חדשות - האשכול המרכזי

פורום בני תורה. חידושי תורה. פסקי הלכה. הנהגות של חכמי הדורות. מוסר וחסידות.

מנהל: יאיר

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 07 ספטמבר 2017, 10:25

צבא סוריה מאשר את הדיווחים על התקיפה הישראלית, 2 חיילים סורים נהרגו בתקיפה
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 07 ספטמבר 2017, 15:23

דיווח בסוריה: בתקיפה הישראלית נהרג קצין בדרגה המקבילה לסא''ל
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 10 ספטמבר 2017, 11:00

המשטרה עצרה הבוקר את איש העסקים, שלפני כשנה וחצי הדליק משואה ביום העצמאות, בחשד לעבירות מרמה. לפי החשד, ראש המועצה שבה הקים לוי קניון פעל להשיג עבורו הטבות מס בשווי של מיליוני שקלים, בין היתר, בתמורה להעסקת רעייתו. הופסק המסחר בבורסה במניות החברה של לוי.
רמי לוי, בעל רשת המרכולים שאף הדליק משואה ביום העצמאות לפני כשנה וחצי, הוא איש העסקים המוכר שנעצר הבוקר (יום א') בתום חקירה סמויה של המשטרה. לוי חשוד בעבירות מרמה והפרת אמונים. החברה של לוי הודיעה לבורסה על הפסקת המסחר במניות בשל החקירה.

הבוקר, לאחר חקירה סמויה של כמה חודשים, פשטה המשטרה על משרדי המועצה וביצעה את המעצרים שכללו גם את שותפו של לוי שהינו עורך דין וגם מנהל מקומון במועצה. החוקרים חושדים כי ראש המועצה המכהן לא דרש מרמי לוי את סכום היטלי ההשבחה מהקניון שבנה.

מהפרטים שידועים עד כה עולה כי לקראת סיום בניית הקניון ביקשו לוי ושותפו תוספות בנייה של כ-3,000 מ"ר של מסחר. האישורים להרחבת הקניון התקבלו, בין היתר, בתמיכתו של ראש המועצה.

לאחר מכן נדרש לוי לשלם היטלי השבחה של כ-20 מיליון שקלים. על פי החשד, מי שנחלץ לעזרתו היה ראש המועצה שפעל מול הוועדה המקומית כדי להפחית את גובה ההיטלים. בנוסף לכך קיבל הקניון חניה צמודה למתחם על פי החשד ללא תוספת תשלום. בתמורה לאותן הטבות, מונתה אישתו של ראש המועצה למנהלת השיווק של הקניון וראש מטה הבחירות של ראש המועצה מונה למנכ"ל הקניון.
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 10 ספטמבר 2017, 11:05

החיזבללה מדווח כי לוחמיו חשפו ביום שבת , מכשיר ריגול ישראלי המצויד במצלמה לצילומי יום ולילה (חום) שהיה מוסלק בתוך סלע בגבעות ליד הכפר הלבנוני-שובא בדרום לבנון הסמוכה לגבול ישראל – כך מדווח אתר חדשות מקורב לחיזבאללה.

דובר צבאי של החיזבאללה הוסיף כי המכשיר נחשף ברקע תרגיל צבאי גדול שעורכת ישראל בכל צפון המדינה בואכה גבול לבנון ,וזאת אינה הפעם הראשונה שהחיזבאללה מצליח לחשוף מתקני ריגול ישראלים בשטח לבנון.

היום גם דיווח צבא לבנון על טיסות ריגול ישראליות מעל שמי לבנון החל מדרום לבנון ועד בעל בק וריאק בצפון לבנון.

לבנון גם הודיעה כי בכוונתה להתלונן במועצת הביטחון של האו"ם על ישראל שהפרה את תחומה האווירי ובצעה משם תקיפה אווירית על מטרות בסוריה.
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 11 ספטמבר 2017, 12:02

אריה דרעי הגיע לחקירה נוספת במשטרה
שר הפנים אריה דרעי הגיע הבוקר (יום ב') לחקירה חמישית ביחידת להב 433 בלוד. דרעי חשוד בעבירות טוהר המידות ובעבירות מס.
באחרונה עלה שמו של דרעי בהקשר לניסיון למנות בלוד רב עיר המקורב למיליארדר מיכאל מירילשוילי, בניגוד לעמדת ראש העיר. אריה דרעי וש"ס, כך חושדים, פעלו נמרצות לבחירת רב ממוצא גאורגי המקורב למיליארדר מירילשוילי. זאת בשעה שבין החשדות שנחקרים נגד דרעי, עומדים סכומי כסף גדולים שהעבירו מירלשוילי ובנו לעמותה של אשת השר, יפה דרעי. דרעי ייחקר באזהרה בנוגע לקשריו עם מירילשוילי.

בעיריית לוד טענו כי באמצעות אנשיו הפעיל דרעי מסע לחצים אדיר, בין היתר על נציגי ש"ס בעיר, על מנת למנות את הרב יצחק מוזגרשווילי לרב העיר. משהבינו בש"ס שאין להם רוב, נדחו פעם אחר פעם ישיבות הוועדה לבחירת רב העיר. מסמכים המצביעים על הקשר לכאורה בין דרעי לבין מירילשוילי בעניין הועברו גם למבקר המדינה ולידי חוקרי להב 433, בכדי להראות כיצד לכאורה ביקש דרעי לעזור למירילשוילי.
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 11 ספטמבר 2017, 12:52

מחלוקת חדשה מאיימת להתלקח בין ממשל טראמפ לבין ישראל. בשורש המחלוקת: כוונת משרד-החוץ האמריקאי לתבוע מישראל שתחזיר לוושינגטון עשרות מיליוני דולר מכספי הסיוע האמריקאי לשנת הכספים 2017, שאותם קיבלה, לטענתו, שלא כדין.
לא ברור עדיין כיצד יגיב הבית הלבן על דרישת הסטייט דיפרטמנט, אך גורמים בקונגרס חוששים, שממשל טראמפ ישתמש בדרישה הזו כקלף מיקוח עם ישראל לזירוז מו"מ פוטנציאלי בינה לבין הפלסטינים.

על פי דיווח באתר הימני "וושינגטון פרי ביקון", בוחן עתה משרד-החוץ בוושינגטון אפשרות לתבוע מישראל להחזיר לקופת האוצר האמריקאי 75 מיליון דולר, חלק מחבילת הסיוע של ארה"ב לישראל לשנת הכספים 2017.

מקבלי החלטות בסטייט דיפרטמנט אומרים, כי ישראל קיבלה את חבילת הסיוע הזו לאחר שחתמה על הסכם עם ממשל אובמה, שלפיו היא התחייבה להחזיר לממשלים הבאים בוושינגטון כל סכום שהקונגרס יוסיף לחבילת סיוע, שהוסכם עליה במו"מ בין נציגי ישראל לבין נציגי הממשל האמריקאי. כתב "גלובס" מציין, כי הטיעון הזה עולה בקנה אחד עם מה שאמרו נציגים ישראליים בעת חתימת ההסכם.

שגרירות ישראל בוושינגטון הודיעה שהיא אינה מעוניינת להגיב על הידיעה.

ההסכם עם ממשל אובמה – שמוגדר כמזכר הבנות – מבטיח לישראל סיוע שנתי בסך 38 מיליארד דולר לאורך עשר שנים, החל בשנת הכספים 2019 וכלה בשנת הכספים 2028. כל חבילה שנתית מורכבת מ-3.3 מיליארד דולר כמענק לרכישות מערכות נשק בארה"ב (FMF grants) ו-500 מיליון דולר לפיתוח, ייצור ורכישת מערכות הגנה מפני טילים.

המו"מ על מזכר ההבנה היה קשוח, בין השאר בגלל דרישת האמריקאים לצמצם בהדרגה את חלק הסיוע שנועד לרכש מערכות נשק מחברות ישראליות, עד לביטולו כליל. ישראל נאלצה להסכים לכך, למרות הפגיעות שצפויות לתעשיות הביטחוניות. אך הממשל נאות לחתום על מזכר ההבנות רק לאחר שראש הממשלה, בנימין נתניהו, הסכים להוסיף נספח למזכר, שבו מתחייבת ישראל להחזיר לאמריקאים כל סכום שיחרוג מזה שנקבע במסמך, בעקבות פעולת חקיקה של הקונגרס. המכתב מתייחס רק לשנות הכספים 2017 ו-2018, שעליהן חלות תקנות מזכר ההבנות הנוכחי, ולא לעשר השנים שאחריהן, שיהיו כפופות לתקנות המזכר החדש.

בתדרוך לכתבים ישראלים בוושינגטון ב-14 בספטמבר אשתקד, היום שבו נחתם המזכר, אמר תא"ל יעקב נגל, ראש המשלחת הישראלית למו"מ: "אם נקבל יותר (בעקבות חקיקה של הקונגרס) נחזיר לאמריקאים את הכסף העודף (בשנתיים הבאות)".

המצב קצת יותר מעורפל כאשר דנים ב-10 השנים שלאחריהן (2019 – 2028), שכפופות למזכר החדש. הצדדים הסתפקו בסעיף שקובע, שישראל וארה"ב לא יחרגו מהסכומים שנקובים במסמך בכל מה שנוגע לפלח הסיוע הצבאי. אך ישראל לא סיפקה שום התחייבות להחזיר לארה"ב סכומים שיחרגו מאלה שנקובים בהסכם במקרה שהקונגרס יאשר תוספות כאלה.

האם ישראל תחזיר כספים במקרה כזה? – נשאל נגל בתדרוך. תשובתו: "דבר אתי כשזה יקרה". (המזכר החדש מתיר לישראל לבקש מהקונגרס סכומי סיוע נוספים רק לפיתוח טכנולוגיות טילים - אך לא לרכש - במקרה של מלחמה).

זה אפוא הרקע לכוונת הסטייט דיפרטמנט לתבוע עתה מישראל להחזיר לוושינגטון 75 מיליון דולר. בשנת הכספים 2017 קיבלה ישראל, נוסף לסיוע הצבאי השנתי בסך 3.1 מיליארד דולר, גם 600.7 מיליון דולר לפיתוח וייצור מערכות הגנה מפני טילים. בכל אופן, במאי השנה, כמה ימים לפני בואו של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, לישראל, אמר נתניהו בטקס לציון יום ירושלים: "ארה"ב הוסיפה עוד 75 מיליון דולר לחבילת הסיוע לתכנית הטילים הישראלית". רה"מ לא אמר האם מדובר בנדיבות לב של הקונגרס או של הממשל. אם אכן הקונגרס יזם את התוספת, זה יהיה ההסבר לכוונת משרד-החוץ האמריקאי לחייב את ישראל החזיר את הכסף.

"מקורות רבים" אמרו ל"וושינגטון פרי ביקון", כי הסטייט דיפרטמנט מתכנן לדרוש מישראל להחזיר את הכסף כדי להכפיפה לתנאי מזכר ההבנות עם ממשל אובמה. על פי הדיווח, שר-החוץ האמריקאי, רקס טילרסון, מוביל את המאמץ ללחוץ על ישראל בטענה שהיא חייבת לדבוק בתנאי המזכר ככתבם וכלשונם. הסטייט דיפרטמנט מנהל עתה קמפיין של לובינג מול המועצה לביטחון לאומי בבית הלבן כדי לשכנעה שתיתן לו אור ירוק להפעלת לחץ על ישראל.

לדברי האתר הימני, הסטייט דיפרטמנט, בהנהגתו של טילרסון, נעשה מקור חיכוך בתוך ממשל טראמפ. מקורות שמצוטטים באתר ציינו שמשרד-החוץ מצטייר בעיני רבים בוושינגטון כגוף שמנהל "מלחמה פתוחה" עם הבית הלבן על כמה נושאים חשובים, ובכללם יחסי ישראל – ארה"ב וההסכם הגרעיני עם איראן.

עוזר למחוקק אמר ל"פרי ביקון": "זה ניסיון שקוף של פקידים בסטייט דיפרטמנט לדפוק את הישראלים ולפגוע במאמצי מחוקקים רפובליקאים והנשיא טראמפ לשקם את היחסים בין ישראל לארה"ב. אין שום סיבה לדחוף את הישראלים להחזיר את הכסף אלא אם כן מישהו מנסה לתקוע טריז בין הישראלים לקונגרס".

