חדשות מחצרות ויז'ניץ

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: אשכול חדשות מחצרות ויז'ניץ

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 21 יוני 2018, 10:09

הקלטה למה לא, אבל למה בזלזול? למה שיופיע שמו הפרטי של מנהיג עדה בדרך זלזול?
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: אשכול חדשות מחצרות ויז'ניץ

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 23 יוני 2018, 22:37

מכתב ההתנצלות שסיים את עימות החסידויות

מכתב התנצלות ששיגר כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ מירושלים - לייקוד, בשמו של אחיו כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ ממונסי, שם קץ למתיחות עזה ששררה בשבועות האחרונים בין חסידות ויז'ניץ לחסידות סקווירא

המתיחות שפרצה בין חסידות סקווירא לחסידות ויז'ניץ ממונסי מסתיימת בהבהרה, אותה שיגר בערב שבת קודש כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ מירושלים - ליקווד לדומ"ץ חסידות סקווירא הגאון רבי יוסף ישראל אייזנברגר.
המתיחות החלה בביקור שערך כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ ממונסי בביתו של האדמו"ר מקאסאן, שקבע את מושבו בפאתי העיירה סקווירא, שם הנהיכו את מנהג המקום כי אין לפתוח באיזור שום בית מדרש מלבד הביהמ"ד המרכזי של חסידות סקווירא.
האדמו"ר מויז'ניץ הגיע למקום לקבוע מזוזה אצל אחד מחסידיו, ואגב אורחא ביקר את האדמו"ר מקאסאן. הביקור, ובעיקר ההכרה הטמונה בחובו, העלו את חמתם של ראשי חסידות סקווירא. אלו לא ראו את הדבר בעין יפה, כשהם מגדירים זאת כפגיעה ישירה באדמו"ר מסקווירא, שהינו דודו - מחותנו ובן דודו של האדמו"ר מויז'ניץ ממונסי.
המתיחות הגיעה לשיאה באי השתתפותו של האדמו"ר מויז'ניץ (וכן כל בית ויז'ניץ) בחתונה בסקווירא לפני שלושה שבועות. לפני שבוע ומצי ביום חמישי השתתף האדמו"ר מויז'ניץ בבר מצוה לנין האדמו"ר מסקווירא וכעת הגיע מכתב ההתנצלות החותם את הפרשה.
במכתבו כותב האדמו"ר מויז'ניץ מירושלים, אחיו של האדמו"ר מויז'ניץ ממונסי, כי הוא מתנצל על השערוריה של אחיו שקבע מזוזה סמוך לסקווירא ולא העלה על דעתו שהבית נמצא סמוך לסקווירא, וכי "אין לשער גודל צערו של אחי שמעשה שטן הצליח לגרום לפירוד לבבות".
האדמו"ר מסיים את מכתבו בתקווה שישכון בתוכנו אהבה, אחווה ואחדות.
המכתב נתלה בשיכון סקווירא, כשלצדו נוסף גם מכתב של הדיין של סקווירא, המאשר את קבלת המכתב.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

Re: חדשות מחצרות ויז'ניץ

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 24 יוני 2018, 14:23

עוד בנושא ויז'ניץ, ניתן לשמוע בקול פרימישלאן את הדברים שנשא האדמו"ר מפרימישלאן אודות מחותנו האדמו"ר מויז'ניץ.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 24 יוני 2018, 14:25

1010 כתב:עוד בנושא ויז'ניץ, ניתן לשמוע בקול פרימישלאן את הדברים שנשא האדמו"ר מפרימישלאן אודות מחותנו האדמו"ר מויז'ניץ.

מה המס'?
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 24 יוני 2018, 14:26

023743031
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 24 יוני 2018, 14:32

מחר נוסעים כ"ק האדמורי"ם מויז'ניץ מב"ב ללונדון, ושני האחים יהיו על אותו מטוס באותה מחלקה.
האדמו"ר הבכור ישם לדרך פעמיו לעיירה חלדודנא בקרבת מנצ'סטר שם ישהה למנוחה עד י"ב באלול.
והאדמו"ר הצעיר יסע מקודם לשני ימים בקרב חסידיו בלונדון, ואח"כ ימריא משם ברכו לשוויץ שם ישהה למנחוה עד תחילת חודש אלול.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי בשמים » 24 יוני 2018, 15:09

עם תיקונים והסופות
1010 כתב:מחר נוסעים כ"ק האדמורי"ם מויז'ניץ מב"ב ללונדון, ושני האחים יהיו על אותו מטוס באותה מחלקה.
האדמו"ר הבכור ישם לדרך פעמיו לעיירה חלדודנא בקרבת מנצ'סטר שם ישהה למנוחה עד י"ב באלול.
והאדמו"ר הצעיר יסע מקודם לשני ימים בקרב חסידיו בלונדון (לרגל חתונה), ואח"כ ימריא משם בדרכו לשוויץ שם ישהה למנוחה עד תחילת חודש אלול.
סמל אישי של המשתמש
בשמים

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 24 יוני 2018, 16:27

בשמים כתב:עם תיקונים והסופות = והוספות
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי משה 10 » 24 יוני 2018, 16:35

1010 כתב:עוד בנושא ויז'ניץ, ניתן לשמוע בקול פרימישלאן את הדברים שנשא האדמו"ר מפרימישלאן אודות מחותנו האדמו"ר מויז'ניץ.

