***הבחירות לכנסת ה - 21 בד' ניסן תשע"ט - האשכול המרכזי***

פורום בני תורה. חידושי תורה. פסקי הלכה. הנהגות של חכמי הדורות. מוסר וחסידות.

מנהל: יאיר

Re: ***הבחירות לכנסת ה - 21 בד' ניסן תשע"ט - האשכול המרכזי**

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 ינואר 2019, 19:32

גורם בדגל התורה המעורה ונמצא בסוד העניין של ‘המפץ החרדי’ אומר לאתר לדעת על רקע הדיבורים לאחדות בין המפלגות כי מסתמן שאלי ישי ו’בני תורה’ יהיו מחוץ למהלך המדובר של האחדות. “זה נראה פחות ריאלי שהם יהיו חלק במהלך המדובר”, אומר אותו גורם שמוסיף: “אריה דרעי לא יסכים לכך שאלי ישי יקבל מיקום לפני המקום ה-16, ודגל התורה לא תסכים שבני תורה יקבלו לפני המקום ה-22 ברשימה”.

לדברי אותו גורם שכאמור נמצא בסוד העניין, בשס מאוד מעוניינים במהלך האחדות והריצה המשותפת שייטיבו עם אריה דרעי, וזאת לנוכח הסקרים הפחות מחמיאים, וגם לנוכח מהלך של הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע כנגד דרעי בחודש הקרוב.

נכון לעכשיו מוסכם על כל הצדדים המעורבים במהלך, כי בראש הרשימה יעמוד אריה דרעי שיקבל את המקום הראשון, כשלאחר מכן שליש יהיה של אגו”י, שליש של דגל התורה, ושליש של שס וזאת על פי הסדר הבא: 2- ליצמן, 3 גפני, 4 איש שס, 5 מאיר פרוש, 6 אורי מקלב, 7 נציג שס, 8 ישראל אייכלר, 9 נציג דגל התורה, 10 נציג שס.

ממקום 11 אין עדיין הסכמה בין הצדדים, שכן בדגל התורה כמו גם באגו”י סבורים כי את המקום ה-11 צריכים לקבל אגו”י ולאחריהם דגל התורה, בעוד שבשס רוצים לקבל את שני המקומות האלו. בדגל התורה סבורים שהרצף של שלושה מקומות מהמקום העשירי ועד ה-12 לשס, הם בגדר לא דבר שוויוני וזאת לנוכח הסקרים שמצביעים על כך ששס לעיתים אף לא עוברת את אחוז החסימה, ומשכך, מציעים כי שס תקבל שלושה מקומות ברצף אולם אלו יהיו במקומות 13-15, שלכאורה ייכנסו לכנסת באם הרשימה המאוחדת תביא 15 מנדטים.

אותו גורם בדגל התורה שמסר את הפרטים לאתר לדעת איננו פוליטיקאי, ודבריו מקבלים משנה תוקף לנוכח דברים שהוא אומר כי היום גם באגו”י מבינים שדגל התורה גדולה יותר מאגודה. “לכולי עלמא דגל גדולה מאגודה, ואנחנו לא הולכים להתווכח על זה ואפילו ליצמן קלט את המסר”, אומר אותו גורם שמסביר כי נתינת המקום ה-11 וה-12 לשס, תדחק למעשה את דגל למקום (15) שעשוי להיות לא ריאלי, בה בשעה שדגל התורה הוכיחה את עצמה כמפלגה גדולה שאם תרוץ היום לבדה היא צפוייה לעבור לבדה את אחוז החסימה ואף לקבל חמישה מנדטים.

בכל הקשור לשס ולבני תורה, אומר לאתר לדעת אותו הגורם כי הפלג יכול לקבל את רק המקום ה-22, שכן הוא צריך להיות ממוקם רק אחרי שישה מקומות של דגל התורה ולפי היחס האמיתי של אגו”י שזה אחרי המקום החמישי שלהם. גם לגבי אלי ישי טוען אותו גורם שזה לא ריאלי צירופו לרשימה, שכן סביר להניח שאלי ישי לא ירצה להיות במקום ה-16, ופחות מזה דרעי לא יסכים שהוא יהיה, שכן שס תדרוש לפחות על פי מפתח של שבעה ח”כים שיש לה כיום.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 14 ינואר 2019, 20:00

נייעס כתב:איחוד חרדי: עם מי להתאחד, מי יעמוד בראש, וכמה מנדטים תקבל?
https://bit.ly/2ROCnxi
שאלת איחוד המפלגות החרדיות שוב על הפרק ואנחנו עם סקר חדש: האם לדעתכם יש צורך באיחוד כזה? האם הוא צריך לכלול גם את יחד של אלי ישי ואת הפלג הירושלמי? ומי צריך לעמוד בראשות המפלגה?

נראה לי שהאתר הנ"ל מוטה לטובת אלי ישי.

נתונים מוזרים:
1. מי צריך לעמוד בראש המפלגה החרדית המאוחדת?
אלי ישי 50%, ליצמן 21%, דרעי 20% וגפני 9%.
2. במקרה של איחוד מפלגות בימין, מי צריך לעמוד בראשות המפלגה?
אלי ישי 45%, מיכאל בן ארי 38%, סמוטריץ 12%, אלי בן דהן 3%, אורי אריאל 1%.

יכול להיות שמנהלי האתר עצמם מטים את התוצאות, ויתכן גם שהם לא שולטים על אפשרויות הצבעה כפולות.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי ביטחון » 14 ינואר 2019, 21:20

ח”כ בצלאל סמוטריץ’ הוא היו”ר האיחוד הלאומי הנבחר, לאחר שהביס את השר אורי אריאל בבחירות שנערכו בשעות האחרונות ושבהן הצביעו 123 מתוך 129 החברים בעלי זכות הבחירה.

ח”כ סמוטריץ קיבל 83 קולות בעוד שהשר אריאל קיבל 40 קולות בלבד. בהמשך הערב יתפרסמו תוצאות הבחירות לרשימה לכנסת, שם לא התמודד אורי אריאל, כך שהמשמעות היא שאריאל לא יכהן כח”כ מטעם האיחוד הלאומי.

כעת לאור התוצאות נשאלת השאלה האם השר אריאל יכול להחליט לרוץ בראש רשימת ‘תקומה’ ואולי באמצעותה לחבור לבית היהודי או לחיבורים אחרים אפשריים, או שמא יקבל את ההכרעה של חברי האיחוד הלאומי שבחרו בו לראשות המפלגה.

היבחרו של סמוטריץ ברוב כה גדול, מחזקת את כוחו גם בהתנהלות כעת במו”מ מול הבית היהודי, וכן מול גורמים אחרים שמבקשים לבצע חיבורים של מפלגות הימין.

סמוטריץ’ שנבחר הערב לראשות ‘האיחוד הלאומי’, נכנס לפני 4 שנים לכנסת לאחר שבעבר היה פעיל בתנועת רגבים. בנאום הניצחון אמר סמוטריץ’ כי אין בו שמחה הערב אלא אימה ויראה מכובד האחריות שהטילו על כתפיו. סמוטריץ’ פנה לאריאל ואמר כי הוא מודה לאורי אריאל. “תודה מעומק הלב על שהנהגת את ספינת האיחוד הלאומי במשך שנים ארוכות בימים קשים וברגעי שלווה, במסירות אין קץ ובאחריות גדולה”. “יש מי שמנסים בתקופה האחרונה לגמד אותנו וטוענים שהציונות הדתית סיימה את דרכה. שהיא איבדה את יכולת ההשפעה שלה. שכדי להנהיג ולהשפיע צריך לעזוב אותה”.

