מה האמת עם הבחור שנעצר?

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

מה האמת עם הבחור שנעצר?

הודעה שלא נקראהעל ידי קו זכות » 05 דצמבר 2013, 17:21

לפי כיכר השבת זה נשמע שהבחור היה "משלנו", התייצב ולא חתם, והיה איזה סיפור עם ניתוח שהיה צריך לעבור ולכן עצרו אותו.

אם כך האמת אין סיבה שרק אנשי הגר"ש יתמכו בו. האם יש ספק שהוא צריך לא להתגייס?

קשה להאמין לאתרים כאלה, אבל מענין מה האמת!

http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%94%D7%90%D7%9E%D7%90-%D7%A0%D7%92%D7%93-%D7%94%D7%94%D7%A4%D7%92%D7%A0%D7%94-%D7%91%D7%9B%D7%9C%D7%90-6-%D7%9E%D7%94-%D7%96%D7%94-%D7%A2.html
סמל אישי של המשתמש
קו זכות

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה האמת עם הבחור שנעצר?

הודעה שלא נקראהעל ידי mmw » 05 דצמבר 2013, 17:41

העוילום מדבר שזה מחבל לכן הוא עצור
שנשמע ונתבשר בשורות טובות
סמל אישי של המשתמש
mmw

הודעה שלא נקראהעל ידי קו זכות » 05 דצמבר 2013, 17:49

כן, זה היה הידיעה בהתחלה.
אבל כידוע יש הרבה עיוותים בשמועות.

אי אפשר לדעת מה האמת
סמל אישי של המשתמש
קו זכות

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי לדעתי » 06 דצמבר 2013, 01:14

הסיפור מתחיל להתברר: הורי הבחור הכלוא בכלא 6 בראיון לערוץ 2: "הוא התייצב לצו ראשון".

כצפוי - מדובר באיזה מסכן לא סטנדרטי של בחור מסכן, והחבר'ה בשערי חסד הבינו שצריך להסיט את דעת הקהל מהפניות הסדרתיות שלהם לביהמ"ש, אז חוזרים ל"הכו בגדולי הדור והצילו את היהדות".
לדעתי

הודעה שלא נקראהעל ידי קו זכות » 06 דצמבר 2013, 01:35

אני ממש משתגע!

השתכנעת שהבחור מסכן. השתכנעת שהוא לא אשם בכלל, והוא בחור נורמטיבי שנעצר ע"י הרשעים בגלל שהוא לומד תורה, והוא עשה הכל כמו שרבך אמר לו.

ומה יש לך לומר? - החברה בשערי חסד!

זהו? נגמר העולם? הכל מתחיל ונגמר במלחמה הפנימית הזאת?

יש כאן יהודי שבוי בגזירת שמד, והדבר היחיד שאתה מדבר עליו זה שהצד השני במלחמה שלכם הפסיד כאן כמה נקודות כי הוא טעה בבחירת החייל.

תגידו לי, אתם חושבים שהמלחמה הזאת יותר חשובה מהגיוס עצמו? הרי הרב שך הורה על זה יהרג ואל יעבור, זה עיקר כל הדת, כמה צעקו על זה במשך כל שנות המדינה.
את כל זה להפסיד בגלל מחלוקת מטופשת על ישיבה שהתנפחה למימדים נוראיים, ועכשיו היא מפלגת את הליטאים.

תסלחו לי. אני לא מבין!
סמל אישי של המשתמש
קו זכות

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי שילת » 06 דצמבר 2013, 01:43

על מה הרב שך הורה "יהרג ואל יעבור"?
מהי כאן ה"גזירת שמד"?
ולמה זה "עיקר כל הדת"?
זכור לי שבעבר הלא רחוק מישהו כאן העיר על כך שזורקים סיסמאות בלי להסביר...
"עומד על גשר ההלכה, מחפש את דרך השלום"
שילת

הודעה שלא נקראהעל ידי קו זכות » 06 דצמבר 2013, 01:44

הנושא שלי הוא הגיוס של הבחור.

זה לא היה מובן?
סמל אישי של המשתמש
קו זכות

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי רואה הנולד » 06 דצמבר 2013, 12:55

קו זכות כתב:לפי כיכר השבת זה נשמע שהבחור היה "משלנו", התייצב ולא חתם, והיה איזה סיפור עם ניתוח שהיה צריך לעבור ולכן עצרו אותו.

אם כך האמת אין סיבה שרק אנשי הגר"ש יתמכו בו. האם יש ספק שהוא צריך לא להתגייס?

