דעה: היפרדות דגל מאגו"י, וחבירתם לשס אינה רק בבחירות לעיריות

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

דעה: היפרדות דגל מאגו"י, וחבירתם לשס אינה רק בבחירות לעיריות

הודעה שלא נקראהעל ידי משיב. » אתמול, 04:13

יש שחושבים שזה עניין של טקטיקה מקומית, ולדעתי טעות בידם. יש סבירות גבוהה ששס ודגל ירוצו ברשימה אחת לכנסת, ואגו"י ירוצו לבד.

בעבר מרן הרב עובדיה היה עצמאי, וכן שס הייתה הגדולה יותר והביאה קהלים נוספים מחוץ ליהדות החרדית. וממילא לא היה מקום לחבירה אתם.
ואגו"י ודגל היו מפלגות אחיות.
כיום הרב שלום כהן והרב בעדני הולכים אחרי הגדולים הליטאים בכל דבר עקרוני, וכן שס כבר לא מביאה קהלים מבחוץ וקרובה לאחוז החסימה.
ברגע שהמועצת החסידית עצמאית בנושא הגיוס ולא הולכת אחרי דגל, שס ודגל הם המפלגות האחיות ויש ביניהם יותר משותף מאשר יש לדגל עם החסידים.

מכאן הדרך קצרה לגט עם אגו"י וברית עם שס, כך בי-ם, כך באלעד, גם בב"ב שס קיבלו בהסכם תפקידים הרבה יותר משמעותיים ממה שהיה להם עד היום, כך באשדוד שהליטאים עזבו את אגו"י ותומכים בשס, וזו רק ההתחלה.

להערכתי סבירות גדולה שבבחירות הקרובות לכנסת נראה רשימה משותפת לשס ודגל. ואגו"י תתמודד לבד, במקרה כזה אגו"י תצטרך להכריע האם לצרף את הפלג, שזה ירחיק את חב"ד או לוותר על הפלג ולקוות לתמיכת חב"ד. בכל מקרה הם יצטרכו לעבוד קשה ולהלחם על אחוז החסימה.

מציע לח"כי אגו"י להיות עירניים, ולא שיופתעו כמו שהיה עכשיו, שדגל המשיכו במו"מ עם דייטש, בשעה שכבר היו סגורים עם ליאון. והוא הופתע בערב יו"כ לשמוע על כך דרך התקשורת.
משיב.

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: דעה: היפרדות דגל מאגו"י, וחבירתם לשס אינה רק בבחירות לעי

הודעה שלא נקראהעל ידי אברהם משה » אתמול, 07:46

משיב. כתב:יש שחושבים שזה עניין של טקטיקה מקומית, ולדעתי טעות בידם. יש סבירות גבוהה ששס ודגל ירוצו ברשימה אחת לכנסת, ואגו"י ירוצו לבד.

בעבר מרן הרב עובדיה היה עצמאי, וכן שס הייתה הגדולה יותר והביאה קהלים נוספים מחוץ ליהדות החרדית. וממילא לא היה מקום לחבירה אתם.
ואגו"י ודגל היו מפלגות אחיות.
כיום הרב שלום כהן והרב בעדני הולכים אחרי הגדולים הליטאים בכל דבר עקרוני, וכן שס כבר לא מביאה קהלים מבחוץ וקרובה לאחוז החסימה.
ברגע שהמועצת החסידית עצמאית בנושא הגיוס ולא הולכת אחרי דגל, שס ודגל הם המפלגות האחיות ויש ביניהם יותר משותף מאשר יש לדגל עם החסידים.

מכאן הדרך קצרה לגט עם אגו"י וברית עם שס, כך בי-ם, כך באלעד, גם בב"ב שס קיבלו בהסכם תפקידים הרבה יותר משמעותיים ממה שהיה להם עד היום, כך באשדוד שהליטאים עזבו את אגו"י ותומכים בשס, וזו רק ההתחלה.

