האייפון שהציל... (הסיפור מאומת!!)

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

האייפון שהציל... (הסיפור מאומת!!)

הודעה שלא נקראהעל ידי 3128000 » 03 נובמבר 2015, 13:06

עוד לפני שאני מתחילה את הסיפור חשוב להדגיש שלא היה לי לא בעבר ולא בהוה שום אייפון ושבוודאי שום דבר טוב לא יכול לצאת ממנו ח"ו אולם בכל זאת בחרתי לקרוא לסיפור שלי בכותרת הזו מיכיוון שלפעמיים דווקא "העץ המר" יכול להפוך את המים המרים למתוקים כידוע.

הכל התחיל מאז שהבן שלנו מוישי גדל והגיע לשיעור ג' בישיבה קטנה לנו לא היה שום ספק או התלבטות באיזה ישיבה גדולה לבחור שכן אצלנו כולם דהיינו גם הבנים הגדולים ממנו וגם שאר האחיינים לומדים באחת הישיבות הטובות ביותר בארץ (וכנראה גם בעולם) והיה פשוט לנו שגם מוישי ילמד שם כמיטב המסורת המשפחתית.

אלא שבבין הזמנים של פסח כן דוקא בזמן שמבערים את החמץ מן הבית התברר לנו שאצלנו בבית עמוק עמוק בתוך הלב של מוישי צומח לו איזה מן חמץ נורא ואיום אשר למרבה הצער כנראה כבר תקופה ארוכה היכה שם שורשים וכעת ניראו ניצני הפריחה "פורצים" החוצה.

אני מאד מקווה שאף אחת מהקוראות לא מבינה ושגם לא תבין אותי לעולם על מה אני מדברת אבל באותו חודש ניסן לא רק שלא הרגשנו מהי חירות ומהי יציאת מצרים אלא אדרבא היינו בטוחים שכל המאתיים ועשר שנים התקבצו אצלנו תוך כמה ימים.

בהתחלה היו אלה סימנים של מרידה מלווים במילים של חוצפה אשר מעולם אבל מעולם לא נשמעו אצלנו בבית ומרוב תדהמה שאחזה בנו שתקנו פשוט שתקנו.

אולם מאוחר יותר התעשתנו ואז התחלנו בעצם להבין שאם עד היום היו כל בנינו שייכים לסוג הראשון של אותם ארבעה בנים המוזכרים בהגדה, כנראה שמוישי שייך כבר לסוג השני...

שלושה ימים קודם כניסת החג קיבלנו ״רעידת אדמה״ נוספת שמבחינתנו היה זה גזע עץ כבד ששבר את גב הגמל שבעצם היה כבר שבור גם ככה.
בארוחת הצהריים שלף לו פתאום מוישי מהכיס מכשיר פלאפון קצת יותר גדול מפלאפון רגיל מכשיר ללא כפתורים ואז פתאום צעק אחד מבני הגדולים אמא! יש לו אייפון!!!
זהו זה את זה כבר לא היה שייך לסבול זה כבר היה הרבה מעבר למה שיכלנו לתת שיקרה לנו בתוך הבית ואז בבת אחת ניגש בעלי למוישי אחז בידו ובתנועה סמכותית ונחרצת גרם לו להבין שיבוא איתו מייד אל החדר פנימה כשהוא מסמן לי לבוא בעקבותיו שם בתוך החדר דיבר בעלי עם מוישי כמו שלא דיבר מעולם.

הוא פנה אליו בטון כאוב אך פסקני ואמר לו: מוישי שתקתי לך על החוצפות בלעתי את ההתנהגויות והבלגתי על המרידות אבל... עד כאן עם המכשיר הזה אין לך יותר מה לחפש כאן כמו שאתה הבן שלי גם שאר הילדים בבית הם הילדים שלי ויש לי אחריות לדאוג שהם לא יראו את הזבל הזה... אני מודיע לך נחרצות אתה שובר את המכשיר הזה כאן ועכשיו.

אולם מוישי שהספיק בתקופה האחרונה לעטות על גופו שיריון עבה וגס של עזות התחיל להתווכח מה יש בזה? מה זה מפריע לכם?
ואז משום מה התפרצתי אני ושפכתי עליו באחת את כל מה שקראתי בעלונים ובקונטרסים שיצאו בנושא האייפונים והאינטרנט
מה זה מפריע לנו אתה שואל? הפריצות הזו מסלקת את השכינה!!! הטומאה הזאת מביאה אסונות!!! המכשיר הזה הוריד מהדרך אלפים של בנים ובנות וגרם להם לסריטה בנפש שאין לה תקנה בתים של יראים ושלמים התפרקו לפירורים מהמכשיר הזה ואתה שואל מה יש בזה?...

