והעיר אשר ישאג: ישראל לאלעד

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

והעיר אשר ישאג: ישראל לאלעד

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 30 אוגוסט 2018, 20:19

פרוש לגפני: לאחר בירור הלכתי, ישראל פרוש יתמודד באלעד

הקרב על אלעד: סגן השר פרוש מעלה הילוך ומשגר מכתב חריף לעמיתו גפני שבו הוא מבהיר לו כי בנו ישראל פרוש יתמודד לראשות העיר אלעד, זאת לאחר בירור הלכתי • פרוש מאשים: "אין ספק שמהלך מסוג זה - היה מאפשר המשך של שקט ושלווה בעיר ומונע פילוגים ומחלוקות רח"ל"

סגן שר החינוך ומנהיג 'שלומי אמונים' מאיר פרוש שיגר היום (חמישי) מכתב ליו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני, שבו הוא מבהיר לו, כי הוא קיים בירור הלכתי פנימי עם מורי הוראה, ועל פיהם, בנו ישראל פרוש יתמודד לראשות העיר אלעד.
בראשית המכתב כתב פרוש: "לאחר דין ודברים בינינו בכתובים ובעל פה במהלך החצי שנה האחרונה בנוגע להסכם שנחתם בינינו בחודש תשרי תשע"ד, ועל כך שלדעתנו –לאחר ששובש ההסכם בבית שמש- אנחנו רשאים להתמודד לקדנציה נוספת לראשות העיר אלעד", הבהיר.
פרוש גולל את השתלשלות הדברים וכתב כי "בחודשים האחרונים ניסינו להגיע להבנות ולסיכומים בדבר המשך כהונתו של ר' ישראל פרוש לראשות העיר אלעד בהסכמה לקדנציה הבאה, הדברים לובנו ואף הגיע לטיוטות וסיכומים בין הצדדים בהכוונת הגאון הרב סילמן שליט"א, אך לצערנו ברגע האחרון נעצר התהליך".
סגן השר מאשים כי "אין ספק שמהלך מסוג –לו היה מתקיים- היה מאפשר המשך של שקט ושלווה בעיר ומונע פילוגים ומחלוקות רח"ל".
לדבריו, "לצערנו עד לרגע זה לא נעניתם להצעתנו!!! לאור זאת הנני להודיעך שלאחר בירור הלכתי פנימי שערכנו עם מורי הוראה, הרי שאנחנו רשאים להתמודד לראשות העיר אלעד בבחירות הקרובות ונציגנו יהיה ר' ישראל פרוש".
"ככל ויש לכם טענות על המהלך, אנחנו חוזרים ומבהירים בפעם המי יודע כמה!! שנתייצב במיידי לכל הרכב של בית דין מוסכם או דיון בפני בוררות וזבל"א", הוסיף פרוש.
לסיום הוסיף כי "חשוב לנו להזכיר שקיום הסכמים הינו תנאי חשוב ויסודי בהתנהלותנו, וכמובן ננהג כך גם במקרה הנוכחי אם יתברר אחרת מהנ"ל, בבוררות בינינו".
מכתבו הנוכחי של פרוש מגיע לאחר חלופת מכתבים חריפים בין פרוש לגפני, סביב סוגיית ראשות העיר אלעד. במכתבו הקודם ביקש פרוש ללכת לבוררות, זאת לאחר נסיגת 'דגל התורה' מההסכם החדש שהתגבש על ידי ראש עיריית מודיעין עילית, יעקב גוטרמן. מנגד, גפני טען כי הבורר המוסכם מבחינתו הוא הדיין הרב יהודה סילמן - שמונה על ידי 'דגל התורה'.
מכתבו של פרוש הערב, מצעיד צעד נוסף את הקרב באלעד, זאת לאחר שעל פי המכתב, ישראל פרוש יתמודד בכל מצב לראשות העיר, וככל הנראה מול מועמד 'דגל התורה'.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: והעיר אשר ישאג: ישראל לאלעד

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 21 ספטמבר 2018, 11:43

בהמודיע הבוקר מודעת פרסום של ישראל פרוש לראשות העיר אלעד.
קבצים מצורפים
בהמודיע.jpg
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 21 ספטמבר 2018, 11:46

לפני מספר ימים נולדה, לראש עיריית אלעד שרוליק פרוש, בת במזל טוב.
השבת עורך ראש העיר 'קידושא רבא' בבית הכנסת, ואף הכין הזמנה מקושטת המזמינה לכל תושבי העיר להגיע.
אבל בין לבין, הוא גם מתקשר טלפונית, ולא רק לאוהביו.

הנה שיחה מעניינת שהתגלגלה לידינו. הנמען הוא ש"סניק, תושב העיר, המציית למועצת חכמי התורה ולפיכך אינו נמנה על אוהביו של פרוש. יחד עם זאת, זהו תושב שהקפיד לאורך כל הקדנציה למחות בקבוצות הווטסאפ על ניסיונות להפליל את ראש העיר המכהן, כשהוא מתעקש שראש עיר מחליפים רק בקלפי.

וכך התנהלה השיחה:

פרוש: שלום, מדבר ישראל פרוש.
הש"סניק: אהה, במה זכיתי?
פרוש: שתהיה לך גמר חתימה טובה, פתקא טובה…
ש"סניק: אמן
פרוש: אני דבר ראשון רוצה להגיד לך, שאני סולח לך על הכל.
ש"סניק: סולח, למה?
פרוש: לא, אמרו לי שאתה מעלה עלי כל מיני חומרים וזה, אני סולח לך מכל הלב.
ש"סניק: מה העליתי כבר?
פרוש: לא יודע, אמרו לי, אבל זה לא משנה. אני סולח לך על כל מה שאתה מדבר נגדי ועושה, אתה לא צריך לבקש ממני אפילו סליחה. דבר שני, נולדה לי בת…
ש"סניק: אהה, ב"ה, שיהיה במזל טוב.
פרוש: ואני עושה קידוש ברחוב רשב"י באולם של ויז'ניץ. אתה יודע איפה זה רחוב רשב"י?
ש"סניק: רשב"י, רשב"י, כן.
פרוש: זהו, אני עושה קידוש בשבת. משעה 10 וחצי עד 1, אני מאד מאד אשמח שתגיע. בשבת אין תמונות, אין הקלטות, אני אוכל להתנשק איתך כמו יהודי ליהודי.
ש"סניק: בעזרת ה', אם אני אצליח אני אבוא.
פרוש: אני אשתדל לבוא אליך בשמחות, ואני מאד אשמח אם תבוא אלי, אתה יכול אפילו אחרי זה להמשיך לדבר נגדי.
ש"סניק: לא, לא, לא, לא מדבר.
פרוש: אוהב אותך נתן, שיהיה לך רק ברכה והצלחה. אני באמת אוהב אותך. לפני הבחירות ואחרי הבחירות אני אוהב אותך, ובאמצע בבחירות תריב איתי קצת. יום אחרי הבחירות, אני אמשיך לאהוב אותך.
ש"סניק: שה' יעזור, שיהיה ברכה והצלחה לכולם!
פרוש: אמן, אמן.
ש"סניק: אני אישית אין לי נגדך כלום, אבל כמו שלך יש את המועצת שלך, אני יש לי את המועצת שלי.
פרוש: אמת, אמת. נשמה, נשתה כוס עראק ביחד, תהיה בריא.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 22 ספטמבר 2018, 20:28

בצל הבחירות: למעלה מ - 4000 איש מכלל החוגים תושבי אלעד השתתפו בקידוש שערך ישראל פרוש ראש העיר לרגל הולדת בתו
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 22 ספטמבר 2018, 21:10

1010 כתב:בצל הבחירות: למעלה מ - 4000 איש מכלל החוגים תושבי אלעד השתתפו בקידוש שערך ישראל פרוש ראש העיר לרגל הולדת בתו

מעניין שעדיין לא התפרסמו תמונות שצולמו כמובן ע"י גוי
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 22 ספטמבר 2018, 22:31

נכרי מאנ"ש.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי סודנא » 22 ספטמבר 2018, 23:06

המרא דאתרא של העיר אלעד, הגאון רבי שלמה זלמן גרוסמן, מי שהיה מוותיקי מקימי תנועת 'דגל התורה' בימים ההם - כנאמן ביתו של מרן ראש הישיבה הגראמ"מ שך זצ"ל, העניק שיחת חג לעיתון "קוראים אלעד", שם חשף כמה דברים שראה אצל הרב שך ביחס לרשויות המקומיות והבחירות.

