דברים שנאמרו בכנס הבחירות של חסידי בעלזא למען הבחירות

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

דברים שנאמרו בכנס הבחירות של חסידי בעלזא למען הבחירות

הודעה שלא נקראהעל ידי ירושלים של מעלה » 25 אוקטובר 2018, 09:57

יצא פרסום השבוע מאחד הרבנים של דגל התורה שבגלל שאגודה עשו הסכם עודפים עם חלק מהחרדלי"ם, כי הרב מבריסק זצ"ל אסר לעשות איתם הסכמים עם המזרחי, אינני יודע אם זה נכון אולי כן, אבל לנו, אין לנו אלא דברי בן עמרם, כי הכרוז לתמיכה באגודת ישראל הראשון שהרבי מבעלזא זצוק"ל ניסח אותו לבד, וחתם עליו, ואחריו חתם מרן הבית ישראל מגור זצ"ל, ואחר כך כל הרבנים באר"י חתמו עליו.
זה היה בבחירות שאגודת ישראל הלכה עם המזרחי באותה רשימה, ולא עשו בלוק טכני או הסכם עודפים, אלא רצו ברשימה אחת עם המזרחי, ולכן כל אחד יודע שהיו וויכוחים בין גדולי ישראל, אבל מה שנוגע לנו זה הפסק ההוא שחתמו עליו כל הצדיקים בזמנו.
גפני (ח"כ משה גפני) אמר בשבוע שעבר, דבר נורא שההסכם שהיה בזמנו על ה60-40 של כ"ק האדמו"ר מגור הפני מנחם, עם הראש ישיבה הרב שך זצ"ל, 40% לדגל ו60% לאגודה 'אני ורביץ לא היינו מסכימים להסכם הזה'. אני עומד כאן כעד זומם ואומר להם עמנו הייתם, אני הייתי כשייסדו את דגל התורה, אני הייתי בין המייסדים של דגל התורה אל תמכרו לי לוקשים.
אני אספר לכם בדיוק מה היה, בלילה אחרי שספרו את הקולות אחרי הבחירות היה לאגודה חמש מנדטים ולדגל היה מנדט אחד, זה התנדנד כל הלילה ניסו להביא קולות מש"ס בעודפים, ומחוק באדר עופר, המנדט השני היה בנוי על אלפי קולות של חסידי בעלזא, והיה בנוי גם מהספרדים בני התורה, כי הרי הרב שך הקים את ש"ס והוא היה בספק שגם מנדט אחד הם לא יקבלו. וביקש שהם יצביעו לדגל התורה
אני הייתי שם, בבוקר זה היה יום שישי בבוקר כשפירסמו שיש לדגל התורה שני מנדטים, רביץ התקשר אלי והזמין אותי אליו לבית וגן יחד עם הרב ישראל אייכלר, ואמר לי הראש ישיבה יושב בביתו בדמעות שליש וכל מי שמספר לו שיש שני מנדטים הוא לא מאמין להם ואמר להם שרק אם הבעלזערס', יבואו ויספרו שנכנסו שנים הוא יאמין להם.
הוא שילם לנו מונית ספיישל, נכנסנו לראש ישיבה בבני ברק כפי שתיארו כאן, הוא ישב בפינת החדר ובדמעות שליש הוא בכה, ואמרנו לו שיש שניים וזה הישג יפה מאוד.
ואז הוא אמר לנו, (הרב שך זצ"ל) ר' מעכיל אתה לא מבין - כשבן אדם משחק קלפים והוא מאבד 100 דולר אז הוא אדם מופקר. מה הוא איבד 100 דולר. אבל כשבנאדם לוקח את כל ממונו ומשחק ומהמר בקלפים, אז הוא משוגינער, אז הוא צעק ובכה, אני משוגע. אני העמדתי את כל כבוד התורה בסכנה, מה עשיתי.!!!
אז שלא יבוא למכור לנו גפני סיפורים, שהוא ורביץ היו יכולים לעשות הסכם יותר טוב. זה לא בגלל שהוא יגיד שהרבי מגור היה סוחר פולני, ולכן הוא עשה הסכם על 60/40. הוא רצה לעשות הסכם שלום בארץ ישראל כדי שלא יהיה מחלוקת. והוא ידע שהוא נותן לדגל התורה יותר ממה שמגיע להם אבל הוא רצה שהם ייצאו בכבוד ושיהיה שלום ושלווה ולא יהיו יותר מחלוקות, זוהי האמת הנקיה, וכל מי שיבוא לספר דברים אחרים הוא שקרן, ואני עומד כעד זומם ואומר לו עמנו הייתם, אני יודע את האמת!
מענין לענין באותו ענין, אמר השבוע חבר הכנסת אורי מקלב, שמי שאין לו הכרת טוב והוא כפוי טובה אין לו סייעתא דשמיא.
