! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 24 אוגוסט 2018, 02:26

אני פה כתב:שמעתי מאחד שטוען שאולי יש קטרוג על כך שהישיבות זורקים בחורים על ימין ועל שמאל לרחוב הפרוץ ולא מסדרים להם ישיבה חילופית. אולי?

לא יודע מה קורה אצלכם, אבל אצלנו (הליטאים) כבר מזמן לא זורקים בחור סתם כך לרחוב. משתדלים לסדר לו ישיבה אחרת, כמובן מטבע הדברים ברמה פחותה מהישיבה שבה היה. והיה וייפלט משם בעצמו - ידינו לא שפכו את הדם.
עלה זית

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 24 אוגוסט 2018, 11:03

הרב ליטאי, אני מודה לך על מילותיך החמות.
כרגע איני בכושר להיות ממש פעיל כאן, אבל עוקב בצורה פאסיבית.

כל המצב המבלבל הזה מאוד מצער, והוא חלק מנסיונות העקבתא דמשיחא כנראה.

נראה שמה שעשו (לא בהצלחה גדולה מידי) עם רבני הספרדים (הרב צדקה וכו') לפני חודשיים, מנסים לעשות עכשיו עם רבני החסידים.

לא היתה לחוגי הקנאים שעה יותר יפה מתקופתנו שאחרי שבעים שנה שהם משתוללים ומחלקים חומרי הסברה ברחוב החרדי ולא מצליחים לשכנע אפי' פתי אחד, ופתאום הם מקבלים חיבוק אדיר מכל כך הרבה קבוצות חרדיות שהולכים אתם יד ביד נגד ההנהגה החרדית שנואת נפשם מאז ומעולם.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 24 אוגוסט 2018, 13:14

'המודיע' מפרסם הבוקר לראשונה מודעה של "מרכז ההצלה", הקוראת לבני הישיבות שלא לחתום על שום מסמך בלשכת הגיוס בעת ההתייצבות לבקשת אישור יציאה מהארץ עבור טיסה לאומן בר"ה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 24 אוגוסט 2018, 13:51

הבחירות לכנסת ייערכו בחורף הקרוב, ככל הנראה בפברואר או במארס 2019 .זו ההערכה והנחת העבודה בקרב יועציו של רה"מ בנימין נתניהו, על רקע המשברים הפוליטיים ומצבם המשופר של נתניהו והליכוד בסקרים, כך דווח הבוקר ב'ישראל היום'. מקורבי נתניהו לא מציינים סיבה מיוחדת, אלא מציגים זאת כמסקנות לנוכח השלמת ארבע שנים לכהונת הממשלה והמצב הפוליטי.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי מים רבים » 24 אוגוסט 2018, 16:39

שמעתי היום מגבאי של אחד מהאדמורים שהשתתף באסיפה השבוע
שבאותו יום הגיעו טלפונים משטרנליך וברגר מלונדון (שמות שאני לא מכיר אבל אני מאמין שיודעי חן ידעו למי הכוונה)
שביקשו ולחצו מאד שהרבי יבא לאסיפה הנ"ל הרבי שלא רצה להשתתף אבל לא רצה לפגוע בבודם במיוחד שהם תורמים חשובים כידוע
ענה שהוא צריך להשתתף באותו הזמן באירועים אחרים כך שיבצר ממנו להגיע לכינוס תגובתם של ברגר ושטרנליך הייתה "שהרבי יחליט מה יותר חשוב האירועים שהרבי צריך להשתתף בהם או הקשר אתנו וכדי לא לפגוע במוסדות התורה והחסד שהנ"ל תורמים להם הוא השתתף בכנס
ועוד הוסיף אותו גבאי שבבקר למחרת כבר הגיע ש'יק
מים רבים

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 24 אוגוסט 2018, 17:14

האדער יא האדער ניין. ותפוס לשון אחרון כי לכאורה שום גבאי רציני אינו חושף ''סודות'' כאלו מהחדר.
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי מנחם » 24 אוגוסט 2018, 17:14

בדר"כ אני לא מתערב בנושאים כאלו, אבל הודעה הקודמת [שתיים מעלי] צורמת לי מאד.
אני שמעתי מפי גבאי של אחד מגדולי הרבנים בדור, שחתם על מסמך קול קורא כנגד גזירת הגיוס, למחרת הוא קיבל טלפון נזעם מביתו של אחד מגדולי ישראל, עם איומים מפורשים על זה שהוא משתף פעולה עם המתנגדים, והוא נאלץ להודיע שהחתימה מזוייפת וכו'.

האם ניתן להאמין לשטויות כאלו? ואם כן, ניתן לכתוב סיפורים כאלו על כל צד, חבל להפיץ דברים שאין שום אפשרות לבדוק אותם, והם רק הוצאת שם רע ולכלוך על רבנים חשובים.

שבת שלום
מנחם

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 25 אוגוסט 2018, 23:07

אני לא שמעתי סיפור מגבאי של רב אבל אני יודע מקרוב שכל הרבנים עברו מסע הסברה ולחצים נגד חוק הגיוס, ע"י קבוצה מגוייסת שממונים וממומנים על כך.

ולעצם הישיבה - אני שמעתי את כל הדרשות, אני מנסה לנתח מהי המטרה? כל הדרשות עסוקים בחומר העניין של גיוס שכל באיה לא ישובון, רק דקה אחת בסיומם של 2 דרשות אני שומע בתנועת אתנחתא, בזה"ל - ועל זה שתומכי החוק טוענים שמבלי החוק המצב יותר גרוע על זה יש לומר שאין אנו אפוטרופסים למצוא פתרון לגזירות, וה' יעזרנו,
ובדיוק על פרט זה יושבים גדו"י במועצת גדו"י של אגו"י דגה"ת וש"ס,
מה שברור שאם יש גייסים הרי כל גדו"י נגדם ולכו"ע שצריך להוקיע אותם, ולגבי החוק כולם היו שמחים אם המצב הישן היה ממשיך ללא מפריע, (ואגב, תמיד היו מתגייסים בשוליים)
אך כעת נוצר מצב שצריך לחוקק חוק שכולם מסכימים שזה לא טוב, ואם לא יחוקק, עפ"י החוק המצב גרוע שבעתיים ברוחניות ובגשמיות,
וע"כ יושבים מנהיגי ישראל במועצות שונות צדיקי הדור ראשי קהילות שמשא הדור על כתיפם ויש להם גם את כל המידע שצריך, אך כבר קיבלו על עצמם לפני 70 שנה שאנו בגלות מר תחת שלטון הציונים השולטים עלינו שלא ברצון, ועל כרחם יושבים ודנים על איזה נוסח הרע במיעוטו אנו מוכנים להתפשר, ועל פחות מכך כל המנהיגים מודים למימרא הנ"ל שאין אנו אפוטרופסין וכו',
אך כולם מסכימים שצריך לדון על כך ולא להפקיר את עצמנו תחת החלטתם, ולסמוך על ישועה שתבוא מהפגנות.
ואם אין להם את כל המידע אני חושב שאדמורי ורבני האסיפה יתקבלו בשמחה אצל כל אדמור שירצו (גור בעלזא ויזניץ צאנז סדיגורא וכו' וכו')
ולהעביר להם את כל ידיעתם בנידון, ושלום על ישראל.
ועל כן בוודאי לגבי הקנאים אני מבין שהם אף פעם לא השלימו עם גלות ציון וע"כ הם לוחמים על חירותם,
אבל לגבי רוב קהילות ישראל איני מבין מה הויכוח.
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 25 אוגוסט 2018, 23:32

ראיתי תשובות ספר חסד לאברהם משנת ת"ר שהיתה גזירה של המלך להעמיד סכום גדול של אנשים מהקהילה היהודית לעבודת המלך שזה כרוך בחילול שבת ועוד עבירות, והוא הכריע שיש לשלוח בחורים שהם ממילא מחללים שבת אע"פ ששם יש חשש שירבו יותר בעבירות, והטיעון שלו שיש ענין שאומרים לאדם שיעשה עברה קלה ע"מ שחבירו ינצל מעבירה חמורה. מאידך יש תשובה מהחת"ס כמדומני על גזרת הקנטוניסטים שאמר שאין לשתף פעולה ולא לשלוח אפי' בעלי עבירה. ויש ע"ז סוגיא שלמה במשנה וברמב"ם ובפוסקים. ויש אולי לחלק שכאן ייש חשש גזרת שמד כללית שרוצים לחלן אותנו בשלבים ובתחילה אומרים תשלחו לנו את החלשים ולאט לאט מרגילים אותנו שהצבא זה לא כ"כ דבר נורא עד שזה ייעשה ענין של לכתחילה חס ושלום.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 25 אוגוסט 2018, 23:36

על עניין הגייסים צריך לצאת במלחמת חורמה בעיתונים וכו' ולנדות אותם ולא לצרפם למניין, ולא ראיתי מי שעושה את זה מלבד אנשי הפלג והקנאים. השתיקה בנושא נותנת הרגשה יתכן נכונה שאולי לא איכפת לעסקנים שהמכסות יתמלאו מהספרדים והבעלי תשובה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 25 אוגוסט 2018, 23:43

אני פה כתב:על עניין הגייסים צריך לצאת במלחמת חורמה בעיתונים וכו' ולנדות אותם ולא לצרפם למניין, ולא ראיתי מי שעושה את זה מלבד אנשי הפלג והקנאים. השתיקה בנושא נותנת הרגשה יתכן נכונה שאולי לא איכפת לעסקנים שהמכסות יתמלאו מהספרדים והבעלי תשובה.

שתדע לך שיש גדולי ישראל שחושבים אחרת.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 25 אוגוסט 2018, 23:44

דהיינו?
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 25 אוגוסט 2018, 23:52

משום מה זה נראה שכל המערכה נגד ובעד הגיוס מתנהל כמערכה של עסקנים ומאעכרים ובעלי אינטרסים. מדוע להבדיל כמו שהצבא יש לו תוכנית מסודרת איך לגייס עוד ועוד רבבות חרדים ומשקיע בזה הון רב ויועצים וגייסים וכו'. למה אצלינו הכל נראה כ"כ פיראטי ולא מתוכנן בלי אסטרטגיה. למה רק לפני בחירות פותחים מטה בחירות ומגייסים את כל הכוחות וכל היועצים וכל הפרסומאים כדי לקבל עוד קולות. ובענין של הגיוס יש הרגשה שהכל מתנהל בשלומיאליות ולא כקרב על הבית ועל כל בחור ישיבה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי ליטאי » 25 אוגוסט 2018, 23:59

1010 כתב:
אני פה כתב:על עניין הגייסים צריך לצאת במלחמת חורמה בעיתונים וכו' ולנדות אותם ולא לצרפם למניין, ולא ראיתי מי שעושה את זה מלבד אנשי הפלג והקנאים. השתיקה בנושא נותנת הרגשה יתכן נכונה שאולי לא איכפת לעסקנים שהמכסות יתמלאו מהספרדים והבעלי תשובה.

