הבחירות לרשויות המקומיות -***הימורים***-

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: הבחירות לרשויות המקומיות -***הימורים***-

הודעה שלא נקראהעל ידי אברהם משה » 10 אוקטובר 2018, 02:58

אחרי בדיקה שעשיתי בקובצי אקסל של הבחירות הקודמות , לדעתי בבסיס הטבעי , לדגל יש יותר קולות , אבל , וכאן מגיע האבל הגדול , שימו לב לנתון הבא בשכונות גאולה , מאה שערים , זכרון משה , ומקור ברוך , יש 28 אלף בעלי זכות הצבעה (בפעם שעברה) רק 45 אחוז מהם הצביעו , זאת אומרת 15 אלף קולות , וזה עוד לא כולל מרכז העיר /יפו ורוממה בכלל , לשם השוואה , בכל רמת שלמה יש 9000 בעלי זכות הצבעה , עם 82 אחוזי הצבעה בבחירות שעברו , כנ"ל בהר נוף , המגמה דומה ברמות ובנווה יעקב בריכוזים החרדיים , מה שאומר שלדגל , יש את הציבור שלה וזהו , פחות או יותר , לאגודה יש הרבה פוטנציאל , אני לא אומר שכל גאולה /מאה שערים /מקור ברוך /זכרון משה , יצביעו הפעם לאגודה , יש שם קנאים רבים וכ"ו , אבל יש הרבה לא מוגדרים , קנאים מתונים , קרלין , ברסלב משובו בנים /בעלי תשובה שלדעתי לא יצאו בכלל להצביע בבחירות הקודמות , אם אגודה תשקיע "ותשב " עליהם , הם בסוף היום יכולים להביא יותר קולות מדגל , דרך אגב , גם ברוממה( באיזור החסידי למעלה , לא סורוצקין) יש כמעט 40 אחוז שלא יצאו להצביע , רבים מהם חסידים /חוצניקים שאף אחד לא טרח להוציא לקלפי , לסיכום , על הנייר יש לדגל יותר קולות , בפוטנציאל של קולות נוספים רבים , לאגודה יש יתרון מוחץ , לכן לא הייתי מהמר כמה מנדטים יביאו כל אחד , אבל במידה שאגודה לא ישבו רגל על רגל ויצאו לעבוד חזק הם יביאו 30 אלף קול בוודאות , אבל יש אפשרות שהרבה יותר , זה בעיקר תלוי בה , אם חסידות גור ושלומי אמונים ייתגייסו , דגל עוד תופתע במוצאי יום הבחירות.
אברהם משה

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי דודגדול » 10 אוקטובר 2018, 07:26

אברהם משה כתב:אחרי בדיקה שעשיתי בקובצי אקסל של הבחירות הקודמות .

אפשר בבקשה להעלות אותו לתועלת הכלל
דודגדול

הודעה שלא נקראהעל ידי ליזרזון » 10 אוקטובר 2018, 08:19

כך טוענים פרשנים מסויימים - שיהיה דיל אלעד/ירושלים
ליזרזון

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 10 אוקטובר 2018, 08:25

קשה להאמין שפרוש יוותר כ"כ מהר על אלעד.
ואפי' א"כ מה יהיה הסוכריה שיתן לש"ס?
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 אוקטובר 2018, 10:41

אברהם משה כתב:אחרי בדיקה שעשיתי בקובצי אקסל של הבחירות הקודמות , לדעתי בבסיס הטבעי , לדגל יש יותר קולות , אבל , וכאן מגיע האבל הגדול , שימו לב לנתון הבא בשכונות גאולה , מאה שערים , זכרון משה , ומקור ברוך , יש 28 אלף בעלי זכות הצבעה (בפעם שעברה) רק 45 אחוז מהם הצביעו , זאת אומרת 15 אלף קולות , וזה עוד לא כולל מרכז העיר /יפו ורוממה בכלל , לשם השוואה , בכל רמת שלמה יש 9000 בעלי זכות הצבעה , עם 82 אחוזי הצבעה בבחירות שעברו , כנ"ל בהר נוף , המגמה דומה ברמות ובנווה יעקב בריכוזים החרדיים , מה שאומר שלדגל , יש את הציבור שלה וזהו , פחות או יותר , לאגודה יש הרבה פוטנציאל , אני לא אומר שכל גאולה /מאה שערים /מקור ברוך /זכרון משה , יצביעו הפעם לאגודה , יש שם קנאים רבים וכ"ו , אבל יש הרבה לא מוגדרים , קנאים מתונים , קרלין , ברסלב משובו בנים /בעלי תשובה שלדעתי לא יצאו בכלל להצביע בבחירות הקודמות , אם אגודה תשקיע "ותשב " עליהם , הם בסוף היום יכולים להביא יותר קולות מדגל , דרך אגב , גם ברוממה( באיזור החסידי למעלה , לא סורוצקין) יש כמעט 40 אחוז שלא יצאו להצביע , רבים מהם חסידים /חוצניקים שאף אחד לא טרח להוציא לקלפי , לסיכום , על הנייר יש לדגל יותר קולות , בפוטנציאל של קולות נוספים רבים , לאגודה יש יתרון מוחץ , לכן לא הייתי מהמר כמה מנדטים יביאו כל אחד , אבל במידה שאגודה לא ישבו רגל על רגל ויצאו לעבוד חזק הם יביאו 30 אלף קול בוודאות , אבל יש אפשרות שהרבה יותר , זה בעיקר תלוי בה , אם חסידות גור ושלומי אמונים ייתגייסו , דגל עוד תופתע במוצאי יום הבחירות.

זה אחד מהטענות של דגל שאגודה לא עבדו קשה פעם שעברה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אברהם משה » 10 אוקטובר 2018, 11:07

סתם לשם השוואה , רק בזכרון משה ומקור ברוך יש אותו כמות קולות כמו בכל רמת שלמה , בגאולה ומאה שערים כמו ברמת שלמה והר נוף ביחד , ועוד לא דברתי על רוממה על כל מגדלי המגורים שנבנו שם בשנים האחרונות ומאכלסים ברובם חסידים , פרוש הוכיח בבחירות שעברו בבית שמש , שהוא מסוגל להביא את אותם קולות שהם לא חלק מהמאגר הטבעי של אגודה , חצי מכוח בבית שמש שייכים לקהילות ירושלים כמו מתמידים /ברסלב /קהילות קנאיות מתונות וכ"ו , גם בירושלים יש את אותם קהילות , לכן תכלס הכל תלוי באגודה , וכמה הם יעבדו חזק להביא את אותם קולות לקלפי.
אברהם משה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 אוקטובר 2018, 11:08

כנראה שהמתים יעבדו קשה ...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אברהם משה » 10 אוקטובר 2018, 11:28

דודגדול כתב:
אברהם משה כתב:אחרי בדיקה שעשיתי בקובצי אקסל של הבחירות הקודמות .

אפשר בבקשה להעלות אותו לתועלת הכלל

אני לא יודע איך עושים זאת , חפש , תוצאות הבחירות לעיריית ירושלים לפי תת רובע , יצא לך בתוצאה הראשונה.
אברהם משה

הודעה שלא נקראהעל ידי אברהם משה » 10 אוקטובר 2018, 14:25

ההערכה שלי למספר הקולות , בבסיס , אגודה =25 אלף , דגל = 30 עד 35 אלף קול , השאר לא מזוהים , מחוץ למאגר הטבעי , אגודה 10 אלף עד 15 אלף נוספים , דגל אלפים בודדים , אם אגודה תתגייס כולה למערכה סטייל תשמ"ט , הם יכולים אפילו לסיים ביתרון קל מול דגל.
אברהם משה

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 10 אוקטובר 2018, 14:41

הציבור לא כל כך בקטע של התלהבות והתרגשות. אכן זה דופק לרוב הציבור על העורקים בערך כמו הבחירות להסתדרות העובדים הלאומית נפת דרום.
מה שהיה בתשמ"ט הוא לא מה שעכשיו, ובזה יש יתרון מובנה לדגל התורה, לא יתרון מספרי שמגוחך אפילו לחשוב ככה, אלא יתרון ''מנטלי''. הרבה ליטאים חם להם העניין של ''להראות להם'' ו''אנחנו קיימים יען אנחנו קיימים'', ו''אנחנו מקופחים'', ובדרך כלל אצל חסידים הרגשות האלו נמוגים לאחר נישואיהם כשיוצאים המה את פתחי הישיבה ואולי גם קודם.
הנציגים והעסקנים שלהם מספרים להם סיפורים מסמרי שיער על קיפוחים והפליות, והציבור את האמת יודע שזה הכל גיבובי שטויות, אבל נהנים להמשיך את השיח הזה, זה אולי גורם להם ריגוש והתלהבות.
הנה תראו את הקמפיין של יתד החינמי שחולק אמש לכולם בדואר. רואים איור של קראוון ומתחתיו שרטוט של בניין מפואר, והציבור נשאל: האם נמשיך להיות ''מיעוט זניח''? האם נמשיך להיות מופלים ''במוסדות התורה והחינוך'' (........) האם נמשיך להזדקק לחסדם של אחרים ????
תחליטו אתם, כולכם, חסידים וליטאים. האם יש בדל אמת בגיבובי השטויות האלו?
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 10 אוקטובר 2018, 14:54

אברהם משה כתב:אחרי בדיקה שעשיתי בקובצי אקסל של הבחירות הקודמות , לדעתי בבסיס הטבעי , לדגל יש יותר קולות , אבל , וכאן מגיע האבל הגדול , שימו לב לנתון הבא בשכונות גאולה , מאה שערים , זכרון משה , ומקור ברוך , יש 28 אלף בעלי זכות הצבעה (בפעם שעברה) רק 45 אחוז מהם הצביעו , זאת אומרת 15 אלף קולות , וזה עוד לא כולל מרכז העיר /יפו ורוממה בכלל , לשם השוואה , בכל רמת שלמה יש 9000 בעלי זכות הצבעה , עם 82 אחוזי הצבעה בבחירות שעברו , כנ"ל בהר נוף , המגמה דומה ברמות ובנווה יעקב בריכוזים החרדיים , מה שאומר שלדגל , יש את הציבור שלה וזהו , פחות או יותר , לאגודה יש הרבה פוטנציאל , אני לא אומר שכל גאולה /מאה שערים /מקור ברוך /זכרון משה , יצביעו הפעם לאגודה , יש שם קנאים רבים וכ"ו , אבל יש הרבה לא מוגדרים , קנאים מתונים , קרלין , ברסלב משובו בנים /בעלי תשובה שלדעתי לא יצאו בכלל להצביע בבחירות הקודמות , אם אגודה תשקיע "ותשב " עליהם , הם בסוף היום יכולים להביא יותר קולות מדגל , דרך אגב , גם ברוממה( באיזור החסידי למעלה , לא סורוצקין) יש כמעט 40 אחוז שלא יצאו להצביע , רבים מהם חסידים /חוצניקים שאף אחד לא טרח להוציא לקלפי , לסיכום , על הנייר יש לדגל יותר קולות , בפוטנציאל של קולות נוספים רבים , לאגודה יש יתרון מוחץ , לכן לא הייתי מהמר כמה מנדטים יביאו כל אחד , אבל במידה שאגודה לא ישבו רגל על רגל ויצאו לעבוד חזק הם יביאו 30 אלף קול בוודאות , אבל יש אפשרות שהרבה יותר , זה בעיקר תלוי בה , אם חסידות גור ושלומי אמונים ייתגייסו , דגל עוד תופתע במוצאי יום הבחירות.

