הסיבה שאני בוחר בפיגלין

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 19 דצמבר 2012, 21:47

הסיבה הראשונה שהוא עונה לעניין על כל מה שהפולטיקאים השמאלניים מדברים נגד יראי ה'

קדימה מסיתה נגד החרדים - פייגלין משתמש במחשבון
הקמפיין האנטי חרדי החדש מבית 'קדימה' זועק "3,400 שקל לאברך ורק 352 שקל לחייל" • משה פייגלין מחשב בתגובה כמה מקבל 'אברך שמאלני' לעומת אברך חרדי
שרי רוט, בחדרי חרדים 15:53 19/12/2012
תגיות: קדימה, פייגלין, הסתה, חרדים, תקציב

2

משה פייגלין. צילום ארכיון: יעקב כהן
ההסתה נגד הציבור החרדי, שהפכה לטרנד בכמה מפלגות ('יש עתיד' ו'התנועה' בעיקר), עולה מדרגה. כאשר מפלגת 'קדימה', זו שכמעט אינה מופיעה בסקרים בצידו הנכון של אחוז החסימה - עולה אף היא על הגל.

הצעד לא מפתיע בעליל, נזכיר כי רק לפני מספר חודשים עשה ח"כ יוחנן פלסנר (מקום שני ברשימה), כל שביכולתו כדי לכפות את חוק טל המחודש שלו על הציבור החרדי, אלא שעד כה לא עשתה 'קדימה' כל שימוש בנושא בקמפיין שלה, והתרכזה במתקפה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. נראה כי התחרות בקרב מפלגות המרכז עושה את שלה, וגוררת גם את קדימה לביצת ההסתה.

"3,400 שקל לאברך ורק 352 שקל לחייל", יהיה מעתה הסלוגן של המפלגה, הסלוגן בו היא תולה את תקוותיה לנסיקה מעל לקו אחוז החסימה.

מי שמפתיע ושולף נתונים סותרים, הוא דווקא הח"כ החדש של הליכוד-ביתנו, משה פייגלין, המציג את הנתונים האמיתיים, ושלא יספרו לכם סיפורים.

לדברי פייגלין, עלות המדינה לסבסוד לימודים בכוללים חרדיים (נכון לשנת 2010) עומדת על 8,400 שקל לשנה לתלמיד, בתחשיב הבא: 700 שקל מלגת לימודים ממשרד הדתות במשך 12 חודשים.

מספר הלומדים הנהנים מהתמיכה עומד על כ-77,000 ויחד עם אברכי הכוללים: 87,744. מתוכם אזרחי ישראל 87.5%. סך עלות התמיכות המועברות לסטודנטים בכוללים החרדיים עומדת על 646.8 מיליון שקלים לשנה.

מכאן הוא עובר לסכום שמשלמת המדינה לסבסוד השכלה גבוהה במקצועות הומניטאריים: סך תקציב ות"ת לעידוד השכלה גבוהה עומד על ...7,740 מיליון שקלים ב-2011, סך תקציב ות"ת המועבר ישירות למוסדות להשכלה גבוהה הוא 7,005 מיליון שקל, כאשר היתר מועבר לקרנות לעידוד מחקרים.

סך הסטודנטים באוניברסיטאות מכללות אקדמיות ומכללות לחינוך בשנת תשע"ב עומד על 189,240, כאשר עלות ממוצעת לסטודנט לשנה עומדת על 37,000 שקל.

פייגלין מסכם: 77,000 אברכים בכוללים חרדים מקבלים כ-646.8 מיליון ₪ בשנה, כ-8,400 ₪ לאדם. לעומת 90,200 סטודנטים ב'כוללים שמאלניים' המקבלים 2,307.1 מיליון ₪ בשנה, כ-25,000 ₪ לאדם.
http://www.bhol.co.il/Article.aspx?id=48323

המשך יבוא
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 24 דצמבר 2012, 21:28

אם חשבנו שיש מימרא שאם לא נבנה בימיו כאילו נחרב בימיו, נדע שאין זה כאילו, אלא ממשיכים להחריב בידים היום את בית מקדשינו ותפארתינו

עצם ההריסה אינו כואב כ"כ כמו האדישות שיש לבני אברהם יצחק ויעקב אל ההרס, וממשיכים בשיגרה כאילו לא קורה כלום

צר לי שהרשומה הראשונה ביומן רשת זה עוסקת דווקא בנושא כאוב זה, אך זו המציאות שאיתה יש להתמודד כל מי שחפץ להתעסק בחקר הר הבית. להלן דו"ח שמתאר את העבודות שהתרחשו אתמול בהר הבית ובשנים האחרונות:

הדרדרות משמעותית במצב שימור ופיקוח העתיקות בהר הבית
יצחק דבירה (צויג)

החלטתי לפרסם מסמך זה לאור העבודות שהחלו אתמול בהר הבית ובעקבות אוסף נתונים שהצטבר בידי המעידים כי בשנים האחרונות חלה הדרדרות משמעותית במידת פיקוח המדינה על עבודות הוואקף בהר הבית ושימור העתיקות במקום. מידע זה הועבר בעבר גם לרשות העתיקות, שאת חלקו היא כבר הכירה וחלקו האחר לא היה ידוע לה. תקוותי היתה שבעקבות העברת המידע יעשו צעדים ממששיים בנושא, אך ככל שהזמן עבר נראה היה שידיה של רשות העתיקות כבולות, והיא אינה מקבלת את הגיבוי המתאים ממשרד הראש הממשלה והיועץ המשפטי לממשלה. מציאות זו עומדת בניגוד למצב שהיה בהר הבית מאז קיץ 2007 ועד 2009. בתקופה זו חל שיפור משמעותי ביותר בפיקוח המדינה על עבודות הוואקף בהר הבית ושימור העתיקות במקום. בשנת 2007 נדרש מבקר המדינה לחקור את התנהלות המדינה בנושא הפיקוח הארכיאולוגי ושימור העתיקות בהר הבית, ובסופו של דבר כתב דו"ח נוקב המאשים את רשויות המדינה בליקויים משמעותיים רבים, ובכך שבוצעו עבודות ללא היתר באמצעות כלים מכניים תוך פגיעה בממצאים ארכאולוגיים. הדו"ח אמנם לא פורסם, אך בשנת 2011 פורסמו מסקנות הדו"ח שבהם נאמר כי שמאז שנת 2007 נעשו פעולות לתיקון חלק מן הליקויים. האמנם? אכן, בשנים 2008 ו-2009 הוואקף נדרש אף לאפשר את קיומם של שתי חפירות הצלה, אך משנת 2010 ועד לזמן זה נראה שישנה הדרדרות נוספת במידת הפיקוח הארכיאולוגי של המדינה באתר. אסקור להלן את הפעולות השונות שנעשו בשנים האחרונות, בהן היה משום פגיעה משמעותית בעתיקות, והמדינה עד לרגע זה טרם הצליחה לאכוף את סמכותה ולמנוע את המשך הנזק.

עבודות בערימות העפר שבג"ץ אסר לפנותם ללא פיקוח ארכיאולוגי

בעקבות פסיקה של בג"ץ (בג"ץ 8172/04), מאז ספטמבר 2004 לא ניתן לפנות מהר הבית עפר מבלי ליידע את הועד הציבורי למניעת הרס עתיקות בהר הבית 30 יום קודם לכן. זאת על מנת שיוכל לבחון האם הפינוי נעשה על-פי הסטנדרטים הארכיאולוגים המקובלים.

לאור זאת הצטברו באזור החורשה המזרחית בהר הבית תלוליות עפר גדולות והמקום נראה כיום כמזבלה (איור 1). המשטרה עד עתה הקפידה מאד על איסור פינוי העפר, אך לא הקפידה כלל על מניעת עבודות עפר בתלוליות אלו. מידי פעם הגיע למקום טרקטור שחפר והזיז את העפר ממקום למקום. הדבר סותר באופן מובהק את מהות העתירה לבג"ץ, שמטרתה היתה להציל את הממצא הארכיאולוגי הטמון בעפר זה מפגיעה נוספת של כלים מכניים כבדים. יש לציין, שבשמונה השנים האחרונות כותב מסמך זה וד"ר גבריאל ברקאי עומדים בראש פרויקט לסינון עפר שפונה מהר הבית בשנים 1999-2000. מהסינון עולה שעפר זה עשיר בממצאים ארכיאולוגים שזמנם החל מימי הבית הראשון ועד לימינו. כך לדוגמא נתגלו טביעות חותם של כהנים מימי הבית הראשון, אריחי ריצוף צבעוניים מהרחבה שהקיפה את בית המקדש בימי הבית השני, מסמרי פרסות, פרסות וראשי חצים מהמסדר הטמפלרי שהשכין את סוסיו באורוות שלמה, שרידי כתובות ערביות מהתקופה הערבית הקדומה והממלוכית ועוד….

אתמול, ביום י' בטבת תשע"ג 23/12/12, נראו כלים מכנים כבדים מבצעים עבודות בערימות העפר (איורים 2-3; ראה גם סרטון וידאו). עד לצהרי היום נראו לפחות שתי משאיות מלאות מפנות עפר המכיל ממצאים קדומים יחד עם פסולת מודרנית. בנוסף לכך, על גבי הערימות נראתה משאית שופכת עשרות אבנים שחלקן ללא ספק מתקופות קדומות (איורים 4-5). אחד מקציני המשטרה במקום טען בתגובה לשאלתי שהאבנים יובאו מבחוץ לצורך עבודות, אך אין כל סיבה לייבא עשרות אבני שדה, וביניהם אבנים עתיקות ששימשו במבנים קדומים, כאשר ישנם רבים כאלו בהר הבית.

גורמים ברשות העתיקות בתגובה לשאלותי הטילו ספק שהתכולה שפונתה במשאיות כללה עפר, אך בזמן העבודות כלל לא נכח במקום פקח מטעם רשות העתיקות. יש לציין שלפני כשנה וחצי הודענו לרשות העתיקות ולמשטרה שאין כל מניעה לפנות את הפסולת שבין תלוליות העפר, בתנאי שמלאכה זו תעשה באופן ידני. נראה שעובדי הוואקף ניצלו היתר שניתן להם לפינוי פסולת וגזם, ועשו שימוש בטרקטור על מנת לפנות גם את העפר שנאסר לפנותו ללא בדיקה ארכיאולוגית. יש לציין שהוואקף והמשטרה דאגו שהעבודות יעשו בזמן שהר הבית סגור למבקרים שאינם מוסלמים, ולכן היה קשה לצלם מקרוב את העמסת העפר.

לפני כשנה וחצי התנהל דיון בין רשות העתיקות, משטרת ירושלים, הועד הציבורי למניעת הרס העתיקות בהר הבית ומנהלי פרוייקט סינון העפר מהר הבית על כך שעפר זה יסונן אף הוא במסגרת פרויקט סינון העפר מהר הבית, אך לא הגענו להבנות על האופן בו יש לפנותו. ארוע זה וסימנים נוספים מראים שישנה כוונה לפנות בקרוב את כל ערימות העפר מהר הבית.עשרות שקי ניילון מלאים בכלי חרס ואריחי קיר קדומים

בקיר הצפוני של הר הבית מצוי מחסן שבו מאוחסן גם הטרקטור הקבוע שעובד במקום. החל מלפני שלוש שנים ועד ליום זה, נראים מאחורי הטרקטור עשרות שקיות מלאות. בתצלום למטה ניתן לראות קנקן כמעט שלם מבצבץ מתוך אחד השקים. את הקנקן, על-פי צורתו, יש לתארך, ככל הנראה, לשלהי ימי הבית השני (איור 6).

לא ברור מהיכן הגיעה התכולה של השקים הללו. קיומם של אריחי קיר מזוגגים מהתקופה העות'מאנית מוכרת לנו, וככל הנראה הם הגיעו מאזור חצר מוזיאון האיסלאם בדרום-מערב הר הבית שם הם אוחסנו, אבל הקירמיקה הקדומה שנראית בתצלומים מפתיעה ומדגיאה ביותר. חרסים כאלו מוצאים רק בחפירות ארכיאולוגיות מהקשרים מאד ספציפים עשירים בממצא של כלים שלמים.

את המידע העברתי לגורמים ברשות העתיקות בתחילת חודש אוגוסט, והדברים הובאו לידיעת המשטרה. ככל הידוע לי, עדיין לא נעשתה כל פעולה ממשית להוציא את הפריטים מחדר זה ולשמר אותם. עד ליום זה השקים עדיין נראים במקום.

מִחזור קורות עץ קדומים

הסיפור של קורות העץ העתיקות שהוצאו ממסגד אל-אקצה בשלבים שונים במאה הקודמת זכה לאחרונה לפרסום מקיף על-ידי נדב שרגאי במוסף החג של ראש השנה בישראל היום (ראה כתבה בקישור זה). חלק מהקורות הוצא מהר הבית ומקבץ מתוכם נבדק במכון ויצמן בשנות ה-80. מרביתם תוארכו למאה ה-6 לספירה, ומספר קטן תוארכו אף לימי הבית השני והראשון, ונעשה בהם שימוש חוזר במסגד אל-אקצה הקדום.

חלק אחר של הקורות שנותר בהר הבית היה מאוחסן במוזיאון האסלאם בהר הבית ובשנים האחרונות הוצאו ממנו ורוכזו במקומות שונים בהר הבית (איור 7).

מזה לפחות כ-7 שנים אנו מתריעים בפני רשות העתיקות על הצורך לדאוג שהקורות יאוחסנו במקום סגור ומוגן מפני גשמים ולחות. השתמרותם עד היום נבעה רק מהעובדה ששכנו במבנה סגור. בשנת 2007 הצלחנו אף להבחין בשרידי דגמים בסגנון רומי מגולפים על אחת מהקורות החשופות, שהיתה במצב בליה מתקדם. העניין הגיע גם לידיעתם על הממונים על המקומות הקדושים בממשלת ירדן, ואלו דרשו מהוואקף לטפל בנושא.

בינתיים כמות הקורות עם השנים החלה ופחתה ואלו שנותרו עדיין נותרו חשופים לכיפת השמים ולגשמים. לפני כחודש הקורות הועברו למיקום חדש מצפון לשער הרחמים והם מכוסים בשטיחים ורשתות צל, כך שמיום ליום תהליך הבליה בהם מתגבר (איור 8). עולה תמיהה מכך שעניין כה פשוט אינו נפתר במשך כל כך הרבה שנים. אפילו כיסוי פלסטיק פשוט היה מפחית באופן ניכר את כמות הגשמים שהקורות חשופות אליהם.

לאחרונה גילינו כי מרבית הקורות שנראו פזורים בשטח הר הבית בעשור הקודם מוחזרו לקורות עץ חדשות, ואוחסנו על גג מכולה בקרבת שער הרחמים (איור 9). במקום נראתה קבוצה של כ-40 קורות עם מרקם זהה לקורות הארזים הקדומות, כאשר החתך שלהם נראה יבש וסדוק (דבר המעיד על קדמותם של העצים). קורות אלו נוסרו מחדש ודפנותיהם יושרו והוחלקו.

מערום ענק של פריטים ארכיטקטוניים קדומים וביניהם כתובות מונומנטליות מהתקופה האיסלמית הקדומה

מאז החפירות שנעשו בסוף שנת 1999 החלו להצטבר באזור החורשה המזרחית בהר הבית מערומים של פריטים ארכיטקטוניים. ביניהם הופיע מערום גדול של פריטים שרובם עשויים מאבן שיש (איור 10). פריטים אלה מקורם במבנים עתיקים מהתקופה הערבית הקדומה, שככל הנראה פורקו בשלב כלשהו בסוף המאה ה-19 או באמצע המאה ה-20. פריטים אלו אוחסנו במבנה כלשהו בהר הבית (ככל הנראה אורוות שלמה או בחלל השער הכפול) והוצאו ממנו במהלך השנים אל החורשה המזרחית.

מערום זה הלך וגדל עם השנים, ונראו בו גם פריטים ארכיטקטוניים מכנסיות ביזנטיות וגם אריחי ריצוף מאבן גיר שחורה (ביטומנית) שמקורה מהרחבה שהקיפה את בית המקדש בימי הבית השני (איור 11).

לפני מספר חודשים הבחנו במספר אבנים ועליהם כתובות בכתב ערבי קדום, כאשר על אחת מהן היתה כתובת מונומנטלית מהתקופה הפאטימית (מאה 10 לסה"נ) (איור 12).[1] בביקור נוסף זמן קצר לאחר מכן, נוכחנו לראות שטרקטור דחף את כל המערום הצידה והכתובות כבר לא נראו בשטח ועל אבנים רבות הופיעו סימני שחיקה כתוצאה מהתזוזה הגסה שעשה להם הטרקטור. העניין דווח לרשות העתיקות, ותגובתם היתה שהעניין מוכר להם.

כתובות גרפיטי של נוער על-פני קירות קדומים במקומות שונים בהר הבית

בשנה האחרונה נראים מעת לעת כתובות גרפיטי מרוססים על קירות במקומות שונים בהר הבית (איור 13). הכתובות בסופו של דבר מוסרות על ידי הנהלת הוואקף, אך מתמיהה הדבר כיצד ניתן לכתכילה לרסס כתובות על קירות קדומים במקומות מרכזיים חשופים לכל רואה באתר שנחשב לאחד האתרים המאובטחים ביותר בעולם.

סיכום

לאור נתונים אלו נשאלת השאלה מה בדיוק עושה מדינת ישראל כדי למנוע את המשך הנזקים לעתיקות בהר הבית? נראה שהוואקף המוסלמי כלל אינו מעוניין לשמר אף את המורשת התרבותית שלו. ללא ספק רשות העתיקות והגורמים במשרד ראש הממשלה העוסקים בהיבט המדיני של הדבר מודעים לכך, וככל הנראה גם פועלים בנושא, אך עצם העובדה שאף אחד אינו מצליח לעצור את פעולות הוואקף ההרסניות, ואף פעולה פשוטה כגון העברת קורות העצים הקדומים למחסה מוגן מגשמים, הפכה להיות משימה בלתי אפשרית, מעוררת תמיהות רבות על תפקודה של ממשלת ישראל הנוכחית בנושא.תמונה
http://tmsifting.org/
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי סטאר » 24 דצמבר 2012, 22:16

כואב הלב לראות את הממשלה הפחדנית שלנו שותקת ולא עושה שום דבר בנושא,
כשישראל ניסתה לתקן את הגשר המוגרבים הערבים רצו להחריב את העולם, והם עומדים ומחריבים את כל ההר ואת כל הממצאים של ביהמ"ק ואף אחד לא מזיז לו כלום,

אבל לדעתי היינו צריכים לעשות מחאה של תושבי ישראל נגד הממשלה ומול העולם על הדברים המזעזעים האלה, הערבים עומדים ומחריבים יום יום את השרידים הכי יקרים של ארץ ישראל ועם ישראל שותק, היתכן??!!

מעניין איך היו מגיבים הסינים אם ארגון כלשהו היה מחליט להחריב כל יום כמה מטרים של החומה הסינית,
או האיטלקים אם היו מרסקים להם את כל החלק הפנימי של מגדל פיזה,
או במצרים מישהו היה מחליט להחריב כמה פירמידות,
איך דברים כאלו היו מתקבלים במדינות ובעולם, אין ספק שכל העולם היה רועש מכאלו דברים,
אז זה מה שגם אנחנו צריכים לעשות, למחות, לעשות קמפיינים ולהרעיש במדינה ובעולם נגד זה,

ובעיקר להתפלל שיפסק החילולי הקדש של בית המקדש בידי הגויים, ושיבנה בית המקדש כבר במהרה,
סטאר
 
הודעות: 99
הצטרף: 16 נובמבר 2012, 03:05
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 24 דצמבר 2012, 22:32

ההסתכלות החילונית רואה בבית קדשנו ותפארתנו עוד ממצא ארכיאולוגי, כשאנחנו רואים שועלים חורשים בבית המקדש אנחנו שמחים. כי מי שהבטיח "ציון שדה תחרש" הוא גם הבטיח "עוד ישבו זקנים וזקנות ברחובות ירושלים".
כמובן שזה לא גורע מהצער שלנו על חילול הקודש.
וכי אנחנו בונים על אומות העולם שיעצרו את החורבן? וכי צאצאיו של טיטוס יעזרו לנו לבנות?
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

מתי יוצאים אוטובוסים היום מככר השבת...

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 25 דצמבר 2012, 18:51

עזרא פינת נחמיה, ומכל מרכזי הארץ?תמונה
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי נעשה ונשמע » 25 דצמבר 2012, 19:43

מצער לראות שיש יהודים שומרי תורה, שרואים את העיקר בבנין בית המקדש את העצים והאבנים, ולכן החורבן מתייחס בעיקר על שבירת האבנים, וכל שבירת והזקת לכמה שרידים ארכיאולגים, כחורבן הבית זוטא...
אותנו למדו, שעיקר החורבן מתייחס על השראת השכינה שהיתה בארץ, וכעת עזבה אותנו. בנוסף מבחינה הלכתית אין קדושה בשרידים, מכיון ש'באו פריצים ויחללוה' כמבואר בגמ'.
ולכן למרות כל הצער - ובאמת מצער - על השחתת שרידים ארכיאולוגים, אבל מכאן עד להשוות זאת ל'כאילו נחרב בימיו' עדיין הדרך רחוקה...
ובאו כולם בברית יחד, נעשה ונשמע אמרו כאחד, ופתחו וענו ה' אחד...
סמל אישי של המשתמש
נעשה ונשמע
 
הודעות: 1000
הצטרף: 10 נובמבר 2012, 22:09
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 דצמבר 2012, 20:54

אנחנו מושפעים מהציונים ותלמידיהם הדתיים שחיללו את כל הקדושה של היהודי והפכו את הדת שלנו ללאום. ולכן הר הבית הוא לא יותר מאשר חבל ארץ "שלנו!"
חלק מההשפעה באה אלינו דרך אנשים כמו קוקוריקו וחבריו.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי קוקוריקו » 25 דצמבר 2012, 23:18

משולש כתב:אנחנו מושפעים מהציונים ותלמידיהם הדתיים שחיללו את כל הקדושה של היהודי והפכו את הדת שלנו ללאום. ולכן הר הבית הוא לא יותר מאשר חבל ארץ "שלנו!"
חלק מההשפעה באה אלינו דרך אנשים כמו קוקוריקו וחבריו.


