למהלך בחינם. נכון שיש לו ריווח מסויים מדחיקת גור לפינה, אבל אין הריווח שווה בנזק המלך. רווח קלוש שכזה לא היה מוביל אותו למהלך שידחוק את גור ובעצם יחדש שוב את המתח בין שלומי אמונים לסיעה המרכזית - עד שסוף סוף המתח ביניהם הופשר.

לפי ההערכות, בתמורה להסכמת שלומי אמונים למהלך, התחייבו להם בחצר הבית ברשב"ם 23 – היינו יענקוש קנייבסקי, לוותר על אלעד וגם על ביתר לטובת שלומי אמונים. שלומי אמונים ימשיכו לקבל את העיר, ללא בקשה אפילו של דגל לרוטציה. אגב, מהלך זה צפוי לגרום לכעס רב בקרב בכירים רבים בדגל התורה, שמרגישים שבעד איחוד שלא ברור כמה ואם בכלל ירוויחו מזה, הם מוכרים את מה שמגיע להם כדת וכדין. אין סיבה למכור את נכסי דגל התורה בשביל תאוות השליטה של יענקוש קנייבסקי – הם יזעמו.

מנגד יש להניח שבבית שמש ש"ס תוותר במסגרת מהלך זה של האחדות לטובת דגל התורה, שכן הרצון של ש"ס לאחדות הוא הגדול מכולם כמעט, ועל כן הכרזתו של אבוטבול שהוא ירוץ לבד, תישאר ללא שום חשיבות מעשית אחרי שבמפלגת האם של ש"ס ובמלים אחרות אריה דרעי, יורה ההיפך.

ההסכם עליו עמלים קודקודי ההסכם מזה כמה חודשים, כוללים עוד דילים שונים כאלו או אחרים, שעדיין ניתן רק לנחש או לשער אותם, ואי אפשר לדעת יתרה מכך.

חלוקת התפקידים – וכך זה יעבוד

השאלה היותר גדולה מה יקרה בחלוקת התפקידים. מי ראשון ומי שני. ההערכות הם שסדר החלוקה יהיה בערך כך. החלוקה תהיה על בסיס רעיוני שיהדות התורה שווה בבחירות לבד שבעה מנדטים, ומפלגת ש"ס חמשה. למרות זאת ההשערה היא שדרעי יהיה ראשון במפלגה, מכח זה שש"ס כולה גדולה יותר מכל סיעה בפני עצמה ביהדות התורה, משה גפני כנראה יהיה שני, אלא א"כ לא רוצים לפוצץ כעת לגמרי את גור ויתנו להם את המקום השני, אחרי גור ודגל יהיה מאיר פרוש מקום רביעי, אחריהם שוב נציג ש"ס – מקום חמישי, אחריהם נציג דגל מקום שישי ורק לאחר מכן במקומות שביעי ושמיני בעלזא ווזיניץ, אח"כ שוב נציג ש"ס במקום תשיעי ואז שוב נציג דגל במקום עשירי, מה שמקנה בנתיים חלוקה של ארבעה לאגודת ישראל שלושה לש"ס ושלושה לדגל, במקום האחד עשר והשניים עשר נציגי דגל וש"ס, ורק אז יחל שוב הסדר של נציגי אגודת ישראל, גור, שלומי אמונים, וויזניץ ובעלז. החשבון בזה הוא פשוט. אם החסידים וסיעת אגודת ישראל לא יירתמו להצבעה, דבר שמאוד צפוי לקרות, הם היחידים שיפסידו.

השאלה הגדולה היא, האם מהלך זה יוסיף או יזיק בכוחה של המפלגה המאוחדת.

החלום הגדול של יוזמי המהלך הוא, שאחדות זו תביא להם מעל חמש עשרה מנדטים. התוכנית שלהם היא לכבוש את הארץ בסממני רגש האחדות, כאשר מעמדות מרגשים וכנסי ענק בראשות שורת מאות רבנים מכל החוגים והעדות, ירגשו את הציבור החרדי ויכריזו על מהלך היסטורי לעם ישראל. מי שיעמוד בראשות כנסי האחדות בכל הארץ יהיה כמובן הגר"ח קנייבסקי שבשמו יעריפו ברכות על המצטרפים לאחדות העם וימטירו גם את ההיפך למי שנותן יד לפרישה מהאחדות. הגאון ר' ברוך מרדכי אזרחי ייברך ברכות, והרושם יהיה רב עוצמה.