מעניין מאוד מש"כ.
בלינק שהביאו אתמול פה מאחד האתרים שסיכם את הבחירות הקודמות, שם רואים שדווקא בשכונות הליטאיות היו אחוזי הצבעה נמוכים.
מה פשר הדבר ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 10 אוקטובר 2018, 14:56

עקיב'לה כתב:האם יש בדל אמת בגיבובי השטויות האלו?

נאום התוכחה: "לנו אסור להביע דעה, אנו בעלי מחלוקת?"
הגאון רבי ברוך סולובייצ'יק, אשר מעורב בכל המהלכים הפוליטיים במגזר החרדי בי-ם בבחירות הללו, נשא דברים היום (רביעי) בכינוס 'דגל התורה' בירושלים בהשתתפות רבני השכונות ונציגי המפלגה בעיר.
כיכר השבת
"הציבור של דגל התורה הוא הציבור הכי גדול בירושלים של יהודים חרדים שמאוגדים ביחד". פתח ר' ברוך את נאומו. "זה לא רק הנחה שלנו, אני יודע מאנשים מ'אגודה' הם גם יודעים את זה שאנחנו הציבור הכי גדול בירושלים מבחינה מספרית".
הגר"ב סיפר לנוכחים, כי גם בשלב ש'אגודת ישראל' הסכימה לחלוק חצי חצי בנציגות, היא הקשיחה את התנאים: "כשיושבים למשא ומתן - דבר ראשון, כמה תנאים הם עושים לנו בשביל לתת חצי חצי, הם מוכנים לוותר לנו לתת לנו חצי אבל יש לזה כל מיני תנאים שאני צריך לשלם בשביל זה, הם קוראים לזה וויתורים מפליגים לתת את המינימום שמגיע, אנחנו כבני תורה יודעים להוריד את הראש - אבל כמובן עד מידה מסוימת. זה לא שייך בכל מחיר".
בדבריו ניסה ראש הישיבה להסביר לנוכחים מה היתרון של נציגות גדולה בעירייה: "לא הרבה זמן אני מכיר את המערכת הפוליטית, בזמן שלמדתי להכיר אותה כל קבוצה שיש לה יותר קולות בעירייה יש לה יותר כוח לקבל את מה שמגיע לה".
"אם למשל היום המצב הוא שלדגל התורה יש 3 נציגים ולאגודה יש 5 נציגים, ומתעוררת שאלה על איזה הקצאה ויש איזה רבה (אדמו"ר) שיש לו נניח 20 חסידים שמעוניין בהקצאה, ואז יש ממול קהילה של 180 בני תורה שאין להם איפה להתפלל. ל'אגודה' יש 5 אנשים שדואגים לחסידות הזו שרוצה להקים לעצמה הקצאה, ה-180 בני תורה שילכו לחפש להם מקום אחר איפה להתפלל".
מוסיף הגר"ב: "אלו דברים שבכל יום! זה לא דברים שמתרחשים עם אחת. הם עוזרים גם לנו אבל הם דואגים בצדק לציבור שלהם ואנחנו רוצים לדאוג לציבור שלנו וזה תלוי בכוח שיש לנו בעירייה".
בתיעוד שמתפרסם ב'כיכר השבת', מספר ראש הישיבה על דעתו באשר ל"פלג" "כשיש הקצאה של קבוצה מסוימת שהתפלגה מ'דגל התורה', יש שחושבים שאסור לתת להם שום הקצאה, אני חושב כי צריך לתת לכל קבוצה כפי הגודל שלה".
בדבריו הזכיר ראש הישיבה, כי אגודת ישראל הצביע עבור "הפלג" באחת ההקצאות בירושלים תמורת תמיכה בהם בבחירות, "הייתה איזה הקצאה של אברכים בשכונה בירושלים היה שם מעל 100 אברכים וקבוצה קטנה (הפלג) רצו את הקצאה והחסידים הלכו אתם, כי הם אמרו את 'דגל' יש לנו בכיס, אז ממילא לא צריך לדאוג להם, הכל מתנהל בחשבונות. הדברים לא מתנהלים ביושר כמו שצריך".
עוד הוסיף ראש הישיבה לספר על המו"מ שהתנהל בחדרי חדרים: "המו"מ התנהל בצורה כזו – שלא מגיע לנו שום דבר, כי דגל התורה זה גוף חדש שקם, שצריך לתת לו כמה שצריך לקנות אותו אבל לא שמגיע בדין משהו".
"הם (אגודת ישראל) מחליטים שצריך להעמיד יהודי חרדי לראשות העיר ירושלים, זה שאלה גדולה אני לא יכול לפסוק. דיברנו עם גדולי ישראל וזה ספק גדול אם צריך לעשות את זה. הם החליטו שצריך לעשות את זה, ואנחנו חייבים ללכת אתם בכל מחיר ואין שום אפשרות להביע דעה אחרת, הם החליטו שצריכים לעשות את זה, חייבים ללכת. אם לא עושים את זה אז אנחנו בעלי מחלוקת. למה? כי יש לנו דעה! אסור שיהיה לנו דעה".
הגר"ב סולובייצ'יק סיפר על ראשי הישיבות מאגודת ישראל שהגיעו ביום הגשת הרשימות לדבר על לבם של רבני דגל התורה: "ישבתי עם כמה ראשי ישיבות שבאו לדבר על הנושא של אחדות שאלתי אותם – שהיה נושא של גיוס לא היה נושא של אחדות?! אחדות יש רק כשאגודת ישראל מפחדת שהם הולכים להפסיד משהו מהנחלה, אז פתאום יש שלום, במקומות אחרים אין שלום רק איפה שיש נזק לאגודת ישראל שם צריך ללכת בשלום".
"אני חושב שלמעשה הולכים בנפרד זה טוב לכולם, טוב ל'דגל התורה' שנוכל למדוד פעם את הכוח של אגודת ישראל. כל אלה שמצביעים לכל מיני מפלגות להראות שדגל התורה חלשה, הם לא יכולים כעת לעשות את זה, וזה דבר חשוב מאוד לראות את הכוח של מי שכפוף לגדולי ישראל, ושל מי שעושה שבת לעצמו".
"אנחנו לא צריכים סגן ומשכורת צריכים להילחם על כל דבר שהאברכים צריכים בשכונות, אסור לנו לשכוח מי הביא אותנו למצב הזה שאנחנו נמצאים בידיים של ראש עיר שמנסה לחבל בכל דבר שבקדושה.. ה'לשם שמים' הביא את זה? האחדות והשלום הביאו את זה? מי הביא את המצב הזה מישהו יצר את המצב הזה ש-10 שנים שירושלים מידרדרת על כל מה שקורה פה בכל התחומים לא רק על קדושת ירושלים. זה גם למען השלום? אז לא היה שלום? פתאום התעוררו".
בסיום דבריו אמר ראש הישיבה: "אנחנו לא נחפש שום מלחמה, לא נלך לשכנע אף אחד שרוצה להצביע ג' חשוב שתהיה נציגות חזקה גם לדגל. אנחנו רוצים דבר אחד - מי שאתנו ומי שצריך אותנו ומי שנצרך לנציגות הזו שיצביע באמת ושכולם יבואו להצביע".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 10 אוקטובר 2018, 14:58

את הדרשה הזאת - של היום יום רביעי בשבת קראתי כבר שבוע שעבר...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי אברהם משה » 10 אוקטובר 2018, 15:01

גאליציינער כתב:

מעניין מאוד מש"כ.
בלינק שהביאו אתמול פה מאחד האתרים שסיכם את הבחירות הקודמות, שם רואים שדווקא בשכונות הליטאיות היו אחוזי הצבעה נמוכים.
מה פשר הדבר ?

רמת שלמה היא חרדית לגמרי עם יתרון גדול לדגל , עם 82 אחוזי הצבעה , לא מדגם מייצג ?
אברהם משה

הודעה שלא נקראהעל ידי אברהם משה » 10 אוקטובר 2018, 15:10

עקיב'לה כתב:הציבור לא כל כך בקטע של התלהבות והתרגשות. אכן זה דופק לרוב הציבור על העורקים בערך כמו הבחירות להסתדרות העובדים הלאומית נפת דרום.
מה שהיה בתשמ"ט הוא לא מה שעכשיו, ובזה יש יתרון מובנה לדגל התורה, לא יתרון מספרי שמגוחך אפילו לחשוב ככה, אלא יתרון ''מנטלי''. הרבה ליטאים חם להם העניין של ''להראות להם'' ו''אנחנו קיימים יען אנחנו קיימים'', ו''אנחנו מקופחים'', ובדרך כלל אצל חסידים הרגשות האלו נמוגים לאחר נישואיהם כשיוצאים המה את פתחי הישיבה ואולי גם קודם.
הנציגים והעסקנים שלהם מספרים להם סיפורים מסמרי שיער על קיפוחים והפליות, והציבור את האמת יודע שזה הכל גיבובי שטויות, אבל נהנים להמשיך את השיח הזה, זה אולי גורם להם ריגוש והתלהבות.
הנה תראו את הקמפיין של יתד החינמי שחולק אמש לכולם בדואר. רואים איור של קראוון ומתחתיו שרטוט של בניין מפואר, והציבור נשאל: האם נמשיך להיות ''מיעוט זניח''? האם נמשיך להיות מופלים ''במוסדות התורה והחינוך'' (........) האם נמשיך להזדקק לחסדם של אחרים ????
תחליטו אתם, כולכם, חסידים וליטאים. האם יש בדל אמת בגיבובי השטויות האלו?

