מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי מחשבה טובה » 21 יולי 2017, 14:21

קיבלתי במייל ואינני יודע היכן נכתב

*מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה / חיים ולדר*
5 דורות לאחר הקמת 'המזרחי' ניתן לראות בודאות שלפחות בכל הקשור ללימוד תורה, ה"ניסוי" ההוא כשל. במחנה הדת"ל יש מי שמוכן להודות בזה ופועל בהתאם. על הדרך הוא עושה שירות כדי למנוע קרירות בתוך המחנה שלנו / טור
1.
מנקודת הראות של בני האדם, מאה ועשרים שנה הם נצח. הם מהווים את מלוא שנות חייו של האדם. אולם, מנקודת מבט היסטורית, מאה ועשרים שנה הם לא יותר מפסיק. תהליכים היסטוריים (להבדיל מאירועים היסטוריים) לוקחים בדרך כלל מאות שנים.
לפני מאה וחמש עשרה שנה (1902) הוקמה על ידי קבוצת רבנים אורטודוקסיים תנועת "הפועל המזרחי" שהתחברה עם הציונות (בניגוד ליהדות האורטודוקסית ששללה אותה מכל וכל) וחרתה על דגלה את רעיון "תורה ועבודה".
זה לא שלפני כן אורטודוקסים לא עבדו. אך ההדגש הברור היה על לימוד התורה כאידיאל יחיד (ועל כל השאר כהכרח ולא כאידיאל) והתרחקות מוחלטת מכל דבר שריח חילוניות נודף ממנו.
מאה וחמש עשרה שנה עברו, ויש תוצאות לניסוי הזה. תוצאות ברורות שמייסדי המזרחי בוודאי לא התכוונו אליהם.
2.
שני קמפיינים תקשורתיים (חיוביים) שהועלו לאחרונה על ידי ארגון דתי לאומי, מהווים הוכחה לכך שתובנות הניסוי הזה הופנמו.
מי שעומד מאחורי הקמפיינים הוא הרב יצחק נריה, נכדו של אחד מראשי רבני המזרחי, הרב משה צבי נריה זצ"ל.
קמפיין אחד עורר את הדאגה לעתודה רבנית בקרב הציבור הדתי לאומי.
במסגרת הקמפיין שוטטה מצלמה ברחובות ועשרות עוברים ושבים חילונים ודתיים (לא חרדים) נשאלו "מי זה גדול הדור".
השמות שעלו חזרו על עצמם: הרב שך, הרב אלישיב, הרב שטינמן, הרב קניבסקי, הרב עובדיה יוסף הרבי מחב"ד ורבי נחמן. אלה השמות שניתנו על ידי עשרות רבות של אנשים שרובם ככולם היו בעלי חזות חילונית.
והכותרת אמרה: "מדוע אף אחד מהם אינו דתי לאומי".
הקמפיין הנוסף עסק בקרן "אחד לאחד" שתעודד את הלימוד בכולל, בקרב הציבור הדתי לאומי הן בבחינת דעת הקהל והן בבחינת אחזקה כלכלית של לומדי התורה.
"קרוב ל–8,000 תלמידים יסיימו בשנה הקרובה את מוסדות החינוך הדתיים לאומיים" אמר הרב נריה בנאום ב"כנס ירושלים", "מתוכם ימשיכו ל'ישיבות' רק כ–1,700-1,800. כל היתר ממשיכים להרבה דברים חשובים כמו אקדמיה, צבא, עתודה. זו לב הבעיה. לא מבינים מספיק כמה צריכים לדאוג לתלמידי חכמים, לגדולי תורה, הלא זה כמו פירמידה, 'אלף נכנסים – אחד יוצא להוראה', צריך שיהיו הרבה בני תורה בכדי להעמיד לנו גדולי ישראל".
הרב נריה ציין בתסכול כי "כשמישהו מצטיין באקדמיה, בצבא, אפילו מגיע להיות רב ראשי – מפרגנים לו, אבל כשמגיעים להישגים בתורה, לא כל כך. הבעיה שיש קוצר בהבנה שבכדי להצליח בתורה – צריך להשקיע. צריכים להשקיע בעתודות האלו".
בסוף דבריו אמר הרב נריה: "תנו כבוד לתורה. הבה נייקר את זה, בואו ניתן לבני התורה מעמד, אם מישהו מגיע ומספר לאחיו, בן משפחתו או חברים שהוא אברך – שזה לא יהיה משהו בזוי אלא כבוד וזכות".
3.
חייבים לשבח את הרב נריה על יוזמתו, אך לא פחות מזה על העיניים שהוא פקח למאות אלפי אנשים שמן הסתם לא תמכו ברעיון ה"כולל" ולא הבינו את חשיבותו של "עולם תורה" בקרב ציבור המעוניין לדבוק בתורת ישראל.
אך אני סבור, שהרב נריה עושה שירות חשוב, למנוע קרירות שאולי פושה במחנה שלנו. אנשים שמתחילים לראות ב"שילוב חרדים בעבודה" לא הכרח אשר לא יגונה, אלא אידיאולוגיה של "מלכתחילה", הם לא מעלים על הדעת שעמדה מהסוג הזה היא זו שעמדה לפני מאה וחמש עשרה שנה כשמהפכת "תורה ועבודה" יצאה אל הדרך.
הכוונה הייתה טובה, אך ברגע שזה הפך ל"אידיאולוגיה של מלכתחילה" בתוך מאה שנה זה הגיע להיעדר עולם תורה, עד לכדי סכנת דחיקת התורה לטובת "העבודה".
4.
כיום כבר אין מחלוקת שהדרך היחידה לשמירתו של עם, לשמירתה של תורה, היא בניית פירמידה שבראשה יהיו לומדי התורה, ובתחתיתה אנשים שהיו רוצים לעשות זאת.