יפה מאוד!, כשהקימו את דגל התורה, אני הלוויתי לראש ישיבה (הרב שך) והרב מנחם לייזר מוזס הוא עד לכך – הלווינו מיליון וחצי ₪. כדי להביא להרב שך שהוא יוכל להקים את המפלגה, חוץ ממה שעזרנו לו, וגם רצינו להוריד את המחלוקת בין חסידים למתנגדים, הרב שך רצה שהראשון יהיה אברהם רביץ ואני יהיה הנציג השני, נכנסתי לרבי מבעלזא, והוא אמר לנו שהוא רוצה שנהיה מקום שלישי ולא שני – שזה לא ריאלי, ושנית שהוא רוצה שישראל אייכלר יהיה חבר כנסת ולא אני. חזרתי להרב שך והעברתי לו את התשובה של הרבי, זה לא מצא חן בעיניו, והוא ניסה לשלוח שליח שהרבי יחזור בו מההחלטה. מה שכן, בטלן לא הייתי וביקשתי ממנו של אצא ניזוק מהעסקה, ולכן ביקשתי שבעיריות נקבל את המקום שלנו מדגל התורה, והוא הבטיח ואמר 'מגיע לכם'.
עד היום המקום שלנו נמצא מטעם דגל התורה בבני ברק, והרב ישראל משה פרידמן יושב שם. בירושלים קיבלנו לעשר שנים את המקום של ר' מרדכי פרסטר, ואחר כך הרב פיינר ז"ל היה 15 שנה, אבדלחט"א כשאני הגעתי הם אמרו ההסכם של הרב שך כבר לא קיים, אמרתי להרב אייכלר שאני קיבלתי אבנים ובליסטראות, במשך שנים, הלוויתי כספים למפלגה הזו ורק לפני שמונה שנים הם סיימו להחזיר לי, אני וויתרתי על המקום (השני שהרב שך הציע) שלנו, ואחרת משה גפני לעולם לא היה אמור להיות חבר כנסת, אמרתי לו אני רוצה להיכנס איתך למשה גפני ולהסתכל לו בעיניים, ולשמוע שהוא אומר לי שהוא לא נותן לי להיות על המקום של דגל, הלכתי אליו, והוא אמר לי שאין לו זמן לפגוש אותי... איך אמר מקלב כשאתה כפוי טובה אין סייעתא דשמיא...
ההסכם הזה, שהפני מנחם זצ"ל עשה עם הרב שך זצ"ל וזה עשה שלום בכלל ישראל, זה החזיק מעמד עד הבחירות האלו, הפעם הזאת הסט"א נכנס כאן בכח, לא יודע מה קורה כאן, נכנס כאן שיגעון להכניס את אגו"י ודגה"ת בכח למחלוקת, מה שרק רצינו לעשות לא הצלחנו. כשראש העיר ברקת אמר שהוא יותר לא רץ לראשות העיריה, בדקנו את הרשימות וראינו שהיהדות החרדית גדלה ברמה כזאת שאם הולכים ביחד ניתן באחדות מלאה להביא לבחירת ראש עיר חרדי, יחד עם 15 אף קולות מבחוץ, שלזה יכלו במימון בחירות של 10 מיליון ₪ להביא תכנון עם מומחים כדי להביא לבחירת ראש עיר ולהביא קהלים נוספים מבחוץ, חילוניים, מסורתיים ודת"ל, כי אין צורך בפרסום פנימי ושכנוע של החרדים. כל אחד אחר עמד במרחק של 70 אלף קולות מהכיסא לראשות ואנחנו היינו במרחק של 15 אלף קולות.
הם לא הגיעו ואמרו שיש להם בעיה אידאולוגית עם יוסי דייטש, הרבי מבעלזא שליט"א הלך לשאול כמה דיינים כולל את הגאון ר' שמאי גרוס, אם יש בעיה כזו, ואמרו שאין בעיה והרי אנחנו הלכנו בזמנו עם ר' מאיר פרוש וגם עם ר' אורי לופוליאנסקי ולדגל התורה לא יכולה להיות טענה על כך, כי הרי הרב אלישיב פוסק הדור זצ"ל תמך בו. ואז הם הגיעו שנביא הוכחות בטוחות שיוסי דייטש הוא המוביל. הם הגיעו אחרי הרבה סקרים להוכחה שהוא המועמד. והם הגיעו למו"מ, אני לא מבין מה עלי לשלם שלדגל התורה יהיה ראש עיר חרדי. חמש שנים הם סבלו מראש העיר וכל פעם כתבו בעיתון זה או אחר מה הם עשו, הם משוגעים, יש לכם ראש עיר חרדי שיתן לכם כל מה שסבלתם מראש העיר הנוכחי מה צריך מו"מ תרוצו על זה.
יוסי דייטש חזר אלינו עם הדרישות שלהם, מה הם רוצים בעבור תמיכה בראש העיר, - אתם יודעים – כשבאים לבקש דברים, כשלא רוצים לעזוב שידוך הם הציבו תנאים כדי שכל חסידות מאגודת ישראל תיפגע מההסכם היה ברור להם שעם כזה סט של בקשות אנחנו נאמר להם לא.
