שבועיים לפקיעת חוק הגיוס

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

Re: שבועיים לפקיעת חוק הגיוס

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 26 נובמבר 2018, 11:51

פך שמן כתב:
א יודעלע כתב:ביטויים כמו 'משנאי ד'' 'אחראים לחילול ד' בכל העולם לדורי דורות' 'רשעות וצביעות' 'אין אידיאולוגיה'
נשמעו רק מצד אחד.

אגב,
מעניין מה יקרה עכשיו בחיפה
אם קאליש לא תסכים להכניס את ש"ס ואגודה לקואוליציה, והם לא יקבלו תקציבים ואת מה שמגיע להם
האם גם אז קאליש תחשב לרשעית ולעוקרת ישראל
או רק יהב היה רשע כי הוא לא נתן לדגל.

יש הבדל בין לקבל או לא את מה שמגיע לך, לבין רדיפה אישית של ראש עיר אחר קבוצה חרדית מסויימת.

צודק, ועדיין.
רצח האופי שעושים לאגודה נמשך.
את אגודה שנכנסים לקואליציה בבית שמש בלי דגל משמיצים.

דגל שנכנסת לקואליציה בחיפה בלי ש"ס ואגודה -זה בסדר ואפילו מובן מאליו (בהתאם לזה שתמכו ל"ע ברשע מרושע)

אגב, אולי תסביר לי למה לא שמענו מילה רעה על דרעי שתמך ביהב?
רק ליצמן היה הצבוע והרשע?
א יודעלע

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי יש גבול » 26 נובמבר 2018, 15:19

אני פה כתב:ח"כ סמוטריץ' סבור שאין טעם בהגשת בקשה לשופטי בג"ץ לדחות את מועד פקיעת חוק הגיוס קיים, וגם אין באמת צורך בבקשה כזו.
חזקי ברוך , י"ח בכסלו תשע"ט 26/11/18 12:00

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) מעריך הבוקר (שני) כי שופטי בג"ץ ידחו את הבקשה שמתכננת הממשלה להגיש להארכת מועד כניסתו לתוקף של פסק הדין בעניין חוק הגיוס.

אתמול, כזכור, הוחלט בישיבת ראשי סיעות הקואליציה לבקש מבג"ץ לדחות את מועד פקיעת החוק הקיים, לנוכח הקשיים בחקיקת חוק הגיוס החדש.

"הגשת בקשת ארכה לבג"ץ בעניין חוק הגיוס היא ברכה לבטלה", קובע סמוטריץ', "בית המשפט בשחצנות האופיינית לו ידחה אותה".

"מה שצריך זה פשוט לתת לתאריך שקבע בג"ץ לעבור ולחזות בפלא על טבעי - השמש תמשיך לזרוח כל בוקר במזרח ולשקוע במערב, השמים לא יפלו, מי שלומד ימשיך ללמוד ומי שמתגייס ימשיך להתגייס", טוען סמוטריץ'.

לדבריו, "אף אחד לא חולם שאפשר יהיה לגייס את כל בחורי הישיבות רק כי בג"ץ החליט. ובג"ץ יקבל שיעור חשוב בענווה ובמגבלות הכח".

"צריך להודות שאין היום יכולת פוליטית להגיע להסדר בעניין הזה ועם כל הכבוד יש נושאים חשובים יותר שעליהם מקימים ומפרקים ממשלה. מסתבר שהחיים יותר חזקים מפסקי דין מנותקים", מוסיף סמוטריץ'.

איפה אתם משולש, פך שמן, ושאר ה"הגיוניים" ו"השפויים" מדוע לא תכריזו שגם סמוטריץ' הצטרף בזאת לנטורי קרתא, התברר גם הוא חרדי הזוי וקיצוני.
עד מתי לא תקלטו מה שכל אחד מבין, אפילו מזרוחניק, אפילו אנשי הצבא, אפילו שופטים עליונים, האטומים ביותר מבינים שבלי הסכמתנו אין כלום כלום כלום! וכל הבעיה מתחילה ונגמרת בזה שאנו משתפים פעולה...
יש גבול

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 26 נובמבר 2018, 17:07

יש גבול כתב:
אני פה כתב:ח"כ סמוטריץ' סבור שאין טעם בהגשת בקשה לשופטי בג"ץ לדחות את מועד פקיעת חוק הגיוס קיים, וגם אין באמת צורך בבקשה כזו.
חזקי ברוך , י"ח בכסלו תשע"ט 26/11/18 12:00

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) מעריך הבוקר (שני) כי שופטי בג"ץ ידחו את הבקשה שמתכננת הממשלה להגיש להארכת מועד כניסתו לתוקף של פסק הדין בעניין חוק הגיוס.