הטענות בדבר "לא כל אחד יכול לשבת וללמוד" הן נכונות, ובאמת זו הסיבה שרוב הציבור אינו יושב ולומד בכולל. כי המשימה של לשבת וללמוד כל היום, היא המשימה הכי קשה עלי אדמות ולכן רק הטובים ביותר והמיוחדים ביותר מצליחים להישאר בה. כל השאר (כולל כותב השורות) מנסים לשבת וללמוד בכולל כמה שניתן, כשלא עולה בידם, פונים לעבוד לפרנסתם. אך כל עוד הם בליבם חשים צער על כך שלא הצליחו להישאר אברכים, כל עוד הם משוחחים על ילדיהם על חשיבות האידיאל "להיות אברך", כל עוד הם קובעים עיתים לתורה ותומכים בלומדי תורה ובעיקר מייקרים אותם בכל מקום ובכל מצב, התורה תהיה חלק מרכזי בחייה של הקהילה כולה, והיא תישאר שומרת תורה ומצוות.
מתברר כי האברכים הם הדבק ששומר על הכל. הם שנמצאים בראש הפירמידה, הם ורק הם, שומרים על בסיסה למרות שהוא יותר רחב לכאורה. כל עוד הבסיס מביט אליהם מלמטה למעלה (כן בפירוש כך) בהערצה, בהתבטלות ובחרטה על כך שלא זכינו.
5.
אני יודע שאני נוגע כאן בעצבים חשופים. כי הלא זו הטענה המרכזית של אלה המנסים לרמוז או לומר בגלוי "לא כולם יכולים לשבת וללמוד ולא יכול להיות שמי שלא לומד ירגיש סוג ב'".
בעצם, כל "שנאת עמי ארצות לתלמידי חכמים" מתבססת על התחושה הזו. תחושה לא נכונה בעליל כאילו מישהו מתנשא עליך ומרגיש יותר טוב ממך.
האברכים אינם מתנשאים ואינם מזלזלים. הם רק יושבים ולומדים. זה מה שהם עושים. התחושה הזו מקורה מהאדם החש נחיתי. הוא זה שממציא לעצמו שמישהו מתנשא מעליו.
והאמת שאם כל אחד מאתנו יודה בינו לבין עצמו שאכן האברכים נמצאים במקום יותר גבוה מאתנו, וכי הם עושים דבר שרובנו מתקשה לעשות: לשבת וללמוד, ומתוך בחירה זו גוזרים על עצמם חיי דוחק והסתגרות בארבע אמות של הלכה, בעוד האמת שבכישרונם ובחריפותם יכלו לנטוש את ספסל הלימודים ולהצליח הרבה יותר מאלה שיצאו מהכולל, ואז הם ב א מ ת היו יכולים להתנשא. אך הם בוחרים להניח לחיי שעה ולדבוק בחיי עולם, ולראות איך אנשים פחותי כישרון מהם משגשגים כלכלית וכובשים כיסא וגם נזר, בעוד הם הכישרוניים האמתיים, ממקדים את כל כישרונותיהם בלימוד התורה שהוא, כבר הוכח, סוד הקיום האמיתי של דת, עם, חברה וקהילה. הם למעשה דואגים לנו הרבה יותר משאנו דואגים להם.
וכבר כתבתי והבאתי פעם את החידוש בצחות לשון על הפסוק "שמח זבולון בצאתך ויששכר באוהלך", שציבור העובדים צריך לשמוח על כך ש"יששכר באהלך" ולו מהטעם שאם ה"יששכרים" יצאו לעבוד הם ידחקו בכישרונם ובכוח התמדתם את רגליהם של הזבולונים…
6.
למרות היותי "בעל הבית", שפרט לחברותא וקביעת עיתים לתורה עוסק כל היום לפרנסתי (גם אם מדובר בעבודה שהיא בתחום החינוכי) ולא זכיתי להיות אברך כולל, הצלחתי בסייעתא דשמיא למצוא בתוכי את הכוח להתבטל בפני האברכים שיושבים ולומדים, לחוש נחות מהם, ולהיות גאה בתחושתי זו ולהנחילה לילדיי. (אולי בגלל שהתעמקתי מאז הכירי את עצמי בהשקפה החרדית, בפילוסופיה שמאחורי "חברת הלומדים", בהבנת הדברים בפרספקטיבה היסטורית).
בביתי מעולם לא נשמעה ביקורת ולו מרומזת על אברכים, כולל מצד אורחים. כשאתה מציב את הגבול הזה אנשים לא עוברים אותו. אפס ביקורת. רק הרעפת שבח והערצה והתבטלות והבעת תקווה שילדיי יצליחו במה שאני לא הצלחתי.
אם יש משהו שאני רואה אותו בגדר נס הוא, ששניים מתוך שלושת בניי וכן חתני הם אברכים היושבים ולומדים בכולל. ומדוע נס? מפני שלמען האמת לא הייתה לי את הזכות לדרוש מהם להיות אברכים, ואכן לא דרשתי, אולם לא הפסקתי מלהביע את רצוני ואת חלומי שזה מה שהם יהפכו להיות. ובסייעתא דשמיא הם הפכו להיות. בני בכורי האהוב שיחי', שכמותי, עוסק לפרנסתו, מתייחס אף הוא בהערצה ובהתבטלות לתלמידי חכמים ואברכי הכולל.
7.
את הטור הזה אני רושם לאחר שהגיע לאוזניי מצבם הכלכלי הקשה של הכוללים. על אברכים שלא קיבלו את מלגתם הצנועה חצי שנה ויותר, ואברכים שלא מצליחים למצוא כולל שישלם להם אפילו מלגה כלשהי ולומדים ללא תמיכה.
רציתי לחזק את כל "הזבולונים" שהם הרוב, לקום ולעשות מעשה לטובת ה"יששכרים".
לא אחד לאחד כי אם מאה לאחד.
אם כל מי שעובד לפרנסתו יבין את ההקרבה הגדולה של אברכי הכולל למענו, למען ילדיו, למען המשכו של הציבור החרדי ולמען קיומם הנצחי של עם ישראל ושל תורת ישראל, הוא לא יסתפק בתרומה כי אם יפריש חלק נכבד ממשכורתו למען אחזקת הישיבות הכוללים והיהלומים שבכתר הלא הם ציבור האברכים.
מחשבה טובה
 
