! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 28 אוגוסט 2018, 21:06

ח"כ ישראל אייכלר במהדורה המרכזית ב"קול חי": לצבא לא חסר חיילים, לתל אביב לא חסר גשר שיבנה דווקא בשבת. השלטון החילוני רוצה לחלן את החרדים. המשטר הממומן ע"י הרפורמים רוצה לעקור את הכל.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 28 אוגוסט 2018, 21:13

https://forum.otzar.org/viewtopic.php?f=51&t=41773

קונטרס "מלחמת הרוח" להורדה - התמודדות מושכלת מול פגעי הזמן
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 28 אוגוסט 2018, 21:21

יעבץ כתב:אם תכתוב 'נקודה' ו'סימן קריאה' שוב ושוב זה לא משכנע יותר...
אם דבריך הם נכונים, אין צורך בשום אמצעי עזר. ואם לאו, זה לא יעזור.

תכל'ס. הציבור משום לא השתכנע שהמגמה כיום להעביר על דתינו הוא גדול יותר מאת קום המדינה.
כל הקורא את 'פאר הדור', או תולדות הרב מבריסק, או את כתבי ר' משה שיינפלד, רואה בהכרח שהדברים היו ממש להיפך. והמגמה להעביר על הדת היתה אז הרבה יותר חמורה מהיום.
את דרכי המלחמה למדנו מגדולי הדור, לא להלחם 'חזיתית' עם ה'פריץ', כפי שלא עשינו זאת מעולם בגלות, אלא רק ע"י שתדלנות ורצי כסף. וכן גם ננהג עם ה'פריצים' מרשעי עמינו.

גם בפולין/רוסיה/וליטא היו גזירות שבהחלט נחשבות כ'גזירות שמד', הרבה יותר מחוק הגיוס דהאידנא, ומעולם לא נלחמו חזיתית מול הממשלה, וססמאות של 'חשמונאים' לא עלו שפתותיהם של גדולי ישראל - (למעט פעם אחת שהחפץ חיים התאונן שלא נלחמו נגד הקומונסטים במסירות נפש - אשר מהותם באמת היה רק להעברת הדת כידוע).

כך שכל הברבורים שלכם, למרות שתחזרו עליהם שוב ושוב לא משכנעות אף אחד.
יש ב"ה גדולי ישראל המנהיגים את כלל ישראל, ואליהם כלל ישראל נשמע.
[וגם אם יש יחידים הסוברים אחרת, כבודם במקומם מונח. שתלמידיהם ילכו בעקבותיהם - כפי שראוי לעשות. אולם הכלל כולו, ילך לאחר הנהגות הרוב, כפי שהיה בכל הדורות].
היה ברוך.
כתיבה וחתימה טובה.

בפולין רוסיה ליטא - בדרך כלל גם לא הלכנו לבחירות ולא הצגנו מועמדים, לא הקמנו קואליציות ולא חתמנו הסכמים ודילים. לא עשינו הפגנות אפילו לא שקטות. כל פעם עשינו את המרב שיכולנו, לפי הענין, ואף פעם ציבור היראים לא נהג מראש ביאוש ותבוסתנות ונחיתות, ואכן פעמים רבות לא יכולנו לעשות כמעט כלום בין השאר גם בגלל שיתופי פעולה של אנשים מתוכנו...
כל גדול בישראל שמביע את דעתו שלא כדעת פלג דגל התורה, מיד מקוטלג למיעוט. ומצרפים וסופרים ב"רוב" רק את מי שמתיישר.
כאן בארץ, עשרות שנים, גדולי ישראל שהיו מקובלים על הרוב באופן אמיתי וטבעי, הורו בדרך כלל על התנגדות עקשת לדברים מסוג זה, וודאי שלא העלו על דעתם שיתוף פעולה אפילו לא פסיבי. על דברים הרבה פחות משמעותיים פרשו מקואליציות והפילו ממשלות. בילדי טהרן במחנות העולים ובשירות לאומי, היתה כאן מלחמה של ממש, למרות שהיינו מעטים וחלשים. אל תשכתבו את ההיסטוריה.
חשמונאים ומסירות נפש והתמסרות בכלל, אצלך אולי הן סיסמאות, אצל עם ישראל אלו אמונות יסוד, שעליהם התקיים. לפי המהלך שלך, בגירוש ספרד ובמסעי הצלב היינו כבר צריכים להתנצר למראית עין, בגדר הרע במיעוטו.
הכלל בסופו של דבר ילך כמו שילך, זה לא הנושא, ודעת הרוב והמיעוט גם לגבי הליכה אחרי הנהגה כזו או אחרת תלויה באלפי דברים כולל הדיון כאן. הכל יכול להשתנות ברגע אחד, או בשנה אחת או בעשרים. הכל בנוי היום על צירופים של אינטרסים כוחנות ותעמולות. אני מקווה שכולנו מאמינים שיש מנהיג לבירה ולא יטוש ה' עמו, וכל אחד צריך לפעול לה' ולתורתו בכל כוחו בעצת רבותיו שלו. אם הוא איש מפלגתי ולמפלגתו יש מועצה וודאי צריך הוא ללכת אחריה בענינים מפלגתיים. ונא ישתדל ללכת אחריה ולא להוליך אותה.
ברכה מרובה גם לך וכל טוב. ולא יזיק לך לכתוב בנימוס, זה יותר משכנע...
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 28 אוגוסט 2018, 21:51