לא הבנתי, יש גדו"י שלא חושבים שצריך להילחם בגייסים הארורים? אם ההנהגה החרדית אוחזת שזה לגיטימי שהגייסים יגייסו את החלשים כדי שה'לא חלשים' לא ינזקו, אז מה צועקים על העצניקים, וכי לא תיתכן דעה אחרת (במיוחד פה שהיא היותר מובנת).
ליטאי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 אוגוסט 2018, 00:12

יתכן שהם אוחזים שמדינא החלשים צריכים להציל את החזקים כמו שהבאתי לעיל משו"ת חסד לאברהם? או שהם סוברים שבאמת אין גייסים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 26 אוגוסט 2018, 00:57

מי שחי כאן בארץ הקודש אינו יכול שלא לגחך על מה שמכונה ''גזירת הגיוס'', ואף-על-גב שהמדינה בוודאי רוצה לגייס את כולנו, ואף-על-פי שהמדינה ומייסדיה לא רצו בכלל להעלות על דעתם שהחרדים כה יתרבו כהיום הזה, עם-כל-זה, שבעים שנה העולם החרדי משגשג חבל-על-הזמן, ולצערנו כמות הנושרים הגדולה איננה קשורה לצבא בשום דרך, מי שאומר אחרת פשוט משקר, ומי שמתבונן סביב על חוג מכריו ונזכר מי מהם נשר ל"ע יודע די טוב שממש ממש לא הצבא עשה לו את זה, אולי מישהו מבפנים, אולי טכנולוגיה, אולי יצר הרע...
לומר שאנחנו לא צריכים להתאחד בתפילה שמזימת החילונים לא תצלח, אלו בוודאי דברי שטות, כי צריכים לעורר רחמי שמים על כל בר ישראל בכל מצב שהוא, לומר שהאדמורי"ם והצדיקים שליט"א צדקו במה שהתכנסו לדון בדבר הפיתויים שמציבים בפני צעירים חלשים, פשיטא, מי אנחנו לחלק להם ציונים, כינוס לצדיקים נאה להם ונאה לעולם, וישבו שם בהחלט גדולי וצדיקי הדור שרבבות הולכים לאורם, אלא שמן הסתם לא הם עצמם קבעו את נוסח השלט על גזירת גיוס ''בנים ובנות'' שהתנוסס מאחוריהם. מה שכן, לדעתי הקלושה, המילים הגבוהות והמתלהמות של חוגי הקנאים והפלג הירושלמי בכל הנושא הזה, זה מה שגורם לציבור להקשיח עורף בנוגע לכל מה שהם מכנים גזירת הגיוס וההשמדה, הם נוקטים בלשונות ופעולות שרוב הציבור אינו סובל, וזה גם נוגד את דרך ההנהגה שלכל גדולי הדורות שמפיהם רוב רובם של שומרי התו"מ היו חיים מאז קום המדינה. אם לטובה כוונתם ולא זמורות זרות השתרגו במוחותיהם, ישכילו המה מאוד אם יפסיקו להציק, כן, פשוט להציק להמון הציבור שהוא הרוב המוחלט, ובוודאי גדולי ישראל יידעו לנווט את הספינה לחוף מבטחים לאורך ימים ושנים על בוא גואל צדק. כל ההתלהמות הזו והמחלוקת המיותרת שכל מהותה היא להכאיב לכ"כ הרבה בני אדם - וודאי לא הם שיביאו את הישועה הנכספת
הנלענ"ד כתבתי.
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 אוגוסט 2018, 01:18

גם אני חשבתי כמוך, עד לאחרונה. היום לבד יש 7,000 חרדים בצבא, וממוצע של 37 אחוז של מחזור גיוס מתוך 10000 בחורים. זה לא "גזירת הגיוס" ?
הבעיה שמתרגלים לזה לאט לאט. אם לפני עשרים שנה שהתחיל כל הבעיה היית שומע על הנתונים האלו היית מזדעק. אלא מאי זה מה שהמדינה רוצה להרדים אותנו ולהרגיל אותנו לא שזה לא נורא כ"כ. עד כדי כך שאפי' ח"כ גפני טוען שחוק הגיוס האחרון שמדבר על עלייה סה"כ כל שנה בעוד אחוז גיוס עד כדי 60 אחוז עוד עשרים שנה הוא חוק "טוב"...
הציבור החרדי נמצא אכן בפריחה, אך זכור תזכור שהתרדרדות יכולה להיות תוך זמן קצר אם לא עוצרים זאת בזמן, וההיסטוריה הוכיחה זאת. כמו בזמן מלחמת העולם הראשונה שתוך עשרים - שלושים שנה רוב הציבור באירופה ובארץ ישראל התחלן רח"ל.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 אוגוסט 2018, 01:25

עוד נקודה. בני רבינוביץ שלא חשוד כעצניק פרסם לפי כשבועיים שבשנת 2017 בהם התגייסו 3700 חרדים לצבא רובם היו בוגרי ישיבות גדולות בני 19-18.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 26 אוגוסט 2018, 01:41

אני פה, הרי אתה נראה לי יודע יותר פרטים,
אל תיתמם במה שהגבת לי למעלה "שקר וכזב" כששאלתי מיהו ההתערותא דלתתא שעומד מאחורי האסיפה,
מי דאג ומי מימן לפקלט את לוחות המודעות בכל הארץ עם החלטות האסיפה?????????????????
ח"ו לא אזלזל ברבנים, אני מאמין שהרבנים יש להם כאב אמיתי על המצב, בדיוק כמו שכואב לשאר הרבנים שבמועצת - ולא יותר,
אבל ברור וידוע שיש כאן מחרחרי ריב בעלי מחלוקת שמניפים את דגלם של הרבנים למען מטרתם.
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 אוגוסט 2018, 01:55

אני לא מעורה כ"כ רק שמעתי מחברים שקשורים לחסידיות הנ"ל. וגם דברתי עם אחד הצדיקים שהשתתף שם. והמטרה של הכינוס לחזק ידי הדעה שגוברת היום במועצה החסידית נגד החוק.
לצערינו בכל תחום ותחום היום יש בעלי אינטרסים שפועלים מאחורי הקלעים. (הכל כמובן לשם שמים...). אגב גם בצד השני פועלים בעלי אינטרסים לחסום כל מי שמעיז לומר שיש גזירת גיוס.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 26 אוגוסט 2018, 02:06

אין דעה במועצת נגד החוק, אלא בניסוח אחד או שניים, ורבני האסיפה דוחים הכל מכל וכל.
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 אוגוסט 2018, 02:15

מנין לך?
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 26 אוגוסט 2018, 02:17

רישא או סיפא?
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 אוגוסט 2018, 02:19

רישא
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 26 אוגוסט 2018, 02:25

עיתונות
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 26 אוגוסט 2018, 08:50

ליטאי כתב:
1010 כתב:

לא הבנתי, יש גדו"י שלא חושבים שצריך להילחם בגייסים הארורים? אם ההנהגה החרדית אוחזת שזה לגיטימי שהגייסים יגייסו את החלשים כדי שה'לא חלשים' לא ינזקו, אז מה צועקים על העצניקים, וכי לא תיתכן דעה אחרת (במיוחד פה שהיא היותר מובנת).

יש גדולי ישראל שלא אוחזים שצריך לכתוב בעיתונים נגד הגייסים.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 26 אוגוסט 2018, 10:33

ר' אני פה, לעצניקים יש כותרות אדומות, סיסמאות זולות וקולות מלחמה, ולכן זה מצטייר יפה ומושך קולות.
לגדולי ישראל (שמודעים לכל הרעיונות של קוי הנייעס) יש אחריות על הציבור והם לא יכולים להשתולל ולצעוק ברחובות, אלא לחפש בשקט פתרונות עדינים ויצירתיים שיהיו הטובים ביותר במצב הקיים (כולל המצב שיש עצניקים שמחבלים בכל פעולת הצלה שהם עושים).

אם זה היה סתם משחק, הייתי נותן לך אתגר, בא ניתן לעצניקים שנה אחת לנהל את הציבור החרדי, ותראה איך מתגייסים 70,000 ולא 7000 (אבל בעצם לא צריך את הנסיון, הרי בתקופת שלטונם עלו מספר המתגייסים ביותר מ-300 אחוז!!! והם נלחמו באותו זמן נגד מתנגדי חוק טל!!!)
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 26 אוגוסט 2018, 10:59

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
אני פה כתב:עוד נקודה יש כאן ייצוג של עולם הישיבות הכלל חסידיות הכי מבוקשות שנמצאות במזרח של הציבור החסידי: חיי משה, טשעבין, רחמסטריווקא, טשערנוביל, סלאנים.

היטבת להגדיר הצד השווה שברוב מוזמני האסיפה.
אדמו"רים המנהלים:
1. קהילה לא קנאית כ"כ, אבל לא חברים במועצגה"ת.
2. ישיבה כלל-חסידית, שאין לאדמו"רים הנ"ל כל השפעה על דעתם של אחוז ניכר מתלמידי הישיבה

ריישיבה, טוב הגבת, גם בהודעה זו וגם בהודעה הקודמת.
יפה כתבת.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 26 אוגוסט 2018, 11:06

ר' משולש, אני כבר הצגתי בפני ר' אני פה את שאלתי, שאם התגייסו בשנה האחרונה כ"כ הרבה "חרדים", מדוע אנחנו לא מכירים אותם ?
אני מבקש בזאת מכל חברי הפורום שיחשבו רגע כמה אנשים הם מכירים שהתגייסו בשנה האחרונה - לפני זה זה שייך כבר למחזור הגיוס הקודם.
אלא מאי...

ככה, שאין לי שום חשש לא מ-7000 ולא מ-70,000, נאדה..
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 26 אוגוסט 2018, 11:08

בדרך אגב, לפני שבוע וחצי היה האדמו"ר מביאלא ב"ב - ממשתתפי הערב אצל האדמו"ר מבעלזא - מהתומכים בחוק הנוכחי.
מדוע לא מחה האדמו"ר מביאלא אודות העניין ? או לכה"פ מדוע לא עורר על עניין כה קריטי ?