“מכאן אני קורא לחברנו בבית היהודי בואו נתחבר מחדש! זה זמן אחדות! אני מקווה שחברינו בבית היהודי יצליחו לייצב במהרה את הספינה שלהם, לעצב את רשימתם ולהתחבר מחדש. מכאן אנחנו יוצאים לאחד את הציונות הדתית, לגבש אותה ולהחזיר אותה הביתה”.
סמל אישי של המשתמש
ביטחון

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 14 ינואר 2019, 21:55

מי זה כתב:
עלה זית כתב:
מי זה כתב:
מתלמידיו של אהרון כתב:
מי זה כתב:רבי נחמן לכנסת ישראל! גם לבעלי התשובה ולרבנו מגיע ייצוג!
https://www.atzuma.co.il/72148

הברסלבים שאני מכיר יזדעזעו מהרעיון של להכניס את רבינו ל"כנסת המינים".
אותי הוא איבד בשלב של חזון המפלגה, להביא את רבינו לא"י בניגוד לרצונו ובלויה ממלכתית...

מה שכן הגיוני בעצומה הזאת היא הדרישה לייצוג לבעלי תשובה.
מי שמכיר את הציבור הזה יודע שהם קהל ייחודי בתוך המגזר החרדי, וגם אם אין להם צרכים שונים מכל החברה עדיין מגיע להם נציג באחת מהמפלגות החרדיות.
אבל זה כבר קשור לאשכול של הרשימה החדשה של יהדות התורה.

הם ודאי שווים מנדט, אבל אינם מאוגדים כציבור כלל וכלל אלא כאוסף של יחידים, ומשכך אין טעם לתת להם נציג, הוא לא יביא את הקולות שלהם (שיגיעו בלאו הכי) וגם לא ייצג אותם. שיתארגנו, שיתמסדו ואז נדבר.

נכון שאין לנו ביטוח שכל הבעלי תשובה יצביעו, אבל הענין הוא להכניס נציג שיכול לעורר אצל ה'עמך' שנמצאים בקהילות התשובה, בפריפריה המסורתית, אצל הדתלי"ם.
החכמה היא למצוא אחד כזה שמצד אחד הרקע שלו הוא לא חרדי שורשי כמו שאר חברי הכנסת החרדים, ומאידך הוא כפוף לחלוטין להוראת הרבנים.
בעבר היו באגודה עקב מזרחי ז"ל ובנו אליעזר יבדלח"ט.
נכון שעם הבן היה את הסיפור שהוא נשמע להוראת הרבי מלובביץ בתרגיל המסריח, אבל גם ההרכב המפלגתי (של אגודה) כמו גם הרכב המועצת אינו מבטיח משמעת זהה מכל חברי הכנסת של אגו"י, אז עם קצת מאמץ אפשר להביא דמות מרעננת שתביא קצת יותר ממספר המצביעים של הסיעה המאוחדת.

צריך להביא אחד כמו דן טיומקין (ממענה)
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 14 ינואר 2019, 21:58

היו"ר החדש של 'האיחוד הלאומי': סמוטריץ'

אחרי חמש עשרה שנים בתפקיד, בצלאל סמוטריץ' הדיח את היו"ר המיתולוגי אורי אריאל מהתפקיד ויעמוד בראשות 'האיחוד הלאומי' | המשמעות: אריאל יפרוש מהחיים הפוליטיים | החידה: מי יוביל את 'הבית היהודי'?

מתוצאות הבחירות לתפקיד היו"ר עולה, כי בצלאל סמוטריץ' זכה ב-83 קולות ולעומתו, היו"ר לשעבר אורי אריאל זכה ל-40 קולות בלבד.
אורי אריאל הודיע לאחרונה כי באם יפסיד את ראשות המפלגה יפרוש מהחיים הפוליטיים, מה שצפוי להתרחש בקרוב.

בחדרי חרדים
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 14 ינואר 2019, 23:47

אחרי הדחת היו"ר: זוהי הרשימה החדשה של 'האיחוד הלאומי'

במסגרת הפריימריז שנערכו היום במפלגת 'האיחוד הלאומי', הן לראשות המפלגה והן להרכבת הרשימת לקראת הבחירות לכנסת ה-21 שיערכו בד' ניסן, למקום השני אחרי היו"ר בצלאל סמוטריץ' והראשון מבין החברים שהתמודדו על מקום ברשימה – נבחר מזכ"ל האיחוד הלאומי אופיר סופר.

סדר הרשימה הוא כך, בצלאל סמוטריץ היו"ר, כאמור, ולאחריו אופיר סופר, חברת הכנסת לשעבר אורית סטרוק, יוסי כהן, הרב עמיחי אליהו – בנו של הרב שמואל אליהו.

JDN
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 ינואר 2019, 00:41

עקב ריבלין למימרן ב׳קול חי׳ על המפץ החרדי - ״לפי ההיסטוריה מהקמת ׳דגל התורה׳ איחוד אף פעם לא הביא יותר מנדטים. גם בבחירות מוניציפאליות אף פעם איחוד לא הביא יותר. מצד שני איחוד גם לא הוריד קולות, בדרך כלל זה שמר על הכוח״.

עוד מריבלין ב׳קול חי׳ - ״הגר״ח קנייבסקי הבטיח לח״כים שהיו אצלו שלא תהיה ירידה במנדטים במקרה של אחדות. הם שמעו זאת ממנו יותר מפעם אחת״.

ריבלין למימרן ב'קול חי': מרן הרב קניבסקי מבטיח שלא תהיה ירידה במנדטים בגלל האחדות, הרכבת של האיחוד נוסעת. ויתכן והמסע יהיה "ברכת הצדיקים" של מרן הרב קניבסקי והרבי מגור יחד.

אבי בלום למימרן ב'קול חי': הגורם הרוחני הבכיר ביותר היום מרן הרב חיים קנייבסקי הוא העומד מאחורי המהלך של אחדות, הוא אומר זאת לכל מי שנכנס אליו. בנוסף מפלגה מסוימת חוששת מירידה בכוחה ודוחפת לכך.

אבי בלום למימרן ב'קול חי': לא היה כמרן הזה, הספרדים והאשכנזים כאחד נהנים מברכותיו של הרב קניבסקי. לכן יש למהלך סיכוי.

המפץ החרדי - ‏גרוזמן בטוויטר: ירח טוקר חתום על הזמנת הסקר לגבי המפלגה החרדית המאוחדת.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 15 ינואר 2019, 16:06

סמוטריץ לאחר הנצחון בפריימריז לראשות האיחוד הלאומי:
"תודה על האמון. אין בי שמחה, אלא אימה ויראה לאור כובד האחריות שהטלתם עלי".

איו בי שמחה, אשרי המאמין.
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 ינואר 2019, 22:36

הפלג.png
הפלג.png (58.33 KiB) נצפה 9049 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 15 ינואר 2019, 23:42

ריבלין אמש במהדורת חצות של 'הסקופים':

אני לא יכול לומר שחברי הכנסת החרדים התפללו שסמוטריץ ינצח, אבל הם בהחלט מאד רצו שאורי אריאל יפסיד.

