***סיפורים פיקנטים וביזארים...***

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: ***סיפורים פיקנטים וביזארים...***

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 11 אוגוסט 2017, 06:35

טראמפ מודה לפוטין על שהעיף 755 דיפלומטים אמריקאים: 'רצינו לחסוך בהוצאות שכר גם ככה'

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שוחח עם עיתונאים בפעם השנייה הערב (חמישי) וסיפק לא מעט כותרות, כאשר זו שאנשים מתייחסים אליה בעיקר נוגעת לסנקציות הדיפלומטיות שהטילה רוסיה על ארה"ב, באופן ספציפי להחלטה לקצץ 755 מאנשי הסגל האמריקאים במוסקבה.
נ.ב. מסתבר שטראמפ רחוק מלהיות טיפש, מקוריות מאוד מעניינת י.ה.
כאשר נשאל על הנושא, טראמפ ענה: "אני רוצה להודות לו בגלל שאנחנו מנסים לחסוך בהוצאות שכר, וככל שזה נוגע לי אני מודה לו מאוד שהוא העיף מספר גדול של אנשים בגלל שכעת יש לנו הוצאות שכר נמוכות יותר. אין סיבה אמיתית שהם יחזרו לשם (מוסקבה). אני מודה מאוד על העובדה שהצלחנו לחסוך בהוצאות השכר של ארה"ב. אנחנו הולכים לחסוך המון כסף".
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 11 אוגוסט 2017, 06:40

פריצת דרך בעריכת גנים תאפשר גידול חזירים עם איברים שאפשר להשתיל בבני אדם

הגנים של החזירונים נערכו בכדי למנוע וירוסים שיכלו לגרום מחלות בבני אדם.
הדבר יכול לאפשר בעתיד השתלת איברים בבני אדם מחזירים.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 11 אוגוסט 2017, 06:43

אירופה החדשה: בעוד בדרום ספרד משתזפים על חוף הים, מגיחה ספינה רעועה עם פליטים לחוף.

אירופה החדשה: בעוד בדרום ספרד משתזפים על חוף הים, מגיחה ספינה רעועה עם פליטים לחוף. הפליטים רצים לכל עבר
d-bPiRrAdiuG7P9m.jpg
d-bPiRrAdiuG7P9m.jpg (27.22 KiB) נצפה 16592 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 11 אוגוסט 2017, 11:23

יצחק הספרן כתב:אירופה החדשה: בעוד בדרום ספרד משתזפים על חוף הים, מגיחה ספינה רעועה עם פליטים לחוף.

אירופה החדשה: בעוד בדרום ספרד משתזפים על חוף הים, מגיחה ספינה רעועה עם פליטים לחוף. הפליטים רצים לכל עבר
d-bPiRrAdiuG7P9m.jpg

מאיפה הגיעו הפליטים?
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 13 אוגוסט 2017, 01:23

לקוח מאתר הידברות

משפחה מתמודדת עם צרה צרורה ונדירה. עדר של טרמיטים פשט על הבית ומאיים למוטטו. בצר להם, הם מפרסמים מודעה בעיתונות "דרוש מדביר טרמיטים". לעזרתם מתגייס אדם בעל חסד שיוצא מגדרו לסייע להם ורק אז הם מגלים שלא רק טרמיטים מסוגלים לעולל הרס וחורבן...

הסיפור שלי מחולק לשניים, כאשר כל חלק הוא סיפור בפני עצמו. חלקו הראשון התרחש לפני כחצי שנה. לפני כחודש התרחש החלק השני, וכעת אין לי שום בעיה לספר, מה גם שיש בכך תועלת רבה לציבור.

נחזור שנה לאחור.

אני מתגורר בקומה ראשונה בבית די ישן, וביום אחד הבחנו בנמלים המשתרכות להן בטור ארוך ארוך שמקורו בגינה. ריססנו אותן בתכשיר נגד נמלים והנחנו שהכול בסדר.

אך לא. טור הנמלים הלך והתעבה מיום ליום ולמעשה השתלט על כל חלקי הבית, ניסינו לסתום חורים, ניסינו להביא רעל חריף יותר אך לשווא.

יום אחד אנו מבחינים שדלת המטבח אכולה, ניעור קטן הביא לנשירתן של מאות נמלים. כעת הבנו שתרסיסים למיניהם לא יועילו כאן – אנחנו צריכים מומחה.

הזמנו מדביר מקצועי. הוא עשה סיור בבית ומהר מאוד נעצר ואמר: אני לא צריך עוד. הבנתי.
ישבנו בסלון והוא אמר: יש לכם בעיה רצינית.

נו טוב, את זה כבר ידענו מהאופן הדרמטי שהפסיק את הסיור שלו.

"יש לכם טרמיטים", אמר. "זה סיפור ממש לא פשוט ולא בהכרח ניתן לפתרון, הנמלים הללו אלימות והבית ישן, הן אולי לא ימוטטו את הבית, אבל יאכלו כל מה שהן יכולות לאכול ותאמינו לי – הן אוכלות כמעט הכול. אני יודע שיש כמה מדבירים מיוחדים לנושא, אבל אני לא מתעסק בתחום, תחפשו אולי במדריך הטלפון או משהו כזה. אני בטוח שתמצאו.

הוא יצא ואנחנו ישבנו עם הראש בין הידיים ולא ידענו מה לעשות עם עצמנו.

פנינו לספר הטלפונים. הייתה שם חברה אחת של הדברת טרמיטים. התקשרנו ואמרו לנו שהם סגרו את העסק.

* * *

בצר לנו פרסמנו מודעה לוח בעיתון "דרוש מדביר טרמיטים באופן דחוף".

כמה ימים חולפים ואז מתקשר אלינו מישהו שלא נשמע כמו מדביר. הוא באמת לא היה מדביר כי אם מנהל תלמוד תורה שסיפר שאצלו בתלמוד תורה היו טרמיטים, והוא במשך חצי שנה חיפש מדביר, הגיעו אליו כל מיני שרלטנים ורמאים ש"ריססו במים". הוא שילם הון, אבל הטרמיטים לא נעלמו.

"ואז הגעתי למדביר מספר אחת במדינה", סיפר "הוא הגיע, פינה את תלמוד התורה לשבוע, ממש כך, ומאז אין אפילו טרמיט אחד".

התלהבנו. "איך מגיעים אליו?" שאלנו.

"אז זהו, שאני לא מוצא את הטלפון שלו, אבל כעת ראיתי את המודעה שלכם וקודם כול התקשרתי, אני אעשה סדר במשרד ואמצא".

סגרנו את הטלפון, ופשוט קיווינו שימצא את המספר.

הוא התקשר כבר באותו ערב. "מצאתי את המדביר", אמר ונתן לנו את מספר הנייד שלו, "אבל לפני שאתם מתקשרים עליכם להחליט מה לעשות. הוא אחד מהיחידים בארץ והוא יודע את זה, ולכן המחירים שלו מוגזמים. אני נאלצתי לשלם לו משהו בסביבות שלושים אלף שקלים, אחרי הנחה. אבל במקרה שלי היה מדובר בפנימייה. הוא אמר לי שהמחיר שלו לדירה הוא משהו בסביבות עשרת אלפים שקלים. לדעתי, אם אתקשר אליו כמעין המשך עבודה למכרים שלי, אוכל להציג זאת כטובה אישית לי, ולבקש ממנו להוזיל את המחיר בחצי. חבל לי שאתם סתם תשלמו מחיר, שהוא לכל הדעות מוגזם עם כל הכבוד לזה שהוא מדביר כל כך נדיר".

"אני חושב שאין בכלל שאלה", עניתי לו, "אני ממש מודה לכם על הזמן שאתם משקיעים בנו, אם הרב יכול להוריד את המחיר זה יהיה ממש חסד גדול בשבילנו".

הוא חזר בתוך שעה ואמר שלא הצליח להוריד למחצית, אבל הוריד אותו לחמשת אלפים וחמש מאות שקלים. הוא ממש התנצל על כך שלא הצליח להוריד לחמשת אלפים עגול.

"זה בסדר", אמרתי לו, "אתה חסכת לנו ארבעת אלפים וחמש מאות שקלים שזה כמו המשכורת החודשית וקצבת הכולל שלי. אין לנו מילים להודות לך, מה גם שהיינו משלמים גם את כל הסכום".

סיכמנו שמבחינת המדביר הוא זה שעשה את ההזמנה, וכל דרישה כספית נוספת, אם תהיה כזו, תופנה אליו כדי שלא ינסו להוציא מאתנו כספים נוספים בטענות כאלה או אחרות.

הרב שלח מונית בתיאום אתנו כדי שנעביר לו את התשלום. המונית הגיעה, ואני ירדתי ונתתי לנהג מעטפה ובה חמשת אלפים וחמש מאות שקל דמי ההדברה ועוד חמש מאות שקל תרומה לתלמוד תורה. שאלתי את הנהג כמה עלתה הנסיעה הוא נקב בסכום ושילמתי לו.

לאחר מכן התקשרתי לרב, הודיתי לו וסיפרתי לו על התרומה ועל כך ששילמתי לנהג (שלא יגבה פעמיים...) הוא התרעם על התרומה ואמר שלא עשה זאת על מנת לקבל פרס, ואני עניתי שזה היה על חשבון הזמן של התלמוד תורה, ולכן אני מרגיש צורך. הוא הודיע לי שיסכם עם המדביר מתי להגיע, ושיתקשר אלי.

* * *

המתנו עד הערב לטלפון והנחנו שלא השיג את המדביר, ושמחר הוא יתקשר.

למחרת הוא לא התקשר עד הצהריים והחלטנו להתקשר אליו. מה ששמענו היה את המשפט הבא: "המספר שאליו הגעת איננו מחובר".

לאחר שהתקשרנו ארבע פעמים התחלנו להבין שמשהו כאן השתבש. אדם שנתנו לו ששת אלפים שקלים ניתק את הקו רגע לאחר מכן.

נזכרנו בטלפון של המדביר שמסר לנו חייגנו ומה אתה חושב? " המספר שאליו הגעת איננו מחובר".

ישבתי מול רעייתי בסלון, ושנינו לא ידענו מה לעשות עם עצמנו.

שחזרנו כל מה שקרה כאן. נפלנו לידיו של מגה-נוכל מתוחכם. הבן אדם ראה מודעה בעיתון, הציג עצמו כמנהל תלמוד תורה, (ואני חייב להחמיא לו שעשה זאת עם כל הניואנסים הדקים) הציג לנו רף מחיר גבוה ואת עצמו כמגן ומושיע, קנה את אמוננו לגמרי בכך "שלא הצליח להוריד אותו כפי שרצה", ובדרך הוסיף לרווחיו עוד חמשת אלפים וחמש מאות שקל, ועל כל החגיגה הזו קיבל כפרס וכאות ומופת להצטיינותו במעשה הנוכלות חמש מאות שקל כ"הכרת תודה".

זה היה יותר מדי בשבילנו. האמת שהתחלנו לצחוק. אל תשאל מדוע, צחקנו על עצמנו שנפלנו ככה... כשסיימנו לצחוק הפך הצחוק אצל אשתי לבכי. בכי על שהוליכו אותנו שולל, על שצחקו עלינו ככה ורק בסוף על זה שגנבו לנו ששת אלפים בלי שום מאמץ. וכאן נזכרנו שאחרי הכול נשארנו עם בעיית טרמיטים שאין לנו מושג איך לפתור אותה.

* * *

פנינו למשטרה כמובן. הם הזמינו אותנו להגיש תלונה. עם כל הסימפטיה גם הם לא יכלו שלא לחייך פה ושם כשסיפרנו להם את הסיפור, הם התנצלו על כך, ואנחנו הבנו אותם.

החוקרים התמקדו משום מה בנהג המונית. ניסו לגרום לנו להיזכר מאיזו חברה הוא הגיע. אמרו שייתכן שהוא עצמו הנוכל, וגם אם לא או שהוא משתף פעולה אתו או שהוא היחיד שראה את הנוכל ויכול לזהותו.

משום מה לא יכולתי לתת שום סימן מזהה על נהג המונית. הסבירו לי זאת במשטרה. כשאדם ממוקד במטרה כלשהי, כל הרקע הסביבתי מיטשטש בעיניו. הם נתנו לנו תמונות של נוכלים שאולי נזהה באחת מהן את נהג המונית. לא זיהיתי משהו שמתקרב לזה.

יצאנו משם במפח נפש.

כמה ימים ארכו לנו כדי להתעשת ולחפש מדביר מקצועי. ידיד חיפש ומצא חברה בשם "חרקירי" שמתמחה בהדברת טרמיטים. היינו מגיעים אליהם לולא הנוכל שהתקשר כל כך מהר "לעזור לנו". תתפלא, הם עשו לנו את העבודה באלף ושש מאות שקל (20 שקל למטר, למי שמתעניין) עם אחריות לארבע שנים בלי טובות ובלי מוניות.
ניקינו את הבית מטרמיטים, אך את הלב לא הצלחנו לנקות מעגמת הנפש.

* * *

עברו כמה חודשים. יום אחד אני הולך ברחוב ורואה מולי מונית. אני מתבונן בנהג ומזהה אותו כנהג המונית שלקח ממני את הכסף.

אינסטינקטיבית אני מושיט יד ומסמן לו לעצור. הוא עוצר. אני עולה למונית מוסר לו כתובת רחוקה בעיר ומיד בודק מסביב את שם בעל המונית או הנהג. רואה דסקית קטנה מימין ורושם לעצמי בפתק את שם הנהג ואת מספר הפלאפון שלו. שיהיה.

לאחר מכן אני שואל אותו: "אתה מזהה אותי?"
הוא אומר: "לא".

"לפני כמה חודשים נתתי לך מעטפה חומה עם כסף ברחוב... ושילמתי לך שבעים שקלים כשליחות, ואמרתי לך שלא תיקח את הכסף ממי ששלח אותך, זוכר?"
הוא נזכר מיד.

"אתה זוכר למי הבאת את הכסף?"
"במעומעם", הוא עונה, "אדם כבן חמישים, מגולח שמנמן. הוא הזמין אותי בטלפון והמתין לי בצומת רחובות", וכאן הזכיר הנהג את הכתובת.

"אתה יודע שהוא נוכל?" אמרתי.

"לא". הוא אמר בהפתעה "למה אתה אומר ככה?"
סיפרתי לו.

כשסיימתי את סיפורי הוא אמר לי "אני אעשה הכול כדי לסייע לך לתפוס אותו".

"באמת?" אמרתי באי אמון, "אתה מוכן לגשת אתי למשטרה למסור עדות?"
"מיידית", אמר בפסקנות.

הגענו למשטרה. הוא המתין יחד אתי, ולאחר מכן נכנס למסור עדות.

יצאנו משם וכבר היינו יותר קרובים לפתרון התעלומה.

"יש לי רעיון", אמר הנהג, "אני חושב שאצליח לעלות עליו".

"איך בדיוק?" אני אומר.

התיישבנו במונית שלו, ובכל הדרך עד ביתי הוא שרטט לי את תכניתו. היא הייתה מעולה.

למחרת פרסמתי מודעה נוספת בעיתון "דרוש מדביר לנמלים שאינן נכחדות בדרך הרגילה".

מספר הנייד שפרסמתי היה של אחי.

עוד באותו היום קיבל אחי טלפון מ"מנהל תלמוד תורה" שהסביר לו שכנראה מדובר בטרמיטים ושהיה לו כזה דבר בתלמוד תורה ויש רק חברה אחת... ושהוא עולה המון...

והוא יכול להוריד לו מעשרים אלף לעשרת אלפים שקל. (קיבל תיאבון הבחור).

אחי הודה לו נרגשות, ולאחר שעתיים קיבל טלפון נוסף שבו בישר לו "הרב" כי הצליח להוריד את המדביר המיוחד לשמונת אלפים שקל. אחי נשמע 'נרגש' מהכרת טובה.

הם סיכמו שישלח מונית, ואכן המונית הגיעה, אלא שהפעם במקום חבילה אחת קיבל הנהג שלוש חבילות. אני ואחי.

החבילה השלישית הייתה בדמות שוטר שנכנס גם הוא למונית, סיפר לנהג איזו שליחות הוא עומד לבצע, והורה לו לשתף אתו פעולה.

כפי שצפה נהג המונית מראש, הנוכל לא אמר לנהג המונית היכן הוא נמצא כי אם מסר לו מספר פלאפון שבאמצעותו כיוון אותו לאזור מסוים.

הגענו לאזור, והוא אמר לנהג: "אני נמצא ליד הקיוסק". לא ראינו כי כופפנו את הראשים, הנהג שעט לידו ועצר בחריקה, ומהמונית יצא השוטר במהירות ועצר את הנוכל המופתע שדמה להפליא לתיאורו של נהג המונית הראשון. שמנמן מגולח ובעיקר רחוק מאוד מתלמוד תורה.

הבן אדם נעצר והובל לחקירה, במהלכה הודה בעשרות רבות של מעשי נוכלות, שכל אחד מהם שווה סיפור בספר שלך, אבל חבל לשעמם כי העיקרון בכולם דומה. ניצל תמימותם של אנשים תוך נקיטת לשון חלקה.

כך קרה שהטרמיטים זיכו אותי להציל את כספם של יהודים תמימים מדי, ולהציל אחרים ליפול בפח דומה.

אם לסכם את הסיפור במשפט: חיפשתי מדביר מצאתי מזיק, ולבסוף מצאתי את עצמי מדביר את המזיק.