הרי לו כן הרשו להיכנס ל"הצדיקים" - כלשון האדמו"ר מסאסוב ? תמהני...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 26 אוגוסט 2018, 11:40

גאליציינער כתב:ממשתתפי הערב אצל האדמו"ר מבעלזא - מהתומכים בחוק הנוכחי.

מה זה? עדכן אותנו.
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 אוגוסט 2018, 12:22

גאליציינער כתב:ר' משולש, אני כבר הצגתי בפני ר' אני פה את שאלתי, שאם התגייסו בשנה האחרונה כ"כ הרבה "חרדים", מדוע אנחנו לא מכירים אותם ?
אני מבקש בזאת מכל חברי הפורום שיחשבו רגע כמה אנשים הם מכירים שהתגייסו בשנה האחרונה - לפני זה זה שייך כבר למחזור הגיוס הקודם.
אלא מאי...

ככה, שאין לי שום חשש לא מ-7000 ולא מ-70,000, נאדה..

אני שאלתי לפני כמה שבועות פה בפורום את אותו שאלה את הרב משולש. ופתאום לפני שבועיים קבלתי את התשובה בפרצוף כאשר אחד ממשפחתי אברך בן 22 התגייס וכל המשפחה בהלם.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 26 אוגוסט 2018, 12:36

זה אחד מתוך כמה אלפים.
אני גם מכיר מישהו, שירד כבר לפני זה מהדרך.
השאלה שלי הוא מי עוד חוץ מהאחד הזה שאתה מכיר והאחד שאני מכיר.
מי עוד ???
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 אוגוסט 2018, 13:39

תקשיב לדרשה של הרב אריאלי והאדמור מסאסוב שהם מתעסקים עם הנוער.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי שמעון ווייס » 26 אוגוסט 2018, 13:47

אני גר בחו"ל ולא מכיר מקרוב כל עניין הגיוס, יכול מישהו לסדר הנושא לכבודי?

יש ציידים או אין?
אם יש, יש גדולים שתומכים בהם או עכ"פ אין למחות בהם? אם יש, הסבר בבקשה?

יש כ"כ אלפים מגייסים יותר לאחרונה או לא? הצבא לא מודיע זאת בפומבי?
אם יש, כולם הם חלשים מקודם? (או כאן זה נקודת המחלוקת?)

ראיתי פה שהיה איזה מחאת ספרדים לאחרונה שראשי ישיבות שלהם אמרו שיש לחצים כל הזמן עליהם לא לפרסם שיש גזירת גיוס ושזה מכניס חרדים לצבא, ועכשיו היה האסיפה החסידית שגם שמה אמרו ככה, וזה חוץ מאנשי הפלג והעדה שטוענים גם כן כזה, האם זה לא מטיל שום ספק בלבות החברים פה בצד האחר שאולי יש משהו בזה? אולי יש עסקנים/ח"כ שאין מספרים להגדולים האמת לאמיתה?

סליחה אם העברית הוא לא כ"כ טוב...
שמעון ווייס

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 אוגוסט 2018, 14:07

אני עוקב אחרי ההתבטאויות של החכי"ם החרדים בפרט מש"ס ודגל בשנים אחרונות, נוצר הרושם שבאמת לדידם אין שום גזירת גיוס. כי לצד דאגתם הכנה לעולם הישיבות ולרווחתם, הם אומרים כמעט בפה מלא שיש צורך של השתלבות החרדים בכל תחומי החיים של הציבור הכללי. איך אמר אריה דרעי לצבא תפתחו עוד ועוד מסלולי גיוס ואנחנו נדאג למלאות אותם. וכן ח"כ גפני כמה פעמים שמעתי ממנו שהוא "אוהב את המדינה" ורוצה בשגשוגה, וכן שהחוק החדש הוא חוק טוב והחרדים יעמדו ביעדים. כך שבאמת לדידם זה לא נורא שאחוז גדול מהחרדים ישרתו בצבא וכן שיקבלו משרות מפתח בכל משרדי הממשלה. הם כבר לא דוגלים בשיטה "הגלותית" של ההתבדלות ומלחמה על הבית אלא של השתלבות והשפעה ואחריות על כלל ישראל ולמדינה. ואם טעיתי והוא רחום יכפר עוון.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 אוגוסט 2018, 14:39

הנה ציטוט של גפני בראיון משנת תשע"ג ליעקב אילון בכנס הרצליה: חוץ מזה לעצם השאלה, חושף גפני, "אני בעד גיוס חרדים". (מחיאות כפיים)

"בשביל ללמוד תורה כל היום צריך הרבה כוחות. חלק גדול לא יכול לעשות את זה, יש היום אלפים שהולכים לעבוד, הולכים לצבא, התחילו תהליכים בכמויות בלתי רגילות. הממשלה עמדה ביעדי הגיוס של החרדים בשנים האחרונות. אי אפשר מנגד לכפות על מי שלומד תורה שלא לעשות זאת"
.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 26 אוגוסט 2018, 14:42

צר לי אך אינני מתרגש.

בדקת מימיך איך איצ'ה מאיר לוין דיבר? איך ר' יעקב שלמה גרוס דיבר? איך לורנץ ואברמוביץ' דיברו?

מאז ומתמיד הייתה שפה מיוחדת עם חילונים. אתה מוזמן לעיין בבלוג 'כבר היה לעולמים'.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 אוגוסט 2018, 14:44

א. אם זה היה דיבורים בלי מעשים הייתי קונה את זה.
ב. שמעתי גם את גפני וגם את דרעי בערוצים חרדיים קול חי וקול ברמה ומדברים אותו דבר.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 26 אוגוסט 2018, 14:50

איזה מעשים היו מצד הח"כים החרדים ?

בערוצים הנ"ל - האוזנים ששומעות אותם, רבים ביניהם צריכים לשמוע את המילים האלו, ולא מתאים להעלות נושא זה לפה.
השפה עם החרדים הכוונה הוא - בפני ציבור רק חרדי ו\או עיתון חרדי.
שמה לא שמעת את זה.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 אוגוסט 2018, 15:00

בקיצור, לכל אחד הם משמיעים מה שרוצה לשמוע. ובינתיים אלפים מתגייסים בתמיכה שקטה של החרדים ומסע השתקה של כל מי שמנסה לעצור את זה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 26 אוגוסט 2018, 15:26

לא הבנתי איך ענית לגליצייאנער. אלפים מתגייסים, רבבות. לכאורה היינו אמורים לפגוש בהם בכל שטיבל, אהה כנראה הם כבר לא מתפללים, אז בכל סופרמרקט. היכן הם???
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 אוגוסט 2018, 15:28

הם באים הביתה בלי מדים בהיתר מיוחד של הצבא.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 26 אוגוסט 2018, 15:33

מי שלומד תורה לא יחוייב בגיוס.

זוהי המטרה שאליה הולכים גדולי ישראל כבר שבעים שנה בלי שום סטיה.

כל שאר הפיתויים והשכנועים והמכסות והיעדים וכו' מאוד מעציבים, אבל כנראה אי אפשר להלחם בהם בכלי מלחמה של הפגנות וכותרות, אלא במלחמת פיתויים נגדית.

בסופו של דבר כל אחד בידו הבחירה להחליט אם הוא רוצה חיי תורה או חיי צבא רח"ל.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 אוגוסט 2018, 15:40

אז למה רבונו של עולם לא נלחמים בגייסים שפלים מתוך הציבור החרדי שמפילים גם נשמות תמימות של בחורים בשעת משבר, גם על זה יש לנו קבלה מהחזון איש?
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 26 אוגוסט 2018, 15:46

למה לא נלחמים נגד בעלי אייפונים, מפיצי פאשקעווילי שנאה, כל מיני מחטיאים את הרבים אחרים?
הכל צריך להתנהל בשום שכל מפני כמה סיבות רציניות מאוד.
אציין כי הגראי"ל חשש מאוד מטיפול בפרצות בצורה בה עשה את זה נתי גרוסמן. יכול להיות שהוא חשש מאוד מעניינים של חוצפה והשחתת המידות לכל הפחות כמו כל אותם שאר פרצות. יש לזה סברא מאוד מובנת, אם קשה לך.
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 26 אוגוסט 2018, 16:11

האזנתי עכשיו לדבריו של האדמו"ר מסלאנים שליט"א.
אנסה לסכם:
א. הוא מסכים עם מהלך של 'תן לי יבנה וחכמיה' מבחינה עקרונית (!!!), אבל אומר שכרגע הציבור החרדי חזק דיו בשביל לדרוש אי הליכה לצבא לכל הציבור לגמרי, וכשאפשר ולא מנצלים את הכוח הזה זו פשיעה.
ב. הוא הוסיף כי אם עכשיו יסכימו החרדים עם החוק יהיה זה בגדר לשלוח בידיים צעירים לצבא בשונה מההסדר שהיה תמיד בו מדובר היה בסך בכול בהתעלמות. (לא הבנתי בדיוק למה).
ג. הוא אינו מסכים עם עניין הדחייה, והוא טוען שמכיון שהמצב עשוי רק להחמיר חובה לפתור את זה אחת ולתמיד.
אשמח אם מישהו יוסיף את מה ששכחתי אם יש.
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 אוגוסט 2018, 16:14

דווקא בעניין האייפונים הניסיון הוכיח שבחסידות\קהילה שנלחמו בזה שאף אחד לא יחזיק כזה מכשיר בביתו ומי שמוציא את זה גוערים בו ומביישים אותו ברבים אז אותו מקום ברוב רובו שומרים על התקנות וכמובן שיש תמיד חלשים שמחזיקים זאת בהחבא. אך במקום שלא נלחמו על כך אז השם ישמור מה שקורה שם ונעשה הדבר כהיתר.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 26 אוגוסט 2018, 16:18

ותסכים איתי שלא מדובר בפתרון סופי ומכסה לגמרי אפילו בתוך הקהילה. אז אפשר להשקיע את עיקר האנרגיה בתחומי טיפול אחרים.
עיקר כוונתי הייתה למה ברחובות לא משפילים כל חזות חרדית או באוטובוס ובכהאי גוונא ומגרשים בשביל שלא יכשיל.
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 אוגוסט 2018, 16:19

יוסי 1 כתב:האזנתי עכשיו לדבריו של האדמו"ר מסלאנים שליט"א.
אנסה לסכם:
א. הוא מסכים עם מהלך של 'תן לי יבנה וחכמיה' מבחינה עקרונית (!!!), אבל אומר שכרגע הציבור החרדי חזק דיו בשביל לדרוש אי הליכה לצבא לכל הציבור לגמרי, וכשאפשר ולא מנצלים את הכוח הזה זו פשיעה.
ב. הוא הוסיף כי אם עכשיו יסכימו החרדים עם החוק יהיה זה בגדר לשלוח בידיים צעירים לצבא בשונה מההסדר שהיה תמיד בו מדובר היה בסך בכול בהתעלמות. (לא הבנתי בדיוק למה).
ג. הוא אינו מסכים עם עניין הדחייה, והוא טוען שמכיון שהמצב עשוי רק להחמיר חובה לפתור את זה אחת ולתמיד.
אשמח אם מישהו יוסיף את מה ששכחתי אם יש.

