***הבחירות לכנסת ה - 21 בד' ניסן תשע"ט - האשכול המרכזי***

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: ***הבחירות לכנסת ה - 21 בד' ניסן תשע"ט - האשכול המרכזי**

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 ינואר 2019, 19:32

גורם בדגל התורה המעורה ונמצא בסוד העניין של ‘המפץ החרדי’ אומר לאתר לדעת על רקע הדיבורים לאחדות בין המפלגות כי מסתמן שאלי ישי ו’בני תורה’ יהיו מחוץ למהלך המדובר של האחדות. “זה נראה פחות ריאלי שהם יהיו חלק במהלך המדובר”, אומר אותו גורם שמוסיף: “אריה דרעי לא יסכים לכך שאלי ישי יקבל מיקום לפני המקום ה-16, ודגל התורה לא תסכים שבני תורה יקבלו לפני המקום ה-22 ברשימה”.

לדברי אותו גורם שכאמור נמצא בסוד העניין, בשס מאוד מעוניינים במהלך האחדות והריצה המשותפת שייטיבו עם אריה דרעי, וזאת לנוכח הסקרים הפחות מחמיאים, וגם לנוכח מהלך של הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע כנגד דרעי בחודש הקרוב.

נכון לעכשיו מוסכם על כל הצדדים המעורבים במהלך, כי בראש הרשימה יעמוד אריה דרעי שיקבל את המקום הראשון, כשלאחר מכן שליש יהיה של אגו”י, שליש של דגל התורה, ושליש של שס וזאת על פי הסדר הבא: 2- ליצמן, 3 גפני, 4 איש שס, 5 מאיר פרוש, 6 אורי מקלב, 7 נציג שס, 8 ישראל אייכלר, 9 נציג דגל התורה, 10 נציג שס.

ממקום 11 אין עדיין הסכמה בין הצדדים, שכן בדגל התורה כמו גם באגו”י סבורים כי את המקום ה-11 צריכים לקבל אגו”י ולאחריהם דגל התורה, בעוד שבשס רוצים לקבל את שני המקומות האלו. בדגל התורה סבורים שהרצף של שלושה מקומות מהמקום העשירי ועד ה-12 לשס, הם בגדר לא דבר שוויוני וזאת לנוכח הסקרים שמצביעים על כך ששס לעיתים אף לא עוברת את אחוז החסימה, ומשכך, מציעים כי שס תקבל שלושה מקומות ברצף אולם אלו יהיו במקומות 13-15, שלכאורה ייכנסו לכנסת באם הרשימה המאוחדת תביא 15 מנדטים.

אותו גורם בדגל התורה שמסר את הפרטים לאתר לדעת איננו פוליטיקאי, ודבריו מקבלים משנה תוקף לנוכח דברים שהוא אומר כי היום גם באגו”י מבינים שדגל התורה גדולה יותר מאגודה. “לכולי עלמא דגל גדולה מאגודה, ואנחנו לא הולכים להתווכח על זה ואפילו ליצמן קלט את המסר”, אומר אותו גורם שמסביר כי נתינת המקום ה-11 וה-12 לשס, תדחק למעשה את דגל למקום (15) שעשוי להיות לא ריאלי, בה בשעה שדגל התורה הוכיחה את עצמה כמפלגה גדולה שאם תרוץ היום לבדה היא צפוייה לעבור לבדה את אחוז החסימה ואף לקבל חמישה מנדטים.

בכל הקשור לשס ולבני תורה, אומר לאתר לדעת אותו הגורם כי הפלג יכול לקבל את רק המקום ה-22, שכן הוא צריך להיות ממוקם רק אחרי שישה מקומות של דגל התורה ולפי היחס האמיתי של אגו”י שזה אחרי המקום החמישי שלהם. גם לגבי אלי ישי טוען אותו גורם שזה לא ריאלי צירופו לרשימה, שכן סביר להניח שאלי ישי לא ירצה להיות במקום ה-16, ופחות מזה דרעי לא יסכים שהוא יהיה, שכן שס תדרוש לפחות על פי מפתח של שבעה ח”כים שיש לה כיום.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 14 ינואר 2019, 20:00

נייעס כתב:איחוד חרדי: עם מי להתאחד, מי יעמוד בראש, וכמה מנדטים תקבל?
https://bit.ly/2ROCnxi
שאלת איחוד המפלגות החרדיות שוב על הפרק ואנחנו עם סקר חדש: האם לדעתכם יש צורך באיחוד כזה? האם הוא צריך לכלול גם את יחד של אלי ישי ואת הפלג הירושלמי? ומי צריך לעמוד בראשות המפלגה?