לרכישת ספרי חיים ולדר לילדים ולמבוגרים ב"הידברות שופס" חייגו למספר: 073-222-12-50
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 13 אוגוסט 2017, 01:26

יצחק הספרן כתב:צ'צ'ניה: מטוס קל ניסה להמריא בכביש רגיל אך התנגש בטנדר;

רוסיה, צ׳צ׳ניה: תקרית חריגה אירעה היום בכביש כאשר מטוס קל ניסה להמריא אך נכשל לאחר שהתנגש בטנדר, רק בנס הטייס נפצע פצעים קלים, לא דווח על נפגעים נוספים מלבדו.
-התיעוד

יש לי הסרטון
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 13 אוגוסט 2017, 11:36

משולש כתב:

רוסיה, צ׳צ׳ניה: תקרית חריגה אירעה היום בכביש כאשר מטוס קל ניסה להמריא אך נכשל לאחר שהתנגש בטנדר, רק בנס הטייס נפצע פצעים קלים, לא דווח על נפגעים נוספים מלבדו.
-התיעוד

יש לי הסרטון

גם לי יש
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 13 אוגוסט 2017, 17:07

אחד ויחיד כתב:
משולש כתב:

-התיעוד

יש לי הסרטון

גם לי יש

תעלה בבקשה
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 13 אוגוסט 2017, 22:35

בתי המשפט מאפשרים לעברייני תנועה להתחזות לאחרים

בתי המשפט מאפשרים לעברייני תנועה להתחזות לאחרים
בתי המשפט לתעבורה בישראל מאפשרים לעברייני תנועה להתחזות לאחרים באמצעות רישום תעודת זהות פיקטיבית לצד שמם. כך, באמצעות מספר תעודת הזהות הפיקטיבית, העבירות, ההרשעות והקנסות נרשמים על שם אנשים אחרים שלא קשורים למקרים.

עברייני תנועה מצאו שיטה להתחמק מרישומים פליליים: בעזרתם האדיבה של עובדי המזכירויות בבתי המשפט הרשלנים.

מזכירויות בתי המשפט לענייני תעבורה לא בודקים את תעודות הזהות של הפונים אליהם, ובכך מאפשרים לעבריינים הללו להגיש מסמכים למזכירות עם מספר זהות פיקטיבי שנגנב מאזרח אחר.

כך, בסופו של יום, נרשמת הבקשה ו/או ההרשעה ו/או הקנס על מספר תעודת זהות של אדם אחר שלא היה מעורב במקרה.

גם לאחר שהתגלתה הפירצה, לא ממהרת הנהלת בתי המשפט לתקן את העניין ומסתפקת בהודעה לקונית לבעל הדין לתקן את מספר תעודת הזהות שלו. זאת ללא פניה למשטרת ישראל וללא מחיקת הבקשות שנפתחו במזכירות על מספר תעודת זהות שגוי.

מקור:
* מזכירות בית משפט לענייני תעבורה פתח תקוה
* תיק בימ"ש - באש 3186-08-17, תעבורה פתח תקוה
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 13 אוגוסט 2017, 22:39

רופאים קבעו שהמטופלת מעורערת בנפשה - והחמיצו אירוע מוחי''

על פי כתב תביעה שהוגש נגד בית החולים סורוקה, שורה של כשלים בטיפול באישה בת 45, ובראשם קביעה נחרצת של הרופאה המטפלת כי הבעיות שהיא סובלת מהן הן נפשיות, גרמה לצוות הרפואי להחמיץ אירוע מוחי קשה שעברה האישה. כיום היא משותקת בארבע גפיים ומתקשרת באמצעות עיניה בלבד.

על פי כתב התביעה, הרופאה הודיעה בפסקנות כי התובעת צריכה בדיקת פסיכיאטר ולא יותר מזה. האישה, משותקת ולא מתקשרת, המתינה שעות ארוכות עד להגעת הפסיכיאטרית. "מיטתה של התובעת, שהודבקה לה תווית של חולה פסיכיאטרית, מוקמה במעבר במסדרון", נכתב בתביעה, "שכן המיטות שמצוידות במכשור מעקב רפואי נועדו לחולים עם בעיות 'ממשיות' ולא נפשיות".

הפסיכיאטרית הבינה כי אין מדובר בבעיה נפשית וביקשה ייעוץ נוירולוגי, אך הנוירולוגית סירבה להגיע. רק למחרת האירוע ביצעו הרופאים בדיקה נוירולוגית והדמיה, שהעלו כי האישה סובלת מחסימה עורקית על ידי קריש דם עם אוטם בגזע המוח. בבית החולים ביצעו צנתור מוחי בהול, אך זה היה מאוחר מדי - כ-28 שעות מתחילת הסימפטומים. הצנתור כבר לא יכול היה לשנות דבר, שכן רקמת המוח ניזוקה ללא היכר. האישה נותרה כאמור משותקת ו"נעולה בגופה", מתקשרת באמצעות עצימת ופקיחת עיניים.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 14 אוגוסט 2017, 08:29

נדיר: נצפה והוסרט מוס לבן (צבי אמריקאי בצבע לבן)

נצפה והוסרט מוס לבן או בשמו הנוסף מוס רוח הרפאים בגלל צבעו הלבן היחודי, הצבי האמריקאי בשמו העברי נצפה בשבדיה באיזור וורמלד, יש לציין כי בשבדיה חיים כיום כ100 חיות מהזן היחודי
5990c7f42f944bf41.jpg
5990c7f42f944bf41.jpg (119.37 KiB) נצפה 16292 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 15 אוגוסט 2017, 08:39

בני זוג הזמינו חופשה באיטליה וגילו משפחה שלמה באותו חדר  

בני זוג שהזמינו חופשה באיטליה גילו להפתעתם שיש משפחה שלמה שישנה איתם באותו החדר. אחרי שחברת הנסיעות הציעה פיצוי זעום, הזוג החליט להגיש תביעה על עוגמת הנפש שנגרמה לו

זוג ממרכז הארץ שהזמינו חופשה באיטליה לפני עשרה חודשים מחברת "קווי חופשה". כשהזוג הגיע לבית המלון לפרוק את המזוודות ולנוח מעט הם פתחו את החדר וגילו בתוכה משפחה שלמה שכבר ישנה שם ושעליהם לחלוק איתם את החדר.

"הזמנו חדר זוגי פרטי וקיבלו חדר משותף עם עוד משפחה", טענו בני הזוג. "איבדנו את הפרטיות, החופשה שלנו נהרסה ונגרמה לנו עוגמת נפש גדולה". לדבריהם, בנוסף לזה, המרחק בין שדה התעופה לבית המלון היה כ-60 ק"מ והם נאלצו לנסוע באוטובוס במשך כשעתיים עד שהגיעו ליעד, דבר שלא ידעו עליו מראש.

בני הזוג טענו שחברת הנסיעות הציעה להם פיצוי מעליב של 100 דולר אותו דחו על הסף ולכן הגישו תביעה לבית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב. הם צירפו לכתב התביעה סרטון המחזק את טענותיהם.

חברת קווי חופשה הגישה כתב הגנה בו ציינה כי משך הנסיעה משדה התעופה למלון הוא שעה וחצי. לגבי העובדה שהם שוכנו בחדר יחד עם משפחה נוספת, טענה החברה כי בני הזוג טסו עם בני משפחה ורצו להיות בחדרים צמודים וכיוון שלא היו כאלה הם הוכנסו לחדר משותף שהיה פנוי.

השופט ד"ר מנחם (מריו) קליין שצפה בסרטון של בני הזוג הגיע למסקנה שעדותם הייתה אמינה בעיניו ועלתה בקנה אחד עם הסרטון ושאר המוצגים שהגישו בתיק. השופט קבע כי בני הזוג יפוצו על ידי החברה בסכום של 2,200 שקל. "הגעתי למסקנה כי התובעים הרימו את נטל ההוכחה בדבר הפערים בין מה שהובטח להם לבין חבילת הנופש שקיבלו", ציין השופט בפסק הדין. "עדותם הייתה קוהרנטית ועלתה בקנה אחד עם המוצגים ולכן היא אמינה בעיניי".
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 15 אוגוסט 2017, 09:38

כמעט אכילה: עוגת פירות בת 106 נמצאה באנטארקטיקה  

להערכות חוקרים, העוגה היתה של מגלה הארצות הבריטי רוברט פלקון סקוט. "היה ריח דק של חמאה מעופשת, אבל העוגה נראתה כמעט אכילה", סיפרה מנהלת בקרן מורשת אנטארקטיקה

יונטה ג'וזף, הניו יורק טיימס.
1.4347208.3799451300.png

חברי המשלחת של סקוט (שני משמאל) בקוטב הדרומי, צילום: 1912Henry Bowers

עוגת הפירות, שמקומה בארוחות החג בארצות הברית ובשעת התה בבריטניה מובטח, כבשה לאחרונה יעד נוסף באתר מפתיע – אנטארקטיקה. באחד מהאזורים העוינים ביותר לבני אדם, מצאו חוקרים עוגה מכוסה בשכבה דקה של קרח, שלפי ההערכות היתה שייכת למגלה הארצות הבריטי רוברט פלקון סקוט. הגיל של העוגה המשומרת: 106.

בקרן מורשת אנטארקטיקה אמרו בסוף השבוע כי ריחה של העוגה הוא כמעט כאילו היא טובה למאכל. היא נמצאה במבנה העתיק ביותר ביבשת, שהוקם בכף אדייר על ידי משלחת חוקרים נורווגים ב-1899. לפי הקרן, משלחת טרה נובה, בראשותו של סקוט, שהתה במבנה ב-1911.

1.4352163.3876121588.png
1.4352163.3876121588.png (372.71 KiB) נצפה 16197 פעמים

העוגה שנמצאה באנטארקטיקה. מאכל אידאלי לתנאים בקוטב צילום:Antarctic Heritage Trust

הקינוח, שטעמו נחשב שנוי במחלוקת, יוצר על ידי חברת העוגיות הבריטית "הנטלי ופאלמרס", ונמצא עטוף בנייר בתוך קופסת הפח המקורית שלו. חברת העוגיות נוהגת להתהדר בתפוצה הרחבה של מוצריה, שמופיעים, לדבריה, "במקומות הכי לא צפויים בעולם".

לפי קרן מורשת אנטארקטיקה, קיימות עדויות לכך שסקוט נהג להצטייד בעוגה מסוג זה במסעותיו. בהודעה של מנהלת התוכנית לשימור ממצאים בקרן נאמר כי למרבה המפתיע העוגה נמצאה כשהיא שמורה היטב. "היה ריח דק ביותר של חמאה מעופשת, אבל מעבר לכך העוגה נראתה והריחה כמעט כאילו היא אכילה", אמרה ליזי מיק. "אין כל ספק שהקור הקיצוני באנטארקטיקה סייע בשימור שלה".

אך מדוע שמשלחת מגלי ארצות תיסחב עם עוגת פירות עד לקוטב הדרומי? "מדובר במזון עתיר אנרגיה שאידיאלי לתנאים באנטארקטיקה", הסבירה מיק. "והוא עדיין נחשב למאכל מועדף בקרב מטיילים מודרניים באזורים מכוסי קרח".

העוגה נמצאה על ידי צוות חוקרים שעובד באתר שבמזרח היבשת מאז מאי 2016. "מציאת עוגת הפירות כשהיא משומרת באופן מושלם התקבלה די בהפתעה", אמרה מיק. בנוסף לעוגה, אסף צוות המחקר כ-1,500 פריטים היסטוריים, בהם כלים, בגדים, בשר ודגים שמצבם, לפי מיק, "הידרדר קשות", וריבות שנראות, לדבריה, "די נאות". הפריטים הוטסו לעיר קרייסטצ'רץ' שבניו זילנד, שם יושבת הקרן, ועברו תהליך שימור במעבדה שבמוזיאון קנטרברי.

בהודעה ששלחה הקרן ביום ראשון, נכתב כי קיימים "כללים מאוד נוקשים" לטיפול בעוגת הפירות, וכי הקינוח "מאוחסן בזהירות, לפני שיושב לבקתה (ברגע שהמבנה יעבור תהליך של שימור)". לדברי הקרן, שימור קופסת הפח שבה העוגה נמצאה כולל, בין היתר, הסרת חלודה, ציפוי שרידי הפח ותחזוק נייר העטיפה והתווית. בעוגה עצמה לא ייגעו כלל.

השלב הבא הוא שימור המבנים בכף אדייר, שלפי הקרן נחשבים לשרידים האחרונים להתיישבות הראשונה בכל יבשת שהיא. שאיפתה של הקרן היא להשיב בסופו של דבר את הפריטים שנאספו לבקתות המתוחזקות.

בניגוד לעוגת הפירות, גורלם של סקוט ויתר חברי המשלחת היה עגום. לאחר מסע מפרך לקוטב הדרומי, הם נוכחו לגלות כי משלחת נורווגית הקדימה אותם ב-33 ימים. בדרכם חזרה ב-1912, סובלים מתנאי מזג אוויר קיצוניים, מכוויות קור ומרעב – חברי המשלחת הבריטית מתו כולם.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד » 16 אוגוסט 2017, 23:00

צפו בקוף שמסתלבט על החיים
הקוף הזה נתן הופעה מרתקת לצופים שלט ישכחו אותו מהר כל כך • מסתבר שתאוות העישון לא פוסחת גם על חיות • נתפס בעדשתו של :יוני צור • צפו
http://media.93fm.co.il/new/m/akplayer/ ... 58752b.mp4
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)
סמל אישי של המשתמש
אחד
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי RUSHL » 16 אוגוסט 2017, 23:29

אחד כתב:צפו בקוף שמסתלבט על החיים
הקוף הזה נתן הופעה מרתקת לצופים שלט ישכחו אותו מהר כל כך • מסתבר שתאוות העישון לא פוסחת גם על חיות • נתפס בעדשתו של :יוני צור • צפו

חסום........................ תעלה בבקשה כבוד המנהל היקר......
כלל לחיים!!! תמיד להיות בפעולה - לא להירדם!, אנחנו באמצע משמרת.
סמל אישי של המשתמש
RUSHL

הודעה שלא נקראהעל ידי מתכנת web » 17 אוגוסט 2017, 00:34

RUSHL כתב:
אחד כתב:צפו בקוף שמסתלבט על החיים

חסום........................ תעלה בבקשה כבוד המנהל היקר......

https://jumbomail.me/j/DrYM8Mo4K02JWLn
אם יהודי מבקש סימן שהוא צריך!
בשמחה
סמל אישי של המשתמש
מתכנת web

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 17 אוגוסט 2017, 22:29

השיטה של נשיא ארה''ב לעצור את טרור האיסלאם הרדיקאלי? כדורים טבולים בדם חזיר

בהמשך להודעה ששלח לספרד ובה הביע גינוי למטעם ארה"ב לפיגוע הדריסה שהביא למותם של לפחות 13 בני אדם וכן בהמשך לידיעה על מעצרו של אחד החשודים באירוע, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כעת חוזר על סיפור שאותו העלה במהלך הקמפיין לנשיאות - והוא שיש להרוג טרוריסטים מוסלמים עם כדורים טבולים בדם חזיר בכדי ליצור הרתעה.
"תלמדו מה גנרל פרשינג מצבא ארה"ב עשה לטרוריסטים כאשר נתפסו. לא היה טרור איסלאמי רדיקאלי במשך 35 שנים לאחר מכן!", צייץ טראמפ.

כאמור, האגדה מספרת שיוסף ג'ון "בלאק ג'ק" פרשינג העמיד 50 טרוריסטים מוסלמים בשורה, הורה על אנשיו לשחוט שני חזירים מולם ולטבול את הכדורים שלהם בדם שלהם. לאחר מכן, אנשיו הוציאו להורג 49 מהם בעזרת אותם כדורים וקברו אותם עם דם חזירים.

לפי האגדה, לאדם ה- 50 הגנרל אמר "לך וספר לאחרים מה ראית". מאז לכאורה היה שקט מטרור איסלאמי רדיקאלי. את הסיפור העלה טראמפ מספר פעמים במהלך העצרות שלו, אך לפי הכתבים בארה"ב הסיפור עצמו מפוברק.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 20 אוגוסט 2017, 15:47

הלובי של מגדל רוטשילד 22 (פייסבוק ישראל) הוא שטח ציבורי חופשי

ערכתי לאחרונה בתאריך 20.08.17 בשעה 11:52 בברכה, mizbala

צריכים מפלט מהחום? מנוחה לרגליים? מסתבר שהלובי שבמגדל רוטשילד 22 הוא "כיכר עירונית" יחידה מסוגה בישראל (לא בטוח שהיחידה י.ה.) שהיא גם ממוזגת, גם עם ספות וגם שטח פתוח לכלל הציבור על פי זכות "זיקת הנאה" (חוק מקרקעין שמעניק הטבות נדלן למי שמעמיד שטחים פרטיים לטובת הציבור). למרבה האירוניה במגדל יושבת חברת פייסבוק ישראל, שכדרך קבע מאבטחיה מונעים כניסה של אזרחים פנימה (בניגוד לחוק). ב-2015 מאבטחים של פייסבוק אף תקפו וגירשו מהבניין עורך דין שביקש להגיש כתב עתירה נגד פייסבוק.
למרות האמור לעיל, ניתן לשבת בלובי באופן חופשי החל מהשעה 08:00 ועד לכל הפחות 22:00. לרבות שימוש בריהוט (ספות וכו'). לתוהים - לא נראה לי שפייסבוק ימנעו מכם (רק אם באתם לבקש מהם עזרה).
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

השמאל ההזוי (העולמי) לא לבעלי קיבה רגישה.

