האם זה ישתלם לעיתונות המגויסת?

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

האם הפסקת או שבכוונתך להפסיק לרכוש את השבועונים שנקנו ע"י מטה דרעי?

כן
7
24%
לא
22
76%

סך הכול הצבעות : 29

האם זה ישתלם לעיתונות המגויסת?

הודעה שלא נקראהעל ידי אדוק » 22 ינואר 2015, 23:05

רבים בציבור מרגישים את ההתגייסות הטוטאלית של רוב השבועונים להשפיל את ישי ולהאדיר את הספינים של דרעי, לי זה גרם לעזוב אותם ולעבורבור לרכוש את העיתון שעה טובה.
מטרת סקר זה להוכיח למו"לי העיתונים המגויסים (קו עיתונות דתית, משפחה, בקהילה וכדו') שאולי הם מפסידים לקוחות רבים, ומי שמעונין בתעמולה של ש"ס ירכוש את העיתון יום ליום (או שיקבלו בדואר מצורף לקו עיתונות דתית)
סמל אישי של המשתמש
אדוק

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: האם זה ישתלם לעיתונות המגויסת?

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 22 ינואר 2015, 23:37

אני כבר שנים קונה (בדרך כלל) עיתון שעה טובה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יענקלה לולו » 23 ינואר 2015, 00:49

שיעשו את זה קצת יותר שקוף כך כולם ידעו עד כמה השיתוף פעולה בין עיתון לשלטון הוא מושחת והדוק. הקטע שהעיתונים הם שמתריעים על השחיתות בין הון ושלטון.
יענקלה לולו

הודעה שלא נקראהעל ידי ענת » 23 ינואר 2015, 01:17

לכל עיתון יש קו מסוים שנקבע על פי העורך והעיתונאים שלו. אם זה עיתון חרדי אז כמובן יש השפעה גם לדעת גדולי התורה שהעורך משתייך לחוג שלהם. לכן עיתון תמיד חייב לנקוט עמדה, אפילו עיתון שיש בו רק תמונות כמו העולם החרדי.
אז למרות שהמשפחה והקהילה אולי לא מתאים לעמדה שלכם, זכותם המלאה לא לקנות אותו, אבל תנו לכל אחד ואחד מהציבור להחליט אם זה מתאים לו או לא. לא אתם תקבעו איזה עיתון ראוי ואיזה לא. כמו שאני לא אקרא להחרים את קול ברמה למרות ההטיה הברורה שלהם. אני פשוט מעבירה לקול חי.
אני דווקא אקנה מחר המשפחה או בקהילה, למרות שבד"כ אני לא קוראת עיתונים, בטח לא בשבת. אבל דווקא מחר כן אקנה.
ענת

הודעה שלא נקראהעל ידי יובלי » 23 ינואר 2015, 01:26

משפילים את ישי???

הוא רשע מרושע שמזיק לי ולך, כן כן, לי ולך, עם ההרפתקה המטומטמת שלו.

מגיע לו פי מיליארד השפלות עד שירד לדיוטה התחתונה מזו שהוא נמצא בה כעת.

פושע ובוגד. אם בגללו בכנסת הבאה יהיה פחות מנדטים לציבור החרדי, מגיע לו עונש על התעללות במאות אלפי משפחות הציבור החרדי,

והכל בשם "האין לי ברירה" "כפו עלי" אינפנתילים אנחנו??? ישי - תעוף לארבע רוחות השמים ותסתלק מעמנו.

צא טמא ממחננו.
יובלי

הודעה שלא נקראהעל ידי ענת » 23 ינואר 2015, 01:46

היום המילה 'רשע' נהיתה לצערו שכיחה במחוזותינו. ובד"כ מי שמשמש בה זה לא אחד שגמר ש"ס ופוסקים וידוע להגדיר בדיוק מהו רשע לפי ההלכה. אז לתשומת לבך, אסור לכנות יהודי בשם רשע אלא אם כן עבר במזיד על עבירה שברור לכל שהיא עבירה. ואפילו אם יצר כבוד וכד' מורה לו היתר לעשות מעשה זה, עדיין הוא לא רשע. לכן צר לי, אבל במקרה זה הרשע הוא זה המכנה את חברו בשם זה. והפוסל במומו פוסל.
ענת

הודעה שלא נקראהעל ידי יענקלה לולו » 23 ינואר 2015, 01:57

יובלי כתב:משפילים את ישי???

כמשפילים את ישי משפילים למעשה את הצבור החרדי שישי הנהיג בתבונה לכל אורך השנים את ש"ס לשביעות כולם, עד שהגיע דרעי וביקש את מקומו בכח, וד"ל, ומאז כמעט ולא הצליח לעשות דבר אחד טוב לצבור החרדים בכלל כולל זה הספרדי,, דרעי פשוט לא מתאים לפוליטקה של היום, זה לא התקופה שנותנים להשתלט ולכל מיני טריקים ושטיקים, האיך הצבור החרדי בכלל והצבור הספרדי בפרט יכול לירוק במי שהיה החלק המרכזי לכל אורך הדרך ולא נשמעה מילה בקורת אחת עליו, אני מחכה לשמוע ולא שומע, שום ציוץ אודות התנהלות בלתי נבונה מישי

הוא רשע מרושע שמזיק לי ולך, כן כן, לי ולך, עם ההרפתקה המטומטמת שלו.

מלבד זה שלהרב מזוז מותר להורות לצאת להרפתקאות או לא, לישי יש סיבות טובות להאמין ולהצליח במה שהוא עושה בעז"ה

מגיע לו פי מיליארד השפלות עד שירד לדיוטה התחתונה מזו שהוא נמצא בה כעת.

פושע ובוגד. אם בגללו בכנסת הבאה יהיה פחות מנדטים לציבור החרדי, מגיע לו עונש על התעללות במאות אלפי משפחות הציבור החרדי,

גם אם יהיה פחות מנדטים זה לא העניין, הנה בכנסת הקודמת רק גדלנו ולא עזר כלום, אייך אמר האדמו"ר מגור שליט"א היה ברכה אבל בלי הצלחה, או הפוך

והכל בשם "האין לי ברירה" "כפו עלי" אינפנתילים אנחנו??? ישי - תעוף לארבע רוחות השמים ותסתלק מעמנו.

צא טמא ממחננו.

ותאמין לי הנזק שדרעי יכול לעולל לצבור החרדי עם כל המנדטים שלו הוא לאין גם באם אלי ישי יהא אשם בהורדת מנדטים, תבין שאף אחד לא מסמפט יותר מידי את דרעי שישלוט לו בממשלה, נתניהו לא רצה וזה אד מהשיקולים שלא היו החרדים בממשלה, מצטער לומר א"ז אבל דרעי עשה הרבה, אולם הוא כבר לא מתאים, וכבר אמר את זה מרן הוא לא ישר, ונדמה לי גם שהוא אמר משהוא רשע לא כן???
לך תקשיב שוב את הקלטת ותחסזור אלי להסביר לי אותה על מי אמר מרן 'רשע'
יענקלה לולו

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 23 ינואר 2015, 02:00

ענת, כמה נכון!

כיהודה ועוד לקרא:
יובלי, אולי תגיד המלה 'רשע' גם על הגאון הגדול רבי מאיר מאזוז שליט"א, שהורה לישי לעשות 'דבר נבלה' זו, ולגרום למאות ואלפים מישראל לעבור התעללות נוראה רח"ל, ומגיע לו השפלות, וצא טמא יאמר לו וכו'?!

אנחנו יודעים שיש לו גדולי התורה שהתירו לו לפתוח מפלגה משלו, ויש שהורו לו שצריך לעשות כן. ואם חציך מופנים לאיזשהו מקום - אליהם תערוך חציך! הם, ה'בוגדים' בציבור החרדי. אא"כ נח לך לתקוף את ישי תחת מלהודות בפה מלא שבעצם אתה חושב שגם הם רשעים.

אשתמש בלשונך: אינפנתילים אנחנו??? תעוף לארבע רוחות השמים ותסתלק מעמנו.

===כעת ראיתי שגם יענקלה לולו העיר כעי"ז.
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

הודעה שלא נקראהעל ידי גרוינעם » 23 ינואר 2015, 02:10

כתלמיד הדן לפני רבותיו:
על פניו, מי שהסיבה העיקרית והמוצהרת למהר ולפתוח מפלגה נפרדת משס היתה כיוון ששס יורדת בסקרים, עליו להיות גם זה שממהר וסוגר את המפלגה שהקים מהסיבה שהמפלגה כלל אינה עוברת את אחוז החסימה על פי אותם הסקרים.
נערך לאחרונה על ידי גרוינעם בתאריך 23 ינואר 2015, 02:14, נערך 4 פעמים בסך הכל.
גרוינעם

הודעה שלא נקראהעל ידי מייבין » 23 ינואר 2015, 02:12

האם גם ניקים בפורום נרכשו על ידי הספינולוגים על מנת להטות תוצאות סקרים בפורום
מייבין

הודעה שלא נקראהעל ידי יענקלה לולו » 23 ינואר 2015, 02:14

גרוינעם כתב:כתלמיד הדן לפני רבותיו:
על פניו, מי שהסיבה העיקרית והמוצהרת לפתוח מפלגה נפרדת משס היתה כיוון ששס יורדת בסקרים, עליו להיות גם זה שסוגר את המפלגה שהקים מהסיבה שהמפלגה לא עוברת את אחוז החסימה על פי הסקרים.

