! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 01 יולי 2018, 00:57

:cry:
אברומי כתב:
עברי אנוכי כתב:תגובה ל"לב טוב"

לדעתי לא בדקת
בחוק לפיד אם לא עומדים בידעים חל חוק הגיוס הרגיל רק על בני אותו שנתון למעט 1800 והחובה חלה לאחר חצי שנה. ובינתיים אפשר כמובן לתקן את הסעיף הקטן הזה.
בחוק הנוכחי אם לא עומדים ביעדים חל חוק הגיוס הרגיל על [b]כל השנתונים[/b] וצריך לתקן הכל. לא הבנתי כוונתך, יותר קל לתקן הכל מלתקן משהו קטן?
אין כאן שום הבדל משמעותי. לעומת זאת כאן יש מכסות גיוס קבועות בחוק, יש סנצקיות כלכליות אדירות שתפעלנה מנועי לחץ וניסיונות קשים על ראשי ישיבות, ועל כולם כאן יש שיתוף פעולה שלנו שבלעדיו הכל היה בסדר לדעת רבים וטובים.
גם אז שנפלה הממשלה לדעת רבים וטובים לא קרה שום נס אלא אסון שנהיה שיתוף פעולה לחוק התבוללות בשלבים, שיתוף פעולה שבלעדיו הכל היה בסדר. כפי שהיה שישים שנה, כשלא היה שיתוף פעולה.
אני שוב חוזר ואומר שבאמת אין שום הבדל בכל החוקים וכולם הנם מיועדים לבולל אותנו בשלבים עם כלים חזקים בשביל כך, וכל המהלכים האלו כולם יודעים שאין הם יכולים להתקיים בלי שיתוף פעולה וכך גם כתוב בהסברי הפרקליטות, ואפילו מוזכר בהחלטת בג"ץ. אם כן הפסיקו לשתף פעולה ובא לציון גואל.
[מיהרתי להגיב לפני ששוב יחזירו אותנו לדיונים על מכתבים והקלטות של רב כזה או רב אחר. מכתבים מזיופים או אמיתיים שנכתבו או לא נכתבו בגלל איומים או להפך.]
הנה שאלה נוספת לציבור הקדוש:
לטענת רבים מחכמים הפורום כל האלפים שכבר מתגייסים הנם נושרים, ובמקביל אחת הטענות שנטענות לטובת החוק (זה שעדיין בתוקף וגם זה המיועד אחריו, טענה שהובאה כאן בפורום וגם שמעתיה מפרשנים ומעסקנים שלנו שעסקו בניסוח החוק) שככל הנראה יעמדו ביעדים או לפחות יתקרבו ויש כאן רק חשש לצד רחוק. זאת אומרת שאתם מקווים ומייחלים, שימשיכו כאלו מסות אדירות של נושרים, בקצב עולה כל שנה?

איזה למדן אתה משהו !!!!!באמת לא ברור למה עד עכשיו לא נהיתה מנהיג הדור !!!!
אדוני היקר לא צריך להסביר לא לך ולא לחבירך כלום!!!!!!!!!!!!!!למה אז ועכשיו לא וכל מיני שאלות שדומים לשאלות של קורח ועדתו בדיוק!!!
יש גדולי הדור הגר"ח שליט"א והגר"ג אדלשטיין להם הסייעתא דשמייא והרוח הקודש להכריע בשאלות והכרעות קשות כאלו אין לנו צורך בכלל לנסות לענות "לקושיות" שלך וחבריך ואנחנו לא גדולי הדור ואין לנו את הצורך להכריע בשאלות של הנהגת הדור.
בתפילה לקב"ה שתסור מהעדה הרעה הזאת ותחזור אתה וחבריך בתשובה שלמה.\
כל טוב
עברי אנוכי

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 01 יולי 2018, 01:05

את התגובה הזו רגילים להגיב כשאין תשובה, אז שולפים את זה ופתאום נתלים בגדולים (האם אתה לא קורא משפחה? האם אתה לא לובש שעון יד? האם אתה לא גולש באינטרנט... וכו' וכו' שם יש לך תירוצים... וכאן פתאום אתה לא מכניס את הראש. אם יודיעו לך שהגדול אמר שתתן למישהו כמה אלפי שקלים לא תנסה לדון ולברר למה ועל מה?) כל אחד יכול לומר שהשני הוא קורח, ואין מה להתחיל לדון ולשאול אף פעם... אין טעם להגיב על כך, רק להדגיש ולומר שחייבים להזהר בכבודם של כל גדולי ישראל וכל התלמידי חכמים. ודי בזה.
חידה, אולי היא קשורה לענין ואולי לא: מי יודע כמה פעמים הסטייפלר זי"ע כתב שהטעו אותו?
ונחזור לענין: הנה שאלה נוספת לציבור הקדוש:
לטענת רבים מחכמים הפורום כל האלפים שכבר מתגייסים הנם נושרים, ובמקביל אחת הטענות שנטענות לטובת החוק (זה שעדיין בתוקף וגם זה המיועד אחריו, טענה שהובאה כאן בפורום וגם שמעתיה מפרשנים ומעסקנים שלנו שעסקו בניסוח החוק) שככל הנראה יעמדו ביעדים או לפחות יתקרבו ויש כאן רק חשש לצד רחוק. האם זה אומר שאתם מקווים ומייחלים, שימשיכו כאלו מסות אדירות של נושרים, בקצב עולה כל שנה?
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 01 יולי 2018, 01:23

נו, בסדר,אבל תכל'ס באמת אינני מבין למה קבוצה מסויימת נטלה את העול הכבד על כתפיה ובלי סוף מנסה להוכיח לכולם שאכן המצב קשה ואפילו, לצערינו, קשה מאוד. לאן אתם חותרים? נגיד שאכן המצב קשה. נגיד שיש נשירה. נגיש שיש גזירת גיוס. מה אתם רוצים?
הרי ברור שבסיטואציה הנוכחית בה אנו חיים ומתרבים באחוזים עצומים במדינה שיש בה חוק גיוס חובה - ההכרח לא יגונה להשכיל להתנהל בחכמה מול המגזר שחייב להתגייס, וזו הייתה השיטה תמיד וזה היה המהלך כל השנים, מה החכמה כאן לבוא ולהוכיח כל הזמן שקיימת בעיה, מה החכמה להתריס בבוטות לעומת המגזר החילוני החייב בגיוס. רבבות אלפי אנשים, בעיקר המבוגרים יותר, בעיקר מהרוב הדומם, הנורמלי, שופכים דמעות כמים ומתחננים להקב"ה שהשפיות תגבר והקיצוניים יסתמו כבר את הפה. יהודים טובים יש להם אמונה וביטחון בהקב"ה, ומקווים לישועתו ולא עסוקים בלי סוף בהשמצות ובמציאת צרות ובעיות ובדרך לשרוף את כל הגשרים. ושוב, אינני ליטאי בכלל ואינני שייך לשום צד, ועדיין לא שוכנעתי בטוהר כוונותיהם הפוליטיות של הפלג הירושלמי. מה שמריח לי כאן יותר זה שמלחמת עסקנים צעירים ליטאיים היא אשר מייצרת, מזינה ומתדלקת את כל התבערה.
אדרבה, תשכנע אותי שלא
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 01 יולי 2018, 01:29

לי יש עוד שאלה לעברי אנוכי, למה איכפת לך שהנושרים מתגייסים ולא איכפת לך שהם עושים את כל העבירות שבתורה, ולא פותח להם איזה מסגרת חיזוק. ולמה לא תפגין מול מאות נושרים שצועדים כל ליל שבת ברחובותינו בליווי כלבים ו..
למה איכפת לך שהנושרים מתגייסים ולא איכפת לך מהמזרחיסטים והחילונים שמתגייסים, מה הם לא יהודים?
נערך לאחרונה על ידי אני פה בתאריך 01 יולי 2018, 01:32, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי טירון פלוס » 01 יולי 2018, 01:31

עקיב'לה כתב:נו, בסדר,אבל תכל'ס באמת אינני מבין למה קבוצה מסויימת נטלה את העול הכבד על כתפיה ובלי סוף מנסה להוכיח לכולם שאכן המצב קשה ואפילו, לצערינו, קשה מאוד. לאן אתם חותרים? נגיד שאכן המצב קשה. נגיד שיש נשירה. נגיש שיש גזירת גיוס. מה אתם רוצים?
הרי ברור שבסיטואציה הנוכחית בה אנו חיים ומתרבים באחוזים עצומים במדינה שיש בה חוק גיוס חובה - ההכרח לא יגונה להשכיל להתנהל בחכמה מול המגזר שחייב להתגייס, וזו הייתה השיטה תמיד וזה היה המהלך כל השנים, מה החכמה כאן לבוא ולהוכיח כל הזמן שקיימת בעיה, מה החכמה להתריס בבוטות לעומת המגזר החילוני החייב בגיוס. רבבות אלפי אנשים, בעיקר המבוגרים יותר, בעיקר מהרוב הדומם, הנורמלי, שופכים דמעות כמים ומתחננים להקב"ה שהשפיות תגבר והקיצוניים יסתמו כבר את הפה. יהודים טובים יש להם אמונה וביטחון בהקב"ה, ומקווים לישועתו ולא עסוקים בלי סוף בהשמצות ובמציאת צרות ובעיות ובדרך לשרוף את כל הגשרים. ושוב, אינני ליטאי בכלל ואינני שייך לשום צד, ועדיין לא שוכנעתי בטוהר כוונותיהם הפוליטיות של הפלג הירושלמי. מה שמריח לי כאן יותר זה שמלחמת עסקנים צעירים ליטאיים היא אשר מייצרת, מזינה ומתדלקת את כל התבערה.
אדרבה, תשכנע אותי שלא

לא מבין אותך, אם הטענה היא שאין כאן השתתפות בחוק שגורם לנשירה ולגיוס, אני מבין את הטענה נגד הפלג, אבל אם אתה חושב שאכן ישנה שותפים לכזה חוק, אם כן, יתכן שצריך לחשוב מחדש, אולי אכן בשיטת ההפגנות והבלגנים נשיג תוצאה יותר סבירה, ודאי כשמדובר בפיקוח נפשות וחייבים לעשות הכל?
עד עכשיו הבנתי, שהם סתם עושים רעש, אבל אם יש משהו ברעש הזה, יתכן שכך צריך לפעול?!
טירון פלוס

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 01 יולי 2018, 01:51

אני מנסה לרדת לסוף דעתך ולא מוצא בתגובתך שום תשובה לשאלותיי. האם ממה שכתבתי משתמע שיש למישהו יד וחלק במשהו וכי יש סיבה להקמת רעש? שוב במילים פשוטות. קבוצה מסויימת ''נטלה גדולה לעצמה'' והחליטה שיש בה הרבה יותר יראת שמיים מכולם ביחד, כולל גדולי ישראל ושלוחיהם, ומאז שהם קיבלו על עצמם את ההחלטה הזו הם לא מפסיקים לשכנע את עצמם ולנסות לשכנע את כולם כי יש כאן בעיה חמורה וכי כל מי שאינו חושב כמוהם הוא לא רק מתעלם ממנה אלא ממש מייצר אותה.
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 01 יולי 2018, 02:20

עברי אנוכי כתב:את התגובה הזו רגילים להגיב כשאין תשובה, אז שולפים את זה ופתאום נתלים בגדולים (האם אתה לא קורא משפחה? האם אתה לא לובש שעון יד? האם אתה לא גולש באינטרנט... וכו' וכו' שם יש לך תירוצים... וכאן פתאום אתה לא מכניס את הראש. אם יודיעו לך שהגדול אמר שתתן למישהו כמה אלפי שקלים לא תנסה לדון ולברר למה ועל מה?) כל אחד יכול לומר שהשני הוא קורח, ואין מה להתחיל לדון ולשאול אף פעם... אין טעם להגיב על כך, רק להדגיש ולומר שחייבים להזהר בכבודם של כל גדולי ישראל וכל התלמידי חכמים. ודי בזה.
חידה, אולי היא קשורה לענין ואולי לא: מי יודע כמה פעמים הסטייפלר זי"ע כתב שהטעו אותו?
לטענת רבים מחכמים הפורום כל האלפים שכבר מתגייסים הנם נושרים, ובמקביל אחת הטענות שנטענות לטובת החוק (זה שעדיין בתוקף וגם זה המיועד אחריו, טענה שהובאה כאן בפורום וגם שמעתיה מפרשנים ומעסקנים שלנו שעסקו בניסוח החוק) שככל הנראה יעמדו ביעדים או לפחות יתקרבו ויש כאן רק חשש לצד רחוק. האם זה אומר שאתם מקווים ומייחלים, שימשיכו כאלו מסות אדירות של נושרים, בקצב עולה כל שנה?

אני לא מבין את השאלה כפי שעניתי לך לעיל.
והנה שאלה בשבילך.
אתה באמת סבור שלא צריכים לשמוע בקול גדולים?
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 01 יולי 2018, 02:25

יש לי עוד שאלה לעברי אנכי.
באיזה שנה התחילו לגדול מחזורי הגיוס של החרדים?
(בשנה שהעיפו את נתי גרוסמן, או הרבה לפני זה כשיתד היתה בידיים הנכונות ולא היתה גזירה?)
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי סודנא » 01 יולי 2018, 03:04

אחד ויחיד כתב:אוקי סליחה לא שמתי לב שההודעה לא ברורה עכשיו אני כבר לא יכול לשנות את זה
שאלתי היה בחור חרדי שיושב בישיבה ומגיש את כל המסמכים הרצוים לא ימצא את עצמו מגויס בכפיה נכון ?
עכשיו אתה אומר שבחור שיצא לחו"ל ולא סידר מסמכים זה בעיה באמת
אבל בחור שלא לומד בישיבה ורק עובד מובן מאליו שהוא צריך לעשות צבא

למה מובן מאליו?
מה שועד הישיבות מצטט כל הזמן מהרב שך,
זה רק שלא לתת להם דיחויים על חשבון תלמיד ישיבה או כולל,
אבל מי מתיר לו ללכת לצבא?
אפילו לנח"ל החרדק"י אמר הרב שטיינמן שזה מיועד רק למחללי שבתות וחייבי כריתות שפגיעתם רעה,
והם בגדר מזיקי הרבים, וגם את זה לא היה מוכן להתיר באופן רשמי.
אמור מעתה, בחור שעובד אסור לו לתת דיחוי אלא הוא צריך להיות משתמט.
סודנא

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 01 יולי 2018, 10:25

עקיב'לה כתב:אני מנסה לרדת לסוף דעתך ולא מוצא בתגובתך שום תשובה לשאלותיי. האם ממה שכתבתי משתמע שיש למישהו יד וחלק במשהו וכי יש סיבה להקמת רעש? שוב במילים פשוטות. קבוצה מסויימת ''נטלה גדולה לעצמה'' והחליטה שיש בה הרבה יותר יראת שמיים מכולם ביחד, כולל גדולי ישראל ושלוחיהם, ומאז שהם קיבלו על עצמם את ההחלטה הזו הם לא מפסיקים לשכנע את עצמם ולנסות לשכנע את כולם כי יש כאן בעיה חמורה וכי כל מי שאינו חושב כמוהם הוא לא רק מתעלם ממנה אלא ממש מייצר אותה.

אתה כותב בחוצפה על גדולי ישראל, על אלפי תלמידי חכמים, וציבור של לפחות עשרות אלפים, רק בגלל שהם מסרבים להצטרף לעייפות הכללית שהושלטה על הציבור בשנים האחרונות, אתה עייף? רוצה לישון? להפסיק להיות חרד לה' ולתורתו, להשתלב בשקט במרחב? בבקשה. עשה מה שאתה רוצה. מה טענה יש לך על אלו שמוכנים להמשיך להלחם לשמור ולהשמר?

