אשכול מודעות למלחמה בפגעי הטכנולוגיה ומודעות מעניינות אחרות

יעוץ עידכון על כל מה שקשור לתוכנות מחשבים וכדו'

מנהל: בכל מכל כל

Re: אשכול מודעות למלחמה בפגעי הטכנולוגיה ומודעות מעניינות אח

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 14 אוקטובר 2018, 12:20

דברי תורה
קבצים מצורפים
גליון כשר וישר דרשה מפה מפיק מרגליות ר' שלמה רובין.pdf
(4.48 MiB) הורד 4 פעמים
חוברת כלה מרשיעי-.pdf
(151.26 KiB) הורד 9 פעמים
חוברת עצתו אמונה-.pdf
(159.62 KiB) הורד 6 פעמים
עורי תימן למייל.pdf
(1.85 MiB) הורד 7 פעמים
קו תימן לרוחב.pdf
(2.29 MiB) הורד 6 פעמים
עורי תימן כתמונה2.jpg
עורי תימן כתמונה.jpg
דברות קודש בר''ה תשע''ט.jpg
דברות קודש במוצאי יו''כ תשע''ט.jpg
עזר

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 17 אוקטובר 2018, 22:13

שו"ת שאול תחתית
קבצים מצורפים
‏‏שאלות ותשובות שאול תחתית - עותק.jpg
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 19 אוקטובר 2018, 00:27