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 20 אוגוסט 2017, 15:56

מיצג בגרמניה: ''אושוויץ על החוף''

הקהילה היהודית בגרמניה מותחת ביקורת קשה על הכוונה להעלות בשבוע הבא מיצג אמנותי המשווה בין השואה לבעיית המהגרים הלא חוקיים מאפריקה. תערוכת האמנות הבינלאומית "דוקומנטה", הנערכת בעיר הגרמנית קאסל ונחשבת לאחת מתערוכות האמנות המודרנית החשובות בעולם, תארח השבוע מיצג המשווה בין יחסה של אירופה למהגרים הלא חוקיים לבין השואה.
המיצג, שיועלה על ידי אמנים מאיטליה ומברזיל, נקרא "אושוויץ על החוף" ומבוסס על יצירה שכתב הסופר והפילוסוף האיטלקי המרקסיסט פאביו "ביפו" ברארדי - מאנשי הרוח הנודעים של השמאל הקיצוני האיטלקי. בדברי ההסבר למיצג, שיועלה במשך שלושה ימים באנגלית ובאיטלקית, מסבירים יוצריו: "האירופאים בונים מחנות ריכוז על אדמתם ומשלמים לגאולייטרים (מושלי מחוזות ברייך הנאצי, א"ב) של טורקיה, לוב ומצרים כדי שיעשו עבורם את העבודה המלוכלכת על חופי הים התיכון, היכן שמלח החליף ציקלון בי. השמדה היא המילה המגדירה נכונה את התחושות וההתנהגות של עמי אירופה ואת פעולתן הפוליטית של ממשלות אירופה. במקום להתמודד עם האחריות ההיסטורית שלנו, אנחנו דוחים אנשים שמנסים לברוח מאומללות וממלחמות ולשחרר את עצמם מכבלי הקולוניזציה שלנו. אנחנו מטביעים מדי יום מספר עצום של ילדים, נשים וגברים".
בחודשים האחרונים חלה עלייה משמעותית במספר האנשים שחצו את הים התיכון מצפון אפריקה לאירופה. לפי נתונים של ארגונים בינלאומיים, רובם המוחלט של אנשים אלו הם מהגרי כלכלה לא חוקיים המגיעים ממדינות אפריקה שאינן נמצאות במצב מלחמה או מלחמת אזרחים. העברת המהגרים הללו לאירופה מתבצעת על ידי כנופיות של מבריחים וסוחרי אדם. מאז תחילת השנה טבעו במימי הים התיכון יותר מ־2000 בני אדם שניסו להגיע לאירופה בדרכים לא חוקיות.
בכירים בקהילה היהודית בגרמניה אומרים שהמיצג פוגע בזכרם של קורבנות השואה ועושה רלטיוויזציה של פשעי הנאצים. שרלוטה קנובלוך, ראשת הקהילה היהודית לשעבר וניצולת שואה, הגדירה את המיצג כ"גרוטסקי" ודרשה למנוע את העלאתו על הבימה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 22 אוגוסט 2017, 18:01

טאהש
מיזם חדש !
מכירת מי המקווה שטבלו בו את האדמו"ר זצ"ל בעת הטהרה
קבצים מצורפים
מי מקוה בטאהש.jpg
מי מקוה בטאהש.jpg (20.72 KiB) נצפה 15305 פעמים
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי לעבדך באמת » 22 אוגוסט 2017, 18:16

מיזם ישן מאוד, גם בחב"ד עשו את זה...
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!
סמל אישי של המשתמש
לעבדך באמת

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 23 אוגוסט 2017, 11:44

בוסניה והרצגובינה: אישה בת למעלה מ-80 נותנת שירות של 'ניקוי עיניים' באמצעות הלשון - וידיאו

השירות שמשגע את בוסניה והרצגובינה.
השירות אומנם נשמע מוזר, אך אישה כבת 80 נותנת שירות של ניקוי תעלות העין באמצעות לשונה הארוכה.
האישה, שנוהגת לעקר לשונה באמצעות אלכוהול, טרם הכנסת לשונה לעין, מספרת כי היכולות הייחודיות שלה גורמות לריפוי.
האישה מספרת כי דחפה את לשונה כבר ליותר מ5,000 זוגות עיניים.
השירות פופולרי מאוד במדינה וזמני ההמתנה לשירות ארוכים.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 25 אוגוסט 2017, 02:53

ולרי פליים-וילסון, סוכנת סי-איי-איי לשעבר, השיקה קמפיין מימון המונים כדי לגייס כסף לרכוש את חברת טוויטר (16.89 -0.41%) , ואז למחוק את חשבונו של דונלד טראמפ מהרשת החברתית החביבה עליו.

פליים-וילסון השיקה בשבוע שעבר קמפיין מימון ההמונים באתר Gofundme.com עם ציוץ שבו כתבה: "אם מנהלי טוויטר לא יסגרו את האלימות והשנאה של טראמפ, אז הדבר תלוי בנו". בעמוד הקמפיין נכתב כי הציוצים של טראמפ בטוויטר "מזיקים למדינה ומעמידים אנשים בסכנה".

שבעה ימים לאחר השקת הקמפיין גויסו יותר מ-40 אלף דולרים, מתוך היעד השאפתני של מיליארד דולר.

דוברת הבית הלבן, שרה האקבי סנדרס, מסרה בתגובה כי הסכום הנמוך שגויס מראה כי השימוש ש טראמפ בטוויטר מוצא חן בעיני העם האמריקאי.

"ניסיונה המגוחך לשלול את זכותו על פי התיקון הראשון לחוקת ארה"ב היא ההפרה הברורה וביטוי השנאה וחוסר הסבלנות היחיד במשוואה הזו", נאמר בהודעת הבית הלבן.

בעמוד הקמפיין באתר Gofundme כתבה פליים-וילסון כי היא מקווה לגייס סכום כסף שיספיק לרכישת נתח שליטה במניות טוויטר. אם לא יהיה די בסכום כדי לרכוש את השליטה, בכוונה לבחון אפשרויות אחרות לרכישת "נתח משמעותי" ממניות החברה ולקדם הצעה למחיקת חשבונו של טראמפ באסיפה השנתית של בעלי מניות טוויטר.

עם זאת, גם אם היא תצליח לגייס את סכום היעד של מיליארד דולר, זהו עדיין סכום נמוך בהרבה מהנדרש לרכוש את השליטה בחברה. ברמת המחירים הנוכחית של המניה, כדי לרכוש את השליטה בטוויטר ידרשו יותר משישה מיליארד דולר.

עם זאת, נתח בשווי מיליארד דולר היה הופך את פליים-וילסון לבעלת המניות הגדולה ביותר בחברה, והיה מעניק לה אפשרות להפעיל את השפעתה על הנהלת טוויטר.
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 27 אוגוסט 2017, 03:05

מודעה לא שגרתית באחד המקומונים בבני ברק - שתי אחיות מחפשות שתי מבוגרות שפגעו בהן בעבר - אחת מהן לאיציק מן ב'בחדרי': "התווכחנו עמן על מקום ישיבה באוטובוס לפני 13 שנה והמבוגרת אמרה בלהט הוויכוח - 'תהיה לך בעיה בשידוכים'. מאז אחותי לא התחתנה ולי אין ילדים כבר 8 שנים. אנחנו מחפשות אותן כדי לבקש את סליחתן".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 27 אוגוסט 2017, 07:43

דרך יצירתית לפתרון משברים: נהגת מצאה את רכבה על הגג

חברת נדל"ן בצפון מזרח סין החליטה ללמד נהגת סוררת שיעור שהיא לא תשכח.

נהגת מהעיר בנשי שבמחוז ליאונינג בסין, אשר יצאה עם רכבה מקומפלקס המסחר והמגורים בבוקר יום שלישי, נעצרה על ידי עובדי הביטחון במקום על מנת לגבות את התשלום עבור השהייה במקום.
הנהגת שלא הייתה מרוצה בלשון המעטה מהדרישה, החלה מתווכחת דקות ארוכות שבסופם החנתה את רכבה מחוץ למתחם החניה ובסמוך לעמדת הביטחון - תוך שהיא חוסמת את הכניסה לחניון ולמעשה מונעת כניסת לקוחות חדשים.
עובדי המקום דיווחו למנהלי משרדי חברת הנדל"ן המחזיקה בנכס וזו לאחר כשעתיים החליטה לשלם לגרר שילמד את הלקוחה הסוררת שיעור לחיים. כאשר הגיע הגרר ונשאל לאן עליו לגרור את הסדאן הלבנה, הורו לו בעלי המתחם להניח את הרכב על גג תחנת הבטחון ולהשאירו שם.
כאשר חזרה הלקוחה ההמומה ומצאה את רכבה על הגג, הלכה לתחנת המשטרה הסמוכה ואלה קראו לבעלי המתחם על מנת לישב את ההדורים ביניהם.
בעלי המתחם הזמינו שוב את הגרר שהוריד את הרכב מהגג. לנהגת ולרכב שלום.
לא נמסר האם חויבה לבסוף הנהגת על תשלומי החנייה שלא שילמה או האם חויבה עבור הגרר שהוזמן (פעמיים).

IMG_20170827_073829.png
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 27 אוגוסט 2017, 11:13

פאניקה ברחובות לונדון:מכת עכבישים

קור הרוח האנגלי המפורסם נתקל ביריב ראוי. מזג האוויר הגשום הביא להקדמת עונת העכבישים, בה היצורי המבהילים פולשים לבתים ברחבי הממלכה בנחילים.
מזג האוויר הגשום הביא את אזרחי בריטניה להתמודד בימים האחרונים עם נחילי עכבישים גדולים, המחפשים מקלט במקום חמים. מדי שנה מתחילה "עונת העכבישים" בספטמבר, אולם מזג האוויר הגשום הביא את עכבישי הענק לחפש מסתור בתוך הבתים כבר באוגוסט.
רבים מהתושבים העלו לרשתות החברתיות תמונות של עכבישים גדולים, שנמצאו במקומות שונים בתוך הבתים. "חשבתי שיש פורץ בבית כאשר האזעקה הופעלה. קפצתי מהמיטה ומצאתי קבוצת עכבישים גדולה שגרמה להפעלת האזעקה", סיפר אנדרו טיילור ממנצ'סטר. מומחים בריטים טענו כי מרבית העכבישים שפלשו לבתים אינם מסוכנים לבני אדם, ונושכים לעתים נדירות בלבד.
nintchdbpict000340493265.jpg
העכבישים מגיעים עד גודל של 25-30 ס"מ !
nintchdbpict000340493265.jpg (36.73 KiB) נצפה 14645 פעמים
huntsman.png
huntsman.png (1.36 MiB) נצפה 14645 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 27 אוגוסט 2017, 11:19

איפה 'עכביש' (הניק) שימסור תגובה בענין? אה...שכחתי שהוא כבר ז"ל..
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 28 אוגוסט 2017, 16:54

בשם התירוץ של התקינות הפוליטית או לא להרגיז את המוסלמים מעלילים על היהודים,

המשטרה הצרפתית מזהירה חקלאים מפני גנבת תרנגולות לקראת יום הכיפורים (מנהג כפרות)

המשטרה המקומית במחוז ליד פריז הזהירה חקלאים על סיכון מוגבר לגניבת כבשים ועופות לקראת חג הקורבן המוסלמי ויום הכיפורים היהודי בהתאמה.
האזהרה שהרגיזה את מנהיגי הקהילות המקומיות שחשו בה אפליה גזענית, הגיעה באמצעות מכתב של המשטרה המקומית במחוז החולש על מספר פרברים ממזרח לבירה הצרפתית.

המכתב מנחה לחקלאים "להיות ערניים ברמות הגבוהות ביותר" כי "אנשים משתי דתות אלו מקריבים 'קורבנות שאינם מורשים' של כבשים ועופות, בהתאמה."
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

כל פעם יש עוד צעדים שאירופה מתאבדת בעיניים פקוחות

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 29 אוגוסט 2017, 07:25

מנהיגים באיחוד האירופי: מעמד פליט לאפריקנים עוד לפני עזיבתם את מולדתם

מנהיגים מארבע מדינות באיחוד האירופי הגיעו להסכמה על מדיניות של היענות לבקשות מקלט של מבקשים בסיכון שעדיין נמצאים במדינותיהם באפריקה.

באחת התגובות הביאו את הדברים הבאים:
הנה עוד משהו הזוי
מלך ספרד השתתף באירוע זיכרון לחללי הפיגוע המחריד בברצלונה. הוא עומד ליד נערה מוסלמית דתייה. היחידה בקהל שמחייכת.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 29 אוגוסט 2017, 19:51

חלקים גדולים מאוד מהעיר יוסטון ומחוזות אחרים בטקסס נמצאים מתחת למים, בעקבות השיטפונות שיצרה הסערה "הארווי". התושבים והמחלצים שנאבקים במים הגואים ובגשם שלא מפסיק לרדת, מאוימים היום (שלישי) על ידי מכת טבע נוספת: איים של מאות אלפי נמלי אש שצפים במי השיטפונות, מנסים לעלות על הסירות ועל המקומות הגבוהים, ועוקצים בדרך מחלצים ותושבים שנלכדו במים.
"אי" צף של נמלי אש
2017-08-29-19-35-57--50121346.jpg
2017-08-29-19-35-57--50121346.jpg (11.1 KiB) נצפה 14277 פעמים

נמלי אש הם מין פולש באמריקה ה
צפונית, שפלש בעשרות השנים האחרונות מדרום אמריקה והקים מושבות גדולות בטקסס ובלואיזיאנה. לרוב, הם מתרחקות ממקומות מיושבים, ומקימות את הקינים שלהן בשטחים פתוחים ויערות, מה שמפריע לאיזון של עולם החי מסביב, אבל פחות לרוב האנשים בערים.
אלא שהשיטפונות הגואים בטקסס ובמיוחד באזור יוסטון הציפו גם את קיני נמלי האש, ואלה שורדות בדרך לא שגרתית: הן נצמדות זו לזו ויוצרות מעין "אי" מלאכותי המורכב מכ-100 אלף נמלי אש, כאשר האוויר שנכלא במרכז ה'אי' גורם לו לצוף. לפי ביולוגים, נמלי האש יכולות לשרוד על גבי "אי" כזה למעלה משבוע, עד שימצאו מקום יבש.

כמו בני האדם, גם נמלי האש מחפשות מקום יבש.
בחיפושם אחר מקום יבש הנמלים נצמדות גם לסירות של כוחות החילוץ, ומנסות לעלות גם למקומות הגבוהים והיבשים המועטים ביוסטון - אליהם נמלטים גם בני האדם. לאחר שמספר מחלצים נעקצו על ידי "איים" כאלה, הוציא שירות מזג האוויר הלאומי אזהרה למחלצים ולמחולצים לנסות ולהימנע מכל מגע עם האיים העוקצניים. "עקיצה או שתים של נמלת אש היא כואבת, אך אינה מסוכנת למעט אם קיימת רגישות (אלרגית) לארס", מסבירים הביולוגים. "עם זאת עקיצות ממאות או מאלפי נמלים שמרכיבות 'אי' כזה - עלולות לסכן חיים".
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 30 אוגוסט 2017, 12:18

עובד הצלה ב(שטפונות שיש ב)היוסטון מצא אותה צפה במים
IMG-20170830-WA0031.jpg
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 30 אוגוסט 2017, 20:15

קניה: חוק חדש יכניס משתמשים בשקיות ניילון לכלא

ייצור, מכירה ואפילו שימוש בשקיות ניילון הפכו לפשע שעונשו עד 4 שנות מאסר או 40 אלף דולר קנס בקניה.
החוק החדש, שנכנס לתוקף ביום שני, הופך את המדינה המזרח אפריקאית לקשוחה ביותר בתחום, ומאפשר למשטרה לתפוס אפילו מי שמשתמש בשקית. עם זאת, הודיע השר לאיכות הסביבה, המשטרה תתרכז באכיפה על היצרנים והמשווקים.
סוכנות רוייטרס מדווחת כי נדרשו שלושה נסיונות במשך כעשור על מנת להעביר את החוק, וכן כי קיימים חששות ביחס להשפעה על משרות ועבודות יצור, שכן קניה הינה יצרנית שקיות נילון עיקרית באזור.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 31 אוגוסט 2017, 09:57

כתב על יתוש "תמות" בטוויטר - וחשבונו נמחק

גולש מיפן כתב בחשבונו: "איך אתה מעז לעקוץ אותי. תמות". בטוויטר חסמו לו את החשבון לצמיתות: "החשבון שלך הוקפא מכיוון שהוא נוצל לשליחת הודעות הכוללות איומים"

אין ספק שאלימות ברשת היא תופעה שיש להילחם בה, ובטוויטר לוקחים את הנושא מאוד ברצינות וטורחים להרחיק מהרשת החברתית אנשים החשודים באיומי מוות - אפילו על יתושים.

באתר החדשות היפני SoraNews24 דווח כי משתמש בטוויטר במדינה האסייתית שיגר ציוץ נזעם לאחר שנעקץ על ידי יתוש, וכתב: "ממזר! איך אתה מעז לעקוץ אותי בזמן שאני סתם מנסה להירגע ולראות טלוויזיה? תמות! בעצם, אתה כבר מת".

הציוץ הזה גרר תגובה רשמית מטוויטר, שהודיעה לגולש שהחשבון שלו הוקפא לצמיתות ולא ניתן לשחזור. "תודה שהשתמשת בטוויטר", נכתב למשתמש היפני, לפי אתר החדשות במדינה. "החשבון שלך הוקפא מכיוון שהוא נוצל לשליחת הודעות הכוללות איומים. ציוצים שכוללים איומים אינם מורשים לפי תקנות השימוש באתר. לא ניתן יהיה להפעיל מחדש חשבון זה. תודה על ההבנה".

הגולש היפני לא בדיוק נרתע מההודעה מטוויטר, והחליט לפתוח יוזר חדש שבו הלין על הרשת החברתית. "החשבון שלי הוקפא לצמיתות לאחר שאמרתי שהרגתי יתושים... זו הפרה?" כתב בציוץ שבו תויגה השלוחה היפנית של טוויטר.