במענה לשאלה אצל מי הרב שך זצ"ל היה מברר כל דבר ועניין? השיב הגרש"ז גרוסמן: "אצל כולם, ללא יוצא מן הכלל. הוא בדק וחקר כל דבר אצל כל מי שרק יכול היה לבדוק. הכל בחכמה ובתבונה מעמיקה, ושאל כל אחד בעניין שידע שאין לו נגיעות אישיות".

לגבי אם, למשל, היה הרב שך זצ"ל רוצה לברר את מי למנות לראש העיר. אצל מי, לדעת הרב שליט"א, הוא היה מברר? השיב הגרש"ז גרוסמן: "בראש ובראשונה הוא היה מברר אצל רבני העיר והקהילות, אצל מנהלי המוסדות והעסקנים המקומיים והציבור. כך מרן זצוק"ל נהג תמיד".

הרב גרוסמן הוסיף: "מרן הרב שך זיע"א אמר לנו תמיד, וכל הנציגים החרדים שמעו זאת ממנו ללא כחל ושרק, שתנועת דגל התורה הארצית צריכה לעסוק אך ורק בנושאים כלל ארציים ולא להתערב כלל וכלל בחלק העירוני.

"זהו עניין עקרוני ולא התייחסות דווקא לתקופה הנוכחית", אמר רבה של אלעד. "אני רוצה לומר בבהירות: מרן הרב שך זיע"א אמר לנו תמיד, וכל הנציגים החרדים שמעו זאת ממנו ללא כחל ושרק, שתנועת דגל התורה הארצית צריכה לעסוק אך ורק בנושאים כלל ארציים ולא להתערב כלל וכלל בחלק העירוני".

לדבריו: "רק אם יצטרכו עזרה ברשויות המקומיות, אם הנציגים המקומיים יצטרכו סיוע מחברי הכנסת של דגל התורה- תעזרו להם, לכל מה שהם צריכים", אמר לנו מרן הרב שך זצ"ל, "אבל לא שעסקנים חיצוניים מ"דגל" יכתיבו לציבור ולנציגים והעסקנים המקומיים מה לעשות מבלי לשמוע את דעת התושבים עצמם".

עוד הוא הוסיף כי "ח"כ הרב גפני שמע את זה, ביחד איתי, מספר פעמים, מהרב שך זצ"ל. הרב שך אמר בנחרצות שזה נגד ההלכה, נגד ההיגיון והיושר, להחליט במקום התושבים עצמם. אני חוזר ואומר: זו ההוראה שקיבלנו במפורש: שעסקנים שהתמנו לנושאים ותפקידים כלליים, לא יקבעו לאנשים בערים ועיריות, מה עליהם לעשות".

לדבריו: "הרב שך זצ"ל סבר שהמפלגה הארצית רק צריכה לסייע לעסקנים המקומיים, ולא להכתיב מי צריכים להיות העסקנים המקומיים או מי שייבחר מטעמם. כך סבר מרן זצ"ל וגפני יודע זאת בבירור, יכריעו התושבים עצמם, המצביעים עצמם, וכמובן, ראשי העדה, רבני המקום, העסקנים, הנציגים בשטח, מנהלי המוסדות ואלו שעובדים לטובת הציבור כל השנה".

מתוך בחדרי
סודנא

הודעה שלא נקראהעל ידי ממ » 25 ספטמבר 2018, 13:04

1010 כתב:נכרי מאנ"ש.

:lol::
סמל אישי של המשתמש
ממ

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 26 ספטמבר 2018, 11:51

יוסי אליטוב בטוויטר:
קבצים מצורפים
‏‏לכידה.PNG
‏‏לכידה.PNG (436.33 KiB) נצפה 3671 פעמים
גדולי ישראל מנהיגים ולא מונהגים !
(הגרב''מ אזרחי חשוון תשע''ט)
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 ספטמבר 2018, 16:10

כעת התפרסם שראשי ישיבת סלבודא הרב לנדו והרב הירש החליטו לתמוך בפינדורס, כך שהסיכויים של פרוש נהיים קלושים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 26 ספטמבר 2018, 16:28

אין בכך שום הפתעה. כאילו מישהו חשב אחרת. וודאי שהליטאים יישרו קוו עם מה שמונחת עליהם מגבוה והשאלה היא רק מה יצליח פרוש להביא
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 26 ספטמבר 2018, 16:37

מה ביאור המילים ''והעיר אשר ישאג : ישראל לאלעד''
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 ספטמבר 2018, 19:47

הקרב על ראשות המועצה הצפונית, הופכת לקרב לוהט בשעות האחרונות, לקראת סגירת הרשימות, רבני היישוב מסרבים לקבל את מועמדותו של דן כהן ובש"ס מאיימים בתגובה לא לתמוך במועמדותו של יצחק רביץ בטלז סטון.

ל"בחדרי חרדים' נודע, כי בימים האחרונים מנהלים בש"ס מו"מ קדחתני עם רבני הישוב רכסים, שנכון לשעה זו מתנגדים נחרצות לקבל את מועמדותו של דן כהן, שנתמך על ידי ש"ס לראשות המועצה.

את המו"מ מנהל חה"כ ינון אזולאי, הממונה על רכסים, מטעם הוועדה המוניציפלית של ש"ס, כאשר מולו ניצבים רבני 'דגל' ביישוב, הרב יוסף ברנדייס, הרב יצחק שכטר, הרב מרדכי חייקין, הרב יעקב שמואלי והרב צבי סתיו.

ראשית המחלוקת הינה סביב הסכם שנחתם בין סיעת ש"ס, לסיעת 'דגל התורה' בבחירות בשנת תשע"ד, לפיו, המועמד לראשות המועצה חייב להיות מוסכם על 'דגל התורה' כדי להגיש מועמדות.

אלא של'בחדרי חרדים' נודע, כי רבני היישוב מתנגדים נכון לשעה זו, למועמדותו של דן כהן, שכיהן בעבר כראש המועצה ומציעים כתחלופה את אברהם כהן, המשמש כיו"ר המועצה הדתית ביישוב וכן את מוטי ויזגן, המשמש כמנהל ישיבת רכסים.

בש"ס מנסים בקדחתנות לרכך את עמדת הרבנים ומצהירים בפני 'דגל' הארצית, כי באם לא יהיו הסכמות ברכסים הרי שש"ס לא תתמוך במועמד 'דגל התורה' בטלזסטון יצחק רביץ.