הודעות: 48
הצטרף: 26 יולי 2016, 12:01
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 21 יולי 2017, 14:25

בדיוק אתמול ראיתי סרטון אנימציה יפה שמטרתו להדגיש את חשיבות לימוד התורה ובקשה לתמוך באברכים הסרוגים כדי שלא 'ינשרו' מהכולל.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי
 
הודעות: 15468
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי הגמד הענק!! » 22 יולי 2017, 22:42

יאיר כתב:בדיוק אתמול ראיתי סרטון אנימציה יפה שמטרתו להדגיש את חשיבות לימוד התורה ובקשה לתמוך באברכים הסרוגים כדי שלא 'ינשרו' מהכולל.

שבוע טוב!
אתה מציג את זה יפה מאוד "סרוגים" "שלא ינשרו" זה לא המטרה של ארגון "אחד לאחד" "שלא ינשרו", מטרתם היא לגדל יותר תלמידי חכמים ושיהיו יותר גדולי דור מקרב הציבור הציוני דתי. זה לא שאין, פשוט החרדים השתלטו על כל מקום שאפשר לכהן בו כתפקיד רבני ציבורי(ודרך אגב מי שלא יודע הרבנות הראשית הוקמה על ידי מי?? הראי"ה הרב אברהם הכהן קוק זצוק"ל במילים אחרות הציונות הדתית, נכון שזה קצת מוזר והרסתי לכם איזה מיתוס קטן אבל זו האמת) וזו הנקודה שמפריע לציונות הדתית שכשאומרים "גדולי דור" מה שישר עולה בראש זה "רבנים חרדים"!, ואף אחד מהציבור החרדי לא יודע באמת שיש לציונות הדתית גדולי דור ענקים!! פשוט הם לא יכולים להתקדם ושישמעו עליהם כי במקום למנות דיין מהציבור הציוני דתי (רב מבוגר שהגיע קרוב לגיל 60 כמו שאמרו חז"ל שיש לו יותר השתבחות בתורה) ממנים אחד צעיר חרדי בדרך של קומבינות, זה לא יפה להתנהג כך וזו לא דרכה של תורה!!
סך הכל הציבור של הציונות הדתית מבקשת להחזיר באמת עטרה ליושנה, ושגם רבנים מהזרם שלהם ישמעו בארץ ויבקשו תורה מפיהם, ושלא ידחקו אותם לפינה!
סמל אישי של המשתמש
הגמד הענק!!
 
הודעות: 148
הצטרף: 09 אוקטובר 2015, 00:07
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 22 יולי 2017, 22:56

ניתן לאחרים להגיב על דבריך ה"מחוכמים"...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי
 
הודעות: 15468
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 22 יולי 2017, 23:06

הראי"ה קוק היה כלל ישראלי וא"א לשייכו לפלג המזרחי יותר מאשר לחרדים. אלא מאי, אחר מותו, מסיבות כאלו ואחרות הוא אומץ בחום ע"י אנשי המזרחי, אותם אלו שלא הססו להתעמת איתו בחייו...
ראה מאמרו המאלף של הנקין הי"ד בעניין 'על שלושה מתלמידי הראיה שהושחרו'.

אם יש איזושהי טענה זה אך ורק מכיוון כזה: אתם החרדים עמלתם במשך שנים לשדוד את כל האליטה התורנית של בחורינו ולהעבירם למסגרות שחורות ע"מ שיגדלו כת"ח חרדים, אז מה לכם כי תלינו עלינו.
אבל שוברה בצידה, הר"מים החרדיים עפו מהישיבות הסרוגות לפני קרוב לעשרים שנה, וראה זה פלא, מאז מצב הלימוד בציבור הדת"לי רק התדרדר.
עלה זית
 
הודעות: 870
הצטרף: 23 אוקטובר 2014, 15:37
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 22 יולי 2017, 23:08

'עלה זית', מחבר 'דת הציונות' (ב"כ) יואל אלחנן (אברהם חזן) ראש ארגון ואתר 'אזמרך בלאמים' ודאי לא יסכים עם החלק הראשון בהודעתך...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי
 
הודעות: 15468
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 22 יולי 2017, 23:18

אדון חזן מייצג עמדה קיצונית מאוד, אי שם בין ר' יואליש לבריסק, רחוקה מאוד מהמיינסטרים החרדי שאוחז שהראי"ה היה יהודי גדול (וכך מטו משמיה דהרב שך).