ואז משום מה פרץ מוישי בבכי חסר מעצורים מן בכי כזה שגרר גם אותי ואת בעלי לבכי משותף יחד איתו כשעדין לא העלנו על קצה דעתנו את המילים שאנחנו עומדים לשמוע.
סליחה אמא אבל ממתי אכפת לך מהדברים הללו? ממתי מטרידות אותך הדאגות האלו?
לא הבנתי למה הוא מתכוון, ואז הוא התחיל לשאוג בכעס מתפרץ:
את חושבת שהבחורים מתקלקלים מהאייפונים? או שנח לך ולכל החברות שלך לחשוב ככה כדי להצדיק את ההתנהגות שלכן?...
הוא שתק לרגע ואז הוא המשיך: אני לעולם לא אשכח את השיחה הראשונה שהייתה לי עם הבן של השכן מלמעלה שגרר אותי אז לסיבוב ברחוב רבי עקיבא...

כאן כשכבר הרגשתי שאני לא מסוגלת יותר התפרצתי תגיד לשכן ה"שייגעץ" הזה שלא יעיז לדבר ככה ו... אולם מבט קצר לבעלי גרם לי להבין פתאום שהצעקות שלי לא באמת יעזרו ושבעלי רוצה לומר משהו.
עוד באותו הלילה ישבתי עם בעלי לשיחה נוקבת, ועם דמעות רותחות בעיניים התחלנו פתאום להבין שכנראה פגעה בנו מידת הדין משום שמידה כנגד מידה לא בטלה. אם לשכנים מלמעלה אני קלקלתי את הבן. או לכל הפחות הייתי שותפה בהידרדרות הרוחנית שלו, אין לי על מה להתלונן כעת כשהבן שלי נותן לי לטעום מה זה אומר...
בלב כבד אולם בהחלטה נחושה החלטנו, לפני שנילחם באייפון של מוישי ושל החברים שלו, נעצור קודם את הסיבה שמייצרת ״אייפוניסטים״ חדשים. ובטרם נטפל בתוצאה, נטפל בגורם המרכזי שמבעיר בליבם את אש התאווה לכל המיאוס המסתתר לו מאחורי המסך.
וכך, עוד 48 שעות בטרם ליחכה האש את פרוסות הלחם האחרונות ושאריות הביסקוויטים, דלקה-לה האש במרפסת ביתנו והעבירה מן העולם שלוש פאות...שש חצאיות...ולמעלה מתריסר חולצות שתוך זמן קצר הפכו למאכולת אש. ועלו כקורבן חטאת ואשם גם יחד, כשדמעותינו מצטרפות כניסוך המים על גבי המזבח.
אנא השם ־ זעקתי מתוך ליבי, אני לא מבקשת רק על מוישי. אני מבקשת על כל אלו שאי פעם ניכשלו בי בהרהור רע, על כל מי שהרסתי לו את השלום בית, ועל כל מי שגזלתי ממנו את הריכוז בלימוד כשדמותי נחקקה בתודעה שלו, אני מתחננת, תקן את כל אשר קילקלתי, השב לב אבות על בנים ולב בנים על אבותם.
ואכן חסדי השם כי לא תמו ביום שריפת החמץ חזר מוישי אל הבית כשהפנים שלו סמוקות וקורנות מאושר, ואמר לי: אמא,
אני הבנתי הכל. גם אני נפרדתי ממנו, הוא נישאר שם עמוק עמוק עם החמץ של כל עם ישראל.
שעות ספורות לאחר מכן, ישבנו ביחד סביב שולחן ערוך ואמרנו בקול שירה וזימרה, כנגד ארבעה בנים
דיברה תורה... אחד חכם...

נא לפרסם בקבוצות ובכל מקום אפשרי לזיכוי הרבים
3128000

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: האייפון שהציל... (הסיפור מאומת!!)

הודעה שלא נקראהעל ידי מהחדש » 03 נובמבר 2015, 13:25

פשששששששששש

סיפור מרגש יפה ומוסרי ...
מהחדש

הודעה שלא נקראהעל ידי 3128000 » 03 נובמבר 2015, 13:28

הסיפור הזה זיעזע אותי עד עמקי נשמתי, ובתחילה הוא הופץ עם מספר הטלפון של בעלי הסיפור והתקשרתי לוודא ואישרו לי במפורש שהם בעלי הסיפור!!
כבר בטלפון נשמע בבירור שמדובר במשפחה איכותית
3128000

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי מודה » 03 נובמבר 2015, 13:31

נשמע קצת דמיוני - קצב הדברים - צורת החזרה המהירה וכו'....
אבל מעבר לזה,
אין ספק שכל לבוש לא צנוע גורם מכשולות רבים ותורם רבות לחטא ולפעמים אף להדרדרות,
אך א"א לקחת ממכשירי הסמארטפון - אייפון ודומיו, את מעלתם בפנ"ע ואת מקומם הראשון-ללא ספק, בגרימת הקלקול וההדרדרות אצל הנוער.