מעמיד סברה ומוסיף על זה לומדות..
לך להרב מזוז ודדון כתלמיד לפני רבו, תשאל אותו מה הסברה שנתן לאלי ישי לפתוח מפלגה, ותסביר לו שהסקרים שתמיד ש"ס צחקה עליהם שהם שקרים מורים לזה שלא יעבור את אחוז החסימה ולכן שיורה לו להוריד מועמדות..

תקשיב טוב, לא ייקח הרבה זמן וכל מי שתמך בדרעי עוד יתאכז ממנו...
יענקלה לולו

הודעה שלא נקראהעל ידי גרוינעם » 23 ינואר 2015, 02:18

יענקלה לולו כתב:
גרוינעם כתב:כתלמיד הדן לפני רבותיו:
על פניו, מי שהסיבה העיקרית והמוצהרת לפתוח מפלגה נפרדת משס היתה כיוון ששס יורדת בסקרים, עליו להיות גם זה שסוגר את המפלגה שהקים מהסיבה שהמפלגה לא עוברת את אחוז החסימה על פי הסקרים.

מעמיד סברה ומוסיף על זה לומדות..
לך להרב מזוז ודדון כתלמיד לפני רבו, תשאל אותו מה הסברה שנתן לאלי ישי לפתוח מפלגה, ותסביר לו שהסקרים שתמיד ש"ס צחקה עליהם שהם שקרים מורים לזה שלא יעבור את אחוז החסימה ולכן שיורה לו להוריד מועמדות..

תקשיב טוב, לא ייקח הרבה זמן וכל מי שתמך בדרעי עוד יתאכז ממנו...

אני לא הבנתי את תשובתך, אני מקווה שאתה הבנת את שאלתי.
גרוינעם

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 23 ינואר 2015, 02:32

אני דוקא כן הבנתי את דבריו, וגם אני הייתי תמה על דבריך כמו יענקלה לולו. ואפרש שיחתי:

אתה החלטת "שהסיבה העיקרית והמוצהרת לפתוח מפלגה נפרדת משס היתה כיוון ששס יורדת בסקרים" כלשונך. וע"ז כתב לולו וגם אני לא הבנתיך, אתה מעמיד סברא ואח"כ מקשה על פיה! זה הטעם על פתיחת המפלגה?! מה? הטעם הוא משום שימנע אוסלו ג' כדברי ישי, הטעם הוא משום שיש מאוכזבים מדרעי השמאלני, מדרעי הדיקטטור, מדרעי הגנב [כלשונו של הגר"ע יוסף], ומדרעי הבעל מחלוקת, הטעם הוא משום שאין אדם דר עם נחש בכפיפה אחת ולכן הסכימו הרבה רבנים שיוכל לפתוח מפלגה משלו, הטעם הוא משום שאלי ישי יוכל לקבץ מחבר'ה כמו שטבון הרבה קולות שלא ילכו להבית היהודי כדברי הגר"מ מאזוז. אבל מי אמר שהטעם הוא משום שש"ס יורדת בסקרים?! (אם כי הטעם שש"ס יורדת בסקרים בהחלט תלוי בטענות הנ"ל).

חוץ מזה, אף אם דבריך היו נכונים [מה שאינם, וכנ"ל], הלוא יש לו גדול העומד על גבו ושמו הגר"מ מאזוז, אם אתה כתלמיד הדן לפני רבו תלך אליו ותשאל את פיו, אבל מדוע תלונותיך על אלי ישי, שעושה כפי דברי הרב מאזוז!!!! וגם זה כתב לולו.

לולו הוסיף עוד נקודה ידועה, שש"ס תמיד צחקה על הסקרים ואמרו שזה לא מעלה ולא מוריד. ופתאום הם באמת דואגים ואומרים שלא יעברו את אחוז החסימה. נשמע קצת כצביעות [אם כי יש לחלק. אבל לולו כתב על דרך הצחוק והלצה].

מה לא הבנת עוד?... ;)
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

הודעה שלא נקראהעל ידי יענקלה לולו » 23 ינואר 2015, 02:37

שש משזר כתב:אני דוקא כן הבנתי את דבריו, וגם אני הייתי תמה על דבריך כמו יענקלה לולו. ואפרש שיחתי:

אתה החלטת "שהסיבה העיקרית והמוצהרת לפתוח מפלגה נפרדת משס היתה כיוון ששס יורדת בסקרים" כלשונך. וע"ז כתב לולו וגם אני לא הבנתיך, אתה מעמיד סברא ואח"כ מקשה על פיה! זה הטעם על פתיחת המפלגה?! מה? הטעם הוא משום שימנע אוסלו ג' כדברי ישי, הטעם הוא משום שיש מאוכזבים מדרעי השמאלני, מדרעי הדיקטטור, מדרעי הגנב [כלשונו של הגר"ע יוסף], ומדרעי הבעל מחלוקת, הטעם הוא משום שאין אדם דר עם נחש בכפיפה אחת ולכן הסכימו הרבה רבנים שיוכל לפתוח מפלגה משלו, הטעם הוא משום שאלי ישי יוכל לקבץ מחבר'ה כמו שטבון הרבה קולות שלא ילכו להבית היהודי כדברי הגר"מ מאזוז. אבל מי אמר שהטעם הוא משום שש"ס יורדת בסקרים?! (אם כי הטעם שש"ס יורדת בסקרים בהחלט תלוי בטענות הנ"ל).

חוץ מזה, אף אם דבריך היו נכונים [מה שאינם, וכנ"ל], הלוא יש לו גדול העומד על גבו ושמו הגר"מ מאזוז, אם אתה כתלמיד הדן לפני רבו תלך אליו ותשאל את פיו, אבל מדוע תלונותיך על אלי ישי, שעושה כפי דברי הרב מאזוז!!!! וגם זה כתב לולו.

לולו הוסיף עוד נקודה ידועה, שש"ס תמיד צחקה על הסקרים ואמרו שזה לא מעלה ולא מוריד. ופתאום הם באמת דואגים ואומרים שלא יעברו את אחוז החסימה. נשמע קצת כצביעות [אם כי יש לחלק. אבל לולו כתב על דרך הצחוק והלצה].

מה לא הבנת עוד?... ;)

ההבנה לא נתנה למי שאינם רוצים להבין
יענקלה לולו

הודעה שלא נקראהעל ידי מייבין » 23 ינואר 2015, 02:37

להלן מספר טורים של ביקורת העיתונות החרדית בנושא
חרדים10 > חדשות > עיתונות ותקשורת > המלחמה בש"ס? כולם מחכים ל'נכד המפורסם' שיחזור מארצות-הברית
שרי רוט י"ג טבת התשע"ה

3.

'מתה' על מסגרת מוזרה כמו זו שבהמודיע:

"על מה אנחנו לא כותבים ומדוע".

במילים ברורות מסביר כתב העיתון למה, ומאלו סיבות, הוא אינו מפרט את פרטי פרשת אריה דרעי (כבוד שמים, מניעת חילול השם, כבוד הבריות, אחריות על משמעות הדברים הנכתבים ודרך קבלתם על ידי הציבור ובמיוחד הצעירים).

אבל בלי להיכנס לפירוט, בלי להסביר לקורא מניין נובעת מסקנתו, הוא מביא את דעתו הברורה לאירועים.

יש לדעה הזו קשר לחברות האיתנה השוררת בין יו"ר ש"ס אריה דרעי לח"כ יעקב ליצמן או אחד מכתבי העיתון? ככה נראה.

דרעי, ליצמן

"כבוד שמים ואינטרס-העל החרדי צריך להיות, שמפלגת ש"ס תמשיך לשגשג ולפרוח ולייצג את היהדות הנאמנה יחד עם אחותה הבכירה – יהדות התורה… הציבור החרדי אינו יכול להרשות לעצמו שכל עסקן שאינו מרוצה ממיקומו ו/או ממעמדו יעשה כרצונו".

במילים אחרות אומר המודיע, בלי לומר זאת בפירוש: אלי ישי מונע מאינטרסים אישיים, 'דעת התורה' של ראש ישיבת כסא רחמים הגר"מ מאזוז אינה מקובלת על קברניטי המודיע.

מי שמם להחליט החלטה שכזו?

להמודיע הפתרונים.

4.

בקהילה תפסו צד. סופית.

שימו לב למשפטים כמו:

"אף אחד לא הוציא החוצה הקלטות מ-13 השנים הראשונות של הקמת התנועה הקדושה, אלה שנאמרו בהם שבחים שגרמו לי לחשוש מעין הרע".