אל תהיה בטוח , חכה לימים האחרונים שלפני הבחירות , אין לי ספק שבשבוע האחרון , נראה התגייסות מוחלטת של אגודה , אולי לא כמו מ"ט , אבל לא רחוק משם , לחב"ד יש נציג במקום רביעי , מה שתורם לאווירת תשמ"ט , אתה באמת חושב ששועלי קרבות פוליטיים כמו ליצמן ופרוש יתנו לדגל את ירושלים על מגש של כסף ? הקרב הגדול יתחיל שבוע/שבוע וחצי לפני הבחירות.
אברהם משה

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 10 אוקטובר 2018, 15:19

משולש כתב:

הגאון רבי ברוך סולובייצ'יק, אשר מעורב בכל המהלכים הפוליטיים במגזר החרדי בי-ם בבחירות הללו, נשא דברים היום (רביעי) בכינוס 'דגל התורה' בירושלים בהשתתפות רבני השכונות ונציגי המפלגה בעיר.
כיכר השבת
"הציבור של דגל התורה הוא הציבור הכי גדול בירושלים של יהודים חרדים שמאוגדים ביחד". פתח ר' ברוך את נאומו. "זה לא רק הנחה שלנו, אני יודע מאנשים מ'אגודה' הם גם יודעים את זה שאנחנו הציבור הכי גדול בירושלים מבחינה מספרית".
הגר"ב סיפר לנוכחים, כי גם בשלב ש'אגודת ישראל' הסכימה לחלוק חצי חצי בנציגות, היא הקשיחה את התנאים: "כשיושבים למשא ומתן - דבר ראשון, כמה תנאים הם עושים לנו בשביל לתת חצי חצי, הם מוכנים לוותר לנו לתת לנו חצי אבל יש לזה כל מיני תנאים שאני צריך לשלם בשביל זה, הם קוראים לזה וויתורים מפליגים לתת את המינימום שמגיע, אנחנו כבני תורה יודעים להוריד את הראש - אבל כמובן עד מידה מסוימת. זה לא שייך בכל מחיר".
בדבריו ניסה ראש הישיבה להסביר לנוכחים מה היתרון של נציגות גדולה בעירייה: "לא הרבה זמן אני מכיר את המערכת הפוליטית, בזמן שלמדתי להכיר אותה כל קבוצה שיש לה יותר קולות בעירייה יש לה יותר כוח לקבל את מה שמגיע לה".
"אם למשל היום המצב הוא שלדגל התורה יש 3 נציגים ולאגודה יש 5 נציגים, ומתעוררת שאלה על איזה הקצאה ויש איזה רבה (אדמו"ר) שיש לו נניח 20 חסידים שמעוניין בהקצאה, ואז יש ממול קהילה של 180 בני תורה שאין להם איפה להתפלל. ל'אגודה' יש 5 אנשים שדואגים לחסידות הזו שרוצה להקים לעצמה הקצאה, ה-180 בני תורה שילכו לחפש להם מקום אחר איפה להתפלל".
מוסיף הגר"ב: "אלו דברים שבכל יום! זה לא דברים שמתרחשים עם אחת. הם עוזרים גם לנו אבל הם דואגים בצדק לציבור שלהם ואנחנו רוצים לדאוג לציבור שלנו וזה תלוי בכוח שיש לנו בעירייה".
בתיעוד שמתפרסם ב'כיכר השבת', מספר ראש הישיבה על דעתו באשר ל"פלג" "כשיש הקצאה של קבוצה מסוימת שהתפלגה מ'דגל התורה', יש שחושבים שאסור לתת להם שום הקצאה, אני חושב כי צריך לתת לכל קבוצה כפי הגודל שלה".
בדבריו הזכיר ראש הישיבה, כי אגודת ישראל הצביע עבור "הפלג" באחת ההקצאות בירושלים תמורת תמיכה בהם בבחירות, "הייתה איזה הקצאה של אברכים בשכונה בירושלים היה שם מעל 100 אברכים וקבוצה קטנה (הפלג) רצו את הקצאה והחסידים הלכו אתם, כי הם אמרו את 'דגל' יש לנו בכיס, אז ממילא לא צריך לדאוג להם, הכל מתנהל בחשבונות. הדברים לא מתנהלים ביושר כמו שצריך".
עוד הוסיף ראש הישיבה לספר על המו"מ שהתנהל בחדרי חדרים: "המו"מ התנהל בצורה כזו – שלא מגיע לנו שום דבר, כי דגל התורה זה גוף חדש שקם, שצריך לתת לו כמה שצריך לקנות אותו אבל לא שמגיע בדין משהו".
"הם (אגודת ישראל) מחליטים שצריך להעמיד יהודי חרדי לראשות העיר ירושלים, זה שאלה גדולה אני לא יכול לפסוק. דיברנו עם גדולי ישראל וזה ספק גדול אם צריך לעשות את זה. הם החליטו שצריך לעשות את זה, ואנחנו חייבים ללכת אתם בכל מחיר ואין שום אפשרות להביע דעה אחרת, הם החליטו שצריכים לעשות את זה, חייבים ללכת. אם לא עושים את זה אז אנחנו בעלי מחלוקת. למה? כי יש לנו דעה! אסור שיהיה לנו דעה".
הגר"ב סולובייצ'יק סיפר על ראשי הישיבות מאגודת ישראל שהגיעו ביום הגשת הרשימות לדבר על לבם של רבני דגל התורה: "ישבתי עם כמה ראשי ישיבות שבאו לדבר על הנושא של אחדות שאלתי אותם – שהיה נושא של גיוס לא היה נושא של אחדות?! אחדות יש רק כשאגודת ישראל מפחדת שהם הולכים להפסיד משהו מהנחלה, אז פתאום יש שלום, במקומות אחרים אין שלום רק איפה שיש נזק לאגודת ישראל שם צריך ללכת בשלום".
"אני חושב שלמעשה הולכים בנפרד זה טוב לכולם, טוב ל'דגל התורה' שנוכל למדוד פעם את הכוח של אגודת ישראל. כל אלה שמצביעים לכל מיני מפלגות להראות שדגל התורה חלשה, הם לא יכולים כעת לעשות את זה, וזה דבר חשוב מאוד לראות את הכוח של מי שכפוף לגדולי ישראל, ושל מי שעושה שבת לעצמו".
"אנחנו לא צריכים סגן ומשכורת צריכים להילחם על כל דבר שהאברכים צריכים בשכונות, אסור לנו לשכוח מי הביא אותנו למצב הזה שאנחנו נמצאים בידיים של ראש עיר שמנסה לחבל בכל דבר שבקדושה.. ה'לשם שמים' הביא את זה? האחדות והשלום הביאו את זה? מי הביא את המצב הזה מישהו יצר את המצב הזה ש-10 שנים שירושלים מידרדרת על כל מה שקורה פה בכל התחומים לא רק על קדושת ירושלים. זה גם למען השלום? אז לא היה שלום? פתאום התעוררו".
בסיום דבריו אמר ראש הישיבה: "אנחנו לא נחפש שום מלחמה, לא נלך לשכנע אף אחד שרוצה להצביע ג' חשוב שתהיה נציגות חזקה גם לדגל. אנחנו רוצים דבר אחד - מי שאתנו ומי שצריך אותנו ומי שנצרך לנציגות הזו שיצביע באמת ושכולם יבואו להצביע".

אני מסכים עם כל מילה
דגל צריך לרוץ לבד לדאוג לאברכים וכו
אבל לתמוך במשה ליאון האיש קש של המושחתים?? ואם הוא חלילה יבחר אז באמת אסור לנו לשכוח מי הביא את המצב הזה שאנחנו נמצאים בידיים של ראש העיר שמנסה לחבל בכל דבר ולא רק של קדושה....
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 10 אוקטובר 2018, 15:28

כל הליטאים מוזמנים ''להסכים עם כל מילה'', ולהאשים את כל מי שינסה להתווכח ב''ביזוי כבוד התורה''.
ואנו רק נקווה לרמת שיח בגרותית יותר בלי להטריח אותנו במונולוגים ארוכים שאסור לנו גם להשיב עליהם.
אני מצפה לתשובה עניינית. באיזו עליונות נמצאים החסידים בעשור האחרון כך שאפילו אילו רצו היו יכולים לקפח או להפלות את הליטאים??? והאם הטענה הזו שנשמעת כה קשה על עשרים חסידים שהעיפו מאה שמונים ליטאים עומדת במבחן המציאות, ואם כן האם יש למישהו דוגמה לסיפור מסמר שערות זה?
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 אוקטובר 2018, 15:30

עצם זה שלחסידים היו בעשר שנים אחרונות 5 מול 3 לטובתם כשהמצב הוא הפוך, זה אכן נשמע לא צודק וקצת פוגעני. לגבי ההקצאות אין מה לעשות כל אחד דואג לקהילה שלו, כך זה עובד.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 10 אוקטובר 2018, 15:34

התכוונתי לרמת שיח בגרותית כאן בפורום. לא חלילה לרב סולובייציק. אני אלרגי לבעיה הזו שכמישהו שואל שאלה עניינית והתשובה אינה עומדת על קצה המקלדת ממהרים להביא דרשות של רבנים או מנפנפים בשמם של גדולי ישראל.
לי אישית כשראיתי את הקמפיין של דגל אתמול ביתד היה בא לי להקיא. לחסידים חיש בניינים ולנו קראוונים, לחסידים יש מוסדות ואנו מקופחים. נו, באמת... כמה אפשר?
אז אנא ענו לי עניינית, בשביל מה לערב כאן רבנים.
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 אוקטובר 2018, 15:36

ממתי העירייה בונה בנינים?. לחסידים יש כסף ולליטאים אין.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 אוקטובר 2018, 15:38

גפני אמר עכשיו שהיעד של דגל זה 6 נציגים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 10 אוקטובר 2018, 15:39

אני לא יודע אם שמתם לב,
אבל מיום ליום אלקין מאבד גובה
זה התחיל בעימות שבו הוא יצא חיוון,נטול ברק,נטול מעוף וחזון לשיפור העיר.
זה ממשיך בתמיכה המתמהמת של אגודה.
ממשיך בקמפיין אגרסיבי במיוחד שפתח נגדו משה ליאון ביומיים האחרונים.
הערכה שלי,הוא אט אט מאבד רלוונטיות ועד יום הבחירות בעוד שלושה שבועות הוא צפוי להגיע מרוסק לחלוטין.
מה ההשלכות?
ימים יגידו!
בדגל התורה נלך , נקדש שם שמים !
סמל אישי של המשתמש
חויזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 10 אוקטובר 2018, 15:42

חויזר כתב:אני לא יודע אם שמתם לב,
הערכה שלי,הוא אט אט מאבד רלוונטיות ועד יום הבחירות בעוד שלושה שבועות הוא צפוי להגיע מרוסק לחלוטין.
מה ההשלכות?
ימים יגידו!