עוד נודע ל'בחדרי חרדים', כי באם לא יגיעו לסיכומים עד למחר בשעה 20:00, צפוי יצחק רביץ להגיש מועמדות לראשות המועצה ברכסים ולהתמודד על פי הוראת הנהלת 'דגל התורה'.

נציין כי 'בחדרי חרדים' חשף, כי היישוב רכסים הוא חלק מהסיכום בין ש"ס ל'דגל התורה' הארצית, שבמרכזה החליטו ב'דגל' כי יצחק פינדרוס יעתיק את כתבות מגוריו מירושלים לאלעד ויתמודד לראשות העיר.

נכון לשעה זו, בש"ס טרם הודיעו כי יתמכו במועמדותו של פינדרוס לראשות העיר אלעד, באם יגיעו לכדי פיצוץ ברכסים הערכה כי ההשלכות יגיעו גם לעיר אלעד.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 27 ספטמבר 2018, 10:44

דיל 'דגל'-ש"ס - הסוף: בעקבות המגעים בין דגל התורה וש"ס בעיר רכסים, בש"ס צפויים לפרק את הדיל שנרקם עם בכירי 'דגל התורה' בחודשים האחרונים.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי בשעה האחרונה החליטו בש"ס להציב מועמד מטעמה לראשות העיר אלעד, כאשר בש"ס מתכוונים להציג את המועמד כבר הערב בשעה 18:00.

על פי המידע שהגיע ל"בחדרי חרדים' - ההחלטה הגיעה בעקבות התעקשותה של 'דגל התורה' שלא לקבל את מועמדותו של דן כהן לראשות מועצת רכסים וצפויה להגיש את מועמדותו של יצחק רייך לקדנציה נוספת.

בשעה זו נועדים בכירי המערכת הפוליטית של ש"ס בסוכתו של יו"ר התנועה השר אריה דרעי ובוחנים מספר שמות העולים כאופציה להתמודדות על תפקיד ראשות העיר אלעד.

בנוסף, ל'בחדרי חרדים' נודע כי בכירים בש"ס נועדו אמש בחשאי עם אברהם רוזנטל, ראש מועצת טלז-סטון - המתמודד לקדנציה נוספת, כאשר הפגישה הזו מתפרשת כפגיעה של ממש במועמד 'דגל', יצחק רביץ.

כזכור, 'בחדרי חרדים' חשף כי בימים האחרונים מנהל חה"כ ינון אזולאי מו"מ קדחתני עם רבני רכסים בשאלת מועמדותו של דן כהן לראשות המועצה.

רכסים נחשבת לאחד מעמודי התווך בדיל שיזמו בין ש"ס ל'דגל התורה', מאחר ואין הסכמות שם ההשלכות הם על כל הארץ.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 27 ספטמבר 2018, 11:15

עקיב'לה כתב:מה ביאור המילים ''והעיר אשר ישאג : ישראל לאלעד''

יש את ההמנון המפורסם ש ל דרעי בימי הכלא שלו, ואריה אשר ישאג מי לא יירא.
על משקל הניגון הזה חובר המנון הבחירות של פרוש בקדנציה הקודמת אשר בו הושר:
אל תירא ישראל, אל תירא, כי גור אריה הלוא אתה, והעיר אשר ישאג, ישראל לאלעד, ישראל לאלעד...

בהגיית המילים זה נשמע דומה מאוד למילים המקוריים, וזה בא כביכול לזנב בקולות הספרדיים.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 27 ספטמבר 2018, 11:37

מדווח עכשיו שש"ס תריץ מועמד לראשות העיר אלעד.
בקיצור, ששון ושמחה.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 27 ספטמבר 2018, 12:48

הקרב על העיר אלעד מתחמם כאשר בתנועת ש"ס שוקלים להריץ מועמד מטעמם לראשות העיר בעקבות החלטת 'דגל התורה' להריץ את יצחק פינדרוס לראשות העיר - זאת שלא בתיאום עם ש"ס ובעקבות חילוקי דעות נוספים בערים אחרות.

כפי שדווח לראשונה ב"כיכר השבת", יו"ר ש"ס ושר הפנים אריה דרעי ממשיך להתעקש שלא לתמוך במועמד 'דגל התורה' לראשות עיריית אלעד יצחק פינדרוס זאת לאחר שהופתע מהחלטת 'דגל' להריץ את פינדרוס לראשות העיר שרוב תושביה ספרדים.

בשיחות סגורות המשיך דרעי לעמוד על דעתו כי יש להריץ מועמד ספרדי, מוסכם. דרעי ניסה להביא את יוסי שטרית, נציג 'דגל' בביתר, כמועמד מוסכם, אך ב'דגל' התנגדו.

בימים האחרונים התבטא דרעי, שוב ושוב, כי יעמוד על הבטחתו שיהיה מועמד ספרדי שיתמודד מטעם ש"ס. לדבריו, 'דגל' לא עומדת בהסכמים בין אנשיו לבין בית מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי.

ל"כיכר השבת" נודע כי הבוקר (חמישי) במהלך ארוחת בוקר בסוכת דרעי התבטא דרעי בתקיפות על המצב באלעד. בשיחה עם הרב יעקב כהן, בנו של נשיא המועצת ראש הישיבה הגאון חכם שלום כהן אמר כי "תהיה מלחמה".

"יהיה מלחמה. רוצים מלחמה? יקבלו", אמר יו"ר ש"ס. "אין הסכמים, הכל נפתח", הוא הוסיף באשר למערכת היחסים מול 'דגל התורה'.

חילוקי דעות בין ש"ס ל'דגל התורה' נרשמים בין היתר ברכסים, שם 'דגל' מתנגדת למועמד ש"ס, דן כהן, ואילו בתנועה הספרדית מתעקשים כי הוא מועמדם לראשות העיר.

יצוין כי עד שעות הערב נדע האם דרעי אכן מריץ מועמד ספרדי לראשות העיר והאם ירענן את רשימת המפלגה בעיר, או שמא יגיע להבנות עם 'דגל התורה', שכן הגשת הרשימות לבחירות אפשרית עד השעה 21:00 הערב.

כיכר השבת
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 27 ספטמבר 2018, 20:46

מסתמן כי נמנעה המחלוקת באלעד, ל'בחדרי' נודע, כי ככל הנראה יחתם הסכם רוטציה, לפיו, ראש העיר הנוכחי ישראל פרוש יכהן במשך שנתיים וחצי, ואחריו יכהן יצחק פינדרוס במשך שנתיים וחצי.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 27 ספטמבר 2018, 21:05

אני פה כתב:מסתמן כי נמנעה המחלוקת באלעד, ל'בחדרי' נודע, כי ככל הנראה יחתם הסכם רוטציה, לפיו, ראש העיר הנוכחי ישראל פרוש יכהן במשך שנתיים וחצי, ואחריו יכהן יצחק פינדרוס במשך שנתיים וחצי.