קשה להאמין לאתרים כאלה, אבל מענין מה האמת!

http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%94%D7%90%D7%9E%D7%90-%D7%A0%D7%92%D7%93-%D7%94%D7%94%D7%A4%D7%92%D7%A0%D7%94-%D7%91%D7%9B%D7%9C%D7%90-6-%D7%9E%D7%94-%D7%96%D7%94-%D7%A2.html

זה בחור מחבל שלא התייצב מידיעה
קשה יש רק בלחם, וגם אותו אוכלים
רואה הנולד

הודעה שלא נקראהעל ידי רואה הנולד » 06 דצמבר 2013, 13:03

קו זכות כתב:אני ממש משתגע!

השתכנעת שהבחור מסכן. השתכנעת שהוא לא אשם בכלל, והוא בחור נורמטיבי שנעצר ע"י הרשעים בגלל שהוא לומד תורה, והוא עשה הכל כמו שרבך אמר לו.

ומה יש לך לומר? - החברה בשערי חסד!

זהו? נגמר העולם? הכל מתחיל ונגמר במלחמה הפנימית הזאת?

יש כאן יהודי שבוי בגזירת שמד, והדבר היחיד שאתה מדבר עליו זה שהצד השני במלחמה שלכם הפסיד כאן כמה נקודות כי הוא טעה בבחירת החייל.

תגידו לי, אתם חושבים שהמלחמה הזאת יותר חשובה מהגיוס עצמו? הרי הרב שך הורה על זה יהרג ואל יעבור, זה עיקר כל הדת, כמה צעקו על זה במשך כל שנות המדינה.
את כל זה להפסיד בגלל מחלוקת מטופשת על ישיבה שהתנפחה למימדים נוראיים, ועכשיו היא מפלגת את הליטאים.

תסלחו לי. אני לא מבין!

א"א להביא ציטוטים מהרב ש"ך זצ"ל כי כשהוא אמר "יהרג ואל יעבור" כל המפה היתה אחרת והוא אמר את זה לבחור מסוים ולא היה אז נחל חרדי ומסלולים לחרדים [כי הרב שך נפטר ב2001 והנחל נפתח ב2002 תבדוק בויקיפדיה] וחוץ מזה שהרב שך נפטר והמנהיג של היום זה מרן הרב שטיינמן שליט"א ורק לו מקשיבים כמו שכתוב בגמ' "דור דור ומנהיגיו"
ואם אתה הולך כמו הרב שך תדע לך שהוא היה הרבה יותר מתון מר' שמואל הן בהלכה והן בהשקפה
קשה יש רק בלחם, וגם אותו אוכלים
רואה הנולד

הודעה שלא נקראהעל ידי פעם חשבתי » 06 דצמבר 2013, 13:19

נחמד לראות הנחות במציאות הלא רחוקה ע"י חברים יקרים...
בני כמה אתם?

הרב שך אמר יהרג ואל יעבור בכלליות, ולא לבחור מסויים. גם שאר הדברים לוקים בחוסר קשר לעובדות.
מה שברור - יהיה הבחור אשכנזי או ספרדי, חסיד או מתנגד, קנאי או מתון, מחבל או מחובל, לא משנה: העליהום התקשורתי החילוני, והמגמה של השלטון החילוני זה התייוונות של כולנו והוא הסנונית [הלא ראשונה! אבל משום מה הראשונה המתוקשרת].
לא צריך להיולת נרב שך בשביל לדעת שזה ממש גזירת שמד שיהרג ואל יעבור.
והבעיה היא שלנו הציבור השומר תומ"צ, שזה מוטל לפתחיהם של נערים בגילאי טיפש עשרה, ולא לבני אדם מארבעים ומעלה.
חברים יקרים, פרשתי מניהול הפורום,
עזרו למנהלים שיחיו לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
אנא בטובכם, לרענן מדי פעם את קריאת כללי הפורום - ולהתבטא בויכוחים בכבוד ובהוגנות...

viewtopic.php?f=1&t=2305
סמל אישי של המשתמש
פעם חשבתי

הודעה שלא נקראהעל ידי חיים בכפר » 06 דצמבר 2013, 14:04

הוריו התראיינו אתמול בקול ברמה ואמרו שהוא בחור ישיבה שלא הולך לדיסקוטקים ביידיש אומרים לא שותה לא מעשן ולא משחק סנוקר וד"ל וחבל ששערי חסד נאבקים בדבר שהוא עורבא פרח
חיים בכפר

הודעה שלא נקראהעל ידי קו זכות » 06 דצמבר 2013, 14:24

רואה הנולד כתב:א"א להביא ציטוטים מהרב ש"ך זצ"ל כי כשהוא אמר "יהרג ואל יעבור" כל המפה היתה אחרת והוא אמר את זה לבחור מסוים ולא היה אז נחל חרדי ומסלולים לחרדים [כי הרב שך נפטר ב2001 והנחל נפתח ב2002 תבדוק בויקיפדיה] וחוץ מזה שהרב שך נפטר והמנהיג של היום זה מרן הרב שטיינמן שליט"א ורק לו מקשיבים כמו שכתוב בגמ' "דור דור ומנהיגיו"
ואם אתה הולך כמו הרב שך תדע לך שהוא היה הרבה יותר מתון מר' שמואל הן בהלכה והן בהשקפה

אני חושב שאתה לא מודע לדעת הרב שטינמן.