לכל החכי"ם החרדים יש חשבון די ארוך עם אורי אריאל.

זה מתחיל בתשע"ג כשבנט ולפיד סגרו על ברית האחים שתשאיר את החרדים בחוץ היה צריך את ההסכמה של האיחוד הלאומי שהיה חלק מהבית היהודי. אורי אריאל שלח אנשים שמקורבים אליו להרב דוב ליאור ולרבנים אחרים כדי שיתנו לזה הכשר, הוא טען שזה לא יפגע בעולם התורה והחרדים לא יפגעו, והכי חשוב שרק ככה ניתן להציל את ארץ ישראל. בקיצור, הוא השיג את ההסכמה הזאת והברית יצאה לדרך, סבלנו מכך מרורות במשך שנתיים וזה לא הפריע לו לעלות כל חודש, מה זה כל חודש, כמעט כל שבועיים בתחנת רדיו חרדית אחרת, ולהסביר שזה לא נורא והחרדים לא יפגעו ולא יהיה חוק גיוס נורא כל כך, בסוף קיבלנו את חוק הגיוס הגרוע ביותר. נדמה לי גם שהוא אמר שלא יהיו סנקציות פליליות והיו סנקציות פליליות.

בתקופתו כשר השיכון הוא נתן לניר ברקת את הקרקע שבין הר חוצבים לרמות, יצא על זה כבר מכרז והעמותות החרדיות כבר רצו להתלבש על זה. הוא עצר את זה והקצה את השטח לבניית שכונה לקצינים ושוטרים, וכך בלמו בעצם רצף חרדי כמעט מרמת שלמה עד הר חוצבים.
יש עליו גם טענות קשות מצד גורמים שעסקו באיכלוס של אחיסמך. את הענין הזה לא ביררתי עד הסוף, אבל הם טוענים שהוא גרם לכך שזה לא יהיה איזור שכולו חרדי.

גם במשרד החקלאות היו עליו טענות קשות בענין השמיטה.

בוא נגיד שהוא היה יריב של המפלגות החרדיות בצד הדתי לאומי של המפה, ואף אחד לא מוזיל דמעות על ההפסד שלו.

לגבי סמוטריץ, הוא היה איתנו לאורך כל הדרך, בחוק הגיוס ובנושאים אחרים. זה נכון שהוא קצת יותר קיצוני ימני מאורי אריאל אבל כרגע זה לא מסתמן כבעיה. הוא יותר קרוב לצד האידיאולוגי של הציבור החרדל"י, פחות מחובר לבורגנות של הציבור החרדל"י שגם שם יש בורגנות, לכן שמענו היום רק אנקות רווחה על כך שאורי אריאל הלך הביתה.
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי 2018 » 16 ינואר 2019, 02:12

מי זה כתב:ריבלין אמש במהדורת חצות של 'הסקופים':

אני לא יכול לומר שחברי הכנסת החרדים התפללו שסמוטריץ ינצח, אבל הם בהחלט מאד טרצו שאורי אריאל יפסיד.

לכל החכי"ם החרדים יש חשבון די ארוך עם אורי אריאל.

זה מתחיל בתשע"ג כשבנט ולפיד סגרו על ברית האחים שתשאיר את החרדים בחוץ היה צריך את ההסכמה של האיחוד הלאומי שהיה חלק מהבית היהודי. אורי אריאל שלח אנשים שמקורבים אליו להרב דוב ליאור ולרבנים אחרים כדי שיתנו לזה הכשר, הוא טען שזה לא יפגע בעולם התורה והחרדים לא יפגעו, והכי חשוב שרק ככה ניתן להציל את ארץ ישראל. בקיצור, הוא השיג את ההסכמה הזאת והברית יצאה לדרך, סבלנו מכך מרורות במשך שנתיים וזה לא הפריע לו לעלות כל חודש, מה זה כל חודש, כמעט כל שבועיים בתחנת רדיו חרדית אחרת, ולהסביר שזה לא נורא והחרדים לא יפגעו ולא יהיה חוק גיוס נורא כל כך, בסוף קיבלנו את חוק הגיוס הגרוע ביותר. נדמה לי גם שהוא אמר שלא יהיו סנקציות פליליות והיו סנקציות פליליות.

בתקופתו כשר השיכון הוא נתן לניר ברקת את הקרקע שבין הר חוצבים לרמות, יצא על זה כבר מכרז והעמותות החרדיות כבר רצו להתלבש על זה. הוא עצר את זה והקצה את השטח לבניית שכונה לקצינים ושוטרים, וכך בלמו בעצם רצף חרדי כמעט מרמת שלמה עד הר חוצבים.
יש עליו גם טענות קשות מצד גורמים שעסקו באיכלוס של אחיסמך. את הענין הזה לא ביררתי עד הסוף, אבל הם טוענים שהוא גרם לכך שזה לא יהיה איזור שכולו חרדי.

גם במשרד החקלאות היו עליו טענות קשות בענין השמיטה.

בוא נגיד שהוא היה יריב של המפלגות החרדיות בצד הדתי לאומי של המפה, ואף אחד לא מוזיל דמעות על ההפסד שלו.

לגבי סמוטריץ, הוא היה איתנו לאורך כל הדרך, בחוק הגיוס ובנושאים אחרים. זה נכון שהוא קצת יותר קיצוני ימני מאורי אריאל אבל כרגע זה לא מסתמן כבעיה. הוא יותר קרוב לצד האידיאולוגי של הציבור החרדל"י, פחות מחובר לבורגנות של הציבור החרדל"י שגם שם יש בורגנות, לכן שמענו היום רק אנקות רווחה על כך שאורי אריאל הלך הביתה.

אורי אריאל במשרד החקלאות גם הרים קמפיינים כל שנה נגד מנהג הכפרות!
אריאל באורח חייו אינו חרדלי הוא יותר קרוב לדתל"י קלאסי הוא אפילו לו שולח את ילדיו לחמ"ד אלא לבית ספר מעורב חילונים דתיים, הוא עסקן וותיק מאוד שבמקרה התגלגל בגלגוליו השונים לאיחוד הלאומי.
סמוטריץ' הוא חרדל קלאסי שמעפיל על אריאל בקריזמה והצליח מאוד בחקיקה, ואכן קרוב יותר לציבור החרדי, ההלכה אינו המלצה גמישה בשבילו.
אולם סמוטריץ במידה מסויימת אחראי לחוק הגיוס של לפיד, שאז היה שותף לה בכובעו כעו"ד שייצג את איגוד ישיבות ההסדר שבה הוא חבר, ומה שעמד בליבת הדיל בין לפיד לבנט : המוסדות הדליים תמורת זריקת החרדים מתחת לגלגלי האוטובוס, כי פסילת חוק טל גם השפיע על ישיבות ההסדר, שמשרתות שירות מקוצר ולא שוויוני לחילונים.
הם הגיעו לדיל שההסדר ישרת רק חודש נוסף, תמורת הסכמה לסנקציות פליליות לחרדים.
מי שהוביל את הדיל כאמור זה סמוטריץ, ומי שגם הגן עליו ציבורית בתקשורת הדתית זה גם סמוטריץ שבשתי מאמרים בעיתון בשבע תמך בחוק הזדון ההוא ותקף בחריפות את החרדים 'שמשיבים לשקד רעה תחת טובה' לחוק המצויין שהיא העבירה....
מאמרים אלו בכלי תקשורת של הממסד החדל"י עזר המון לבנט להשקיט את ניצני המרד שהתחילו במפלגתם נגד החוק הזה, לבסוף רק יוני שטבון הצדיק התנגד. לסמוטריץ יש חלק בלתי מבוטל בחוק הגיוס של לפיד !
שורה תחתונה, כמה שסמוטריץ נחמד ויותר תורני, בל נבנה עליו, ברגע שעל כפות המאזניים יעמדו או התורה או המדינה תמיד הציונות שבו תגבר לבסוף
2018