והם דרשו שגור תוותר על סגן ראש העיר, בעלזא שיש עבורם הכרת הטוב שהם יזוזו בעוד מקום. אח כך ניקח את הנציג של ליובאוויטש ונזיז אותו עוד שני מקומות, והרי יעקב הלפרין הוא אחד מהחשובים בעסקנים בירושלים עם כל הברען החבד"י, אבל אצלם זה הרי מובן לצאת נגד חב"ד כמו שזה יהיה כתוב על עשרת הדיברות. וזה היה נראה בשמים. והם היו בטוחים שאנחנו נתנגד, ועם כל זה וויתרנו על הכל, ליצמן וויתר, אני וויתרתי, הלפרין וויתר הוא אמר שהוא לא יהיה הגורם שימנע ראש עיר חרדי, חזר אליהם יוסי דייטש עם תשובות, והם כל עשרת ימי תשובה סחבו את הזמן, אנחנו כבר בערב יום כיפור, ושעה לפני יום כיפור הם שלחו שליח שאתמול הם כבר חתמו עם משה ליאון.
הם הוליכו את כולם שולל, עבדו על אנשים במהלך המו"מ. ומה הפחד שלהם, שחלילה וחס החסידים ייבחרו שאגודת ישראל חלילה תחזור להיבנות שוב מחדש, הם לא מסכימים חלילה וחס, שחסיד יהיה ראש עיר. אתם לא מבינים איך הם אומרים את המילה הזו חסידים, זה נראה כאילו הם מקללים. לזה לא ניתן להסכים.
לעשות רצונך אלוקי חפצתי- הם רוצים לעשות רצון הבורא, אבל תורתך בתוך מעי – כבוד התורה לא נותן לנו....
אז חטפנו מכה, והחלטנו שנלך במועצת העיר ביחד, מילא לראשות העיר כל אחד יילך לבד. הגיע הרבי מוויז'ניץ וויתר על המקום שלו ושנלך ביחד חמש וחמש, היום הם 3 מול חמש. ואז הם רצו שאנחנו לא רק שניתן רק שנוכיח שמגיע להם. בלי הסכם שכל אחד מותר אלא לעמוד על בזיון.
שרפו כאן מיליוני שקלים, סתם שנאת חינם, בכל דבר תמיד חילקנו את הכל חצי חצי, היה להם חצי מהוועדות, וגם בתקציבים, ואני לא זוכר שפעם הצבענו אחרת מהם, ורק במועצה היה לנו יותר וזה לא משנה הרבה בהצבעות.
והמועמד שלהם הקודש קדשים שהם שיכנעו את הרבנים שלהם שהוא משה ליאון תמיד הלך עם החרדים והצביע איתם בכל הצבעה, וזה שקר וכזב, הוא אדם נחמד אני אוהב אותו, אבל זה שקר וכזב הוא אף פעם לא הגיע להצביע איתנו ומקסימום הוא נמנע, היו לו יועצים ליטאיים שייעצו לו להימנע כדי שביום פקודה הוא ירוץ לראשות העיר וככה הוא יוכל להביא קולות של חילוניים. כל פעם הוא עומד בעוד תחנה ועוד תחנה ואומר אכלתי ואוכל עוד. יש שוק מחנה יהודה שהוא לא רחוק מהישיבה הקדושה שלנו זה נהיה רח"ל כמו השווקים ברומי הרבי שליט"א רוצה לברוח מהמקום הזה, ואז הם רצו לשתות עם הבליינים בירה, זה טוב להם, אבל ראש עיר חרדי לא טוב להם.
הרבי שליט"א ביקש ממני לפני שנים רבות שאני ימתין לו אחרי שהוא נסע לאיזה שבע ברכות של איזה עסקן וכשהוא חזר הוא סיפר לי שכשהוא היה גר בבני ברק, הסבא האמרי חיים מויז'ניץ זצ"ל, אמר לו שיעמוד בחדר כשהוא מקבל קהל, ונכנסו אליו זוג, והגישו קוויטל לרבי, הוא כבר לא שמע כל כך טוב והוא לא הבין מה הם רוצים, הם נכנסו לקראת יום הולדת של הבן שלהם שהיה בן זקונים בן 17, והוא ברך אותם שהם יזכו שייוולד להם ילד, זה היה נראה לרבי שליט"א מוזר, הוא צבט את עצמו, הם היו מבוגרים, ותוך שנה נולד להם ילד, והילד הזה שנולד אז התחתן באותו שבוע וההורים בקשו מהרבי שליט"א שמכיוון שהוא היה באותו מעמד אם הוא יסכים להשתתף בשבע ברכות והוא נסע אכן להשתתף, והרבי אמר לי אז ' למדתי אז שהקב"ה חס על כבודם של צדיקים'.
צדיקי הדוק יצאו וחתמו שיוסי דייטש יהיה ראש העיר ושלאגודה תהיה הצלחה במועצה, תזכרו הקב"ה חס על כבודם של צדיקים.
קבצים מצורפים
בבעלזא.rar
(6.82 MiB) הורד 48 פעמים
סמל אישי של המשתמש
ירושלים של מעלה

