הרב ברלנד

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

Re: הרב ברלנד

הודעה שלא נקראהעל ידי yehuda » 19 יולי 2016, 09:36

זבולון כתב:
yehuda סגן מנהל ראשי כתב:אין שום דרך באמת לדעת דרך האינטרנט מה זיוף ומה לא, שכן לכל מכתב שרק יצא יש הכחשה, וכבר יש הכחשה מראש מרי"מ לכל המכתבים שיצאו לאור בעתיד, ויש הכחשה גם להכחשה הזאת, וגם לזה יש הכחשה, וחוזר חלילה. הדרך היחידה היא פשוט לברר אצל יודעי דבר.

הכחשה בראיון של בנו של הרב

http://www.kolhazman.co.il/130511

יש שני הקלטות, השני מכחיש את הראשון, אבל לא אתפלא אם הראשון אמת, והשני נעשה על ידי המאפיונרים. הכל יתכן בעולם הזיופים.
כמה פעמים אנו מבקשים וטהר לבנו לעבדך באמת?

הבה לא נזהם אותו... כי לב יש לנו רק אחד!
סמל אישי של המשתמש
yehuda
מנהל

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי זאבי » 19 יולי 2016, 10:10

תכלס' למישהו יש תמונות סירטונים וכדו מנמל התעופה?!

אז בבקשה שיעלה אותם.
זאבי

הודעה שלא נקראהעל ידי בעלזער » 19 יולי 2016, 11:12

image (1).png
image (1).png (928.53 KiB) נצפה 30985 פעמים
זאבי כתב:תכלס' למישהו יש תמונות סירטונים וכדו מנמל התעופה?!

אז בבקשה שיעלה אותם.
בעלזער

הרב ברלנד ירד מהמטוס, נישק את הקרקע ונעצר

הודעה שלא נקראהעל ידי בעלזער » 19 יולי 2016, 11:31

מנהיג קהילת 'שובו בנים', הרב אליעזר ברלנד, נחת הבוקר (שלישי) בשעה 9:23 בישראל, לאחר שלוש שנים בהם נמלט מהארץ, בשל תלונות שהוגשו נגדו והיותו דרוש לחקירה.

בתיעוד וידאו ניתן לראות את הרגעים הדרמטיים, כאשר הרב ברלנד יורד מהמטוס מדלת צדדית, כשהוא מוקף בעשרות בלשי וחוקרי יאח"ה, שהקיפו במקביל את המטוס כולו.

הרב נעצר, ירד מהמטוס בליווי הכוחות, התכופף ונישק את הקרקע של ארץ ישראל ומיד הוכנס אל רכב המשטרה האזרחי שהמתין עבורו במקום.

חוקרי המשטרה חששו שעשרות חסידיו שהמתינו בכניסה למשרד יאח"ה ינסו לעצור את הרכב בו הועבר הרב מנתב"ג והחליטו להעבירו בחשאי למתקן של שירות בתי הסוהר שם הוא ישהה בשעות הקרובות עד לחקירתו, שלאחריה יחליטו במשטרה האם לשחררו לביתו, אולי בתנאים, או שמא לבקש את הארכת מעצרו.
מהמשטרה נמסר הבוקר כי "בתום הליך מאומץ וממושך, עצרה הבוקר יחידה ארצית של משטרת ישראל את הרב אליעזר ברלנד, הדרוש מזה זמן לחקירה בגין חשד לביצוע עבירות.

"החשוד עזב את הארץ בחודש פברואר 2013, שעה שמתנהלת חקירה בעניינו. מאז, נקטה משטרת ישראל בשיתוף המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה ובסיוע גורמי משרד החוץ, במהלכים מאומצים וממושכים, על מנת להביא לאיתורו ולהבאתו ארצה לצורך חקירתו בגין החשדות המיוחסים לו. במסגרת זו הוגשה זה מכבר בקשת הסגרה בעניינו לרשויות הרלוונטיות בחו"ל, שכאמור הושלמה הבוקר עם מעצרו בנתב"ג.

"בחודשים האחרונים נעצר הרב אליעזר ברלנד על ידי הרשויות בחו"ל והבוקר כאמור, עם נחיתתו בנתב"ג, נעצר והובא לחקירה על ידי יחידה ארצית של משטרת ישראל. בהתאם להתפתחות החקירה יוחלט באם תבקש המשטרה מבית המשפט להאריך את מעצרו. החקירה מלווה על ידי פרקליטות מחוז ירושלים.

"השלמת הליך ההסגרה הבוקר מצטרפת היא ביטוי נוסף לפועלם הנחוש והמקצועי של משטרת ישראל, הפרקליטות ורשויות האכיפה בארץ ולשיתוף הפעולה ההדוק עם רשויות אכיפה בעולם, אשר אינו תחום בגבולות הזמן והמקום".

https://drive.google.com/open?id=0B6BQz ... WV0ZlVFaVk
בעלזער

הודעה שלא נקראהעל ידי הכתב התורני » 19 יולי 2016, 11:46

מכתבו של המשפיע הידוע רבי מוטה פרנק שליט"א אודות העלילה כולה
קבצים מצורפים
והאמת והשלום אהבו.pdf
(459.21 KiB) הורד 242 פעמים
סמל אישי של המשתמש
הכתב התורני

הודעה שלא נקראהעל ידי זאבי » 19 יולי 2016, 12:31

הכתב התורני כתב:מכתבו של המשפיע הידוע רבי מוטה פרנק שליט"א אודות העלילה כולה

יפה מאד כל מילה בסלע, מפריד עד דק את מכלול השמועות והספקולציות!!!

רק מי זה והיכן גר הרב מוטה פרנק הזה?
זאבי

הודעה שלא נקראהעל ידי בעלזער » 19 יולי 2016, 12:33

זאבי כתב:

הוא משפיע בברסלב
וגר ברחוב עידו הנביא
בעלזער

הודעה שלא נקראהעל ידי זאבי » 19 יולי 2016, 12:46

בעלזער כתב:
זאבי כתב:

הוא משפיע בברסלב
וגר ברחוב עידו הנביא

אז היה שכן של הרב לפני שעבר לביתר!
זאבי

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 19 יולי 2016, 14:03

מכתבו הנהדר של הרה"צ הרב פרנק שליט"א שופך הרבה אור על הדברים.
והלואי שתעלם ותשקע המחלוקת הזאת, ולא תפלג חלילה את ברסלב.
כולנו מתפללים ביחד באותו הקלויז, כולנו שומעים שיעורים ומתחזקים מהרבנים החשובים מ2 הצדדים, ובכל החסידים שבשני הצדדים יש עובדי השם באמת, וכואב הלב אם יתחלו מריבות והשמצות ומלחמות בין הצדדים.
רבי נחמן אומר, שכיש מחלוקת בין צדיקים, צריך להיות ראש קטן ולהאמין על 2 הצדדים שהם צדיקים, אפי' שזה נראה סותר.
החפץ חיים פוסק, שמי שידוע כצדיק, חובה ללמד עליו זכות ולא להאמין לא ללשה"ר ואף לא למראה עינים! אע"פ שזה נראה לא הגיוני ולא מציאותי. וכ"ש שאין בהרשעת ערכאות כדי להוריד צדיק מחזקת כשרותו.
מתלמידיו של אהרון

דברים חוצבי אש דקדושה מפי הרב חשין נגד הרב ברלנד

הודעה שלא נקראהעל ידי בעלזער » 19 יולי 2016, 17:59

בעלזער

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 19 יולי 2016, 20:10

ר' א. חשין מדבר בשיניים חורקות, מלא זעם ושנאה.
כולו בשנות ה30 לחייו, וכבר מעז לבקר ולנתח וללכלך על כל גדולי וצדיקי ברסלב שבדורות קודמים!
בשיחה ארוכה (בעברית, לא זו שבהודעה מעלי) הוא "מטפל" בר' גדליה קעניג, ר' אברהם שטרנהארץ, ועוד ועוד, זכר צדיקים לברכה.
גם הגרי"מ שכטר לא יוצא נקי מהפה הגדול שלו.
בסוף הוא "נכנס" ב"ברך משה" מסאטמר, ולא נחה דעתו עד שחירף וגידף את מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א במילים גסות ובוטות שאי אפשר לחזור אחריהן ח"ו.
ר' חשין הצעיר הוא בדיוק כמו מחבל עציץ מצוי: הוא הדעת תורה, דעת רבינו המקורית, וכל מי שלא מתאים את עצמו אליו הוא לא ברסלבר, לא יהודי בכלל וכו'.
אדם כזה שהוא כ"כ נגוע ומלא שנאה - אף מילה שהוא אומר לא אמינה בעיני.

רוב היראי שמים שאני מכיר, עויבדים או אברכים עמלי תורה, מתבודדים מלאי אמונה בה' וקמי חצות וכו' - עומדים לצד הרב ברלנד.
רוב הנייעסנים, המצקצקים, בעלי המחלוקת, טוקבקיסטים אכזרים, בעלי וואטסאפ, ואנשים גאוותנים מלאי בטחון העצמי ויודעי כל, הם שונאיו המרים, המייחלים לנפילתו.
נערך לאחרונה על ידי מתלמידיו של אהרון בתאריך 19 יולי 2016, 20:16, נערך פעם אחת בסך הכל.
מתלמידיו של אהרון

הודעה שלא נקראהעל ידי שימי התימני » 19 יולי 2016, 20:13

מתלמידיו של אהרון כתב:ר' א. חשין מדבר בשיניים חורקות, מלא זעם ושנאה.
כולו בשנות ה30 לחייו, וכבר מעז לבקר ולנתח וללכלך על כל גדולי וצדיקי ברסלב שבדורות קודמים!
הוא "מטפל" בשיחה הזאת בר' גדליה קעניג, ר' אברהם שטרנהארץ, ועוד ועוד, זכר צדיקים לברכה.
בסוף הוא "נכנס" ב"ברך משה" מסאטמר, ולא נחה דעתו עד שחירף וגידף את מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א במילים גסות ובוטות שאי אפשר לחזור אחריהן ח"ו.
ר' חשין הצעיר הוא בדיוק כמו מחבל עציץ מצוי: הוא הדעת תורה, דעת רבינו המקורית, וכל מי שלא מתאים את עצמו אליו הוא לא ברסלבר, לא יהודי בכלל וכו'.

רוב היראי שמים שאני מכיר, עויבדים או אברכים עמלי תורה, מתבודדים מלאי אמונה בה' וקמי חצות וכו' - עומדים לצד הרב ברלנד.
רוב הנייעסנים, המצקצקים, בעלי המחלוקת, טוקבקיסטים אכזרים, בעלי וואטסאפ, ואנשים גאוותנים מלאי בטחון העצמי ויודעי כל, הם שונאיו המרים, המייחלים לנפילתו.

התלבשת על הטפל
הוא מדבר קודם את כל האמת בלי שום פחד וכך צריך להיות
נ נח נחמ נחמן מאומן
סבא הוא המלך
סמל אישי של המשתמש
שימי התימני

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 19 יולי 2016, 20:20

שימי התימני כתב:
הוא "מטפל" בשיחה הזאת בר' גדליה קעניג, ר' אברהם שטרנהארץ, ועוד ועוד, זכר צדיקים לברכה.

התלבשת על הטפל

כל בעלי המחלוקת מבחינתם אומרים את האמת בלי שום פחד.
באמת צריך שיהיה קצת פחד, פחד מהשי"ת, פחד מלדבר על גדולי הצדיקים!
מתלמידיו של אהרון

הודעה שלא נקראהעל ידי שימי התימני » 19 יולי 2016, 20:27

מתלמידיו של אהרון כתב:
שימי התימני כתב:

התלבשת על הטפל

הוא מדבר מפחד השי"ת יש חובת מחאה אלא שאנשים מפחדים הם הרי מאפיונרים והוא מפחד רק מהשי"ת
ואכן צריך לפחד מלדבר על גדולי הצדיקים אך כשמתברר אחרת ...הי"ו אפילו הם עצמם אינם מכחישים רק שאומרים שאלו דברים העומדים ברומו של עולם שאנחנו אנשים פשוטים לא יכולים להבין
וכבר אמרו "קבל את האמת ממי שאומרו"
נ נח נחמ נחמן מאומן
סבא הוא המלך
סמל אישי של המשתמש
שימי התימני

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 19 יולי 2016, 20:32

שימי התימני כתב:
מתלמידיו של אהרון כתב:
שימי התימני כתב:

התלבשת על הטפל

הוא מדבר מפחד השי"ת יש חובת מחאה אלא שאנשים מפחדים הם הרי מאפיונרים והוא מפחד רק מהשי"ת
ואכן צריך לפחד מלדבר על גדולי הצדיקים אך כשמתברר אחרת ...הי"ו אפילו הם עצמם אינם מכחישים רק שאומרים שאלו דברים העומדים ברומו של עולם שאנחנו אנשים פשוטים לא יכולים להבין
וכבר אמרו "קבל את האמת ממי שאומרו"

כל זה לפי דבריו ובהנחה שהוא צודק.
בתגובתי מקודם ציינתי מספיק סיבות למה מבחינתי הוא לא אמין!
מתלמידיו של אהרון

הודעה שלא נקראהעל ידי שימי התימני » 19 יולי 2016, 20:36

יש מספיק עידי ראי' מתלמידיו
ולא סתם כך הוציאו את הספר שאיני זוכר את שמו שכל הרבנים אסרו לקרוא בו והמבין יבין ואכהמ"ל
נ נח נחמ נחמן מאומן
סבא הוא המלך
סמל אישי של המשתמש
שימי התימני

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 19 יולי 2016, 20:40

כנ"ל, לדבריו.
לגבי הספר, וגם לגבי השאר, תקרא את המכתב של ר' מוטה פרנק שליט"א, זה מבהיר הרבה דברים.
מתלמידיו של אהרון

הודעה שלא נקראהעל ידי שימי התימני » 19 יולי 2016, 20:42

אני לא שמעתי את הסיפורים ממנו זה כבר משהו ישן 4 שנים
נ נח נחמ נחמן מאומן
סבא הוא המלך
סמל אישי של המשתמש
שימי התימני

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 19 יולי 2016, 20:52

הוא היה המקור גם אז.
בכל אופן, אני באמת לא יודע כלום, ואני לא מכיר את הרב, רק שכפי שהבאתי מקודם בשם החפץ חיים ובשם רבינו - ע"פ ההלכה אסור לקבל, וצריך להיות פשוט ותמים ולהאמין שכולם צדיקים. (במילא אין פה נפק"מ מעשית - אני לא תלמיד שובו בנים)
רק שהמכתב של הרב פרנק שליט"א, שהוא אדם שאני מאד מאד מעריך, מסביר ומבהיר יותר מה בעצם קורה פה.
מתלמידיו של אהרון

הודעה שלא נקראהעל ידי זרעא דיוסף » 19 יולי 2016, 21:00

זיופים, הכחשות והפגנות - כך פועלים ב"שובו בנים" נגד הרבנים: ביממה האחרונה, על רקע הסגרתו של מנהיג קהילת "שובו בנים" הרב אליעזר ברלנד החשוד במעשים חמורים ועל רקע פרסומו בסוף השבוע האחרון של מכתב משפיעי ברסלב נגד הרב ברלנד בעקבות המעשים המיוחסים לו, מנהלים גורמים מ"שובו בנים" מסע הכחשות שכולל בין השאר הפצת מסמכים מזויפים שנועדו לקעקע את אמינות מכתב הרבנים נגד מנהיג הקהילה.

בעקבות המכתב שנחשף ב"כיכר השבת" ובו כותב הגרי"מ שכטר, מחשובי משפיעי ברסלב כי הרב ברלנד "תועה ומתעה בפרט בענייני קדושה", הפיצו גורמים ב"שובו בנים" בריכוזים החרדים מודעות מזויפות עליהן חתום כביכול הגרי"מ שכטר, ובהן נטען כי חתימתו על המכתב החריף נגד הרב ברלנד זויפה וכי הוא לכאורה מעריך את הרב ברלנד. מבירור מעמיק מול ביתו של הרב שכטר עולה כי המכתב הראשון שפורסם ב"כיכר השבת" וקרא להתרחק מהרב ברלנד - הינו האותנטי, וכי הרב שכטר הצטער לשמוע על המכתבים המזויפים שהופצו ומהם עלה כאילו הוא תומך הרב ברלנד.

יצוין, כי במבט לא מעמיק על המכתב שהפיצו ב"שובו בנים" ניתן לראות כי הוא זויף בצורה חובבנית, כאשר החותמת של הרב שכטר הודבקה על המכתב וניכר כי מדובר בהדבקה, כמו גם לגבי הלוגו המתנוסס בראש הדף.

כזכור, לאחר פרסום המכתב המקורי ב"כיכר השבת", הורה הרב ברלנד לחסידיו לצאת ולהפגין מול ביתו של הרב שכטר. מקורבי הרב טענו כי לא מדובר באיומים על הרב שכטר אלא בעצרת תפילה. אלא שמקורביו של הרב שכטר טוענים כי למעשה מדובר באיום חמור על חייו של הרב.

"הרב שכטר מפחד מההפגנה, הוא חושש שהיא תהיה אלימה ותגיע עד לשפיכות דמים", אמרו בבית הרב שכטר בתגובה לפניית "כיכר השבת". "זו הסיבה שהרב שכטר חושש לפרסם כעת הבהרה נגד הרב ברלנד, הוא כרגע אומר שהוא חושש לחייו. בימים הקרובים הוא כבר יפרסם הבהרה ברורה שתבהיר כי המכתב הראשון אותנטי".

הבוקר, פרסם מוטה פראנק, ממשפיעי ברסלב, איגרת בו הוא טען כי מבדיקה שערך כביכול עלה כי המכתב שכתב הגרי"מ שכטר נגד הרב ברלנד הינו מזויף. אלא שלאחר שקיבל הבהרה מביתו של הרב שכטר פרסם מוטה פרנאק הבהרה: "בכדי להיות זהיר ואמתי בדבריי הנני חייב לשלוח לכם, חביריי וידידיי, שוב את האגרת הזאת, יחד עם התיקונים שבו וזאת לאחר שהתברר לי מבאי ביתו של ר' יעקב מאיר שכטר הי"ו: שאכן הוא אכן תחילה כתב מכתב בנפרד, בו מתבארים יסודות חשובים בעניני הנההת היהדות וענייני מסורת חסידות ברסלב אבל לאחר מכן, אחרי שר' נתן ליברמנטש ור' משה קרמר חתמו תחילה על הכתב שהתפרסם, אז גם ר' יעקב מאיר צירף את חתימתו"

"הרב שכטר אמר לי בצער 'ראית מה עשו לי?'"

הרב בצלאל פרידמן, מקורבו של הגרי"מ שכטר, שאף אמון על ידי הרב שכטר לכתיבת ספריו כמו גם כל מכתביו, אמר במענה לפניית "כיכר השבת" כי הרב שכטר הצטער מאוד לשמוע על הזיוף שהופץ כאילו המכתב נגד הרב ברלנד אינו אותנטי.

