הרב יורם אברג'ל זצ"ל

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

הרב יורם אברג'ל זצ"ל

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 10 אוקטובר 2015, 21:58

נפטר אחד ממחזיקי התורה הגדולים בדורנו. בעל רשת הכוללים הענקית "קול רנה" המחזיקה כמה אלפי אברכים בכל רחבי הארץ.
צדיק וצנוע מאוד
מי יתן לנו תמורתו.
ההלויה הערב ב 22:30 בנתיבות.
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הרב יורם אברג'ל זצ"ל

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 11 אוקטובר 2015, 19:37

שימו לב :
הצדיק נפטר בשבת פרשת בראשית ,ראו איך שנרמז :
בראש״ית ,ניקח את אות ר.א.י. ראשי תבות ר׳בי י׳ורם א׳ברגל ,נישאר אותיות ב.ש.ת ,שזה שבת ...
ונקבר בשבוע פרשת נח ,בגיל 58 היה הרב ,נ״ח (58) איש צדיק !!!
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי דתי1 » 11 אוקטובר 2015, 20:27

7686775 כתב:שימו לב :
בראש״ית ,ניקח את אות ר.א.י. ראשי תבות ר׳בי י׳ורם א׳ברגל ,נישאר אותיות ב.ש.ת ,שזה שבת ...

רמזים כגון אלו יש לרוב, ולא רק בחומש אלא גם בספרי ולדר ואם תרצה אף בספריה של מנוחה פוקס...
דתי1

הודעה שלא נקראהעל ידי צפנת פענח » 11 אוקטובר 2015, 23:22

7686775 כתב:שימו לב :

מסכים לדבריו של דתי1 שרמזים מעין אלו ישנם גם בעיתון.

אהבתי מאוד את שנאמר בהלווייתו שהרב אברג'יל זצ"ל הרי היה מוסר את השיעור שפתח את שיעורו של מרן חכם עובדיה זצ"ל, והשבעה שלו מסתיימת ביום היארצייט של מרן חכם עובדיה זצ"ל, על אותו הדרך של השיעור הפותח.
צפנת פענח

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודיתי » 14 אוקטובר 2015, 13:10

הרב יורם אברג'ל אמר לפני שנפטר. שאחרי סוכות יתחיל להיות מצב קשה. ועד עשרה בטבת בן דוד בא וכשנשמע קול שופר שלא ניבהל... לחזור בתשובה: בלשוה"ר , צניעות, וגאווה והוא גם הביא מה חפץ חיים שחזה את מלחמת העולם השניה ואמר שאח"כ יעברו שבע שמיטות ויבוא המשיח.
כמה שקשה להאמין עוד פעם ועוד פעם לכל האמירות, אינספק שיש משהו מרגש באויר... אתמול קיבלתי את הציטוט הזה: תעבירו לכמה שיותר אנשים זה באמת דחוף מאוד!!!!
היום פורסם שהרב המקובל ניסים שלום, חלם על סבא שלו שהמשיח בפתח והרב ציווה שיש לפרסם זאת לכל עם ישראל ולכמה שיותר אנשים מכמה שיותר מקומות. הרב ציין שמי שיישלח הודעה זו ינצל מחבלי משיח ומי שלא עלול לאבד ממון רב. הרב הזהיר שחייבים לפרסם לפחות ל12 אנשים כמניין שבטי ישראל דחוווף זוהי שעת רצון!! מי שלא מאמין שידע שרב לא סתם יצא בכזאת הצהרה. כמה שזה נשמע כמו עוד מישהו שנהנה לבצע ניסוי על יכולת התפוצה של כל אמירה שהיא, אי אפשר לזלזל. כל הדיבורים האלו והשמועות... הם לא סתם.
לפני שמשהו גדול קורה חייבים להיות הדים, תזוזות, אולי זו הכנה נפשית לרגע שיגיע בפתאום...
ציטוט מרבי נחמן מברסלב: טוב יותר להאמין בשטויות ובשקרים, כדי להאמין גם באמת, תחת אשר ללעוג לאמת ולכפר בכל.
יהודיתי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 אוקטובר 2015, 13:29

יש בעיה לחשב קיצים. זה גורם לירידה באמונה.
לא רק כשמגיע זמן המחושב ולא מגיע, אלא כבר בזמן חישוב הקץ כבר האמונה יורדת מאמונה שכלית הגיונית שהיא כמעט ידיעה, לאמונת פתיים של חלומות דמיונות וסיפורי סבתא.

