עזרה משהו בענין הפסקת חשמל

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

עזרה משהו בענין הפסקת חשמל

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 25 נובמבר 2018, 01:37

הערב לאחר הפסקה של כמה חודשים פתחתי את התנור באמבטיה ולאחר דקה היה קצר חשמלי לאותו פקק, היינו לכל החשמלים המחוברים לפקק שבו נמצא התנור.
מה הפיתרון לזה? [כמובן בלי להביא חשמלאי] (אינני יודע אם מדור זה הכתובת לבעיה זו, אבל לא מצאתי מדור אחר ובטוחני שהחברים היקרים לא יאכזבוני וייעצו לי בענין. :oops:
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח
ועד

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: עזרה משהו בענין הפסקת חשמל

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 25 נובמבר 2018, 01:41

להוציא את התנור מהשקע/לכבותו ואז יהיה ניתן להרים את הפקק (מפסק).

לגבי התנור יתכן והוא מקולקל ויתכן שטכנאי יכול לתקנו (השאלה אם שוה לתקנו תמורת המחיר שיגבו).
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 25 נובמבר 2018, 18:02

מישהו אמר לי לנסות ולהניח שקע חשמלי מבטל הארקה להדליקו לכמה דק', לאחר מכן לכבותו, ואז לחזור להדליק כרגיל ומסתדר, ידוע לכם אם זה נכון או לא?
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח
ועד

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 נובמבר 2018, 19:56

חוץ מהחשמלאי:
* שישים ש"ח בערך תקע שבודק הארקות (וגם תקינות השקעים) ולבדוק את כל השקעים בבית עם זה. (שווה כל שקל, ומקסימום אפשר לקנות בשותפות, או לקחת בהשאלה או לעשות מזה גמ"ח).
* כל מכשיר שעושה בעיות (קצרים, חימום יתר של השקע או הכבל, זרם, וכדומה) או לזרוק לפח או להזמין חשמלאי. כל יום שנשארים עם המכשיר המסוכן משלמים זכויות שלצערנו לאף אחד אין מיותר. (וגם חיים אין מיותר)
* מי שיש לו נורות ליבון (הישנות עם החוט שמתלהט ומאיר) כדאי להוציא אותם מהבית, (הם שרפו שני ילדים למוות לפני חודשיים). ולא לחמם עם ספירלות ומפזרי חום וכ"ש לא גז וכדומה אלא רק מזגן או רדיאטור.
* לבקש מהחשמלאי: לבדוק הארקות בכל הבית כולל במנורות שבתקרה, לבדוק ולחזק את כל הברגים בלוח הראשי, ולשאול אותו כל ספק שיש באיזה עניין חשמלי בבית כי זה ספק נפשות.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 05 דצמבר 2018, 16:04

עוד המלצה מנסיון אישי מהימים האחרונים:
לא לקנות נורות לד מסין. ובפרט לא חברת סמיקום semicom שנורה שלהם התפוצצה אצלי בבית + קצר + עשן בכמות מספקת להפעיל את הגלאי...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 05 דצמבר 2018, 16:16

ואם בחברת חשמל עסקינן, הנה עוד המלצה, ולאחריה הסיפור:

סיימת שכירות? מכרת את הדירה? משכיר את הדירה?
לא לתת מפתח לפני שיש אישור מחברת חשמל ומהעירייה שמעכשיו הוא המשלם החדש. (בחברת חשמל המשלם החדש צריך להתקשר ולהודיע שהוא הולך להכנס לדירה, בעירייה יש טופס "החלפת משלמים" שהוא גם צריך לחתום עליו).

הסיפור:
לפני למעלה מעשר שנים עברתי דירה, והודעתי לחברת החשמל שאני עוזב, והשוכר הבא אחרי היה אמור לדווח שהוא נכנס. הוא לא עשה את זה ואני לא בדקתי אחריו והנושא פרח מזכרוני.
השבוע אני מקבל טלפון ממשרד עו"ד שיש לי תיק הוצאה לפועל על חשבון חשמל עם קנסות וריביות וכו' וכו'. נלחצתי והתחלתי לברר את כל העניין דרך כל מיני קצי חוטים ורק אז קלטתי שבעצם במשך יותר מעשר שנים אני המשלם החוקי בדירה שאני לא גר בה בכלל, ושעברה כמה שוכרים, ונמכרה פעמיים (!! ע"י עו"ד!) ואף אחד מהקונים או השוכרים לא טרח לעדכן את חברת החשמל שהוא נכנס לדירה. ופשוט התרגלו לראות את השם שלי מתנוסס על החשבוניות חשמל שלהם בלי ידיעתי.

מכיון שהיה לי הרבה ס"ד לא מדובר בחוב גדול (רוב השנים הדיירים שלמו את החשבונות, מסתבר שגם היו להם ניתוקים מידי פעם שאילצו אותם לשלם, וכן אותם דיירים שלא שילמו מדובר בתקופה לא ארוכה ובצריכה די נמוכה). וכן עד שמצאנו את הדייר הרלוונטי מתברר שהוא יר"ש וכמובן שהוא ישלם את כל החוב שהוא השתמש. אז ב"ה יש סוף טוב. אבל היה יכול להיות כמובן הרבה יותר גרוע מהרבה סיבות.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 05 דצמבר 2018, 16:31

סיפור מעניין...

כל עו"ד טוב שאמור לייצג את המוכר בנאמנות [ובד"כ גם העו"ד של הקונה] מוודא את זה לפני המסירה.
אני קניתי דירה לפני כמה חודשים והם לא אישרו את המסירה עד שהכל היה על שמי.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי יעבץ » 05 דצמבר 2018, 16:37

היה לי סיפור ממש דומה. ודוקא אצלי זה הסתכם בהפסדים ניכרים.

לא כל עו"ד מתעסק עם פרטים אלו. ובפרט במקרה שהחלפת הדיירים אינו חופף עם מכירת הדירה.
סמל אישי של המשתמש
יעבץ

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 06 דצמבר 2018, 15:57

יעבץ כתב:היה לי סיפור ממש דומה. ודוקא אצלי זה הסתכם בהפסדים ניכרים.

לא כל עו"ד מתעסק עם פרטים אלו. ובפרט במקרה שהחלפת הדיירים אינו חופף עם מכירת הדירה.

אכן, במקרה שלי המכירות היו בין משקיעים ולא נגעו כלל לדיירים בפועל דהיינו רק המשכירים התחלפו לא השוכרים.
על כל פנים לא הייתי מתלהב מהעורך דין הזה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: 12377, אני פה, האמת, המוזיקאי, ועד, טבי, טוב ומטיב, יעבץ, פך שמן, קא סלקא דעתך ו־119 אורחים