"אני הסופר של הרב שכטר. אני עובד איתו כמעט חמישים שנה, הוצאתי לו כבר חמישה עשר ספרים. המכתב השני הוא מזויף מתחילתו עד סופו, אני לא כתבתי אותו על כל פנים - ואני הרי כותב את המכתבים. אני יכול להוסיף שאתמול בבוקר התקשר אלי הרב שכטר ואמר לי בחיוך מריר באידיש "ראית מה שהם עשו?", הוא עוד לא ראה את המכתב (המזויף ח.א.) הוא רק שמע שיש מכתב כאילו שהוא כתב שם שיסכר פי דוברי שקר, והוא אמר "ראית מה שהם עשו?", הוא מאוד הצטער על זה, הצטער על זה", אומר הרב בצלאל פרידמן.

"המכתב הראשון הוא אמיתי ואותנטי, הוא כתב את זה" אומר המקורב, "אני הייתי בעניינים, הכל היה אמת. הוא ישב ביום שישי אחרי הצהריים והוא חתם, והרב קרמר חתם - אותנטי. המכתב הזה (ההכחשה ח.א.), אין לו שום קשר אפילו לא מקרי לרב שכטר, זה לא הנוסח שאני כותב לו, זו לא האריכות הזאת, אלו לא ההגזמות - אבל אני לא רוצה לדבר יותר מדי, המכתב הראשון הוא אותנטי והשני הוא מכתב הבל ואין בו ממש".

למה הרב שכטר לא מכחיש את זה בקולו?

"הרב שכטר הוא יהודי שכבר מתקרב לגיל 90, דיברתי איתו לפני כמה ימים, הוא אמר לי "אין לי כוח, עשיתי את מה שאני צריך לעשות". הוא בכלל בשיטה שלא מגיבים, פעם יצאו פשקווילים נגדו, קרעו אותו, והוא אמר שהוא לא מגיב. יכול להיות שיעברו כמה ימים, יעבור כל הבלגן, יכול להיות שהוא כן יכחיש, אבל עכשיו הוא לא רוצה, "אין לי כוח לזה" הוא אומר. זה לא נפקא מינה למה הוא לא רוצה, הוא סוג שהוא לא רוצה להגיב והוא אומר שמה שמדברים פחות זה יותר טוב".

המקורב מוסיף: "זה לא שהוא לא רוצה, הוא לא יכול, הוא אדם עייף, חלש ואין לו כוח להגיב".

האם מאיימים אליו?

"לא, חס ושלום, אף אחד לא מאיים עליו. למרות שהוא בעצמו התגובה הראשונה שלו הייתה שהוא לא רוצה כי הוא מפחד "אני פחדן" הוא אמר, בפרט שהם איימו - לא עליו, אלא שהם הולכים לעשות הפגנה גדולה. אז הוא משוכנע שאם הוא לא יגיב ההפגנה לא תהיה".

"אני לא מבין בכלל איזה מקום יש להפגנה, אם הם אומרים שהוא בכלל לא כתב את המכתב הזה (הראשון, בו הוא תוקף בחריפות את הרב ברלנד, ח"א), והוא בעצם כתב (במכתב השני ח"א) הגאון הצדיק רבי אליעזר ברלנד וכל הדברים האלה, ולטענתם זה אמיתי, אז למה עושים הפגנה מתחת לבית שלו?"

"המכתב הזה מופץ בכל הרחובות ואנשים נוטים להאמין לזה, וזה אחד הדברים שהם לא נותנים לו להכחיש כדי שאולי זו תהיה העצה שלא תהיה הפגנה. הוא מפחד מהפגנה ליד הבית שלו, הוא מפחד שתהיה אלימות, תהיה שפיכות דמים. בקיצור, המכתב הזה (השני), לא נכתב לא על ידי ולא על ידי שום אדם אחר שקשור לרב שכטר.

אין שום סיכוי שהרב שכטר חתם על מכתב ההכחשה?

שום סיכוי שבעולם. אני אומר לך, אתה יכול לא להאמין לי, אבל הוא מתקשר אלי כמה פעמים בשבוע, הוא התקשר אליי ואמר לי את המילים האלו "ראית מה הם עשו לי?".

"נחמן ברלנד דיבר בחריפות נגד אביו במספר הזדמנויות"

במקביל, מוקדם יותר פורסמה הקלטה בה נשמע הרב יוסף מן, מרבני שובו בנים וממקורביו של נחמן ברלנד, כשהוא אומר כי ההקלטה שפורסמה אמש ב"כיכר השבת" ובה נשמע נחמן ברלנד מדבר נגד אביו - אמיתית וכי נחמן אמר לו את אותם דברים במספר הזדמנויות.

בהקלטה נשמע הרב מן אומר: "בקשר למה שפרסמו בשם ר' נחמן ברלנד שדיבר על הרב, אין ספק שמה שאמר הוא אמר את זה. גם אני עצמי שמעתי ממנו דברים כאלה לפני כמה שנים אבל מי שיודע את המקום שלו והניסיונות שלו, לא יכול לדון אותו לכף חובה. העיקר - מי שיודע טוב מאוד, שכמו שכל אחד עושה שינוי גם הוא עשה שינוי בעצמו ומאוד שינה את עצמו בשנים האחרונות יותר ויותר".

"נחמן ברלנד אמר את הדברים" (הקלטה)

"הוא עצמו התקשר אליי היום בבוקר בצער גדול על זה ואמר לי 'עם כל הביזיונות שעברתי והדיסק שעשו עלי וכל הצער שעברתי כמה שנים והייתי בכלא חודש'... ביום כיפור הוא היה בכלא, 'שום דבר לא עשה לי ביזיונות כמו הסיפור הזה שאומרים שאמרתי על הרב לפני כמה שנים שמזמן השתפרתי יותר. כל אחד עובר ניסיון, ואני בתור בן של הרב עברתי את הניסיון הכי קשה אבל היום אני במקום אחר ואני לוקח את זה בתור כפרת עוונות על מה שהיה לפני כמה שנים", מסיים הרב מן.
יש אנשים שהם כמו יין, לא שהם משתבחים עם השנים... אלא שצריך לנעול אותם במרתף!

אם אתה מרגיש שהקב"ה רחוק ממך תזכור לא הוא זה שזז
זרעא דיוסף

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 19 יולי 2016, 23:30

חזרתו של הרב אליעזר ברלנד לארץ לאחר שנים בחו"ל עוררה את כל "השדים" במלחמות בקהילת שובו בנים", כאשר במקביל לחזרת הרב לארץ, ממשיכה הקבוצה הפועלת נגדו לפעול בקרב רבני "העדה החרדית" להפעיל חרם נגד הרב.

בימים האחרונים היה אמור להיערך דיון של בית הדין של "העדה החרדית" בשאלה האם לצאת כנגד הרב ברלנד. כתגובת נגד, חסידי הרב מנסים לפעול בקרב רבני "העדה" בכדי שהרבנים לא ייצאו נגד הרב ברלנד.

לידי "בחדרי חרדים" הגיע מכתבו של הרב יהודה שינפלד, חמיו של הרב יום טוב חשין, ממובילי המאבק נגד הרב ברלנד, ששוגר לרבני בית הדין של "העדה החרדית", בו הוא תוקף בחריפות את חתנו ואת הקבוצה הפועלת נגד הרב ברלנד.

"לכבוד הרבנים הג' חברי הבד"ץ ושאר יושבי על מדין הע"י" פותח הרב שינפלד את מכתבו לחברי "העדה". "היות ושמעתי שרוצים להחתים הבד"ץ על מכתב חרם נגד הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א וקהילתו והנני יודע כל הרקע מבפנים ואיך נרקמה כל המזימה השפלה הזו.

"באתי להזהיר לא להאמין לשום עלילה בלי לשמוע צד השני כד"ת, ובפרט שמדובר במי שנכנסה בו רוח ל"ע ומטעה אפי' את עצמו ואח"כ מטעה אחרים עמו, לכן ידעו הרבנים להיזהר ותעב"ט".

לסיום כותב הרב שינפלד: "ואני מכיר היטב את ב' הצדדים ואפשר לברר אצלי כל הפרטים".
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי אין שם » 20 יולי 2016, 03:23

לגבי חשין הנ"ל , והמכתב של הרבנים נגד הרב ברלנד , מי שמבין קצת בברסלב יודע שהכל זה אותו מעגל אותם אנשים שנים מנסים להצר את צעדיו , ומנגד רוב חסידי ברסלב לא מצדדים בדעתם וכל ההתנגדות שלהם זה רק בתוך עצמם בלבד , וכעת הם מנסים לקושש עוד אנשים שילכו בדעתם בגלל הממומנטום העכשוי , בסך הכל מה שהיה הוא שיהיה הרב ברלנד שליט"א הקים מוסדות ותלמידים רבים קדושי עליון שמאמנים בו ובצדקתו ועברו את כל הסיבובים שעשו כנגדו וזה לא משפיע עליהם , בסופו של דבר זה סה"כ התנצחות לשמה , אי אפשר לכבות את המפעל של הרב ברלנד וזה בעזרת ה' ישאר לעד , בקיצור כל האנשים שחזרו בתשובה בזכותו והרבנים שהוא העמיד במשך השנים שבעצמם בו ישיבות ונותנים שיעורי התחזקות לא יפסיק לעד ולנצח נצחים , את התורה הק' אי אפשר לכבות .
כשאדם יודע שכל מארעותיו הם לטובתו, זאת הבחינה היא מעין עולם הבא. (ר' נחמן מברסלב)
סמל אישי של המשתמש
אין שם

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 20 יולי 2016, 08:04

אם אתה קורא להגה"צ רבי יעקב מאיר שכטר, רבי משה קרמר, רבי נתן ליברמנש, הרב קניג, בתואר "התנצחות לשמה", אז אתה צודק. אני לא יכול להתערב, אבל להצדיק לגמרי את הרב ברלנד, ולומר שסתם אנשים שרוצים בהתנצחות הם העומדים נגדו, זה קצת הזוי לטעמי.

וכל זה לא מוסיף ולא מגרע ממפעליו הברוכים של הרב ברלנד עד עתה. עכשיו לא מדברים על שובו בנים, אלא על חייו הפרטיים של הרב ברלנד.

אני כשלעצמי, מתסכל מן הצד.
במקום גדולים אל תעמוד.
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

הודעה שלא נקראהעל ידי זרעא דיוסף » 20 יולי 2016, 08:27

אל תהפכו את הנושא לויכוח אישי בין חברי הפורום . חבל.

זרעא דיוסף

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 20 יולי 2016, 09:06

שש משזר כתב:אם אתה קורא להגה"צ רבי יעקב מאיר שכטר, רבי משה קרמר, רבי נתן ליברמנש, הרב קניג, בתואר "התנצחות לשמה", אז אתה צודק. אני לא יכול להתערב, אבל להצדיק לגמרי את הרב ברלנד, ולומר שסתם אנשים שרוצים בהתנצחות הם העומדים נגדו, זה קצת הזוי לטעמי.

וכל זה לא מוסיף ולא מגרע ממפעליו הברוכים של הרב ברלנד עד עתה. עכשיו לא מדברים על שובו בנים, אלא על חייו הפרטיים של הרב ברלנד.

במקום גדולים אל תעמוד.

הטענה היא שכל מי שעומד מאחורי כל הסיפור מתחילתו, זה האחים חשין. הם המקור להכל.
ומה האמינות שלהם? אני מצטט שוב את הודעתי הקודמת

בשיחה ארוכה (בעברית, לא זו שבהודעה מעלי) הוא "מטפל" בר' גדליה קעניג, ר' אברהם שטרנהארץ, ועוד ועוד, זכר צדיקים לברכה.

מתלמידיו של אהרון

הודעה שלא נקראהעל ידי שים שלום » 20 יולי 2016, 09:13

מתלמידיו של אהרון כתב:
שש משזר כתב:אם אתה קורא להגה"צ רבי יעקב מאיר שכטר, רבי משה קרמר, רבי נתן ליברמנש, הרב קניג, בתואר "התנצחות לשמה", אז אתה צודק. אני לא יכול להתערב, אבל להצדיק לגמרי את הרב ברלנד, ולומר שסתם אנשים שרוצים בהתנצחות הם העומדים נגדו, זה קצת הזוי לטעמי.

במקום גדולים אל תעמוד.

הטענה היא שכל מי שעומד מאחורי כל הסיפור מתחילתו, זה האחים חשין. הם המקור להכל.
ומה האמינות שלהם? אני מצטט שוב את הודעתי הקודמת

אתה שרוף על ברלנד או שאתה שונא את חשין?
שים שלום

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 20 יולי 2016, 10:22

ואתה שרוף על חשין או שונא את הרב ברלנד?

שום דבר. פשוט שמעתי את השיחה. אלה העובדות! האיש נכנס ברבני ברסלב מדורות קודמים, בסאטמר רבה הקודם, ופוער את פיו בעזות פנים וחוצפה נגד מרן הגראי"ל ומבזה אותו ומכנה אותו בכינויי גנאי ו..
לא הכרתי מעולם את הרב ברלנד, כן מכיר את תלמידיו והם רובם ככולם עובדי ה' אמיתיים.
לא יכול להיות שכזו עבודת ה' תמימה ויראת שמים טהורה מגיעה ממקור לא קדוש וטהור.
אני אומר את מה שאני רואה עכשיו בקלויז.
רואים מי בצד של מי.
נערך לאחרונה על ידי מתלמידיו של אהרון בתאריך 20 יולי 2016, 10:26, נערך פעם אחת בסך הכל.
מתלמידיו של אהרון

הודעה שלא נקראהעל ידי שים שלום » 20 יולי 2016, 10:24

מתלמידיו של אהרון כתב:ואתה שרוף על חשין או שונא את הרב ברלנד?

שום דבר. פשוט שמעתי את השיחה.
לא הכרתי מעולם את הרב ברלנד, כן מכיר את תלמידיו והם רובם ככולם עובדי ה' אמיתיים.
רואים מי בצד של מי.

אני לא מכיר את שניהם,
רק הסגנון שלך קצת מוזר בעיני
שים שלום

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 20 יולי 2016, 10:34

הקלטת שיחה בעברית מר' מוטה פרנק שליט"א, על העניינים הבוערים
https://box762.app.box.com/s/otxrz7p4k0 ... yk64tgkov6
מתלמידיו של אהרון

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 20 יולי 2016, 10:43

חמיו של חשין
קבצים מצורפים
לכידה.PNG
לכידה.PNG (117.63 KiB) נצפה 31127 פעמים
מתלמידיו של אהרון

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 20 יולי 2016, 10:56

זרעא דיוסף כתב:אל תהפכו את הנושא לויכוח אישי בין חברי הפורום . חבל.

רק ש... ?
שכולם ייצאו באובססיות נגד הרב ברלנד ??
אני לא מעוניין, אכן שינית את דעתי בשל כמה ידיעות וסבורני שהמכתב הראשון הוא כנראה האמיתי, אבל מכאן ועד להשמיצו הדרך קצת רחוקה, וכבר שאלתי:
viewtopic.php?p=285686#p285686
אף אחד עדיין לא ענה לי ע"ז.

כך שצריך לדעת מה קרה עכשיו.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 20 יולי 2016, 10:58

מתלמידיו של אהרון כתב:חמיו של חשין

הוא כבר הפך ל"הצדיק המקובל" "הגאון הגדול", עד כאן !
זה כבר באמת בחסות שובו בנים ואין למכתב הזה שום משמעות ואמינות !

[לדעתי]
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי חוסיד » 20 יולי 2016, 11:30

גאליציינער,
תשתף אותנו בכמה ידיעות שבעקבותיהם שינית את דעתך?
סמל אישי של המשתמש
חוסיד

משפט דרייפוס חוזר - מאתר שובו בנים

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודאי » 20 יולי 2016, 11:39

ממקום כלאו ביוהנסבורג דרום אפריקה, נעול בתוך תא קטן בבית המעצר מחכה הרב אליעזר ברלנד, רבה של חסידות ומוסדות 'שובו בנים', לדיון חוזר בדרום אפריקה ו/או לביצוע צו הסגרה שיחזיר אותו לישראל. בשיחת טלפון ארוכה עם גדול המחזירים בתשובה שנחשב בציבור לצדיק, עילוי וגאון בדורו שמעתי ממנו על ניסיונות סחיטה, על מזימות, על תככים והשתלשלות אירועים מוזרים, מתוזמנים ומתוכננים היטב, שהביאו את הרב עד הלום. המטרה ברורה: מתנגדיו הקצונים פועלים להרוס את מוסדות 'שובו בנים' הנחשבת לאחת המוסדות הגדולים בירושלים. לשאלתי, נוכח הממצאים המצויים בידי מדוע הרב אינו מגיב בציבור? תשובתו היתה: "אין רשעים בישראל. אני לא רוצה לפגוע באף אחד." על יסוד אמונה זו הרב ברלנד משלם את המחיר ועוד כמה עובדות מאחורי הקלעים שיפתיעו גם אתכם..
'שובו בנים' הביתה

הרב אליעזר ברלנד נולד בחיפה בתאריך 26/12/1937 כ"ג בטבת, להוריו חיים ועטיה ברלנד. בילדותו למד בישיבת 'יבנה' ובגיל 17 וחצי למד במשך שלוש שנים בישיבת 'כנסת חיזקיהו' בכפר חסידים. בגיל 21 התחתן עם תהילה שאקי, בתו של חבר הכנסת שלום אברהם שאקי ונולדו להם בן וחמש בנות. כבר בצעירותו נודע הרב אליעזר ברלנד באישיות כריזמטית וביכולת לרתק אליו קהל מאזינים. הרב נחשב בקרב הציבור לראשון המחזירים בתשובה בארץ ובעולם.

לאחר נישואיו למד במשך כחודש בכולל 'פוניבז' ולאחר מכן בכולל 'וולוז'ין' בבני ברק. גם גדולי הדור של הליטאים באותה עת ידעו שצומח צדיק ועילוי גדול בתורה. קהילת 'שובו בנים' כשמה כן היא – החזרה בתשובה, שיבת הבנים הביתה לחיק היהדות האורטודוקסית. הקהילה מהגדולות המפוארות והמרכזית של חוזרים בתשובה בחסידות ברסלב, ידעה סערות ומחלוקות אך מעולם לא בסדר גדול כזה. מדובר במוסדות שכוללים גני ילדים, 'חיידר', תלמודי תורה, סמינר לבנות, מדרשייה לחוזרות בתשובה, כוללים, ישיבה בעיר העתיקה עם 4 כוללים נוספים, בתי מדרש בכל רחבי הארץ, בקריית ספר, ביתר עילית, בני ברק, חולון, בת ים, חיפה ואילת.