אתמול, כזכור, הוחלט בישיבת ראשי סיעות הקואליציה לבקש מבג"ץ לדחות את מועד פקיעת החוק הקיים, לנוכח הקשיים בחקיקת חוק הגיוס החדש.

"הגשת בקשת ארכה לבג"ץ בעניין חוק הגיוס היא ברכה לבטלה", קובע סמוטריץ', "בית המשפט בשחצנות האופיינית לו ידחה אותה".

"מה שצריך זה פשוט לתת לתאריך שקבע בג"ץ לעבור ולחזות בפלא על טבעי - השמש תמשיך לזרוח כל בוקר במזרח ולשקוע במערב, השמים לא יפלו, מי שלומד ימשיך ללמוד ומי שמתגייס ימשיך להתגייס", טוען סמוטריץ'.

לדבריו, "אף אחד לא חולם שאפשר יהיה לגייס את כל בחורי הישיבות רק כי בג"ץ החליט. ובג"ץ יקבל שיעור חשוב בענווה ובמגבלות הכח".

"צריך להודות שאין היום יכולת פוליטית להגיע להסדר בעניין הזה ועם כל הכבוד יש נושאים חשובים יותר שעליהם מקימים ומפרקים ממשלה. מסתבר שהחיים יותר חזקים מפסקי דין מנותקים", מוסיף סמוטריץ'.

איפה אתם משולש, פך שמן, ושאר ה"הגיוניים" ו"השפויים" מדוע לא תכריזו שגם סמוטריץ' הצטרף בזאת לנטורי קרתא, התברר גם הוא חרדי הזוי וקיצוני.
עד מתי לא תקלטו מה שכל אחד מבין, אפילו מזרוחניק, אפילו אנשי הצבא, אפילו שופטים עליונים, האטומים ביותר מבינים שבלי הסכמתנו אין כלום כלום כלום! וכל הבעיה מתחילה ונגמרת בזה שאנו משתפים פעולה...

כי אנחנו יותר מזרוחניקים מסמוטריץ', מה כזה קשה להבין.
ואיבעית אימא:
ככה מדבר כל מי שזה לא ה'מאירק'ה' שלו. ודו"ק.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 26 נובמבר 2018, 18:29

עצוב עצוב עצוב שבאחד הנושאים החשבים ביותר ביהדות החרדית,
החרדים מפולגים בתוך עצמם.

החילונים מנצלים את זה, וממש לא לטובה
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי ספירה » 30 נובמבר 2018, 02:01

'משפחה': רגע לפני שפוקע הסדר מעמדם של בני הישיבות שוב מצליח סגן השר ליצמן לדחות את העברת החוק. נתניהו נעתר לבקשתו ולא ביקש לשמוע את עמדת דרעי וגפני שהחליטו לתת לליצמן את הזכות לקבל את האחריות על המהלך.
ח"כ מקלב פועל מול הסיעות הערביות שימנעו בהצבעה על חוק הגיוס.
בכירים ב'דגל': אין חולק שהחוק הוא אפילו לא הרע במיעוטו.
ספירה

הודעה שלא נקראהעל ידי יש גבול » 30 נובמבר 2018, 02:28

ב"ה לא יטוש ה' עמו.
נראה שההבטחה על קיום התורה, מתקיימת באופן מופלא, למרות הצלחת *** לסובב בכחש את מרבית הציבור החרדי, ולגרום לרבים וטובים להאמין שזה לא נורא או שאין ברירה. וב"ה התשועה באה ע"י דווקא מהבגץ שפסל את כל החוקים (אגב, גם את חוק לפיד) ועשו כעת חוק גרוע יותר וכבר התחילו נציגנו לשכנע את כולם שהוא חוק טוב. ומסובב הסיבות מנע מאתנו את התדרדרות הזו. וכבר יכולים כולם להודות שאין מה לדאוג, אף אחד לא יתגייס ואפילו התקציבים ימשיכו כפי שהיה עד היום לרוב העריקים. ואם יתחילו לגייס יקום הציבור החרדי מאוחד על נפשו, ויסתיים הענין בחדשים ספורים.
יש גבול