ואם להתייחס לגופו של אדם, אדון חזן מגלה בקיאות מפתיעה בתהלוכות ותכסיסי הערכאות הציוניות שאותן הוא כה אוהב לשנוא, ככל שזה נוגע ללהפריע לאברכי שכונת מגוריו לבנות בית כנסת.
עלה זית
 
הודעות: 870
הצטרף: 23 אוקטובר 2014, 15:37
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 22 יולי 2017, 23:23

היכן הוא גר?
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי
 
הודעות: 15468
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי מחשבה טובה » 22 יולי 2017, 23:31

הדברים הוצאו מכוונתם.
כוונת כותב המאמר לא היתה העיסוק בדתיים הלאומיים. אלא על עצמינו. שנעריך יותר את לומדי התורה. שלא נתייחס אליהם גם בתת הכרה בתור 'מאי אהני ליה רבנן'.
גם אני אישית שכפי שהנכם רואים מבלה את הזמן בפורומים, אך אני מוקיר ומכבד את לומדי התורה, שזה תכלית בריאת העולם והאדם.
מחשבה טובה
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 48
הצטרף: 26 יולי 2016, 12:01
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 23 יולי 2017, 00:23

צודק הרב מחשבה טובה!
איפה היית מאז הרשמך ועד הלום?
בנוגע לבחירות כל אחד יעשה כמצוות רבותיו
זה לא סלוגן, זו דרך חיים.


(מי שמתלבט מי רבותיו יכול לפנות אלי לצורך שיכנוע)

התגובות בנושא בפורום, הם רק הסבר להוראת רבותיו או שאלות להבהרת דעתם, ולא חלילה להפריך או לשכנע מישהו בניגוד לרבותיו.
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון
 
הודעות: 4037
הצטרף: 28 ינואר 2014, 03:36
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 23 יולי 2017, 00:28

פעמון זהב ורימון כתב:צודק הרב מחשבה טובה!
איפה היית מאז הרשמך ועד הלום?

viewtopic.php?p=354107#p354107
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי
 
הודעות: 15468
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי חסידי » 23 יולי 2017, 01:06

הגמד הענק!! כתב:
יאיר כתב:בדיוק אתמול ראיתי סרטון אנימציה יפה שמטרתו להדגיש את חשיבות לימוד התורה ובקשה לתמוך באברכים הסרוגים כדי שלא 'ינשרו' מהכולל.

שבוע טוב!
אתה מציג את זה יפה מאוד "סרוגים" "שלא ינשרו" זה לא המטרה של ארגון "אחד לאחד" "שלא ינשרו", מטרתם היא לגדל יותר תלמידי חכמים ושיהיו יותר גדולי דור מקרב הציבור הציוני דתי. זה לא שאין, פשוט החרדים השתלטו על כל מקום שאפשר לכהן בו כתפקיד רבני ציבורי(ודרך אגב מי שלא יודע הרבנות הראשית הוקמה על ידי מי?? הראי"ה הרב אברהם הכהן קוק זצוק"ל במילים אחרות הציונות הדתית, נכון שזה קצת מוזר והרסתי לכם איזה מיתוס קטן אבל זו האמת) וזו הנקודה שמפריע לציונות הדתית שכשאומרים "גדולי דור" מה שישר עולה בראש זה "רבנים חרדים"!, ואף אחד מהציבור החרדי לא יודע באמת שיש לציונות הדתית גדולי דור ענקים!! פשוט הם לא יכולים להתקדם ושישמעו עליהם כי במקום למנות דיין מהציבור הציוני דתי (רב מבוגר שהגיע קרוב לגיל 60 כמו שאמרו חז"ל שיש לו יותר השתבחות בתורה) ממנים אחד צעיר חרדי בדרך של קומבינות, זה לא יפה להתנהג כך וזו לא דרכה של תורה!!
סך הכל הציבור של הציונות הדתית מבקשת להחזיר באמת עטרה ליושנה, ושגם רבנים מהזרם שלהם ישמעו בארץ ויבקשו תורה מפיהם, ושלא ידחקו אותם לפינה!

הרב עובדיה והרב אלישיב לא היו גדולים בגלל שהיה להם תפקיד, הפוך בגלל שהיו גדולים היו להם תפקיד,
והראיה לזה הגר"ח קניבסקי שגם בלי תפקיד הוא מפורסם.
אדרבה תפרט לנו שמות מרבני המזרחי שדומה להרב אלישיב והרב עובדיה
חסידי
 
הודעות: 62
הצטרף: 26 אפריל 2016, 04:04
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי קלף טאקי חדש » 23 יולי 2017, 11:45

יאיר כתב:היכן הוא גר?

אלעד.
סמל אישי של המשתמש
קלף טאקי חדש
 
הודעות: 501
הצטרף: 25 אפריל 2017, 17:55
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 23 יולי 2017, 11:52

יאיר כתב:בדיוק אתמול ראיתי סרטון אנימציה יפה שמטרתו להדגיש את חשיבות לימוד התורה ובקשה לתמוך באברכים הסרוגים כדי שלא 'ינשרו' מהכולל.