הפרשה שמסעירה מזה כשלוש שנים את קהילת 'שובו בנים' החלה בעדותו של 'אחד שהתיימר להיות חסיד' כפי שמכנים אותו בסביבה, שלמעשה הצטרף לקהילה חצי שנה לפני. לדברי אותו 'חסיד מתיימר' הוא ראה את הרב ברלנד ואת אחת מנשות הקהילה במצב שאינו מתפרש לשני פנים. כאשר במשטרה הצטברו עדויות של נשים נוספות בשיטת מתלוננת מביאה מתלוננת, ואף על פי שקו ההגנה של הרב טרם נחשף מטעמים ברורים, כי אם היה נחשף אז היה עלול לגרום רעידת אדמה וחשיפת תככים ומזימות שרקחו כנגד הרב וקהילתו. למרות שקו ההגנה טרם נחשף, סרבו החסידים הנאמנים להאמין וטענו: "הכל שקר. עלילות שווא זדוניות של אוייבי הרב. בקרוב ידעו כולם שהרב ברלנד הוא זכאי".
וכך, מחומר עדויות, צילומים, תיעודים וראיות שנחשפו לפניי ועל פי עדויות שניתנו במטרה ממוקדת על ידי ה'חסיד המתיימר' ואשתו ומתצהירים שניתנו בהולנד ובדרום אפריקה מאזרחים המוכנים לדבריהם להיבדק גם במכונת אמת לגבי אמיתות התצהירים שנתנו, ובעיון בבקשה לצו ההסגרה של הרב, מדובר בסף עבירות הכי תחתון שיש ושלא נעצרים בגינם בישראל, נשאלת השאלה: מי דאג להוציא את הרב ברלנד מישראל? ומאידך, מי דאג להוציא את כל ההכפשות כנגדו בישראל ובחול'?.

מנקודת מחקרי מדובר בפרסומים שאין לזה אח ורע. במשך עשרות שנים לא הייתה רדיפה כזו בחול' כנגד יהודי וקהילתו, דבר שמביא להתעוררות אנטישמיות בעולם. כל הרדיפה וכל הפרסומים נעשו על פי יודעי דבר וכפי שנמסר לי, על ידי מתנגדיו של הרב ברלנד שאינם בוחלים באמצעים להרוס את הרב, את קהילתו ומוסדותיו גם במחיר של להתחבר עם גדולי האנטישמים בעולם.
גדול המחזירים בתשובה
גילוי נאות ועם יד על הלב: בעודי מעיינת בכתובים ומעלעלת בנתונים שלפני, לומדת במשך ימים ארוכים את חומר הראיות המונח לפני, לא יכולתי שלא לשאול את עצמי שאלות הכי בנאליות ובסיסיות שיש. הרי ידוע לכל שמדובר ברב אשר כל מעייניו מופנים לתורה ולהצלת עם ישראל מצפורני הגזירות. רב בן 80 שלוקה בבעיות בריאות קשות ואינו פוצה הגה או מתלונן שכואב לו. איך יתכן שהרב מואשם בהאשמות שמתאימות מבחינה פיזית לגבר צעיר ובריא? דבר זה אינו נהיר לי כלל וכלל ואינו נתפס בתודעתי.

בשיחת טלפון שקיימתי עם הרב אליעזר ברלנד בתאו בכלא ביוהנסבוג, הוא סיפר לי על מצב בריאות שאינו תקין. על איכות חיים ירודה עם קוצב לב בחזהו. הרב אינו מבקש טיפול רפואי וגם לא את התרופות שהוא אמור לקבל על בסיס יום יומי. בעודנו מדברים נדדה מחשבתי לשאלות שאין עליהן מענה. שאלתי את עצמי: מה קרה לקהילה כל כך ידועה, כל כך מוערכת, אהובה ומפוארת, עם רב אהוב ומוערך בציבור שעומד בראש המוסדות מהגדולים בירושלים ונחשב בצדק לצדיק ולגאון הדור?. רב שכדאי להיפגש עימו צריך לעמוד מתחת לביתו, לחכות שיצא החוצה ואז לזעוק אליו: "הרב אני זקוק לעזרה!." והרב עוצר מיד וניגש לאותו אדם כדי להקשיב לו.

רב שנודע בקרב גדולי הדור, רבנים וציבור כבעל הסוד, עושה ניסים ונפלאות, מרפא אנשים, מזווג זיווגים, מחזיר אלפים בתשובה. רב שמוציא אנשים על ידי עצותיו משאול התחתית. רב מתון בכל רמ"ח אבריו שבורח מהכבוד ומהגאווה ושאין גדולה מאהבתו לישראל. רב שקורא לקהילתו ולציבור הפונים אליו ללכת בדרכים ישרות. קראתי גם את כל מה שנכתב על הרב ברלנד בתקשורת. הציגו אותו כקיצוני ובלתי מתפשר, אך מי שמתבונן מהצד ומקשיב לאמירותיו, כגון: "אסור לעלות להר הבית באופן מוחלט. אסור להתגרות בגויים וצריך לדון כל אדם לכף זכות." מבין שמדובר ברב מתון. גם בנושא חינוך הילדים יש לרב ברלנד משנה מוחלטת. הרב אסר עליהם באיסור חמור לפעול באלימות כלפי הילדים ובכלל. תלמידיו אינם רשאים לכפות על ילדיהם את מה שאינם עושים. זהו דבר הפוך ממה שמתנגדיו רצו שיעשה.

אז מה גרם לקהילת חסידים כל כך מפוארת, בסדר גודל ענקי בה יותר מ- 80% אחוזים הם חסידים ספרדים, שזה למעשה לטענת חסידיו מה שיצר את המחלוקת, את הקנאה והשנאה כלפי הרב, קהילתו ומוסדותיו. מה גרם לקהילה לעמוד בעין הסערה הציבורית, כאשר רבם האהוב מואשם בהאשמות שגרמו למשטרת ישראל להוציא נגדו צו הסגרה וצו מעצר בין לאומי?.

התובנות והמסקנות היו ברורים לי כשמש. לא יכולתי שלא להפנות אצבע ולשאול, האם יתכן והצלחתו של הרב במיסוד הישיבה כאחד הגדולות בירושלים, הן מבחינה רוחנית והן מבחינה יציבות כלכלית, האם הצלחתו הביאה עליו ועל הקהילה את הפרשה הסוערת?
חסידות בתפארה
כדי לענות על שאלות אלו ואחרים וכדי להבין מהיכן יצאה ההתנגדות העזה לרב, לקהילתו ולמוסדותיו חזרתי אל הימים הראשונים של מיסוד חסידות ברסלב. חסידות שנוסדה בשלהי המאה ה- 18 על ידי רבי נחמן מברסלב, הוא נינו של הבעל-שם-טוב מייסד החסידות. לחסידות ברסלב יש תפיסת עולם, מנהגים ופרקטיקות המיוחדים רק לה, המרגישים שיש להם זכויות יוצרים על רבי נחמן מברסלב. לפי הבנתי, ואיני מכלילה את כל רבני ברסלב יש בתוכם קיצונים שהתחברו לעסקנים בעלי נגיעה בתוך הקהילה, שהציבו להם מטרה: לחסל את התופעה שנקראת הרב ברלנד קהילתו ומוסדותיו, כאשר הרב נתן בהם אמון ותמך בהם במשך שנים. תמך גם באלו שהתנגדו לו.

פלג בחסידות ברסלב, 'שובו בנים' הוא פלג גדול מיסודו של הרב אליעזר ברלנד. רב בעל כריזמה רוחנית יוצאת דופן הנחשב לצדיק, לעילוי וגאון בדורו, שהמוני בית ישראל נוהרים אליו. בין אלו המשחרים לפתחו נמנים גם ילדיהם של קבוצת חסידים הנחשבים בעני עצמם לעילית שבעילית שבחסידות. בנוסף להקמת המוסדות והישיבות בירושלים ומקום מגורים ב'מאה שערים', הרב ברלנד היה הראשון שחיבר את החסידים עם רבי נחמן מברסלב כאשר פרץ את הדרך לאומן והפיל את חומת הברזל בברית המועצות לשעבר.

הרב החל בנסיעות לאומן בכל ראש השנה כדי לקיים את צוואתו של רבי נחמן מברסלב שאמר: "איש לא יעדר על ראש השנה שלי." הרב ברלנד פעל על פי אמרתו של רבי נחמן מברסלב שאמר: "האור שלי יוקד עד ביאת המשיח." טרם הקמת מושבו, קהילתו ומוסדותיו בירושלים ועד לנסיעות לאומן, חסידות ברסלב הייתה עלומה ואינה מוכרת בציבור הרחב. החסידות נחשבה אז כחסידות קטנה ומוקצת מחמת המיאוס בעיני המגזר החרדי והליטאי.

בשיחותי עם אדם מאמין שאינו מעורה בחיי הקהילה אך מכיר את מורכבותה החברתית, נאמר לי שמי שמתבונן מהצד מבין מיד שלולא הרב ברלנד שהחזיר את האור של רבי נחמן לעולם, לולא זאת היה רק קומץ קטן של חסידי ברסלב שהלך והצטמצם, כי הם שמרו את תורת רבי נחמן מברסלב לעצמם. עובדות אלו ואחרות גרמו למחלוקת ולהתנגדות לרב ברלנד לחסידיו ומוסדותיו, שלטענתם הכל נובע מתוך קנאת חינם ושנאת חינם.
תככים מאחורי הקלעים
כאשר אני מעיינת במסמכים ושומעת את ההקלטות, אני מבינה יותר מאי פעם שזו בהחלט יכולה להיות סיבה לפילוג, מאחר שהפעולות וההתנגדויות של המתנגדים לרב החלו למעשה לפני 20 שנה.

כאשר עסקנים מתוך חסידות ברסלב החלו לראות שהמוני בית ישראל מתחילים להגיע לאומן, הם ביקשו לעצמם את השליטה מתוקף היותם מקורבים לוועד העולמי של ברסלב ערבו את הועד כנגד הרב ברלנד. בדין תורה שהתקיים בין הועד העולמי של ברסלב לבין הרב ברלנד, שזכה בדין תורה אך כהרגלו בקודש ומטוב ליבו ובמידת הנתינה והענווה שלו, הורה למנהלי מוסדותיו להעביר לועד העולמי של ברסלב את כל הניהול ואת ההנהגות הרוחניות של אומן.

כל זאת על מנת למנוע מחלוקת. אותם מתנגדים השתלטו על מוסדותיו של הרב ובמשך 10 שנים הכתיבו קו רוחני קיצוני, שלא הסתדר חברתית ותרבותית עם חוזרים בתשובה הספרדים ולא על פי דעת הרב ברלנד. ההשתלטות על הרב הביאה לפיצוץ גדול לאחר 10 שנים, כאשר החסידים התמרדו ופרקו את המשטר שאותם מתנגדים קיצוניים של הרב, כפו את דרכם על עסקני המוסדות, או בשיתוף פעולה איתם. ומכאן, כאשר הרב וחסידיו מתחילים לפרוח, לאחר 15 שנים של גלות, החלו המתנגדים הקיצוניים בהליך של קו הכפשות, הסתה וההפללה כנגד הרב במטרה לחסל את קהילתו.

בשיחה עם אדם המעורה בפרשה, הוא מספר לי: "בסופו של דבר ההתייחסות תהיה מבחינה ראייתית ובסופו של יום לא יהיה ממש בחשדות כנגד הרב. על כן לא מן הנמנע שבקרוב יוגשו לרשויות החוק נתונים שהם יצטרכו לשקול מחדש את כל האשמות נגד הרב. ההתנהלות הפעם תהיה מול רשויות החוק ולא מול התקשורת." אותו אדם טוען לפני שלמעשה המתלוננות, כולל ה'חסיד המתיימר', הם למעשה קרבנות של מתנגדי הרב ברלנד, שהשתמשו בהם על מנת להרוס את הקהילה. דבר שיוכח ראייתית וציבורית. לאחר תקופה ארוכה בה הוכפש הרב בכל העולם, עמלים בשבועות האחרונים מקורביו ואנשי מקצוע להחזיר לרב את אמונו במערכת המשפט בישראל.
יריית פתיחה
כמו כדור שלג מתגלגל ללא אפשרות עצירה, כך החלה הפרשת כנגד הרב ברלנד בה הוא חשוד ומואשם. פרשה מהדהדת שחוצה ערים וארצות בעולם עם מוטיבים שלא היו מביישים את היטב מוחות התסריטאים. כדי להבין את השתלשלות האירועים ומה קדם להגשת התלונות כנגד הרב בחודש תמוז 7/2012 מספר אותו אדם המעורה בפרטים: "אותו 'חסיד מתיימר' הפיץ על הרב שראה אותו עם אישה. בדיעבד הוא פעל ביחד ולפי עצת מתנגדי הרב הקיצוניים ובין היתר גם ניסה גם לסחוט את הרב. כאשר הסיפור נועד על ידי מתנגדיו של הרב ברלנד לערער את ציבור חסידיו נגדו בכל מיני שיטות להשפיע על האמון המוחלט שנתנו בו וכפי שרואים גם כיום".

בכדי להיכנס לעובי הקורה צריכים לחזור לתקרית הירי, שם בעצם החל מסע הרדיפה והפללה כנגד הרב. על פי תחקיר ועל פי העדויות של המעורבים, מדובר ב- 2 חסדים שנפגעו מדבריו של אותו 'חסיד מתיימר' והם הכו אותו. בתגובה, הוא התקשר לאחיו וביחד עם נוספים ביצע ירי בתאריך 15/2/2013 אל תוך בית משפחת ריכטר. בבית המשפחה שהו ההורים וילדיהם ונכדו של הרב ברלנד שהקליעים עברו סמוך לרגליו וגופו. האירוע צולם במצלמות אבטחה שמראות בבירור את התארגנותם סמוך לבית משפחת ריכטר.

"בדיעבד, התגלה שהחשוד בירי ערב גם את אחיו, גם את אשתו והוריו בשיבוש הליכי חקירה ומתן עדויות שקריות. כולם היו מעורבים בביצוע הפשע כפי שעלה מהעדויות בחקירה המשטרתית." אותו אדם המעורה בחומר הראיות אומר לי: "החשוד בירי אותו אחד שמתיימר להיות אברך, מספר מאז חודש יולי 2012 על אישה, אך אין שום עדות תומכת לכך. במשך כל התקופה הוא לא אמר את זה, כי על פי עדויותיהם במשטרה הוא ואשתו טוענים שיומיים למחרת המקרה, אחרי שראה את האישה. המתלונן ואשתו לא פנו למשטרה ביוזמתם, אלא הוא הגיע כחשוד בהחזקת נשק כלא כדין, ביצוע ירי בתוך שטח בנוי, ואיומים תוך סיכון חיי אדם. ה'חסיד המתיימר' סיבך את כל משפחתו, חלקם בביצוע הירי וחלקם בשיבוש חקירה, כולל אשתו. מכאן נובעת עדותה של אשתו כנגד הרב. היא גלגל ההצלה היחיד של שניהם להימלט מאימת הדין".

עובדות בשטח: ה'חסיד מתיימר' נידון ל- 6 חודשי עבודות שירות בלבד. הגלגל הצלה נוסף שלו שבהצהרת במשטרה מיום 16/2/2013 הוא טוען שהרב שלח את 2 האברכים להכות אותו, אך מי שהתבונן בעדויותיהן של החסידים ראה באופן ברור שאין שום ראיה שהרב ברלנד שלח אותם. ההפך. אחד החסידים מודה בהצהרתו האחרונה במשטרה באופן ברור שהוא שיקר לחברו, כאשר אמר לו שהרב ביקש שנרביץ לנ'חסיד המתיימר' ונשבור לו את העצמות. כשנשאל מדוע שיקר, תשובתו הייתה שרצה שהחסיד השני יצטרף אליו לכן אמר לו כך. בהצהרתו במשטרה שאמר לרב שהמתלונן פוגע בהם כשהוא מעליב ומכפיש את הרב. הרב ענה לו שהוא מסכן וצריך לטפל בו במובן הרחמים ולא במובן הרחמנות." האברך ששוחח איתי סירב להמשיך ולפרט נקודות משמעותיות שיוכיחו מעל לכל ספק שאותו 'חסיד מתיימר' ואשתו למעשה תודרכו על ידי מתנגדיו הקיצונים של הרב ואירוע הירי הוא שהוביל אותו לסבך של שקרים ומניפולציות, ואלו בלשון המעטה.

אנטישמיות עולמית
נסיעותיו של הרב בעולם נעשו בדרכונו הישראלי. התחנה הראשונה היתה לשוויץ, משם לארה"ב, חזרה לשוויץ, שוב יציאה משוויץ למרוקו וממרוקו למצרים. ממצרים לזימבבוואיי ומזימבוואיי לדרום אפריקה – יוהנסבורג. מיוהנסבורג להולנד ושם הוא נעצר ושוחרר בערבות".

לאחר השחרור נמלט הרב כאשר נאמניו מטיסים אותו לדרום אפריקה. מאחר ובכל מדינה ומדינה שהגיע אליה, כולל בארץ, יצאו פרסומים מגמתיים שמגדירים את הרב כאנס ופדופיל, תוך כדי עשיית רצח אופי בלתי אנושי וטענה שהרב קרא לפוצף את הר הבית. אותו אדם המעורה בחומר הראיות ובסיבות הימלטותו של הרב מהולנד בהולנד, מספר לי: "מתנגדיו של הרב ייצרו ועדיין מייצרים כתבות הרסניות הגובלות בהסתה הרסנית, תוך כדי הזרמת מידע שגוי הנשלחים לעיתונים בכל רחבי העולם. כשהוציאו את הכתבה עם תמונה של הרב במסגד אל אקצא וידיעה שהרב קורא לפוצץ את הר הבית, וכאשר מראים לרב את הכתבה והוא קורא את התגובות של הטוקבקם, מוסלמים קיצוניים קראו לפגוע בקהילה היהודית בהולנד ובאירופה. כדי למנוע שפיכות דמים החליט האב להימלט מהולנד, תוך שהוא מורה לחסידיו לעזוב במיידי את המקום ולטוס לאומן".

בשיחתי הטלפונית טרנס-אטלנטית לרב ברלנד ביוהנסבורג שאלתי אותו מדוע הוא נמלט מהולנד כאשר עמדו לרשותו שתי ערכאות ערעור במשפט בהולנד, תשובתו היתה פשוטה: "למנוע שפיכות דמים." בעקבות הכתבה וההסתה האנטישמית שקיבלה את המידע ממתנגדי הרב. מיד לאחר הכתבה, חודשים וחצי לאחר מכם הותקפו רבנים בבלגיה, בהולנד ואף קרו פיגועים בצרפת, ב'היפר כשר'. על פי מקורות ששהו באותו הזמן בהולנד, אותו מחבל שהתפוצץ ב'היפר כשר' בראה לפני הפיגוע לאחת הקופאיות את הכתבה שיצאה על הרב שקרא לפוצץ את הר הבית.