ההשלכות זה שנפסיד ראש עיר מצוין וסיכוי שנקבל ראש עיר בובה על חוטים חותמת גומי של מושחתים
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 10 אוקטובר 2018, 15:44

זה התחיל בעימות שבו הוא יצא חיוור,נטול ברק,נטול מעוף וחזון לשיפור העיר.
מה ההשלכות?
ימים יגידו!
סמל אישי של המשתמש
חויזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי רביזון » 10 אוקטובר 2018, 15:45

אולי כדאי לפנות קריאה לכל המשתתפים כאן.
אם יש ביניכם מי ששייך לצד מסויים, וחושב שהצד השני הוא הצודק (ולא הצד שלו הוא משתייך), נשמח מאוד לשמוע את דבריו / דבריהם, ונימוקיו.
אולי בכלל אין בנמצא דבר כזה....
רביזון

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 אוקטובר 2018, 15:47

אני חסיד ומשוכנע שהליטאים צדקו בדרישות שלהם על ייצוג הוגן ועל התנהגות מתנשאת ולא ראויה של אגודה בבחירות הקודמות, אך מצטער מאוד שלא הגיעו לפשרה הוגנת שהיה ממש בר השגה מטעמים לא אמיתיים. אך בסופו של דבר זה יגרום לאגודה להתחזק.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 אוקטובר 2018, 15:59

אני שומע את גפני ובא לי להקיא, אומר בשיא השחצנות, לא מפחדים ממחלוקת, לוקח על עצמו מיליוני לשון הרע, ורבבות שעות של ביטול תורה על איזה חצי משרה בעירייה. פוי.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי רביזון » 10 אוקטובר 2018, 16:08

אני פה כתב:אני חסיד ומשוכנע שהליטאים צדקו בדרישות שלהם על ייצוג הוגן ועל התנהגות מתנשאת ולא ראויה של אגודה בבחירות הקודמות, אך מצטער מאוד שלא הגיעו לפשרה הוגנת שהיה ממש בר השגה מטעמים לא אמיתיים. אך בסופו של דבר זה יגרום לאגודה להתחזק.

עדיין באיזשהו מקום אתה לא חושב שהם צודקים.
אולי ברעיון המקורי שמגיע להם יותר, אבל לא בכל המהלך...
רביזון

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 אוקטובר 2018, 16:13

בפוליטיקה אף אחד לא צודק.

אני מבין את המהלך שלהם, אבל לא שווה את נזק המחלוקת שיש לזה תוצאות הרות גורל, הרב שטינמן בשום אופן לא היה נותן לזה לקרות.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 10 אוקטובר 2018, 16:18

עוד נס שהרב שטיינמן נפטר, אחרת מה היו החסידים אומרים...

:D :D :D :D
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 10 אוקטובר 2018, 16:20

אני חסיד ואני חושב שהם צודקים אבל ברגע שהם תומכים בליאון זה אומר שאין כלום במהלך הזה אלא נקמנות ופוליטיקה זולה מסוג המבחיל ביותר
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי רביזון » 10 אוקטובר 2018, 16:22

אני פה כתב:בפוליטיקה אף אחד לא צודק.

אני מבין את המהלך שלהם, אבל לא שווה את נזק המחלוקת שיש לזה תוצאות הרות גורל, הרב שטינמן בשום אופן לא היה נותן לזה לקרות.

יש הגיון בכך שאצל הרב שטיינמן זה לא היה קורה.
ומה בכך?
הפעם כן.
אם הם צודקים, מגיע להם.
לתומי חשבתי שאולי יש כאן גם רווח בכך שפעם ולתמיד ידעו למי יש יותר.
רביזון

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 10 אוקטובר 2018, 16:32

אני ליטאי!
ואני מבין מאד את תחושת המרמור והאכזבה מאי תמיכת דגל התורה ביוסי דייטש,קיים כאן סיכוי אמיתי לגרום לבחירת ראש עיר חרדי, ודגל במו ידיה קוברת את הסיכוי הזה.

(וזאת מבלי להיכנס כלל וכלל למכלול השיקולים שהובילו להחלטת גדוה''ת לתמוך בליאון)
סמל אישי של המשתמש
חויזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 10 אוקטובר 2018, 16:36

חויזר כתב:אני ליטאי!
ואני מבין מאד את תחושת המרמור והאכזבה מאי תמיכת דגל התורה ביוסי דייטש,קיים כאן סיכוי אמיתי לגרום לבחירת ראש עיר חרדי, ודגל במו ידיה קוברת את הסיכוי הזה.

העניין זה לא דייטש זה ליאון!! הוא האיש למשימות מיוחדות של ליברמן הוא בן אדם רע והוא יהיה רע מאוד לירושלים!!!!!!!!!
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי רביזון » 10 אוקטובר 2018, 16:46

חויזר כתב:אני ליטאי!

נראה לך שבתוצאה הסופית, אם דייטש היה נבחר, דגל היתה מקבלת פחות ממה שליאון יתן באם יבחר?
אם לא, הרי שהמלחמה של דגל היא נטו ענין של כבוד ולא למען התורה והשבת וכו'.
רביזון

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 10 אוקטובר 2018, 16:52

שיך כתב:העניין זה לא דייטש זה ליאון!! הוא האיש למשימות מיוחדות של ליברמן הוא בן אדם רע והוא יהיה רע מאוד לירושלים!!!!!!!!!

שמעתי מעסקן שמבין היטב ומכיר את הנפשות הפועלות.
כי ליאון הוא המועמד שאמור היה להיות הכי מועדף לחרדים
הן בגלל הפרגמטיות שלו והן בשל תכונותיו ותכונות שולחיו.
אך בשל רצון להביא מישהו מהבית מעדיפים את דייטש,
אבל לציבור החרדי ולירושלים בכלל, פשוט שליאון יצליח הרבה יותר
יבנה הרבה יותר יוכל לדאוג למוסדות בשכונות המעורבות
מה שאם דייטש יעיז לעשות תקום קול זעקה.
(אותו עסקן הוסיף שליאון {באם ייבחר} יכהן קדנציה אחת ויסיים כמו דוד ביטן...)
ימים יגידו.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 10 אוקטובר 2018, 16:58

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
שיך כתב:העניין זה לא דייטש זה ליאון!! הוא האיש למשימות מיוחדות של ליברמן הוא בן אדם רע והוא יהיה רע מאוד לירושלים!!!!!!!!!

שמעתי מעסקן שמבין היטב ומכיר את הנפשות הפועלות.
כי ליאון הוא המועמד שאמור היה להיות הכי מועדף לחרדים
הן בגלל הפרגמטיות שלו והן בשל תכונותיו ותכונות שולחיו.
אך בשל רצון להביא מישהו מהבית מעדיפים את דייטש,
אבל לציבור החרדי ולירושלים בכלל, פשוט שליאון יצליח הרבה יותר
יבנה הרבה יותר יוכל לדאוג למוסדות בשכונות המעורבות
מה שאם דייטש יעיז לעשות תקום קול זעקה.
(אותו עסקן הוסיף שליאון {באם ייבחר} יכהן קדנציה אחת ויסיים כמו דוד ביטן...)
ימים יגידו.

המשפט הזה הכי מלחיץ
(כמו כסף הוא יעביר מתקציב העיר לעמותת מפעלות שמחה....)
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 אוקטובר 2018, 17:01

יש הרבה ביקורת בשורות נרחבות אצל הליטאים על אי תמיכה בדייטש, וזה מלחיץ את העסקונה הליטאית שמפחדים פחד מוות ממרי בקלפיות, ועל כן לא נאמרה המילה האחרונה בנידון. ולא הולכים בינתיים בכל הכוח על ליאון רק מהשפה ולחוץ.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי רביזון » 10 אוקטובר 2018, 17:09

אפשר להבין את זה, זה צורם.
אבל זה לא אומר שהם חושבים על כך שדגל אינם צודקים.
רביזון

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 אוקטובר 2018, 17:14

יהיו גם אלפי קולות של ערבים שיצביעו לאגודה ולדגל. יש אלפי פועלים במוסדות ובשכונות החרדים שיקבלו הוראה או 50 ש"ח... כך שבסופו של יום כל תוצאה שהיא לא תשקף באמת כמה יש לכל ציבור. בפרט שרבים העבירו כתובות לירושלים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 10 אוקטובר 2018, 18:08

אני חושב שבפוליטיקה, כמו בחיים, שייך הכלל של "אל תהיה צודק תהיה חכם".
ולכן,
על אף שגם אני סבור שדגל צודקים בכמה וכמה מהטענות שלהם,
כמו: שהיה להם רק 3 נציגים, שהחסידים לא כולם יוצאים להצביע, שחלק מהחסידים מרדו בהחלטת יהו"דת בבחירות הקודמות, ועוד.