דרמה אדירה!
בהנחה שאכן הדיווח נכון הציבור החרדי צריך להודות למאיר וישראל פרוש על האחריות שהם גילו,
אשריכם!
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי דודגדול » 27 ספטמבר 2018, 22:25

על פי ההסכמה, ראש העיר ישראל פרוש לא יתמודד לתפקיד וישמש כסגן ראש העיר, מ"מ ומחזיק תיק תכנון ובניה במשך השנתיים וחצי הקרובות. פרוש נפגש הצהריים עם השר דרעי בביתו ברחוב הקבלן בירושלים. בפגישה השתתפו מקורביו של דרעי חיים ביטון, דוד עמר ויוסף חיים כלף (כיכר השבת)
דודגדול

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 27 ספטמבר 2018, 22:27

דודגדול כתב:על פי ההסכמה, ראש העיר ישראל פרוש לא יתמודד לתפקיד וישמש כסגן ראש העיר, מ"מ ומחזיק תיק תכנון ובניה במשך השנתיים וחצי הקרובות. פרוש נפגש הצהריים עם השר דרעי בביתו ברחוב הקבלן בירושלים. בפגישה השתתפו מקורביו של דרעי חיים ביטון, דוד עמר ויוסף חיים כלף (כיכר השבת)

א''כ פרוש יצא וידו על העליונה,גם רוטציה על ראשות העיר.
גם יצר תדמית של המבוגר האחראי,איש שלום.
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 27 ספטמבר 2018, 22:32

לא הבנת

תנועת ש"ס לא תריץ מועמד ספרדי לראשות העיר אלעד, עיר בה יש רוב של תושבים ספרדים, כך הוחלט הערב (חמישי) עם סגירת הרשימות לבחירות לרשויות המקומיות. בהסכמת המפלגה הספרדית, מי שיזכה לתפקיד הבכיר של ראש העיר יהיה נציג 'דגל התורה' יצחק פינדורס.

על פי ההסכמה, ראש העיר ישראל פרוש לא יתמודד לתפקיד וישמש כסגן ראש העיר, מ"מ ומחזיק תיק תכנון ובניה במשך השנתיים וחצי הקרובות. פרוש נפגש הצהריים עם השר דרעי בביתו ברחוב הקבלן בירושלים. בפגישה השתתפו מקורביו של דרעי חיים ביטון, דוד עמר ויוסף חיים כלף.

עם זאת, פרוש הגיש מועמדות לראשות העיר בסיעה עצמאית משלו, במידה והמו"מ ישתבש בחודש הקרוב.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 27 ספטמבר 2018, 22:41

אני פה כתב:לא הבנת

תנועת ש"ס לא תריץ מועמד ספרדי לראשות העיר אלעד, עיר בה יש רוב של תושבים ספרדים, כך הוחלט הערב (חמישי) עם סגירת הרשימות לבחירות לרשויות המקומיות. בהסכמת המפלגה הספרדית, מי שיזכה לתפקיד הבכיר של ראש העיר יהיה נציג 'דגל התורה' יצחק פינדורס.

על פי ההסכמה, ראש העיר ישראל פרוש לא יתמודד לתפקיד וישמש כסגן ראש העיר, מ"מ ומחזיק תיק תכנון ובניה במשך השנתיים וחצי הקרובות. פרוש נפגש הצהריים עם השר דרעי בביתו ברחוב הקבלן בירושלים. בפגישה השתתפו מקורביו של דרעי חיים ביטון, דוד עמר ויוסף חיים כלף.

עם זאת, פרוש הגיש מועמדות לראשות העיר בסיעה עצמאית משלו, במידה והמו"מ ישתבש בחודש הקרוב.

אהה,מהדיבורים כאן היה נראה כאילו מדובר ברוטציה על הראשות,ומה יעשה פרוש אחרי שנתיים וחצי?
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 27 ספטמבר 2018, 22:49

בבחדרי הגירסא שונה:

האם הבחירות באלעד ייסגרו בהסכם? בישיבות שנערכו בימים האחרונים, מתגבש הסכם בין ראש העיר ישראל פרוש, לבין ש"ס ו'דגל התורה', שבמסגרתו, פרוש ופינדרוס יכהנו ברוטציה - כאשר כל אחד מהם יכהן במשך שנתיים וחצי בראשות העיר ושאר התפקידים יחולקו.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי היום (חמישי), נפגש ראש העיר ישראל פרוש, עם יו"ר ש"ס השר אריה דרעי בסוכתו בירושלים, מתוך מטרה להגיע להסכם עוד קודם הגשת הרשימות, בינתיים הגישו את הרשימות בנפרד, במטרה להגיע תוך עשרים וארבע שעות להסכם, תוך קבלת ערבויות מצד ש"ס ו'דגל התורה' לראש העיר פרוש.

על פי המידע שהגיע ל'בחדרי חרדים', מי שמונו על ידי ראשי ישיבת סלבודקה הגר"ד לנדו והגרמ"ה הירש, לטפל בהסכם, הם הרב רפאל גפן, הרב שלמה גריינמן בנו של הגר"ח זצ"ל והרב אריה פוזן, שנפגשו בכל התקופה האחרונה עם הצדדים במטרה להביא לאחדות, כפי דעתו של הגר"ד לנדו, שתמך בפרוש, כפי המופיע במכתב נכדו הרב טוביה לנדו, זאת לעומת הגר"ח קנייבסקי, שרצה את יצחק פינדרוס ובעקבות האחדות ביקשו ראשי ישיבת סלבודקה להגיע לפשרה.

בינתיים, הוגשו הערב רשימות נפרדות למועצת העיר. כאשר ברשימת 'אגודת ישראל' נמצאים האישים הבאים, לפי סדר מיקומם: ישראל פרוש (כולל מועמדות לראשות), בערל (דב) אשר (ויז'ניץ), פנחס גרוס (כלל חסידי), אורן מזרחי (חב"ד), עמית כהן (ברסלב).

כזכור, הדיין הגר"י סילמן מונה על ידי ראשי הישיבה, לטפל במו"מ באלעד לפני כחודשיים, לאחר שלא צלחו הצדדים, הם מינו את המתווכים שיגיעו להסכם פשרה.

אמש אף ישב ראש העיר אלעד ישראל פרוש, אצל הגרמ"ה הירש, לאחר שהשתתף בשמחת בית השואבה בישיבת סלבודקה, ראש העיר ישב אצל ראש הישיבה עד לשעות הקטנות של הלילה.

האם יהיה הסכם בעיר החרדית אלעד שנמצאת בראש הכותרות? נמשיך ונעקוב.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 27 ספטמבר 2018, 23:09

*הסיפור הוא כזה*

אבוטבול רץ ברשימה עצמאית כדי לתפוס עוד מקום במועצת העיר.

הוא הביא חתימות אך החתימות לא במקום הנכון.

החוק מחייב למתמודד לראשות העיר להיות במקום ראשון ברשימה למועצת העיר

כעת אבוטבול מנסה להיכנס במקום הראשון ברשימת אגודת ישראל ג' למועצת העיר כך שיוכל להתמודד לראשות העיר

ומונטג גם רוצה להגיש מועמדות

נ.ב.
מפלגת ש"ס הגישו את הרשימות וכבר יצאו מהחדר אז הם לא יכולים לשבץ את אבוטבול אצלהם, ונשאר רק ג
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 27 ספטמבר 2018, 23:53

כל אתר מדווח אחרת.
מה באמת הדיל בין פרוש-ש''ס-דגל באלעד
?
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 28 ספטמבר 2018, 00:40

מה מועיל הסכם הרוטציה באלעד הרי כבר יש הסכם חתום אחר שלא כובד ולמה יכבדו את ההסכם הנוכחי?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 28 ספטמבר 2018, 00:53

יעשו הסכם שאת ההסכם הזה צריך לכבד...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 28 ספטמבר 2018, 01:13

הישג ענק לישראל פרוש.