אתה מתכוין אלי???
קוק - קוקו - קוקוריקו
קוקוריקו
 
הודעות: 6
הצטרף: 20 דצמבר 2012, 02:27
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 דצמבר 2012, 23:52

חס וחלילה.
אני מתכוין לזה שבגללו פתחת את הניק שלך.
אתה מעולה!! תמשיך לקרקר עד שנצליח להדוף את השוטה הקוקו מכאן.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי מרא דארעא דישראל » 26 דצמבר 2012, 13:47

משולש כתב:חס וחלילה.
אני מתכוין לזה שבגללו פתחת את הניק שלך.
אתה מעולה!! תמשיך לקרקר עד שנצליח להדוף את השוטה הקוקו מכאן.

מי שמעוות ומסלף את האמת ואת העובדות כדי שיתאימו לעמדתו אינו יכול להיות מעולה והוא השוטה והקוקו.
אני הבאתי את העבדות כפי שהן שגם כלל גדולי היהדות החרדית שהשקפתן חרדית כהשקפתכם ראו ברב קוק את אחד מגדולי הדור, על אף שחלקו על השקפתו בחריפות.
וכן הבאתי את העובדות שהיו גדולי עולם רבים שתמכו בדעותיו וברעיון הציוני, כשם שהיו רבים שהתנגדו, ואף בין מתנגדי הציונות היו כאלו שתמכו בדעותיו כמו שב"אורות".

אלו העובדות כפי שהן ואתם שאתם מעוותים ומסלפים ומזייפים את העובדות האלו כדי "להתאים" את המציאות לדעתכם, אתם השוטים, ואתם חרדים מזויפים שאין לכם כל קשר לדרך חרדית ישרה ואמתית.
מרא דארעא דישראל
 
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 15:04
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי מרא דארעא דישראל » 26 דצמבר 2012, 13:52

משולש כתב:אנחנו מושפעים מהציונים ותלמידיהם הדתיים שחיללו את כל הקדושה של היהודי והפכו את הדת שלנו ללאום. ולכן הר הבית הוא לא יותר מאשר חבל ארץ "שלנו!"
חלק מההשפעה באה אלינו דרך אנשים כמו קוקוריקו וחבריו.

אז זהו, שדבריך מחללים ומבזים גדולי עולם רבים שתמכו ברעיון הציוני ובהשקפה דתית-לאומית וגם שנים רבות לאחר הקמת המדינה, ובשבילת היהדות היא דת לא פחות מאשר אצלכם והם רואים את הסתלקות השראת השכינה וגלות השכינה כעיקר לא פחות מכם.
מרא דארעא דישראל
 
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 15:04
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי שכל חד וצלול » 26 דצמבר 2012, 14:20

גדול ישראל ראו מול עיניהם תלמיד חכם עצום שמדבר דבר כפירה! וזה גרם למבוכה גדולה.
היו גדולי הדור שאמרו הוא כופר וזהו.
היו גדול הדור שאמרו הוא תלמיד חכם רק חולה נפש.
היו כאלה שצנזרו את ספריו והשארו לצביור את העובדה שהוא תלמיד חכם כדי לגרום לפחות זעזועם נפשיים.
למעשה לא היה ביניהם שום מחלוקת חוץ מטקטיקה בעלמא.
שכל חד וצלול
 
הודעות: 297
הצטרף: 12 דצמבר 2012, 19:17
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 26 דצמבר 2012, 20:21

מי שעומד אדיש להמצב הוא שיתף להמעשים שקורים שם, ואפי' נניח שגם מבחינת הסתכלות חילונית זה כואב, זה לא פחות כואב ליהודי ירא שמים
ובפרט שאפשר להפסיקן בדרך שלום ועפ"י השקפת העדה החרדית, ואם לא עושים כלום יש לנו חלק בהפשע הבלתי יכופר
תמונה
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי מרא דארעא דישראל » 26 דצמבר 2012, 20:27

שכל חד וצלול כתב:גדול ישראל ראו מול עיניהם תלמיד חכם עצום שמדבר דבר כפירה! וזה גרם למבוכה גדולה.
היו גדולי הדור שאמרו הוא כופר וזהו.
היו גדול הדור שאמרו הוא תלמיד חכם רק חולה נפש.
היו כאלה שצנזרו את ספריו והשארו לצביור את העובדה שהוא תלמיד חכם כדי לגרום לפחות זעזועם נפשיים.
למעשה לא היה ביניהם שום מחלוקת חוץ מטקטיקה בעלמא.

אז זהו שאני הראיתי היטב שני דברים:
שגם כלל גדולי היהדות החרדית, וכל אלו מהם שהכירוהו מקרוב בירושלים ראו ברב קוק עצמו את אחד מגדולי הדור.
אלו שאמרו שהוא כופר וזהו או חולה נפש היו מיעוט שבמיעוט מכלל גדולי היהדות החרדית.
ראה כאן (מה ששייך לענינינו הוא מהשם השני): http://haredim.info/%D7%93%D7%A2%D7%95% ... A7-133999/
וכן ראה כאן (הסריקות חשובות ולא הטקסטים שאינם ברורים): http://www.scribd.com/doc/2402596/%D7%A ... 7%90%D7%9C (בהמשך הדברים מעשים והנהגות מהרב קוק המראים את גדולתו הרוחנית העצומה והיותו קדוש עליון, ציס"ע וגאון אדיר וכפי שהתייחסו אליו גם כלל גדולי היהדות החרדית)
ועוד כאן (זהו אשכול של פורום ובו גם תגובות קנאיות טיפוסיות שלא משנות את העובדות כפי שהן): http://www.bhol.co.il/forums/topic.asp? ... rum_id=771

כמו כן היו גדולי עולם נודעים שגם תמכו ברעיון הציוני ובדעותיו, כשגם מבין מתנגדי הציונות היו שתמכו בדעותיו.
ראה כאן על תמיכה בדעותיו שלך הרב קוק כמו שב"אורות": http://haredim.info/%D7%93%D7%A2%D7%95% ... ndex2.html
בהמשך הדברים על כך שהתוקפים את הרב קוק על דברים כאלו ואחרים לא הבינו כלל את מה שהתכוון בדבריו או שדבריו סולפו במקרים אחרים, על יחס כלל קהילת האשכנזים בירושלים וגדולי ישראל לרב קוק כרבה של ירושלים (תגובות 11-10).
וכן ראה כאן על גדולי עולם שתמכו ברעיון הציוני שלפניהם מובאים גדולי עולם מלפני הציונות שדעתם מתאימה להשקפה דתית-לאומית וגדולים חרדיים מתקופת הציונות שאמרו שייתכן וכך רצון ה' להביא את הגאולה ע"י החילוניים (בתגובות 3-2): http://haredim.info/%D7%93%D7%A2%D7%95% ... 95-133982/
מרא דארעא דישראל
 
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 15:04
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 26 דצמבר 2012, 20:45

וז"ל מהר"ץ חיות:
משא"כ עתה אחר חורבן טיטוס דנשארו הר הבית וכל היסודות במקומם, ומקום המזבח נודע לנו גם באורך וברוחב ע"פ המשנה והברייתא והתלמוד מדוע לא יהיה לאל ידינו לבנות היום המזבח על מקומו הראשון... משא"כ היום אם רוצים להקריב בלי בית, רק לבנות מזבח לבד ובלי הוספה על מזבח של בית שני, בודאי יכולים לכוין מקום המזבח ע"י סיוע והיכר של היסודות אשר נשארו עדיין בקרקע ואחר העיון בספרים הרבים המדברים מציור המקדש יכולים בנקל לבא למטרה המבוקשת וזה אמת.

ע"כ יש ויש מקום לשמרם!!
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 26 דצמבר 2012, 20:46

קוק - קוקו - קוקוריקו!!
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי מרא דארעא דישראל » 26 דצמבר 2012, 23:55

משולש כתב:קוק - קוקו - קוקוריקו!!

את יכול לקרקר כמה שאתה רוצה, אך זה לא ישנה את העובדות שבתגובתי לעיל. אך הקרקור מתאים לך ולשכלך שלפיו אם תעוות ותזייף ותסלף את העובדות ותתעלם מהאמת, אז הכל מסתדר לפי דעתך.
מרא דארעא דישראל
 
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 15:04
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי קוקוריקו » 27 דצמבר 2012, 00:02

קוק - קוקו - קוקוריקו
קוק - קוקו - קוקוריקו
קוקוריקו
 
הודעות: 6
הצטרף: 20 דצמבר 2012, 02:27
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי מרא דארעא דישראל » 27 דצמבר 2012, 13:26

קוקוריקו כתב:קוק - קוקו - קוקוריקו

אתה יכול לקרקר כמה שאתה רוצה, אך זה לא ישנה את העובדות שבתגובתי לעיל. אך הקרקור מתאים לך ולשכלך שלפיו אם תעוות ותזייף ותסלף את העובדות ותתעלם מהאמת, אז הכל מסתדר לפי דעתך.
מרא דארעא דישראל
 
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 15:04
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי אלעזר » 27 דצמבר 2012, 13:56

אולי תפסיקו כבר, מה אתם באמת ילדים קטנים ? יאללה חלאס
אם אני אני כי אתה אתה, ואתה אתה כי אני אני, אז אני לא אני ואתה לא אתה. אבל אם אני אני כי אני אני, ואתה אתה כי אתה אתה, אז אני אני ואתה אתה
אלעזר
 
הודעות: 904
הצטרף: 06 נובמבר 2012, 23:07
מיקום: ירושלים
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 27 דצמבר 2012, 15:34

רוב חברי הפורום מחכים שהוא יעוף, ומתרגזים על תגובותיו יותר מאשר על הקרקורים שלי ושל ידידי קוקוריקו. כשתעיפו אותו אני אשתוק.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי דוד » 28 דצמבר 2012, 10:26

לידעתכם הניק קוקו ריקו והניק משולש עומד מאחוריהם אותו בן אדם
(יש לי תוכנה שמגלה את זה)
סמל אישי של המשתמש
דוד
 
הודעות: 170
הצטרף: 08 נובמבר 2012, 12:31
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 28 דצמבר 2012, 11:09

איזה תוכנה מדופלמת ושקרנית יש לך?
זה תכנה שנמצאת בשכל שלך. אלא שהפעם היא פיספסה לך.
נקווה שפעם הבאה תצליח.
אגב, למאי נ"מ?
אני כותב בפה מלא (במקלדת מלאה) אני לא קשור בכלל לקוקוריקו, מלבד שנהנתי מהרעיון שלו אז קניתי אותו.
ברוך ה' הצלחנו במשימתנו וזה הכי חשוב.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי מרא דארעא דישראל » 28 דצמבר 2012, 15:13

משולש כתב:רוב חברי הפורום מחכים שהוא יעוף, ומתרגזים על תגובותיו יותר מאשר על הקרקורים שלי ושל ידידי קוקוריקו. כשתעיפו אותו אני אשתוק.

שאתה ושכמותך תפסיקו לזלזל בעובדות כפי שהן ותפסיקו לזייף ולעוות אותן כדי להתאימן לדעתכם הלא ישרה, אז לא הייתי מגיב כ"כ הרבה, וזה היה נשאר בשלושה אשכולות.
שהייתה התייחסות למחלוקת בהשקפה באשכול על רמז שליהדות התורה יהיו תשעה מנדטים, אז הבאתי את דבריי הקשורים למחלוקת בהשקפה שגם כלל גדולי החרדים העריצו את הרב קוק למרות המחלוקת בהשקפה ושהיו גם גדולי עולם רבים שתמכו בהשקפתו וברעיון הציוני, וגם מבין מתנגדי הציונות היו שתמכו בדעותיו (כמו למשל "הפחד יצחק" והרב מטפליק). אלו העובדות שהתייחסתי אליהם בהקשר למחלוקת בהשקפה.
באשכול על פיוט של הקנאים נגד הציונים על בסיס "מעוז צור", הבאתי שיר של הרב קוק על דיני חנוכה שנכתב גם הוא על בסיס פיוט קדום, ובהקשר לזה התייחסתי לכך שדעת הקנאים ביחס לרב קוק הייתה דעת המיעוט שבמיעוט בין כלל גדולי היהדות החרדית מכל החוגים והעדות.
האשכול השלישי שפה התייחסתי לעניין בקצרה יתרה הייתה באשכול של מאמר מסוים שבו הובא שקר לגבי הרב קוק, ולכן התייחסתי לכך שכלל גדולי היהדות החרדית על אף שחלקו על דעותיו בחריפות ראו בו את אחד מגדולי הדור (באשכול הראשון שהגבתי הבאתי קישורים המראים עניין זה והעובדה שהיו גדולים לא מעטים שתמכו בדעותיו ובציונות.

אם לא הייתם מגיבים בכזו שלילה ובזלזול על העובדות הפשוטות האלו, לא היה ממשיך הדיון ע"כ ולא עוד תגובות נוספות באשכולות אלו, ואם לא הייתם יוצרים אשכולות כמו "לא להתייחס לרואה האורות" ו"לחסון את רואה האורות" ובגללכם נוסף עוד אשכול "להפסיק עם השנאה", אז לא היו נוספות עוד ועוד תגובות בנושא זה. ובנוסף לכך התייחסת לעניין באשכול על הרב הבית, אז זה הזמין כמובן את תגובתי ונונוספו עוד תגובות בעניין.

אתה ושכמותך אשמים ברוב התגובות האלו. זה היה נשאר עם תגובות בודדות בשלושה אשכולות, אם הייתה מקבלים את האמת כפי שהיא גם היא היא לא נוחה לדעתכם.
מרא דארעא דישראל
 
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 15:04
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי מרא דארעא דישראל » 28 דצמבר 2012, 15:16

משולש כתב:ברוך ה' הצלחנו במשימתנו וזה הכי חשוב.

מדוע עולה בדעתך שהצלחתם במשימתכם?
איזה הוא אמינא יש לך שהצלחתם?
מרא דארעא דישראל
 
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 15:04
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי דוד לוי » 28 דצמבר 2012, 15:36

מרא דארעא דישראל כתב:מדוע עולה בדעתך שהצלחתם במשימתכם?
איזה הוא אמינא יש לך שהצלחתם?

אם ה"כלב" נובך, סימן שהאבן הצליח...
דוד לוי
 
הודעות: 91
הצטרף: 26 דצמבר 2012, 16:00
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי מרא דארעא דישראל » 28 דצמבר 2012, 16:20

דוד לוי כתב:
מרא דארעא דישראל כתב:מדוע עולה בדעתך שהצלחתם במשימתכם?
איזה הוא אמינא יש לך שהצלחתם?

אם ה"כלב" נובך, סימן שהאבן הצליח...

אתם הנובחים ומזדעקים כנגד העובדות כפי שהן בגלל שלא מתאימות ולא נוחות להשקפתכם.
מרא דארעא דישראל
 
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 15:04
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי מרא דארעא דישראל » 30 דצמבר 2012, 16:26

קוקוריקו כתב:קוק - קוקו - קוקוריקו

1. זו דעת מיעוט שבמיעוט מגדולי היהדות החרדית מכל הזרמים והעדות, שרובם ככולם, וכל מי מהם שהכיר אישית את הרב קוק בהיותו בירושלים, העריצו את הרב קוק לפרות שחלקו על השקפתו בחריפות.
וכן היו גדולי עולם רבים שתמכו בדעותיו ובציונות כפי שהיו רבים שהתנגדו, ואף מבין מתנגדי הציונות היו שתמכו בדעותיו.
2. תגובתך היא בדיוק ברמה שלך ושל שכמותך, חרדים מזויפים שהיושר והאמת אינה נר לרגליהם, אלא מסלפים ומעוותים ומזייפים את האמת, כדי להצדיק את עמדתכם, ללא קשר למציאות. זו הרמה שלכם, רמה של קוקוריקו.

בחזרה שלך על התגובה המצוטטת, אתה רק מוכיח את צדקתי ושאתה וכמותך, אינם אנשי תורה ואמונה אלא חרדים מזויפים שהמסלפים ומעוותים את האמת כדי שתתאים לעמדתכם ללא קשר למציאות, נכי רוח ונכי מוח שכל קשר לבין דרך יהודית אמתית וישרה, מקרי בהחלט.

בעלון החרדי "פחד דוד" האחרון (http://sfile.f-static.com/image/users/2 ... d=11442875) בעמ' 2 כתבו על קדושת העיניים והובא שם גם על קדושת העיניים של הרב קוק, כך שהחרדים הללו לא מתעלמים מגדולתו של הרב קוק.
מרא דארעא דישראל
 
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 15:04
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי מרא דארעא דישראל » 30 דצמבר 2012, 20:35

משולש כתב:קוק - קוקו - קוקוריקו!!!

1. זו דעת מיעוט שבמיעוט מגדולי היהדות החרדית מכל הזרמים והעדות, שרובם ככולם, וכל מי מהם שהכיר אישית את הרב קוק בהיותו בירושלים, העריצו את הרב קוק לפרות שחלקו על השקפתו בחריפות.
וכן היו גדולי עולם רבים שתמכו בדעותיו ובציונות כפי שהיו רבים שהתנגדו, ואף מבין מתנגדי הציונות היו שתמכו בדעותיו.
2. תגובתך היא בדיוק ברמה שלך ושל שכמותך, חרדים מזויפים שהיושר והאמת אינה נר לרגליהם, אלא מסלפים ומעוותים ומזייפים את האמת, כדי להצדיק את עמדתכם, ללא קשר למציאות. זו הרמה שלכם, רמה של קוקוריקו.

בחזרה שלך על התגובה המצוטטת, אתה רק מוכיח את צדקתי ושאתה וכמותך, אינם אנשי תורה ואמונה אלא חרדים מזויפים שהמסלפים ומעוותים את האמת כדי שתתאים לעמדתכם ללא קשר למציאות, נכי רוח ונכי מוח שכל קשר לבין דרך יהודית אמתית וישרה, מקרי בהחלט.

בעלון החרדי "פחד דוד" האחרון (http://sfile.f-static.com/image/users/2 ... d=11442875) בעמ' 2 כתבו על קדושת העיניים והובא שם גם על קדושת העיניים של הרב קוק, כך שהחרדים הללו לא מתעלמים מגדולתו של הרב קוק.
נערך לאחרונה על ידי מרא דארעא דישראל בתאריך 30 דצמבר 2012, 21:04, נערך פעם אחת בסך הכל.
מרא דארעא דישראל
 
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 15:04
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי מרא דארעא דישראל » 30 דצמבר 2012, 20:37

משולש כתב:קוק - קוקו - קוקוריקו!!!

1. זו דעת מיעוט שבמיעוט מגדולי היהדות החרדית מכל הזרמים והעדות, שרובם ככולם, וכל מי מהם שהכיר אישית את הרב קוק בהיותו בירושלים, העריצו את הרב קוק לפרות שחלקו על השקפתו בחריפות.
וכן היו גדולי עולם רבים שתמכו בדעותיו ובציונות כפי שהיו רבים שהתנגדו, ואף מבין מתנגדי הציונות היו שתמכו בדעותיו.
2. תגובתך היא בדיוק ברמה שלך ושל שכמותך, חרדים מזויפים שהיושר והאמת אינה נר לרגליהם, אלא מסלפים ומעוותים ומזייפים את האמת, כדי להצדיק את עמדתכם, ללא קשר למציאות. זו הרמה שלכם, רמה של קוקוריקו.

בחזרה שלך על התגובה המצוטטת, אתה רק מוכיח את צדקתי ושאתה וכמותך, אינם אנשי תורה ואמונה אלא חרדים מזויפים שהמסלפים ומעוותים את האמת כדי שתתאים לעמדתכם ללא קשר למציאות, נכי רוח ונכי מוח שכל קשר לבין דרך יהודית אמתית וישרה, מקרי בהחלט.

בעלון החרדי "פחד דוד" האחרון (http://sfile.f-static.com/image/users/2 ... d=11442875) בעמ' 2 כתבו על קדושת העיניים והובא שם גם על קדושת העיניים של הרב קוק, כך שהחרדים הללו לא מתעלמים מגדולתו של הרב קוק.
מרא דארעא דישראל
 
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 15:04
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי מרא דארעא דישראל » 30 דצמבר 2012, 21:04

משולש כתב:קוק - קוקו - קוקוריקו!!!