מאמצי הסטייט דיפרטמנט ללחוץ על ישראל אכן נתקלים בהתנגדות עזה של הקונגרס. סנטור טום קוטון, רפובליקאי מארקנסו, הזהיר את משרד-החוץ האמריקאי ש"פעולה כזו תהיה בלתי נבונה ותחולל עימות בלתי רצוי עם ישראל".

מחוקקים בתפקידי הנהגה על הגבעה טוענים, שמזכר ההבנות של אובמה עם ישראל מטיל הגבלות על הזכות שמקנה החוקה לקונגרס להקציב כספי סיוע לכל מדינה שיבחרו. מזכר ההבנות החדש, כמו המזכרים שקדמו לו, הם המסד של הסיוע האמריקאי לישראל, אך עד עתה הם לא שימשו מכשול לקונגרס להגדיל את הסיוע מעבר למה שנאמר בהם.
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 11 ספטמבר 2017, 19:16

שבועיים בלבד לאחר תחילת הלימודים, ועיריית ירושלים על שלל חברי המועצה החרדים, פועלת להשלכת ילדי תלמוד תורה בגבעת שאול אל הרחוב, וזאת על רקע דיונים משפטיים בדבר צו הפקעה על חלק מהמתחם בו פועל המוסד באישור העירייה.

מדובר בתלמוד תורת "תורת חיים", אשר פועל בשנים האחרונות במתחם שכור ברחוב אלקבץ 35 בשכונת גבעת שאול.

על חצר המתחם ניטש בשנים האחרונות ויכוח משפטי בין בעל הנכס לבין העירייה, לאחר שהעירייה החליטה לבצע הפקעה של חלק מהמתחם לטובת סלילת כביש. הנושא נמצא עדיין בדיונים משפטיים שונים, אך העירייה ניצלה אתמול והיום חלון זמן משפטי בין החלטות שיפוטיות, והחליטה לבצע במחטף וללא תיאום עם המוסד את הרס החצר.

לקול היהודי נודע כי אתמול (א') הגיעו באמצע יום הלימודים שוטרים ופועלי העירייה והחלו לפרק את גדר מתחם בית הספר. אלא שאנשי הנהלת המוסד טענו כי מלבד זאת שהנושא עודנו בבירור משפטי, הרי שאין להרוס מתחם לימודים באמצע היום מול התלמידים הצעירים, ובטרם נמצא להם מקום חילופי. בעקבות כך ולאחר ויכוח ארוך עזבו הכוחות את המקום ללא שהשלימו את ההרס.

אלא שהיום אחר הצהריים (ב') הגיעו שוב הפועלים עם השוטרים והרסו את הגדר, כל זאת אל מול עיני התלמידים שעדיין שהו במוסד.

"המוסד עצמו פועל ברישיון מלא של העירייה והמבנה עצמו אושר עבור הלימודים. הרס חצר המבנה גורמת לכך שהמוסד לא יכול להמשיך לפעול במקום גם לא יום אחד. איך זה הגיוני שעיריית ירושלים הורסת את המקום לפני שמצאה פתרון לתלמידים? הרי המוסד כלל אינו צד בסיפור אלא שוכר את המתחם", אמר לקול היהודי חנן, אחד מחברי הנהלת המוסד. "מדובר בשערוריה".

לדבריו, אנשי המוסד אינם יודעים מה יעשו מחר עם התלמידים, ויתכן כי ילכו ללמוד במתחם העירייה. "איך זה הגיוני שהעירייה קודם הורסת, במקום לדאוג למתחם חילופי? איפה כל חברי המועצה החרדים?".

בתלמוד תורה "תורת חיים" שהוקם לפני כעשור, לומדים כ-130 ילדים בכיתות א עד ח', מדובר בתלמוד תורה ייחודי בו לומדים תלמידים ממגוון מגזרים בעיר- דתיים לאומיים, חסידי ברסלב, חסידי חב"ד וזרמים נוספים
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות
 
הודעות: 2086
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 01:19
מיקום: ארץ הקודש
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 11 ספטמבר 2017, 20:38

ללא שירות
ירוחם שמואלביץי"ט אלול תשע"ז 19:47הבחורים הופתעו: אין שירות והיתרי יציאה בלשכת גיוס
בחורי ישיבה ואברכים שנדרשים להיתר יציאה מהארץ על ידי שלטונות הצבא, גילו הבוקר לתדהמתם הודעה מוועד הישיבות שהתבקשו ליידע כי למשך שבועיים לשכת הגיוס לא תתן שירותים ובכלל זה היתר יציאה.
לא מעט בחורי ישיבה שמתכוונים לצאת לחו"ל ונצרכים לאישור הצבא, קיבלו הודעה כי מיום רביעי לא יוכלו לקבל את השירות למשך שבועיים, כשבנוסף לא יינתנו כל שירותים בכלל לשכות הגיוס.

את ההודעה קיבלו הישיבות על ידי וועד הישיבות, במכתב בו נכתב: "הננו להביא לידיעתכם כי מיום ד' כב' אלול תשע"ז ועד ליום ג' ו' בתשרי תשע"ח (כולל), לא יינתנו שירותים בכלל לשכות הגיוס, לרבות היתרי יציאה לחו"ל".

עוד נכתב: "שיש לזרז בדחיפות את כל העניינים הדורשים הסדרה לפני המועד הנ"ל, נא להביא את הדברים לידיעת התלמידים".

כאן המקום לציין כי בתקופה זו של השנה ישנם לא מעט בחורי ישיבה היוצאים לחו"ל ונדרשים לקבל את אישור הצבא. כך למשל מאות מבחורי חסידות חב"ד היוצאים למשך תקופת חודש תשרי לשהות בביהמ"ד הגדול של חסידי חב"ד. כמו כן גם בחורים ואברכים רבים העושים את שהותם באומן במהלך ימי ראש השנה, מבקשים בימים אלו היתר יציאה מהצבא, ודבר זה עשוי לפגוע באפשרות יציאתם מהארץ.

אתר לדעת פנה לדובר צה"ל לשאול מהי סיבת אותה הודעה לבחורי הישיבה, עד מועד פרסום הידיעה טרם התקבלה תגובתם.
קטןודל
 
הודעות: 909
הצטרף: 02 אוקטובר 2014, 20:39
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 12 ספטמבר 2017, 11:57

גבאי לווינט: "אחד הרמטכ"לים לשעבר יהיה בתפקיד שר הביטחון אצלי"
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 12 ספטמבר 2017, 21:06

בג"ץ: התיקון לחוק הגיוס אינו חוקתי; לחוקק חדש תוך שנה
מערכת JDNכ״א באלול תשע״ז18:30
בג"ץחוק הגיוס2 תגובות
שוב כפייה משפטית: בג"ץ קבע כי הסדר הגיוס החדש פוגע בשוויון והחליטו להורות על ביטולו של הסדר הגיוס החדש לגבי תלמידי הישיבות ש"תורתם אומנותם". שופטי הרוב פסקו כי בטלותו של ההסדר תיכנס לתוקף רק בעוד שנה ממועד מתן פסק הדין
כמעט שנתיים לאחר שהכנסת אישרה את התיקון לחוק הגיוס, שמשמעותו היא שצעירים חרדים לא מחויבים להתגייס, קבעו שמונה מתוך תשעת שופטים – הסדר הגיוס החדש אינו חוקתי ודינו להתבטל.

בפסק דין שניתן היום, דן הרכב מורחב של תשעה משופטי בית המשפט העליון בשאלת חוקתיותם של התיקונים שהצליחו נציגי הציבור החרדים להכניס לחוק שירות ביטחון, המסדירים את סוגיית גיוסם לצבא של תלמידי הישיבות ש"תורתם אומנותם".

בפסק הדין שניתן היום, קבעו כל השופטים כי הסדר הגיוס החדש פוגע בשוויון. שמונה מבין תשעת השופטים בהרכב קבעו כי הסדר הגיוס החדש נכשל כבר במבחן המידתיות הראשון, מבחן הקשר הרציונאלי, שעניינו ההתאמה בין ההסדרים בחוק לבין תכליתו. דהיינו, כי ההסדר הינו בלתי מידתי ובלתי חוקתי.

לפיכך, הוחלט, ברוב דעות, של הנשיאה מ' נאור, המשנה לנשיאה א' רובינשטיין והשופטים א' חיות, ח' מלצר, נ' הנדל, ע' פוגלמן, י' עמית ו-א' שהם, להורות על ביטולו של הסדר הגיוס החדש לגבי תלמידי הישיבות ש"תורתם אומנותם". שופטי הרוב פסקו כי בטלותו של ההסדר תיכנס לתוקף רק בעוד שנה ממועד מתן פסק הדין, על מנת לאפשר היערכות לקראת ההשלכות הכרוכות בכך.


השופט נ' סולברג, בדעת מיעוט, סבר כי יש לדחות את העתירות האמורות שכן טרם בשלה העת להכריע כי הסדר הגיוס החדש אינו חוקתי וכי דינו להתבטל. כל שופטי ההרכב דחו, פה אחד, את העתירה בבג"ץ שבה נטען כי תיקון מס' 81 מפלה לרעה את תלמידי הישיבות.

הנשיאה מרים נאור, אשר כתבה את חוות הדעת המרכזית של שופטי הרוב, קבעה כי הסדר הגיוס החדש פוגע בשוויון בצורה עמוקה באופן המקים פגיעה בזכות החוקתית לכבוד האדם. נקבע כי הסדר הגיוס החדש, כקודמו, מבקש להשיג ארבע תכליות משולבות: עיגון הסדר דחיית השירות של תלמידי הישיבות בחקיקה ראשית של הכנסת; הבאה ליתר שוויון בחלוקת נטל השירות הצבאי בחברה הישראלית, במובן זה שיותר גברים בני הקהילה החרדית ישרתו, בסופו של יום, בשירות צבאי או לכל הפחות ישרתו בשירות הלאומי-אזרחי; הגדלת השתתפות הציבור החרדי במעגל העבודה; וקביעת הסדר הדרגתי על בסיס הסכמה חברתית רחבה.

בהקשר זה, הבהירה הנשיאה נאור כי בפסיקותיו הקודמות בנושא זה, בית המשפט העליון לא חייב את הכנסת לקבוע הסדר שיביא לשוויון גמור ומלא כבר עתה ואף לא בטווח הזמן הקרוב. ההכרעה הייתה כי על הכנסת לקבוע הסדר שיצמצם באופן ממשי את הפערים ויוביל לתחילתו של הסדר מדורג, גם אם איטי, שיהא ביכולתו להביא לשינוי חברתי אמיתי.

במסגרת מבחן המידתיות הראשון, מבחן הקשר הרציונאלי, בחנה הנשיאה נאור את ההתאמה בין הוראות הסדר הגיוס החדש לבין תכליותיו, בדגש על התכלית של קידום השוויון, שהיא לשיטתה תכליתו המרכזית. היא קבעה כי ההסדר לוקה בחלק ניכר מהפגמים האינהרנטיים שמהם סבל הסדר הגיוס הקודם, אשר הובילו לקביעה כי הוא אינו חוקתי. מבין הכשלים הרבים הקיימים לדידה בהסדר הגיוס החדש, התמקדה הנשיאה בשניים: הפגם הראשון שעליו הצביעה הינו העובדה שבשש השנים הראשונות להפעלתו ("תקופת ההסתגלות הראשונה") הסדר הגיוס החדש הוא וולונטרי לחלוטין ונעדר סנקציות. דהיינו, בתקופה זו כל תלמיד ישיבה למעשה יכול לעשות כרצונו.

בנוסף, עמדה הנשיאה על הקשיים הכרוכים בכך שבשלוש השנים שלאחר מכן ("תקופת ההסתגלות השנייה") שבהן לכאורה קיים אלמנט מחייב בהסדר, יישומו של החוק הוכפף במידה רבה לשיקול דעתו של שר הביטחון. הפגם השני שבו דנה הנשיאה, שהוא בעיניה הכשל החמור ביותר בהסדר הגיוס החדש, נעוץ בזמניות ההסדר, אשר אמור לפקוע בשנת /101 בלא שנקבע בחוק כל הסדר שיחול לאחר מכן.

מסקנתה של הנשיאה נאור הייתה כי בחינת הוראות ההסדר נדבך על גבי נדבך מעלה כי קיים כשל עמוק ביכולתו לממש את תכליתו המרכזית, של צמצום משמעותי של אי-השוויון בחלוקה בנטל השירות הצבאי. לדבריה, הסדר הגיוס החדש מבטיח אולי "שקט תעשייתי" בטווח הקרוב, אך אחרי כל שנות ההתדיינות המשפטית, למרבה הצער אין בו להביא לתקווה לשינוי מהותי במצב.