או: "אף אחד גם לא יוציא קלטות מהשיחות שלנו בשנתיים האחרונות לחייו, כשצירף אותי להנהגה… את דברי האהבה והחיבה שהרעיף עליי לא ימכרו בני הבית לכל דורש, ובטח שלא יפרסמו את הדברים הקשים שאמר על זה שהדיח, לאחר שהראו לו איך מכר את האינטרסים של התנועה בגלל חשבונות אישיים".

ותקראו את זה:

"ישי עצמו מוגדר רשמית כחרדי ואף מתנהג כך בפועל (לפחות עד פרסום הקלטת שמיוחסת לו ולאנשיו)".

על החושד בכשרים לוקה בגופו לא שמעו שם, בבקהילה?

וזה עוד כלום, לעומת פרץ הדמעות בטור ממוסגר, שנכתב על ידי אחד מעורכי העיתון: "המנהיג הכריזמטי של כל הזמנים, אריה דרעי… הלב שלו לא עמד עוד… כשיצא מהכלא איש כמעט לא חיכה לו. גם את אביו שלחו הבית הממשרתו בתנועה… הפרישה של דרעי אמיתית, כנה וכואבת… אחריי, קורא המנהיג הבלתי מעורער".

אלי ישי

בטור שבעמוד האחרון בעיתון, במקום תמונה, מופיעה הפעם משבצת שחורה, סימן ל'אבל' הגדול.

"ישי, משום מה, בוחר לדהור כל הדרך לתהום. רץ אחריה באמוק".

"עזוב את מרן ואת ציטוטי 'בכל ביתי נאמן הוא'… חבור ללהב"ה, לברוך מרזל, למיכאל בן ארי".

"גם בתקופה שעשה בש"ס תחת גלימתו של מרן הגר"ע יוסף ראה את עצמו קודם. מרן שירת אותו".

"בכל 13 השנים האלה ש"ס לא באמת עשתה משהו מיוחד, מלבד לשמור על המנדטים היורדים בהדרגה ולתחזק קשר חם בבית מרן הגר"ע… אז במה הייתם עסוקים שם בש"ס? בהקלטות ליום שאחרי?"

רגע, בודקת אם לא בטעות אחזתי ב'יום ליום'.

לא. זה 'בקהילה'.

7.

נכון שעיתון משפחה לקח השבוע צד ברור במלחמת ש"ס (דרעי, דרעי, דרעי), אבל משפט אחד נאמר ביושר – והוא נכון מאד:

"בדרך הוא גם עשה לא מעט טעויות: לא תמיד גילה רגישות במקומות שצריך היה לגלות, ולא הבין, למשל, שיחסים טובים עם כל בני משפחת מרן הרב עובדיה יוסף הם תנאי הכרחי לאי פרסום קלטות מביכות בערב לא בהיר במיוחד.

"גם מול אלי ישי, יחס שונה לא היה מזיק, בלשון המעטה. ההתנהלות מולו לא תמיד שפעה חכמה".

אלי ישי

"רק בחודשים האחרונים הבין דרעי שההתעלמות המופגנת מיו"ר ש"ס לשעבר בהלוויה ובכינוס ה'שלושים', יצרה אצל אלי ישי פצע שותת דם. איש חכם כדרעי היה צריך להסיק מוקדם יותר, שביום מן הימים תוגש החשבונית לתשלום".

חותמת על כל מילה.

בשתי ידיים.

8.

שיתוף פעולה מעניין בין בקהילה ומשפחה נרשם גם בסוגיית הרדיפה אחר 'נכד מפורסם', שלא קשה לגלות מהי זהותו, כפי שהתכוונו אליה הכותבים.

בבקהילה זה מופיע ככה:

"בשעה ששורות אלו נכתבות עושים פעילי ש"ס וראשיה מאמצים רבים לגייס תמיכה של גדולי ישראל מכל החוגים והעדות בקיומה של ש"ס, בראשותו של העומד הנוכחי בראשה…

"המעכב היחיד, נכון לעכשיו, הוא נכד מסוים שיצא לנופש בארצות הברית, ויחזור, כנראה, בשבוע הבא, לאחר סיום הסיילים הגדולים בחנויות האופנה".

נבהיר בזאת: הנכד המדובר יצא לחו"ל ליום וחצי, באמצע השבוע. בשעה שהעיתונים נחתו בדוכנים הוא כבר מזמן היה חזרה בבית סבו. ולא, הוא ממש לא דרך בסיילים. זה לא סגנונו, גם לא סגנון רעייתו. הוא נסע למטרה רצינית וחשובה הקשורה בעולם התורה.

והנה העקיצה של משפחה:

"שיסתדרו נאמני ביתם של גדולי ישראל שהכניסו את ידיהם למחלוקת הספרדית, כדי לגזור קופון אישי צר".

הוכחות? פירוט על אותו קופון? ממש לא.

בתקשורת החרדית אפשר לזרוק האשמות בלי בסיס. מי יפצה פה.

11.

אבל הכי מרגש זה לעבור על יום ליום, ביטאון הבחירות של ש"ס, ולראות זה השבוע השלישי ברציפות איך נראה עלון קמפיין.

"המומים וכואבים" מבשרת הכותרת הממוסגרת בשחור משחור. כאילו נפטר יו"ר התנועה. כאילו לא יצא לנפוש כמה ימים, טבריה ובבאר-שבע.

קבלו עוד כותרות:

"דמו השפוך לעין השמש", "אבא, עד מתי יהדות ספרד תסבול", "חרדים וכואבים", "חרדים לעתידה של יהדות ספרד", "מה יהיה על רבבות הלומדים והמשפחות", "הצילו את ספינת יהדות ספרד", "אני כותב לך רבי אריה בדמעות" - וכמובן: "רבי אריה, שוב הביתה" (חיים ביטון, מנכ"ל התנועה) ו"הצילו!" (דוד חכם, איש תקשורת, נאמן).

למישהו פה יש טישו?
מייבין

הודעה שלא נקראהעל ידי מייבין » 23 ינואר 2015, 02:40

עוד טור בנושא

חרדים10 > חדשות > עיתונות ותקשורת > איך הפך ישי ל'מזרוחניק' בבקהילה ואיזה רמז פוליטי מסתתר ב'יתד'
שרי רוט 2 כ"א טבת התשע"ה

9.

אפרופו ש"ס, קבלו את ביטאוני 'יום ליום' של השבוע (בשבוע הקודם כיכבו המודיע, משפחה, בקהילה וכמובן, יום ליום עצמו).

השבוע היו אלו 'רק' 'בקהילה' ו'יום ליום'.

• המודיע נותר נאמן להצהרתו משבוע קודם כי אינו מתעסק עם הנעשה בתוככי ש"ס (למען בני הנוער הקוראים את העיתון).

• בקהילה – גרסת יום ליום:

בטור שבעמוד האחרון שב העורך ויוצא נגד מפלגתו של אלי ישי. תחת הכותרת "העמך כבר לא איתנו" הוא מסביר כי פרסום הקלטת גרם נזק עצום לש"ס, וגם לאמפתיה שקיבל אלי ישי בשמחה של עובד העיתון.

"אם ככה עבדו על הרב, אומר לי ציון דנינו השכן משכונת 'הפולשים', אז ככה גם עבדו עליו שאלי ישי מתאים. אין ישי ואין כלום".

הוא שב ומבהיר שבשבוע הקודם כתב ש"קיימת איוולת בכך שמפלגה הולכת לכאורה לאורו של מרן אבל חוברת למתנגדיו הגדולים". בכל מקרה, הוא מנבא, היא לא תשרוד עד יום הבחירות.

רשמנו.

כתב נוסף בעיתון 'חושף' מכתב של הרב שמואל אליהו, שבו כתב כבר לפני עשר שנים: "להערכתי גם דעותיו של אלי ישי לא שונת הרבה מדעותי רק שהוא לא יכול לומר אותם – אולי רק למקורבים ביותר".

מדובר בהערכה בלבד, אבל זה מספיק כדי למרוח על חצי טור את אלי ישי כ'מזרוחניק'.

"מי שחבר לציבור שהוגדר על ידי מרן זצ"ל כפי שהוגדר" (הוא לא חבר, בסופו של דבר לאורי אריאל, אילו חבר, הדברים היו נכונים. אבל הוא לא – ש.ר.).

"מי שמזמר את זמירות העם, הארץ והתורה" (אומר אותם בעיקר הרב מאיר מאזוז, אומרת אותם גם חסידות חב"ד, גם אם לא מסכימים עם הזמירות – ולמען הגילוי הנאות, גם אני איני מסכימה איתם – לזלזל בהם, אין כל היתר – ש.ר.).

"מי שחבר לבולטים במתנגדי מרן שמעידים על עצמם שהוציאו את ספריו מביתם" (הכוונה לרב שמואל אליהו ולפגישה שקיימו איתו השבוע. איך שכח הכתב הפוליטי שיו"ר תנועת ש"ס, אריה דרעי, הוא ששכנע את הרב אליהו לרוץ למשרת רבנות העיר ירושלים, ואף ספג על כך ביקורת מרומזת מאחדים מבני משפחתו של מרן זצ"ל – ש.ר.).