הכח שלו עד היום היה המעמד שלו בעיר כשל שריף מקומי כל-יכול. כעת עמדו לפניו שתי ברירות: או לצאת למלחמת בחירות, השמצות, לכלוכים, כאשר לבסוף הוא לכל היותר יהיה ראש עיר של חצי מהתושבים בלבד, או לוותר על חצי קדנציה ולצאת ה'גבר', המבוגר האחראי (כמו שכתב הרב 'אני פה'), וכמובן - מעמדו בעיר יישמר, תסמכו על שרוליק. הוא בחר בחירה חכמה ומשתלמת.

מאידך, הישג ענק ליענקי, שאיכשהו יצא שמהלך ההזוי שהוא הוביל לא התברר כהתאבדות...
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 28 ספטמבר 2018, 10:23

אני חושב שזה שישראל פרוש יכהן במחצית השניה של הקדנציה גם עוזרת לו להגיע לבחירות הבאות כראש עיר מכהן, וזה גם משהו חשוב לו.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 28 ספטמבר 2018, 10:30

1010 כתב:אני חושב שזה שישראל פרוש יכהן במחצית השניה של הקדנציה גם עוזרת לו להגיע לבחירות הבאות כראש עיר מכהן, וזה גם משהו חשוב לו.

איזה חמוד אתה, לא ידעתי שאתה תמים, מה, נראה לך שפינדרוס יתפטר ויקיים הסכמים? מתי ראית בדגל מקיימים הסכמים?
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 28 ספטמבר 2018, 10:47

ועד כתב:
1010 כתב:אני חושב שזה שישראל פרוש יכהן במחצית השניה של הקדנציה גם עוזרת לו להגיע לבחירות הבאות כראש עיר מכהן, וזה גם משהו חשוב לו.

איזה חמוד אתה, לא ידעתי שאתה תמים, מה, נראה לך שפינדרוס יתפטר ויקיים הסכמים? מתי ראית בדגל מקיימים הסכמים?

ראשית כל,עפ''י רוב 'אגודה' היא זו שמפרה הסכמים,בכל מקרה במקרה דידן מדובר בהסכם שנערך ע''י אריה דרעי כך שיש לו קצת יותר תוקף.
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 28 ספטמבר 2018, 11:23

חויזר כתב:
ועד כתב:

ראשית כל,עפ''י רוב 'אגודה' היא זו שמפרה הסכמים,בכל מקרה במקרה דידן מדובר בהסכם שנערך ע''י אריה דרעי כך שיש לו קצת יותר תוקף.

אשרי המאמין
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 28 ספטמבר 2018, 13:30

ההסכם פוצץ ברגע האחרון. ש"ס רצתה את ההסכם אחרי שהגיעו אליה סקרים שהציבור בעיר יצביע בכל מקרה לפרוש. (יעקב ריבלין). אבל משה גפני סירב בתוקף לחתום עליו על אף בקשת הרב משה הלל הירש. (ישראל כהן)
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 28 ספטמבר 2018, 13:44

שום דבר עוד לא סגור, ועכשיו יש חודש ימים להתקוטט.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 28 ספטמבר 2018, 16:17

מקורבי ראש עיריית אלעד אומרים ל'קו החרדי' על הפיצוץ במו"מ: "שרוליק פרוש עשה הכל למען השלום לבקשת גדולי ישראל. לצערינו בעלי מחלוקת לא הסכימו להגיע להבנות כמתבקש ומכניסים את העיר למחלוקת מיותרת. פרוש יתמודד לראשות וינצח כרצון רוב התושבים".

יעקב ריבלין:‏הרקע לפיצוץ בשיחות בין דרעי ופרוש: גורלו הפוליטי של אבי דיין. האיש ששבר את מחסום הבלוק ששס הציבה נגד פרוש בתחילת הקדנציה וזה מסרב להקריב כעת את ראשו כדרישת שס.
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 01 אוקטובר 2018, 23:37

עוצמת האהבה,האהדה והתמיכה לה זוכה ישראל פרוש החג הזה בכל מקום אליו הוא מגיע בעיר אלעד החל מישיבת תורה בתפארתה מעוז דגלאי מובהק וכלה בישיבת שערי תבונה מעוז ש''סי מובהק מוכיחות כי מבחינת תושבי העיר אלעד העסק סגור ,
ישראל פרוש ראש עיריית אלעד!
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי זלמן1 » 02 אוקטובר 2018, 00:30

השאלה היא מה תהיה התוצאה במבחן.

השאלות במבחן הם:
א. האם יהיה קול קורא מהגדולים.
ב. מה יורו רבני העיר.
ג. האם התושבים יצייתו להוראת הרבנים, או שיעשו מה שלבם חפץ.
זלמן1

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 02 אוקטובר 2018, 00:35

זלמן1 כתב:השאלה היא מה תהיה התוצאה במבחן.

השאלות במבחן הם:
ב. מה יורו רבני העיר.

התשובה השלישית מתרצת את הראשונה והשנייה..
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 02 אוקטובר 2018, 00:37

חויזר כתב:

השאלות במבחן הם:
ב. מה יורו רבני העיר.

קשה לדעת.
כי אף פעם דבר כזה לא קרה. אז אין איך לבדוק את זה.
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 02 אוקטובר 2018, 00:47

לב טוב כתב:
חויזר כתב:

השאלות במבחן הם:
ב. מה יורו רבני העיר.

קשה לדעת.

במי תמכו כל רבני ש''ס בבחירות הקודמות?
מי בסופו של דבר ניצח בעזרת לא מעט קולות ספרדיים?
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 02 אוקטובר 2018, 00:55

חויזר כתב:
לב טוב כתב:
חויזר כתב:

השאלות במבחן הם:
ב. מה יורו רבני העיר.

קשה לדעת.

במי תמכו כל רבני ש''ס בבחירות הקודמות?
מי בסופו של דבר ניצח בעזרת לא מעט קולות ספרדיים?

מספרדים אין הוכחה על הדיגלאים.
ומהיכן לך שספרדים הצביעו לפרוש, הרי לקריספל היה יותר קולות מלרשימת ש"ס.
אלא אם כן כוונתך לתימנים.
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 03 אוקטובר 2018, 23:45

דרמה בעיר אלעד!!

ישראל כהן חושף ב'קול ברמה' : דרמה בבחירות באלעד! בשעה האחרונה נשלחה פניה לועדת הבחירות באלעד לפסול את התמודדותו של יצחק פינדרוס שהיא מנוגדת לחוק, בשל כך שמרכז חייו אינו בעיר אלעד
'קול ברמה': חוקר פרטי נשכר לעקוב אחר פינדרוס ומשפחתו, התגלה כי מרכז חייו הוא בירושלים ולא בעיר אלעד.
ישראל כהן ב׳קול ברמה׳: ב׳דגל׳ אומרים בתגובה: ״מדובר בתביעה חסרת בסיס, המוכיחה את החשש של המתחרים מפני נצחונו של פינדרוס. גורמים שאינם מצליחים לפעול בדרכים מקובלות מנסים להשפיע בדרכים עקלקלות על התוצאה״
יקי אדמקר: ‏הפוליטיקה החרדית במיטבה. מישהו הזמין חוקר פרטי לעבודה בשבת ובחגים רק כדי להפיל מועמד מתחרה לראשות העיר.
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 04 אוקטובר 2018, 15:16

המטה של פרוש.
קבצים מצורפים
..........PNG
..........PNG (369.68 KiB) נצפה 2287 פעמים
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 05 אוקטובר 2018, 13:16