בד"כ זה לא מתחיל מבגד לא צנוע כזה או אחר, אלא מצפייה בדברים מענינים (כמובן - בתחילה רק צנועים וראויים) במכשיר של חבר, וכו', וכו', והמדרון מכאן תלול ופשוט.
כל מי שמתעסק כיום עם נוער, אומר וזועק זאת.
כמו"כ יש כאן הגזמה וזילזול נוראי בבחורי ישיבה בכל הקשור לרדיפתם אחרי.... (אף שכמובן שכונת הכותב רק לחלק מהם)

נ.ב. נקודה למחשבה. יתכן שגם בעיסוק האובססי בראש כל חוצות בנושא, יש בכדי לגרום לילדים ולנוער צעיר להסתקרן מאד לדעת מה כל כך עוצמתי בדבר הזה שכל הזמן עסוקים בו, ולרצות להכירו...

נתפלל שיצילנו ה' אותנו, בנינו ובני ביתנו, הן מזה והן מזה...
מודה

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 03 נובמבר 2015, 14:24

גם אני כבר לפני כמה שבועות חשבתי להכניס זאת לפורום, בשל המוסר ההשכל הגדול שבו,
אבל הדברים בשל הדברים הבעייתיים שבו מנעתי עצמי מכך, עם כל הנחיצות שבסיפור זה,
ולכן הייתי ממליץ להעבירו לפורום נשים, אם כי אם המנהל חושב אחרת לא אחלוק עליו בעניין זה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי 3128000 » 03 נובמבר 2015, 14:27

אכן אודה במאוד באם יעתיקו את אשכול זה לעזרת נשים ואולי בזאת אכפר על המכשול שגרמתי לידידנו שלמה בעניין שטיסל
3128000

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 03 נובמבר 2015, 15:14

צונזרו קטעים מהסיפור.

אני מבקש בכל לשון של בקשה שאם מישהו רוצה להעלות משהו (סיפור/כתבה/בדיחה/סרטון/תמונה)
אנא יבדוק היטב היטב אם יש משהו הדורש צנזור ואם לא יכול לצנזר, לא יעלה.

ולא מדובר רק בנושא צניעות אלא בכל דבר שנפש יהודי סולדת ממנו. יישר כח!
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 03 נובמבר 2015, 16:37

אני לא מבין איך היה מותר להורים הללו להאמין למוישי שלהם ללשוה"ר על הבן של השכנים מלמעלה!

אגב, קראתי רק כעת, ואני אסיר תודה ליאיר על הסיפור היפה ללא שום מילים לא ראויות לפורום.
בנוגע לבחירות כל אחד יעשה כמצוות רבותיו
זה לא סלוגן, זו דרך חיים.

(מי שמתלבט מי רבותיו יכול לפנות אלי לצורך שיכנוע)

התגובות בנושא בפורום, הם רק הסבר להוראת רבותיו או שאלות להבהרת דעתם, ולא חלילה להפריך או לשכנע מישהו בניגוד לרבותיו.
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי העיתונאי » 03 נובמבר 2015, 19:19

פעמון זהב ורימון כתב:אני לא מבין איך היה מותר להורים הללו להאמין למוישי שלהם ללשוה"ר על הבן של השכנים מלמעלה!

אגב, קראתי רק כעת, ואני אסיר תודה ליאיר על הסיפור היפה ללא שום מילים לא ראויות לפורום.

סיפור מאד מרגש ועוצמתי!
פעמון זה ורימון הסכת וקרא:
ח"ו שאף אחד לא יהיה במצב הזה אבל ההורים שהיו במצב כזה מחויבים (!) לשמוע מה גרם לבנם להידרדר ואין זה כלל לשון הרע!
חדשות / דיווחים / עדכונים / דעות / פרשנויות
סמל אישי של המשתמש
העיתונאי

הודעה שלא נקראהעל ידי 3128000 » 03 נובמבר 2015, 19:43

יישר כח ליאיר.
אני חייב לציין שהפורום השתדרג מבחינה רוחנית מכפי שהכרתיו בעבר.
כל הכבוד!!
בל"נ אקח לתשומת ליבי את הצורך בהקפדה על נקיות ראויה יותר.
3128000

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי ארבע אמהות » 03 נובמבר 2015, 23:38

עם כל הכבוד, מנהלות פורום נשים (דרום ואנוכי) הן המחליטות מה נכנס לפורום נשים, ולא שום ניק אחר.
" והיה אמונת עתיך חסן ישועת חכמת ודעת יראת ה' היא אוצרו" ישעיהו מג, ו
סמל אישי של המשתמש
ארבע אמהות

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 03 נובמבר 2015, 23:42

ארבע אמהות כתב:עם כל הכבוד, מנהלות פורום נשים (דרום ואנוכי) הן המחליטות מה נכנס לפורום נשים, ולא שום ניק אחר.