לפי התוכנית, מהלך שכזה וכנסים שכאלו, יירסקו את מפלגת יחד של אלי ישי, ויחזירו חלקים נרחבים מפורשי ש"ס המאוכזבים אל חיק המפלגה. אל הציבור הספרדי במיוחד, מדברים הדברים הללו. אחדות וברכות, והתקווה שזה יחזיר אותם להצביע למפלגה מאוחדת, בפרט כאשר הפיקוס לא יהיה אריה דרעי ויקשה על אנשי אלי ישי להתמודד מול חזית של מפלגה גדולה שלא דרעי הוא היחיד השולט בה.

תקווה נוספת שיש ליוזמי המהלך, הוא לנגוס באופן רציני ביושבים על הגדר שבציבור הליטאי. אלו שלא מרגישים כעת אפשרות להתחבר למעללי דגל התורה ובפרט לאור מה שאירע בשנתיים וחצי האחרונות, כאשר הללו הרימו ידם בתורת משה וחוקקו חוק גיוס נורא, ומאידך מכרו כל דבר שבקדושה, את השבת את הכותל ומה לא, לא יעמדו מנגד סחף האחדות שיפול בכאילו על יושבי הארץ הזאת. כך מקווים בכל אופן יוזמי המהלך.

לצייר את הדברים זה תמיד טוב, השאלה הגדולה היא מה יקרה במציאות. יש מקום גדול כמובן לתחזית האמורה לעיל, אבל בהחלט ייתכן שגם ההיפך הגדול הוא זה מה שיקרה בסוף, והסיסמא 'צריכים אותך לעשירי' או 'מחפשים אותך למניין' תהיה קיימת גם בבחירות למפלגה המאוחדת.

יתכן מאוד שדווקא איחוד עם יהדות התורה, יגרמו לרבים מבני עדות המזרח לבכר במפלגתו של אלי ישי, כשההרגשה העדתית תגבר על שמחת האחדות שיכולה להתברר כשמחה מוקדמת מידי. מאידך גם בקרב חלקים רבים בציבור החסידי צפוי שאננות יתרה בשל אי הסימפטיה למפלגת ש"ס ומרכיביה. בפרט חסידות גור שתרגיש שניטל ממנה היוקרה.

מי שעקב היטב היה יכול לשים לב לשינוי הטון ולרמזים שהעביר יענקל ליצמן. אם בעבר היה תוקפני ושלל כל אפשרות של ריצה עם ש"ס, הרי שהשבוע הוא נשמע אחרת לגמרי. בראיון נרחב שהעניק לשבועון מרכז העניינים, שם הסכים לדון בכך שישאלו את כל מועצות גדולי התורה ושש"ס לא תרד לפחות מארבע – כאומר, הם לא שווים יותר מזה למסגרת ההסכם בין המפלגות.

כאמור, המהלך שנרקם במשך חודשים, נמצא עתה בשלבי גמר ממש, אחרי שנסגרו כמעט כל הפינות, והוא היה צפוי להיחתם ולהתפרסם ממש בימים הקרובים. הדברים נודעו לקו במערכה בדרך לא דרך, אך בצורה ברורה ואמינה במיוחד, אך סבירות גבוהה ביותר שהפרסום היום שיעורר בוודאי סערה, יעקב או יגרום אפילו פיצוץ בתוכנית ההסכם. ימים יגידו.
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
הודעות: 3774
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ליכוד השורות ביהדות החרדית? נראה שזה ממש קרוב!

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 08 דצמבר 2017, 13:49

ההזיות של אבריימוש טריגר...
עלה זית
 
הודעות: 870
הצטרף: 23 אוקטובר 2014, 15:37
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ליכוד השורות ביהדות החרדית? נראה שזה ממש קרוב!

הודעה שלא נקראהעל ידי ניסן גוק » 08 דצמבר 2017, 13:52

טיפש
גור והפלג הם מספיק עם עוד כמה קהילות קנאים
ניסן גוק
 
הודעות: 152
הצטרף: 05 אוגוסט 2015, 16:45
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ליכוד השורות ביהדות החרדית? נראה שזה ממש קרוב!