אחזור על הידוע כדברי המס"י שמרוב פשיטותו לא שמים לב לזה:

אבותינו בעצמם עמדו מליונים למרגלות הר סיני וראו את הקולות מפי הקב"ה בעצמו שנתן להם את התורה, וזו ממש התורה הזו שבידינו שנמסרה מדור לדור בדייקנות עד קוצו של יוד.
בתורה הזאת כתוב: "והיה כי יבואו עליך כל הדברים האלה באחרית הימים ושבת עד ה'... ושב ה' את שבותך ורחמך... והטיבך והרבך מאבותיך". וכן בעוד כמה מקומות כתוב מפורש בתורה. וכל הנביאים מלאים מזה. וכן דברי חז"ל שקיבלו הכל מסיני. ורק על זה אנחנו סומכים.

והזהירו אותנו שלא לחשב את הקץ ושלא לגלות אותו, (ואפי' מיעקב אבינו נתכסה), ולהיפך, המצווה היא לחכות בכל יום. גם היום, גם מחר, וגם בעוד אלף שנה. כל רגע ורגע שהוא לא בא ואנחנו מחכים אנחנו מקיימים מצוה גדולה.

ולכן לדעתי עדיף להתחזק באמונה הזאת, (עם שאר עיקרי האמונה ומצוות התורה) ולהתרחק מסיפורי חלומות, אוטיסטים, קליניים, באבות, ושאר מרעין בישין, שרק הופכים את היהדות לבדיחה ומשחק מחבואים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 14 אוקטובר 2015, 14:21

יש לי קושיה.

הרי להגיד שכולם משקרים וכל הרבנים ממציאים (הגר"ח קניבסקי שליט"א?)
וכל העדויות של המתים קלינים, אוטיסטים, חלומות וכו' א"א להגיד שהכל שקר והמצאות!

מצד שני ראינו שהיו הרבה "תאריכים" ו"'קיצין" שלא התממשו. אלא מאי?

לענ"ד הקב"ה רוצה לעורר אותנו ואולי בסה"כ היה מדובר בזמנים מסוגלים (לגאולה) שלא ניצלנו אותם ולא התעוררנו בזמן.
ולכן בנוסף למה שציינת אני חושב שמי שזה מעורר ומחזק אותו, גם זה דבר טוב אלא שצריך באמת תמיד לזכור ולדעת שזה רק זמנים מסוגלים ולא גאולה ודאית של הקץ האחרון של"בעיתה" כי אחרת מדוע ה' שלח לנו עדויות ושאר דברים אלו?

[וכמובן שצריך תמיד לזכור ולהאמין בעיקר הי"ג].
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי מודה » 14 אוקטובר 2015, 14:34

יאיר כתב:יש לי קושיה.

הרי להגיד שכולם משקרים וכל הרבנים ממציאים (הגר"ח קניבסקי שליט"א?)
וכל העדויות של המתים קלינים, אוטיסטים, חלומות וכו' א"א להגיד שהכל שקר והמצאות!

מצד שני ראינו שהיו הרבה "תאריכים" ו"'קיצין" שלא התממשו. אלא מאי?

לענ"ד הקב"ה רוצה לעורר אותנו ואולי בסה"כ היה מדובר בזמנים מסוגלים (לגאולה) שלא ניצלנו אותם ולא התעוררנו בזמן.
ולכן בנוסף למה שציינת אני חושב שמי שזה מעורר ומחזק אותו, גם זה דבר טוב אלא שצריך באמת תמיד לזכור ולדעת שזה רק זמנים מסוגלים ולא גאולה ודאית של הקץ האחרון של"בעיתה" כי אחרת מדוע ה' שלח לנו עדויות ושאר דברים אלו?

