אין שינוי?

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

Re: אין שינוי?

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 15 מאי 2018, 19:32

עברי אנוכי כתב:מבחינתי אפשר לסיים ולהסכים עם הרב משולש על כל דבריו ההגיוניים כדוגמת מה שכתב שמותר לכתוב על ראש ישיבה שהוא מאיים רק אסור לכתוב שמאיימים עליו, וכל שאר דברי החכמה.

לכתוב שרב יאמר היפך דעת תורה בגלל איומים זה אכן בזיון התורה.
לכתוב שרב מאיים על מישהו, אין בזה שום פסול. גם במשנה סנהדרין הגדולה "היו מאיימים על העדים".
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 15 מאי 2018, 23:25

לא אמר היפך דעת תורה, אלא אולי שתק.
וכמדומה ששם בסנהדרין גם כתוב שמשום כך מתחילים מן הקטן כדי שלא יפחדו.
וק"ו איומים ממש של אינשי דלא מעלי, וודאי שזו תופעה קיימת, שהרי ע"ז נאמר לסנהדרין "ולא תגורו", ודאי שאם הזהירה התורה יש כאן ניסיון, ואם אינו דיין ואינו נוגע לד"ת, יתכן גם שמותר לשתוק, בוודאי תסכים שיתכן שיהיו דברים כאלו.
עברי אנוכי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 מאי 2018, 11:27

הוא לא שותק, הוא מצטרף כל הזמן לחבורת יראי השם בפה מלא ומגבה את כל מה שהם עושים, והוא גם יושב עם מועצת גדולי התורה שנותנת הוראות לשלוחי דרבנן כיצד לנהוג.
מה שכתוב שמתחילים מן הקטן הכוונה בדיוק הפוך: שלא יכבוש דבריו מפני כבוד התורה של הגדול. וכאן אתה אומר להיפך: שהגדול יכבוש דבריו מפני כבודו של אפס קטן.

ו"בוודאי שזו תופעה קיימת" כי הרי ככה קורח אמר במפורש בסיפורו על האשה האלמנה שמשה ואהרן לקחו ממנה את כל ממונה באיומים.

איפה ראית שגפני מאיים על ר' דוד כהן?

אני שמעתי את לבין בקולו מאיים על הרב שטיינמן זצ"ל שאם הוא יגיד משהו שלא מתאים הם "יגרדו" אותו עפ"ל.
וידוע עוד בזמן הגרי"ש שהעורך דאז שלח לו שיישר קו, כי "אנחנו גידלנו אותו ואנחנו יכולים גם להוריד אותו".

תפסיק להאשים אחרים בכל המומים שלך ושל מנהיגיך.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 16 מאי 2018, 14:04

אחרי מאה עשרים באים למעלה ואז יראו לך למשל את ההודעה הזו, כן זו האחרונה שכתבת, קרא אותה שוב עכשיו, נכון שאין בה אפילו מילה של אמת?
לגבי לא יכבוש דבריו, מה בדיוק הפוך? זה בדיוק מה שכתבתי, שרואים שיתכן אפילו אחד מהסנהדרין שיחשוש ויכלא דבריו מפני אי נעימות מהגדול, ק"ו מאיומים ופיקוח נפש וק"ו אם אינו דיין.
גפני לא מאיים אף אחד לא טען כך, יש טענו שבתחילת הדרך היה מן המאויימים.. המאיימים מוכרים וידועים

אבל נחזור לעיקר
"המצב רחמנא ליצלן" "המצב רחמנא ליצלן"
דברי חבר מועצת גדולי התורה של דגל התורה
עברי אנוכי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 מאי 2018, 16:31

אולי תקרא אתה את הודעתך שלך ותראה שאין בה מידה של אמת? מה הקשר

הסברתי למה הפוך ואתמצת שוב: הקטן שכובש דבריו מפני דעת הגדול זה דרך העולם, הגדול שכובש דבריו מפחד הקטן זה לא נורמלי. (וגם "הדיוט קופץ בראש" להתריע על פרצות הדור, זה גם נורמלי וגם צפוי).

המאיימים מוכרים? אולי למאזיני קויי הנייעס. האם אתה ראית אותם מאיימים או שמעת שהם מאיימים? תוכל להשמיע גם לי?
תודה מראש

המצב רחמנא ליצלן אבל בטיפול. במישור הפרלמנטרי והשלטוני אין לך מה להתערב, כי אתה רק מזיק. (ואולי זה הסיבה שאתה כן מתערב).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 16 מאי 2018, 23:46

בוודאי שמעתי איומים גם על עצמי וגם על אחרים גדולים וטובים ממני, ויש כמובן גם הקלטות, אם הייתי מכירך הייתי יכול לשקול אם יש תועלת להשמיע לך, דוגמיות.
אבל אתה אחרי שכבר אמרת דברים ששמעת במו אוזניך (באמת...) וגם כבר אמרת שמות מפורשים, מה מונע ממך להשמיע לנו?

עידכון מבית שמש ב"ה נכשל סיבוב שני של כינוס השתלמויות הצהרונים מדובר בכינוס מחפיר ומזעזע בהתאם לרוח החדשה של נחיתות כלפי משרד החינוך ופקידיו, בעקבות הכינוס הקודם והמחאה בכמה מקומות (וגם כאן) אסרו חלק מרשתות הגנים על השתתפות הגננות, וככל הנראה בכינוס השני הייתה נוכחות דלילה. - אכן לפעמים יש טיפול.