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: דברים שנאמרו בכנס הבחירות של חסידי בעלזא למען הבחירות

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 26 אוקטובר 2018, 14:11

אאלטע גאליציאנע שפראך
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי כהן » 26 אוקטובר 2018, 14:21

כזאת שנאה לליטאים ...
מה קרה לכם ?
למה הליטאים חייבים ללכת איתכם האם ש"ס לא יכולה ללכת לבד ?
למה דגל התורה חייבת ללכת יחד עם אגודת ישראל ?
כמו שש"ס לא מחויבת לאגודת ישראל וכמו שגור לא מחויבת לבעלז, אז גם דגל התורה לא מחויבת כלל !
יוסי כהן

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 26 אוקטובר 2018, 15:00

יוסי כהן כתב:כזאת שנאה לליטאים ...
מה קרה לכם ?
למה הליטאים חייבים ללכת איתכם האם ש"ס לא יכולה ללכת לבד ?
למה דגל התורה חייבת ללכת יחד עם אגודת ישראל ?
כמו שש"ס לא מחויבת לאגודת ישראל וכמו שגור לא מחויבת לבעלז, אז גם דגל התורה לא מחויבת כלל !

אף אחד אינו מחויב, רק העלו כאן הדברים מי תומך באיחור ומי בפלגנות.
האם חוץ מנקודה זו הינך מסכים לדבריו האחרים?
סמל אישי של המשתמש
1010

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G], שמעון ווייס ו־78 אורחים