נראה לי שהאתר הנ"ל מוטה לטובת אלי ישי.

נתונים מוזרים:
1. מי צריך לעמוד בראש המפלגה החרדית המאוחדת?
אלי ישי 50%, ליצמן 21%, דרעי 20% וגפני 9%.
2. במקרה של איחוד מפלגות בימין, מי צריך לעמוד בראשות המפלגה?
אלי ישי 45%, מיכאל בן ארי 38%, סמוטריץ 12%, אלי בן דהן 3%, אורי אריאל 1%.

יכול להיות שמנהלי האתר עצמם מטים את התוצאות, ויתכן גם שהם לא שולטים על אפשרויות הצבעה כפולות.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי ביטחון » 14 ינואר 2019, 21:20

ח”כ בצלאל סמוטריץ’ הוא היו”ר האיחוד הלאומי הנבחר, לאחר שהביס את השר אורי אריאל בבחירות שנערכו בשעות האחרונות ושבהן הצביעו 123 מתוך 129 החברים בעלי זכות הבחירה.

ח”כ סמוטריץ קיבל 83 קולות בעוד שהשר אריאל קיבל 40 קולות בלבד. בהמשך הערב יתפרסמו תוצאות הבחירות לרשימה לכנסת, שם לא התמודד אורי אריאל, כך שהמשמעות היא שאריאל לא יכהן כח”כ מטעם האיחוד הלאומי.

כעת לאור התוצאות נשאלת השאלה האם השר אריאל יכול להחליט לרוץ בראש רשימת ‘תקומה’ ואולי באמצעותה לחבור לבית היהודי או לחיבורים אחרים אפשריים, או שמא יקבל את ההכרעה של חברי האיחוד הלאומי שבחרו בו לראשות המפלגה.

היבחרו של סמוטריץ ברוב כה גדול, מחזקת את כוחו גם בהתנהלות כעת במו”מ מול הבית היהודי, וכן מול גורמים אחרים שמבקשים לבצע חיבורים של מפלגות הימין.

סמוטריץ’ שנבחר הערב לראשות ‘האיחוד הלאומי’, נכנס לפני 4 שנים לכנסת לאחר שבעבר היה פעיל בתנועת רגבים. בנאום הניצחון אמר סמוטריץ’ כי אין בו שמחה הערב אלא אימה ויראה מכובד האחריות שהטילו על כתפיו. סמוטריץ’ פנה לאריאל ואמר כי הוא מודה לאורי אריאל. “תודה מעומק הלב על שהנהגת את ספינת האיחוד הלאומי במשך שנים ארוכות בימים קשים וברגעי שלווה, במסירות אין קץ ובאחריות גדולה”. “יש מי שמנסים בתקופה האחרונה לגמד אותנו וטוענים שהציונות הדתית סיימה את דרכה. שהיא איבדה את יכולת ההשפעה שלה. שכדי להנהיג ולהשפיע צריך לעזוב אותה”.

“מכאן אני קורא לחברנו בבית היהודי בואו נתחבר מחדש! זה זמן אחדות! אני מקווה שחברינו בבית היהודי יצליחו לייצב במהרה את הספינה שלהם, לעצב את רשימתם ולהתחבר מחדש. מכאן אנחנו יוצאים לאחד את הציונות הדתית, לגבש אותה ולהחזיר אותה הביתה”.
ביטחון

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 14 ינואר 2019, 21:55

מי זה כתב:
עלה זית כתב:
מי זה כתב:
מתלמידיו של אהרון כתב:
מי זה כתב:רבי נחמן לכנסת ישראל! גם לבעלי התשובה ולרבנו מגיע ייצוג!
https://www.atzuma.co.il/72148

הברסלבים שאני מכיר יזדעזעו מהרעיון של להכניס את רבינו ל"כנסת המינים".
אותי הוא איבד בשלב של חזון המפלגה, להביא את רבינו לא"י בניגוד לרצונו ובלויה ממלכתית...

מה שכן הגיוני בעצומה הזאת היא הדרישה לייצוג לבעלי תשובה.
מי שמכיר את הציבור הזה יודע שהם קהל ייחודי בתוך המגזר החרדי, וגם אם אין להם צרכים שונים מכל החברה עדיין מגיע להם נציג באחת מהמפלגות החרדיות.
אבל זה כבר קשור לאשכול של הרשימה החדשה של יהדות התורה.

הם ודאי שווים מנדט, אבל אינם מאוגדים כציבור כלל וכלל אלא כאוסף של יחידים, ומשכך אין טעם לתת להם נציג, הוא לא יביא את הקולות שלהם (שיגיעו בלאו הכי) וגם לא ייצג אותם. שיתארגנו, שיתמסדו ואז נדבר.