הנשיאה נאור בחנה גם את הנתונים המספריים שהוצגו בעניין הסדר הגיוס החדש. מניתוח הנתונים עלה כי בשנים שבהן פעל ההסדר ושלגביהן קיימים נתונים, הואט קצב הגידול בגיוסם של תלמידי הישיבות לשירות צבאי ולשירות הלאומי-אזרחי; מספר המתגייסים מקרבם היה קטן ביותר ורחוק מלהצביע על השינוי המשמעותי הנדרש; והשאיפה לעמוד ביעדי הגיוס שהוגדרו לפי החוק עצמו רק הולכת ומתרחקת מדי שנה.

על רקע זה, קבעה הנשיאה כי גם ב"במבחן התוצאה" אין התאמה מספקת בין הסדר הגיוס החדש לבין התכלית של צמצום אי-השוויון בחלוקת נטל השירות הצבאי. היא ציינה כי לא זו בלבד שהנתונים העובדתיים אינם משנים את המסקנה בדבר כשלונו של הסדר הגיוס החדש במבחן הקשר הרציונאלי, אלא הם רק מחזקים אותה. על רקע דברים אלה, פסקה הנשיאה כי אין מנוס מלקבוע שההסדר נכשל במבחן הקשר הרציונאלי ואיננו מידתי. זאת, אף מבלי להידרש לשני המבחנים הנוספים של המידתיות ומבלי לדון לעומק בכשלים נוספים שנפלו בהסדר.

הנשיאה נאור ציינה כי נקודת המוצא היא כי בהכרעה בנוגע לסעד החוקתי יש לנהוג זהירות רבה. זאת, בשל הריסון השיפוטי הנדרש לגבי חקיקה של הכנסת, קל וחומר כאשר החוק העומד לבחינה נחקק בעקבות פסיקה קודמת של בית המשפט העליון שלפיה לא ניתן להאריך באותה מתכונת את החוק שהסדיר סוגיה זו קודם לכן.

אף על פי כן, לדעתה, לא ניתן להימנע מלקבוע בנקודת הזמן הנוכחית כי הסדר הגיוס החדש בטל. לדבריה, הימנעות מכך תהא בבחינת דחיית הקץ, הא ותו לא. הנשיאה הדגישה כי הפגיעה המתמשכת והעמוקה בשוויון, חוסר התוחלת כי הסדר הגיוס החדש יתרום לצמצומה במידה הנדרשת, החזרה על טעויות העבר וכן הלקחים והתובנות שהצטברו במסגרת העיסוק רב השנים בנושא זה, אינם מאפשרים לבחור בדרך זו. יחד עם זאת, קבעה הנשיאה נאור כי הכרזת הבטלות לא תחול באופן מיידי, אלא היא תיכנס לתוקפה רק בעוד שנה מיום מתן פסק הדין, על מנת לאפשר היערכות מתאימה לכך.
בנוגע לבחירות כל אחד יעשה כמצוות רבותיו
זה לא סלוגן, זו דרך חיים.


(מי שמתלבט מי רבותיו יכול לפנות אלי לצורך שיכנוע)

התגובות בנושא בפורום, הם רק הסבר להוראת רבותיו או שאלות להבהרת דעתם, ולא חלילה להפריך או לשכנע מישהו בניגוד לרבותיו.
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון
 
הודעות: 4060
הצטרף: 28 ינואר 2014, 03:36
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 13 ספטמבר 2017, 11:26

חבר הכנסת יגאל גואטה הודיע לדרעי: "מתפטר מהכנסת"
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 24 ספטמבר 2017, 12:29

ביה״ח ׳מעייני הישועה׳: 83 לידות במהלך חג ראש השנה.

איגרא ב׳גל״צ׳: במהלך חג ראש השנה המשיכו ברכבת ישראל לעבוד על בניית רכבת סובידור החדשה.

'בחדרי': מפקד משטרת אוקראינה מדווח: היו השנה בסמוך לציון הקדוש של רבי נחמן מברסלב זצוק"ל בעיר אומן שבאוקראינה כ- 60.000 איש.

'בחדרי': אסון בקהילה היהודית במקסיקו: אותרה גופתו של ר' חיים אשכנזי ז"ל - מחותנו של רבה הראשי של מקסיקו הרב שלמה טוויל. ר' חיים ז"ל שהה בבניין משרדים בזמן שזה קרס.

יו"ר 'העבודה' אבי גבאי העלה סרטון לרשת בעיצומו של ראש השנה. ח"כ יהודה גליק בתגובה: "לא בטוח שציוצים בעיצומו של ר"ה יביאו לך ממשלה עם חרדים".

'ישראל היום': השר כחלון על ביטול חוק הגיוס - "לא אהבתי את פסיקת בג"ץ בנושא הגיוס, יש לנו שנה לתקן אותו ונעשה זאת, אבל אני מתנגד לחוק עוקף בג"ץ".

יוסף, חרדי תושב מקסיקו ל'בחדרי' - "הגופה נמצאה לאחר כניסת החג. את החיפושים ערכו חרדים אנשי 'הצלה' שקיוו למצוא אותו חי. הם פעלו לדאוג שהרשויות לא יבקשו לנתח אותו. בנו ואשתו היו במקום בזמן שהגופה נמצאה".
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 25 ספטמבר 2017, 14:57

מחקרים חדשים: פחות רפורמים, יותר אורתודוכסים: הקהילה היהודית בארה''ב משתנה.

כל מי מי שניסה לספור פעם יהודים באמריקה, יודע שלא קל איתם. גם הם עם קשה עורף. שאל אותם אם הם יהודים ויענו לך בהתחכמות: למה אתה מתכוון? מה זה יהודי? מיהו יהודי? שאלת שאלת המשך, והם עשויים לבלבל אותך: לפני רגע אמרו שלא, פתאום הם אומרים שכן. ולך תדע למה הם מתכוונים, ולך תדע מה זה אומר.
בשבועיים האחרונים פורסמו שני מחקרים חדשים על היהודים של אמריקה. אחד התייחס למספרים – השני התייחס לעמדות. אחד היה סעיף קטן במחקר גדול של גוף שאין לו עניין מיוחד דווקא ביהודים – השני היה המחקר השנתי הקבוע של הוועד היהודי־אמריקאי על עמדות הקהילה. מה למדנו מהם? למדנו שיהדות אמריקה ממשיכה להשתנות במהירות. יכול להיות שמהר הרבה יותר מכפי שחשבנו. מה עוד למדנו? שהשנה הזו באמריקה היא שנה מיוחדת, ושהיהודים מרגישים בזה. כבר הרבה מאוד שנים שלא הרגישו חשופים כל כך. כבר הרבה מאוד שנים שלא היו מודאגים כל כך.

מכון המחקר PPRI – המתמחה בדת, תרבות ומדיניות ציבורית באמריקה – מצא ש־2.3% מכלל האמריקאים מזהים את עצמם כיהודים. זה דומה למדי לאחוז (2.2%) שנמצא במחקר המקיף של מכון PEW לפני ארבע שנים. אבל למרות הדמיון – יש הבדל משמעותי. אחוז היהודים הכללי דומה, אבל
ההרכב שונה. החלוקה הפנימית של יהודים לפי מגזרים וקבוצות שונה. וייתכן שהשונות הזו מעידה על קצב מהיר של השתנות של הקהילה.

שני הבדלים מרכזיים ראויים לעיון: האחד – חלוקת היהודים ל״יהודים לפי דת״ ו״יהודים לא לפי דת״. השני – חלוקת היהודים לפי זרמים: רפורמים, קונסרבטיבים, אורתודוקסים, סתם יהודים (שלא שייכים לשום זרם). ההבדל הראשון מלמד על כך שמתוך כלל היהודים, אחוז הולך וגדל הם יהודים לא לפי דת. לפי המחקר של PEW לפני ארבע שנים הם היו כרבע, לפי המחקר של PPRI הם כשליש. יותר מזה: בקרב הצעירים היהודים, יותר ממחצית (53%) הם יהודים לא לפי דת.

למה זה חשוב? כדי לתת תשובה לשאלה הזו, צריך להיכנס לכמה הסברים שאופיים טכני. צריך להבין איך מאתרים יהודים באמריקה. יהודים לא מסומנים באמריקה, הם לא רשומים בשום מאגר ממשלתי או עירוני, הם לא מתבלטים, בדרך כלל, בחזות שונה מזו של כלל האמריקאים. כדי למצוא אותם צריך לשאול. וכמובן, אופי השאלה קובע במידה רבה את אופי התשובה.

באמריקה, היהדות נתפסת קודם כל כדת – כמו קתוליות, מוסלמיות, בודהיזם, מורמוניות. לכן השאלה הסטנדרטית לזיהוי יהודים היא שאלה על דת: ״מה הדת שלך?״ יש מי שאומרים אנגליקני, או בפטיסטי, או מוסלמי. יש מי שאומרים יהודי. אלה יהודים לפי דת.

אבל מחקרים מהשנים האחרונות גילו שמלבד היהודים לפי דת יש עוד קבוצה של יהודים – קבוצה שמשקלה מכלל היהודים הולך וגדל: יהודים לא לפי דת (ולא להתבלבל עם חילונים בישראל, זה ממש לא אותו הדבר). אלה אמריקאים שעל השאלה ״מה הדת שלך״ משיבים ב״אין לי דת״ או ב״אתאיסט״. אבל אם שואלים אותם שאלת המשך: ״האם אתה מחשיב את עצמך יהודי מאיזושהי סיבה?״ הם משיבים אחת משתי תשובות: ״כן״, או ״חלקית״. אלה יהודים לא לפי דת.

ושוב – למה זה חשוב? זה חשוב כי יהודים לפי דת ויהודים לא לפי דת הם לא אותו סוג של יהודים. יהודים לפי דת נוטים להתחתן יותר עם יהודים, לשמור על קשר לישראל, להיות חברים במוסדות קהילתיים, לומר שחשוב להם שגם ילדיהם יהיו יהודים, לציין חגים יהודיים. יהודים לפי דת עושים דברים שמשקפים את יהדותם.

לעומתם, יהודים לא לפי דת עושים מעט מאוד. הם חושבים על עצמם כעל יהודים באופן כלשהו, הם לא מתביישים בזה, ולא מסתירים את זה. אבל זה גם לא חשוב במיוחד בעיניהם – זו עובדה ולא מרכיב משמעותי של זהות. בהתאם לכך, הם אינם חברים בקהילה לא קשורים לישראל ולא מחפשים בן זוג יהודי, ולא חשוב להם לגדל ילדים יהודים.

הסוציולוג ד״ר שלמה פישר מהמכון למדיניות העם היהודי דימה אותם פעם לאנשים ששואלים אותם על צבע העיניים שלהם. כן, יש לי עיניים ירוקות. אני לא מתבייש בזה – אולי אפילו קצת מחבב את זה. וכמובן, זו עובדה. אבל עובדה שאין לה משמעות עמוקה של זהות. לא חשוב לי שגם לילדים יהיו עיניים ירוקות. לא אשקיע משאבים ומאמצים כדי שזה יקרה. לא אתעקש על בן או בת זוג שגם להם עיניים ירוקות. יהודים לא לפי דת הם מי שהיהדות שלהם היא כמו עיניים ירוקות (או כחולות, או חומות, לבחירתכם).

אז הנה, התברר שיש משמעות לשיעורם של היהודים לפי דת ולא לפי דת. ומכאן שיש משמעות למחקר המלמד על כך שנרשמה קפיצה בשיעור היהודים לא לפי דת, ושנמשכת שחיקה בשיעור היהודים לפי דת. אלא שזה לא הדבר היחיד שהתגלה במחקר החדש. התגלה בו שגם החלוקה הפנימית של יהודים לפי זרמים משתנה בקצב מסחרר – וכמובן, צריך עוד סקרים כדי לוודא שהחלוקה כפי שהוצגה עכשיו אכן מלמדת על שינוי דרמטי, ולא על בעיה בדגימה. איך משתנה היהדות האמריקאית? בפשטות: פחות רפורמים, עוד פחות קונסרבטיבים, יותר סתם יהודים ויותר אורתודוקסים.