שמואל אליהו

• משפחה -

דווקא השבוע חל איזון בעיתון.

ראשית הכתבה הפותחת, שכותרתה 'דרך השלום'. בה היו שני הכותבים – עורך החדשות וכתב השטח – ריאליים.

"התנופה וההתחזקות של מפלגת 'כולנו' בראשות אלי ישי, שבכל הסקרים כיום, חודשיים לפני הבחירות ועוד לפני שהציגה את רשימת המועמדים כולם, קרובה לעבור את אחוז החסימה, ובחלק מהם היא עוברת ויותר, מטרידה מאד את ההנהגה הרוחנית של ש"ס שגילתה שליו"ר המתפטר ושוקל לחזור, דרעי, בעיית מיתוג ותדמית של איש מרכז-שמאל".

עוד ייאמר לשבחו של העורך, שדאג שאחד מהכותבים, שהיה מזוהה מאוד עם מטה דרעי, לא יכתוב השבוע טור פוליטי.

אז הרבה מאד דיבורים על אחדות היו שם, בעיתון (לא ריאליים, כמובן), אבל לא היה זה עוד עיתון של 'יום ליום', כמו בשבוע הקודם.

10.

ורק 'יום ליום' נשאר 'יום ליום'.

מתברר כי עם פתיחת מערכת הבחירות כונסו העובדים, וחולקו הוראות. איש אינו מדבר דברים מיותרים, בטח שלא כותב שלא על פי הקו הכללי של המערכת. וכך, מעת לעת, מתודרכים העובדים. לא תשמעו מהם, גם לא בשיחות מסדרון או וואטס-אפ אמירה שאינה על פי הקו המנחה.

קבלו את הכותרות לשבוע זה:

"להקשיב לזעקת האביון" (הצורך לדאוג לחלשים וכו').

"לעבור את הסערה ללא פגע" (לא סערת השלגים, הסערה של עזיבת היו"ר את "ספינתו של מרן רבינו הגדול זיע"א").

"אל תעצור את המהפכה" ("כנסי אל המעין למען חזרתו של אריה דרעי לראשות תנועת ש"ס").

ולקינוח: "אנו מטילים חרם ונידוי חמור על מפרסם הקלטות" ("בית דין מיוחד…מזהירים את מפרסמי הקלטות שאין רפואה למכתם").

אבל בניגוד לשבועות קודמים, בהם נצבע העיתון כולו בקמפיין בחירות, צריך להודות שהפעם היו גם קצת כתבות על הליכוד ועל הפריימריז, על כמה עולה להיות חבר כנסת או על איך להתמודד עם נושרים.

ובעיקר, שימו לב: ראיון עם הח"כ החדש של ש"ס, ליאור אדרי (בעיתון בקהילה הפכו את שמו לליאור גבאי), איש בד"צ בית יוסף, ומי שנחשב נציגו של הרב משה יוסף.
מייבין

הודעה שלא נקראהעל ידי מייבין » 23 ינואר 2015, 02:42

וטור נוסף
בקהילה שכח: גם ילדים קוראים עיתון. לא מתבדחים על רבנים
שרי רוט כ"ז טבת התשע"ה

7.

וכמו בשבוע הקודם, גם השבוע נותר בקהילה שכפול של 'יום ליום'.

אלא שבניגוד ל'יום ליום', המגיש קמפיין שקוף למפלגה העומדת מאחוריו, 'בקהילה' עלה מדרגה. לטעמי, חסרת טעם.

הנידון: חלומו של הגר"מ מאזוז, לפיו הגר"ע זצ"ל הגיע אליו בחלום.

וכך מספר כתב 'בקהילה':

"פעם הגיע אדמו"ר נכבד לרעהו, אדמו"ר ותיק רבות בשנים, וסיפר לו על חלום מעניין שחלם לאחרונה. בחלומו והנה אביו מורה לו לפתוח חצר ולייסד חסידות ושושלת.

הוא ניעור, רץ שטוף זיעה למלתחה, לבש בגדי שיראין, נטל מקל כסף בידו והנה הוא רבי.

נענה ידידו: את הטעות עשה אביכם זצוק"ל. לא אליכם היה צריך לבוא בחלום, כי אם אל החסידים".

ולנמשל:

"המפלגה שהחלה בקול רעש גדול כפנתרה שחורה דועכת מסקר לסקר. השבוע נודע שמנהיגה הרוחני של העם איתנו, הגר"מ מאזוז, חלם שמרן הגר"ע יוסף זצוק"ל אומר לו שהוא מחבב אותו. הבעיה היא שהציבור הש"סי לא זכה לחלום על כך".

הבדיחה והנמשל, שניהם ביחד וכל אחד לחוד, אינם מתאימים, לטעמי, לעיתון חרדי העולה על שולחנות בתי ישראל ונקרא גם על ידי צעירי הצאן.

יש דברים שלא מתבדחים עליהם. אחד מהם: רבנים וגדולי ישראל.

נקודה.

8.

אהבתי לקרוא במדור 'פתיתים', על פיסת היסטוריה מעניינת של ש"ס.

הייתה זו כתבה מלפני 15 שנים (אדר ב' תש"ס). עדינה בר שלום רואיינה על אביה.

"אבא מצידו נהג להתייעץ עם אמא בכל דבר ודבר. תמיד אמר שניתנה בינה יתרה לנשים. אבל בדבר אחד לא נמלך בדעתה, וייסד את ש"ס למרות שלא הסכימה לכך.

"כשבא אריה דרעי וביקש מאבא ליטול חלק בפוליטיקה, אמא סירבה. היא אמרה: למה לך כל זה? עד היום היית רב נערץ ואהוב. לא היה אדם אחד שאמר עליך דבר רע. עכשיו, כשתיכנס לפוליטיקה, ישר תתלכלך. יטילו בך בוץ ורפש ויציקו לך ולבני משפחתך'.

"אבא השיב לה: מרגלית, כשאגיע לעולם האמת ואעמוד לפני בורא עולם הוא ישראל אותי: עובדיה, מה עשית למען עם ישראל? ומה אני אגיד לו, מרגלית, שרציתי להישאר נחמד'?"

סיפור בהחלט מרגש. גם המשכו, המתאר את ההצקות שהיו לבית הרב כשתמך בתהליך המדיני.

"אמא הייתה מתחננת בפניהם שיפסיקו להטריד אותה. אבל הם לא הקשיבו לתחנוניה ביום ובלילה דפקו בדלת ביתנו ובחלונות, שפכו צבע אדום בחדר המדרגות, שרפו את דלת הבית הקפיו את תמונתו של אבא בנרות שחורים. שנתיים תמימות מיררו לאמא את החיים. את יצחק רבין הרג כדור רובה, את אמא שלי הרגו פעילי הימין".

סיפור טוב שיכול להסית את הציבור של ש"ס נגד קיצוני הימין (מפלגתו של אלי ישי, יחד?).

רק גילוי נאות אחד חסר לי, ולו רק בערבי בחירות.

כותבו המצוין של המדור מכהן כמזכיר סיעת ש"ס בכנסת. מי שיודע – יודע. אבל כנראה רק הברנז'ה יודעת.

9.

גם במדור הפוליטי של העיתון יש הספד ל'יחד'.

"הוא יתחיל לסבול מאפקט כדור השלג המוכר לכל מי שרץ פעם במערכת בחירות ולא עבר את אחוז החסימה. זה מתחיל בסקרים על גבול האחוז. רבים מהמצביעים חוששים מזריקת הקול לפחו ובורחים. הסקרים הבאים משקפים את הנטישה וחוזר חלילה.

"אם ישי לא יעצור את המגמה הזאת בתוך שבועיים, הוא עלול להגיע למצב שגם חבירה לבאנקר של מרזל ובן ארי תהיה ברכה לבטלה".

לא שהדברים לא נכונים. כל מילה בסלע. אבל כשעיתון שלם מגויס, מי יאמין גם למילים אמינות?

ובהמשך:

זה לא שאלי ישי דאג לתפילת שחרית שלו ולכן ויתר על טיסה במטוס ראש הממשלה. היה מי שרמז לו שלא רצוי שיצטרף, כך טוען כתב 'בקהילה'. הוא אמנם מביא את כל ההכחשות וההסתייגויות המתבקשות, אבל הרמיזה נותרת בעינה.

גם אם זה נכון – זה שקוף מדי.

ואולי כדאי כאשר קוראים את העיתון לזכור את המשפט שכתב, באותו עיתון ממש, מזכיר סיעת ש"ס, שמן הסתם 'יודע מה הוא אומממררר':

"גם בעיתונות שלנו אפשר למצוא מי בעד זה ומי נגד זה ובעד האחר. ולפעמים ידועים גם הטעמים הכמוסים. זה כל כך שקוף, כל כך נוגה".