כל הרשימה של רוב גדולי הראשי ישיבות שתמכו בחוק טל, מלבד הרב אלישיב והרב שטינמן, לשיטתך סרו מן הדרך המקובלת מדור דור? על כולם היו איומים? ומכולם הח"כ העלימו הפרטים?
הגאון ר' משה יהודה שלזינגר ראש ישיבת קול תורה
הגאון ר' חיים שאול קרליץ גאב''ד שארית ישראל
הגאון ר' יהודה שפירא מראשי כולל חזון איש
הגאון ר' דוד יצחק מן ראש ישיבת כפר חסידים
הגאון ר' ניסים קרליץ מראשי כולל חזו''א וגאב''ד בבני ברק
הגאון ר' משה מרדכי פרבשטיין ראש ישיבת חברון
הגאון ר' חיים קמיל ראש ישיבת אופקים
הגאון ר' גרשון אדלשטיין ראש ישיבת פוניבז'
הגאון ר' דוד כהן ראש ישיבת חברון
הגאון ר' רפאל שמואלביץ מראשי ישיבת מיר
הגאון ר' ברוך דב פוברסקי ראש ישיבת פוניבז'
הגאון ר' משה שפירא
הגאון ר' יצחק אזרחי מראשי ישיבת מיר
הגאון ר' ברוך ויסבקר ראש ישיבת בית מתתיהו
הגאון ר' דב שוורצמן ראש ישיבת בית התלמוד
הגאון ר' יהושע ארנברג ראש ישיבת חדרה
הגאון ר' יגאל רוזן ראש ישיבת אור ישראל
הגאון ר' גבריאל יוסף לוי ראש ישיבת באר התורה
הגאון ר' יששכר מאיר ראש ישיבת הנגב
הגאון ר' צבי דרבקין ראש ישיבת גרודנא
הגאון ר' יהודה עמית ראש ישיבת קרית מלאכי
הגאון ר' יהודא עדס ראש ישיבת קול יעקב
הגאון ר' אביעזר פילץ ראש ישיבת תפרח
הגאון ר' ברוך מרדכי אזרחי ראש ישיבת עטרת ישראל
כמו כן הגאון ר' שלמה וולבה כתב מכתב מיוחד.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 28 אוגוסט 2018, 22:12

עוד מעט הוא יביא לך רשימה יותר ארוכה של רמי"ם שהתנגדו לחוק טל.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 28 אוגוסט 2018, 22:15

מה זה אמור להביע?
אפשר לדעת כיצד הסקת זאת מדברי?
יש כל מיני סיבות לחתום/להסכים/להתנגד/להצטרף - בזמן כלשהו לכל מיני דברים, ובבוודאי שאי אפשר להסיק כלום מכל הצטרפות כזו או אחרת.
בתוך דברי הזכרתי גם דברים שרבים וטובים אמרו לגבי חוק טל, - איך יצא לך מכך שכל מי שאולי תמך אז מסיבות כאלו ואחרות פרש מהדרך. פליאה גדולה בעיני.

האם כל אלו כאן שמדברים כאן תמיד נגד הפנגות - מוכרחים להסכים שכל מי שאי פעם השתתף בהפגנה הוא קיצוני? (כנראה זה כולל גם את כל הרשימה הזו)

אם באמת נכונה ומעודכנת הרשימה (אגב, לדעתי היית יכול לעשות רשימה יותר ארוכה, אם היית מצרף את כל השלבים, כפי שעשית לגבי הרב אלישיב), האם משום כך אתה מעיז לטעון שכל אלו שברשימה היו תמיד בעד פשרות, ולא חשבו שצריך להלחם על כלום? האם אתה מעיז לטעון שכל אלו שברשימה מסכימים שאנחנו עכשיו נפעל למען חוק שמטרתו להביא לגיוס של רוב בחורי הישיבות? חס ושלום! אולי למשל תגש לשאול את הרב עדס בענין?
אפשר לערוך רשימות גם של מאות תלמידי חכמים לכל דבר שתרצה. היו שתמכו והיו שהתנגדו היו שהסכימו בדיעבד והיו שהסכימו ולבסוף התחרטו, היו שחתמו בלי לברר כי לדעתם לא היה צריך לברר. היו שחתמו אך לא הסכימו עם כל התהליך ומן הסתם יש כאלו שאז התנגדו והיום תומכים. אי אפשר להסיק שום דבר מכך.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 28 אוגוסט 2018, 22:28

הרבנים האלו חתמו על הכרוז תמיכה בחוק ולכן הבאתי אותם, והכוונה שלי שגם בחוק טל היו החרדים בקואליציה והיה להם תוקף לומר שלא הולכים לשום פשרה ובכ"ז תמכו בחוק.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 29 אוגוסט 2018, 23:06

ישראל היום: לקראת הסכמה, מסתמנת פשרה במשבר חוק הגיוס.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 30 אוגוסט 2018, 14:52

טוכפלד חושף ב"ישראל היום": המשבר סביב חוק הגיוס מתקרב לפשרה, יעדי הגיוס ייקבעו למרות התנגדותו של ליצמן, אך אם החרדים לא יעמדו במכסות, החוק לא יבוטל אוטומטית בעוד 6 שנים. הערכה: ליברמן יאמץ את הפשרה.