גם כאן, לא המגמה מפתיעה, אלא הקצב המסחרר של השינוי. במחקר של PEW לפני ארבע שנים, 35% מיהודי אמריקה היו רפורמים - יותר משליש. במחקר החדש ירד חלקם ל־28% בלבד, רק קצת יותר מרבע. לפני ארבע שנים, 18% מהיהודים היו קונסרבטיבים. זו נחשבה למכה משמעותית לתנועה שלפני כמה עשורים היתה הגדולה והמשמעותית ביותר מכלל התנועות. אבל המחקר החדש מוסיף מכה על מכה: ירידה מ־18% ל־14% בלבד.

מי עולה? הקבוצה שעולה בחדות היא זו של סתם יהודים - יהודים שלא מזדהים עם אף זרם. אלה יהודים שעל פי המחקרים, עד היום מפגינים מידה פחותה של מחויבות ליהדות ולעם היהודי. ודווקא הם הקבוצה שעולה. ומי עוד עולה? האורתודוקסים מתחילים לעלות. זה עוד לא ניכר במספר הכללי שלהם מקרב היהודים, אבל כאשר מסתכלים על החלוקה לפי גיל, השינוי די מדהים בעוצמתו.

מקרב היהודים המבוגרים ביותר באמריקה, האורתודוקסים הם בקושי פסיק. 3%. מקרב היהודים הצעירים ביותר באמריקה, בני 18־29, האורתודוקסים הם 15%. למעשה, בדור הצעירים, האורתודוקסים כבר עברו את הקונסרבטיבים (8%) ומתקרבים מאוד לרפורמים (20%). גיל הנישואים הצעיר עושה את שלו. מספר הילדים הגבוה עושה את שלו. היכולת לשמור על הצעירים בתוך המחנה, בתוך השבט, עושה את שלו. יהודים אורתודוקסים מתרבים מהר ומתבוללים לאט. זו המציאות – וגם היא משנה את פניה של יהדות אמריקה.

זה משחק של קצוות: בצד השמרני־ימני האורתודוקסים מתרבים. בצד הליברלי־שמאלי הסתם יהודים ואלה שהם יהודים לא לפי דת מתרבים. מי שהולכים ונשחקים הם היהודים של האמצע, היהודים שהיו עיקר מניינה ובניינה של היהדות האמריקאית ב־100 השנים האחרונות. הנתונים של סקר הוועד היהודי־אמריקאי מלמדים על הקשיים שלהם. 47% מכלל היהודים המבוגרים אינם נשואים – זה מתכון לצמצום. לפחות ממחצית היהודים ״מאוד חשוב״ להיות יהודים (47%).

גם היחס לישראל נבדק, כמו בכל שנה, ולא חל בו שינוי גדול: מחצית מיהודי אמריקה הבוגרים ביקרו כאן. זה הרבה יותר מכפי שהיה לפני 20 ו־30 שנה. כמחצית מסכימים, ועוד רבע די מסכימים, שלדאוג לישראל זה ״חלק חשוב מהיותי יהודי״. אבל עיקר תשומת הלב שלהם לא מופנית לישראל כרגע. היא מופנית פנימה, לזירה הביתית.

41% מהיהודים באמריקה סבורים שהאנטישמיות היא ״בעיה חמורה מאוד״ באמריקה כיום. זו קפיצה דרמטית לעומת שנים קודמות. רק לפני שלוש שנים, בשלהי תקופתו של הנשיא ברק אובמה, נרשם שפל היסטורי ברמת הדאגה של היהודים: רק 14% מהם ראו באנטישמיות בעיה חמורה מאוד באמריקה. והנה – בתוך זמן קצר, נרשם שיא של שלושה עשורים. האם זה קשור לדונלד טראמפ? אי אפשר שלא לראות שזה קשור לדונלד טראמפ. זה קשור לתקופה החדשה שעוברת על אמריקה, וגם לנטיות הפוליטיות של היהודים. ביקשתי וקיבלתי מהוועד היהודי אמריקאי את הנתונים בחלוקה לפי עמדות פוליטיות – והתמונה הנשקפת מהנתונים הללו מרתקת: ככל שיהודי שמרן יותר, כך הוא פחות מודאג מאנטישמיות באמריקה. ככל שיהודי ליברלי יותר כך הוא סבור שאנטישמיות היא בעיה חמורה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן
 
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 10:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה זקן » 26 ספטמבר 2017, 09:14

שלושה ישראלים נרצחו בפיגוע בהר אדר ליד ירושלים

שלושה צעירים ישראלים נרצחו הבוקר בפיגוע ירי קשה שהתרחש בסמוך להר אדר שליד ירושלים. צעיר נוסף נפגע באורח קשה. מפרטים ראשונים עולה כי מחבל פתח בירי לעבר הארבעה ואלו נפגעו, המחבל נוטרל.

פיגוע קשה התרחש הבוקר בשעה 7:14 עת מחבל פתח באש לעבר קבוצה של צעירים ישראלים. כתוצאה מהירי נרצחו שלושה ישראלים, אחד נוסף נפגע באורח קשה.

פאראמדיקים של מד"א קבעו את מותם של שלושה גברים בשנות העשרים והשלושים הנפגע הרביעי גבר כבן 32 פונה במצב קשה לבית חולים הדסה עין כרם.

פאראמדיק מד"א ניר בוזגלו סיפר:"כשהגענו למקום ראינו ארבעה גברים בשנות העשרים והשלושים שנפצעו מירי בפלג גופם העליון , ביצענו במהירות מיון ראשוני, פצוע אחד גבר כבן 32 היה בהכרה מלאה וסבל מפצעי ירי בבטנו, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו קשה. שלושת הגברים הנוספים היו מחוסרי הכרה, ללא נשימה וללא דופק עם פצעי ירי בפלג גופם העליון, ביצענו בדיקות רפואיות, הם היו ללא סימני חיים ולצערנו נאלצנו לקבוע את מותם במקום".


מדוברות מג"ב נמסר כי מחבל שככל הנראה הגיע לשער האחורי של היישוב הר הדר, פתח באש לעבר הישראלים שהיו במקום. עוד עולה מהתחקור כי מחבל שככל הנראה מגיע לשער האחורי של היישוב הר הדר במסגרת כניסת פועלים פלסטינים ליישוב, המחבל מעלה את חשדם של אנשי הביטחון במקום, שולף נשק ופותח באש לעבר הכוח שנמצא במקום. בפיגוע 3 הרוגים ישראלים פצוע נוסף ומחבל שנוטרל.

בחמאס נטלו אחריות ואמרו כי "הפיגוע הבוקר הוא נגד הניסיונות לייהד את ירושלים. ירושלים היא אסלאמית ובניה יקריבו את חייהם למענה״.
סמל אישי של המשתמש
אריה זקן
 
הודעות: 156
הצטרף: 13 דצמבר 2016, 19:16
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 26 ספטמבר 2017, 12:57

5 חרדים נעצרו אתמול בשל חשדות בעבירות בעמותה חרדית העוסקת בהשתלת אברים
בכיר באחד העמותות חסד הגדולות בירושלים נעצר היום. יודעי דבר אומרים שזה אחת הפרשיות החמורות שידעה מדינת ישראל בהיקף של מליארדים
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 26 ספטמבר 2017, 12:59

שיך כתב:5 חרדים נעצרו אתמול בשל חשדות בעבירות בעמותה חרדית העוסקת בהשתלת אברים
בכיר באחד העמותות חסד הגדולות בירושלים נעצר היום. יודעי דבר אומרים שזה אחת הפרשיות החמורות שידעה מדינת ישראל בהיקף של מליארדים

העצור הוא רב ישעיהו הבר יו"ר ארגון מתנת חיים של תרומות כליות לאנשים שנזקקים לזה ל"ע.
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 26 ספטמבר 2017, 23:25

נהג משאית פרק מטען חצץ עודף באמצע הכביש כדי להימנע מדוח

אתמול, במהלך פעילות אכיפה שגרתית בכביש 241, סמוך לצמה גילת בדרום, שוטרי משטרת התנועה עצרו לבדיקה שגרתית משאית עמוסה בחצץ. המשאית הייתה בדרכה למעבר כרם שלום, אך בעקבות חשד כי היא נושאת מטען חורג הנהג התבקש להתלוות לשוטרים למתקן שקילה.
הנהג, תושב רהט (30), שיתף פעולה עם השוטרים שהובילו את הדרך. לפתע הבחינו השוטרים ממראת הניידת בענן אבק גדול שנפלט מהמשאית, ואלה עצרו בשנית את המשאית. כשניגשו למשאית ראו כי מאחוריה משתרך שובל ארוך של חול וחצץ שנפלו מפתח הפריקה בארגז. החצץ כיסה מאות מטרים בכביש ופונה ע"י חברת נתיבי ישראל.

לטענת הנהג דלת הארגז תקולה, אם כי בדיקה שנערכה מאוחר יותר העלתה כי המערכת תקינה וחזקה את החשד נגד הנהג שלדעת השוטרים ניסה לשמוט חלק מהמטען לפני ההגעה למתקן השקילה. כשלבסוף הגיעו למתקן המשאית הראתה חריגה של כ-5% מהמותר, למרות שמיטת המטען המסוכנת בכביש. הנהג נעצר לחקירה בגין סיכון חיי אדם בנתיב תעבורה ויובא היום בפני שופט.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן
 
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 10:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 27 ספטמבר 2017, 13:22

חבר כנסת מטעם אחת המפלגות החרדיות השוהה מזה מספר שבועות בחו״ל - דרוש לחקירה בחשד להעלמות מס.
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי eliyahu » 27 ספטמבר 2017, 15:41

שיך כתב:חבר כנסת מטעם אחת המפלגות החרדיות השוהה מזה מספר שבועות בחו״ל - דרוש לחקירה בחשד להעלמות מס.

השערה... מוזס?
eliyahu
 
הודעות: 120
הצטרף: 07 נובמבר 2016, 22:14
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 28 ספטמבר 2017, 15:35

בית משפט השלום בתל אביב גזר שנת מאסר בפועל וקנס בגובה 100,000 שקל על שלום ביליק, שגנב והדליף את מרשם האוכלוסין של ישראל. ביליק הודה בעבירות שיוחסו לו, בהן הוצאת מסמכים ממשמורת חוקית, הפרת סודיות, פגיעה בפרטיות והחזקת מאגר מידע שלא כדין.

ביליק הוא המורשע השישי והאחרון בפרשה, ועונשו נקבע במסגרת הסדר טיעון, כאשר השופטת הדסה נאור, שקיבלה את עמדת הפרקליטות כי יש להטיל עליו עונש כבד יותר, התחשבה במצבו הרפואי שהידרדר לאורך המשפט.

הפרשה, המכונה גם פרשת "אגרון", נחשבת לארוע הדלפת המידע החמור ביותר שהתרחש בישראל. במסגרת הפרשה פרטיהם של 9 מיליון ישראלים נגנבו מרשות האוכלוסין ב-2005 על ידי ביליק, עובד מיקור חוץ של משרד העבודה והרווחה, ששימש מתכנת ומנהל מאגרי מידע ותפעל את מאגר מרשם האוכלוסין.

ביליק העתיק לרשותו את המאגר, ולאורך הזמן גם עדכונים חודשיים, ולאחר שעבר לעבוד בישיבת דיסקין בירושלים, התקין עותק של התוכנה במחשבי הישיבה. בשלב הבא, העביר עותק של המרשם לחבר שסחר במידע, וכך נבנתה תוכנת אגרון, שהופצה ברשת ועדיין נמצאת בידיהם של אנשים רבים שאי-אפשר לאתר.

בהודעת משרד המשפטים נכתב כי בכך באה הפרשה לסיומה, אולם התוכנה, שנמכרה בהתחלה תמורת סכום של 3,000 שקל לכל המעוניין, עדיין נמצאת ברחבי הרשת. הרשות להגנת הפרטיות החלה לטפל בפרשה ב-2013, וב-2015 התיק הועבר לטיפול מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה – אולם עד עצירת התפשטות התוכנה והסרתה ממנועי החיפוש ברשת' לא ידוע כמה עותקים שלה נמצאים ברשות אנשים פרטיים וגופים מסביב לעולם.

"גזר הדין שניתן היום לנאשם הראשון בשרשרת, שמעל בתפקידו, גנב את מרשם האוכלוסין והתחיל בשרשרת שהובילה לפרסום המרשם באינטרנט ולנזקים קשים לציבור הישראלי, הוא נקודת ציון משמעותית באכיפת חוק הגנת הפרטיות בישראל ומעיד על החמרה במדיניות הענישה", אמר אלון בכר, ראש הרשות להגנת הפרטיות, בתגובה לגזר הדין. "נזקי הפרשה ממשיכים להשפיע על המשק הישראלי בהיבטים שונים עד היום".