לאלו שאין להם כוח להקשיב אם אלו שהקשיבו יוכלו לכתוב פה את תמצית הדברים
תודה
משה 10

הודעה שלא נקראהעל ידי ר' שליט''א » 24 יוני 2018, 16:37

בשמים כתב:עם תיקונים והסופות
1010 כתב:מחר נוסעים כ"ק האדמורי"ם מויז'ניץ מב"ב ללונדון, ושני האחים יהיו על אותו מטוס באותה מחלקה.
והאדמו"ר הצעיר יסע מקודם לשני ימים בקרב חסידיו בלונדון (לרגל חתונה), ואח"כ ימריא משם בדרכו לשוויץ שם ישהה למנוחה עד תחילת חודש אלול.

חזן כתב:
בשמים כתב:עם תיקונים והסופות = והוספות

חחה
"זאת מנוחתי........." לך לישון!!!
ר' שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 24 יוני 2018, 16:43

משה 10 כתב:

לאלו שאין להם כוח להקשיב אם אלו שהקשיבו יוכלו לכתוב פה את תמצית הדברים
תודה

הוא בגדול מדבר על זה שזה מעשה שטן שכל אחד היום נותן דעתו על הרבי והמנהיג של השני ומחלק ציונים שזה מעשה שטן, ומהווה סכנה לכל היהדות, ואסור להרהר אחר רבו גם של קבוצה אחרת (בשם אחד מהצדיקים), כי בסוף עושים ליצנות וכופרים בכל דבר שבקדושה. ושכל אחד יחפש את החסרונות שלו ויתקן, ולא של השני. מדבר מאוד יפה כדאי להאזין.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חכם מכל אדם » 24 יוני 2018, 22:03

השיטה הקדושה • הוראות הרבי החדשות: כך נלחם על השוואנצונעס
ערב צאתו לנופש השנתי בשוויץ, מסר האדמו"ר מויז'ניץ דרשה נוקבת בפני חסידיו, כשהוא מוסר סדרת הוראות משנות סדרי עולם בכל הנוגע לימי החופש הקרבים, וכן להתמודדות עם שאלות מצד זרים על 'שיטת השוואנצונעס' שנחשפה ב'בחדרי חרדים'
משה ויסברג יום ראשון י"א תמוז תשע"ח 21:01 24/06/2018
הדפסתגיות: שוואנצונעס, השיטה הקדושה , הרבי מויזניץ, ילדים, הוראות, בחצרות חסידים
השיטה הקדושה - תהיו 'שוואנצונעס' - לא 'באטשים' • האדמו"ר מויז'ניץ הצעיר, שעלה לכותרות בימים האחרונים בעקבות שיחותיו הנוקבות אותן מסר בפני חסידיו - ממשיך לעורר שיח רב, החוצה מגזרים וקהילות. אתמול (מוצאי שבת), מסר הרבי שיחת פרידה - אשר כללה הוראות לחסידיו, זמן קצר לפני צאתו לחופשה השנתית בשוויץ.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי במהלך דרשתו, אסר הרבי על החסידים בכל תוקף ללכת ולרחוץ בים או בבריכה. הוא אמר: "אני לא מבין את הרבנים, חותמים על כל מיני הוראות - והים והבריכה גובים קורבנות כל שנה. מי שחסיד שלי - שלא יילך".

כמו כן, הזהיר הרבי בנחרצות לחסידיו שלא ינפשו במלונות, אלא אך ורק בצימרים פרטיים שאין בהם כל חשש.

עוד נודע ל'בחדרי חרדים' כי הרבי התייחס בדרשתו ל'שיטה הקדושה', שפרטיה נחשפו לראשונה כאן ב'בחדרי חרדים', ואמר כי: "מי ששואל חסיד על השוואנצונעס אל תענו ואל תדברו על זה". בנוסף, הרבי הוסיף מה יש להשיב לכל השואלים: "איכפת לי מה הרבי שלך אומר? אתה רוצה לדבר איתי על טראמפ? זה אמנם דברים בטלים - אבל עדיף".

כמו"כ נודע ל'בחדרי חרדים' כי הרבי אף ביקש מהאברכים, הבחורים והילדים, להגיע לציון אביו ה'ישועות משה' בבית החיים שבבני ברק, ולהתפלל ולשיר את השיר 'די שיטה הקדושה', לרפואת האברכים מהחסידות הזקוקים לרפואה וישועה.

בנוסף, הרבי הצעיר בויז'ניץ המשיך לחזק את חסידיו ואמר להם: "אל תתביישו. המטרה שלי היא שלא תתייחסו לרחוב. זו חלק משיטת השוואנצונעס. ללכת בתום לב בלי פניות ובלי השפעות חיצוניות של הרחוב".

'בחדרי חרדים' עם תיעוד וידיאו שבו נראים ילדי החסידות כשהם שרים בציון הקדוש את השיר: "די שיטה הקדושה פון די הייליגע ישועות משה דהיינו שוואנצונעס".