ארנבת – פון
שונים ורחוקים הם שמרל ויחצל זה מזה, אך לימודם יחד בישיבה בשנות בחרותם הביא אותם לנסיעה משותפת לחתונת חבר בריחוק מקום, שמרל הינו אברך משכמו ומעלה, ספון הוא באוהלה של תורה יומם ולילה, ויראת ד' חופפת עליו בכל תהלוכותיו, ואילו יחצל הינו 'מהחרדים המתקדמים' וכפי שחזותו מוכיחה עליו, פיאותיו הדקיקות טבולות בשמן תינוקות, מזקנקנו הקוצני ניכר שעבר טיפול במכשיר 'הסלייסר' החדשני, ומגופו נודף ריח בניחוח משופר של שום, בצל ואבטיח, בקיצור חברה'מן.
כבר בתחילת הנסיעה מבחין שמרל ששיגו ושיחו של יחצל מנוכרים להחריד ואינם תואמים כלל את דרכינו אנו, וזאת כתוצאה ישירה של חיבור מתמיד להבלי ופתויי הרחוב הפתוח.
תוך כדי נסיעה הוציא יחצל מאמתחתו מגש אוכל מהביל והחל מיד בעבודת האכילה, ניחוחות התבשיל היכו בחוטמו של שמרל והוא מזהה ריח בלתי מוכר, הוא פונה בעדינות ליחצל ושואל אותו מה הוא המאכל הזה? ובטבעיות מעושה עונה לו יחצל: זה ארנבת בגריל!
א-ר-נ-ב-ת ??? נזעק שמרל, קרה לך משהו ??? זחה עליך דעתך ???
שמרל תירגע, עונה לו יחצל באדישות, תן לי להסביר לך בדיוק מה קורה כאן, דבר ראשון המאכל הזה לא כולו ארנבת, הוא מעורב עם פצפוצי געפילטע פיש וחתיכות של גאלע שהם ממש שבת'דיגע מאכלים, כך שזה ממש לא נורא, דבר שני – ממשיך יחצל בנאומו ה'מרתק' – אני חייב לאכול את הארנבת הזו אחרת אני יכול ליפול למשכב, ותקשיב טוב מה שאני אומר לך, לפני כמה חודשים חשתי בסחרחורות וכאבי בטן, הלכתי לרופא וערכו לי סדרת בדיקות מקיפות עד שעלו על הבעיה, ליד מקום העבודה שלי קיימת חוות גידול ארנבות ענקית והן פולטות הרבה חיידקים וזה מה שגרם לי למיחושים אלו, ודרכי הטיפול המומלץ ע"י הרופאים הינו לאכול בשר ארנבות פעמיים ביום על קיבה ריקה, עכשיו אתה מבין אותי שמרל ? תחשוב על זה טוב ותראה שבאמת אין לי ברירה אחרת, הברירה היחידה שיש לי זה לעזוב את העבודה וזה ממש לא בא בחשבון.
הלם וזעזוע מוחלט תפס את שמרל, עד היכן יכול אדם להידרדר ? חושב הוא לעצמו, הוא מבין כי היושב לצידו להוט בתאווה בלתי נשלטת לזלילת ארנבות והוא מרגיע את מצפונו בתירוצים מעוותים וקלוקלים אשר מקורם היישר מ'היכלו' של היצר הרע, אבל בכל זאת הוא מנסה לשאול אותו: יחצל, אם אני מביא לך גדול בישראל שיגיד לך בפירוש שמה שאתה עושה זה איסור גמור מדאורייתא אתה תציית לו?
שמרל, מפטיר לעומתו יחצל בקלילות, תעזוב אותי מהרבנים האלו, אני מבטיח לך שאם הרבנים יטעמו את הטעם המיוחד של הארנבת הם ידברו אחרת, זה לא חכמה לבוא לבן אדם ולהגיד לו שאסור לפני שהוא טועם את זה, וגם אם יהיה רב כזה שטעם מהארנבת ויבוא ויגיד לי שאסור אני לא ישמע לו כי אני בטוח שיש לו מניות באיזה חברה של בשר כשר, עזוב אותך הכל מסחרה (עפ"ל). – - -
שמרל מבין שאין לו עם מי לדבר ובקוצר רוח הוא ממתין לסיום הנסיעה הנוראה הזו.
• • •
בנקודה זו הכל מתחיל, כאן חלה הטעות המחרידה, ישנם החושבים שהאיסור דאורייתא של 'ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם' זה ענין של פרומקייט, או שזה משהו של 'חניוקים', או לכל היותר זה שייך לבחורים בישיבה קטנה בתקופת השובבי"ם… אבל האמת הצרופה היא שאיסור חמור זה לא רק שהוא מפורש בתורה שחור על גבי לבן בדיוק כמו איסור אכילת ארנבת, אלא זה אחד מעיקרי ויסודי הדת אשר כל קומת רוחניות היהודי תלויה בזה!
וא"כ, אדם המחובר למכשירים בעלי תכנים אפלים הרי הוא עובר על איסורים מפורשים מדאורייתא!!!
נורא נוראות!!!
קוראים נכבדים! הבה ונצא מכאן עם מסקנא ברורה: ברור כשמש שאם נדע שבכיתת ילדינו לומדים תלמידים אשר במשפחתם אוכלים בשר ארנבת בארוחת צהריים נעשה כל מה שביכלתינו שצאצאינו לא ישבו תחת קורת גג אחת עם אותם תלמידים, כדי שח"ו לא נראה בעתיד את ילדינו צועדים ברחובה של עיר כשהם מחליקים בשחצנות את אצבעותיהם מעל גבי גזר עם תוכנות…
לכן נתאזר כולנו בעוז ונסיק מסקנות נוקבות למען עתידם הרוחני של ילדינו.
- – -
מכתב גלוי (ארנבת – פון 2)
אליך יחצל ידידי היקר,
שלום וברכה.
לפני כשבועיים סיפרת לי שקראת כתבה מעניינת בשם 'ארנבת פון' ומאחר ששמך התנוסס שם לכל אורך הכתבה נפגעת מכך קשות ולא מצאת מנוח לנפשך.
בתחילה לא כל כך הבנתי אותך מה אתה עושה עסק וענין מאיזה כתבה, אבל כל זה היה לפני שאני עצמי קראתי אותה, אך לאחר שהצלחתי להשיג את העלון שבו התפרסמה הכתבה וקראתי אותה בעיון רב התחלתי באמת להבין אותך.
הדימוי החד לארנבת הקפיץ לי את הלחץ דם, כששמים אותך במשבצת אחת עם ארנבת זה בהחלט מזעזע ונורא, כל הלילה שלאחר הקריאה לא נרדמתי מרוב פחד, כל הסיוטים והחרדות שהיו לי בימי ילדותי מגן החיות צפו ועלו לי, כל הלילה שמעתי נהמות אימתניות של דובים וקרקורים מחרישי אוזנים של קרפדות, אני ממש מעריך אותך איך שהצלחת להמשיך להסתובב כרגיל אפילו שבתוך תוכך היית מרוסק.
עד כאן אני מאד מעריך אותך אבל מה שאני לא מבין אותך ולא רק שאני לא מבין אותך אלא כולי פליאה עצומה עליך שהרי אתה ידוע בתור בן אדם אינטלגנט חכם ונבון, ואם כך מדוע אתה כל כך מתעקש לשלוח את ילדיך למוסדות החינוך של אותם 'חניוקים קיצוניים חשוכים פאנאטיים מוזרים', עכשיו הם אוחזים רק בארנבת ולך תדע לאן הם עוד יגיעו! תשמע לי טוב יחצל – תפסיק להתעסק איתם!!!
הרי אני ואתה יודעים מצויין שאורח החיים שלך וכל מציאותך שונה מהם לחלוטין, מה שאצלך עיקר אצלם הוא טפל וכן להיפך, אמנם כלפי חוץ אתה כמעט דומה להם, אך "מסכים" מבדילים בינך וביניהם. תפיסת העולם שלך ושלהם רחוקים זה מזה כרחוק מאה שערים מיוהנסבורג, אז מה לך ולהם? מה לך ולשיטת החינוך שלהם?
מחנכים אותם לכפיתיות ועומס דת, הם בזים לקידמה ולעולם הרחב, הם עושים רק מה שהרבנים אומרים להם ואין להם שום דיעה עצמית כמו לנו, אז מה לך ולעול הזה? תעזוב אותם מיד!!! שלא תגיד לא ידעתי!!!
אל תתפלא אם יום אחד תבוא הביתה ותראה בחצר הבנין את ילדי השכנים יחד עם זאטוטיך מקפצים ומרקדים סביב קערה מלאה מים ואקנומיקה תוך כדי ניגון סוער של 'וכל קרני רשעים אגדע', וכשתתקרב לזירת האירוע ותברר את פשר המחולות הם יסבירו לך שהם מצאו בתחנת האוטובוס 'טאמענע כיילע' וכעת הם עורכים נגדו מחאה נמרצת ע"י הטבלתו עמוק עמוק בתוך המים!
יחצל! אני לא מגזים כלל וכלל, אני בטוח שאלו הם התוצאות של החינוך שלהם, הם עוד יוציאו אותך יום אחד להפגנות נגד חילולי קברים ולצעוק גיוואלד, ואם תרשה לי קצת להקצין אז אל תתפלא אם יום אחד תקבל הביתה מההנהלה שלהם חבילה ובתוכה זקן מדובלל באורך מטר וחצי כמו שיש לדמויות בקריקטורות, והם יחייבו אותך להדביק את זה לסנטרך הדוקרני, ולא שאני חושש שלא תצא לעבודה כי הרי מה אתה לא עושה לצרכי פרנסה, אבל הבושות יהיו גדולות!
בקיצור, נכון לרגע זה אני לא מבין למה אתה רודף אחריהם כל הזמן, דעתי שתחפש לך סביבה שמתאימה לך ותחיה חיים רגועים ומאושרים בלי קיצוניות וכאבי ראש, שהם יחיו איך שהרבנים מכתיבים להם כל היום מה לעשות ואתה תחיה לעצמך בטוב ובנעימים בלי בלבולי מח.
כולי תקווה שתיקח את הדברים לתשומת ליבך, תחשוב על זה היטב ותראה שהצדק עמי.
בידידות איתנה
חברך הנאמן
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 23 אוקטובר 2018, 00:27