היועץ המשפטי של התנועה לזכויות דיגיטליות, יהונתן קלינגר, אמר בתגובה לגזר הדין כי "הוכח היום שפגיעה בפרטיות של כל אזרח ישראלי שווה בערך עשר אגורות קנס לאדם, וארבע וחצי שניות בבית הסוהר, שכן זוהי פגיעה בכל אחד ואחת מאזרחי ישראל. גזירת שנת מאסר על אדם שגרם לנזק בלתי הפיך לכלל הציבור מעידה שאין רצון לתקן את הנזק שנגרם מהדליפה".

קלינגר אמר כי הענישה הקלה עלולה לגרום בעתיד להדלפות דומות של מאגרים רגישים, כמו המאגר הביומטרי, ויש להטיל עונשים חמורים יותר במקרים דומים כדי להרתיע. "הדלפת המאגרים על ידי ביליק היא זו שמונעת מאיתנו להשתמש במספר הזהות בתור מזהה סודי מול רשויות הממשלה", מסביר קלינגר. "בפועל, אם מרשם האוכלוסין לא היה דולף לרשת, היו פחות מקרים שבהם אנשים היו מתחזים לאחרים מול רשויות, בנקים, חברות סלולר ופותחים חשבונות בשמם, היו פחות שיחות טלפון מטרידות והיו פחות נסיונות הונאה כלפי קשישים. הדליפה של המאגר העצימה כל אחד מכיווני התקיפה האלו כנגד אזרחי ישראל".
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות
 
הודעות: 2086
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 01:19
מיקום: ארץ הקודש
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 28 ספטמבר 2017, 15:45

קלינגר דמגוג. בהחלט יש כאן הרתעה. העבירה היא אחת, ולכן זה עונש אחד. ולא מליוני עבירות שקיבל על כל אחת כמה אגורות, אף אחד לא יטעה בזה ויחלום שאם יעשה עבירה וידליף פרטים חסויים של אדם בודד יקבל עונש אחד של כמה אגורות.
בנוגע לבחירות כל אחד יעשה כמצוות רבותיו
זה לא סלוגן, זו דרך חיים.


(מי שמתלבט מי רבותיו יכול לפנות אלי לצורך שיכנוע)

התגובות בנושא בפורום, הם רק הסבר להוראת רבותיו או שאלות להבהרת דעתם, ולא חלילה להפריך או לשכנע מישהו בניגוד לרבותיו.
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון
 
הודעות: 4060
הצטרף: 28 ינואר 2014, 03:36
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 01 אוקטובר 2017, 15:36

כיכר': רה"מ נתניהו התפלל את תפילת יום כיפור בביהכנ"ס 'יד תמר' הסמוך לביתו.

ויסברג ב'בחדרי': מרן הגראי"ל שטיינמן ערך 'מי שברך' לגר"ח קנייבסקי בקריאת התורה בשחרית. מרן הגר"ח קנייבסקי ערך 'מי שברך' לגראי"ל שטיינמן בעליית מפטיר יונה.

זקן המשגיחים הגר"ד יפה התפלל בליל יו"כ ותפילת נעילה בביהמ"ד של האדמו"ר מצאנז בנתניה. בכל נדרי כובד לשבת על מקומו של מרן האדמו"ר מצאנז.

אסון בקריית צאנז בנתניה: בן 70 שנכנס לטבול בערב יום הכיפורים בחוף צאנז, טבע ונמשה מהמים ללא הכרה וללא דופק. לאחר פעולות ההחייאה נקבע מותו.

ויסברג ב'בחדרי': בעיצומה של תפילת כל נדרי, פרץ אדם לתוך ישיבת 'שכר שכיר' בנתיבות ושלף אקדח. כ- 300 בחורים ואברכים שהיו במקום נמלטו מהדלתות והחלונות. כוחות משטרה עצרו את החשוד שהתגלה כמעורער בנפשו.
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 01 אוקטובר 2017, 18:47

דיווח ראשוני: אישיות פוטוגנית ראשית מתחום הרבנות הגיעה בדקות הללו להצטלם לתקשורת בבית מרן רה"י הגראי"ל שליט"א לכבוד תחילת השנה היהודית.
האורח עמד תחילה בחזית הבית על המדרכה להיראות לפני כל העוברים ושבים ליד הצ'קלקה הדולקת שבמכוניתו, כדי לקבל את מירב תשומת הלב, וכמובן לחץ יד לכל מי שנראה לעיניו.

נ"ב, היות ואין כאן שם, אין חשש של זלזול חלילה באישיות מוכרת.
רק להביע את הרגשות של הרואים הממוצעים ברחוב החרדי, דבר שלא בא בדרך כלל לידי ביטוי בתקשורת החרדית המכורה.
בנוגע לבחירות כל אחד יעשה כמצוות רבותיו
זה לא סלוגן, זו דרך חיים.


(מי שמתלבט מי רבותיו יכול לפנות אלי לצורך שיכנוע)

התגובות בנושא בפורום, הם רק הסבר להוראת רבותיו או שאלות להבהרת דעתם, ולא חלילה להפריך או לשכנע מישהו בניגוד לרבותיו.
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון
 
הודעות: 4060
הצטרף: 28 ינואר 2014, 03:36
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 01 אוקטובר 2017, 19:49

eliyahu כתב:
שיך כתב:חבר כנסת מטעם אחת המפלגות החרדיות השוהה מזה מספר שבועות בחו״ל - דרוש לחקירה בחשד להעלמות מס.

השערה... מוזס?

לא, אשר
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 02 אוקטובר 2017, 10:46

דיוח ראשוני פיגוע במלון בארה"ב
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 02 אוקטובר 2017, 11:06

80 פצועים ולפחות 2 הרוגים בפיגוע בארה"ב המחבל שירה מקומה 30 מבית מלון לעבר קהל המונים שהתאסף ברחוב חוסל.
משרד החוץ הישראלי דיווח שכרגע לא ידוע על ישראלים שנפגעו
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 02 אוקטובר 2017, 11:12

לפחות 20הרוגים 12פצועים קשה
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 02 אוקטובר 2017, 11:17

שיך כתב:לפחות 20הרוגים 12פצועים קשה

מקור משטרתי מאמת על לפחות 20 הרוגים בינהם חשוד בפיגוע שנהרג במלון הסמוך
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 02 אוקטובר 2017, 11:18

שיך כתב:
שיך כתב:לפחות 20הרוגים 12פצועים קשה

מקור משטרתי מאמת על לפחות 20 הרוגים בינהם חשוד בפיגוע שנהרג במלון הסמוך

אני כתבתי את מה שאמרו בחדשות קול חי
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 02 אוקטובר 2017, 11:28

דיווחים לא מאומתים על כ-40 הרוגים
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 02 אוקטובר 2017, 11:30

מספר ההרוגים עולה מדווחים על מאות פצועים ועשרות הרוגים
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 02 אוקטובר 2017, 11:37

תשמע לירות מנשק אוטמטי על כזה קהל עצום זה אסון במימדים עצומים
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 02 אוקטובר 2017, 11:37

1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 02 אוקטובר 2017, 11:37

1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 02 אוקטובר 2017, 11:40

משטרת וגאס: היורה חוסל. הוא תושב מקומי. חיפושים אחר אשה שהיתה איתו
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 02 אוקטובר 2017, 12:06

אומרים שזה כבר אוחז במעל 100 פצועים וקרוב לשלושים הרוגים
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 02 אוקטובר 2017, 12:10

הוא היורה
קבצים מצורפים
image (13).png
image (13).png (204.6 KiB) נצפה 41560 פעמים
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 02 אוקטובר 2017, 12:11

שיך כתב:הוא היורה

לא מאומת אבל נראה שזה הוא
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 02 אוקטובר 2017, 12:28

הוא נראה באמת אחד שאין לו בעיה לראגן פיגוע בכזה סדר גודל
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 02 אוקטובר 2017, 13:39

הותר לפרסום: הרוצח מלאס וגאס - סטיבן פאדוק בן64
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 02 אוקטובר 2017, 13:41

מספר ההרוגים עלה ל50
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 15 אוקטובר 2017, 12:21

ביום שני הקרוב הודעה דרמטית של ברקת
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 15 אוקטובר 2017, 13:03

שיך כתב:ביום שני הקרוב הודעה דרמטית של ברקת

מחר?
לא להבהל כנראה שבעוד שנה מתמודד לראשות עירית ירושלים בפעם נוספת
פך שמן
 
הודעות: 2061
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 22:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 15 אוקטובר 2017, 14:39

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בישיבת ראשי המפלגות כי הוא יוזם מהלך לסגירת תאגיד השידור הציבורי והשארת רשת ב' בלבד, לדבריו "כדי לחסוך חצי מיליארד שקלים". הנימוק הרשמי למהלך הוא "רייטינג נמוך ובזבוז כספים".

שר הפנים אריה דרעי הוא שהעלה את ההצעה באופן רשמי. גורמים בקואליציה אומרים כי המהלך מתואם עם נתניהו, וכי לא הייתה התנגדות למעט שר האוצר משה כחלון.
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 15 אוקטובר 2017, 14:44

דיווח ראשוני: לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל ולוחמי המשטרה הצבאית, עצרו לפני זמן קצר חשוד שהגיע לבית המשפט הצבאי שומרון הסמוך לכפר סאלם ועל גופו התגלה ככל הנראה מטען צינור.

בדקות אלו הכניסה לבית המשפט סגורה, הכוחות עסוקים בבידוד הזירה וחבלן משטרתי בדרכו למקום.

פרטים נוספים בהמשך.
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 15 אוקטובר 2017, 14:45

שיך כתב:דיווח ראשוני: לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל ולוחמי המשטרה הצבאית, עצרו לפני זמן קצר חשוד שהגיע לבית המשפט הצבאי שומרון הסמוך לכפר סאלם ועל גופו התגלה ככל הנראה מטען צינור.

בדקות אלו הכניסה לבית המשפט סגורה, הכוחות עסוקים בבידוד הזירה וחבלן משטרתי בדרכו למקום.

פרטים נוספים בהמשך.

החשוד תושב ג'נין כבן 17 נעצר להמשך חקירה של גורמי הביטחון.
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 16 אוקטובר 2017, 12:24

חיל האוויר תקף והשמיד הבוקר סוללת נ״מ סורית SA-5 ממזרח לדמשק. אותה סוללה שיגרה מוקדם יותר טיל לעבר גיחת צילום של חיל האוויר
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 16 אוקטובר 2017, 13:12

שיך כתב:חיל האוויר תקף והשמיד הבוקר סוללת נ״מ סורית SA-5 ממזרח לדמשק. אותה סוללה שיגרה מוקדם יותר טיל לעבר גיחת צילום של חיל האוויר

צהל עדכן את הרוסים בתקרית. שר ההגנה הרוסי סרגיי שוייגו יבוא בשעות הקרובות לישראל.מבחינת צהל פרובוקציה סורית נקודתית.צהל ערוך לתגובה סורית.
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 16 אוקטובר 2017, 16:09

צבא סוריה הגיב לתקיפת חיל האוויר נגד סוללת טילי נ"מ ממזרח לדמשק ומסר כי מטוסי חיל האוויר חדרו לשטח האווירי באזור בעלבק וכי אחד המטוסים נפגע. מדובר בהודעה שקרית, שכן אף מטוס ישראלי לא נפגע. לדבריו. עוד נמסר כי "הפיקוד הצבאי של צבא סוריה מזהיר מההשלכות החמורות של הנסיונות התוקפניים החוזרים ונישנים מצד ישראל".
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 16 אוקטובר 2017, 22:51

גילוי מרעיש במצרים: נחשף מקדש של פרעה המקראי
שרידי מקדש שנמצאו מדרום מערב לקהיר, ומיוחסים לרעמסס השני.jpg
שרידי מקדש שנמצאו מדרום מערב לקהיר, ומיוחסים לרעמסס השני.jpg (31.67 KiB) נצפה 39917 פעמים

סוכנות העתיקות המצרית הודיעה כי צוות ארכיאולוגים מצא סמוך לקהיר מקדש פולחני שהשתייך לרעמסס השני, המזוהה לפי רוב החוקרים כפרעה שעליו מסופר בתנ"ך

סוכנות העתיקות המצרית אמרה היום (ב') כי ארכיאולוגים הצליחו לחשוף שרידים של מקדש עתיק שהיה שייך למלך רעמסס השני – מי שמזוהה לפי רוב המסורות ביהדות כפרעה המקראי ששעבד בתנ"ך את עם ישראל לפני כ-3,200 שנה.