כל מילה, בסלע.
מייבין

הודעה שלא נקראהעל ידי גרוינעם » 23 ינואר 2015, 03:01

שש משזר כתב:אני דוקא כן הבנתי את דבריו, וגם אני הייתי תמה על דבריך כמו יענקלה לולו. ואפרש שיחתי:

מה לא הבנת עוד?... ;)

ציטוט ממכתב שכתב הרב מזוז אל הרב בעדני: "זה סוד גלוי שבימים האחרונים תנועת שס הולכת ויורדת בסקרים והמחלוקת והוויכוחים בציבור החרדי אוכלים כל חלקה טובה". "אני מציע לכת"ר שיביא הצעתי לפני חכמי המועצה למען ישרור שלום במחננו, לעשות שלום אמיתי בין אריה דרעי ור' אליהו ישי, מתוך כבוד הדדי והסכמה מלאה. הן ידוע שהגר"ע יוסף זצ"ל התבטא על האחרון בכתב ובעל פה "בכל ביתי נאמן הוא". ומכיר אני שאהוד הוא מאד על הציבור גם החרדלי וגם החילוני. מתהלך בתומו כצדיק ואומר על הן הן ועל לאו לאו. ואם יעבדו שניהם מתוך שיתוף פעולה בע"ה יהיה ברכה גדולה לכולנו. לצערי אם לא תיהיה אחדות, איאלץ למשוך ידי מהתנועה, וכשם שקיבלתי שכר על הדרישה, אקבל שכר על הפרישה". סוף ציטוט.

למען אלו שלא ירדו לסוף דעתי, הבאתי ציטוט ממכתבו של הגר"מ מאזוז בטרם הודיע על פתיחת מפלגה נפרדת משס, ועל זה שאלתי כתלמיד הדן לפני רבותיו, דלכאורה, אם הסיבה העיקרית והמוצהרת לעזיבת שס היא ירידתה בסקרים, הדבר הראשון לעשותו הוא להורות על סגירת מפלגתו של ישי שעל פי אותם הסקרים היא אפילו לא עוברת את אחוז החסימה, ומאבדת קולות רבים, ובכך גורמת נזק בל יתואר לעולם התורה. ותורה היא וללמוד אני צריך.

גילוי נאות: אני מצביע כהוראת רבותי ליהדות התורה, ואני מתפלל ומייחל להצלחתה של אחותה מפלגת שס בראשותו של העסקן הדגול זה המרגיז ממלכות ה"ה אריה דרעי הי"ו.
גרוינעם

הודעה שלא נקראהעל ידי מייבין » 23 ינואר 2015, 03:53

127 צפיות ורק 19 הצבעות....
נא להצביע ולחוות דעתכם
מייבין

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 23 ינואר 2015, 04:18

גרוינעם כתב:

מה לא הבנת עוד?... ;)

ציטוט ממכתב שכתב הרב מזוז אל הרב בעדני: "זה סוד גלוי שבימים האחרונים תנועת שס הולכת ויורדת בסקרים והמחלוקת והוויכוחים בציבור החרדי אוכלים כל חלקה טובה". "אני מציע לכת"ר שיביא הצעתי לפני חכמי המועצה למען ישרור שלום במחננו, לעשות שלום אמיתי בין אריה דרעי ור' אליהו ישי, מתוך כבוד הדדי והסכמה מלאה. הן ידוע שהגר"ע יוסף זצ"ל התבטא על האחרון בכתב ובעל פה "בכל ביתי נאמן הוא". ומכיר אני שאהוד הוא מאד על הציבור גם החרדלי וגם החילוני. מתהלך בתומו כצדיק ואומר על הן הן ועל לאו לאו. ואם יעבדו שניהם מתוך שיתוף פעולה בע"ה יהיה ברכה גדולה לכולנו. לצערי אם לא תיהיה אחדות, איאלץ למשוך ידי מהתנועה, וכשם שקיבלתי שכר על הדרישה, אקבל שכר על הפרישה". סוף ציטוט.

למען אלו שלא ירדו לסוף דעתי, הבאתי ציטוט ממכתבו של הגר"מ מאזוז בטרם הודיע על פתיחת מפלגה נפרדת משס, ועל זה שאלתי כתלמיד הדן לפני רבותיו, דלכאורה, אם הסיבה העיקרית והמוצהרת לעזיבת שס היא ירידתה בסקרים, הדבר הראשון לעשותו הוא להורות על סגירת מפלגתו של ישי שעל פי אותם הסקרים היא אפילו לא עוברת את אחוז החסימה, ומאבדת קולות רבים, ובכך גורמת נזק בל יתואר לעולם התורה. ותורה היא וללמוד אני צריך.

גילוי נאות: אני מצביע כהוראת רבותי ליהדות התורה, ואני מתפלל ומייחל להצלחתה של אחותה מפלגת שס בראשותו של העסקן הדגול זה המרגיז ממלכות ה"ה אריה דרעי הי"ו.

ציטוט ממכתב שכתב שש משזר זה עתה, לאחר שהביא כמה טעמים מדוע פתח אלי ישי מפלגה משלו: "אתה החלטת "שהסיבה העיקרית והמוצהרת לפתוח מפלגה נפרדת משס היתה כיוון ששס יורדת בסקרים" כלשונך. וע"ז כתב לולו וגם אני לא הבנתיך, אתה מעמיד סברא ואח"כ מקשה על פיה! זה הטעם על פתיחת המפלגה?! מה? הטעם הוא משום שימנע אוסלו ג' כדברי ישי, הטעם הוא משום שיש מאוכזבים מדרעי השמאלני, מדרעי הדיקטטור, מדרעי הגנב [כלשונו של הגר"ע יוסף], ומדרעי הבעל מחלוקת, הטעם הוא משום שאין אדם דר עם נחש בכפיפה אחת ולכן הסכימו הרבה רבנים שיוכל לפתוח מפלגה משלו, הטעם הוא משום שאלי ישי יוכל לקבץ מחבר'ה כמו שטבון הרבה קולות שלא ילכו להבית היהודי כדברי הגר"מ מאזוז. אבל מי אמר שהטעם הוא משום שש"ס יורדת בסקרים?! (אם כי הטעם שש"ס יורדת בסקרים בהחלט תלוי בטענות הנ"ל)".

עכשיו תקרא שוב את מכתבו של הרב מאזוז בעיון רב, ותיווכח שזה בדיוק מה שהוא אמר [אם כי הרב מאזוז לא כתב בבוטות, אלא רק רמז להבעיות שציינתי].

בהצלחה.
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

הודעה שלא נקראהעל ידי מייבין » 23 ינואר 2015, 13:25

נו מה עם ההצבעות?
מייבין

הודעה שלא נקראהעל ידי גרוינעם » 23 ינואר 2015, 14:53

שש משזר כתב:
גרוינעם כתב:

מה לא הבנת עוד?... ;)

ציטוט ממכתב שכתב שש משזר זה עתה, לאחר שהביא כמה טעמים מדוע פתח אלי ישי מפלגה משלו: "אתה החלטת "שהסיבה העיקרית והמוצהרת לפתוח מפלגה נפרדת משס היתה כיוון ששס יורדת בסקרים" כלשונך. וע"ז כתב לולו וגם אני לא הבנתיך, אתה מעמיד סברא ואח"כ מקשה על פיה! זה הטעם על פתיחת המפלגה?! מה? הטעם הוא משום שימנע אוסלו ג' כדברי ישי, הטעם הוא משום שיש מאוכזבים מדרעי השמאלני, מדרעי הדיקטטור, מדרעי הגנב [כלשונו של הגר"ע יוסף], ומדרעי הבעל מחלוקת, הטעם הוא משום שאין אדם דר עם נחש בכפיפה אחת ולכן הסכימו הרבה רבנים שיוכל לפתוח מפלגה משלו, הטעם הוא משום שאלי ישי יוכל לקבץ מחבר'ה כמו שטבון הרבה קולות שלא ילכו להבית היהודי כדברי הגר"מ מאזוז. אבל מי אמר שהטעם הוא משום שש"ס יורדת בסקרים?! (אם כי הטעם שש"ס יורדת בסקרים בהחלט תלוי בטענות הנ"ל)".

עכשיו תקרא שוב את מכתבו של הרב מאזוז בעיון רב, ותיווכח שזה בדיוק מה שהוא אמר [אם כי הרב מאזוז לא כתב בבוטות, אלא רק רמז להבעיות שציינתי].

בהצלחה.