נכון שאין לנו ביטוח שכל הבעלי תשובה יצביעו, אבל הענין הוא להכניס נציג שיכול לעורר אצל ה'עמך' שנמצאים בקהילות התשובה, בפריפריה המסורתית, אצל הדתלי"ם.
החכמה היא למצוא אחד כזה שמצד אחד הרקע שלו הוא לא חרדי שורשי כמו שאר חברי הכנסת החרדים, ומאידך הוא כפוף לחלוטין להוראת הרבנים.
בעבר היו באגודה עקב מזרחי ז"ל ובנו אליעזר יבדלח"ט.
נכון שעם הבן היה את הסיפור שהוא נשמע להוראת הרבי מלובביץ בתרגיל המסריח, אבל גם ההרכב המפלגתי (של אגודה) כמו גם הרכב המועצת אינו מבטיח משמעת זהה מכל חברי הכנסת של אגו"י, אז עם קצת מאמץ אפשר להביא דמות מרעננת שתביא קצת יותר ממספר המצביעים של הסיעה המאוחדת.

צריך להביא אחד כמו דן טיומקין (ממענה)
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 14 ינואר 2019, 21:58

היו"ר החדש של 'האיחוד הלאומי': סמוטריץ'

אחרי חמש עשרה שנים בתפקיד, בצלאל סמוטריץ' הדיח את היו"ר המיתולוגי אורי אריאל מהתפקיד ויעמוד בראשות 'האיחוד הלאומי' | המשמעות: אריאל יפרוש מהחיים הפוליטיים | החידה: מי יוביל את 'הבית היהודי'?

מתוצאות הבחירות לתפקיד היו"ר עולה, כי בצלאל סמוטריץ' זכה ב-83 קולות ולעומתו, היו"ר לשעבר אורי אריאל זכה ל-40 קולות בלבד.
אורי אריאל הודיע לאחרונה כי באם יפסיד את ראשות המפלגה יפרוש מהחיים הפוליטיים, מה שצפוי להתרחש בקרוב.

בחדרי חרדים
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 14 ינואר 2019, 23:47

אחרי הדחת היו"ר: זוהי הרשימה החדשה של 'האיחוד הלאומי'

במסגרת הפריימריז שנערכו היום במפלגת 'האיחוד הלאומי', הן לראשות המפלגה והן להרכבת הרשימת לקראת הבחירות לכנסת ה-21 שיערכו בד' ניסן, למקום השני אחרי היו"ר בצלאל סמוטריץ' והראשון מבין החברים שהתמודדו על מקום ברשימה – נבחר מזכ"ל האיחוד הלאומי אופיר סופר.

סדר הרשימה הוא כך, בצלאל סמוטריץ היו"ר, כאמור, ולאחריו אופיר סופר, חברת הכנסת לשעבר אורית סטרוק, יוסי כהן, הרב עמיחי אליהו – בנו של הרב שמואל אליהו.

JDN
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » אתמול, 00:41

עקב ריבלין למימרן ב׳קול חי׳ על המפץ החרדי - ״לפי ההיסטוריה מהקמת ׳דגל התורה׳ איחוד אף פעם לא הביא יותר מנדטים. גם בבחירות מוניציפאליות אף פעם איחוד לא הביא יותר. מצד שני איחוד גם לא הוריד קולות, בדרך כלל זה שמר על הכוח״.

עוד מריבלין ב׳קול חי׳ - ״הגר״ח קנייבסקי הבטיח לח״כים שהיו אצלו שלא תהיה ירידה במנדטים במקרה של אחדות. הם שמעו זאת ממנו יותר מפעם אחת״.

ריבלין למימרן ב'קול חי': מרן הרב קניבסקי מבטיח שלא תהיה ירידה במנדטים בגלל האחדות, הרכבת של האיחוד נוסעת. ויתכן והמסע יהיה "ברכת הצדיקים" של מרן הרב קניבסקי והרבי מגור יחד.

אבי בלום למימרן ב'קול חי': הגורם הרוחני הבכיר ביותר היום מרן הרב חיים קנייבסקי הוא העומד מאחורי המהלך של אחדות, הוא אומר זאת לכל מי שנכנס אליו. בנוסף מפלגה מסוימת חוששת מירידה בכוחה ודוחפת לכך.

אבי בלום למימרן ב'קול חי': לא היה כמרן הזה, הספרדים והאשכנזים כאחד נהנים מברכותיו של הרב קניבסקי. לכן יש למהלך סיכוי.