אני גם שמעתי את הדרשה וניכרים דברי אמת, דברים אותנטיים של יהדות אותנטית ללא כחל ושרק.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 אוגוסט 2018, 16:24

יוסי 1 כתב:ותסכים איתי שלא מדובר בפתרון סופי ומכסה לגמרי אפילו בתוך הקהילה. אז אפשר להשקיע את עיקר האנרגיה בתחומי טיפול אחרים.
עיקר כוונתי הייתה למה ברחובות לא משפילים כל חזות חרדית או באוטובוס ובכהאי גוונא ומגרשים בשביל שלא יכשיל.

אם מישהו יעשה משהו לא ראוי בעניני קדושה וכו' ודאי שכולם יפרקו לא את העצמות. ולמה בעניין כה חמור של מסיונרים שמסתובבים ומפתים נערים יש חובה לשתוק?
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 26 אוגוסט 2018, 16:30

צדיק. אבל המיסיונרים נמצאים עמוק בתוך מוחותיהם הקודחים של בני החוגים הידועים ולכן אין את מי לפרק, כי לפנטזיות ודמיונות אין עצמות ואין מה לפרק, לעת עתה. וקשה לי להבין את שיח החרשים הזה, כשכולם אומרים לך שבשום קהילה ושום חסידות אין אווירה של גיוס ומיסיונרים וכן הלאה, איש אינו רואה אותם, ואתה ממשיך מאותה נקודת פתיחה, למה שותקים להם? למה לא עושים כלום? תראה לנו כבר אותם
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 אוגוסט 2018, 16:33

אור החיים מהפרשה האחרונה:

וכי יהיה באיש חטא וגו'. סמך פרשה זו לשלפניה, לפי שהיה מסלסל סדר תיקון האדם, בתחילה העירו על עצמו כמו שפירשתי ברמז פרשת כי תצא, אחר כך העיר האב על הבן כמו שרמזנו בפסוק כי יהיה בן סורר וגו', וכאן העיר על חכמי הדור לפקוח עין על עושי עול, והוא אומרו כי יהיה באיש חטא משפט מות ונשאר עומד במרדו ולא חזר בתשובה עד שמת בחטאו, והוא אומרו והומת, ותלה ה' חסרונו על החכם כאומרו ותלית אותו על עץ זה החכם עץ עושה פרי שהוא יטול עונשו, כי ה' ציוהו להוכיח ולחזור ולהוכיח עד הכאה (ערכין ט''ז:) וכמו שכתבנו בפרשת קדושים, וכשהוא העלים עינו מאיש זה עד שמת מתחייב בו:

ואומרו לא תלין וגו'. בא לצוות להמון עם שלא יהרהרו אחר החכם, על דרך אומרם (תנדב''א פ''ג) אם ראית תלמיד חכם שעבר עבירה ביום אל תהרהר אחריו בלילה שמא עשה תשובה והעמידוה בודאי עשה תשובה, והוא אומרו לא תלין נבלתו כי החטא יקרא גם כן נבילה לא תהרהר אחריו בלילה שהוא זמן לינה אחת על העץ שהוא תלמיד חכם, כי קבור תקברנו לאותו חטא מעל העץ ביום ההוא עצמו, והטעם כי קללת אלהים שאם אינך עושה כן אתה מחלל שם שמים וכאלו אתה נוגע בכבודו יתברך:

וגמר אומר ולא תטמא את אדמתך, יתבאר על דרך אומר' ז''ל (שבת קי''ט:) לא חרבה ירושלים אלא על שהיו מבזים בה תלמוד חכמים שנאמר (דה''ב ל''ו ט''ז) ויהיו מלעיבים וגו', ולזה צוה ה' שלא יסובבו בביזוי תלמיד חכם טומאת הארץ בביאת גוים בנחלת ה' ויטמאוה:
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 אוגוסט 2018, 16:34

עקיב'לה כתב:צדיק. אבל המיסיונרים נמצאים עמוק בתוך מוחותיהם הקודחים של בני החוגים הידועים ולכן אין את מי לפרק, כי לפנטזיות ודמיונות אין עצמות ואין מה לפרק, לעת עתה. וקשה לי להבין את שיח החרשים הזה, כשכולם אומרים לך שבשום קהילה ושום חסידות אין אווירה של גיוס ומיסיונרים וכן הלאה, איש אינו רואה אותם, ואתה ממשיך מאותה נקודת פתיחה, למה שותקים להם? למה לא עושים כלום? תראה לנו כבר אותם

אפי' חכם "משולש" הודה לעיל שיש אלפי בחורים שהתפתו לצבא ע"י גייסים ובהם גם ליטאים רבים.
viewtopic.php?f=1&t=3290&p=442912&hilit=%D7%A1%D7%A4%D7%A8%D7%93%D7%99%D7%9D+%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8#p442912
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 אוגוסט 2018, 16:48

תסתכל כאן בעמוד 6-7 מהמשפיע רבי צבי מאיר זיבלרברג שלא חשוד כעצניק.

viewtopic.php?f=1&t=10432#p269786
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 26 אוגוסט 2018, 16:59

אתה שואל שאלות למה לא יצאים, כאילו שאנחנו אלו שאמרוים לצאת ולא רוצים.
הלוא מי שמוטל עליו אחריות הדור הם רבותינו הקדושים והטהורים, ומה לך כי תקשה עליהם?
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 אוגוסט 2018, 17:11

יש עכשיו הרבה אדמורי"ם צדיקים וקדושים שכן זעקו, והחליטו שכל אחד מחוייב לזעוק ולהשפיע בנושא.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 אוגוסט 2018, 20:33

נתניהו עלה לקברו של הגאון מוילנא "אני ליטאי משני הצדדים" (דגל ועץ?)
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 26 אוגוסט 2018, 21:45

אני פה כתב:יש עכשיו הרבה אדמורי"ם צדיקים וקדושים שכן זעקו, והחליטו שכל אחד מחוייב לזעוק ולהשפיע בנושא.

היות והרבי שלי לא גר בב"ב ולא היה שם, פשיטא שאיני מחויב להנ"ל.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 26 אוגוסט 2018, 23:38

בקיצור ההפגנות בצומת שילת הולכות לקבל תגבור מחסידי סלאנים וסאסוב?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 אוגוסט 2018, 23:42

לא מסתבר. הם מתייצבים בלשכת הגיוס לעשות פטור בדרך כלל.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי מנחם » 27 אוגוסט 2018, 00:46

דו שיח של חרשים!!!
זה אומר: אלפי מתגייסים...
זה אומר: בודדים, וגם הם התגייסו ממילא...
זה אומר: יש עשרות גייסים...
זה אומר: תראה לי אחד...
זה אומר: החוק גרוע..
זה אומר: החוק יותר טוב מכלום...
זה אומר: הרבה רבנים נגד החוק...
זה אומר: העסקנים מובילים אותם...
זה אומר: רק המועצת מחליטה...
זה אומר: מה פתאום, יש גדו"י אחרים...
זה אומר: וכו' וכו'

תמשיכו כך, לא ראיתי "אחד" שהשתכנע מהודעה כזו או אחרת של מישהו, מי ששייך לשם, נהנה מכל הודעה שמצדיקה אותו, ומי ששייך לשם נהנה הפוך.
התועלת היחידה היא: ליבויי המחלוקת ההרסנית הזאת שלצערנו לא תגמר עד ביאת המשיח בב"א.
האמת היא, שהמקום היחיד שבו המחלוקת בוערת במלא עוזה זה בפורומים, כיון שברחוב, אין כמעט עצניק שמתווכח עם דגלניק והפוך, העצנקים טוחנים את עצמם בתוכם, והדגלניקים ממשיכים את חייהם ומידי פעם דנים על העצניקים, המקום כמעט היחיד שבו נפגשים שני הצדדים ומתווכחים, זה הפורומים, וחבל... שכל אחד ידבר עם עצמו וסביבתו ויחזק את עצמו ואת סביבתו הקרובה, ושלום על ישראל.
מנחם

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 27 אוגוסט 2018, 00:47

יש עוד אנשים בעולם שזה מעניין אותם הנושא חוץ מהליטאים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי מנחם » 27 אוגוסט 2018, 00:58

מחלוקת זה תמיד מרתק ומסקרן, גם אני לצערי נהנה לקרוא הודעות שקשורות למחלוקת, אפילו שאני יודע שזה לא טוב, אני רק מתפלל בליבי שיום אחד זה יפסק ואוכל להתגבר על היצה"ר הענק הזה.
מנחם

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 27 אוגוסט 2018, 00:59

הרב אני פה, עכשיו אתה טוען שהמתגייסים כולם נשארים בהסתר, חוסים בצל החולצה הלבנה והחליפה, המראה החרדי הסטנדרטי, ומ"מ ברור לך שיש אלפים ורבבות שהלכו לצבא, וגם ברור לך שהם מתקלקלים שם עד כלה, למרות שהם נשארים חלק אינטגרלי מהקהילה, וילדיהם לומדים עם ילדיך בחיידר, והמראה שלהם חרדי רגיל.

שאלתי אליך: מדוע הנך חם כ"כ על עניין הצבא ולא יוצא למלחמה בשצף קצף על עניין האקדמיה, גם שם נשארים עם הקפוטה והחולצה הלבנה, גם שם מתקלקלים עד היסוד, ובכל זאת - דומה שחסידים משיגים בקלות אישור מרבותיהם ללכת לאקדמיה, ואדרבה, ילך היונגערמאן, יתפרנס ברווח, יחיה כמו בן אדם, למה לא...ומאי שנא? למה אתה לא זועק שצריך לרדוף את מנהלי המכללות ואת העיתונים המפרסמים את מודעותיהם בלכתחילה שבלכתחילה?