מוסטפא וזירי, ראש הסוכנות, אמר שאת הגילוי יוצא הדופן ביצע צוות מצרי-צ'כי בכפר אבוסיר, שנמצא בקרבת הפירמידה סקארה, דרום-מערבית לקהיר.

ראש צוות הארכיאולוגים הצ'כי, מירוסלב בארטה, אמר בהודעה כי המקדש החדש שנמצא מהווה את העדות היחידה להיצמאותו של רעמסס השני באזור בדרשין בגיזה, בפאתי הבירה המצרית.

הוא הוסיף כי הגילוי מאשר כי הפולחן המצרי לרא, אל השמש במיתולוגיה המצרית, נמשך לאורך זמן רב באבוסיר. הפולחן החל לפני יותר מ-4,500 שנה, בתקופת השושלת החמישית.

רעמסס השני, ששלט בין השנים 1279-1213 לפני הספירה וידוע גם בשם "רעמסס הגדול", נחשב למנהיג העוצמתי ביותר והמהולל ביותר במצרים בעתיקה. הוא הרחיב את האימפריה המצרית כך שהיא הגיעה מסוריה עד לסודן של ימינו.

רוב חוקרי התנ"ך מזהים את רעמסס השני כפרעה המקראי, שהעביד בפרך את בני ישראל והקשה את לבו בפני בקשתם לעזוב עד שספג את עשרת המכות. בתנ"ך מפורט כי מלך מצרים בנה את הערים פיתום ורעמסס באמצעות עבודתם של בני ישראל. מיעוטם של החוקרים סבורים כי הפרעה המוזכר בתנ"ך הוא בנו של רעמסס, מרנפתח.
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות
 
הודעות: 2086
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 01:19
מיקום: ארץ הקודש
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 18 אוקטובר 2017, 14:13

חדשות 2: זהבה גלאון מתפטרת מהכנסת - תישאר יו''ר מרצ
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אבי יואלי » 18 אוקטובר 2017, 14:38

נסיון דקירה צומת הגוש המחבל נפצע
JDN
אבי יואלי
 
הודעות: 121
הצטרף: 12 יוני 2017, 11:57
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה זקן » 25 אוקטובר 2017, 09:19

מישהו יכול לעלות בבקשה את "נאום החמוצים" של ראש הממשלה בנימין נתניהו בדרייב / ג'מבו מייל?

בתודה מראש,
אריה זקן
סמל אישי של המשתמש
אריה זקן
 
הודעות: 156
הצטרף: 13 דצמבר 2016, 19:16
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 30 אוקטובר 2017, 14:52

חאן יונס דיווח ערבי על פיצוץ, ככל הנראה מדובר בפיצוץ מנהרה עמוסת נשק
חלק מהדיווחים הערביים מדבר על השמדת מנהרה סמוך לכיסופים ע"י ירי 5 טילים
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 30 אוקטובר 2017, 15:08

החקלאים בעוטף עזה התבקשו לעזוב את עבודתם
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 30 אוקטובר 2017, 15:09

בהודעה מטעם הזרוע הצבאית של חמאס נמסר כי מטוסי קרב ישראלים תקפו בטילים שטח בתוך תחומי ישראל( "אדמות 48" במקור), סמוך לגבול הרצועה, בחלקה הדרומי.
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 30 אוקטובר 2017, 16:44

דיווח ערבי -בפיצוץ המנהרה נהרגו מספר מחבלים
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 30 אוקטובר 2017, 16:46

הצנזורה מתירה כעת לפרסם שכיפת ברזל נפרסה בדרום
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 30 אוקטובר 2017, 20:58

הפלגים החמושים מתכנסים כרגע לישיבת חירום בעזה.. הפלג הירושלמי לא הוזמן!
סמל אישי של המשתמש
1010
 
הודעות: 6093
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 30 אוקטובר 2017, 21:25

נמות ולא נתגייס!
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
 
הודעות: 666
הצטרף: 13 יולי 2016, 05:50
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 30 אוקטובר 2017, 23:50

אני פה כתב: ראש הגיאהד האיסלמי מוחמד אל-הינדי מודיע כי הסתיימה הפסקת האש עם ישראל

אם "הפסקת אש" אצלם נקרא לחפור מנהרות טירור אז אנחנו שמחים שהם סיימו אותה...
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13856
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 31 אוקטובר 2017, 00:18

שיך כתב:ביום שני הקרוב הודעה דרמטית של ברקת

הבטחת, לא????
פך שמן
 
הודעות: 2061
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 22:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 31 אוקטובר 2017, 12:12

פך שמן כתב:
שיך כתב:ביום שני הקרוב הודעה דרמטית של ברקת

הבטחת, לא????

נכון
הוא פרסם הודעה שלא מתאים לפרום נקי זה
אתכם הסליחה
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 31 אוקטובר 2017, 12:30

פיצוץ מנהרת הטרור בעזה: צה"ל ממשיך לפעול באיזור, נקודות נוספות באזור עוטף עזה הוגדרו כשטח צבאי סגור.
גורמים בצה"ל אמרו היום (שלישי) כי כבישים בעוטף עזה המובילים אל צירי תנועה של כוחות הביטחון באזור בסמוך לגבול עם עזה נסגרו. זאת מחשש לירי טילי נ"ט מכיוון שטח הרצועה.
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 31 אוקטובר 2017, 12:41

ח'אלד אל-בטאש, מנהיג בכיר בג'יהאד האיסלמי, הגיב לתקיפת המנהרה ע"י צה"ל ואיים בנקמה.
"זהו טבח. כל האופציות שלנו פתוחות. ניקח בחשבון את כלל השיקולים אך לא ניתן לאויב להכתיב את כללי המשחק", אמר הבכיר.
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אבי יואלי » 31 אוקטובר 2017, 12:50

שיך כתב:
פך שמן כתב:
שיך כתב:ביום שני הקרוב הודעה דרמטית של ברקת

הבטחת, לא????

נכון
הוא פרסם הודעה שלא מתאים לפרום נקי זה
אתכם הסליחה


וזה היה משהו כזה דרמטי? שאף אחד לא שמע מזה?
אבי יואלי
 
הודעות: 121
הצטרף: 12 יוני 2017, 11:57
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 31 אוקטובר 2017, 12:59

אבי יואלי כתב:
שיך כתב:
פך שמן כתב:
שיך כתב:ביום שני הקרוב הודעה דרמטית של ברקת

הבטחת, לא????

נכון
הוא פרסם הודעה שלא מתאים לפרום נקי זה
אתכם הסליחה


וזה היה משהו כזה דרמטי? שאף אחד לא שמע מזה?

אתה מתעניין בכדור רגל?......
אגב אני לא מתכוון להגן פה על כל הודעה שלי......
לפעמים בדיווחים ראשונים נופלים טעויות.....
אז זה או הכל או כלום
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אבי יואלי » 31 אוקטובר 2017, 13:27

שיך כתב:
אבי יואלי כתב:
שיך כתב:
פך שמן כתב:
שיך כתב:ביום שני הקרוב הודעה דרמטית של ברקת

הבטחת, לא????

נכון
הוא פרסם הודעה שלא מתאים לפרום נקי זה
אתכם הסליחה


וזה היה משהו כזה דרמטי? שאף אחד לא שמע מזה?

אתה מתעניין בכדור רגל?......
אגב אני לא מתכוון להגן פה על כל הודעה שלי......
לפעמים בדיווחים ראשונים נופלים טעויות.....
אז זה או הכל או כלום


יפה שכתבת כדורגל, כעת הבנתי וזה אכן לא מעניין, אבל לא נעים שיש כותרת ואז כאילו משהו נעלם.
בכ"א תודה על כל ידיעה חדשותית מעניינת
אבי יואלי
 
הודעות: 121
הצטרף: 12 יוני 2017, 11:57
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אבי יואלי » 31 אוקטובר 2017, 13:37

דיווח: מאות הרוגים בקריסת מנהרת ניסויים גרעיניים בצפון קוריאה
אבי יואלי
 
הודעות: 121
הצטרף: 12 יוני 2017, 11:57
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 31 אוקטובר 2017, 13:47

הרמטכ"ל גדי אייזנקוט בעוטף עזה:כל תגובה או פגיעה בריבונות הישראלית תענה בנחישות ובאופן נחרץ וברור כפי שעשינו ביממה האחרונה״
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 31 אוקטובר 2017, 14:16

דיווח:2 אנשים נעלמו במהלך החיפוש אחר חמשת הנעדרים בתוך מנהרת הטרור, ח'אן יונס.
(המקור: הבלוגר הערבי אבו עלי)
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 31 אוקטובר 2017, 23:41

אני פה כתב:דיווח ראשוני:פיגוע דריסה וירי במנהטן רכב דרס מספר רוכבי אופניים ישנם 6 הרוגים -הנהג נעצר

כנראה שלא מדובר בפיגוע דריסה, אלא מאבק בין שני משאיות, ואחד נכנס בשביל המיוחד לאופניים, ובינתיים רק 2 הרוגים.
סמל אישי של המשתמש
חזן
 
הודעות: 1026
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי כוכב » 01 נובמבר 2017, 17:31

אני פה כתב:רצועת עזה: הפלסטינים ביקשו אישור מצה''ל לחצות את הגבול על מנת לערוך חיפוש אחר הנעדרים בחלק החוצה לישראל במנהרה שפוצצה, בצה''ל סירבו.

סוף סוף צה''ל לא מתרפס בפני המרצחים הללו.
סמל אישי של המשתמש
כוכב
 
הודעות: 816
הצטרף: 04 נובמבר 2014, 23:06
מיקום: נע ונד
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 01 נובמבר 2017, 18:15

כוכב כתב:
אני פה כתב:רצועת עזה: הפלסטינים ביקשו אישור מצה''ל לחצות את הגבול על מנת לערוך חיפוש אחר הנעדרים בחלק החוצה לישראל במנהרה שפוצצה, בצה''ל סירבו.

סוף סוף צה''ל לא מתרפס בפני המרצחים הללו.

אין סיכוי שיעמדו בזה.
zeevi
 
הודעות: 1154
הצטרף: 17 אוגוסט 2015, 23:36
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 02 נובמבר 2017, 18:12

השער הראשי של הספארי נשאר פתוח אתמול בשעה 6 בערב לכמה דקות לאחר שהמקום נסגר למבקרים, והפיפוטם צעירה גילתה זאת וניצלה את ההזדמנות והצליחה לצעוד מספר צעדים בשביל הסמוך כדי לבדוק איך נראים החיים מחוץ למחיצות, או אולי כדי לרדוף אחרי אותו אדם שנתן לה תשומת לב, לאחר סיבוב קצר היא חזרה לבדה כשהבינה שהמקום בחוץ הוא אינו מיועד עבורה.
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות
 
הודעות: 2086
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 01:19
מיקום: ארץ הקודש
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 02 נובמבר 2017, 18:16

אריה ענק משער האריות כתב:השער הראשי של הספארי נשאר פתוח אתמול בשעה 6 בערב לכמה דקות לאחר שהמקום נסגר למבקרים, והפיפוטם צעירה גילתה זאת וניצלה את ההזדמנות והצליחה לצעוד מספר צעדים בשביל הסמוך כדי לבדוק איך נראים החיים מחוץ למחיצות, או אולי כדי לרדוף אחרי אותו אדם שנתן לה תשומת לב, לאחר סיבוב קצר היא חזרה לבדה כשהבינה שהמקום בחוץ הוא אינו מיועד עבורה.

ומה עם שער האריות ? לא נפתח עדיין ?????
אולי בגלל שאריה ענק יושב שם וחוסם את המעבר :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol::
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה
 
הודעות: 973
הצטרף: 06 ינואר 2015, 18:29
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 02 נובמבר 2017, 19:41

אבן הפינה כתב:
אריה ענק משער האריות כתב:השער הראשי של הספארי נשאר פתוח אתמול בשעה 6 בערב לכמה דקות לאחר שהמקום נסגר למבקרים, והפיפוטם צעירה גילתה זאת וניצלה את ההזדמנות והצליחה לצעוד מספר צעדים בשביל הסמוך כדי לבדוק איך נראים החיים מחוץ למחיצות, או אולי כדי לרדוף אחרי אותו אדם שנתן לה תשומת לב, לאחר סיבוב קצר היא חזרה לבדה כשהבינה שהמקום בחוץ הוא אינו מיועד עבורה.