יש לציין, כי בימים האחרונים הפך השיר ללהיט חתונות היסטרי בכלל החוגים בארץ ובעולם, כאשר מדובר בשיר שעד כה נשמר רק בחוג החסידות וכעת הפך לנחלת הכלל.
סמל אישי של המשתמש
חכם מכל אדם

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 24 יוני 2018, 22:09

חכם מכל אדם כתב:השיטה הקדושה • הוראות הרבי החדשות: כך נלחם על השוואנצונעס
ערב צאתו לנופש השנתי בשוויץ, מסר האדמו"ר מויז'ניץ דרשה נוקבת בפני חסידיו, כשהוא מוסר סדרת הוראות משנות סדרי עולם בכל הנוגע לימי החופש הקרבים, וכן להתמודדות עם שאלות מצד זרים על 'שיטת השוואנצונעס' שנחשפה ב'בחדרי חרדים'
משה ויסברג יום ראשון י"א תמוז תשע"ח 21:01 24/06/2018
הדפסתגיות: שוואנצונעס, השיטה הקדושה , הרבי מויזניץ, ילדים, הוראות, בחצרות חסידים
השיטה הקדושה - תהיו 'שוואנצונעס' - לא 'באטשים' • האדמו"ר מויז'ניץ הצעיר, שעלה לכותרות בימים האחרונים בעקבות שיחותיו הנוקבות אותן מסר בפני חסידיו - ממשיך לעורר שיח רב, החוצה מגזרים וקהילות. אתמול (מוצאי שבת), מסר הרבי שיחת פרידה - אשר כללה הוראות לחסידיו, זמן קצר לפני צאתו לחופשה השנתית בשוויץ.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי במהלך דרשתו, אסר הרבי על החסידים בכל תוקף ללכת ולרחוץ בים או בבריכה. הוא אמר: "אני לא מבין את הרבנים, חותמים על כל מיני הוראות - והים והבריכה גובים קורבנות כל שנה. מי שחסיד שלי - שלא יילך".

כמו כן, הזהיר הרבי בנחרצות לחסידיו שלא ינפשו במלונות, אלא אך ורק בצימרים פרטיים שאין בהם כל חשש.

עוד נודע ל'בחדרי חרדים' כי הרבי התייחס בדרשתו ל'שיטה הקדושה', שפרטיה נחשפו לראשונה כאן ב'בחדרי חרדים', ואמר כי: "מי ששואל חסיד על השוואנצונעס אל תענו ואל תדברו על זה". בנוסף, הרבי הוסיף מה יש להשיב לכל השואלים: "איכפת לי מה הרבי שלך אומר? אתה רוצה לדבר איתי על טראמפ? זה אמנם דברים בטלים - אבל עדיף".

כמו"כ נודע ל'בחדרי חרדים' כי הרבי אף ביקש מהאברכים, הבחורים והילדים, להגיע לציון אביו ה'ישועות משה' בבית החיים שבבני ברק, ולהתפלל ולשיר את השיר 'די שיטה הקדושה', לרפואת האברכים מהחסידות הזקוקים לרפואה וישועה.

בנוסף, הרבי הצעיר בויז'ניץ המשיך לחזק את חסידיו ואמר להם: "אל תתביישו. המטרה שלי היא שלא תתייחסו לרחוב. זו חלק משיטת השוואנצונעס. ללכת בתום לב בלי פניות ובלי השפעות חיצוניות של הרחוב".

'בחדרי חרדים' עם תיעוד וידיאו שבו נראים ילדי החסידות כשהם שרים בציון הקדוש את השיר: "די שיטה הקדושה פון די הייליגע ישועות משה דהיינו שוואנצונעס".

יש לציין, כי בימים האחרונים הפך השיר ללהיט חתונות היסטרי בכלל החוגים בארץ ובעולם, כאשר מדובר בשיר שעד כה נשמר רק בחוג החסידות וכעת הפך לנחלת הכלל.

איפה התיעוד?
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 24 יוני 2018, 22:24

zeevi כתב:איפה התיעוד?

כדי לשאול שאלה על איזה דבר מסויים, לא צריכים לצטט את כל הכתבה, מספיק להביא רק את הקטע,

לדוגמא (ויותר טוב עם קו תחתון):
חכם מכל אדם כתב:'בחדרי חרדים' עם תיעוד וידיאו שבו נראים ילדי החסידות כשהם שרים בציון הקדוש את השיר: "די שיטה הקדושה פון די הייליגע ישועות משה דהיינו שוואנצונעס".
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 24 יוני 2018, 22:25

חזן כתב:
zeevi כתב:איפה התיעוד?

כדי לשאול שאלה על איזה דבר מסויים, לא צריכים לצטט את כל הכתבה, מספיק להביא רק את הקטע,

לדוגמא (ויותר טוב עם קו תחתון):
חכם מכל אדם כתב:'בחדרי חרדים' עם תיעוד וידיאו שבו נראים ילדי החסידות כשהם שרים בציון הקדוש את השיר: "די שיטה הקדושה פון די הייליגע ישועות משה דהיינו שוואנצונעס".

כמו שעשיתי הרגע פה...
https://forum.otzar.org/viewtopic.php?p=466674#p466674
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 24 יוני 2018, 22:34

יאיר כתב:כמו שעשיתי הרגע פה...