1. זו דעת מיעוט שבמיעוט מגדולי היהדות החרדית מכל הזרמים והעדות, שרובם ככולם, וכל מי מהם שהכיר אישית את הרב קוק בהיותו בירושלים, העריצו את הרב קוק לפרות שחלקו על השקפתו בחריפות.
וכן היו גדולי עולם רבים שתמכו בדעותיו ובציונות כפי שהיו רבים שהתנגדו, ואף מבין מתנגדי הציונות היו שתמכו בדעותיו.
2. תגובתך היא בדיוק ברמה שלך ושל שכמותך, חרדים מזויפים שהיושר והאמת אינה נר לרגליהם, אלא מסלפים ומעוותים ומזייפים את האמת, כדי להצדיק את עמדתכם, ללא קשר למציאות. זו הרמה שלכם, רמה של קוקוריקו.

בחזרה שלך על התגובה המצוטטת, אתה רק מוכיח את צדקתי ושאתה וכמותך, אינם אנשי תורה ואמונה אלא חרדים מזויפים שהמסלפים ומעוותים את האמת כדי שתתאים לעמדתכם ללא קשר למציאות, נכי רוח ונכי מוח שכל קשר לבין דרך יהודית אמתית וישרה, מקרי בהחלט.

בעלון החרדי "פחד דוד" האחרון (http://sfile.f-static.com/image/users/2 ... d=11442875) בעמ' 2 כתבו על קדושת העיניים והובא שם גם על קדושת העיניים של הרב קוק, כך שהחרדים הללו לא מתעלמים מגדולתו של הרב קוק.
מרא דארעא דישראל
 
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 15:04
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 30 דצמבר 2012, 21:50

קוק - קוקו - קוקוריקו!!!
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

הודעה שלא נקראהעל ידי מרא דארעא דישראל » 30 דצמבר 2012, 23:22

משולש כתב:קוק - קוקו - קוקוריקו!!!

1. זו דעת מיעוט שבמיעוט מגדולי היהדות החרדית מכל הזרמים והעדות, שרובם ככולם, וכל מי מהם שהכיר אישית את הרב קוק בהיותו בירושלים, העריצו את הרב קוק לפרות שחלקו על השקפתו בחריפות.
וכן היו גדולי עולם רבים שתמכו בדעותיו ובציונות כפי שהיו רבים שהתנגדו, ואף מבין מתנגדי הציונות היו שתמכו בדעותיו.
2. תגובתך היא בדיוק ברמה שלך ושל שכמותך, חרדים מזויפים שהיושר והאמת אינה נר לרגליהם, אלא מסלפים ומעוותים ומזייפים את האמת, כדי להצדיק את עמדתכם, ללא קשר למציאות. זו הרמה שלכם, רמה של קוקוריקו.

בחזרה שלך על התגובה המצוטטת, אתה רק מוכיח את צדקתי ושאתה וכמותך, אינם אנשי תורה ואמונה אלא חרדים מזויפים שהמסלפים ומעוותים את האמת כדי שתתאים לעמדתכם ללא קשר למציאות, נכי רוח ונכי מוח שכל קשר לבין דרך יהודית אמתית וישרה, מקרי בהחלט.

בעלון החרדי "פחד דוד" האחרון (http://sfile.f-static.com/image/users/2 ... d=11442875) בעמ' 2 כתבו על קדושת העיניים והובא שם גם על קדושת העיניים של הרב קוק, כך שהחרדים הללו לא מתעלמים מגדולתו של הרב קוק.
מרא דארעא דישראל
 
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 15:04
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 31 דצמבר 2012, 16:52

ומקודם נברר למי איננו בוחרים:


"והיות שבדורנו זה אם גדול אומר דבר הכל כרוכים אחריו, לא משום שמסכימים לעצם הדברים שאמר, אלא מפני שכל אחד רואה עצמו מוכרח לשים יד לפה שלא יחשב כעזות פנים לדבר בפני גדול מי שגדול ממנו בחכמה או כזקן ממרא, ועי"כ נעשה דעת חנף גלמוד ח"ו מאוסה כנדה [סוטה י]

ואין זה דרכי אמת ולא דרכי תורה אשר בהם אב ובנו נעשים שונאים זה לזה ותלמיד חולק על רבו כי לא גברא רבה העיקר כי אם הדעה המובעת שתהיה טהורה ונקיה בלי שום פניה ונטיה ומשוא פנים אבל מי זה אשר מדד בשעלו ימי הנשמה של הזקן או בחור"


מכתבי הגה"ק רבי עקיבא יוסף שלזינגר זי"ע
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 02 ינואר 2013, 20:43

הבעיה עם בינימבי
תמונה
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

מלה בסלע - ניתוח מעמיק

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 03 ינואר 2013, 00:10

מפלגות זה כמו בורסה (מאמר מעמיק של משה פייגלין)

בחירות 2013 אמורות היו להיות משעממות. "מה שהיה הוא שיהיה" הבטיחו הפרשנים, התוצאה ידועה מראש ואין חדש תחת השמש. ואולם כשלושה שבועות קודם לפתיחת הקלפיות, אנו עומדים בעיצומה של מערכת בחירות מהמרתקות שידענו: מערכה המייצגת נאמנה שינויי עומק המתהווים בחברה הישראלית, מערכה שאיש עדיין אינו מסוגל באמת לצפות את סופה.

ננסה לנתח את המתרחש משמאל לימין. אולם קודם שנתחיל עלינו להבין את הגורמים המשפיעים על כוחה של כל מפלגה.

העולם הפוליטי דומה מאוד לעולם הכלכלי. ה"בורסה" של העולם הפוליטי היא מערכת הבחירות ושווי ה"מניה" (המפלגה) נקבע לבסוף על פי מספר המושבים בפרלמנט .

ערכן של המניות – כלומר של המפלגות – נקבע על פי מספר פרמטרים. יש את הערך העכשווי – כלומר כמה אנשים הצביעו עבור אותה מפלגה בבחירות האחרונות. יש את ערך השוק האמיתי, ויש את הערך בו היא נסחרת ברגע נתון.

לדוגמה – בזמן כתיבת שורות אלה, ערכה העכשווי של 'קדימה' הוא 27 מנדטים. ערך השוק האמיתי של המפלגה (שבכל זאת הקימה מנגנונים ופקדה אנשים) נמוך בהרבה – וברגע הנתון הנוכחי היא נסחרת גם מתחת לערכה הנמוך ועתידה להעלם ככל הנראה מהמפה.

כשאנו מנסים להבין את הסיפור המתרחש כרגע במגרש הפוליטי בישראל אנחנו צריכים לנסות ולאמוד קודם כל את ערכן האמיתי של המפלגות השונות. כך נוכל להבחין בין תהליכי עומק לתהליכים חסרי משמעות ארוכת טווח.

ערכה האמיתי של מפלגה נקבע על פי חמשת המרכיבים הבאים:

א – הבשורה.
אחרי ככלות הכל, מפלגות אמורות לבשר רעיון כלשהו. לשם כך הן קמות.
ב – גרעין בוחרים עקבי שמזוהה עם המפלגה. (בעולם הכלכלי קוראים לזה מוניטין)

ג – הזדהות כלל הבוחרים (השוק) עם בשורתה של המפלגה.

ד – הזדהות כלל הבוחרים עם פעלה של המפלגה.

ה – מבנה המפלגה
כלומר, האם המפלגה עומדת בפני עצמה והשכילה להקים מוסדות ראויים, תהליכי בחירה פנימיים ושיתוף החברים בקבלת ההחלטות ובחירת הנציגים.

ו – מנהיגי המפלגה.

כשקמה מפלגת 'קדימה' וגרפה ניצחון מוחץ, טענתי כי היא עתידה להיעלם מן המפה בתוך מספר מערכות בחירות. הסיבה להערכתי היתה ההבנה שה"מניה" של 'קדימה' – נסחרת בשווי גדול בהרבה מערכה האמיתי. המפלגה אמנם נהנתה באופן יוצא מן הכלל מן המרכיב השישי, בדמותו של מנהיג חזק וכריזמטי – אריאל שרון, אולם חסרו לה כל שאר המרכיבים וברור היה שהיא מתקיימת על זמן שאול.

במקביל טענתי אז – כשרבים כבר הספידו את הליכוד – שהליכוד יחזור לשלטון, משום שברמה כזו או אחרת מתקיימים בו כל שאר המרכיבים וכשהוא מקבל 12 מנדטים בגלל "תאונה" פוליטית – שווי השוק הזה אינו משקף את ערכה האמיתי של המניה אלא את ערכה העכשווי בלבד.
נחזור עכשיו לתמונת המצב הפוליטית העכשווית.

בקצה השמאלי נמצאות "מרץ", "חדש", רע"מ תע"ל ובל"ד. שום שינוי של ממש לא צפוי במפלגות הללו. כל ששת מרכיבי הערך האמיתי מתקיימים בהן ולכן מה שהיה הוא פחות או יותר מה שיהיה.

בקצה הימני המצב מורכב יותר. "עצמה לישראל" – מקבילתה של מר"ץ מימין, אמנם נהנית מבשורה ברורה, מהזדהות ציבורית שאמורה להעבירה את אחוז החסימה וגם ממנהיגים מוכרים – אולם מדובר במפלגה חדשה ללא מבנה ברור.

כך גם עם-שלם, מפלגתו של הרב אמסלם. יש שם בשורה, יש שם מנהיגות אולם לא ברור אם יש מסה קריטית של שאר המרכיבים המסוגלים ליצור מפלגה של ממש אשר תעבור את אחוז החסימה.

גם המפלגות החרדיות האשכנזיות – כמו המפלגות הערביות, נהנות מכל ששת המרכיבים ולכן לא צפוי בהן שינוי של ממש.

בש"ס התמונה פחות ברורה. שנים רבות "נסחרה" המפלגה בשווי שוק גבוה מערכה האמיתי בשל הדומיננטיות הרבה של מנהיגה – הרב עובדיה יוסף. מנהיגות זו הולכת ודועכת באופן טבעי, אולם מתקיימים במפלגה שאר המרכיבים ולכן המפלגה לא תיעלם אלא תתכווץ בעתיד אל שווי השוק האמיתי שלה – להערכתי כשמונה מנדטים.
חשוב לזכור שבעוד הערבים אינם מסוגלים לשבת בממשלת ימין, החרדים מסוגלים בהחלט לשבת עם השמאל וכבר עשו זאת בעבר.

ננתח עכשיו את המתרחש בשמאל הרלוונטי (להבדיל ממר"ץ שהיא שמאל אידיאולוגי שאינו נותן לעובדות לבלבל אותו.)

התנפצות חזון 'אוסלו' הותיר את השמאל הישראלי ללא 'בשורה' רלוונטית. 'באין חזון יפרע עם' – ובראש וראשונה נפרעות המפלגות. הפוליטיקה הופכת אישית ולא רעיונית, המתחים בתוך המפלגות וביניהן גוברים ומתפתחת אסקלציה של פיצולים וחיבורים שונים ומשונים. תופעות שבעבר ראינו בימין כתוצאה מחוסר חזון רלוונטי, אנו רואים כיום בשמאל. קנאות ושנאות היו בשמאל (ובימין) מאז ומתמיד, אך כשהנוסעים מאמינים שנהג האוטובוס יודע לאן הוא רוצה לנסוע, הם רבים על מקום טוב מאחוריו ופחות על מקום הנהג עצמו.

מפלגת העבודה
מפלגת העבודה היא מפלגה שנהנתה תמיד מכל ששת המרכיבים. בנוסף לכך זוהי מפלגה עם היסטוריה ותודעת הנהגה הפונה אל כלל הציבור הישראלי ולכן תהווה תמיד אופציה להנהגתו. שווי השוק האמיתי שלה עומד להערכתי כיום על כ 25 עד 30 מנדטים. המפלגה שהתדרדרה תחת מנהיגותו של אהוד ברק לשפל חסר תקדים, זינקה בחזרה אל שוויה האמיתי מיד לאחר שנפתרה מהמנהיג הבעייתי והעמידה בראשה מנהיגה צעירה וכריזמטית. שלי יחימוביץ' הבינה שעליה להציב חזון חלופי לאוסלו שהתנפץ והשכילה להתמקד בענייני חברה וכלכלה. אלא שבישראל האתוס המכונן היה ונותר אתוס הביטחון – בישראל "זה הביטחון, 'טמבל' " - וכל עוד מפלגת העבודה לא מסוגלת להציב שוב אלטרנטיבה ביטחונית מדינית היא לא תצליח לעבור את הליכוד. מלבד עובדת היסוד הזו, באו לפיד ולבני מצד אחד – ופריימריס בעייתיים שהציבו בקדמת הרשימה דמויות אנרכיסטיות, מצד שני – וכרסמו בכוחה של המפלגה הנסחרת כיום בשווי נמוך מערכה האמיתי (17 מנדטים על פי הסקרים האחרונים).

מפלגת לפיד (שכחתי את שמה)
ברור לחלוטין ששווי השוק העכשווי של מפלגת לפיד (11 מנדטים), אין לו ולא כלום עם שוויה האמיתי. המפלגה חסרה את כל המרכיבים למעט המרכיב השישי – כלומר מנהיגות צעירה אך מוכרת (בזכות הקריירה התקשורתית). הסיבה שאינני זוכר את שמה של המפלגה היא שבאמת זו לא מפלגה אלא איש. מדובר במפלגת סל הקולטת מועקות וחוסר תוחלת אולם לא מציע דרך אלטרנטיבית של ממש ולכן – כמו אצל 'קדימה' וכמו אצל לפיד האב, צפויה המפלגה להעלם מן המפה בתוך זמן קצר למדי.

מפלגת ציפי לבני (שכחתי את שמה)
ברור לחלוטין ששווי השוק העכשווי של מפלגת לבני (11 מנדטים), אין לו ולא כלום עם שוויה האמיתי. המפלגה חסרה את כל המרכיבים למעט המרכיב השישי – כלומר מנהיגות מוכרת. הסיבה שאינני זוכר את שמה של המפלגה היא שבאמת זו לא מפלגה אלא אישה. מדובר במפלגת סל הקולטת מועקות וחוסר תוחלת אולם לא מציע דרך אלטרנטיבית של ממש ולכן – כמו אצל 'קדימה' צפויה המפלגה להעלם מן המפה בתוך זמן קצר למדי.

הליכוד
מלבד בשורה ברורה, מתקיימים בליכוד כל התנאים הבונים מפלגה של ממש. כמו מפלגת העבודה, גם הליכוד הוא מפלגת שלטון ובשונה מהעבודה, הליכוד נהנה ממספר רב של חברים המשקפים נאמנה את כלל הציבוריות הישראלית – כך גם בוחריו. שיטת הבחירות הפנימיות בליכוד רחוקה מלהיות מושלמת. מנגנון המפלגה, בעייתי – ולמרות זאת מצליחה המפלגה להביא לידי ביטוי כנה את עיקר רצונם של בוחריה ולהבטיח (באמצעות הבטחת ייצוג במקומות שונים ברשימה) רשימה איכותית המייצגת נאמנה את כלל הציבור הישראלי על כל גווניו.

הליכוד מתחמק מבשורתו ומעדיף להיות "לא שמאל". זו שיטה יעילה כשאין אלטרנטיבה מימין אך הופכת לבעייתית כשמופיעה אלטרנטיבה שכזו. להערכתי, ערכה האמיתי של המפלגה הוא כ40 מנדטים ואף יותר אולם היא "נסחרת" זה זמן רב הרחק מתחת לשוויה. הגורמים המרכזיים לכך הם הקול הרוסי שנדד לישראל ביתנו, הקול המזרחי דתי שנדד לש"ס וחוסר יכולת להציב אלטרנטיבה מדינית ביטחונית לדרכו של השמאל. גם הקולות הסרוגים חוזרים בבחירות הנוכחיות אל הפוליטיקה המיגזרית בזכות נפתלי בנט. המאבק הטיפשי בבנט מאיץ את התהליך הזה. ההתגוללות כנגד אמירתו הראשונה (בעד סוג של סרבנות) מיצבה את הליכוד בעיני הסרוגים כמי שבהחלט מסוגל לשוב ולייצר התנתקויות וגירושים. משחזר בו בנט – התברר לסרוגים ששוב תשמש הציונות הדתית כלי בידי כוונות גירוש עתידיות אולם מתקפת הליכוד הצילה את בנט מתוצאות הזיגזוג הזה ומיצבה אותו בכל זאת במקום הנכון – "אתה אומר שתציית אבל אנחנו לא מאמינים לך…"

איווט ליברמן ( ישראל ביתנו)
כשהיו מי שצפו שליברמן יהיה ראש ממשלה, אנו הסברנו ש'ישראל ביתנו' עתידה להיעלם מן המפה הפוליטית. הסיבה לכך היא שכמו 'קדימה' – כך גם מפלגת ליברמן היא למעשה איש ולא מפלגה. מדובר במנהיג מוכשר וכריזמטי מאוד שייצר סביבו מפלגה עם קהל בוחרים קבוע ונאמן. ערך השוק האמיתי של ישראל ביתנו (כל עוד ליברמן מסוגל להובילה) הוא שמונה מנדטים. בבחירות האחרונות איבד הליכוד כעשרה מנדטים כתוצאה ממלחמת נתניהו בפייגלין – רוב המנדטים הללו נדדו לליברמן והקפיצו את שווי המפלגה הרחק מעבר לשוויה הריאלי. משהצליחה פרקליטות המדינה להוציא את ליברמן מן המשחק עתידה מפלגתו לגווע ובוחריה יתפזרו (זמנית) לכמה מפלגות – בעיקר ל'בית היהודי'.

הבית היהודי (המפד"ל החדשה) – נפתלי בנט
זהו ללא ספק הסיפור המרתק של הבחירות האחרונות. כעשרים שנה "נסחרת" מניית המפד"ל הרחק מתחת לשוויה האמיתי העומד להערכתי על כשמונה עד עשרה מנדטים.

הסיבה למפולת הפוליטית של הציונות הדתית נובעת משילוב של אידיאולוגיה לא רלוונטית ומנהיגות מזדקנת שלא השכילה לערב את הציבור בבחירת הדרך וההנהגה. מתוך ששת הרכיבים הבונים מפלגה, הראשון )הבשורה), החמישי (המנגנון) והשישי (המנהיגות) היו בעייתיים מאוד. בשורתה של המפד"ל אינה מגזרית אלא כלל ישראלית. אולם הציבור שבשנות השבעים ציפה לנטילת אחריות והנהגה מצד " דור הכיפות הסרוגות " – התייאש מהסרוגים ופנה אל האלטרנטיבות האחרות. מי שייצג את התקווה הישראלית הפך ברבות השנים לסוג של 'נודניק'. המפד"ל שבבחירות 77 קיבלה 12 מנדטים, הסתכסכה בתוך עצמה – התפצלה שוב ושוב וכמעט ונמוגה. הציונות הדתית – אותו פלח אוכלוסיה ייחודי, היחיד העונה ציבורית להגדרה "בעל אחריות כוללת לגורלו של עם ישראל" – הציבור התורם ומתגייס יותר מכל ציבור אחר, מצא עצמו רדוף ומגורש ממעמדו ולעיתים גם מביתו ממש. דווקא המפלגות החרדיות שאינן שותפות למפעל הציוני, מפלגות בהן נטו הסרוגים לזלזל, עקפו את המפד"ל ובגדול. הסרוגים, הגדולים כמותית ואיכותית, צפו במשך שנות דור כיצד החברה הישראלית מפנה להם עורף, מפסיקה "לספור" אותם, מתנכרת לתרומתם הרבה ומתייחסת פוליטית דווקא לפוליטיקה המגזרית של מתחריהם החרדיים.

האידיאולוגיה הכלל ישראלית של הסרוגים יצרה ציפיות עומק להנהגה מצד כלל החברה הישראלית, ציפיות – שמשלא התממשו, הפכו לניכור. אבל הסרוגים בחרו בפוליטיקה המגזרית וזו לא יכלה להביא תוצאות של ממש משום שהאידאולוגיה הלאומית/ימנית שלהם – לא מאפשרת לסרוגים לדלג כמו החרדים בין המפלגות הגדולות. כך באופן מובנה יוצאים הסרוגים מבחינה פוליטית – קרחים מכאן ומכאן. אין להם באמת את הפריבילגיה לפנות אל כלל הציבור – פריבילגיה השמורה למפלגות שבאמת אינן מגזריות, אבל גם אין להם את היתרון האמיתי של הפוליטיקה המגזרית – הרי "הבית היהודי" לעולם לא ימליץ על שלי לנשיא …

אם ימשיך הליכוד לרדת לרמה שתסכן את שלטונו – יאוצו בוחרי ה'בית היהודי' להצביע ליכוד משום ש"הבית היהודי" לא מספק באמת - לא אלטרנטיבה שלטונית ולא ייתרונות מגזריים אלא צורך פסיכולוגי בלבד.

מה שהביא לכך שערך ה"מניה" הסרוגה קפץ פתאום מתת הערך הריאלי, לכמעט כפול ממנו, לא היה פתרון בעיית היסוד הזו (הדיסוננס שבין האידיאולוגיה הכללית לכלי הפוליטי המגזרי) אלא ההזדמנות להשבת הכבוד האבוד של דור שלם. שוב "סופרים" אותנו, שורה של נציגים איכותיים מאוד – משלנו – עתידה להיכנס כמפלגה השלישית בגודלה – הנה אנו תופסים שוב את מקומנו הראוי בחברה הישראלית.

המפקד המוצלח והפריימריס בעקבותיו החזירו למפלגה את המנגנון הראוי (המרכיב החמישי) שחיבר מחדש בין המפלגה לחבריה הטבעיים ותומכיה האידיאולוגיים ( מרכיבים ב' ג' ד') והעמיד בראשה מנהיג חדש וכריזמטי (המרכיב השישי).