עוד מטוכפלד: במערכת הפוליטית אומרים כי סלילת הדרך שהביאה לפשרה התרחשה השבוע, כאשר מועצת גדולי התורה הדיחה את המזכיר הרב מרדכי שטרן, הנחשב לבעל דעות בלתי מתפשרות, ומינתה את הרב יעקב ולצר, שנחשב מתון.

טוכפלד ב"ישראל היום ": במהלך אחת הישיבות נשאל ליברמן על ידי ח"כ מקלב אם יהיה מוכן לרכך את נוסח החוק כך שלא יפקע מייד במקרה של אי עמידה ביעדים, אלא יאפשר לממשלה לקבוע יעדים אחרים. תשובתו היתה חיובית.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי טוב ומטיב » 30 אוגוסט 2018, 14:58

אני פה כתב:טוכפלד חושף ב"ישראל היום": המשבר סביב חוק הגיוס מתקרב לפשרה, יעדי הגיוס ייקבעו למרות התנגדותו של ליצמן, אך אם החרדים לא יעמדו במכסות, החוק לא יבוטל אוטומטית בעוד 6 שנים. הערכה: ליברמן יאמץ את הפשרה.

עוד מטוכפלד: במערכת הפוליטית אומרים כי סלילת הדרך שהביאה לפשרה התרחשה השבוע, כאשר מועצת גדולי התורה הדיחה את המזכיר הרב מרדכי שטרן, הנחשב לבעל דעות בלתי מתפשרות, ומינתה את הרב יעקב ולצר, שנחשב מתון.

טוכפלד ב"ישראל היום ": במהלך אחת הישיבות נשאל ליברמן על ידי ח"כ מקלב אם יהיה מוכן לרכך את נוסח החוק כך שלא יפקע מייד במקרה של אי עמידה ביעדים, אלא יאפשר לממשלה לקבוע יעדים אחרים. תשובתו היתה חיובית.

יו"ר 'יש עתיד' מגיב לפרסום מתווה הפשרה המסתמן בין ליברמן למפלגות החרדיות בנושא חוק הגיוס, ומנסה לאתגר את שר הביטחון: "היה ברור שנתניהו יכנע לחרדים, אבל אין לי ספק שליברמן לא יסכים לשינוי שמשמעו בגידה במתווה של צה"ל"
יו"ר 'יש עתיד' מגיב בחריפות לפרסום על הפשרה המסתמנת סביב חוק הגיוס אומר: "מדובר בביטול הסנקציות הפליליות. היה ברור שנתניהו יכנע לחרדים".

הוא הוסיף: "אין לי ספק שליברמן לא יסכים לשינוי שמשמעו בגידה במתווה של צה"ל. אם יסכים לא יוכל להגיד מילה זה מילה".

במקביל, ח"כ עודד פורר מ'ישראל ביתנו' הבהיר הבוקר: "לא קיבלנו שום פניה, לא דיברו איתנו ואיננו יודעים במה מדובר".

על פי הפשרה המוצעת, החוק ישונה מעט, כך שבמקום לקבוע כי אם לא יעמדו החרדים ביעדי הגיוס יפקע תוקפו של החוק אחרי שש שנים, ייכתב כי הממשלה תהיה רשאית לקבוע בחוק יעדי גיוס מתאימים, כך נחשף הבוקר ב'ישראל היום'.

הנוסח טרם נקבע סופית, אולם העיקרון שלפיו החוק לא יפקע מאליו יובא בקרוב לפתחם של חברי מועצת גדולי התורה לקראת הכרעה. לדברי הפרשן מטי טוכפלד, בקואליציה מעריכים כי גדולי ישראל יאשרו את המתווה, שכבר קיבל הסכמה עקרונית של מערכת הביטחון. עדיין לא ברור כיצד יגיב שר הביטחון ליברמן להצעה, אולם בכירים בקואליציה מעריכים כי בסופו של דבר תושג הסכמה בעניין

על פי הדיווח, במהלך אחת הישיבות האחרונות של ועדת חוק הגיוס, בראשות יו"ר הקואליציה ח"כ אמסלם, נשאל שר הביטחון אביגדור ליברמן על ידי ח"כ אורי מקלב אם יהיה מוכן לרכך את נוסח החוק כך שלא יפקע מייד במקרה של אי עמידה ביעדים, אלא יאפשר לממשלה לקבוע יעדים אחרים. תשובתו היתה חיובית.