אף על פי שבכל זמן מסעותיו של הרב ברלנד בעולם, עדיין לא הוצא נגדו צו מעצר בינלאומי ובכל מדינה אליה הגיע דאגו מתנגדיו להעביר מידע שגוי לעיתונאיי המקום. גם בישראל התקשורת הארצית לא שקטה על שמריה. יד מכוונת דאגה שפרסומים יפוצו גם בכל מדינה ומדינה שהרב שהה בה. הפרסומים שיצאו בתזמון היו מגמתיים, כך שבכל פעם שהרב רצה לחזור לישראל, היו יוצאים נגדו פרסומים בניגוד הגמור לחשדות האמיתיות. כפי שמצוין בבקשה לצו ההסגרה. האישומים כנגד הרב נמצאים כאמור ברף העבירות הכי נמוך שקיים בסעיף הטרדה מינית. הפרסומים שיצאו בעולם דיברו על אונס, פדופיליה וסטייה מינית, כדי להפחיד את הרב ושימשיך במסעותיו בעולם. המטרה היתה חד משמעית – להציג אותו כנמלט מרשויות החוק בישראל, כאשר במציאות הרב לא נמלט אלא נרדף על ידי אותם גורמים שניסו לגרום לו לאבד את האמון במערכת החוק והמשפט במדינת ישראל.
הפרד ומשול
הלוחות הטקטוניים בחסידות ברסלב מתחילים לנוע בעצבנות. האדמה רועדת תחת רגליהם של מתנגדי הרב ברלנד הקיצוניים שאינם אוהבים את פלח חוזרי התשובה הספרדים, המכסים כאמור יותר מ 80% אחוזים בקהילת 'שובו בנים'. אם רק היה יודע מייסד קהילת ברסלב, רבי נחמן מברסלב את מה שאני יודעת היום. אחרי שיחות עם חסידים, קריאה של אין ספור עדויות, שמיעה של אין ספור קלטות וצפייה בסרטונים המגלים את כל התככים, את כל הלחשים והמזימות שנעשים בחדרי חדרים בקהילתו.

אם רק היה יודע רבי נחמן מברסלב, מה קורה בקהילה המפוארת שהקים וייסד בייסורים רבים בגולה, דעתו לא היתה נוחה עליו. שום דבר לא הכין גם אותי לזה, לאקורד הסיום הצורם בפרק האחרון במחקרי אודות אחת הקהילות האהובות בציבור הישראלי. מאזני הצדק רעדו ופטיש התגלית הכה בכל החוזק. נכנסתי אל תוך ליבת המחלוקת, זו שכולם מנסים בכל הכוח להסתיר מעיני הציבור ותאמינו לי שזה לא היה קל. ככל שנחשפתי לחומרים ולמסמכים אותנטיים, כך צללתי עמוק בליבה. שקעתי עמוק בתוך ביצת המחלוקת שיצרו המתנגדים הקיצוניים נגד הרב ברלנד וקהילתו. ביצה עכורה שמוסתרת היטב מעיני הציבור הישראלי והקהילה, זו ששמורה רק ליחידי הסגולה הבוחשים בתוך קודש הקודשים.

כדי להבין מה גרם לבעיה ומהו גודל ההתנגדות של החולקים על הרב וקהילתו הענפה, צריך לחזור אחורנית אל ראשית המחלוקת, זו שהפרידה את הרב מקהילתו במשך 10 שנים. מחלוקת שהחלה ב'מאה שערים' נגד הרב אליעזר ברלנד וקהילתו ועומדת כרגע אי שם בתוך תא קטן וצר מלהכיל בכלא ביוהנסבורג. שם, ממעמקי המחשכים של האידאולוגיה ומשנתם של המתנגדים הקיצוניים, מתגלים לפני טפחים כמו קליפת בצל שהריח הנודף ממנה כלל אינו נעים לי. כשאני מביטה בתמונות של אותם מתנגדים המקפצים בשמחה, תמונות כאלו שפעם שבו את ליבי, הרגשתי מיד מתחלפת להרגשה של מיאוס. אם אלו פניהם של צאצאי הרבי הגדול… כי אז אם בארזים נפלה שלהבת, מה יגידו אזובי הקיר?

ואני, אזוב קיר שכמותי נכנסת לעובי הקורה ומה שאני מגלה שם לא ינעם לקוראי. מיד אחשוף ואבליט בפניכם את שיטת פעולותיהם של המתנגדים לרב אליעזר ברלנד ולקהילתו, בשיטת העובדות והביסוס. אחרי שהצלחתי להניח את ידי בקלטות שאינן משתמעות לשתי פנים, כרעידת אדמה של ממש, אוכיח לכם את שיטת העבודה הדיפרנציאלית בהם השתמשו המתנגדים הקיצוניים, במטרה להרוס את שמו הטוב של הרב ברלנד ואת קהילתו, עד כדי ניסיון להפליל אותו בחשדות בהם הוא מואשם היום.
"רחוקים מברסלב ללא מכנה משותף"
בראש מתנגדיו של הרב אליעזר ברלנד, עומדת קבוצת חסידים קיצונית יוצאי מזרח אירופה, שאינם אוהבים את מעשיו של הרב. זה שקרב אליו ואל חסידות ברסלב המוני חוזרים בתשובה מהעדה הספרדית וחסידי ברסלב מדורי דורות. מכאן מתחילה מתחילה שנאה וקינאת חינם. הצלחתי להניח את ידי על קלטת בת שעתיים וחצי שהוקלטה בסתר בשיעור תורה. אחד מראשי המתנגדים, שעל משנה זו פועלים כל מתנגדי הרב ברלנד, הוקלט בשיעור תורה. כאשר שמעתי את הקלטת לא האמנתי למשמע אזני. זה קרה במהלך שיעור תורה של א.ח שנערך לפני מספר שבועות בבית שמש.

א.ח הרביץ בחסידיו לימוד מפרשת השבוע, תוך שהוא מתבל ומפלפל את השיעור במוטיבים ברורים מאוד של קנאה, שנאה וגזענות שהופנתה לעבר הרב ברלנד ולפלח הספרדי שבקהילה ובכלל. "טינופת שנכנסה אלינו. טמאו את כל השמנים." "הם רחוקים מברסלב ואין בינינו מכנה משותף" נשמע א.ח אומר בקלטת. "קרקס התיקון הכללי שהרב היה עושה באומן כאשר עשרות אלפים מסביב לרב".

"חייבים להגיע לכל המקומות ולהילחם בו." (ברב ברלנד) "חובה עלינו להוקיע אותם מעם ישראל. מצווה להוקיע את הנבלים האלה." עוד נאמר בקלטת "מתפתחת שבתאות", "כת של אפיקורסים שמזכירים את הערבים. אין מושג כזה שאנו דבקים בצדיק שנפטר מהעולם." בקטע נוסף נאלמתי דום כאשר שמעתי את א.ח אומר לחסידיו: "לא ישאר כלום מהמקום הזה 'שובו בנים'. צריך לבער את זה”. הרב אליעזר ברלנד אינו היחיד שהוזכר במסע ההכפשות הנשמעים בקלטת של א.ח. גם על המוהר"ש מיבניאל זצוק"ל הוא לא חס: "חלק מהקונטרסים שלו הם שטויות" אמר. א.ח מדבר גם נגד הרב אברהם שטרנהארץ זצוק"ל דבר שאיני רוצה להעלות על הכתב וגם נגד אחד מפוסקי הדור המתגורר בבני ברק.

השיטה בה פועל א.ח אינה בוחלת בשום אמצעי גנאי ונוגעת בבירור בגזענות, הוקעה, העלבה, עלבונות וניסיון למחוק ציבור שלם ולהכריז עליהם כת של שבתאים. גם על פרשת הספר אותו הוקיע הרב ברלנד, יש לא.ח מה לומר בשיעור. באותו שיעור מדובר א.ח מדבר על ספר ומנסה להדביק אותו ואת האמרות שכתובות בספר, לרב אליעזר ברלנד וקהילתו. א.ח עובר ביודעין על אחד מתקנות חז"ל 'המלבין פני חברו ברבים' וזה רק קצה הקרחון.

המשך יבא
יהודאי

המשך המאמר - משפט דרייפוס חוזר

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודאי » 20 יולי 2016, 11:40

תכונות קבליסטיות
שני חסידי ברסלב, ידועים כמתנגדי הרב במשך שנים על גבי שנים. השניים פועלים כנגדו בכל הקשור לענייני החזרה בתשובה ההמונית והנסיעות לאומן. פעולותיהם מונעות משנאת חינם וקנאת חינם. לפני ארבע שנים הסיתו השניים את ה'חסיד המתיימר' ותדרכו אותו בדייקנות רבה כיצד לפעול נגד הרב ברלנד. השניים שהיתה להם מטרה נסתרת, נהגו להדביק תכונות קבליות על הרב.

המטרה היתה להראות שהרב פועל דרך דפוס פעולה, מבחינת 'אין עשן בלי אש' ולהרשיע אותו טרם המשפט, כפי שעשו זאת ארבעת הנשים באופן ישיר ועקיף. כך עברו השניים וניסו באותה עת להפיל עשרת נשים בפח ולהפליל את הרב. כדי לחזק את גרסתם ולהצית להבה, הם היו צריכים להפעיל גם את ה'חסיד מתיימר' שיפיץ את הסיפור אודות האישה שראה בחדרו של הרב. הסיפור הז היה אמור לזעזע את חוסנו של הרב בקהילתו. כאשר המזימות לא צלחו בידם, 2 החסידים המתנגדים לרב סגרו ובודדו את הרב ברלנד בביתו במשך שלושה שבועות. השניים ניצלו את העובדה שהרבנית לא התגוררה בבית.

בתקופה זו הרב חי תחת איומים, עינויים, סחיטה והוצאו ממנו וידויים בכוח. אחד החסידים התחזה לרב והיה מחקה את קולו בטלפון, שוחח עם נשים והיה אומר להן: "אם צ. ו-י יגיעו אליכן תגידו להם שאני עשיתי לכן כך וכך". השיחות שהתנהלו כביכול בין הרב ברלנד לנשים הוקלטו והשניים הוציאו מהרב וידויים התואמים את השיחות של ח' כאשר התחזה לרב. קלטות אלו הושמעו לאנשים רבים בתוך קהילתו של הרב במטרה ברורה, לערער את מנהיגותו של הרב בקהילתו וליצור מתלוננות. השניים עברו אצל עשרות רבנים ובקשו להשמיע להם את הקלטות הללו. רובם סרבו לשמוע ודחו אותן וכך הצליחו להפיל את ארבעת הנשים המתלוננות, הן באופן ישיר ועקיף.

משמיעה של קלטת אותנטית, נשמעה אישה (שמה שמור במערכת) כשהיא משוחחת עם שני אנשים נוספים (שמם שמור במערכת). בקלטת האישה מעידה כיצד שמעה שיחת טלפון של החסיד המתנגד עם אדם מסוים שמעורב בהפללתו של הרב, כאשר י.ח מחקה את הרב ברלנד באופן מוחלט: "לא להאמין איך הוא מחקה את הרב. ממש בול". אמרה. האישה מספרת על התכנסות שהיתה בבית מסוים, לשם היו מגיעים השניים כדי לתכנן במסתרים את הפללתו של הרב ברלנד. בשיחתי עם חסיד שמעורה היטב בפרטים ואומר באופן מוחלט שהקלטות מזויפות וערוכות. קלטות שבחלקם נשמע קולו של הרב וחלקם נשמע בבירור כיצד י.ח מחקה את הרב. עוד מצויים בידי תצהירים של ארבע אנשים שחילצו את הרב ברלנד מציפורניהם של השניים, בתקופה שסגרו אותו בביתו. החסיד מספר לי שכאשר הגיעו לביתו של הרב, המשפט הראשון שאמר להם היה: "הצלתם את החיים שלי. הם רוצים להרוג אותי. הם רוצים למחוק אותי ולהטיס אותי לחוץ לארץ לגלות".

ארבע החסידים מיהרו לסלק את השניים מביתו של הרב. לאחר תקופה קצרה הצליחו השניים, ביחד עם נוספים, להביא ארבעה נשים תמימות שהיו בעבר בביקור אצל הרב, בתקופות שונות כדי לקבל ממנו ברכה. הנשים שוכנעו לעוות ולהוסיף לעדותם דברים שלא היו ולא קרו. אותו חסיד המעורה היטב בפרטים ובחומר הראיות אמר לי: "במשך שלוש וחצי שנים 2 החסידים פועלים להפליל את הרב בנושא הטרדות. בשבועות האחרונים הם פועלים ביתר שאת להכתים את הרב וקהילתו אצל רבנים בעניין הספר. המטרה שלהם להכריז על הרב ברלנד וקהילתו כת של שבתאים, למרות שהם יודעים בוודאות שלרב וקהילתו אין קשר לספר”. אותו חסיד מוסיף ואומר: ”אילו היה בידם דברים ממשיים גם בעניין הנשים וגם בעניין הספר, על פי דעת תורה, הם היו צריכים לפנות לבית דין. אך מאחר והם יודעים שבבית הדין השנאת חינם, הקנאה, השקרים והמזימות שלהם ייחשפו, לכן הם פועלים כקורח ועדתו”.

אדם נוסף שאינו חסיד ואינו שייך לקהילה אך מעורה הייטב בראיות, אמר: "יש בידי את ההוכחות איך מתחברת המחלוקת על הרב לפני 15 ו- 20 שנה ויותר, על עניין החזרה בתשובה ההמוני של בני העדה הספרדית לברסלב, לבין בידודו של הרב מקהילתו במשך 10 שנים, לבין הפיצוץ הגדול ששחרר את הרב ואת קהילתו מההסגר, מלפני כארבע שנים, לבין הפללתו בעניין ההטרדות ומכירת הנכסים של הישיבה”. הוא הוסיף ואמר: "כל ארבע הנשים התלונות במשטרה, ועדותו של 'החסיד המתיימר' שראה את הרב עם אישה. עקבותיהם של 2 החסידים המתנגדים לרב נמצאים שם כל אחת ואחת. בזמן הנכון וברגע הנכון הדברים יחשפו בבית המשפט במידה ויהיה כתב אישום. שיהיה ברור שבבית המשפט כל מי שיעלה על דוכן העדים יובך ויופתע כנגד ראיות ממשיות ולא סיפורים ואגדות”. בסיום שיחתנו, נתתי לבן שיחי לשמוע את הקלטת של א.ח, בה אמר שיש להכריז על הרב וקהילתו כאפיקורסים מאחר וקהילתו של הרב מחפה עליו ועל מעשיו. בן שיחי אמר: “בזמן שהם ביזו את הרב במשך השנים האחרונות, נאספו חומרים אותנטיים ומוחשים, שאם יתפרסמו זה יהווה רעידת אדמה בקרב העולם החרדי ובקרב רבני ברסלב ויחשפו כל מה שהם מחפים ומסתירים”.

ברור לי שהרב הוא נגד זה, אך לא מן הנמנע שאותם אנשים לא ימחלו על כבודו של הרב ברלנד ויחשפו את מה שיש בידם. בן שיחי: "על הבד"ץ ועל רבני וחשובי ברסלב להורות ל 2 החסידים להפסיק לאלתר את מסע הגזענות, ההסתה, הקנאה והשנאה על הרב וקהילתו מאחר והם עלולים להמית עליהם אסון”. בן שיחי הדגיש שאין להם טענות כנגד בד"ץ, חשובי ורבני ברסלב והדברים האלו נאמרים על דעתו בלבד ולא על דעת הרב.

משפט דריפוס
ככל שאני חודרת לתוך עובי הקורה, משוטטת במעבה יער סבוך, בתוך ערימה ענקית של מסמכים שמונחים לפני, אני נדהמת לגלות עוד מסמך ועוד אחד חדש ומפתיע. מסתבר שמאז שעזב הרב ברלנד את הארץ, למעלה מ – 5.000 אלף כתבות נכתבו והופצו בארץ ובעולם על הרב. מלבד שיימינג ומסע הכפשות שכולל חריצת דין ומעשה לינץ תקשורתי, מדובר במספר אסטרונומי ולא יאומן של כתבות לא מחמיאות בעליל. כתבות שכולן השמצות מסמרות שיער שמיד מעוררות בי תהייה. כתבות שנכתבו נגד הרב במאות ואלפי כותרות ענק בעיתונות הכתובה והמודפסת.

כותרות ענק באתרי אינטרנט שנותנים לכל אחד גישה מיידית לקבלת מידע, לרוב מידע מוטעה על הרב. מעולם לא נעשה לפני כן מסע רדיפה שכזה לאף אישיות בעולם. מסע רדיפה שמזכיר מאוד את משפט דריפוס. אך דרך כתבות אלו אני מגלה דבר נוסף וחשוב ביותר שגורם לי להרים גבה: את מסעותיו של הרב ברלנד בעולם מלווים כ- 300 משפחות ברסלב, נשים גברים וטף. מדובר בעדת חסידים נאמנים לרב גם בשעותיו הקשות. חסידים שנמצאים סביבו באופן קבוע, על אף הקשיים הנלווים וכוללים גם קשיי פרנסה שהחסידים עושים בדבקות כדי לשהות במחיצתו של רבם. למרות ועל אף ההשמצות. כך הם חסידיו של הרב ברלנד מבחינת "ככל שיענוהו, כן ירבה וכן יפרוץ".

אך לא רק חסידים ומקורבים דבוקים אל הרב ברלנד בנאמנות אין קץ. גם חבורה של אלפי עמך ישראל מגיעים אל הרב בכל מקום בו הוא נמצא כדי להיות איתו בשבתות וחגים. כשאני מתעדת את זה, משהו פשוט לא מסתדר לי בסכמה. אני שואלת את עצמי כיצד יתכן שככל שהכתבות הלא מחמיאות על הרב מופצות אל ארבע רוחות השמים, כך יותר ויותר אנשים מסובבים בדבקות סביב הרב ומצביעים לכיוונו ברגלים. מדובר באלפי חסידים שבוחרים לקשור את גורלם עם הרב ברלנד ללא משוא פנים.
גדולי הרבנים משבחים את הרב ברלנד
לא רק עמך ישראל ונאמני הרב מצביעים ברגלים, גם לרבנים גדולים במדינה יש מה לומר על הרב ברלנד המופלא. מספרים על קבוצה של אנשים שהלכו אל הרב יעקב קנייבסקי וביקשו ממנו שיחרים את הרב ברלנד כי הוא מביא לבני ברק כל מיני חילונים וזה לא מתאים להם. הרב קנייבסקי ענה להם בסבלנות רבה: "תזהרו בכבודו של הרב ברלנד, הוא עמוד היראה בדור הזה".

שנה לאחר שעזב הרב ברלנד את הארץ, סיפר האדמו"ר מספינקא שליט"א לחסידיו: "הרב אליעזר ברלנד קירב עשרות אלפים בתשובה, ולכן אין להתפלא שהסטרא אחרא נלחם בו, ומעלילים עליו עלילות שווא." כששאלו חסידיו לפשר הדבר הוסיף: "רבי אהרון הגדול מקרלין נפטר בגיל צעיר, 36 בגלל שהחזיר אלפים בתשובה והס"מ נלחם בו. בכל דור ודור, הצדיקים שמחזירים בתשובה, הסטרא אחרא נלחם בהם".