אבל חכמים, הם לא.
בבחירות הקודמות בבית שמש הלכו בנפרד ולא שמענו שום זעקה על אכלו לי שתו לי וכו'.
כאן הם מנסים מכל הכיוונים לעורר את המחלוקת, בביתר, ומי שקרא על נאום גפני בבית שמש,
(משפט כמו: בתשנ"ב לא הייתי מוותר וחותם על 40:60, בעיני משפט מטופש לחלוטין מכל כיוון, לא מצליח להבין מה אמור לבטא האמירה הזו, ועוד בבית שמש שהולכים ביחד)

ובקצרה:
המהלך של דגל להפרד בירושלים הוא מהלך נכון ותועלתי עיקרו,
כי הוא יביא יותר קולות לקלפי, וגם יתן אינדיקציה יותר ברורה לגבי מצב הקולות.
אבל הצורה שבה הם עשו את זה היא פשוט מכוערת וקטנונית.
(מי שעוכב אחרי כלי התקשורת מוצא כל יום התבטאויות קטנוניות ומעוררות מחלוקת מצד פוליטקאי דגל)

לגבי הסוגיה של ליאון- דייטש,
שוב אני סבור שבחשיבה של דגל יש הרבה הגיון וצדק, וברור שיוסי דייטש מלבד גאוות היחידה, בקדנציה הנוכחית ככל הנראה לא יוכל להביא להביא השגים ממשיים לחרדים (מלבד אולי הנחות בארנונה והיתרי בניה ;) )
הפלוס היחיד שאני רואה בבחירתו- אם זה יוביל מהלך שמעתה והלאה תמיד ראשי העיר יהיו חרדים. (כמו שאולי קרה בבית שמש)
אבל, שוב, חכמה אין כאן,
ומשני הצדדים.
אגודת ישראל בזה שהכריזו על המועמד שלהם בלי להידבר קודם עם דגל,
ודגל שסחבו את הזמן.
לדעתי אם הם שני הצדדים היו חכמים יותר, ויודעים לוותר ולהסכים על מועמד אחר מוסכם, נניח אלקין,
כולם היו יוצאים מורווחים.
רק מה שאגודה התעקשו דייטש,
דגל התעקשו ליאון (על אף שיש כמה וכמה אדמורים שלא רואים אותו בעין יפ בגלל החיבור בינו לליברמן)
ואנחנו הגענו לאן שהגענו...
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי ברוך השם » 10 אוקטובר 2018, 18:26

תרשמו: דיטש וברקוביץ עולים לסיבוב שני, ודייטש מנצח!
ברוך השם

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 10 אוקטובר 2018, 18:35

רשמתי
וגם רשמתי את המשאלות לב של כל האחרים ......
אז מה ??
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 10 אוקטובר 2018, 18:42

מה שלא כתבתי-
חוסר החכמה בצורה שבה דגל מנהלים את מהלך ההיפרדות
היא לא רק עצם המחלוקת שהיא כמובן מגונה ובזויה,
אלא בעיקר שהם מזיקים לעצמם...
1. הם מפסידים קולות ביניים, של אלה שיושבים על הגדר (בינם לבין עץ, בינם לבין אגודה, בינם לבין חרדים עובדים)
2. הם מתסיסים את אגודה שינסו כמה שיותר להביא עוד קולות
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי אברהם משה » 10 אוקטובר 2018, 18:49

לדייטש יש אהדה גדולה בציבור החרדי , השטח החרדי הירושלמי לא בהכרח מעדיף את ליאון , העסקנים כן .
אברהם משה

הודעה שלא נקראהעל ידי חכם מכל אדם » 10 אוקטובר 2018, 19:07

אני פה כתב:עצם זה שלחסידים היו בעשר שנים אחרונות 5 מול 3 לטובתם כשהמצב הוא הפוך, זה אכן נשמע לא צודק וקצת פוגעני. לגבי ההקצאות אין מה לעשות כל אחד דואג לקהילה שלו, כך זה עובד.

טעות בידך בבחירות תשס"ט היה 5-4 לטובת דגל
מה שקרה בבחירות הקודמות בעלזא עברו לאגודה והפלג פרשו מדגל כך שהוכנס מנדט פחות.
על שלושה דברים העולם עומד
על כסף על געלט ועל money
סמל אישי של המשתמש
חכם מכל אדם

הודעה שלא נקראהעל ידי ליזרזון » 10 אוקטובר 2018, 19:32

מנין הקביעה שהם לא דיברו עם דגל קודם ההכרזה על דייטש?
אגודה טוענים שפנו אליהם עשרות פעמים, אך הם התמהמהו עם תשובות
ליזרזון

הודעה שלא נקראהעל ידי ליזרזון » 10 אוקטובר 2018, 19:33

א יודעלע כתב:לגבי הסוגיה של ליאון- דייטש,
שוב אני סבור שבחשיבה של דגל יש הרבה הגיון וצדק, וברור שיוסי דייטש מלבד גאוות היחידה, בקדנציה הנוכחית ככל הנראה לא יוכל להביא להביא השגים ממשיים לחרדים (מלבד אולי הנחות בארנונה והיתרי בניה ;) )
.

אלו השגים יביא ליאון שדייטש לא יביא?
ליזרזון

הודעה שלא נקראהעל ידי משיב. » 10 אוקטובר 2018, 19:35

משולש כתב:לא שאלתי איך הוא יודע, אלא מסגנונו של משיב השתמע שיש לו "סגנון דיבור ליטאי" ועניין אותי לדעת מה זה אומר.
משולש כתב:
משיב. כתב:הוא בעלזער. ואתה לא ברסלבר, אלא ליטאי בנשמה. זה זועק מכל מילה שלך בפורום.

תוכל להסביר לי איך? סתם מסקרן אותי, ואולי פעם ארצה להתחזות בפורום לחסיד איך צריך לדבר כמו "חסיד"?? (שלא ישימו לב שאני ליטאי)
לא כתבתי את המילה סגנון, אל תכניס את זה לדברי, מתוכן דבריו, (ולא מסגנונו,) ניכר היטב שהוא ליטאי, כמו שמתוכן דברי 1010 ניכר שהוא בעלזר, וכמו שמתוכן דבריך ניכר שאתה יקה! כן אפשר לזהות את זה ועם תהיה כנה אז תגיב, ותאשר שאכן אתה יקה.
משיב.

הודעה שלא נקראהעל ידי משיב. » 10 אוקטובר 2018, 19:54

א יודעלע כתב:
משיב. כתב:30,000 ג
33,000 דגל
7,000 עץ
יוסי דייטש מקבל מלבד אגו"י, קולות של תומכי יחד, מעט חרד"לים, ומעט ממצביעי שס. יגיע ככל הנראה לסיבוב שני מול ליאון או ברקוביץ.

רק נציג דברים על דיוקם,

לדעתך ליהדו"הת מתווספים רק 9 אלף קולות מלפני 5 שנים,
כולל ריבוי טבעי וסיפוח קהלים חדשים.

לעץ אין בכלל ריבוי טבעי (מעט נסיגה.)
הגידול הטבעי בציבור החרדי הוא כ 4.1-4.2%, (בדוק ע"י אלפונים של חוגים שונים.)
לפי זה אמורים להיות הפעם 66,000, אבל רק אילו בני הירושלמים היו גם הם ירושלמים. אלא שמרבית הדור הצעיר עוזב את י-ם. וזה מתקזז בחלקו כי הפילוג יגרום שיצאו יותר.
אם נראה בימים הבאים שיוצאים מהאדישות ומביאים קולות מחוץ לחרדים (מעין מה שהיה בתשמ"ט) אז יהיו יותר, בינתיים זה לא קורה.
לגבי הפלג אני מעריך שטענת דגל שהיו חסידים שהצביעו להם, נכונה במקצת, לא אלפים כטענתם אבל כן מאות. מנגד יש אומרים שהפעם כל הבחורים של הפלג שלומדים בי-ם העבירו כתובת לי-ם, ופעם קודמת זה לא היה, אז יתכן שיהיו להם 8,000. בכל מקרה זה מנדט אחד.
נ. ב. להמר בדגל ואגו"י על מנדטים זה לא נכון, כי זה תלוי גם באחוז ההצבעה, ובמספר הקולות שניתנו למפלגות שלא עברו, לכן כתבתי במספר קולות.
משיב.

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 10 אוקטובר 2018, 20:07

משיב. כתב:
א יודעלע כתב:
33,000 דגל
7,000 עץ
יוסי דייטש מקבל מלבד אגו"י, קולות של תומכי יחד, מעט חרד"לים, ומעט ממצביעי שס. יגיע ככל הנראה לסיבוב שני מול ליאון או ברקוביץ.

רק נציג דברים על דיוקם,

לפי זה אמורים להיות הפעם 66,000, אבל רק אילו בני הירושלמים היו גם הם ירושלמים. אלא שמרבית הדור הצעיר עוזב את י-ם. וזה מתקזז בחלקו כי הפילוג יגרום שיצאו יותר.
אם נראה בימים הבאים שיוצאים מהאדישות ומביאים קולות מחוץ לחרדים (מעין מה שהיה בתשמ"ט) אז יהיו יותר, בינתיים זה לא קורה.
לגבי הפלג אני מעריך שטענת דגל שהיו חסידים שהצביעו להם, נכונה במקצת, לא אלפים כטענתם אבל כן מאות. מנגד יש אומרים שהפעם כל הבחורים של הפלג שלומדים בי-ם העבירו כתובת לי-ם, ופעם קודמת זה לא היה, אז יתכן שיהיו להם 8,000. בכל מקרה זה מנדט אחד.
נ. ב. להמר בדגל ואגו"י על מנדטים זה לא נכון, כי זה תלוי גם באחוז ההצבעה, ובמספר הקולות שניתנו למפלגות שלא עברו, לכן כתבתי במספר קולות.

א. הגידול הטבעי בירושלים בטווח של חמש שנים אמור להיות גדול יותר מאשר בכל הארץ (כי יש שם יותר משפחות בגילאים 40-60)
וההוכחה, שמהבחירות בתשס"ט עד הבחירות בתשע"ד- גדלו מס' הקולות החרדים האשכנזים בעיר ב7000 קול (הקולות של ג' נותרו אותו דבר ונוספו עוד 7 אלף לעץ) שרק זה עצמו מהווה 12%, וזה עוד בזמנים שהיה יותר מבחר של דירות לקניה מחוץ לירושלים, וההגירה השלילית היתה גדולה בהרבה.
ב. כבר כתבתי כמה וכמה פעמים שחמש השנים האחרונות אין כמעט הגירה שלילית מהעיר, עקב מחסור בפתרונות דיור. רוב הזוגות הצעירים נשארים בירושלים ומתגוררים ביחידות קטנטנות, כל בנין במרכז העיר מכיל כמעט כפול משפחות ממה שבנו בו בתחילה.
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 10 אוקטובר 2018, 20:17

משיב. כתב:
משולש כתב:לא שאלתי איך הוא יודע, אלא מסגנונו של משיב השתמע שיש לו "סגנון דיבור ליטאי" ועניין אותי לדעת מה זה אומר.
משולש כתב:
משיב. כתב:הוא בעלזער. ואתה לא ברסלבר, אלא ליטאי בנשמה. זה זועק מכל מילה שלך בפורום.

