ביה"ת המאבקים מתחילים,גור מאיימת על ויזניץ.

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

ביה"ת המאבקים מתחילים,גור מאיימת על ויזניץ.

הודעה שלא נקראהעל ידי רבותי » 24 נובמבר 2012, 20:24

מקום שלישי בכנסת אך ורק תמורת ראשות ב"ב,בויזניץ לא ממש נבהלים מאיומי הכוחניים לאחר שהם סגרו עם שלומי אמונים שלא יתנו יד לכך בפורום השמנייה.
רבותי

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ביה"ת המאבקים מתחילים,גור מאיימת על ויזניץ.

הודעה שלא נקראהעל ידי YACOV » 25 נובמבר 2012, 00:56

"רבותי" זה נראה שהגעת לעשות "שמח"...

ברוכים הבאים
YACOV

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי ש. » 25 נובמבר 2012, 01:43

לא נראה לי נכון בכלל.
דהיינו, ייתכן וזה הדרישה של גור, אולם קשה לי להאמין שויז'ניץ עשו יד אחת עם פרוש בעניין.
במידה והמאבק הזה יימשך, הוא יהיה אחד המעניינים, משום:
גור מסוכסכת עם פרוש, אולם עם ויז'ניץ היא מיודדת באופן רשמי, וע"כ לא תרצה לריב אתה בגלל ראשות העיר בבני ברק שמחכה בפינה, ומצד שני היא שמחה להחזיר לויז'ניץ משהו על כך שלא תמכה בה כלל (!) בקדנציה האחרונה. מצד שני, עם בעלזא היא גם לא ממש מיודדת, אולם בעלזא יותר עוצמתית, ועם כל הבוגדנות שלה, נראה (לע"ע) שהיא יותר אמינה ורצינית מויז'ניץ, ואולי מהלך של ידידות עם בעלזא כן יניב פירות בעתיד (אולי).
ויז'ניץ לחמה (בסתר) עם גור כל השנים האחרונות, אבל עדיין מרגישה במידה מסויימת ידידה של גור וחושבת שגור חייבת לה (למה?) וממילא תתייצב לצידה. היא הרימה ראש (אולי בצדק) בשנים האחרונות וכמעט לא תמכה בגור במאבקים פנימיים, אולם תמיד הרגישה שגור תלויה בה כי אין לגור למי לפנות בעת צרה. כעת אולי זה השתנה, ואולי גור תעשה ברית עם בעלזא.
פרוש מסוכסך עם גור, לא ממש אהוב בויז'ניץ, ודי מיודד עם בעלזא, ולכן קשה מאוד להאמין כי יתמוך בויז'ניץ במאבקה מול בעלזא. מה גם שבעלזא תמכה בו במוצהר בבחירות לעיריית ירושלים ואף יצאה לסכסוך ארוך עם גור על העניין (שניתן לומר שזה הנשק הכי עוצמתי שהיה למאיר פרוש בארסנל, כי אם בעלזא היתה לצד גור או נייטרלית, הוא היה בודד מול שלש המעצמות, וד"ל), לעומת ויז'ניץ שלא תמכה בו בגלוי (ואולי אף לא בסתר). קשה מאוד להאמין שפרוש יתמוך בויז'ניץ, כי בכך הוא יוכיח לכל את טענתה רבת השנים של גור כי הוא מחליף ידידים מדי תקופה, ולא נאמן לאף אחד עד הסוף. זה גם אמור להיות תמרור אזהרה לוזי'ניץ.
לסיכום; מסתבר שבעלזא תלחץ בכל העוצמה על גור שתלך עמה עד הסוף, ותזכיר לגור את עוונות הראשונים של ויז'ניץ, דבר שלא כ"כ קשה לגור לשכוח. מאיר פרוש כנראה לא יתמוך באף צד, ואם יחליט לתמוך במישהו זה יהיה כנראה בעלזא, וויז'ניץ אף היא תלחץ על גור ותבטיח שהיא תחזור להיות הידידה הטובה.
כיוון שבאגודת ישראל נוטים לא לשנות דברים, יוצא שאם היתה הצבעה, בעלזא היתה זוכה לתמיכת גור ופרוש (וחלק מחסידי ר' מנדל'י שליט"א) ומקבלת את המקום, אולם קשה להאמין שתהיה הצבעה ע"כ באגודת ישראל שלא הזיזה שנים ארוכות שום צעד פנימי.
לאור הנ"ל, מסתבר שאייכלר לא יזכה לשבת במקום השלישי של אגודת ישראל בכנסת הבאה.
סמל אישי של המשתמש
אברומי ש.

הודעה שלא נקראהעל ידי YACOV » 25 נובמבר 2012, 02:47

ניתוח מעמיק, ניכר שעברת כמה קורסים בתורת המשחקים.

אגב, אם תוכל לפרט יותר מהו "פורום השמיניה" ואיך באמת מתקבלות ההחלטות, האם מה שהיה הוא שיהיה ? (ליצמן גפני פרוש\אייכלר מקלב מוזס) ומה קורה במקרה של שש מנדטים - מה שלא נראה באופק.
YACOV

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי ש. » 25 נובמבר 2012, 03:17

על-אף שאני מאוד אוהב מחמאות, אני חושב שהנוכחית אינה במקומה.
איני 'מבין' גדול, ולא פוליטיקאי קטן, אלא שמתעניין בכל צעד ושעל ורואה את הדברים מנקודת מבטי. אם היא במקרה גם קרובה למציאות, ברוך שכיוונתי לדעת הפוליטקאים :lol: :lol: .
פורום השמינייה הוא פורום לא רשמי ולא מוכר בחוק, והוא מחליט כל מה שיתבצע באגודת ישראל. הפורום הנ"ל מתכנס בד"כ רק לפני בחירות וכדו', כשלאחר מכן הנציגים בכנסת מקבלים את ההחלטות ללא התייעצות עם כל החברים, מהסיבה הפשוטה, שהפורום מיועד (לא רשמית, כמובן) רק להחלטות מול דגל התורה ולא בתוך אגודת ישראל.
ההחלטות מתקבלות ברוב, ובד"כ זה רוב גדול, שכן 2 חברים לכל סיעה לא מאפשרים מצב של רוב 5 מול 3, או 7 מול 1.
במידה ויהיו 6 מנדטים לאגודת ישראל בכנסת הבאה: זה נקודה רגישה מאוד, ושימו לב שכמעט ולא מדברים עליה ב2 המפלגות. בפעמים קודמות היה מוסכם כי 6 מנדטים מתחלקים כך; 3.5 לאגודת ישראל ו-2.5 לדגל התורה, הווי אומר, בתחילת הקדנציה נכנסים ארבעה חברי אגודת ישראל ו-2 חברי דגל התורה, ובחצי הדרך, מתחלף הנציג ה-4 של אגודת ישראל עם הנציג ה-3 של דגל התורה.
אם לא היו המחלוקות בתוך דגל התורה, סביר להניח שגפני היה דורש הפעם יותר מחלוקה של 3.5:2.5, בטענה הקבועה (ובהזדמנות נרחיב בעניין) שדגל מהווה חצי מיהדות התורה. כעת בתקופת המחלוקת (ואם דגל התורה לא תגיע להבנות פנימיות), יש סבירות גבוהה (לא מוסמך, בפירוש) שאגודת ישראל לא תכבד את הרוטציה עם דגל התורה על המקום השישי (במידה ויהיה), והטעמים ברורים.
[אגב, התרחיש הנ"ל הוא דמיוני לחלוטין, כיוון שאם דגל התורה לא תגיע להסכמים פנימיים, אין סיכוי שיהיו 6 מנדטים ביהדות התורה!!]
ענין נוסף שלא הועלה מקודם: 5 מנדטים יחייבו את ליצמן לפנות את מקומו בחצי הקדנציה לטובת המועמד השישי (בעלזא) שיכהן כח"כ חצי קדנציה. במידה ויהיו 6 מנדטים, לא יחויב ליצמן לפנות את מקומו, שכן לבעלזא מגיע (ע"פ סיכומים ישנים) רק חצי קדנציה, וממילא היא תקבל אותה כבר בתחילת הדרך, כמקום ה-4 של אגודת ישראל, ותעזוב אחרי חצי קדנציה לטובת נציג דגה"ת. מצד שני, על זה (המקום של בעלזא) נסוב כל המאבק.
בטוח שיהיה מעניין, ואם מישהו אומר לכם עכשיו שהוא יכול לדעת בבירור מה יהיה (בכל המישורים) הוא לא יודע כלום.
סמל אישי של המשתמש
אברומי ש.