להרוס את [ה]חיים

ברגע הראשון שראיתי אותו באוטובוס, היה נראה לי שהוא מוכר מאיזה שהוא מקום, אך לא הצלחתי להיזכר מאיפה... עד שפתאום נזכרתי: 'בטח, זה חיים! איך לא שמתי לב שזה הוא...'
היה זה החברותא שלי לשעבר מהכולל. אברך תותח בלימוד. למדן רציני.
אני מתקרב אליו, מתכונן לשבת לידו ככה לדבר על פה ושם ולשמוע ממנו כמה ווארטים ליהנות מהראש המבריק שלו... אני מסתכל אליו המום... "מה זה???" הייתי מזועזע כל כולי...
היה לו אייפון ביד!!!
למרות שממש רציתי לשוחח איתו ולנסות אולי לחזק אותו במשהו... אבל היה ברור לי שלידו אני לא יושב גם אם אצטרך לעמוד כל הדרך (שהייתה יחסית די ארוכה).
החלטתי לנסות לדבר איתו כשאני עומד לפניו.
קראתי לו בקול רם: "שלום ר' חיים!"
הוא שמע אותי, ותוך כדי כך שהוא לא מזיז את עיניו מהמסך הוא עונה לי: "שלום, מי זה ר' שמעון? מה נשמע? הרבה זמן לא נפגשנו... בוא שב לידי יש מקום פנוי"
אמרתי לו: "כל עוד שהמכשיר הזה בידיים שלך, אני לא מוכן להסתכן ולשבת לידך!"
"היי, אל תגזים", הוא אומר לי, "מה זה עד כדי כך נורא...?!"
"תגיד לי, היית יושב ליד מחבל מתאבד עם מטען חומר נפץ מוכן להפעלה מיידית???"
"הגזמת"... הוא עונה לי, "אתה משווה את זה למחבל מתאבד שיש בזה סכנת מוות??!!"
"זה יותר מסוכן!!", עניתי לו, "שם זה סכנה על הגוף, ומה שבידיים שלך זה סכנה על איבוד הנשמה שלך לנצח... ומי כמוך יודע, 'שגדול המחטיאו יותר מההורגו'... אז מה אתה רוצה?"
"טוב טוב שמעתי, בסדר, אני בשבילך שם את זה בכיס", הוא עונה לי כשהוא עדיין לא מסיר את עיניו לרגע אחד מהמסך.
כעבור דקה, הוא הצליח בצער רב לתלוש את עצמו מהמכשיר לכמה דקות, הוא הניח אותו בכיסו ונפנה לשוחח איתי.
"חיים, מה קרה לך? עליך לא הייתי מאמין... אני צריך לומר לך שהמכשיר הזה זה הדבר הכי איום ונורא שיש היום?? הרי יש בו את כל הדברים האסורים והגרועים ביותר בעולם?
אני צריך לחדש לך שאלפי אלפי משפחות נהרסו והתפרקו בגללו??!
אני צריך לגלות לך את 'אמריקה' שאלפי בנים ובנות מורידים דמעות כמו מים – עכשיו ממש כשאני מדבר איתך – על הוריהם שנטשו אותם "הודות" למכשיר המתועב הזה??!
ושעשרות אלפי הורים ליבם שותת דם... על הבנים והבנות שלהם שנבלעו בתוך המכשיר הארור הזה ונהיו חילונים קיצוניים חצופים ועזי פנים בלי שום בושה... בגלל המכשיר הארור הזה???!!"
רציתי להוסיף עוד ולומר לו: 'מה עם גדולי ישראל? הרי גדולי ישראל אסרו להשתמש עם המכשיר הזה באיסור חמור ביותר!!!... ויש בזה חילול ה' גדול מאוד... ואפילו אם הוא צריך את זה להודעות'... אבל העדפתי לא לומר לו את המשפטים האלה, כי שיערתי שזה בטח לא ידבר אליו...
הוא לא התרגש ממה שאמרתי.
"בוא ואסביר לך... נראה לי שיש לך חוסר הבנה", הוא מתחיל להרצות לי, "תראה, כבר מזמן התחבטתי בשאלה אם לקנות אייפון עד שהחלטתי שכן. זה לא שאני מנותק מהאינטרנט", הוא ממשיך להסביר לי, "בשביל זה יש לי בבית שלי, חדר פרטי ומחשב פרטי. כשאני סגור בחדר, אני יכול לראות מה שבא לי, כל מה שאני רוצה ו..."
"רגע", אני קוטע אותו, "ומה עם הילדים שלך? הרי יש לך ילדים בבית, מה, אתה לא מפחד...?"
"להם אני מרשה לראות רק סרטים "מצונזרים" "חינוכיים" שעברו אישור של "אישי חינוך" ו"רבנים", וגם כמובן יש את כיכר השבת, שאפשר להראות שם הכל חופשי אפילו בלי להתחבא בחדרי חרדים... אם אתה שואל אותי, אני בדעה שזה לא טוב לחנוק את הילדים ולהפוך אותם למצומצמים... נכון, אני מסכים שבאותם אתרים "חרדים" יש הרבה רכילויות ולשון הרע, וגם גדולי ישראל יצאו נגדם, אבל אני בכלל לא מבין מה הבעיה שם...
"אתה רציני?", אני אומר לו מזועזע, "אני לא מאמין למה שאני שומע ממך"
"תגיד לי, אני שואל אותך", הוא משיב לי בהתגוננות, "מה כל כך גרוע שהציבור יידע איזו מחלוקת רצינית עומדת לפרוץ בציבור החרדי בשבוע הקרוב... ומה אמר הרב... נגד... ושהמשטרה תפסה את העסקן... בחשד רציני שהוא קשור לפרשת השוחד שהוא נתן ל... ועוד הרבה חדשות דרמטיות מעניינות...? מה יש בזה?
