אין שום יאוש - ושבת עד ד'

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

אין שום יאוש - ושבת עד ד'

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 06 ספטמבר 2018, 18:29

הבחנתי אתמול בבני המאוד קטן שמנסה להתרומם על ארבע ולהתקדם בזחילה. עוד פעם נופל ועוד פעם. ולרגע התגנב בליבי החשש שאולי הוא בסוף יתייאש. זאת אומרת: אני באמת יודע שבסוף אם הוא ינסה הוא יצליח, אבל אולי הוא לא יודע על כך, מה שבטוח אמור לשבור אותו אחרי כל כשלון.
ונזכרתי ברמב"ן מפרשת השבוע שאומר כי לא לחינם נוסח המצווה של התשובה הוא גם במשמעות של הבטחה כי עוד יבוא יום שבטוח יתקיים 'ושבת עד ד' אלוקיך', וזאת בשביל ללמד אותנו כי גם נבואה יש כאן ולא רק עוד מצוה. מן הסתם, אם באותו ניסוח אנו מלמדים גם את המצוה וגם את ההבטחה, בטוח שיש קשר בין השניים.
הרהרתי, כי בוודאי החשש שלי מכך שהבן שלי יתייאש, נובע מכך שאני בעצמי מנסה עוד פעם ועוד פעם, ובשלב מסויים אני מתייאש. ואולי הרמב"ן הזה נועד בשביל ללמד את מצוות התשובה לאנשים כמוני, שצריכים לדעת ולזכור כי היותם חוזרים בתשובה היא עובדה אותה יודע קורא הדורות מראש, ואילו הם, תפקידם הוא לקום עוד פעם ועוד פעם עד ש..
שמתי לב גם, שבני לאוי"ט אינו יודע כלל את מהות התנועות שבאמת יקדמו אותו. איך הוא כן יידע? מן הסתם ביום מן הימים יעשה הוא תנועה אחת בשוגג, שפתאום תלמד אותו איך מתקדמים. גם אנחנו אותו הדבר ננסה וננסה עד שמשמים יפול עלינו הנצרך למען נחזור בתשובה שלימה.
יערה ד' עלינו רוח טהרה ממרום, ושתהיה לכולם כתיבה וחתימה טובה.
אני כן חושב ששייך חלישות הדעת אפילו בנוכחות וירטואלית (מנסיון....), אז אני מצהיר כי אני מצטער מאוד אם למישהו הפריע משהו, ומבקש את סליחתו ברחמיו המרובים.
יוסי 1
 
הודעות: 126
הצטרף: 27 יוני 2018, 18:21
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: moshe chaim, אבן הפינה, גאליציאנער, המוזיקאי, ועד, מקצועי, משה 10, פעמון זהב ורימון, שיינע איד, שמעון ווייס ו־146 אורחים