יתכן שהיה צריך לנהוג ברגישות כלשהי כל עוד שנושא גיוס החרדים כוסה במעטה של של שוויון בנטל. היום כולם מבינים שזה לא הענין, הצבא משופע בחיילים פשוטים, ולולא החרדים כבר מזמן היה כאן צבא מקצועי. הנושא הוא הרצון לבולל אותנו, כך גם כתוב בדברי ההסבר ובהחלטות בג"ץ. זה הנושא. נקודה. זו פשוט מלחמה על הכל, ואנחנו מרימים ידיים, ומקסימום קצת מנסים לסחוב זמן בדרך לכניעה הסופית.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 01 יולי 2018, 10:32

לב טוב כתב:
עברי אנוכי כתב:את התגובה הזו רגילים להגיב כשאין תשובה, אז שולפים את זה ופתאום נתלים בגדולים (האם אתה לא קורא משפחה? האם אתה לא לובש שעון יד? האם אתה לא גולש באינטרנט... וכו' וכו' שם יש לך תירוצים... וכאן פתאום אתה לא מכניס את הראש. אם יודיעו לך שהגדול אמר שתתן למישהו כמה אלפי שקלים לא תנסה לדון ולברר למה ועל מה?) כל אחד יכול לומר שהשני הוא קורח, ואין מה להתחיל לדון ולשאול אף פעם... אין טעם להגיב על כך, רק להדגיש ולומר שחייבים להזהר בכבודם של כל גדולי ישראל וכל התלמידי חכמים. ודי בזה.

אני לא מבין את השאלה כפי שעניתי לך לעיל.
והנה שאלה בשבילך.
אתה באמת סבור שלא צריכים לשמוע בקול גדולים?

לא ענית על השאלה, ואם לא הבנת אסביר שוב, טוענים שכל אלפי המתגייסים בשנים האחרונות הנם נושרים, וגם טוענים שאין מה לדאוג כי כנראה יעמדו ביעדים. האם זה אומר שמקווים שיהיו כאן כל הזמן נושרים בקצב גובר והולך?

בוודאי שצריך לשמוע בקול גדולים - זה מה שאני עושה, אולי גם אתה.
יש כאלו (מכל הצדדים) שמשתמשים בגדולים, ויש כאלו שמחליטים מיהו הגדול ומי כבר לא, לפי מה שמתאים להם. ויש כאלו שחושבים שיכולים למנות גדולים גם בשביל אחרים, ומשתיקים כל דעה אחרת.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 01 יולי 2018, 10:55

לב טוב כתב:יש לי עוד שאלה לעברי אנכי.
(בשנה שהעיפו את נתי גרוסמן, או הרבה לפני זה כשיתד היתה בידיים הנכונות ולא היתה גזירה?)

בכל השנים היו כמה עשרות, כמדומני שלפני כ12 שנה, התחלה עלייה מעשרות למאות בעקבות הקמת הנח"ל בשיתוף פעולה של אנשים מתוכנו,
כמעט כל גדולי ישראל התנגדו ויש וויכוח מה היתה דעת הגראי"ל בזה. תוך שנתיים או שלש נוצר מצב של תחילת ההתמוטטות של הנח"ל וזאת בהחלט גם בעקבות המאבקים שסביב זה. כמדומני שלפני כשש-שבע שנים החלה התגברות מחודשת בהקמת מסלולי השח"ר ובהתגברות הגורמים המשתפים פעולה ובהרגשתם הגוברת והולכת שהם המיינסטרים וכו' בשנים האחרונות המספרים עולים בהתאם ליעדים ולתוכניות שלאורך כל הדרך יש להם שיתוף פעולה וגיבוי, והנלחמים ומתנגדים - מושתקים ומוקעים.
בשנים הראשונות אולי באמת רוב המגוייסים היו נושרים (שגם זה נתון בוויכוח) בשנים האחרונות הבדיחה הזו כאילו מדובר רק בחייבי כריתות כבר מזמן לא מצחיקה.
(מבחנתי ענין העיתונים ונתי גרוסמן ומוטקה קרליץ וכל השאר אינו נושא חשוב, אבל אם אתה מאד מתענין בנושא. בהחלט חלק מהגורמים שבחשו וגרמו להשתלטות על היתד (שבסופו של דבר נעשתה אז בגיבוי של חלק מגדולי ישראל) היו בגלל שהרגישו שהקו של העיתון מפריע לתהליכים הללו, שלדעתם הם חיוביים. הגזרה אם כן היתה גם קודם, וחלק עיקרי מהבעיה שאנשים ראו בעיתון, היה בכך שהוא נלחם בגזרה).
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי המוזיקאי » 01 יולי 2018, 11:13

עברי אנוכי כתב:

בכל השנים היו כמה עשרות, כמדומני שלפני כ12 שנה, התחלה עלייה מעשרות למאות בעקבות הקמת הנח"ל בשיתוף פעולה של אנשים מתוכנו,
כמעט כל גדולי ישראל התנגדו ויש וויכוח מה היתה דעת הגראי"ל בזה. תוך שנתיים או שלש נוצר מצב של תחילת ההתמוטטות של הנח"ל וזאת בהחלט גם בעקבות המאבקים שסביב זה. כמדומני שלפני כשש-שבע שנים החלה התגברות מחודשת בהקמת מסלולי השח"ר ובהתגברות הגורמים המשתפים פעולה ובהרגשתם הגוברת והולכת שהם המיינסטרים וכו' בשנים האחרונות המספרים עולים בהתאם ליעדים ולתוכניות שלאורך כל הדרך יש להם שיתוף פעולה וגיבוי, והנלחמים ומתנגדים - מושתקים ומוקעים.
בשנים הראשונות אולי באמת רוב המגוייסים היו נושרים (שגם זה נתון בוויכוח) בשנים האחרונות הבדיחה הזו כאילו מדובר רק בחייבי כריתות כבר מזמן לא מצחיקה.
(מבחנתי ענין העיתונים ונתי גרוסמן ומוטקה קרליץ וכל השאר אינו נושא חשוב, אבל אם אתה מאד מתענין בנושא. בהחלט חלק מהגורמים שבחשו וגרמו להשתלטות על היתד (שבסופו של דבר נעשתה אז בגיבוי של חלק מגדולי ישראל) היו בגלל שהרגישו שהקו של העיתון מפריע לתהליכים הללו, שלדעתם הם חיוביים. הגזרה אם כן היתה גם קודם, וחלק עיקרי מהבעיה שאנשים ראו בעיתון, היה בכך שהוא נלחם בגזרה).

ראוי והגון שתשנה שמך ל
ערבי אנכי
המוזיקאי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 יולי 2018, 12:37

אברומי כתב:
אברומי כתב:דרמה במרכז החדשות:
רבנים ספרדים מהכנס בשבוע שעבר "שיקרו עלינו שהכנס הוא של הגר"ח קנייבסקי" מכתב מחאה מהרב פדידה על התרמית שרימו ולקחו אותו לכנס אותו ופירסמו שדעתו כנגד גדולי ישראל.
בנו למרכז החדשות אני יודע לפחות על עוד כמה ראשי ישיבות ספרדים שרימו אותם כמו אבא שלי ופירסמו שכביכול הם גדולי ישראל בצורה של תרמית.
אכן שוב מדברר שחבורת שקרנים מנסה לרמות ולשקר
רבנים ספרדים מהכנס בשבוע שעבר "שיקרו עלינו שהכנס הוא של הגר"ח קנייבסקי" מכתב מחאה מהרב פדידה על התרמית שרימו ולקחו אותו לכנס אותו ופירסמו שדעתו כנגד גדולי ישראל.
בנו למרכז החדשות אני יודע לפחות על עוד כמה ראשי ישיבות ספרדים שרימו אותם כמו אבא שלי ופירסמו שכביכול הם גדולי ישראל בצורה של תרמית.

עם כל הכבוד לא מדובר כאן רק במרכז החדשות אלא במכתב מפורש שהוציא הרב פדידה על התרמית שאותם נוכלים עשו לו, וכן בנוסף התראיין הנכד שלו למרכז החדשות לספר על פרטי התרמית כמו כן הוא סיפר שהם ניסו לרמות אותו גם לבוא"לעצרת"שלהם השבוע והוא זרק אותם מהבית.

והיום שיחה עם מקורב לרב יהודה כהן מיקירי ירושלים שמספר ששרבבו את שמו בשקר למודעה על ההפגנה, וראש הישיבה בעצמו אמר בליל שבת באזני כל הבחורים שהוא אוסר על כל בני הישיבה ללכת להפגנה הזו ושקר פרסמו בשמו. (הם טוענים שיש בידיהם גם מידע על הרב מחפוד שגם את שמו משרבבים פעם אחר פעם לגזירה).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 יולי 2018, 12:44

עברי אנוכי כתב:

יש לך אולי איזושהי אסמכתא לדבריך חוץ מהפלס וקוי הזבל?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי ליטאי » 01 יולי 2018, 12:58

אני לא כ"כ מכיר את הנושא, אבל יש לי שאלת תם. זה נראה כאן בפורום שלכולם ברור שהחוק מצוין ורק 'עברי אנוכי' צועק נגד ונראה שלרוב הציבור פה ברור שאין צד אחר.
אבל הנה הגר"מ צדקה שלפי הידוע לי הוא אדם גדול מאוד ונחשב מאוד בקרב הציבור הספרדי האברכי מתנגד לחוק (וגם הגר"י עדס שהיה חבר מועצת גדולי התורה, אבל לגביו מיד יקפצו שיש צד שהוא שייך לעץ וא"כ הכל מיושב משום מה), למה אי אפשר שיהיו חילוקי דעות? האם רק הגרי"ג אדלשטיין (שהוא מו"ר, אבל עד לפני חצי שנה לא עסק בנושאים אלו) והגר"ח קנייבסקי יכולים ומוסמכים להגיד דעה? האם אף אחד בדור לא יכול לחלוק?
אשמח להסבר (בלי קללות על עץ, אין לי קשר אליהם)
ליטאי

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 01 יולי 2018, 13:00

אם מישהו משתמש בזה שיש היום תהליך של נושרים, זה אומר שהוא מרוצה מזה? מה הקשר?
בעניין מספרי המתגייסים אני יודיע לך שעיקר העליות של המתגייסים היו מ2007 עד 2012.
אח"כ הפסיק כמעט לעלות. ומכיון שכל אחד יודע שהנושרים לא הפסיק לעלות, אז אי אפשר להגיד שהחוק החדש הגביר מתגייסים.
השקר הזה שזה עולה דווקא בשנים האחרונות, זה עלילות שווא שנועדו ליצור גזירה.
למה עד שהנ"ל הועף מהעיתון לא שמענו אף פעם שיש גזירת גיוס?
איפה היה מפלגת עץ? ההפגנות?
מה זה השקר הזה שיתד דיבר שיש גזירת גיוס? היה אפילו פעם אחד כזה?
האמת הוא בדיוק ההיפך מתי שהוא הועף, אז הוא הקים מפלגה והעמיד בראשו את ר' שמואל שבין כה היה נגד חוק טל.
וזה לא נקרא לשמוע בקול גדולים. אלא שזה נקרא להחליט לבד דעות ולהלביש אותם על הגדול המזדמן.
זה לא מנהיג, זה בובה.
וזוהי בדיוק הסיבה למה שקורה אצלכם עכשיו, כפי שכל אחד מבין את זה היום לבד.
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 01 יולי 2018, 13:08

ליטאי כתב:אני לא כ"כ מכיר את הנושא, אבל יש לי שאלת תם. זה נראה כאן בפורום שלכולם ברור שהחוק מצוין ורק 'עברי אנוכי' צועק נגד ונראה שלרוב הציבור פה ברור שאין צד אחר.
אבל הנה הגר"מ צדקה שלפי הידוע לי הוא אדם גדול מאוד ונחשב מאוד בקרב הציבור הספרדי האברכי מתנגד לחוק (וגם הגר"י עדס שהיה חבר מועצת גדולי התורה, אבל לגביו מיד יקפצו שיש צד שהוא שייך לעץ וא"כ הכל מיושב משום מה), למה אי אפשר שיהיו חילוקי דעות? האם רק הגרי"ג אדלשטיין (שהוא מו"ר, אבל עד לפני חצי שנה לא עסק בנושאים אלו) והגר"ח קנייבסקי יכולים ומוסמכים להגיד דעה? האם אף אחד בדור לא יכול לחלוק?
אשמח להסבר (בלי קללות על עץ, אין לי קשר אליהם)

אשמח להסביר לך.
עד כמה שידוע לי כולם הם כרגע נגד החוק. גם הגר"ח הוא בעד בכפוף לתיקונים, שזה גם נגד.
אבל לא זה הנושא.
יש כאן עלילות שצד אחד כל הזמן מפרסם שרודפים אותם ולא נותנים להם לחלוק.
האמת היא פשוטה. אם מפלגת עץ היו קמים בשקט שיש להם דעה אחרת, לאף אחד לא היה בעיה איתם, ולאף אחד אין בעיה עם סאטמר.
אבל כל המהות של המפלגה שלהם הוא שהדעה של הצד השני אינו דעה.
הם אלה שנלחמים בגדולי ישראל. וכשמשמיצים את גפני שס"ה שליח הם הרי מתכוונים למרנן.
וכי מה רצית שיגיבו.
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 יולי 2018, 13:13

באופן כללי קשה להבין מה דעתם של רבנים שבמוצהר מתנגדים לשליחת נציגים לכנסת, ומצד שני מביעים דעתם על דרכי הפעולה של הנציגים הנ"ל.

למשל סטמר כמדומני שאינם מתערבים בתוכן החוקים כי לדעתם הכל טרף וגמרנו.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי ליטאי » 01 יולי 2018, 13:45

למה זה קשור? אסור להם להביע דעה כי הם לא שלחו אותם? הם מביעים דעה על החוק ולא על הח"כ.
ליטאי

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 01 יולי 2018, 13:49

ליטאי כתב:למה זה קשור? אסור להם להביע דעה כי הם לא שלחו אותם? הם מביעים דעה על החוק ולא על הח"כ.

אין להם למה לצפות שהח"כ ישמעו בקולם, ולא במי רבותיהם ששלחו אותם.
והם בפירוש כן משמיצים את הח"כ.
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 יולי 2018, 13:56

לב טוב כתב:אם מישהו משתמש בזה שיש היום תהליך של נושרים, זה אומר שהוא מרוצה מזה? מה הקשר?
בעניין מספרי המתגייסים אני יודיע לך שעיקר העליות של המתגייסים היו מ2007 עד 2012.
אח"כ הפסיק כמעט לעלות. ומכיון שכל אחד יודע שהנושרים לא הפסיק לעלות, אז אי אפשר להגיד שהחוק החדש הגביר מתגייסים.
השקר הזה שזה עולה דווקא בשנים האחרונות, זה עלילות שווא שנועדו ליצור גזירה.
למה עד שהנ"ל הועף מהעיתון לא שמענו אף פעם שיש גזירת גיוס?
איפה היה מפלגת עץ? ההפגנות?
מה זה השקר הזה שיתד דיבר שיש גזירת גיוס? היה אפילו פעם אחד כזה?
האמת הוא בדיוק ההיפך מתי שהוא הועף, אז הוא הקים מפלגה והעמיד בראשו את ר' שמואל שבין כה היה נגד חוק טל.
וזה לא נקרא לשמוע בקול גדולים. אלא שזה נקרא להחליט לבד דעות ולהלביש אותם על הגדול המזדמן.
זה לא מנהיג, זה בובה.
וזוהי בדיוק הסיבה למה שקורה אצלכם עכשיו, כפי שכל אחד מבין את זה היום לבד.

בא נתחיל לחפש נתונים מדוייקים יותר על גיוס החרדים. אני רוצה להתחיל ממה שמצאתי בינתיים ואחר כך נתקדם:

מסמך שמצאתי ברשת משנת 2012 בערך כותב כך:

ג. צה"ל מגייס, כאמור, חרדים לשני מסלולי שירות מרכזיים: גדוד הנח"ל החרדי (מאז שנת 1999) ולתכנית שח"ר (מאז שנת 2007). להלן נתונים על מספר החרדים שהתגייסו בשני מסלולים אלה בשנים האחרונות :
מסלול גיוס ושנת גיוס.png
מסלול גיוס ושנת גיוס.png (8.66 KiB) נצפה 13327 פעמים

* החל משנת 2011 כוללים הנתונים גם חיילים חרדים ששולבו במסלולים החלופיים, שנפתחו לחיילים שלא התאימו מבחינה רפואית להשתלב בגדוד "נצח יהודה".
מניתוח היקף המתגייסים למסלולי השירות המיועדים לחרדים עולה, כי בשנים האחרונות נרשמה עלייה משמעותית בהיקף המתגייסים, ומספרם גדל בין השנים 2007 ל-2010 ביותר מפי שלושה. גידול משמעותי במיוחד נרשם במסגרת כמות המתגייסים במסלול של תכנית שח"ר. כאמור, היקף המתגייסים החרדים לצה"ל (כולל החיילים שגויסו לשירות שלא במסגרת המסלולים המיוחדים לאוכלוסיה החרדית) עמד על כ-1,000 חיילים בשנת 2010 ועל כ-1,280 חיילים בשנת 2011. כלומר צה"ל עמד - ואף מעבר לכך - ביעד הביניים של 1,200 מתגייסים חרדים, שקבעה הממשלה בהחלטתה מינואר 2011 בנוגע למספר המתגייסים החרדים לצה"ל בשנת 2011.