הודעה שלא נקראהעל ידי רבותי » 25 נובמבר 2012, 21:45

YACOV כתב:"רבותי" זה נראה שהגעת לעשות "שמח"...

ברוכים הבאים

אני מביא חדשות ולא מייצר אותם.
רבותי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי קליינמן » 25 נובמבר 2012, 22:11

אברומי ש. כתב:ל
פרוש מסוכסך עם גור, לא ממש אהוב בויז'ניץ, ודי מיודד עם בעלזא, ולכן קשה מאוד להאמין כי יתמוך בויז'ניץ במאבקה מול בעלזא. מה גם שבעלזא תמכה בו במוצהר בבחירות לעיריית ירושלים ואף יצאה לסכסוך ארוך עם גור על העניין (שניתן לומר שזה הנשק הכי עוצמתי שהיה למאיר פרוש בארסנל, כי אם בעלזא היתה לצד גור או נייטרלית, הוא היה בודד מול שלש המעצמות, וד"ל), לעומת ויז'ניץ שלא תמכה בו בגלוי (ואולי אף לא בסתר). קשה מאוד להאמין שפרוש יתמוך בויז'ניץ, כי בכך הוא יוכיח לכל את טענתה רבת השנים של גור כי הוא מחליף ידידים מדי תקופה, ולא נאמן לאף אחד עד הסוף. זה גם אמור להיות תמרור אזהרה לוזי'ניץ.
לסיכום; מסתבר שבעלזא תלחץ בכל העוצמה על גור שתלך עמה עד הסוף, ותזכיר לגור את עוונות הראשונים של ויז'ניץ, דבר שלא כ"כ קשה לגור לשכוח. מאיר פרוש כנראה לא יתמוך באף צד, ואם יחליט לתמוך במישהו זה יהיה כנראה בעלזא, וויז'ניץ אף היא תלחץ על גור ותבטיח שהיא תחזור להיות הידידה הטובה.
כיוון שבאגודת ישראל נוטים לא לשנות דברים, יוצא שאם היתה הצבעה, בעלזא היתה זוכה לתמיכת גור ופרוש (וחלק מחסידי ר' מנדל'י שליט"א) ומקבלת את המקום, אולם קשה להאמין שתהיה הצבעה ע"כ באגודת ישראל שלא הזיזה שנים ארוכות שום צעד פנימי.
לאור הנ"ל, מסתבר שאייכלר לא יזכה לשבת במקום השלישי של אגודת ישראל בכנסת הבאה.

זו הערכה מוטעית הנובעת מחוסר היכרות עם צורת קבלות ההחלטות אצל פרוש והצוות שלו.
לדידם, כל זמן שלא התקיימו בחירות פנימיות חדשות - הקודמות עדיין בתוקף, ואין לסטות כמלוא הנימה מתוצאות הבחירות שנערכו בשנת תשל"ו.
עמדה זו החזיקה את משפחת פרוש בתמונה גם בשנים הכי קשות שלה. גם כשמנחם פרוש נזרק במכות מגור - עדיין הוא עמד בתוקף על העמדה כי מה שהיה הוא שיהיה בלי שום שינוי. כל זה עד לבחירות פנימיות חדשות שהם יהיו הראשונים להסכים לכך.
הסבירות שמאיר פרוש ישנה עמדה זו בשל ידידות רגעית עם בעלזא - לא קיימת ושואפת לאפס. הוא מסכן בכך את מעמדו בסיבוב הבא. שהרי אם מתייחסים לשינויים פנים קהילתיים ככאלו שיכולים לבצע שינוי ברשימה, מחר בעלזא יכולה לקחת עימה את צאנז וקרלין ולעמוד בתור על המקום השני באגודה לפני פרוש ואולי אפילו לפני גור.
קליינמן

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי ש. » 25 נובמבר 2012, 22:46

צאנז וקרלין ביחד עם בעלזא עדיין לא עוברות את גור, ולכאו' אפילו לא מתקרבות לגור (בגור ישנן כ-8,500 משפחות בארץ, בעלזא כ-3,500, צאנז כ-1,000, קרלין כ-800. הנתונים מאלפוני החסידויות).
בענין קבלת החלטותיו של פרוש ויועציו, ייתכן ואתה צודק ואני טעיתי בחישובי.

בעניין בחירות פנימיות באגו"י: גור לעולם תשאר במקום הראשון, שכן לא ייתכן מצב של דיל בקבוצה מסויימת שיעבור את ה-8,500 משפחות של גור. שאר הקבוצות: אם לא תקום קבוצה חדשה, סביר להניח כי מאיר פרוש או בעלזא יזכו במקום השני (זה די גבולי), וברור שויז'ניץ (בפרט כיום לאחר הפילוג) לא תזכה למקום לפני הרביעי (ואולי רחוק מכך).
סמל אישי של המשתמש
אברומי ש.

הודעה שלא נקראהעל ידי קליינמן » 26 נובמבר 2012, 00:01

אין הכוונה דווקא גור צאנז וקרלין, הכוונה היתה להקים בלוק זמני לצורך מיקום המועמד ברשימה, מה שנוגד את המדיניות של שלומי אמונים.
מעבר לכך, מי שהכי פוחדת מבחירות פנימיות היא הסיעה המרכזית דהיינו גור. הכוח שלו הוא מאוד חזק, מאוד מגובש אבל בלי שום יכולת לצרף אליהם גופים נוספים - תוצאה של התנהלות ארוכת שנים. מאיר פרוש בנה את בסיס הכוח שלו ביכולת לאסוף חלקים למשהו שנראה שלם. זוהי אומנותו והוא מתעלה על כך מעל הסיעה המרכזית במספרים גדולים.
בכל קונסטלציה מספרית מאיר פרוש לוקח את המקום הראשון באגודת ישראל בבחירות פנימיות.
רק עובדה אחת. היחדיי שמחזיק פילוח של כל בתי האב במגזר החסידי עם שיוך מדוייק של כל אחד מהם - הוא מאיר פרוש. ובעידן של ימינו זהו מוקד כוח משמעותי מאוד.
קליינמן

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי ש. » 26 נובמבר 2012, 00:32

אולי תתן לי רשימה חלקית לפחות, של מס' חסידויות שיסכימו לתמוך במאיר פרוש בבחירות פנימיות (לא כל מי שלא מיודד עם גור רץ לתמוך במאיר פרוש), כך שהוא מגיע ליותר מהסך הנ"ל של בתי האב בחסידות גור.
סמל אישי של המשתמש
אברומי ש.

הודעה שלא נקראהעל ידי שרוליק » 26 נובמבר 2012, 00:54

אברומי ש. כתב:צאנז וקרלין ביחד עם בעלזא עדיין לא עוברות את גור, ולכאו' אפילו לא מתקרבות לגור (בגור ישנן כ-8,500 משפחות בארץ, בעלזא כ-3,500, צאנז כ-1,000, קרלין כ-800. הנתונים מאלפוני החסידויות).
.