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 30 נובמבר 2018, 02:40

יש גבול כתב:ב"ה לא יטוש ה' עמו.
נראה שההבטחה על קיום התורה, מתקיימת באופן מופלא, למרות הצלחת *** לסובב בכחש את מרבית הציבור החרדי, ולגרום לרבים וטובים להאמין שזה לא נורא או שאין ברירה. וב"ה התשועה באה ע"י דווקא מהבגץ שפסל את כל החוקים (אגב, גם את חוק לפיד) ועשו כעת חוק גרוע יותר וכבר התחילו נציגנו לשכנע את כולם שהוא חוק טוב. ומסובב הסיבות מנע מאתנו את התדרדרות הזו. וכבר יכולים כולם להודות שאין מה לדאוג, אף אחד לא יתגייס ואפילו התקציבים ימשיכו כפי שהיה עד היום לרוב העריקים. ואם יתחילו לגייס יקום הציבור החרדי מאוחד על נפשו, ויסתיים הענין בחדשים ספורים.

ה"תשועה" היא רק אצל מי שמאמינים שככל שיהיה יותר רע כך יהיה יותר טוב.

*** תקרא למצביעי ברקוביץ' ומעודדיהם, במפורש וקרוב לזה!!!

אין מה לדאוג. אין מה לדאוג. מי שהאחריות לא על כתפיו, מי שהנהגת עולם התורה לא בידיו (ישתבח שמו) באמת לא דואג. אין מה לדאוג, אין מה לדאוג. יש לנו מוסרי נפש סטייל ישראל מאיר אלישיב שבורח מהכלא באמצע השטייגען, רגע לפני סיום המסכת...יש לנו עצורים על דבר כבוד שמו, הוגי תורה יומם ולילה במטה של ברקוביץ', יש לנו נכדים של ר' משה מרדכי שמתגייסים לשייטת 13, אוטוטו כולם יהיו כמוהו, אין מה לדאוג.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 30 נובמבר 2018, 13:50

וחס וחלילה אם יסתיים העניין יתבטל כל קבוצת האוהדים של יש גבול.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יש גבול » 30 נובמבר 2018, 15:29

הלא אחד מרבניכם הוא שאמר אין מה לדאוג, אין מה לדאוג, האם בררתם אצלו אם כבר צריך להתחיל לדאוג?
תחזרו שוב על השקרים, כולם כבר יודעים את האמת, כל פעם שבן עליה נעצר בטעות פעם בכמה חודשים, הוא פוגש עשרות עשרות בחורי ישיבה ואברכים שעצורים לקראת גיוס או בתוך גיוס, רובם שלא לרצונם אלא בעקבות לחצים הסתבכויות וטעויות - אף אחד לא עוזר להם כי רוצים למלא את היעדים של החוק שלכם, הם יושבים שם באופן קבוע ומספרים על רבים אחרים. הבחורים שלנו, כולם יודעים שרק אם בחור נתקל במקרה בשוטר שלא מעודכן שאמור לשחרר אותו רק אז הוא מועבר לכלא הצבאי, כל העריקים בהפגנות משתחחרים מיד.
תמשיכו להביע מצהלות שמחה מזויפות על כל עצור שלנו שכמעט תמיד מקבל יחס מיוחד מתחזק ומחזק - תמשיכו להשתיק ולהעלים ולהזניח את כל העצורים הרבים והאומללים שלכם, שנעצרו דווקא בגלל החוקים שלכם. מענין שאתה שמעת על הנכד הזה ואני שמעתי על נכד של ראש ישיבה בצפון, כנראה שהכל נכון וכיוון שניתנה רשות למשחית אינו מבחין, מה שברור שאף אחד לא התגייס בגלל שלא התייצב, יתכן שיש אחד או שנים, שלמרבה הפלא באופן חריג לא הועיל להם מה שלא התייצבו ובכל זאת נפלו ברשת החוקים והגייסים והמכסות שלכם שפועלים בדרך כלל באופן נפלא ומרשים בתוך ציבור המתייצבים. (3000 כל שנה, ואתה מדבר איתי על נכד פלוני? הלא תתבייש?)
מה שברור גם לכם שאם כולם היו נחרצים הענין היה מסתיים, והשיקול היחיד שלא לעשות כן, אלא לשקר את הרבנים ואת הציבור באיומי סרק, זה שמא מישהו יגיד שההם צדקו...