"המצב רחמנא ליצלן" - כלומר שלמרות הטיפול שאתה מאמין שקיים, אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים (ולא כמו שאמר כאן מישהו שאפילו עצרת תפילה אסור לעשות), וכמו יהודים בכל הדורות אנחנו זועקים לאבינו שבשמים וגם בשביל זה צריך קודם כל לא לטמון את הראש בחול, כפי שנעשה בכינוס המדובר ע"י הגר"ד כהן, כן ירבו דיבורים כאלו ואין סיבה לצנזרם.
עברי אנוכי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 16 מאי 2018, 23:49

הבהרה, שלא יובן לא נכון: הדיבורים בכינוס הזה היו ההפך מטמינת הראש בחול. כמובן.
עברי אנוכי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 17 מאי 2018, 12:32

פחחחח אתה כזה חשוב שמישהו התקשר לאיים עליך! (אולי זה היה סתם טעות של מטרידי טריגר בע"מ)
עברי אנוכי כתב:אבל אתה אחרי שכבר אמרת דברים ששמעת במו אוזניך (באמת...) וגם כבר אמרת שמות מפורשים, מה מונע ממך להשמיע לנו?

אני שמעתי במו אזניי ואעלה את זה לכאן.
לגרד עפ''ל לבין.zip
(414.86 KiB) הורד 35 פעמים

עברי אנוכי כתב:"המצב רחמנא ליצלן" - כלומר שלמרות הטיפול שאתה מאמין שקיים, אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים

אם אני הייתי מאמין בגפני ואתה באבינו שבשמים המצב שלך היה טוב. עכשיו אני מאמין בגפני ואתה מאמין בצעקות והפגנות. ועליך ועל חביריך אמר הכתוב: "הֵן לְרִיב וּמַצָּה תָּצוּמוּ וּלְהַכּוֹת בְּאֶגְרֹף רֶשַׁע לֹא תָצוּמוּ כַיּוֹם לְהַשְׁמִיעַ בַּמָּרוֹם קוֹלְכֶם:"
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי איש מן הצד » 06 ספטמבר 2018, 14:40

דרמה של ממש ישיבת כנסת יצחק - חדרה בראשות מרן ראש הישיבה הגאון הגדול רבי יהושע ארנברג מתנתקים מקציבי המדינה‬

מרן ראש הישיבה הגאון הגדול רבי יהושע ארנברג במכתב חריף ונוקב לשר החינוך נ. בנט: אנו לא מעוניינים להתפרנס מכל תקציבי המדינה. מרגע זה ואילך אנו מנתקים כל מגע וקשר עמכם! מצ"ב המכתב המלא.
אמש בשעות הצהריים כינס מרן ראש הישיבה שליט"א בביתו את כל רבני הישיבה בראשות מרן הגה"צ המשגיח שליט"א והציג בפניהם את השתלשלות הענינים במאבק הציבור החרדי מול השלטונות על זכותינו לחיות בארץ ישראל על פי אמונתינו תוך שמירה על עצמאות טהרת החינוך כפי שהיה מקובל מאז ומתמיד, והציג בפניהם את החלטתו שזכתה לגיבוי מוחלט פה אחד לשלוח את המכתב המצורף בזה לשר החינוך.
מצ"ב המכתב במלואו וכן תמונות מאסיפת רבני הישיבה בביתו.
קבצים מצורפים
מכתב של הראש ישיבה -ישיבת חדרה - קידוש השם.pdf
מכתב של הראש ישיבה -ישיבת חדרה - קידוש השם
(370.49 KiB) הורד 26 פעמים
איש מן הצד

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 06 ספטמבר 2018, 14:46

הכותרת ''דרמה של ממש'' הדריכה את כל חושיי והייתי בטוח שיש כאן משהו הרבה יותר מעניין. שנה טובה. תירגעו נא עם הביטויים.
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 06 ספטמבר 2018, 18:38

אפשר לתמצת זאת במשפט פשוט: ישיבת כנסת יצחק חדרה מחליפה את המקור התקציבי שלה מהמדינה דשני וענוגי סאטמאר.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 21 ינואר 2019, 21:58

סערה בבי"ס בית יעקב ראש העין: התלמידות אולצו לשיר ולרקוד בפני גברים

שני חברי מועצת העיר הגיעו לבית הספר לצפות במצגת שהוכנה ל'ערב אמהות' – התלמידות מחו בגין ריקוד ושירה בפני גברים אבל המנהלת פסקה: מותר

ראש העין גועשת: שני חברי מועצת העיר – חרדים יש לציין, הגיעו לבקר בבית הספר שעה שהבנות ערכו מופע שתועד עבור 'ערב אמהות'.

הבנות שחלקן כבר נושק לגיל מצוות, העירו למנהלת בשל חוסר רצונן לרקוד ולשיר בפני גברים. המנהלת שהיא עצמה שרויה בשנת אבל, השיבה לבנות: כי מאחר הויא בשנת אבל היא תצא מהאולם שלא לשמוע את המוסיקה אך הגברים יישארו והדבר מותר.

המנהלת הסבירה את הדברים כי מאחר והבנות שרות יחדיו ולא ניתן לזהות ולשייך קול ספציפי לילדה ספציפית הדבר מותר – ולגבי הריקוד 'זה בסדר, אתן קטנות'.

הורי התלמידות שצפו במצגת בערב אמהות תמהו על העניין והן נענו כי רק הקטנות עד גיל 9 השתתפו בארוע.

ההורים שבו הביתה ובדקו עם בנותיהן שחשפו את התמונה, ההורים ניגשו לברר אצל רבני העיר שפסקו: לא ריקוד ולא שירה, שניהם אסורים בפני גברים כבר מגיל חינוך – קרי: כתה א'. בטח לא בכתה ה' כשהילדות כבר מגיעות לגיל מצוות.

את תגובת מנהלת בית הספר, לא הצלחנו להשיג.

כל הזמן
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)
מי זה

הקודם

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־73 אורחים