הויכוח היחיד כאן הוא שולי בעיקרו. דעת רהרב אויערבך שצריך לצאת עכשיו למלחמה. כיון שרצונם לעקור את הכל, וזאת מטרתם הסופית, אנחנו נקבע את כללי המלחמה, ונתנגד כבר מעכשיו.
ודעת הרב שטינמן שלא צריך לצאת למלחמה עד שיכלו כל הקיצין. כל זמן שלא מגייסים ממש את הבחורים שלומדים צריך ללכת לקראתם בדברים לא מהותיים, לנסות לדבר איתם, לשאת ולתת, להתחנן ולהשקיע בעיקר בחיזוק מבית.

אבל כולם מסכימים שבחור שלא עזר שום דבר וגייסו אותו צריך ללכת לכלא.
סיפר לי מישהו בכולל שאחיין שלו הסתבך עם הצבא (בעיות רישום וכאלה) והוא הלך לרב שטינמן והוא אמר לו שינסה להסתדר ולהתחמק, ואם לא יהיה ברירה שילך לכלא.
ומי שסיפר לי את זה הוא דוקא מחבל כך שהוא היה מעדיף לומר שהרב שטינמן "פשרן", אבל כאן האמת שאין פשרות! אנחנו מתפשרים רק על דברים לא עקרוניים.
סמל אישי של המשתמש
קו זכות

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי לדעתי » 06 דצמבר 2013, 14:36

איזה גזירת שמד?! על מה בדיוק אתה מדבר?! לשרוף פחים זה לא נובע מ'גזירת שמד' או 'דם אחינו הנימוקים בכלא הציוני אינו הפקר', זה נובע מהרצון להתעסקות בנושא שיכול לעורר דעת קהל קיצונית לסדר היום.

הבחור הספציפי הזה שנעצר החל שרשור חיול רגיל כמו כל בחור שאינו בחור ישיבה ואז הבריז לצבא ונחשב כמשתמט, ובשל כך נעצר, זה מעשים שבכל יום, ויותר מכך מאז ומעולם נעצרו בחורים שלא הסדירו את מעמדם, הזניחו טפסים והגעתם ללשכות גיוס בשל עצלות ורשלנות, מכיר רבים וטובים שזה קרה להם, תשאל את ח"כי יהדו"ת ואת טננבוים מועד הישיבות כמה טלפונים בענין הזה הם קיבלו מעצורים בכלא 6 מיום כניסתם לתפקידם עד עצם היום הזה.

אל תבלבלו את המח, תגידו אנחנו רוצים להסיט את דעת הקהל, בדיוק כמו בני בריתכם הסיקריקים ובעלי מקורות המימון שלכם.

רק על דבר אחד לא חשבתם, שבישיבה הבאה של 'ועדת שקד', כשיועלה שוב הנושא של סנקציות פליליות ומעצרים, יקומו ויאמרו שונאינו: "מה הבעיה? נעצור אחד לחמשת אלפים בחורים כשעל כולם יחולו סנקציות פליליות ונאכוף את זה בעדינות, מה יקרה? אז ר' שמואל יסתובב עם זרי פרחים בכלא 6, יבואו כמה שלושה אוטובוסים להגיד תהילים, למחרת יהיו ארבעה עצורים בכיכר השבת, ועולם כמנהגו נוהג, במקום שהיה אפשר להרתיע במידה ובאמת היו מנסים להעביר חוק גיוס והם היו פחדים ממלחמת אחים וכל מיני תופעות שהמדינה לא הייתה רוצה להתמודד עם השלכות כאלה, הלכתם בדיוק כמו הסיקריקים, ללא כל מחשבה וללא כל ראיה רחבה, טיפשים, כעת נשלם על הגישה הקיצונית והמטורפת שלכם.

בענין דעתו של מרן הגראמ"מ שך זצוק"ל, הוא מעולם לא התבטא על גיוס לצבא כ'יהרג ואל יעבור', על גיוס בנות לצבא הוא אמר את זה, הפוך הוא אמר: ככשאל אותו אברך שרצה לעבוד, ענה לו, אם אתה הולך לעבוד, לפני זה תתגייס, ומי שלא עושה כך, הוא חב לאחריני, לכל עולם התורה, זו הייתה דעתו של מרן זצוק"ל, אבל אתם? מה איכפת לכם? יש לכם דרך חדשה, מפלגה חדשה, השקפה חדשה, טהורה לא סתם, עד כדי כך שמרוב טהרה אתם מגישים ערעורים על הרחבת ישיבות בבני ברק, והכרזת מלחמה על מועצת גדולי התורה והפיכתם ללא רלוונטיים.