מישהו יכול להעלות את המכתב של חבר מועצגה"ת הגאון רבי אהרן פלדמן מבולטימור? הרב הזה נחשב תמיד נוטה יותר לצד הפלג הבני ברקי, וכותב עכשיו שיש כאן מחלוקת לשם שמים וצריך לכבד את כל הצדדים ולפי כל השיטות זו עת צרה וצריך לעשות תפילה וזעקה.
יש גבול

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 30 נובמבר 2018, 16:36

אלפים, רבבות, כולם כולם מתגייסים. 3000 כל שנה, כלומר: מכיון שמחזור בחורי הישיבות השנתי עומד היום על כ-9000 כ"י, הרי ששליש מהמחזור (!!) 'נעלם' לתוככי מלתעות הצבא. זה שאף אחד לא הבחין בזה, נו באמת, תשמעו קו ההגנה וכבר תדעו. אתם לא מאמינים? כל בחור שמבלה בכלא הצבאי במס"נ מתוך פרוטקציות ויחס מתחשב יספר לכם ולמאזיני קו ההגנה בקול נרגש על עשרות האסירים האומללים ששהו איתו (יצויין שאני בהחלט מכיר את התופעה - נערי פיצות למיניהם שזו הדרך שלהם לקבל פטור. יושבים קצת ואז העסק מסתדר).

מרן ר' גרשון שליט"א אמר שאם לומדים טוב אזי אין מה לדאוג. אם יש זכויות בשמים - אין מה לדאוג. לכן רק בזה יש להתעסק.
ואגב, ברור שאף אחד לא יחוייל בכוח. לא זה הנושא אלא העידה בסנקציות שיוטלו על הישיבות, דבר שאף אחד לא התנסה בו.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי ביטחון » 02 דצמבר 2018, 12:11

בחצות פג הזמן שנתן בג"צ – המשמעות אין עוד הסדר 'תורתו אומנותו'
אחרי 68 שנים מאז החלטתו של בן גוריון, החל מהלילה תם עידן 'תורתו אומנותו'. באם שופטי בג"צ יקבלו את בקשת הממשלה, יחזור ההסדר לתוקפו עד לתיקון החוק. באם לא, מעמדו של בחור ישיבה דומה לכל בחור בן 18 שמחוייב בגיוס.
סמל אישי של המשתמש
ביטחון

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 דצמבר 2018, 12:13

זה לא אחרי 68 שנה. היה כזה דבר לפני כשש שבע שנים גם כן. השמים לא נפלו.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי ירושלים של מעלה » 02 דצמבר 2018, 13:43

משולש כתב:זה לא אחרי 68 שנה. היה כזה דבר לפני כשש שבע שנים גם כן. השמים לא נפלו.

לשמוע את זה ממך זה מדהים
לפי גרסת גפני ומקלב השמים יפלו ללא יכולת תיקון
סמל אישי של המשתמש
ירושלים של מעלה

הודעה שלא נקראהעל ידי טבי » 02 דצמבר 2018, 15:41

אני לא מבין מה הבעיה
הרי ליברמן ולפיד מצהירים שיתמכו בחוק אז גם אם כעת החוק לא יעבור ובהנחה שהולכים לבחירות ולפי התסריט שלא נהייה בקואליציה הבאה בין כך החוק יעבור בקולות לפיד וליברמן .... וגם אם לא נהייה שותפים בקואליציה לפיד ואהובכם ליברמן שכ''כ מסייע לעולם התורה יעבירו אותו
אז מה רוצים מקלב וגפני?
טבי

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 02 דצמבר 2018, 16:48

אני פה כתב:משהו מהנתונים לא מובן אם ב2017 ניתנו רק 30,286 דחויים ופטורים נחלק ל6 מחזורים של גיל 18-14 זה יוצא ממוצע כל מחזור גיוס של שנה מונה רק 5000 בחורים חרדים שנשארו חרדים כמו פעם. בעוד בשנת 2017 התגייסו 3000 בחורים לצה"ל ועוד 700 לשירות לאומי, אם זה נכון זה רעידת אדמה כללית בציבור החרדי שיש כל כך הרבה מקולקלים. משהו לא מסתדר.
נ.ב לפי הצבא חרדי זה מי שלמד שנתיים במסגרת חרדית מגיל 14-18.