באתר Mashable הסבירו כי נושא הבריונות וההטרדות ברשת הוא בעיה ענקית עבור טוויטר, והרשת החברתית הכריזה לאחרונה כי היא "תנקוט צעדים" נגד חשבונות מטרידים "פי 10 יותר" מכפי שנהגה עד כה. טוויטר גם השיקה בשנה שעברה אלגוריתם שמטרתו לזהות התנהגות מטרידה, וזו כנראה הדרך שבה הציוצים של אותו משתמש יפני הדליקו נורה אדומה. המטרה היא לזהות אוטומטית ביטויים בעייתיים, ולדאבונו של המשתמש היפני – היו לו כמה כאלה ("ממזר", "תמות", "מת").
DIIMDYCUAAAVfwJ.jpg
DIIMDYCUAAAVfwJ.jpg (54.39 KiB) נצפה 13935 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 31 אוגוסט 2017, 19:41

יצחק הספרן כתב:כתב על יתוש "תמות" בטוויטר - וחשבונו נמחק

גולש מיפן כתב בחשבונו: "איך אתה מעז לעקוץ אותי. תמות". בטוויטר חסמו לו את החשבון לצמיתות: "החשבון שלך הוקפא מכיוון שהוא נוצל לשליחת הודעות הכוללות איומים"

אין ספק שאלימות ברשת היא תופעה שיש להילחם בה, ובטוויטר לוקחים את הנושא מאוד ברצינות וטורחים להרחיק מהרשת החברתית אנשים החשודים באיומי מוות - אפילו על יתושים.

באתר החדשות היפני SoraNews24 דווח כי משתמש בטוויטר במדינה האסייתית שיגר ציוץ נזעם לאחר שנעקץ על ידי יתוש, וכתב: "ממזר! איך אתה מעז לעקוץ אותי בזמן שאני סתם מנסה להירגע ולראות טלוויזיה? תמות! בעצם, אתה כבר מת".

הציוץ הזה גרר תגובה רשמית מטוויטר, שהודיעה לגולש שהחשבון שלו הוקפא לצמיתות ולא ניתן לשחזור. "תודה שהשתמשת בטוויטר", נכתב למשתמש היפני, לפי אתר החדשות במדינה. "החשבון שלך הוקפא מכיוון שהוא נוצל לשליחת הודעות הכוללות איומים. ציוצים שכוללים איומים אינם מורשים לפי תקנות השימוש באתר. לא ניתן יהיה להפעיל מחדש חשבון זה. תודה על ההבנה".

הגולש היפני לא בדיוק נרתע מההודעה מטוויטר, והחליט לפתוח יוזר חדש שבו הלין על הרשת החברתית. "החשבון שלי הוקפא לצמיתות לאחר שאמרתי שהרגתי יתושים... זו הפרה?" כתב בציוץ שבו תויגה השלוחה היפנית של טוויטר.

באתר Mashable הסבירו כי נושא הבריונות וההטרדות ברשת הוא בעיה ענקית עבור טוויטר, והרשת החברתית הכריזה לאחרונה כי היא "תנקוט צעדים" נגד חשבונות מטרידים "פי 10 יותר" מכפי שנהגה עד כה. טוויטר גם השיקה בשנה שעברה אלגוריתם שמטרתו לזהות התנהגות מטרידה, וזו כנראה הדרך שבה הציוצים של אותו משתמש יפני הדליקו נורה אדומה. המטרה היא לזהות אוטומטית ביטויים בעייתיים, ולדאבונו של המשתמש היפני – היו לו כמה כאלה ("ממזר", "תמות", "מת").
DIIMDYCUAAAVfwJ.jpg

ועל זה נאמר בהושע יג ב
"...וַיַּעֲשׂ֣וּ לָהֶם֩ מַסֵּכָ֨ה מִכַּסְפָּ֤ם כִּתְבוּנָם֙ עֲצַבִּ֔ים מַעֲשֵׂ֥ה חָרָשִׁ֖ים כֻּלֹּ֑ה לָהֶם֙ הֵ֣ם אֹמְרִ֔ים זֹבְחֵ֣י אָדָ֔ם עֲגָלִ֖ים יִשָּׁקֽוּן׃"

ואם כי כוונת הכתוב בנשיקת העגלים היא על דרך הע"ז שהיתה נפוצה בדורם

אנן לדידן אחר שביטלו חז"ל יצרא דע"ז,
הרי הדתות החדשות של שיוויון בין הדומם צומח חי מדבר היא הע"ז עליה התנבא הנביא דהלא דברי הנביא נצחיים ועומדים לעד
רחמנא יצילנו מאותם דעות כוזבות
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 01 ספטמבר 2017, 12:57

לחיילי קוריאה הצפונית נאמר שהמלחמה קרובה ושיגנבו אוכל''

אווירת המלחמה בעקבות המשבר הדיפלומטי החריף בין ארה"ב וקוריאה הצפונית רק גוברת. היום (חמישי) דווח באינדיפנדנט הבריטי כי לחיילי קוריאה הצפונית נאמר לגנוב אוכל כהכנות לקראת מלחמה. קציני צבא של הדיקטטורה המבודדת מעלימים עין ממקרי ביזה, ובמקרים מסוימים מעודדים אותה כאמצעי לשמור על כוחם - בגלל הקצבה קטנה מדי של מזון שהם מקבלים.
"קציני צבא מנחים את חייליהם, המותשים אחרי אימונים קשים, לגנוב תירס מהשדות ואומרים להם שהמלחמה קרובה", אמר מקור במחוז הצפוני המיאנג לדיילי NK, אתר חדשות מקוון במדינה הקומוניסטית הסגורה לעולם.

"הם אפילו מאיימים על החיילים שלהם, ואומרים להם: 'אם תסבלו מתת תזונה למרות האישור לאכול את התירס, תעמדו בפני קשיים", נכתב בדיווח.

מקור אחר ממחוז ריאנג-אנג סיפר: "חיילים שנושאים שקים גדולים של תירס לא מבושל נראים הרבה בשווקים. הם מוכרים את התירס לסוחרים במחירים זולים בעסקאות שנעשו מראש". בתגובה לכך, סיפר המקור, חקלאים הקימו עמדות שמירה בניסיון להגן על היבולים שלהם.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 02 ספטמבר 2017, 22:41

עוד מהליצנות הרפורמית
אנגליה-אדם הסובל משיתוק מוחין ''התגייר'' באמצעות שיחות בסקייפ(גיור ריפורמי)
קריסטופר פרקר, בן 27
הראביי הרפורמי:"אנחנו מתקדמים עם הזמנים המודרניים..."
59aaf78e3cec4838.jpg
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 03 ספטמבר 2017, 00:20

יצחק הספרן כתב:בוסניה והרצגובינה: אישה בת למעלה מ-80 נותנת שירות של 'ניקוי עיניים' באמצעות הלשון - וידיאו

השירות שמשגע את בוסניה והרצגובינה.
השירות אומנם נשמע מוזר, אך אישה כבת 80 נותנת שירות של ניקוי תעלות העין באמצעות לשונה הארוכה.
האישה, שנוהגת לעקר לשונה באמצעות אלכוהול, טרם הכנסת לשונה לעין, מספרת כי היכולות הייחודיות שלה גורמות לריפוי.
האישה מספרת כי דחפה את לשונה כבר ליותר מ5,000 זוגות עיניים.
השירות פופולרי מאוד במדינה וזמני ההמתנה לשירות ארוכים.

ירושלמי סוטה פ"א ה"ד מבואר שהרוק הוא תרופה למחלות עיניים
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 03 ספטמבר 2017, 06:38

טיסה בעמידה: חברת תעופה קולומביאנית רוצה להפעיל טיסות ללא מושבים

חברת התעופה הקולומביאנית ויוה-קולומביה שוקלת בימים אלו להוציא את כל המושבים ממטוסיה ולהציע ללקוחותיה לעמוד בטיסות, כך מפרסם העיתון הבריטי "האינדיפנדנט". המהלך אמור להוזיל את עלויות הטיסה, על ידי כך שיותר לקוחות יוכלו להיכנס בכל מטוס.

החברה מתחמה בתיירות פנים בקולומביה ומציעה בעיקר טיסות "לואו-קוסט" לתיירים ולקולומביאנים מן המעמדות הנמוכים. הטיסות ללא המושבים מיועדות להיות מופעלות ב-50 מטוסים חדשים שייכנסו בהדרגה לצי החברה החל מתחילת 2018.
"אנחנו מאוד מעוניינים בהורדת עלויות", אמר מנכ"ל החברה, וויליאם שאו, "יש אנשים שחוקרים את אפשרי לבצע את המהלך". הוא הוסיף: "למי אפכת אם אין לך מערכת בידור בטיסה של שעה? למי אפכת אם אתה לא מקבל בוטנים?". היוזמה להורדת מושבים אינה חדשה - בשנת 2010 חברת ריינאר האירית ביקשה לבצע מהלך דומה, בטענה שמטוס הוא בסך הכל סוג של אוטובוס. "במקרה של התרסקות, חגורת ביטחות לא תעזור לך", אמר אז מנכ"ל החברה.

עד כה, הרגלוציה הקשורה לטיסות לא אפשרה לבצע מהלך כזה. חגורות ביטחות אנכיות לא אושרו לשימוש באף מדינה. ייתכן מאוד שהדבר לא יאושר גם בקולומביה. קצין הבטיחות הקולומביאני אלפרדו בוסנגרה אמר בראיון לרדיו כי "אנשים צריכים לטוס כמו בני אדם".
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 03 ספטמבר 2017, 06:41

בתגובה לכתבה על נסיעה בעמידה הביא המגיב כתבה מלפני שנתיים מ-וואינט

נראה שהרעיון אינו חדש הנה כתבה מווינט מלפני שנתיים
59aa5e3a7d452ea5.jpg
59aa5e3a7d452ea5.jpg (89.94 KiB) נצפה 13374 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 03 ספטמבר 2017, 09:02

אלפסי בעולם
יוצא דופן: המסגד התוניסאי שמעוטר במגני דוד

בעיירה האנדאלוסית טסטור שבתוניס, מצוי מסגד יוצא דופן במיוחד, שעל קירותיו מתנוססים מגני דוד, ביטוי לשיתוף הפעולה המיוחד שהיה בעבר בין מוסלמים ליהודים באזור. צפו בתמונות (בעולם)
צילום: מאיר אלפסי | י"א באלול תשע"ז 02.09.17 21:27

בלבה של העיירה טסטור שבתוניס, מצוי מסגד יוצא דופן במיוחד שאת קירותיו מעטרים מגני דוד. התושבים המקומיים רואים במסגד הנדיר ביטוי לשיתוף הפעולה שהיה נהוג בעבר בין התושבים היהודים והמוסלמים באזור.

"שתי הדתות ידעו לחיות בהרמוניה ובשלום. הלוואי שהימים האלה ישובו" אמר יוסוף, מדריך טיולים מקומי, לצלם מאיר אלפסי שתיעד את המסגד.
onkb7254.jpg
vd06k38z.jpg
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 03 ספטמבר 2017, 13:35

4,000 טון חול בגובה 16.6 מטר: שיא גינס בבניית ארמון החול הגבוה בעולם

צוות של 19 פסלים מרחבי העולם התכנס לפני כחודש בעיר דיסבורג בגרמניה כדי לשבור את שיא גינס בבניית ארמון החול הגבוה בעולם. כמעט 4,000 טון חול נדרשו לבניית הפסל המרשים, שמתנשא לגובה של 16.68 מטר וכולל שחזורים מיניאטוריים של מקומות מפורסמים בעולם. בין האלמנטים שמתנוססים על מגדל החול: הספינקס הגדול של גיזה, גשר ריאלטו בוונציה ועוד.

נציג רשמי של ספר השיאים של גינס הגיע לאתר ביום שישי כדי לאשר את ההישג. ארמון החול הגבוה ביותר עד לזה הגרמני לא החזיק בכתר זמן רב. הוא נבנה בהודו בחודש פברואר והגיע ל-14.84 מטר.
צוות הפסלים הנוכחי ניסה להתמודד על התואר כבר בשנה שעברה, אך נכשל במשימה. כחלק מהליך הפקת הלקחים, החולף החול ששימש את הפסלים לחול עשוי גרגירים מובחרים וקטנים ביותר, שגודלם לא גדול יותר ממילימטר אחד.
"המבנה לא קרס בגלל שאיכות החול היתה טובה יותר מאשר בפעמים קודמות, מזג האוויר היה טוב והתכנון היה מצוין", אמרה הפסלית האוקראינית ג'ניה קולוט לסוכנות הידיעות רויטרס.

696613129.jpg
3555946215.jpg
73700104.jpg
1015554343.jpg
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 04 ספטמבר 2017, 19:16

הרבה שליטים הזויים יש בעולמינו.

נשיא צ'צ'ניה: יש להפציץ גרעינית את בורמה

נשיא צ'צ'ניה, רמזאן קדירוב, אומר כי בתגובה לפגיעה של שלטונות בורמה (מיאנמר) במיעוט המוסלמי שם, בתגובה לפעולות טרור של המיעוט (לטענת המשטר), הוא היה מפציץ את המדינה בנשק גרעיני.
הוא הוסיף כי לא יחשוש לצאת נגד העמדה הרשמית של רוסיה כנגד השטנים של בורמה, כדבריו.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 04 ספטמבר 2017, 22:22

יצחק הספרן כתב:בתגובה לכתבה על נסיעה בעמידה הביא המגיב כתבה מלפני שנתיים מ-וואינט

נראה שהרעיון אינו חדש הנה כתבה מווינט מלפני שנתיים
הקובץ המצורף 59aa5e3a7d452ea5.jpg לא זמין יותר.

אין מקום לרגליים במטוס? בקרוב אולי יהיה צפוף עוד יותר עם "כסאות אוכף"
חברה איטלקית מציגה בתערוכה בקליפורניה כיסאות למטוס הדומים לאוכף שיאפשרו לדחוס למטוס נוסעים רבים יותר. המנכ"ל: "בוקרים רוכבים שמונה שעות ביום על הסוסים ועדיין מרגישים בנוח על האוכף"

צפוף לכם במחלקת תיירים במטוס? עוד מעט יהיה לכם צפוף עוד יותר.חברה איטלקית עיצבה כיסא המזכיר אוכף ותופס מקום צר יותר. הוא הוצג השבוע בתערוכת עיצוב המטוסים שנערכה בלונג ביץ', קליפורניה.
המושב שנקרא סקיריידר (SkyRider), עוצב על ידי החברה האיטלקית Aviointeriors. הוא יאפשר כאמור לצמצם את הרווחים בין השורות ל-58.5 ס"מ בלבד ולהוסיף מושבים. כיום המרווחים במחלקות התיירים לרוב נעים בין 80-76 ס"מ.

המושב החדש. צפוף אבל זול
המושב עדיין לא אושר על ידי מינהל התעופה האמריקאי, ומומחים בתעשייה מעריכים שמכשולי רגולציה הן אחת הסיבות לכך שמושב מסוג זה קרוב לוודאי שלא יאומץ על ידי חברות התעופה האמריקאיות. נוחות הנוסעים מהווה מכשול גדול נוסף.
"המושב עוצב ותוכנן כך שיאפשר להפחית אף יותר את מחיר כרטיסי הטיסה תוך כדי שמירה על רווחיות", נכתב באתר החברה האיטלקית. כמו כן, מציינת החברה כי המושב תוכנן עבור טיסות קצרות, והחברה משווה את הישיבה לזו של קטנועים או רכיבה על סוסים. "לטיסות שאורכות בין שעה לשלוש שעות זה יהיה מושב נוח", אמר מנכ"ל Aviointeriors, דומיניק מנונד. "בוקרים רוכבים שמונה שעות ביום על הסוסים ועדיין מרגישים בנוח על האוכף".
BlurImage_4-9-2017-10-20-1.jpg
BlurImage_4-9-2017-10-20-1.jpg (38.96 KiB) נצפה 12987 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 05 ספטמבר 2017, 15:27

בריטניה: חקירה מנהלתית נגד סטודנט שלגלג על דעא''ש כי ''סיכן סטודנטים בני מיעוט''

אוניברסיטת אדינבורו בבריטניה פתחה בבדיקה נגד רובי טרוורס בחשד שביצע "פשע שנאה" - זאת, למרות שלא נפתחה חקירה על ידי המשטרה.
הסטודנט למשפטים בן ה-21 כתב פוסט בפייסבוק לאחר שמטוסי ארה"ב תקפו מעוז של דעא"ש באפגניסטן באפריל השנה. "אני שמח שהבאנו את הברברים האלה צעד אחד קרוב יותר לקבל את ... שלהם", כתב טרוורס בפייסבוק.
סטודנטית להיסטוריה התלוננה נגד טרוורס בעקבות הפוסט הזה והאשימה אותו ב"איסלמופוביה גסה". הסטודנטית, אסמה אלמן, אף כתבה בתלונתה ש"הוא שם סטודנטים בני מיעוטים בסיכון ובמצב של פניקה".
בשיחה לטיימס, אמר טרוורס שהתלונה של אלמן היא נקמה בו כי הוא בעבר הצביע על כך שהיא קראה לאדם שחור "זבל", בעודה מנהיגה של קבוצת סטודנטים בני מיעוט אתני.
טרוורס, שבעבר הואשם בהתנהגות שאינה הולמת בנושאים מגדריים, כתב בפייסבוק: "אני חושש ששתקתי יותר מדי, בהינתן שאני מואשם באיסלמופוביה כי לגלגתי על דאע"ש, ואני נחקר על חשד כזה על ידי האוניברסיטה שלי. לטענתם, לגלוג על דעא"ש גרם לסטודנטים בני מיעוט להרגיש "מאוימים" ו"בלתי בטוחים" - כך לפי התלונה חסרת הרסן. עירבתי ייעוץ משפטי לבטל את השטויות האלו. תאחלו לי הצלחה".
דובר האוניברסיטה אישר כי "תלונות בגין התנהגות לא ראויה התקבלו נגד מר טרוורס, והן נחקרות." הדובר הוסיף ומסר: "אנו מחויבים לאווירה בה כל באי האוניברסיטה מכבדים אחד השני וקוד ההתנהגות שלנו מכתיב קווים ברורים להתנהגות מצופה."
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 05 ספטמבר 2017, 15:39