אתה מעמיס במכתב דברים מהרהורי לבך. שני הנימוקים המרכזיים והמוצהרים במכתב הם, א. מצבה של שס בסקרים. ב. המחלוקות בציבור שאוכלות כל חלקה טובה. ושני הנימוקים המוצהרים הללו, הם סיבות מכריחות לכאורה, להורות לישי לסגור לאלתר את מפלגתו, ולהביע תמיכה חד משמעית בהנהגתו של נאמן ביתו של מרן ה"ה אריה דרעי, ובכך לפתור את שתי הבעיות, א. מצבה של שס בסקרים ימשיך לעלות עוד יותר. ב. ישים סוף למחלוקת הבזויה, ולחילול השם הגדול של פגיעה מכוונת באחד ממפעלי חייו של מרן הגר"ע זצ"ל, על ידי מי שהופקד על ניהול המפלגה בתקופת נבצרותו של דרעי השם ישמרהו ויחייהו, ויביס את אויביו לפניו. כל זאת כאמור, כתלמיד הדן לפני רבותיו.
נערך לאחרונה על ידי גרוינעם בתאריך 23 ינואר 2015, 15:07, נערך 3 פעמים בסך הכל.
גרוינעם

הודעה שלא נקראהעל ידי גרוינעם » 23 ינואר 2015, 14:53

כפול
גרוינעם

הודעה שלא נקראהעל ידי יובלי » 23 ינואר 2015, 15:03

כמויות השטויות והזבל שנכתבים פה יכולים לספק את אגף התבוראה בתל אביב. כאילו בעד ההדיוט ההוא שבירבר משך עשרות שנים שהוא אך ורק למען מרן זצוק"ל, ובהזדמנות הראשונה שהגיע לידו בגד בכולנו ובחר בלמען עצמו ולמען עצמו, ולמען עצמו ולמען עצמו ולמען עצמו ולמען עצמו, ולמען כיסאו ולמען כיסאו ולמען כיסאו ולמען כיסאו, אהההההההההההההה סליחה, לגמרי שכחתי, - הכריחו אותווווווווווווווווווווווווווו והווווווווווווא בכלל תכנן לחזור לכולל ולשמור ביבי סיטר על נכדיוווווווווווווווווווווווווו. אויייש כמה אומלל הטיפש הזה, וכבר אמר האדמו"ר מקוצק - "הטיפשות והרשעות אחיות". ודעת לנבון נקל.
יובלי

הודעה שלא נקראהעל ידי יובלי » 23 ינואר 2015, 15:07

שיטת ההימורים של אלי ישי • שגיא פרלמוטר

הבחירות הבאות עלינו לטובה תהיינה מכריעות ומשמעותיות ביותר לעתיד עולם התורה, לגבולותיה של ארצנו הקדושה ואף לביטחוננו האישי.

גבולות 67', חוקי דת ומדינה חדשים שיהפכו אותנו למדינת "כל אזרחיה", ומה לא מבקש השמאל "הציוני" הנושף בעורפנו בעזרת מפלגות האופנה שמתקשות להבדיל בין שמאל לימין וממקמות את עצמן במרכז המפה הפוליטית. אותו "מרכז" שמאפיינת בכל מערכת בחירות את התסמונת של חוסר החלטיות ואג'נדה בפוליטיקה הישראלית.

אני לא זוכר את שמן וסביר להניח שהאינטרנט המוגן יסנן לי את תוצאות החיפוש, אך וודאי המבוגרים שבינינו עוד זוכרים את המפלגות שהיו צצות בכל מערכת בחירות מחדש, אותן מפלגות שבין היתר היו חורטות על דיגלם את טובתו וזכאותו של המהמר הישראלי לעשות כרצונו בכספו. ולא, אל תתבלבלו, אני לא מדבר על מפעל הפיס אלא על משהו מורכב הרבה יותר.

תאמינו או לא, מסתבר שישנה מפלגה עם אג'נדה ימנית ודתית ברורה, ולמרות שהיא אינה חרטה על דגלה את נושא ההימורים המפוקפק, היא מנסה לקיים את שיטת ההימורים עם כניסתה לכנסת במשחק מסוכן על כ-120 אלף קולות אשר אוהבים את ארץ ישראל והתורה הקדושה.

למרות שחלקכם לא תאהבו את השורות הבאות, לדעתי ר' אליהו ישי ויוני שטבון בהחלט עשו מהלך אמיץ ומבורך עם הקמת תנועת "יחד" שבתקווה תאחד את המגזר החרדי והדתי למען עולם התורה ושמירה על הארץ.

נכון לרגע כתיבת שורות אלו, לא אבוש אם אומר שהמפלגה המדוברת הינה חלק מההתלבטות האישית שלי בבחירות הבאות, ואני מעריך שבנוסף אלי יהיו עוד לא מעט אנשים שיעמדו דקות ארוכות מאחורי הפרגוד ב-17.03.15.

בתקופה שהסקרים לא מחמיאים במיוחד ועוד כשבוע נסגרות הרשימות לכנסת, כל מה שנותר לי הוא לבקש מר' ישי בשמם של רבים אחרים- בבקשה תמנע מאתנו את ההתלבטות ואל תזרוק קרוב לחמישה מנדטים לפח! רד מהעץ הגבוה וצרף אליך, ולו רק כבלוק טכני את מיכאל בן ארי, שבאמת מיותר לציין את פועלו בתחומים הנ"ל, אותם תחומים שגם מפלגת "יחד" תנסה לקדם בכנסת הבאה לכשתיבחר בע"ה.

אני מתקשה להבין איך תוכל להתמודד עם המציאות שכולנו חוששים ממנה, כאשר ח"ו חמישה מנדטים יגיעו לפח זבל הפוליטי וקולם לא יישמע. וחמור מכך, אני מפחד מהסיטואציה שבוז'י וציפי יחלקו ביניהם את כס השלטון. כי אם כך יהיו הדברים, המלצה שלי לכל אלו שאין להם אזרחות זרה- תלמדו לשחות.
יובלי

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 23 ינואר 2015, 20:40

יובלי כתב:כמויות השטויות והזבל שנכתבים פה יכולים לספק את אגף התבוראה בתל אביב. כאילו בעד ההדיוט ההוא שבירבר משך עשרות שנים שהוא אך ורק למען מרן זצוק"ל, ובהזדמנות הראשונה שהגיע לידו בגד בכולנו ובחר בלמען עצמו ולמען עצמו, ולמען עצמו ולמען עצמו ולמען עצמו ולמען עצמו, ולמען כיסאו ולמען כיסאו ולמען כיסאו ולמען כיסאו, אהההההההההההההה סליחה, לגמרי שכחתי, - הכריחו אותווווווווווווווווווווווווווו והווווווווווווא בכלל תכנן לחזור לכולל ולשמור ביבי סיטר על נכדיוווווווווווווווווווווווווו. אויייש כמה אומלל הטיפש הזה, וכבר אמר האדמו"ר מקוצק - "הטיפשות והרשעות אחיות". ודעת לנבון נקל.

כנראה ששוב שכחת לקחת את הכדורים לפני שהגעתי לפורום שלנו.
בבקשה, בפעם הבאה אל תשכח!!!

נ.ב. אם אתה מביא ראיות והוכחות מוצדקות לדבריך, אפשר להתוכח עמך, אבל אם אתה פשוט משמיץ את ישי לפי דעתך הפרטית ללא כל ביסוס, אין טעם להתוכח כלל עם מי שלא מעוניין לשמוע דעה אחרת.
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 25 ינואר 2015, 03:04

אז האמריקאי בשלל ניקיו + החבדניק הצביעו כן, והם ממילא לא קנו את העיתון.
הסקר הזה לא הואיל למי שפתח אותו אלא פעל הפוך.
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 25 ינואר 2015, 04:29

*הועיל
בנוגע לבחירות כל אחד יעשה כמצוות רבותיו
זה לא סלוגן, זו דרך חיים.

(מי שמתלבט מי רבותיו יכול לפנות אלי לצורך שיכנוע)

התגובות בנושא בפורום, הם רק הסבר להוראת רבותיו או שאלות להבהרת דעתם, ולא חלילה להפריך או לשכנע מישהו בניגוד לרבותיו.
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 25 ינואר 2015, 04:39

כתבן כתב:אז האמריקאי בשלל ניקיו + החבדניק הצביעו כן, והם ממילא לא קנו את העיתון.

שחצן וגאותן, ולא פחות טיפש. תדע לך, שגם אמריקאי יכול לקנות עיתונים כאלו, והעברית שלי לא פחות רהוטה מרוב הכותבים כאן, ואולי אף יותר. ולידיעתך, גם בקהילה, גם שעה טובה וגם משפחה, יכולים לקנות באמריקה.
גם המבשר, גם יתד נאמן, וגם המודיע [אבל הפלס, עוד לא ראיתי בארה"ב, ב"ה!!].

ולא, אין לי שייכות לחב"ד, ולא דרכיהם דרכי כלל ועיקר [ב"ה!]. יש לי הערצה וביקורת לחב"ד, כמו לכל חלק מכלל עולם החרדי [חוץ מרשעי עץ].
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

הודעה שלא נקראהעל ידי יובלי » 25 ינואר 2015, 08:17

שש משזר כתב:
כתבן כתב:אז האמריקאי בשלל ניקיו + החבדניק הצביעו כן, והם ממילא לא קנו את העיתון.

שחצן וגאותן, ולא פחות טיפש. תדע לך, שגם אמריקאי יכול לקנות עיתונים כאלו, והעברית שלי לא פחות רהוטה מרוב הכותבים כאן, ואולי אף יותר. ולידיעתך, גם בקהילה, גם שעה טובה וגם משפחה, יכולים לקנות באמריקה.