וחוץ מזה", הוא מוסיף לי, "מי כמוך יודע שהרבנים יצאו גם נגד קווי ה'נייעס', שמלאים באותם דברים מעניינים שיש באתרים "החרדיים", נו, אז אתה כבר מבין לבד שזה לא נכון לחנוק את הציבור החרדי ממידע חיוני?"
הוא לוקח אוויר לנשימה וממשיך: "תראה, לקנות אייפון, את זה לא העזתי לעשות. אבל אחרי ששמעתי בערוץ רדיו "חרדי" את קולו החי של היועץ של... מושמע ברמה, והוא אמר במפורש שהחרדים צריכים להפסיק להתרחק כל כך מהחילונים וכדאי שהם יכירו יותר את התרבות שלהם בשביל שהם לא ישנאו אותנו, והוא גם אמר במפורש שהרבנים צריכים להבין שהגיע הזמן לשנות את המדיניות הקנאית שלהם... אז פשוט החלטתי שזהו זה! אני מצפצף על כולם ועושה מה שבא לי, ואני הולך על זה עד הסוף... ואף אחד לא יכתיב לי מה לעשות..."
ראיתי שאין עם מי לדבר. רציתי לקום וללכת.
אמרתי לעצמי: 'מסכן הבן אדם, מה אפשר לעשות עם אחד כזה?!', כמעט שעזבתי אותו בחמלה... אבל במחשבה שנייה אמרתי: 'אולי בכל אופן אנסה לשכנע אותו? לעורר איזה משהו בלב שלו...?'
"חיים", אני שואל אותו, "אתה מעודכן בחדשות?"
"בוודאי!" הוא עונה לי – "מה זה מעודכן – 'און ליין', כל תאונה כל פיגוע כל אסון וכל אירוע, אני מקבל ישר דיווח לאייפון עם תמונות חיות..."
המשכתי ואמרתי לו: "אז אולי שמעת על השריפה נוראה של ששת בני משפחת שאער ברחובות?
ושל שמונת בני משפחת אטיאס שנשרפו במכונית בדרך לטבריה?
ואולי גם הגיע לאוזניך האסון של שריפת הרב דן דניאל שנשרף במכוניתו והשאיר 13 יתומים כשהקטן בן 6 ימים, והגדול הוא חתן 3 שבועות לפני חתונתו?
והאם שמעת על אסתר דוידוביץ' מירושלים שנפטרה פתאום והשאירה אחריה 12 יתומים?
ומה עם האברך אהרן אייזנבך בן 30 שפתאום לא קם בבוקר והשאיר אלמנה ויתומים?
והאסון המחריד של הבחור משה שארף שכמה שעות לפני חתונת אחיו לא קם בבוקר, במקום שיוליכו הוריו את אחיו לחתונה, לקחו אותו לקבורה?
לא ראית שבשנה שעברה נוספו 39,000 חולים בסרטן ונפטרו 28,000? אתה עיוור?
והמקרה שזעזע את כל המדינה על רציחת שלושת הבחורים החטופים... בדם קר על ידי בני עוולה?
וגם הטבח הנורא של ארבעת ההרוגים שאירע בתפילת שחרית בתוך שטיבלאך ב'הר נוף'?
על הגזירות הכלכליות הקשות והמאבק לגייס את בני הישיבות לא שמעת?! אתה חירש?
מה, אתה לא מעודכן באיומי ההשמדה הגרעניים שמגיעים מאיראן? ועל האיומים של אסאד, והמורדים בסוריה, שמאיימים בחיסול מדינת ישראל?
על התחמשות ואיומי ארגון החיזבאללה שיש חשש גדול שיש להם נשק כימי לא עדכנו אותך?!
על קיני הטרוריסטים מכל העולם שממלאים את מדבר סיני לא שמעת?!
אתה לא שומע שראשי מערכת הביטחון וגם ראש הממשלה אומרים שישראל עומדת בפני איומים שמאז קום המדינה לא נשמע כאלה איומים??!!!
איפה אתה חי? בירח או במאדים...???"
"מה זה קשור אלי?", הוא קטע את דבריי, "ובכלל מה אתה מתערב במה שאני עושה??"
"אתה עוד שואל מה זה קשור אלי??", אני מתקיף בחזרה, "מה, אתה לא מבין שכל רגע שאתה נמצא באייפון שלך אתה מסכן את עם ישראל?
אתה לא מבין שבכל פעם שאתה צופה בו... יש לך חלק נכבד בצרות שמגיעים לאנשים אחרים?
וכי אני צריך ללמד אותך שכשאדם מתעסק בדברים הללו, הוא מצער את הקב"ה וגורם לחרון אף...?"
כאן הוא לא יכל יותר לשתוק והוא התפרץ וצעק עליי: "היי... תפסיק עם האיומים שלך!!! ואל תהרוס לי את החיים...!!!"
לא התרגשתי מההתפרצות שלו. ידעתי עד כמה שהבן אדם הזה מסכן.
"תגיד, משפט אחד אני יכול לומר לך?", אני שואל בזהירות.
"בבקשה"
"תראה, אתה חושב שאם לא תרצה לשמוע אותי זה יעזור לך? אתה חושב שאם תתעלם ממה שאני אומר לך... זה יועיל לך? אם כן, אז אני מודיע לך חגיגית... שלא!!! סליחה שאני אומר זאת, אבל גם אתה צפוי לקבל איזו שהיא מכה..."
הוא היה המום מהדברים.
לא היה לי זמן להמשיך ולדבר איתו. ירדתי מיד בתחנה הקרובה.
כעבור כמה חודשים... עליתי לבקר בירושלים. אחרי התפילה נכנסתי לאחת מחנויות הספרים.
'כן, זה חיים', אני אומר לעצמי. לא האמנתי שאפגוש אותו שוב.
מיד כשראיתי אותו, הבחנתי שהוא לא מה שהיה לפני כמה חודשים. העיניים שלו היו כבויות ופניו שדרו לי עצב עמוק ודכאוני.