נו!! כשמספר המתגייסים גדל ביותר מפי שלושה היכן היה נתי גרוסמן?? והיכן היו עוד הרבה אנשים (שרבים מהם גם נלחמו נגד הגרמ"ש והגרמי"ל שהם היו כמעט היחידים שעוררו נגד הגזירה הזו). למה לא הלכו אז לחסום את כל המדינה ולשבש לכולנו את החיים (לא שזה היה חסר לי אז, אבל בכל זאת שאלה). איפה כל הבעיטות והפחים והמעצרים והנשכבים על הכביש וכו' וכו'.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי » 01 יולי 2018, 14:19

חשבת שאני מבצב גרוע כמוך וחבריך שלא מציית לגדולי הדור...
אני לא קורא ח'ו משפחה [למרות שנתי השקרן החתים שם רבנים בשמם למרות שלא חתמו ולכן יצא אחר כך מכתב שעד להכרעת הרב סילמן אין "ליתד"(של אז...) להשתמש בחתימות אלו, סוף סוף לבסוף הגר"ש אלישיב אסר לקרוא], על שעון יד זה התשובות הבעלי בתיםשלך וחבריך להסביר איך זה שהגר"ח תוקף אותכם בחריפות כמו שלא תקף מעולם בחייו שום אדם.....על תערב משהו בהלכה שמבין הגר"ח כמו עוד הרבה גדולים שתמיד היה דברים שהיה להם שיטה יחידאה לדברים בהנהגה כגון זה שמוסכם על כל גדולי ומנהיגי הדור, אני גולש עם נתיב אחרי התייעצות עם רבותי לצרכים שלי.
כל הסיפורים והקושיות שלכם זה של חכמי חלם בעבר ניסתי לראות אם יש משהו וראיתי מה זה שווה לכן אני לא יורד לזה כי זה באמת לא הנושא....
אברומי

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי » 01 יולי 2018, 14:22

אגבב תמשיכו לעשות "[b]הרבה שטעייגן ללמוד היטב היטב את כל חוקי הגיוס"[/b] בוודאי שתהיו ת"ח מופלגים תצילו את כל הדור כולו מבאר שחת רח"ל.......וככה כולנו נשמור על כל דבר שבקדושה..חחחחחחחחחח............... :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol::
אברומי

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי » 01 יולי 2018, 14:32

משולש כתב:
אברומי כתב:

עם כל הכבוד לא מדובר כאן רק במרכז החדשות אלא במכתב מפורש שהוציא הרב פדידה על התרמית שאותם נוכלים עשו לו, וכן בנוסף התראיין הנכד שלו למרכז החדשות לספר על פרטי התרמית כמו כן הוא סיפר שהם ניסו לרמות אותו גם לבוא"לעצרת"שלהם השבוע והוא זרק אותם מהבית.

והיום שיחה עם מקורב לרב יהודה כהן מיקירי ירושלים שמספר ששרבבו את שמו בשקר למודעה על ההפגנה, וראש הישיבה בעצמו אמר בליל שבת באזני כל הבחורים שהוא אוסר על כל בני הישיבה ללכת להפגנה הזו ושקר פרסמו בשמו. (הם טוענים שיש בידיהם גם מידע על הרב מחפוד שגם את שמו משרבבים פעם אחר פעם לגזירה).

הבוקר בקו החרדי מכתבים מכמה מהרבנים החתומים של הכחשות לחתימות וכמה הקלטות.....
בושה!!!!!!!!!!!!!!!!מתי הקב"ה ישים קץ לשקרים של השקרנים האלו.....................
אברומי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 01 יולי 2018, 14:48

זה אחד הדברים שעסקני הפלג הצליחו בגדול להרוס את המושג של ציות לגדולי הדור, ואיש הישר בעיניו יעשה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 יולי 2018, 15:50

רבי אברומי, אני לא מצטער על השקרים שלהם כי זה כבר הותר להם לגמרי.
אני מצטער שישנם עדיין הרבה תמימים שמאמינים להם. ועל דא קבכינא.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 01 יולי 2018, 16:46

מר 'עברי אנוכי' מותק
גם אם אתה לא מתעניין בנושא העיתונים כמו שאמרת למעלה, תכאב לפחות את הדם הרע ואת כל הפגיעות בנפש (זו לא ססמה) שהצליחו בכישרון רב לייצר אלה שפתחו עיתון (וגרורותיו - קווים למיניהם) מן הסתם לא משום בעירת ההשקפה. תכאב לפחות כמו העיקשות שלך בנושא הגיוס.
ברוך ד' שלא יצאה תקלה מתחת ידם של גדולי ישראל לאורך כל הדורות. אחרת איך תסביר את העובדה כי אנו יהודים במלא מובן המילה?
אם קיימים סיפורים נקודתיים (ששווים בדיקה פעם אחר פעם על אמינותם ומשמעותם), זה לא מוציא את עיקר הכובד מידיהם של גדולי ישראל, ובשעת פקודה עלינו לקבל את דעתם ולבטוח בד' (יש כזה דבר!!!) הגומר בעדינו.
שאלות ההתמודדות לעת עתה ביישובינו כאן, הם מורכבות ורגישות לפי כל קנה מידה (זו גם לא ססמה) קיים, והכרע לכאן או לכאן אינה מתקרבת לגדר 'נטיה מדרך היהדות בפשיטות'.
אין כל בעיה שיהיו איש על מחנהו ואיש על דגלו ויקבלו את דעתם של רבותיהם שלהם, אבל רוח הדברים באווירה שברחוב (דעותיך הרהוטות בכלל), הינה אף של עזות בדרך כלל, ודורשת גם מכולם לקבל עמדה זו.
דו"ק
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 01 יולי 2018, 17:36

הדברים ברורים לגמרי. יש אנשים שבתזמון תמוה, בדיוק לאחר שנשמטה מידם שליטה על עיתון כלשהו הם פתחו עיתון חדש, ומפלגה חדשה, ומצאו להם גדולים חדשים, ומאז כולנו צריכים לשתות את המשקה שהם רקחו בדבר גזירת הגיוס, ואם איננו מסכימים - הרי שאנחנו מתחצפים נגד גדולי ישראל, לא פחות! (ככה הרעים עליי מקודם עברי אנוכי) אז ידידים יקרים. אנחנו, כמו רוב מוחלט של כלל הציבור האחראי, הדומם, השקול והנורמלי, נותנים אימון מוחלט במה שגדולי ישראל אומרים ואמרו כל השנים. אין לנו שום עניין להאמין לכם כי גדולי ישראל מרומים ו''עובדים עליהם'', אין לנו שום עניין לחשוב שאין להם דעת ובינה, ואתה לץ וחצוף קטן שבין שורותיך משרבב דברי זלזול על ר' חיים קנייבסקי (''האם אתה לא לובש שעון יד'') הייתי מציע לך לחזור בתשובה כי אתה משחק באש. אנחנו כבר שבעים שנה מתנהלים בצורה מופלאה לאורם של גדולי הדור במציאות המורכבת הזו, תמיד היו קנאים ונטורי קרתא שנקטו דרך שונה אבל לא העיזו להרעיל את האווירה מבפנים כמו שהפלג הליטאי הזה עושה כבר כמה שנים. צאו לכם בעקבי הצאן ולימדו מהם איך להיות קנאיים, ורוב הציבור, רוב מוחלט, (יעמוד העברי על רגליו האחוריות ויצרח שהוא מייצג ''לפחות עשרות אלפים'', ועל זה אומרים באידיש האק נישט אין טשייניק, למה לא עשרות מיליונים) ימשיכו להאמין בהקב"ה ויקיימו את כל חלקי השו"ע כולל חושן משפט, וכשגדולי ישראל וצדיקי הדור יורו לעשות פעולות שונות נתייצב לקריאתם אבל אנו כמובן שלא נחפש צרות וגזירות ונאמר שגדולי הדור נרדמו ורומו. תודה
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 01 יולי 2018, 22:44

סתם שאלת תם למי שיודע באמת, מאפוא יש עכשיו בצבא 7200 חרדים (לפי נתוני הצבא), אני גר בבני ברק ולא רואה אפילו 10 חרדים עם מדים. כולם מהפריפיריה?
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 יולי 2018, 23:12

אני פה כתב:סתם שאלת תם למי שיודע באמת, מאפוא יש עכשיו בצבא 7200 חרדים (לפי נתוני הצבא), אני גר בבני ברק ולא רואה אפילו 10 חרדים עם מדים. כולם מהפריפיריה?

מסתמא הם לא מחויבים ללכת עם מדים בגלל ההסתה נגדם. לפי היכרותי האישית עם מעט אנשים הנתון הזה לא נשמע מופרך בכלל. (חוץ מזה שאולי גם עריקי הפלג נמנים בין החיילים ולכן המספר הגבוה...)
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 01 יולי 2018, 23:22

נו אז אדרבה תספר לנו מי הם האנשים האלו, מה הרקע וכו'. ומה הביא אותם לצבא. וכו'.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 יולי 2018, 23:39

יש הרבה דוגמאות, ואני אינני מכיר את נבכיהם לעומק. אבל נראה לי אחת הדוגמאות: בחורים שעשו מסלול של חיידר, התחילו קשיים בישי"ק, וירדו ממסגרת אל מסגרת ולא מצאו את עצמם בשום מקום. רגע לפני שחיפשו בחוץ החליטו לנסות בצבא. (בהרבה מקרים ההורים עצמם ככה ככה או חוזרים בתשובה שהולכים בעצמם למילואים מידי פעם, ואף משרתים בתפקידים אזרחיים שונים בתחום הביטחון).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 01 יולי 2018, 23:42

אם בשנה אחרונה התגייסו 3000 זאת אומרת שיש 3000 נושרים שזה 30 אחוז בערך מכל שנתון גיוס.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 יולי 2018, 23:51

במחילה יש פה ניקים אחרים שאומנותם בדמוגרפיה. אני ממש לא.
אבל בכל זאת זכור לי שמישהו דיבר כאן על כל מיני ציבורים מחוץ למיינסטרים החרדי שאצלם מותר או אפשר להתגייס (אולי יש חלקים כאלו בחב"ד ובעוד מקומות).

שנית כל אחד שמכיר את הריכוזים החרדיים יכול לספר על הרבה מאוד "נוער מתמודד" שלפי הערכתי הם עוברים את המאה בכל ריכוז חרדי. ואם תקבץ את ירושלים, ב"ב, מודיעין עילית, ביתר, אלעד, אשדוד, בית שמש, רכסים, ועוד עשרות ריכוזים חרדים קטנים יותר בכל רחבי הארץ במרכז צפון ודרום, וישער את מספר המשועממים בממוצע בכל האיזורים הללו זה לא מופקע שיהיו קרוב לשלושת אלפים.

(אגב, ידוע לי על אחד האדמו"רים החשובים כאן בארץ עם מאות חסידים שהיה חייל בצה"ל. אולי זה ידוע כבר לכולם, בכל אופן כששמעתי את זה לא מכבר התפלאתי.)
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 01 יולי 2018, 23:53

ומה שאתה מכיר רובם ספרדים?
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 יולי 2018, 23:55

עוד יש לציין את "גזירת האייפונים" שניחתה עלינו בשנים האחרונות שהיא מפילה חללים חללים וכבר אלפי ורבבות יהודים איבדו את האמונה שלהם באלקים בגלל המכשירים האלו (כולל אלו עם החותמת).
ולכן משם הדרך קלה מאוד אל הצבא. הרי הוא חי 24 שעות בתוך החילוניות וכבר שבר את כל המחיצות והגדרות בינו לבין פורקי עול.

וזה "כור ההיתוך הישראלי" האמיתי שהופך את כולם לחילונים על שתיים. אבל על זה אין לאף אחד אינטרס לעורר כי אי אפשר לגרד שום גדול בישראל ב"גזירה" הזו.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 יולי 2018, 23:56

ממש לא ספרדים. אני מכיר הרבה אשכנזים. (יש כאלו שכ"כ נפלו שאני עדיין מתפלא למה הם לא הלכו לצבא, ויכול להיות שהצבא זה מקום מידי "פרומקייט" בשבילם, שהרי יחייבו אותם להתפלל שם וללמוד שעתיים כל יום...)
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 01 יולי 2018, 23:58

אם כך אנחנו באמת בצרות צרורות.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 יולי 2018, 23:59

גם בגלל שלא נלחמים מספיק בסמרטפונים שכל באיהם לא ישובון.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 יולי 2018, 00:29

עברי אנוכי כתב:

זה בדיוק מה שהרב לב-טוב שאל אותך: אם התחילה עלייה מעשרות למאות, מדוע נתי שתק??? למה אתה וחביריך לא שכבתם על הכביש כבר אז? ולמה לא הפגנתם מתחת ביתו של גפני?

עברי אנוכי כתב:כמעט כל גדולי ישראל התנגדו ויש וויכוח מה היתה דעת הגראי"ל בזה.

זה שקר שחוזרים עליו הרבה פעמים עד שנהייה אמת.

להלן הסיפור האמיתי: (מתוך מסמכים שנחשפו מאותם תקופות).

במכתב שחתמו עליו גדולי ראשי הישיבות הגרשז ברוידא, הגראי זלזניק הגרש וולבה והגרחפ שיינברג זצל והגרנ קרליץ והגרי אדלשטיין כותבים גדולי ישראל כי ביוזמה יש תועלת לבחורים שאילולי מסלול כזה היו מגיעים למקומות גרועים יותר בצבא וברחוב ומברכים את מייסד הנחל החרדי.

במכתב הם כותבים

הנה הובא לפנינו ״תכנית הצלה״ לאותם בחורים שנפלטו מן הישיבות, ואין תורתם אומנותם, ומאחר שאנו מכירים את הרב שליט״א משגיח בישיבת ומנהל רוחני בבית המדרש ״דרך חיים״ לבחורים יוצאי ישיבות קדושות ירושלים, ועימו עוד מספר עסקנים, אלו שנרתמו לענין, ומאחר שיודעים אנו את כוונתם הטהורה להרבות כבוד שם שמים, בפעילותם החשובה להציל בחורים אלו מרדת באר שחת, להחזירם לעולם התורה והישיבות, באנו לחזק ידיהם שתשרה שכינה במעשה ידיהם, ולא יצא ח״ו תקלה מתחת ידיהם, וכל הנוטל עצה מן הזקנים אינו נכשל. ויהי נועם ה׳ וכו'.

הגרנ קרליץ חשש מהאפשרות שיהיו מי שיראו בו מתן לגיטימציה להליכה לצבא, ולכן ביקש להוסיף קטע הסתייגות שאין בדברים הסכמה לתוכנית, ושהכל כפוף לכך שיתייעצו עם גדולי ישראל על התנאים להפעלת המסלול.

וכך תיקן את המכתב -
    אין אנו באים בזאת להסכים על כל התכנית הנ"ל, אך מאחר שיודעים אנו את כוונתם הטהורה להרבות כבוד שם שמים, בפעילותם החשובה להציל בחורים אלו מרדת באר שחת, להחזירם לעולם התורה והישיבות, ומכירים אנו בהם שלא יסורו ימין ושמאל מעצתם ומהכוונתם של גדולי ומאורי הדור, באנו לחזק ידיהם בברכת שמים, שתשרה שכינה במעשה ידיהם, ולא יצא ח"ו תקלה מתחת ידיהם, וכל הנוטל עצה מן הזקנים אינו נכשל. ויהי נועם ה' וכו'.
על המכתב עם תוספת זו, הצטרפו הגר"י אדלשטיין, והמשגיח הגר"ש וולבה זצ"ל.