אתה רוצה לקבל עוד מחמאה מ"ועד"?...

--------
אגב, איפה אתה מתעסק יותר, כאן בפורום, או באוצר?
(אני קורא הרבה שם את דבריך...)
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 24 יוני 2018, 22:45

חזן כתב:
יאיר כתב:כמו שעשיתי הרגע פה...

אתה רוצה לקבל עוד מחמאה מ"ועד"?...

--------
אגב, איפה אתה מתעסק יותר, כאן בפורום, או באוצר?
(אני קורא הרבה שם את דבריך...)

מה הקשר?
בכללי אני יותר פה.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 24 יוני 2018, 23:00

מה פירושו של "שוואנצונעס"?
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 24 יוני 2018, 23:02

זנבות. להיות זנב אחרי הרבי בלי שאלות ובלי פקפוק.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 24 יוני 2018, 23:15

מישהו הסביר לי שהמושג הזה קיים בויזניץ כבר הרבה שנים, שלפני השואה הסתובבו שם הרבה בורים ועמי ארצות מבני הכפרים שם, והמעט |"חניוקים" היו נקראים "שוואנצים", והרבי הישועות משה רצה שכולם יהיו שוונצים...
נערך לאחרונה על ידי אני פה בתאריך 24 יוני 2018, 23:16, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 24 יוני 2018, 23:16

יש לי קליפ יפה מאיזה חתונה בוויזניץ,
רואים שם איך החסידים שם רוקדים בהתלהבות נוראה עם הניגון הזה,
אבל איני יכול לעלות אותו כאן, אני רק יכול לשלוח זאת במייל (ברשות המנהל כמובן).
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 24 יוני 2018, 23:18

או אפשר להוריד זאת מכאן:
http://theahblick.com/?p=156223

ומישהו יתנדב להעלותו לכאן לטובת הכלל...
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 24 יוני 2018, 23:28

נו, נו, מנדליסטים רוקדים שוואנצונעס זה לא רבותא בכלל.

אם מישהו יכול להעלות לפה את הפוניבצ'ערס רוקדים אתמול שוואנצונעס, זה כבר באמת א חידוש..
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 24 יוני 2018, 23:35

מה זה מעניין?
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 24 יוני 2018, 23:37

אני פה כתב:מה זה מעניין?

שאם יזכה יבחין...
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 24 יוני 2018, 23:38

תרקוד בראי את השיר...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי איש מן הצד » 25 יוני 2018, 01:24

1010 כתב:מכתב ההתנצלות שסיים את עימות החסידויות

מכתב התנצלות ששיגר כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ מירושלים - לייקוד, בשמו של אחיו כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ ממונסי, שם קץ למתיחות עזה ששררה בשבועות האחרונים בין חסידות ויז'ניץ לחסידות סקווירא

המתיחות שפרצה בין חסידות סקווירא לחסידות ויז'ניץ ממונסי מסתיימת בהבהרה, אותה שיגר בערב שבת קודש כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ מירושלים - ליקווד לדומ"ץ חסידות סקווירא הגאון רבי יוסף ישראל אייזנברגר.
המתיחות החלה בביקור שערך כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ ממונסי בביתו של האדמו"ר מקאסאן, שקבע את מושבו בפאתי העיירה סקווירא, שם הנהיכו את מנהג המקום כי אין לפתוח באיזור שום בית מדרש מלבד הביהמ"ד המרכזי של חסידות סקווירא.
האדמו"ר מויז'ניץ הגיע למקום לקבוע מזוזה אצל אחד מחסידיו, ואגב אורחא ביקר את האדמו"ר מקאסאן. הביקור, ובעיקר ההכרה הטמונה בחובו, העלו את חמתם של ראשי חסידות סקווירא. אלו לא ראו את הדבר בעין יפה, כשהם מגדירים זאת כפגיעה ישירה באדמו"ר מסקווירא, שהינו דודו - מחותנו ובן דודו של האדמו"ר מויז'ניץ ממונסי.
המתיחות הגיעה לשיאה באי השתתפותו של האדמו"ר מויז'ניץ (וכן כל בית ויז'ניץ) בחתונה בסקווירא לפני שלושה שבועות. לפני שבוע ומצי ביום חמישי השתתף האדמו"ר מויז'ניץ בבר מצוה לנין האדמו"ר מסקווירא וכעת הגיע מכתב ההתנצלות החותם את הפרשה.
במכתבו כותב האדמו"ר מויז'ניץ מירושלים, אחיו של האדמו"ר מויז'ניץ ממונסי, כי הוא מתנצל על השערוריה של אחיו שקבע מזוזה סמוך לסקווירא ולא העלה על דעתו שהבית נמצא סמוך לסקווירא, וכי "אין לשער גודל צערו של אחי שמעשה שטן הצליח לגרום לפירוד לבבות".
האדמו"ר מסיים את מכתבו בתקווה שישכון בתוכנו אהבה, אחווה ואחדות.
המכתב נתלה בשיכון סקווירא, כשלצדו נוסף גם מכתב של הדיין של סקווירא, המאשר את קבלת המכתב.