למרות זאת, לא בטוח כי יסכים למהלך. בעבר אמר שר הביטחון כי לא יסכים לשנות בחוק "אפילו אות אחת", כלשונו. עם זאת, בכירים בקואליציה סבורים כי יש סיכויים סבירים מאוד, לדעתם, שליברמן יאמץ בסופו של דבר את ההצעה ויאשר להעביר את החוק.
טוב ומטיב

הודעה שלא נקראהעל ידי זלמן1 » 30 אוגוסט 2018, 20:27

מתי מרדכי שטרן הודח? ומתי יעקב ולצר מונה במקומו?
זלמן1

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 30 אוגוסט 2018, 21:36

מישהו בבקשה יכול להסביר, מה זה משנה?
אם אין התנגדות לכללות החוק, מה הבעיה הגדולה בסעיף הזה?
מה מפריע כל כך שאם לא יעמדו ביעדים יפקע החוק בעוד שש שנים, הלא אפשר אז לעשות חוק חדש.
למה זה כל כך חשוב שיהיה כתוב כבר בחוק הזה שהממשלה יכולה להתאים את היעדים אם לא עומדים בהם?
הרי גם אם יכתבו כך הממשלה תוכל להתאים ותוכל לא להתאים וגם הבג"ץ יכול לפסול אם יהיו אז שינוים.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 30 אוגוסט 2018, 21:46

אם יהיה כתוב, בג"ץ לא יתן בשום אופן לשנות, ואם לא יהיה כתוב זה ספק.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 30 אוגוסט 2018, 21:54

למה לא יתן, החוק פוקע. ואז צריך חוק חדש.
להפך הבגץ דורש שיהיה חוק.
עד שבא הבג"ץ לא היה חוק וכולם הסתדרו.
אם כתוב, הבגץ יכול לפרש איך שהוא רוצה ולהגיד לממשלה מה מותר לעשות ומה לא.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 30 אוגוסט 2018, 22:20

אני חושב שזו פליאה עצומה
ועד שמישהו כאן יתן תשובה טובה אכתוב מה שעלה בדעתי, באמת שאין לי מידע בנידון, אבל אין לי תשובה אחרת.
אם למישהו יש פירכא ברורה על התשובה הזו או שיש לו תשובה טובה יותר, נשמח לדעת.
יתכן שלפחות חלק מהאדמורי"ם חברי המועצת פשוט לא מסכימים יותר לכל המהלך, לא רוצים ולא יכולים לשתף פעולה עם חוקים שעושים הכל כדי לגייס עשרות אלפי חרדים בשנים הבאות ולשנות את הציבור החרדי, והסעיף המדובר לא באמת מעלה או מוריד.
אם באמת יש גדולי תורה שמסכימים לחוק, כנראה שיטתם שאין שום ברירה ולדעתם כשאין ברירה מותר לשתף פעולה עם דברים חמורים כאלו, עם הסעיף או בלי הסעיף.
כל ההתפלפלות הזו על פקיעת החוק בעוד שש שנים כן או לא, אולי זה ניסיון סרק של עסקנים ועיתונאים שמעלים בדעתם למסמס בזה את ההתנגדות ולשבש דעת הקהל.
אם זה כך נקווה שלא יצליחו וגדולי התורה יגידו ויורו את דעתם בלא כחל ושרק כל אחד כשיטתו.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 31 אוגוסט 2018, 11:54

על רקע חוק הגיוס והמחלוקת סביב גיוס חרדים לצבא, צה"ל והאגף המדיני־ביטחוני במשרד הביטחון צפויים לצאת בתקופה הקרובה בקמפיין עידוד גיוס חרדים לצבא בתקשורת החרדית, כך נודע ל"ישראל היום".
בצה"ל מציינים שהכוונה היא לבנות קמפיין גיוס מדויק לאוכלוסייה החרדית, שבמסגרתו יוסבר מדוע חשוב לשרת בצבא, מה השירות יכול להעניק למשרתים ואת האפשרות לשרת בצה"ל ולא לזנוח את האמונה ואת הדת. הקמפיין נועד, בין השאר, להפיג חששות מפני הגיוס.

בצה"ל מעריכים שאם הצבא יפעל נכון, מגמת הגידול במספר החרדים המשרתים בצבא תימשך. עוד מעריכים ששנת 2018 תסתיים עם גיוס של יותר מ־3,000 חרדים לצבא, לאחר שבשנים האחרונות לא עמד הצבא ביעדי גיוס החרדים. כך, למשל, ב־2017 התגייסו לצבא רק 2,850 חרדים, בעוד רף הגיוס שנקבע עומד על 3,200. לשנת 2018, אגב, לא נקבע יעד גיוס.

חצי הכוס המלאה היא שבעשור האחרון הוכפל מספר החרדים שמתגייסים לצבא. בשנת 2010 התגייסו כ־300 חרדים בלבד, וכיום משרתים בצה"ל כ־9,000 חרדים, אם כי לא כולם בני 18 אלא כאלו שהתגייסו בין הגילים 18 ל־24.

"הצבא צריך את כל החרדים", אומרים בצה"ל, "צריך לשמר את עקרון צבא העם ויש אפקטיביות גדולה בגיוס החרדים, שתורם גם למשק ולחברה. זה גדול מהשאלה למה הצבא צריך את החרדים".