הודעה שלא נקראהעל ידי 2018 » 16 ינואר 2019, 02:28

ראו גם המאמר הזה שפורסם אז בלדעת.
http://ladaat.info/article.aspx?artid=17374
2018

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 16 ינואר 2019, 20:14

ח"כ איילת נחמיאס ורבין פורשת מ'העבודה'.
חברת הכנסת איילת נחמיאס ורבין הודיעה הבוקר (רביעי) כי החליטה לא להתמודד בפריימריז במפלגת 'העבודה'.
"נכון להיום, ביתי אינו אותו הבית", אמרה ורבין בהודעתה.

ורבין הוסיפה כי "הבטן מתהפכת לי כשאני כותבת מילים אלו - עולמי הבוגר עוצב במידה רבה בין הכתלים הרעיוניים של מפלגת העבודה. אבל, נכון להיום, ביתי אינו אותו הבית. ראיתי בפירוק המחנה הציוני ובדרך, טעות אסטרטגית שתפגע קשות בסיכוי לחילופי שלטון ובמפלגת העבודה כציר חיוני להשגת היעד לטובת המדינה ואזרחיה.

כיכר השבת
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי מקצועי » 17 ינואר 2019, 12:04

משנה כיוון? דיווח: דרעי מעוניין בריצה משותפת עם יהדות התורה
תפנית? לאחר ההסתייגות שהביעו אנשי ש"ס מריצה משותפת עם יהדות התורה, מסתמנת תפנית בעמדתו של יו"ר המפלגה, השר אריה דרעי • וגם: אחוז החסימה אאוט, כתב אישום אין - החשש החדש של ליצמן מפני "מה שיקרה לדרעי"

לאחר האחדות המהירה שהושגה ב'יהדות התורה' עסוקה המערכת הפוליטית החרדית בשאלה האם אנחנו לקראת מפץ אמיתי בדמות ריצה משותפת של כלל המפלגות החרדיות.
אם בתחילה היה נראה שש"ס מסתייגת באופן נחרץ מהמהלך, כפי שניתן היה להבין מדבריו של ח"כ מרגי וגורמים נוספים במפלגה, הרי שהבוקר מסתמנת תזוזה בעמדתו של היו"ר השר אריה דרעי.
כתב 'קול חי', איתי גדסי, מדווח כי ביממה האחרונה מתקשר דרעי לידידיו ובכירים בשס שהתנגדו לריצה המשותפת עם יהדות התורה ומנסה לשכנע אותם בכדאיות המהלך.
לפי אחד המקורבים שמצטט גדסי, "אריה משוכנע שזה דבר מצויין, ונשמע מתלהב מהרעיון"
בינתיים הדעות ב'יהדות התורה' באשר לצירופה של ש"ס חלוקות בין אנשי 'דגל התורה' שחוששים מפגיעה באלקטורט החרדי (כפי שציינו מקלב, אשר וגפני בראיונות שונים בימים האחרונים) לעומת אנשי 'אגודת ישראל' שדוחפים לאיחוד כזה.
בהיבט הזה מענין לציין שינוי בנימוק שמשמיעים אנשי 'אגודת ישראל'. בתחילה הביעו נציגי המפלגה חשש מפני תרחיש שבו לא תעבור ש"ס את אחוז החסימה, אלא שהסקרים של השבועות האחרונים צופים לש"ס 5-6 מנדטים, כך שהנימוק הזה ירד מהפרק.
אמש השמיע סגן השר יעקב ליצמן נימוק אחר הנוגע להליכים המשפטים עמם מתמודד דרעי. ע"פ דיווח באתר וואלה, ליצמן אמר לחברי סיעת יהדות התורה כי קיים חשש מפני הגשת כתב אישום נגד דרעי בפרשה בה הוא נחקר עוד לפני הבחירות, מה שעלול לפגוע במפלגה.
"הכוח החרדי ייפגע במצב כזה, צריך לקחת את זה בחשבון", כך ליצמן.

jdn
אין כלום כי...
מקצועי

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 17 ינואר 2019, 16:51

מצוין, אז זה מתחיל להתקדם.
בשבוע שעבר נכתב ב'משפחה' שדרעי יחכה להצעה רצינית עד אמצע השבוע, ואם לא יקבל יפתח את קמפיין הבחירות של ש"ס.

אגב,
מה ושל מי האינטרס להוציא כל הזמן הודעות מטעמו של ליצמן על הפחד שש"ס לא תצליח לבד,
האם זה נועד כדי להלחיץ את החבר'ה בש"ס?
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 17 ינואר 2019, 22:44

זה נועד כדי להבהיר שלא מדובר רק במהלך נגד אגודת ישראל
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 17 ינואר 2019, 22:50

אנ'לא מבין את הבעיה של דרעי
שיתחיל גם לפמפם שצריך אחדות ושחכם שלום ציווה עליו להוביל את המהלך
אף אחד לא יקח ממנו את הכתר

בסוף יהיה כאן מחלוקת מי עושה שלום
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי פונביצ'ער » 17 ינואר 2019, 23:03

download/file.php?id=45922
תשימו לב לנוסח שאומר שבבחירות הקרובות לא יהיה ניתן להצביע בעוד שלפני כשנה פורסמה 'עדות נאמנה' מהרב הנ"ל ועוד רבנים שהרב אויערבך אמר שלא להצביע לעולם ועד! מה זה השנוי הזה?!
פונביצ'ער

הודעה שלא נקראהעל ידי פונביצ'ער » 17 ינואר 2019, 23:09

אני פה כתב:משיח יכול לבוא שני היענקים נועדו יחדיו.

פרסום ראשון: בצל הדיונים על המשך שיתוף הפעולה בין מפלגת 'דגל התורה' ל'אגודת ישראל' במסגרת סיעת 'יהדות התורה', ל'בחדרי חרדים' נודע כי המגעים בין המפלגות נמשכים, כאשר סגן השר יעקב ליצמן נועד בסוף השבוע בחשאי עם נכדו ומקורבו של שר התורה ר' יעקב קנייבסקי.

עוד נודע ל'בחדרי חרדים' כי השניים נועדו ביום שישי החולף בבית פרטי בירושלים, כאשר גם הצוות ומקורבי הצדדים לא ידעו על קיום המפגש שנמשך כשעה בארבע עיניים.

המפגש מגיע כהמשך לשיחות המו"מ על המשך השותפות בין דגל התורה לאגודת ישראל לקראת הבחירות לכנסת ה-21, זאת כששני הצדדים הגיעו להבנות ראשוניות כי החלוקה תשתנה לחלוקה שוויונית.