ממש מחזיר בתשובה...
קבצים מצורפים
Dor0j-MXgAAwAec.jpg
Dor0j-MXgAAwAec.jpg (58.05 KiB) נצפה 2174 פעמים
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי זלמן1 » 05 אוקטובר 2018, 15:48

רשימה כזו ובחינם???????
הוא יודע כמה כל פריט כזה עולה בקופת העיר?????
זלמן1

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 07 אוקטובר 2018, 21:06

יצחק פינדרוס ירושלמי בנשמה.jpg
יצחק פינדרוס ירושלמי בנשמה.jpg (43.82 KiB) נצפה 1946 פעמים
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 07 אוקטובר 2018, 22:20

הוא בכלל ביתרי בנשמה
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 07 אוקטובר 2018, 23:04

לאיפוא ששולחים אותו.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 07 אוקטובר 2018, 23:19

יש לו 7 נשמות

מוכר???
פאר מיר, לשון הרע רעדט זיך נישט!
(מצוואתי). בקנין דמתנת בריא ומעכשיו. ולא אחזור בי עד לאחר מיתה
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי ליזרזון » 07 אוקטובר 2018, 23:45

תגידו, מה דעתכם, אם פינדרוס מפסיד - הוא גמר את הקריירה?
ליזרזון

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 07 אוקטובר 2018, 23:50

ליזרזון כתב:תגידו, מה דעתכם, אם פינדרוס מפסיד - הוא גמר את הקריירה?

יעבירו אותו לתחנה הבאה..
הנקודה היא שהוא מסיים את הקריירה הציבורית שלו באופן רשמי,כי הוא לא נבחר למועצה אפי' בהנחה שהוא מפסיד את הראשות.
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 07 אוקטובר 2018, 23:50

לדתעי לא, והא ראיה שכבר הפסיד בעבר ולא גמר...
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי ביטחון » 08 אוקטובר 2018, 11:16

זה ברור שלהישאר באלעד הוא הוא יישאר, אלא יחזור לביתו ברובע היהודי. מה יש לו עם אלעד?

אבל הוא איש מוכשר, הוא בוודאי יחליק לתוך תפקיד יוקרתי כמו יו"ר המכון למורשת הכותל או החברה לפיתוח הרובע היהודי.

וכל זה בהנחה שמועמדותו תאושר. אם לא - זאת כפי שמסתמן כרגע, שהרי יד החסידים על העליונה (הוא לא חטף מספיק, פינדרוס מההבטחה הזו?...) ומועמדותו תיפסל - הוא יחזור לירושלים הרבה קודם לכן.

אגב, מעניין מאוד, איפה לומדים כעת ילדיו בירושלים או באלעד?
ביטחון

הודעה שלא נקראהעל ידי ליטאי » 08 אוקטובר 2018, 11:28

פינדרוס שייך לקהילת זילברמן וגם כאשר היה בביתר ילדיו למדו בי-ם ברובע, הוא לא קשור כלל לביתר אלא לי-ם, ואיך ששמעתי אם הוא יפסיד הוא בהחלט מתכוון לפרוש מהפוליטיקה.
ליטאי

הודעה שלא נקראהעל ידי ביטחון » 08 אוקטובר 2018, 11:30

מסכן אז מה רוצים ממנו? זה נראה שלקחו אותו כי עסקנים חזקים ממנו רצו לרשת את מקומו בירושלים והבעיטו אותו לאלעד במטרה שייצא מהפוליטיקה. יש להצדיע לו שהוא לקח על עצמו ביזיונות רק בגלל ש"מצוה לשמוע דברי חכמים". מאחל לו הצלחה בהמשך דרכו בירושלים היכן שרק יפנה.
ביטחון

הודעה שלא נקראהעל ידי ליטאי » 08 אוקטובר 2018, 11:31

איך שהבנתי מה שאמרת הוא אמת צרופה.
ליטאי

הודעה שלא נקראהעל ידי ביטחון » 08 אוקטובר 2018, 11:34

ובכלל הסיכוי הקלוש שהיה לו אולי אולי - התרחק ממנו, לאור הכרזת ש"ס אמש שיתמכו בו רק תמורת רוטציה לחצי השני של הקנדציה (צוריאל קריספל ששוב יוביל את העיר לא יודע לאן)
ביטחון

הודעה שלא נקראהעל ידי ליטאי » 08 אוקטובר 2018, 11:36

פשוט הזוי שדרעי הנחשב (בעבר לפחות) בחור חכם לא מצליח להביא לשם ספרדי מוצלח שיכבוש את העיר.
ליטאי

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 08 אוקטובר 2018, 17:10

לא מאמין שיפסלו לו את הריצה לראשות.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי ברוך השם » 08 אוקטובר 2018, 17:12

ביטחון כתב:ובכלל הסיכוי הקלוש שהיה לו אולי אולי - התרחק ממנו, לאור הכרזת ש"ס אמש שיתמכו בו רק תמורת רוטציה לחצי השני של הקנדציה (צוריאל קריספל ששוב יוביל את העיר לא יודע לאן)

מה המקור לכך, סתם שמועה היפטוטית או מקור רציני.
האם דרעי אכן ביקש רוטציה?
ברוך השם

הודעה שלא נקראהעל ידי ביטחון » 08 אוקטובר 2018, 18:06

אתמול אמר זאת אחד מאנשיו - איני זוכר מי - בקולו בקול חי
ביטחון

הודעה שלא נקראהעל ידי ליזרזון » 08 אוקטובר 2018, 18:46

היועמ"ש של משרד הפנים אישר את מועמדתו של פינדרוס
כעת ממתינים להכרעת ועדת הבחירות שתינתן מחר - כנראה תאשר, וההמשך כנראה בבית משפט.....
ליזרזון

הודעה שלא נקראהעל ידי ליטאי » 08 אוקטובר 2018, 19:52

שמעתי שכנראה שס לא תתמוך בו, א"כ כנראה שאין לפינדרוס סיכוי שם, מעניין למה דגל לא מתנים את התמיכה באבוטבול בתמיכת שס בפינדרוס.
ליטאי

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 08 אוקטובר 2018, 19:56

ליטאי כתב:שמעתי שכנראה שס לא תתמוך בו, א"כ כנראה שאין לפינדרוס סיכוי שם, מעניין למה דגל לא מתנים את התמיכה באבוטבול בתמיכת שס בפינדרוס.

מעניין למה אגו"י לא מתנה את תמיכתה באבוטבול בתמיכת ש"ס ביוסי דייטש.

ולעצם הענין, למה נראה לך שעל צד לתפוס צד ולתמוך לטובת פנדרוס על פניו של פרוש, וכי במה הוא יותר פרענק מפרוש, זה לא ייראה טוב בעיני הספרדים שש"ס תתמוך בג'ינג'י...
וזו רק אחד מהערים ששם נכשלה ההנהגה הפוליטית החדשה של דגל...
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 08 אוקטובר 2018, 20:48

ליטאי כתב:שמעתי שכנראה שס לא תתמוך בו, א"כ כנראה שאין לפינדרוס סיכוי שם, מעניין למה דגל לא מתנים את התמיכה באבוטבול בתמיכת שס בפינדרוס.