המפץ החרדי - ‏גרוזמן בטוויטר: ירח טוקר חתום על הזמנת הסקר לגבי המפלגה החרדית המאוחדת.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » אתמול, 16:06

סמוטריץ לאחר הנצחון בפריימריז לראשות האיחוד הלאומי:
"תודה על האמון. אין בי שמחה, אלא אימה ויראה לאור כובד האחריות שהטלתם עלי".

איו בי שמחה, אשרי המאמין.
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » אתמול, 22:36

הפלג.png
הפלג.png (58.33 KiB) נצפה 165 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » אתמול, 23:42

ריבלין אמש במהדורת חצות של 'הסקופים':

אני לא יכול לומר שחברי הכנסת החרדים התפללו שסמוטריץ ינצח, אבל הם בהחלט מאד רצו שאורי אריאל יפסיד.

לכל החכי"ם החרדים יש חשבון די ארוך עם אורי אריאל.

זה מתחיל בתשע"ג כשבנט ולפיד סגרו על ברית האחים שתשאיר את החרדים בחוץ היה צריך את ההסכמה של האיחוד הלאומי שהיה חלק מהבית היהודי. אורי אריאל שלח אנשים שמקורבים אליו להרב דוב ליאור ולרבנים אחרים כדי שיתנו לזה הכשר, הוא טען שזה לא יפגע בעולם התורה והחרדים לא יפגעו, והכי חשוב שרק ככה ניתן להציל את ארץ ישראל. בקיצור, הוא השיג את ההסכמה הזאת והברית יצאה לדרך, סבלנו מכך מרורות במשך שנתיים וזה לא הפריע לו לעלות כל חודש, מה זה כל חודש, כמעט כל שבועיים בתחנת רדיו חרדית אחרת, ולהסביר שזה לא נורא והחרדים לא יפגעו ולא יהיה חוק גיוס נורא כל כך, בסוף קיבלנו את חוק הגיוס הגרוע ביותר. נדמה לי גם שהוא אמר שלא יהיו סנקציות פליליות והיו סנקציות פליליות.

בתקופתו כשר השיכון הוא נתן לניר ברקת את הקרקע שבין הר חוצבים לרמות, יצא על זה כבר מכרז והעמותות החרדיות כבר רצו להתלבש על זה. הוא עצר את זה והקצה את השטח לבניית שכונה לקצינים ושוטרים, וכך בלמו בעצם רצף חרדי כמעט מרמת שלמה עד הר חוצבים.
יש עליו גם טענות קשות מצד גורמים שעסקו באיכלוס של אחיסמך. את הענין הזה לא ביררתי עד הסוף, אבל הם טוענים שהוא גרם לכך שזה לא יהיה איזור שכולו חרדי.

גם במשרד החקלאות היו עליו טענות קשות בענין השמיטה.

בוא נגיד שהוא היה יריב של המפלגות החרדיות בצד הדתי לאומי של המפה, ואף אחד לא מוזיל דמעות על ההפסד שלו.

לגבי סמוטריץ, הוא היה איתנו לאורך כל הדרך, בחוק הגיוס ובנושאים אחרים. זה נכון שהוא קצת יותר קיצוני ימני מאורי אריאל אבל כרגע זה לא מסתמן כבעיה. הוא יותר קרוב לצד האידיאולוגי של הציבור החרדל"י, פחות מחובר לבורגנות של הציבור החרדל"י שגם שם יש בורגנות, לכן שמענו היום רק אנקות רווחה על כך שאורי אריאל הלך הביתה.
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי 2018 » היום, 02:12

מי זה כתב:ריבלין אמש במהדורת חצות של 'הסקופים':

אני לא יכול לומר שחברי הכנסת החרדים התפללו שסמוטריץ ינצח, אבל הם בהחלט מאד טרצו שאורי אריאל יפסיד.

לכל החכי"ם החרדים יש חשבון די ארוך עם אורי אריאל.

זה מתחיל בתשע"ג כשבנט ולפיד סגרו על ברית האחים שתשאיר את החרדים בחוץ היה צריך את ההסכמה של האיחוד הלאומי שהיה חלק מהבית היהודי. אורי אריאל שלח אנשים שמקורבים אליו להרב דוב ליאור ולרבנים אחרים כדי שיתנו לזה הכשר, הוא טען שזה לא יפגע בעולם התורה והחרדים לא יפגעו, והכי חשוב שרק ככה ניתן להציל את ארץ ישראל. בקיצור, הוא השיג את ההסכמה הזאת והברית יצאה לדרך, סבלנו מכך מרורות במשך שנתיים וזה לא הפריע לו לעלות כל חודש, מה זה כל חודש, כמעט כל שבועיים בתחנת רדיו חרדית אחרת, ולהסביר שזה לא נורא והחרדים לא יפגעו ולא יהיה חוק גיוס נורא כל כך, בסוף קיבלנו את חוק הגיוס הגרוע ביותר. נדמה לי גם שהוא אמר שלא יהיו סנקציות פליליות והיו סנקציות פליליות.