לדעתי פשוט וברור שהאקדמיה היא סכנה לציבור פי כמה מאשר הצבא.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 27 אוגוסט 2018, 01:26

מעולם לא טענתי שילדי המתגייסים לומדים עם ילדי. אלא שבחורי ישראל החלשים נמצאים בסכנה. כמו שהעידו האדמור מסאסוב ועוד שהם עוסקים יומם ולילה בנושא והסכנה שזה יפשה בכל הציבור כפי מטרת החוק המוצהרת שתוך 20 שנה 60 אחוז מהציבור צריכים להתגייס וגפני אמר שנעמוד ביעדים ואין סכנה לסנקציות. אדרבה תפתח נושא חדש של סכנת האקדמיה והאינטרנט ונדון בזה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 27 אוגוסט 2018, 01:30

אגב בעניין האקדמיה, אני גם למדתי תקופה קצרה ב"פרוג" ואכן יש סכנה בלימודים האלו, ובשיעור שלי חלק ניכר היו אברכים ליטאים מברכפלד ואופקים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 27 אוגוסט 2018, 01:41

וזה שיש לי עכשיו אינטרנט (מסונן כמובן) זה גם בזכותם... בשיעור הראשון אמר לנו מנהל הקורס שבלי אינטרנט א"א למצוא עבודה ולהתקדם כו'...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 27 אוגוסט 2018, 10:49

ניתנה לך הזדמנות לתלות בהם את כל קללותך.
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 27 אוגוסט 2018, 16:23

מנחם כתב:דו שיח של חרשים!!!
זה אומר: אלפי מתגייסים...
זה אומר: בודדים, וגם הם התגייסו ממילא...
זה אומר: יש עשרות גייסים...
זה אומר: תראה לי אחד...
זה אומר: החוק גרוע..
זה אומר: החוק יותר טוב מכלום...
זה אומר: הרבה רבנים נגד החוק...
זה אומר: העסקנים מובילים אותם...
זה אומר: רק המועצת מחליטה...
זה אומר: מה פתאום, יש גדו"י אחרים...

תמשיכו כך, לא ראיתי "אחד" שהשתכנע מהודעה כזו או אחרת של מישהו, מי ששייך לשם, נהנה מכל הודעה שמצדיקה אותו, ומי ששייך לשם נהנה הפוך.
התועלת היחידה היא: ליבויי המחלוקת ההרסנית הזאת שלצערנו לא תגמר עד ביאת המשיח בב"א.
האמת היא, שהמקום היחיד שבו המחלוקת בוערת במלא עוזה זה בפורומים, כיון שברחוב, אין כמעט עצניק שמתווכח עם דגלניק והפוך, העצנקים טוחנים את עצמם בתוכם, והדגלניקים ממשיכים את חייהם ומידי פעם דנים על העצניקים, המקום כמעט היחיד שבו נפגשים שני הצדדים ומתווכחים, זה הפורומים, וחבל... שכל אחד ידבר עם עצמו וסביבתו ויחזק את עצמו ואת סביבתו הקרובה, ושלום על ישראל.

הפורום שייך לאנשים מבולבלים המנסים להבין באמת מה קורה וחושבים שבאינטרנט אפשר למצוא. מתערבים פה גם כמה שלא מוכנים לוותר על דעתם....
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 27 אוגוסט 2018, 16:30

אם כבר יש גדולי ישראל שאוחזים שאין להילחם בגייסים והמתגייסים, אז לפחות צריך להקים רשת חיזוק לחיילי צה"ל שיעמדו על משמרתם ולא יפלו באמונה חס ושלום כמו שהחפץ חיים חיבר ספר חומת הדת לחיילים. ולהביא לשם משפיעים ומגידי שיעורים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 27 אוגוסט 2018, 16:47

אני פה, אתה יודע שלו כל גדולי ישראל היו אוסרים לקנות בחנויות מחללי שבתות, הרבה חנויות כאלו היו נסגרות...
למה לא יוצאים כל גדולי ישראל בהוראה כזו?
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 27 אוגוסט 2018, 16:51

שמעון ווייס כתב:אני גר בחו"ל ולא מכיר מקרוב כל עניין הגיוס, א.יכול מישהו לסדר הנושא לכבודי?

ב.יש ציידים או אין?
אם יש, ג.יש גדולים שתומכים בהם או עכ"פ אין למחות בהם? אם יש, הסבר בבקשה?

ד.יש כ"כ אלפים מגייסים יותר לאחרונה או לא? הצבא לא מודיע זאת בפומבי?
ה.אם יש, כולם הם חלשים מקודם? (או כאן זה נקודת המחלוקת?)

ראיתי פה שהיה איזה מחאת ספרדים לאחרונה שראשי ישיבות שלהם אמרו שיש לחצים כל הזמן עליהם לא לפרסם שיש גזירת גיוס ושזה מכניס חרדים לצבא, ועכשיו היה האסיפה החסידית שגם שמה אמרו ככה, וזה חוץ מאנשי הפלג והעדה שטוענים גם כן כזה, ו. האם זה לא מטיל שום ספק בלבות החברים פה בצד האחר שאולי יש משהו בזה? ז.אולי יש עסקנים/ח"כ שאין מספרים להגדולים האמת לאמיתה?

סליחה אם העברית הוא לא כ"כ טוב...

העברית הוא טוב יחסי. תחליט לבד אם הבנתי.
א. בשמחה, ואשמח לעוד שאלות.
ב. מן הסתם יש אנשים בכל מיני תקנים (אם מתוך הצבא אם מחוצה לו) שמקבלים כסף בשביל העבודה שלהם לגרום לבחורים להתגייס.
ג. תומכים, אין. לגבי מחאה, איני יודע המצב בחו"ל, אבל בארץ ישראל מאוד שכחו את החילוק שבין מחאה לביזיון, ולכן כנראה אין פעולות גלויות ונראות לעין של טיפול במצב.
ד. מדברים שברשימות הצבא יש המון חרדים רשמית שהתגייסו.
ה. חלק הם מקולקלים מקודם ששייך בהם גיוס אף בלי מאמצי השלטון. חלק הם מציבור שאין לו בעיה עם גיוס בכלל. חלק הם מציבור על הגבול שראו את עניין הגיוס בסביבתם הקרובה. ויש כנראה גם כמה שמחמת כובד עול גלויות הסתבכו עם הצבא מכל מיני סיבות.
ו. כל הדיון נוצר רק בגלל שכולם חוששים שאולי יש משהו שהציבור לא מספיק יודע, אז זה בהחלט מעורר ספיקות.
ז. אם כן, הגדולים בעצמם אמורים לחשוש את החששות האלו, בפרט שהם מכירים את העסקנים טוב יותר מאשר אנחנו.
מקווה שסידרתי קצת.
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 27 אוגוסט 2018, 16:54

אני פה כתב:אם כבר יש גדולי ישראל שאוחזים שאין להילחם בגייסים והמתגייסים, אז לפחות צריך להקים רשת חיזוק לחיילי צה"ל שיעמדו על משמרתם ולא יפלו באמונה חס ושלום כמו שהחפץ חיים חיבר ספר חומת הדת לחיילים. ולהביא לשם משפיעים ומגידי שיעורים.

מן הסתם רצו להיעשות ניסיונות כאלו כחלק מהשינוי הכללי שעובר על הציבור. ובשטח נערים חסרי אחריות העלו את הדציבלים לגבהי מרומים והפסידו את כל העניין.
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 27 אוגוסט 2018, 16:55

אתה אומר ממידע או מהערכה?
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 27 אוגוסט 2018, 17:04

אני פה כתב:אתה אומר ממידע או מהערכה?

הערכה.
בוא תראה מה המצב:
בדלי שמועות על שיחה שקיים הגראי"ל זצ"ל עם אי מי בדבר משהו, הוציאו את אחד מחברי בד"ץ העדה החרדית מדעתו טוטאלית, וגרמו לאלפי אנשים לאבד כל טיפת משמעות לדעת תורה וכבוד לאחד המיוחדים שבדור.
אז יכול להיות או לא?
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 27 אוגוסט 2018, 17:06

א. שאלתי אם יש לך הערכה על זה שניסו לחזק את המסגרות ולא על הנושא שמישהו טירפד את זה.
בב. מה הכוונה בדבריך לעיל כחלק מן השינוי שעובר על הציבור?
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 27 אוגוסט 2018, 17:12

אני פה כתב:א. שאלתי אם יש לך הערכה על זה שניסו לחזק את המסגרות ולא על הנושא שמישהו טירפד את זה.
בב. מה הכוונה בדבריך לעיל כחלק מן השינוי שעובר על הציבור?

א. הערכה. אני מאמין כי הח"כים החרדים גם היו רוצים להתערב גם בשאלות השוויון הנורא שדובר עליו לאחרונה בפלוגות. למשל. (לא יודע בדיוק מה כלול).
ב. באופן כללי, יש הרבה יותר מודעות לדאגה לצעירים שאינם מן המסגרת בכל מיני רמות.
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 27 אוגוסט 2018, 21:09

לוחם גולני לא ידע להשיב על פרשת השבוע•ואולץ לגלח את זקנו על ידי מפקדיו

לוחם בחטיבת גולני אולץ לגלח את זקנו על ידי מפקדיו לאחר שלטענת רב היחידה לא ידע להשיב מה פרשת השבוע: "פעלנו על פי נהלים"
חייל דתי, לוחם בחטיבת גולני, אולץ לגלח את זקנו על ידי מפקדיו לאחר שלטענת רב היחידה לא עמד בתבחין הנדרש. החייל הוגדר על ידי היחידה כחייל "שאינו דתי מספיק" לאחר שלא הצליח לענות לרב היחידה על השאלה מהי פרשת השבוע.
הסיפור המקומם שפורסם הערב ב"החדשות" מעלה שוב את השיח הסוער סביב החלטת צה"ל לאכוף את פקודת הזקנים עבור חיילים דתיים שלא עומדים בתבחין הנדרש.
לחייל הוסבר על ידי מפקדיו כי הוא לא עומד בהגדרות של חייל דתי ואולץ לגלח את זקנו, משסירב פקודה הוחלט להעמידו לדין ולשפוט אותו על סירוב פקודה, דבר שעלול לשלוח אותו גם למאסר צבאי בפועל.
בצה"ל מסבירים את הסיפור אחרת ומבהירים כי כל חייל שמגיש בקשה לפטור מזקן על רקע דתי, נדרש לקבל המלצה מרב היחידה כי הוא אכן מקיים אורח חיים דתי.
באשר למקרה המדובר נמסר מדובר צה"ל כי "החייל נפגש מספר פעמים עם רב היחידה וע"פ הנהלים לא אושר לחייל פטור זקן. צה"ל מכבד את רגשותיהם ואורח חייהם של כלל חייליו, דתיים וחילוניים כאחד"
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי ליזרזון » 27 אוגוסט 2018, 23:22