מי שאל אותך, תעמדי בפינה,
ועכשיו ברצינות,
מישהו הנחית עליכן הוראה מגבוה?,
אני המלצתי שלדעתי פורום נשים מתאים לזה יותר מהפורום הכללי,
תרצו תקבלו, לא תרצו לא תקבלו,
בכל מקרה, לפורום הכללי זה לא נראה הכי מתאים,
ובוודאי שלא מתאים בנוסח המקורי.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי ארבע אמהות » 04 נובמבר 2015, 00:13

למד לשונך להתנסח בכבוד לזולת, וודאי כשהזולת הוא אישה. יש בכך גם מן הצניעות, שכלליה חלים גם על גברים.
כשאבקש הצעות ייעול לתכני פורום הנשים, אשקול ברצינות פניה אליך. בינתיים זה לא עומד על הפרק, אז הפינה מחכה... לך.
" והיה אמונת עתיך חסן ישועת חכמת ודעת יראת ה' היא אוצרו" ישעיהו מג, ו
סמל אישי של המשתמש
ארבע אמהות

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודיה » 04 נובמבר 2015, 00:36

ארבע אמהות כתב:למד לשונך להתנסח בכבוד לזולת, וודאי כשהזולת הוא אישה. יש בכך גם מן הצניעות, שכלליה חלים גם על גברים.
כשאבקש הצעות ייעול לתכני פורום הנשים, אשקול ברצינות פניה אליך. בינתיים זה לא עומד על הפרק, אז הפינה מחכה... לך.

מדוע רגזו פנייך?
סה"כ הוא התכוון להציע והיתה לו כוונה טובה...
יהודיה

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 04 נובמבר 2015, 01:13

בגלל המשפט הבודד בתגובה שיש בו ביטוי הפונה אישית בקלות ראש שאינו מתאים לפורומינו

התגובות בנושא בפורום, הם רק הסבר להוראת רבותיו או שאלות להבהרת דעתם, ולא חלילה להפריך או לשכנע מישהו בניגוד לרבותיו.
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודיה » 04 נובמבר 2015, 01:54

פעמון זהב ורימון כתב:בגלל המשפט הבודד בתגובה שיש בו ביטוי הפונה אישית בקלות ראש שאינו מתאים לפורומינו

לא ראיתי משפט בודד שכזה.
יהודיה

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 04 נובמבר 2015, 11:13

ארבע אמהות כתב:למד לשונך להתנסח בכבוד לזולת, וודאי כשהזולת הוא אישה. יש בכך גם מן הצניעות, שכלליה חלים גם על גברים.

אינני מבין על מה זעמך,
כי הלו תעמדי בפינה, נאמר בהומור, כי ההמשך היה ועכשיו ברצינות,
ואמרתי במפורש שאת המחליטה מה יתקב ומה לא,
אז אינני מבין מהיכן לקחת שלשוני בוטה, וחבל שכך,
כי זה ממש לא היה כוונתי,
והייתי בטוח שדברי יובנו כהלכה,
ובכול זאת אתנצל, כי אי מי נפגע מדברי.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי חרדי1 » 04 נובמבר 2015, 11:16

אתם לא חייבים לקבל את מה שהיא אומרת, אבל קצת רגישות. היא שפכה את ליבה בפניכם. תקשיבו למסר שלה, לרגשות שלה.
לא כל דבר שעולה בבטן חייבים לכתוב (הדברים נכתבים מהראש והלב ביחד).
חרדי1

הודעה שלא נקראהעל ידי חרדי1 » 04 נובמבר 2015, 11:21

יצחק, לומר למאן דהוא תעמוד/תעמדי בפינה זוהי התבטאות בוטה מאוד
חרדי1

הודעה שלא נקראהעל ידי העיתונאי » 05 נובמבר 2015, 01:19

יש פה אבק הדרת נשים :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
חדשות / דיווחים / עדכונים / דעות / פרשנויות
סמל אישי של המשתמש
העיתונאי

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 05 נובמבר 2015, 01:52

זה בגלל האובך של היומיים האחרונים, אל תדאג הגשם ישטוף את זה כלא היה.

סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אני פה, המוזיקאי, חמו, טהרנו, יהיה טוב, עוקר הרים, פך שמן, ראש בטטה, שיינע איד, שיך ו־125 אורחים