מצורף המכתבים לתועלת הציבור
קבצים מצורפים
מכתב ויזניץ - סקווירא.pdf
ב' מכתבים
(66.33 KiB) הורד 93 פעמים
איש מן הצד

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 25 יוני 2018, 17:24

אמש הגיע כ"ק האדמו"ר מסקווירא שליט"א לביקור אצל מחותנו - אחיינו ובן דודו כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א על ישראל הדרתו בעיירה מאנסי.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 25 יוני 2018, 17:25

ביום חמישי הגי"ע כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א לביקור אצל אחיו הצעיר האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א במעונו במרכז חסידי ויז'ניץ בב"ב לביקור ממושך מעלח שעה שלימה שם ישבו בדלתיים סגורות וללא הגבאים.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 25 יוני 2018, 17:28

היום בבוקר הגי"ע כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א (שיכון) לביקור בישיבה קטנה אמרי חיים בשיכון והתפלל שם שחרית ואח"כ ערך לחיים טיש לבחורי הישיבה.
בצאתם את בנין הישיבה היה איש אחד שחסם לאדמו"ר את דרכו החוצה, ורכבו לא יכל לצאת משם, ולכן פנה האדמו"ר רגלית בדרכו לביתו, (מהלך של קרוב ל10 דקות) ברח' תורת חיים בשיכון ויז'ניץ.
לאחר שתי דקות הבחין האדמו"ר באחד מחסידיו הנוהג ברכב וביקש ממנו טרמפ אל עבר ביתו, והלה כמובן התרגש מהזכיה והסיע את רבו לעבר ביתו כאשר כ"ק האדמו"ר שליט"א מודה ו מקרב לב על החסד שעשה ומתעניין בו ובקורות אותו.

[נ.ב. מזוזע אני לגמרי מהמעשים מהשפלים אשר עושים אנשים, ואוי להם לבריות מעלונה של תורה.]
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי פרדכת » 25 יוני 2018, 17:31

1010 כתב:ביום חמישי הגי"ע כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א לביקור אצל אחיו הצעיר האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א במעונו במרכז חסידי ויז'ניץ בב"ב לביקור ממושך מעלח שעה שלימה שם ישבו בדלתיים סגורות וללא הגבאים.

הבנתי שהביקור הנ"ל התבטל
אא"כ טעיתי אני חוזר בי
פרדכת : כינוי לאדם בטל ממלאכה ומלימוד ומדרך ארץ, ואין עוסק ביישובו של עולם כלל = גולש ברשת
סמל אישי של המשתמש
פרדכת

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 25 יוני 2018, 17:32

פרדכת כתב:
1010 כתב:ביום חמישי הגי"ע כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א לביקור אצל אחיו הצעיר האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א במעונו במרכז חסידי ויז'ניץ בב"ב לביקור ממושך מעלח שעה שלימה שם ישבו בדלתיים סגורות וללא הגבאים.

הבנתי שהביקור הנ"ל התבטל
אא"כ טעיתי אני חוזר בי

גם אנכי שמעתי על כך המון שמועות לכאן ולכאן, אך כפי שהבנתי למרות כל ההכחשות הרי שהביקור התקיים.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 25 יוני 2018, 17:33

1010 כתב:אמש הגיע כ"ק האדמו"ר מסקווירא שליט"א לביקור אצל מחותנו - אחיינו ובן דודו כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א על ישראל הדרתו בעיירה מאנסי.

ולהלן תמונה:
hh6k99hq__w643h408q95.jpeg
hh6k99hq__w643h408q95.jpeg (46.05 KiB) נצפה 6670 פעמים
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 25 יוני 2018, 17:44

משה וויסברג בטויטר:
שוואנצונעס בכנסת: בפתח ישיבת סיעת יהדות התורה קיבל יו"ר הסיעה מוזס את גפני בשירת 'השיטה הקדושה".
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי טריסקער » 26 יוני 2018, 00:31

מי יכול להעלות את הדרשה של אתמול בה פנה גם לילדים וצוה עליהם ללכת לציון הק' ולשיר שם את ההמנון השיטה הקדושה וכו' ?
טריסקער

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 26 יוני 2018, 10:13

אמש לאחר קידוש לבנה רקדו הבחורים יחד עם האדמו"ר את השיר "בשיטה הקדושה"
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי ליטאי » 26 יוני 2018, 20:01

שמעתי שהיו שני משפחות שעזבו אתמול, מישהו יודע מה קורה שם בענין?
ליטאי

הודעה שלא נקראהעל ידי אגיל ואשמח » 27 יוני 2018, 18:26

מי יכול להעלות הדרשה שנאמרה במוצאי שבת הנוכחי?
אגיל ואשמח

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 28 יוני 2018, 08:36

אגיל ואשמח כתב:מי יכול להעלות הדרשה שנאמרה במוצאי שבת הנוכחי?