"שלום חיים! מה נשמע?"
הוא הסתכל בי במבט עצוב מאוד, ממש ריחמתי עליו.
"שמעון", הוא דיבר בקול סדוק, "כמה שצדקת! מאז שפגשתי אותך, הבית שלי התפרק!!!"
"מה זאת אומרת התפרק?", אני שואל כאילו בתמימות.
"בגלל ה'אייפון', אחד הילדים שלי ירד מן הדרך... הבן השני שלי גם הוא היה על סף תהום אך הצלחתי איכשהו להציל אותו ברגע האחרון לפני שהייתי מאבד אותו ממני... יש לי צרות ומריבות בשלום הבית שלי... ואני עצמי שבר כלי, חיי אינם חיים!!! – אני מנסה לצאת מזה... אבל אינני יכול!! נהייתי מכור לאייפון ולאינטרנט!!!"...
כאן הוא נשבר והתחיל לבכות.
כמה שאני חזק ולא מתרגש מדברים... אבל כאן לא יכולתי להתאפק... בכיתי יחד איתו.
חיכיתי שהוא יירגע קצת. אמרתי לו: "אל תתייאש! קח, זה מספר טלפון של ארגון הצלה שעוסק בגמילה מהאינטרנט". איחלתי לו שיצליח לצאת מזה במהרה ולשקם את חייו ההרוסים.
"אמן", ענה לי בשפה רפויה, "תתפלל עליי"... – הדמעות שוב זלגו לו מעיניו – "תתפלל עליי, 'חיים בן רבקה'".
לפני שעזבתי אותו, אמרתי לו: "חיים, אתה יודע, כשפגשתי אותך לפני מספר חודשים וראיתי אותך עם ה'אייפון', הטרידה אותי שאלה קשה מאוד, איך אברך יקר כמוך שהיה ממש מהלמדנים הטובים ביותר בכולל, בן עלייה, משמש דוגמא למופת ליראת שמים ומידות טובות... נפל לכזה רפש טינופת וזוהמה...??? איך זה ייתכן???"
"שאלה טובה", הוא עונה לי, "האמת שבחיים שלי לא חלמתי שאגיע לזה, אבל הכל התחיל מהמחשב התמים שקניתי לכתיבת דברי תורה... כבר בשעת הקנייה שאל אותי המוכר, אם אני מעוניין להוריד את הקליטה האלחוטית שלו, ולהתקין לו תוכנת חסימה לאינטרנט.
אמרתי לו, שאני לא יודע מה זה בכלל אינטרנט, וזה בכלל לא מעניין אותי, וממש אין לי שום צורך בזה...
המוכר, שכנראה כבר הכיר כמה סיפורים על אנשים שנפלו, התעקש להסביר לי, שמחשב לא מוגן זה כמו לנהוג על משאית 'סמיטריילר' בירידה תלולה ללא בלמים... או ללכת על שפת הגג של מגדלי 'עזריאלי' בעיניים עצומות... "אני מכיר אישית", הוא אומר לי, "הרבה שאמרו לי אותם דברים שאמרת: 'זה לא מעניין אותי...' 'אני חזק מספיק...' 'אני זהיר מספיק...' והיום הם כבר עמוק עמוק בשאול תחתית... אני מציע לך תקנה מחשב מוגן!"
עשיתי את השטות הגדולה ביותר של החיים שלי...
סמכתי על עצמי יותר מדי... לקחתי את המחשב כמות שהוא ויצאתי.
שמעון, אין לך מושג כמה שהוא צדק! זה הגיע הרבה יותר מהר ממה שחשבתי!
כמה ימים לאחר שקניתי את המחשב, אשתי והילדים כבר הלכו לישון ואני נשארתי לבדי ליד המחשב... כשאף אחד לא רואה אותי... החלטתי שאני רק אציץ לרגע לבדוק מה זה בכלל אינטרנט... ומה כל כך גרוע שם...
בתחילה חיפשתי מציאות באתרים שמוכרים 'יד שניה'. אחר כך נכנסתי קצת להציץ באתרים "החרדיים"... ומשם הייתה הדרך קצרה להגיע לאתרים הכי מזוהמים בעולם...
בתור אחד שנמצא שם, אני יכול להגיד לך, שכמה שילחמו נגד הדבר הזה, זה כלום!! לעומת ההרס והחורבן שהוא גורם... איך אמר לי המוכר? ללכת על קצה הגג של מגדלי 'עזריאלי' בעיניים עצומות... זה לא מדויק! הנפילה כאן היא פי עשרות מונים יותר מהירה ויותר מסוכנת!!!"
הוא הוסיף עוד משפט: "תראה, אתה כותב סיפורים בעיתון, אנא תפרסם את הסיפור שלי, תשנה את השם שלי אבל תכתוב! חובה שכולם יידעו את זה! שיידעו שהם מתעסקים עם חומר נפץ מסוכן מאוד מאוד שיכול למוטט אותם ברגע אחד!!! ושלאף אחד אין שום ביטוח נגד הנפילה הנוראה!!! ומוטב להציל רגע אחד קודם, כי יותר קל להציל זכוכית לפני שהיא מתנפצת... מאשר להדביק אחר כך את השברים!!!"
ירדתי מהאוטובוס, והדבר הראשון שעשיתי כשהגעתי לביתי, היה לכתוב את הסיפור הזה, כי בהצלת נפשות, מחר לפעמים כבר מאוחר...
קבצים מצורפים
א.jpg
א.jpg (167.63 KiB) נצפה 1760 פעמים
מי מחזיק.PNG
מי מחזיק.PNG (208.68 KiB) נצפה 1760 פעמים
קריקטורה יוני נגד סמארטפון.jpg
קריקטורה יוני נגד סמארטפון.jpg (173.28 KiB) נצפה 1760 פעמים
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 23 אוקטובר 2018, 05:50