יפה לכם החיבור עם הסיקריקים, אברהם פרויליך וכל ההשקפה ה'טהורה' של העדה"ח, כן כן אותם אלה שלחמו במרן החזו"א, מרן האבי עזרי, מרן הגרי"ש אלישיב זיע"א ויבדלחט"א מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א
לדעתי

הודעה שלא נקראהעל ידי קו זכות » 06 דצמבר 2013, 16:26

לדעתי כתב:איזה גזירת שמד?! על מה בדיוק אתה מדבר?! לשרוף פחים זה לא נובע מ'גזירת שמד' או 'דם אחינו הנימוקים בכלא הציוני אינו הפקר', זה נובע מהרצון להתעסקות בנושא שיכול לעורר דעת קהל קיצונית לסדר היום.

הבחור הספציפי הזה שנעצר החל שרשור חיול רגיל כמו כל בחור שאינו בחור ישיבה ואז הבריז לצבא ונחשב כמשתמט, ובשל כך נעצר, זה מעשים שבכל יום, ויותר מכך מאז ומעולם נעצרו בחורים שלא הסדירו את מעמדם, הזניחו טפסים והגעתם ללשכות גיוס בשל עצלות ורשלנות, מכיר רבים וטובים שזה קרה להם, תשאל את ח"כי יהדו"ת ואת טננבוים מועד הישיבות כמה טלפונים בענין הזה הם קיבלו מעצורים בכלא 6 מיום כניסתם לתפקידם עד עצם היום הזה.

אל תבלבלו את המח, תגידו אנחנו רוצים להסיט את דעת הקהל, בדיוק כמו בני בריתכם הסיקריקים ובעלי מקורות המימון שלכם.

רק על דבר אחד לא חשבתם, שבישיבה הבאה של 'ועדת שקד', כשיועלה שוב הנושא של סנקציות פליליות ומעצרים, יקומו ויאמרו שונאינו: "מה הבעיה? נעצור אחד לחמשת אלפים בחורים כשעל כולם יחולו סנקציות פליליות ונאכוף את זה בעדינות, מה יקרה? אז ר' שמואל יסתובב עם זרי פרחים בכלא 6, יבואו כמה שלושה אוטובוסים להגיד תהילים, למחרת יהיו ארבעה עצורים בכיכר השבת, ועולם כמנהגו נוהג, במקום שהיה אפשר להרתיע במידה ובאמת היו מנסים להעביר חוק גיוס והם היו פחדים ממלחמת אחים וכל מיני תופעות שהמדינה לא הייתה רוצה להתמודד עם השלכות כאלה, הלכתם בדיוק כמו הסיקריקים, ללא כל מחשבה וללא כל ראיה רחבה, טיפשים, כעת נשלם על הגישה הקיצונית והמטורפת שלכם.

בענין דעתו של מרן הגראמ"מ שך זצוק"ל, הוא מעולם לא התבטא על גיוס לצבא כ'יהרג ואל יעבור', על גיוס בנות לצבא הוא אמר את זה, הפוך הוא אמר: ככשאל אותו אברך שרצה לעבוד, ענה לו, אם אתה הולך לעבוד, לפני זה תתגייס, ומי שלא עושה כך, הוא חב לאחריני, לכל עולם התורה, זו הייתה דעתו של מרן זצוק"ל, אבל אתם? מה איכפת לכם? יש לכם דרך חדשה, מפלגה חדשה, השקפה חדשה, טהורה לא סתם, עד כדי כך שמרוב טהרה אתם מגישים ערעורים על הרחבת ישיבות בבני ברק, והכרזת מלחמה על מועצת גדולי התורה והפיכתם ללא רלוונטיים.

יפה לכם החיבור עם הסיקריקים, אברהם פרויליך וכל ההשקפה ה'טהורה' של העדה"ח, כן כן אותם אלה שלחמו במרן החזו"א, מרן האבי עזרי, מרן הגרי"ש אלישיב זיע"א ויבדלחט"א מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א

יש ל שתי טעויות!

הטעות הראשונה: אני לא שייך למחבלים! אני ספרדי, שמקשיב לרב עובדיה, וחורה לי מאד גזירת הגיוס אפילו שלמעשה אחי עושה בדיוק כהוראת הרב שטינמן. כך שאם כבר, אני יותר קרוב לצד שלך.