תוכל להסביר לי איך? סתם מסקרן אותי, ואולי פעם ארצה להתחזות בפורום לחסיד איך צריך לדבר כמו "חסיד"?? (שלא ישימו לב שאני ליטאי)
לא כתבתי את המילה סגנון, אל תכניס את זה לדברי, מתוכן דבריו, (ולא מסגנונו,) ניכר היטב שהוא ליטאי, כמו שמתוכן דברי 1010 ניכר שהוא בעלזר, וכמו שמתוכן דבריך ניכר שאתה יקה! כן אפשר לזהות את זה ועם תהיה כנה אז תגיב, ותאשר שאכן אתה יקה.

טוב, הסכמתי לחטוף את זה שאני לא חסיד. אם זה המשמעות של המילה חסיד. (לא שאני מסכים עם זה, אבל מוכן לקבל את זה בהבנה.) אני באמת מגיע מהעולם הליטאי, וחי בתוכו עד היום. ההשקפה (בענייני השעה) וצורת החשיבה עדיין ליטאית, וכנראה גם סגנון הדיבור.
אבל למה לא ברסלבר?? אני מאמין ברבינו, לומד את ספריו ומשתדל ללכת בדרכיו ועצותיו ולקיים דבריו.
מתלמידיו של אהרון

הודעה שלא נקראהעל ידי משיב. » 10 אוקטובר 2018, 20:19

א יודעלע כתב:
משיב. כתב:
א יודעלע כתב:
33,000 דגל
7,000 עץ

רק נציג דברים על דיוקם,

א. הגידול הטבעי בירושלים בטווח של חמש שנים אמור להיות גדול יותר מאשר בכל הארץ (כי יש שם יותר משפחות בגילאים 40-60)
וההוכחה, שמהבחירות בתשס"ט עד הבחירות בתשע"ד- גדלו מס' הקולות החרדים האשכנזים בעיר ב7000 קול (הקולות של ג' נותרו אותו דבר ונוספו עוד 7 אלף לעץ) שרק זה עצמו מהווה 12%, וזה עוד בזמנים שהיה יותר מבחר של דירות לקניה מחוץ לירושלים, וההגירה השלילית היתה גדולה בהרבה.
ב. כבר כתבתי כמה וכמה פעמים שחמש השנים האחרונות אין כמעט הגירה שלילית מהעיר, עקב מחסור בפתרונות דיור. רוב הזוגות הצעירים נשארים בירושלים ומתגוררים ביחידות קטנטנות, כל בנין במרכז העיר מכיל כמעט כפול משפחות ממה שבנו בו בתחילה.
מחילה, החסרתי מילה. הגידול הטבעי לשנה הוא 4.1-4.2%. לא לכל החמש שנים. (היה אפשר להבין זאת מכך שהגעתי בחישוב הגידול הטבעי ל66,000.)
והדברים שלך מחזקים את החישוב שלי. גידול של 7000 קולות ב5 שנים, זה בגלל שחלק עזבו. וזה בהחלט תואם גידול של 9,000 קולות הפעם.
משיב.

הודעה שלא נקראהעל ידי יעבץ » 10 אוקטובר 2018, 20:21

מתלמידיו של אהרון כתב:טוב, הסכמתי לחטוף את זה שאני לא חסיד. אם זה המשמעות של המילה חסיד. (לא שאני מסכים עם זה, אבל מוכן לקבל את זה בהבנה.) אני באמת מגיע מהעולם הליטאי, וחי בתוכו עד היום. ההשקפה (בענייני השעה) וצורת החשיבה עדיין ליטאית, וכנראה גם סגנון הדיבור.
אבל לא ברסלבר???!! עד כאן. אני מאמין ברבינו, לומד את ספריו ומשתדל ללכת בדרכיו ועצותיו ולקיים דבריו.

אל נא באפך!
אף אחד לא התכוון לאמונה, הנידון כאן הוא אך ורק מבחינת כושר האבחון בנקודות פוליטיות.
לא כל מי שדבוק בספרי רבינו, מסוגל לנתח את ההילוך המחשבה של הציבור ב'שול', או את מידת מחויבותם ל'שלומי אמונים' מחד, או לקנאים הירושלמים מאידך. וכן הלאה על זה הדרך.

אין סיבה להפגע, אם אומרים שאינך 'ברסלבר' בנקודה זו. זה טבעי בהחלט.
סמל אישי של המשתמש
יעבץ

הודעה שלא נקראהעל ידי משיב. » 10 אוקטובר 2018, 20:33

משיב. כתב:
א יודעלע כתב:
משיב. כתב:
א יודעלע כתב:
33,000 דגל
7,000 עץ

רק נציג דברים על דיוקם,

מחילה, החסרתי מילה. הגידול הטבעי לשנה הוא 4.1-4.2%. לא לכל החמש שנים. (היה אפשר להבין זאת מכך שהגעתי בחישוב הגידול הטבעי ל66,000.)
והדברים שלך מחזקים את החישוב שלי. גידול של 7000 קולות ב5 שנים, זה בגלל שחלק עזבו. וזה בהחלט תואם גידול של 9,000 קולות הפעם.

ס"ה נתתי הערכה במספרים עגולים, טעות של עד 1000 בכל מפלגה, עדיין נחשבת לדיוק. אז יתכן שהטעות תהיה אכן כלפי מעלה.
אז אכתוב כך:
ג 30,000-31,000
דגל 33,000-34,000
עץ 7,000-8,000
משיב.

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 10 אוקטובר 2018, 21:16

.
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 10 אוקטובר 2018, 21:45

משיב. כתב:לא כתבתי את המילה סגנון, אל תכניס את זה לדברי, מתוכן דבריו, (ולא מסגנונו,) ניכר היטב שהוא ליטאי, כמו שמתוכן דברי 1010 ניכר שהוא בעלזר, וכמו שמתוכן דבריך ניכר שאתה יקה! כן אפשר לזהות את זה ועם תהיה כנה אז תגיב, ותאשר שאכן אתה יקה.

נכון.
ככל הנראה מבינים את זה מכל מיני דעות של הניק שרואים לאט לאט שהוא עקבי לצד מסויים ומבינים שהוא שייך לשם.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 10 אוקטובר 2018, 23:08

שיך כתב:
מה ההשלכות?
ימים יגידו!

ההשלכות זה שנפסיד ראש עיר מצוין וסיכוי שנקבל ראש עיר בובה על חוטים חותמת גומי של מושחתים

אתה יכול לישון רגוע, אין לך מה להיבהל, כי הוא לא הולך להיות שום ראש עיר ואפי' לא סגן.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי ירושלים של מעלה » 11 אוקטובר 2018, 10:39

שיך כתב:
משולש כתב:

כיכר השבת

אני מסכים עם כל מילה
דגל צריך לרוץ לבד לדאוג לאברכים וכו
אבל לתמוך במשה ליאון האיש קש של המושחתים?? ואם הוא חלילה יבחר אז באמת אסור לנו לשכוח מי הביא את המצב הזה שאנחנו נמצאים בידיים של ראש העיר שמנסה לחבל בכל דבר ולא רק של קדושה....

ובאו רק לא נשכח את התבטויות של ליאון שנושא מתחם התחנה וצעדת... פוי למועמד שכזה
סמל אישי של המשתמש
ירושלים של מעלה

הודעה שלא נקראהעל ידי ליזרזון » 11 אוקטובר 2018, 13:31

ההימורים בפאנל של ׳משפחה׳ - ביטון: ״ליאון וברקוביץ׳ עולים לסיבוב השני וליאון מנצח״. וובר: ״ליאון בטוח עולה, בצד השני יהיו או אלקין או ברקוביץ׳. אם זה ברקוביץ׳ ליאון מנצח״. יוסטמן: ״דייטש וברקוביץ׳ עולים לסיבוב שני״
קרדיט: מבזקי העדכונים
ליזרזון

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 11 אוקטובר 2018, 13:33

ליזרזון כתב:ההימורים בפאנל של ׳משפחה׳ - ביטון: ״ליאון וברקוביץ׳ עולים לסיבוב השני וליאון מנצח״. וובר: ״ליאון בטוח עולה, בצד השני יהיו או אלקין או ברקוביץ׳. אם זה ברקוביץ׳ ליאון מנצח״. יוסטמן: ״דייטש וברקוביץ׳ עולים לסיבוב שני״
קרדיט: מבזקי העדכונים

מצחיק שזה נקרא פרשנים ואנשי מספרים כל אחד מעלה את המועמד שלו לסיבוב שני
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 11 אוקטובר 2018, 14:02

א יודעלע כתב:אני חושב שבפוליטיקה, כמו בחיים, שייך הכלל של "אל תהיה צודק תהיה חכם".
ולכן,
על אף שגם אני סבור שדגל צודקים בכמה וכמה מהטענות שלהם,
כמו: שהיה להם רק 3 נציגים, שהחסידים לא כולם יוצאים להצביע, שחלק מהחסידים מרדו בהחלטת יהו"דת בבחירות הקודמות, ועוד.

אבל חכמים, הם לא.
בבחירות הקודמות בבית שמש הלכו בנפרד ולא שמענו שום זעקה על אכלו לי שתו לי וכו'.
כאן הם מנסים מכל הכיוונים לעורר את המחלוקת, בביתר, ומי שקרא על נאום גפני בבית שמש,
(משפט כמו: בתשנ"ב לא הייתי מוותר וחותם על 40:60, בעיני משפט מטופש לחלוטין מכל כיוון, לא מצליח להבין מה אמור לבטא האמירה הזו, ועוד בבית שמש שהולכים ביחד)

ובקצרה:
המהלך של דגל להפרד בירושלים הוא מהלך נכון ותועלתי עיקרו,
כי הוא יביא יותר קולות לקלפי, וגם יתן אינדיקציה יותר ברורה לגבי מצב הקולות.
אבל הצורה שבה הם עשו את זה היא פשוט מכוערת וקטנונית.
(מי שעוכב אחרי כלי התקשורת מוצא כל יום התבטאויות קטנוניות ומעוררות מחלוקת מצד פוליטקאי דגל)

לגבי הסוגיה של ליאון- דייטש,
הפלוס היחיד שאני רואה בבחירתו- אם זה יוביל מהלך שמעתה והלאה תמיד ראשי העיר יהיו חרדים. (כמו שאולי קרה בבית שמש)
אבל, שוב, חכמה אין כאן,
ומשני הצדדים.
אגודת ישראל בזה שהכריזו על המועמד שלהם בלי להידבר קודם עם דגל,
ודגל שסחבו את הזמן.
לדעתי אם הם שני הצדדים היו חכמים יותר, ויודעים לוותר ולהסכים על מועמד אחר מוסכם, נניח אלקין,
כולם היו יוצאים מורווחים.
רק מה שאגודה התעקשו דייטש,
דגל התעקשו ליאון (על אף שיש כמה וכמה אדמורים שלא רואים אותו בעין יפ בגלל החיבור בינו לליברמן)
ואנחנו הגענו לאן שהגענו...