אולי תעלה את זה ?
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 23 יולי 2017, 17:22

עלה זית, המיינסטרים החרדי הוא רוב רובם של גדולי ישראל שתוכל לראות באשכול המיוחד לזה מה היתה דעתם על הרב הנ"ל.

ציטוט: "מטו משמיה דהרב שך" שהוא היה אדם גדול.
אין לי מושג מאיפה הבאת את זה, אם דעתו של הרב שך היא ההיפך ולהיפך מהרב הנ"ל מכל וכל, ורבותיו המובהקים של הרב שך סברו שאותו רב היה אפיקורס.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 23 יולי 2017, 18:41

איחליף ליה הר' עובדיה בר' שך...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי
 
הודעות: 15468
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי מחשבה טובה » 23 יולי 2017, 21:41

פעמון זהב ורימון כתב:צודק הרב מחשבה טובה!
איפה היית מאז הרשמך ועד הלום?

בעבר היה לי ניק אחר, עד הגניבה של הדומיין לפני כמה שנים. ואז הוצרכנו להרשם מחדש.
זוכרים?
נרשמתי מחדש, ומשום מה לא הצלחתי להתחבר עם הסיסמה שלי. פתחתי ניק שני וגם לא הלך. אז הרמתי ידים.
והנה לפני כמה חדשים אני מקבל מייל שהגיע לי הודעה פרטית. אני בודק וכתוב: ברוך הבא !
אני שמח שהצטרפת לפורום
ברוך הבא !
לכל שאלה תוכל לפנות אלי ואשמח לעזור לך.

אז באתי...
מחשבה טובה
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 48
הצטרף: 26 יולי 2016, 12:01
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 23 יולי 2017, 22:12

ממי קיבלת את ההודעה? תוכל גם לענות כאן:

report.php?f=1&p=381376
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי
 
הודעות: 15468
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 24 יולי 2017, 00:16

יאיר כתב:איחליף ליה הר' עובדיה בר' שך...

יותר מסתבר שאיחליף ליה הבריסקער-רב ברב קוק (להבדיל אא"ה).
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 24 יולי 2017, 00:31

משולש כתב:עלה זית, המיינסטרים החרדי הוא רוב רובם של גדולי ישראל שתוכל לראות באשכול המיוחד לזה מה היתה דעתם על הרב הנ"ל.

ציטוט: "מטו משמיה דהרב שך" שהוא היה אדם גדול.
אין לי מושג מאיפה הבאת את זה, אם דעתו של הרב שך היא ההיפך ולהיפך מהרב הנ"ל מכל וכל, ורבותיו המובהקים של הרב שך סברו שאותו רב היה אפיקורס.

א. מאיפה אתה יודע שרוב רובם של גדו"י ככה אחזו? מפיו ומפי כתביו של אדון חזן. נפלא מאוד. (ואיך שלא יהיה,מאוד מסתבר שגדולי ישראל שגרו בחו"ל ולא הכירו אישית את הרב קוק, הוטעו בידי אינשי דלא מעלי מסוגו של חזן. צא ולמד איך היום הזה ממש ישנם אנשים בבני ברק שבטוחים שמרן הגראי"ל רוצה לחלן את הדור. למה? כי ככה הלבלרים 'מכרו' להם, וזה עוד באותה העיר!)

ב. וכי צריך לומר שהרב שך ושאר גדו"י אחזו בהשקפה להיפך מהראי"ה? מה השאלה בכלל. אבל זה לא אמור להפריע להערכה אישית,
וכה קראתי לפני כמה וכמה שנים במוסף שב"ק של יתד, בטורו של ר' ישראל שפיגל ז"ל (זוכר?) שהרב שך אמר שלושה דברים בקשר לרב קוק: א. הוא היה אדם גדול. ב. גם אדם גדול יכול לטעות. ג. גם אדם גדול שטעה נשאר אדם גדול. כל כך נכון, כל כך בריא, מאוזן!!

ואדרבה, הלא מפיהם של הגרשז"א והגריש"א אנחנו חיים, הלא כן?! נסה לברר אצל בני משפחתם מה הם, שהכירו אישית את הרב קוק, אחזו ממנו. והדברים ידועים.

ולכל יפי הנפש החרדים לכבודו של חזן, אם לו מותר ללכלך אדם ענק כהראי"ה בכל האופנים שרק אפשר, ק"ו שלי מותר ללכלך אדם פשוט כאדון חזן...
עלה זית
 
הודעות: 870
הצטרף: 23 אוקטובר 2014, 15:37
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 24 יולי 2017, 01:00

עלה זית..שלא תטעה. אני נוטה להסכים עם דבריך.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי
 
הודעות: 15468
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי קלף טאקי חדש » 24 יולי 2017, 14:31

מטריד אותי שהרבה מהיחס שחזן מביא שהיה בין החזו"א לראי"ה (הוצאה בקונטרס נפרד) ידועות כעובדות מאוד אמינות אצל תלמידי החזו"א
סמל אישי של המשתמש
קלף טאקי חדש
 
הודעות: 501
הצטרף: 25 אפריל 2017, 17:55
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 24 יולי 2017, 22:10

עלה זית, אל באפך, כל ה"טענות" שלך נידונות באשכול הנ"ל ואין שום צורך לחזור ולטחון מים טחונים הדק היטב.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי קלף טאקי חדש » 25 יולי 2017, 00:13

עלה זית כתב:
משולש כתב:עלה זית, המיינסטרים החרדי הוא רוב רובם של גדולי ישראל שתוכל לראות באשכול המיוחד לזה מה היתה דעתם על הרב הנ"ל.