אישיותו של המנהיג הנבחר, בנט, אינה מגזרית ואפשרה לפתוח את המפלגה גם לציבור שעד היום לא היתה לו יכולת להתחבר אליה.

מניית הבית היהודי נסחרת כיום בשווי של כ 13 מנדטים והיא עשויה בהחלט עוד לעלות עד לבחירות הקרובות. אולם היא עתידה לשוב בעתיד לשוויה האמיתי. הסיבה לכך היא שהמנהיג הכריזמטי אינו נושא בשורה של ממש ואינו פותר באמת את הדיסוננס שתיארנו.

לא בכדי התגלגלה לפתחו של בנט סוגיית אי הציות המצפוני מייד עם ראשית דרכו המנהיגותית. סוגיה זו יורדת לנקודת הבירור הבסיסית ביותר באידיאולוגיה הדתית לאומית. סוגיית היחס הנכון שבין האמונה והממלכה. סוגיית אי הציות המצפוני היא השפה האזרחית לשאלה האמונית מי המלך? הא-ל הקורא לאדם מקירות ליבו או מהבנתו הדתית – או המדינה? הזגזוג של בנט והתייצבות רשימתו כולה ככלי ריק מאחורי התשובה השנייה, העמיד למעשה את כל ההישג המדהים של איחודה מחדש של הציונות הדתית, על גבי תשתית אידיאולוגית חמורה ביותר, ושלל ממנה את היכולת לבשר את הבשורה שהיא מתיימרת לבשר. מצביעי הבית היהודי יכולים כיום לדעת בוודאות (!) כי מפלגתם לא תפנה יהודים מביתם – בשבת…

מלבד בנט ואיילת שקד – מבטאת הרשימה כולה מגזריות ברורה.
אם קודם לבחירות מצליחה הרשימה לשתוק, ליישר קו נוכח אתגרים תיאורטיים ולהתייצב מאחורי המנהיג העולה שמתחמק מאמירה אידיאולוגית, צפוי כי נוכח אתגרי המציאות ייווצרו מהר מאוד חילוקי דעות ופיצולים שיציפו את מגזריותה של המפלגה, יבריחו את הקולות שאינם מן המגזר וישיבוה לגודלה הטבעי.

מה צפוי לנו בבחירות הקרובות?
הליכוד הצליח ב"כשרון רב" להרחיק מעליו , בין היתר בהתנהלותו מול נפתלי בנט ויציאתו הנחרצת נגד אי ציות מצפוני – את הציבור הציוני דתי, שהתחבר אליו בשנים האחרונות.

הקולות שאמורים היו להגיע מישראל ביתנו יתפזרו לכל עבר בשל יציאת המנהיג מהמשחק. הנהנה הראשי יהיה שוב – נפתלי בנט, אבל לא רק. חלק מהמנדטים יישאר בכל זאת בליכוד, חלק ינדדו ללפיד, למפלגת הרוסים ואולי גם לעצמה לישראל.

סביר להניח שהליכוד יצליח בכל זאת להקים ממשלה – אולם כלל לא בטוח שכך יהיה. די בגורם נוסף שייכנס לתמונה בשבועות שנותרו (למשל הסתבכות בפלילים של שר בכיר) בכדי שהליכוד יאבד עוד כמה מנדטים. אם הליכוד ירד מתחת ל 30 מנדטים ויחימוביץ' תעלה מעל לעשרים, דרעי (שבוודאי מעדיף את יחימוביץ' על נתניהו) ימנע מהמלצה על נתניהו לנשיא. או אז יוכל פרס להטיל את הרכבת הממשלה על שלי יחימוביץ' והיא יכולה בהחלט להצליח בכך (קואליציה "חברתית" עם ש"ס).

בין אם כך ובין אם אחרת, הבית היהודי צפוי לגרוף כ 15 מנדטים- אולי אף יותר. אם יצרף נתניהו את בנט לממשלתו, יאלץ בנט ללכת עמו רחוק מאוד נוכח כל משא ומתן וויתורים מדיניים. נתניהו הרי יוכל תמיד להחליפו בשלי, לבני, לפיד – או כולם יחדיו. לבית היהודי לעולם לא תהיה אופציה אחרת מלבד הליכוד, גם לא האופציה להחליפו. ייתכן אף שמלכתחילה ימצא עצמו בנט בחוץ.

לציבור נאמני ארץ ישראל וזהותה היהודית לא נותר אלא לשוב ולזכור, כי שם המשחק אינו ליכוד או עבודה – ליכוד או מפד"ל. שם המשחק האמיתי הוא הנהגת מפלגת השלטון הלאומית, הנהגת המדינה.

דור ימית לא הבין זאת, לא הסיק את המסקנה המתחייבת בדבר הצורך לייצר אלטרנטיבה אמונית להנהגת ישראל וגלגל את הבעיה לדור ההתנתקות. דומה כי גם דור ההתנתקות לא הבין זאת ועל אף ההתקדמות הגדולה שחוללה מנהיגות יהודית בליכוד, הוא שב עכשיו אל הפוליטיקה המגזרית. אם מגמה זו תימשך, צפויים גם ילדנו למצוא עצמם בתווך שבין ממשלת שמאל המבקשת לגרשם, לממשלת ימין שמגרשת בלי לבקש…

הפתרון אינו מצוי בקפיצה מן הרכבת אלא בהתקדמות מדודה ואחראית אל הגאי הקטר. מי שמבין זאת אינו עוזב את הליכוד ומתייחס אל ערכם האמיתי של המפלגות השונות – לא אל התזזית הפוליטית העכשווית. אסור לזלזל בערכן כשהן "נסחרות" מתחתיו, אך גם לא להיבהל או להתרשם יתר על המידה כשהן מזנקות הרחק מעל לערכן האמיתי.

בראייה זו הליכוד היה ונותר המרחב הנכון לבנייתה של מנהיגות אמונית למדינת ישראל. זהו המרחב היחיד הנותן תקווה פוליטית לפתרון של ממש ועלינו לשמור על נאמנותנו לקרקע הפוליטית שתחת רגלנו – גם כשהיא רועדת. מי שבוחר עכשיו להצביע ל'בית היהודי' מוציא עצמו במידה רבה מן המגרש הרלוונטי.

הליכוד אינו גן של שושנים., הוא הוביל בעבר לגירוש יהודים ועדיין עלול לעשות זאת גם בעתיד. אולם אי אפשר להתעלם מכך שבמסגרת יכולתו הטקטית (כשאין תוכנית מדינית על הפרק) עושה הליכוד למען ההתיישבות יותר מכל מפלגה אחרת. ב 12 שנות מאבק, הובלנו את הציבור הסרוג אל תוככי מפלגת השלטון וזו פתחה בפני הציונות הדתית את שעריה – ובשמחה. בקדמת הרשימה נמצאים כיום יותר מתנחלים מאשר בכל רשימה אחרת. אסור להפסיק את התהליך החשוב הזה, התהליך היחיד המייצר בסופו של יום – פתרון אמיתי לבעיה האמיתית,
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 03 ינואר 2013, 19:17

Feiglin: Pay the Arabs to Leave Yehuda & Shomron
(Thursday, January 3rd, 2013)
Likud MK hopeful Moshe Feiglin, who heads the Manhigut Yehudit faction, believes that residents of PA (Palestinian Authority) autonomous areas can be bought out. He proposes paying them a half million dollars to leave those areas voluntarily.

Feiglin is quoted by Ynet saying “The State of Israel is paying 10% of its GNP every year for the two-state solution and the Oslo process. The state pays for separation barriers, Iron Domes and a guard at every café. Soon we’ll have to place Iron Domes in every school in Tel Aviv.

“With this budget we can give every Arab family in Yehuda and Shomron $500,000 to encourage it to immigrate to a place with a more promising future.”


Feiglin cites polls that indicate 80% of PA residents in Gaza and 65% of those in Yehuda and Shomron would leave if they were bought out, and he feels that many countries with shrinking populations would take them, actually preferring them to “Sudanese migrants who cannot build while these migrants do know about construction.”

(YWN – Israel Desk, Jerusalem)
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 04 ינואר 2013, 00:24

תמונה
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 04 ינואר 2013, 17:20

I’m not a Feiglin Fanatic – I’m a Jewish People Fanatic
January 29, 2012 By Rafi 26 Comments
With about 36 hours until polls open for Netanyahu vs Feiglin Round IV, I find myself fending off attacks from those who essentially agree with Feiglin about everything, but don’t support him because they think he’ll destroy the Likud if elected. It’s not that these people don’t believe in Feiglin. They don’t believe in the Jewish Nation’s ability to redeem itself.
They tell me that only a Feiglin fanatic could possibly believe that the Likud would gain seats if headed by Feiglin. These types of people have their political beliefs which I may agree with, but they have no faith in the Jewish People. I believe in the Jewish People because I know and understand Jewish history. Feiglin is just a guy like everyone else. Nothing really that special about him, except he’s doing the work everyone else shied away from. It’s the Jewish People that are special.
I also know and understand our role in our own history and what that role should be. When this People is finally presented a real leadership that can take its potential and broadcast it to the world, we will all wake up. If you have a strictly religious personality and Judaism is a personal religion to you and nothing more, you will not support Feiglin, no matter how much you agree with him. You will think that what he represents is pure fantasy, and you will refuse to vote for him under any circumstances. You will ignore poll numbers that say if he wins Likud will gain strength.
Chazal say that the first question one is asked after death is, “Were you honest with money?” That I can understand. It’s very hard to be honest with money. But the third question is “Did you believe in redemption?”
Why should that be the third question? Who doesn’t believe in redemption? Why is it so hard to believe that the Jews will be redeemed?
It’s not hard to say you believe it. It’s really hard to act accordingly. You only believe something if you are willing and ready to act on that belief. If you believe in the concept of Jewish redemption, you believe in Feiglin’s candidacy. You don’t know how he will win in the end, but you do know one thing with spiritual certainty, and that is this: When the Jewish People are presented the choice, for REAL, they will choose the path of redemption. They will choose Feiglin’s path.
This election on Tuesday is just one more step in that direction. I don’t know what will happen. I don’t know how much Feiglin will get, and I don’t know all the things Netanyahu has up his sleeve and how much he will cheat.
But I know we are doing the right thing and that this is inevitable. Israel will have Jewish leadership. So if you don’t support Feiglin but you agree with him, I ask you this question, and I’m quoting that guy who shot Sean Connery in Indiana Jones III and looked at Harrison Ford and said this:
It’s time you ask yourself WHAT YOU BELIEVE.
May God give us all the help we need and the strength to continue and fight this to the very end.
Good luck everyone!

מקור
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 13 ינואר 2013, 20:51

כה אמר ה' השמים כסאי


התעמולה של מרצ, משרתת את פייגלין ובנט
אבל כאן בארץ אנחנו צריכים להתאמץ לבחור מישהו שימליך את ה'.

בינתים, אף אחד לא מוכן להצהיר בגלוי שזה מה שהוא רוצה לעשות. בינתים השמאל תוקף את הקיצונים שרוצים מדינת הלכה. והקיצונים מתנצלים.

היה אחד שהצהיר על כך. משה פייגלין לימד אותנו הרבה דברים חשובים. אבל נראה לי שמכל מה שלמדנו ממנו, המסר החשוב ביותר הוא שיש לקדם את הרעיון שהמנהיגות במדינה צריכה להיות יהודית. יש לתורה מה לומר בשאלה איך צריך להנהיג מדינה. את המדינה יש להנהיג ברוח התורה.

התורה היא לא תורת האדם הפרטי. היא מכוונת בראש ובראשונה להנהגת עם בעולמו של הקב"ה. זה רעיון בולט לכל אורך התורה. נכון שכאשר העם הזה היה מפוזר ומפורד בין העמים, אי אפשר היה להנהיג עם ע"פ התורה, ולכן התורה באה לידי ביטוי רק בהנהגותיהם של הפרטים. אבל בבסיס התורה, היא בעד מנהיגות יהודית. הרעיון הזה הוא רעיון חשוב ויש לפעול כדי שיתממש בקרוב.


אבל באשר לשאלה מי יהיה המנהיג היהודי, חוששני שזה לא יהיה משה פייגלין. הוא התקרב לעמדת השפעה ומיד מצאנו שהוא לא מנהיג ולא יהודי. (כלומר: הוא ודאי יהודי כשר, אבל דבריו ודעותיו אינם דברי תורה). לא מנהיג, כי ברגע שהוא הגיע לשלב שבו הוא היה צריך לעמוד באומץ על דעתו, הוא נבהל ועיגל פינות. ולא יהודי, כי הוא התחיל להתבטא בזכות נישואין חד מיניים, נשואי תערובת, סמים ועוד. (לא שהוא חלילה בעדם, אבל הוא גם לא בעד צעדים כדי למנוע אותם). הוא טוען שמקורו של הליברליזם הוא בתורה. צר לי, אבל לא מצאתי את זה שם.

כשיקום לנו מנהיג יהודי, הוא יצטרך להכיר תודה למשה פייגלין שקידם מאד את הרעיון החשוב הזה.

ואל זה אביט, אל עני ונכה-רוח וחרד

כבר כתבנו כאן השבוע שהחרדים החליטו להדגיש את הדאגה לזקנים והחלשים. אלא שבתשדירים הם כנראה שכחו לעשות זאת, וחבל.

תשדיר של ש"ס נפסל, משום שהזקנה שהופיעה בו לא הביעה את הסכמתה לכך. אינני יודע מה באמת היה שם, ולכן לא אתייחס לשאלה האם היא הסכימה או לא. אני יודע מה ראיתי: ראיתי את דרעי יושב עם אמו הזקנה הלבושה ומוצגת בצורה מכובדת מאד. וראיתי זקנה אחרת, אלמונית, שהוצגה בצורה שבה דרעי בודאי לא יציג את אמו. (אגב, מפלגת דור עשתה את זה הרבה יותר גרוע).


מי שרוצה לדאוג לזקנים, כדאי שיכבד אותם גם בתשדירים שלו.

מאידך, כנראה שגם אלה שהגישו את התלונה נגד התשדיר לא עשו זאת לשם שמים. כולם עושים קופה על הגב של הזקנה. אגב, מה שלום הזקנה במסדרון?

גם אני אבחר בתעלוליהם

תעלול בחירות: לגמרי במקרה התפרסם אתמול ראיון עם פרס בניו יורק טיימס. ולגמרי במקרה פרס התקיף בו את נתניהו, שאינו נותן סיכוי לתהליך השלום. הנשיא שלנו מאיים שבלי הכרעה מדינית השטח יאבד שליטה, וכל העולם יהיה נגדנו. נדמה לי שדווקא הנשיא של הצד השני אמור להשמיע איומים כאלה. לא?

נו, טוב. פרס חוזר על הדברים האלה כמו תקליט מקולקל כבר שנים רבות. הוא הלך על זה לבחירות פעמים רבות והפסיד. זה לא הפריע לו לנסות בכל זאת, והמציאות טפחה על פניו. ובכל זאת הוא ממשיך לומר את דבריו, ואינו מתבלבל מהעובדות.

יש להעיר שכנשיא הוא שומר בדרך כלל על ממלכתיות, ולא מבטא את דעותיו ברבים. חוץ מאשר לפני בחירות, אז הוא לא מתאפק. מישהו אולי יכול להסביר לו שלתת ראיון כזה, לגמרי במקרה בזמן בחירות, זה תעלול בחירות שנשיא לא יכול להרשות לעצמו? נו באמת, יש דבר אחד בעולם שפרס לא יכול להרשות לעצמו?

שמעו דבר ה', החרדים.

לקראת הבחירות, סוף סוף הוציא הרב אמסלם תשדיר המסביר ומבהיר את דבריו. מה הוא אומר? הוא אומר שלפי התורה מותר לחרדי לצאת לעבוד. לא רק מותר, גם רצוי. הוא מצטט את הרמב"ם, את פרקי אבות, ועוד ועוד.

כבר מזמן הויכוח הוא לא על גיוס החרדים אלא על יציאת החרדים לעבודה. אפילו יאיר לפיד רמז לכך, הוא אמנם אמר משהו בשפה רפה על שחשוב לגייס אותם, אבל הוא הוסיף בקול: "והעיקר – שילכו לעבוד". מדי פעם הוא עוד מדבר על גיוס החרדים, אבל הוא עושה זאת כדי לתקוף את בנט (שלטענתו מציע פתרון שלא יגייס את החרדים), או סתם מתוך הרגל.

ההרגל הוא מלת המפתח כאן. למה החרדים לא עובדים? כי אם הם יעבדו הם יצטרכו להתגייס, למה הם לא מתגייסים? מתוך הרגל. כלפי חוץ הם אומרים שהם אינם צריכים להתגיייס כי הם מגוייסים למען התורה של עם ישראל. כלפי פנים הם אומרים שהם אינם מתגייסים מפני שבצבא אפשר להתקלקל. למעשה הם לא מתגייסים כי הציבור החרדי רגיל כבר מאות שנים שבאים לגייס אותו לצבא של עמים מסוימים שהוא לא מזדהה איתם, והעסקונה מוצאת פתרונות. גם כשקמה מדינת ישראל, הציבור החרדי הרגיש שזאת לא מדינתו והוא לא מזדהה איתה, ולמה לו למסור את הנפש על מדינה שמבחינתו היא כפירה במלכות שמים. האמת היא ששני הנימוקים כבר לא בתוקף. חרדים רבים כבר מזדהים עם המדינה בכל נימי נפשם (הרבה יותר ממצביעיו הפוטנציאליים של יאיר לפיד, שרבים מהם כבר מצאו את התירוץ לא להתגייס). אבל לא קל לקום ולשנות הרגלים של שנים.

גם יאיר לפיד מדבר על גיוס החרדים כי לא קל לשנות הרגלים של שנים. אביו לא באמת רצה שהחרדים יתגייסו, היה לו נוח שהם אינם מתגיסים, שתי צפורים במכה אחת: גם לא צריך לסבול אותם בצבא, וגם אפשר להשמיץ אותם. מה נעשה אם חלילה הם יתגייסו? אוי ואבוי. לכן שלל לפיד האב כל פתרון שיכול באמת להביא בסופו של דבר לגיוס החרדים. יאיר לפיד כנראה נמצא במקום אחר, לכן הוא רומז לפתרון מעשי. הפתרון המעשי היחיד הוא הכנסה של חרדים בהדרגה למערכת, ושבירה הדרגתית של הטאבו. אבל המעשי ביותר בעניין הזה הוא הרב אמסלם.

אמרו אחיכם שונאיכם מנדיכם

ציפי לבני החליטה להשתלח השתלחות חסרת תקדים במפלגת המוצא שלה ובבעלי הדעות שהיו פעם שלה. בכנס בחירות היא אמרה: "מי שהיו פעם עשבים שוטים משתלטים לנו על המדינה. ביבי, בנט והחרדים מובילים אותנו למחוזות קיצוניים ביותר. הפייגלינים, החוטובליים ושאר חבריהם מייצגים אידיאולוגיה קיצונית שמטרתה למנוע מאיתנו הסדר ולהפוך את ישראל למדינת הלכה". לא נצטט כאן את כל פניניה, רק נזכיר שהיא קובלת על כך שהקיצוניים של הליכוד מובילים דעות שפעם אף אחד לא הסכים לבטא. טוב, מה אפשר להגיד? גם רעיון המדינה הפלסטינית היה רעיון שפעם אף אחד לא הסכים לבטא, מלבד כמה קיצונים שציפי לבני הליכודניקים נאבקה בהם בעוז. אז היום התהליך מתחיל מחדש, הפעם מימין. הימין הוא זה שמחזיר אותנו אל הערכים שכולם האמינו בהם לפנני כמה עשרות שנים, לפני שהשמאל הקיצוני החדיר את המדינה הפלסטינית לשיח הציבורי. ציפי לבני נרתמה לעשות להם דמוניזציה ולהזדעזע מהמצורעים.

גם מרצ לא נשארה חייבת, היא הלא לא תאפשר לציפי לבני לעקוף אותה משמאל. לכן יצאה מרצ בקמפיין הקורא שלא להשאר בבית ביום הבחירות, כי פירושה של השארות כזאת בבית היא עוד מירי רגב, עוד פייגלין, ועוד בנט. כדי להדגים עד כמה רעים האנשים האלה, מצטטת מרצ את האמירות הקיצוניות והרעות שלהם: "יש לעצב את מדינת ישראל ברוח התורה", "אין ולא היה עם פלסטיני", "בית המשפט העליון מנותק", ועוד ועוד אמירות רעות ומסוכנות מעין אלה. מרצ לא טורחת להסביר מה רע באנשים ובאמירות, אלא רק מציגה אותם כמצורעים. בזמן שציפי וזהבה רבות ביניהן מי יותר שמאלנית ומי יותר משמיצה את הימין, הן עושות פרסומת טובה לימין ועוזרות לו ולאמירותיו להכנס לקונצנזוס, ובעצם יוצרות את התחושה שכל מי שמתנגד לאמירות האלה הוא שמאל קיצוני. תודה, ציפי וזהבה.

ושלחתי מהם פליטים אל הגויים

המפלגות במילכוד. הפוליטיקאים לא יכולים להגיד שאת הפליטים צריך לזרוק מכאן, כי זה לא נאור ולא מכובד ולא פוליטיקלי קורקט. אבל הכל מבינים שהעם רוצה את זה, והכל מבינים שאין ברירה אלא לעשות את זה. לכן כולם מחפשים דרך להגיד את זה בלי להגיד את זה.

בפרט שעומדת כאן על הפרק שאלה הרבה יותר מהותית: מדינת היהודים מול מדינת כל אזרחיה.