לא מבין מה הסערה?
יהודי שלא יודע לענות כזו שאלה בסיסית, נראה בעיניכם כדתי?
ליזרזון

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 27 אוגוסט 2018, 23:25

כל מגמתם בצבא זה לחלן את הבחורים, והם רוצים שהוא עוד יזכור מהי פרשת השבוע.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 28 אוגוסט 2018, 00:22

מצ"ב נתוני הצבא נכון ללפני שנה וחצי, מאז היעדים גדלו. ולפי החוק החדש - שאנשים נלחמים כאן להגנתו הם אמורים לגדול ולגדול ולגדול.
מה שטוענים כאן שלא רואים, קודם כל זה שקר. עד לפני עשר שנים לא ראו בכלל חייל עם כיפה שחורה פחות מגיל 35. והיום כולם רואים פה ושם, נא לא להכחיש את המציאות. ומי שגר בערי הפריפריה רואה רבים. מה שאתה לא מכיר זה אומר שכרגע לא עובדים על אנשים מהסוג שלך, ואתה כנראה מסוג האנשים שמכיר בעיקר אנשים מהסוג שלו, אני מכיר כמה וכמה צעירים טובים וכשרים לגמרי שהלכו לצבא. לעומת זאת אני מכיר רק שני חסידי ויזניץ. אז זה אומר שאין אלפים? כמה תלמידים של הרב מאזוז כבודו מכיר? יש רבים! אם אתה לא גר בבני ברק ואתה אשכנזי, אתה לא אמור להכיר.

זה קיים ועוד איך בציבורים מסויימים בפרפריה והולך ומתרחב, וברגע שהתופעה תמשיך להתרחב, והציבור ימשיך לפחד ממסע הטרור וההשתקה, כולם יסתגלו והטאבו ישבר. כל כך קשה להבין? הם כותבים זאת במפורש בהסברים לחוקים. ועל כל זה כבר אסור להתריע? כל מי שמתריע מיד מוקע לעמוד הקלון כסהרורי ולא נחשב. חכמים וגאונים ספרדים וחסידים כולם מושפעים מנתי גרוסמן או מפשקוולים. ואלו הקשורים לממסד לא מושפעים מכלום...

מדוע אין לכם בעיה שילחמו באקמדיה ובאינטרנט? הלא גם בזה צריך לקבל את הרע במיעוטו? אולי גם בדברים אלו צריך לחכות להוראות ברורות של גדולי התורה ולנהוג במתינות ובאחריות. תבררו טוב אצל מעצבי דעת הקהל החרדי העכשויים הם יגידו לכם שגם בדברים הללו לא צריך להתלהם.
באמת בכל הנושאים השאלה היא אותה שאלה, האם אנחנו משתלבים בחברה הכללית שפיתחה נחיתות לתרבות הגויים או שאנחנו מתבדלים וחרדים לשמור דרך ה'.
אנא חוסו על כבודם של תלמידי חכמים ואל תשאו את שמם לשווא. מי שמביא את הגר"ח קנייבסקי שליט"א או צדיקים אחרים בתור סיוע והסכמה לתמיכה בחוקי ההתבוללות עתיד לתת את הדין. לפני שאתה מצטט לצרכים פולטיים ונקמנות מפלגתית, לך בעצמך ותשאל ותחכה לתשובה מפיו (אם תצליח), האם יש אופן שזה בסדר שחרדים יצביעו או יפעלו שאחרים יצביעו לכך שיתגייסו אלפי בחורים שנקראים בחורי ישיבה בכל שנה.
קבצים מצורפים
גיוס חרדים.pdf
(3.3 MiB) הורד 7 פעמים
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 28 אוגוסט 2018, 00:33

נראה לך הגיוני שגם מחביאים הנתונים מהרב אדלשטיין והרב דב לנדו והרב משה הלל הירש, אין איזה בחור שילחש להם על האוזן מה שכל בר בי רב רואה באינטרנט או בפלס?

לדעתי לא מחביאים מהם והם יודעים הכל, וכמו שהאדמור מבלז וצאנז והרב שלום כהן יודעים הכל ובכל זאת חושבים שזה הרע במיעוטו, ואם יצאו במלחמה במקרה הטוב גם נפסיד את תקציב הישיבות וגם ימשיכו לגייס ולפתות ביתר שאת את החלשים כי אבא שלהם לא ימשיך לשלם כפל שכר לימוד עליהם. ובמקרה הגרוע תהיה פה מלחמת אחים בין חרדים לחילונים שתוצאותיו מי ישורנו.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 28 אוגוסט 2018, 00:40

ועוד נקודה אתה גם מודה שרוב המתגייסים הם מהפריפריה שהם ממשפחות בעלי תשובה ומסורתיים שבדור קודם כולם התגייסו בתור חילונים, ועכשיו לפחות בתור דתיים. לידיעתך רוב החכי"ם של ש"ס שירתו בצבא ואצל רוב הספרדים בפריפריה הגיוס הוא דבר שלכתחילה. אשתי מורה בעיר בפריפריה כבר עשרים שנה ואמרה לי ששם זה תמיד היה מקובל שהבחורים הולכים לצבא והבנות לבית יעקב.

עם כל זה אני מסכים שיש ודאי חשש בגלל היעדים שעלו בשנתיים האחרונות בקצב מדהים והיעדים לשנים הבאות שזה מעורר חשש שציבורים חדשים יפלו שם, וסופו מי ישורנו.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 28 אוגוסט 2018, 01:07

מישהו יכול להוריד הכתבה מפה.

יותר צעירים ורווקים: מתגייסים חרדים מיישרים קו עם החילונים - חינוך וחברה ...
https://www.haaretz.co.il/news/education/1.6242597
4 יולי 2018 ... מתוך 3,011 המתגייסים החרדים לצה"ל בשנת 2017, 15% מהם היו נשואים, כך עולה ... בשנים האחרונות מתמקד צה"ל בגיוס חרדים רווקים בני 20-18.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 28 אוגוסט 2018, 01:38

עוד כתבה שמצאתי בעיתון גלובס למי שטוען שהיעדים והמכסות של החוקים לא קשורים לגייסים:

לפי המחקר, עמידה ביעדי הגיוס של חרדים, שנקבעים ברשויות הצבא, מהווה מנוף לחץ אינטנסיבי מתמשך על כלל מערך האיתור והגיוס של אוכלוסייה זו, באופן שמשפיע על יכולת המיקוח של המתגייסים החרדים מול צה"ל. לפי מלחי, ככל שהפער בין יעדי הגיוס לביצועו בפועל גדל, הצבא עושה מאמצים נרחבים יותר כדי להגדיל את מספר החרדים בשורותיו וזאת באמצעות כוחות השוק הקשורים לשוק העבודה.
ו
לדבריו, מערך של הסדרים פוליטיים וחוקיים שנוגעים לגיוס חרדים לצה"ל, הוביל ליצירת מנגנונים ייעודיים וייחודיים שכוללים מערכי גיוס ואיתור שונים לאוכלוסיית החרדים. "בזרועות ובחילות השונים בצה"ל יש הבנה שהמערכת חייבת להגמיש את צורכיה ולהתאימה לשאיפות ולבקשות הספציפיות של החייל החרדי, וזאת בדומה מאוד לגיוס התנדבותי-מקצועי מלא בצבאות מקצועיים אחרים", כתב במחקרו.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 28 אוגוסט 2018, 01:57

אני פה כתב:נראה לך הגיוני שגם מחביאים הנתונים מהרב אדלשטיין והרב דב לנדו והרב משה הלל הירש, אין איזה בחור שילחש להם על האוזן מה שכל בר בי רב רואה באינטרנט או בפלס?
לדעתי לא מחביאים מהם והם יודעים הכל, וכמו שהאדמור מבלז וצאנז והרב שלום כהן יודעים הכל ובכל זאת חושבים שזה הרע במיעוטו, ואם יצאו במלחמה במקרה הטוב גם נפסיד את תקציב הישיבות וגם ימשיכו לגייס ולפתות ביתר שאת את החלשים כי אבא שלהם לא ימשיך לשלם כפל שכר לימוד עליהם. ובמקרה הגרוע תהיה פה מלחמת אחים בין חרדים לחילונים שתוצאותיו מי ישורנו.

באינטרנט אסור להסתכל, ק"ו בפלס. יש להם וודאי עוד מקורות לדעת. אבל הם יכולים גם להחליט לסמוך על מקורביהם, ותלמידיהם יכולים ללכת בדרכם, זה לא אומר שאין דעה אחרת ושלא יתכן שתצא תקלה. למען עם ישראל צריך להתפלל על זה שלא תארע תקלה לשום יהודי ק"ו לא לגדולי תורה. לפני שכולם כאן קופצים, הריני להזכיר שיש כאן אנשים שטוענים שגדולי עולם שעוסקים בענינים אלו כבר עשרות שנים הובלו על ידי עורך אחד... הדברים נכפלו כאן פעמים רבות, ולא זכו לשום גינוי.

טוב שלא חישבו חשבונות כאלו כשיצאו ממצריים להתפשר עם פרעה, וטוב שמתיתיהו לא החליט להתפשר עם אנטיוכוס משום הרע במיעוטו או משום דמיונות ופחדים ממלחמת אחים... איפה ראית בהיסטוריה שתמכו וכתבו על קרן השור שיש לנו חלק בהצעה להמעיט לומדי תורה ולשלב את הציבור החרדי בתרבות המנוכרת?
חוץ מכמה עסקנים חרדים והנוהים אחריהם כל עם ישראל יודע שאם הציבור החרדי יעמוד כחומה בצורה כל תכוניותיהם יעלו בהבל, לא תהיה כאן מלחמת אחים, כי הנושא הוא לא גיוס ושויון (עשרות אחוזים מהחילוניים כבר לא מתגייסים, ורק אחוזים מועטים מסכנים את חייהם). הנושא הוא לא גיוס הנושא הוא חילון, ואפשר לחלן רק את מי שבסתר לבו קצת רוצה את זה. אם כולם יבינו שאנחנו ממש ממש לא שם. הם פשוט ירדו מזה.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 28 אוגוסט 2018, 02:10

אני פה כתב:ועוד נקודה אתה גם מודה שרוב המתגייסים הם מהפריפריה שהם ממשפחות בעלי תשובה ומסורתיים שבדור קודם כולם התגייסו בתור חילונים, ועכשיו לפחות בתור דתיים. לידיעתך רוב החכי"ם של ש"ס שירתו בצבא ואצל רוב הספרדים בפריפריה הגיוס הוא דבר שלכתחילה. אשתי מורה בעיר בפריפריה כבר עשרים שנה ואמרה לי ששם זה תמיד היה מקובל שהבחורים הולכים לצבא והבנות לבית יעקב.