ציטוט: "מטו משמיה דהרב שך" שהוא היה אדם גדול.
אין לי מושג מאיפה הבאת את זה, אם דעתו של הרב שך היא ההיפך ולהיפך מהרב הנ"ל מכל וכל, ורבותיו המובהקים של הרב שך סברו שאותו רב היה אפיקורס.

א. מאיפה אתה יודע שרוב רובם של גדו"י ככה אחזו? מפיו ומפי כתביו של אדון חזן. נפלא מאוד. (ואיך שלא יהיה,מאוד מסתבר שגדולי ישראל שגרו בחו"ל ולא הכירו אישית את הרב קוק, הוטעו בידי אינשי דלא מעלי מסוגו של חזן. צא ולמד איך היום הזה ממש ישנם אנשים בבני ברק שבטוחים שמרן הגראי"ל רוצה לחלן את הדור. למה? כי ככה הלבלרים 'מכרו' להם, וזה עוד באותה העיר!)

ב. וכי צריך לומר שהרב שך ושאר גדו"י אחזו בהשקפה להיפך מהראי"ה? מה השאלה בכלל. אבל זה לא אמור להפריע להערכה אישית,
וכה קראתי לפני כמה וכמה שנים במוסף שב"ק של יתד, בטורו של ר' ישראל שפיגל ז"ל (זוכר?) שהרב שך אמר שלושה דברים בקשר לרב קוק: א. הוא היה אדם גדול. ב. גם אדם גדול יכול לטעות. ג. גם אדם גדול שטעה נשאר אדם גדול. כל כך נכון, כל כך בריא, מאוזן!!

ואדרבה, הלא מפיהם של הגרשז"א והגריש"א אנחנו חיים, הלא כן?! נסה לברר אצל בני משפחתם מה הם, שהכירו אישית את הרב קוק, אחזו ממנו. והדברים ידועים.

ולכל יפי הנפש החרדים לכבודו של חזן, אם לו מותר ללכלך אדם ענק כהראי"ה בכל האופנים שרק אפשר, ק"ו שלי מותר ללכלך אדם פשוט כאדון חזן...


קטעים איתך...
סמל אישי של המשתמש
קלף טאקי חדש
 
הודעות: 501
הצטרף: 25 אפריל 2017, 17:55
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי דרכי נועם » 18 ספטמבר 2017, 16:56

קלף טאקי חדש כתב:מטריד אותי שהרבה מהיחס שחזן מביא שהיה בין החזו"א לראי"ה (הוצאה בקונטרס נפרד) ידועות כעובדות מאוד אמינות אצל תלמידי החזו"א

אך עובדה אמינה ביותר וידועה ביותר היא שהחזו"א קיבל את פני הראי"ה בעמידה בהנחת אבן הפינה לישיבת "בית יוסף" בבני ברק באדר תרצ"ד והמשיך לעמוד משך כל נאומו של הראי"ה, וכשאלוהו מדוע לא ישב השיב: "די תורה שטייט!"
לפני הטקס היה מפגש בין הראי"ה לחזו"א בבית החזו"א כשהחזו"א בתחילה מיהר לצאת בביתו כדי לא להטריח את הראי"ה להגיע לביתו והראי"ה מצדו מיהר לצאת ממעונו (בית ר' יצחק גרשטנקורן ז"ל, מייסד בני ברק) לבית החזו"א כדי לא להטריח את החזו"א להגיע למעונו והם נפגשו באמצע הדרך. החזו"א אמר שהמפגש יתקיים במעונות של הראי"ה והראי"ה אמר שהמפגש יתקיים בבית החזו"א ובסופו של דבר התקיים המפגש כאמור בבית החזו"א.
כל העובדה הזו סותרת לחלוטין את דברי חזן ואומרת שדבריו הם לא אמינים כלל והעובדות שהוא מביא לא משנה בשם מי, אינם אמינות כלל. עוד אומר חזן שמה שהחזו"א עמד במשך כל נאומו של הראי"ה זה כדי שלא לעמוד בתחילת דברי הרב קוק ובסופם כמקובל וכפי שעשה לשאר הרבנים. מטענה מגוכחת זו נלמד על חוסר האמינות של דבריו, כי לעמוד במשך כל הנאום זה הרבה יותר כבוד מלעמוד רק בתחילת הדברים ובסופם...
דרכי נועם
 
הודעות: 8
הצטרף: 01 יוני 2017, 16:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי דרכי נועם » 18 ספטמבר 2017, 17:49

משולש כתב:עלה זית, אל באפך, כל ה"טענות" שלך נידונות באשכול הנ"ל ואין שום צורך לחזור ולטחון מים טחונים הדק היטב.