בתוך כך, כפי שפורסם ב"ישראל היום", בצה"ל שוקלים לפתוח פלוגת חרדים נוספת, בחטיבת גולני, בנוסף לפלוגות בגבעתי ובצנחנים. ההחלטה על המהלך צפויה להתקבל בשבועות הקרובים, ובצה"ל בוחנים אם אפשר לפתוח את הפלוגה בלי לפגוע במסגרות הלחימה הנוספות שבהן משתלבים החרדים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 31 אוגוסט 2018, 13:49

מענין לענין באותו ענין:

ליבתם אומנותם: עלייה חדה בכמות התלמידים בחינוך הממלכתי-חרדי

הם לומדים לימודי ליבה לצד לימודי קודש - ובעיקר מתכוונים למצות את הפוטנציאל בשוק העבודה בעתיד • שיא של 6,000 תלמידים ילמדו בתשע"ט בבתי"ס ממלכתיים־חרדיים • בנט: "כבר ניתן לראות את השינוי"

נועם (דבול) דביר פורסם ב: 30.08.2018 23:21 עודכן ב: 31.08.2018 01:02

עלייה במספר התלמידים בזרם החינוך הממלכתי־חרדי הלומדים לימודי ליבה מלאים: מספר התלמידים החרדים במסגרת בתי הספר הממלכתיים־חרדיים (א'-ח') יגיע בשנת הלימודים הקרובה, תשע"ט, לשיא וצפוי לעמוד על כ־6,000 תלמידים. המשמעות - גידול במספר התלמידים החרדים בבתי ספר רשמיים־ממלכתיים של מערכת החינוך.

בשנת תשע"ד הקים משרד החינוך את מסלול הממ"ח (ממלכתי־חרדי) - בתי ספר שבהם לימודי קודש ברמה רוחנית גבוהה, לצד לימוד המקצועות הכלליים של לימודי הליבה: מתמטיקה, אנגלית, מדעים, שפה, מולדת, היסטוריה ועוד. לכל מקצוע הוגדר היקף מינימלי של שעות למידה, הזהות לחינוך הממלכתי הרגיל. בבתי ספר אלה חלות כל הרפורמות והתוכניות של משרד החינוך כגון צהרונים ו"אופק חדש", תוך התאמות למגזר החרדי ומנגד גם פיקוח הדוק.

לשם השוואה, בשנת הלימודים תשע"ד (2014) עמד מספר התלמידים במוסדות הממלכתיים־חרדיים על 1,322 בלבד - לעומת שנת הלימודים האחרונה תשע"ח (2018), אז עלה מספרם ל־5,652 תלמידים. יש לציין כי מספר התלמידים החרדים בבתי הספר הממלכתיים־חרדיים עדיין נמוך מאוד, שכן בכל בתי הספר (א'-ח') במגזר החרדי לומדים כ־235 אלף תלמידים, שלא כולם לומדים לימודי ליבה מלאים.

"כשניגשים לציבור החרדי בהידברות ובסבלנות, הדברים עובדים. התוצאות מדברות בעד עצמן", אומר שר החינוך נפתלי בנט. לדבריו, "יותר ויותר בתי ספר במגזר החרדי מלמדים את מקצועות היסוד, מתמטיקה, אנגלית, מדעים ועוד, לצד לימודי התורה. הציבור החרדי עובר שינויים ורוצה בעצמו להשתלב במעגלי ההשכלה והתעסוקה".

בנט מדגיש כי "אין סיבה שתלמיד בבני ברק לא ימצה את הפוטנציאל שלו כמו שעושה תלמיד בראשון לציון. מדינת ישראל צריכה להמשיך לעודד את החרדים ללמוד מקצועות יסוד ולהשתלב באוכלוסייה הכללית, תוך שמירה על מאפייניהם הייחודיים. לשמחתי, כבר ניתן לראות שינוי מבורך, ואנו נמשיך להשקיע בכך מאמץ ומשאבים. אנחנו נמשיך לקדם את הציבור החרדי ולהוביל חינוך איכותי ושוויוני לכל ילדי ישראל. כולם ילדינו".

בעיריית ירושלים מצהירים על ביקוש שיא לבתי הספר הממלכתיים־חרדיים. לפני כחמש שנים, אז נפתח המסלול, נרשמו בעיר רק 138 תלמידים, את שנת 2019 יפתחו עם כ־1,000 תלמידים בארבעה בתי ספר ממלכתיים־חרדיים: 643 בנים ו־325 תלמידות בכיתות א'-י"ב.

רשימות המתנה

"הביקוש ניכר ברשימות ההמתנה לבתי הספר הללו", מסביר גורם בעיריית ירושלים. לדבריו, "בבית הספר היסודי לבנות 'בנות ירושלים' קיימת רשימת המתנה של שתי מתמודדות על כל מקום פנוי. נוצר מצב שבו אם הורה רוצה שהילד שלו ילמד בבית הספר, הוא צריך לרשום אותו לגן טרום חובה, ככה שבעוד כמה שנים כשיעלה לכיתה א' הוא יבטיח את מקומו".

בעיריית ירושלים השקיעו כ־12 מיליון שקלים בחינוך הממלכתי־חרדי. משה (שם בדוי), שהבת שלו עולה לכיתה ג', אומר כי "כיום לבנות יש שני מסלולים לאחר הסמינר - הוראה או גרפיקה. אני יודע שהבת שלי מסוגלת ליותר ורוצה לתת לה את האופציה להיות הכל - מדענית, רופאה או מתכנתת. כשהיא לומדת במוסד כזה ויוצאת עם בגרות כמו כל תלמיד בישראל, העתיד שלה ייראה אחרת".