אני פה כתב:כנראה פטורים הכוונה לפטור סופי בגיל 24. ולא פטור "משוגע" שיש מאות רבות בציבור שעושים בפרט בציבור החסידי, כך שהנתונים יותר אופטימיים ממה שציינתי לעיל. מכל מקום לפי הצבא 37 אחוז מכל מחזור חרדי בממוצע מתגייסים שזה אומר שיש המון מקולקלים השם ירחם.

זו רעידת אדמה כללית וסטירת לחי למציאות בשטח...
הרי מסתמא יש לך בן/אח/אחיין/גיס בעולם הישיבות, תבדוק אם שליש מהמחזור שלו התגייס ותחזור עם התשובה.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי טבי » 02 דצמבר 2018, 16:54

אני פה כתב:בג''ץ נתן ארכה של חודש וחצי לחקיקת חוק הגיוס

אם אכן זה נכון ההישג כולו של ליצמן, גפני מקלב ודרעי הזהירו מפני קטסטרופה והטילו את מלוא האחריות על ליצמן
ליצמן התעקש על כך וב''ה הרוויח חודש וחצי לנשימה
כנראה שאחרי מה שהוא עבר בבחירות האלה חסו עליו משמים :D
טבי

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 02 דצמבר 2018, 17:03

אני פה כתב:יש לי אחיין אברך בן 21 שהתגייס לשח"ר לאחר שפותה עם משכורת שמנה.

חסידי ? (אם הוא שייך לחסידויות מסויימות יכול להיות שזה היה ברשות. סיפר לי א חסידישער אברך שאחיו נכנס אל הרבי שלו זצ"ל - לא אחשוף כאן מיהו - והרבי שואל אותו 'בן כמה אתה ? 21 ? למה אתה לא הולך לצבא ? אמיתי.)

טוב, זה היה מהצד. לעניינינו, אדרבה תבדוק אתו אם אכן שליש מהמחזור שלו בצבא או שאולי הוא סתם חריג. בינינו, התשובה ברורה לשנינו.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי טבי » 02 דצמבר 2018, 17:05

[quote="אני פה"]חודש וחצי זה ממש לא הרבה. ככל הנראה הממשלה תיפול ויהיו בחירות באייר סיון, גם ביבי מעדיף בחירות בזמן הזה קודם ההחלטה הסופית של היועץ. אגודה תפרוש במקרה שהחוק יעבור. השאלה אם זה יעבור בלי אגודה, כנראה שכן.[/quo

יש חודש וחצי מרווח וזה הישג שצריך לברך עליו
ולגבי האם החוק יעבור בלי אגודה אני מתקשה להעריך כי נתניהו לא מוכן להעביר את החוק בלי ליצמן לו נתניהו היה רוצה הוא היה יכול לעשות זאת מזמן בטמצעות לפיד ליברמן ודגל וש'ס . אם הוא לא עשה את זה עד עתה אני לא רואה אותו עושה את זה זו האופציה הכי לא מועדפת עליו
ימים יגידו
טבי

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 02 דצמבר 2018, 17:06

אני פה כתב:עלה זית אתה יודע כמה נושרים לא עלינו יש ברחוב, תטייל בליל שבת ברחובות בני ברק ביתר ואלעד ותראה מה קורה, נכון הרוב זה ספרדים ובעלי תשובה אבל התופעה מדאיגה מאוד.