ומה עם שער האריות ? לא נפתח עדיין ?????
אולי בגלל שאריה ענק יושב שם וחוסם את המעבר :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol::

אולי היו שם כמה אבני פינה???
סמל אישי של המשתמש
1010
 
הודעות: 6093
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 05 נובמבר 2017, 16:10

סוכנות הידיעות הלבנונית הרשמית דיווחה לפני זמן קצר כי מטוסי קרב ישראלים חגים מעל חצבייה ומרג' עיון שבדרום לבנון, וכן באזור בקעת הלבנון.
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי חסיד ליובאוויטש » 05 נובמבר 2017, 19:00

צריך לעשות חילופי גופות
חסידי חב"ד אנו, תלמידי הרעבע אשרינו!
סמל אישי של המשתמש
חסיד ליובאוויטש
 
הודעות: 770
הצטרף: 06 יוני 2017, 21:01
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 05 נובמבר 2017, 20:10

אני פה כתב:יש כבר עשרות גופות של מחבלים בארץ הם רוצים רק מחבלים חיים ימ"ש.

הם רק רוצים מחבלים שיכולים לשוב על זממם, הם לא צריכים את החיים, הם צריכים את המתים שלנו רח"ל.
והקב"ה יצילנו מידם.
סמל אישי של המשתמש
1010
 
הודעות: 6093
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 05 נובמבר 2017, 23:40

פרטים?
סמל אישי של המשתמש
1010
 
הודעות: 6093
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 06 נובמבר 2017, 12:06

דוד שמרון ומקורב מאד לראש הממשלה ששמו אסור לפרסום צפוים להיחקר היום שנית
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 06 נובמבר 2017, 12:09

שיך כתב:דוד שמרון ומקורב מאד לראש הממשלה ששמו אסור לפרסום צפוים להיחקר היום שנית

אני לא יכתוב מי המקורב רק שם המשרד עו"ד שמרון מולכו
והמבין......
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 06 נובמבר 2017, 12:24

הדלפה של 13.4 מיליון מסמכים מגלה מידע רב על השימוש במקלטי מס ■ בין השאר, נחשפים הקשרים בין טייקון המכרות דן גרטלר לענקית הסחורות גלנקור, ומאבק משפטי הקשור לישראל פרי ■ פתיחת חברה במקלט מס אינה עבירה על החוק - כל עוד הדברים מדווחים לרשויות המס
הדלפת ענק של 13.4 מיליון מסמכים מגלה מידע רב על השימוש העולמי במקלטי מס ועל קשרים פוליטיים וכלכליים חובקי עולם, כולל בין השאר, על ידי אנשי עסקים ישראלים. המסמכים הודלפו משתי פירמות לשירותים פיננסיים בברמודה ובסינגפור, ומ–19 משרדי רישום תאגידיים של ממשלות. הם הגיעו לידי העיתון הגרמני "סודויטשה צייטונג", שחלק אותם עם הקונסורציום הבינלאומי של עיתונאים חוקרים (ICIJ) ועם רשת של יותר מ–380 עיתונאים ב–67 מדינות, ובכללם "הארץ". המסמכים מהווים הרחבה משמעותית למסמכי פנמה שנחשפו ב–2016.

אנשי עסקים ישראלים, חברות מקומיות וכמה ממשרדי עורכי הדין המובילים במדינה נכללים במיליוני המסמכים שהודלפו מפירמת עורכי הדין הוותיקה אפלבי (Appleby). המלה "ישראל" מופיעה ביותר מ–20 אלף מהמסמכים. בין השאר, מדובר במסמכים המציגים רישומי חברות של ישראלים במקלטי מס שונים, חברות ובהן דירקטורים או בעלי מניות ישראלים, רישומי בעלות על נכסים בישראל באמצעות חברות אוף שור והשקעות של חברות ישראליות בחברות הרשומות במקלטי מס.

פתיחת חברה במקלט מס או אחזקת נכסים פיננסיים וחשבונות במקלט מס אינה עבירה על החוק, כל עוד הדברים מדווחים לרשויות המס בישראל. חובת הדיווח משתנה בהתאם לאופי הנכס (חברה, חשבון בנק, קרן נאמנות וכו'), שנת פתיחתו או הקמתו, הקשר של האזרח הישראלי לנכס (בעלים, מוטב, דירקטור וכו') ותקנות מס הכנסה שהשתנו עם השנים.

רואה חשבון בכיר העוסק בתחום, וביקש לא להיות מצוטט בשמו, הסביר כי כיום קיימות שתי סיבות עיקריות לפתוח חברות אוף שור: ראשית, במקלטי מס ניתן לנהל את חבות המס בצורה טובה יותר עבור המשקיעים בהן; שנית, לדבריו, כשמנהלים עסקים עם שותפים, ובעיקר אם מדובר בשותפים בינלאומיים, קל הרבה יותר להקצות מניות, להחליף דירקטורים או להכניס ולהוציא בעלים.

המטוס הפרטי של עידן עופר

חלק מהחשיפות שעולות מהדלפת הענק ומתפרסמות במקביל ברחבי העולם נוגעות לאנשי עסקים ישראלים מובילים. טייקון המכרות דן גרטלר מוזכר בשמו בכ–120 מהמסמכים המודלפים, בעיקר כשהדברים נוגעים לקשריו עם ענקית הסחורות גלנקור, חברה ציבורית הנסחרת בבורסת לונדון — שחלק ניכר מעסקיה נוהל דרך הסניף הברמודי של חברת אפלבי.

המסמכים שנחשפו כוללים התכתבויות רבות בעניינה של גלנקור וקשריה ההדוקים עם גרלטר. תחקיר בעניין, שמתפרסם במקביל על ידי עיתונאים החברים בארגון התחקירנים הבינלאומי, חושף בין השאר פרוטוקול בחברת גלנקור, שבו הוחלט להעניק הלוואות לגרטלר — הידוע בקשריו עם ראשי השלטון בקונגו — שייסיעו לו לכאורה לזכות במכרז על מכרה נחושת במדינה.

בתגובתה לארגון העיתונאים, גלנקור מסרה כי בדיקות הרקע שנערכו לגרטלר היו מקיפות ויסודיות. עורכי דינו של גרטלר מסרו כי הוא דוחה בצורה מוחלטת את כל ההאשמות כאילו ביצע מעשים לא חוקיים. עורכי הדין אמרו גם כי ההלוואות שקיבל לא שימשו לפעילות לא נאותה.

המסמכים המודלפים חושפים בין השאר אחזקות של מטוסים דרך חברות הרשומות במקלטי מס, בצורה המאפשרת תשלום מסים מינימלי. ברשימה מ–2015 של כמה עשרות אנשים שהם מוטבים של חברות אוף שור המחזיקות מטוסים פרטיים, נמצא גם אחד מעשירי ישראל — עידן עופר.

המסמכים כוללים בין השאר התייחסות נרחבת למשפחת עופר ולהון הרב שצברה. אחד המסמכים מתאר פנייה לאפלבי מצד עורך דינו הישראלי של עופר, בבקשה שיסייעו בבניית מבנה של חברה לאחזקה של מטוס פרטי. אנשי אפלבי, בהערכתם את הפנייה, כותבים כי יש לבדוק אם לעופר יש קשר לארה"ב (נכסים, אזרחות וכו'), ומצביעים על היותו בעל פרופיל ציבורי גבוה בישראל כ"גורם סיכון" מבחינת החברה. מטעמו של עידן עופר נמסר: "מיותר לציין כי כל היבטי המס המוזכרים או נרמזים בכתבה עומדים באופן מלא בכל הוראות החוק ומדווחים כנדרש לרשויות המס הרלוונטיות".

יונתן קולבר, מתיו ברונפמן וג'סטין טרודו

תחקיר נוסף המתפרסם ברחבי העולם נוגע למשפחת ברונפמן הקנדית ולאיש העסקים הישראלי יונתן קולבר, מנכ"ל כור לשעבר ומי שמתגלה במסמכים כנהנה של קרן נאמנות בשם Kolber Trust שהוקמה באיי קיימן ב–1991. יותר מ–3,000 מסמכים חושפים את הפעילות המורכבת של הקרן במשך השנים.

הקרן הוקמה על ידי חבר הסנאט הקנדי ואביו של קולבר, ליאו, והכספים שהוזרמו אליה הגיעו מהאב, וכן ממשפחת ברונפמן ומחברה שבבעלות משפחת ברונפמן. סטיבן ברונפמן הוא מקורבו של ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו, ואחד ממגייסי הכספים המובילים שלו. טרודו, אגב, יצא פומבית נגד הנוהג של שימוש במקלטי מס.


בתגובה נמסר מטעמו של קולבר כי "יונתן קולבר לא חייב כל מס לשלטונות המס בישראל (או בקנדה). לטענות נגד יונתן קולבר אין כל אחיזה במציאות, הן פשוט לא נכונות. חשוב לדעת, שיונתן התנהל תמיד בשקיפות מלאה מול רשות המיסים בישראל והוא משלם מיסים כדין, וזאת מאז עלה ארצה מקנדה, כבחור צעיר, לפני 26 שנים". כמו כן, מסרו כי "יונתן דיווח כדין ומעבר לנדרש על היותו נהנה בנאמנויות זרות. יונתן קולבר והנאמנויות לא היו צד להליך גילוי מרצון – קרי הליך להצהרה על הכנסות שלא דווחו כדין".

עורכי דינו של קולבר מסרו לרשת הטלוויזיה הקנדית CBC כי הקמת היישויות בקיימן לא נועדה להימנע מתשלום מסים. בתגובה לתחקיר כתבו עורכי הדין של קולבר כי "אף אחת מהעסקות או היישויות המוזכרות לא כללה העלמה או אפילו הימנעות מתשלום מס". הם הוסיפו כי הנאמנויות "היו תמיד בשיתוף פעולה מלא עם כל דרישות החוק". הם הוסיפו כי לא תימסר תגובה נוספת מטעמו של ברונפמן.

במסמכים שהודלפו נכללות גם פניות רבות מעורכי דין ישראלים בהקשר ללקוחות שונים שלהם, בין השאר בבקשות ייעוץ. כך למשל, משרד עורכי הדין הרצוג־פוקס־נאמן מוזכר במסמכים מאות פעמים כלקוח של אפלבי, בין השאר בעניינו של קולבר. במסמך אחר מ–2009, פונה עורכת דין ממשרדו של דוד שמרון לחברת אפלבי בבירור לגבי שירותים אפשריים שהמשרד מעוניין לקבל בשם חברת מכתשים אגן, שאותה ייצג באותה התקופה.

הקרן של אראל מרגלית

במסמכי אפלבי מוזכרות גם קרנות הון סיכון ישראליות שונות, ובהן קרן JVP שהקים אראל מרגלית, עד לאחרונה חבר כנסת מטעם סיעת המחנה הציוני ומי שהתמודד על ראשות מפלגת העבודה. על פי המסמכים, הקרן נרשמה בקיימן, ובין המסמכים הקשורים אליה מופיע לדוגמה הסכם ערבות שנתנה ב–2012 לחברה בשם Qlipso, העוסקת בפיתוח פלטפורמות של שיתוף תכנים באינטרנט, או הסכם הלוואה של חברת JVP הרשומה בארה"ב מבנק Square One, שהערב לו היתה חברת JVP הרשומה בקיימן.

ניסן זאבי, דוברו של אראל מרגלית מסר כי "אנו לא משתמשים במקלטי מס. כל החברות שבבעלות מרגלית מדווחות ומשלמות מס בישראל על רווחיהן, גם אם נרשמו מחוץ לישראל על פי דרישות המשקיעים. קרנות ההון סיכון שהקים מרגלית כחלק מקרן JVP רשומות גם בישראל וגם מחוץ לישראל למען המשקיעים הזרים. כמו רוב הקרנות בעולם, השותפויות נרשמות בחו"ל — בארה"ב או באיי קיימן — והרישום נעשה בהתאם לסטנדרט בינלאומי תחת פיקוח ורולינג מרשויות המס בישראל. אין זה מקלט מס משום שהקרנות עצמן אינן נשוא המס, אלא משקיעיהן משלמים את המס על רווחי הקרן, כל אחד במקום מושבו. חברות הניהול שחייבות לקום במקביל לשותפות 'מגויירות' ומשלמות מס בארץ בין אם הן ישראליות או בין לאומיות. זאת בהסדרים מפורטים עם רשויות המס הישראליות". זאבי הוסיף כי "כל התאגידים שבבעלות אראל או שלאראל היה חלק בהם (המניות) — בישראל ומחוץ לישראל — הושמו בנאמנות עיוורת בתקופת כהונתו כחבר כנסת בהתאם להנחיות ועדת האתיקה של הכנסת".