עם כל זה אני מסכים שיש ודאי חשש בגלל היעדים שעלו בשנתיים האחרונות בקצב מדהים והיעדים לשנים הבאות שזה מעורר חשש שציבורים חדשים יפלו שם, וסופו מי ישורנו.

בשנים הקודמות הצבא היה צבא, והיו חילוניים ומסורתיים שאפילו התחזקו שם, והיו חרדים שנפלו ועברו גם בצבא בתחילת נפילתם או בסופה.
היום הצבא הפך למכשיר חוקי להעברה על דת. פשוט תקראו את פסקי בג"ץ את החוקים. זו המטרה העיקרית. מופנים תקציבי עתק לגיוס ולהטבות למגייסים ולמגויסים, ובין השאר בשלב הזה מנסים בחלק מהמקומות לשמור אותם דתיים במדת היכולת, כדי שכולנו נסכים להכנס לכור ההיתוך הזה. הבעיה העיקרית היום היא לא עצם הצבא כפי שהיה פעם, הבעיה היא תכנית השלבים להתבוללות שהמכשיר העיקרי שלה כרגע זה הצבא, למרבה הבושה אנחנו משתפים פעולה עם תכנית בנויה שכל כולה נועדה לחיסול המהות החרדית. ומי שמתנגד לזה, ומנסה לחשוף את הדברים הכתובים והגלויים... מוקע כקיצוני מוזר ואינטרסנט.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 28 אוגוסט 2018, 02:15

זה בדיוק מה שטענו האדמורי"ם בכינוס בשבוע שעבר, ואכן כולם צריכים להתעורר ולזעוק על כל מצב הדור. ושנזכה כבר לביאת משיח צדקינו.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 28 אוגוסט 2018, 02:27

עברי אנוכי כתב:
אני פה כתב:ועוד נקודה אתה גם מודה שרוב המתגייסים הם מהפריפריה שהם ממשפחות בעלי תשובה ומסורתיים שבדור קודם כולם התגייסו בתור חילונים, ועכשיו לפחות בתור דתיים. לידיעתך רוב החכי"ם של ש"ס שירתו בצבא ואצל רוב הספרדים בפריפריה הגיוס הוא דבר שלכתחילה. אשתי מורה בעיר בפריפריה כבר עשרים שנה ואמרה לי ששם זה תמיד היה מקובל שהבחורים הולכים לצבא והבנות לבית יעקב.

בשנים הקודמות הצבא היה צבא, והיו חילוניים ומסורתיים שאפילו התחזקו שם, והיו חרדים שנפלו ועברו גם בצבא בתחילת נפילתם או בסופה.
היום הצבא הפך למכשיר חוקי להעברה על דת. פשוט תקראו את פסקי בג"ץ את החוקים. זו המטרה העיקרית. מופנים תקציבי עתק לגיוס ולהטבות למגייסים ולמגויסים, ובין השאר בשלב הזה מנסים בחלק מהמקומות לשמור אותם דתיים במדת היכולת, כדי שכולנו נסכים להכנס לכור ההיתוך הזה. הבעיה העיקרית היום היא לא עצם הצבא כפי שהיה פעם, הבעיה היא תכנית השלבים להתבוללות שהמכשיר העיקרי שלה כרגע זה הצבא, למרבה הבושה אנחנו משתפים פעולה עם תכנית בנויה שכל כולה נועדה לחיסול המהות החרדית. ומי שמתנגד לזה, ומנסה לחשוף את הדברים הכתובים והגלויים... מוקע כקיצוני מוזר ואינטרסנט.

עליך לתת את הדעת גם על כך שבקום המדינה גם הצבא והלח"י וכו' היו מקור החילון הרבה יותר מהיום (כמו שהעיד ר' שמואל שהוא מהיחידים בעץ חיים שנשאר חרדי, וכך גם סבא שלי בכיתה שלו) של הבחורים החרדים ובכל זאת הגיעו איתם להסדר תורתו אמונתו שרק 400 בחורים יקבלו דיחוי וכל גדולי הדור סמכו על זה. ונהיה כזאת מסורת אצל גדולי ישראל כמו שראיתי כותב לפני שבועיים ר' דב לנדו שכל עוד אין סכנה ללומדי תורה אז אפשר לתמוך בחוק.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 28 אוגוסט 2018, 02:37

עוד נקודה אולי תאיר את עיני, לא ראיתי בשום פסק בבג"ץ וכו' שמטרתם לחלן את הציבור החרדי אלא הם מדברים על שילוב בנשיאה בנטל של הצבא ובעיקר של הכלכלה שהמדינה לא יכולה לתמוך בכ"כ הרבה אברכים וכו'. וכל מדינה נורמלית לא יכולה להרשות לעצמה ש20 אחוז מהציבור לא יעבוד ולא ישלם מיסים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 28 אוגוסט 2018, 13:59

חוזר בו?

בהתייחס למשבר "חוק הגיוס" אמר גפני בראיון לגל"ץ: "הוא לא חוק טוב. החרדים זה אחוז קטן מכל המערכת, ברגע שאחד לא לומד הוא לא נשאר במערכת. חוק טוב זה שלכל מי ש'תורתו אומנתו' יהיה פטור, בלי הגבלה".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 28 אוגוסט 2018, 14:04

ח"כ ישראל אייכלר, מנסה בשבוע האחרון לקדם מתוה מוסכם עם ראש הממשלה. אך ב'אגודה' טוענים כי עדיין אין שום התקדמות, גם כזו שלא משמעותית.

"לפי ההתנהלות נראה שהולכים למקום אחד, וזה בחירות" אומר בכיר 'באגודה' המכיר את חוק הגיוס: "נראה שיש רצון של רה"מ ללכת לבחירות, אחרת לא מובן מדוע הזמן נמרח ואיש לא מנסה להגיע להציע פשרה כל שהיא".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 28 אוגוסט 2018, 14:35

חבר הכנסת משה גפני התבטא הבוקר ואמר כי "כיום מתקיימות ביקורות של צה"ל ומשרד החינוך בהיכלי הישיבות ואפשר להרחיב אותם". את הדברים אמר בראיון לגל"צ.

גפני הוסיף, "הבחירות הכלליות יתקיימו בזמנם וכי יימצא פתרון לחוק הגיוס. אני לא חושב שחוק הגיוס הוא חוק טוב, חלק מצבא יהודי הוא חיל התורה. חוק טוב מבחינת היהדות החרדית הוא חוק שיהיה כתוב בו שמי שחפץ ללמוד תורה יהיה זכאי לכך".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 28 אוגוסט 2018, 15:48

אני פה כתב:חוזר בו?

בהתייחס למשבר "חוק הגיוס" אמר גפני בראיון לגל"ץ: "הוא לא חוק טוב. החרדים זה אחוז קטן מכל המערכת, ברגע שאחד לא לומד הוא לא נשאר במערכת. חוק טוב זה שלכל מי ש'תורתו אומנתו' יהיה פטור, בלי הגבלה".

איפה הוא אמר שהחוק טוב?
בריאיון של חצי דקה לישראל כהן בלי מחשבה תוך כדי הקניות לשבת בנוסח לא מחייב.
הוא אמר גם בשם הגר"ח שהחוק רע במיעוטו וצריך לפעול ביחד ובאחדות עם אגו"י.
וע"ז הוציאו עליו איומי פולסא דנורא.....
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 28 אוגוסט 2018, 16:05

עברי אנוכי כתב:יש להם וודאי עוד מקורות לדעת. אבל הם יכולים גם להחליט לסמוך על מקורביהם, ותלמידיהם יכולים ללכת בדרכם, זה לא אומר שאין דעה אחרת ושלא יתכן שתצא תקלה. למען עם ישראל צריך להתפלל על זה שלא תארע תקלה לשום יהודי ק"ו לא לגדולי תורה.

אתה מוזמן באמת להתפלל.
יחד עם זאת, בוא ננסה באמת ליצור דיון ענייני, והמרכיב הראשון של דיון ענייני הוא למחוק את הצעקות ואת הטון של הבוז, שרק עושות רושם של אחד שלא נותן לגיטמציה לדיעה שניה.
התלונה שלך על אי המחאה במי שטען כי גדו"י הובלו על ידי עורך מסויים, אם היא מכוונת אלי, אתה יכול לעיין בכל מה שכתבתי, היה ברור מאוד שהנושא הוא לא שחור לבן, ובעוד גדולי ישראל אומרים דעת תורה, מותר להגיד על מישהו שהוא מושחת.
שים לב: אני חושב שהטון שלי השתנה, אתה יכול להתייחס בענייניות. חוסר ענייניות תגרום לשני להתבצר. תחליט אם אתה מעוניין בכך.
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 28 אוגוסט 2018, 18:26

חטיבת גולני שגידל זקן כבר שנה קודם הגיוס ומקפיד להתפלל שלוש תפילות ביום, ולמרות זאת סורב לקבל פטור זקן מרב היחידה.

לדברי אותו חייל, רב היחידה תחקר אותו בשאלות ביהדות תוך ששאל אותו מהי פרשת השבוע. לאחר התחקור הכריע אותו רב שהחייל "לא מספיק דתי" בשביל לקבל פטור זקן, ולמעשה הפך את גידול הזקן של החייל לבלתי-חוקי, עד כדי שליחה לכלא.

כאמור, שרקי הביא את סיפור הדברים ושאל: "איני מכיר את החייל, אבל הסיפור הזה מציף שאלה עקרונית: מי קובע מי נחשב דתי? ואיך?".

דבריו של שרקי יצרו דיון נרחב, והביאו לתגובות רבות, הן מעיתונאים חרדים והן מעיתונאים דתיים וחילונים. אחד המגיבים היה העיתונאי יאיר אטינגר, שטען כי השאלה של שרקי צריכה להיות "לא רק לגבי מיהו דתי", אלא גם לגבי "מיהו חרדי".