כאשר נשאל המקובל, הרב חיים הכהן החלבן, מה דעתו על הרב אליעזר ברלנד, הזהיר ואמר: "מי שמדבר על הרב משחק באש ולשונו תשתרבב. כמו חטא המרגלים, ותראו שכבר נענשו כשדיברו עליו בגלי צה"ל, ישר מסוק נפל ומתו שני טייסים ועיתונאית נדרסה ומי יודע מה יקרה אם לא יפסיקו לדבר על הרב. הרב מוחל על כבודו אבל בשמים מקפידים על כבודו".

אחרי שהרב ברלנד יצא מהארץ, אמר הרב יצחק דוד גרוסמן: "הרב ברלנד חסר לנו מאוד בארץ, יש לכם רב שהוא קודש קודשים, ואני מדי פעם משוחח עמו בטלפון, ויש לי סיפורים שאסור לי לגלות אותם עד כמה אני יודע שהוא גדול".

"הרב ברלנד הוא צדיק כזה שכולם מקבלים ממנו, הצדיקים הבינוניים ואף הרשעים" אמר הרב דוד אבוחצירא "בכל מדינה שהוא הולך אליה, הוא מיד מוריד אורות חדשים לגמרי". המקובל, הרב ברנר שליט"א ממחנה יהודה: "יקח לי שבוע שלם ולא אספיק להסביר, איזה מהלכים שלמים הרב ברלנד עושה, ומי שיחזיק איתו מעמד יזכה אחר כך לישועות גדולות. הרב שהוא גדול גם בפשט וגם בקבלה וכל מה שהוא עושה זה סודות בגאולה".

המקובל הרב גולן שליט"א: "הרב ברלנד כבר מזמן ביטל את החומר לגמרי וכל ענייניו כעת זה לחבר משיח בן דוד ומשיח בו יוסף יחד. כשהוא יחזור כולם יראו את גדולתו בכפלי כפליים."
המקובל הרב שיינפלד שהוא תלמיד נלהב של החלבן סיפר לבאים לקבר שמעון הצדיק: "החלבן הרי אמר כמה פעמים תאריכי גאולה ולשווא אז ענה: מה אני יכול לעשות שהרב הצדיק הרב אליעזר ברלנד משנה הכל, את כל התכניות. אני רואה גזרות ופתאום הרב לוקח גלות, נוסע למרוקו ומקבל ביזיונות ומשנה על ידי זה את כל המהלכים בשמים. כי כנראה פועל שתבוא הגאולה ברחמים".

האברך נחמן מ. מהישיבה ביקר אצל הגה"צ המקובל הרב דוד חיים שטרן שליט"א מבני ברק. לפני שנכנס לחדרו סיפר המשמש שהרב שטרן ראה את מורנו הרב שליט"א כחד בדרא, וסיפר שלפני כשנה הוא אמר שעומדת להיות חס וחלילה גזירה נוראה משונאי ישראל. הרב שטרן אמר לאנשים שהם יותר לא צריכים כסף ועדיף שיתנו הכל לצדקה, כי עוד מעט יהיה כזה תוהו ובוהו בעולם שהכסף לא ייחשב לכלום. עבר יום ועוד יום ולא השתנה דבר, עד שמורנו הרב שליט"א קיבל על עצמו את הביזיון לכפר על כל עם ישראל וגלה לחו"ל, ואז אמר הרב שטרן שהתבטלה הגזירה. ובנוסף הוא אמר שאם היו צדיקים בזמן השואה שהיו מקבלים על עצמם ביזיון כזה אז לא היתה שואה, אבל אף אחד מהצדיקים שחיו אז לא יכל לעמוד בניסיון כזה. לאחר מכן כשהאברך נכנס לחדרו הוא סיפר לרב שטרן שהרב ברלנד מתבודד ביערות ובג'ונגלים מסוכנים מלאים בחיות טורפות שבכדי להיכנס לשם חייב להשתמש בנשק ולהיות בג'יפ ממוגן זה היה בתקופה שהרב היה בבית מלון בג'ונגל. שאל אותו הרב שטרן: "מה הם, החיות עושים – משתחווים?" ואמר "זה בגלל הקדושה הנוראה שלו! אין להם שום שליטה נגדו לא לחיות ולא לבני האדם".

הרב עופר ארז שליט"א אמר על הרב ברלנד שהוא שבר את הפחד בתכלית וסיפר שהרב הלך פעם ברוסיה ופתאום רצו אליו כלבים מאוד מסוכנים ובמקום שהרב יברח מהם הוא התחיל לרוץ לכיוונם והם הסתובבו וברחו.

עוד מספרים על אישה בהריון שחלתה והיתה בסכנת חיים, היא ועוברה. בעלה ניגש לרב גלינסקי כדי לבקש מנו ברכה, והרב גלינסקי בירך אותו ואמר: "תיסע לירושלים לרב ברלנד, הוא בעל ישועות." הבעל נסע לרב ברלנד שאמר לו שיבוא בשבת לתפילה בישיבה בזמן ששרים את השיר "זרעא חייא וקיימא" ב"יקום פורקן". ידוע שהרב שר את זה כל שבת, לפני תפילת מוסף לפחות חצי שעה הרבה אנשים נושעו בזכות זה, עקרות נפקדו, וילדים חולים התרפאו. וכך היה. הבעל הגיע בשבת לישיבה ואשתו נרפאה והעובר נולד כשהוא בריא ושלם.

המכתב הסודי
מספרים על הרב שמואל הורוביץ שנסע לאומן וללובלין ופגש שם את זקני ברסלב מהדור הקודם. במשך 3 שנים אסף הרב הורוביץ מכתבים שכתב הצדיק רבי אברהם בן ר' נחמן זצוק"ל, וחזר לארץ להדפיסם. מדובר במכתבים שהודפסו לספר חשוב שכתב א'.ב'.ח' שליט"א שביקש להישאר בעילום. בספר הופץ סיפורו של רבי געצ"ל אברהם שיצא מהמקווה ואחרי שלבש את בבגדי השבת נחה עליו רוח של קודש והוא אמר לחסידיו: "בעוד יובל שנים יקום נער יפה תואר וטוב רואי, אשר יחדש את העניין של רבינו בדבר חדש שעוד לא היה דבר פלא כזה. זה יעשה מהפך גדול מאוד לעניין הגאולה וטובה גדולה לכל העולם כולו".

הרב א.ב.ח שליט"א הוא רב בית כנסת ברסלב במרכז הארץ ומלמד שיעורים בכל רחבי הארץ. הרב סיפר שכאשר ראה את המכתב אמר שהכל מתאים מאוד לרב אליעזר ברלנד שליט"א, וכנראה ר' אברהם בן ר' נחמן התכוון על הרב ברלנד שנולד לאחר כיובל שנים והיה "נער יפה תואר וטוב רואי" וחידש את העניין של "רבינו" בדבר חדש.

בנוסף לרוח הקודש שהיתה לר' אברהם בן ר' נחמן כידוע, היה באמתחתו ספר "מגילת סתרים" מ"רבינו הקדוש" שם רשום כל תהליך ביאת הגואל, מה יהיה ואיך יקרה. מספרים ש"רבינו" ציווה שהדבר יישאר בסוד עד לזמן המתאים, ורק אחד בדור יהיה רשאי להחזיק אותו. הראב"ן רמז מספר פעמים דברים שרשומים במגילה, וזה לדעתם כנראה אחד מהדברים שנותן לחסידים להבין מדוע הרב שמואל הורביץ התבטא על הרב ברלנד בצורה זו.

עם יד על הלב וגילוי נאות, חשבתי לסיים את התחקיר בנימה קצת יותר אופטימית, אך אז נזכרתי בשיחתי עם הרב ברלנד ובפוגרום שסיפר לי, ביום שניסו לעצור את הרב לרשויות החוק ביוהנסבורג. מספר יהודים שלא אהבו את נוכחות הרב וחסידי הקהילה שלו בעירם, פעלו נגדם באופן ברוטלי. זה קרה בתאריך 22/1/16 י"ג שבט בליל שבת שירה. המשפחות היו בעיצומה של שירה כאשר כ- 30 שוטרים מקומיים מלווים בשוטרי אינטרפול, נכנסו למתחם בו שהו הרב ו-300 מבני קהילתו, כדי לתפוס את הרב בן ה-80. השוטרים פרצו לתוך 100 חדרים במתחם עם נשקים שלופים ומצ'טות, הפכו מיטות וארונות וערכו פרוגרום שמזכיר את הפרוגרומים שעשו ליהודים בגולה. מהומה גדולה ובהלה רבתית קמה במתחם. אנשי הרב צעקו בהיסטריה, נשים בהריון נבהלו ולקו בצירים מוקדמים וילדיהם נבהלו וצרחו בפחד גדול.

אחד מילדי הקהילה נחנק מרוב פחד, הוזעק לבית חולים כשהוא במצב נשימתי קשה ולצערנו הרב לא שרד ונפטר בערב שביעי של פסח. בידי תצהירים על האירוע וכשאני מעיינת בהם איני יכולה שלא לשאול את עצמי: לכמה אנשים היו זקוקים כדי לתפוס רב בן 80? איך קורה שיהודים בגולה מסגירים יהודים לרשויות? נותרתי ללא מילים.

בשיחה עם בן שיחי שמעורה היטב בפרטי הראיות הוא מספר לי שבעיון בבקשה לצו ההסגרה והראיות הנלוות אליו. בעדויותיהם של 'החסיד המתיימר' ואשתו, והתצהירים שנתנו ועובדות נוספות שנמצאות בידינו, הצלחנו לפרום את העלילה שנרקמה כנגד הרב. גם במכלול הראייתי וככל שיתבהרו העדויות הנוספות בתיק, במידה ויוגש כתב אישום, הם רק יחזקו יותר את העלילה שנרקמה כנגד הרב ולא מן הנמנע שבימים הקרובים יועברו לרשויות החוק לבחינה מחדש לחשדות והאשמות כנגד הרב ברלנד. כשאני מבקשת מבן שיחי שיפרט לפני פרטים נוספים על העובדות והחשדות הוא עונה: "העובדות נמסרו לרשויות החוק ולא באמצעות התקשורת. אין לנו ספק שהעובדות החדשות יבחנו בהגינות וביושר".

בתחקיר חלק ב' אתן ביטוי לבקשת ההסגרה שעומדת כעת כנגד הרב ברלנדד ועל הליקויים שקיימים בבקשה. עוד אתן ביטוי לעדויותיהם של 'החסיד המתיימר' שמוגדר בתקשורת כ'העד המרכזי' ושל אשתו ואצביע על הסתירות שקיימות בעדויות. בתחקיר ב' אחשוף גם תצהירים השופכים אור חדש על כל הפרשה.
יהודאי

הודעה שלא נקראהעל ידי ישיביש » 20 יולי 2016, 11:43

מי כתב ת'כתבה הזאת?
סמל אישי של המשתמש
ישיביש

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 20 יולי 2016, 11:48

גאליציינער כתב:

[לדעתי]

ואם הוא סתם השווער שלו אז מה? זה אמין והגיוני לא בגלל התארים, אלא בגלל שזה הגיוני, ומתחבר טוב לשאר הנתונים.
אגב הביקורת על חשין היא אפילו אם ח"ו יתברר שהיה משהו. השנאה הזאת, הביטויים והקללות שהוא מסנן בזעם לא עצור, היריקות וביטויי הגועל, הרצון העז שלו להשמיד להרוג ולאבד לא רק את הרב אלא את כל אחד ואחד מהקהילה אנשים נשים וטף!!! הוא אומר את זה מפורש!!!
תוסיפו לזה את החיצי ה"ביקורת" שלו על גדולי הדור (עפ"ל), הלחצים והאיומים על גדולי אנ"ש... ותבינו איזה טיפוס הוא המקור ה"נאמן" הזה, שעומד מאחורי כל המחלוקת הזאת!
מתלמידיו של אהרון

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודאי » 20 יולי 2016, 11:53

ישיביש כתב:מי כתב ת'כתבה הזאת?

לא יודע
בכל אופן ביקשתי מהמנהלים לבדוק אם צריך לצנזר משהו מהכתבה
יהודאי

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 20 יולי 2016, 13:47

בלי להתערב בסיפור,
הב יהודה שינפלד הוא אכן צדיק גדול ומקובל גדול,
מגדולי תלמידי החלבן ומפיץ תורתו בשו"ת שבסוף ספרי אוסרי לגפן.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 20 יולי 2016, 14:10

מתלמידיו של אהרון כתב:
גאליציינער כתב:

[לדעתי]

ואם הוא סתם השווער שלו אז מה? זה אמין והגיוני לא בגלל התארים, אלא בגלל שזה הגיוני, ומתחבר טוב לשאר הנתונים.
אגב הביקורת על חשין היא אפילו אם ח"ו יתברר שהיה משהו. השנאה הזאת, הביטויים והקללות שהוא מסנן בזעם לא עצור, היריקות וביטויי הגועל, הרצון העז שלו להשמיד להרוג ולאבד לא רק את הרב אלא את כל אחד ואחד מהקהילה אנשים נשים וטף!!! הוא אומר את זה מפורש!!!
תוסיפו לזה את החיצי ה"ביקורת" שלו על גדולי הדור (עפ"ל), הלחצים והאיומים על גדולי אנ"ש... ותבינו איזה טיפוס הוא המקור ה"נאמן" הזה, שעומד מאחורי כל המחלוקת הזאת!

אתה צודק, במידה מסויימת...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 20 יולי 2016, 14:19

חוסיד כתב:גאליציינער,
תשתף אותנו בכמה ידיעות שבעקבותיהם שינית את דעתך?

מבירור שביררתי אצל כמה אנשים המעורים בסיפור, גם ערכתי תחקירון קטן על החשין הלז והתמונה שמצטיירת בפני היא לא הכי מחמיאה עליו בלשון המעטה...
רק מה כן, הנ"ל הפעיל לחץ בבית הרבנים הנ"ל בכדי להוציא מכתב נגדו ועלתה זממו בידו, וכבר ציינתי שלא היה לאחרונה [- בשנים האחרונות !!] שום דבר חדש בנושא שעליו נסוב המכתב, והוא [החשין הלז] סיפר סיפורים ישנים מלפני 4 שנים לכה"פ [גם אם הם אמיתיים...].
אבל להגיד שהצד של הרב ברלד הוא הצודק, זה ג"כ וודאי לא נכון, איזה סיפור היה שמה... ואת זה שמעתי מאחד ששקוע ראשו ורובו בסיפור [לא מעורב בזה, עומד מהצד,] והוא טוען רק שכנראה לא עם הרב אלא עם משהו אחר והוא העליל את זה על הרב, ונגד זה הוא [הרב] לא היה יכול להתמודד.
רק זה כן, אם יעמדו הרב ברלנד עצמו מול החשין אחד מול אחד, אצלי ברור מי צודק....

רק ברצוני להעיר הערה חשובה: בסיפור הזה אין להסתמך כלל על הקלטות ומכתבים שמפורסמים, יש כאן כבר בסיפור הזה חזקה ידועה וברורה על תעשיית זיופים... השאלה הוא אם לשני הצדדים יש את התעשיה הזאת...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

תמונת הרב אליעזר חשין

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודאי » 20 יולי 2016, 14:27

האם זה הוא?!
קבצים מצורפים
אליעזר חשין.jpg
אליעזר חשין.jpg (58.81 KiB) נצפה 31413 פעמים
יהודאי

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 20 יולי 2016, 18:11

ישיביש כתב:מי כתב ת'כתבה הזאת?

רות קרייתי
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

Re: תמונת הרב אליעזר חשין

הודעה שלא נקראהעל ידי אידך-גיסא » 20 יולי 2016, 18:16

יהודאי כתב:האם זה הוא?!

תלוי מה כוונתך ב"הוא". זה הרב אליעזר חשין, אבל הוא איננו חתנו של הרב יהודה שינפלד, אלא של הרה"ח ר' משה קרמר. חתנו של הרב שינפלד הוא אחיו הרב יום טוב חשין.
אידך-גיסא

Re: תמונת הרב אליעזר חשין

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 20 יולי 2016, 18:20

אידך-גיסא כתב:
יהודאי כתב:האם זה הוא?!

תלוי מה כוונתך ב"הוא". זה הרב אליעזר חשין, אבל הוא איננו חתנו של הרב יהודה שינפלד, אלא של הרה"ח ר' משה קרמר. חתנו של הרב שינפלד הוא אחיו הרב יום טוב חשין.

לפי מה שהבנתי, לא הוא זה מי שמרכז את המערכה נגד הרב ברלנד, אלא אחיו יו"ט חשין.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי שימי התימני » 20 יולי 2016, 18:44

מתלמידיו של אהרון כתב:ואתה שרוף על חשין או שונא את הרב ברלנד?

שום דבר. פשוט שמעתי את השיחה. אלה העובדות! האיש נכנס ברבני ברסלב מדורות קודמים, בסאטמר רבה הקודם, ופוער את פיו בעזות פנים וחוצפה נגד מרן הגראי"ל ומבזה אותו ומכנה אותו בכינויי גנאי ו..
רואים מי בצד של מי.

???????????????????????????????????????????????????????
נ נח נחמ נחמן מאומן
סבא הוא המלך
סמל אישי של המשתמש
שימי התימני

הודעה שלא נקראהעל ידי אין שם » 20 יולי 2016, 20:06

לכל החברים היקרים , לגבי גדולתו בתורה של הרב ברלנד אין צורך להביא ראיה , וכן זה שחשין משמיץ הרבה מגדולי ישראל אין צריך ראיה , חשין לא עשה פסיק ממה שרב ברלנד עשה ועושה עדיין בזיכוי הרבים , וכן על המשמיצים העיקרים בעלי המחלוקת שמעלים כל שטות שעולה במוחם על גבי הפשקוילים או המיילים וכיוצא בזה אינם בני תורה אלא אנשי ריב ומדון , לגבי הרב שכטר , וקרמר , וליברמנש , הם חלוקים עליו מאז ומעולם ולא התחדש משהו חדש בהתנגדותם אליו . וההמשכיל בעת ההיא ידום .
כשאדם יודע שכל מארעותיו הם לטובתו, זאת הבחינה היא מעין עולם הבא. (ר' נחמן מברסלב)
סמל אישי של המשתמש
אין שם

הודעה שלא נקראהעל ידי זרעא דיוסף » 20 יולי 2016, 20:08

אין שם כתב:לכל החברים היקרים , לגבי גדולתו בתורה של הרב ברלנד אין צורך להביא ראיה , וכן זה שחשין משמיץ הרבה מגדולי ישראל אין צריך ראיה , חשין לא עשה פסיק ממה שרב ברלנד עשה ועושה עדיין בזיכוי הרבים , וכן על המשמיצים העיקרים בעלי המחלוקת שמעלים כל שטות שעולה במוחם על גבי הפשקוילים או המיילים וכיוצא בזה אינם בני תורה אלא אנשי ריב ומדון , לגבי הרב שכטר , וקרמר , וליברמנש , הם חלוקים עליו מאז ומעולם ולא התחדש משהו חדש בהתנגדותם אליו . וההמשכיל בעת ההיא ידום .