כפי שדווח בהרחבה ב'בחדרי חרדים' השיחות מתנהלות בימים האחרונים בשני מישורים: כאשר את הצד הפוליטי מנהלים סגה"ש ליצמן מול יו"ר וועדת הכספים גפני, ואת הצד הפרקטי מנהלים מזכ"ל אגודת ישראל חנוך זייברט מול חה"כ אורי מקלב.

כעת הדיונים הם סביב החלוקה וסביב אופן החלוקה, כאשר רוב הדיונים עוסקים בשאלה של המקום השביעי וקיום החלוקה באם המפלגה המאוחדת תקבל מספר אי זוגי של מנדטים.

'בחדרי חרדים' פנה לשני הצדדים שסירבו להתייחס לעצם קיום הפגישה או לתוכן המפגש.

בתוך כך, וועדת השמונה של אגודת ישראל תתכנס ביום שלישי השבוע לדון בהיערכות לבחירות לכנסת, במרכזו ידונו בהמשך השיתוף פעולה עם דגל התורה.

מבלי לפגוע ח"ו במרן שר התורה אפשר רק להבין מדוע הציבור צריך לשמוע להוראות של 'בית מרן שר התורה'? מי זה בעל הסמכות הזו?!
פונביצ'ער

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 18 ינואר 2019, 01:45

עצמיי כתב:
אני פה כתב:משיח יכול לבוא שני היענקים נועדו יחדיו.

פרסום ראשון: בצל הדיונים על המשך שיתוף הפעולה בין מפלגת 'דגל התורה' ל'אגודת ישראל' במסגרת סיעת 'יהדות התורה', ל'בחדרי חרדים' נודע כי המגעים בין המפלגות נמשכים, כאשר סגן השר יעקב ליצמן נועד בסוף השבוע בחשאי עם נכדו ומקורבו של שר התורה ר' יעקב קנייבסקי.

עוד נודע ל'בחדרי חרדים' כי השניים נועדו ביום שישי החולף בבית פרטי בירושלים, כאשר גם הצוות ומקורבי הצדדים לא ידעו על קיום המפגש שנמשך כשעה בארבע עיניים.

המפגש מגיע כהמשך לשיחות המו"מ על המשך השותפות בין דגל התורה לאגודת ישראל לקראת הבחירות לכנסת ה-21, זאת כששני הצדדים הגיעו להבנות ראשוניות כי החלוקה תשתנה לחלוקה שוויונית.

כפי שדווח בהרחבה ב'בחדרי חרדים' השיחות מתנהלות בימים האחרונים בשני מישורים: כאשר את הצד הפוליטי מנהלים סגה"ש ליצמן מול יו"ר וועדת הכספים גפני, ואת הצד הפרקטי מנהלים מזכ"ל אגודת ישראל חנוך זייברט מול חה"כ אורי מקלב.

כעת הדיונים הם סביב החלוקה וסביב אופן החלוקה, כאשר רוב הדיונים עוסקים בשאלה של המקום השביעי וקיום החלוקה באם המפלגה המאוחדת תקבל מספר אי זוגי של מנדטים.

'בחדרי חרדים' פנה לשני הצדדים שסירבו להתייחס לעצם קיום הפגישה או לתוכן המפגש.

בתוך כך, וועדת השמונה של אגודת ישראל תתכנס ביום שלישי השבוע לדון בהיערכות לבחירות לכנסת, במרכזו ידונו בהמשך השיתוף פעולה עם דגל התורה.

מבלי לפגוע ח"ו במרן שר התורה אפשר רק להבין מדוע הציבור צריך לשמוע להוראות של 'בית מרן שר התורה'? מי זה בעל הסמכות הזו?!

מה רצית?
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי מקצועי » 18 ינואר 2019, 03:33

סקר טרי טוען כי אחדות חרדית לא תוסיף מנדטים אך יציל את שס מאחוז החסימה, ומאיזה מפלגה יותר מצביעים יברחו בעקבות האיחוד? • ח"כ אשר: "הרעיון מצוין וראוי להיבחן, צריך לבדוק אם ש"ס לא תאבד את הפוטנציאל של קהלים מסורתיים"
לאחר שהבוקר דווח לראשונה על הסכמת השר דרעי לאיחוד חרדי כולל של שס ויהדות התורה, אך על פי הדיווחים סוכם כי יעשה סקר עומק שיבדוק את כדאיות המהלך. על פי סקר שמפורסם הערב ב'וואלה', המהלך לא מוסיף מנדטים למפלגות החרדיות.

על פי הסקר, אם המפלגות החרדיות ש"ס ויהדות התורה ירוצו יחד בבחירות הקרובות – רשימתן המאוחדת בראשות השר אריה דרעי תקבל 11 מנדטים בלבד. לפי הסקר, זהו בדיוק אותו מספר המנדטים שיקבלו שתי המפלגות אם ירוצו בנפרד – ש"ס עם ארבעה מנדטים ויהדות התורה עם שבעה מנדטים.

הסקר שנערך על ידי פאנלס פוליטיקס מצביע עוד כי 93% ממצביעי ש"ס בסקר הצהירו כי יצביעו לרשימה המאוחדת של שתי המפלגות, בעוד שרק 85% ממצביעי "יהדות התורה" יצביעו לרשימה כזו. שאר המצביעים מתלבטים. הנתונים מחזקים את החשש שהעלו לאחרונה גורמים ב"יהדות התורה" לפיו חלק מהציבור החרדי עלול להישאר אדיש לריצה משותפת.

על פי הסקר, בין ברציה משותפת ובין בריצה מאוחדת, מפת המנדטים תהיה כזאת: הליכוד עם 33 מנדטים, יש עתיד 15, חוסן לישראל בראשות בני גנץ 12, הרשימה המשותפת 10, הימין החדש של נפתלי בנט ואיילת שקד 9 מנדטים, העבודה בראשות אבי גבאי 8 מנדטים, מרצ וכולנו 5 מנדטים, ישראל ביתנו, גשר של אורלי לוי-אבקסיס והבית היהודי בראשות בצלאל סמוטריץ' עם 4 מנדטים בלבד. התנועה של לבני ותע"ל של אחמד טיבי לא עוברות את אחוז החסימה.

ח"כ יעקב אשר אמר הערב ב'קול ברמה' כי "לאחדות ביהדוה"ת אין קשר למהלכי אחדות נוספים אם יהיו עם ש"ס. השגנו הסכם של אחדות אמיתית בשוויון אמיתי ומנענו מחלוקות וחיכוכים שהיו אצלנו בעבר במערכות בחירות". לדבריו, "אנחנו באים לבחירות בידיים נקיות, שמנו את האגו המפלגתי בצד והתגברנו על חילוקי הדעות, כעת תורו של הציבור להחזיר לנו באותה מטבע, להגיע לקלפי בהמוניו ולתמוך באחדות הזו".