יצויין, כי הגרש וולבה והגרשמ דיסקין זצוקל ראש ישיבת קול תורה אף קיבלו את הבחורים לשיחת חיזוק לאחר הקמת המסלול בפועל כשנה לאחר מכן.

לעומתם, הגריש אלישיב זצל והגראיל שטיינמן נמנעו מלהביע כל תמיכה פומבית במסלול או במייסדיו. אף שעמדתם היתה כי כל עוד המסלול הוא יוזמה צבאית שנועדה עבור בחורים שעזבו את הישיבות, הרי שא"א להתנגד אליו. הגראי"ל אף הביע דעתו במכתב ששלח אל המשגיח ר' דן סגל, בו כתב
    היות ששמע קול גדול ולא יסף כאילו אני תומך בענין נחל חרדי, שבחורים שהם חלשים בלמוד התורה או ביראת שמים טוב להם להיות שם וכמובן שדבר כזה לא עולה על הדעת כלל, מה שהיה מדובר בהתחלה הוא שבחורים שמחללי שבת ועוברים על עוד חייבי כריתות ממש. ואביו רוצה להצילו ולהציל את הרחוב מלהזיקם שאין לנו כח למונעו אבל ודאי זה עון לא יכופר אם שמסית או משתדל באיזה צורה שהיא גורם למי שאינו מחלל שבת ועוד חייבי כריתות להמצא שם.

אכן, כאשר היו מי שפרסמו כי התוכנית נועדה לבחורי ישיבות כסטנדרט, יצאו במחאה כנגד. כך בתגובה לראיון בו טען מאן דהו כי התוכנית נועדה לבחורי ישיבות פורסם ביתד נאמן (כא אייר תשנט) מכתב עליו חתמו הגריח קופשיץ, הגרי עדס, הגרי אפרתי (איש אמונו של מרן הגריש) והגרח מישקובסקי (איש אמונו של מרן הגראיל)

הדברים היו לנגד עיניהם של רבותינו שליטא, ובהוראתם אנו מפרסמים את הדברים דלהלן
    רוח עועים עוברת בציבור לשנות מהדרך המסורה לנו מרבותינו לגדל בני הנעורים בהיכלי התורה בלבד, ללא שום שינוי וחידוש. לאחרונה פורסם ברבים בשם גדולי ישראל כאילו מותר לכוון צעירי הצאן לדרך שונה, ולערער את הדרך שהותוותה עי גדולי ישראל לכוונם לקבוע אומנותם בתורה. על מנת להעמיד האמת על תילה, אנו מפרסמים בזאת כי הדברים אינם נכונים, ואין לשנות כחוט השערה ממה שאנו מצווים ועומדים להמשיך בדרך של לימוד תורה בטהרתה, כפי שהנחילו רבותינו מעתיקי השמועה, בדרך בה צעד עולם התורה עד כה.

כך גם הבהירו הרבנים החותמים הנל, באותו חודש של חתימת מכתבם (אייר תשנח), כאשר בעקבות דיבורים של בגצ על רצונו לבטל את הסדר דחיית גיוס בני ישיבות, פורסם ביתד נאמן בשם הרב שך

תדעו שאיסור גמור ללכת לצבא, וצריך למסור את הנפש על זה. כל אבא צריך לשמור ולהשגיח על ילדיו, כי איסור גמור לשלוח את בניו לצבא. תפרסמו בשמי בכל מקום שצריך לצאת במחאה, חתמו גם הרבנים הנל על מכתב ראשי הישיבות שהצטרפו למרן הרב שך זצוקל כנגד גיוס בני ישיבות.

וכך נכתב שם
    לאור קריאתו של ראש גולת אריאל מרן שליטא על הגזירה הנוראה והאיום על דלתי הישיבות בית חיינו. ומרן ראש הישיבה בדבריו קרא שיצטרפו כל חכמי ותופשי התורה, כי הוא דבר שצריך למסור הנפש על זה. ועת צרה היא ליעקב, כי בסגירת הישיבות אין ח״ו כלל ישראל. לכן אנו מצטרפים כיהודה ועוד לקרא, שאין להעלות על הדעת ולאפשר לבצע מזימה זו.

על מכתב נפרד בנוסח שונה חתמו הגרי"ש אלישיב והגראי"ל שטיינמן

בדבר המזימה לעקירת תורה מישראל ע"י גיוס בחורי ישיבות, ובעקבות בקשת זקן ראשי הישיבות מרן שליטא‏ להצטרף לקול זעקתו ומחאתו, בוודאי שלימוד תורה של בני הישיבות שתורתם אומנותם הוא מעמודי התורה והדת, והמזימה לגייסם היא עקירת התורה ואין שום מקום למשא ומתן או לפשרות כלשהם בנושא זה.

שכן כאמור, התוכנית המדוברת נקראה אין תורתו אומנותו ונועדה רק עבור בחורים שנפלטו מעולם הישיבות שצריך להצילם מרדת שחת, ועליהם נסוב מכתב גדולי ישראל.

יצויין כי גדולי ישראל נוספים חיזקו את ידיהם של הפועלים בנושא, כולל רבנים מחוגי העדה החרדית, אולם יצאו במכתבים חריפים כנגד אפשרות שבני ישיבות ישרתו בצבא.
יש לציין עוד כי בשנות ה-60 וה-70 הופעל גדוד של נחל חרדי דומה עי הרב שלמה לורנץ זל איש צאי, ומסמכים שנחשפו לאחרונה מלמדים כי מרן הגראמ שך זצוקל היה מעורב בהכוונתו.

עברי אנוכי כתב:כמדומני שלפני כשש-שבע שנים החלה התגברות מחודשת בהקמת מסלולי השח"ר ובהתגברות הגורמים המשתפים פעולה ובהרגשתם הגוברת והולכת שהם המיינסטרים וכו' בשנים האחרונות המספרים עולים בהתאם ליעדים ולתוכניות שלאורך כל הדרך יש להם שיתוף פעולה וגיבוי, והנלחמים ומתנגדים - מושתקים ומוקעים.

מי הם "הגורמים המשתפים פעולה"? ובמה ראית אותם משתפים פעולה? מדוע אתה חוזר לדרך ה"סחור סחור" לנסות לבוא עלינו בעקיפין? אם לדעתך נכון לדבר ככה נגד גדולי ישראל ושלוחי דרבנן אז תדבר במפורש ולא ברמזים, ואם אסור לומר הרי אתה אומר את זה (והרמזים שלך עבים כקורות של מגדל אייפל).

ונחזור שוב על לשונך הזהב:
עברי אנוכי כתב:והנלחמים ומתנגדים - מושתקים ומוקעים.

בזה לבי אתך!! איזה צדיקים מסכנים! הם בס"ה ביקשו להניף כמה כרזות בגנות גפני המשת"פ, וכבר לעשות ככה?? להשתיק ולהוקיע? מה הם בס"ה עשו? חוגי בית לבזות את הגרח"ק? עיתון ש"יגרד" את הגראי"ל? אז מה קרה? בגלל זה צריך כזאת השתקה והוקעה? למה הם לא יכולים להביע את דעתם הלגיטימית שהגרי"ר הוא "צא טמא" (שצריך להדביק לו את המנעול עם זפת) בלי שמיד ישתיקו ויוקיעו אותם???!!! אסור לפרסם בקו ההטרדות את הטלפון האישי של חבר מועצת גדולי התורה וראש ישיבת חברון כדי שמשועממים יטרידו אותו קצת בזמנם הפנוי??? מה יש! הוא לא חבר שלהם??

טוב, נגמר לי המקום בהודעה, יכלה הזמן והם לא יכלו.

עברי אנוכי כתב: בהחלט חלק מהגורמים שבחשו וגרמו להשתלטות על היתד (שבסופו של דבר נעשתה אז בגיבוי של חלק מגדולי ישראל) היו בגלל שהרגישו שהקו של העיתון מפריע לתהליכים הללו, שלדעתם הם חיוביים. הגזרה אם כן היתה גם קודם, וחלק עיקרי מהבעיה שאנשים ראו בעיתון, היה בכך שהוא נלחם בגזרה).

מניתוח דבריך עולה, שבעצם בעיתון של אז לא ניתן היה לראות שום מלחמה, אבל מזה שעסקנים בגיבוי גדולי ישראל השתלטו, (מי שמדבר... ראה באשכול סמוך באיזו מפלגה העסקנים הם המנהיגים), סימן שהם הבינו בעומק דעתם שהעיתון הוא נלחם בגזירה.

ועכשיו בא נלך לעולם האמיתי, ונחפש ביתד נאמן של גרוסמן את ה"מלחמה" נגד גזירת הגיוס.
תוכל להביא כתבה אחת או כותרת אדומה, או אפי' כתומה, או שחורה או אפורה...

כלום!

אולי בזה שמחקו משם את כל גדולי ישראל שנלחמו נגד חוק טל?? (הגרמש"ש, והגרמי"ל וחבריהם),
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 יולי 2018, 01:30

בלילה אני יושב באחד מהשיעורים של דף היומי בשכונתי פה בבני ברק, ורוב הלומדים בעלי בתים מכל הסוגים והחוגים. וממה ששמעתי מכמה משתתפים על תופעת הנשירה זה ממש איום ונורא, יש אחד ליטאי פרומער בשיעור שיש לו בחור אחד שנשר לגמרי עדיין הולך עם כיפה אך לא מתפלל מילה אחת וכו'. ועוד בחור שהולך בדרכו רח"ל. עוד אחד ספרדי שיש לו שני בחורים שכל השבוע הולכים בלי כיפה רק בשבת. עוד אחד חבדניק אברך רציני שהבן שלו לא שומר כלום חוץ מכיפה על ראשו. אנחנו נמצאים ממש בדור המבול ולא קשור כלל לגזירת הגיוס, הפלא שחלק נכבד מחברי השיעור גם הבעלי בתים הרציניים משמתשים בסמרטפון כביכול מוגן, ומה יעשה הבן ולא יחטא.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 02 יולי 2018, 01:35

משולש כתב:
עברי אנוכי כתב:

זה בדיוק מה שהרב לב-טוב שאל אותך: אם התחילה עלייה מעשרות למאות, מדוע נתי שתק??? למה אתה וחביריך לא שכבתם על הכביש כבר אז? ולמה לא הפגנתם מתחת ביתו של גפני?

עברי אנוכי כתב:כמעט כל גדולי ישראל התנגדו ויש וויכוח מה היתה דעת הגראי"ל בזה.

זה שקר שחוזרים עליו הרבה פעמים עד שנהייה אמת.

להלן הסיפור האמיתי: (מתוך מסמכים שנחשפו מאותם תקופות).

במכתב שחתמו עליו גדולי ראשי הישיבות הגרשז ברוידא, הגראי זלזניק הגרש וולבה והגרחפ שיינברג זצל והגרנ קרליץ והגרי אדלשטיין כותבים גדולי ישראל כי ביוזמה יש תועלת לבחורים שאילולי מסלול כזה היו מגיעים למקומות גרועים יותר בצבא וברחוב ומברכים את מייסד הנחל החרדי.

במכתב הם כותבים

הנה הובא לפנינו ״תכנית הצלה״ לאותם בחורים שנפלטו מן הישיבות, ואין תורתם אומנותם, ומאחר שאנו מכירים את הרב שליט״א משגיח בישיבת ומנהל רוחני בבית המדרש ״דרך חיים״ לבחורים יוצאי ישיבות קדושות ירושלים, ועימו עוד מספר עסקנים, אלו שנרתמו לענין, ומאחר שיודעים אנו את כוונתם הטהורה להרבות כבוד שם שמים, בפעילותם החשובה להציל בחורים אלו מרדת באר שחת, להחזירם לעולם התורה והישיבות, באנו לחזק ידיהם שתשרה שכינה במעשה ידיהם, ולא יצא ח״ו תקלה מתחת ידיהם, וכל הנוטל עצה מן הזקנים אינו נכשל. ויהי נועם ה׳ וכו'.

הגרנ קרליץ חשש מהאפשרות שיהיו מי שיראו בו מתן לגיטימציה להליכה לצבא, ולכן ביקש להוסיף קטע הסתייגות שאין בדברים הסכמה לתוכנית, ושהכל כפוף לכך שיתייעצו עם גדולי ישראל על התנאים להפעלת המסלול.

וכך תיקן את המכתב -
    אין אנו באים בזאת להסכים על כל התכנית הנ"ל, אך מאחר שיודעים אנו את כוונתם הטהורה להרבות כבוד שם שמים, בפעילותם החשובה להציל בחורים אלו מרדת באר שחת, להחזירם לעולם התורה והישיבות, ומכירים אנו בהם שלא יסורו ימין ושמאל מעצתם ומהכוונתם של גדולי ומאורי הדור, באנו לחזק ידיהם בברכת שמים, שתשרה שכינה במעשה ידיהם, ולא יצא ח"ו תקלה מתחת ידיהם, וכל הנוטל עצה מן הזקנים אינו נכשל. ויהי נועם ה' וכו'.
על המכתב עם תוספת זו, הצטרפו הגר"י אדלשטיין, והמשגיח הגר"ש וולבה זצ"ל.

יצויין, כי הגרש וולבה והגרשמ דיסקין זצוקל ראש ישיבת קול תורה אף קיבלו את הבחורים לשיחת חיזוק לאחר הקמת המסלול בפועל כשנה לאחר מכן.

לעומתם, הגריש אלישיב זצל והגראיל שטיינמן נמנעו מלהביע כל תמיכה פומבית במסלול או במייסדיו. אף שעמדתם היתה כי כל עוד המסלול הוא יוזמה צבאית שנועדה עבור בחורים שעזבו את הישיבות, הרי שא"א להתנגד אליו. הגראי"ל אף הביע דעתו במכתב ששלח אל המשגיח ר' דן סגל, בו כתב
    היות ששמע קול גדול ולא יסף כאילו אני תומך בענין נחל חרדי, שבחורים שהם חלשים בלמוד התורה או ביראת שמים טוב להם להיות שם וכמובן שדבר כזה לא עולה על הדעת כלל, מה שהיה מדובר בהתחלה הוא שבחורים שמחללי שבת ועוברים על עוד חייבי כריתות ממש. ואביו רוצה להצילו ולהציל את הרחוב מלהזיקם שאין לנו כח למונעו אבל ודאי זה עון לא יכופר אם שמסית או משתדל באיזה צורה שהיא גורם למי שאינו מחלל שבת ועוד חייבי כריתות להמצא שם.

אכן, כאשר היו מי שפרסמו כי התוכנית נועדה לבחורי ישיבות כסטנדרט, יצאו במחאה כנגד. כך בתגובה לראיון בו טען מאן דהו כי התוכנית נועדה לבחורי ישיבות פורסם ביתד נאמן (כא אייר תשנט) מכתב עליו חתמו הגריח קופשיץ, הגרי עדס, הגרי אפרתי (איש אמונו של מרן הגריש) והגרח מישקובסקי (איש אמונו של מרן הגראיל)

הדברים היו לנגד עיניהם של רבותינו שליטא, ובהוראתם אנו מפרסמים את הדברים דלהלן
    רוח עועים עוברת בציבור לשנות מהדרך המסורה לנו מרבותינו לגדל בני הנעורים בהיכלי התורה בלבד, ללא שום שינוי וחידוש. לאחרונה פורסם ברבים בשם גדולי ישראל כאילו מותר לכוון צעירי הצאן לדרך שונה, ולערער את הדרך שהותוותה עי גדולי ישראל לכוונם לקבוע אומנותם בתורה. על מנת להעמיד האמת על תילה, אנו מפרסמים בזאת כי הדברים אינם נכונים, ואין לשנות כחוט השערה ממה שאנו מצווים ועומדים להמשיך בדרך של לימוד תורה בטהרתה, כפי שהנחילו רבותינו מעתיקי השמועה, בדרך בה צעד עולם התורה עד כה.