אז הגיע הזמן שתידום !!!!!!!!!!!
עד עכשיו היה רק עדכונים והעתקות מאתרים בלי כל מיני תיאוריות ודעות
מובן?

זרעא דיוסף

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 20 יולי 2016, 20:13

הרב ז"ד,

מה דעתך הרב 'אין שם' הוא כמו יין? יש לנעול אותו במרתף?

(איני נכנס לגוף המחלוקת שבין הרב ז"ד לרב שאת שמו איני יודע).
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי זרעא דיוסף » 20 יולי 2016, 20:16

סבא קשישא כתב:הרב ז"ד,

מה דעתך הרב 'אין שם' הוא כמו יין? יש לנעול אותו במרתף?

(איני נכנס לגוף המחלוקת שבין הרב ז"ד לרב שאת שמו איני יודע).

אני לא כתבתי עניינית נגדו ואין לי שום בעיה איתו וכמו"כ אינני מכיר אותו ולא זכור לי שהוא היה אי פעם פעיל פה בפורום מאז שנכנסתי
מה שכן מפריע לי זה כמו שכתבתי למה צריך להתחיל עם סברות ורגשות אישיים אם האשכול הזה החזיק כ"כ הרבה זמן בלי להכנס לזה

זרעא דיוסף

הודעה שלא נקראהעל ידי הכתב התורני » 20 יולי 2016, 20:30

שימי התימני כתב:
מתלמידיו של אהרון[/size] כתב:ואתה שרוף על חשין או שונא את הרב ברלנד?

רואים מי בצד של מי.

???????????????????????????????????????????????????????

מה אתה מצפה מתלמידו של אהרן - אוהב שלום ורודף שלום שיגיד... רק טוב על עם ישראל...
סמל אישי של המשתמש
הכתב התורני

הודעה שלא נקראהעל ידי אין שם » 20 יולי 2016, 21:38

זרעא דיוסף כתב:
אין שם כתב:לכל החברים היקרים , לגבי גדולתו בתורה של הרב ברלנד אין צורך להביא ראיה , וכן זה שחשין משמיץ הרבה מגדולי ישראל אין צריך ראיה , חשין לא עשה פסיק ממה שרב ברלנד עשה ועושה עדיין בזיכוי הרבים , וכן על המשמיצים העיקרים בעלי המחלוקת שמעלים כל שטות שעולה במוחם על גבי הפשקוילים או המיילים וכיוצא בזה אינם בני תורה אלא אנשי ריב ומדון , לגבי הרב שכטר , וקרמר , וליברמנש , הם חלוקים עליו מאז ומעולם ולא התחדש משהו חדש בהתנגדותם אליו . וההמשכיל בעת ההיא ידום .

אז הגיע הזמן שתידום !!!!!!!!!!!
עד עכשיו היה רק עדכונים והעתקות מאתרים בלי כל מיני תיאוריות ודעות
מובן?

חזק ואמץ , אשריך .
סמל אישי של המשתמש
אין שם

הודעה שלא נקראהעל ידי אידך-גיסא » 20 יולי 2016, 22:39

גם אני מסכים שאין כאן מקום לדעות. לכל אחד שמסתובב בברסלב יש דעה לכאן או לכאן, ואף אחד לא ישכנע את השני.

אנו צריכים רק הודעות על מה שקורה, בין מצד זה ובין מצד זה. למשל, אתמול הרב ברלנד הובא לבית חולים. מה מצבו עכשיו? האם מחזיקים אותו שם?
אידך-גיסא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 20 יולי 2016, 22:45

מספר ימים לאחר שנחשף מכתבו של הגרי"מ שכטר, מגדולי רבני ברסלב ו'העדה החרדית', ובו הוא יוצא בחריפות יחד עם משפיעי ברסלב הרב ליברמנטש והרב קרמר נגד הרב אליעזר ברלנד, מעריציו של הרב ברלנד הנתון במעצר יוצאים למתקפה אישית וחריפה נגד הגרי"מ שכטר, ובפשקווילים שהופצו בירושלים הם טוענים כי פער פה "בעזות ובחוצפה נוראה".

בפשקוולים שהופצו היום ולא נחתמו רשמית על ידי "שובו בנים", לא מופיע אמנם שמו של הרב שכטר בצורה מפורשת, אולם הציבור נקרא בהם להפגין בירושלים - בכתובת בה מתגורר הגרי"מ שכטר. ההפגנה, יצויין, נערכת ככל הנראה בשל ההוראה המוקלטת שפרסם הרב ברלנד לחסידיו ערב הסגרתו לישראל.

"כל המבזה את החכמים אין לו חלק לעולם הבא" נכתב במודעות, "המומים ומזועזעים משפל המדרגה אליה הגיעו בעלי מחלוקת ולשון הרע מתוככי המחנה, בפרסום כתב נידוי ופלסתר כנגד אחד מגדולי ת"ח שבדור, צדיק וקדוש אשר רבים השיב מעוון ואין חטא בא לידו כלל, מרא דכוליה תלמודיא, מגדולי תלמידיו של הננמ"ח רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב זצוק"ל הרב אליעזר ברלנד וכנגד קהילתו הקדושה אשר כולם בני תורה יראים ושלמים, עובדי השם בענווה ובמסירות נפש"

אוי לנו שכך עלתה בימינו לפעור פה בעזות ובחוצפה נוראה ולהוציא מכלל ישראל עובד ה' מצעירותו, רב ומנהיג לאלפים ורבבות ולהשמיצו באופן מחפיר ומשפיל והכל על סמך שמועות ועלילות שווא, בדיות וכזבים אשר דברים הניכרים הם שהופרכו בידי זדים וארורים המנסים כבר שנים ארוכות לפגוע ולהטיל דופי ברב ובקהילתו".

בהמשך נכתב כי ביום חמישי הקרוב יתאספו להפגנה "ברחוב שמעון רוקח 21, בית ישראל", שם שוכן ביתו של הגרי"מ שכטר.

כזכור, במכתב החריף עליו חתם הגרי"מ שכטר נאמר "אחרי שהוברר שהאיש המכונה הרב אליעזר ברלנד ראש ומנהיג קהילת "שובו בנים", תועה ומתעה בעיקרי ויסודי הדת וההלכה ובפרט בענייני קדושה בדיבור ובמעשה, ומהווה תקלה וסכנה נוראה וחמורה. הננו לגלות דעתנו שאין לנו שום חלק ונחלה ושייכות לאדם הזה ולכל קהל מאמיניו, שומר נפשו ירחק ממנו ומסביבתו".

nkpvwax8__w1024h1678q70.jpg
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי רמה בים » 20 יולי 2016, 23:59

https://drive.google.com/open?id=0B6AgyY7hWJJkbjFLZzdmb1JvRmM

כל פרשנות על אחריותכם האישית בלבד :!:
פורום לדעת זך ונקי, כי אין לנו פורום אחר!
הבה נשמור על רָמָה בְּיַם ההודעות...
סמל אישי של המשתמש
רמה בים

הודעה שלא נקראהעל ידי זרעא דיוסף » 21 יולי 2016, 00:01

סוס ורוכבו כתב:https://drive.google.com/open?id=0B6AgyY7hWJJkbjFLZzdmb1JvRmM

כל פרשנות על אחריותכם האישית בלבד :!:

מישהו יכול להביא תרגום ???

זרעא דיוסף

הודעה שלא נקראהעל ידי הכתב התורני » 21 יולי 2016, 07:27

מתוך 'מייל' שנשלח ע"י המשפיע רבי מוטה פרנק שליט"א לקהל מעריציו ואוהדיו:

להוי"ה הארץ ומלואה תבל ויושבי בה

חבריי וידידיי הי"ו

הבהרה

לצערי, יש אינשי דלא מעלי,

מתוך מחרחרי הריב נגד ר' לייזר ברלנד הי"ו ואנשיו שיחי'

הם עשו כתובת דואר אימייל דומה לשלי (בשינוי אות אחת באנגלית)

והם מפרסמים בשמי כל מיני פרסומים של שקר (כדרכם ברוב ענייני מחלוקת זו)

הואילו בטובכם לבדוק כל דואר אימייל שאתם מקבלים אם אכן זה מגיע ממני

לידיעתכם: כתובת הדואר אימייל שלי זה אך ורק באיות דלהלן: mota.breslev@.

ובזה יצאתי ידי חובת ההבהרה

הנני מצרף לכם, שוב, ב'לינק' המצורף כאן, את דברי האגרת

'האמת והשלום אהבו'

https://box762.box.com/s/14adf9psy1f286 ... tpa12hjl0v

/userfiles/site1393/files/berland%203.pdf

מצורף גם עוד 2 שיעורים
ביידיש ועברית
בנוגע למחלוקת הקשה שמתנהל כעת
נגד ר' לייזר ברלנד הי"ו ואנשיו שיחי'

יום ד יד תמוז התשעו
- בעברית -
לימוד 'עמוד היומי' בספר ליקוטי מוהר'ן חלק א דף י עמוד ב תורה ח
ובו גם הבהרות חשובות ונחוצות
בנוגע למחלוקת הקשה שמחרחרי הריב מבעירים
נגד ר' לייזר ברלנד הי"ו ואנשיו שיחי'

https://box762.box.com/s/victqw9qd4s09o ... t0je4pk0td
/userfiles/site1393/files/berland%201.MP3

יום ג יג תמוז התשעו
- ביידיש -
כולל 'נקודה טובה'
ענייני בין המצרים ותשעה באב ושבת נחמו
על פי ליקוטי מוהר'ן חלק א תורה טו וליקוטי הלכות הרשאה ג
שיעור 3
בית המקדש, משפט, התבודדות,
סודות בפרשת פנחס וזמרי,
לדון לכף זכות גם בכל הקשור לכל מה שקורה מסביב לר' לייזר ברלנד הי'ו

https://box762.box.com/s/iet17chu9240o4 ... d7mh0zb3g1

/userfiles/site1393/files/berland%202.MP3

ויהי רצון שכבר יתקיים בנו במהרה נבואת זכריה (ח יט)

כּה אָמַר ה' צְבָאוֹת צוֹם הָרְבִיעִי וְצוֹם הַחֲמִישִי וְצוֹם הַשְבִיעִי וְצוֹם הָעֲשִירִי
יִהְיֶה לְבֵית יְהוּדָה לְשָשׂוֹן וּלְשִמְחָה וּלְמעֲדִים טוֹבִים וְהָאֱמֶת וְהַשָלוֹם אֱהָבוּ.

ויהי רצון שכבר יקויים במהרה נבואת דוד המלך עליו השלום (תהלים פה ט-יג)

אֶשְׁמְעָה מַה יְדַבֵּר, הָאֵל יְהוָה:

כִּי, יְדַבֵּר שָׁלוֹם אֶל עַמּוֹ וְאֶל חֲסִידָיו; וְאַל-יָשׁוּבוּ לְכִסְלָה.

אַךְ קָרוֹב לִירֵאָיו יִשְׁעוֹ לִשְׁכֹּן כָּבוֹד בְּאַרְצֵנוּ.

חֶסֶד-וֶאֱמֶת נִפְגָּשׁו צֶדֶק וְשָׁלוֹם נָשָׁקוּ.

אֱמֶת, מֵאֶרֶץ תִּצְמָח; וְצֶדֶק, מִשָּׁמַיִם נִשְׁקָף.

גַּם יְהוָה, יִתֵּן הַטּוֹב; וְאַרְצֵנוּ, תִּתֵּן יְבוּלָהּ.

ויתרבה הדעת ויתרבה השלום ויתבטל ריב ומדון ומחלוקת

ונזכה במהרה לחזות בנועם ד' ולבקר בהיכלו
סמל אישי של המשתמש
הכתב התורני

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 21 יולי 2016, 15:13

בשעות הצהריים (חמישי) השתחרר מנהיג קהילת 'שובו בנים' הרב אליעזר ברלנד מבית החולים 'שיבא' בתל השומר.

בתיעוד וידאו שצולם ברגעי השחרור נראה הרב ברלנד כשהוא על כסא גלגלים מובל על ידי אחד מאנשי צוות בית החולים ובליווי חוקרי המשטרה לעבר הניידת שהמתינה לו בחוץ.

הרב צפוי להיחקר בשעה הקרובה ולאחר מכן בשעה 16:30 להגיע לבית משפט השלום בראשון לציון ולהשתתף בדיון, שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרו.

https://drive.google.com/open?id=0B4EU7 ... WdfM0ZQd3c
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 21 יולי 2016, 17:00

בית המשפט המחוזי דחה הבוקר (חמישי) את ערעור המשטרה נגד הארכת מעצרו שלשום של הרב אליעזר ברלנד, מנהיג קהילת 'שובו בנים', ביומיים בלבד, וזאת שעות ספורות לפני הדיון בבית המשפט השלום על הארכת מעצר נוספת, דיון שנקבע מראש.

בית המשפט לא אהב את המהלך של המשטרה ובעקבות כך דחה את הערעור תוך שהוא מותח ביקורת נוקבת על התרגיל שעשו, אותו הגדיר כ"דרך עקומה" וכ"התנהלות לא תקינה".

לטענת גורמים ב"שובו בנים", מאחורי המהלך המפתיע של המשטרה עומדת הנחת יסוד לפיו הרב ברלנד שואב את כוחו ומרצו מחסידיו הרבים, שבאים אחריו לכל מקום. בעקבות כך, הם ביקשו למנוע ממנו מפגש עם חסידיו בבית המשפט, אך נכשלו.

לדבריהם, במשטרה העריכו כי הרב ברלנד ישתתף אחר-הצהריים בדיון על הארכת המעצר בבית המשפט השלום, לשם כצפוי יגיעו המונים מחסידיו, להביע תמיכה ברבם. כדי למנוע זאת, ניצלו את שהותו בבית החולים, כדי לנסות ולהביא להחלטה של בית המשפט להאריך את מעצרו עוד בטרם ישוחרר מבית החולים.

אך בית המשפט, למרות החומרים שקיבל מהמשטרה על החקירה, החליט להתמקד בתרגיל של המשטרה ולדחות את הערעור שהגישו - רק בעקבות כך.

בעקבות כך, במשטרה פועלים לחסום כל מפגש בין הרב ברלנד לחסידיו ומעריציו בבית המשפט, כאשר לפי התוכנית, כוחות גדולים ימנעו מחסידיו של הרב את הכניסה לבית המשפט.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 21 יולי 2016, 18:26

הרב ברלנד השתחרר! בינתיים למעצר בית,
(אבל הוא לא יכול להשתתף היום בעצרת ברחוב שמעון רוקח...)
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 21 יולי 2016, 19:03

מה ? המשטרה לא הצליחה לדרוש הארכת מעצר ?

נ.ב. לבסוף הכל עוד יתברר כעורבא פרח וכל הבניין שבונים נגדו יתבררו כמגדלים הפורחים באויר... ומי שיתחרט על כל הסיפור יהיו חסידיו ומעריציו שטלטוהו על לא כלום כבר 4 שנים.
אני כבר הבעתי את דעתי לפני זמן ארוך באשכול זה את דעתי שהכי כדאי הוא להרב ברלנד לשוב לארץ ולשכור עורכי דין מהשורה הראשונה ולהתמודד מול התובעים - והם ינצחו, אם הם ישקיעו בכיוון הזה, כעת נראה שהם משקיעים כוחות בכל מקום חוץ מהמקום שצריך להשקיע, הם משקיעים בהקלטות, פאשקווילים, הפגנות ומכתבים וכדו', צריך לזכור שהם יכולים 'לטפל' בזה אח"כ, הנושא הבוער עכשיו הוא התביעה בבימ"ש, לא הפלגים האחרים בברסלב...
כך נראה לי כעומד מן הצד.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 21 יולי 2016, 19:17

בית משפט השלום בראשון לציון האריך ביממה את מעצרו של הרב אליעזר ברלנד ולאחר מכן יישלח למעצר בית מלא בן עשרה ימים.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודאי » 21 יולי 2016, 19:28

החלטת השופט
מורנו הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א ישוחרר מחר יום שישי לבית מקורבו ברק ברבר.

בית משפט השלום בראשון לציון , שדן בעניין מעצרו של הרב, החליט כי הרב לא יהיה עצור כבן ערובה עד השלמת החקירה. השופט מזרחי קבע כי מדובר בחקירה שניתן היה לבצעה עוד לפני הגעתו ולא ברור מדוע לא ביצעה היחידה החוקרת זאת. השופט קבע כי החלטתו תלוייה במצבו הרפואי של הרב במהלך הלילה ומחר. לחשש שהחשוד ימלט הרי שניתן לאיום בדרך של ערובה כספית וניתן להמיר המעצר בחלופת מעצר. השופט הורה שייעצר עד מחר וכפוף לעימותים שיערכו ולאחר מכן ייצא למעצר בית בבית מקורבו ברק ברבר לשבוע ימים. הפקדון – 500 אלף ש"ח.

עו"ד רחל תורן, באת כוחו של הרב, אמרה, כי בית המשפט בהחלטתו היום המשיך בקו שנקט כבר בדיון הראשון שהתקיים שלשום ולפיה אין עילת מעצר והמשטרה יכולה להמשיך את פעולותיה גם כשהרב אינו נמצא בבית המעצר , גם בהתחשב במצבו הרפואי . מורנו הרב שליט"א נכח בדיון .
יהודאי

הודעה שלא נקראהעל ידי רמה בים » 21 יולי 2016, 19:55

גאליציינער כתב:מה ? המשטרה לא הצליחה לדרוש הארכת מעצר ?

נ.ב. לבסוף הכל עוד יתברר כעורבא פרח וכל הבניין שבונים נגדו יתבררו כמגדלים הפורחים באויר... ומי שיתחרט על כל הסיפור יהיו חסידיו ומעריציו שטלטוהו על לא כלום כבר 4 שנים.
אני כבר הבעתי את דעתי לפני זמן ארוך באשכול זה את דעתי שהכי כדאי הוא להרב ברלנד לשוב לארץ ולשכור עורכי דין מהשורה הראשונה ולהתמודד מול התובעים - והם ינצחו, אם הם ישקיעו בכיוון הזה, כעת נראה שהם משקיעים כוחות בכל מקום חוץ מהמקום שצריך להשקיע, הם משקיעים בהקלטות, פאשקווילים, הפגנות ומכתבים וכדו', צריך לזכור שהם יכולים 'לטפל' בזה אח"כ, הנושא הבוער עכשיו הוא התביעה בבימ"ש, לא הפלגים האחרים בברסלב...
כך נראה לי כעומד מן הצד.