עוצמה לישראל מדברת על כך בפירוש בתשדירים שלה. כל המפלגות רומזות. גם אלי ישי אמר על כך משהו לפני כמה שבועות. כנראה שאחרי הבחירות הם יתנו לאלי ישי לעשות עבורם את העבודה השחורה.

והביאו את כל אחיכם מכל הגויים מנחה לה'

עשרים שנה אחרי העליה הגדולה מרוסיה, וששים שנה אחרי העליה הגדולה מארצות המזרח, קשיי הקליטה כבר מזמן תמו, אבל המלחמה העדתית לא תמה. הפעם הרוסים מתלוננים שהספרדים (ליתר דיוק ש"ס) גזענים ומפלים. האמת היא שש"ס לא מפלה את העולים היהודים, אלא רק את הגויים שתפשו טרמפ על העליה. וגם אותם היא לא ממש מפלה. יותר משיש כאן אפליה וגזענות, יש כאן השמצה. כל צד יודע היטב שיעשה קופה אם ישמיץ את הצד השני.

וש"ס נעלבת: אנחנו גזענים? מה פתאום? להפך, אנחנו הספרדים בעלי המונופול על רגשי הדפיקות והקיפוח. רגע רגע, בואו נעשה סדר: אתם אשכנזים, אנחנו המקופחים. אנחנו כבר תפשנו את המשבצת הזאת, תרדו מאתנו.

לפי דיווחים בתקשורת, פעילים מרכזיים במפלגת ישראל ביתנו פנו למזכ"ל המפלגה ח"כ פאינה קירשנבאום, המשמשת גם כיו"ר מטה הבחירות של המפלגה, בדרישה שהמפלגה תתחייב מראש שלא תצטרף לקואליציה משותפת עם ש"ס אחרי הבחירות. הכל מבינים שבסוף הם ישבו יחד, פשוט כי לא תהיה ברירה אחרת. הם מבינים את זה היטב, אבל בזמן הבחירות נוח להם להוציא כותרת אלה נגד אלה.

קשיי קליטה והסתגלות, אבל המשמעות היא שיהודים הגיעו הנה מכל קצוי תבל וכעת הם כאן, ואפילו יושבים וישבו יחד בממשלה. היינו כחולמים.
מקור סרוגים
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

פייגלין תקף "הבית היהודי תישאר תמיד גלגל רזרבי" וצדק!!

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 23 ינואר 2013, 18:18

המציאות היא שפיגלין היא היחיד מקמפוס של יראי שמים שלוחם מול הנהגות המדינה מיסודה, והצליח בקדנציה הזה, ובעזרת השי"ת יעלה מעלה בבחירות הבאות!
"פייגלין תוקף: "הבית היהודי תישאר תמיד גלגל רזרבי"
במכתב ששלח היום משה פייגלין למתפקדי הליכוד הוא מזהיר מפני הצבעה לבית היהודי: "מפלגה שכזו, בלי קשר למספר המנדטים בו תזכה, תישאר תמיד 'גלגל רזרבי'. ברגעי הכרעה אסטרטגיים, ניתן יהיה תמיד להחליפה במפלגות המרכז והשמאל."
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 01 פברואר 2013, 00:02

האיומים על ישראל ועל העם היהודי מחייבים הערכות רוחנית ונפשית שונה ולא רק הערכות פוליטית נדושה שמסתכמת בניסיונות לתמוך בנתניהו ולצאת עם איזה תפקיד ותקציב.
נדרשת התחברות מחודשת לתורה ולאמונה בה' ובתורתו.
הפחד והמורך הרוחני עומד מאחרי המפלגות החרדיות והדתיות. הם ירוצו לפרס לומר אנו תומכים בנתניהו. עצור!
לחברי הכנסת הדתיים בכל המפלגות יש היכולת כיום במספר המנדטים להיות הגוש הגדול ביותר: 30 כידוע זהו המספר הגלוי, פחות באחד מ"הליכוד ביתנו". 12 הבית היהודי ועוד 18 החרדים. אם יחברו אליהם פייגלין ועוד כמה אנשי אמת נטולי כיפה מן המפלגה שנקראת ליכוד יחד עם חלק מאנשי ליברמן הם הם השלטון. אין להם שום צורך ללכת לפרס כל עוד לא הודח רק לבטא באי ההליכה את הבוז העמוק למוסד הנשיאות, סמל האוסלואיזם. שילכו לפרס נתניהו ויאיר לפיד ומופז ושלי ולבני. חלק מהם יכולים להצטרף לסוכני סוריה ומצרים, מוחאי הכפיים לטילים הכימיים העומדים לנחות על ישראל בעקבות מדיניות השלום והרפיסות של פרס.

כיון שלשום ממשלה אזרחית אין לגיטימציה ללא יהודים שומרי תו"מ יאלצו שארית הלכוד וליברמן להחליט האם הם מצטרפים לחזית הדתית המאוחדת או ללכת לבחירות.

בינתיים החזית הדתית המאוחדת חייבת להציג שיטת משטר הולמת את כלל ישראל ולטול אחריות בנושא
מלחמת המצווה העומדת לנחות עלינו בכל רגע. יש להניח שבמקרה זה כל הצעירים החרדים יצטרפו לישועת ישראל מיד צר. המפלגות החרדיות והבית היהודי אינן יכולות להרשות לעצמן הלוקסוס כאילו הן רק מצטרפות לקואליציה. עליהן לפעול כאילו הן מנהיגות את העם היהודי בכל התחומים ובכל הנושאים כפי שליצמן הראה יכולתו במשרד הבריאות וחברים רבים מש"ס במשרדים השונים כמו חברי המפד,ל לשעבר: חינוך ותחבורה, תשתיות ודתות ופנים. חברי הכנסת יכולים בקלות לנהל את האוצר כפי שניהלו בעבר את וועדת הכספים וגם להציע מועמד או מועמדת למשרת נגיד הבנק. בנט יכול לנהל את משרד הביטחון ללא זוהמת ברק – הרפז – אשכנזי. ומשה פייגלין יהיה ראש הממשלה. הוא מאיים פחות מיאיר לפיד.

החזית הדתית תצטרך מיוזמתה להציג לציבור שאינו מומחה למצוות התנהלות סבירה כמקובל עליו בכל הנושאים החילוניים שאינם גיור שבת וקדושת המשפחה. הסטטוס קוו ישמר.

שוק העבודה משתנה ממלא. אין כל צורך לדחוק באף אחד לא בעניני צבא ולא בעניני פרנסה.

גם מעמדה הבינלאומי של ישראל וזכות העם היהודי על ארץ ישראל תצויין סוף סוף באמצעות המשפט הבינלאומי על פי התנ"ך ודו"ח אדמונד לוי יהיה סעיף קטן נילווה.
.
מכוח "וחי אחיך עימך" יצוצו תוכניות שיכון הולמות לכל חסר דיור כולל דמויי גר –תושב [ערבים כשרים] ובפרט אלו שיקבלו עליהם חוקי בני נוח מכוח תורת ישראל.
שלטון ישר יפטור עצמו מהגנה על אויב ומתמיכה כלכלית בו.

הבחירות לכנסת ולרבנות תהיינה על יד 'שבעת טובי העיר' בכל מקום ומקום ובתקציבים הקהילתיים.
חלק ניכר מן המסים יופנו למשאבים קהילתיים שיהיו אחראים על החינוך וממלא על בחירת השופטים המקומיים והאזוריים על פי תמהיל של החוק הישראלי וחוקי התורה כפי שיקבע בקודקס מיוחד.

בקרוב בקרוב ממש כך יתרחש בין אם תרצו ובין אם לאו. מן הצעקה לה' עקב התגברות האויבים תעלה הישועה.

בקרוב תהיה נחלה ללא מצרים. שלום לרחוק ולקרוב מנהר פרת ועד נחל מצרים
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי כרם » 01 פברואר 2013, 00:24

חלמא טבא חזיתא, חלמא טבא חזיתא, חלמא טבא חזיתא.
טבא הוא וטבא להוי וכו'
כֶּרֶם אָדָם חֲסַר לֵב (משלי כד ל)
כרם
 
הודעות: 78
הצטרף: 08 נובמבר 2012, 23:53
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי ש. בו » 01 פברואר 2013, 00:30

מהיכן הוא מביא את כל השטויות האלה
זה בטוח לא שלו, כי העברית שלו תמיד היא על הפנים
ש. בו
 
הודעות: 35
הצטרף: 20 נובמבר 2012, 00:51
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 פברואר 2013, 01:03

בכל מקרה יהדות התורה לא מחפשת לכבוש את נחל מצרים, אלא רוצה חיזוק הדת, וזה ההיפך ממה שבנט רוצה, עקירת הדת. כך שאין מקום לחזית. אפילו נתניהו כבר יכול להיות פרטנר יותר טוב מבנט.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 04 פברואר 2013, 19:20

נו, כבר מתאחדים, או אלך לישון לזמן מה?...

מה נשמע
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 04 פברואר 2013, 19:39

מה שידוע לנו שגדולי ישראל כבר שישים שנה התנגדו בתוקף להצעות הנדיבות של החזית הדתית, כיון שראו שכל כוונתם היא לקרר את החרדים ולא בשביל הדת. שאינה מעניינת אותם כלל.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי הגיוני » 04 פברואר 2013, 22:15

כבר ראינו את ה"דתי" בנט המעדיף לעשות הסכמים עם לפיד נגד החרדים, כבר נאמר בגמ' על שנאת עמי הארצות לתלמידי חכמים (לפיד אפי' לא יודע בדיוק מה לשנוא, את זה יכול ללמד אותו בנט)
הגיוני
 
הודעות: 29
הצטרף: 13 נובמבר 2012, 22:14
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי בן ארי » 05 פברואר 2013, 00:14

ואם תראה שהוא עושה גוש עם החרדים מה תגיד אז?
בן ארי
 
הודעות: 303
הצטרף: 15 נובמבר 2012, 18:09
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי החובש » 05 פברואר 2013, 00:47

בן ארי כתב:ואם תראה שהוא עושה גוש עם החרדים מה תגיד אז?


כתבה היום במעריב...
לפיד ובנט סיכמו: ניכנס יחד לממשלה או שנלך יחד לאופוזיציה - NRG מעריב

עכשיו זה כבר ממשי: בין יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, ובין יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, יש תיאום עמדות שנוצר במגעים שנוהלו מאחורי הקלעים.
השניים הסכימו ביניהם על הצגת עמדה אחידה ביחס לשותפות בקואליציה הבאה.
החובש
 
הודעות: 131
הצטרף: 07 דצמבר 2012, 16:36
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 05 פברואר 2013, 21:02

החובש כתב:
בן ארי כתב:ואם תראה שהוא עושה גוש עם החרדים מה תגיד אז?


כתבה היום במעריב...
לפיד ובנט סיכמו: ניכנס יחד לממשלה או שנלך יחד לאופוזיציה - NRG מעריב

עכשיו זה כבר ממשי: בין יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, ובין יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, יש תיאום עמדות שנוצר במגעים שנוהלו מאחורי הקלעים.
השניים הסכימו ביניהם על הצגת עמדה אחידה ביחס לשותפות בקואליציה הבאה.

עכשיו השאלה היא עליך!! מה אתה תגיד?
מנהלים וחברים יקרים!! הד"לים האנטי חרדיים האלו התחילו לאחרונה להרים ראש בפורום בצורה מוגזמת! אשכול אחד נפתח בשביל להפנות אותנו לערוץ הסרטים של מכון מאיר, עוד אשכול נפתח בשביל לשכנע אותנו להתגייס ל"גברדיה", עוד אשכול לקרוא את מאמריו של איזה חגי, מה קורה פה? האתר לא מיועד ללפיד וחבריו ומשת"פיו!!! נא לעצור את הלפידים למיניהם לפני שהפורום יפסיק לגמרי להיות "חרדי".
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי בן ארי » 05 פברואר 2013, 22:32

החובש כתב:
בן ארי כתב:ואם תראה שהוא עושה גוש עם החרדים מה תגיד אז?


כתבה היום במעריב...
לפיד ובנט סיכמו: ניכנס יחד לממשלה או שנלך יחד לאופוזיציה - NRG מעריב

עכשיו זה כבר ממשי: בין יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, ובין יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, יש תיאום עמדות שנוצר במגעים שנוהלו מאחורי הקלעים.
השניים הסכימו ביניהם על הצגת עמדה אחידה ביחס לשותפות בקואליציה הבאה.

ימים יגידו!
ימים, לא הרבה
ואז נראה מה תגיד!
בן ארי
 
הודעות: 303
הצטרף: 15 נובמבר 2012, 18:09
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי בן ארי » 05 פברואר 2013, 22:39

החובש כתב:
בן ארי כתב:ואם תראה שהוא עושה גוש עם החרדים מה תגיד אז?


כתבה היום במעריב...
לפיד ובנט סיכמו: ניכנס יחד לממשלה או שנלך יחד לאופוזיציה - NRG מעריב

עכשיו זה כבר ממשי: בין יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, ובין יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, יש תיאום עמדות שנוצר במגעים שנוהלו מאחורי הקלעים.
השניים הסכימו ביניהם על הצגת עמדה אחידה ביחס לשותפות בקואליציה הבאה.

חוזרים שוב לגוש חרדים? בנט: “לא ניתן לפגוע בעולם התורה”

בבית היהודי חוזרים לציר חרדים – בנט | נתק בין לפיד לנתניהו שמקיים מגעים חשאים עם לבני ומציע הצעה מפתה לבנט | מאחורי הקלעים נמשכים המגעים בין הבית היהודי לבין המפלגות החרדיות.

הנתק בין לפיד לבין ראש הממשלה הולך ומחריף: למרות גיבוש ציר לפיד – בנט, ראש הממשלה מנסה לנתק את הברית שנכרתה בין הצדדים ומציע הצעה נדיבה לבית היהודי.

הערב (שני) דווח בערוץ 2 כי נתניהו לא מעוניין לצרף לממשלתו את יאיר לפיד וחברי מפלגתו, גורם בליכוד אמר: “מדובר בחבורת שיכורים ועם שיכורים אי אפשר לדבר”.

במקביל מקיים נתניהו ציר עוקף לפיד ומנהל מגעים חשאים עם יו”ר התנועה ציפי לבני שאותה הוא מעוניין לצרף לממשלתו , נתניהו רמז בימים האחרונים על חידוש התהליך המדיני , בתקווה שלבני תאמץ את הצעתו של נתניהו ותצרף לקואליציה.

בבית היהודי הגיעו למסקנה כי לא ניתן לשבת בקואליציה יחד עם יש עתיד בשל הפערים הרבים בנושאי דת.

הערב נשמעו זמירות חדשות מבית מדרשו של יו”ר הבית היהודי נפתלי בנט שנשמע נואם בכינוס פנים חרדי.

במהלך כנס שערך הציונות הדתית רמז על כך בנט והצהיר, “לא נפגע עולם התורה להיפך אנו נסייע עבור עולם התורה, “אין ספק שהכל נגזר מלימוד התורה”, הדגיש בנט, “אך אסור שלימוד התורה יהיה מתוקצב בהסכם קואליציוני אלא בתקציב מדינת ישראל ומדינת ישראל צריכה להחליט האם לימוד התורה חשוב לה או לא – אם הוא חשוב מדינת ישראל חייבת להכניס בבסיס התקציב את תקציב הישיבות”.

בנט הבהיר “אני אומר בצורה הכי ברורה: נדאג לעולם התורה – לא רק של הציונות הדתית, אלא לעולם התורה בכלל. לא ניתן ידינו לפגוע בעולם התורה”. כי שלושה דברים מנחים אותו במשא ומתן הקואליציוני:

א. לימוד תורה הוא אינטרס לאומי של מדינת ישראל ולא של החרדים.
ב. החרדים הם אחינו ולא אויב.
ג. המצב הנוכחי לא יכול להימשך ומי לומד תורה ימשיך ללמוד ומי שלא לומד תורה ישרת וישתלב בחברה הישראלית. דברי בנט.

דברים ברורים יותר אמר אורי אריאל ברדיו קול ברמה: “הבית היהודי לא תתמוך במתווה לפיד. אני מנהל רב שיח עם החרדים כולל בשעות אלו. אנו נלך על גוש עם החרדים, עם יהדות התורה וש”ס, מצפה שש”ס תתנצל על הדברים”.

בשעה זו נמשכים המגעים בין הבית היהודי לבין המפלגות החרדיות רבנים מהציונות הדתית מבקרים כעת אצל האד’ מבעלזא במעונו בירושלים, יו”ר ש”ס אלי ישי נכנס אף הוא למעונו של מרן האדמו”ר מבעלזא.

ההערכה היא כי בנט נענה לדרישתם של רבני הציונות הדתית שביקשו ממנו לנתק את הציר עם יאיר לפיד.

http://www.jdn.co.il/news/184179
בן ארי
 
הודעות: 303
הצטרף: 15 נובמבר 2012, 18:09
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי בן ארי » 05 פברואר 2013, 22:40

לחץ על בנט מצד רבני הציונות הדתית: “נפתלי צריך להירגע”

לחץ כבד מצד רבני הציונות הדתית על הבית היהודי לא להיות בחזית אחת עם לפיד | “הם לא ייתנו לזה יד”, כך טוענים גורמים בליכוד | אחד הרבנים: נפתלי בנט צריך להירגע


נמשכים הלחצים מצד רבני הציונות הדתית על הבית היהודי לא להיות בחזית אחת עם לפיד בנוגע למתווה לשוויון בנטל.

“הם לא ייתנו לזה יד”, אומרים בליכוד. “הרבנים יעשו את ההבדל, זה בכלל לא עניין של בנט או של צוות המו”מ של המפלגה, מי שיכריעו בסוף הם הרבנים, ולכן לא משנה מה הסיכומים שיעשו בנט ולפיד”.

גורמים בכירים בליכוד ציינו כי הדיווחים על הסכמות בין לפיד לבנט בנושא מתווה השוויון בנטל לא תואמים את המציאות. “יש ביניהם פער בנושא”, אמרו. “אחרי שהבית היהודי יבינו בדיוק מה אומר מתווה לפיד, הם לא יוכלו לחיות איתו, לפיד דורש מכסה מוגבלת של תלמידי ישיבות שיקבלו פטור מגיוס, ויש מספיק רבנים בציונות הדתית שמסרבים לזה בתוקף. מבחינתם, מי שתורתו אמנותו צריך להמשיך ללמוד, וזה הבדל משמעותי. בנט יכול להגיד מה שהוא רוצה, אבל בסוף יש סיעה בכנסת שצריכה להצביע בעד החוק”.

בימים האחרונים נערכת סידרת פגישות בין בכירי רבני הציונות הדתית לבכירי האדמו”רים, חברי מועצת גדולי התורה, כדי לחזק את הקשר ביניהם ולסמן לבנט שלא יחבק את לפיד חיבוק מוגזם, על רקע נושא השוויון בנטל. הרבנים החרדים מבקשים לעצור את הסחף של בנט לכיוונו של לפיד על ידי שכנוע של פטרוניו הרוחניים של יו”ר הבית היהודי ומפלגתו.

בפגישות השתתפו רבנים מוכרים דוגמת חיים דרוקמן, יעקב אריאל, צבי טאו ושמואל אליהו, ובין השאר נפגשו עם האדמו”רים מגור, מבעלזא ומויז’ניץ, אחד הרבנים שנכחו בפגישה אמר ל”ישראל היום”: “העולם החרדי עבר ניעור בבחירות האחרונות, ועכשיו יש שתי ברירות – או לנסות לכפות על החרדים גיוס, או ללכת בהידברות ובהסכמה”. לדבריו, “נפתלי צריך להירגע מהחיבוק ללפיד, אנחנו לא נגד לימוד תורה. אנחנו בעד הזדמנות לשוויון בנטל. אסור ללכת רחוק מדי”. הרבנים אף אמרו לבנט: “אתה לא לפיד”.

נציג הבית היהודי למו”מ הקואליציוני, ח”כ אורי אריאל, אמר אתמול: “לא נתמוך במתווה שלפיד מציע. יש שיפורים ותיקונים, והם הועברו אליהם. על חלקם הם מסכימים, כמו הוצאת שירות בנות מהחוק. הכיוון הוא שלא לנקוט בכפייה”.

מאחורי הקלעים תקפו בליכוד את לפיד ואמרו :”מי הוא חושב שהוא”? . “אלן דלון? לפיד צריך ללכת למשרד הפנים ולשנות את שמו מיאיר ליהיר. מיום ליום הוא מוכיח שהוא טירון פוליטי. סתם פנים יפות ששיחק לו קלף. נראה שיותר מאשר לפיד רוצה להיכנס לקואליציה, הוא פוחד להיכנס אליה בגלל חוסר ניסיונו. אפילו לח”כים החדשים יש יותר ידע ממנו אחרי יום העיון שעברו בכנסת”.

גורמים אחרים בליכוד מבהירים כי גם את ההצהרות הלוחמניות של לפיד על הליכה לאופוזיציה הם לא ממש לוקחים ברצינות. “הנחת היסוד בתוך הליכוד היא שללפיד אין תקומה פוליטית מחוץ לממשלה”, הם מסבירים. “כדי לשרוד פוליטית הוא חייב לשבת בממשל”.
בן ארי
 
הודעות: 303
הצטרף: 15 נובמבר 2012, 18:09
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי בן ארי » 05 פברואר 2013, 22:44

משולש כתב:
החובש כתב:
בן ארי כתב:ואם תראה שהוא עושה גוש עם החרדים מה תגיד אז?