נראה לי שיש לך אלפונים מלפני שנים...
אני מכיר אישית חסידות אחד מתוך מה שהזכרת ויש אצלי אלפון שלהם ובאלפון הם חצי יותר ממה שהזכרת!
שרוליק

הודעה שלא נקראהעל ידי קליינמן » 26 נובמבר 2012, 01:13

השאלה הזו מיותרת, שכן לכל רשימה שאני אביא אתה תביא מליון טיעונים נגד - חלקם צודקים וחלקם לא.
ברמה העובדתית מאיר פרוש ולשכתו עובדים כבר עשרים שנה בדבר והם הכי מאורגנים מכולם לקראת מהלך כזה. האם זה יקרה? סביר להניח שלא. אבל הוא לא רוצה להיתפס שאנן ולא מוכן.
רק קח בחשבון שציבור המצביעים של אגודת ישראל עומד על כ70,000 מצביעים לערך. גור מחזיקים כ15000 מצביעים, ויזניץ כ5000 במקרה הטוב, בעלזא כ-8000 במקרה הטוב. פרוש עובד על כל השאר (ועל עוד כמה אלפים שלא נחשבים בשר מבשרה של אגודה, אבל את זזה קשה להוכיח).
למי יש את היתרון ביום הבוחר - רק למי שהתארגן מספיק זמן לכזה יום.
ומשאלה אישית שלי. הלוואי שלא יבוא כזה יום. זה רק יוסיף ויפלג את התנועה עוד יותר.
קליינמן

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי ש. » 26 נובמבר 2012, 04:05

נראה לך הגיוני שלמאיר פרוש יש יותר מ-35,000 מצביעים בתוך אגודת ישראל (לפי חשבונך) והוא יושב ושותק?
לדבריך הוא מכניס בכיס בקלות את שלש המעצמות האחרות, אבל לא דורש בתמורה כלום?
אל תענה לי שזה קשור לפריימריז שלא נערכו (ולא ייערכו), ברור לכולם שאם היתה לו הוכחה שהוא יותר מכולם יחד הוא היה עושה משהו בנידון?! לא?
אגב, אני מצטרף למשאלה שלך.....
סמל אישי של המשתמש
אברומי ש.

הודעה שלא נקראהעל ידי קליינמן » 26 נובמבר 2012, 10:14

למאיר פרוש אין 35000 מצביעים, בדיוק כפי שאין לו 17500 מנויים להמבשר.
מה שיש לו זו יכולת אירגונית להגיע לאותם 35000 מצביעים, מעבר לכך שיש לו חיבור אמיתי עם שורה ארוכה של קהילות שונות המהוות יחד חלק ניכר מתוך הקהילה החסידית, תוצאה של שנים ארוכות של עבודה רציפה.
חבר את שני אלו גם יחד ויש לך את התשובה האמיתית.
קליינמן

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי ש. » 26 נובמבר 2012, 13:54

סברתי וקיבלתי.
סמל אישי של המשתמש
אברומי ש.

הודעה שלא נקראהעל ידי אמיר » 26 נובמבר 2012, 14:31

אברומי ש. כתב:צאנז וקרלין ביחד עם בעלזא עדיין לא עוברות את גור, ולכאו' אפילו לא מתקרבות לגור (בגור ישנן כ-8,500 משפחות בארץ, בעלזא כ-3,500, צאנז כ-1,000, קרלין כ-800. הנתונים מאלפוני החסידויות).

אתה מתבדח? איפה אתה גר שאתה נותן נתונים כ"כ מופרחים?
לקרלין בי-ם וגבעת זאב בלבד כ800 , בביתר עילית ומודיעין עילית עוד כ800.
גם לצאנז יש כ400-500 יותר מה1000 שנתת להם.
ואם הזכרת את קרלין וצאנז למה לא הזכרת את סלונים שיש לה כ1700?

והערה נוספת לגבי כוחו של מאיר פרוש: מרבית החסידויות הקטנות כשהם צריכים סיוע מעסקן, מאיר פרוש הוא הכתובת העיקרית עבורם, הם מזדהים איתו יותר מאשר עם ח"כ אחר, ואילו היו בחירות פנימיות הוא היה מקבל מקום ראשון הרבה מעל כל ח"כ אחר באגו"י.
אולם כל זמן שאין בחירות פנימיות כוחו מוגבל, כי מרבית תומכיו הם לא גרעין קשה שלו, כלומר לא ילכו איתו בכל מצב, אין לו יכולת לאיים בפרישה, בהליכה עצמאית או בחבירה לש"ס וכדומה. ואין זה דומה לחסידות שהולכים אחר הוראת רבם בכל מחיר.
לכן אין לו יכולת להלחם על בכירותו יתר על המידה.
נערך לאחרונה על ידי אמיר בתאריך 26 נובמבר 2012, 14:46, נערך פעם אחת בסך הכל.
אמיר

הודעה שלא נקראהעל ידי שלמה קוסטליץ » 26 נובמבר 2012, 14:41

אמיר כתב:

אתה מתבדח? איפה אתה גר שאתה נותן נתונים כ"כ מופרחים?
לקרלין בי-ם וגבעת זאב בלבד כ800 , בביתר עילית ומודיעין עילית עוד כ800.
גם לצאנז יש כ400-500 יותר מה1000 שנתת להם.
ואם הזכרת את קרלין וצאנז למה לא הזכרת את סלונים שיש לה כ1700?

לקרלין - 2000

לצאנז - 800

לסלונים - 1350

וסלונים לא נמצאת בכיס של אף אחד...
לחתום אינו רשאי שלא לחתום
סמל אישי של המשתמש
שלמה קוסטליץ

הודעה שלא נקראהעל ידי אמיר » 26 נובמבר 2012, 15:29

לשלמה קוסטליץ, נתוניך שגויים.
לצאנז מאות בבכל אחד מהערים נתניה, י-ם וב"ב,
כ100 בכ"א מהערים ביתר עילית, ואלעד,
עשרות בכ"א מהערים חיפה,פ"ת וצפת.

לסלונים בי-ם וביתר עילית יחד כ1000
מאות בב"ב.
כ100 בכ"א מהערים אלעד, וקרית גת.
עשרות בכ"א מהישובים עמנואל וחזון יחזקאל.
מנינים גם בב"ש ואשדוד.

כך שהנתונים שנתת אינם מציאותיים.
אלא לקרלין וסלונים כ1700 כ"א, לצאנז 1400-1500.

לגבי הערתך האחרונה,אתה צודק.
לא רק סלונים, גם קרלין וצאנז לא בכיס שלו, זה חסרונו של פרוש שהתמיכה בו אמנם גדולה אבל מסוייגת, לא בכל מצב ילכו איתו.
אמיר

הודעה שלא נקראהעל ידי רבותי » 26 נובמבר 2012, 15:50

לא מכיר מספיק כמה יש לכל חסידות אבל מה שאני יודע במאת אחוזים שאם יש אחד שבאמת מוכן ורוצה בחירות פנמיות עוד אתמול,זה מאיר פרוש ולדעתי זה קשור אך ורק למספרים הכי אמיתיים שבידו.
רבותי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי ש. » 26 נובמבר 2012, 17:47

תרגיעו.
למאיר פרוש יש הרבה אוהדים, וישנם אפילו חסידי גור רבים שיכולים לספר שמאיר פרוש עזר להם במקרים רבים ולא יעקב ליצמן.
אבל עדיין אין לו סיכוי לקבל מקום ראשון בבחירות פנימיות, כמו שאתם בעצמכם כתבתם שאין לו גרעין קשה של תומכים, אלא גרעין מכובד (מאוד מאוד) של אנשים שרואים בו כנציגם.
ולגבי המספרים שנתתם לצאנז, קרלין וסלונים (גלוי נאות; אני שייך לאחד מהנ"ל), זה קצת מוגזם.
אני מאוד מכבד את הדיון פה ע"פ מקומות אחרים, לשמחתי לא ראיתי פה התלהמות ולא השמצות אישיות ופוליטיות, וזה ממש משמח לראות שיש מקום אחד כזה.
אבל עדיין (לא בזלזול, אנחנו בדיון מכובד) אין לצאנז קרלין וסלונים כ-5,000 משפחות יחד, ואפילו לא קרוב ל-4,000.
אני רק מבקש (אני לא פתחתי את האשכול, אבל עדיין מבקש) שלא יתחיל פה מרתון של תגובות אם זה נכון או לא, למעט תגובות מגובות בצורה כל שהיא.
תהיו מבורכים, לא משנה לאן אתם שייכים.
סמל אישי של המשתמש
אברומי ש.

הודעה שלא נקראהעל ידי רבותי » 26 נובמבר 2012, 18:16

מהבירור שלי בשעה האחרונה עולה סלונים לבן 750 בתי אב,סלונים שחור 400 בתי אב ,קרלין סטולין 1400 בתי אב,צאנז קלויזנבורג 2500 בתי אב ,כל זאת מלבד הבחורים.
רבותי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי רץ כצבי » 26 נובמבר 2012, 18:17

מתבשל מהלך "דרמטי"- עדיין אי אפשר לומר יותר מזה
...רץ כצבי...לעשות רצון אבינו שבשמים
רץ כצבי

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי ש. » 26 נובמבר 2012, 18:24

רץ כצבי כתב:מתבשל מהלך "דרמטי"- עדיין אי אפשר לומר יותר מזה

איזה מהלך? פרוש יתמוך בבעלזא, או שאולי פרוש יחד עם בעלזא וויז'ניץ יעיפו את גור?
סמל אישי של המשתמש
אברומי ש.