דעתי כדעתך, אבל איני בטוח כי מאן דהו יתחרט. לרב בעצמו היה טוב שהרגיש נרדף במצב של גלות, והיה בזה תיקונים גדולים לכל דורות העבר והעתיד...
החסידים יכלו לטייל בחו"ל במקומות שונים ומעניינים, ששם היה להם אוכל ושתיה בשפע מנדיבי לב המכורים על הרב. מתוך ידיעה אני אומר שהם אלו שעשו עד עכשיו את מירב ההשתדלות שהרב לא יחזור, והם קלקלו את כל פעולותיו של הרב גרוסמן ושאר עסקנים כדי שלא יחזירו אותו לארץ.
פורום לדעת זך ונקי, כי אין לנו פורום אחר!
הבה נשמור על רָמָה בְּיַם ההודעות...
סמל אישי של המשתמש
רמה בים

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 22 יולי 2016, 13:29

סוס ורוכבו כתב:
גאליציינער כתב:מה ? המשטרה לא הצליחה לדרוש הארכת מעצר ?

כך נראה לי כעומד מן הצד.

דעתי כדעתך, אבל איני בטוח כי מאן דהו יתחרט. לרב בעצמו היה טוב שהרגיש נרדף במצב של גלות, והיה בזה תיקונים גדולים לכל דורות העבר והעתיד...
החסידים יכלו לטייל בחו"ל במקומות שונים ומעניינים, ששם היה להם אוכל ושתיה בשפע מנדיבי לב המכורים על הרב. מתוך ידיעה אני אומר שהם אלו שעשו עד עכשיו את מירב ההשתדלות שהרב לא יחזור, והם קלקלו את כל פעולותיו של הרב גרוסמן ושאר עסקנים כדי שלא יחזירו אותו לארץ.

יכול להיות אבל אתה צריך לזכור שעכשיו כל קהילתו התפרקה לגורמים, וכיום יש שמה מיעוט דמיעוט ממה שהיה לו לפני כן.

יש לי איזה תזה למה החסידים עשו את כל מה שביכולתם למנוע את המעצר \הסגרה לישראל אבל לדעתי זה לא מתאים להעלותו בריש גלי מע"ג הפורום.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 22 יולי 2016, 13:40

יהודאי כתב:החלטת השופט
מורנו הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א ישוחרר מחר יום שישי לבית מקורבו ברק ברבר.

בית משפט השלום בראשון לציון , שדן בעניין מעצרו של הרב, החליט כי הרב לא יהיה עצור כבן ערובה עד השלמת החקירה. השופט מזרחי קבע כי מדובר בחקירה שניתן היה לבצעה עוד לפני הגעתו ולא ברור מדוע לא ביצעה היחידה החוקרת זאת. השופט קבע כי החלטתו תלוייה במצבו הרפואי של הרב במהלך הלילה ומחר. לחשש שהחשוד ימלט הרי שניתן לאיום בדרך של ערובה כספית וניתן להמיר המעצר בחלופת מעצר. השופט הורה שייעצר עד מחר וכפוף לעימותים שיערכו ולאחר מכן ייצא למעצר בית בבית מקורבו ברק ברבר לשבוע ימים. הפקדון – 500 אלף ש"ח.

עו"ד רחל תורן, באת כוחו של הרב, אמרה, כי בית המשפט בהחלטתו היום המשיך בקו שנקט כבר בדיון הראשון שהתקיים שלשום ולפיה אין עילת מעצר והמשטרה יכולה להמשיך את פעולותיה גם כשהרב אינו נמצא בבית המעצר , גם בהתחשב במצבו הרפואי . מורנו הרב שליט"א נכח בדיון .

חשפת את עצמך ואת דעתך...

:lol:: :lol:: :lol:: :lol::
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 22 יולי 2016, 14:59

היום היה צפוי הרב אליעזר ברלנד להשתחרר למאסר בית, אך במשטרה מנעו את השחרור הצפוי.

ערעור הוגש על ההחלטה ובית משפט מחוזי מחוז מרכז בלוד קיבל את ערר המדינה והורה על המשך מעצרו של הרב ברלנד עד יום ראשון בשעה 14. בהחלטה ביטל בית המשפט את החלטת השלום לשחררו מהיום למעצר בית. במהלך הדיון אמרה באת כוחו עו"ד רחל תורן כי זו פעם ראשונה ב-33 שנות הקריירה שלה שהיא נתקלת במקרה שנראה כמו רדיפה.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 22 יולי 2016, 18:48

מאות מחסידי 'שובו בנים' ישהו בשבת ברמלה לצד הרב ברלנד.

עשרות מחסידי הרב ברלנד מתארגנים לשהייה בשבת מחוץ לכותלי כלא איילון - שם ישהה מנהיג קהילת שובו בנים במהלך השבת.

שעות לאחר ששופטת בית משפט המחוזי בלוד האריכה עד ליום שני את מעצרו של הרב ברלנד, חסידיו של הרב ברלנד מממשים את הבטחתם ומקימים אוהל מחוץ לכלא איילון.

"מאז הודיע בית המשפט כי הרב ישהה בשבת בכלא, נרתמו החסידים והם נערכים לשהות במהלך השבת מחוץ לכלא ניצן (איילון), ובמוצאי שבת צפויה להיערך סעודת מלווה מלכה גדולה לזכותו של הרב", אומר בני מחלב, שמלווה בשנים האחרונות את הרב.

האם ישנו מקום מסודר בחוץ? הרי מדובר בשבת קיצית?

"אצלנו האנשים לא מפונקים. בשעה 17:00 יחלו בבניית אוהל מחוץ לכלא בתיאום מלא עם משטרת רמלה, אני עוד לא יודע אם יהיו מזגנים, אבל יהיה בסדר".

לכמה אנשים אתם מצפים?

"אני מעריך שיגיעו מעל 200 חסידים. יש אוטובוס שיוצא מירושלים ומעבר לכך ישנם כלי רכב פרטיים נוספים שמגיעים מכל רחבי הארץ. לגבי האוכל, אפשר להיות רגועים. בשעות האחרונות ועד לשעה זו בכלל, חנויות מזון מוכן שנשאר להם אוכל לשבת תורמים את זה לחסידים להצלחתו של הרב", אומר מחלב ל'בחדרי חרדים'.

כפי שדווח בצהרים , לאחר החלטת השופט מנחם מזרחי אתמול בבית המשפט השלום בראשון לציון כי הרב ישוחרר היום בצהרים למעצר בית למשך תשעה ימים בערבות של חצי מיליון ש"ח, חוקרי להב 433 שטרם הספיקו לעמת אותו עם המתלוננות הגישו ערר לבית משפט המחוזי מרכז - לוד.

בדיון שנערך אצל השופטת דבורה עטר בבית המשפט המחוזי בלוד, אמרה עורכת הדין רחל תורן, כי אתמול מאז השעה 20:00 ועד לחצות הלילה נחקר הרב ברלנד על ידי חוקרי להב 433. לדבריה, החוקר אביחי דיבר בזלזול כלפי הרב ואף השפיל אותו. "היה לי ספק לגבי אמונתי, עכשיו אני בטוח שלא צריך להאמין", ציטטה עורכת הדין.

השופטת דבורה עטר קיבלה את בקשת המשטרה והאריכה עד ליום שני את מעצרו של הרב. בהחלטתה ציינה, "סבורני שלא היה מקום להורות על שחרורו של המשיב לחלופת מעצר כבר באותה העת, בהצטברות כלל הגורמים, החשש למסוכנות שמקיימים המעשים, החשש לשיבוש, ואף בהינתן החשש להימלטות".

כזכור, ביום שלישי האחרון הרב ברלנד הוסגר מדרום אפריקה לישראל לאחר שלוש וחצי שנים בהם היה דרוש לחקירה. עם הגעתו נעצר והועבר לכלא איילון שם הוארך מעצרו ביומיים, אלא שהרב התמוטט באותם יומיים וכלל לא נחקר ואושפז בבית החולים. אתמול (ה') מעצרו הוארך ביממה נוספת והיום בית משפט המחוזי האריך את מעצרו עד ליום שני הבא.

וידאו - https://drive.google.com/open?id=0B4EU7 ... UpMQUFWNXc

orig_e1ae9306ac1345a1bbd137b5cf4f1b0c.jpg
(98.34 KiB) הורד 1031 פעמים

orig_17e3f0e01a6b4bd08ce24f31c340152b.jpg
(176.69 KiB) הורד 1031 פעמים
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 24 יולי 2016, 12:24

מאות מחסידו של הרב אליעזר ברלנד ערכו הלילה מפגן תמיכה מול שערי כלא 'ניצן' שברמלה, החסידים רקדו שרו וערכו סעודת מלווה מלכה מול שערי הכלא.

נתן רבני אחד המארגנים סיפר כי, "המשטרה שלחה שקוצ'ס על מנת להרחיק את החסידים ולמנוע התגודדויות מל ניידות המשטרה". רבני שב ומזהיר, "לא ננוח ולא נשתוק עד שהרב ישוחרר לביתו".

במהלך השבת שהו מאות חסידים באוהל המחאה, ללא חשמל ואוכל, תושבים מקומיים הביאו למפגינים אבטיחים קרים וסעודות לכבוד השבת.
כזכור, בית המשפט האריך את מעצרו של הרב ברלנד עד יום שני.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 24 יולי 2016, 21:05

הרב שמואל אליהו נגד הרב ברלנד: "להכניס אותו לכלא, רק שם יפסיק לחטוא".

רבה של צפת הגאון רבי שמואל אליהו יוצא למתקפה נגד הגאון רבי אליעזר ברלנד מנהיג קהילת 'שובו בנים': "להכניס אותו לכלא. שם הוא יפסיק לחטוא". הרב אליהו הוסיף: "החילול השם של רב שביחד עם תפילין חוטא חטאים חמורים ביותר - הוא החילול השם והוא עיכוב הגאולה". כמו כן פסק כי אסור לתרום להצלתו
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 24 יולי 2016, 21:33

המשטרה צפויה לבקש מחר את הארכת מעצרו.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי נעשה ונשמע » 24 יולי 2016, 21:47

סבא קשישא כתב:הרב שמואל אליהו נגד הרב ברלנד: "להכניס אותו לכלא, רק שם יפסיק לחטוא".

רבה של צפת הגאון רבי שמואל אליהו יוצא למתקפה נגד הגאון רבי אליעזר ברלנד מנהיג קהילת 'שובו בנים': "להכניס אותו לכלא. שם הוא יפסיק לחטוא". הרב אליהו הוסיף: "החילול השם של רב שביחד עם תפילין חוטא חטאים חמורים ביותר - הוא החילול השם והוא עיכוב הגאולה". כמו כן פסק כי אסור לתרום להצלתו

אויך מיר א מאן דאמר...
ובאו כולם בברית יחד, נעשה ונשמע אמרו כאחד, ופתחו וענו ה' אחד...
סמל אישי של המשתמש
נעשה ונשמע

הודעה שלא נקראהעל ידי מצברוחניקית » 25 יולי 2016, 07:50

כיחססס ..
לא מאמינה שזה הדיבורים כאן...!

חדשה ממש ממש ומתחילה להצטער .. (לא בעד ולא נגד ולא מעניין אותי מה יקרה בסוף.. אבל הדיבורים פשוט בעעעע )
מצברוחניקית

הודעה שלא נקראהעל ידי שים שלום » 25 יולי 2016, 08:02

מצברוחניקית כתב:כיחססס ..

חדשה ממש ממש ומתחילה להצטער .. (לא בעד ולא נגד ולא מעניין אותי מה יקרה בסוף.. אבל הדיבורים פשוט בעעעע )

אנחנו לא רודפים אחרי מי שרוצה/לא רוצה להיות
שים שלום

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 25 יולי 2016, 08:23

סבא קשישא כתב:הרב שמואל אליהו נגד הרב ברלנד: "להכניס אותו לכלא, רק שם יפסיק לחטוא".

ממתי ר(ע)ב סרוג הוא מן דאמר כאן,
והאם הוא עשה חקירה ודרישה לפי כללי ההלכה שהוציא "פסק" שכזה ?,
ולקרוא לו הגאון ?,
גם אם ילמד כל ימי חייו,
לא יגיע לקרסולי הרב ברלנד בגאונות וככל הנראה גם ביראת שמיים,
כך שלא מפי שמואל אליהו אנו חיים.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי חכם מלומד » 25 יולי 2016, 08:43

לא תעמוד על דם רעך, בעת שיהודי נמצא בצרה צריך רק ללמד זכות עליו ולעורר רחמים, מובא בספרי הרבי מלובלין שאברהם אבינו רואים גדלותו בזה שהיה מדת החסד, וככזה היה צריך להגיד אנא ה' שרוף את כל אנשי סדום שהם רעים וחטאים לה' מאד, אבל לא הוא מבקש עליהם רחמים כי הוא מדת החסד האמיתי שמבין כל צער וצער של כל נפש ונפש למרות שהם רעים וחטאים לה' מאד, כל שכן כאן שיש אינטרס ברור להמדינה לרדוף אותו שהם מפחדים ממנו, ועוד אפשר בדרך להשמיץ את כל החרדים, לא עכשיו השעה לא לדון בחרם ולא לדון בסיפור בכלל. עכשיו השעה להיות כולנו יחד, כי הם מכוונים לכל אחת מאתנו והם מתמוגגים בהנאה מכל זה, והוא רחום יכפר ובפרט בימים אלה שיהפכו לששון ושמחה.
חכם מלומד

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 25 יולי 2016, 10:36

מצברוחניקית כתב:כיחססס ..

ניק שנרשם (זו הודעה ראשונה ויחידה) רק כדי להודיע שהוא מצטער על שנרשם? בעעעע.
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 25 יולי 2016, 10:42

הוא זה שרץ לתמוך במוטי אלון, שמעשיו נחקרו והוכחו בפורום תקנה, והיו עדים רבים ואף הודה בכך.
כאן יש עדה אחת מול הכחשה גורפת, מניין לו שהוא אכן חוטא.

לא העובדות מעניינות אותו, רק סוג הכיפה ומידת הפופולריות אצל מאזיניו.
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 25 יולי 2016, 11:40

חכם מלומד כתב:מובא בספרי הרבי מלובלין שאברהם אבינו רואים גדלותו בזה שהיה מדת החסד, וככזה היה צריך להגיד אנא ה' שרוף את כל אנשי סדום שהם רעים וחטאים לה' מאד, אבל לא, הוא מבקש עליהם רחמים כי הוא מדת החסד האמיתי שמבין כל צער וצער של כל נפש ונפש למרות שהם רעים וחטאים לה' מאד,

בלי קשר להרב -
אברהם אבינו לא ביקש רחמים על אנשי סדום, אלא על הצדיקים הנמצאים בתוך העיר, ככתוב אולי יש חמישים צדיקים בתוך העיר וגו'.
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי חוסיד » 25 יולי 2016, 11:46

וההמשך,
האף תספה ולא תשא למקום למען חמשים הצדיקים אשר בקרבה. (בערך)
סמל אישי של המשתמש
חוסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 25 יולי 2016, 14:27

יצחק הספרן כתב:
סבא קדישא כתב:הרב שמואל אליהו נגד הרב ברלנד: "להכניס אותו לכלא, רק שם יפסיק לחטוא".

ולקרוא לו הגאון ?,
גם אם ילמד כל ימי חייו,

רבינו יצחק, רק לזה אתה מגיע לבקר אותנו ???
תגיע לבקר אותנו יותר, יותר בכמות ויותר באיכות [בנושאים יותר טובים...]
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 25 יולי 2016, 17:04

מנהיג פלג 'שובו בנים' בחסידות ברסלב, הרב אליעזר ברלנד שוחרר אחר הצהריים (שני) למעצר בית.

עם זאת שופט בית משפט השלום בראשון לציון עיכב ביממה את השחרור - כדי לאפשר למשטרה לערער על ההחלטה.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 25 יולי 2016, 18:38

יצחק הספרן כתב:
סבא קדישא כתב:הרב שמואל אליהו נגד הרב ברלנד: "להכניס אותו לכלא, רק שם יפסיק לחטוא".

ולקרוא לו הגאון ?,
גם אם ילמד כל ימי חייו,

ברוך השב!
כבר אין סיפורים פיקנטים ובזארים?????
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 25 יולי 2016, 23:32

כתבן כתב:

הוא זה שרץ לתמוך במוטי אלון, שמעשיו נחקרו והוכחו בפורום תקנה, והיו עדים רבים ואף הודה בכך.

מילא כתבת הוכחו, לא אתווכח איתך על זה כעת. אבל הודה?! מהיכי תיתי?!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 25 יולי 2016, 23:33

יאיר כתב:
כתבן כתב:

מילא כתבת הוכחו, לא אתווכח איתך על זה כעת. אבל הודה?! מהיכי תיתי?!

http://www.kipa.co.il/now/52879.html - כך העיד הרב אריאל.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 25 יולי 2016, 23:36

נו, זה לא נחשב. הר' אריאל מפורום תקנה ואינו אמין בזה. הרי הר' אלון מכחיש שהודה...
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 26 יולי 2016, 00:36

כתבן כתב:

אאל"ט, היה זה דווקא הרב אליהו שיצא נגד אלון.
וחסידי אלון אף השמיצו אותו על כך.
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 26 יולי 2016, 00:39

יצחק הספרן כתב:

ולקרוא לו הגאון ?,
גם אם ילמד כל ימי חייו,

ממתי יצחק הספרן הוא מאן דאמר בפסיקת 'מי נקרא גאון'?
והאם הוא עשה חקירה ודרישה לפי כללי ההלכה שהוציא על הרב אליהו 'פסק' שכזה?
ולקרוא לו סתם 'שמואל אליהו'?
גם אם ילמד כל ימי חייו,
לא יגיע לקרסולי הרב אליהו בגאונות, וככל הנראה גם ביראת שמים,
כך שלא מפי יצחק הספרן אנו חיים.

----
תסלח לי, אבל ההתבטאות שלך נגד רב גדול ומפורסם - הגם שהוא בצד ה'שני', מזרוח'ניק, גובל בחוצפה וחילול התורה.
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

הודעה שלא נקראהעל ידי הכתב והמכתב » 26 יולי 2016, 02:35

אולי כן ואולי לא
מוזר להשתלח ככה בפומבי, בפרשיה שאמיתותה מוטלת עכ"פ בספק, בענין שאינו קשור אליו בכלל, וגם אז לדבר בנוסח שמתאים לפוליטיקאי שלא מכבד את עצמו. וזוהי המציאות, ללא קשר לגדלותו.
חוץ מהנ"ל הרב הנ"ל ידוע בהתבטאויותיו בהמון נושאים שנויים במחלוקת. וגם ב'צד השני' הוא לא אהוד יותר מדי.
לדעתי, לדבר ככה כמו שהוא דיבר נגד הרב ברלנד, אינו גובל אלא הרבה מעבר לגבול של חוצפה. ולכן ראוי להשיבו
הכתב והמכתב

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 26 יולי 2016, 03:57

אדרבה, דווקא מחמת זה אני מלא התפעלות ממנו.

הלוא אין לו שום שייכות להרב ברלנד ולחלופין להרב שכטר/קרמר/ליברמנש/קניג, ואין לו שום שייכות לחסידות ברסלב כלל. כך, שאי אפשר לומר שהוא כותב עם 'נגיעות' כלפי חצר כזו או אחרת. הפרשייה מוטלת בספק, אבל לדעתו אין כאן ספק [כמו שלדעת שאר רבני ברסלב הנ"ל אין כאן ספק], ולכן הוא אמר את דעתו - דעת תורה - בנושא הנוגע לרבים.