סגירת מעגל: הרופא דאג למטופלים גם לאחר מותו

ד"ר מיכאל גלבוע שטיפל באלפי אנשים בבית החולים רמב''ם, נפטר בגיל 72 וביקש לתרום את קרניות עיניו לשני מטופלים.
עדו בן פורת , י"ד באלול תשע"ז 05/09/17 11:48

ד"ר גלבוע במהלך עבודתו בבית החוליםצילום: פיוטר פליטר
במשך עשרות שנים טיפל ד"ר מיכאל גלבוע, רופא עיניים בכיר, באלפי מטופלים בבית החולים רמב''ם בחיפה.
לפני כמה ימים נפטר גלבוע בבית החולים, וגם לאחר מותו המשיך לדאוג לבריאות המטופלים כאשר ביקש לתרום את קרניות עיניו.
השתלת שתי הקרניות בוצעה אף היא ברמב"ם, בשני מטופלים אשר סבלו ממחלות עיניים שהעמידו את ראייתם בסכנה.
ד"ר גלבוע, בן 72 במותו, היה מוותיקי רופאי העיניים בחיפה ושימש עד לפרישתו לגמלאות כמנהל היחידה לאוקולופלסטיקה במחלקת עיניים – תחום התמחות שמשלב בין רפואת עיניים וכירורגיה פלסטית וכולל גם טיפול בנזקים לעצמות ארובת העין.
חברו למחלקה, פרופ' משנה קליני יצחק בירן, אמר כי "לאחר שהציל את מאור עיניהם של מטופלים רבים מספור במהלך עבודתו כרופא עיניים במשך למעלה מ-40 שנה, דאג ד"ר גלבוע להמשיך ולהציל את מאור עיניהם של הנזקקים לכך גם לאחר מותו".
"אנו מצדיעים לאצילות הנפש של מי שהיה מחויב להצלת מאור עיניהם של הזקוקים לכך תמיד וללא גבול. במותו, כמו בחייו, הייתה ידו שלוחה תמיד כדי לתת ולא כדי לקחת", הוסיף פרופ' בירן.
ד"ר גלבוע החל להתמחות ברפואת עיניים ברמב"ם בשנות ה-60 ועבד גם בבתי חולים אחרים בצפון – בפוריה, בצפת ובנהריה. בסוף שנות ה- 80 שב לרמב"ם לנהל את היחידה לאוקולופלסטיקה ולעבוד כרופא בכיר במסגרת מחלקת העיניים של ביה"ח.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 05 ספטמבר 2017, 15:46

אני לא חושב שההודעה האחורנה - המהללת ומשבחת דבר שנעשה בניגוד גמור להלכה ובבזיון המת - מקומה כאן.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 06 ספטמבר 2017, 11:41

גאליציינער כתב:אני לא חושב שההודעה האחורנה - המהללת ומשבחת דבר שנעשה בניגוד גמור להלכה ובבזיון המת - מקומה כאן.

לידיעתך השתלת קרנית זה לא בזיון המת ולא בניגוד להלכה,
אלא להיפך,
אז פעם הבאה תבדוק לפני שתגיב.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 06 ספטמבר 2017, 11:43

מיליונר ישראלי ניסה לפתוח חשבון ונזרק מהסניף

הפוסט המקורי של זהר לבקוביץ:
תנחשו איפה אני? נכון. שוב פה. מה לעשות, אוהב את הקיץ בישראל.
וגם צריך להתארגן לזה שאני חוזר. בכל אופן אני בבנק. צריך לפתוח חשבון. כיף. בחרתי בקפידה את הבנק ואת הסניף הנכון. יש להם ויפי חינם וגם יש לידם סניף של ארקפה. מה עוד צריך מבנק? בשביל שלא יצא שאני משמיץ חייב להגיד שזה אחד מהשלושה הגדולים וזה לא לאומי. גם לא דיסקונט.
יושב מול הפקידה. מתחיל לדבר. ההיא מקבלת שיחה לסלולרי שלה. עונה. לא שזה מענייני, אבל שיחה עם חבר שלה. משהו על מה הם יעשו בערב. כלום דרמטי. לא רוצה להיות קוץ, אבל אני עדיין יושב מולה. הייתי מבין אם היא היתה עונה לטלפון ופתאום מתחילה לבכות ולמלמל ״אבא מת. אוי, אבא מת״. אני לא חסר רגישות. במקרה כזה הייתי נותן לה כמה דקות. אבל זה לא המקרה. מציע בנימוס שאולי כדאי שהיא תמשיך את השיחה בזמן אחר, כל זמן אחר, רק שיהיה זמן שאני לא חלק ממנו.
כלומר, מתחילים ברגל ימין.
אומר לה אני צריך חשבון. אומרת לי: איזה? אומר לה פשוט כזה, לשים כמה שקלים, שיהיה לשלם לכמה דברים בסיסיים. אומרת לי: כמה אתה מפקיד?
במקרה בדיוק יש לי 3,000 על איזה אייפד שהבאתי לחברים בארץ.
אומר לה: אין לי הרבה. יש לי 3000. קבלתי על איזו הובלה שעשיתי.
ההיא מסתכלת עלי כמו שמסתכלים על האדים שעולים מהקקי של הסוס. שקוף.
אומרת: איפה אתה עובד?
אומר: לא עובד, כבר כמה שנים שלא עובד.
אומרת: אה, ומה המקצוע כשאתה כן עובד?
לא יודע מה להגיד. מה המקצוע שלי? חושב לרגע, בעיקר אני מבין בסייבר. אומר לה: אבטחה, שמירה, לא משהו רציני.
כמה קור פתאום נושב לעברי.
אומרת לי: וואלה, איך נפלת עלי. אולי תבדוק פה ממול בסניף של בנק דיסקונט? יש להם מבצעים לכמוך.
אומר לה: אולי בכל זאת?
אומרת: אם תתעקש אני אפתח לך, אבל עזוב אותך. לך לדיסקונט.
זהו, יש לי חשבון בבנק דיסקונט.
ואם יש פה מישהו מאחד משלושת הבנקים הגדולים, שהוא לא לאומי ולא דיסקונט, סורי, אני חייב:
"Big mistake. Big. Huge"
מתבקש לא?

כתבה של מאקו:
יזם וסטארטאפיסט מצליח הגיע לבנק עם סכום כסף, שלא היה נראה לפקידה מספיק יוקרתי. בתגובה, היא המליצה לו לגשת לסניף מתחרה, שמציע תנאים ל"אנשים כמוהו". הלקוח קיבל את המלצתה ובפוסט שפרסם בפייסבוק, שיתף את הגולשים באירוע. מאז, הנהלת הבנק לא מפסיקה להתקשר אליו ובראיון ל"חי בלילה", הוא מספר מה ענה להם.

זוהר לבקוביץ', יזם וסטארטאפיסט מצליח, עשה את אחד האקזיטים הגדולים בישראל, כשמכר חברה בבעלותו במעל למיליארד שקל. השבוע, הוא חזר לארץ לאחר תקופה בחו"ל ורצה לפתוח חשבון בנק עם הכסף שהיה ברשותו באותו רגע. מדובר על סכום של כ- 3,000 שקלים, סכום, שהוביל לכך שפקידת אותו סניף פשוט "נפנפה" את הלקוח העמיד.
בראיון ל"חי בלילה", הוא סיפר על יחס מזלזל, שנציגת הבנק הגדילה לעשות והמליצה לו לפנות למתחרים. "הפקידה שאלה שאלות, אמרתי לה שמדובר בחשבון פשוט וזה לא מצא חן בעיניה", שחזר לבקוביץ' את האירועים, "תוך כמה דקות היא המליצה לי לגשת לסניף של בנק אחר".
היזם והסטארטאפיסט סיפר שלאכזבתו, התרשם כי לא לכל האנשים מגיע אותו היחס מבחינת פקידת הבנק, שלא שיערה מי עומד מולה. "יכולתי להגיד לה שתעשה גוגל או להוציא אשראי אבל זה לא הקטע שלי. לא רוצים אותי כבן אדם, אני לא רוצה אותם כבנקאים", הוא הסביר מדוע לא הציג את עצמו. "הפקידה אמרה שאצל הבנק האחר יש תנאים טובים ל"אנשים כמוני". מאז שהעליתי פוסט בנושא בפייסבוק, כל הנהלת הבנק מתקשרת אליי בלי הפסקה, אבל אין לי שום עניין איתם. אני רק חושב שמחובתם לתת לכולנו יחס כבני אדם. לאחר מכן כל אחד יקבל כבר תנאים שונים, אבל זה דבר אחר", סיכם לבקוביץ'.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 07 ספטמבר 2017, 05:48

מטורף: טיסה ממיאמי לאטלנטה מחר 6,389$. מה לא מוכנים לעשות בשביל לברוח מהסופה
59b06dd016c2cd5d1.jpg
59b06dd016c2cd5d1.jpg (158.33 KiB) נצפה 12435 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

דוגמית לכוונה כשישראל יורדים, הם יורדים עד לתהום

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 07 ספטמבר 2017, 16:16

ולא רק בערכים יהודיים אלא גם בערכים של המדינה\ציוניים,

דף הפייסבוק של אראל מרגלית מופיע אייקון פלסטיני בקישור לדף הכנסת

זה כמובן לא קשור לאראל מרגלית אישית אבל באזור בו מופיע פרטים לגביו ישנו קישור למקום העבודה - הכנסת וכשעומדים על הלינק לדף של הכנסת (במחשב רגיל) מופיע אייקון שכנראה לא אמור להופיע שם של אל-אקצא. לחיצה על הלינק אכן מובילה לדף הכנסת. באפליקציית המובייל באייפון לחיצה מובילה לרשימת העובדים בכנסת עם אותו אייקון בפינה למעלה. לחיצה עליו מגדילה אותו.
59b111703cf0c1431.jpg
59b111703cf0c1431.jpg (176.92 KiB) נצפה 12353 פעמים
59b11485661610841.jpg
59b11485661610841.jpg (82.57 KiB) נצפה 12353 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 07 ספטמבר 2017, 22:21

במחלקה הכירורגית בבית־החולים זיו בצפת שיפשפו אתמול עיניים, כאשר מולם ניצב צעיר בן 21 מהכפר ראמה בגליל שעמד לעבור ניתוח קל בידו וכשנשאל לשמו ענה: בנימין נתניהו, וליתר ביטחון הציג בפני הצוות תעודת זהות

נתניהו, ששם משפחתו נקולא, סיפר כי החברים והמשפחה קוראים לו "ביבי", והוסיף: "השם הזה עושה לי קצת בלגן. אף אחד לא מאמין לשם שלי, כולם אומרים לי 'אתה צוחק עלינו'. מבקשים לראות תעודת זהות. סבא שלי איש ליכוד, אבא שלי איש ליכוד, וגם אני מצביע ליכוד", סיפר נתניהו, המתקשה לשאת את שמו של ראש הממשלה בעיקר כשהוא מסתובב בקרב בני מיעוטים.

"כילד הציקו לי בגלל השם, וזה לא מפסיק עד היום. אני נהג משאית ומוביל חומרי ניקיון, בעיקר באזור המשולש, ושם בכלל קוראים לי 'בוגד'. עד שיום אחד נמאס לי וחשבתי להחליף את השם, ממש כעסתי. שאלתי את אבא שלי 'למה עשית לי את זה? למה נתת לי את השם הזה?' ואבא תמיד אמר: "זה שם טוב. אנחנו ליכודניקים".

ווחיד האב חד־משמעי: "אני בן 53, שירתתי בלבנון כלוחם שריון, ואנחנו הכי ישראלים שיש. ספגתי מספיק בגלל השם של הבן שלי, גם מצד המוסלמים וגם מצד בני עדתי, הנוצרים, אבל אני לא אחליף את שמו של הבן שלי בשום
קבצים מצורפים
WhatsApp Image 2017-09-06 at 11.07.57.jpeg
WhatsApp Image 2017-09-06 at 11.07.57.jpeg (69.19 KiB) נצפה 12280 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 08 ספטמבר 2017, 12:07

משבר פוליטי מוזר מאיים על יציבות ממשלת אוסטרליה ומייצר משבר מדיני עם ניו זילנד

תמצית (נכתב ע״י Alon Navon): משבר פוליטי מוזר מאיים על יציבות ממשלת אוסטרליה, ומייצר משבר מדיני נדיר בינה לבין שכנתה הקרובה ניו זילנד.
*
באוסטרליה, בדומה לישראל, אוסרת החוקה על חברי פרלמנט להחזיק באזרחות כפולה. במשך שנים היה זה סעיף עלום וכמעט נשכח בחוקה, אלא שבחודש יוני נזכר בו עורך דין פרטי שהחליט מיוזמתו לפנות למשרד הפנים הניו זילנדי בבקשה לברר האם שני סנאטורים ילידי ניו זילנד אכן ויתרו בפועל על אזרחותם. התברר שאחד מהם עודנו אזרח ניו זילנד ואינו כשיר לכהן. בתוך כמה ימים חשפה סנאטורית נוספת, שהיגרה מקנדה כתינוקת, שגם לה אזרחות כפולה.
בשלב זה נפרץ הסכר, ועיתונאים החלו לחקור את אזרחותם של חברי פרלמנט רבים ממוצא זר, וגרמו לפסילתם של עוד ועוד מחוקקים. השר למשאבי טבע אף נאלץ להתפטר לאחר שנחשף שאמו השיגה עבורו אזרחות איטלקית בלא ידיעתו.
השיא הגיע כתוצאה מפנייה של עוזר פרלמנטרי ממפלגת הלייבור האוסטרלית לחבר פרלמנט מהלייבור הניו זילנדי בבקשה שיעלה שאילתא בקשר למעמדם של ילדים שנולדו להורים ניו זילנדים שהיגרו למדינות אחרות. לשאילתא הייתה מטרה ברורה - ובתוך שעות כינס סגן ראש ממשלת אוסטרליה ברנבי ג'ויס מסיבת עיתונאים והתוודה שיש לו אזרחות ניו זילנדית, כתוצאה מכך שאביו נולד שם לפני שהיגר לאוסטרליה ב-1947! אלא שלאור הרוב המינימלי של הממשלה, התפטרות או פסילה של ג'ויס משמעה נפילת הממשלה. בתגובה לאירועים האשימה שרת החוץ האוסטרלית את הלייבור האוסטרלי והניו זילנדי בקונספירציה משותפת, וזאת רק חודש לפני הבחירות בניו זילנד בהן מובילה הלייבור בסקרים.
בנוסף למשבר הדיפלומטי הנדיר בין החברות הקרובות, הפסילה האפשרית של חברי הפרלמנט מציפה בעיות נוספות - מה בדבר הצבעות צמודות שהוכרעו בקולותיהם? בינתיים הפרלמנט משותק, שכן החברים שכשירותם בספק לא משתתפים בהצבעות עד הבהרת מעמדם, וכל הסוגייה ממתינה לבית המשפט העליון, שייאלץ להכריע גם במחיר מיטוט ממשלתו של טורנבול.
כללי האזרחות הנוקשים של אוסטרליה נכתבו בסוף המאה ה-19, וסעיף האזרחות הכפולה נתפש תמיד כאנכרוניזם לא מזיק. עתה כשהוא גורם לשיתוק הפרלמנט, משבר דיפלומטי עם ניו זילנד ומאיים למוטט את הממשלה, האנכרוניזם נראה מזיק למדי.
*
הערה: בתקופה האחרונה אנחנו מפרסמים פחות בעברית לאור מכירת המטבע הקרבה ובאה (פרטים בקישור בתגובות). מצפים לחזור לפעילות מלאה ואף מעבר לכך בעוד מספר שבועות.
המכירה המוקדמת של המטבע בעיצומה! מי שמעוניין לקנות SnipCoin מוזמן לפנות אלינו בהודעה פרטית.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 12 ספטמבר 2017, 00:57

יצחק הספרן כתב:משבר פוליטי מוזר מאיים על יציבות ממשלת אוסטרליה ומייצר משבר מדיני עם ניו זילנד

תמצית (נכתב ע״י Alon Navon): משבר פוליטי מוזר מאיים על יציבות ממשלת אוסטרליה, ומייצר משבר מדיני נדיר בינה לבין שכנתה הקרובה ניו זילנד.
*
באוסטרליה, בדומה לישראל, אוסרת החוקה על חברי פרלמנט להחזיק באזרחות כפולה. במשך שנים היה זה סעיף עלום וכמעט נשכח בחוקה, אלא שבחודש יוני נזכר בו עורך דין פרטי שהחליט מיוזמתו לפנות למשרד הפנים הניו זילנדי בבקשה לברר האם שני סנאטורים ילידי ניו זילנד אכן ויתרו בפועל על אזרחותם. התברר שאחד מהם עודנו אזרח ניו זילנד ואינו כשיר לכהן. בתוך כמה ימים חשפה סנאטורית נוספת, שהיגרה מקנדה כתינוקת, שגם לה אזרחות כפולה.
בשלב זה נפרץ הסכר, ועיתונאים החלו לחקור את אזרחותם של חברי פרלמנט רבים ממוצא זר, וגרמו לפסילתם של עוד ועוד מחוקקים. השר למשאבי טבע אף נאלץ להתפטר לאחר שנחשף שאמו השיגה עבורו אזרחות איטלקית בלא ידיעתו.
השיא הגיע כתוצאה מפנייה של עוזר פרלמנטרי ממפלגת הלייבור האוסטרלית לחבר פרלמנט מהלייבור הניו זילנדי בבקשה שיעלה שאילתא בקשר למעמדם של ילדים שנולדו להורים ניו זילנדים שהיגרו למדינות אחרות. לשאילתא הייתה מטרה ברורה - ובתוך שעות כינס סגן ראש ממשלת אוסטרליה ברנבי ג'ויס מסיבת עיתונאים והתוודה שיש לו אזרחות ניו זילנדית, כתוצאה מכך שאביו נולד שם לפני שהיגר לאוסטרליה ב-1947! אלא שלאור הרוב המינימלי של הממשלה, התפטרות או פסילה של ג'ויס משמעה נפילת הממשלה. בתגובה לאירועים האשימה שרת החוץ האוסטרלית את הלייבור האוסטרלי והניו זילנדי בקונספירציה משותפת, וזאת רק חודש לפני הבחירות בניו זילנד בהן מובילה הלייבור בסקרים.
בנוסף למשבר הדיפלומטי הנדיר בין החברות הקרובות, הפסילה האפשרית של חברי הפרלמנט מציפה בעיות נוספות - מה בדבר הצבעות צמודות שהוכרעו בקולותיהם? בינתיים הפרלמנט משותק, שכן החברים שכשירותם בספק לא משתתפים בהצבעות עד הבהרת מעמדם, וכל הסוגייה ממתינה לבית המשפט העליון, שייאלץ להכריע גם במחיר מיטוט ממשלתו של טורנבול.
כללי האזרחות הנוקשים של אוסטרליה נכתבו בסוף המאה ה-19, וסעיף האזרחות הכפולה נתפש תמיד כאנכרוניזם לא מזיק. עתה כשהוא גורם לשיתוק הפרלמנט, משבר דיפלומטי עם ניו זילנד ומאיים למוטט את הממשלה, האנכרוניזם נראה מזיק למדי.
*

הערה: בתקופה האחרונה אנחנו מפרסמים פחות בעברית לאור מכירת המטבע הקרבה ובאה (פרטים בקישור בתגובות). מצפים לחזור לפעילות מלאה ואף מעבר לכך בעוד מספר שבועות.
המכירה המוקדמת של המטבע בעיצומה! מי שמעוניין לקנות SnipCoin מוזמן לפנות אלינו בהודעה פרטית.