במסמכים שהודלפו נכללת גם התכתבות בעניינו של עורך הדין ישראל פרי, שהורשע בפרשת הפנסיה הגרמנית בגנבה של מאות מיליוני מרקים מלקוחותיו ונידון לעשר שנות מאסר. פרי נפטר ב–2015. מסתבר כי משפחתו של פרי, שניהלה מאבק ברשויות האנגליות שהקפיאו את נכסיו, פנתה באמצעות עורכי דינה הישראלים לפירמת אפלבי בבקשת סיוע במאבק המשפטי שניהלו. בין המסמכים שהודלפו נמצאת גם רשימת החברות המלאות של פרי שגובשה על ידי הרשויות בבריטניה, וכוללת בין השאר חברות בישראל, ליכטנשטיין, איי קיימן, איי הבתולה הבריטיים ועוד.

תכתובות המייל של רמי אונגר

במסמכי אפלבי מוזכרות גם חברות רבות שבבעלותו של איש העסקים רמי אונגר, ששמו נקשר לפרשת אהוד אולמרט ושולה זקן, כמי שלכאורה הבטיח לאולמרט שישלם לזקן אם תשב בכלא. המסמכים כוללים בין השאר גם דו"חות כספיים של חברת Ray Cars Carriers שבבעלותו.

בין מאות הקבצים שבהם מופיע שמו של אונגר נמצא, למשל, גם מייל שבו מדובר על הקמת קרן נאמנות עבורו באי מאן. המסמך כולל תרשומת משיחה שנערכה בין אפלבי לעורכת דינו של אונגר, שבה היא מתארת את צמיחתו כאיש עסקים שהתחיל את דרכו כסוכן מכוניות, ובזכות קשריו ביפן ייבא אישית מכוניות מהמדינה בשנים שבהן מכוניות יפניות לא יובאו לישראל.

במסמך אחר, מ–2016, מתוארות כתבות שונות שפורסמו על אונגר, בין השאר על קשריו עם ראש הממשלה לשעבר אולמרט. במסמך נכתב כי המחלקה ממליצה להמשיך את הקשרים עם אונגר, אך במקביל להמשיך לעקוב אחרי הפרסומים בעניינו. רמי אונגר מסר בתגובה: "הגם שחברות אלה רשומות בחו"ל, הן נישומות בישראל ומשלמות מס כדין בישראל".

כמה מההתכתבויות שנחשפות במסמכים נוגעות להקמת חברות אוף שור לצורך רכישת נכסים ואדמות בישראל. כך למשל, בתכתובות דואר אלקטרוני מ–2016 מבקש לקוח ישראלי להקים באיי קיימן חברה לצורך רכישת דירה. במיילים ששלח לחברה הוא מסביר את הרציונל בכך ששמו לא יתפרסם במאגרים פומביים כבעל הדירה, והבעלות עליה דרך חברה זרה תקנה לו הטבות מס ביחס לבעלות ישירה שלו.
(פורסם בדה מרקר)
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 07 נובמבר 2017, 00:05

אני פה כתב:הצנזורה אסרה לפרסם כל מידע אודות זה שיש שמועות על מנהרה חדשה בארז ועל כן אני לא מפרסם.

כלומר יש לך קשרים בדרג הגבוה בצבא וידוע לך פרטים חסויים שעוד לא פורסמו אך מחמת הצנזורה אתה לא מדליף בינתיים...
חן חן :lol::
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון
 
הודעות: 215
הצטרף: 11 יולי 2017, 00:31
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 07 נובמבר 2017, 00:12

אולי תן עוד פרטים על מה שאתה לא מפרסם?
סמל אישי של המשתמש
1010
 
הודעות: 6093
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 07 נובמבר 2017, 00:25

מנהרה בתוך עץ ארז זה אכן דבר נדיר, חדשני ובגדר 'סקופ'...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי
 
הודעות: 15480
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי ניסן גוק » 07 נובמבר 2017, 01:03

אולי זה מעבר ארז
ניסן גוק
 
הודעות: 152
הצטרף: 05 אוגוסט 2015, 16:45
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 07 נובמבר 2017, 13:14

דיווח לא מאומת: חיזבאללה החל לפנות אנשים מכמה מעמדותיו בדאחיה של ביירות
(הבלוג של אבו עלי)
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 07 נובמבר 2017, 15:18

דיווח: הפרלמנט הסקוטי מפונה; טרם ידועה סיבה
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 07 נובמבר 2017, 15:29

שיך כתב:דיווח: הפרלמנט הסקוטי מפונה; טרם ידועה סיבה

פונה עקב חבילה חשודה עם אבקה לבנה
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי ניסן גוק » 07 נובמבר 2017, 15:58

מה אתה רואה באבו עלי אני בדקתי הכל מתאריך ישן
ניסן גוק
 
הודעות: 152
הצטרף: 05 אוגוסט 2015, 16:45
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 08 נובמבר 2017, 14:46

מפקד פיקוד הדרום, אלוף אייל זמיר, חתם על צו "שטח צבאי סגור" באזור גדר המערכת עם רצועת עזה. הצו אוסר על חקלאי עוטף עזה להגיע לשדות הסמוכים לגדר וכן אוסר על הגעת אזרחים לצורך עבודה על המכשול התת-קרקעי. הצו הוצא לאחר שהתקבלו התרעות חמות על אפשרות לפגיעה באזרחים או חיילים בעקבות השמדת מנהרת הטרור של הג'יהאד האיסלאמי בשבוע שעבר.
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 09 נובמבר 2017, 12:06

ראשוני: מחבל עם סכינים נתפס ליד היישוב כוכב יעקב בבנימין.
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 09 נובמבר 2017, 12:09

דוברות המשטרה: (מחוז ש"י)
לפני זמן קצר התקבל דיווח במוקד המשטרה מלוחם אש על אדם חשוד שמסתובב בכניסה לישוב כוכב יעקב.
כוחות יס"מ שהוזעקו לאזור החלו במרדף אחר החשוד ויחד עם לוחם האש השתלטו עליו.
בחיפוש שנערך בתיקו נתפסו שתי סכינים וקוראן. בתחקור ראשוני בשטח טען החשוד כי בכוונתו היה להעביר את התיק לאחר כדי לבצע פיגוע.
החשוד פלסטיני נעצר ונחקר כעת.
שיך
 
הודעות: 1707
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 12 נובמבר 2017, 23:07

רעידת אדמה חזקה בעיראק הורגשה הערב (יום א') גם ברחבי ישראל.
תושבים סיפרו כי הרעידה הורגשה בסביבות השעה 20:20 בערים רבות, בהן תל אביב, פתח תקווה, קריית אונו, גני תקווה ורחובות שבמרכז, בבאר שבע ובאופקים שבדרום ובחיפה הצפונית.
מוקד רעידת האדמה בעיראק ועוצמתה 7.2.
לא ידוע עד כה על נפגעים או על נזק.
רעידת אדמה בישראל.png
רעידת אדמה בישראל.png (866.6 KiB) נצפה 36223 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות
 
הודעות: 2086
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 01:19
מיקום: ארץ הקודש
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 12 נובמבר 2017, 23:17

שיך כתב:
שיך כתב:5 חרדים נעצרו אתמול בשל חשדות בעבירות בעמותה חרדית העוסקת בהשתלת אברים
בכיר באחד העמותות חסד הגדולות בירושלים נעצר היום. יודעי דבר אומרים שזה אחת הפרשיות החמורות שידעה מדינת ישראל בהיקף של מליארדים

העצור הוא רב ישעיהו הבר יו"ר ארגון מתנת חיים של תרומות כליות לאנשים שנזקקים לזה ל"ע.

הרב ישעיהו הבר חזר לארגון מתנת חיים
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות
 
הודעות: 2086
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 01:19
מיקום: ארץ הקודש
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 12 נובמבר 2017, 23:38

לפי ספר "סימני רעשים" לאחד מן הקדמונים (דף ח' ע"א).
רעידת האדמה שהורגשה הערב מרמזת שבקרוב יהיו מלחמות באירופה, ונשיא גרמניה ימות, וישרור בה רעב גדול.
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות
 
הודעות: 2086
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 01:19
מיקום: ארץ הקודש
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 12 נובמבר 2017, 23:53

בצל המתיחות בדרום: צה"ל מתגבר כוחות בגבול הרצועה

לאור המתיחות בדרום והנוכחות האיראנית בסוריה, הרמטכ"ל גדי איזנקוט נפגש לאחרונה פעמיים עם מפקד הכוחות האמריקאים באירופה. במקביל בעוטף עזה הצבא מתגבר כוחות עקב חשש לפיגוע נקמה. ההנחיות לאוכלוסייה האזרחית היא לשמור על השגרה

לפי הדיווח, הפגישה לא הייתה מתוכננת מראש ועסקה בנוכחות האיראנית הגוברת בסוריה ובדיונים האמריקנים על אופיה המשתנה של סוריה. הפגישה הראשונה נערכה לפני כשבועיים ובסוף השבוע האחרון עלה צורך בפגישה נוספת.

בנוסף לכך, בגזרה הדרומית הצבא מתגבר כוחות סביב העבודות על גדר גבול רצועת עזה והעבודות על המכשול.

בנוסף, כוחות מתוגברים במרחב יישובי עוטף עזה, כולל כוחות מיוחדים, זאת על מנת לתת מענה לכל אירוע ירי צליפה או ירי טנקים. צה"ל נערך גם לאפשרות של ירי טילים לעבר מרכז הארץ ומבצע שורה של פעולות למול האיום הזה.

במקביל לכל ההיערכות, בעוטף עזה ההנחיות לאוכלוסייה האזרחית היא לשמור על השגרה ולהמשיך את חייהם ברגיל.

בצה"ל חוששים מתגובה של הג'יהאד האסלאמי בעקבות פיצוץ מנהרת הטרור שחצתה את הגבול לישראל לפני כשבועיים. הארגון הגיב היום לאיומיה של ישראל, בהודעה רשמית בה נאמר כי "איומי האויב הציוני לפגוע בהנהגת הארגון היא הכרזת מלחמה".

הג'יהאד האסלאמי: "איומי האויב – הכרזת מלחמה, זכותנו להגיב".

הודעת הארגון הגיעה לאחר שאמש מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, יצא במסר חריף לג'יהאד האסלאמי בו הבהיר כי "צה"ל ער למזימה שהג'יהאד האסלאמי הפלסטיני רוקם נגד ישראל. הוא משחק באש על גבם של תושבי רצועת עזה, ועל חשבון הפיוס הפנים פלסטיני והאזור כולו".

************************************
נ.ב. חברים צפו בהקמת כיפת ברזל סמוך לעיר מודיעין...
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות
 
הודעות: 2086
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 01:19
מיקום: ארץ הקודש
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 12 נובמבר 2017, 23:54

אריה ענק משער האריות כתב:
שיך כתב:
שיך כתב:5 חרדים נעצרו אתמול בשל חשדות בעבירות בעמותה חרדית העוסקת בהשתלת אברים
בכיר באחד העמותות חסד הגדולות בירושלים נעצר היום. יודעי דבר אומרים שזה אחת הפרשיות החמורות שידעה מדינת ישראל בהיקף של מליארדים

העצור הוא רב ישעיהו הבר יו"ר ארגון מתנת חיים של תרומות כליות לאנשים שנזקקים לזה ל"ע.

הרב ישעיהו הבר חזר לארגון מתנת חיים

כמעט ואין אירגון כזה
אין כבר תרומות כספיות, וירידה בתרומות הכליות
מה עוד שנאסר עליו מטעם המשטרה ליצור קשר עם תורמי הכליות והמושתלים, אז מה הוא יכול לעשות, להדביק בולים?
סמל אישי של המשתמש
1010
 
הודעות: 6093
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הקודםהבא

חזור אל תורה ודעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־11 אורחים