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת אמר כי "לשמחתי, הזרם הממלכתי־חרדי פועל בירושלים בהצלחה רבה, וזאת כמענה לצורך שעלה מן השטח בעקבות פניות רבות של הורים. אנו גאים בכך שמוסדות אלו מאופיינים בחדשנות פדגוגית וברמה גבוהה של לימודי קודש יחד עם כל התוכניות לחדשנות חינוכית שהכנסנו למערכת החינוך הכללית".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 31 אוגוסט 2018, 17:22

מעניין איזה תקשורת תתפתה לסכומי הכסף ותכניס את הפרסומות.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי ליטאי » 01 ספטמבר 2018, 22:06

מה השאלה בכלל, כל אתרי הזבל המתועבים שר"י 'חדרי', 'כיכר', אקטואליק', 'חרדים10' (אם החסרתי עוד אתר אני מבקש את סליחתו) יפרסמו זאת בשמחה תמורת כמה אגורות.
ליטאי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 ספטמבר 2018, 17:18

מרגי: "בתי הספר לחילונים ודתיים, אי של שפיות"

הבוקר פתחו את שנת הלימודים עשרות אלפי תלמידי רשת 'מיתרים' -חינוך משלב בישראל. בתי ספר בהם לומדים יחדיו תלמידים מבתים חילוניים דתיים ומסורתיים

חבר הכנסת מרגי סיים ואמר כי "אנחנו חיים בחברה שכולה תגיות ותווים, מקטלגים אדם על פי המראה. אני רואה בבתי הספר של מיתרים אי של שפיות. יוזמות כאלו מצילות את החברה הישראלית. שומרות על הבית"
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 02 ספטמבר 2018, 20:28

למה כל דבר אתה מכניס לאשכול זה.
ובבקשה לא להסביר לי איך זה מתקשר לגזירת הגיוס.
תפתח אשכול חדש עם הטייטל של גזירת החינוך ושם תכניס את זה.
עוד מעט ישימו כאן גם כל חילול שבת בערד...
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 ספטמבר 2018, 20:30

בשבילך הכל...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי ליטאי » 02 ספטמבר 2018, 20:35

אולי התכוון שכדאי לגייס את ח"כ מרגי (ואף אם התגייס בעבר, לגייסו שוב).
ליטאי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 05 ספטמבר 2018, 18:22

המפלגות החרדיות ידרשו לערוך שלוש שינויים בחוק הגיוס החדש, כך דיווח הבוקר (שני) זאב קם ב'כאן רשת ב'.

לפי הדיווח, הדרישה הראשונה תעסוק בגובה הקנסות שיוטלו על הישיבות שלא יעמדו ביעדי הגיוס, כאשר המפלגות החרדיות ידרשו למתן את גובה הקנסות שיטלו לפי החוק בכל שנה שבה ישיבות לא יעמדו ביעדים.

הדרישה השנייה היא לגבי אחוז העמידה ביעדי הגיוס שיידרש בכל שנה. כיום הישיבות נדרשות לעמוד ב-85 אחוזים מיעדי הגיוס, כאשר לפי הדיווח המפלגות החרדיות ידרשו להקטין את האחוז הנדרש.

הדרישה השלישית עוסקת במספר השנים שיעברו עד לביטול החוק - אם לא יעמדו ביעדי הגיוס. כיום ההצעה היא כי החוק יבוטל אם במשך 3 שנים ברציפות לא תהיה עמידה ביעדי הגיוס ובמקומו יחול חוק שירות ביטחון. המפלגות החרדיות, כך לפי הדיווח של זאב קם, ידרשו להעלות את זה ל-4 או 5 שנים רצופות.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 06 ספטמבר 2018, 17:27

עקב ריבלין ב'בקהילה': "חברי וועדת הגיוס במשרד הביטחון נתנו להבין שחרדים בכלא הוא עניין לא ישים מבחינתם. ועל כך תודה לאנשי הפלג שהפגנותיהם נשאו לפחות תועלת אחת, הן הבהירו שגיוס בכפיה ישתק את המדינה".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 06 ספטמבר 2018, 18:01

אני פה כתב:עקב ריבלין ב'בקהילה': "חברי וועדת הגיוס במשרד הביטחון נתנו להבין שחרדים בכלא הוא עניין לא ישים מבחינתם. ועל כך תודה לאנשי הפלג שהפגנותיהם נשאו לפחות תועלת אחת, הן הבהירו שגיוס בכפיה ישתק את המדינה".