הודעה שלא נקראהעל ידי eliyahu » 10 דצמבר 2017, 00:30

:lol::
עלה זית כתב:ההזיות של אבריימוש טריגר...
eliyahu
 
הודעות: 120
הצטרף: 07 נובמבר 2016, 22:14
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ליכוד השורות ביהדות החרדית? נראה שזה ממש קרוב!

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 10 דצמבר 2017, 00:53

מי שחלם את זה בליל שישי, כנראה כבר עשה 'הטבת חלום' בשבת...
אבל ברעיון נשמע בעייתי ביותר, הגישה של יהדות התורה שונה מאד מגישתה של ש"ס בתחומי יהדות רבים, דברים שאצל יהדות התורה אסורים במושכל ראשון יכולים להיות מותרים לכתחילה בש"ס, אז באיחוד כזה יהיו כל היום מחלוקות ובלגנים...
ואיפה חכם שלום כהן בסיפור (כלומר בחלום...)?
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון
 
הודעות: 215
הצטרף: 11 יולי 2017, 00:31
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ליכוד השורות ביהדות החרדית? נראה שזה ממש קרוב!

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 10 דצמבר 2017, 01:44

אני פה כתב:לפי הסקרים בבחירות הבאות יש לגוש הימין מקסימןפ 61 מנדטים ויש סכנה עצומה שלפיד ירכיב ממשלה ולכן אסור לחרדים להפסיד שום קול ואסור לווותר על הקולות יחד והפלג. לכן כדאי שש"ס תרוץ יחד עם הפלג. ויהדות התורה עם אלי ישי. ואחרי הבחירות יקימו סיעת יחיד וכדו'.

למה ככה החלטת לטנף את סיעת ש"ס
פך שמן
 
הודעות: 2061
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 22:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ליכוד השורות ביהדות החרדית? נראה שזה ממש קרוב!

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 10 דצמבר 2017, 02:19

הכל שטויות....
מעניין שהתייחסת לזה ברצינות.
סמל אישי של המשתמש
1010
 
הודעות: 6091
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ליכוד השורות ביהדות החרדית? נראה שזה ממש קרוב!

הודעה שלא נקראהעל ידי דודגדול » 10 דצמבר 2017, 14:32

דיבורים באוויר יש לכו"ע (ליצמן הודה בזה ועוד)
דודגדול
 
הודעות: 181
הצטרף: 15 אוקטובר 2017, 21:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ליכוד השורות ביהדות החרדית? נראה שזה ממש קרוב!

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 10 דצמבר 2017, 15:07

ישי הפתיע: "מוכן להיות מספר 2 של אריה דרעי"
בראיון לתכנית "טוקר בשישי" הצהיר ישי כי למען השלום, הוא מוכן לשבת כמספר 2 של אריה דרעי, שס יקרה לי"
יו"ר תנועת יחד אלי ישי, הגיע מפויס לטוקר ב"רשת" והצהיר כי "למען השלום הוא יהיה מוכן להיות מספר 2 של אריה דרעי", עם זאת, ישי סייג את דבריו והבהיר כי "עשו סקר וגילו כי אם הוא (ישי)יהיה מקום 1 שס תקבל 7, ואם ישי מקום 2 כשדרעי בראש, ש"ס לא תעבור את אחוז החסימה", טען ישי.
"שיחליטו הרבנים מה מתאים", הציע ישי בראיון לטוקר.
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ליכוד השורות ביהדות החרדית? נראה שזה ממש קרוב!

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 10 דצמבר 2017, 19:14

הקדמתם את אדר לכסלו. לא נורא.

השאלה היחידה שתשובתה סמויה בעיתון-פורים הזה, היא איזה ברכה יברך מרן הגרב"מ, אולי "אשר במאמרו ברא שחקים"??
בנוגע לבחירות כל אחד יעשה כמצוות רבותיו
זה לא סלוגן, זו דרך חיים.


(מי שמתלבט מי רבותיו יכול לפנות אלי לצורך שיכנוע)

התגובות בנושא בפורום, הם רק הסבר להוראת רבותיו או שאלות להבהרת דעתם, ולא חלילה להפריך או לשכנע מישהו בניגוד לרבותיו.
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון
 
הודעות: 4044
הצטרף: 28 ינואר 2014, 03:36
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב


חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־100 אורחים