ולא, אין לי שייכות לחב"ד, ולא דרכיהם דרכי כלל ועיקר [ב"ה!]. יש לי הערצה וביקורת לחב"ד, כמו לכל חלק מכלל עולם החרדי [חוץ מרשעי עץ].

שש משזר אחרי שהוא כך עונה הוא אינו ראוי לתגובה, דעתי האישית היא, שכיפתו "שזורה משש משולשים", ואידך זיל גמור.

הוא מאלה שעצם הוויכוח זה כל העניין, וכל מעייניו מגויסים למען מטרה נעלה זו, לולי ראיתי שעומד להיות כאן שרשורים של תגובות גם זאת לא הייתי כותב.
יובלי

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 25 ינואר 2015, 08:32

יובלי כתב:
שש משזר כתב:

שש משזר אחרי שהוא כך עונה הוא אינו ראוי לתגובה, דעתי האישית היא, שכיפתו "שזורה משש משולשים", ואידך זיל גמור.

הוא מאלה שעצם הוויכוח זה כל העניין, וכל מעייניו מגויסים למען מטרה נעלה זו, לולי ראיתי שעומד להיות כאן שרשורים של תגובות גם זאת לא הייתי כותב.

לולי ידעתי את יובלי מאז ומתמיד, גם אני לא הייתי עונה על דבריו. אבל היות ואני יודע שהוא רגזני מאוד, אשתדל לעשות רצונו להרגיז אותו:

אני לא יודע אם אתה הניק החדש 'כתבן' השוטה, כי דברי שניכם תואמים בהחלט את הטיפשות הנוטפת מדבריכם, מהולה בשנאה לשש משזר. אבל לא לזה אתייחס כאן, כי אם לדבריך האחרונים:

אני חרדי נורמלי, יושב והוגה בתורה יותר ממך [כ-50 שעות רצופות בשבוע שעבר. תאמין או שלא], וחושב שאני לא פחות ירא שמים ממך. זה שיש לי דעה בכל ענין, הוא דבר בריא שמראה לאיש עם מח בקדקדו, וכזה הוא פעזו"ר, משולש, פע"ח ועוד. לא כולם מדברים בבוטות כמוני, ולא כולם מתמצאים בכל פרשייה כמוני, אולי אני קצת יחודי... אבל אני בהחלט לא קל דעת, ולא מאלה הנקראים 'חרדים עובדים', וכדו'.

לא יודע מאיפוא אתה לוקח את ידיעותך הנעלות ונשגבות עלי [נראה לי שזה מורה על רמת הידיעות שלך במילי דעלמא ג"כ], אבל אני ממש לא מצפה ליותר מזה ממך. אתה פשוט הודעת כמה פעמים שאתה לא יודע איך לנהל ויכוח, אתה פשוט יורה [את עצמך ברגלים] והולך.
נו נו, בשמחה רבה! :lol:
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

הודעה שלא נקראהעל ידי מייבין » 25 ינואר 2015, 22:18

כבר כמה ימים שלא מתקדם כלום בהצבעות
מייבין

הודעה שלא נקראהעל ידי אדוק » 04 פברואר 2015, 15:17

עוד כתבה על האוביקטיביות של העיתונים:

שרי רוט ה' שבט התשע"ה / 25.01.2015 2
1.

בשבועות קודמים ביקרתי את בקהילה על שהפך לאחיו התאום של יום ליום. השבוע, צריך להודות, הם הורידו הילוך ועשו זאת בעדינות רבה. כפי שצריך להיות.

רק כפולת עמודים שירתה את הקמפיין (10-11), עד כי לרגע חשבתי שאני אוחזת ביד את ביטאון התנועה להשבת עטרה ליושנה.

זה לא רק הכותרת ("המהפכה חוזרת, השטח בוער"), גם לא נאומו של יו"ר התנועה אריה דרעי המופיע ממוסגר ובצד שמאל (דרישה אופיינית למשרדי פרסום). זה כל המלל.

"12 שנה של גלות ועוד שתיים של אי-שקט הסתיימו. המנהיג הבלתי נשכח אריה דרעי חזר בקול שירה סוחפת"; "עשרות הצלמים והשדרים שהעבירו את האירוע בלייב, דיברו על ה'אש בעיניים' ועל המהפכה שחוזרת".

3.

אהבתי את גילוי הלב של כתב בקהילה, המשמש גם בתפקיד מנהל סיעת ש"ס בכנסת – ובהצלחה רבה, יש לציין. הצלחה כה גדולה עד שהצליח לשרוד שני יושבי ראש תנועה, ולא סולק כפי שסולקו רבים וטובים מנאמני אריה דרעי, המנהיג הגולה דאז.

בשבוע שעבר ביקרתי אותו על שאינו מציין בתחתית טוריו את מעמדו ותפקידו. רק למען הגילוי הנאות, לא מעבר לכך. באשר מדובר בעיתונאי ישר ונקי כפיים.

השבוע, במסגרת מיוחדת, כתב את הדברים הבאים:

"מקצה ארץ ועד קצה, כלומר מטבריה וקריית ספר, שאלוני נא השבוע: כלום לא ראוי שאציין את חטוטרתי האחרת, היינו: מנהל סיעת ש"ס", כתב, תחת הכותרת "ש"ס ושלום" (כותרת מבריקה, צריך לומר).

בתור זו ששאלה מקריית ספר, אציין כי לא שאלתי על חטוטרת, באשר אין זו חטוטרת. האדם מכבד את התפקיד, ועוד איך מכבד.

וכאן הוא משיב: "כאילו לא אחרים לא מדעתם מונעים. אוי להם ואבוי לנו אם כתיבתם חפת זיקה להשקפתם, כלומר לדעת רבם וכיו"ב".

טוב, ברור שלכל מי שמשתייך למחנה החרדי יש דעת תורה וגדול בתורה המנחה אותו/אותה. זה קצת שונה מעבודה נוספת. אינו דומה מי שמונע מהיותו חסיד גור (רק לדוגמה), למי שמונע מעבודתו הנוספת במפעל מסוים(רק לדוגמה). אם יכתוב בעד המפעל – נבקרו, אם יכתוב חסיד גור בעד חסידותו – נבין.

"מכל מקום", כותב הכתב, "טור אישי מטבעו נכתב מנגיעות כותבו. לזה מצפים. זאת ועוד, אני הרי כותב על חוויותיי בש"ס, ומאליהם הדברים ברורים".

הברנז'ה בטח יודעת. העמך? ספק רב. אז ליתר בטחון ציין גם ציין השבוע: "לא זו אף זו: ציון מצוין העניין, עכשיו וכאן"…

יצא מזה יפה. צריך להודות.

4.

חידה: כמה פעמים צפיתם בדגלים ב'יום ליום'?

היו כמה סוגים. דגלים תכולים עם תמונת המנהיג "אריה דרעי מנהיג חברתי"; היו גם תכולים עם תמונתו של מרן "אני נאמן למרן"; והיו גם 'סתם' שלטים עם המילה ש"ס.

אני ספרתי כמה עשרות. הכול משולב ברבה כותרות 'מהפכניות'.

"ש"ס תשב רק בממשלה חברתית","ש"ס פתחה בקמפיין השקופים", "מסתערים על השטח","צוואתו של מרן הייתה לדאוג לעניים ולחלשים","דמעותיו של גדול הדור","עת לעשות לה'", "המהפכה המשודרגת תחזיר את הצבע והבשר ל'שקופים'", "מאבק על הבית","המהפכה חוזרת","מראה כהן גדול בוכה על הדור", ועוד ועוד.

5.

משפחה הסתפק השבוע בטור פוליטי אחד בלבד.

בערב בחירות זה ממש לא מספיק. אבל אולי הם ניסו לחקות את בקהילה. אבל שם לפחות הקצו לטור למעלה משני עמודים.

בין מלל השבחים לאישי ציבור שמשפחה חפץ לראותם ברשימת ש"ס לכנסת הבאה (חברים מהתקשורת, מצליחנים מהפוליטיקה המקומית ועוד), יש רק המלצה אחת עמה הסכמתי בכל לב.

יש מצב שש"ס במצבה הנוכחית זקוקה לשובו של אריאל אטיאס מן הכפור. ולא ייפלא אם נשיא המועצת, חכם שלום כהן, יסע בקולנועיתו (נגמרו הזמנים בהם 'הולכים ברגל' מהקבלן 45 להקבלן 28), יעמוד מול הגברת שבפתח, ויאמר לה ולו: הביתה (המלצה חמה לגברת, אליבא דהכתב, הכיני סודה ועוגיות, שיהיה בבית…).

ככה גויס הרב אלבז למועצת. לא רצה, אבל מה יעשה אחרי הכרזה מול תלמידיו? לא נותר לו אלא לבקש ברכה מגדולי התורה הליטאים.