מה זה??
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 12 ספטמבר 2017, 13:19

מאנקי.jpg
מאנקי.jpg (76.45 KiB) נצפה 11425 פעמים
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 12 ספטמבר 2017, 20:03

בג''צ דחה עתירה לחלוקת אחריות על מסרים דתיים

בג"ץ דחה עתירה של אדם שביקש כי ידון במסרים שיש לו מבורא עולם כדי לחלוק את האחריות הכבדה שעל כתפיו.
בג"ץ: אין עילה להתערבות שיפוטית.
2017912_16134116459_jpg.jpg
2017912_16134116459_jpg.jpg (44 KiB) נצפה 11337 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 12 ספטמבר 2017, 20:05

להבדיל אלף אלפי ורבוא רבבן הבדלות
הרה"ק מבארדיטשוב כן התיישב לכזה דין תורה.......................
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

עוד דוגמה להזיות של כיבוד האחר והשונה פרי הזיית ה"שוויון"

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 13 ספטמבר 2017, 10:16

בריטניה: מורים 'מפחדים' ללמד על פיגועי ספטמבר 11 מחשש לפגיעה ברגשות מוסלמים

דיווחים על חששות של מורים ללמד על הפיגועים ב-11 ספטמבר 2001 בארה"ב, התקבלו מבתי ספר ברחבי הממלכה המאוחדת. הדיווחים התקבלו לקראת יום השנה ה-16 לפיגועים הנוראיים בהם נרצחו כשלושת אלפים בני אדם, בהם לא פחות מ-67 אזרחים בריטים.
אחדים מהם ציינו שהם חוששים שלימוד הנושא יתקבל כפגיעה בתלמידים מוסלמים. אחרים ציינו שהם חוששים מתגובה חריפה של הורים מוסלמים.
מורים מסוימים - במיוחד בבתי ספר בהם יש מספר תלמידים מוסלמים גבוה - אף מתחמקים מלהעלות בכיתה את הנושא אותו הם רואים כ"שנוי במחלוקת", נאמר.
סמנכ"ל באחד האיגודים של בתי הספר בממלכה, שאף שימש כיועץ למשרד החינוך הבריטי בנוגע למאבק בקיצוניות במוסדות חינוך, הודה שיש חשש כזה אצל מורים, אך הוא סבור שאין לחשש הזה שום בסיס. " מבוסס על סטריאוטיפים של קהילה בניגוד למציאות. מדובר בהנחה שגויה", אמר.
בכיר אחר במערכת החינוך, שעומד בראש איגוד שמספק חומרי לימוד ל-55 בתי ספר בממלכה, אמר שיש מורים שמרגישים "חוסר נוחות" להנציח את זיכרון הפיגועים. "מורים חוששים שהם יואשמו על ידי תלמידיהם ב"איסלמופוביה" אם ינסו ללמד את הנושא", הוא אמר. "יש ילדים שאומרים למוריהם "אתה תוקף מוסלמים, אתה תוקף את הדת שלנו", ודברים מן הסוג הזה", הוא הוסיף.
שר החינוך הבריטי התייחס אף הוא לנושא ובין היתר אמר ש"אני יכול להבין למה זה לא קל, אך אנו צריכים ללכת על זה".
מייסד הארגון "מאז 9/11" בהתייחסו לדיווחים אמר ש"מספר מועט של מורים, במיוחד בערים הגדולות חוששים שנושא ספטמבר 11 הוא "שנוי במחלוקת", אך הרוב המכריע של המורים בבתי הספר העל-יסודיים מעוניינים ללמד את זה לתלמידיהם".
בכיר אחר במערכת החינוך אמר ש"אינו מאמין שמורים "רגישים" ללימוד הנושא", ולדעתו סביר יותר שהם רוצים להיות זהירים כי הם חוששים מ"הגזמות יתר" של טרור.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 13 ספטמבר 2017, 18:33

נתפס אדם כשבתא המטען של רכבו נתפסו ב2 שקיות אשפה
26 מיליון יורו במזומן!!
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 14 ספטמבר 2017, 01:42

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:נתפס אדם כשבתא המטען של רכבו נתפסו ב2 שקיות אשפה
26 מיליון יורו במזומן!!

חשד: ישראלי ניסה להבריח לאוסטריה 26 מיליון אירו

האיש, בן 47, נעצר במעבר הגבול בין הונגריה לאוסטריה בחשד שניסה להבריח בתא המטען שלו 26 מיליון אירו בשטרות דחוסים בשני שקי אשפה שחורים. הוא סירב להצהיר מה מקור הכסף ונשלח למעצר.

26 מיליון אירו במזומן בשני שקי אשפה שחורים.זה מה שאיתרו לפני כמה ימים שני שוטרים אוסטרים, בבדיקה שגרתית של תא מטען ברכב, שבו נהג ישראלי, בן 47, שעבר את הגבול מהונגריה לאוסטריה.

האיש נעצר לבדיקה שגרתית ליד העיירה ניקלסדורף והתבקש להציג את המסמכים שלו ולפתוח את תא המטען שלו. בבדיקה מצאו השוטרים שני שקי זבל שחורים שבתוכם סכום כסף גדול מאוד במזומן, כולו בשטרות של 500 אירו, ובסך הכל 26 מיליון אירו שהם כ-110 מיליון שקל.

הנהג הועבר לחקירת משטרה אך סירב לגלות מה מקור הכסף, וטען שלא עשה שום דבר לא חוקי. עורך דינו אמר שאי אפשר להחזיק את הלקוח שלו במעצר יותר מ-24 שעות והכסף יוחזק בידי המשטרה עד אשר הרשויות יחליטו על גובה הקנס שיוטל עליו, מאחר שלא הצהיר על סכום הכסף שהכניס לתוך אוסטריה.

באיחוד האירופי הסכום המקסימלי שלא צריך להצהיר עליו, כזה שניתן לקחת בטיסה או בחציית גבול עומד על 10,000 אירו או 10,986 דולר אמריקני.

לא ברור אם הרשויות יחליטו להסתפק בקנס או להגיש נגד האיש כתב אישום על הברחת כסף. ממשרד החוץ נמסר כי "הקונסול בווינה ראה דיווח על המקרה בתקשורת האוסטרית, אך עד כה לא התקבלה בשגרירות הודעה רשמית מהרשויות והנושא נמצא בבדיקה של הקונסול".
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 14 ספטמבר 2017, 16:56

נדיר: ג׳ירף לבן נצפה ותועד בשמורה בקניה, אפריקה (תמונות וידאו בפנים)

נדיר: ג׳ירף לבן נצפה ותועד בשמורה במחוז גריסה בקניה, אפריקה
השם הלועזי של של הג׳ירף הייחודי הוא ״camelopardalis" המורכב משני שמות - camel ו-leopard במקור נחשב הכלאה בין שני המינים עם הזמן נודע שזה לא נכון.
59ba249915bc1a1f1.jpg
59ba249915bc1a1f1.jpg (133.46 KiB) נצפה 10857 פעמים
59ba248b152cd7ad1.jpg
59ba248b152cd7ad1.jpg (144.28 KiB) נצפה 10857 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 14 ספטמבר 2017, 17:02

נזק מוחי וקירות בלתי נראים: תעלומת ''המתקפה האקוסטית'' בקובה מסתבכת

פרטים חדשים לגבי "המתקפה האקוסטית" על דיפלומטים אמריקניים בקובה הגיעו לידי סוכנות הידיעות AP, מהם ניתן להבין מדוע התעלומה עוד לא הגיעה לפתרון.
בחודש שעבר החזירה ארצות הברית חלק מהדיפלומטים בהוואנה בטענה שנפגעו מנשק כלשהו שגרם להם לאיבוד שמיעה. כעת נודע כי 21 הדיפלומטים סובלים מסימפטומים רבים ומגוונים. כמו כן התגלה כי גם דיפלומטים מקנדה נפגעו, מדינה שהחזיקה יחסים חמים עם קובה במשך שנים.

בתחילה סברו שהקובנים תקפו בעזרת נשק אקוסטי, אולם הסימפטומים הנוספים שהתגלו לא מתאימים לנשק כזה. מה שהותיר את ה-FBI, משרד החוץ האמריקני וסוכנויות הביון של ארה"ב מבולבלים. גם המניע לפגיעה לא ברור לחלוטין בשל העובדה ש-10 בתי דיפלומטיים קנדיים נפגעו גם הם.

חוקי האקוסטיקה מחייבים שתקיפה ע"י שידור קולי תיעשה בעזרת מתקן גדול שקשה יהיה להסתיר, עודה שלא מסתדרת עם הממצאים בשטח. כמו כן שום מתקן כזה לא יכול להסביר את מרחב התופעות הפיזיולוגיות שנחוו.

עוד התגלה כי חלק מהמקרים היו מוגבלים לחדרים מסוימים ואפילו לחלקים בתוך החדר. במקרה אחד, אמריקני קפץ ממיטתו בחדר מלון בהוואנה בגלל רעש צורמני. הרעש נעלם כשהוא זז כמה מטרים וחזר כשהוא שב למיטה. זמן קצר לאחר מכן החלו להופיע לו גם בעיות שמיעה ודיבור.

גורמים רשמיים תיארו את הפגיעה בשגרירות כ"הליכה דרך קירות בלתי נראים שחוצים את החדר". הם דיברו באנונימיות משום שחקירת המקרה עדיין מתנהלת. פרטי המקרים שונים מאחד לשני. בחלק מהמקרים הקורבנות הרגישו בזמן אמת את המתקפה - הרגישו רעידות ושמעו קולות כמו צלצול רועש או צרצור בתדר גבוה בדומה לצרצר או ציקדה. אחרים לא הרגישו כלום ורק לאחר מכן גילו את הפגיעה.

חלק מהנפגעים סובלים מזעזוע מוח או נזק מוחי קל, אחרים סובלים מנזק קבוע לשמיעה. סימפטומים נוספים שהתגלו הם: התנפחות במוח, סחרחורות, בחילות, כאבי ראש, בעיות איזון וצפצופים באוזן, בכל מקרה מדובר בנזק גדול יותר ממה ששיערו בהתחלה. חלק מהקורבנות דיווחו גם על בעיות ריכוז ועל קושי לשלוף מילים.

"העבודות לא מתיישבות עם חוקי הפיזיקה", אמרו גורמים גורמים רשמיים, "אין לזה הסבר הגיוני, זה פשוט תעלומה".
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 14 ספטמבר 2017, 17:36

העו"ד מבקש מהשופט דחייה בדיון בגלל פדיון הבן וזה מה שעונה לו השופט יצחק כהן.
IMG-20170914-WA0078.png
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 14 ספטמבר 2017, 17:58

תמונה חתוכה
תביא את המלל בשלימתו
תודה
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי מתכנת web » 14 ספטמבר 2017, 19:02

אבן הפינה כתב:תמונה חתוכה
תביא את המלל בשלימתו
תודה

download/file.php?id=41648&mode=view
אם יהודי מבקש סימן שהוא צריך!
בשמחה
סמל אישי של המשתמש
מתכנת web

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 14 ספטמבר 2017, 19:27

תביא את המלל בשלימתו
תודה

תלחץ עליו פעמיים
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 14 ספטמבר 2017, 20:03

תביא את המלל בשלימתו
תודה

וכי מה נראה לך שהייתי מביא תמונה חתוכה ?!
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 ספטמבר 2017, 00:12

דג מפלצתי במשקל 1 טון נתפס ברוסיה. מדובר בדג השמש sun fish דג נדיר מאוד.

דג.jpg
דג.jpg (82.93 KiB) נצפה 10702 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי מישהו מיוחד » 15 ספטמבר 2017, 05:33

התמונה חתוכה
מישהו מיוחד

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 15 ספטמבר 2017, 10:55

אני פה כתב:דג מפלצתי במשקל 1 טון נתפס ברוסיה. מדובר בדג השמש sun fish דג נדיר מאוד.

דג.jpg

לא הכנסתי כתבה זו כי הדג לא נדיר וכבר ניצפו דגים מסוגו בגודל כפול.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 15 ספטמבר 2017, 11:04

יצחק הספרן כתב:
תביא את המלל בשלימתו
תודה

וכי מה נראה לך שהייתי מביא תמונה חתוכה ?!

סליחה
אודה ולא אבוש שלא ידעתי את הקסם של לחיצה פעמיים ואז זה נפתח לגמרי
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד » 15 ספטמבר 2017, 12:12

אפשר לפתוח בכרטיסיה חדשה
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)
סמל אישי של המשתמש
אחד
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 16 ספטמבר 2017, 23:42

סין: כפר יצר קוד QR מ-130,000 עצים כדי לעודד תיירות

ניתן לסרוק את הקוד מצילומי אויר:
china-qr-code_650x400_61505540516.jpg
china-qr-code_650x400_61505540516.jpg (74.33 KiB) נצפה 10223 פעמים
china-qr-code_650x400_81505540441.jpg
china-qr-code_650x400_81505540441.jpg (115.82 KiB) נצפה 10223 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 17 ספטמבר 2017, 20:57

מי ששם לב שקיעה מוזרה ביותר ביומיים האחרונים, מצורף תמונה.
תמונה של השקיעה.jpg
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 18 ספטמבר 2017, 09:16

[quote="אני פה"]מי ששם לב שקיעה מוזרה ביותר ביומיים האחרונים, מצורף תמונה.
תמונה של השקיעה.jpg
[/quote

צפו: שמיים אדומים ברחבי ישראל

שקיעה אדמונית נצפתה ברחבי הארץ. "שאלתי את עצמי אם סוף העולם הגיע", סיפר עמית שצפה במחזה מחלון משרדו בתל אביב. ד"ר יגאל פת-אל מסביר: "ברגע שיש אבק באטמוספרה או עננים מאוד גבוהים - השמש מאירה אותם והשמיים נצבעים אדום" 

תושבי ישראל צפו אמש (א') בשקיעה יפהפייה שצבעה את השמיים באדום. גם אלו שלא נוהגים להתלהב משקיעות, שלפו את המצלמות והטלפונים הניידים כדי לתעד את השמיים. "אף פעם לא ראיתי דבר כזה", אמרה מרינה מתל אביב.

קצת לפני השעה שבע בערב הבחין עמית עוזרי מחלון משרדו בתל אביב שהשמיים הפכו לאדומים. הוא שלף את הטלפון הנייד והחל לתעד את המראות ביחד עם עוד עשרות תושבי גוש דן והשרון שנחשפו לתופעת טבע מרהיבה ביופייה. "שאלתי את עצמי אם סוף העולם הגיע ואחרי שהבנתי שכולם עדיין כאן, עליתי לגג לצלם כי לא רואים תופעה כזאת כל יום", סיפר עוזרי. "זה נראה בהתחלה כמו אבק אבל אחרי כמה דקות שהסתכלתי לכיוון הים הבנתי שזאת שקיעה. הצבע היה ממש אדום כהה, לא משהו שרואים בכל יום".

גם מרינה קפלון-דגמי חזתה בשמיים האדומים והוקסמה. "זה מחזה ממש מטורף", אמרה. "לא ראיתי דבר כזה בחיים שלי. מעניין אותי מעבר למראה של זה להבין גם מה ההסבר לתופעה הזאת. אתמול השקיעה הייתה רגילה בצבע אדמדם-כתמתם, אבל היום הצבע האדום היה כל כך חזק וכהה יחסית, זה משהו שונה ואחר מכל מה שראיתי אי פעם. אחרי שעמדתי מול המחזה הזה תיעדתי את קו השמיים למזכרת".