הרב הנ"ל ידוע גם כלוחם נגד אלון, ובשעתו דנוהו אצל הדלי"ם וריקים ברותחים [ובתזמון נפלא, גם הם טענו נגדו כמו אלו שטענו נגדו כאן. הוי אומר, אין כאן אובייקטיביות. והמשמיצים אותו יש להם אג'נדה ברורה מראש]. כנראה שהוא לא חת מלהביע את דעתו אף בנידונים שכאלו, שרוב הרבנים פוחדים לומר את אשר עם לבבם. אם הוא מקיים 'לא תגורו מפני איש' באופן נפלא כ"כ [ואיני נכנס בזה אם הוא טעה או לא. זאת לא הענין כלל], אזי אני מביע הערכתי אליו.

חוץ מזה, סוף דבריך קשים מנשוא. אתה מדבר נגדו משום שהוא דיבר נגד הרב ברלנד. בעיני, כשאתה מדבר נגד הרב אליהו אתה מופרך הרבה יותר ממנו. אתה לא רב, לא איש ציבור, לא פוסק, ואתה מביע 'דעת תורה' ש"ראוי להשיבו". הוא כן רב, כן איש ציבור, כן פוסק, והוא חושב שבתור איש כזה הוא צריך להביע את דעתו האמיתית להשואלים ממנו דבר ה' זו הלכה.

שוב, כ"ז מבלי שאכנס בשאלת השאלות: האם הרב ברלנד עשה את מה שמייחסים אליו, או לא. אין לי שום דעה ועמדה בנושא, כי אני מכיר את מקומי. אינני בליגה של גדולי התורה.
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 26 יולי 2016, 13:39

שש משזר כתב:
כתבן כתב:

שש משזר כתב:אאל"ט

אתה כן טועה שמואל אליהו הלך להפגש איתו ולתמוך בו בפומבי מיד לאחר פרסום הדברים, לאחר שספג בקורת, הוא הסביר שחשוב היה לו לתמוך בחבר בשעתו הקשה.
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי ישיביש » 26 יולי 2016, 14:53

בית המשפט המחוזי בלוד האריך את מעצרו ביום נוסף עד מחר בשעה 2
סמל אישי של המשתמש
ישיביש

הודעה שלא נקראהעל ידי הכתב והמכתב » 26 יולי 2016, 16:15

שש משזר כתב:אדרבה, דווקא מחמת זה אני מלא התפעלות ממנו.

הלוא אין לו שום שייכות להרב ברלנד ולחלופין להרב שכטר/קרמר/ליברמנש/קניג, ואין לו שום שייכות לחסידות ברסלב כלל. כך, שאי אפשר לומר שהוא כותב עם 'נגיעות' כלפי חצר כזו או אחרת. הפרשייה מוטלת בספק, אבל לדעתו אין כאן ספק [כמו שלדעת שאר רבני ברסלב הנ"ל אין כאן ספק], ולכן הוא אמר את דעתו - דעת תורה - בנושא הנוגע לרבים.

הרב הנ"ל ידוע גם כלוחם נגד אלון, ובשעתו דנוהו אצל הדלי"ם וריקים ברותחים [ובתזמון נפלא, גם הם טענו נגדו כמו אלו שטענו נגדו כאן. הוי אומר, אין כאן אובייקטיביות. והמשמיצים אותו יש להם אג'נדה ברורה מראש]. כנראה שהוא לא חת מלהביע את דעתו אף בנידונים שכאלו, שרוב הרבנים פוחדים לומר את אשר עם לבבם. אם הוא מקיים 'לא תגורו מפני איש' באופן נפלא כ"כ [ואיני נכנס בזה אם הוא טעה או לא. זאת לא הענין כלל], אזי אני מביע הערכתי אליו.

חוץ מזה, סוף דבריך קשים מנשוא. אתה מדבר נגדו משום שהוא דיבר נגד הרב ברלנד. בעיני, כשאתה מדבר נגד הרב אליהו אתה מופרך הרבה יותר ממנו. אתה לא רב, לא איש ציבור, לא פוסק, ואתה מביע 'דעת תורה' ש"ראוי להשיבו". הוא כן רב, כן איש ציבור, כן פוסק, והוא חושב שבתור איש כזה הוא צריך להביע את דעתו האמיתית להשואלים ממנו דבר ה' זו הלכה.

א. לא אמרתי שהנגיעה שלו הוא מחמת שייכות. הנגיעה שלו מחמת אהבתו להתריע על ענינים השנוים במחלוקת כמו שרמזתי בדברי. ולשיטתך אם אין לו שייכות לברסלב לאיזה צורך יש לנכון להביע דעתו בענין שאף אחד לא ישמע לדעתו? רק כדי להצהיר קבל עם ועדה את מה שיש לו לומר בנושא? מי שבברכסלב לא ישמע לו ומי שלא אין זה רלוונטי עבורו.
ב. איך הוא יודע שאין ספק. הוא בדק על פי הלכה וכו' וכו' כפי שאתה מאריך לפני שהוא דיבר. אם כן אדרבה, שיוכיח זאת בבית המשפט.
ג. רבנים אחרים לא כל עך מפחדים כהגדרתך אלא פשוט נמנעים מלעסוק בנושא הרגיש הזה, גם מצד שלא ראוי לדבר זאת בפומבי, וגם משום שזה לא תונו לדבר כך על בן אדם שישב בכלא.. נוסח שלא מתאים ליהודי שומר ומצוות לפרסם כך על רעהו - ולא צריך להיות "גדול בישראל" כדי להבין זאת. עובדה היא שמחוץ לברסלב לא תמצ שום רב או אדמו"ר שהתבטא בנושא. ואולי יש להם גם דעת תורה... לרק להרב הנ"ל. (כמובן שבתוך ברסלב יצאו התנגדויות - מחמת ששם זה נוגע למעשה ופשוט). בקיצור לא כל מי שמדבר נגד כל מה ששיך מקיים לא תגורו מפני איש, להיפך הוא יכול להכשל בלא תונו ולא תעמוד על דם רעך וכו'.
ד. אני כן רוצה להכנס לענין אם הוא טועה - כי לא מפרסמים דברים חמורים כאלה - כשאתה לא בטוח בוודאות בעובדות.
ה. אם אני איש ציבור אז לא חמור כשאני מדבר נגדו?
בסך הכל אמרתי שדבריו לא ראוים. מנקודת מבטי. אסור לי לומר זאת (וזאת מבלי האמור לעיל שלדעתי כל אלו שלא התבטאו בנושא סבורים כך).
אם אתה מצפה לדרגה כזאת שלא יעבירו ביקורת גם לגופו של ענין על מי שמחזיק בתואר רב, אני מצפה יותר שלא יתפבטאו בצורה כל כך חריפה נגד אדם גדול. (שגם מחזיק בתואר רב).
ו. ברמיזה בעלמא. הרב הנ"ל לא ידועה לו כל גדלות שאתה מיחס לו. הוא עבר את הבחינות לתואר רב עיר. ונבחר הרבה בזכות אביו שהיה גדול עולם. אבל מעדיף לא להכנס לזה - שיכול להיות ויכוח בלי סוף. "הליגה של גדולי תורה" היא לפחות משהו שיש איזו שהיא הסכמה בציבור על גדלותו.

שוב, כ"ז מבלי שאכנס בשאלת השאלות: האם הרב ברלנד עשה את מה שמייחסים אליו, או לא. אין לי שום דעה ועמדה בנושא, כי אני מכיר את מקומי. אינני בליגה של גדולי התורה.
הכתב והמכתב

הודעה שלא נקראהעל ידי הכתב והמכתב » 26 יולי 2016, 16:16

שש משזר כתב:אדרבה, דווקא מחמת זה אני מלא התפעלות ממנו.

הכתב והמכתב

הודעה שלא נקראהעל ידי הכתב והמכתב » 26 יולי 2016, 16:18

א. לא אמרתי שהנגיעה שלו הוא מחמת שייכות. הנגיעה שלו מחמת אהבתו להתריע על ענינים השנוים במחלוקת כמו שרמזתי בדברי. ולשיטתך אם אין לו שייכות לברסלב לאיזה צורך יש לנכון להביע דעתו בענין שאף אחד לא ישמע לדעתו? רק כדי להצהיר קבל עם ועדה את מה שיש לו לומר בנושא? מי שבברכסלב לא ישמע לו ומי שלא אין זה רלוונטי עבורו.
ב. איך הוא יודע שאין ספק. הוא בדק על פי הלכה וכו' וכו' כפי שאתה מאריך לפני שהוא דיבר. אם כן אדרבה, שיוכיח זאת בבית המשפט.
ג. רבנים אחרים לא כל עך מפחדים כהגדרתך אלא פשוט נמנעים מלעסוק בנושא הרגיש הזה, גם מצד שלא ראוי לדבר זאת בפומבי, וגם משום שזה לא תונו לדבר כך על בן אדם שישב בכלא.. נוסח שלא מתאים ליהודי שומר ומצוות לפרסם כך על רעהו - ולא צריך להיות "גדול בישראל" כדי להבין זאת. עובדה היא שמחוץ לברסלב לא תמצ שום רב או אדמו"ר שהתבטא בנושא. ואולי יש להם גם דעת תורה... לרק להרב הנ"ל. (כמובן שבתוך ברסלב יצאו התנגדויות - מחמת ששם זה נוגע למעשה ופשוט). בקיצור לא כל מי שמדבר נגד כל מה ששיך מקיים לא תגורו מפני איש, להיפך הוא יכול להכשל בלא תונו ולא תעמוד על דם רעך וכו'.
ד. אני כן רוצה להכנס לענין אם הוא טועה - כי לא מפרסמים דברים חמורים כאלה - כשאתה לא בטוח בוודאות בעובדות.
ה. אם אני איש ציבור אז לא חמור כשאני מדבר נגדו?
בסך הכל אמרתי שדבריו לא ראוים. מנקודת מבטי. אסור לי לומר זאת (וזאת מבלי האמור לעיל שלדעתי כל אלו שלא התבטאו בנושא סבורים כך).
אם אתה מצפה לדרגה כזאת שלא יעבירו ביקורת גם לגופו של ענין על מי שמחזיק בתואר רב, אני מצפה יותר שלא יתפבטאו בצורה כל כך חריפה נגד אדם גדול. (שגם מחזיק בתואר רב).
הכתב והמכתב

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי כהן » 26 יולי 2016, 17:28

למה לתמוך ברב ברלנד ?
ממה נפשך, הרי אם הוא יורשע בבית המשפט תמיכה בו תהיה חילול השם גדול.
בינתיים כל הצורה בה פועלים אנשיו של הרב ברלנד היא טיפשית מאוד.
כשאתה נלחם בבית המשפט ומאיים על בית המשפט, כמעט תמיד תפסיד עיין ערך הרב ישעיהו פינטו.
לבית המשפט מגיעים לבד, בלי חסידים בלי מוניפולציות ומבקשים רחמים לגופו של עניין.
כך עשה אורי לפוליאנסקי והצליח.
לדעתי וודאי הרב ברלנד היה צדיק גדול, אבל יתכן והוא נכשל בחטא, רבים וגדולים נכשלו בחטא, כך הוא האדם.
נראה לי שהרב ברלנד פשוט ירד מדעתו רח"ל בשנים האחרונות, ואינו אחראי למעשיו, זה הכל.
יוסי כהן

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 26 יולי 2016, 17:59

כתבן כתב:
שש משזר כתב:
כתבן כתב:

שש משזר כתב:אאל"ט

אתה כן טועה הרה"ג שמואל אליהו הלך להפגש איתו ולתמוך בו בפומבי מיד לאחר פרסום הדברים, לאחר שספג בקורת, הוא הסביר שחשוב היה לו לתמוך בחבר בשעתו הקשה.
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי זרעא דיוסף » 26 יולי 2016, 20:13

בסרטון וידאו שמופץ בצהריים (שלישי) נשמע מנהיג קהילת 'שובו בנים' הרב אליעזר ברלנד מורה - לכאורה - לאחד מחסידיו להניח מטען חבלה מתחת למטה של גורם כלשהו.

בווידאו ניתן לראות את הרב אומר: "שמו לו מטען?! מי ניסה לעשות לו את הדבר הזה? מי העז את זה?!

"שלומי, אתה, נחמן, כן? עכשיו אתה נוסע לראשון לציון, תעשה מה שהרב אומר לך, תטפל באלה ששמו את המטען. בסדר?

"הנה הוא נוסע, תגיד לו שנחמן נוסע, הוא, הוא, הוא מוכשר לזה. יש לו לבנות חבלה בבית, אתה שם לו מתחת למיטה שלו לבנת חבלה. הוא יילך ישר לגן עדן. מי ששם את המטען, עד ראש השנה הוא ילד מהעולם".

מקורבי הרב ברלנד מסרו בתגובה כי זה עריכת וידאו שעשו אנשים שמבקשים לפגוע ברב. לדבריהם: "זה שיעור שישבו בו עשרות אנשים והוסרט על ידי אנשי הרב והועלה ליוטיוב, אותם אנשים בחרו לחתוך את הסרטון ולערוך אותו ולשלוח אותו לכלי התקשורת בזמן הדיון של הרב. זה חלק ממערכה משומנת ומתוזמנת שמנסה לפגוע ברב ובקהילתו"

זרעא דיוסף

הודעה שלא נקראהעל ידי זרעא דיוסף » 26 יולי 2016, 20:29

בין חצרו של הרב אליעזר ברלנד לאיש העסקים ירון ימין, שהוגדר כאחד האנשים הכי קרובים אליו ואף כיכב בעבר בסרט של אברהם פרסטר עבור הרב ברלנד, שורר בחודשים האחרונים נתק כמעט מוחלט. שיאו של הנתק, כך לפי גורמים ששוחחו עם "כיכר השבת" היה בחג פורים האחרון, אז התרחש לדבריהם עימות ישיר בין הרב ברלנד וירון ימין.

הגורמים סירבו להרחיב מה גרם לעימות שפרץ לכאורה בין ימין לרב ברלנד ואנשיו וטענו כי מדובר ב"עניינים של צנעת הפרט". אולם לדבריהם, מאז אותו עימות בפורים הפך הנתק בין ימין וחצרו של הרב ברלנד למוחלט.

בשיחה עם "כיכר השבת" טען ימין בתחילה כי "אנחנו בקשר, הכל בסדר. הכל מצויין", אולם בהמשך אישר כי קיים נתק בינו לבין חצר הרב ברלנד. "בחיים אתה יום אחד עובד כמסגר ויום למחרת כנגר, יש כל מיני החלטות ושיקולים. בעיקרון, הנתק הוא לא בגלל הרב, הוא בגלל המסביב". ירון סירב להתייחס לטענות על עימות פיזי בפורים האחרון.

"לי עם הרב - ברמה האישית - אין שום דבר רע חס ושלום" הוסיף ימין, "רק טוב היה, יש ויהיה בינינו. אבל ב'מסביב' שיש מסביבו - זה דבר שאני לא מקבל בחיי ולא קיבלתי בעבר. החלטתי ללכת אחורה. אם הרב בוחר שאלה האנשים שיהיו לידו - אז זו בחירה שלו" אומר ימין, "כמו שאני בוחר מי יהיה לידי וכמו שאתה בוחר מי יהיה לידך. אני לא מעוניין להרחיב עוד, זה לא מהכבוד שלי ולא מהכבוד של הרב".

למרות הנתק, ימין אומר כי "בכל מקום בעולם, בכל שנייה ובכל עת, אם הרב יחייג אליי וירצה את עזרתי - כמובן שהכל יהיה במסגרת החוק - אני אענה לכל בקשה שלו", ומבהיר שוב כי "בין זה לבין להיות קרוב לחצר שלו, לחסידות שלו - זה דבר שמבחינתי הסתיים, אני לא מוכן להיות חלק מזה. לא מוכן להיות לידם".

"אני מאחל להם כל הצלחה שבעולם, אבל זה לא חלק מהחיים שלי. אני אדם אחר שלא מתאים לו כל הדבר הזה שקורה שם. ביום מן הימים אני אדבר על זה. לא היום".

מ"שובו בנים" נמסר כי "אין שום נתק. ירון שמר על קשר רציף בחודשים האחרונים כולל זמן המעצר של הרב. במשך כל התקופה ירון דאג לרב במסירות נפש וביקר את הרב בזמן שהותו של הרב בבית חולים. הרב ואנשיו מוקירים תודה לירון. שוב אותם מתנגדים לרב מנסים ליצר סכסוכים שלא קיימים".

זרעא דיוסף

הודעה שלא נקראהעל ידי זרעא דיוסף » 26 יולי 2016, 20:43

במשך שלוש השנים האחרונות ניסו במשטרה להגיע להקלטות שבוצעו לפני כארבע שנים על ידי חסידיו לשעבר של הרב אליעזר ברלנד, ובהן הוא נשמע מודה בביצוע מעשים חמורים. החסידים טענו שהקלטות נשרפו בכדי לא לשתף פעולה עם המשטרה, אולם השבוע, במסגרת החקירה, הם הגיעו לידי המשטרה.

בקטע מההקלטות, שנחשף הערב על ידי העיתונאי משה נוסבאום בערוץ 2, נשמע הרב ברלנד מודה בקולו בביצוע מעשים חמורים. לפי הדיווח, ההודאה שנשמעת בקלטת עשויה להיות חלק מכריע בחקירה נגד הרב ברלנד.

עוד דווח כי לפרקליטות קושי להאשים את הרב ברלנד במעשים החמורים בהם הוא מודה בהקלטה, מאחר ובבקשת ההסגרה שלו לישראל צויין כי הוא חשוד רק במעשים ממדרג נמוך יותר, וכתב האישום חייב להסתמך על פרטי בקשת ההסגרה.

כזכור, מעצרו של הרב ברלנד הוארך בצהריים ביממה נוספת, בפעם השלישית מאז הסגרתו. בית המשפט המחוזי בלוד קבע כי הרב לא ישתחרר למעצר בית למרות ההחלטה אתמול של בית המשפט בראשון לציון, ובכך קיבל את ערעור המשטרה.

שופטת בית המשפט המחוזי דבורה עטר הפכה את ההחלטה והכריעה להשאיר את הרב ברלנד יממה נוספת במעצר. לטענתה היו פעולות חקירה וחומר חקירה שלא היה בפני בית המשפט אתמול ולכן היא רואה לנכון להותיר את הרב במעצר קצר נוסף.

במהלך הדיון, אמר נציג הפרקליטות כי בדיון אתמול המשטרה התכוונה להגיש הצהרת תובע ואף כבר הדפיסה אותו, אך מאחר והגיע מידע נוסף, המשטרה עיכבה בינתיים את הצהרת התובע.

זרעא דיוסף

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: 12377, אני פה, המוזיקאי, ועד, טבי, יעבץ, קא סלקא דעתך, שמחת החיים, שמעון ווייס ו־125 אורחים