כך גם הבהירו הרבנים החותמים הנל, באותו חודש של חתימת מכתבם (אייר תשנח), כאשר בעקבות דיבורים של בגצ על רצונו לבטל את הסדר דחיית גיוס בני ישיבות, פורסם ביתד נאמן בשם הרב שך

תדעו שאיסור גמור ללכת לצבא, וצריך למסור את הנפש על זה. כל אבא צריך לשמור ולהשגיח על ילדיו, כי איסור גמור לשלוח את בניו לצבא. תפרסמו בשמי בכל מקום שצריך לצאת במחאה, חתמו גם הרבנים הנל על מכתב ראשי הישיבות שהצטרפו למרן הרב שך זצוקל כנגד גיוס בני ישיבות.

וכך נכתב שם
    לאור קריאתו של ראש גולת אריאל מרן שליטא על הגזירה הנוראה והאיום על דלתי הישיבות בית חיינו. ומרן ראש הישיבה בדבריו קרא שיצטרפו כל חכמי ותופשי התורה, כי הוא דבר שצריך למסור הנפש על זה. ועת צרה היא ליעקב, כי בסגירת הישיבות אין ח״ו כלל ישראל. לכן אנו מצטרפים כיהודה ועוד לקרא, שאין להעלות על הדעת ולאפשר לבצע מזימה זו.

על מכתב נפרד בנוסח שונה חתמו הגרי"ש אלישיב והגראי"ל שטיינמן

בדבר המזימה לעקירת תורה מישראל ע"י גיוס בחורי ישיבות, ובעקבות בקשת זקן ראשי הישיבות מרן שליטא‏ להצטרף לקול זעקתו ומחאתו, בוודאי שלימוד תורה של בני הישיבות שתורתם אומנותם הוא מעמודי התורה והדת, והמזימה לגייסם היא עקירת התורה ואין שום מקום למשא ומתן או לפשרות כלשהם בנושא זה.

שכן כאמור, התוכנית המדוברת נקראה אין תורתו אומנותו ונועדה רק עבור בחורים שנפלטו מעולם הישיבות שצריך להצילם מרדת שחת, ועליהם נסוב מכתב גדולי ישראל.

יצויין כי גדולי ישראל נוספים חיזקו את ידיהם של הפועלים בנושא, כולל רבנים מחוגי העדה החרדית, אולם יצאו במכתבים חריפים כנגד אפשרות שבני ישיבות ישרתו בצבא.
יש לציין עוד כי בשנות ה-60 וה-70 הופעל גדוד של נחל חרדי דומה עי הרב שלמה לורנץ זל איש צאי, ומסמכים שנחשפו לאחרונה מלמדים כי מרן הגראמ שך זצוקל היה מעורב בהכוונתו.

עברי אנוכי כתב:כמדומני שלפני כשש-שבע שנים החלה התגברות מחודשת בהקמת מסלולי השח"ר ובהתגברות הגורמים המשתפים פעולה ובהרגשתם הגוברת והולכת שהם המיינסטרים וכו' בשנים האחרונות המספרים עולים בהתאם ליעדים ולתוכניות שלאורך כל הדרך יש להם שיתוף פעולה וגיבוי, והנלחמים ומתנגדים - מושתקים ומוקעים.

מי הם "הגורמים המשתפים פעולה"? ובמה ראית אותם משתפים פעולה? מדוע אתה חוזר לדרך ה"סחור סחור" לנסות לבוא עלינו בעקיפין? אם לדעתך נכון לדבר ככה נגד גדולי ישראל ושלוחי דרבנן אז תדבר במפורש ולא ברמזים, ואם אסור לומר הרי אתה אומר את זה (והרמזים שלך עבים כקורות של מגדל אייפל).

ונחזור שוב על לשונך הזהב:
עברי אנוכי כתב:והנלחמים ומתנגדים - מושתקים ומוקעים.

בזה לבי אתך!! איזה צדיקים מסכנים! הם בס"ה ביקשו להניף כמה כרזות בגנות גפני המשת"פ, וכבר לעשות ככה?? להשתיק ולהוקיע? מה הם בס"ה עשו? חוגי בית לבזות את הגרח"ק? עיתון ש"יגרד" את הגראי"ל? אז מה קרה? בגלל זה צריך כזאת השתקה והוקעה? למה הם לא יכולים להביע את דעתם הלגיטימית שהגרי"ר הוא "צא טמא" (שצריך להדביק לו את המנעול עם זפת) בלי שמיד ישתיקו ויוקיעו אותם???!!! אסור לפרסם בקו ההטרדות את הטלפון האישי של חבר מועצת גדולי התורה וראש ישיבת חברון כדי שמשועממים יטרידו אותו קצת בזמנם הפנוי??? מה יש! הוא לא חבר שלהם??

טוב, נגמר לי המקום בהודעה, יכלה הזמן והם לא יכלו.

עברי אנוכי כתב: בהחלט חלק מהגורמים שבחשו וגרמו להשתלטות על היתד (שבסופו של דבר נעשתה אז בגיבוי של חלק מגדולי ישראל) היו בגלל שהרגישו שהקו של העיתון מפריע לתהליכים הללו, שלדעתם הם חיוביים. הגזרה אם כן היתה גם קודם, וחלק עיקרי מהבעיה שאנשים ראו בעיתון, היה בכך שהוא נלחם בגזרה).

מניתוח דבריך עולה, שבעצם בעיתון של אז לא ניתן היה לראות שום מלחמה, אבל מזה שעסקנים בגיבוי גדולי ישראל השתלטו, (מי שמדבר... ראה באשכול סמוך באיזו מפלגה העסקנים הם המנהיגים), סימן שהם הבינו בעומק דעתם שהעיתון הוא נלחם בגזירה.

ועכשיו בא נלך לעולם האמיתי, ונחפש ביתד נאמן של גרוסמן את ה"מלחמה" נגד גזירת הגיוס.
תוכל להביא כתבה אחת או כותרת אדומה, או אפי' כתומה, או שחורה או אפורה...

כלום!

אולי בזה שמחקו משם את כל גדולי ישראל שנלחמו נגד חוק טל?? (הגרמש"ש, והגרמי"ל וחבריהם),

אני רוצה לתקן את נתוני הגיוס.
לפי נתוני משרד הביטחון בשנת 2007 התגייסו 290,
וזה עלה כל שנה וב2011 זה הגיע ל2372 כולל שירות אזרחי. (1282 לצבא ס"ה ולא רק נחל ושחר, ו1090 שירות אזרחי).
עלייה של לא פחות מ700(!) אחוזים.
וכמובן לא שמענו ציוץ, מכל אלה שעכשיו לא יכולים לישון בלילה. או מיתד נאמן דאז.
ואילו אחרי החוק החדש העליות של המתגייסים היו פחות מקצב הגידול של הציבור החרדי, (פסק הדין של בג"ץ סעיפים 85-86 באריכות), מה שאומר ירידה!!!
אבל העיקר שצריך להגיד "גזירת גיוס".
אז לסיכום לפי הנתונים היבשים.
א. גזירת הגיוס מצוץ מן האצבע.
ב. כל אלה שעושים בלגנים ומשמיצים, לא שמענו מהם כלום לפני שנתי הועף ב"ה.
עכשיו בא נראה אם עברי אנכי יעשה חושבים.
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 02 יולי 2018, 01:40

אתה סותר את עצמך מביא בעצמך ציטוטים מיתד שנלחם בתחילת התהליך, ואח"כ טוען שלא נלחמו. עוד חזון למועד להגיב לכל המלל גם בהודעה האחרונה וגם בכל ההודעות הקודמות המלאות בעובדות מופרכות... רוב הדברים עוסקים שוב בחילופי השמצות מיותרות. ואם חשוב מאד למישהו אמצא זמן להגיב לכך בהמשך.

כרגע אני חוזר לשאלות, ואנסה שוב לשאול שאלה (למרות שלא קיבלתי תשובות מספקות על שתי השאלות הקודמות. והדיון שוב הוסט לדברים צדדים, שאלתי מה ההבדל בין החוקים ולא הצליחו למצוא הבדל שיש בו ממש. שאלתי האם הכל בנוי על כך שהנשירה תלך ותגבר, כי הלא לדבריכם כל אלפי המתגייסים שיש בכל שנה הנם נושרים. הרוב התחילו להסיט שוב את הדיון למחוזות טפלים, ורק אחד ענה לי פחות או יותר שכן, על זה בונים. אז בוודאי כולנו צריכים להתאחד בתקווה שלא תצליחו בתקוותכם שלא יהיו כאן כל כך הרבה נושרים...
והנה השאלה השלישית:
מחר עם העברתו בכנסת של חוק ההתבוללות בשלבים מהדורה (3) החוק המכונה ביתד "חוק הדיחוי". הצפוי לעבור בקולות יש עתיד, ובהתנגדות (?) החכי"ם החרדים, מתקיימת במקביל עצרת נגד החוק ובעד המשך היהדות. העצרת מתקיימת על ידי רבנים ספרדיים. היות שאנחנו כולנו מאמינים שמועצות גדולי התורה וחכמי התורה שהביעו התנגדות לא עשו זאת רק כאמצעי טקטי פוליטי אלא מתנגגדים באמת. אם כן האם הציבור הקדוש שבכאן. מוכן להתאחד בקריאה לעיתונים המודיע, והמבשר, שיסקרו בבקשה את העצרת המדוברת, מדובר ברבנים חשובים, חלקם גדולי תורה מוכרים, מדובר ככל הנראה בעצרת שישתתפו בה אלפי אנשים, האם אין זה ארוע חדשותי הראוי לסיקור ולדיווח אוביקטיבי, אין צורך לצטט כל מילה חריפה שנאמרת שם. רק לסקר ולדווח באוביקטיבוית, ולצנזר מה שצריך לפי הוראות הוועדה הרוחנית שבכל עיתון, הלא זה מה שהיו העיתונים הללו עושים באופן טבעי. גם אם כרגע אין הם משתתפים בהפגנה, מדוע לא לסקר. הלא הם סיקרו למשל באהדה את הפגנות הימין נגד ההתנתקות? ולאו קל וחומר הוא?
ממי יש להם לפחד?
נ. ב. השאלה בהחלט אינה מופנית בקשר ליתד נאמן.
(מלבד מה שמגיע לציבור לדעת, אותו ציבור שלמשל לא יודע בכלל שעשרת אלפים נשים היו השבוע באולם ארנה בכינוס חיזוק, ויצאו כולן בהתרוממות רוח, ולא יודע עוד דברים רבים זולת מה שכמה עסקנים מוכרים מאשרים לו לדעת, מגיע לציבור לדעת. אולי אם אנשים יקראו ואולי מישהו ירצה לקפוץ לשם לראות בעצמו יגמרו הוויכוחים האין סופיים, האם הרב ההוא היה או שהמציאו שהיה, האם איימו עליו שלא יבוא ובכל זאת בא, או שנכנע לאיומים, או שרק המציאו שאיימו. אנחנו כל הזמן מוזנים רק מצדדים אינטרסנטיים, הגיע הזמן שהציבור הרחב שלפעמים נוטה לכאן ולפעמים לכאן יקבל סיקור אמיתי, לפחות את הצד של יתד נאמן מקבלים כולם ביום שלישי, וכנראה רוח יתד נאמן פרושה גם על שאר אמצעי התקשורת, מגדלים כאן דור שלם על אינפורמציה מוכתבת ללא שום סיבה אמתית)
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 יולי 2018, 01:58

כל המריבות האלו זה עצת היצר שבמקום שכולם יהיו מאוחדים למצוא פתרונות לנוער הנושר והמתמודד שלא יפלו לאייפונים ולצבא ולכל מרעין בישין אנחנו עסוקים בלריב עם עצמנו אם יש גזירת גיוס או לא, כאילו שכל בחור נושר לפני שלוקח את האייפון ליד לומד בעיון את חוק לפיד או גפני ומתוך כך מסיק מסקנות אם להתגייס או לעשות שאר עבירות. לילה טוב.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 יולי 2018, 02:11

אגב טענתי לעצניק אחד צדיק חבר שלי שעיקר הגזירה זה גזרת האייפונים, וענה לי בתמימות שהשורש של הכל זה גזירת הגיוס...

אמרתי לו שלשיטתו בשמים ישאלו כל אדם דבר אחד, היית בצבא או או לא, ועל כל שאר העברות ימחלו לו. ודרך אגב לאותו אחד יש בן שירד מהדרך כבר לפני 20 שנה עוד לפני חוק טל...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 02 יולי 2018, 02:25

מעשה נורא

(מתוך הספר "שיחתן של עבדי אבות")

הרה"ק רבי יהושע העשיל זצ"ל אבד"ק קאמארנא, בנו של הגאון בעל 'ברוך טעם' זצ"ל (חותנו של הרה"ק הדברי חיים מצאנז זי"ע), היה נחשב אז מזקני צדיקי הדור. כאשר הרה"ק שר שלום מבעלז זי"ע חגג ה'חנוכת הבית' לבית המדרש הגדול בעיר בעלזא, אמר למקורביו: הן אני לבדי איני כדאי וראוי לחנך את הבית הכנסת, אמנם ישנו איש אחד בדור שיש בכוחו לסייע לי בחינוך הבית, אך לא ארהיב בנפשי עוז לקרוא אותו לבוא, הנה כוונת מרן היתה להרה"ק ר' יהושע העשיל הנ"ל. והיה פלא עצום שהגיע מעצמו מבלי לקרוא לו (מתואר בארוכה בספרי קורות הדורות: 'תל תלפיות', 'בית הכנסת שבבעלזא' ועוד), נלב"ע ד' תמוז.

פעם בעמדו בבית הכנסת, שמע הרה"ק הנ"ל קול משוחחים על מכסה האנשים הנדרשים להצבא, ולפי תומם ספרו איך בני האנשים האמידים והחשובים פדו את עצמם בממון, כי כן היה אז האפשרות לפי החוק, רק נער אחד פשוט מאד ועני עומד להשלח להצבא, נתרגש מאד הרה"ק הנ"ל, ואמר איך זה ניתן לאיש מישראל להטמע בין הנכרים, הלא סכנה גדולה על יהדותו, וענו לו כמה אנשים: הרי זה האיש מפחותי ערך הוא (ער איז א פארשוין!), ובשגם מה נעשה כי הרי אין כסף לפדות אותו, כי כבר תרמו האנשים יותר מכוחם לפדות את החשובים ממנו. אולם הרה"ק רבי יהושע העשיל זי"ע לא השגיח בדבריהם, כל יהודי חייבים להציל באשר הוא, הרי שם הוא בסכנה פי כמה.

אשתו הרבנית ע"ה ידעה את נפש בעלה, כי ימשכן עבור המצוה את כל התכשיטים וכל כלי הכסף עבור זה, והלכה והחביאה כל הכלים. אז ניגש הרה"ק להארון הקודש, ניגש לספר תורה המעוטרת בכתר תורה של כסף מעשה ידי אומן, ואמר בקול נרגש: תורתינו הקדושה! הרי את פארן של ישראל, ואין את צריכה לפאר של כסף, אני אקח את הכתר ואמשכן אותו למען לפדות בחור מישראל מן הנכרים, וכשירחיב ה' לנו נחזור לך את הכתר, וכן עשה, משכן את הכתר ופדה בו את הבחור.

לאחר שפדאו, לקחו הביתה, ונוכח לדעת כי הוא באמת פשוט למאד, בור גמור, אז התחיל לדבר על לבו, ופתח דברו ואמר לו: ראה גם ראה עבורך לקחתי את כתר התורה מעל תורתינו הק', ואיך אשא פנים אם תגדל ללא דרך ארץ וללא תורה. דבריו היוצאים מן הלב פעלו על הבחור רושם עז, והגה"ק התמסר להדרכתו וחינוכו ונעשה לאיש ישר והגון למאד.
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי ליזרזון » 02 יולי 2018, 02:28

עברי אנוכי כתב:אתה סותר את עצמך מביא בעצמך ציטוטים מיתד שנלחם בתחילת התהליך, ואח"כ טוען שלא נלחמו. עוד חזון למועד להגיב לכל המלל גם בהודעה האחרונה וגם בכל ההודעות הקודמות המלאות בעובדות מופרכות... רוב הדברים עוסקים שוב בחילופי השמצות מיותרות. ואם חשוב מאד למישהו אמצא זמן להגיב לכך בהמשך.