רעי, תושב תל אביב שנוסע מדי יום על אופניו בטיילת, אמר כי מעולם לא ראה שקיעה כל כך אדומה. "שקיעות זה דבר יפה ואני מביט עליהן מדי ערב, אבל מה שהיה היום זה חריג מאוד ואת זה אומר מי שנוסע בשעה הזאת על הים ברציפות כבר שלוש שנים. עצרתי לשבת ולהביט בשמים, זה היה בין אדום לורוד אבל בגוונים כהים. מחזה יפה ביותר".

ד''ר יגאל פת-אל הסביר על תופעת "השמיים האדומים": "ברגע שהשמש שוקעת הצבע שלה ניתן לפירוק לכל צבעי הקשת. הקרניים האדומות שלה עוברות הכי טוב את האטמוספרה. ברגע שיש באטמוספרה אבק, או עננים מאוד גבוהים - השמש מאירה אותם ואז רואים את כל השמיים נצבעים באדום. אלו אותם חלקיקים שמחזירים את האור של השמש.

"הרי כשהשמש שוקעת אנחנו רואים אותה בצבע אדום. אחרי שהיא שוקעת, ויורדת מתחת לאופק, הקרניים האדומות עדיין מאירות ופוגעות בשמיים והחומר הזה חוזר. לפעמים כשיש עננים מאוד גבוהים, אפשר לראות את הקרניים האלו הרבה אחרי שהשמש שוקעת מתחת לאופק. זה סוג של חיזיון אופטי".

חזאי "מטאו-טק" אבי אלקוב הוסיף: "זו תופעה שאינה בהכרח מטאורולוגית, אלא של קרני אור. זו תופעה שנוצרת כתוצאה מכך שהשמש נשברת בזווית מסוימת עקב החלקיקים שיש באטמוספרה. זה לא משהו חריג או בלתי נתפס, בעיקר תופעה יפה שכדאי ליהנות ממנה"
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 18 ספטמבר 2017, 09:35

תודה ר' יצחק!
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 23 ספטמבר 2017, 23:59

מדענים מתכננים לשלוח מסרים לחוצנים

מדענים מתכוונים לשלוח מסרים לכוכבי לכת פוטנציאליים בשנה הבאה, זאת בתקווה לתקשר עם חוצנים. במקום לחכות עוד בכדור הארץ כדי ליצור קשר עם חייזרים, מומחים החליטו לשלוח אותות לחלל.

עם זאת, לא כולם משוכנעים בתוכנית. מומחים, ביניהם פרופ' סטיבן הוקינג, מזהירים כי במידה וחייזרים יגלו את כדור הארץ, זה עלול להוביל ל"סוף החיים על פני כדור הארץ".

עמותת METI האמריקנית מתכננת להתחיל לשלוח אותות לחלל החל משנת 2018. דאגלס וקוץ', נשיא METI, אמר: "אם אנחנו רוצים להתחיל בקשר רב דורות עם החוצנים, אנחנו צריכים להתחיל ללמוד ולשתף מידע".

וקוץ' בראיון עם פורבס דיבר על הצורך לשלוח אותות מורכבים יותר לתוך היקום.
מנכ"ל METI אמר כי "אנחנו בעידן חדשני מדי מכדי להסתיר את עצמנו ביקום, אז אנחנו צריכים להחליט איך אנחנו רוצים לייצג את עצמנו אל מול החוצנים. החייזרים מחכים להבהרה ברורה שאנחנו מוכנים להתחיל לדבר".

METI מתכננת לשים דגש בשליחת מסרים על מושגים מתמטיים ומדעיים בסיסיים. "הדבר האידיאלי הוא לעשות שימוש במשדר רב עוצמה כמו אלה המשמשים למחקר כוכבי לכת", אמר וקוץ'.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 24 ספטמבר 2017, 00:15

איזה אותות החוצנים מבינים? מורס או SMS או אולי רק שפת חרשים??
פאר מיר, לשון הרע רעדט זיך נישט!
(מצוואתי). בקנין דמתנת בריא ומעכשיו. ולא אחזור בי עד לאחר מיתה
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 24 ספטמבר 2017, 01:06

אוויר מינרלי: סטארט-אפ משווייץ מוכר אוויר הרים צלול בבקבוקים

לאחר בקבוקי מים מינרלים, מגיע תורו של האוויר להימכר בבקבוקים. חברת סטארט-אפ שווייצי החלה למכור אוויר הרים צלול במכלים המיועד לתושבים של ערים שסובלות מזיהום אוויר קשה בעולם, לפי דיווחים בתקשורת בשווייץ.
חברת סוויס אלפיין אייר (Swiss Alpine Air) מעוניינת לשווק את האוויר הצח לא רק לתושבי ערים עם זיהום אוויר קשה במדינות כמו סין והודו, אלא גם לתיירים שמבקרים בשווייץ ובאירופה, דיווח אתר החדשות "דה לוקל" בשווייץ
האוויר נאסף בכמה נקודות ברחבי הרי האלפים בשווייץ, ונדחס לתוך מכלים שנמכרים יחד עם מסיכת פנים שמסייעת בנשימת האוויר, נאמר בהודעה לעיתונות שהוציאה החברה.
מכל לחץ של שבעה ליטר אוויר נמכר במחיר של 19.95 פרנק שווייצי (21 דולרים) וכולל מספיק אוויר ל-120 נשימות, או כ-10 דקות שימוש.

"ניתן ליהנות ממנו בבית, בעבודה, או במהלך נסיעות", נכתב על האוויר באתר האינטרנט של החברה.
מנכ"ל החברה, דני וור, אמר לאתר דה לוקל כי "מוצר זה מיועד לאוכלוסיות שגרות במציאות של זיהום קשה יום-יומי, זיהום שעלול לקצר את חייהם ולגרום לבעיות רפואיות".
וור הודה כי מכל אוויר שווייצי אחד לא יפתור את בעיות זיהום האוויר, אך ציין כי לאנשים יהיה נעים לנשום אוויר צח ונקי, ולו לזמן קצר. לדבריו, החברה כבר סיפקה מספר הזמנות שקיבלה.
1.4459307.3191913399.png
1.4459307.3191913399.png (146.65 KiB) נצפה 9234 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 24 ספטמבר 2017, 05:44

אוסטרליה: המתין 11 ימים מחוץ לחנות אפל כדי להיות הראשון שקונה את האייפון החדש

מעריץ אייפון המתין 11 ימים מחוץ לחנות אפל בסידני שבאוסטרליה כדי להיות הראשון לקבל לידיו את הדגם החדש של ענקית הטכנולוגיה האמריקאית.
מאזן קורוש בן ה-20 התעורר היום מוקדם בבוקר למכירה של האייפון 8, כדי להיות הראשון בעולם שמתעד בווידאו את פתיחת האריזה.

בעוד שהסטודנט בן ה-20 החליט לוותר על נוחות של שבוע ימים כדי לחיות ברחוב, הוא הודה בפני ה"דיילי מייל אוסטרליה" כי הוא כלל לא מעוניין בטלפון החדש.

"אני לא מתכוון להשתמש בטלפון הזה, אני נשאר עם ה-7 פלוס", אמר.

"אין טעם לשמור משהו שאני לא אשתמש בו, אז אני בטח אתן אותו לאמי".

קורוש הודה שאמו לא תוכל להבדיל בין הטלפון הנוכחי שלה לבין המכשיר שעלה לו 2,000 דולר.

"היא בטח תגיד לי שהיא לא רוצה טלפון כזה – היא פשוט תשתמש בו להודעות טקסט, לא יותר מזה", אמר.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 24 ספטמבר 2017, 05:53

אחרי 250 שנה, גרמניה סוף סוף רואה ביזון. ואז הוא נהרג מיד.

אנשי איכות הסביבה מביעים זעם לאחר שפקיד בגרמניה הורה לציידים לירות בביזון הפרא הראשון שנראה בגרמניה יותר ממאתיים שנה. הם רואים את ההרג כעבירה פלילית, קרן חיות הבר העולמי אומר שיגישו אישומים נגד הפקיד שנתן את הפקודה,
"אחרי יותר מ -250 שנה, ביזון פראי התגלה שוב בגרמניה וכל הרשויות יכלו לחשוב רק על איך לירות בו", אומר כריס היינריך, חבר מועצת המנהלים של ה- WWF הביזון נראה על יד הנהר אודר ליד העיר המזרחית של ליבוס ביום רביעי, כשחשבו שהחיה היא איום על שלום הציבור, פקיד מקומי שלח זוג ציידים שיטפלו בו, ולא היה ברור אם מי מהם יודע שהביזון האירופי מסווג כמין בסכנת פגיעה ונמצא ב"רשימה של "בעלי חיים מוגנים היטב".
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 24 ספטמבר 2017, 06:00

אישה מוירג'יניה שכרה מטוס בכדי להציל 300 כלבים מאיי הבתולה האמריקאים.

האשה שכרה מטוס בעלות של 112,000 דולר שהביא את הכלבים ליבשת לפני הגעת ההוריקן מריה ואחרי החורבן שהשאירה אירמה
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 24 ספטמבר 2017, 10:39

שר בממשלת סודן: הנרטיב הפלשתיני דפק בעיקר את העולם הערבי - כולם רוצים היום קשרים עם ישראל

ננעל בתאריך 22.09.17 בשעה 03:44 על-ידי Bshik. סיבה: ראו תגובה 7

שר בממשלת סודן: הנרטיב הפלשתיני דפק בעיקר את העולם הערבי - כולם רוצים היום קשרים עם ישראל, גם אנחנו רוצים
דרך - MEMRI

תרגום: הללו - הקרן לקידום ישראל בעולם
נ.ב. אחד המגיבים על זה אומר שהדברים נאמרו לפני חודש והוא כבר הספיק להגיד שהדברים נאמרו לפני חודש ואומרם כבר הגיב שהדברים הוצאו מהקשרם (כמה צפוי לערבי שחושש מתגובות בעולם ה"דמוקרטי" הערבי י.ה)
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 24 ספטמבר 2017, 21:20

יפן: פנל שנפל ממטוס פגע במכונית

פנל במשקל 4.3 ק״ג פגע בשמשת מכונית. לא היו נפגעים אך רשויות התעופה יבדקו את המקרה.
הפנל באורך 60ס״מ וברוחב מטר נפל מגובה של 2,400 מטר
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 24 ספטמבר 2017, 21:46

אנגליה: החתול המבוגר בעולם מת בגיל 32

החתול המבוגר בעולם, "נטמג" מבליידון שבאנגליה, הלך לעולמו בגיל 32. הוא היה בן 144 בשנות חתול.

ארגון Westway Veterinary מסר את ההודעה על מותו וציין כי החתול מת מכשל לבבי. בימיו האחרונים סבל מקשיי נשימה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 24 ספטמבר 2017, 21:59

אוזבקיסטן: ראש הממשלה הצהיר: סוף לעבודת סטודנטים, מורים ואחיות כקוטפי כותנה

ראש הממשלה האוזבקי מבטל את הנוהג על פיו מידי סתיו יצאו ב״התנדבות״ סטודנטים, מורים ואנשי מערכת הבריאות לקטוף כותנה. לדבריו על הסטודנטים ללמוד ועל עובדי המדינה לבצע את עבודתם.
בעבר היה צורך לשלם שוחד לפקיד כדי להמלט מעבודות קטיף הכותנה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 26 ספטמבר 2017, 23:20

מי אמר שצריך תרנגול? ישומון חדש מציע שירות כפרות מהטלפון החכם

מנווטים בדרכים, מזמינים מוניות, מעבירים כספים - באפליקציות עושים היום כמעט הכל. עכשיו, לראשונה, גם ניתן לערוך בהן את מצוות הכפרות לקראת יום כיפור. יישומון שהושק השנה בשם "תיקון", ושמציע כבר עכשיו שירות השתטחות על קברי צדיקים לכל דורש מכל מקום בעולם, החליט להרחיב את סל ה"מוצרים" שלו, ולאפשר למזמינים לקיים את מצוות הכפרות מהטלפון החכם.
בתום התהליך, המזמינים מקבלים ליישומון סרטון וידאו המתעד את הרב בעת שהוא מבצע את הכפרות תחת שמם של המזמינים. "רצינו לתת לכל יהודי בכל העולם אפשרות לבצע כפרות במקומות הקדושים", מסביר יהודה אביקזר, מנכ"ל אפליקציית "תיקון" בשיחה עם "ישראל היום". לדבריו, "אתה יכול לשבת בצרפת והרב שנמצא יעשה לך כפרות בקבר רבי מאיר בעל הנס. אתה יכול להיות בארץ ולעשות כפרות על קבר רבי נחמן מאומן באוקראינה - והכל בלחיצת כפתור".

בין הקברים בהם ניתן לקיים את הפידיון נמצאים הקבר של רבי מאיר בעל הנס בטבריה, קברו של הבאבא סאלי בנתיבות, הרשב"י במירון, הצדיק משטפנשט ורבי נחמן מאומן שבאוקראינה. העלות: 26 שקלים, שכמובן מופנים לתרומה, כמיטב מסורת הכפרות.
אביקזר מסביר כי המנהג שבו אדם מבצע את מנהג הכפרות עבור אחרים הוא לא חדש. "מאז ומתמיד אב המשפחה יכול ללכת לשוק ולקיים את מצוות הכפרות על הילדים שלו. מה שאנחנו עושים זה על אותו משקל", הוא מסביר. לדבריו, בימים הספורים שבהם השירות מוצע לקהל הרחב, בוצעו כבר כמה מאות הזמנות שלו. "אין סיבה שלא ננצל את הטכנולוגיה גם לצורכי הדת. זה מה שקורה כשאמונה וטכנולוגיה נפגשות", הוא מסכם.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 26 ספטמבר 2017, 23:22

האישה שמנעה שריפת יער בעזרת מחבת

שומרי יערות מהעיר בדינגטון שבמדינת מיין בארה''ב מדווחים שפעולותיה המהירות של ננסי וויקס, מנעו שריפת יער מסוכנת.
ננסי הבחינה בשריפה, לא איבדה עשתונות, והשתמשה במחבת כדי לשאוב מים מאגם קטן, בעזרתם כיבתה את האש. בכך היא שמרה על הלהבות תחת שליטה, לבדה, עד להגעת כוחות כיבוי.
שומרי היערות דיווחו שהשריפה פרצה ככל הנראה עקב מדורה של מטיילים שלא כובתה כראוי.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי אליהודור » 01 אוקטובר 2017, 17:08

http://jtube.live/Tube/page-tube.php?id=843 - סיפור סיבת פטירת הבבא סאלי, וסיפור השעונים שמראים את הגאולה
אליהודור

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 01 אוקטובר 2017, 19:50

אליהודור כתב:http://jtube.live/Tube/page-tube.php?id=843 - סיפור סיבת פטירת הבבא סאלי, וסיפור השעונים שמראים את הגאולה

כמובן שחסום
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי normal » 02 אוקטובר 2017, 08:55

מעניין מה הרעיון להביא שוב ושוב קישורים שחסומים לציבור פה. פשוט משונה.
normal

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 02 אוקטובר 2017, 09:39

החלל: בקרוב ישוגר פסל למסלול סביב כדור הארץ

האומן טרוור פגלן יצר את הלוויין הראשון בעולם שישוגר למסלול נמוך סביב כדור-הארץ, שלא למטרות צבאיות, מסחריות או מחקריות - אלא כיצירת אמנות בפני עצמה. "רציתי ליצור סיבה שבגינה אנשים יסתכלו אל השמים", הוא הסביר.

במהלך שנת 2018, גם החלל יהפוך לטריטוריה מקובלת להצגת יצירות אמנות: הפרויקט השאפתני והייחודי של האומן טרוור פגלן, שנעשה בשיתוף מוזיאון האמנות של מדינת נוואדה שבארצות הברית, מתעתד לשגר לוויין בלתי שמיש אל החלל, למסלול נמוך סביב כדור הארץ. אלא שזהו הלוויין הראשון אי פעם שישוגר כשהוא חף ממטרות מחקריות, צבאיות או מסחריות - פשוט כדי להוות יצירת אמנות מרחפת בשמים.

הלוויין, באורך של כ-30 מטרים, מתפקד למעשה כפסל לכל דבר. שם היצירה - Orbital Reflector (ובעברית - מחזיר האור המסלולי), משקף את המהות שלה בעיניי האומן - "אחד הדברים החשובים ביותר שאמנות יכולה לעשות - זה לתת לאנשים סיבה, או אפילו רשות, להביט במשהו. כאן אני יוצר סיבה עבור אנשים להסתכל למעלה אל השמים ולחשוב על הדבר הזה שאנחנו מסתכלים עליו", הוא סיפר.

מתוך הלוויין נשלף למעשה הפסל עצמו - בלון מתנפח בצורת יהלום שכולו חומר מחזיר אור. הרעיון הוא שבמהלך הקפת כדור הארץ, אור השמש ישתקף בפסל ויוחזר בחזרה אל כדור הארץ, מה שיאפשר לאנשים להביט אל השמים ולראות את הלוויין ואת האור שהוא מפיק - מבלי להצטרך להשתמש בטלסקופים מיוחדים.

הלוויין הייחודי צפוי להיות משוגר באמצע שנת 2018 על גבי טיל של חברת Space X - בבעלותו של היזם אילון מאסק.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 03 אוקטובר 2017, 15:30

Win-Win: סמסונג תרוויח יותר מייצור חלקים לאייפון X מאשר ל-Galaxy S8

האייפון X יצא לחנויות בחודש הבא ובאפל מצפים שהקהל הנאמן יגיע להשתדרג בהמוניו. מחקר שביצעה חברת מחקר עבור הוול סטריט ג’ורנל מצא שככל שההצלחה של האייפון X תהיה גדולה יותר, כך (יש שיאמרו שוב) מתחרתה הוותיקה של אפל, סמסונג, תרוויח יותר.