בתקופתו כשר השיכון הוא נתן לניר ברקת את הקרקע שבין הר חוצבים לרמות, יצא על זה כבר מכרז והעמותות החרדיות כבר רצו להתלבש על זה. הוא עצר את זה והקצה את השטח לבניית שכונה לקצינים ושוטרים, וכך בלמו בעצם רצף חרדי כמעט מרמת שלמה עד הר חוצבים.
יש עליו גם טענות קשות מצד גורמים שעסקו באיכלוס של אחיסמך. את הענין הזה לא ביררתי עד הסוף, אבל הם טוענים שהוא גרם לכך שזה לא יהיה איזור שכולו חרדי.

גם במשרד החקלאות היו עליו טענות קשות בענין השמיטה.

בוא נגיד שהוא היה יריב של המפלגות החרדיות בצד הדתי לאומי של המפה, ואף אחד לא מוזיל דמעות על ההפסד שלו.

לגבי סמוטריץ, הוא היה איתנו לאורך כל הדרך, בחוק הגיוס ובנושאים אחרים. זה נכון שהוא קצת יותר קיצוני ימני מאורי אריאל אבל כרגע זה לא מסתמן כבעיה. הוא יותר קרוב לצד האידיאולוגי של הציבור החרדל"י, פחות מחובר לבורגנות של הציבור החרדל"י שגם שם יש בורגנות, לכן שמענו היום רק אנקות רווחה על כך שאורי אריאל הלך הביתה.

אורי אריאל במשרד החקלאות גם הרים קמפיינים כל שנה נגד מנהג הכפרות!
אריאל באורח חייו אינו חרדלי הוא יותר קרוב לדתל"י קלאסי הוא אפילו לו שולח את ילדיו לחמ"ד אלא לבית ספר מעורב חילונים דתיים, הוא עסקן וותיק מאוד שבמקרה התגלגל בגלגוליו השונים לאיחוד הלאומי.
סמוטריץ' הוא חרדל קלאסי שמעפיל על אריאל בקריזמה והצליח מאוד בחקיקה, ואכן קרוב יותר לציבור החרדי, ההלכה אינו המלצה גמישה בשבילו.
אולם סמוטריץ במידה מסויימת אחראי לחוק הגיוס של לפיד, שאז היה שותף לה בכובעו כעו"ד שייצג את איגוד ישיבות ההסדר שבה הוא חבר, ומה שעמד בליבת הדיל בין לפיד לבנט : המוסדות הדליים תמורת זריקת החרדים מתחת לגלגלי האוטובוס, כי פסילת חוק טל גם השפיע על ישיבות ההסדר, שמשרתות שירות מקוצר ולא שוויוני לחילונים.
הם הגיעו לדיל שההסדר ישרת רק חודש נוסף, תמורת הסכמה לסנקציות פליליות לחרדים.
מי שהוביל את הדיל כאמור זה סמוטריץ, ומי שגם הגן עליו ציבורית בתקשורת הדתית זה גם סמוטריץ שבשתי מאמרים בעיתון בשבע תמך בחוק הזדון ההוא ותקף בחריפות את החרדים 'שמשיבים לשקד רעה תחת טובה' לחוק המצויין שהיא העבירה....
מאמרים אלו בכלי תקשורת של הממסד החדל"י עזר המון לבנט להשקיט את ניצני המרד שהתחילו במפלגתם נגד החוק הזה, לבסוף רק יוני שטבון הצדיק התנגד. לסמוטריץ יש חלק בלתי מבוטל בחוק הגיוס של לפיד !
שורה תחתונה, כמה שסמוטריץ נחמד ויותר תורני, בל נבנה עליו, ברגע שעל כפות המאזניים יעמדו או התורה או המדינה תמיד הציונות שבו תגבר לבסוף
2018

הודעה שלא נקראהעל ידי 2018 » היום, 02:28

ראו גם המאמר הזה שפורסם אז בלדעת.
http://ladaat.info/article.aspx?artid=17374
2018

הקודם

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: moshe chaim, אני פה, ביטחון, דובבער, המזכיר הנמרץ, חיימקה, יוסף בן יוסף, מישהי מירושלים, משה 10, משולש, פעמון זהב ורימון ו־136 אורחים