הטענות של עלה זית הן טענות אמתיות כמו הכבוד של הרב שך לגדולתו של הראי"ה כפי שסיפר ישראל שפיגל החרדי-ליטאי. וכמו הכבוד הרב של הרב אוירבך והרב אלישיב
לגבי הרב אוירבך העיד עיתונאי חרדי אחר, יעקב ב' פרידמן מהקהילה שהרב אוירבך אמר לו על הראי"ה: הרי הוא היה קדוש עליון, אך אם אומר זאת ברחוב יזרקו עלי אבנים". הדברים שבהם לפני דברי הגרש"ז בסופם מובאים דברים על גדולתו שדל הראי"ה מובאים במדור "דברים כחרבות" במוסף "קולות בגיליון כ' אייר תשס"ט.
ואני ראיתי מאמר שלו בגיליון של "סיני" שהוקדש למלאת 25 שנים לפטירת הראי"ה ובראש המאמר כתב "לזכר נשמת רבנו הגדול מרא דארעא קדישא, מרן הגאון מוהרא"י הכהן קוק זצ"ל, למלאת כ"ה שנה לפטירתו".
לגבי הרב אליישיב, כשבאו לפניו בני תורה היה מראה להם את אגרתו של הראי"ה לאחיו ששבכרך א' של 'אגרות הראי"ה' שבו כתב הראי"ה שיש לחזור לפחות עשר פעמים על הלימוד.
שניהם היו מבאי ביתו של הראי"ה שערך את החופה והקידושין של שניהם ואצל שניהם שאמרו "הרב" הכוונה הייתה לראי"ה.
ויחסם זה לדמותו של הראי"ה הוא המייצג את יחס כלל גדולי היהדות החרדית לראי"ה ולא היחס של קנאים קיצונים כמו הרבי מסטמר.

הטענות שלך לפי חזן הן "טענות"!!!
דרכי נועם
 
הודעות: 8
הצטרף: 01 יוני 2017, 16:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי דרכי נועם » 18 ספטמבר 2017, 19:13

דרכי נועם כתב:
משולש כתב:עלה זית, אל באפך, כל ה"טענות" שלך נידונות באשכול הנ"ל ואין שום צורך לחזור ולטחון מים טחונים הדק היטב.

הטענות של עלה זית הן טענות אמתיות כמו הכבוד של הרב שך לגדולתו של הראי"ה כפי שסיפר ישראל שפיגל החרדי-ליטאי. וכמו הכבוד הרב של הרב אוירבך והרב אלישיב
לגבי הרב אוירבך העיד עיתונאי חרדי אחר, יעקב ב' פרידמן מהקהילה שהרב אוירבך אמר לו על הראי"ה: הרי הוא היה קדוש עליון, אך אם אומר זאת ברחוב יזרקו עלי אבנים". הדברים שבהם לפני דברי הגרש"ז בסופם מובאים דברים על גדולתו שדל הראי"ה מובאים במדור "דברים כחרבות" במוסף "קולות בגיליון כ' אייר תשס"ט.
ואני ראיתי מאמר שלו בגיליון של "סיני" שהוקדש למלאת 25 שנים לפטירת הראי"ה ובראש המאמר כתב "לזכר נשמת רבנו הגדול מרא דארעא קדישא, מרן הגאון מוהרא"י הכהן קוק זצ"ל, למלאת כ"ה שנה לפטירתו".
לגבי הרב אליישיב, כשבאו לפניו בני תורה היה מראה להם את אגרתו של הראי"ה לאחיו ששבכרך א' של 'אגרות הראי"ה' שבו כתב הראי"ה שיש לחזור לפחות עשר פעמים על הלימוד.
שניהם היו מבאי ביתו של הראי"ה שערך את החופה והקידושין של שניהם ואצל שניהם שאמרו "הרב" הכוונה הייתה לראי"ה.
ויחסם זה לדמותו של הראי"ה הוא המייצג את יחס כלל גדולי היהדות החרדית לראי"ה ולא היחס של קנאים קיצונים כמו הרבי מסטמר.

הטענות שלך לפי חזן הן "טענות"!!!

זה סריקת הדברים של יעקב פרידמן: http://cache.bhol-forums.co.il/upload07 ... D7%992.jpg
דרכי נועם
 
הודעות: 8
הצטרף: 01 יוני 2017, 16:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 18 ספטמבר 2017, 19:17

יאיר כתב:עלה זית..שלא תטעה. אני נוטה להסכים עם דבריך.

ג"א מצטרף
וזה ידוע לכולם (עכ"פ למי שיודע) שלראי"ה היו כמה דברים שדעתו היה שונה מכל גדו"י, ובגלל אלו שחשבו שזה אחת מיסודות היהדות לכן שמו עליו דמות של דת"ל פשרן, מסורתי וכו' וכו'
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה
 
הודעות: 973
הצטרף: 06 ינואר 2015, 18:29
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי רבנן בתראי » 19 ספטמבר 2017, 01:52

משולש כתב:עלה זית, המיינסטרים החרדי הוא רוב רובם של גדולי ישראל שתוכל לראות באשכול המיוחד לזה מה היתה דעתם על הרב הנ"ל.

ציטוט: "מטו משמיה דהרב שך" שהוא היה אדם גדול.
אין לי מושג מאיפה הבאת את זה, אם דעתו של הרב שך היא ההיפך ולהיפך מהרב הנ"ל מכל וכל, ורבותיו המובהקים של הרב שך סברו שאותו רב היה אפיקורס.

רבי איסר זלמן?!
רבנן בתראי
 
הודעות: 90
הצטרף: 04 ספטמבר 2013, 00:18
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי דרכי נועם » 20 ספטמבר 2017, 15:49

רבנן בתראי כתב:
משולש כתב:עלה זית, המיינסטרים החרדי הוא רוב רובם של גדולי ישראל שתוכל לראות באשכול המיוחד לזה מה היתה דעתם על הרב הנ"ל.

