עו"ד מיואש: "הציעו לי 6,000 בחודש

פורום זה נועד לתת מענה ועזרה ללומדים לימודי חול במכללות השונות, מתוך רצון לעזור אחד לשני. 'איש את רעהו יעזרו ולאחיו יאמר חזק'.

מנהל: strauss david

עו"ד מיואש: "הציעו לי 6,000 בחודש

הודעה שלא נקראהעל ידי משפט הטבע » 01 אוקטובר 2014, 17:01

"נציג לשכת עורכי הדין ועו"ד שנאלץ לפתוח עסק עצמאי, התארחו באולפן ynet וסיפרו על הקשיים של בוגרי לימודי המשפטים במציאת עבודה. השבוע עתרו ראשי הדור הצעיר בלשכה לבג"ץ, בטענה ששר החינוך והמל"ג אחראים להצפה במקצוע

בילי פרנקל ואטילה שומפלבי
פורסם: 01.10.14 , 10:46

אלפי עורכי דין חדשים מקבלים מדי שנה הסמכה מלשכת עורכי הדין, אבל רבים מהם מגלים כי לא פשוט לשרוד בו בשל ההצפה במקצוע. עו"ד לירן יגודה מלשכת עורכי הדין, שעתרה לבג"ץ בנושא נגד שר החינוך שי פירון והמועצה להשכלה גבוהה (המל"ג), וע"ד עידן לברון, שעובד כיום כעצמאי, התארחו באולפן ynet וסיפרו על הקשיים של העוסקים בענף.

בעתירה שהגישו השבוע ראשי הדור הצעיר בלשכת עורכי הדין במחוזות תל-אביב והמרכז לבג"ץ נגד השר פירון והמל"ג, הם לפרסם את הקריטריונים לפיהם היא נוהגת לאשר תוכניות לימוד, וכן להסדיר את הכללים לביצוע מדיניות תכנון השכלה גבוהה בישראל.

בעתירה מצוין כי החוק מורה למל"ג לקבוע כללים לתכנון הלימודים בפקולטות בישראל בכלל המוסדות המוכרים להשכלה גבוהה, בין שהם מתוקצבים על ידי המדינה בין אם לאו. עם זאת, העותרים טוענים כי כלל זה אינו נשמר רק בתחום לימודי המשפטים - שם לא נקבעות מכסות עבור המכללות הפרטיות והלא מתוקצבות.

"כבר בשנת 2008 היוו תלמידי משפט לתואר ראשון 9.4% מכלל התלמידים לתואר אקדמי ראשון בישראל", נטען בעתירה. "אף על פי כן, המשיבים שהינם מתכנני ההשכלה הגבוהה בישראל, עוצמים עיניהם, למרות שהינם סבורים, והם אומרים זאת בפה מלא, כי אין למשק ולחברה צורך בתלמידי משפט כה רבים".

על פי הנתונים שסיפקו עורכי הדין הצעירים, נכון לשנת 2014 יש בישראל עורך דין אחד על כל 151 אזרחים, לעומת עורך דין אחד לכל 1,680 אזרחים בשנות ה-50 וה-60 של המאה הקודמת. "ישראל היא המדינה המוצפת ביותר בעולם המערבי בעורכי דין", הם טוענים, "על כל 100 אלף תושבים יש ברוסיה רק 44 עורכי דין, בירדן 123, באיטליה 332, באנגליה 232 ובישראל - 661".

מקור: YNET
משפט הטבע

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: עו"ד מיואש: "הציעו לי 6,000 בחודש

הודעה שלא נקראהעל ידי משפט הטבע » 01 אוקטובר 2014, 17:03

הדברים הנ"ל רלוונטיים במיוחד לציבור החרדי שאחת מהמכללות הידועות מוציאה מאות סטודנטים למשפטים מידי שנה, שאין להם מושג איך הם יתפרנסו עם התואר המוצף, העיקר הם קיבלו את שכר הלימוד...
משפט הטבע

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי סקאלפער » 23 דצמבר 2014, 06:38

שיטבעו גם את הסימינרים שמלמדים מליון מורות וגננות על כל ילד בישראל יש 100 מורות
אבל על הישיבות אני לא מדבר
בגלל שעל כל רב צריך 1000 ערב רב
סקאלפער יש רק אחד !
סקאלפער

הודעה שלא נקראהעל ידי צופיה » 26 יוני 2015, 08:52

לדעתי, רוב המקצועות הנלמדים בציבור החרדי מוצפים. בפרט מה שלומדים בסמינרים: הוראה, גננות חינוך מיוחד, גרפיקה, הנה"ח...
בכל המקצועות המוצפים במחפשי עבודה, עד שלא מתמקצעים וצוברים נסיון המשכורת בהתאם.
מה לעשות, קשין מזונותיו של אדם...
סמל אישי של המשתמש
צופיה

הודעה שלא נקראהעל ידי assafnagatu » 28 יוני 2015, 20:33

אין מה לעשות, כל אדם בוחר את התחום שאותו הוא לומד ובו הוא מתמקד, אף אחד לא הכריח אותו ללמוד דווקא עריכת דין, ואם הוא סיים לא מזמן אז זה בתקופה שהוא כבר ידע שהשוק מוצף. אי אפשר לעזור לאנשים שלא עוזרים לעצמם.
assafnagatu

הודעה שלא נקראהעל ידי ריאליסט » 29 יוני 2015, 18:15

מסכים עם כל מילה. אני טוען שצריך ללמוד קודם קורס מקצועי ולמצוא עבודה בתחום ורק אחר כך להשלים תואר ולהתקדם הלאה
ריאליסט

הודעה שלא נקראהעל ידי assafnagatu » 29 יוני 2015, 19:49

חייב להגיד שזה רעיון שמעולם לא חשבתי עליו, אבל אהבתי מאוד. הוא הרבה יות רפרקטי מהרדיפה העיוורת אחרי התואר.
assafnagatu

הודעה שלא נקראהעל ידי אבנר42 » 05 יולי 2015, 11:34

אני ממש מבין את כל מה שנאמר כאן
אבל כל בעל מקצוע שהוא מתחיל הוא לא מרוויח על ההתחלה המון כסף לוקח לו זמן
של צבירת לקוחות, יצירת שם מקצועי וכמו רופא ועוד בעלי מקצוע אם אתה טוב אתה תרוויח את הכסף
אז כן השוק מוצף אבל זה ככה בהמון תחומים אין מה לעשות צריך לעבוד קשה כאן
אבנר42

חזור אל לימודים אקדמאיים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־8 אורחים