על בקא ובקתא

פעם ישב אדם אחד עם חבר שלו וראה שהוא שקוע בתוך האינטרנט. מבזבז את זמנו היקר וממלא את הראש שלו בטונות של שטויות. זה הציק לו מאוד.
הוא השמיע קולות מהאף: "סס... סס... סס..."
"מה אתה עושה?", שואל החבר.
"אני מריח איזה משהו"...
"מה אתה מריח?"
"אני מריח משהו שנשרף..."
"מה נשרף?"
"הזמן שלך ידידי!!!".
הגמרא מספרת, שהייתה בקתא (יתושה) אחת שהייתה מסוכסכת עם בעלה הבקא (היתוש) במשך 7 שנים!!! – 7 שנים שהם לא מדברים ביניהם.
מה קרה?
בעלה הבקא, ראה איש אחד ששחה בנהר, ולאחר מכן הוא יצא מהמים ולבש את בגדיו.
ואז הוא בא, התיישב עליו ומצץ לו את הדם.
אשתו הבקתא גילתה את זה ומאוד כעסה: "למה לא הודעת לי??!!"
עד כאן הסיפור.
שואלת הגמרא, איך ייתכן שהבקא והבקתא היו מסוכסכים 7 שנים? והרי אין הבקא חי יותר מ–12 שעות??
עונה הגמרא, שהכוונה בשנים שלהם!
כלומר, לגבי אדם שחי 70 שנה, אז 7 שנים הם עשירית מימי חייו. כמו כן, באותו יחס, 7 שנים אצל הבקא והבקתא, הכוונה היא, לעשירית ימי חייו.
וכיון שכל חייו של הבקא והבקתא הוא רק 12 שעות, נמצא שעשירית מימי חייו, עולה לשעה ומשהו...
וזה מה שהגמרא התכוונה לומר: "7 שנים מרדה בקתא בבקא – היינו שבקתא מרדה קצת יותר משעה ותו לא.
וכאן אנחנו צריכים להבין, למה כל ההתפלספות הזו?
מדוע הגמרא לא דיברה בצורה ישירה – "שעה ומשהו מרדה בקתא בבקא" וזהו?!
הגמרא באה ללמד אותנו דבר מדהים. – יש שתי דרכים למנות את הזמן...
מצד אחד – אפשר למנות את הזמן בצורה ישירה: "שעה ומשהו מרדה בקתא בבקא".
אבל בצורה כזו לא היינו כל כך מזדעזעים... היינו מתייחסים לזה באדישות. – כי מה איכפת לנו שאותו זוג יתושים היה מסוכסך שעה ומשהו??
אבל מצד שני – אפשר למנות את הזמן בצורה יחסית ולומר: "7 שנים מרדה בקתא בבקא!!!"
זה כבר נשמע אחרת.
7 שנים, שזו חתיכת זמן רצינית ביותר, זוג יתושים מבזבזים את זמנם על שטויות???
זה מה שחכמינו זכרונם לברכה באו לעורר אותנו... "חבר'ה, אנשים (או יותר נכון יתושים) יכולים לבזבז את זמנם הכל כך יקר על שטויות ממש... בבקשה מכם, אל תעשו גם אתם את השטות הזו!!! נצלו את הזמן שלכם על דברים אחרים יותר ערכיים!!! תקחו את החיים שלכם יותר ברצינות".