על פי מסקנות המחקר, חטיבת ייצור החלקים של סמסונג שמייצרת כמה ממרכיבי האייפון X, צפויה להרויח 110 דולר מכל אייפון X שיימכר. תחת ההנחה שרוב המכירות של דגם אייפון חדש מגיעות 20 חודשים לאחר ההשקה, המחקר חוזה שאפל תמכור 130 מיליון מכשירי אייפון X.

חישוב מהיר מעלה שסמסונג תרויח בתקופה זו כ-14.3 מיליארד דולר ממכירות אייפון X. בדיקה נוספת מעלה שחטיבת ייצור החלקים מרוויחה 202 דולר מכל גלקסי S8 שנמכר. היא צופה מכירות של 50 מיליון יחידות גלקסי S8 לאורך 20 חודשים, מה שמצטבר לרווח של 10.1 מיליארד דולר.

המשמעות היא שלאורך 20 החודשים הראשונים להשקת האייפון X, צפויה חטיבת ייצור החלקים של סמסונג להרוויח 4 מיליארד דולר יותר מאשר היא מרוויחה על הגלקסי S8! מכאן שבענקית הדרום קוריאנית דווקא צריכים לייחל להצלחת המתחרה הגדולה שלהם.

תלות הדדית

סמסונג היא החברה היחידה שמסוגלת לייצר מסכי OLED, זיכרון NAND ורכיבי DRAM בכמויות העצומות שדרושות לאפל. ההזמנות מאפל תופסות נתח של 35% מההכנסות של החטיבה לייצור חלקים של סמסונג. טכנית, חטיבת הייצור של סמסונג נפרדת מסמסונג אלקטרוניקס שמייצרת את הגלקסי S8. כל הרווחים ירשמו בנפרד מרווחי ה-S8. אך בשרשור כלפי מעלה, הכל שייך לתאגיד סמסונג העצום.

למרות כל הנסיונות של אפל לפזר את הזמנת החלקים על יותר ספקים (נכנסה לקבוצה שרכשה את חטיבת השבבים של טושיבה בשבוע שעבר), אף אחת לא מצליחה לעמוד בקצב של סמסונג. דיווח מהחודש שעבר מעלה שמפעל סמסונג למסכי OLED עבר שידרוגים ונכנס למתכונת הפעלה מלאה שהקפיצה את התפוקה שלו פי 7. מ-15 אלף מסכים בחודש ל-105 אלף בחודש.

כך שלפחות כרגע, אפל “תקועה” עם סמסונג. לא פלא שאם נשלף אייפון בפגישות עם בכירי סמסונג אומרים הבכירים “זה בסדר, הם הלקוחות הכי טובים שלנו”. ה-WSJ גם מדווח שעובדי סמסונג לעיתים מתייחסים לאפל בשם קוד “LO” כקיצור ל”Lovely Opponent”.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 03 אוקטובר 2017, 17:12

לפני זמן קצר תושב בת ים בשנות ה 80 לחייו נעצר בחשד ששרף את סוכת שכנו

דוברות המשטרה (מרחב איילון) המשטרה עצרה לפני זמן קצר תושב בת ים בשנות ה 80 לחייו בחשד ששרף את סוכת שכנו. לפני זמן קצר התקבל דיווח על סוכה העולה באש ברחוב ליבורנו בבת ים. שוטרים שהגיעו למקום עיכבו לחקירה את שכנו של בעל הסוכה. על פי החשד, השכן לא אהב את מיקומה של הסוכה ולאחר שראה כי היא הוקמה בכל זאת, החליט להעלותה באש. החשוד כאמור עוכב ונלקח לחקירה בתחנת המשטרה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 04 אוקטובר 2017, 11:50

מורשע פנה לביהמ״ש בבקשה להקדים מאסרו ״גזר הדין כסף ותוכו רצוף חכמה ודעת״
59d48bca525059961.jpg
59d48bca525059961.jpg (126.42 KiB) נצפה 7210 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 04 אוקטובר 2017, 11:57

כמה עולה קערה לניקוי מברשות צבע ? קיראו בעצמכם.

הונג קונג: קערה סינית עתיקה נמכרה תמורת 38 מיליון דולר

שיא חדש לחרסינה סינית נקבע בבית המכירות הפומביות סות'ביז. קערה סינית עתיקה בת 900 שנה נמכרה בסכום עתק של 38 מיליון דולר. הרוכש האנונימי ניצח במכירה הפומבית לאחר מכרז בן 20 דקות בלבד בהונג קונג. המחיר לו ציפו המוכרים היה 13 מיליון דולר.
על פי בית המכירות, הקערה, משושלת סונג הסינית היא פריט אמנות בעל חשיבות רבה ונדיר. הקערה נועדה לניקוי מברשות צבע וקליגרפיה.

מקורה של הקערה ממרכז חבל הנאן שבסין והיא מתוארכת לשנים 1127-960. סגנון הקערה ידוע ב"רו גואניאו", או "קרח סדוק", כשהמשמעות היא הזיגוג הסדוק של הקערה.

מאז 1940, רק שישה פריטים בסגנון הזה הוצאו למכירה פומבית. הפעם האחרונה שזה קרה היתה ב-2012, כשקערה נוספת נמכרה תמורת 27 מיליון דולר.

TELEMMGLPICT000142563751_trans_NvBQzQNjv4BqpVlberWd9EgFPZtcLiMQfy2dmClwgbjjulYfPTELibA.jpeg
TELEMMGLPICT000142573502_trans_NvBQzQNjv4BqpVlberWd9EgFPZtcLiMQfyf2A9a6I9YchsjMeADBa08.jpeg
TELEMMGLPICT000142573510_trans_NvBQzQNjv4BqpVlberWd9EgFPZtcLiMQfyf2A9a6I9YchsjMeADBa08.jpeg
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 05 אוקטובר 2017, 21:03

תכננו אנדרטה מפוארת ומושקעת לזכר השואה ושכחו\"שכחו" שגם אולי היו יהודים שנרצחו בשואה ורק כמה שהזכירו לאחר מעשה יביא כנראה) להזכירם.

קנדה: שלט מאנדרטת השואה של קנדה שאך נחנכה, הוסר משום שלא הוזכר בו כלל העם היהודי

ראש הממשלה ג'סטין טרודו חנך את אנדרטת השואה הלאומית בשבוע שעבר בבירה אוטווה. הלוחית שהוסרה ציינה: "מיליוני גברים, נשים וילדים שנרצחו", אך לא הזכירה במפורש את העם היהודי או אנטישמיות.
ההשמטה זוהתה על ידי חברי פרלמנט וסנטורים של המפלגה השמרנית בקנדה.
הקמת האנדרטה הסתיימה לאחר 4 שנות תכנון ובנייה, בעלות הקמה של כ-10 מיליון דולר
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 06 אוקטובר 2017, 10:28

59d71b532c3be9472.jpg
59d71b532c3be9472.jpg (70.9 KiB) נצפה 6727 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

חמור מי שלא מוכר חמורים לסין (כתבה עצובה על חמורים).

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 08 אוקטובר 2017, 10:30

עולם: להיכן נעלמים חמורי הבית, במיוחד באפריקה?  

חמורי הבית בעולם מתמודדים לאחרונה עם משבר אוכלוסין חמור מאוד בגלל הביקוש העצום לעור שלהם בסין, שם הסינים רגילים לייצר ממנו מזונות בריאותיים ולהשתמש בו במגוון שימושים לרפואה מסורתית וגם כמזון פופולרי.

הצמצום העצום במספר החמורים הסינים והעובדה שקשה להרבות אותם, הביאה לכך שסין מיבאת אותם בכמויות ממקורות אחרים בעולם. אפריקה היא מבין הנפגעות העיקריות והקשות מעניין זה משום שהחיות שם הן חלק מהותי מחיי התושבים, בעיקר עבור תחבורה וחקלאות - במיוחד בקהילות עניות.

במקומות רבים באפריקה הוכפל מחיר החמור בשנים האחרונות, ומשפחות אינן יכולות להרשות לעצמן לקנות בעל חיים חדש לאחר שהקודם נגנב או נעלם. "התעוררתי והחמור שלי נעלם", אנתוני מאופה וואניאמה, בן 29 מקניה, סיפר על החמור שלו שנגנב על ידי סוחרים שמעבירים את החמורים הגנובים לסין. ״לא אוכל להרשות לעצמי לקנות חדש״. אמר בצער

כמה נתונים:
1. ההערכות הן שקרוב ל-2 מיליון עורות חמורים נסחרים בכל שנה.
2. אוכלוסיית החמורים בסין ירדה מכ-11 מיליון בשנת 1990, לכ-3 מיליון כיום.
3. ג׳לטין המופק מעור החמור נמכר כיום במחיר הקרוב ל-400$ לקילו.
4. אוגנדה, טנזניה, בוטצטואנה, ניגריה, מאלי, סנגאל ועוד מדינות אוסרות על יצוא חמורים לסין.

כתבה ממאי השנה על הנושא (המצב מאוד החמיר מאז) 

טבח החמורים הגדול באפריקה . ג'לטין המופק מעור חמור נהפך למוצר קוסמטי פופולרי מאוד בסין. את המחיר משלמים האזורים הכפריים העניים ביותר באפריקה – וכמובן החמורים

כאשר ניז'ר, מדינה ענייה במערב אפריקה, הטילה איסור על יצוא חמורים בשנה שעברה, קבוצה של סוחרים בניגריה שמעבר לגבול נכנסו לדיכאון. "לפני האיסור, יכולת לראות פה אלפי חמורים", מספר מוחמד סאני, סוחר בן 45 בעיר הניגרית ג'יבייה. "כעת, תראה – אין יותר מ-50 חמורים".

חמורים נטבחים בקצב מעורר דאגה, כדי לעמוד בביקוש הגובר בסין לעור חמור. הסינים משתמשים בעור כדי להפיק ג'לטין, שאמור לפעול כתכשיר אנטי-אייג'ינג (מונע הזדקנות) ועוד. הג'לטין כל כך פופולרי בקרב מעמד הביניים, עד שיצרן סיני הקים "בורסת חמורים", כדי לעזור לחברות להשיג מספיק עור למפעלים שלהן.

אפריקה – שבה אוכלוסייה גדולה של חמורים וקשרי מסחר קרובים עם סין – משמשת כיעד מרכזי לרוכשים של עור חמורים. המכירות הגלובליות של הג'לטין המדובר מסתכמות בכ-2.6 מיליארד דולר.

"המסחר בעור הוא משהו שהתחיל משום מקום, ונהפך למשבר הגדול והמהיר שראינו אי פעם", אומר אלכס מאיירס מארגון "דונקי סנקצ'וארי". "אנשים בקהילות עניות כבר לא יכולים להשיג חמורים – אם החמור שלהם נגנב או נטבח – המחיר פשוט גבוה מדי".

כמו ציד הקרנפים והפילים באפריקה, או כריתת היערות שנגרמת מסחר לא חוקי בעצי סיסם, טבח החמורים הוא תוצאה שלא נחזתה מראש מעליית השכר בסין והתרחבותו של מעמד הביניים במדינה. אוכלוסיית החמורים העולמית מוערכת ב-44 מיליון, והביקוש לג'לטין מצריך עורות של לפחות 4 מיליון חמורים בשנה, לפי דו"ח של דונקי סנקצ'וארי.

החמורים הם נדבך חשוב עבור מיליוני חקלאים באזורים היבשים ביותר באפריקה, שלעתים קרובות הם גם העניים ביותר. הסחר בעור החמורים מאיים לזעזע את הכלכלות החקלאיות שמסתמכות מאוד על החמורים לצורכי שינוע של יבול ומזון לחיות החווה.

"בקניה, הערך הכלכלי נטו של חמור שעובד הוא 2,300 דולר בשנה. אם אתה מוכר אותו לשחיטה, תקבל שיעור קטן מזה: הכנסה של חודש אחד בלבד", אומר מאיירס. "חמור שווה הרבה יותר חי מאשר מת".

זו הסיבה שניז'ר עצרה את יצוא החמורים ואסרה לחלוטין על שחיטתם, לאחר שגילתה שיצוא החמורים בתשעת החודשים הראשונים של 2016 היה כמעט פי שלושה מאשר בתקופה המקבילה ב-2015.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 08 אוקטובר 2017, 10:42

סין: הר מסתורי מטיל ביצי אבן פעם ב-30 שנה  

זה אולי הדבר הכי מוזר ששמענו לאחרונה, אבל יש הר בכפר סיני קטן שמטיל ביצים, פשוטו כמשמעו. קטע ההר הפורה שנקרא גם בשם "צוק מטיל הביצים" ממוקם בכפר גולו זאיי במחוז גוויג'ואו שבדרום מזרח סין ונראה שהוא מייצר סלעים כדוריים כבר מאות שנים, כשפעם ב-30 שנה הוא גם מטיל אותם לקרקע.

על פי רשת החדשות המקומית DW, צוק מטיל הביצים, או "צ'ן-דן-יא" בסינית, נפרש על פני שטח שאורכו 20 מטרים ורוחבו 6 מטרים והוא חלק מהר שלא זכה לשם. "ביצי האבן" בקוטר שנע בין 30 ל-60 ס"מ ובמשקל של עד 300 קילוגרמים האחת, לכאורה גדלות משטח הצוק ובסופו של דבר נופלות לקרקע. צבען של "הביצים" כחול כהה והן נראות כמו ביצי "דינוזאורים".
הר מטיל ביצים נמצא בכפר סיני קטן (צילום מסך)

התושבים סבורים שמדובר בביצים המעניקות מזל ותורמות בתחום הפוריות ולכן הם אוספים אותן וסוגדים להן בביתם. בכפר מתגוררות יותר מ-100 משפחות שעל פי הדיווחים אספו כבר יותר מ-100 ביצי אבן. למרות שהתופעה מוכרת בסין, לחוקרים עדיין אין פתרון חד משמעי לתופעה הביזארית הזאת.

כמה גיאולוגים ניסו לספק הסברים. אחת מהאופציות הנשקלות היא שביצי האבן הן למעשה גושים שנוצרו ע"י מולקולות סידן פחמתי במעמקי הים, כך למשל טוען ד"ר וואנג שאנגיאן מ"הלשכה לגיאולוגיה, חיפושי מינרלים ופיתוח" של גוויג'ואו. בספר שנקרא "תופעה מפחידה", ד"ר וואנג כתב ששכבת המים העמוקה הפכה עם הזמן לרכס הרים גבוה והגושים התמקמו בהרים. מכיוון שהבוץ, שיצר את ההרים, מחזיק מעמד לאורך זמן רב יותר מהגושים, זה נראה כאילו הצוק מטיל ביצים. פרופסור שו רונגהואה מהמכון לגיאולוגיה וגיאופיזיקה באקדמיה הסינית למדעים הסכים עם דבריו אולם טוען שהגושים נוצרו באמצעות צורן דו חמצני.

2484240-46.png
2484240-46.png (513.15 KiB) נצפה 6137 פעמים
2484239-46.png
2484239-46.png (500.37 KiB) נצפה 6137 פעמים
2484242-46.png
2484242-46.png (553.77 KiB) נצפה 6137 פעמים
2484241-46.png
2484241-46.png (417.91 KiB) נצפה 6137 פעמים
2484237-46.png
2484237-46.png (576.16 KiB) נצפה 6137 פעמים
2484238-46.png
2484238-46.png (643.31 KiB) נצפה 6137 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 08 אוקטובר 2017, 20:49

שיכור שנעצר: הגעתי מ-2048 להזהיר אנשים מפני פלישת חייזרים.

צעיר מארה"ב ששתה הרבה מידי אלכוהול נלקח לתחנת משטרה, לאחר שהסתובב ברחובות העיר וניסה לשכנע אנשים לעזוב בגין פלישת חייזרים עתידית

נכון להיום, אין אף לא הוכחה אחת להימצאותם של חייזרים, וכל ה"הוכחות" לקיומם התבדו. לכל היותר, נמצאו סימני חיים על כוכבי לכת מלבד כדור הארץ, אך מדובר בעיקר בחיידקים ומיקרובים. נתונים אלו לא מונעים כמובן מאנשים להמציא עוד ועוד סיפורי עב"מים וחייזרים, ואף לטעון שהם נשלחו להזהיר מפני פלישה עתידית. כשבראיינט ג'ונסון, 27, נעצר באשמת שכרות בפומבי, הוא סיפר להגנתו שהגיע משנת 2048 כדי להזהיר את האנושות מפני פלישת חייזרים.

על פי חדשות kcwy13, ג'ונסון נעצר סביב השעה עשר וחצי בלילה על ידי משטרת קספר, ויומינג, לאחר שהסתובב ברחובות וניסה לשכנע אנשים לעזוב את העיר, בגלל פלישה עתידים של חייזרים. בתחנת המשטרה הוא אמר תחילה שיסכים לדבר רק עם ראש העיר, אך מהר מאוד נשבר והחל לספר על משימתו החשובה.

כשג'ונסון נשאל כיצד לכאורה הגיע מהעתיד, הסביר שחייזרים מילאו את גופו באלכוהול והכריחו אותו לעמוד על משטח גדול, ששיגר אותו לשנת 2017. אבל הייתה תקלה, הוא היה אמור להישלח לשנת 2018. הוא לא יכול היה להסביר למה חייזרים שלחו אותו להזהיר מפניהם.

בדו"ח המעצר של ג'ונסון, כתבו השוטרים כי מצאו אותו שיכור לחלוטין - עיניו היו אדומות, דיבורו משובש ולא ברור והוא הדיף ריח חזק של אלכוהול. לצערו של האיש מהעתיד, המשטרה לא החלה בפינוי בשל פלישת חייזרים, אלא עצרה אותו על השתכרות בפרהסיה, והוא הוכנס למעצר בכלא המחוזי.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G] ו־57 אורחים