נכון. המצב קשה ומשתדלים בכל דרך למנוע נשירה ('לב שומע') ולעזור לנושרים (רש"י, שערי יושר, מבקשי ה' ועוד).
להתאבל על נושר שהולך לצבא ? תעיין שוב במכתבו הידוע של מרנא רוח אפינו הגראי"ל זי"ע לר' דן סגל שליט"א.
המצב שמבחינתי הוא הרצוי הוא שכל מי שמעוניין ורוצה להשתייך לעולם הישיבות, גם אם הוא לא מתמיד גדול ואפילו לא מתמיד קטן יוכל לעשות זאת בשקט. מי שלא בא לו על עולם התורה, נו, זו כבר פרשה אחרת.
נערך לאחרונה על ידי עלה זית בתאריך 02 דצמבר 2018, 17:09, נערך פעם אחת בסך הכל.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 02 דצמבר 2018, 17:12

אני פה כתב:עניתיי לך זה בעיקר מהבעלי תשובה והספרדים וחב"ד. אבל זו תופעה שמתרחבת גם לשוליים של האשכנזים. וברגע שנותנים לזה לגיטמציה חוקית סופו מי ישורנו. רק השבוע התפרסם שבחור מצויין מפיניבז התגייס.

ואני מתערב איתך על מיליון דולר שהצבא היה המכה בפטיש בלבד. קדמו לו שנתיים של גלישה מתחת לשמיכה ושיטוט לילי בתל אביב. לא הצבא גרם את הקלקלה. צריך לטפל בשורש הבעיה ולא בתוצאה שלה. (כמובן אם אפשר לשלוף אותו חזרה לישיבה אני מקנא במי שיעשה את זה, אבל לבוא להסיק מזה שהצבא הוא הוא הבעיה - לא.)
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 02 דצמבר 2018, 17:24

אני פה כתב:יש לי אחיין אברך בן 21 שהתגייס לשח"ר לאחר שפותה עם משכורת שמנה.

ב"ה שיש לו פרנסה טובה...
שמח לשמוע.

עכשיו, הוא הפסיק להתפלל ? הוא עדיין שומר שבת ??
אם התשובה היא שהוא שותומ"צ, ובכל אופן הוא לא בכיון של לשבת וללמוד, אז מה כל היללות שאתה מיילל ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 02 דצמבר 2018, 17:32

אני פה כתב:הצבא משקיע מאות מילונים כדי לקחת את החלשים, לכל בחור יש תקופה קשה בישיבה ויש כאלו יותר קשה, אך מי שהולך בגיל 18 לצבא חזקה שיצא משם חילוני לגמרי בלי טיפת יראת שמים מינימלית. לפי החוק הישיבות צריכים למסור כל שנה עוד אחוז לצבא עד כדי 60 אחוז מהציבור, והצבא יש לו את כל הכלים לעמוד בכך, ברגע שהחכי"ם נותנים לגיטמציה לכזה חוק לדעת חלק גדול מרבני אגודה זה אסון.

הכוחות של הציבור והזרמים הפנימיים שבו יותר חזקים ממנדי כץ וחבריו. אם החינוך יהיה בסדר שום דבר לא יעמוד כנגד. אני לא מודאג מזה.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 02 דצמבר 2018, 18:52

עלה זית כתב:אלפים, רבבות, כולם כולם מתגייסים. 3000 כל שנה, כלומר: מכיון שמחזור בחורי הישיבות השנתי עומד היום על כ-9000 כ"י, הרי ששליש מהמחזור (!!) 'נעלם' לתוככי מלתעות הצבא. זה שאף אחד לא הבחין בזה, נו באמת, תשמעו קו ההגנה וכבר תדעו. אתם לא מאמינים? כל בחור שמבלה בכלא הצבאי במס"נ מתוך פרוטקציות ויחס מתחשב יספר לכם ולמאזיני קו ההגנה בקול נרגש על עשרות האסירים האומללים ששהו איתו (יצויין שאני בהחלט מכיר את התופעה - נערי פיצות למיניהם שזו הדרך שלהם לקבל פטור. יושבים קצת ואז העסק מסתדר).

מרן ר' גרשון שליט"א אמר שאם לומדים טוב אזי אין מה לדאוג. אם יש זכויות בשמים - אין מה לדאוג. לכן רק בזה יש להתעסק.
ואגב, ברור שאף אחד לא יחוייל בכוח. לא זה הנושא אלא העידה בסנקציות שיוטלו על הישיבות, דבר שאף אחד לא התנסה בו.