כתבה היום במעריב...
לפיד ובנט סיכמו: ניכנס יחד לממשלה או שנלך יחד לאופוזיציה - NRG מעריב

עכשיו זה כבר ממשי: בין יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, ובין יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, יש תיאום עמדות שנוצר במגעים שנוהלו מאחורי הקלעים.
השניים הסכימו ביניהם על הצגת עמדה אחידה ביחס לשותפות בקואליציה הבאה.

עכשיו השאלה היא עליך!! מה אתה תגיד?
מנהלים וחברים יקרים!! הד"לים האנטי חרדיים האלו התחילו לאחרונה להרים ראש בפורום בצורה מוגזמת! אשכול אחד נפתח בשביל להפנות אותנו לערוץ הסרטים של מכון מאיר, עוד אשכול נפתח בשביל לשכנע אותנו להתגייס ל"גברדיה", עוד אשכול לקרוא את מאמריו של איזה חגי, מה קורה פה? האתר לא מיועד ללפיד וחבריו ומשת"פיו!!! נא לעצור את הלפידים למיניהם לפני שהפורום יפסיק לגמרי להיות "חרדי".

לא נעים לך?
יש הרבה חרדים שלא חושבים בדיוק כמוך!
השיטות הקיצוניות פשטו את הרגל מזמן!
תתעורר!
בן ארי
 
הודעות: 303
הצטרף: 15 נובמבר 2012, 18:09
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 05 פברואר 2013, 23:26

סרוגים עם כיפה שחורה. לא חידשתם כלום. זה כבר קיים יותר ממאה שנה, מאז המצאת המזרחי.
היהדות הנאמנה לא תפשוט את הרגל כל כך מהר כמו שאתה מקווה. יש גדולי תורה, יש ישיבות, יש כוללים, עולם התורה פורח ב"ה נגד כל השונאים והלפידים והבנטים. (אפילו לשיטתך, הוא רק "נכנע" לרבנים הד"לים שהם בעצם חלק מבסיס כוחו הפוליטי. ואם היה יכול היה מצפצף עליהם.)
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

המטה החרדי בליכוד: יש לקיים בחירות דמוקרטיות בבני ברק

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 06 פברואר 2013, 20:07

המטה החרדי בליכוד: יש לקיים בחירות דמוקרטיות בבני ברקבמכתב ששיגרו חברי המטה החרדי בליכוד אל הרב אברהם רובינשטיין ראש עיריית בני ברק החדש, דורשים חברי המטה לקיים בעיר בחירות דמוקרטיות, ולאפשר לתושבי העיר, להיבחר ולבחור את נציגיהם.
חיים ברקוביץ כ"ו שבט תשע"ג 13:31

נערכים לבחירות המוניציפאליות: הבחירות לכנסת רק הסתיימו וכבר יש הנערכים לבחירות שייערכו בעוד פחות משנה בערי ישראל.

לאחר שבבני ברק מונה מחליף לראש העיר הרב יעקב אשר שנבחר לכנסת, ובעקבות כך שבבחירות הקודמות לא התקיימו בחירות בעיר, פנו חברי המטה החרדי בליכוד, שחלקם מתגוררים בעיר, לראש העיר החדש הרב אברהם רובינשטיין, בדרישה לקיים בעיר בחירות דמוקרטיות.

במכתב מברכים חברי המטה את ראש העיר החדש, וכותבים כי "נושא מפתחות העיר בני ברק, זהו תפקיד תובעני הדורש כישרון רב ויכולת אתגרית מעבר לרגיל אשר מאפשר דילוג מעל כל אבן נגף ומכשול הנוטים להתרחש בדרך זו, אשר לא תמיד סלולה. רבים מחברי המטה מתגוררים בעיר, ומכירים את פועלך הרב, ואת יחסיך המעולים עם הבריות. ובטוחנו כי בידך הכישורים הברוכים והיכולות המעולות לכך".

בהמשך נאמר במכתב כי "אנו משוכנעים כי תוביל את מועצת העירייה בראשותך במהלך השנה הקרובה לבחירות דמוקרטיות, על מנת לאפשר לנו תושבי העיר, להיבחר ולבחור את נציגיהם, בצורה מכובדת ואמיתית, ומתוך דאגה כנה לעירם ולעתידה הרוחני והגשמי כאחד".

חברי המטה מסיימים את מכתבם וכותבים כי "סמוכים ובטוחים אנו כי אינך חושש ממהלך שכזה, ואתה ושאר חברי המועצה תהיו הראשונים לדרוש בחירות הוגנות וחופשיות בעירנו אשר אמורה להיות דגל ופנס מאיר, לשאר רעותיה".
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הפתרון של פייגלין: צה"ל צבא מתנדבים מקצועי

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 06 פברואר 2013, 21:15

הח"כ הטרי, משה פייגלין, לא מבזבז זמן. במכתב ששיגר הבוקר לנתניהו ולראשי המפלגות לפיד, בנט, ישי וליצמן, הוא מציע פתרון לבעיית השוויון בנטל: להפוך את צה"ל מצבא העם לצבא מתנדבים מקצועי – וכל זאת בלי לבטל את חוק גיוס החובה. "מי שלא ירצה לתרום בשום תחום יישאר 'בסוף התור' בכל מקום ובכל תחום שבו החברה תעודד את מי שתורם לה"

צבי זינגר | 4 בפברואר 2013, 10:23
להפוך את צה"ל לצבא מתנדבים מקצועי, מבלי לשנות את חוק גיוס החובה – זה הפתרון שמציע ח"כ משה פייגלין (ליכוד), במכתב ששיגר הבוקר לראש הממשלה בנימין נתניהו וראשי המפלגות: ליאיר לפיד, נפתלי בנט, אלי ישי ויעקב ליצמן.

במכתבו אומר ח"כ פייגלין כי הצעתו, לא רק שתביא לפתרון בעיית השוויון בנטל – אלא אף תהיה מנוף לחיזוק הצבא והחברה בישראל.


מנוף לחיזוק הצבא. פייגלין (צילום: מעמוד הפייסבוק)

"ברצוני לערער על הנחת היסוד כאילו השרות הצבאי הוא רק גורם מאחד (כור ההיתוך) של החברה בישראל", כותב פייגלין. "נכון להיום חלקים גדולים מאוד בחברה הישראלית – ולאו דווקא חרדים, מוצאים את הדרך להשתמט משירות החובה ובשירות המילואים משרתים אחוזים בודדים בלבד מתוך כלל החברה.

"השירות הצבאי בכפייה הוא אחד הגורמים המפלגים ומפוררים את החברה בישראל והדיון המתנהל כעת הוא אחת הראיות לכך. כמו כן החובה לגייס את כולם היא למעשה נטל על הצבא והכלכלה שמטפח אבטלה סמויה וחוסר מקצועיות".

ואלי סעיפי הצעתו של משה פייגלין:

• חוק גיוס חובה יישאר במתכונתו אך צה"ל יגייס רק את מי שמעוניין להתגייס בהתאם למסלולים שיפורטו בהמשך (במידת הצורך הצבא יוכל להשלים חוסרי גיוס בכפייה).

• רוב המתגייסים יעברו מסלול הכשרה קצר (לא יותר מחודשיים) שיכשיר אותם לתפקידים שונים בעת חירום וישתחררו.

• מתגייסים שיתנדבו ליחידות לוחמות יתגייסו לפחות לשלש שנים ויקבלו שכר מינימום בתקופת ההכשרה ושכר קבע בתקופה המבצעית.

• מתגייסים שיתנדבו ליחידות שירות יתגייסו לתקופות ארוכות יותר של 5-6 שנים לפחות בהתאם להכשרה המושקעת בהם, גם הם יקבלו שכר מינימום בתקופת ההכשרה, ושכר קבע בתקופת השירות.

• המסגרות של שרות לאומי ושרות אזרחי ימשיכו לפעול בהתאם לצרכים האזרחיים.

• יחידות מילואים – יקבלו שכר גבוה ודרוג גבוה בהעדפה הלאומית המפורטת בסעיף הבא.

• יקבע דרוג של נקוקות זכות לפי מידת ההתגייסות, שתתורגם להעדפה ועידוד בכל מה שהחברה יכולה לכבד ולעודד את מי שנרתם לטובתה. (אקדמיה, שיכון,תעסוקה וכו')

"הצעה זו אינה דורשת שינוי חקיקה אלא שינוי תפיסה", כותב פייגלין במכתבו. "יש לאפשר לצבא לגייס רק את מי שבאמת תורם לו, ושהוא מסוגל להכשיר אותו באופן מקצועי וליהנות מפירות השקעתו. מאידך כל מי שהצבא לא זקוק לו, יוכל לתרום את חלקו הן בשרות הלאומי / אזרחי , והן בהתגייסותו למוכנות לשעת חירום. מי שלא ירצה לתרום בשום תחום יישאר 'בסוף התור' בכל מקום ובכל תחום שבו החברה תעודד את מי שתורם לה.

"הרווח הגדול בישום הצעה זו הוא לא רק בייעול הצבא, אלא גם בשחרור כל מי שכלוא היום בחובת הגיוס (הן בצבא והן בישיבה ) לשוק העבודה", כותב פייגלין. "במקום לממן חיילים מובטלים ובחורי ישיבה שלא רוצים להתגייס, יכנס כוח צעיר לשוק העבודה ויביא לחלוקה צודקת יותר של הנטל הכלכלי המוטל על אזרחי המדינה".

פייגלין מסיים את מכתבו באמרו: "השרות הצבאי הוא זכות ולא נטל. גיוס בכפיה ללא צורך ממשי, פוגע בביטחון ובכלכלה, יוצר מחלוקות מיותרות ומפורר את החברה. כמי שנבחרו לעמוד בראש המערכת הפוליטית אני קורא לכם לאמץ חשיבה חדשה ורעננה זו בנושא הגיוס, לצד השקעה בתחום האמיתי סביבו עלינו ללכד את החברה הישראלית, השקעה בזהותנו הלאומית ובמשמעותה".
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי שיראל » 06 פברואר 2013, 22:50

ש. בו כתב:מהיכן הוא מביא את כל השטויות האלה
זה בטוח לא שלו, כי העברית שלו תמיד היא על הפנים


זהו הדמיון הלא מציאותי של החרדלי"ם
והלואי ואתבדה.
איזהו מכובד המכבד את הבריות
שיראל
 
הודעות: 171
הצטרף: 22 נובמבר 2012, 16:17
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 06 פברואר 2013, 23:26

אני לא מבין,
קודם הם מצביעים לו בעינים עצומות, אחר כך הם "מקווים" שהוא לא יתחבר עם לפיד? אתה היית מצביע למישהו שהוא 50% לפיד?
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי בן ארי » 07 פברואר 2013, 17:19

משולש כתב:סרוגים עם כיפה שחורה. לא חידשתם כלום. זה כבר קיים יותר ממאה שנה, מאז המצאת המזרחי.
היהדות הנאמנה לא תפשוט את הרגל כל כך מהר כמו שאתה מקווה. יש גדולי תורה, יש ישיבות, יש כוללים, עולם התורה פורח ב"ה נגד כל השונאים והלפידים והבנטים. (אפילו לשיטתך, הוא רק "נכנע" לרבנים הד"לים שהם בעצם חלק מבסיס כוחו הפוליטי. ואם היה יכול היה מצפצף עליהם.)

חרדים עם זברות גם כבר קיים הרבה שנים!
היהדות הנאמנה בעזהשי"ת לא תפשוט את הרגל יש גדולי תורה, ראשי ישיבות, צדיקים, אדמורי"ם, (שלא ציינת) עולם התורה פורח ותפרח
עד ביאת גו"צ (כמו"כ גם עולם החסידות) נגד כל שונאי הדת!
וכל המחרחרי ריב למיניהם וכל השנאת ישראל שקיים בתוכינו כבר פושטת את הרגל ותפשוט את הרגל עוד ביתר שאת וביתר עוז
ובעזהשי"ת יהיה אחדות בתוך כלל ישראל ונזכה שכל החילונים יעשו תשובה ("כמו"כ גם החרדים") עדי נזכה לביאת גו"צ בב"א
בן ארי
 
הודעות: 303
הצטרף: 15 נובמבר 2012, 18:09
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 07 פברואר 2013, 22:33

אני יודע שאתם בעד אחדות, הבעיה שהאחדות היא בעיקר עם לפיד, ולא עם החרדים.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי פלוניאלמוני » 07 פברואר 2013, 22:59

וגוגוגוגוג
פלוניאלמוני
 
הודעות: 1
הצטרף: 07 פברואר 2013, 22:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 07 פברואר 2013, 23:01

פלוניאלמוני כתב:וגוגוגוגוג

ברוך הבא לפורום!!
אתה מתכוין אולי למלחמת גוג ומגוג? או לעונת הגוגואים המתקרבת? אולי לחיפוש המתקדם של גוגל?
איך שלא יהיה תוכל לערוך את הודעתך ולשוות לה מראה יותר מכובד.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי בן ארי » 08 פברואר 2013, 00:49

משולש כתב:אני יודע שאתם בעד אחדות, הבעיה שהאחדות היא בעיקר עם לפיד, ולא עם החרדים.

קודם כל תענה לענין!
שנית, איך אנחנו יכולים להתאחד עם החרדים אם החרדים זה אנחנו?
להתאחד עם עצמינו?
אנחנו החרדים צריכים למצוא את המאחד אצל אחינו היהודים ולנסות לקרב אותם להשי"ת ולהאיר להם את הדרך אשר הלכו בו אבותינו!
ובענין הדת"ל, מי שהוא ירא שמים מה לנו לריב אתם ומי שלא ירא שמים רק עושה תורתו פלסתר צריך גם לנסות להאיר להם
ורק כך יש סיכוי לפתור את הבעיות!
מובן מאליו שמי ששונא את השי"ת ותורתו שזה כיום רק קומץ! שיודעים את אלוקיהם ומתכוונים למרוד בו, איתם אבל "רק" איתם
צריך ללכת במלחמה להגן על השי"ת ותורתו!
וזה כל בר "דעת" מבין לבד!
בן ארי
 
הודעות: 303
הצטרף: 15 נובמבר 2012, 18:09
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 פברואר 2013, 00:54

האם מי שמתחבר עם לפיד וקורא לגיוס בני ישיבות הוא לא שונא את התורה?
והאם קרוב לחצי מליון מצביעיו לא ידעו למי הם מצביעים??
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי בן ארי » 08 פברואר 2013, 01:20

קודם כל הוא אמר אלפי פעמים שמי שלומד תורה לא יגוייס!
שנית אתה לא מבין שאצלו ללכת לצבא זה גם מצוה?
הם אוחזים שזה מלחמת מצוה ואף פיקוח נפש!
שלישית כל הגוש שעשה עם לפיד זה רק היה בשביל שנתניהו לא רצה אותו בקואליציה מסיבות אישיות! (אפ' פוליטיקה אתה לא מבין!)
כל אחד יודע (התפרסם בכל התקשורת) שהוא אמר שהוא לא מקבל את מתוה לפיד!
לך קצת ללמוד חשבון.................
בן ארי
 
הודעות: 303
הצטרף: 15 נובמבר 2012, 18:09
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי בן ארי » 08 פברואר 2013, 01:40

בן ארי כתב:
משולש כתב:אני יודע שאתם בעד אחדות, הבעיה שהאחדות היא בעיקר עם לפיד, ולא עם החרדים.

קודם כל תענה לענין!
שנית, איך אנחנו יכולים להתאחד עם החרדים אם החרדים זה אנחנו?
להתאחד עם עצמינו?
אנחנו החרדים צריכים למצוא את המאחד אצל אחינו היהודים ולנסות לקרב אותם להשי"ת ולהאיר להם את הדרך אשר הלכו בו אבותינו!
ובענין הדת"ל, מי שהוא ירא שמים מה לנו לריב אתם ומי שלא ירא שמים רק עושה תורתו פלסתר צריך גם לנסות להאיר להם
ורק כך יש סיכוי לפתור את הבעיות!
מובן מאליו שמי ששונא את השי"ת ותורתו שזה כיום רק קומץ! שיודעים את אלוקיהם ומתכוונים למרוד בו, איתם אבל "רק" איתם
צריך ללכת במלחמה להגן על השי"ת ותורתו!
וזה כל בר "דעת" מבין לבד!

גם המועצת כותב שזה רק "קומץ" ותעיד התמונה
קבצים מצורפים
החלטות.png
החלטות.png (199.62 KiB) נצפה 25259 פעמים
בן ארי
 
הודעות: 303
הצטרף: 15 נובמבר 2012, 18:09
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 08 פברואר 2013, 01:47

המציאות היא שהשתלטות הבג"ץ וגוש השמאלני הם המיעוט וקומץ קטן במדינה, ובכל זאת הם אוחזים בכל עוז את רסן ההנהגה של המדינה.

ובאמת אם רצו החרדים או הדתיים לשלוט על הנהגת המדינה, היכולת היא בידם, אבל לצערינו אין החרדים או רוב הדתיים מעוניינים לנהוג המדינה, כל מאוויים היא רק להיות פעיל בכמה דברים במדינה ותו לא.

אז אולי הגיע הזמן לחרדים ודתיים לפקוח עיניהם, ולהקים ועד שיטפל בהעברת מדינה מידים של הבג"ץ החילוני להימין, ולעזוב השטויות של בחירות לכסאות, אלא יפעילו כל הכח לפקוח עינים של העם ולנהוג עפ"י שיטת פיגלין ולהנהיג המדינה עפ"י תורה ובית דין.
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי בן ארי » 08 פברואר 2013, 01:55

רק אל תגיד פייגלין כי הוא קצת הזוי
בן ארי
 
הודעות: 303
הצטרף: 15 נובמבר 2012, 18:09
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 פברואר 2013, 07:41

אף אחד לא אמר שלא צריך לקרב את התועים.
אבל זה לא אומר שצריך להתחבר אתם. לא צריך להבין בפוליטיקה בשביל לדעת שאף מפלגה חרדית לא היתה מעיזה להשתתף עם לפיד שחרת על דגלו את המלחמה בצבור החרדי בכל החזיתות.
בנוסף אמרתי שזה לא יעזור לנו כלום כי אין הסכמה על הדברים הבסיסיים. להם לא איכפת על שבת, נישואין אזרחיים, וגיורים רפורמיים. ראה מתווה גביזון מדן, (שהוא ראש ישיבה חרד"לית)
שלא לדבר על לומדי התורה שלדעתם הם גם צריכים ללכת לצבא.
הרב הראשי לישראל לשעבר הרב עובדיה יוסף שלא נחשד כלל וכלל בקנאות אמר על בנט "עוקרי התורה". ובוודאי שזו גם דעת שאר גדולי ישראל שלא היו צריכים לומר את הדברים הפשוטים האלה כיון שהתלמידים שלהם חרדים.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

מדינה יהודית בארץ ישראל? אם תרצו אין זו אגדה

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 10 פברואר 2013, 23:43

התיתכן מדינה מודרנית ללא ריבית? עם משק, כלכלה ושלטון על פי התורה? עם משפט עברי? מדינה שהשמיטה והשבת נוהגות בה באופן ממלכתי? יש מי שמציע תכניות. הקונגרס הראשון.

סרוגים
הדפסה
10.02.13 16:10
בבית מנהיגות יהודית התקיימה השבוע שעבר פגישה של ארגונים רבים המאמינים בכך שמדינת ישראל צריכה להיות נאמנה ליעודה כמדינה יהודית. מדובר על ארגונים שלא רק מאמינים בכך, אלא גם מנסים לקדם את הרעיון בדרכים שונות.


הדרכת התורה תכונן את סדר חיינו

את הכנס פתח יוזם הכנס מר מיכאל פואה יועץ שר הרווחה, "מטרתנו המשותפת היא שהדרכת התורה תכונן את סדר חיינו בכל תחומי החיים. היעוד של תיקון עולם במלכות ש-ד-י מחייב אותנו ליצור ולחדש מתוך התורה, וזו המשימה של כל ארגון השותף לכנס זה לקח על עצמו בתחום המסויים בו הוא עוסק".

בפתח השיחה אמר הרב יצחק ברנד שהוא מצר על כך שבמדינת ישראל, במקום לקיים את התורה, חיים חיי חול ומוצאים דרכים להסביר למה אנחנו יוצאים בסדר עם התורה. המטרה, כפי שהעיר אחד המשתתפים, היא שהתורה תסדר את החיים ולא שהתורה תסתדר עם החיים או שהחיים יסדרו את התורה.

בנק ללא ריבית במשק מודרני?

הנושאים שעלו בכנס היו מגוונים:

הקבוצה שהקים הרב אליהו סולובייצ'יק, הפועל יחד עם התסריטאי והסופר אהוד טוקטלי ועם הסופר והעיתונאי יורי ינובר, הציגה את נושא הבנקכשר. הרעיון הוא ליצור את התנאים ולהקים בנק כשר המלווה ללא ריבית כפשוטו, ולא מערים על הריבית באמצעות היתר עיסקה פיקטיבי. השלשה סיפרו שבאירופה ישנם כמה בנקים כאלה, שהפכו למבוקשים מאד אחרי מפולת הבנקים לפני כמה שנים, כאשר בנקים רבים פשטו את הרגל ואילו הבנקים האלה הצליחו מעל למשוער. בחלק מהמקרים מדובר על בנקים בהנהלה מוסלמית. "הם למדו מאתנו לחיות ללא ריבית, ועתה אנו נאלצים ללמוד מהם בחזרה את מה שאנחנו לימדנו אותם" קונן מר טוקטלי.הרב אליהו סולובייצ'יק רואה בפרוייקט הזה חלק ממערכת חינוך יהודית חדשה שהוא מקים, הקוראת ברצינות את ההלכה ומאמינה בה, ואף מיישמת אותה במציאות. הקבוצה פועלת לאימוץ החלטות ועדת זקן להקמת איגודי אראי , דבר שיפתור גם את בעיית פעילות הגמחי"ם שפועלים היום למעשה בניגוד לחוק. עוד מחפשת הקבוצה דרכים למתן משכנתאות והלוואות שלא תהיינה מבוססות על ריבית.