כרגע אני חוזר לשאלות, ואנסה שוב לשאול שאלה (למרות שלא קיבלתי תשובות מספקות על שתי השאלות הקודמות. והדיון שוב הוסט לדברים צדדים, שאלתי מה ההבדל בין החוקים ולא הצליחו למצוא הבדל שיש בו ממש. שאלתי האם הכל בנוי על כך שהנשירה תלך ותגבר, כי הלא לדבריכם כל אלפי המתגייסים שיש בכל שנה הנם נושרים. הרוב התחילו להסיט שוב את הדיון למחוזות טפלים, ורק אחד ענה לי פחות או יותר שכן, על זה בונים. אז בוודאי כולנו צריכים להתאחד בתקווה שלא תצליחו בתקוותכם שלא יהיו כאן כל כך הרבה נושרים...
והנה השאלה השלישית:
מחר עם העברתו בכנסת של חוק ההתבוללות בשלבים מהדורה (3) החוק המכונה ביתד "חוק הדיחוי". הצפוי לעבור בקולות יש עתיד, ובהתנגדות (?) החכי"ם החרדים, מתקיימת במקביל עצרת נגד החוק ובעד המשך היהדות. העצרת מתקיימת על ידי רבנים ספרדיים. היות שאנחנו כולנו מאמינים שמועצות גדולי התורה וחכמי התורה שהביעו התנגדות לא עשו זאת רק כאמצעי טקטי פוליטי אלא מתנגגדים באמת. אם כן האם הציבור הקדוש שבכאן. מוכן להתאחד בקריאה לעיתונים המודיע, והמבשר, שיסקרו בבקשה את העצרת המדוברת, מדובר ברבנים חשובים, חלקם גדולי תורה מוכרים, מדובר ככל הנראה בעצרת שישתתפו בה אלפי אנשים, האם אין זה ארוע חדשותי הראוי לסיקור ולדיווח אוביקטיבי, אין צורך לצטט כל מילה חריפה שנאמרת שם. רק לסקר ולדווח באוביקטיבוית, ולצנזר מה שצריך לפי הוראות הוועדה הרוחנית שבכל עיתון, הלא זה מה שהיו העיתונים הללו עושים באופן טבעי. גם אם כרגע אין הם משתתפים בהפגנה, מדוע לא לסקר. הלא הם סיקרו למשל באהדה את הפגנות הימין נגד ההתנתקות? ולאו קל וחומר הוא?
ממי יש להם לפחד?
נ. ב. השאלה בהחלט אינה מופנית בקשר ליתד נאמן.
(מלבד מה שמגיע לציבור לדעת, אותו ציבור שלמשל לא יודע בכלל שעשרת אלפים נשים היו השבוע באולם ארנה בכינוס חיזוק, ויצאו כולן בהתרוממות רוח, ולא יודע עוד דברים רבים זולת מה שכמה עסקנים מוכרים מאשרים לו לדעת, מגיע לציבור לדעת. אולי אם אנשים יקראו ואולי מישהו ירצה לקפוץ לשם לראות בעצמו יגמרו הוויכוחים האין סופיים, האם הרב ההוא היה או שהמציאו שהיה, האם איימו עליו שלא יבוא ובכל זאת בא, או שנכנע לאיומים, או שרק המציאו שאיימו. אנחנו כל הזמן מוזנים רק מצדדים אינטרסנטיים, הגיע הזמן שהציבור הרחב שלפעמים נוטה לכאן ולפעמים לכאן יקבל סיקור אמיתי, לפחות את הצד של יתד נאמן מקבלים כולם ביום שלישי, וכנראה רוח יתד נאמן פרושה גם על שאר אמצעי התקשורת, מגדלים כאן דור שלם על אינפורמציה מוכתבת ללא שום סיבה אמתית)

אתה מיתמם או שואל ברצינות?
כל ברדק מבין שכל העצרת היא עצרת מחאה כנגד מרנן ורבנן ושלוחיהם לכנסת תוך מכבסת מילים כזו או אחרת
אולי יש ביניהם כמה צדיקים שמתכוונים בתמימות...
ממתי שמעת שנותנים הסעות חינם מכל הארץ לעצרת 'תפילה'?
אם לא כשיש מימון מסאטמר.....
ליזרזון

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 יולי 2018, 02:31

חזן כתב:מעשה נורא

הרה"ק רבי יהושע העשיל זצ"ל אבד"ק קאמארנא, בנו של הגאון בעל 'ברוך טעם' זצ"ל (חותנו של הרה"ק הדברי חיים מצאנז זי"ע), היה נחשב אז מזקני צדיקי הדור. כאשר הרה"ק שר שלום מבעלז זי"ע חגג ה'חנוכת הבית' לבית המדרש הגדול בעיר בעלזא, אמר למקורביו: הן אני לבדי איני כדאי וראוי לחנך את הבית הכנסת, אמנם ישנו איש אחד בדור שיש בכוחו לסייע לי בחינוך הבית, אך לא ארהיב בנפשי עוז לקרוא אותו לבוא, הנה כוונת מרן היתה להרה"ק ר' יהושע העשיל הנ"ל. והיה פלא עצום שהגיע מעצמו מבלי לקרוא לו (מתואר בארוכה בספרי קורות הדורות: 'תל תלפיות', 'בית הכנסת שבבעלזא' ועוד), נלב"ע ד' תמוז.

פעם בעמדו בבית הכנסת, שמע הרה"ק הנ"ל קול משוחחים על מכסה האנשים הנדרשים להצבא, ולפי תומם ספרו איך בני האנשים האמידים והחשובים פדו את עצמם בממון, כי כן היה אז האפשרות לפי החוק, רק נער אחד פשוט מאד ועני עומד להשלח להצבא, נתרגש מאד הרה"ק הנ"ל, ואמר איך זה ניתן לאיש מישראל להטמע בין הנכרים, הלא סכנה גדולה על יהדותו, וענו לו כמה אנשים: הרי זה האיש מפחותי ערך הוא (ער איז א פארשוין!), ובשגם מה נעשה כי הרי אין כסף לפדות אותו, כי כבר תרמו האנשים יותר מכוחם לפדות את החשובים ממנו. אולם הרה"ק רבי יהושע העשיל זי"ע לא השגיח בדבריהם, כל יהודי חייבים להציל באשר הוא, הרי שם הוא בסכנה פי כמה.

אשתו הרבנית ע"ה ידעה את נפש בעלה, כי ימשכן עבור המצוה את כל התכשיטים וכל כלי הכסף עבור זה, והלכה והחביאה כל הכלים. אז ניגש הרה"ק להארון הקודש, ניגש לספר תורה המעוטרת בכתר תורה של כסף מעשה ידי אומן, ואמר בקול נרגש: תורתינו הקדושה! הרי את פארן של ישראל, ואין את צריכה לפאר של כסף, אני אקח את הכתר ואמשכן אותו למען לפדות בחור מישראל מן הנכרים, וכשירחיב ה' לנו נחזור לך את הכתר, וכן עשה, משכן את הכתר ופדה בו את הבחור.

לאחר שפדאו, לקחו הביתה, ונוכח לדעת כי הוא באמת פשוט למאד, בור גמור, אז התחיל לדבר על לבו, ופתח דברו ואמר לו: ראה גם ראה עבורך לקחתי את כתר התורה מעל תורתינו הק', ואיך אשא פנים אם תגדל ללא דרך ארץ וללא תורה. דבריו היוצאים מן הלב פעלו על הבחור רושם עז, והגה"ק התמסר להדרכתו וחינוכו ונעשה לאיש ישר והגון למאד.

היא הנותנת הרב שטיינמן זצ"ל שמסר עצמו גל חייו על כל יהודי הכי רחוק להקים להם מוסדות חינוך בכל קצוות הארץ, לב לאחים, קרן הסעות, שובו, אותו ואת אנשיו מאשימים כביכול שמוסרים בחורים שילכו לצבא, ואילו כל אלו מחוגי הקנאים שרובם לא התעסקו כלל בקירוב רחוקים הם אלו שפתאום דואגים לבחורים הנחשלים שלא ילכו לצבא...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 02 יולי 2018, 04:05

אני פה כתב:
חזן כתב:מעשה נורא

היא הנותנת הרב שטיינמן זצ"ל שמסר עצמו גל חייו על כל יהודי הכי רחוק להקים להם מוסדות חינוך בכל קצוות הארץ, לב לאחים, קרן הסעות, שובו, אותו ואת אנשיו מאשימים כביכול שמוסרים בחורים שילכו לצבא, ואילו כל אלו מחוגי הקנאים שרובם לא התעסקו כלל בקירוב רחוקים הם אלו שפתאום דואגים לבחורים הנחשלים שלא ילכו לצבא...

והבדיחה הוא שעושים הפגנות רק כשאוסרים מישהו משלהם.
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 02 יולי 2018, 08:59

כשאשמע אחד מבין אברכי הפלג הירושלמי שיהיה מוכן למשכן משהו מממונו או מהדירה שקיבל מחמיו למען הצלת מישהו ממשהו , אהיה מוכן לקבל את ההשוואה הפנטסטית הזו. אבל בינתיים חוץ מפוליטיקה אינני רואה כאן כלום, יש הרבה אנשים שיש להם יותר מידי זמן ויוצרים השוואות לכל מיני מצבים שונים בהיסטוריה. מה אתם רוצים, שאנשים לא יאמינו שהיו מקדשי ה' אמיתיים בכלל ישראל?
ומעתה חוב רובץ על כל אדם מישראל שיספר לילדיו כי בכל הדורות היו אנשים באמת מוסרים את נפשם למען קידוש ה', והיו באמת מוסרים את כל רכושם למען פדיון שבויים מגזירות גיוס אמיתיות, ולספר על הרה"ק ר' משה לייב מסאסוב ועוד, ועל האינקוויזיציה וכו' . התמימות של הילדים היא גדולה והם עתידים להתבלבל ממודעות גדולות על קידוש ה' וגזירות שמד ובסוף עלולים לאבד את האימון שלהם בעובדות נכונות ואמיתיות מכל מהלך ההיסטוריה של כלל ישראל.
ולעברי שבישר לנו מקודם שבאו עשרת אלפי נשים בארנה, אם אתם נוקבים במספר כזה, וזאת כנראה לאחר גיוס מלא ומימון הסעות וכו', אז כנראה המספרים קטנים בכחמישים אחוז לפחות, טוב שנדע בערך את הגודל של הקבוצה שלכם. פרופורציות
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 יולי 2018, 09:07

לב טוב תודה על התיקון בנתוני הגיוס. אשמח שתביא מקורות מוסמכים לדבריך.
תודה מראש
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 יולי 2018, 09:16

אתמול שוב הרגשתי את ההרגשה המוכרת של תסכול עמוק לנוכח מודעה שזועקת בכאילו את "זעקת מרן הגרע"י" "מעשה ידי טובעים בים!!!" הצילו את הציבור הספרדי!!

ואיך תצילו את מעשה ידיו של הגרע"י??? תלחמו נגד ש"ס שהוא הקים בעשר אצבעותיו, תלחמו נגד מועצת חכמי התורה, תלחמו נגד חכם שלום כהן שליט"א, וככה תצילו את הבחורים הספרדים.

מילא היו מצליחים להציל איזה בחור ספרדי ובעבורו היו מקריבים את כל מפעל חייו של הגרע"י, החרשתי.

אבל שוב ושוב מתברר שהם עושים בדיוק את ההיפך: רק מפילים והורסים אפי' את הבחורים "מקדשי השם" כלשונם (כמו הבה"ח טולדנו מאופקים כמכתב הידוע של הרבנית עמית, וכמו עוד כמה מקדשי השם שישבו בכלא ביחד עם חלאת המין האנושי ונפלו ברוחניות), וכל שכן את בחורי הפריפריה שרואים את הבזיונות בכבישים ואת המלחמות הפנימיות שלהם ומחליטים (בהגיון) להתרחק מכל הציבור החרדי וגמרנו.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 02 יולי 2018, 09:53

תגובותיכם צפויות
כך הגבתם כשהיה כינוס חסידי, כך תגיבו בהמשך, ההדחקה שלכם תמשך.
הגאון הגדול רבי משה צדקה ראש ישיבת פורת יוסף - פגש את נתי גרוסמן באיזו צומת? כל ראשי הישיבות הספרדים הנם יוצאי פונביז'?
זו דרככם כסל למו, כל מי שלא יתיישר לפי הקו שלכם, מיד יוקע ככקיצוני כאינטרסט כנגוע כהזוי -
תמשיכו כך, בהכחשה ובהשתקה, ולאט לאט עוד ועוד ציבורים יתעשתו לעמוד על נפשם, ואתם תישארו בקרירותכם ובליצנותכם ותשתלבו במרחב ותאבדו באבק ההיסטוריה כקודמכם הקרירים והמקררים שבכל הדורות.
עם ישראל חי וקיים ומתחיל להתעורר מחדש, כמו בכל משבר בהיסטוריה - כי לא יטוש ה' עמו.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי ביטחון » 02 יולי 2018, 11:04

תמשיכו כך, בהכחשה ובהשתקה, ולאט לאט עוד ועוד ציבורים יתעשתו לעמוד על נפשם, ואתם תישארו בקרירותכם ובליצנותכם ותשתלבו במרחב ותאבדו באבק ההיסטוריה כקודמכם הקרירים והמקררים שבכל הדורות.
עם ישראל חי וקיים ומתחיל להתעורר מחדש, כמו בכל משבר בהיסטוריה - כי לא יטוש ה' עמו.

הכי גרוע שלוקחים פוליטיקה והופכים אותו ל"למסירות נפש" ו"עם ישראל חי וקיים"

כל זמן שהם שלטו בכיפה, כלומר בטרור העיתונים
גפני היה כשר
לא הייתה גזירת גיוס
לא הלכו בחורים חרדים לצבא
ספרדים מהפריפרייה לא הלכו לצבא
שיתוף הפעולה עם המדינה היה בסדר גמור
אה, וגם הדרת רבנים מ'יתד' שלא הלכו לרוחם היה בסדר

ברגע שהעיתון נלקח מהם וההגמוניה עברה מירושלים לבני ברק
פתאום גפני הוא בוגד
פתאום יש גזירת גיוס (שכבר קיימת 70 שנה)
פתאום אוי ואבוי לוקחים בחורים לצבא
ואוי ואבוי, הספרדים מהפריפריה הולכים עוד יותר (מתי בפעם האחרונה העורכים הקודמים של יתד התייחסו בכבוד לרב עובדיה??? מתי בדיוק הם דאגו לציבור הספרדי????)
המדינה היא אבי אבות כל הטומאה
ועוד צועקים כקוזק נגזל: אכלו לי שתו לי ומדירים את רבניי, ועושים טירור נגד כל רב שלא חושב כמוהם

אבל מה? לוקחים פוליטיקה, יוצקים בה מושגים גבוהה גבוהה כמו: "תאבדו באבק ההיסטוריה כקודמכם הקרירים והמקררים שבכל הדורות.
עם ישראל חי וקיים ומתחיל להתעורר מחדש, כמו בכל משבר בהיסטוריה - כי לא יטוש ה' עמו", ובשם אותה פוליטיקה מותר לעבור על תרי"ב מצוות שבתורה, חוץ מהמצוה הגדולה כמובן: קנאות. קנאות כזו שלא ראו אצל רבותיהם בכל הדורות וזה מה שמוביל את עברי אנכי ועמיתי לעברי פי שחת.

לבי לבי על חללהם מעי מעי על חללהם, על הקרירות באמונת צדיקים, על מושכים בחוטים שמושכים עמם צעירים שלא יודעים בחייכון וביומכון אלא לזעוק בגרונות ניחרים "גזירת גיוס" ולדקדק בכל תג ואות בטיוטת חוג הגיוס. האם הם יודעים מה היה כתוב בטיוטות החוקים שעברו בכנסת כשהיו כאן החזון איש, הסטייפלער והרב שך? וד"ל.

וכבר אמרו צדיקים:
אני שונא את המצוות של העולם ואוהב את העבירות שלהם.