[וכמובן שצריך תמיד לזכור ולהאמין בעיקר הי"ג].

מתי הרב קנייבסקי למשל הבטיח לך משיח עם תאריך יעד???
צריך להיות רב בשביל לדעת שתהליך הגאולה על פרטיה המתוארים במשנה מתקדם כל הזמן?!
ברור שמשיח קרוב, וברור שצריך עם ובלי קשר לקיים את כל המצוות, להתחזק תמיד, ולחזור בתשובה. וכמובן לחכות למשיח בכל יום שיבוא.
נ.ב. מי שמאמין לרב זה או אחר שאומר שהמשיח יגיע בתאריך מסויים, בפשטות עובר על אחד מי"ג העיקרים 'אני מאמין... ביאת המשיח... אחכה לו בכל יום שיבוא..' ולא רק לכשיגיע התאריך ההוא....
מודה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 אוקטובר 2015, 14:38

כבר דיברתי על זה באשכול אחר, זה סתם שטויות בשם הגר"ח. הוא אומר שאוטוטו המשיח מגיע אז חושבים שזה נבואה.
כולם אומרים שאנחנו בעקבתא דמשיחא. אבל מה הגודל של העקב? לך תראה יש נעלי עקבים מאוד גבוהים...
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 14 אוקטובר 2015, 14:39

יש עדויות (שאיני יודע אם הן נכונות) שהרב קניבסקי דיבר על השנה הזו (ויש גם עדויות על שנים קודמות) אבל ברור שלדעתו, הגאולה קרובה מאוד וכך גם שאר העדויות והדברים, לא שמעתי על מישהו שנקב בתאריך מסויים. אני טועה?
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי זושא » 14 אוקטובר 2015, 15:31

שמעתי אישית על רב מפנמה שהגרח, אמר לו לא לחזור מכיוון שמשיח קרוב הרב מישקובסקי מאשר.
זושא

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 אוקטובר 2015, 15:46

כדאי שתחדד את הזכרון של כבר מעכשיו, כדי שבעוד עשר שנים (בשנת תשפו) כשתשמע שהגר"ח אומר שממש כבר עכשיו הוא עומד להגיע. כבר תזכור ששמעת את זה כבר בשנת תשע"ו.
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 14 אוקטובר 2015, 15:58

בעבר ראיתי בפורום אוצה"ח וכמדומני שזה התאריך האחרון שמישהו דיבר עליו, שאחד מהגדולים (מהדורות הקודמים) דיבר על שנת תשע"ו.

אך אינני מוצא את זה ואולי נמחק. מישהו יודע אולי?
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 אוקטובר 2015, 16:33

אומרים בשם הח"ח שנת תשע"ה זה התאריך האחרון.
ועכשיו כששנת תשע"ה כבר עברה וכל השמועה מאחורנו הם באים עם פלפול להאריך את זה גם לשנת תשע"ו, כי זה עדיין המשך כזה.
הם מקווים שהזכרון של ההמון לא יחזיק יותר מחדשיים, כדי שכבר לקראת אמצע החורף ימציאו קץ חדש לסוף תשעו או תחילת תשעז. בלי שאלות טרדניות של אנשים שבמקרה זוכרים את עשרות הקיצים שהם נתנו בשנים האחרונות.

התאריך האחרון באמת שידוע לי הוא:

היום.

ככה המשיח בעצמו אמר לר' יהושע.
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 14 אוקטובר 2015, 19:13

בנתיים הכל רק שמועות, אולי יש למישהו וידאו או לפחות הקלטה מהגר"ח קנייבסקי או מהרב יורם אברג'ל או מכל גדול אחר בעניין.
לדעתי בעולם שלנו שהכל מצולם ומוקלט אונליין אם יש דברים בגו חייב להיות וידאו או לפחות הקלטה.