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי ש. » 26 נובמבר 2012, 18:38

רבותי כתב:מהבירור שלי בשעה האחרונה עולה סלונים לבן 750 בתי אב,סלונים שחור 400 בתי אב ,קרלין סטולין 1400 בתי אב,צאנז קלויזנבורג 2500 בתי אב ,כל זאת מלבד הבחורים.

אתפס רק לצאנז קלויזנבורג: אם יש להם 2,500 בתי אב, וודאי שבספר טלפונים הפנימי מופיעים יותר. איך זה שזה לא כך?
סמל אישי של המשתמש
אברומי ש.

הודעה שלא נקראהעל ידי אמיר » 26 נובמבר 2012, 21:07

רבותי כתב:מהבירור שלי בשעה האחרונה עולה סלונים לבן 750 בתי אב,סלונים שחור 400 בתי אב ,קרלין סטולין 1400 בתי אב,צאנז קלויזנבורג 2500 בתי אב ,כל זאת מלבד הבחורים.

אנו חיים כאן ולא באנטרטיקה, כתבתי מדויק עם חלוקה למקומות ישוב וכל מי שחי בקרב הציבור החרדי מכיר את סביבתו ויודע להעריך נכוחה מה אמין, אם אתה רוצה לכתוב מתוך אינטרס תזייף מעט חבל שתראה מגוחך.

עדיף לך להשאר עם הודעתך זו:
רבותי כתב:לא מכיר מספיק כמה יש לכל חסידות אבל מה שאני יודע במאת אחוזים שאם יש אחד שבאמת מוכן ורוצה בחירות פנמיות עוד אתמול,זה מאיר פרוש ולדעתי זה קשור אך ורק למספרים הכי אמיתיים שבידו.

לגבי בחירות פנימיות אכן מאיר פרוש הוא הרוצה בהם ביותר, יש לי מידע על רשימות כל החוגים שהועברו אליו לצורך קבלת התלושים למשקפיים, ואם אכן כל אלה יצביעו לו בבחירות פנימיות יהיה לו יותר קולות מגור בעלזא וויזניץ יחד.
אמיר

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי ש. » 26 נובמבר 2012, 22:25

אני מותש מהוויכוחים הרבים במקווה ובקאווע שטיבל, אולם לא נראה ולא נשמע אמין שבבחירות פנימיות יהיו לו יותר קולות מכל המעצמות, וקשה לי להאמין שאפילו מאחד מהם........
אם זה היה כך, הוא היה הופך עולמות להגיע למצב של בחירות פנימיות, ולמצער, עושה כל שביכולתו בענין תפקידים וכדו'.
פשוט לא מתקבל על הדעת......
סמל אישי של המשתמש
אברומי ש.

הודעה שלא נקראהעל ידי שלמה קוסטליץ » 27 נובמבר 2012, 12:23

אמיר כתב:לשלמה קוסטליץ, נתוניך שגויים.

מאות בב"ב.
מנינים גם בב"ש ואשדוד.

לא רק סלונים, גם קרלין וצאנז לא בכיס שלו, זה חסרונו של פרוש שהתמיכה בו אמנם גדולה אבל מסוייגת, לא בכל מצב ילכו איתו.

סליחה שאני אומר לך, אבל אני חסיד סלונים, ואני יודע בדיוק כמה יש להם, ומול עיני נמצאת רשימת החסידים של קרלין וצאנז, ואתה הוא זה שטועה...

לסלונים בביתר יש 270 משפחות ובירושלים 320, כמה זה ביחד?
סמל אישי של המשתמש
שלמה קוסטליץ

הודעה שלא נקראהעל ידי שלמה קוסטליץ » 27 נובמבר 2012, 12:27

תגיד לי מה עובר עליך? לסלונים ולקרלין יש רשימות מדוייקות וקנאיות, שבשום אופן לא נכנסים לשם אנשים שלא יעשו כל מה שהרבי יאמר להם.

ברשימת אנ"ש של סלונים המעודכנת לתחילת השנה יש 1344 משפחות, ברשימה של קרלין יש 1986 משפחות. מדוייק, נכון לראש השנה!

לצאנז, שמערך האוהדים שלהם משומן היטב, יש 2000 באלפון, כשלפחות 700 מהם מופיעים גם באלפונים של חסידויות אחרות....

ולסלונים שחור, יש 270 משפחות - לא יותר! השאר זה בוגרי הישיבה שלהם, שיש להם קשר איתם, אבל בשעת מבחן, יש להם אדמורים אחרים שיאמרו להם מה לעשות.

רבותי, תבדוק את הנתונים שלך!
סמל אישי של המשתמש
שלמה קוסטליץ

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי ש. » 27 נובמבר 2012, 18:44

רבותי כתב:מקום שלישי בכנסת אך ורק תמורת ראשות ב"ב,בויזניץ לא ממש נבהלים מאיומי הכוחניים לאחר שהם סגרו עם שלומי אמונים שלא יתנו יד לכך בפורום השמנייה.

אני מאוד מעריך את המקורות שלך מר 'רבותי', אולם עיתון משפחה והכתב המוכשר 'שמעון ברייטקופף' יותר אמינים, ובראיון שהתפרסם שם (אתמול) נשאל יעקב ליצמן אם יש דברים בגו, והוא הכחיש לחלוטין.
יתירה מכך, השאלה שהמראיין הנ"ל שאל את ליצמן היא, האם השמועה שויז'ניץ מאיימת על הסיעה המרכזית שבמידה ולא תתמוך בה במקום השלישי, היא לא תלך יחד עם גור בבני ברק על ראשות העיר, האם היא נכונה?!
בדיוק להיפך ממה שפרסמת.
אלא שהיות ובד"כ גור היא המאיימת, אז גם כאן נשתרבב שמה ככזאת. אולם מסתבר שויז'ניץ איימה ולא גור, שכן כרגע ויז'ניץ היא הלחוצה.......
סמל אישי של המשתמש
אברומי ש.

הודעה שלא נקראהעל ידי אמיר » 27 נובמבר 2012, 19:59

שלמה קוסטליץ כתב:

מאות בב"ב.
מנינים גם בב"ש ואשדוד.

סליחה שאני אומר לך, אבל אני חסיד סלונים, ואני יודע בדיוק כמה יש להם, ומול עיני נמצאת רשימת החסידים של קרלין וצאנז, ואתה הוא זה שטועה...

אתה לא סלונימר אלא קרלינר, זה ניכר היטב מהסילוף של הנתונים שמסרת.
א. ברשימת סלונים בי-ם לפחות 200 יותר ממה שכתבת, בביתר בB לבד יש להם את המספר שכתבת (תבדוק בשטיבל החדש שלהם כ200 שמות של אברכים שקנו מקום, מלבד רבים שלא קנו.
ב. הרשימה של קרלין אינה נטו, יש שם אוהדים ובעיקר הורים שבניהם הפכו לקלינרס, כשתסנן אותם תגיע למספר שכתבתי.
ג. נכון שלצאנז כ700 שמות שמופיעים גם ברשימות אחרות, אבל לא כולם ניפוח של צאנז, חלקם אכן צנזרס שאחרים הכניסו לרשימתם (אפילו ברשימת סלונים שיחסית לאחרים היא הכי מסוננת, נמצא צאנזר מובהק, ר' אברהם פוקסמן.)
אמיר

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 27 נובמבר 2012, 20:09

אולי במקום להתווכח, מישהו יעשה טובה ויעלה לפה אלפונים, ואז נראה בצורה מדויקת מי ומי ההולכים.
מי הראשון??
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי שלמה קוסטליץ » 27 נובמבר 2012, 20:28

אמיר כתב:
שלמה קוסטליץ כתב:

מאות בב"ב.
מנינים גם בב"ש ואשדוד.