אנו שונא את ה"מצוה לקבור את פלוני"
ואוהב לעבור עבירה של "אסור לעזור לפלוני"
ביטחון

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 02 יולי 2018, 11:41

עברי אנוכי
חשוב לי מאוד
תגיב בבקשה לכל ה'מלל' שנשפך למעלה בהודעה של משולש אוכל אולי להבין את דעתך ואולי גם לסדר אותה בשביל שתקבל תשובות לכל השאלות החמורות
שווה לך
אודה לך אם בתור בונוס, תעדכן אותי אם ייחלת שמישהו יבקש ממך או להיפך
לשונך לעיל 'עוד חזון למועד להגיב לכל המלל גם בהודעה האחרונה וגם בכל ההודעות הקודמות המלאות בעובדות מופרכות... רוב הדברים עוסקים שוב בחילופי השמצות מיותרות. ואם חשוב מאד למישהו אמצא זמן להגיב לכך בהמשך.' ע"כ.
על השאלה השלישית ענו לך כבר ואם אתה רוצה לבין למה כך רואים את זה בע"ה יש תחת ידי להסביר לך
בברכה
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 יולי 2018, 11:43

ביטחון כתב:מתי בפעם האחרונה העורכים הקודמים של יתד התייחסו בכבוד לרב עובדיה???

עדיף היה לו לא היו מתייחסים אליו כלל.
אחד השיאים שלהם היה לאחר שהזמינו את הגרע"י לסיום של דרשו (עם מזרח ריק) ועמד ודיבר שם שהספרדים צריכים ללכת אחרי פוסקי ספרד גם אם המשנ"ב חולק, ולמחרת הוא זכה בקיתון של צונן ולעג מעורכי היתד דאז שהם היו המחליטים איזו דעה מותר לגדולי ישראל לומר ומה אסור (כמו שהם עושים היום לחברי מועצת עולם הגיוס כשהם לא מיישרים קו עם הוראת העיתונאים שבלשכת הגזית).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 יולי 2018, 11:47

כבר צויין לעיל, אין אנו מתפלאים מהוראת חכמי העדה החרדית הספרדית, שהם קרובים בדעותיהם לקנאים האשכנזים,
אנו כן מתפלאים איך הרב עברי אנוכי שעד אתמול ישב על סיר הבשר של מדינת ישראל (וגם היום) והצביע בבחירות ליהדות התורה, ושלח נציגים לכנסת המינים, וסמך עליהם שמסדרים את העניינים. ופתאום הוא נהיה חבר ותלמיד של הרב משה צדקה שליט"א. ושום חוק לא יכול לעבור בלי שהרב העברי יעיין הדק היטב בכל סעיפיו ותת סעיפיו ואחר כך יתן אור ירוק לחברי הכנסת מה לעשות.

עם ישראל לא מתעורר ולא נעליים, אתם התעוררתם ו"גיליתם את אמריקה" שיש מושג של "קנאים" ואתם רוצים להתחבר אליהם ולהפוך את צומת שילת לכיכר השבת. שיבושם לכם.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 02 יולי 2018, 13:07

משולש כתב:לב טוב תודה על התיקון בנתוני הגיוס. אשמח שתביא מקורות מוסמכים לדבריך.
תודה מראש

בשמחה.
פסק-דין בתיק בג_ץ 1877_14.pdf
(76.05 KiB) הורד 16 פעמים

גיוס חרדים דו''ח לועדת חו''ב.pdf
(397.39 KiB) הורד 17 פעמים
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 יולי 2018, 13:14

אלו שיעורי הגיוס ממוצעים לכל מחזור לפי החוק הבא. אם באמת יעמדו ביעדים אנחנו בצרות.
כאן מופיע מפורשות שהעלייה בשיעור הגיוס בשנים האחרונות עלה כתוצאה מפעילות הממשלה, זאת אומרת שיש כן קשר בין החוקים לעצם הגיוס.
כמו כן מתפרסם היום חו"ד של עו"ד מירון שבאמת אם לא יעמדו ביעדים אז כולם יהיו חייבי גיוס כמו שכתב עברי אנוכי.
אחוזי גיוס.jpg
אחוזי גיוס.jpg (68.68 KiB) נצפה 12831 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 02 יולי 2018, 13:51

ספרדי-01.jpg
ספרדי-01.jpg (5.27 KiB) נצפה 12813 פעמים

יש כל כך ספרדים?
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 02 יולי 2018, 14:02

אני רוצה לציין שהמסמך הזה נכתב ע"י עו"ד ציפורי שרשמית נשכר ע"י העצניקים או הקנאים.
ולדוגמה אפשר לראות איך שהוא מסתמך על פסק הבג"ץ בנוגע למספר של המחזור.
אבל לגבי הגידול טבעי הוא כותב לפחות 4%, ואילו הפסק של בג"ץ באותו משפט כותב 7%.
וגם ה7% הוא מהלמ"ס שכידוע תמיד בציבור החרדי מקטינים.
אז כבר אין פה גידול.
ואולי יש עוד סילופים.
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 יולי 2018, 14:09

צודק. חשבתי שזה מסמך שהוכן לעיון המועצת.

שרת המשפטים היום: בחוק הנוכחי יש סנקציות כלכליות אם לא עומדים ביעדים ואם גם זה לא עוזר, החוק פוקע ויש לכנסת שנה לחוקק הסדר חדש.

https://www.jdn.co.il/breakingnews/1019173
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 יולי 2018, 14:41

מספרן של הישיבות הקטנות בארץ עומד על שלוש מאות חמישים ושתיים (352) ישיבות המונות כשלושים ושישה אלף ארבע מאות שלושים ושניים (36,432) בני ישיבות. ממוצע של כל מחזור 12,100 נכון לשנת תשע"ח. מתוך כתבה של מיום ליום ערב שבועות.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 02 יולי 2018, 14:42

למי שדאג על מי הם אלה שימלאו את המכסות:
השאלה הזו היא חלק משאלת ההתמודדות הכללית עם חוק הגיוס. ההכרעה מורכבת כמו שדובר כבר רבות, מותר לה להישאר בידיהם של גדולי ישראל. אני לא מכיר את הפרטים המדוייקים בכל מה שהולך, ויש סיכוי מאוד טוב שחלק זה גם אברכים שלצורך פרנסה נטו עובדים ברשויות מסוימות שהשירות בהם נחשב למילוי יעדים, על דרך משל.
גם אם מדובר בנושרים, יחד עם זאת שתקוותנו היא שכל יהודי יהיה שומתו"מ במקסימום האפשרי, מותר להישיר עיניים לעובדות וליצור מצב בו חרדים משרתים בצה"ל מכל מיני סיבות ובצורה שלא תסתור את המשך היותם חרדים על אותו אופן.
ובדבר התמיהה הרבתית למה העיתונות לא מסקרת:
מודה באשמה. יתד נאמן בהוראת הגר"ח, ושאר העיתונים מחוסר רצון, לא נותנים שום לגיטמציה לכל מה שמזדהה עם מה שנקרא 'הפלג'. למה? יש לכך את ההגדרות המדוייקות של ר' חיים שליט"א על מהותם ורצונם.
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 יולי 2018, 14:48

חרדי "צעיר" בן 18-24 שהולך לצבא אפי' בתור עבודה יש סיכוי עצום שיהפך לגוי גמור. כל האווירה שם היא כפרנית ומלא פריצות באופן חמור ביותר. גם בחור חלש מתמודד שנופל לפעמים לעבירות חמורות מ"מ כל זמן שזה לא קבוע וממוסד יש סיכוי הרבה יותר גדול שיצא משם.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 02 יולי 2018, 14:55

אז למה החזו"א ורב שך לא הבינו את זה, ועשו חוק של תורתו אומנותו.
(כמובן זה לא מתיר אותם ללכת, אבל החוק אף פעם לא היה הפתרון בשבילם.)
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 02 יולי 2018, 14:56

הזכרתי את זה על דרך משל. והעובדה היא שיש גם קבוצות וגם פרטים שמשרתים בצה"ל במתכונת כזו. השאלה שלך היא שאלה, וכנראה שיש מצבים מסויימים שזה לא מחייב להתרועע עם נשים ובעלי אייפונים. (אני שמעתי על מישהו שקיבל עבודה מסודרת אודות למוח הייטקיסטי שהיה לו, בלי מדים עם מחשב מסונן בעמדה אישית בחיל מודיעין. ועוד פעם: על דרך משל)
אתה בטוח שמילוי יעדים זה דווקא צעירים? אני רוצה לוודא
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 יולי 2018, 15:00

מילוי יעדים זה רק צעירים. יש גם מבוגרים שמתגייסים. כמובן שיש בחורים בפרט בנצח יהודה ששם אין כמעט בנות שיכולים להחזיק מעמד אם באמת מתעקשים, אך ידוע שחילול שבת זה דבר שבשיגרה שם.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 יולי 2018, 15:05

הרב שך התכוון שמי שלא לומד שיעשה פטור ע"י שישתגע וכדו' שזה עושים גם הרבה חילונים.
ועוד שהמצב היום בצבא זה לא מה שהיה לפני 20 שנה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 02 יולי 2018, 15:07

בשנה האחרונה גויסו למעלה מ3000 בהגדרה חרדית. את מי זה כולל?
לא התכוונתי לומר שיש היתר לתת לצעיר התמודדות נוספת ח"ו. זה נושא כואב שצריך לטפל בו, ואולי לא טיפלו בו בתוך מסגרת הצבא דווקא בגלל רעשנים לסוגיהם שעולים על בריקדות בחוסר אחריות.
התכוונתי, שכנראה יש נוסחא מסויימת עליה סומכים גדולי הדור את ידיהם.
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 02 יולי 2018, 15:13

לגבי מה שהרב שך התכוון אין הכי נמי. וזה מוציא את כל העוקץ מנאומים משולהבים על מכשולות של גייסים וכו' שעובדים בשירות הצבא.
בחוק הנוכחי האחריות ליעדים מוטלת במידת מה על עולם הישיבות ולכן לא זורמים עם החוק.
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 יולי 2018, 15:14

שליש זה חילונים גמורים שנשרו כבר בישיבה קטנה. (כמו שכתוב בפס"ד של הבג"ץ).

השאר. חלק זה אברכים צעירים צ'חצ'חים אחרי החתונה מה שמוכנים חרדקי"ם שבאים לעשות מקצוע כמו שח"ר וכו', וכן מאות חבדניקים. וחלק סתם בחורים בפרט ספרדים עם כיפה קטנה ואייפון (בד"כ) שהתפתו לשרת בקודש.

יש לציין שבג"ץ כתב שחלק מהיעדים שנרשמו ע"י חרדים זה כולל מזרחיסטים שלמדו במוסודות "בפיקוח חרדי".
נערך לאחרונה על ידי אני פה בתאריך 02 יולי 2018, 15:17, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 02 יולי 2018, 15:14

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, התייחסה בפתח ישיבת סיעת מרצ לחוק הגיוס.
"בואו ואספר לכם משהו על צביעות. פנו אליי גורמים מאוד בכירים במפלגות החרדיות וביקשו ממני לתמוך בחוק הגיוס, כדי שהם יוכלו להצביע נגד ולהרוויח פעמיים - החוק יעבור, אף חרדי לא יתגייס, וזה יראה כאילו זה מאבק. אם על החוק הזה החרדים מנסים לשכנע את מרצ להצביע בעד, כנראה שהוא טוב להם וכנראה שהוא טוב לממשלה. אני לא רוצה לדמיין תמורת מה הסכים לפיד למכור אותנו."

זנדברג הוסיפה "אני קוראת ללפיד, עוד לא מאוחר לעשות סיבוב פרסה ולחזור לאופוזיציה".
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 יולי 2018, 15:21

זה ברור, החרדים פועלים שזה יעבור בקריאה ראשונה כדי שיוכלו להכניס השינויים בוועדה שתתכנס החל ממחר. נקווה שיצליחו כמה שיותר למוסס את החוק.
נערך לאחרונה על ידי אני פה בתאריך 02 יולי 2018, 15:25, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 02 יולי 2018, 15:23

במענה לאני פה
אז יש נוסחה ברורה! יפה מאוד ונראה איך יפול דבר בהמשך.
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 יולי 2018, 15:45

ערב ההצבעה על חוק הגיוס החדש, חושף 'בחדרי חרדים' את דבר קיומה של פגישה חשאית בין הגאון רבי אביעזר פילץ ראש ישיבת תפרח ומגדולי ראשי הישיבות שהגיע למעונו של הגאון רבי דב לנדו בגבעת ישיבת סלבודקה בבני ברק, בכדי לדון בחוק הגיוס החדש.

בפגישה הנחשפת לראשונה ב'בחדרי חרדים', השתתף גם חבר המועצת הגאון רבי משה הלל הירש. ראש הישיבה וגדולי ישראל דנו בחוק המוצע כשהשאלה העיקרית שנידונה על השולחן הייתה מה יהיה עם החוק בעוד מספר שנים כשלא יעמדו ביעדים והחוקק יפקע, ויתבטל מעמדם של בני הישיבות.

הגר"א פילץ העלה במהלך הפגישה את החשש למה שיארע במקרה כשהחוק יפקע בעוד שש שנים, כשהוא מבקש שיעלו את הבעיה בפני ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין.

הגר"ד לנדו השיב, כי מקובלנו מרבותינו שאם אפשר לדחות את הגזירה בכמה שנים ולהרוויח כמה שנים של שקט - זה עדיף. הגר"ד לנדו אמר כי יש לפעול כעת, בבחינת דיה לצרה בשעתה.

הגר"ד לנדו והגרמ"ה הירש הוסיפו, כי הדברים מתנהלים על ידי גדולי ישראל שדעתם לא לפרסם דברים על העניין ולעשות ההתנהלות בצנעה כשהם מציינים כי ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין המעודכן בפרטי החוק ונותן את ההנחיות בלי פרסום מיותר.

בצאתו מהפגישה, הציע הגאון רבי אביעזר פילץ לגאון רבי מהשה הלל הירש, לערוך כינוס חירום של גדולי ראשי הישיבות בלי עסקנים, כינוס שנערך ביום ראשון בשבוע שעבר לאחר הפגישה, בו השתתפו הגר"ד כהן הגר"ב סולובייצ'יק והגר"י רוזן, ובו דנו בסעיפי החוק ובטענות שהעלו באגודת ישראל.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 02 יולי 2018, 15:51

לב טוב כתב:אז למה החזו"א ורב שך לא הבינו את זה, ועשו חוק של תורתו אומנותו.

מתי עשה החזו"א החוק הזה?
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 יולי 2018, 15:53

מתוך ויקיפידה: ראשית ההסדר במדינת ישראל

תחילתו הפורמלית של ההסדר בשלב הראשון של מלחמת העצמאות, טרם הקמת המדינה. ב-9 במרץ 1948, ראש המפקדה הארצית של ההגנה, ישראל גלילי, הוציא הוראה אל כל חטיבות צה"ל שהיו בהקמה, שלפיה בני הישיבות הרשומים פטורים משירות בצבא. במקומו, לתלמידים המסוגלים יינתן אימון להגנה עצמית במקום תלמודם, בפקודה של ההגנה ובתיאום עם ראשי הישיבות באופן שלא יערער את משטר הלימודים. תוקף ההחלטה המקורית הוגבל לשנת תש"ח.[16] בשנת 1948 נכללו בהסדר כ-400 בחורי ישיבה ביחס ל-600,000 תושבים, כלומר 0.07% מהתושבים, הסכם ברוח זו נחתם בין הרבנים הראשיים דאז, גאב"ד העדה החרדית, וראשי ישיבות בירושלים לבין המפקד לשירות העם בירושלים 4 ימים לפני קום המדינה, בו התחייבו ראשי הישיבות מצידם שלא לרשום בישיבות תלמידים שלא מגיעים מתוך המסגרת הישיבתית ושלא יפגעו בזכויות בחורים שבחרו להתגייס.[17] בתום המלחמה ולבקשת נציגי המפלגות הדתיות והמגזר החרדי, הורה ראש הממשלה ושר הביטחון דוד בן-גוריון על הסדר קבוע. ב-9 בינואר 1951 כתב למנהל משרד הביטחון ולרמטכ"ל: "על יסוד סעיף 12 בחוק שירות בטחון, שחררתי בחורי הישיבה משירות סדיר. שחרור זה חל רק על בחורי הישיבה העוסקים בפועל בלימוד תורה בישיבות, וכל עוד הם עוסקים בלימוד תורה בישיבות."[16]

בשנת 1954 הורה שר הביטחון, פנחס לבון לגייס תלמידי ישיבות לאחר שלמדו בישיבה ארבע שנים. בעקבות מחאה מצד ראשי הישיבות, הורה ראש הממשלה משה שרת על ביטול הוראה זו.