לדברי אטינגר: "צה"ל נלחם בעוז באויב חדש: ירידה במחויבות הדתית של חלק מהלוחמים המתויגים כחרדים. ההתרופפות אף פעם לא מתחילה בצבא, אבל הצבא (לרוב באמצעות מפקדים סרוגים) רואה עצמו אחראי להשאיר אותם "חרדים" כשהם כבר לא".

אטינגר תיבל זאת בסיפור אישי: "אדם קרוב, מפקד של לוחמים חרדים, סיפר לי שהוא נאלץ לתפקד כ"משגיח". בטירונות זה קל, אבל כשעולים לגדוד רבים מהחיילים כבר חומקים ממניין למשל, והמפקדים מתווכחים ביניהם אם צריך להמשיך לכפות עליהם. מבוכה. אבל על זקן אין ויכוח. כולם רוצים זקן".

בשלב זה הצטרף לשיחה העיתונאי החרדי אריה ארליך, סגן עורך משפחה, תוך שהוא שולל את דברי קודמו וטוען כי החיילים החרדים מתקלקלים דווקא בתוך המערכת הצבאית ולא מחוצה לה. "זה נורא פשוט: הצבא מנסה להילחם בסטיגמה (הנכונה) שלפיה השירות בצה״ל ״מקלקל״ חרדים. אבל מסתבר שזו מציאות: הצבא לא נועד לחרדים שרוצים להישאר חרדים".

אטינגר מצדו השיב לו באותו מטבע לשון: "זה נורא פשוט: העולם החרדי מלא בגברים שאינם חרדים". כאן הצטרף העיתונאי הדת"לי עקיבא נוביק, ותקף בחריפות את ארליך: "ובראשם האליטה הצבועה ביותר: עתונאים חרדים".

ארליך, הידוע בסגנונו החד, לא נשאר חייב ותקף בחזרה: "לעקיבא נוביק יש בעיה: הוא אוהב את החרדים עילגים, לֶמֶכִים, עיירתיים, יואליש-קרויסים שצועקים בהפגנות. קשה לו עם שכבה של עיתונאים חרדים כשרוניים שמדברים בישראלית ומייצגים את החברה החרדית בתקשורת ברהיטות, ויחד עם זאת מנהלים אורח חיים חרדי לכל דבר. אז הוא שולף פייק-חרדומטר. נו נו.".

אלא שנוביק החליט, במקום להתנצל, לתקוף חזרה ולהסביר את מה שהוא מכנה "צביעות העיתונאים החרדים". בציוץ תגובה כתב: "נורא פשוט אריה. הצהרת שאתה לא יכול להתגייס כי לימוד התורה בנפשך? אל תעבוד כעיתונאי בזמן הזה".

נוביק הוסיף: "אם אתה גם מרמה את המדינה ואת עצמך, וגם משתמש בעט שלך כדי לנגח את נבחרי הציבור שהם לא מספיק חרדים (או להטיף לכל העולם על קודש וקודש וקודש), זאת הגדרה נפלאה לצביעות".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 28 אוגוסט 2018, 20:27

אני פה כתב:
עברי אנוכי כתב:

עליך לתת את הדעת גם על כך שבקום המדינה גם הצבא והלח"י וכו' היו מקור החילון הרבה יותר מהיום (כמו שהעיד ר' שמואל שהוא מהיחידים בעץ חיים שנשאר חרדי, וכך גם סבא שלי בכיתה שלו) של הבחורים החרדים ובכל זאת הגיעו איתם להסדר תורתו אמונתו שרק 400 בחורים יקבלו דיחוי וכל גדולי הדור סמכו על זה. ונהיה כזאת מסורת אצל גדולי ישראל כמו שראיתי כותב לפני שבועיים ר' דב לנדו שכל עוד אין סכנה ללומדי תורה אז אפשר לתמוך בחוק.

בקום המדינה המצב באמת היה קשה מאד - היה כל כך קשה, שכמעט לא היה לאף אחד כח להלחם, והפנו את כל הכוחות כדי להקים ציבור מתבדל מכל ההתדרדרות שסביב ציבור שבו תתקיים ההבטחה האלקית. עלי ידי כך גם קיבלו ב"ה כח לעזור בהמשך השנים למניעת סחף הנשירה. אני מקווה שאף אחד לא רוצה לחזור למה שהיה אז.
ומכל מקום לא זו היתה המטרה של ההגנה והלח"י. היום במפורש כל המגמה היא רק בשביל לשנות אותנו להעבירנו על דתנו ועל דעתנו. זהו שמד. נקודה. אין לזה שם אחר.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי יעבץ » 28 אוגוסט 2018, 20:45

אם תכתוב 'נקודה' ו'סימן קריאה' שוב ושוב זה לא משכנע יותר...
אם דבריך הם נכונים, אין צורך בשום אמצעי עזר. ואם לאו, זה לא יעזור.

תכל'ס. הציבור משום לא השתכנע שהמגמה כיום להעביר על דתינו הוא גדול יותר מאת קום המדינה.
כל הקורא את 'פאר הדור', או תולדות הרב מבריסק, או את כתבי ר' משה שיינפלד, רואה בהכרח שהדברים היו ממש להיפך. והמגמה להעביר על הדת היתה אז הרבה יותר חמורה מהיום.
את דרכי המלחמה למדנו מגדולי הדור, לא להלחם 'חזיתית' עם ה'פריץ', כפי שלא עשינו זאת מעולם בגלות, אלא רק ע"י שתדלנות ורצי כסף. וכן גם ננהג עם ה'פריצים' מרשעי עמינו.

גם בפולין/רוסיה/וליטא היו גזירות שבהחלט נחשבות כ'גזירות שמד', הרבה יותר מחוק הגיוס דהאידנא, ומעולם לא נלחמו חזיתית מול הממשלה, וססמאות של 'חשמונאים' לא עלו שפתותיהם של גדולי ישראל - (למעט פעם אחת שהחפץ חיים התאונן שלא נלחמו נגד הקומונסטים במסירות נפש - אשר מהותם באמת היה רק להעברת הדת כידוע).

כך שכל הברבורים שלכם, למרות שתחזרו עליהם שוב ושוב לא משכנעות אף אחד.
יש ב"ה גדולי ישראל המנהיגים את כלל ישראל, ואליהם כלל ישראל נשמע.
[וגם אם יש יחידים הסוברים אחרת, כבודם במקומם מונח. שתלמידיהם ילכו בעקבותיהם - כפי שראוי לעשות. אולם הכלל כולו, ילך לאחר הנהגות הרוב, כפי שהיה בכל הדורות].
היה ברוך.
כתיבה וחתימה טובה.
סמל אישי של המשתמש
יעבץ

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 28 אוגוסט 2018, 20:50

אני פה כתב:עוד נקודה אולי תאיר את עיני, לא ראיתי בשום פסק בבג"ץ וכו' שמטרתם לחלן את הציבור החרדי אלא הם מדברים על שילוב בנשיאה בנטל של הצבא ובעיקר של הכלכלה שהמדינה לא יכולה לתמוך בכ"כ הרבה אברכים וכו'. וכל מדינה נורמלית לא יכולה להרשות לעצמה ש20 אחוז מהציבור לא יעבוד ולא ישלם מיסים.

חבל שאתה חוזר על תעמולת ההבל, האבטלה בציבור החרדי הלכה והצטמצמה גם בלי קשר לחוק הגיוס, מכורח הנסיבות. אמנם עדיין חלקים גדולים בציבור מסרבים להכנס לשוק העבדים, ולהכנע לתרבות המערבית הרואה בהצלחה חומרית חזות הכל, ואנשים מוכנים להקריב ולהסתפק במועט. אבל זה לא הנושא. משתמשים בנושא הזה כדי לעשות אותנו פחות חרדיים, לשלב אותנו בתרבותם, "לכווץ את החרדיות".
גם בבג"ץ כנראה קראת רק את התקצירים. בדברי ההסבר של השופטים כבר בדיונים בבגץ רסלר, ואח"כ בביטול חוק טל וגם בדיונים אחרים. מדובר על השתלבות ועל שינוי חברתי גם באופן כללי לא רק לגבי העבודה, ברור שהם לא יכולים להדגיש את זה.
סדר הדברים היה, שהעתירות הוגשו אכן בטענה השקרית על פגיעה בשוויון, ובהמשך התמקדו בפגיעה בכבוד האדם. אלא שמול זה המדינה תמיד השיבה שאי אפשר לגייס בכפיה ואין כאן פתרון. בסופו של דבר עם ריבוי הדיחויים ב"ה (ויש טוענים בעקבות החלשות בעמדת הצבא שאי אפשר לגייס). קבע בג"ץ שצריך להסדיר את המצב בחקיקה. ואז היתה פרשת דרכים. אם המדינה היתה ממשיכה באותו קו, שאי אפשר לגייס והיתה מחוקקת חוק בסגנון הזה. זה היה עובר. אבל במקום זאת (ואולי, אבוי, בשיתוף פעולה שלנו) החליפה המדינה את הקו, ואמרה שאפשר לגייס רק צריך בשביל זה שינוי חברתי בשלבים, כדי שיהיה גיוס מרצון. ומאז כל הדיונים והפסילות הן על הנושא הזה, עד כמה החוקים שמחוקקים באמת מביאים לשינוי החברתי המתבקש כדי שיתגייסו. הבג"ץ דורש יותר עוצמה כדי להחיש את השינוי שכביכול כולם מסכימים שהוא אפשרי.
כולם עדיין מסכימים שאין אפשרות לגייס בכפיה.
עדיין בס"ד אפשר להחזיר את המצב, שכולם יבינו שאנחנו פשוט לא מוכנים להשתנות. נקודה.
כל זה בבג"ץ שמוכרח לדבר במונחים משפטיים (אגב, השופט סולברג טען כלפי חבריו שזו רק כסוי ובאמת מדובר כאן במחלוקת ערכית). בכנסת בדברי ההסבר שבעל פה ובשכתב וכן בתשובות המדינה לבג"ץ הדברים מפורשים עוד יותר שעושים כאן תהליך שינוי חברתי כללי, שנעשה בשלבים והחוקים הן תכנית שלימה והדרגתית לצורך כך.
גם אם יהיו תמימים שיחשבו שהמטרה הסופית היא שיתגייסו ושיעבדו, עדיין הדרך לכך היא באמצעות שינוי המהות של הציבור. ואם כך בהחלט מדובר ברצון לקרר ולקרב אותנו לערכים ולהתנהגות חילוניות ולא משנה מה המטרה שאחרי זה (אמנם ברור לכל בר דעת שעיקר מגמתם וחפצם הוא עצם השינוי).
עברי אנוכי

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G] ו־74 אורחים