הטעות השניה: אתה פשוט לא יודע! בסוף ימיו הרב שך פירסם הוראה שאם יגזרו גזירה, ויהיה חוק שמגייסים בחורי ישיבות, נאמר על זה יהרג ואל יעבור.
זה פורסם אז ביתד, והייתי אז בישיבה, ואני זוכר את המשגיח שמסר על זה שיחה.
סמל אישי של המשתמש
קו זכות

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי לדעתי » 06 דצמבר 2013, 16:57

אין לזה באמת שום קשר למחבלים או שונאים, זה קשור לסיקריקים ושאהידים, במקרה ישנם הרבה מחבלים שהתחברו לדרך האווילית הזאת של מלחמה בגדולי ישראל, ואם אתה ספרדי שהולך בדעתו של מרן הגר"ע זצוק"ל, הוא לא אמר שלא להתייצב בלשכות הגיוס.

בענין דעתו של מרן הגראמ"מ שך זצוק"ל, על הצד שאמר דבר כזה, ש"אם" יהיה חוק, מה שברור שבינתיים לא היה שום חוק, וכבר הסיקריקים יצאו להבעיר את המדינה, ובדיוק על זה כתבתי בהודעתי הקודמת, שאם יש מישהו שעוזר כעת לניסוח החוק זה אותם נערים פוחזים שהחליטו להילחם בגדולי ישראל, בדרכו ובתנועתו של מרן הרב שך זצוק"ל שלא השתנתה בכי הוא זה.

וכולנו הרי יודעים שלא יהיה כזה חוק, וכולנו הולכים בדרכם וע"פ הוראתם של מועצת גדולי התורה ובראשם גדולי הדור ולא ע"י אופוזיציות קיקיוניות, אך יש כאלה שזה משרת את האינטרסים שלהם, זו קבוצה חדשה שחברה לקבוצה וותיקה יותר, כפי שכתבתי בסוף הודעתי הקודמת, ואין חדש תחת השמש.

ואסיים בדבריו של הגאון רבי דב לנדא שליט"א שאמר עוד לפני שנה, לפני שכל הבלאגן התחיל: "יש שיושב כל הזמן וחושב איך לפתוח עוד מקומות תורה, איך לפתוח עוד ישיבות ועוד בית יעקב, ויש שכל הזמן עסוק איך להושיב עוד בחורים בכלא".
לדעתי

הודעה שלא נקראהעל ידי קו זכות » 07 דצמבר 2013, 20:04

לדעתי כתב:, מה שברור שבינתיים לא היה שום חוק,

לא נכון!

לפי החוק עכשיו צריך לגיי את כל הישיבות!

ברוך ה' לא מיישמים את זה, אבל זה החוק.

ואם אירע שגייסו בחור אחד, גייסו אותו בגזירת שמד! וזה בדיוק מה שמפריע לי, שבמקום להתרכז בזה שיש כאן בחור צדיק שאנשי רשע מנסים להעביר אותו על דתו, מתרכים אם הוא הקשיב לרב הזה או לרב הזה, וגם אם הוא במחנה שלו, מתרכזים מי מהצדדים הרויח\ הפסיד.

זה כלכ כך נורא לראות איך שמרוכזים במחלוקת וזה הדבר היחיד שמעניין, ולאף אחד לא אכפת מהגזירה הנוראה הזאת!!!
סמל אישי של המשתמש
קו זכות

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 07 דצמבר 2013, 23:01

העניין של כבוד ת"ח קודם עוד הרבה לפני חוק הגיוס. עדיף שיגייסו את כל בחורי הישיבות ולא יבזו ת"ח.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי נעשה ונשמע » 07 דצמבר 2013, 23:05

משולש כתב:העניין של כבוד ת"ח קודם עוד הרבה לפני חוק הגיוס. עדיף שיגייסו את כל בחורי הישיבות ולא יבזו ת"ח.

אוהו!
גזור ושמור!!!

(שה'מתנגדים' נעשים ל'חסידים', ככה זה נראה...).
ובאו כולם בברית יחד, נעשה ונשמע אמרו כאחד, ופתחו וענו ה' אחד...
סמל אישי של המשתמש
נעשה ונשמע

הודעה שלא נקראהעל ידי שילת » 07 דצמבר 2013, 23:13

קו זכות,
באיזו שנה זה היה שהרב שך אמר שגיוס תלמידי ישיבות הוא יהרג ואל יעבור?
מאז שהפלס הוקם אני שומע את השמועה הזו, בעיקר כמובן מקוראי הפלס, אבל אף אחד לא מביא אישוש לענין (מכתב, הקלטה, אפילו כותרת ביתד).
שילת

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 07 דצמבר 2013, 23:16

נעשה ונשמע נפגע ממני בעבר חזק בשם כל החסידים, מבלי שימצא מענה. ומאז ועד היום הוא לא מצליח להשתחרר מהלחץ שלו להגן על החסידות.
אל תדאג, החסידים לא צריכים דובר כמוך. הם מסתדרים לבד.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי קו זכות » 08 דצמבר 2013, 00:02

שילת כתב:קו זכות,
מאז שהפלס הוקם אני שומע את השמועה הזו, בעיקר כמובן מקוראי הפלס, אבל אף אחד לא מביא אישוש לענין (מכתב, הקלטה, אפילו כותרת ביתד).