הדיל ברור וסגור,
הכל משחקי אסתטיקה שייראה טוב
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 08 אוקטובר 2018, 20:55

פך שמן כתב:

הדיל ברור וסגור,

גם במידה וש"ס יתמכו בו, הוא עדיין זקוק לרחמי שמים מרובים.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 08 אוקטובר 2018, 21:04

1010 כתב:
פך שמן כתב:

הדיל ברור וסגור,

ככה אתה חושב, שיערב לך לדעתי קרב צמוד עם ייתרון מספרית של 1000 קול לפינדרוס, השאלה באיזה עוצמה ר' חיים יתמוך בפינדרוס והאם יבוא לכנס בחירות בעיר
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 08 אוקטובר 2018, 21:20

אם נשפוט עפ"י הסיבה בשלה לא הגיע עד היום, הרי שמהיום והלאה הסיבה רק מתעצמת.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 08 אוקטובר 2018, 21:33

1010 כתב:אם נשפוט עפ"י הסיבה בשלה לא הגיע עד היום, הרי שמהיום והלאה הסיבה רק מתעצמת.

אתה באמת מצפה שהגר"ח יבוא לאלעד חודש לפני הבחירות,
לפי המסורת גם בירושלים הכל יהיה בשבוע האחרון
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 08 אוקטובר 2018, 21:42

פך שמן כתב:
1010 כתב:אם נשפוט עפ"י הסיבה בשלה לא הגיע עד היום, הרי שמהיום והלאה הסיבה רק מתעצמת.

לא הבנתי את תשובתך.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 08 אוקטובר 2018, 21:51

1010 כתב:
פך שמן כתב:

לא הבנתי את תשובתך.

עיין בתגובתך..
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 08 אוקטובר 2018, 21:52

אולי תיאות להסביר שוב, כי לא הבנתי למה אתה מתכוון.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי ליזרזון » 08 אוקטובר 2018, 22:07

פך שמן כתב:
1010 כתב:
פך שמן כתב:

הדיל ברור וסגור,

ככה אתה חושב, שיערב לך לדעתי קרב צמוד עם ייתרון מספרית של 1000 קול לפינדרוס, השאלה באיזה עוצמה ר' חיים יתמוך בפינדרוס והאם יבוא לכנס בחירות בעיר

וואו זו כבר ממש נביאות, לנבא בדיוק את הניצחון הדחוק......
ליזרזון

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 08 אוקטובר 2018, 22:20

ליזרזון כתב:
פך שמן כתב:
1010 כתב:
פך שמן כתב:

הדיל ברור וסגור,

וואו זו כבר ממש נביאות, לנבא בדיוק את הניצחון הדחוק......

דברתי מספרית
מה יהיה רק ה' יודע
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי ליזרזון » 09 אוקטובר 2018, 18:40

ש"ס חתמה הסכם עם פינדרוס, לפי ההסכם לאחר 4 שנים פינדרוס יפרוש ויעביר את ראשות העיר לש"ס
ליזרזון

הודעה שלא נקראהעל ידי ביטחון » 09 אוקטובר 2018, 18:53

מחלקים את בשר הצבי בטרם הוא ניצוד ובלי סיכוי שזה יקרה. גם אני סיכמתי עם טראמפ שאני רץ לנשיאות
ביטחון

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 09 אוקטובר 2018, 19:26

עדיין לא נחתם. לפרוש יש בעיה גם אם ייבחר בלי דגל וש"ס כמעט לא אפשרי שיצליח להרכיב קואליציה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 09 אוקטובר 2018, 20:23

אני פה כתב:עדיין לא נחתם. לפרוש יש בעיה גם אם ייבחר בלי דגל וש"ס כמעט לא אפשרי שיצליח להרכיב קואליציה.

שים לב שאת הבעיה הזאת היה לו גם בתחילת הקדנציה, והתמודד עם זה בטוב טעם.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 09 אוקטובר 2018, 20:56

ויסברג.JPG
ויסברג.JPG (38.42 KiB) נצפה 1366 פעמים
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 09 אוקטובר 2018, 21:08

פרוש לוקח על עצמו אחריות גדולה, שיודע שאם ייבחר זה יהיה ע"י קולות של ספרדים וליטאיים, וזה קצת חילול השם שכולם יראו שהחרדים כבר לא נשמעים לגדולים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 09 אוקטובר 2018, 21:57

בבחירות האחרונות היו 6 מנדטים לג' ודגל יחד, 6 לש"ס, 2 לתימנים ו1 למזרחי. כל מנדט בערך 1000 קולות מתוך בערך 15,000 קול שמצביעים. יוצא שלפינדרוס יש מקסימום 3000 קולות בטוחים, ובשביל לנצח הוא צריך 4.5 מדטים של ש"ס שזה מאוד הרבה. התימנים העמידו לבד מועמד ובטוח לא יתמכו בו, המזרחי חתמו עם פרוש. כך שצפויה מלחמת עולם על כל קול. מ
אידך לפרוש כמעט אין סיכוי כמעט לקואליציה נגיד שיקבל 3 מנדטים ועוד 2 של התימנים ועוד 1 של המזרחי שווה 6 מתןך 15, אלא אם מפלגת יחד של ישי תפתיע ותקבל יותר מ2 מנדטים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי ליזרזון » 09 אוקטובר 2018, 22:36

מתוך אתר הבחירות לכנסת ה-20:
ש"ס - 6193 קול
יהדות התורה - 5000 קול [מספר עגול!!!]
יחד - 2094 קול
כל השאר - 1590 קול
תעשו את החשבון....
ליזרזון

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 09 אוקטובר 2018, 22:50

תוצאות בעירייה

אחוז הצבעה סופי: 88%
קולות מצביעים: 14,434

ראשות העיר
ישראל פרוש: 7,498
צוריאל קריספל: 6,936

מפלגות:
שס: 5,880
ג': 5,270
ה: 1,466
טב: 1,218
עד: 486
מ: 260
מחל: 33 כנזי

חלוקת מנדטים: שס - 6, ג - 6, ה - 2, טב - 1.

לפי הנתונים האלו נראה שרוב ככל מצביעי ש"ס נאמנים לרב שלום כהן והצביעו לקריספל. השאלה אם יהיו נאמנים גם בקריאה להצביע לפינדרוס האשכנזי, ואם כן אז פרוש בבעיה גדולה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 אוקטובר 2018, 11:16

המועמד לראשות העיר אלעד, ברק צברי, מסיר את מועמדותו לראשות העיר אלעד ותומך במועמד ש"ס ודגל התורה, יצחק פינדרוס: "חברים יקרים, אתם שתמכתם והייתם נאמנים אלינו, אני שמח לבשר אתכם שיוצאים לדרך חדשה", כתב צברי.

"הבוקר , אחרי לילה ארוך ומתיש, הצלחנו לקבל ארגז כלים מכובד ביותר, על מנת לשרת אתכם נאמנה. לא עוד מלחמות, לא עוד איבה, לא עוד פחד ואימה. מקבלים את מה שמגיע לנו בזכות ולא בחסד תוך הנהגה משותפת. יישר כח למנהיגי וגדולי הדור שהביאו בשורה של שלום ואחדות לעיר. בהזדמנות זו מאחל לרב יצחק פינדרוס הרבה הצלחה".