אתה לא סלונימר אלא קרלינר, זה ניכר היטב מהסילוף של הנתונים שמסרת.
א. ברשימת סלונים בי-ם לפחות 200 יותר ממה שכתבת, בביתר בB לבד יש להם את המספר שכתבת (תבדוק בשטיבל החדש שלהם כ200 שמות של אברכים שקנו מקום, מלבד רבים שלא קנו.
ב. הרשימה של קרלין אינה נטו, יש שם אוהדים ובעיקר הורים שבניהם הפכו לקלינרס, כשתסנן אותם תגיע למספר שכתבתי.
ג. נכון שלצאנז כ700 שמות שמופיעים גם ברשימות אחרות, אבל לא כולם ניפוח של צאנז, חלקם אכן צנזרס שאחרים הכניסו לרשימתם (אפילו ברשימת סלונים שיחסית לאחרים היא הכי מסוננת, נמצא צאנזר מובהק, ר' אברהם פוקסמן.)

אני חסיד סלונים, גר בביתר בגבעה ב'. קנו שם 169 מקומות בבית הכנסת החדש, ויש עוד 15-20 אברכים שלא קנו מקומות.

בגבעה א' יש פחות מ-80 אברכים.

בירושלים אין יותר מ-320...

ור' אברהם פוקסמן, גם אם היום הוא לא סלונימאי סטנדרטי, בשל מגוריו בקריית צאנז, הוא סלונימאי בנשמתו, ומגיע ממשפחה סלונימאית שורשית!
סמל אישי של המשתמש
שלמה קוסטליץ

הודעה שלא נקראהעל ידי אמיר » 28 נובמבר 2012, 01:05

אינני מבין מה הענין שלך לשקר שוב ושוב.
האמת שעייפתי מלהתווכח ויכוח כל כך משונה על עובדות ידועות, יש לי רשימה של סלונים מערב ר"ה תשס"ט (את החדשה ראיתי וספרתי אבל היא לא בידי כעת) כבר אז היו בי-ם 422. כיום יש לפחות 100 יותר.
כל מי שיכנס לתפילה בשבת יראה שם למעלה מ400 לובשי טליתות, ויש גם את השטיבל ברמת שלמה ואת תושבי רמות ושאר הגרים רחוק שלא באים לתפילה בסלנט.
לגבי ביתר B שוחחתי הרגע עם הגבאי ר' מ. ו. והוא אומר שמספר קוני המקומות הוא 196 ולא כמו שכתבת 169, וגם זה נכון לר"ח ניסן ערב פתיחת השטיבל, מאז נוספו עשרות שקנו מקום ויש עוד עשרות שעדיין לא קנו.
ב A יש בשטיבל באתרוג לבד יותר מ80 וזה מלבד השטיבל בהדקל.

ור' אברהם פוקסמן לא דרך בסלונים כ 40 שנה (מלבד בשמחות של קרוביו).
גם ר' ירמיה ניישלוס עדיין ברשימה אחרי כ 20 שנה שהוא חזר לסקווירא.

אינני שייך לאף אחד משלשת החוגים שדנו בהם, אבל בין קרובי ישנם נציגים בשלשתם ואני מכיר מקרוב, לא תמכור לי לוקשים.
אמיר

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 28 נובמבר 2012, 09:24

תראו לאן הגעתם! אתם מתווכחים על שלושה מצביעים למי הם שייכים?
מתי תביאו לפה את האלפונים ונראה את האמת?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי שלמה קוסטליץ » 02 דצמבר 2012, 11:50

משולש כתב:תראו לאן הגעתם! אתם מתווכחים על שלושה מצביעים למי הם שייכים?
מתי תביאו לפה את האלפונים ונראה את האמת?

בלי נדר, עוד שבוע-שבועיים, אני מעלה את האלפון של סלונים... לפחות בביתר...

אמיר, כמה יש לסלונים בביתר?
סמל אישי של המשתמש
שלמה קוסטליץ

הודעה שלא נקראהעל ידי רבותי » 02 דצמבר 2012, 15:06

זה ממש לא משנה כמה יש לסלונים עובדה שמכתב אחד של כיתת יורים רבינו שליט"א הצליח להוציא לרחוב 50 אלף איש בירושלים ועוד 30 אלף איש בב"ב ולכן מה בדיוק משנה כמה יש באלפונים עובדה רבינו שליט"א הוא ממנהיגי הדור אם לא מנהיג הדור.
רבותי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי שלמה קוסטליץ » 02 דצמבר 2012, 21:03

רבותי כתב:זה ממש לא משנה כמה יש לסלונים עובדה שמכתב אחד של כיתת יורים רבינו שליט"א הצליח להוציא לרחוב 50 אלף איש בירושלים ועוד 30 אלף איש בב"ב ולכן מה בדיוק משנה כמה יש באלפונים עובדה רבינו שליט"א הוא ממנהיגי הדור אם לא מנהיג הדור.

תודה על המחמאה, אבל לא נראה לי שפוליטית יש לו אפשרות להשפיע על כ"כ הרבה אנשים.

נראה לך שאם מחר הוא אומר, סתם לדוגמא - להצביע ל"נצח", הם יעברו את אחוז החסימה?

אם כל ההערכה שיש לי לרבי האהוב, איני מאמין בכך...
סמל אישי של המשתמש
שלמה קוסטליץ

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי ש. » 02 דצמבר 2012, 23:53

ג"א הקטן מצטרף לדעה שעלי.
האד' מסלונים הוא אחד האדמו"רים המוצלחים ביותר היום, ויבוא יום והוא יהיה בהנהגה הבכירה ביותר (אל תקפצו, כמה שהוא גדול, כיום הוא עדיין לא שם, ולא משנה מדוע) של הציבור החרדי.
ע"פ הנהגתו והדרכותיו, ברור שהוא ייחרט כאחד המנהיגים הדגולים של העם היהודי.
אולם, (כיום, לכה"פ) הוא עדיין לא משפיע על אחוזים משמעותיים בציבור החרדי, בטח שלא בעניינים פוליטיים, שלאנשים יש אידאולוגיה די קבועה בזה.
הוא הצליח להוציא להפגנה עשרות אלפי אנשים כי רוב גדו"י תמכו בזה (וכמובן שהידיעה שהאד' מגור תומך ויבוא, הביאה עוד כמה אלפי גערעס, שרצים כאחוזי תזזית לכל מקום שהרבי שלהם מגיע אליו).
אבל אין ספק, הוא עוד יהיה מקברניטי האומה.
סמל אישי של המשתמש
אברומי ש.

הודעה שלא נקראהעל ידי שלמה קוסטליץ » 03 דצמבר 2012, 14:36

אברומי ש. כתב:ג"א הקטן מצטרף לדעה שעלי.
האד' מסלונים הוא אחד האדמו"רים המוצלחים ביותר היום, ויבוא יום והוא יהיה בהנהגה הבכירה ביותר (אל תקפצו, כמה שהוא גדול, כיום הוא עדיין לא שם, ולא משנה מדוע) של הציבור החרדי.
ע"פ הנהגתו והדרכותיו, ברור שהוא ייחרט כאחד המנהיגים הדגולים של העם היהודי.
אולם, (כיום, לכה"פ) הוא עדיין לא משפיע על אחוזים משמעותיים בציבור החרדי, בטח שלא בעניינים פוליטיים, שלאנשים יש אידאולוגיה די קבועה בזה.
הוא הצליח להוציא להפגנה עשרות אלפי אנשים כי רוב גדו"י תמכו בזה (וכמובן שהידיעה שהאד' מגור תומך ויבוא, הביאה עוד כמה אלפי גערעס, שרצים כאחוזי תזזית לכל מקום שהרבי שלהם מגיע אליו).
אבל אין ספק, הוא עוד יהיה מקברניטי האומה.

האדמו"ר מסלונים, הוא אדם שאין לו כל עניין ורצון להנהיג את הציבור החרדי, לפחות, כל עוד הציבור החרדי מפולג, מפוזר ומפורד כ"כ.

כשבאו אליו לבקש את הצטרפותו למועצת גדולי התורה, הוא תלה זאת - כפי הגדרתו - שביום שלציבור החרדי, האשכנזי עכ"פ, יהיה עיתון יומי אחד ולא ארבעה, הוא ישקול שוב את הנושא.