עוד הוסיף ח"כ אשר כי, "ייתכן שהאיחוד הזה יסחוף קהלים נוספים. הרעיון מצוין וראוי להיבחן, צריך לבדוק אם תנועת ש"ס לא תאבד באיחוד הזה את הפוטנציאל של קהלים מסורתיים שתמכו בה בעבר". לדבריו, "מערכת הבחירות הקרובה גורלית מאד, אם הבית היהודי ייחלשו, אנחנו נפסיד כמה אצבעות בכנסת שהצביעו אתנו בהצבעות חשובות בנושאי דת, כי בנט והימין החדש לא בהכרח יתמכו בנושאים אלו כמו בעבר".
אין כלום כי...
מקצועי

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 18 ינואר 2019, 09:48

עצמיי כתב:http://www.forum.ladaat.info/download/file.php?id=45922
תשימו לב לנוסח שאומר שבבחירות הקרובות לא יהיה ניתן להצביע בעוד שלפני כשנה פורסמה 'עדות נאמנה' מהרב הנ"ל ועוד רבנים שהרב אויערבך אמר שלא להצביע לעולם ועד! מה זה השנוי הזה?!

אני לא מבין - בגלל שיש גזירות כה קשות זו סיבה לא להצביע?
והרי בכל מקרה הם הולכים בשיטת הרב שך והחזו"א וכו', ודלא כה"ויואל משה" - שאין איסור עקרוני של ע"ז בעצם ההשתתפות בבחירות.
וא"כ אפילו תימא שכל מקרה לגופו וכו', מתי יותר צריך את ההשתתפות בבחירות - לא דווקא כשצריך להילחם נגד גזירות גיוס וכד'???
אשמח אם מישהו יואיל להסביר לי את זה. (זה מאד תמוה, אולי זה זיוף?)
מתלמידיו של אהרון

הודעה שלא נקראהעל ידי פונביצ'ער » 18 ינואר 2019, 10:18

מתלמידיו של אהרון כתב:

והרי בכל מקרה הם הולכים בשיטת הרב שך והחזו"א וכו', ודלא כה"ויואל משה" - שאין איסור עקרוני של ע"ז בעצם ההשתתפות בבחירות.
וא"כ אפילו תימא שכל מקרה לגופו וכו', מתי יותר צריך את ההשתתפות בבחירות - לא דווקא כשצריך להילחם נגד גזירות גיוס וכד'???

זה ברור ה-כ-ל פוליטיקה, וח"ו לומר שאצל הרבנים ההכרעות נובעות משקולים פוליטיים, האם זה אומר שעובדים עליהם?
פונביצ'ער

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 18 ינואר 2019, 12:07

מתלמידיו של אהרון כתב:

תן להם נציג ברשימה והגזירות ייעלמו כלא היו...
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 18 ינואר 2019, 12:10

לפי מה שהבנתי מניסוח המודעה דאשתקד
קיימת אצלם אכזבה מכך שדווקא שליח הרב שך שייצג אותם תמיד בכנסת פועל שלא כהלכה לשיטתם
ולכן גם אם יש כרגע שליח נאמן אין ערובה על כך שלא ישנה את עורו

לפי זה האיסור אינו עקרוני כ"כ כשיטת סאטמר
ויתכן שנראה אותם בטווח הארוך כמצביעים בבחירות
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 18 ינואר 2019, 12:12

מי זה כתב:לפי מה שהבנתי מניסוח המודעה דאשתקד
קיימת אצלם אכזבה מכך שדווקא שליח הרב שך שייצג אותם תמיד בכנסת פועל שלא כהלכה לשיטתם

השליח שייצג את הרב שך ייצג גם את הרב אלישיב וגם את הרב שטיינמן מה לעשות שהוא לא מוכן לייצג את נתי גרוסמן שר"י.
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 18 ינואר 2019, 12:24

נכון,
הוא אינו מחויב לייצג אותם,
והם לא מחויבים ע"פ הוראת רבם להצביע לו.
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 18 ינואר 2019, 13:52

החזית הדתית המאוחדת הייתה רשימה מאוחדת למפלגות המזרחי, הפועל המזרחי, אגודת ישראל, פועלי אגודת ישראל והאיחוד הדתי הבלתי-מפלגתי שהתמודדה בבחירות לכנסת הראשונה, וזכתה ל-16 מנדטים. הייתה זו הפעם היחידה בתולדות המדינה בה היו מאוחדות כל המפלגות הדתיות והחרדיות בכנסת כרשימה אחת, למרות שגם אז היו עוד מספר מפלגות דתיות קטנות שלא הצליחו לעבור את אחוז החסימה.

מאז, ידע הציבור החרדי פילוגים פנימיים, כאשר אגודת ישראל, שהייתה תחילה המפלגה החרדית היחידה, איבדה את הבכורה לטובת מפלגת ש”ס ובהמשך גם לטובת מפלגת דגל התורה. רגע אחרי שבירת הכלים הסופית במערכת הבחירות האחרונה לרשויות המקומיות, אז התפלגו מחדש אגודת ישראל ודגל התורה, נראה כי שלב האיחודים חזר.

ראשית לכל, נחתם השבוע הסכם בין אגודה לדגל לריצה משותפת בשתי מערכות הבחירות הקרובות, כאשר הצדדים הסכימו ביניהם על חלוקה שוויונית בסדר הרשימה ועל שינוי סדר חלוקת התפקידים אותם יקבלו במקרה וייכנסו לקואליציה הבאה.

במקביל, נמשכים הדיבורים והניסיונות לאחד את כלל המפלגות החרדיות, ש”ס, יהדות התורה ואולי גם את בני תורה של הפלג הירושלמי ואת יחד של אלי ישי. בזמן שהסקרים חלוקים בדעותיהם האם מהלך כזה יוסיף קולות ויגדיל את הנציגות החרדית בכנסת או לא, ובמקביל להתלבטויותיהם של ראשי המפלגות החרדיות, יש כבר מי שמביט צעד אחד קדימה ומנסה להחזיר את רעיון החזית הדתית המאוחדת.

העומדים מאחורי היוזמה, הם גורמים בכירים בחב”ד, הפועלים על מנת לממש את חזונו ורצונו של הרבי מליובאוויטש זצוק”ל. על פי דיווח בעיתון כפר חב”ד, השבוע הגיעו רבה של קריית גת, הגה”ח הרב משה הבלין, יחד עם רבנים ועסקנים חב”דיים נוספים אל ביתו של הנגיד אייל משיח, מי שעומד מאחורי הניסיונות להביא לאיחוד הציבור הספרדי, בין מפלגות ש”ס ויחד, שהצהיר כי יעשה כמיטב יכולתו על מנת להביא להצלחת היוזמה, לפחות באופן חלקי.

באופן כללי ניתן להסביר את עמדתו של הרבי מחב”ד בעד חזית דתית מאוחדת בעיקר בשלושה נימוקים עיקריים. א: במקרה של ריצה מפולגת, מתאמצת כל מפלגה חרדית לפנות גם לקהל היעד של המפלגות הדתיות האחרות, ובמקרה של ריצה משותפת – יפנו את התעמולה כלפי חוץ. ב: בריצה עצמאית, הקולות העודפים נאבדים. בריצה משותפת, הקולות נשארים בתוך הגוש החרדי.

הנימוק השלישי של הרבי, אינה פוליטית אך נוגעת לכך שהתעמולה של החזית הדתית המאוחדת, שתתמקד כמובן בנושאי דת, תשאיר את חותמה על הציבור הרחב גם לימים שאחרי הבחירות, ויקרבו אותם לעולמה של היהדות.

ומה חושבים על היוזמה ראשי המפלגות הדתיות והחרדיות?