זה היה ההוראה האחרונה שיצא מהרב שך שאני זוכר לפני שהוא נפטר. אין לי יתד של אותו זמן כמובן, כך שאין לי איך לחפש.

בטח למחבלים יהיה יותר מוטיבציה לחפש את זה.

אבל זה היה ממש ידוע בזמנו, וכמו שכתבתי המשגיח שלנו מסר על זה בזמנו שיחה.
סמל אישי של המשתמש
קו זכות

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי קו זכות » 08 דצמבר 2013, 00:26

משולש כתב:העניין של כבוד ת"ח קודם עוד הרבה לפני חוק הגיוס. עדיף שיגייסו את כל בחורי הישיבות ולא יבזו ת"ח.

אני שמח שאכפת לך כל כך כבוד ת"ח.

אתה גם כל כך לחוץ שיש מחללי שבת במדינה?

היית כך לחוץ כשזילזלו ברב עובדיה בזמנו?

זה שיש פוקרים וחצופים זה לא דבר חדש לערינו, ואנחנו דואגים לפחות לשרידים אשר ה' קורא.
איך אפשר לא לדאוג בעיקר לגיוס שהוא גזירה על כלל הציבור, גם אלה שרוצים להיות בסדר!
סמל אישי של המשתמש
קו זכות

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי לדעתי » 08 דצמבר 2013, 01:01

קו זכות כתב:
לדעתי כתב:, מה שברור שבינתיים לא היה שום חוק,

לא נכון!

לפי החוק עכשיו צריך לגיי את כל הישיבות!

ברוך ה' לא מיישמים את זה, אבל זה החוק.

ואם אירע שגייסו בחור אחד, גייסו אותו בגזירת שמד! וזה בדיוק מה שמפריע לי, שבמקום להתרכז בזה שיש כאן בחור צדיק שאנשי רשע מנסים להעביר אותו על דתו, מתרכים אם הוא הקשיב לרב הזה או לרב הזה, וגם אם הוא במחנה שלו, מתרכזים מי מהצדדים הרויח\ הפסיד.

זה כלכ כך נורא לראות איך שמרוכזים במחלוקת וזה הדבר היחיד שמעניין, ולאף אחד לא אכפת מהגזירה הנוראה הזאת!!!

כפי שכתבתי לך כבר בהודעה הראשונה, מאז ומעולם נעצרו בחורי ישיבות בשל עצלותם ורשלנותם בסידור הטפסים, תברר אצל חברי הכנסת של יהדות התורה ובועד הישיבות, שם יספרו לך על התופעה העתיקה, לא גזירת שמד ולא נעליים, יש לנו את גדולי ישראל שהם יחליטו מה עושים ומתי, אין כאן שום בחור צדיק ואף אחד לא ימיר אותו על דתו, חוצפתו כנגד גדולי הדור היא זו שתמיר אותו על דתו, כולם התייצבו בלשכות הגיוס, גם אלה שדיברו גבוהה גבוהה התייצבו כמו גדולים, והטיפשים שחיפשו פרובוקציות וחיפשו על מה להעיצר והלכו נגד רוב מנין ובנין של גדולי התורה, אני מדבר כעת על הרבנים והאדמו"רים, לא מדבר על העדה"ח ובנותיה.
לדעתי

הודעה שלא נקראהעל ידי פעם חשבתי » 08 דצמבר 2013, 01:37

שילת כתב:קו זכות,

לא ראיתי פלס ולא קראתי יתד. באזני שמעתי ובעיני ראיתי.
הדברים הנ"ל אני מצטט בשם הרב שך לא מהשמועה אלא בעדות. הדברים נאמרו במעמד אלפים בפתיחת ירחי כלה תשמ"ט או תש"ן או תשנ"א (לפחות באלו השנים נוכחתי בעצמי בהיכל ישיבת פוניביז', ובאחת מהן הוא אמר זאת חד משמעית, יחד עם האימרה הנוקבת שאם יהיה חוק שיחייב גיוס בחורי ישיבות לא ישאר אף בחור ישיבה בארץ ישראל, ואני אהיה הראשון שאומר אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני ואצא לגלות לחוץ לארץ עם הסטנדר והגמרא).
אנא בטובכם, לרענן מדי פעם את קריאת כללי הפורום - ולהתבטא בויכוחים בכבוד ובהוגנות...