וכך נוכח כל הציבור החרדי לראות, כאשר מיום לאחר שחרורם של אסירי עמנואל, לא נשמעה דעתו בעניין ציבורי כלשהו!!!

הוא רוצה להנהיג את עדתו בלבד, וגם זאת, רק בגלל הוראתו המפורשת של אביו, כ"ק מרן אדמו"ר זיע"א בעל נתיבות שלום.
סמל אישי של המשתמש
שלמה קוסטליץ

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי ש. » 03 דצמבר 2012, 14:55

שוין, יש דברים בגו.
סמל אישי של המשתמש
אברומי ש.

הודעה שלא נקראהעל ידי רבותי » 03 דצמבר 2012, 16:35

שמעתי פעם ועכשיו גם נוכחתי לדעת שהסלונימרעס בגאוותם לא מבינם עקיצות.
רבותי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי שלמה קוסטליץ » 04 דצמבר 2012, 11:51

רבותי כתב:שמעתי פעם ועכשיו גם נוכחתי לדעת שהסלונימרעס בגאוותם לא מבינם עקיצות.

אין מילים בפי להודות לך על ההשמצה החמה והזולה...

סתם שתדע, שאתה צריך לבקש את מחילת כל הסלונימאים באשר הם... וזו דעת ההלכה!!! הלכת והכללת קהילה שלימה...
סמל אישי של המשתמש
שלמה קוסטליץ

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי ש. » 04 דצמבר 2012, 13:23

קוסטליץ, אתה יותר מידי פגיע.
תרגיע....
סמל אישי של המשתמש
אברומי ש.

הודעה שלא נקראהעל ידי שלמה קוסטליץ » 05 דצמבר 2012, 10:19

אברומי ש. כתב:קוסטליץ, אתה יותר מידי פגיע.
תרגיע....

שלחתי לך תודה, התכוונתי ל ;)
סמל אישי של המשתמש
שלמה קוסטליץ

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי ש. » 05 דצמבר 2012, 13:38

שלמה קוסטליץ כתב:
אברומי ש. כתב:קוסטליץ, אתה יותר מידי פגיע.
תרגיע....

שלחתי לך תודה, התכוונתי ל ;)

התכוונתי לתודה מכל הלב.
מפרגן לך חיים מלאים ב- :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ולא ח"ו :cry:
סמל אישי של המשתמש
אברומי ש.

הודעה שלא נקראהעל ידי אמיר » 05 דצמבר 2012, 21:39

שלמה קוסטליץ כתב:תגיד לי מה עובר עליך? לסלונים ולקרלין יש רשימות מדוייקות וקנאיות, שבשום אופן לא נכנסים לשם אנשים שלא יעשו כל מה שהרבי יאמר להם.
ברשימת אנ"ש של סלונים המעודכנת לתחילת השנה יש 1344 משפחות, ברשימה של קרלין יש 1986 משפחות. מדוייק, נכון לראש השנה!
לצאנז, שמערך האוהדים שלהם משומן היטב, יש 2000 באלפון, כשלפחות 700 מהם מופיעים גם באלפונים של חסידויות אחרות....
ולסלונים שחור, יש 270 משפחות - לא יותר! השאר זה בוגרי הישיבה שלהם, שיש להם קשר איתם, אבל בשעת מבחן, יש להם אדמורים אחרים שיאמרו להם מה לעשות.

לקח קצת זמן והשגתי רשימות של שלושת החוגים שהוזכרו, אתה כתבת מספרים מדוייקים כאילו הרשימות לפניך, בשעה שאין כל קשר בין המספרים שלך למה שמופיע באלפון.
בעצם אתה עצמך הרי הודית מאוחר יותר שאין לך רשימות, הרי לדבריך אתה סלונימר שגר בביתר, אז למה עוד שבוע שבועיים?
שלמה קוסטליץ כתב:בלי נדר, עוד שבוע-שבועיים, אני מעלה את האלפון של סלונים... לפחות בביתר...

ועכשיו למספרים: באלפון של צאנז יש שמות מן הגורן ומן היקב, או כדברי הצאנזר שנתן לי את האלפון, שהוא עצמו לא מכיר רבים מהרשימה על אף שאת אנ"ש הוא מכיר היטב. לכן אין מה להתייחס לאלפון. להערכתו יש מעט פחות מ1400, והמספר שכתבתי 1400-1500 גבוה מדי.
באלפון של קרלין 1577.
באלפון של סלונים 1618.
גם כאן הערכתי היתה מעט גבוהה. אבל לא טעיתי בהרבה.

נ.ב. האשכול עסק במספרם של החוגים השונים לגבי הבחירות, ולכן רלוונטי רק תושבי א"י. והנתונים שכתבתי לא כוללים חו"ל.
אמיר

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי ש. » 05 דצמבר 2012, 22:50

אמיר כתב:לא מצביעים למי שמחפש כל הזמן איך לפעול נגדינו, בבחירות אלו נשאיר את ליצמן בחוץ לחצי קדנציה, לא נצביע ג', אמנם התחליפים אינם מושלמים, אך עדיף הרע במיעוטו, ולא להצביע למי שיקח את הכח שיקבל מאיתנו ובכח זה ילחם נגדינו.

א. מה זה פועל נגדנו? הוא אולי פועל למען האינטרסים שלו (ושל מי שהוא מייצגם), וזה בדיוק כמו כולם (אלא שבכל מאבק יש גם צד מכוער, בשנים האחרונות הוא היה בצד הזה, פעם אחרים היו שם).
ב. נניח שהוא פועל נגד הציבור החרדי, מה זה קשור לזה שהוא ח"כ? זה היה הכח שלו? הוא נלחם בתור חסיד גור ולא בתור חבר כנסת, והוא יוכל להלחם גם אם יהיה בחוץ?!?!
סמל אישי של המשתמש
אברומי ש.

הודעה שלא נקראהעל ידי אמיר » 06 דצמבר 2012, 00:15

אברומי ש. כתב:
אמיר כתב:לא מצביעים למי שמחפש כל הזמן איך לפעול נגדינו, בבחירות אלו נשאיר את ליצמן בחוץ לחצי קדנציה, לא נצביע ג', אמנם התחליפים אינם מושלמים, אך עדיף הרע במיעוטו, ולא להצביע למי שיקח את הכח שיקבל מאיתנו ובכח זה ילחם נגדינו.

א. מה זה פועל נגדנו? הוא אולי פועל למען האינטרסים שלו (ושל מי שהוא מייצגם), וזה בדיוק כמו כולם (אלא שבכל מאבק יש גם צד מכוער, בשנים האחרונות הוא היה בצד הזה, פעם אחרים היו שם).
ב. נניח שהוא פועל נגד הציבור החרדי, מה זה קשור לזה שהוא ח"כ? זה היה הכח שלו? הוא נלחם בתור חסיד גור ולא בתור חבר כנסת, והוא יוכל להלחם גם אם יהיה בחוץ?!?!