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן מסר: “מועצת גדולי התורה היא זו שמכוונת את דרכה של יהדות התורה ולפיה ננהג בכל דבר ועניין”. באופן אישי, נמסר מטעמו של ליצמן לעיתון כפר חב”ד כי הוא אינו נוהג לעסוק בפרשנות, אך ברור שכולם בעד אחדות ושלום בעם ישראל.

השר אריה דרעי מסר: “זו שאלה שרק מועצת חכמי התורה יכולה להכריע בה. אין כאן מקום לדעתי הפרטית וכמובן שזה תלוי בשתי המועצות האחרות של גדולי התורה”. עם זאת, מסביבתו של דרעי נמסר כי למרות שהוא מברך על האחדות, הוא יעדיף לחזק את מאגר הקולות הטבעי של ש”ס.

ח”כ בצלאל סמוטריץ’ מסר: “אני בעד הליכה בחזית אחת ובאחדות מלאה”. עם זאת, ציין כי “כרגע זה נראה רחוק ואין על זה דיבור”.

אלי ישי מסר: “אני ממש בעד. אני הראשון שקראאתי לייצר גוש ימין אמיתי וחזק שיהיה בעל השפעה ובכך ננצל את כל קולות הימין. תנועת ‘יחד’ שאני עומד בראשה, היא כיום התנועה הימנית והתורנית ביותר ואין לי ספק שבעזרת ה’ אנחנו נהיה בכנסת הבאה, לשמור על תורת ישראל ועל ארץ ישראל. אני קורא מכאן לכל חברי בימין: שימו את האגו בצד ובואו להוביל גוש ימין ומאמין גדול”.

מיכאל בן ארי מסר: “אנחנו, כמו תמיד, בעד בלוק טכני, כדי להציג מגוון של ציבורים שיש לנו עימם ערכים משותפים למען העם היושב בציון. מובן שהבלוק הטכני והחיבור הם על בסיס מה שמשותף בינינו”.

באתר החרדי col מתפרסם השבוע ראיון עם פרופ’ הלל וייס, מי שעמד בראש היוזמה להקמת חזית דתית בבחירות תשנ”ו, לאחר רצח רבין. ההסתה נגד הציבור הדתי הייתה קשה מנשוא. תחושת המחנק ברחוב החרדי והדתי נתנה שוב את ההזדמנות לפעול להקמת ‘חזית דתית’ כבלוק טכני בין המפלגות.

גדולי ישראל מכל החוגים היו מעורבים, והיו ‘הסכמות מגבוה’ למהלך הדרמטי, אולם שוב ברגע האחרון טורפד המהלך להקמת חזית דתית כבלוק טכני. מי שהיה הכח המניע ויצא ובא בביתם של גדולי ישראל היה פרופ’ הלל וייס שפעל מטעם הגאון המקובל רבי מרדכי אליהו זצ”ל.

בראיון לחב”ד אונליין הוא מספר כי היוזמה הגיעה לשלבים מעשיים. “הצלחנו להביא את כל ראשי המפלגות דאז הן הדתיות והן החרדיות לשבת יחד ולחוד. היו אברהם רביץ ז”ל ויבלט”א משה גפני ואריה דרעי. הרב אלבז, זבולון המר ז”ל שהיה מנהיג המפד”ל ועוד הרבה. היו פגישות מרתוניות ומאד מעשיות סוכמו פרטים ופרטי פרטים והמהלך הבשיל עם כל המשמעות של זה”.

“הרוח הרוחנית והתומכת במהלך שהובלנו היה הרבי מגור דאז ה”פני מנחם”. חברי דוד ברוקנטל שהיה שותף עימי במהלכים לחזית דתית, בזכות רעייתו שהוריה היו חסידים נחשבים מאוד, יצר עם ה’פני מנחם’ קשרים. אני זוכר שדיבר דברים קשים מאד על המצב בארץ והציונות שפשטה את הרגל והחובה להתאחד כדי למנוע אסונות נוספים הקשורים ליהדות ולארץ ישראל זה מה שעמד בראש מעייניו של ה’פני מנחם’.

“סמוך לפורים כשכבר הכל היה מגובש נפטר בפתאומית הרבי מגור ביום לאחר שושן פורים בירושלים ולצערי הכל נגדע. הבחירות היו אז בחודש סיון. אני זוכר שמשמשו דאז של הפני מנחם שהיה יד ימינו היו לנו שיחות יומיות עימו. הפני מנחם לא נח ולא שקט ומאד רצה את המהלך” – כך, פטירת האדמו”ר מגור זיע”א סיכלה את המהלך המבורך.

בראיון הוא תיאר עד לאלו שלבים מעשיים זה הגיע: “כתבנו הסכם לחלוקת המנדטים בין המפלגות השונות שהוצג כבר כטיוטא שהוסכמו על ידי המפלגות. לאחר כחודשיים של פגישות ביחד ולחוד. הרב מרדכי אליהו זצ”ל היה כל השנים ברקע הפעילות הזאת שהייתה מעבר לענין הפוליטי הפשטני. מכל מקום הוא היה היזם העיקרי של המהלך. בני חגי וחברו איתי לוי החתימו כמאתיים וחמישים רבנים לרבות רבנים חרדים מפורסמים ביותר על הקמת מועצה אחת של גדולי תורה.

“היינו גם בביתו של מנהיג דגל התורה הרב שלום יוסף אלישיב זצ”ל ביום שהיה הלינץ ברמאללה. לפי זכרוני זה היה קרוב לסוכות. גם הוא היה חיובי בעד המהלך. הרב מנחם פורוש שהיינו אצלו פעמים אחדות והוא תמיד היה חם לענין. מכל מקום ענין התכנסות ישראל מסביב לתורה הוא ענין רוחני עליון ולא ענין של מפלגות. לכן יש קושי עצום כי כל אחד שואל “מה ייצא לי מהמהלך?”…

הוא מסיים: “הלוואי שתהיה חזית חרדית. כל התקרבות בין מפלגות על בסיס של תורה חיונית להצלת עם ישראל. נשבר הלב מפילוגים בין חסידים לליטאים, ההתנכרות לספרדים ומזרחיים. נקווה שאיחוד כזה יכלול עוד ועוד חוגים. גם את החרד”לים והרב אלי ישי ועוצמה לישראל. קשה לי להעריך האם זה אכן יצא כי הרבה נתונים השתנו אבל המצב של היום מקל על הרבה גורמים ללכת על המהלך”.

תגובות
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסף בן יוסף » 18 ינואר 2019, 14:50

אני פה כתב:החזית הדתית המאוחדת הייתה רשימה מאוחדת למפלגות המזרחי, הפועל המזרחי, אגודת ישראל, פועלי אגודת ישראל והאיחוד הדתי הבלתי-מפלגתי שהתמודדה בבחירות לכנסת הראשונה, וזכתה ל-16 מנדטים. הייתה זו הפעם היחידה בתולדות המדינה בה היו מאוחדות כל המפלגות הדתיות והחרדיות בכנסת כרשימה אחת, למרות שגם אז היו עוד מספר מפלגות דתיות קטנות שלא הצליחו לעבור את אחוז החסימה.

מאז, ידע הציבור החרדי פילוגים פנימיים, כאשר אגודת ישראל, שהייתה תחילה המפלגה החרדית היחידה, איבדה את הבכורה לטובת מפלגת ש”ס ובהמשך גם לטובת מפלגת דגל התורה. רגע אחרי שבירת הכלים הסופית במערכת הבחירות האחרונה לרשויות המקומיות, אז התפלגו מחדש אגודת ישראל ודגל התורה, נראה כי שלב האיחודים חזר.