אילו היה 'קוקה קולה' בזמן משה רבינו...
האינטרנט זה בולען הזמן הגדול ביותר שיש!!!
מי אומר את זה?
לא גדולי ישראל, לא רבנים, לא ראשי ישיבות, וגם לא משגיחים...
הגויים!!! כן, הגויים אומרים את זה!!! – לא פחות ולא יותר!!!
הרב נחום דיאמנט אמר פעם דבר חריף, הוא אמר: אנחנו אוחזים היום שטעם החיים זה... קוקה קולה! ואני לא יודע אם לצחוק או לבכות.
משום שאני חושב שאם היינו אנשים רציניים, אם היינו אנשים שחושבים באמת, אילו היינו אנשים שערך החיים אצלנו היה ערך אמיתי, היינו עושים הפגנה של מאות אלפי אנשים נגד קוקה קולה עם הפרסומת שלה. (אין לי שום דבר נגד קוקה קולה, הם לא עשו לי אף פעם שום דבר!)
למה?
בואו נתאר לעצמנו, שהיינו שומעים פרסומת כזאת ברדיו: "אילו היה קוקה קולה בימי משה רבינו, הוא היה מצווה בתורה לשתות קוקה קולה כל שבת!"
האם היינו מתקוממים?
בטח! היינו אומרים: "מה זה?? לוקחים את משה רבינו והופכים אותו למן סמרטוט פרסומי??? לוקחים את התורה ומשפילים אותה לעפר?? פתאום מקדשים איזה מן משקה זול ששמו 'קוקה קולה'...??
בוודאי היינו מתקוממים.
נו, למה אנחנו לא מתקוממים כשאנחנו שומעים "שטעם החיים זה קוקה קולה"?
התשובה קשה וכואבת...
משום שטעם החיים האמיתי איבד אצלנו את המשמעות! איבדנו את הערך האמיתי של החיים!
ולמה איבדנו את ערך החיים? משום שאנחנו לא בנויים להתמודדות עם החיים, אז אנחנו במקום זה בורחים מהם!!!
מה הפלא שרואים אלפי אנשים ששורפים שעות רבות טובות מידי יום ביומו מול האינטרנט הטמא והארור? וכי זה לא סוג מסוים של "בריחה" מהחיים??? פשוט לוקחים חתיכת "חיים" (שזה יכול להיות 10 20 30 ו–40 שנה) וזורקים אותה לפח!! כמו שאומרים, "לשרוף" את הזמן...
כדי להבין מהו ערכה של אלפית השנייה – שאלו את הספורטאי שזכה במדליה.
כדי להבין מהו ערכה של שנייה אחת – שאלו את האדם שניצל מתאונת דרכים.
כדי להבין מהו ערכה של דקה אחת – שאלו את האדם שפספס את האוטובוס.
כדי להבין מהו ערכה של שעה אחת – שאלו חתן וכלה המחכים לפגישה.
כדי להבין מהו ערכה של שבוע אחד – שאלו עורך של עיתון שבועי.
כדי להבין מהו ערכה של חודש אחד – שאלו אם שילדה תינוק פג.
כדי להבין מהו ערכה של שנה אחת – שאלו תלמיד שהפסיד שנה.
כדי להבין מהם ערכם של החיים – שאלו אדם שגולש באינטרנט!!!
מה שאנחנו צריכים לעשות, זה פשוט ללמוד את החיים! ללמוד את ערכם של החיים!
לדעת שעל כל רגע ורגע חבל עליו באמת. ולא בגלל שאני יכול להרוויח עוד כמה שקלים... אלא בגלל שבכל רגע ורגע אני יכול להתקדם בעבודת ה'! אני יכול לקדם את עצמי! אני יכול לרומם את עצמי! אני יכול להפוך את עצמי לאדם יותר נעלה! לאדם יותר ערכי! לאדם יותר מוסרי!
להרוויח בכל שנייה ושנייה... עוד ועוד... כמה שיותר... מצוות ומעשים טובים לחיי העולם הבא!

תגיד, אתה רוצה למות?