ציטוט: "מטו משמיה דהרב שך" שהוא היה אדם גדול.
אין לי מושג מאיפה הבאת את זה, אם דעתו של הרב שך היא ההיפך ולהיפך מהרב הנ"ל מכל וכל, ורבותיו המובהקים של הרב שך סברו שאותו רב היה אפיקורס.

רבי איסר זלמן?!

הדברים של משולש מראה את השקרים על הראי"ה שהוא ניזון מהם והצלחת הקנאים בהטעמת שקרים כאלו, אף שעדיין רבים מהחרדים ממשיכים את דעת רוב מניין ובניין של גדולי התורה החרדיים ושל כל הגדולים של הציבור החרדי שהייתה להם היכרות אישית עם הרב קוק.
לגבי חסו האמתי של הגרא"ז לגראי"ה ובהספדיו על הרב קוק אמר ר' איסר זלמן:
"יחיד הדור בגאונותו, ביראתו, בצדקותו, בחסידותו ובמעשיו הגדולים!"
"אבי אבי רכב ישראל ופרשיו... צריך להרגיש, שנפגע עמוד השדרה של כלל ישראל...!"
"במשך תשע שנים, רוב הזמן - ישב הרב וכתב "הלכה ברורה", ולפעמים ממש כאבה היד. מידי פעם, הייתי נכנס לברר עניינים קשים. הרב היה שקוע בעניינים אחרים, אבל מיד כששאלתי, נפתח המעיין, והכול קיבל אור חדש, עד שנדמה שזה עתה עסק הרב בדיוק בסוגיה זו!"
"הלוואי שביום כפור הייתי זוכה להתפלל כמו תפילת הרב בכל יום של חול."
"בשנתיים האחרונות הזדמן לנו להיפגש יחד על הכרמל, להתפלל יחד וכו'. במשך שבועות אחדים, היינו בצוותא בחלק גדול מן היום, וניתנה לי אפשרות להתבונן עליו הרבה יותר מאשר בפגישה ארעית. אז ניתנה לי הזדמנות לראות איך נראה פרצופו של אדם שאין לו רגע בלי קדושה!".
וכן כתב לכבוד הוצאה לאור של ספרים של הרב קוק בכ"ח באב תש"ה:
'ב"ה, ירושלים, יום ג' כ"ח לחדש מנ"א שנת תש"ה
הנני בזה להביע את רחשי לבבי ליום הזכרון, במלאת עשר שנים להסתלקות גאון ישראל מוהרא"י הכהן קוק זצ"ל. נוסף לאשר כבר נודע בכל תפוצות ישראל, עוצם גודלו בכל מקצועות התורה, בהלכה ואגדה, מוסר ודעת, לבד זה היה גדול מאוד בקיום מצות 'ולדבקה בו', שלדבקותו בד' ותורתו, אין מילים להעריך את ערכו.
ראוי לתלמידיו ומוקירי שמו ללמוד ממסירותו בכל לבבו באהבת ד' וישראל עמו, ותשוקתו העצומה לזכות את כל אשר היה ביכולתו להשפיע עליו, בין בדבריו החוצבים להבות אש בדרשותיו ובין בספריו הגדולים כבר אמרו חז"ל אין עושין נפשות לצדיקים שדבריהם הם זכרונם, ובפרט לגאון ישראל כמותו, וראוי לתחזק ולעשות רצון הצדיק, לגמור ולהוציא את כל ספריו הגדולים, אשר עמל עליה ביגיעה עצומה. ואחר חורבן עם ישראל, גדוליו, גאוניו וצדיקיו, אשר עמהם נגנזו הרבה מחדושי תורתם, חובה להשתדל להוציא לאור ספרי גאוני הדור הנמצאים בכתבי יד. ד' ירחם על שארית פליטת עמו וישלח לנו משיח צדקנו ונזכה לראות בנחמת ציון וירושלים במהרה בימינו אמן.
איסר זלמן מלצר.'


אני שואל את משולש: האם אלו דברים של מי שחושב על הראי"ה שהוא אפיקורוס?!

ההערצה הזו לראי"ה נכונה לגבי ר' איסר זלמן ונכונה לגבי כלל הגדולים החרדיים למעט הקיצוניים ביותר.
דרכי נועם
 
הודעות: 8
הצטרף: 01 יוני 2017, 16:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי דרכי נועם » 20 ספטמבר 2017, 16:08

מבחר מההערצה הזו לראי"ה מובא כאן: https://www.scribd.com/document/2402596 ... 7%90%D7%9C
דרכי נועם
 
הודעות: 8
הצטרף: 01 יוני 2017, 16:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי דרכי נועם » 20 ספטמבר 2017, 17:31

מבחר שקרים שונים של גורמים חרדיים קיצוניים מובאים כאן: https://maranharavkook.blogspot.co.il/2 ... ost_9.html
דרכי נועם
 
הודעות: 8
הצטרף: 01 יוני 2017, 16:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה שהדתיים-לאומיים הבינו באיחור של 120 שנה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 05 נובמבר 2017, 21:48

אמיר חצרוני חוזר בתשובה
קבצים מצורפים
אמיר חצרוני חוזר בתשובה.jpg
אמיר חצרוני חוזר בתשובה.jpg (68.88 KiB) נצפה 6491 פעמים
סמל אישי של המשתמש
1010
 
הודעות: 6091
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב


חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־59 אורחים