viewtopic.php?f=1&t=2305
סמל אישי של המשתמש
פעם חשבתי

הודעה שלא נקראהעל ידי mmw » 08 דצמבר 2013, 13:50

האב של הבחור בראין לטלויזיה.jpg
האב של הבחור בראין לטלויזיה.jpg (55.23 KiB) נצפה 6265 פעמים
סמל אישי של המשתמש
mmw

הודעה שלא נקראהעל ידי mmw » 08 דצמבר 2013, 13:53

ראיון של ההורים של הבחור שנעצר
האמא אומרת שהיא אפ"י לא מכירה את ר' שמואל אוירבעך

http://www.jumbomail.co.il/Downloads.as ... 4C4171773D
סמל אישי של המשתמש
mmw

הודעה שלא נקראהעל ידי mmw » 08 דצמבר 2013, 13:56

סמל אישי של המשתמש
mmw

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 דצמבר 2013, 15:52

הדברים של הרב שך כתובים בספרי השיחות שלו.
התמונה שם מאחורי האבא של הבחור לא כל כך מתאימה למסורת הרב שך .......
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 דצמבר 2013, 16:04

קבצים מצורפים
שאהידים.jpg
שאהידים.jpg (204.89 KiB) נצפה 6233 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי פלוני » 08 דצמבר 2013, 17:22

המאבק מחריף: בחור ישיבה נוסף נעצר

המאבק מחריף: בחור ישיבה נוסף נעצר

בחור ישיבה חב”דניק נעצר בשבוע שעבר ונשפט לעשרה ימים בכלא 6, לאחר שסירב להתגייס לצה”ל.

משפחתו של הבחור מוסרים לנו כי הם בחשש מכיוון שבחסידות חב”ד אין איסור להתגייס כמו ביהדות החרדית, ולכן אין באפשרותם לגשת לעסקנים או לאנשי מקצוע המתמחים בעניין.

בחב”ד רוב הצעירים מתגייסים, וידוע על בחור שנכנס לכלא לעשרה ימים ואז התגייס לפני כחודשיים לאחר שנשבר, משפחתו של הבחור חוששים כי ישבר ויתגייס לצה”ל בעל כורחו.

כמו כן מספרים משפחתו של הבחור, כי בנם ביקש והתחנן מאנשי המשטרה הצבאית לתת לו לעבור בדרך למעצר דרך בית הכנסת על מנת להביא את התפילין שלו אך השוטרים האכזריים לא שעו לבקשתו ובמשך יומיים במעצר לא הניח הבחור תפילין!.

כעת לאחר שנשפט הגיע לכלא שם יש תפילין לרוב גם זוגות תפילין המסופקות ע”י הרבנות הצבאית הראשית, וגם תפילין של אסירים דתיים וחרדיים אחרים השוהים בכלא.

שטיבל
פלוני

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 דצמבר 2013, 17:31

קיבלתי במייל.
קבצים מצורפים
שומו שמים.jpg
שומו שמים.jpg (297.48 KiB) נצפה 6314 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי דוד בן ישי » 08 דצמבר 2013, 17:35

על מה זה?
מזמור לדוד ה' רועי לא אחסר
סמל אישי של המשתמש
דוד בן ישי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 דצמבר 2013, 17:36

זה סיפור ישן, זה קרה בשכם.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אבי ר. » 08 דצמבר 2013, 17:40

צריך להזהר עם הדברים האלה לא לזלזל ח"ו באבות הקדושים
אם אין לך מה לעשות תעשה את זה כאן..... עדיף משם.......
סמל אישי של המשתמש
אבי ר.

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 דצמבר 2013, 17:41

אבל בוודאי מצווה ללמוד מדרכיהם.
גם הגננת שלך לא נזהרה מלדבר.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי דוד בן ישי » 08 דצמבר 2013, 17:44

אבי ר. כתב:צריך להזהר עם הדברים האלה לא לזלזל ח"ו באבות הקדושים

להיפך הוא בא להביא ראיה מיעקב אבינו, נגד כל מי שטוען הטענות הללו חדשים לבקרים. ובא להמחיש שהם טוענים נגד האבות.
מזמור לדוד ה' רועי לא אחסר
סמל אישי של המשתמש
דוד בן ישי

הודעה שלא נקראהעל ידי אבי ר. » 08 דצמבר 2013, 19:00

גם הגננת שלך לא נזהרה מלדבר

אצלנו ב"ה אין גננת לילדים
אם אין לך מה לעשות תעשה את זה כאן..... עדיף משם.......
סמל אישי של המשתמש
אבי ר.