כזכור, הבוקר הגיע יצחק פינדרוס למעונו של מרן חכם שלום כהן, נשיא מועצת חכמי התורה, כדי לקבל את ברכתו בהתמודדותו לראשות העיר.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 אוקטובר 2018, 11:33

הסיכויים של פרוש עתה קלושים מאוד, צברי הוא נציג התימנים ששווים אלפי קולות.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 10 אוקטובר 2018, 23:09

ארי קלמן בטוויטר: מסתמן: כשבוע לפני הבחירות יגיעו גדולי ישראל הגר"ח קנייבסקי, הגר"ש כהן, הגר"ג אדלשטיין והרב בעדני יחד עם רבנים נוספים לכינוס בחירות בעיר אלעד.
על פי התוכנית: הגרב"מ אזרחי ינאם בשם רבני דגל התורה, והגר"א אלבז בשם רבני ש"ס.

כנראה שזה נשק יום הדין שלהם.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 11 אוקטובר 2018, 11:50

מקוה שהם לא יעלו על העץ מידי גבוה - עסקני דגה"ת.
הם חייבים להשאיר לעצמם איזה פתח מילוט לרדת מהעץ, אם וכאשר...

[אני כעת לא יודע למי יש יותר סיכויים, אבל אני חושש לכבוד התורה באם יתברר במוצאי יום הבחירות ש..., בפרט אם יהיה מעמד שכזה.]
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי ליזרזון » 11 אוקטובר 2018, 13:28

אולי תסבירו לי מה פשר מעמד שכזה - אם אכן יתקיים
וכי מדובר בהצלת העיר משמד/חילול שבת/סגירת ישיבות? או למצער הצלת העיר מניהול כושל וכדו'?
ליזרזון

הודעה שלא נקראהעל ידי ליזרזון » 11 אוקטובר 2018, 13:34

והכי יפה ששמתי בראיון בקול חי עם קריספל, שמתלונן שהוא עזר המון לבתי כנסת ספרדיים ופרוש גנב לו את הקרדיט
זאת אומרת שעושים מעמד לא למען בית כנסת וכדו' - שפרוש נותן ויתן - אלא למען "קרדיט"
ליזרזון

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 11 אוקטובר 2018, 13:35

ליזרזון כתב:אולי תסבירו לי מה פשר מעמד שכזה - אם אכן יתקיים
וכי מדובר בהצלת העיר משמד/חילול שבת/סגירת ישיבות? או למצער הצלת העיר מניהול כושל וכדו'?

העמדת הדת על תילה שלא יעיזו לזלזל בהסכמים ;)
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 11 אוקטובר 2018, 14:59

ש"ס מתגייסת להכניס ג'ינג'י משלהם בעירייה....
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 11 אוקטובר 2018, 15:21

DpOIZgNXoAAK8dm.jpg
DpOIZgNXoAAK8dm.jpg (44.78 KiB) נצפה 980 פעמים
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 11 אוקטובר 2018, 15:21

פינדרוס הביתה, פינדרוס הביתה...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי ליזרזון » 11 אוקטובר 2018, 16:49

אני שואל שאלה עמרצית כי אני לא מכיר בכלל את אלעד
מדוע היו צריכים להצניח מועמד מבחוץ, האם אין שום ליטאי מוצלח בכל אלעד?
אם הייתי תושב שם הייתי קצת מתבייש בהצנחה הזו
ליזרזון

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 11 אוקטובר 2018, 16:55

ליזרזון כתב:אני שואל שאלה עמרצית כי אני לא מכיר בכלל את אלעד
מדוע היו צריכים להצניח מועמד מבחוץ, האם אין שום ליטאי מוצלח בכל אלעד?
אם הייתי תושב שם הייתי קצת מתבייש בהצנחה הזו

זה מראה שלמפלגת דגל התורה אכפת על המפלגה כמפלגה ולא על העיר עצמה, אילו היו מחפשים משהו טוב לעיר היו מחפשים מישהו מתוך העיר, לא אחד שלא יודע כמה עולה הכניסה למקוה לעיר...
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 11 אוקטובר 2018, 21:15

ריבלין בטורו ב'בקהילה': בחוגי דגל בעיר אלעד טוענים שברק צברי היה זה שהגיש את התלונה וניהל מלחמה נגד ישיבת תורה בתפארתה שכמעט סגרה את הישיבה. צברי לפי ההסכם החשאי אמור להיות הסגן השני של ש"ס. בימים כתיקונם ידיעה זו בלבד די היתה כדי שהסכם זה לא יחתם.

עוד מריבלין ב'בקהילה': קריספל שאמור לנהל את העיר בשותפות רחוק מלהיות חביב הליטאים בעיר הזוכרים לו את ימי כהונתו בראשות העיר. ההסכם שמחזיר את העיר לש"ס לאחר שלוש קדנציות כושלות שלה בראשות הוא לצנינים בעיני ליטאים רבים בעיר.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משיב. » 11 אוקטובר 2018, 22:19

אלעד: הרב שלום ארוש חתם על מכתב תמיכה בישראל פרוש.

באירוע חנוכת הבית לתלמוד תורה ברסלב באלעד, נשא דברים נשיא המוסדות ובמהלכם הביע את תמיכתו ברב ישראל פרוש.

"אני תומך בישראל פרוש בכל הכוח", אמר.

הרב ארוש שליט"א ביקש מהנוכחים להתפלל עבור הצלחתו של ישראל פרוש בהתמודדות לראשות העיר ואף הפתיע ואמר "אני גוזר עליו שהוא יהיה ראש העיר באלעד".

עוד אמר הרב ארוש שליט"א כי "יש לנו הכרת הטוב גדולה אליו. הוא מסור ודואג לכל מה שקשור לתורת רבנו".

קהילת ברסלב המורחבת בעיר אלעד הנשמעת למרותו של הרב ארוש מונה על פי הערכות קרוב לאלף משפחות, בעיקר מהמגזר הספרדי שבדרך כלל מסונפים לש"ס. תמיכה כזו ובאופן פומבי, בה מנהיג הקהילה מבקש מהנוכחים גם לפעול למען ההצלחה של פרוש בהתמודדות, מעלה באופן דרמטי את סיכוייו של פרוש לנצח בהתמודדות.
משיב.

הודעה שלא נקראהעל ידי משיב. » 11 אוקטובר 2018, 22:35

אני פה כתב:תוצאות בעירייה

אחוז הצבעה סופי: 88%
קולות מצביעים: 14,434

ראשות העיר
ישראל פרוש: 7,498
צוריאל קריספל: 6,936

מפלגות:
שס: 5,880
ג': 5,270
ה: 1,466
טב: 1,218
עד: 486
מ: 260
מחל: 33 כנזי

חלוקת מנדטים: שס - 6, ג - 6, ה - 2, טב - 1.

לפי הנתונים האלו נראה שרוב ככל מצביעי ש"ס נאמנים לרב שלום כהן והצביעו לקריספל. השאלה אם יהיו נאמנים גם בקריאה להצביע לפינדרוס האשכנזי, ואם כן אז פרוש בבעיה גדולה.

לפרוש: מחצית ג 2500 + יחד (קריאת הרב מזוז) 2000 + טב 1200 + 1800 (תמיכת הרב ארוש.) = 7500.
לפינדרוס: מחצית ג 2500 + שס בניכוי אנשי הרב ארוש 4000 + תימנים 1500. = 8000.
די צמוד. השאלה למי היה יותר גידול בחמש השנים האחרונות.
משיב.

הודעה שלא נקראהעל ידי ברוך השם » 11 אוקטובר 2018, 22:43

שכחת להוסיף את עץ בני תורה,
כמדומני שהם גם רצים באלעד ותומכים בפרוש, כמה קולות הם 500?
ברוך השם

הבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G] ו־72 אורחים