פסילת משה ליאון

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

פסילת משה ליאון

הודעה שלא נקראהעל ידי נתן יעקובוביץ » 08 נובמבר 2018, 02:30

הוגשה עתירה לפסילת מועמדותו של משה ליאון לראשות העיר, מי יודע פרטים?
נתן יעקובוביץ

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: פסילת משה ליאון

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 נובמבר 2018, 02:32

סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי נתן יעקובוביץ » 08 נובמבר 2018, 02:38

אני פה כתב:http://www.forum.ladaat.info/viewtopic.php?f=1&t=14267&p=465147&hilit=%D7%A2%D7%AA%D7%99%D7%A8%D7%94#p465118

תודה.

טוב ומטיב כתב:שבוע לפני הסיבוב השני בירושלים, היום הוגשה עתירה הדורשת לפסול את משה ליאון מלהתמודד לתפקיד מאחר ורשימתו למועצת העיר נכשלה ולא הכניסה אפילו מנדט אחד. "עיוות בלתי סביר של שימוש בהרכב מועצת העיר ועיוות ברצון הבוחר"
האם מועמדותו של משה ליאון נתמך על ידי מרבית המפלגות החרדיות בסכנה? עתירה שהגישו היום הפעילים החברתיים עזי נגר דר' מיכאל מירו מירושלים לבית המשפט דורשת לפסול את משה ליאון מלהתמודד בסיבוב השני לראשות העיר ירושלים, עליו עלה מול עופר ברקוביץ.

העותרים טוענים כי היות ורשימתו של ליאון למועצת העיר נכשלה ולא הכניסה אפילו מנדט אחד מהווה עילה לפסילתו. "בשיטה הדמוקרטית הישראלית ראש רשות המבצעת (ראש הממשלה) לא יתמנה אלא בהיותו חבר כנסת. הבחירות לרשות מוניציפאלית אמורות לנהוג במקביל, תוך שמירה על יציבות המשטר הדמוקרטי. הבחירות האישיות לראשות הרשות המקומית משולות לבחירות לראשות הממשלה, והבחירות למועצת העיר משולות לכנסת ואילו הנהלת העיר לממשלה", לשון העותרים.

לדבריהם, "כי מועמדותו, אם אכן תקוים, של המשיב (ליאון) שאין לו מקום במועצת העיר ועלול להיכלל בה למרות הפסד רשימתו תהווה עיוות בלתי סביר של שימוש בהרכב מועצת העיר ועיוות ברצון הבוחר. בנסיבות בלתי סבירות אלה תידרש חלוקה חוזרת של מנדטים במועצת העיר שתכלול 32 חברים".

כזכור, ליאון קיבל למעלה מ70 אלף קולות בבחירות לראשות העיר, מרביתם על בסיס מצביעי דגל התורה ושס, רשימתו זכתה לכ5000 קולות בלבד שלא הספיקו להכניסו למועצת העיר, אך אם ייבחר לראשות העיר הוא ימונה על ידי שר הפנים לחבר המועצה ה32.

אתמול ליאון הסביר בראיון ל'קול חי' את הסיבה לכך שקיבל כ5000 קולות בלבד למועצת העיר, לטענתו "על הפתק הלבן לא היה כתוב 'בראשות משה ליאון'. קיבלתי אלפי עדויות על אנשים שלא מצאו את הפתק. אני לא מתבכיין על זה אני רץ קדימה לפי כל הפילוחים, הבאתי לפחות 18.000 עד 20.000 קולות".
נתן יעקובוביץ

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 נובמבר 2018, 02:41

לא שמעתי שום משפטן בכיר מתייחס לכך, נראה סתם בלון.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 נובמבר 2018, 14:05

נדחתה העתירה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אלי 1, אני פה, חרדים לשלום, טבי, טהרנו, טוב ומטיב, טריסקער, ירושלים של מעלה, ירושלמי בנשמה, עקיב'לה, שיך ו־119 אורחים