אתה צודק שמבחינת ההקצאות בשכונות המעורבות יהיה לדייטש קושי אמיתי להזיז דברים.
אבל נא לזכור, שבדברים מעין אלו מי שיוכל להזיז עניינים הכי טוב קוראים לו זאב אלקין - ולפי הסברא הזאת שוב פעם אין הגיון לתמוך בליאון.

ועיקרים של דברים: בקדנציה הבאה, עיקר המלחמה והפעילות תהיה על דברים אחרים, עיריית ירושלים אמורה לחתום בתקופה הקרובה [שנה - שנתיים] על הסכם גג, אנחנו צריכים ראש עיר חדרי בכדי שהוא יוודא שהחרדים לא יופלו ויודרו מההסכם הזה, זה העיקר כעת - לוודא שיש עתיד לזוגות הצעירים בירושלים. בזה ברור שראש עיר חרדי יוכל להשיג את זה הכי טוב ששייך - יותר מכל מועמד אחר.
ופשוט.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 14 אוקטובר 2018, 11:53

רבותי, הציבור הפסיק להמר ??

אפשר לעבור לאלעד ?
שם התחזית אמורה להיות קשה בהרבה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 אוקטובר 2018, 14:47

בני ברק- עץ 4 מנדטים ולאו דווקא מקולות של ליטאים...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 14 אוקטובר 2018, 14:59

אלא ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 14 אוקטובר 2018, 14:59

נתת לי רעיון נכון. אינני מבין מדוע רובינשטיין מקבל את זה על טס של כסף? הרי הוא חלק מהמערכה, והמערכה היא נגד גדולי וצדיקי הדור. שיהיה ברור כשהם מדברים נגד אגו"י הם מדברים נגד ההנהגה של אגו"י שהם גדולי וצדיקי הדור. אחד מהם, כאן באשכול מקביל כתב די ברור, שאגו"י אחראית לכל ההידרדרות הרוחנית של ירושלים... ואנו בולעים את הגלולה ושותקים
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 אוקטובר 2018, 16:36

אתה מתווכח עם זה שברקת נלחם נגד ההתחרדות ומנע הקמת מוסדות לילדי שכונות מעורבות?
או עם העובדה שהוא גרם לריבוי חילולי שבת בעיר?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 14 אוקטובר 2018, 21:03

משולש כתב:אתה מתווכח עם זה שברקת נלחם נגד ההתחרדות ומנע הקמת מוסדות לילדי שכונות מעורבות?

מה היה האופציה מול ברקת?
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 14 אוקטובר 2018, 22:28

1010 כתב:
משולש כתב:אתה מתווכח עם זה שברקת נלחם נגד ההתחרדות ומנע הקמת מוסדות לילדי שכונות מעורבות?

מה היה האופציה מול ברקת?

ליאון
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 14 אוקטובר 2018, 22:34

פך שמן כתב:
1010 כתב:

מה היה האופציה מול ברקת?

ליאון

ומה הוא היה שונה מברקת?
הוא חילוני פחות ממנו? הוא לא היה גורם לחילולי שבת שאף בשמן לפוליאנסקי התרבו?
האם היה מעודד את ההתפשטות החרדית בשכונות המעורבות?
והם חוץ משתי הנקודות הללו הוא היה יכול להיות יותר לטוב לחרדים בנקודות אחרות?
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 14 אוקטובר 2018, 22:39

1010 כתב:
פך שמן כתב:
1010 כתב:

מה היה האופציה מול ברקת?

ליאון

ומה הוא היה שונה מברקת?

בוודאי, הוא היה הרבה יותר טוב בכל נקודה אפשרית בירושלים, ובמיוחד שנבחר ע"י החרדים
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 14 אוקטובר 2018, 22:44

פך שמן כתב:
1010 כתב:
פך שמן כתב:
1010 כתב:

מה היה האופציה מול ברקת?

ליאון

ומה הוא היה שונה מברקת?

בוודאי, הוא היה הרבה יותר טוב בכל נקודה אפשרית בירושלים, ובמיוחד שנבחר ע"י החרדים

שקר נילוק, הרי ראינו בחמש השנים האחרונות איך שהוא שידר שהוא לא חייב כלום לחרדים.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי חכם מכל אדם » 14 אוקטובר 2018, 22:44

פך שמן כתב:
1010 כתב:
פך שמן כתב:
1010 כתב:

מה היה האופציה מול ברקת?

ליאון

ומה הוא היה שונה מברקת?

גם ברקת נבחר ע"י חרדים...
על כסף על געלט ועל money
סמל אישי של המשתמש
חכם מכל אדם

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 14 אוקטובר 2018, 22:46

חכם מכל אדם כתב:
פך שמן כתב:
1010 כתב:
פך שמן כתב:
1010 כתב:

מה היה האופציה מול ברקת?

ליאון

ומה הוא היה שונה מברקת?

אבל תמורת הקצאות ולא תמורת קדושת העיר
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 14 אוקטובר 2018, 22:47

1010 כתב:
פך שמן כתב:
1010 כתב:
פך שמן כתב:
1010 כתב:

מה היה האופציה מול ברקת?

ליאון

ומה הוא היה שונה מברקת?

שקר נילוק, הרי ראינו בחמש השנים האחרונות איך שהוא שידר שהוא לא חייב כלום לחרדים.

כבר כמה פעמים בקשנו הוכחות ועדיין לא קבלנו...
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי חכם מכל אדם » 14 אוקטובר 2018, 22:49

פך שמן כתב:
חכם מכל אדם כתב:
פך שמן כתב:
1010 כתב:
פך שמן כתב:
1010 כתב:

מה היה האופציה מול ברקת?

ליאון

ומה הוא היה שונה מברקת?

אבל תמורת הקצאות ולא תמורת קדושת העיר

וליאון מקבל תמיכה תמורת אי הקצאות ... ולא תמורת קדושת העיר .
והמבין יבין...
על כסף על געלט ועל money
סמל אישי של המשתמש
חכם מכל אדם

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 14 אוקטובר 2018, 23:30

הקצאות זה גם קדושת העיר, הקצאות זה לא לא למגרשי ספרוט אלא לישיבות ותתי"ם ובתי כנסיות.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 14 אוקטובר 2018, 23:31

פך שמן, לא צריך להביא הוכחות, זה מה שהיה בקדנציה החאררונה, אין לי מאיפוא להביא את הנתונים אבל בחמש שנים האחרונות הוא לא שימש כאצבע חרדית בנושאי חילולי שבת וכדו'.
אדרבה אם יש לך איך לחפש תיעודים מההצבעות הביאם נא הנה ותראה את זה, או להיפך תזים את מה שאני אומר.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי אברהם משה » 14 אוקטובר 2018, 23:49

הימור שלי , בירושלים . בהנחה שדייטש לא יזכה לתמיכת ציבורים נוספים , מעבר למה שיש לו עכשיו (הפלג למשל , או שדגל או שס ישנו את דעתם ברגע האחרון ) אלקין יבחר בסיבוב שני , באלעד , פינדרוס יבחר בפער של 10 אחוז , בחיפה יהב יבחר בסיבוב הראשון , באשדוד , לסרי לא יבחר , בתל אביב חולדאי בסיבוב הראשון , חלוקה לקולות בירושלים , ג' , 30/35 אלף קול , דת , 35 עד 40 אלף , עץ , 8 עד 10 אלף , בבית שמש אבוטבול ינצח בקלות .
אברהם משה

הודעה שלא נקראהעל ידי המשוטט » 14 אוקטובר 2018, 23:55

לא כ"כ פשוט שאבוטבול מנצח בקלות
ואני מדבר בידיעה מבפנים ובקיאות במספרים
הניצחון פעם שעברה היה על הקשקש
עם קולות הפלג שעבדו קשה מאד
ועם קולות קנאים רבים
וכיון שאגודה חן וכח רצו בנפרד כל אחד רצה להוכיח את כוחו והגיעו למקסימום
אבל כעת הפלג בנפרד הקנאים לא יצביעו וג' רצה מיחד ולאף אחד אין מוטיבציה לעבוד
ויש לצרף לכך חוצניקים רבים שיצביעו לעליזה בלוך
ובציבור הליטאי (גם בקרב הרבנים) יש מירמור עצום על אבוטבול שדרך עליו שוב ושוב וקיפח אותו מקיפוח לקיפוח
ולא נתן לו שום דבר אלא רק לגור להלכו נגדו בבחירות הראשונות
סמל אישי של המשתמש
המשוטט

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 14 אוקטובר 2018, 23:56

שכחת לכתוב שבב"ב יבחר רובינשטיין.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי המשוטט » 14 אוקטובר 2018, 23:57

דוקא אני חשבתי שנציג הליכוד בב"ב יעלה...
סמל אישי של המשתמש
המשוטט

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 14 אוקטובר 2018, 23:59

וגם בביתר יעלה רובינשטיין.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי אברהם משה » 15 אוקטובר 2018, 00:05

המשוטט כתב:לא כ"כ פשוט שאבוטבול מנצח בקלות
ואני מדבר בידיעה מבפנים ובקיאות במספרים
הניצחון פעם שעברה היה על הקשקש
עם קולות הפלג שעבדו קשה מאד
ועם קולות קנאים רבים
וכיון שאגודה חן וכח רצו בנפרד כל אחד רצה להוכיח את כוחו והגיעו למקסימום
אבל כעת הפלג בנפרד הקנאים לא יצביעו וג' רצה מיחד ולאף אחד אין מוטיבציה לעבוד
ויש לצרף לכך חוצניקים רבים שיצביעו לעליזה בלוך
ובציבור הליטאי (גם בקרב הרבנים) יש מירמור עצום על אבוטבול שדרך עליו שוב ושוב וקיפח אותו מקיפוח לקיפוח
ולא נתן לו שום דבר אלא רק לגור להלכו נגדו בבחירות הראשונות

אתה נשמע לי ממורמר על אבוטבול , אני ניסיתי לתת הערכה יבשה .
אברהם משה

הודעה שלא נקראהעל ידי אברהם משה » 15 אוקטובר 2018, 00:06

אברהם משה כתב:הימור שלי , בירושלים . בהנחה שדייטש לא יזכה לתמיכת ציבורים נוספים , מעבר למה שיש לו עכשיו (הפלג למשל , או שדגל או שס ישנו את דעתם ברגע האחרון ) אלקין יבחר בסיבוב שני , באלעד , פינדרוס יבחר בפער של 10 אחוז , בחיפה יהב יבחר בסיבוב הראשון , באשדוד , לסרי לא יבחר , בתל אביב חולדאי בסיבוב הראשון , חלוקה לקולות בירושלים , ג' , 30/35 אלף קול , דת , 35 עד 40 אלף , עץ , 8 עד 10 אלף , בבית שמש אבוטבול ינצח בקלות .