שמיטה ושבת כהלכתן

הרב יהודה עמיחי, ראש מכון התורה והארץ, נתן סקירה מקיפה על המאמצים הנעשים כדי לקדם שמיטה כהלכתה, בה תשבות הארץ כפשוטו. בימים אלו הייתה אמורה להתכנס ועדת השמיטה לקראת שנת השמיטה תשע"ה, אולם המציאות הפוליטית לא מאפשרת את כינוסה והקצאת התקציבים לפעילותה. לחץ פוליטי לכנון הועדה והקצאת המשאבים המתאימים היא צו השעה אמר הרב. כמו כן הדגיש הרב עמיחי את נושא שמירת השבת. "המציאות הכלכלית והעיסקית מאלצת אנשים לעבוד בשבת, וזו מציאות של עבדות. האנשים האלה הם ממש עבדים, אין להם ברירה. אנו מביעים בראש ובראשונה מסר חברתי: אפשר לשנות את זה."

הנהגת מדינה, משק, כלכלה וחקיקה

הרב שי סימינובסקי והרב קובי יקיר ממכון חומש לאסטרטגיה יהודית, עמדו על כך שהתורה היא לא רק מערכת עקרונות לפרט. המצוות את האדם הפרטי לשמור שבת ושביעית, ללוות ללא ריבית ולאכול כשר, אלא בראש ובראשונה הדרכה לניהול מדינה ולהנהגת עם. במכון חומש מבררים את ההלכות הציבוריות, ויוצרים מפגשים בין אנשי מקצוע לאנשי תורה העוסקים בתחום, למטרות הפריה הדדית: שאנשי התורה יכירו את המציאות בשטח, ואנשי השטח ידעו שגם במקצוע שלהם יש לתורה מה לומר. לכן מארגן המכון מדי שנה את כנס רמלה העוסק בסוגיות שעל הפרק מזוית ראיה תורנית. בעבר עסקו שם בסוגיות הגוי החי בארץ והמסתננים. השנה יעסוק הכנס במערכת המשפט.

הרב קובי יקיר העלה הצעה להקים אקדמיה יהודית, שתעסוק בשאלות אקטואליות ותתן להן מענה הלכתי, מתוך שילוב זרועות בין אנשי התורה לבין אנשי המקצוע.


הרב איתי אליצור סקר את המאמצים הנעשים לקראת חדוש המקדש ועבודתו, ולקרוב עם ישראל לקראת מצב שבו ה' שוכן בקרב ארצם במקום קדשו. כמו כן סקר הרב אליצור את המאמצים הנעשים לבניית חקיקה ע"פ התורה.

הרב ברנד קרא לכונן בי"ד כללי שיקבע תקנות לכל דיני ממונות. בכל דור תקנו חכמים תקנות, כדי לתאם בין הדרכת התורה לבין המציאות המתחדשת , ורק בדור זה אנו תקועים בלי יכולת לחדש. אנו לא מחפשים פתרונות לפיהם נוכל לחיות את חיינו החילונים ולהסתדר עם ההלכה. אנו מאמינים שהתורה צריכה להנהיג.

הקונגרס

בכנס הוחלט להקים ארגון גג כללי לכל הארגונים המעוניינים לקדם הנהגה ע"פ התורה. כדי ליצור הפריה הדדית ולסייע איש לרעהו. ארגון הגג יפרסם פרסומים, יוציא דפי עמדה, ואף יהיה בקשר עם חברי כנסת ויקדם הצעות חקיקה.
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 11 פברואר 2013, 00:08

נאמנים עלינו דברי גדולי ישראל שלא מעניין אותם דת ותורה בכלל וכל מה שעושים זה בשביל מצות הלאומיות של הרצל.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 11 פברואר 2013, 07:02

חוזה המדינה החרדי הגה"ק רבי עקיבא יוסף שלעזינגער זצ"ל, ומחדש שפה הלה"ק הגה"צ ר' יעקב בן יהודה זצ"ל, ועוד ועוד גדולים וקדושים שעמלו וטרחו למען יישוב ציון, מחכים לכל יהודי שומר תורה ומצוות שיעשה משהו למדינה יהודית באה"ק.
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 11 פברואר 2013, 15:24

כל מי שגר בארץ ישראל מקיים כל הזמן מצוות ישוב ארץ ישראל,
ומי שמסייע להקמה והחזקה של מדינה חילונית בארץ ישראל, הוא עוקר בידיים את מצוות ישוב ארץ ישראל בכך שמכניס את כל הטינופת לפלטרין של מלך.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 11 פברואר 2013, 21:48

מי שעובד לעקור חוקי בג"ץ השמאלני והכופרי, ולהכניס במקומה חוקי התורה, וכל חוקי המדינה יתואם עפ"י תורה ושלחן ערוך, יבורך מפי עליון
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 11 פברואר 2013, 23:04

בשביל זה יש מפלגות חרדיות שעובדות לשמור על הצביון היהודי של המדינה.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 12 פברואר 2013, 00:18

למפלגות החרדיות אין במצע שלהם שום דבר או חצי דבר אודות התיהדות חוקי המדינה, ואין אפי' בחלומם ללחום נגד חוקי הבג"ץ ומחוקקיהם
משא"כ פיגלין!

הבנת הנפק"מ?
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 12 פברואר 2013, 00:54

מי הביא חצי מליון איש להפגין נגד הבג"ץ? ומי תקע מקלות בגלגלים של כל מערכה נגד הכפיה החילונית במדינה?
אינני יודע מהו פייגלין, אבל אני יודע שאחד מהרבנים החשובים מהחוג שלו, יעקב מדן, ניסח מתווה של שלום בין דתיים לחילונים על ידי שבירת הסטטוס קוו, ועל ידי הכרה בגיורים רפורמיים, הפעלת תח"צ בשבת, נישואין אזרחיים, ועוד הרבה.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 12 פברואר 2013, 01:44

מאיפוא לקחת שהרב מדן הוא הרב שלו? אני רואה את הרב יצחק ברנד הולך עמו יד ביד, וממנו נלמד.

והשאלה היא על עקרון מהלך המלחמה, והמהלך של פיגלין הוא מהלך עם עתיד.
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 12 פברואר 2013, 14:59

כל החכמים למינהם כבר כשלו, והתוצאות של המלחמות שלהם הם התערטלות גמורה מכל הערכים היהודיים מלבד ארץ ישראל וצה"ל.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 13 פברואר 2013, 19:13

אולי כל החכמים למיניהם התקדמו יותר ויותר אל המטרה העיקרית

למשל יש שאומרים שהרדזינר זיע נכשל כיון שלא מצא התכלת הנכון, אבל הדרך נכון להסתכל היא כי בזכותו התקדם העיסוק בתכלת, והכל בנוי עכ"פ בחלק גדול על מחקריו וספריו.

אז אכן היה הרבה חילונים שהתלהבו [לשון האור שמח] והגדישו הסאה, ולכן התרחקו היראים מהמצוה לחזור לציון ולבנות המקדש, אבל א"א לומר על החכמים הרבים כקלישר, גריידיצר, אלקלעי, שלזינגר, ועוד רבים קדושים וטהורים שרפי מעלה שהם מ"החכמים למיניהם"...
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

כנס תנועות המקדש: "תכנון צעדים מעשיים להקרבת קרבן פסח"

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 14 פברואר 2013, 06:24

מערכת הקול היהודי | ג׳ באדר ה׳תשע״ג (13/02/2013)
כנס תנועות המקדש שהתקיים אתמול (שלישי) עסק בתכנון צעדים מעשיים להקרבת קרבן פסח בהר הבית. המשתתפים הציעו דרכי פעולה אפשריות אם הרשויות ימנעו גם השנה את הקרבת הפסח: חזרה גנרלית של הקרבת הקרבן, צעדת כבשים לבית ראש הממשלה ועתירה לבג"ץ היו חלק מהרעיונות.

כנס לתכנון צעדים מעשיים להקרבת קרבן פסח, נערך בירושלים בהשתתפות הרב יואל שוורץ ראש ישיבת דבר ירושלים ומרבני הנח"ל החרדי, הרב ישראל אריאל ממכון המקדש, הרב מרדכי רבינוביץ מגבעת אסף וגם חבר הכנסת משה פייגלין שקרא לחזור לנקודת המפגש בין הגוף לרוח, בין הפיזיקה למטפיזיקה, שהמוקד שלו נמצא בהר הבית.

עילות אירגוני המקדש בניסיונות להקריב השנה את קרבן הפסח. המארגנים מרוצים מהנוכחות הגבוהה של כמאה איש שבאו לכנס למרות שהוא לא פורסם בעיתונות. "מדובר בהצלחה גדולה שמוכיחה שיש דרישה רחבת היקף לחידוש הפעילות היהודית בבית המקדש", אומר פרופ' הלל וייס, ומסביר שראש חודש אדר נבחר כיום הכינוס, כי במקדש החלו ביום הזה ההיערכויות לשנה היהודית החדשה המתחילה בחודש ניסן.

הנואמים בכנס הביעו תרעומת ופליאה על ראש הממשלה ורשויות החוק המונעות את הזכות הבסיסית לקיום המצוה מן החשובות והחמורות בתורת ישראל. מה גם שהקרבת הפסח הוא למעשה נוהל רגיל כבכל צאן מאכל, כאשר הבשר כולו נאכל, ורק החלב והדם מוגשים למזבח.


חבר הכנסת משה פייגלין עם הרב אלבויםנעם פדרמן המגיע מידי שנה בערב הפסח לשערי הר הבית עם כבש כשר במטרה להקריבו, פרש בפני הציבור מתוך ניסיונותיו את האופציות הקיימות כיום למי שלא רוצה להכשל בחיוב-כרת הכרוך במי שמתרשל מהבאת קרבן הפסח. בנוסף השתתף בכינוס הרב יוסף אלבוים מהתנועה לכינון המקדש, שנשא דברים על תרומת אביו הרב אביגדור אלבוים זצ"ל, ל'תחיית הקודש והמקדש', שהכינוס התקיים לזכרו במלאות שלושים לפטירתו.בכנס שהתקיים באולמי מנהיגות יהודית, נדונו גם סוגיות הלכתיות הקשורות למצוות מחצית השקל, שבראש חודש אדר החלה התנדבותו בימי המקדש. הרב יונתן בן אליעזר דיבר על חשיבות המעבר לשיטה המוניטרית של כסף בעל ערך, שממשלות ובנקים לא מדפיסים אותם באופן שרירותי. הרב מאיר חקאק סקר את ניסיון הקרבת הפסח שנעשה בשנת ה'תשס"ז, ואת יחסם של הבג"ץ המשטרה והתקשורת לנושא. בתום הכנס הוקרן שיעורו של הרב אורי שרקי על כמיהת בעלי החיים להקרבה בקודש, וחוסר נוחותם להישחט רק למטרות אכילת חולין.

משתתפי הכנס העלו רעיונות שונים להגברת המודעות הציבורית, ולפעילות מעשית להקרבת קרבן הפסח כבר השנה. נידונו כמה דרכי פעולה, ביניהם עתירה לבג"צ אם הרשויות שוב יסרבו לאשר את הקרבן. צעדת כבשים לבית ראש הממשלה, וחזרה גנרלית של הקמת מזבח מאולתר וכשר, שחיטת כבש וזריקת דמו עם כהנים לבושים בבגדי כהונה כשרים, צעדת כבשים. עשרות מהנוכחים חתמו במקום על עצומה לראש הממשלה בדרישה לאפשר את חופש הדת והפולחן במקום המקדש. והוסיפו שאם המאמצים יוכתרו בהצלחה, נוכל לראשונה לחגוג באופן אמיתי את שחרור ירושלים, שכיבוש האוייב חיסל מתוכה את פעילות המקדש, ועם ישראל בכל הדורות מייחל ומתפלל לחידושו.

הכתבה באדיבות המטה המשותף של תנועות המקדש
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 14 פברואר 2013, 06:43

תמונה
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 פברואר 2013, 09:42

כל החכמים למיניהם שהבאת את שמותם התנגדו לכיבוש הארץ בימינו וליסוד מדינה בארץ ישראל, הם תמכו רק בתנועת חובבי ציון שמטרתה היתה קנית קרקעות בארץ ישראל. ואת זה עושה כל נטורי חרתא בימינו.
וכל שכן שהתנגדו להערצת המנהיגים החילוניים שהקימו את המדינה ולראות בהם כאילו התחלה לאיזה משהו, אחרי שהמיטו על עם ישראל את האסון הגדול ביותר שהיה בהיסטוריה, (מעולם לא היו כל כך הרבה מומרים = חילונים בעם ישראל)

מעניין שפתאום אחרי שזרקו את כל התורה, שבת לא מעניינת אותם, לא כשרות, לא נישואין אזרחיים, לא גיור רפורמי, פתאום הם נזעקים על כרת של קרבן פסח, (שלפי רוב הפוסקים זה אסור באיסור כרת של עליה להר הבית, בגלל שלא יודעים את מקום המזבח, ולא יודעים בדיוק איך לעשות בגדי כהונה, ועוד סיבות, וכמובן שזה התגרות חמורה בערבים שתגרום לשפיכות דמים שכל התורה נדחית מפניה)
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 14 פברואר 2013, 22:54

משולש כתב:כל החכמים למיניהם שהבאת את שמותם התנגדו לכיבוש הארץ בימינו וליסוד מדינה בארץ ישראל, הם תמכו רק בתנועת חובבי ציון שמטרתה היתה קנית קרקעות בארץ ישראל

שקר וכזב, לך תלמד בספריהם!
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

המטה החרדי בליכוד: יש לקיים בחירות דמוקרטיות בבני ברק

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 15 פברואר 2013, 17:21

ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 פברואר 2013, 02:11

אמלתראות כתב:
משולש כתב:כל החכמים למיניהם שהבאת את שמותם התנגדו לכיבוש הארץ בימינו וליסוד מדינה בארץ ישראל, הם תמכו רק בתנועת חובבי ציון שמטרתה היתה קנית קרקעות בארץ ישראל

שקר וכזב, לך תלמד בספריהם!

אין לי כוח לחזור על ויכוחי סרק ששיכים לאשכול אחר. רק אזכיר את דברי הרב מוהליבר מראשי תנועת חובבי ציון מה שכתב על כיבוש הארץ בזמננו:

הרב מוהליבר: "והנה מה שכתב הרמב"ן שהיא מצוה לדורות ואפילו בזמן הגלות לרשת את הארץ ולשבת בה, כוונתו מבוארת שהירושה אינה על ידי מלחמה, שאין אנו יכולים ולא רשאים ללחום בזמן הזה, כמבואר בכתובות דף קי"א שהשביענו הקב"ה שלא נמרוד באומות שאנחנו חוסים בצילם (וכמו שהורו אותנו חז"ל בכמה מקומות לאהוב ולכבד לירא ולעבוד באמת ובאמונה את המלך והממשלה אשר בצילה מצאנו מחסה) ושלא נעלה בחומה, פירש"י ז"ל ביד חזקה, ועל כן המצות עשה של ירושה שנוהגת גם בזמן הזה אינה כי אם שנשתדל לקנות את הארץ מיד בעליה, וכל כברת ארץ שנקנה הננו מקיימים המצוה של ירושה" (הרב שמואל מוהליבר ז"ל, מתוך מאמרו"מטרת נסיעתי לארץ ישראל" (נדפס בתחילת ספר "שיבת ציון" להרא"י סלוצקי).

הרב ריינס, מייסד ה"מזרחי": "והנה הרמב"ן מתאמץ שם להוכיח כי המצוה הזאת נוהגת גם בזה"ז, ומובן שאין כוונתו על ההתנחלות לבדה, כי היא לא תצויר בלעדי הכיבוש וא"כ אין ספק כי כוונתו גם על הכבוש, וגם זה ברור כי לא כיון לומר דהכבוש על ידי מלחמה הוא מצוה, כי הלא בני ישראל מושבעים ועומדים בכל ימי הגלות להיות רחוקים מכל מזימות מרד ומעל חלילה, וא"כ נעלה מכל ספק כי כוונתו על הלקיחה הרצונית" (הר' ריינס, "אור חדש על ציון", שער ד' פרק ג' עמ' 36.).

כל הרעיון של כיבוש הארץ והקמת מדינה הוא רעיון חילוני שלקוח מהגוים, ואני מזמין אותך שבוודאי למדת בספריהם, להביא לי מקור אחד מדברי איזה פוסק שכותב שמותר (שלא לדבר על מצוה) לכבוש את הארץ מיד הגויים על ידי מלחמה בזמן הזה.

(שלא לדבר על מדינה חילונית שאפילו קוני הקרקעות התכוונו לנשל את החילונים לגמרי מחלק בישוב הארץ, [באותה מידה שהרצל כתב שלא יהיו לשומרי מצוות שום זכויות במדינה שחזה, וכפי שהם מנסים כל הזמן לעשות] וכל מי שלא ישמור שבת, לפי המתווה של הרב קלישר (ראש חובבי ציון) יסולק מהמושבות ולא יהיה לו שום זכות וחברות בהן)
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 19 פברואר 2013, 21:25

למה לא לתת קרדיט למי שמגיע לו

בכל אופן הנחה עיקרונית גדול מאד היא, שבימיהם של רבותינו הק' מאז התהוות אפשרות לקנות אחוזה בא"י בב' מאות שנים אחרונות וגם ראו בזה התנוצצות גאולה כבעל התניא [ראה תורת יחיאל שמות עמוד רד] עמד מנגדם גם התנגדות מהשלטון להגירה המונית, כי פחדו העותמנים מפריקתם משלטונם, וע"כ למשל רבי יחיאל ברי"ל שהלך במסי"נ עם מנין הראשונים בעצת מוהליבר ותמיכת רוטשילד, מאד פחדו מהתנגדות השלטונות, הן מיציאה מרוסיא והלכו באישון לילות, ובהתפרקות החבורה, ובלא כסף רב ועוד ועוד, והן בכניסתם לארץ שלא קיבלו סרטיפיקט, וגם לא יכלו לרשום קנייתם בטאבו [ולכן אבדו המתנחלים נחלתם בידי אנשי רוטשילד לעתיד בד"ת] ורק בכח של רוטשילד התיישבו באופן על חוקי בעקרון.

על כן גם בספרים שנדפסו בימיהם לא יכלו לכתובם בגלוי בראש כל חוצות, אבל אם תלמד הספרים בהקשרם הנכון תבין לבד מה הולך שם, ולמעשה המדינה לא קמה בכבישתם ממדינה כלשהו, אלא בפריקת ממשלת העותמנים והעברתם מהאנגלים על סף זהב, אלא היתה התנגדות מקומית בשביל התנהגות החילונים הנלהבים [אבל התנהגות החילונים היתה תוצאה ישירה מאי השתתפותם של החרדים ביישוב הארץ עפ"י תורה, ובמקום ללחום בהחילונים בהתיישבות הארץ, (ומכיון שראו שהחרדים טובים להם בגלות ועוד תירוצי התחמקות, תלו בוקי סרוקי בשם התורה, אבל באמת גם הגר"ח זוננפלד ור"ש סלנט ורוב רובם של כל גדולי ישראל ראו בהתיישבות א"י דבר חרדי ביותר) לחמו בהציונות לשם ציונות, ובאמת באיזשהו שלב הוצדק המערכה לכשעצמה מכיון שהחילונים צדו חרדים ברעיון ציונות חילונית]

ולדוגמא אביא את מצע הגה"ק רבי עקיבא יוסף שלזינגר זצ"ל שכתב לברון רוטשילד כל החזון שלו, והודפס בחוברת שי"ל ע"י רוטשילד בתוך קונטרס עם שאר מצעים שהוצעו עבורו, והושמט וצונזר חלק גדול מה שכתב על הקמת צבא מסודרת עפ"י התוה"ק, ונמצא בארכיון!!

הלואי היה דחף להצד הימיני החרדים להכיר האמת כמו שיש לחרדים השמאלנים, ואז כבר היו מדפיסים ומפיצים כל האמת ולא רק מה שאוהבים, כמו האתר שממנו לקחת הדברים לנגדי.