בסוף שנות ה-50 הונהג שירות צבאי מקוצר לבני ישיבה שהחליטו בגיל מבוגר להתגייס.[16]

בשנת 1968, בהחלטה של ועדת שרים שדנה בנושא, הוחלט להגביל הצטרפות ישיבות חדשות להסדר ואת היקף המצטרפים אליו,[18] מכסה שהועמדה ב-1975 על 800 בני ישיבות והוסרה במסגרת ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו בשנת 1977.[16]

מטרת דחיית השירות הייתה, ליצור סטטוס קוו (כחלק מהסטטוס קוו הכולל עם הדתיים) מסוים עם "היישוב הישן" שהיה קיים בארץ ולמנוע עימותים מבית. ברקע הייתה גם השאיפה לאפשר לתלמידי הישיבות החרדים, שהיו אז מעטים יחסית, להמשיך ולשאת את לפיד הישיבות הגדולות באירופה, שחרבו בשואה.
נערך לאחרונה על ידי אני פה בתאריך 02 יולי 2018, 15:56, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 02 יולי 2018, 15:56

אני פה כתב:בקום המדינה היה חוק שרק כמה מאות 400 או 800 מקבלים דיחוי מי שנקרא תורתו אומנותו והשאר מתגייסים.

נכון, אבל יש איזה מוסמך ומקור שהחזו"א היה מתערב בזה?
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 יולי 2018, 15:58

דבריו של ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו בפתח ישיבת סיעת הליכוד

״אנחנו נביא היום את חוק הגיוס לקריאה ראשונה. זה חוק טוב ומאוזן. אנחנו עוסקים לא בכותרות אלא בתוצאות. והכוונה היא לטפל בשיוויון בנטל.
אני רוצה להסביר מהו הנטל.

הנטל הראשון הוא נטל כלכלי עצום. תקציב הביטחון הכולל שלנו, אני כולל בזה לא רק את צה״ל אלא גם את המוסד והשב״כ ועוד כמה הוצאות ביטחוניות שלנו, התקציב הזה הוא בערך 20 מיליארד דולר. זה בערך שליש מהתקציב של רוסיה. לישראל יש נטל תקציבי אדיר ורק מקצתו, קצת יותר מ-15%, מגיע מארה״ב. הרוב נופל על כתפי אזרחי ישראל. איך נממן את זה? נממן את זה על ידי כלכלה צומחת ועל ידי השתתפות של אזרחי ישראל בשוק העבודה.

לכן השיוויון בנטל הראשון הוא השתתפות בשוק העבודה, דבר חשוב מאוד שאנחנו מקדמים אותו במדיניות שלנו. האבטלה היא בשפל של כל הזמנים, ההשתתפות של ציבורים שלמים שהיו מחוץ לשוק העבודה היא בשיא של כל הזמנים - וזאת מגמה עולה ואנחנו מטפחים את זה.

הנטל השני הוא לטפל בצרכי הצבא. לכן שר הביטחון עשה דבר חשוב מאין כמוהו, הוא פשוט הלך לצבא ושאל: מה אתם צריכים? והוא קיבל תשובה. והיום אנחנו מצביעים בעצם על מה שהצבא צריך או חושב שהוא צריך.

וזה דבר שהוא נכון, הוא בא ומגדיל את ההשתתפות של הציבור החרדי בשירות הצבאי. אני חייב להגיד לכם שזה הולך וגדל כל השנים, זה גדל כל עוד אנחנו עושים את זה בהבנה, בהידברות ולא בכפייה גסה.

לכן יש כאן חוק שהוא נכון ומאוזן. מצד אחד אנחנו מקדמים במדיניות שלנו את השתתפות בשוק העבודה ומצד שני אנחנו באים עם החוק הזה להמשיך לעודד את העלייה בהשתתפות של הציבור החרדי בשירות הצבאי לפי צרכי הצבא.

החוק הזה כמובן אני מקווה שיעבור ואפילו בתמיכה גדולה. אני הייתי רוצה שנעביר אותו בהקדם האפשרי ונפתור את הבעיה הזאת, להתוות דרך לשנים הבאות.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 02 יולי 2018, 16:03

אני פה כתב:החוק הזה כמובן אני מקווה שיעבור ואפילו בתמיכה גדולה. אני הייתי רוצה שנעביר אותו בהקדם האפשרי ונפתור את הבעיה הזאת, להתוות דרך לשנים הבאות.

בהממשלה קוראים לחוק הזה "פתרון בעיות החרדים" רח"ל.
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 יולי 2018, 16:10

חזן כתב:
אני פה כתב:בקום המדינה היה חוק שרק כמה מאות 400 או 800 מקבלים דיחוי מי שנקרא תורתו אומנותו והשאר מתגייסים.

נכון, אבל יש איזה מוסמך ומקור שהחזו"א היה מתערב בזה?

מי שחתם על זה לא אחר מהרב דושינסקיא מהעדה החרדית ושאר רבני ישראל קודם קום המדינה ואף חתמו על אימונים לבחורי ישיבות:

סדר והסכם

א. הרבנים הראשיים, ראשי הישיבות והמרכז המפקד לשרות העם בירושלים קובעים באופן עקרוני ומוחלט, שבני - ישיבות פטורים מכל חובת גיוס ושרות בצבא.

ב. אולם, נוכח המצב החמור בשטח הבטחון כירושלים, המאיים ח"ו בסכנה מוחשית - מסכימים הרבנים וראשי הישיבות, כי חובת כל יהודי להחלץ להגנת העיר וקובעים, בתור הוראת שעה, את ההסדר הבא בנוגע לתלמידי הישיבות:

1) בני-הישיבה,שבגיל 17-22 (ועד בכלל) יקבלו אימונים במרוכז, במסגרת מיוחדת שתקבע לשם כך, במשך זמן שלא יעלה בשום פנים על שלושה ימים אימון מרוכז ו-24 שעות בחודש לכל היותר לשם חידוש הידיעות. עם קבלת האימונים יהיו פטורים מכל חובת גיוס, לא מלא ולא חלקי. מקום האימונים ייבחר בהסכמת ראשי הישיבות.

2) בני ישיבה, שבגיל 23 ומעלה יקבלו אימונים באופן הנ״ל , ולאחר ל'ג בעומר יתחייבו להתגייס לחיל משמר עירוני, בתפקידי שמירה בלבד, למשך זמן שלא יעלה על 15-12 שעות לשבוע. הם יימצאו תחת פיקוד דתי. ותפקידם ירוכז רק בירושלים, באיזורים מסויימים ובסביבותיהם, ולא יצאו לעמדות הקדמיות. השירות ייעשה מתוך הקפדה חמורה בנוגע לחוקי הדת והמוסר היהודי.

3) יוצא מכלל זה מספר בני ישיבה מצויינים, שפטורים מכל חובת גיוס, (אלה יקבלו אישור מיוחד מאת כבוד הרבנים הראשיים).

4) מגידי-שעור, מלמדים ומפקחים רוחניים - פטורים מכל חובת גיוס.

5) תועבר בקורת אישית קפדנית בין תלמידי הישיבות לשם קביעה סופית של אלה מהתלמידים, שיש להם הזכות הנ״ל.

6) ראשי הישיבות מסכימים ומתתייבים לבלי להפריע לכל התלמידים שיתנדבו מרצונם הטוב לצורות שירות פעילות יותר. לתלמידים אלה יישמרו כל זכויותיהם בישיבה, ללא אפליה.

7) כל תלמידי הישיבה יתיצבו בתחנת התיצבות מיוחדת, יעברו בדיקה רפואית ויקבלו כרטיס מתאים.

8) ראשי הישיבות מתחייבים לא לקבל תלמידים בגיל הגיוס, חוץ מאלה שעוברים מתלמוד תורה לישיבה או מישיבה לישיבה.

ג. בכדי להוציא לפועל את ההסדר הנ"ל מוקמת ועדה משותפת ומתמדת מראשי-הישיבות ומרכז המפקד לשרות העם בראשותם של הרבנים הראשיים.

ד. ההסכם הזה אינו ניתן לשום שינוי בלי הסכמת הועדה הנ"ל.

החותמים: הרב יצחק אייזיק הלוי הרצוג - הרב הראשי לישראל ונשיא ועד הישיבות; הרב בנציון מאיר חי עוזיאל - הראשון לציון; הרב יוסף צבי דושינסקי - גאב"ד העדה החרדית; הרב איסר זלמן מלצר - יו"ר ועד הישיבות; הרב יעקב משה חרל"פ - ראש ישיבות מרכז הרב; הרב יחיאל מיכל טוקצינסקי - ראש ישיבת עץ חיים; הרב אליעזר פינקל - ראש ישיבת מיר; הרב יחזקאל סרנא - ראש ישיבת חברון וחבר ועד הפועל של ועד הישיבות; הרב יעקב חנוך סנקביץ - ראש ישיבת גור וחבר ועד הפועל של ועד הישיבות; מאיר רבינוביץ - מפקד הצבא באיזור ירושלים בתקופת מלחמת העצמאות.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 02 יולי 2018, 16:19

אתה כותב וכותב... רק לא לענות על שאלתי: איפה נכנס כאן החזו"א?
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 יולי 2018, 16:21

החזון איש נפגש עם בן גוריון על הנושא הזה של פטור לבני ישיבות וגיוס בנות.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 02 יולי 2018, 16:23

אני פה כתב:החזון איש נפגש עם בן גוריון על הנושא הזה של פטור לבני ישיבות וגיוס בנות.

אוקיי הבנתי...
יכלת לכתוב בקיצור 'אין לי תשובה'...
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 02 יולי 2018, 16:31

חזן כתב:
לב טוב כתב:אז למה החזו"א ורב שך לא הבינו את זה, ועשו חוק של תורתו אומנותו.

מתי עשה החזו"א החוק הזה?

זה מה שהחזו"א דרש בפגישה עם בן גוריון.
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 02 יולי 2018, 16:35

החזו"א דרש בפגישתו עם בן גוריון שהעמדה החילונית עליה להתקפל בפני העמדה החרדית
ושלא יוכלו החילונים לדרוש להנחיל את ערכיהם המדומים על בני היהדות הנאמנה,
ובדבר גיוס בנות שעמד אז על הפרק דרש ממנו כי יפטור כליל בנות חרדיות אף משירות לאומי
וכן על ההסדר לבחורי הישיבות שבחור ישיבה יוכל לדחות גיוסו,
משום מה החזון-איש לא זכה להבין את מה שכל מבין-בעם מתחיל יודע ומבין כי לעשות הסדר 'תורתו-אומנותו'
לבחורי ישיבות הרי זה מקריב על מזבח הגיוס את הספרדים המסכנים שעפו מישיבות
גזענים מגעילים!
בשם הדאגה לספרדים אתם מתרגמים כל בחור שנשר מישיבות ישר בסטיגמה: "ספרדי", בושו והיכלמו.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 יולי 2018, 18:16

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן אמר היום (שני) במליאת הכנסת כי "יהדות התורה תצביע היום נגד חוק הגיוס החדש. שלא תחשבו לרגע שזה שלפיד בעד, אנחנו נשנה את עמדתנו". הוא הוסיף כי "לא נוכל להסכים לשום חוק שיגביל לומדי תורה בשום צורה. אם החוק הזה כפי שהוא יעבור שלוש קריאות אנחנו נפרוש מהקואליציה".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 יולי 2018, 18:20

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:בשם הדאגה לספרדים אתם מתרגמים כל בחור שנשר מישיבות ישר בסטיגמה: "ספרדי", בושו והיכלמו.
יכול להיות שיש כאן פסיכולוגיית המונים מתוחכמת שקודם הולכים להוציא שם רע על הספרדים כאילו הם "מתפתים" בקלות לכל גייס, וזה גרם לספרדים להיות קנאים יותר מהקנאים בעניין הזה. (כידוע שכל ה"מבינים בעם" מתייצבים בצנעה להגיש דיחוי, וכל המספרים של ה"לא מתייצבים" זה כנראה ספרדים...)
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 יולי 2018, 18:21

החזון איש היה מנהיג היהדות החרדית בזמן קום המדינה, ואם הסדר תורתו אומנותו הוסדר בתקופתו, אז בטוח שזה היה בהכוונתו.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 יולי 2018, 18:25

וכל הצעירים שמזדעזעים מכל הגזירות הנוראות אני מציע להם ללמוד קצת הסטוריה.
וכידוע שלאחרונה ר' צבי רוטברג סיפר סיפור הסטורי כלשהו מאביו על הנהגת ועד הישיבות בראשות הגר"י אברמסקי, והם השתדלו להשתיק את זה כדי שח"ו הצעירים המוסתים לא יתבלבלו עם העובדות וח"ו יתקררו ביראת שמים כשישמעו מה הורה הגר"י אברמסקי זצ"ל...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 יולי 2018, 18:57

משולש כתב:
מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:בשם הדאגה לספרדים אתם מתרגמים כל בחור שנשר מישיבות ישר בסטיגמה: "ספרדי", בושו והיכלמו.
יכול להיות שיש כאן פסיכולוגיית המונים מתוחכמת שקודם הולכים להוציא שם רע על הספרדים כאילו הם "מתפתים" בקלות לכל גייס, וזה גרם לספרדים להיות קנאים יותר מהקנאים בעניין הזה. (כידוע שכל ה"מבינים בעם" מתייצבים בצנעה להגיש דיחוי, וכל המספרים של ה"לא מתייצבים" זה כנראה ספרדים...)

כל אותם מפגינים שצועקים היום להציל את מפעל חייו של הגרע"י וכאילו הולכים להתפלל על קברו, הם אותם אלו שארגנו הפגנה נגדו לפני שבע שנים על פסק הגיורים...
סמל אישי של המשתמש
משולש

תמונות מעצרת בני התורה הספרדים

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 02 יולי 2018, 19:24

הרבנים.JPG
הרבנים.JPG (44.91 KiB) נצפה 12617 פעמים
שופר.JPG
שופר.JPG (40.48 KiB) נצפה 12617 פעמים
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 02 יולי 2018, 19:29

בימת הכבוד
קבצים מצורפים
הבמה.JPG
הבמה.JPG (73.35 KiB) נצפה 12615 פעמים
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 יולי 2018, 20:43

דברים נוקבים מפי נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגר״ש כהן שליט״א • צפו
יעקב אבוביץי״ט בתמוז תשע״ח20:23
0 תגובות
״הרבה צועקים, כמו היום שהלכו להפגנות הללו. מה זה השטויות האלו? מי מתיר להם לפלג את עם ישראל? אם בגללם ש״ס תרד, מסכנים, הם עתידים לתת את הדין למעלה בשמים. הקב״ה זיכה אותנו שתנועת ש״ס תמיד עשתה רק איך שמדריכים אותה"

צפו: https://jumbomail.me/j/ln0Y49QHtkOrP0h
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 יולי 2018, 21:31

עשר עשר, יש לך תמונות מהקהל?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 יולי 2018, 21:38

עצרת.jpeg
עצרת.jpeg (129.03 KiB) נצפה 12553 פעמים
קהל אלפים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 02 יולי 2018, 21:56

בבקשה משולש נא לא להיכנס לדקויות ולהתחיל לספור מספרים אם יש פה חמש מאות או חמש מאות אלף איש.
זה לא משנה לענינינו...
מותר לספרדים להתפלל על גזירת הגיוס ובפרט שיש גזירה, ויה"ר שתפילתם תתקבל ברצון, ויצליחו הנציגים המסורים להכניס את השינויים הנכונים בפרטי החוק בעת הכנתו לקריאה שניה ושלישית.
אכי"ר.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 02 יולי 2018, 22:25

ומה אכפת לך, אם יתבטל החוק בכלל, ויחזור המצב לקדמותו כמו שהיה יותר משישים שנה?
עברי אנוכי

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G], moshe chaim, אני פה, גאליציינער, דודגדול, טהרנו, ירושלים של מעלה, ירושלמי בנשמה, שומע ומשמיע, שיך ו־94 אורחים