אתה באמת כל כך תמים?
אז בא נזכיר לך מעט מן המעט ממעלליו, הוא פועל שנים רבות נגד החינוך העצמאי בדרכים שרק הוא מסוגל להם , המנכ"ל ר'מאיר לוריא ז"ל זכה להתקף לב בזכותו. המודיע בטאון אגו"י החרים במשך למעלה מעשור שנים את החינוך העצמאי של אגו"י.
בעירית י-ם היה מנהל מחלקת החינוך החרדי, ר' דב זיידה ז"ל, שליצמן ניסה להזיזו כדי להכניס את מקורבו, ומשלא הצליח ניסו אנשי ליצמן להפיל אותו בהלשנות, הם חיפשו אותו על זוטות, עד שארנון יקותיאלי ממרץ קלט וסיפר ל'כל העיר' איך הם ניסו להסית אותו בדרכים שפלות בתקוה שהוא יעשה עבורם את העבודה ויפליל את המנהל החרדי.
בבחירות לעיריית ב"ב לפני 2 קדנציות (כשפרנקנטל נבחר לר"ע) טענו אנשי דגל שכיון שגור כבר כ30 שנה שאינם באים לגור בב"ב והציבור שלהם בב"ב הולך וקטן, גור צריכה לוותר על נציג בעיריה לטובת דגל, וכן הם ניסו לערער על כך שנציג דגל באשדוד הוא רק שלישי ברשימה, ואז נעשה הסכם ב"ב ואשדוד תמורת אלעד. כשזייברט מנצל את תפקיד יו"ר המחלקה המוניציפאלית של אגו"י, ומוכר את הנציגות של אגו"י בעיר שאין בה געררס. ע"פ ההסכם שנחתם על ידי זייברט אגו"י היתה אמורה לקבל מקומות 2 ו5 ברשימה ודגל 1 3 ו4. מקום 2 היה שמור לויזניץ ומקום 5 שהיה ספק ריאלי היה מיועד לכל שאר החוגים של אגו"י, הם קיוו שזה יצליח ע"י הפרד ומשול, בסופו של דבר התאחדו החוגים החסידיים באלעד (מלבד ויזניץ שמקומה היה ריאלי) והקימו את כ"ח שקיבלה 2 מנדטים (במקום ספק מנדט שהועיד להם ליצמן).
(בעבר תפקיד יו"ר המחלקה המוניציפאלית היה ר' זישא לוריא ז"ל איש שלומי אמונים, לאחריו קיבל את התפקיד ר' פיניע הורביץ ז"ל מויזניץ, והם נהגו בהגינות ואף פעם לא השתמשו בתפקיד כדי למכור את החוגים האחרים.)
בהמשך, כולם זוכרים את המערכה המיותרת והמכוערת שהיתה בביתר, בביתר החסידים הם למעלה מ50%, ואילו הליטאים כ20% בלבד, אלא שגם כאן נעשה הסכם למכור את התפקיד הבכיר של ר"ע לדגל תמורת בית שמש, ובהסכם של דגל עם ליצמן וזייברט אגו"י תוותר על התמודדות על תפקיד ר"ע בביתר, תמורת שגור תקבל את המקום הראשון ותפקיד סגן ר"ע בית שמש. גם כאן הם קיוו שיצליחו בדרך של הפרד ומשול, ואף לחצו את רובינשטיין לקיר באיום שאם לא יוותר ישימו נציג אחר בראש אגו"י (רובינשטיין היה אז נציג סיעה עצמאית)
אלא שגם כאן זממם לא יצא לפועל, כי פרוש עמד להגנתם של החוגים הקטנים.
וזה מה שכתבתי על כך שהוא מנצל את הכח שהוא מקבל ממך, כדי לפעול נגדך ולנשל אותך!
כי ליצמן לא עושה עסקאות עם דגל בשם גור, הוא עומד מולם כנציג אגו"י וכמי שבא בשם כל מצביעי אגו"י ושולט על תפקיד יו"ר אגו"י ויו"ר המחלקה המוניציפאלית, ומכוח זה הוא מנסה לנשל את החוגים האחרים מכל וכל. תמורת תפקיד ושלטון לחוגו.

את מה שהיה בבחירות לעיריית י-ם אני מקווה שאתה עדיין זוכר, אם לא, אז אפרט מעט, מדבקות עם האיור של פרוש הודפסו עם דבק חזק מאד והודבקו על קירות חדרי מדרגות באזורים יוקרתיים של החילונים כמו בית הכרם וכדו', דבר שהזיק לקירות ועורר זעם כנגד פרוש, שיחות טלפון בשם מטה פרוש הגיעו אל אנשים חילוניים בשעות הקטנות של הלילה, כדי לעורר את זעמם כנגד פרוש.
ביום הבחירות חסידי גור הסתובבו ברכבים עם רמקולים בשכונות החילוניות וזעקו שהחרדים יוצאים בהמוניהם ואם ישארו אדישים החומניזם ישתלט על העיר והעיר תסגר בשבתות.
מספרי הטלפונים של פעילי אגו"י פורסמו בכל ריכוזי גור כשהאברכים והבחורים נקראים להתקשר כל הזמן ולא לאפשר רגע קט שהטלפונים יהיו זמינים.
בחיפה הוקם מטה מיוחד -מטה רכב- כשעשרות חסידי גור מתקשרים כל הזמן למטה הרכב של אגו"י ומזמינים הסעה, ולמעלה מ50% מהנסיעות של הרכבים והמוניות של אגו"י היו נסיעות סרק.
זה רק מעט מן המעט של מעלליהם, וזה פגע לא רק בראשות העיר אלא גם מספר חברי מועצת העיר של יהדות התורה ירד מ10 ל8.

לכן לא ניתן כח למי שמנצל את הכח הזה כדי לפגוע בנו, לא נושיט את הלחי השניה, לא נצביע ג' וכך נשאיר את ליצמן חצי קדנציה בחוץ, אולי כך הוא ילמד את מגבלות הכח, ויבין ש'אין עוד מלבדו' לא נאמר על ליצמן.
אמיר

הודעה שלא נקראהעל ידי aron » 06 דצמבר 2012, 01:33

אני מסכים שלא מגיע לליצמן מתנה על כל הצרות שעשה, וזה כואב זה מרגיז, הכל נכון, אבל בזה שהכח החרדי בכנסת יהיה חלש אתה יורה לעצמך ברגליים, גם אם אתה צודק, תהיה חכם.
אתה מזכיר לי סיפור שסבא שלי סיפר לנו תמיד, על שלט בצומת שהיה כתוב "פה נהרג פלוני אלמוני בתאונה דרכים, אבל הוא לא היה אשם"...
גם פה תוכל להגיד מגיע לליצמן הפסד ואתה צודק לחלוטין, אבל תכלית בכנסת תהיה דפוק וצודק....
תחשוב על זה טוב
aron

הודעה שלא נקראהעל ידי אמיר » 06 דצמבר 2012, 01:37

לאהרן,
הבהרתי כמה פעמים וזה גם מובן מחתימתי, שאינני קורא להמנע, אלא להצביע למפלגה אחרת שגם אם איננו רואים בה כמי שמייצגת אותנו במאת האחוזים, היא לפחות לא תפעל לפגוע בנו.
אמיר

הודעה שלא נקראהעל ידי aron » 06 דצמבר 2012, 02:34

מה ש"ס יסתכל עליך? אף מפלגה לא משנה איזה ברגע שיהיה לו אינטרס לא יחשוב שנייה לפני שהוא יפגע בך
האם אתה חושב שליצמן יושב כל היום וחושב איך אני יכול לפגוע ב"אמיר"? רק מה, אם כדי לקדם "גור" הוא צריך לפגוע ב"אמיר" הוא יפגע בלי להתנצל...
וכל מפלגה, חבר כנסת, ראש העיר, לא משנה מה, שנבחר בלי "פריימריז", כשאינטרס שלו ושלך מתנגש הוא יפגע בך, (גם אם אתה או אני יהיו חברי כנסת נתנהג כך...)

אגב אני מאוד מבין אותך, גם אני כאוב וכועס ומתוסכל על ליצמן.
aron

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי ש. » 06 דצמבר 2012, 03:39

aron כתב:אגב אני מאוד מבין אותך, גם אני כאוב וכועס ומתוסכל על ליצמן.

וגם אני.

אולם כהמשך לדברי aron, מי בדיוק בפוליטיקה לא פוגע בזולתו כשהוא מחפש משהו???
כל חסידות תמצא לך סירחון לתלות בח"כ מסוים, ותסביר לך שעצם קיומו הוא המשך פגיעה בהם, ואולי בעוד.
ומי מדבר על אריה דרעי ומעלליו....
אלא שזה בדיוק פוליטיקה, ומדברי אמיר הארוכים, ניתן להבין שהוא לא ממש קולט מה זה פוליטיקה.
הדברים דומים, שמחר ישראל תנתק את חברותה באו"ם, שכן האו"ם פוגע בנו, ומשתמש בחברותנו בו כדי לנגח בנו.
אין ברירה, יהדות התורה היא המפלגה החרדית היחידה, וכל חרדי מצביע לה ביום פקודה, בלי לחשוב מדי הרבה.
בעצם, עצם ההצבעה הופכת אותו ל'חרדי'.
סמל אישי של המשתמש
אברומי ש.