כולם יודעים שמס' בחורי הישיבות המקבלים פטור מנופח מהאמת ע"י כאלו שעובדים עב' תורניות ואחרות ורשומים בכוללים וכדו'. כמו מלמדי דרדקי וסופרי סת"ם ועוד רבים. 99% מהם נשואים.
כמעט כל אלו שמתגייסים זה מהנ"ל.
רק בודדים מהם מבחורי ישיבות נחשלים שעליהם באמת נסובה המערכה, ועליהם התאספנו בהפגנת המליון נגד הגזירה של לפיד.

לכן מועצגה"ת סבורה שלא יקרה "כלום" אם החוק יפול. ועוד אריכות ידועה ליודעים ואין מקומם בפרסום.
בנוגע לבחירות כל אחד יעשה כמצוות רבותיו
זה לא סלוגן, זו דרך חיים.

(מי שמתלבט מי רבותיו יכול לפנות אלי לצורך שיכנוע)

התגובות בנושא בפורום, הם רק הסבר להוראת רבותיו או שאלות להבהרת דעתם, ולא חלילה להפריך או לשכנע מישהו בניגוד לרבותיו.
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 02 דצמבר 2018, 20:48

תמונה שפורסמה הערב. התבוננו בחיילים החרדים (לפי הגדרת התקשורת), וראו כיפה סרוגה לבנה מבצבצת...
חיילים חרדים.jpg
חיילים חרדים.jpg (67.98 KiB) נצפה 3253 פעמים
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי יעבץ » 02 דצמבר 2018, 21:31

כמובן גם קצוצי/מגולחי זקן. והפאות רק לתפאורה...
סמל אישי של המשתמש
יעבץ

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 02 דצמבר 2018, 22:06

מי שקורא את הפשקווילים הנמרצים הדבוקים לקירות ירושלים, מבין שקציצת הזקן היא חלק מהגזירה הנוראה. מסתמא לפני זה היה להם זקן רבנן עד הטבור.
והכיפות הלבנות הרי זה לבטח יארמולקעס של תולדות אהרן...

התגובות בנושא בפורום, הם רק הסבר להוראת רבותיו או שאלות להבהרת דעתם, ולא חלילה להפריך או לשכנע מישהו בניגוד לרבותיו.
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי יעבץ » 02 דצמבר 2018, 22:21

האם רק נדמה לי?
אבל משום מה, - למיטב הכרתי - חלק הארי מן החיילים שנשארים עם הפאות הארוכות (למרות שחוץ מזה לא נשאר להם הרבה מהיידישקייט), זה בכדי שהרבי יוכל למשוך אותם החוץ מהגהנום ???
סמל אישי של המשתמש
יעבץ

הודעה שלא נקראהעל ידי טבי » 02 דצמבר 2018, 22:28

פשוט מדהים
בדקתי כעת בכמה אתרים כולם מעלים תיעודים מההדלקה בבני ברק, חיפשתי תיעודים מהדלקות הנר בחצרות גור, ויזניץ, סדיגורא, סלונים, צאנז, בעלז ועוד
פשוט לא קיימים בכלל ,
אם זה לא תקשורת מגויסת מה זה כן ?
טבי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 דצמבר 2018, 22:55

מה הקשר לחוק הגיוס!!!
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 02 דצמבר 2018, 23:28

טבי כתב:פשוט מדהים
בדקתי כעת בכמה אתרים כולם מעלים תיעודים מההדלקה בבני ברק, חיפשתי תיעודים מהדלקות הנר בחצרות גור, ויזניץ, סדיגורא, סלונים, צאנז, בעלז ועוד
פשוט לא קיימים בכלל ,
אם זה לא תקשורת מגויסת מה זה כן ?
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 03 דצמבר 2018, 00:36

זה כן - שהצלמים שמכורים להעלות חומרים הם תושבי בני ברק.
לשבחה של ירושלים יאמר!

סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 03 דצמבר 2018, 01:10

פעמון זהב ורימון כתב:זה כן - שהצלמים שמכורים להעלות חומרים הם תושבי בני ברק.
לשבחה של ירושלים יאמר!