נדמה לי שאין הקלטות מזה.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי פרדכת » 28 יוני 2018, 11:38

הגיגים שעלו לי במחשבה
בלעם שהיה בן 33/34 לקחו אותו
להגיד מבינות על משה רעיא מהמניא קדישא
שהיה בן 120 שנה
למה כי שניהם נולדו באותו מדינה
(ע"פ דברי רשיה"ק)
והשווה את דורנו לגבי האדמורים הק'
פרדכת : כינוי לאדם בטל ממלאכה ומלימוד ומדרך ארץ, ואין עוסק ביישובו של עולם כלל = גולש ברשת
סמל אישי של המשתמש
פרדכת

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 01 יולי 2018, 19:54

סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 08 יולי 2018, 17:31

השבוע שבת האדמו"ר מויז'ניץ בית שמש בעיר בני ברק וערך שולחנו הטהור ברח' מלצר בעיר, בברכהמ"ז בליל שבת כובד גיסו הרה"צ ר' יצחק ישעיה הגר שליט"א בן כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א, בברכהמ"ז בסעודת היום כובד האדמו"ר מלייפניק שליט"א.

כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ מאנסי שליט"א שבת בעיירה קעמיישא לייק, וערך את שולחנו הטהור בצוותא עם אחיו כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ קעמיישא שליט"א.
כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ ווילימסבורג שליט"א שבת בעיר לונדון וערך שולחנו הטהור בצוותא עם אחיו כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ לונדון שליט"א.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי יעבץ » 08 יולי 2018, 20:58

עברתי בסוף שבוע שעבר, בעירי [אשדוד] בערב ליד בית הכנסת של ויז'ניץ (רמ"מ), לאחר תפילת ערבית. ובנוסף לריקוד המסורתי של 'שיטה הקדושה' התווסף ריקוד של 'שהחיינו'...

שאלתי את העוברים ושבים לפשר הדבר, ענו לי, שהריקוד נעשה לאחר פרישת אנשים מן החסידות, לדור דברי האדמו"ר שמצריך לברך על כל מי שפורש. ולדבריהם הפעם מדובר במישהו חשוב באמת שעזב.

מישהו יכול להוסיף פרטים???
סמל אישי של המשתמש
יעבץ

הודעה שלא נקראהעל ידי ליזרזון » 08 יולי 2018, 21:59

יעבץ כתב:עברתי בסוף שבוע שעבר, בעירי [אשדוד] בערב ליד בית הכנסת של ויז'ניץ (רמ"מ), לאחר תפילת ערבית. ובנוסף לריקוד המסורתי של 'שיטה הקדושה' התווסף ריקוד של 'שהחיינו'...

שאלתי את העוברים ושבים לפשר הדבר, ענו לי, שהריקוד נעשה לאחר פרישת אנשים מן החסידות, לדור דברי האדמו"ר שמצריך לברך על כל מי שפורש. ולדבריהם הפעם מדובר במישהו חשוב באמת שעזב.

ריקודים בין המצרים?
ליזרזון

הודעה שלא נקראהעל ידי סודנא » 09 יולי 2018, 01:15

יעבץ כתב:עברתי בסוף שבוע שעבר, בעירי [אשדוד] בערב ליד בית הכנסת של ויז'ניץ (רמ"מ), לאחר תפילת ערבית. ובנוסף לריקוד המסורתי של 'שיטה הקדושה' התווסף ריקוד של 'שהחיינו'...

יעקב וננדר משהו כזה, אחד הבכירים
סודנא

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 09 יולי 2018, 08:59

ולצר
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי תם שבהגדה » 09 יולי 2018, 09:30

יעקב ולצר עזב?
לאן עזב?
ולמה?
כי התורה כוללת כל הטובות שבעולם
תם שבהגדה

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 09 יולי 2018, 10:42

תם שבהגדה כתב:יעקב ולצר עזב?
לאן עזב?
ולמה?

הלא ה'תם שבהגדה' אינו שואל רק "מה זאת"...
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי המזכיר הנמרץ » 10 יולי 2018, 15:27

שבת בצהריים הלך הרבי שליט"א לטיול רגלי עם כמה מחסידיו, בנאות דשא,
ודיבר שעה שלמה שבכל דור ודור יש את העומדים מהצד ומתנגדים, החל מאברהם אבינו, יצחק ויעקב,
לנח היה מתנגדים וצחקו עליו, וכן למשה רבינו, קרח ועדתו,
בדורות העוברים היה את האר"י ז"ל שהתנגדו לו,
וכן את הבעש"ט הקדוש שפתח את דרך החסידות, שהרבה מגדולי ישראל, שאני לא מגיע לקציהם, התנגדו בדרכו....
וכמו"כ בשולשלת ויז'ניץ היה הרבה מפריעים ומתנגדים, וכמו שיש היום שהרבה צוחקים עלינו ועל שיטתינו,
לא ניתן להם, ורק בזכות אבי הקדוש, ובזכות שיטת השוואנצנות, נניצל מאלו...
לאחמ"כ התחיל לשיר : אוי וי גוט צו זאן א שוואנץ..... (כמה טוב להיות זנב)
ולאחמ"כ פצח בריקוד עם האברכים על הניגון "שיטה הקדושה"
המזכיר הנמרץ