"אני אספר לכם", אומר הרב דיאמנט, "מה שראש הישיבה שלי אמר בשיחה האחרונה לפני מותו.
הוא דיבר על מהות החיים. הוא דיבר בכזו כמיהה והשתוקקות על החיים! מה זה עוד שנייה של חיים. (הוא לא ידע שבעוד שלושה חודשים הוא עשוי ללכת מהעולם. מיד אחרי השיחה הזו הוא חלה ומצבו התדרדר עד שנפטר.)
הוא אמר, כשאדם מת מתוך שינה, אז אומרים: "אה, פלוני זכה! הוא נפטר מיתת נשיקה! מת מתוך שינה..."
אמר ראש הישיבה: "זה לא נכון! אנחנו מתפללים יום יום שזה לא יקרה לנו. בקריאת שמע שעל המיטה אנחנו מבקשים, "והאר עיניי פן אישן המוות". כלומר, אני לא רוצה לישון על המיטה ולמות... אני רוצה עוד שנייה אחת של חיים! אני רוצה להרוויח גם את השנייה הזאת של המוות ולחיות אותה!!
זה יכול לומר אדם שיודע טעם החיים מהו".
שלמה המלך אומר: "ויום המוות מיום הוולדו"
מה זה "ויום המוות מיום הוולדו?"
אומרים המפרשים: יום המוות של האדם, מתחיל מיום הוולדו!
איך שתינוק נולד, הוא מתחיל למות.
עכשיו נולד תינוק. הוציאו אותו, רחצו אותו, הניחו אותו על המשקל... בינתיים עברו 4 דקות, התינוק הזה מת ב–4 דקות!
עבר שבועיים, הוא מת שבועיים!
עברו 20 שנה, הוא מת 20 שנה!
כל רגע שעובר על האדם, מת! ולא ישוב לעולם!
כל רגע שעובר... מת! כל דקה... מתה! כל חצי שעה... מתה! הזמן הזה לא יחזור לך עוד לעולם!
כותב בספר 'רחמי אב': "הזמן יקר מאוד! הולך ולא ישוב! וכל שעה שעוברת מתקצרים שני חייו..." ואז הוא אומר משפט חזק ביותר: "אין אדם מת פתאום, אלא מעט מעט!!!"
עברה דקה, הוא מת דקה! עברה שעה, הוא מת שעה! עברו 40 שנה, הוא מת 40 שנה!
תאר לעצמך, שכל בוקר מישהו מפקיד לך 86,400 ש"ח, אבל היתרה אינה עוברת מיום ליום.
זאת אומרת, כל סכום שלא הוצאתם במשך היום – נמחק.
מה הייתם עושים? מנצלים כל שקל, כמובן.
לכל אחד מאיתנו יש זיכוי מבנק שכזה. שם הבנק: ז–מ–ן.
בכל בוקר נפתח החשבון מחדש, ואנו זוכים ב–86,400 שניות.
מה שלא נוצל לדברים טובים, הולך לאיבוד.
מה שנותר, נמחק.
אם לא השתמשת במה שהיה בחשבון, ההפסד כולו שלך.
אבל אם זכית ומילאת את החיים שלך בתוכן רוחני – תפילות ברגש, ברכות בכוונה, לימוד תורה בקול רם, שמירת העיניים ברחוב, שמירת הברית בכל מצב, חסד עם האשה והילדים – אשריך! הצלחת להנציח את הזמן הזה לנצח נצחים!!!
כל יום שעבר ולא עשית זאת, מת לך אותו היום!! תבין את זה.
קבצים מצורפים
וטמאו כל השמנים - למייל.jpg
וטמאו כל השמנים - למייל.jpg (80.75 KiB) נצפה 1744 פעמים
יוונים נקבצו.jpg
יוונים נקבצו.jpg (515.36 KiB) נצפה 1744 פעמים
אבא-אני-מפחד.jpg
אבא-אני-מפחד.jpg (199.85 KiB) נצפה 1744 פעמים
דעת-תורה-על-אייפון.jpg
ופרצו חומות.jpg
ילד-ואבא.jpg
ילד-ואבא.jpg (103.34 KiB) נצפה 1744 פעמים
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 05 נובמבר 2018, 23:52

שבירת סמארטפון
קבצים מצורפים
tzavua.JPG
tzavua.JPG (93.94 KiB) נצפה 1546 פעמים
smartphone breaking.JPG
smartphone breaking.JPG (57.1 KiB) נצפה 1546 פעמים
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 07 נובמבר 2018, 16:57

הנה
קבצים מצורפים
‏‏קארטאן פורים פיינעל - עותק.jpg
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 07 נובמבר 2018, 23:25

עוד
קבצים מצורפים
לך ע''ט. מתוקן.pdf
(400.25 KiB) הורד 4 פעמים
תולדות מתוקן.pdf
(303.32 KiB) הורד 4 פעמים
אז מען וויל קען 17.pdf
(463.3 KiB) הורד 4 פעמים
חיי שרה 2.pdf
(129.95 KiB) הורד 5 פעמים
אז מען וויל קען 18.pdf
(482.99 KiB) הורד 6 פעמים
3.pdf
(324.65 KiB) הורד 5 פעמים
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 13 נובמבר 2018, 00:29

הפיגועים הקטלניים בגלל הסמרטפון
קבצים מצורפים
‏‏שיחה אחרונה- מוטי הלר - עותק.JPG
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 13 נובמבר 2018, 00:32

ר' עזר

ידוע לך איזו/אלו סינון הכי טוב לסמארטפון?
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 25 נובמבר 2018, 04:01

גליון 'מחשבות על המחשב' - הסברה על בעיות המחשב בבית, מס' #0 (מבוא) בסדרה
קבצים מצורפים
גליון 'מחשבות על המחשב' - הסברה על בעיות המחשב בבית, מס' #0 (מבוא) בסדרה.pdf
(5.16 MiB) הורד 9 פעמים
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 25 נובמבר 2018, 04:03

ר' עזר

ידוע לך איזו/אלו סינון הכי טוב לסמארטפון?

הדרן.
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הקודם

חזור אל פורום מחשבים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־15 אורחים