אטיאס לא יעשה זאת. הוא נגד כיתות רגליים אל בתי הגדולים של דגל התורה. אולי יעלה אל ציונו של הגר"ע זצ"ל.
סמל אישי של המשתמש
אדוק

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי מאור ושמש » 04 פברואר 2015, 18:04

הרב אלבז אמר שלש"ס יהיו 40 מנדטים! לא פחות...
הרב מאזוז אמר שליחד יהיו 12 מנדטים!
האשכנזים גם הם לא שקופים ויהיו להם בוודאי לפחות 10 מנדטים - בהשוואה למפלגות הספרדיות...
סה"כ 62 מנדטים.
דרעי - ישי - ליצמן -גפני ראשי ממשלה ברוטציה כל אחד שנה....

ועכשיו ברצינות:
ע"פ כל הסקרים יהדות התורה מקבלת בסביבות ה-8 מנדטים.
יחד של ישי מקבלת 5-7 מנדטים
וש"ס 6-9

גם אם ישי יקבל רק 5 וש"ס רק 6
עדיין מדובר בסך הכולל של המנדטים שהציבור החרדי קיבל בקדנציה החולפת,
ללא כל יחס לפטירתו של מרן גדול הדור ופארו מר"ן זיע"א אשר הייתה אמורה להשפיע קשות על הכוח החרדי!
ומה לכם מלינים???.?
ייסכר פי דוברי שקר!!!

[נ.ב. דברים אלו נכתבו בעקבות דפדוף באשכול זה כלפי מעלה וקריאת דבריו של אחד הניקים אשר כינה את אלי ישי בתואר בו כינה מרן זיע"א את יריבו המפורסם...]
"ובוודאי כשאדם מתבודד לבדו יוכל לפשפש במעשיו היטיב ולשבר לבו באמת בהכנעה גדולה וזהו טהרתו... אבל זאת הוא באמת מי שמשבר לבו לגמרי בהכנעה גמורה לפני הבורא יתברך בוודאי יביא לו שמחה גמורה" (מאור ושמש פר' מצורע)
סמל אישי של המשתמש
מאור ושמש

הודעה שלא נקראהעל ידי צצפ » 04 פברואר 2015, 18:10

אין גבול לעזות!

מחילה, אבל ראית סקר אחד שנותן לישי 5 מנדטים, שאתה כותב שבכל הסקרים יש לו 5-7 מנדטים?
אין לי אתו כלום, אבל למה אתה משקר?!!
צצפ

הודעה שלא נקראהעל ידי שלום ושלום » 04 פברואר 2015, 18:14

שש משזר כתב:ענת, כמה נכון!

כיהודה ועוד לקרא:
יובלי, אולי תגיד המלה 'רשע' גם על הגאון הגדול רבי מאיר מאזוז שליט"א, שהורה לישי לעשות 'דבר נבלה' זו, ולגרום למאות ואלפים מישראל לעבור התעללות נוראה רח"ל, ומגיע לו השפלות, וצא טמא יאמר לו וכו'?!

אנחנו יודעים שיש לו גדולי התורה שהתירו לו לפתוח מפלגה משלו, ויש שהורו לו שצריך לעשות כן. ואם חציך מופנים לאיזשהו מקום - אליהם תערוך חציך! הם, ה'בוגדים' בציבור החרדי. אא"כ נח לך לתקוף את ישי תחת מלהודות בפה מלא שבעצם אתה חושב שגם הם רשעים.

אשתמש בלשונך: אינפנתילים אנחנו??? תעוף לארבע רוחות השמים ותסתלק מעמנו.

===כעת ראיתי שגם יענקלה לולו העיר כעי"ז.

דווקא דבריך הדגישו לי נקודה מסוימת, יחד היא המפלגה "החרדית הראשונה" שחלק מהגדרתה הוא בראשות עסקן פלוני.
הוי אומר: יהדות התורה וש"ס הם בראשות גדולי הדור, והחכי"ם שלהם הם פלוני ופלוני. לעומתם יחד היא בראשות אלי ישי (!!!). ומי שממלא בה את תפקיד הסמכות הרוחנית הוא הגר"מ מאזוז.
מצד שני אכתוב עוד נקודת אמת, מרו הגראי"ל שליט"א נפגש עמו מסיבה מסוימת, וזה לכאורה מלמד שמרן סובר שיש לו איזה מקום. [בבחינת אין לך אדם שאין לו מקום].
סמל אישי של המשתמש
שלום ושלום

הודעה שלא נקראהעל ידי מאור ושמש » 04 פברואר 2015, 18:50

צצפ כתב:אין גבול לעזות!

מחילה, אבל ראית סקר אחד שנותן לישי 5 מנדטים, שאתה כותב שבכל הסקרים יש לו 5-7 מנדטים?

אין לך כלום עם ישי
רק פתחת ניק חדש במיוחד* בשביל לכתוב את דבריך העזים כלשונך..

ובהחלט בכל הסקרים מאז האיחוד עם עוצמה
כולל סקר קמיל פוקס אמש קיבל ישי לפחות 5 מנדטים

אז לך חפש את החברים שלך...

*שמך היפה הזכיר לי את הווארט של משמח הלבבות ר' יוסל'ה אייזנבאך באשר לרשתות גלאט מרקט-זולפה-אלף-יש-אושר עד וכו'
אשר את כולן פתח אדם אחד
הוא הסביר שחברה חדשה במהלך השנתיים הראשונות לקיומה מקבלת הטבות שונות מהמדינה וע"כ הוא פותח מדי שנתיים רשת חדשה ומוכר את המותג הקודם,
בעת אשר פתח את רשת אל"ף הוא הסביר שנמאס לו לחשוב על רעיונות חדשים לשמות כל שנתיים,
מעתה הוא מדי שנתיים יחליף שם ל- א' ב' ג' ד' ה' וכו'...
נזכרתי בזאת בעת שראיתי את שם הניק המעניין שלך "צצפ"
ואין זכור לי שם מלאך כזה בצבא השמים...
ע"כ נמלכתי בדעתי על כי מי הוא הדובר אלי אם לא אחד מנערי הוואטסאפ-רשת של מטה דרעי, אשר נגמרו לו כבר הרעיונות לשמות הניקים,
על כן החליט האיש להקיש על מקלדתו - ומה שיוצא אני מרוצה....
"ובוודאי כשאדם מתבודד לבדו יוכל לפשפש במעשיו היטיב ולשבר לבו באמת בהכנעה גדולה וזהו טהרתו... אבל זאת הוא באמת מי שמשבר לבו לגמרי בהכנעה גמורה לפני הבורא יתברך בוודאי יביא לו שמחה גמורה" (מאור ושמש פר' מצורע)
סמל אישי של המשתמש
מאור ושמש

הודעה שלא נקראהעל ידי צצפ » 04 פברואר 2015, 19:19

מאור ושמש כתב:

אין לך כלום עם ישי

תחשוב עלי מה שאתה רוצה,
ומכיוון שהזכרון שלך, (כמו גם רמת תגובותיך..) קצת רדוד, הרי שלהלן סקר קמיל פוקס מאתמול..
-נציין שזה הסקר השני מאז האיחוד, וכבר עוד קודם לכן נתן את אותה ספרה ליחד.
הנה:
סקר קמיל פוקס עבור הארץ:
הליכוד 25,
המחנה הציוני 23,
הבית היהודי 14,
ערבים 12,
לפיד 9 ,
כחלון 8,
ג 8,
ישראל ביתנו 6,
שס 6,
מרצ 5,
יחד 4.

איך כתבת? 'כל הסקרים נותנים ליחד בין 5-7 .."
חחחח כנראה הסתנוורת מהמאיר והשמש..
צצפ

הודעה שלא נקראהעל ידי מאור ושמש » 04 פברואר 2015, 19:27

צצפ כתב:
מאור ושמש כתב:

אין לך כלום עם ישי

תחשוב עלי מה שאתה רוצה,
ומכיוון שהזכרון שלך, (כמו גם רמת תגובותיך..) קצת רדוד, הרי שלהלן סקר קמיל פוקס מאתמול..
-נציין שזה הסקר השני מאז האיחוד, וכבר עוד קודם לכן נתן את אותה ספרה ליחד.
הנה:
סקר קמיל פוקס עבור הארץ:
הליכוד 25,
המחנה הציוני 23,
הבית היהודי 14,
ערבים 12,
לפיד 9 ,
כחלון 8,
ג 8,
ישראל ביתנו 6,
שס 6,
מרצ 5,
יחד 4.

איך כתבת? 'כל הסקרים נותנים ליחד בין 5-7 .."
חחחח כנראה הסתנוורת מהמאיר והשמש..

אין לי מושג מהיכן הבאת נתונים אלו,
אך אנוכי בעוונותי הרבים האזנתי אמש לקול ישראל
ובמו אוזני שמעתי את תוצאות הסקר של קמיל פוקס יחד 5 מנדטים

צצפ! לזייף תוצאות כל ילד יודע...
סמל אישי של המשתמש
מאור ושמש

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אני פה, המוזיקאי, חיימקה, טהרנו, יוסי200, מתלמידיו של אהרון, פעמון זהב ורימון, שיינע איד ו־111 אורחים