הודעה שלא נקראהעל ידי איש שדה » 10 יולי 2018, 15:30

יעקב ולצר היה איש סודו ויד ימינו של הרבי
מעניין מה גרם לו לעזוב
איש שדה

הודעה שלא נקראהעל ידי המזכיר הנמרץ » 10 יולי 2018, 15:48

איש שדה כתב:יעקב ולצר היה איש סודו ויד ימינו של הרבי
מעניין מה גרם לו לעזוב

אומרים שהוא כבר חושב על זה הרבה זמן
ועכשיו זה בא לו...
המזכיר הנמרץ

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 10 יולי 2018, 20:08

המזכיר הנמרץ כתב:שבת בצהריים הלך הרבי שליט"א לטיול רגלי עם כמה מחסידיו, בנאות דשא,
ודיבר שעה שלמה שבכל דור ודור יש את העומדים מהצד ומתנגדים, החל מאברהם אבינו, יצחק ויעקב,
לנח היה מתנגדים וצחקו עליו, וכן למשה רבינו, קרח ועדתו,
בדורות העוברים היה את האר"י ז"ל שהתנגדו לו,
וכן את הבעש"ט הקדוש שפתח את דרך החסידות, שהרבה מגדולי ישראל, שאני לא מגיע לקציהם, התנגדו בדרכו....
וכמו"כ בשולשלת ויז'ניץ היה הרבה מפריעים ומתנגדים, וכמו שיש היום שהרבה צוחקים עלינו ועל שיטתינו,
לא ניתן להם, ורק בזכות אבי הקדוש, ובזכות שיטת השוואנצנות, נניצל מאלו...
לאחמ"כ התחיל לשיר : אוי וי גוט צו זאן א שוואנץ..... (כמה טוב להיות זנב)
ולאחמ"כ פצח בריקוד עם האברכים על הניגון "שיטה הקדושה"

זה היה במוצ"ש.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 11 יולי 2018, 02:41

מי התנגד לאריז"ל??
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 11 יולי 2018, 18:20

1010 כתב:השבוע שבת האדמו"ר מויז'ניץ בית שמש בעיר בני ברק וערך שולחנו הטהור ברח' מלצר בעיר, בברכהמ"ז בליל שבת כובד גיסו הרה"צ ר' יצחק ישעיה הגר שליט"א בן כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א, בברכהמ"ז בסעודת היום כובד האדמו"ר מלייפניק שליט"א.

כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ מאנסי שליט"א שבת בעיירה קעמיישא לייק, וערך את שולחנו הטהור בצוותא עם אחיו כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ קעמיישא שליט"א.
כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ ווילימסבורג שליט"א שבת בעיר לונדון וערך שולחנו הטהור בצוותא עם אחיו כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ לונדון שליט"א.

אני כבר מבולבל.
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 11 יולי 2018, 18:44

סע לקעמיישא להתרעננות.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 11 יולי 2018, 18:57

אני פה כתב:סע לקעמיישא להתרעננות.

איפה זה? בצפון? לא היה שם רעידת אדמה???? :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol::
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 11 יולי 2018, 19:04

אגב, גם אני שבתתי בשבת האחרונה אצל אחי באזור ירושלים. והיה נפלא מאוד.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 11 יולי 2018, 19:07

אני פה כתב:אגב, גם אני שבתתי בשבת האחרונה אצל אחי באזור ירושלים. והיה נפלא מאוד.

כל הכבוד, קויים בך וקווי ה' יחליפו כח.
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 22 יולי 2018, 20:15

ילדי שדרות.png
ילדי שדרות.png (194.76 KiB) נצפה 2911 פעמים
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 23 יולי 2018, 19:43

מזל טוב
כ"ק אדמו"ר מוויזניץ שליט"א האט א שידוך געטון זיין עלטסטער אייניקל בן בנו הרה"ג ר' חיים מאיר האגער שליט"א חדב"נ כ"ק אדמו"ר מוויזניץ שליט"א מיט די טאכטער פון הרה"ג ר' חיים מאיר האגער שליט"א בן כ"ק אדמו"ר מוויזניץ שליט"א וחדב"נ כ"ק אדמו"ר מוויזניץ שליט"א.
ביי די שמחת התנאים װאס איז פארגעקומען אינעם גרויסען וויזשניצער זאל (נאכדעם וואס די וויזניצער זאל איז געווען צו קליין צו אקאמאדירן אזא ריזן עולם) האבן זיך באטייליגט פילע טויזנטער חסידים ובראשם כ"ק אדמו"ר מוויזניץ שליט"א ואחיו כ"ק אדמו"ר שליט"א מוויזניץ ואחיו הגדול כ"ק אדמו"ר מוויזניץ שליט"א און זיין ברודער כ"ק אדמו"ר מוויזניץ שליט"א וואס איז ספעציעל געקומען צופארן פון מאנטריאל לכבוד די גרויסע שמחה, ועל צבאם אחיו כ"ק אדמו"ר מוויזניץ שליט"א ואחיו כ"ק אדמו"ר מוויזניץ שליט"א.
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 23 יולי 2018, 19:48

בתרגום לעברית :
מזל טוב ל... לרגל אירוסי נכדו בן .... עם בת....
בשמחת התנאים שהתקיימה באולם וויזניץ הגדול (אחרי שאולם וויזניץ היה קטן מידי לציבור הגדול) השתתפו אלפי חסידים ובראשם ........ ואחיו שהגיע במיוחד ממונטריאל לכבוד השמחה, ועל צבאם ....
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי יעבץ » 23 יולי 2018, 19:50