לא שאני מזלזל, אבל בכל זאת זה אומר דרשני.
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 14 אוקטובר 2015, 20:49

יש וידאו מהרב מישקובסקי בשם הרב קניבסקי, אבל שוב גם שם הוא לא אומר שזה 100%.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 14 אוקטובר 2015, 20:52

יאיר כתב:יש וידאו מהרב מישקובסקי בשם הרב קניבסקי, אבל שוב גם שם הוא לא אומר שזה 100%.

אפשר לקבל את הוידאו?
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 14 אוקטובר 2015, 21:06

מופיע לדוגמא כאן: http://rotter.name/kolot/prime/60801.php

תחפש בגוגל 'קנייבסקי משיח רמקול'.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 14 אוקטובר 2015, 21:16

משולש כתב:אומרים בשם הח"ח שנת תשע"ה זה התאריך האחרון.
ועכשיו כששנת תשע"ה כבר עברה וכל השמועה מאחורנו הם באים עם פלפול להאריך את זה גם לשנת תשע"ו, כי זה עדיין המשך כזה.
הם מקווים שהזכרון של ההמון לא יחזיק יותר מחדשיים, כדי שכבר לקראת אמצע החורף ימציאו קץ חדש לסוף תשעו או תחילת תשעז. בלי שאלות טרדניות של אנשים שבמקרה זוכרים את עשרות הקיצים שהם נתנו בשנים האחרונות.

אני מתכוון לגדול אחר ולשנת תשע"ו.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי צפנת פענח » 15 אוקטובר 2015, 00:26

יאיר כתב:

אני מתכוון לגדול אחר ולשנת תשע"ו.

אמרו בשם ר' חיים שהוא אמר שלא יצטרכו לצום בי"ז בתמוז ובט' באב, אבל זה בגלל שזה יצא בשבת, בלי קשר למשיח.
צפנת פענח

הודעה שלא נקראהעל ידי צפנת פענח » 15 אוקטובר 2015, 00:28

משולש כתב:כבר דיברתי על זה באשכול אחר, זה סתם שטויות בשם הגר"ח. הוא אומר שאוטוטו המשיח מגיע אז חושבים שזה נבואה.
כולם אומרים שאנחנו בעקבתא דמשיחא. אבל מה הגודל של העקב? לך תראה יש נעלי עקבים מאוד גבוהים...

חזק.
צפנת פענח

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 15 אוקטובר 2015, 00:40

היום.

משולש, כתמיד - דעתי כדעתך.

אוסיף בדרך שלי ואומר:
הרמב"ם כבר כתב בזמנו שהוא 'עקבתא דמשיחא'. אפילו חכמי התלמוד חשבו שהם בזמן 'עקבתא דמשיחא'. כולם חשבו ולא יכלו להאמין שזה יקח עוד הרבה זמן. ככה גם בזמנינו. הלואי שאכן יבוא, ולא בחודש טבת אלא היום, אבל על סמך דברי האומרים ש'עכשיו', ממש 'עכשיו', הוא זמן עקבתא דמשיחא, לא הייתי מצפה למשהו. אלא אחכה לו בכל יום שיבוא.

אגב, אודות הגאון הקדוש אברג'ל. כדאי לראות מה שהבטיח אותו איש אלקים ונביא אמת, לאלי ישי ומפלגתו. כדאי גם לראות שאר דברים שאמר [לאו דוקא הבטחות, אלא סתם 'פה קדוש'. וכבוד אלקים הסתר דבר]. אני מסייג, יתכן שהיה אדם חשוב, ואולי אפילו צדיק גדול, אבל הייתי לוקח דבריו בעירבון מוגבל, וזאת - בלשון המעטה.

מי זוכר את הגאון הקדוש הרבי משומר אמונים, שג"כ הבטיח כבר לפני כו"כ שנים ש'בעוד שנה אחד' יבוא משיח לאחר מלחמת גוג ומגוג ע"י פצצה אירנית וכו'.