הודעה שלא נקראהעל ידי חוקר האמת » 16 ינואר 2013, 05:45

[code][/code]
אמיר כתב:אתה באמת כל כך תמים?
אז בא נזכיר לך מעט מן המעט ממעלליו, הוא פועל שנים רבות נגד החינוך העצמאי בדרכים שרק הוא מסוגל להם , המנכ"ל ר'מאיר לוריא ז"ל זכה להתקף לב בזכותו.
האם המכונה 'אמיר' נהיה בוחן חדרי ליבות?! ואולי קיבל התקף לב בשל הסיגריות שעישן? שטויות שנכתבות משנאה. נו באמת...
ואגב, חתנו של ר' מאיר לוריא. שהוא בנו של הג"ר מאיר לוריא מכולל ברייש, גר בדירה השייכת לחינוך העצמאי. כלומר לי לך ולמדינה...
המודיע בטאון אגו"י החרים במשך למעלה מעשור שנים את החינוך העצמאי של אגו"י.
שקר. מה שהיה שלא פורסמה קריאת גדולי ישראל למען קרן ההסעות של החינוך העצמאי, זאת בשל אי רצונו של ר' מאיר לוריא לבקש את חתימת האדמו"ר מגור שליט"א עליה.

בעירית י-ם היה מנהל מחלקת החינוך החרדי, ר' דב זיידה ז"ל, שליצמן ניסה להזיזו כדי להכניס את מקורבו, ומשלא הצליח ניסו אנשי ליצמן להפיל אותו בהלשנות, הם חיפשו אותו על זוטות, עד שארנון יקותיאלי ממרץ קלט וסיפר ל'כל העיר' איך הם ניסו להסית אותו בדרכים שפלות בתקוה שהוא יעשה עבורם את העבודה ויפליל את המנהל החרדי.
בבחירות לעיריית ב"ב לפני 2 קדנציות (כשפרנקנטל נבחר לר"ע)
כשפרנקנטל נבחר לר"ע. זכור נזכור ולא נשכח איך הליטאים טענו שאסור שמוטלה קרליץ (ההוא שמבשל קנוניות משפטיות בלתי חוקיות) יתפטר ונאחזו בקרנות העיריה וראשותה, בניגוד לכל הסכם חתום
טענו אנשי דגל שכיון שגור כבר כ30 שנה שאינם באים לגור בב"ב והציבור שלהם בב"ב הולך וקטן, גור צריכה לוותר על נציג בעיריה לטובת דגל, וכן הם ניסו לערער על כך שנציג דגל באשדוד הוא רק שלישי ברשימה, ואז נעשה הסכם ב"ב ואשדוד תמורת אלעד. כשזייברט מנצל את תפקיד יו"ר המחלקה המוניציפאלית של אגו"י, ומוכר את הנציגות של אגו"י בעיר שאין בה געררס. ע"פ ההסכם שנחתם על ידי זייברט אגו"י היתה אמורה לקבל מקומות 2 ו5 ברשימה ודגל 1 3 ו4. מקום 2 היה שמור לויזניץ ומקום 5 שהיה ספק ריאלי היה מיועד לכל שאר החוגים של אגו"י, הם קיוו שזה יצליח ע"י הפרד ומשול, בסופו של דבר התאחדו החוגים החסידיים באלעד (מלבד ויזניץ שמקומה היה ריאלי) והקימו את כ"ח שקיבלה 2 מנדטים (במקום ספק מנדט שהועיד להם ליצמן).
זה קרוב יחסית לדברי המכונה 'אמיר', לאמת. אלא שגם פה לבסוף מי שעשה 'הפרד ומשול' היה מאיר פרוש וחבורתו, שהביא את בנו לכהן כסגן בשכר. בנו וודאי לא גר באלעד. אז טול קורה מבין עיניך

(בעבר תפקיד יו"ר המחלקה המוניציפאלית היה ר' זישא לוריא ז"ל איש שלומי אמונים, לאחריו קיבל את התפקיד ר' פיניע הורביץ ז"ל מויזניץ, והם נהגו בהגינות ואף פעם לא השתמשו בתפקיד כדי למכור את החוגים האחרים.)
אין תפקיד כזה. זה שם ששאלת מ'דגל' אגב, ר' פיניע הורביץ חי עדיין. דוגמא קטנה למידע שברשות המכונה 'אמיר'. כמו כן תשאל את כל העסקנים בסיעה ההונגרית-רומנית (המאוחדת) למה הורביץ לא נהיה אחרי רש"י גרוס, ח"כ, ותבין עד כמה המידע שלך מופרך שגוי ודמגוגי.

בהמשך, כולם זוכרים את המערכה המיותרת והמכוערת שהיתה בביתר, בביתר החסידים הם למעלה מ50%, ואילו הליטאים כ20% בלבד, אלא שגם כאן נעשה הסכם למכור את התפקיד הבכיר של ר"ע לדגל תמורת בית שמש, ובהסכם של דגל עם ליצמן וזייברט אגו"י תוותר על התמודדות על תפקיד ר"ע בביתר, תמורת שגור תקבל את המקום הראשון ותפקיד סגן ר"ע בית שמש. גם כאן הם קיוו שיצליחו בדרך של הפרד ומשול, ואף לחצו את רובינשטיין לקיר באיום שאם לא יוותר ישימו נציג אחר בראש אגו"י (רובינשטיין היה אז נציג סיעה עצמאית)
אלא שגם כאן זממם לא יצא לפועל, כי פרוש עמד להגנתם של החוגים הקטנים.
אין גבול לשקריו. כולם זוכרים את האיבה האישית בין ליצמן ופינדרוס, אחרי שזה פער את פיו ואמר כי ביתר הצליחה (על שלל עברייניה ונוער השוליים שבה) בגלל שאין בה את גור. הנכון כידוע לכל, פרוש הבטיח לש"ס תמורת תמיכה במאיר רובינשטיין את ראשות העיר בית שמש. דבר שלא היה שייך לו ע"פ סדרי הכוחות וגודל העיר. יש לזכור שבי"ש החרדית הוקמה ע"י יעקב ליצמן אישית. זה לא אומר שהיא שלו אבל זה ממחיש את חוצפת פרוש להפריד ולמשול במקומות בהם אין לו זכויות קודמות כלל.
עוד צריך לזכור פסק הלכה מפורש של רב אלמוני בשם רבי יוסף שלום אלישיב שאסר באופן אישי על מאיר רובינשטיין להתמודד. כנגדו היו חתימות מכמה אדמורי"ם מנהיגי כלל ישראל וראשיו...
עוד צריך לזכור שהרבי מבאיאן, שלו קהילה ענקית בביתר, ביקש ממאיר פרוש/רובינשטיין להסיר את מועמדתם, וזאת בשל החרדה והאחריות שלו לחסידיו בעיר, מאחר ופרוש התחייב לש"ס (ולכ"ק הגה"ק מאמשינוב שליט"א) כי יבטל את וועדת הקבלה, אשר מנעו עוד גורמים עבריניים ומחללי שבת ומפירי ברית, מבוא העירה. הדברים ידועים אלא שלא ישתרש השקר והסילוף.

את מה שהיה בבחירות לעיריית י-ם אני מקווה שאתה עדיין זוכר, אם לא, אז אפרט מעט, מדבקות עם האיור של פרוש הודפסו עם דבק חזק מאד והודבקו על קירות חדרי מדרגות באזורים יוקרתיים של החילונים כמו בית הכרם וכדו', דבר שהזיק לקירות ועורר זעם כנגד פרוש, שיחות טלפון בשם מטה פרוש הגיעו אל אנשים חילוניים בשעות הקטנות של הלילה, כדי לעורר את זעמם כנגד פרוש.

מבוסס הרבה על הפרזה בכוחם העצום של חסידי גור.
ועוד דבר. העובדות הם כי המכונה 'אמיר' עושה ומצהיר כיום בריש גלי בדיוק אותו דבר אותו הוא מאשים את כלל חסידי גור באשר הם.מיעוט הנציגות החרדית ואגודת ישראל.

וזה פגע לא רק בראשות העיר אלא גם מספר חברי מועצת העיר של יהדות התורה ירד מ10 ל8.
היו קודם 9. אבל למי איכפת העיקר להפריז בכדי להגדיל את השנאה.
סמל אישי של המשתמש
חוקר האמת

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G] ו־77 אורחים