עמוד 1 מתוך 1

אקמול בהריון

הודעה שלא נקראהפורסם: 25 יוני 2017, 16:32
על ידי יעל טוקצ'ינסקי
עד לאחרונה אקמול היה נחשב לתרופה יחידה המותרת בהריון לנשים בריאות. הוא לא היה נחשב לבלתי מזיק כמו, למשל תפוח, אבל השתייך לקבוצת חומרים ש"נזקם לא הוכח", כמו, למשל שום, שחז"ל לאממליצים לנשים בהריון, אך אין שום הוכחה מדעית שהוא מזיק לעובר ולכן כל רופא נשים מתיר אכילת שום לנשים בהריון.
לחומרים מקבוצה זו יש עתיד שונה: לפעמים עם הזמן מתגלה שהם כן מזיקים - כמו, למשל ברביטורטים, תרופות נגד נדודי שינה שנחשבו לבטוחים לנשים בהריון עד שנשים שנטלו אותם התחילו ללדת תינוקות חסרי גפיים. או תרופות אנטיביוטיות, למשל טוטרציקלין שהיה נחשב לבטוח בהריון עד שהתברר שהוא פוגע בשיני העובר.
לפעמים מתברר שהם מסוכנים לא רק בהריון ובכלל מסירים אותם מהמדפים - זה קורה כל יום לתרופה נוספת.

אקמול היה בקבוצת התרופות שנזקם לא הוכח הרבה מאד זמן, אך לאחרונה התחילו להופיע מחקרים שמוכיחים שהוא כן עלול לגרום נזק.
בשנה שעברה פורסם מחקר על נקבות שאמן נטלו אקמול בהריון וכתוצאה מכך הן נולדו עם בעיות פוריות.
לאחרונה פורסם מחקר נוסף בנושא: מחקר חדש מצא, כי שימוש באקמול בנקבות עכבר בהיריון, פוגע בהתפתחות התנהגות גברית אצל עוברים זכרים.
Prenatal Exposure to Paracetamol/Acetaminophen and Precursor Aniline Impairs Masculinisation of Male Brain and Behaviour

Reproduction 24/06/2017
http://www.reproduction-online.org/content/154/2/145


זה לא מחקר ראשון שנותן תוצאה כזאת, גם בעבר התקבלו תוצאות דומות. אמנם כל המחקרים הללו, כמו רוב מחקרים על הריון, נעשו על עכברים בלבד, אך המינונים שהם קיבלו זהים לאלה שמומלצים לנשים בהריון.

בקיצור: יש לקחת אקמול בהיריון רק אם באמת באמת אין ברירה.

Re: אקמול בהריון

הודעה שלא נקראהפורסם: 26 יוני 2017, 14:46
על ידי נחל
כתבתם למעלה למשל שום, שחז"ל לא ממליצים לנשים בהריון,

מה המקור ???

Re: אקמול בהריון

הודעה שלא נקראהפורסם: 26 יוני 2017, 18:13
על ידי יעל טוקצ'ינסקי
נחל כתב:כתבתם למעלה למשל שום, שחז"ל לא ממליצים לנשים בהריון,

מה המקור ???ראיתי בהרבה מקומות בזמנו, כבר לא זוכרת את כולם.
למשל, רש"י (במדבר פרק יא פסוק ה):"את הקשאים - אמר ר' שמעון מפני מה המן משתנה לכל דבר חוץ מאלו, מפני שהן קשים למניקות, אומרים לאשה אל תאכלי שום ובצל מפני התינוק."

בספר שבילי אמונה כתוב שלא לאכול דברים חריפים [כמו שום ובצל]- והטעם שמובא שם, מפני שהם גורמים להורדת דם (שלא בשעת העיבור) והעובר צריך לדם.

בקיצור היו כמה וכמה מקורות, לא זוכרת את כולם כרגע. ובברסלב בכלל לא אוכלים לא שום ולא במל חי אלא אם כן לרפואה - תמיד, גם ללא קשר להריון.

ובכל מקרה, זה לא קשור למחקר על אקמול. הבאתי לדוגמא לבד.