אני מוסיף רובינשטיין יבחר בבני ברק .
אברהם משה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 15 אוקטובר 2018, 00:07

אברהם משה כתב:
אברהם משה כתב:הימור שלי , בירושלים . בהנחה שדייטש לא יזכה לתמיכת ציבורים נוספים , מעבר למה שיש לו עכשיו (הפלג למשל , או שדגל או שס ישנו את דעתם ברגע האחרון ) אלקין יבחר בסיבוב שני , באלעד , פינדרוס יבחר בפער של 10 אחוז , בחיפה יהב יבחר בסיבוב הראשון , באשדוד , לסרי לא יבחר , בתל אביב חולדאי בסיבוב הראשון , חלוקה לקולות בירושלים , ג' , 30/35 אלף קול , דת , 35 עד 40 אלף , עץ , 8 עד 10 אלף , בבית שמש אבוטבול ינצח בקלות .

ומה בביתר? רכסים? מודיעין עלית? קרית יערים?
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי אברהם משה » 15 אוקטובר 2018, 00:10

1010 כתב:
אברהם משה כתב:

ומה בביתר? רכסים? מודיעין עלית? קרית יערים?

יבחרו מי שמתמודדים שם , :lol:: :lol::
אברהם משה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 אוקטובר 2018, 00:28

שמעתי את אנשי המספרים של דגל ואגודה מתראיינים, מה שיצא שאגודה לכו"ע יכולים להגיע ל30 אלף ודגל לפחות 35 אלף והתוצאה תהיה בערך 5:4 לטובת דגל.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 15 אוקטובר 2018, 00:40

אני פה כתב:שמעתי את אנשי המספרים של דגל ואגודה מתראיינים, מה שיצא שאגודה לכו"ע יכולים להגיע ל30 אלף ודגל לפחות 35 אלף והתוצאה תהיה בערך 5:4 לטובת דגל.

גם אם המספרים נכונים
קשה מאוד לדעת אם יהיו אילו מס' מנדטים שווים או שדגל תקבל אחד יותר
זה תלוי הרבה מאוד במס' המצביעים
(פעם שעברה ש"ס הביאה 35 אלף מתוך 220 אלף מצביעים,והיא קיבלה 5,
אבל מתוך 260 אלף מצביעים לא בטוח שיכניסו 5)
מה שכן לכאורא בטוח שאגודה מכניסה 4.
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 אוקטובר 2018, 00:44

איש המספרים של דגל אברהם וובר כבר מצא תירוץ למצב שדגל לא יביאו את הקולות שהם צופים להם בגלל שלא כולם התרגלו לאותיות "דת".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 אוקטובר 2018, 00:51

אני חושב שדגל פעם שעברה מיצו הרבה יותר מאגודה את הקולות שלהם כי אז היתה להם מלחמת חורמה עקובה מדם עם הפלג וכל אחד היה צריך להוכיח שהוא לא מהפלג ונכנע לגדולי ישראל, עכשיו זה לא ממש המצב. ואילו אגודה פעם שעבר היו די אדישים ועכשיו יצטרכו להוכיח שדגל בחינם יצאו למחלוקת.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 15 אוקטובר 2018, 00:52

לכאורא, אם הבנתי נכון איך עובד החלוקה למנדטים,
בהנחה שיהיו 260 אלף מצביעים, יצטרכו 29-30 אלף קול כדי להכניס 4 מנדטים, ו-39-40 אלף קול כדי להכניס 5 מנדטים.
כך שאפשר להמר שגם לדגל וגם לאגודה יהיו 4 מנדטים. וא"א ככל הנראה לא יגיע ל5...
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 אוקטובר 2018, 00:58

אם יהיו 250000 קולות כשרים, אז כל מנדט שווה בערך 8,000 קול, וזה תלוי בהסכם עודפים. נגיד שאגודה תקבל 30 אלף קול היא צריכה עוד 2000 מאריה קינג שכנראה יחתום איתם על הסכם. כך שהכל עוד פתוח. וכן דגל עם ש"ס.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 15 אוקטובר 2018, 00:58

1010 כתב:פך שמן, לא צריך להביא הוכחות, זה מה שהיה בקדנציה החאררונה, אין לי מאיפוא להביא את הנתונים אבל בחמש שנים האחרונות הוא לא שימש כאצבע חרדית בנושאי חילולי שבת וכדו'.
אדרבה אם יש לך איך לחפש תיעודים מההצבעות הביאם נא הנה ותראה את זה, או להיפך תזים את מה שאני אומר.

לצערי הרב כשהיה הצבעות על חילולי שבת חלק מנציגי אגו"י נעלמו מאולם המליאה, אז מה לך כי תלין על ליאון הוא בסה"כ היה בקואליציה כמוהם
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי אברהם משה » 15 אוקטובר 2018, 00:59

בבסיס הקולות אין לאגודה יותר מ 25 אלף קול בירושלים , לדגל 35 אלף + , הענין הוא שלדגל אין לאן לפרוץ מעבר , לאגודה יש , והרבה , והיא תלויה בעיקר בעצמה , וכמה היא תעבוד קשה בשבועיים הקרובים , לכן אני מעריך שאחרי עבודה קשה אגודה יעברו את ה 30 אלף , וביום ממש טוב יגרדו את ה 35 .
אברהם משה

הודעה שלא נקראהעל ידי strauss david » 15 אוקטובר 2018, 01:02

לגבי הבחירות בירושלים. אני לא מהמר אך מקווה שדייטש יעלה לסיבוב השני (מה שלא נראה שיתרחש לפי הנתונים נכון להיום).
ולגבי הערכתי:
דגל מעל ל35000 קול
אגודה כ30000
גם שס קצת יותר מ30000
הפלג בין8 ל10 אלף קול וכן המפלגה של קינג כ10000קול.
נתונים על חסידיות בירושלים שבדקתי באלפונים של תחילת תשע"ח לבעלזא כ1550 משפחות בירושלים ולגור 2024 משפחות בירושלים. כך שלחסידויות אלו לבד יש פוטנציאל של כ 11-12 אלף קול. לגבי שאר החסידויות אין לי נתונים מדויקים ואשמח שחברי הפורום יעלו לפי ידיעתם
סמל אישי של המשתמש
strauss david

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 אוקטובר 2018, 01:04

צריכים לשכנע את חב"ד תולדות אהרן, תולדות אברהם יצחק, דושינסקיא, ברסלב, סאטמאר. שכל כבוד החסידות מונח כעת על כף המאזניים האם יד החסידים תהיה על העליונה, ואם כולם יצביעו הם עוברים בקלות את ה-40 אלף....
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אברהם משה » 15 אוקטובר 2018, 01:04

strauss david כתב:לגבי הבחירות בירושלים. אני לא מהמר אך מקווה שדייטש יעלה לסיבוב השני (מה שלא נראה שיתרחש לפי הנתונים נכון להיום).
ולגבי הערכתי:
דגל מעל ל35000 קול
אגודה כ30000
גם שס קצת יותר מ30000
הפלג בין8 ל10 אלף קול וכן המפלגה של קינג כ10000קול.
נתונים על חסידיות בירושלים שבדקתי באלפונים של תחילת תשע"ח לבעלזא כ1550 משפחות בירושלים ולגור 2024 משפחות בירושלים. כך שלחסידויות אלו לבד יש פוטנציאל של כ 11-12 אלף קול. לגבי שאר החסידויות אין לי נתונים מדויקים ואשמח שחברי הפורום יעלו לפי ידיעתם

3500 משפחות זה לא 12 אלף קול , זה 7500+ קולות .
אברהם משה

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 15 אוקטובר 2018, 01:06

אני פה כתב:אם יהיו 250000 קולות כשרים, אז כל מנדט שווה בערך 8,000 קול, וזה תלוי בהסכם עודפים. נגיד שאגודה תקבל 30 אלף קול היא צריכה עוד 2000 מאריה קינג שכנראה יחתום איתם על הסכם. כך שהכל עוד פתוח. וכן דגל עם ש"ס.

אם תבדוק לפי בחירות קודמות, זה לא עובד בדיוק לפי מס' קולות למנדט,
אלא מעט פחות.
לדוגמא:
פעם שעברה היו 225 אלף קול, לפי זה המחיר למנדט היה אמור להיות כ7300 קולות,
ויהדו"ת קבלה 8 מנדטים עבור 53 אלף קולות.

לפי הנתונים של פעם שעברה נראה שדי ב-30 אלף קולות כדי להגיע ל4 מנדטים.
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 15 אוקטובר 2018, 01:07

אברהם משה כתב:בבסיס הקולות אין לאגודה יותר מ 25 אלף קול בירושלים , לדגל 35 אלף + , הענין הוא שלדגל אין לאן לפרוץ מעבר , לאגודה יש , והרבה , והיא תלויה בעיקר בעצמה , וכמה היא תעבוד קשה בשבועיים הקרובים , לכן אני מעריך שאחרי עבודה קשה אגודה יעברו את ה 30 אלף , וביום ממש טוב יגרדו את ה 35 .

משום מה אני נוטה להאמין יותר לרוב אנשי המספרים שנותנים לאגודה 30 אלף, במיוחד שגם לפי הטבלה שהעליתי של דגל, שאין ספק שיש שם הרבה מאוד הטיות לטובת דגל, יוצא שלאגודה יש קרוב ל30 אלף קול רק מהגידול הטבעי.
א יודעלע

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אברהם משה, המוזיקאי, חסיד ליובאוויטש, טריסקער, מחנך, מרן ראש הממשלה שליט''א, שים שלום ו־90 אורחים