זה לא שבח ולא חסרון. פשוט מאוד בבני ברק כולם גרים אחד על השני וחיים אחד את החיים של השני. בירושלים יש מרווח מאוד גדול בין שכונות ובין קהילות וגם המון גיוון וכל אחד חי לעצמו, וממילא אין כזה דבר לצלם את השני...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי טבי » 03 דצמבר 2018, 21:43

מישהו מכיר את האדמו''ר מסאסוב שמתגורר נדמה לי בפתח תקוה?
הוא קידש מלחמה נגד חוק הגיוס הוא היה בסבב אצל אדמורי המועצת לפני שבועיים המאמר בהמודיע תחת הכותרת ''אחד הרבנים'' פרי עטו, שבוע עבר הוא שנא נאום תקיף בליקווד נגד החוק, כמה בחורים יש בסאסוב שהוא כ''כ חרד מהחוק? למה הוא כ''כ לעומתי נגד החוק ?
אני שואל ברצינות גמורה ולא חלילה להביע דעה או זלזול
טבי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 03 דצמבר 2018, 22:24

טבי כתב:מישהו מכיר את האדמו''ר מסאסוב שמתגורר נדמה לי בפתח תקוה?
הוא קידש מלחמה נגד חוק הגיוס הוא היה בסבב אצל אדמורי המועצת לפני שבועיים המאמר בהמודיע תחת הכותרת ''אחד הרבנים'' פרי עטו, שבוע עבר הוא שנא נאום תקיף בליקווד נגד החוק, כמה בחורים יש בסאסוב שהוא כ''כ חרד מהחוק? למה הוא כ''כ לעומתי נגד החוק ?
אני שואל ברצינות גמורה ולא חלילה להביע דעה או זלזול

עוד אפשרות: שאיכפת לו גם מבחורים של חסידויות (וליטאויואיות ) אחרות
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי המוזיקאי » 04 דצמבר 2018, 02:00

אני פה כתב:הסרטון של הבחור מהפלג שהתגייס ממש קורע את הלב. נראה בחור טוב מבית טוב, ה' ירחם עלינו.

האם אפשר להעלות את הסרטון בבקשה
תודה רבה
המוזיקאי

הודעה שלא נקראהעל ידי המוזיקאי » 04 דצמבר 2018, 02:04

אני פה כתב:רואים שם עיתונאית שמראיינת אותו וכו'.

בפרטי אפשר?
א"כ אשמח לקבלו
תודה מראש
המוזיקאי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 24 דצמבר 2018, 14:01

יו"ר יש עתיד בהודעתו בחדר הסיעה בכנסת: " יש עתיד תצביע נגד חוק הגיוס. נלך לבחירות ויש עתיד תעביר חוק גיוס בלי קומבינות. גורמי המקצוע קיבלו הנחיה להכין פיצוי כספי לחרדים. זה לא חוק גיוס. לא ניתן לממן משתמטים"
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי ביטחון » 25 דצמבר 2018, 23:52

מעולם לא היה חוק במדינת ישראל שהשם שלו כל כך מתאים לו, חוק הדיחוי...
סמל אישי של המשתמש
ביטחון

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 דצמבר 2018, 18:08

דגל התורה מתיישרת לדרישה של אגודת ישראל:

חה"כ יעקב אשר הצהיר מעל דוכן הכנסת כי בקדנציה הבאה יעבירו בעזרת הממשלה הצעת חוק שתכיר בערך לימוד התורה. לדברי אשר, "אני מודה לח"כ לפיד שהחוק במתכונת הזו לא עבר. בממשלה הבאה בעז"ה נתקן אותו ונעביר חוק שיכיר בערך לימוד התורה כפי שראוי במדינה יהודית".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 26 דצמבר 2018, 19:56

בדרך אגב, כדאי מאוד לשים לב למהלך הגאוני שליצמן הוביל את כולם... [כולל את גפני ודרעי שהרגישו כענקים מול ננס...]
המצב כיום הוא שאין חוק גיוס, והולכים לבחירות על זה.

בדיוק לזה כיוון ליצמן [ופרוש] שטען שבמו"מ לאחר הבחירות יוכלו להשיג תוצאות הרבה יותר טובות, לע"ע נראה שהוא צדק.
נקודה למחשבה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הקודם

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G] ו־80 אורחים