זה מזכיר לי מהגה"ק אדמו"ר משמחת בית השואבה, ה"ה רשכבה"ג ממישקולץ, שג"כ ניבא וידע מה ניבא כשאמר על ג' הרוגי ישראל [הנערים שנרצחו ברכב] ש'הם עודם בחיים'. ואיתו רעהו הר"ב אלישיב ש'ידע' ע"פ גורל הגר"א, שהם בחיים.

כללא דמילתא, נמאס לי לשמוע דברי נבואות שנתבדו. ובבקשה ממכם, תחזרו בתשובה כי 'היום אם בקולו תשמעו'.
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

הודעה שלא נקראהעל ידי צפנת פענח » 15 אוקטובר 2015, 01:02

אין לי מושג אודות הגאון הקדוש אברג'יל, אבל תמיד הפריע לי החיבור בינו לבין הרב שלום דומרני, איש מעללים ידוע.
צפנת פענח

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 15 אוקטובר 2015, 01:04

א"כ נשאלת השאלה מדוע הגר"ח קניבסקי אומר כך?
(הפעם זה ודאי כי יש עדות של הרב מישקובסקי ומקריא מכתב).
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי בנש''ק » 15 אוקטובר 2015, 01:10

זה ידוע שבשנת תש''ח היה עת פקוד רק שהציונים גנבו את זה (בשם האדמו''ר מבעלזא)
בנש''ק

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 16 אוקטובר 2015, 00:45

שש משזר כתב:

היום.

משולש, כתמיד - דעתי כדעתך.

אוסיף בדרך שלי ואומר:
הרמב"ם כבר כתב בזמנו שהוא 'עקבתא דמשיחא'. אפילו חכמי התלמוד חשבו שהם בזמן 'עקבתא דמשיחא'. כולם חשבו ולא יכלו להאמין שזה יקח עוד הרבה זמן. ככה גם בזמנינו. הלואי שאכן יבוא, ולא בחודש טבת אלא היום, אבל על סמך דברי האומרים ש'עכשיו', ממש 'עכשיו', הוא זמן עקבתא דמשיחא, לא הייתי מצפה למשהו. אלא אחכה לו בכל יום שיבוא.

אגב, אודות הגאון הקדוש אברג'ל. כדאי לראות מה שהבטיח אותו איש אלקים ונביא אמת, לאלי ישי ומפלגתו. כדאי גם לראות שאר דברים שאמר [לאו דוקא הבטחות, אלא סתם 'פה קדוש'. וכבוד אלקים הסתר דבר]. אני מסייג, יתכן שהיה אדם חשוב, ואולי אפילו צדיק גדול, אבל הייתי לוקח דבריו בעירבון מוגבל, וזאת - בלשון המעטה.

מי זוכר את הגאון הקדוש הרבי משומר אמונים, שג"כ הבטיח כבר לפני כו"כ שנים ש'בעוד שנה אחד' יבוא משיח לאחר מלחמת גוג ומגוג ע"י פצצה אירנית וכו'.

זה מזכיר לי מהגה"ק אדמו"ר משמחת בית השואבה, ה"ה רשכבה"ג ממישקולץ, שג"כ ניבא וידע מה ניבא כשאמר על ג' הרוגי ישראל [הנערים שנרצחו ברכב] ש'הם עודם בחיים'. ואיתו רעהו הר"ב אלישיב ש'ידע' ע"פ גורל הגר"א, שהם בחיים.

כללא דמילתא, נמאס לי לשמוע דברי נבואות שנתבדו. ובבקשה ממכם, תחזרו בתשובה כי 'היום אם בקולו תשמעו'.

צריך לדעת, שגם אם נבואותיהם ותחזיותיהם של גדול בישראל (ולא משנה מאיזה חוג) לא התקיימו, זה עדיין לא מוריד מגדולתם וצדקותם, במשך הדורות היו צדיקים גדולים ומפורסמים שאמרו כל מיני דברים שיהיו ולבסוף זה לא התקיים, ואלו דברים שהם למעלה מהשגתינו.