נתפלל אל ה' שיאיר עינינו בתורתו.
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 פברואר 2013, 23:27

אני כתבתי כבר באשכול אחר שהרבה דברים אני לוקח משם ולא צריך לחזור על זה כל הודעה.
בכל מקרה, חבל שאתה מתאמץ לכתוב בשגיאות. אני שאלתי שאלה פשוטה ואתה הולך סחור סחור עם הרבה שגיאות בשביל לנסות להעביר את הדיון למקום אחר.
היכן תוכל להראות פוסק אחד שכתב לכבוש הארץ על ידי צבא בזמן הזה? (כל הסיפורים עם הארכיון הוא בגדר "ירחיק עדותו")
האם המדינה הגיעה אלינו על מגש של כסף????? אולי התבלבלת בין דם לכסף.
במערכה על עצמאות ישראל מיום החלטת עצרת האו"ם ועד לכריתת הסכמי שביתת הנשק, נפלו לכוחות העבריים כ-6,000 איש ואשה, (ועוד רבבות הרוגים ערבים) מתוכם כ-2,400 אזרחים מתוך אוכלוסייה יהודית שמנתה בעת הכרזת המדינה כ-650,000 איש. בפי הנופלים שם המשורר נתן אלתרמן, בתחילת המלחמה, את מילות הנופלים לאומה:
"אנחנו מגש הכסף שעליו לך ניתנה מדינת היהודים"
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 20 פברואר 2013, 00:29

משולש כתב: (כל הסיפורים עם הארכיון הוא בגדר "ירחיק עדותו")

http://www.filedropper.com/download_6
מדקה 8 והלאה
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

פיגלין תומך בצה"ל בהתנדבות

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 27 פברואר 2013, 21:44

כנראה עם תום הילוך הקואליציה הכושלת, נשאר רק לבחור משה פיגלין כראש ממשלה, ועוד השנה נקריב קרבן פסח
! :lol:
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 27 פברואר 2013, 22:26

עצם העובדה שפורקי עול כאלו מעודדים את ה"מצווה" הזו, זה בעצמו צריך להדליק לנו נורה אדומה עד כמה זה באמת "מצווה".
עליה להר הבית זה איסור כרת, וגם אם עולים בשביל קרבן פסח, זה לא נחשב קרבן פסח אם לא יודעים את המיקום המדויק של המזבח, ואם אין כהנים שידוע לנו בבירור שהם כהנים, ואם אינם לבושים בבגדי כהונה שאנו יודעים בבירור שהם הבגדים שאליהם התכוונה התורה.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 28 פברואר 2013, 00:58

משולש כתב:עצם העובדה שפורקי עול כאלו מעודדים את ה"מצווה" הזו, זה בעצמו צריך להדליק לנו נורה אדומה עד כמה זה באמת "מצווה".
עליה להר הבית זה איסור כרת, וגם אם עולים בשביל קרבן פסח, זה לא נחשב קרבן פסח אם לא יודעים את המיקום המדויק של המזבח, ואם אין כהנים שידוע לנו בבירור שהם כהנים, ואם אינם לבושים בבגדי כהונה שאנו יודעים בבירור שהם הבגדים שאליהם התכוונה התורה.

הר הבית=איסור של דור אחרון, מיקום המזבח ידוע בדיוק נפלא להעוסקים בהסוגיא, סומכין אכהני חזקה=חת"ס חזו"א, בגדי כהונה=התכלת ידוע לנו היום.

ואין התורה ניתנה לשמים, ואין כזה דבר ש"אין יודעים בבירור" כשמתכוונים ש"לא יוודע בשום אופן בעולם", וכל גדולי הדורות עסקו באפשרות זאת, ולא נמנע הדבר מלעשות.
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

ה"שוויון בנטל" ו "הנעת התהליך המדיני".

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 28 פברואר 2013, 01:26

איזה צחוקים
מאת משה פייגלין

יב' אדר, תשע"ג
22 פברואר, 13'

פורסם במקור ראשון

הגענו לקו האדום. אם נשיא ארה"ב ברק חוסין אובמה – לא יביא אתו את אחינו יהונתן המוחזק בארצו בשבי כבר 28 שנים, פולארד ימות חלילה וחס בכלאו – ועם המשקולת המוסרית הזו שעל צווארנו, עם הבגידה האיומה הזו שבגדנו בסוכן ששלחנו לחרף נפשו למעננו, ניזרק כולנו אל מן מציאות שכזו, שמתחילה בחורבן "קטן" ב'מעלה רחבעם' וסופה מי ישורנו.

כן! יש קשר בין הדברים. כשאינך נאמן לאחיך, כשאין סולידריות בסיסית, כשאין את הדבק המוסרי הקושר אותנו אל אחינו הנמק בכלאו, אז החבילה מתפרקת והכל מתפרק. אם התנתקנו מפולארד, אז הכונו להתנתקות הבאה – בשם הביטחון כמובן – פתרון הבעיה האיראנית באמצעות האמריקנים – איך לא…

בסוף נמצא עצמנו, בלי פולארד, בלי יהודה ושומרון, בלי האמריקנים, ועם איראן גרעינית. כמו בגטו לודז' שרק נתנו כמה ילדים עניים כדי להציל את כל השאר. שום דבר לא השתנה מאז. היהודים נשארו אותם יהודים, הקהילה אותה קהילה.

היום (יום חמישי) פרסמתי בדף הפייסבוק שלי את ה"פוסט" הבא:

"היום, יום תענית אסתר , הבנתי שהגענו לקו האדום שמעבר לו – אנו מאבדים את אחינו יהונתן פולארד.
נשיא ארה"ב – ברק חוסין אובמה, אמור להגיע לישראל ולנאום בכנסת בערב פסח.
ברוך בואך נשיא ארה"ב – עם אחינו יהונתן.
בעזרת ה', כשאובמה ישחרר את אחינו יהונתן, אשמח לכבדו ולהאזין לנאומו במליאת הכנסת. אם חלילה וחס לא ישוחרר אחינו, אני קורא לחברי חברי הכנסת, להצטרף אלי ולהותיר כנסת שוממה בזמן נאומו של ראש המדינה המוסיפה להחזיק בשבי את אחינו יהונתן כבר כ"ח שנים "

בנתיים, נוכח גל הצונאמי המתקרב, עסוקים כולם בהתכתשויות סביב ביצים שמעולם לא נולדו.

ה"שוויון בנטל" ו "הנעת התהליך המדיני".
אני פשוט לא יודע אם לבכות או לצחוק. כנראה שלאור ימי הפורים הללו – עדיף לבחור באפשרות השניה.

שויון בנטל.
הרי הדבר האחרון שרוצה יאיר לפיד זה שצה"ל יקבל פתאום גוון שחור ומזוקן. אבל מכיוון שהספקתי להכיר קצת את יאיר – ודווקא להתרשם – אני בוחר להיות זהיר יותר ולעזוב את התעסקות במניעיו. אבל למען השם – הרי צה"ל לא רוצה ולא צריך את הגיוס הזה. כבר כיום צה"ל נאלץ לגייס הרבה מעבר לצרכיו. ומן העבר השני – צעירים חרדים רבים רוצים להתגייס ולעבוד ולצאת לחיים נורמליים – אבל צה"ל לא מספק להם מסגרות מתאימות – הרי איש לא מצפה מחייל חרדי לרוץ אחרי מד"סניקית במכנסיים קצרים. אז על מה בעצם הויכוח? על רייטינג כמובן, על הון פוליטי.

והנעת התהליך המדיני.
על מה לכל הרוחות הם מקשקשים שם? ה 'לא עם' שהמצאתם, מפוחד ומבוהל רק מדבר אחד – שתכפו עליו בכח מדינה. לא היתה בהסטוריה קבוצה כל שהיא שכל העולם כולו, כולל מי שצריך לוותר על ריבונותו, מתגייס בכל כוחו בכדי להקים לה מדינה – והמדינה הזו לא קמה. לא תקום מדינה "פלסטינית" משום שגולדה צדקה, אין עם "פלסטיני" וה 'אין עם' הזה מפחד פחד מוות מפני מדינה שכזו. ראו כיצד הגיבו טיבי וחבריו בטייבה להצעתו הנדיבה של איווט, להעביר את הגבול מערבית ליישובם…

ההגדרה העצמית ה"פלסטינית" אינה ריבונות בארץ ישראל אלא שלילת הריבונות היהודית בה. לכן לא קמה מדינה "פלסטינית" ביו"ש וגם לא היתה מעולם דרישה שכזו – כששלטו ביו"ש הירדנים או כל ישות ערבית אחרת. המכוונות שלהם תמיד היתה ותמיד תהיה לסמ"ר האחרון שעליו מתקיימת ריבונות יהודית בארץ ישראל. וכפי שהגדיר זאת שר החוץ הבריטי, ארנסט בווין, לעצרת האומות המאוחדות במעמד השבת שאלת ארץ ישראל לאו"ם: "מטרת היהודים בארץ ישראל היא להקים ליהודים מדינה יהודית בארץ ישראל. מטרת הערבים בארץ ישראל (הוא לא אמר "פלסטינים") היא שהיהודים לא יקימו מדינה יהודית בארץ ישראל".

אז הצונאמי מתקרב, ויהודי קהילת ארץ ישראל רבים ביניהם על נושאים שלא היו ולא נבראו.

איזה צחוקים.

לחיים.
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

אתוס צבא העם ובלון הבעיה החרדית

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 03 מרץ 2013, 20:39

משה פייגלין
ג אדר התשעב 26.02.2012


שעת בוקר מנומנמת של יום שישי, כבישי גוש דן עוד לא התעוררו, גשם דק מטפטף, חניה בשפע ברחוב בו לא ניתן להכניס סיכה. הוזמנתי לשעת פטפוט נינוח של סוף השבוע, באולפן רדיו תל אביב, בתוכניתה של נחמה דואק. האולפן מחופה זכוכית וכרום, הכל מודרני ונוצץ, האנשים חביבים – "אוי" מזדעזעת בכנות גמורה אחת העובדות שחשה ברתיעה קלה כבקשה ללחוץ את ידי – "חשבתי שלכיפות שחורות זה אסור אבל לכיפות סרוגות זה מותר" – לחצתי את ידה כפי שאני נוהג לעשות במקרים שכאלה, מוותר על הניסיון להסביר – ישנם עומקים של פער תרבותי ובורות שלא ניתן לגשר עליהם כבדרך אגב.
השידור מתחיל ומייד מעלה נחמה לשידור את ה"פראיירים" באוהל המחאה. מישהו שאינני מכיר חוזר שם על המנטרות הרגילות נגד החרדים וההשתמטות וכל זה. מן מסטיק חסר טעם שכזה שנלעס כבר ששים שנה במקומותינו ומדי פעם מישהו מחליט לנפח באמצעותו בלון – ולפוצץ. 'אופס' – אני אומר לעצמי – אז הנה מדורת השנאה החדשה. מעניין מי תכנן ומי מימן את המיצג הזה, מן הסתם מי שעשה את התרגיל עם קווי האוטובוס החרדיים וקודם לכן עם "שריפת המסגדים" – הרי בלי איזו מדורת שנאה חודשית עסיסית אי אפשר פה...

אז הוא אומר שם מה שהוא אומר ונחמה קוראת בהתרגשות רבה לכל התל אביבים המנומנמים לצאת עכשיו – ממש עכשיו – ולהצטרף ל"פראייר" ההוא ואז היא פונה אלי ושואלת – נו מה דעתך? ואז אני מנצל את ההזדמנות כדי לפרגן קצץ לציבור ביש"ע ומזכיר מי מתגייס הכי הרבה וכל הדברים שכולם יודעים – "כן אבל מה עם החרדים?" אומרת נחמה – ואז אני מסביר מה הפתרון ונחמה זורקת – "רעיון רע!" ועוברת לנושא הבא.

מיד אומר מה הפתרון, אבל קודם לכן אומר שלילדי אני מסביר שקודם שהם פותחים רדיו לשמוע חדשות – הם צריכים להבין שהם בעצם פותחים רדיו כדי לשמוע מה האיש שמפעיל אותו חושב שצריכים להיות החדשות, מה הוא מחליט שצריכה להיות האג'נדה הלאומית. כלומר כשאני פותח לשמוע חדשות אני מוכר עצמי לעבדות מנטאלית – אני מפקיד בידי עורך החדשות את ההחלטה היכן תודעתי צריכה להימצא, וחשוב יותר – היכן אינה צריכה להיות.

טוב אז ביום ראשון שאחרי אותו בוקר תל אביבי באולפנה של הגב' דואק, אני פותח לשמוע חדשות. שבע בבוקר, רשת ב', אריה גולן – החדשה הפותחת – נו ניחשתם?

כמובן – "הפראיירים!". אין לי זמן וחשק לעקוב ולהוכיח את כל החוליות בשרשרת אבל התמונה מאוד ברורה. כסף גדול – אירופאי מן הסתם – אסטרטגים ציניים – בובות של אוהלים – עורכי חדשות – בית המשפט העליון – חסל סדר חוק טל – וכולם עבריינים. הצבא שאינו מגייס על אף שעכשיו זו חובתו אבל הוא ממש לא מסוגל ולא רוצה, החרדים שבין כך ובין כך לא יתגייסו העיקר שכולנו שונאים קצת יותר – איזה יופי... מישהו כבר מסמן את הדבר הבא.

אה כן – אז מה הפתרון לבעיית גיוס החרדים. כמו תמיד הפתרון הוא להתמודד עם הבעיה האמיתית ולא זו שהכריזו עליה עורכי החדשות. הבעיה האמיתית היא אתוס "צבא העם". גיוס החובה נועד לשרת את האתוס הזה ובעקיפין לתת כוח בידי קבוצות מיעוט באוכלוסיה – בין השאר כדי לעורר מדנים, להפריד ולמשול. לגיוס החובה אין שום קשר לצרכי הביטחון – נהפוך הוא, הוא פוגע בו. אבל במדינה שאתוס הביטחון הוא אתוס היסוד שלה – הכוח לגייס בכפיה (או לפתור מגיוס) הוא הכוח לקבוע מי שייך ומי בחוץ. הם לעולם לא יוותרו על כוח אבסולוטי שכזה. הלאו הנחרץ של הגב' דואק לא נבע מחשש לביטחון המדינה. הוא נבע מחשש לאובדן הכוח הזה.

צה"ל כבר מזמן אינו צבא העם. הנתונים היבשים הם שפחות משליש הגברים הכשירים, משרתים את מלוא שלוש שנות שירות החובה. נתון מדהים עוד יותר הוא שבפועל – פחות מ 4% מהגברים הכשירים משרתים שירות מילואים משמעותי (מתוך גיליון 'מחר' מס' 6 ניסן תשע"א, המוקדש כולו לנושא זה – ניתן גם להורדה באינטרנט).

מעבר מדורג ומושכל לצבא התנדבותי מקצועי, אשר יתבסס על תגמול ראוי מחד, ויצירת מעמד חברתי מוערך – מאידך, יביא לכך שהצבא יוכל לברור את המתאימים לו, להכשירם הכשרה אמיתית, ארוכה ומשמעותית - כולל הכשרה אקדמית כמקובל בצבאות רציניים – ולבנות עצמו כראוי לשדה הקרב העתידי.

אני יודע – בציונות הדתית לא אוהבים את הרעיון הזה. חושבים שם שדרך הצבא יסללו את דרכם אל לבה של ההוויה והלגיטימיות הישראלית. רדו מזה! השירות הצבאי הוא ערך חשוב מאוד, אך מי שאוחז במושכות לעולם לא יוותר עליהם תמורת בשר התותחים הסרוג.

רוצים להתגייס – תתגייסו, אבל גיוס בכפיה סותר עקרונית את רעיון החירות העומד בבסיסה של היהדות. בעיתות מלחמה אין ברירה וככול הנראה רישום והכשרה בסיסית של כשבועיים, חייבת האוכלוסייה כולה לעבור, כהכנה לעיתות חירום – כולל חרדים בתנאים הדתיים הנפרדים והמוקפדים ביותר. אבל דווקא האוכלוסייה הדתית לאומית צריכה להחליף דיסקט ולהוביל את רעיון חירות האדם. בסופו של דבר, מה שהחריב את גוש קטיף, היה מחסור חמור בחירות, לא בחיילים דתיים.

*פורסם במקור ראשון
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

....המטה החרדי בליכוד

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 11 מרץ 2013, 21:30

מפתיע: 'הפלס' מפרגן לפעילי הליכוד החרדים
מפתיע: בטאון 'הפלג הירושלמי' הפלס דיווח היום על יוזמת המטה החרדי בליכוד הקוראות לאמץ את מסקנות ועדת בן בסט ולעבור למודל של צבא מקצועי. אלא, שבדיווח אוזכרו אנשי המטה ללא ציון שמם והשתייכותם למטה החרדי, כאשר הידיעה כולה עסקה ב"גורמים בליכוד" (ברנז'ה, מדיה)
ישראל כהן|כ"ט באדר תשעג 20:06 11.03.13הדפסה

בטאון 'הפלס' (צילום: דובי קורן)
מפתיע: בטאון 'הפלס' מתייחס בחיוב לקבוצה החרדית בליכוד.

בימים האחרונים מפיצים במטה החרדי בליכוד בראשות יעקב וידר עצומה הקוראת לאמץ תוכנית לצימצום כוח האדם בצה״ל ומעבר משירות חובה לצבא מקצועי.

לדברי אנשי המטה ההמלצות מבוססות על מסקנות וועדת בן בסט ועשויות לגרום לחיסכון תקציבי משמעותי ובנוסף, למנוע אבטלה סמויה הקיימת בצבא.

הבוקר זוכה היוזמה המפתיעה לחיזוק ועידוד דווקא מעיתון הפלס, בטאון אנשי הפלג הירושלמי הדוגל במאבק ללא פשרות וללא ויתורים אל מול סכנת גיוס בחורי הישיבות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בעיתון הופיעה כתבה נרחבת תחת הכותרת "גורמים בליכוד קוראים לאמץ תוכנית לצימצום כוח אדם בצבא" ובה מפורטת היוזמה הייחודית של וידר וחבריו במטה החרדי כמובן ללא איזכור העובדה שמדובר באיש המטה החרדי בליכוד שבין היתר מתנגד למפלגות החרדיות במתכונתם.

כאמור, בדיווח ב'הפלס', הובאו דבריו של וידר הקוראים לאמץ את מסקנות ועדת בן בסט. מדברי וידר בהודעה שנשלחה לעיתונות: "נושא השרות הצבאי בכפייה מפורר את החברה הישראלית. גיוס התנדבותי ישחרר אותנו מהעיסוק האין-סופי בעניין גיוס בחורי הישיבות, ויפתור גם את היתרון העצום שניתן שלא בצדק לערביי ישראל הקופצים אל שוק העבודה והאקדמיה בגיל 18".

"הנתונים היבשים הם שכבר היום פחות משליש מהגברים הכשירים משרתים את מלוא שלוש שנות שירות החובה ופחות מארבעה אחוז מהכשירים משרתים שירות מילואים משמעותי!

"המשמעות המעשית של אימוץ מסקנות ועדת בן בסט היא התחלת המעבר של צה"ל לצבא מקצועי. אני מקווה שבקרוב מאוד צה"ל יורכב מלוחמים מקצועיים בעלי שכר גבוה ומוטיבציה גבוהה שיתגייסו לשורותיו מרצונם החופשי ויראו בקריירה צבאית את משאת נפשם".
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 707
הצטרף: 18 דצמבר 2012, 00:54
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי סקאפלער » 11 מרץ 2013, 23:44

היה לי נורא קשה לקרוא ולהבין מלים כאלה מודרניות ומפוצצות אבל בגלל אני חושב שהבנתי אני רוצה גם להגיב
1.
מה שהפלס העתיק מהחרדים שבליכוד זה שומדבר הם עושים מלחמה נגד הגיוס וכל מה שהולך לצד הזה שלהם הם יכתבו זה לא אומר שיש להם משהו של הערכה לאנשים שכתבו את זה תמיד אמרו כשצריך את הגנב מורידים אותו מהעץ
2.
הצבא לא רוצה לעשות כזה דבר שנקרא צבא מקצועי בכסף למה הם יודעים כי כל הלפידים ישבו בבונקרים וילכו לעשות עתונים וכסף והיחידים שילכו לצבא יהיו אלה עם הכפות הסרוגות שרק הם היום עושים כמו מצוה קדושה את הצבא עם כל הלב וכל הנשמה ואיך יכול כזה חילוני לראות את המפקדים הגדולים בצבא שהם דתיים כל מישהו מהדתיים האלה שהגיע לרמה גבוהה מדי הם עשו לו צרות ותפרו לו תיק והורידו אותו כך שזה הכל חלומות
סקאפלער יש רק אחד!
סקאפלער
 
הודעות: 210
הצטרף: 09 נובמבר 2012, 12:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 12 מרץ 2013, 02:18

סקאפלער כתב:סקאפלער יש רק אחד!

בינתיים זה נראה בקושי רבע סקאפלער... פעם היית יותר פעיל פה. מה קרה? אולי עכשיו לכבוד בין הזמנים תחכים אותנו קצת. (ותהווה משקל נגד כנגד כל המטופשים שמסתובבים פה ומזהמים את כל האיזור)
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13762
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

הודעה שלא נקראהעל ידי חיים שיש בהם » 13 מרץ 2013, 02:17

אמלתראות כתב:חוזה המדינה החרדי הגה"ק רבי עקיבא יוסף שלעזינגער זצ"ל, ומחדש שפה הלה"ק הגה"צ ר' יעקב בן יהודה זצ"ל, ועוד ועוד גדולים וקדושים שעמלו וטרחו למען יישוב ציון, מחכים לכל יהודי שומר תורה ומצוות שיעשה משהו למדינה יהודית באה"ק.

מי זה יעקב בן יהודה?
חברים יקרים, עזרו לעמיתיי מנהלי הפורום היקרים לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
בכבוד רב ובתקווה להבנה: חש"ב - מנהל פורום 'לדעת' לשעבר
סמל אישי של המשתמש
חיים שיש בהם
 
הודעות: 2323
הצטרף: 19 נובמבר 2012, 23:40
מיקום: עקבתא דמשיחא
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G], גליציא, מישהי מירושלים, משיב., מתלמידיו של אהרון, פונביצ'ער ו־106 אורחים