לפני שמישהו יכריח מכאן את ההשקפה המסויימת שלהם, אני רוצה להזכיר שקללה נפלטת מפיו של נהג חילוני תקוע בפקק כלפי כל החרדים האלה לא בטוח ששווה את הרווח. וידוע כמה יש לחשוש מחילול ד'.
אני לא נכנס לעצם הויכוח על הפגנות וגם לא מודה עם דעתו של ריבלין.
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 06 ספטמבר 2018, 18:04

לפעמים ה' מביא את הישועה בדרך הפוכה...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 06 ספטמבר 2018, 18:30

ופרעה קיבל מכות אפילו שעם ישראל היו צריכים לעבור את הגלות......
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 06 ספטמבר 2018, 18:35

גם גיוס בחורי ישיבה זה חילול השם איום ונורא ולכן היה העצרת המיליון. כל בחור שנופל שם ומאבד כל היר"ש שלו זה חילול השם, הפגנות זה גם חילול ה' אבל קח את זה בפורפורציה יש הרבה הפגנות של נכים וכו', הציבור מבין שכל אחד מפגין על מה שבציפור נפשו, כמובן ההכרעה היא בידם של גדולי ישראל. וגם אחרי שנה של קשקשת כאן בפורום כנראה שלא אנחנו המחליטים...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 06 ספטמבר 2018, 18:44

אני פה כתב:עקב ריבלין ב'בקהילה': "חברי וועדת הגיוס במשרד הביטחון נתנו להבין שחרדים בכלא הוא עניין לא ישים מבחינתם. ועל כך תודה לאנשי הפלג שהפגנותיהם נשאו לפחות תועלת אחת, הן הבהירו שגיוס בכפיה ישתק את המדינה".

יעקב ריבלין החליט שזה הסיבה, אני גם אחרון והוא לא ראשון ואני חולק עליו וטוען שדבר זה היה ידוע עוד לפני שנתי גרוסמן פוטר מיתד נאמן.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 07 ספטמבר 2018, 00:47

בבקשה
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 07 ספטמבר 2018, 01:08

אין בעד מה.
העיקר שכולם שמחים.
שנה טובה ועליזה
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 07 ספטמבר 2018, 06:35

עברי אנוכי כתב:בפולין רוסיה ליטא - בדרך כלל גם לא הלכנו לבחירות ולא הצגנו מועמדים, לא הקמנו קואליציות ולא חתמנו הסכמים ודילים. לא עשינו הפגנות אפילו לא שקטות. כל פעם עשינו את המרב שיכולנו, לפי הענין, ואף פעם ציבור היראים לא נהג מראש ביאוש ותבוסתנות ונחיתות, ואכן פעמים רבות לא יכולנו לעשות כמעט כלום בין השאר גם בגלל שיתופי פעולה של אנשים מתוכנו...

בעניין ההצבעה לבחירות באירופה שלפני המלחמה
ברוב המדינות בהם גרו יהודים, השתתפו בבחירות מלבד הונגריה ומערב גאליציה.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 12 ספטמבר 2018, 13:21

091.JPG
091.JPG (167.95 KiB) נצפה 1836 פעמים
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 12 ספטמבר 2018, 16:33

שלום אהרן אליהו בן רות מלכה נאוה טויבא....
איזה שם יפה בחרו להם העסקנים...
רק לך תגיד להם שנאוה וטויבא לא הולך ביחד, מי שנותן את השם הזה לא נותן את השם השני ולהיפך...
ואל תברבר עם סיפורי בע"ת וכו' בע"מ.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 אוקטובר 2018, 21:09

סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 11 אוקטובר 2018, 12:41

עכשיו שקט בנושא גזירת הגיוס
כי יש עכשיו גיוס קולות.......
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי ביטחון » 11 אוקטובר 2018, 13:26

עברי אנוכי - אייכה?
ביטחון

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 11 אוקטובר 2018, 13:56

רה''מ נתניהו וסגן השר ליצמן נפגשו הבוקר לדון בפתרון לחוק הגיוס
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 11 אוקטובר 2018, 14:12

ביטחון כתב:עברי אנוכי - אייכה?

לא נכנס מעל חודש
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 11 אוקטובר 2018, 14:24

ב"ה, כ"י.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 11 אוקטובר 2018, 14:59

אולי נסע להרב יאשיהו פינטו בארה"ב.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 11 אוקטובר 2018, 15:04

ולגופו של עניין מי שראה את זה, לא מזעזע?
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 11 אוקטובר 2018, 15:08

אני פה כתב:ולגופו של עניין מי שראה את זה, לא מזעזע?

אני ראיתי את זה עוד לפני שהעלית לכאן, וזה מזעזע שבחורים כאלו יכולים ליפול, ותודה שאין לזה שום קשר לגזירות הגיוס, ואפי' שהבחור מעיד שהוא קיבל בקשה מגייס להתגייס, לך תאמין לו שהוא היה בחור נורמלי בלי ציפורים בראש מקודם.
וגם זה שיש גייסים אינה קשורה לגזירת הגיוס, שה משהו שהצבא משקיע בכדי לצוד חרדים, אבל לא קשור לשום חוק שעבר בכנסת...

והתמונות היפות של החרדים שהתגייסו, מה לעשות ויש גם תמונות מחרדים במועדנים, חרדים במגשי כדורגל, חרדים בבתי כנסיות עם אייפונים לא מסוננים המלא בכל מרעין בישין.
יש גזירה משמים על הדורות, ומי שלא מחזיק עצמו חזק בקשר ליהדות נופל, הכל מהרחוב קורץ...
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 11 אוקטובר 2018, 15:14

משיח דחוף.