כל זמן שדיבורים כגון המשיח כבר בפתח ואוטוטו וכו' וכו', אם זה בגדר של לשמוע ולהתחזק בתשובה ומעשים טובים זה עדיין בגבול הטעם הטוב, אבל אם זה חורג ומגיע לכל מיני אמונות שעד תאריך זה וזה המשיח יהיה פה זה עלול לבסוף להוביל לכפירה רח"ל.
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי yehuda » 16 אוקטובר 2015, 01:07

כמעט כל שנה בא איזה מישהו עם איזה תגלית או חלום שחלם מסבתא שלו (מישהו שמע מדברי חלומות לא מעלין ולא מורידין?) שהמשיח מגיע. אגב האם אתם בטוחים שהנשמות בעולם העליון יודעים מתי יהיה הקץ? מי אמר?

כל הדברים האלו אגב הם בלי שום מקורות, אפילו לא איש מפי איש. מישהו כאן ציטט מהרב אברג'יל לפני פטירתו. למה שאני אאמין שהוא אמר כך? וכן מהרב השני שצוטט שם.

זה שהמשיח בפתח זה ברור ואת זה אמרו בבירור רבים מגדולי ישראל, אבל כל התאריכים בשקר יסודם. לאף אחד לא הובא מקור ברור, וכולם עומדים בתור להתפרך ולהתברר כשקר, עד יבא ינון ולא יקהת ימים, ביום שבו בחר בוראנו או היום אם בקולו תשמעו.
כמה פעמים אנו מבקשים וטהר לבנו לעבדך באמת?

הבה לא נזהם אותו... כי לב יש לנו רק אחד!
סמל אישי של המשתמש
yehuda
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי בעל דעה » 18 אוקטובר 2015, 14:34

הרב אברג'ל גם חתם על הפסק דין שהרבי מחב"ד הוא משיח, ובכל זאת הוא מת ולא היה משיח...
סתם חתימה על דבר כזה בעייתית מאד, ומראה על משהו, איך רב, גדול ככל שיהיה, יכול לחתום על פסק דין מי המשיח? וכי בני אדם הם אלו שיקבעו לקב"ה מי יהיה הגואל?
בעל דעה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 18 אוקטובר 2015, 15:19

בעל דעה כתב:הרב אברג'ל גם חתם על הפסק דין שהרבי מחב"ד הוא משיח, ובכל זאת הוא מת ולא היה משיח...
סתם חתימה על דבר כזה בעייתית מאד, ומראה על משהו, איך רב, גדול ככל שיהיה, יכול לחתום על פסק דין מי המשיח? וכי בני אדם הם אלו שיקבעו לקב"ה מי יהיה הגואל?

לשיטתו יש לומר שהמשיח שיבוא עכשיו יהיה הרבי מחב"ד.
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 18 אוקטובר 2015, 15:25

בעל דעה כתב:הרב אברג'ל גם חתם על הפסק דין שהרבי מחב"ד הוא משיח, ובכל זאת הוא מת ולא היה משיח...

אני שאלתי את השאלה הנ"ל על הרב יעקב יוסף זצ"ל (שגם חתם), אמרו לי לברר עם בניו, למישהו יש דרך לברר?

האמת שכעת אני נזכר שיש הקלטה שהתראיין ע"ז ברדיו ולזכרוני הסביר שאמר כך על דעת האפשר שיהיה משיח וודאי שכעת שנפטר אינו המשיח.
[וכמו להבדיל שסבר ר"ע על בר כוכבא ולבסוף התברר שאינו].
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 18 אוקטובר 2015, 16:22

אני שמעתי את הראיון הנ"ל של הרב יעקב יוסף זצ"ל (זה היה בתקופת השיא של סיפור עמנואל). לא זוכר איפה היה הראיון הזה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 18 אוקטובר 2015, 21:56

סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־79 אורחים