להערכתי סבירות גדולה שבבחירות הקרובות לכנסת נראה רשימה משותפת לשס ודגל. ואגו"י תתמודד לבד, במקרה כזה אגו"י תצטרך להכריע האם לצרף את הפלג, שזה ירחיק את חב"ד או לוותר על הפלג ולקוות לתמיכת חב"ד. בכל מקרה הם יצטרכו לעבוד קשה ולהלחם על אחוז החסימה.

מציע לח"כי אגו"י להיות עירניים, ולא שיופתעו כמו שהיה עכשיו, שדגל המשיכו במו"מ עם דייטש, בשעה שכבר היו סגורים עם ליאון. והוא הופתע בערב יו"כ לשמוע על כך דרך התקשורת.

מסכים עם הדברים , רק שכחת שלאגודה יש גם את יחד שכמעט עברה את אחוז החסימה , ביחד עם אגודה , יעברו בקלות , שני הצדדים רוצים את זה , דרך אגב בירושלים זה כבר קורה , ליצמן ופרוש חתמו על הסכם שיתוף פעולה עם מאוחדים (שלהערכתי תכניס בין מנדט לשניים ) גם לראשות וגם למועצה שהולכים בגוש משותף אחרי הבחירות , יש לי הרגשה שזה קשור למאחורי הקלעים , קינג כבר תמך באלקין כמעט , ואז עשה פרסה וחבר לדייטש , כנראה הולכים פה לדיל ארצי עם מפלגת יחד .
אברהם משה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » אתמול, 11:49

מאוחדים יכניסו יותר משני נציגים במועצת העיר...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » אתמול, 11:56

פעם שעברה קינג זכה בשני מושבים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » אתמול, 12:00

אני פה כתב:פעם שעברה קינג זכה בשני מושבים.

הפעם הוא גם עם יחד ודב קלמנוביץ', שזה תוספת חיזוק וקולות.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי מירוני » אתמול, 12:46

אני חושב שבבחירות לממשלה אגודה תחבור ליחד ולעץ
ודגל תחבור לשס
רק הציבור החרדי ירויחו מזה שלא ילך קולות לפח
ובא לציון גואל
מירוני

הודעה שלא נקראהעל ידי זלמן1 » אתמול, 14:38

זה היה יכול להיות, אם הברית בין דגל וש"ס תחזיק מים....
זלמן1

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » אתמול, 14:43

אברהם רובינשטיין מזכיר המועצת במטה ש"ס לצד ח"כ יואב בן צור: ״הקשר בין ׳דגל׳ ש״ס הדוק היום. מועצות גדולי וחכמי התורה רואים עין בעין בכל הנושאים העקרוניים והחשיבה אותה חשיבה".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » אתמול, 14:51

אל תסמוך על משפט של רובינשטיין. הוא לא פוליטיקאי ולא מבין בעצמו את עומק המשמעות של מה שאתה רוצה להכניס בדבריו.
ואם כבר אתה מצטט - גש למפגש שלו עם נציג אגודאי ותשמע אמירה לא פחות מחממת את הלב.
פאר מיר, לשון הרע רעדט זיך נישט!
(מצוואתי). בקנין דמתנת בריא ומעכשיו. ולא אחזור בי עד לאחר מיתה
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » אתמול, 16:41

אני זוכר בביתר תשסח כשש"ס (בראשות ישי) כרתה ברית עם שלומי אמונים נגד דגל (ונגד באיאן וגור ועוד), אמר אחד הפוליטיקאים שמעכשיו כדאי שהתלמידים הספרדים ילכו להתדפק על מוסדות ערלוי וקרלין, ויפסיקו לרקוד על שתי החתונות. לאכול את כל העוגה הליטאית וביד השניה לתקוע להם סכין.
סמל אישי של המשתמש
משולש

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: 2018, RUSHL, אברהם משה, אני פה, ברוך השם, חמו, פך שמן, רביזון ו־141 אורחים