אגב, העניין של בני תורה-עץ, מלבד המחלוקת על מי ינהיג וקצת על השקפה. נראה לי שחלק הארי שתומכים בה הם אנשים פרומערים שרואים את סכנות הדור לא רק בעניין הגיוס אלא בכל מה שציינת, וע"כ מנסים להיות מאוגדים במקום סגור להבדיל כמו חסידות גדולה שעושה תקנות להישמר מסכנות הרחוב היום. דגל התורה היא מפלגה פוליטית ענקית והיא חייבת לייצג גם את החברה המודרנים ולכן להערכתי בני תורה תגדל מאוד בשנים הבאות.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 11 אוקטובר 2018, 16:21

אני פה כתב:משיח דחוף.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 16 אוקטובר 2018, 19:33

אייכלר אמר עכשיו בראיון דבר חמור מאוד, שאין חשש מיעדי הגיוס, כי לצערינו יש יותר חרדים שמעוניינים להתגייס ממה שהצבא רוצה. כל הבעיה של אגודה שיהיה כתוב שעוד שש שנים כל בחור יוכל להמשיך ללמוד.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 16 אוקטובר 2018, 21:34

מה חמור ומה סוס?
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 16 אוקטובר 2018, 23:03

אני פה כתב:משיח דחוף.

אגב, העניין של בני תורה-עץ, מלבד המחלוקת על מי ינהיג וקצת על השקפה. נראה לי שחלק הארי שתומכים בה הם אנשים פרומערים שרואים את סכנות הדור לא רק בעניין הגיוס אלא בכל מה שציינת, וע"כ מנסים להיות מאוגדים במקום סגור להבדיל כמו חסידות גדולה שעושה תקנות להישמר מסכנות הרחוב היום. דגל התורה היא מפלגה פוליטית ענקית והיא חייבת לייצג גם את החברה המודרנים ולכן להערכתי בני תורה תגדל מאוד בשנים הבאות.

הם לא יגדלו. בתוך עמי אנכי יושבת ומי שלא בתוכם היום גם לא יהיה. הסיבה: הזלזול המובנה שלהם בגדו"י 'שלנו' וההפרזה ההזויה בעניין הגיוס ("כולם כולם מתגייסים, הכל בגסיסה").
המצג שכביכול הם יותר 'שומרים' בכל העניינים זה מצג-שווא מבריק, ואתה רואה שהם מנצלים את העובדה שרבים חרדים בדיוק על העניין הזה ובחרו בסלוגן של 'כמו פעם'. תכל'ס בשטח יתד מלא וגדוש בשמירה על החומות לא פחות מהפלס ובתחומים מסויימים הרבה יותר.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 18 אוקטובר 2018, 21:05

אני פה כתב:מפחיד:

מצגת בנושא

https://drive.google.com/file/d/1LLhBYn ... ng2pz/view

חזרתי
הבחירות באמת עושות ערפל על המשך השת"פ עם חוקי ההתבוללות שעומד להיות מסוכם בימים אלו, תוך כדי מבצע צבאי הרואי לקראת הבחירות.
מישהו יכול להסביר? הוסכם כבר בפורום כאן את מה שכל מי שאינו עוור יודע ורואה. שכוונתם בחוק הגיוס לשלב ולבולל כמו שכל אחד רואה גם בסירטון הזה. מדוע אין לכך התיחסות בהחלטת מועצת גדולי התורה. איך אפשר לתמוך בדבר כזה?
כל השנים לא היו חרדים בצבא והיום יש אלפים ואנחנו תומכים בזה שילך ויגבר, ואח"כ אומרים שזה כבר המצב... וזה לא נורא...
שיתפנו פעולה עם השמד, בואו ונמשיך הלאה..
נכון שזה התחיל כבר לפני החוקים, זה התחיל עם משתפי פעולה מתוכנו לפני עשרים שנה, והפך בעקבות החוקים למשהו מערכתי מתוכנן ומתוקצב, שהם עצמם מודים שיכול לפעול רק עם הסכמה שלנו. תכנית מחושבת ומוצהרת לפיתרון סופי לחרדיות.
מה כל זה קשור למי שרוצה ללמוד וכו'?
הרי ברור שבמצב כזה גם אם פעם היה מותר ללכת לצבא, עכשיו זה איסור גמור, הרבה יותר מערקתא דמסאני,
מישהו כאן יכול להסביר בצורה ענינית?
את התשובות גדולי ישראל וכו' אנחנו כבר מכירים, וגם את הנאצות וגם את העברות הנושא. בבקשה אם יש תשובה ענינית. תודה.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי יעבץ » 18 אוקטובר 2018, 21:17

תשובה ענינית, למי???
למי שהחליט כבר מראש מה דעתו, והציב את תיאור העובדות לפי דמיונו, וכעת מחכה לתשובה ענינית?

יהי לך אשר לך. תבוסס בגזירת השמד וגיוס הבנות, ותמסור את הנפש כחשמונאים בשעתם...
סמל אישי של המשתמש
יעבץ

הקודם

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G] ו־62 אורחים