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 דצמבר 2013, 20:24

אמא לילדים יש אצלכם, או שהאמא מחנכת רק את הילדות?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי שילת » 08 דצמבר 2013, 22:23

אני זוכר שהרב שך אמר שאם יגייסו בחורי ישיבות נרד מהארץ. גם אני הייתי שם (אמנם הייתי ילד).
אבל יהרג ואל יעבור זה חידוש נוסף שאת זה הוא לא אמר שם.
הוא כן אמר משהו בסגנון "נמסור על זה את הנפש" אבל אף אחד לא חשב (וגם לא חושב ברצינות היום) שהוא התכוון להוראה הלכתית יהרג ואל יעבור.
אני מחפש את המילים "יהרג ואל יעבור", כמו שהחזו"א כתב על גיוס בנות.
משולש, איפה זה בספריו?
שילת

הודעה שלא נקראהעל ידי קו זכות » 08 דצמבר 2013, 22:27

שילת כתב:אני זוכר שהרב שך אמר שאם יגייסו בחורי ישיבות נרד מהארץ. גם אני הייתי שם (אמנם הייתי ילד).
הוא כן אמר משהו בסגנון "נמסור על זה את הנפש" אבל אף אחד לא חשב (וגם לא חושב ברצינות היום) שהוא התכוון להוראה הלכתית יהרג ואל יעבור.
משולש, איפה זה בספריו?

אני במפורש זוכר שבסוף ימיו הוא אמר את המילים יהרג ואל יעבור.

ומה שאמרתי שהמשגיח מסר על זה שיחה היה על החידוש הזה בעצמו.

חבל שאני לא זוכר שנה בדיוק, אבל זה חייב להיות בין תשנז-תשנט, יותר נוטה לתשנט
סמל אישי של המשתמש
קו זכות

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 דצמבר 2013, 22:53

לצערי אין לי מ"מ מדויק. אבל יש גם את מכתבים ומאמרים, ויש גם את הספרים שיצאו אחרי פטירתו. (לא זוכר איזה, אולי סכות לראשי או משהו כזה).
גם לי לא זכור יהרג ואל יעבור, וגם אם נאמר לא נ"ל שנאמר בצורה חריפה כמו גיוס בנות כי זה באמת פחות חמור מגיוס בנות.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי פעם חשבתי » 08 דצמבר 2013, 23:56

קו זכות כתב:
שילת כתב:אני זוכר שהרב שך אמר שאם יגייסו בחורי ישיבות נרד מהארץ. גם אני הייתי שם (אמנם הייתי ילד).
משולש, איפה זה בספריו?

אני במפורש זוכר שבסוף ימיו הוא אמר את המילים יהרג ואל יעבור.

ומה שאמרתי שהמשגיח מסר על זה שיחה היה על החידוש הזה בעצמו.

חבל שאני לא זוכר שנה בדיוק, אבל זה חייב להיות בין תשנז-תשנט, יותר נוטה לתשנט

מצטער מאוד, אבל אחרי תשנ"ה הרב שך כבר לא מסר שיחות.
אולי עוד שנה אחת בודדת אמר כמה מילים קצרות בירחי כלה, אבל לא אמר שום דבר מהותי - וגם לישיבה לא עלה כלל ועיקר.

viewtopic.php?f=1&t=2305
סמל אישי של המשתמש
פעם חשבתי

הודעה שלא נקראהעל ידי קו זכות » 09 דצמבר 2013, 00:26

פעם חשבתי כתב:מצטער מאוד, אבל אחרי תשנ"ה הרב שך כבר לא מסר שיחות.
אולי עוד שנה אחת בודדת אמר כמה מילים קצרות בירחי כלה, אבל לא אמר שום דבר מהותי - וגם לישיבה לא עלה כלל ועיקר.

נכון הוא כבר שנים לא אמר כלום, ואז הוא יצא בהודעה שפורסמה ביתד.

זה היה ממש רעש כי כבר שכחו מה זה הודעות של הרב שך.

אןף איך אני אמצא את זה????
סמל אישי של המשתמש
קו זכות

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 09 דצמבר 2013, 01:26

משולש, איפה זה בספריו?

עיין כאן:
viewtopic.php?p=72053#p72053
נחמן

הודעה שלא נקראהעל ידי קו זכות » 09 דצמבר 2013, 01:33

כן הוא מזכיר כאן את מה שאני מדבר עליו, אבל לא את הפירסום הראשון.

כמדומה לי שהמכתב הזה הוא אחרי פטירת הרב שך
סמל אישי של המשתמש
קו זכות

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 09 דצמבר 2013, 01:44

קו זכות כתב:כמדומה לי שהמכתב הזה הוא אחרי פטירת הרב שך

במכתב כתוב "מרן שליט"א".
נחמן