אבן הפינה כתב:מזל טוב
כ"ק אדמו"ר מוויזניץ שליט"א האט א שידוך געטון זיין עלטסטער אייניקל בן בנו הרה"ג ר' חיים מאיר האגער שליט"א חדב"נ כ"ק אדמו"ר מוויזניץ שליט"א מיט די טאכטער פון הרה"ג ר' חיים מאיר האגער שליט"א בן כ"ק אדמו"ר מוויזניץ שליט"א וחדב"נ כ"ק אדמו"ר מוויזניץ שליט"א.
ביי די שמחת התנאים װאס איז פארגעקומען אינעם גרויסען וויזשניצער זאל (נאכדעם וואס די וויזניצער זאל איז געווען צו קליין צו אקאמאדירן אזא ריזן עולם) האבן זיך באטייליגט פילע טויזנטער חסידים ובראשם כ"ק אדמו"ר מוויזניץ שליט"א ואחיו כ"ק אדמו"ר שליט"א מוויזניץ ואחיו הגדול כ"ק אדמו"ר מוויזניץ שליט"א און זיין ברודער כ"ק אדמו"ר מוויזניץ שליט"א וואס איז ספעציעל געקומען צופארן פון מאנטריאל לכבוד די גרויסע שמחה, ועל צבאם אחיו כ"ק אדמו"ר מוויזניץ שליט"א ואחיו כ"ק אדמו"ר מוויזניץ שליט"א.

יפה
האם הם לא חוששים לצוואת ר' יהודה החסיד (מחותנים בשמות שוים?).

האם תוכל למלאות את השמות שנדע כל פעם לאיזה אדמו"ר מויז'ניץ הכוונה.
סמל אישי של המשתמש
יעבץ

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 24 יולי 2018, 20:43

הכל ציניות
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 30 יולי 2018, 12:38

.
קבצים מצורפים
IMG-20180730-WA0000.jpg
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 30 יולי 2018, 12:46

מה זה כיסא ריק עבור אביו? אביו של מי
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 30 יולי 2018, 14:34

זה כסא ריק עבור הגרש"א שטרן שהספיד שם (בשעת מעשה הזיזו את השולחן).
בכל אופן לא ייתכן שישימו בעבור הישועות משה כסא ושולחן עלוב שכזה.

העיקר שהאתרים חוגגגים וקונים שטויות בגרוש בלי לבדוק מה נכון.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 30 יולי 2018, 14:40

לא נראה טוב.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 31 יולי 2018, 15:13

היום התפרסם בקשו רחמים על מרן האדמו"ר מויז'ניץ שעובר טיפול רפואי בלבבו בבי"ח באנגליה.
מה אפשר לספר על דבר חשוב זה?
פאר מיר, לשון הרע רעדט זיך נישט!
(מצוואתי). בקנין דמתנת בריא ומעכשיו. ולא אחזור בי עד לאחר מיתה
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 31 יולי 2018, 17:01

שב"ה הטיפול עבר בהצלחה, האדמו"ר יחזור למעון הנופש בחלדודנא (אגב, זה שם מומצא) שם יחזור לאיתנו בעזה"י.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי מצפה לישועת השם » 07 אוגוסט 2018, 09:01

1010 כתב: למעון הנופש בחלדודנא (אגב, זה שם מומצא)

מתוך ויקיפדיה:
כלַנְדִידְנוֹ (בוולשית: Llandudno, ה-L התחילית נהגית כ-/ɬ/.[1]) היא עיירת חוף ונופש בוויילס שבאנגליה.

העיירה ממוקמת לחופי הים האירי ושמה נגזר מטידנו הקדוש, קדוש נוצרי שהמסורת מייחסת לו את הפצת הנצרות בנסיכות. כלנדידנו מכונה "מלכת הנופש הוולשית", כינוי שדבק בה עוד ב-1864. היא עיירת הנופש הגדולה ביותר במדינת ויילס, ויש בה אתרי תיירות מרובים.ע"כ.

אגב, כך היה המנהג בהרבה עיירות וכיו"ב באוקראינה ופולין שהצדיקים שדרו בהם שינו שמותיהם מחמת שהיו קרואים בשמות ע"ז.
מצפה לישועת השם

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 09 אוגוסט 2018, 23:14

ממאלויה לחלדודנא: כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א הגיע הערב ממאלויה שבשוייץ לביקור חולים אצל אחיו הגדול כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ (מהר"י) השוהה בחלדודנא ויעבור בשבוע הבא טיפול רפואי בארה"ב.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 10 אוגוסט 2018, 11:20

1010 כתב:ממאלויה לחלדודנא: כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א הגיע הערב ממאלויה שבשוייץ לביקור חולים אצל אחיו הגדול כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ (מהר"י) השוהה בחלדודנא ויעבור בשבוע הבא טיפול רפואי בארה"ב.

הסקופים: בהמשך לדיווח שפורסם אמש, הביקור של האדמו"ר מויז'ניץ הצעיר אצל אחיו האדמו"ר בחלדודנא לא יצא בסופו של דבר אל הפועל.
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 10 אוגוסט 2018, 11:26

האם אכן הרבי מוויזניץ זקוק לרפואה? מי יודע מה בעניין זה
עקיב'לה

הקודם

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G], אני פה, יעבץ, עקיב'לה, פעמון זהב ורימון ו־82 אורחים