ראשית לכל, נחתם השבוע הסכם בין אגודה לדגל לריצה משותפת בשתי מערכות הבחירות הקרובות, כאשר הצדדים הסכימו ביניהם על חלוקה שוויונית בסדר הרשימה ועל שינוי סדר חלוקת התפקידים אותם יקבלו במקרה וייכנסו לקואליציה הבאה.

במקביל, נמשכים הדיבורים והניסיונות לאחד את כלל המפלגות החרדיות, ש”ס, יהדות התורה ואולי גם את בני תורה של הפלג הירושלמי ואת יחד של אלי ישי. בזמן שהסקרים חלוקים בדעותיהם האם מהלך כזה יוסיף קולות ויגדיל את הנציגות החרדית בכנסת או לא, ובמקביל להתלבטויותיהם של ראשי המפלגות החרדיות, יש כבר מי שמביט צעד אחד קדימה ומנסה להחזיר את רעיון החזית הדתית המאוחדת.

העומדים מאחורי היוזמה, הם גורמים בכירים בחב”ד, הפועלים על מנת לממש את חזונו ורצונו של הרבי מליובאוויטש זצוק”ל. על פי דיווח בעיתון כפר חב”ד, השבוע הגיעו רבה של קריית גת, הגה”ח הרב משה הבלין, יחד עם רבנים ועסקנים חב”דיים נוספים אל ביתו של הנגיד אייל משיח, מי שעומד מאחורי הניסיונות להביא לאיחוד הציבור הספרדי, בין מפלגות ש”ס ויחד, שהצהיר כי יעשה כמיטב יכולתו על מנת להביא להצלחת היוזמה, לפחות באופן חלקי.

באופן כללי ניתן להסביר את עמדתו של הרבי מחב”ד בעד חזית דתית מאוחדת בעיקר בשלושה נימוקים עיקריים. א: במקרה של ריצה מפולגת, מתאמצת כל מפלגה חרדית לפנות גם לקהל היעד של המפלגות הדתיות האחרות, ובמקרה של ריצה משותפת – יפנו את התעמולה כלפי חוץ. ב: בריצה עצמאית, הקולות העודפים נאבדים. בריצה משותפת, הקולות נשארים בתוך הגוש החרדי.

הנימוק השלישי של הרבי, אינה פוליטית אך נוגעת לכך שהתעמולה של החזית הדתית המאוחדת, שתתמקד כמובן בנושאי דת, תשאיר את חותמה על הציבור הרחב גם לימים שאחרי הבחירות, ויקרבו אותם לעולמה של היהדות.

ומה חושבים על היוזמה ראשי המפלגות הדתיות והחרדיות?

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן מסר: “מועצת גדולי התורה היא זו שמכוונת את דרכה של יהדות התורה ולפיה ננהג בכל דבר ועניין”. באופן אישי, נמסר מטעמו של ליצמן לעיתון כפר חב”ד כי הוא אינו נוהג לעסוק בפרשנות, אך ברור שכולם בעד אחדות ושלום בעם ישראל.

השר אריה דרעי מסר: “זו שאלה שרק מועצת חכמי התורה יכולה להכריע בה. אין כאן מקום לדעתי הפרטית וכמובן שזה תלוי בשתי המועצות האחרות של גדולי התורה”. עם זאת, מסביבתו של דרעי נמסר כי למרות שהוא מברך על האחדות, הוא יעדיף לחזק את מאגר הקולות הטבעי של ש”ס.

ח”כ בצלאל סמוטריץ’ מסר: “אני בעד הליכה בחזית אחת ובאחדות מלאה”. עם זאת, ציין כי “כרגע זה נראה רחוק ואין על זה דיבור”.

אלי ישי מסר: “אני ממש בעד. אני הראשון שקראאתי לייצר גוש ימין אמיתי וחזק שיהיה בעל השפעה ובכך ננצל את כל קולות הימין. תנועת ‘יחד’ שאני עומד בראשה, היא כיום התנועה הימנית והתורנית ביותר ואין לי ספק שבעזרת ה’ אנחנו נהיה בכנסת הבאה, לשמור על תורת ישראל ועל ארץ ישראל. אני קורא מכאן לכל חברי בימין: שימו את האגו בצד ובואו להוביל גוש ימין ומאמין גדול”.

מיכאל בן ארי מסר: “אנחנו, כמו תמיד, בעד בלוק טכני, כדי להציג מגוון של ציבורים שיש לנו עימם ערכים משותפים למען העם היושב בציון. מובן שהבלוק הטכני והחיבור הם על בסיס מה שמשותף בינינו”.

באתר החרדי col מתפרסם השבוע ראיון עם פרופ’ הלל וייס, מי שעמד בראש היוזמה להקמת חזית דתית בבחירות תשנ”ו, לאחר רצח רבין. ההסתה נגד הציבור הדתי הייתה קשה מנשוא. תחושת המחנק ברחוב החרדי והדתי נתנה שוב את ההזדמנות לפעול להקמת ‘חזית דתית’ כבלוק טכני בין המפלגות.

גדולי ישראל מכל החוגים היו מעורבים, והיו ‘הסכמות מגבוה’ למהלך הדרמטי, אולם שוב ברגע האחרון טורפד המהלך להקמת חזית דתית כבלוק טכני. מי שהיה הכח המניע ויצא ובא בביתם של גדולי ישראל היה פרופ’ הלל וייס שפעל מטעם הגאון המקובל רבי מרדכי אליהו זצ”ל.

בראיון לחב”ד אונליין הוא מספר כי היוזמה הגיעה לשלבים מעשיים. “הצלחנו להביא את כל ראשי המפלגות דאז הן הדתיות והן החרדיות לשבת יחד ולחוד. היו אברהם רביץ ז”ל ויבלט”א משה גפני ואריה דרעי. הרב אלבז, זבולון המר ז”ל שהיה מנהיג המפד”ל ועוד הרבה. היו פגישות מרתוניות ומאד מעשיות סוכמו פרטים ופרטי פרטים והמהלך הבשיל עם כל המשמעות של זה”.

“הרוח הרוחנית והתומכת במהלך שהובלנו היה הרבי מגור דאז ה”פני מנחם”. חברי דוד ברוקנטל שהיה שותף עימי במהלכים לחזית דתית, בזכות רעייתו שהוריה היו חסידים נחשבים מאוד, יצר עם ה’פני מנחם’ קשרים. אני זוכר שדיבר דברים קשים מאד על המצב בארץ והציונות שפשטה את הרגל והחובה להתאחד כדי למנוע אסונות נוספים הקשורים ליהדות ולארץ ישראל זה מה שעמד בראש מעייניו של ה’פני מנחם’.

“סמוך לפורים כשכבר הכל היה מגובש נפטר בפתאומית הרבי מגור ביום לאחר שושן פורים בירושלים ולצערי הכל נגדע. הבחירות היו אז בחודש סיון. אני זוכר שמשמשו דאז של הפני מנחם שהיה יד ימינו היו לנו שיחות יומיות עימו. הפני מנחם לא נח ולא שקט ומאד רצה את המהלך” – כך, פטירת האדמו”ר מגור זיע”א סיכלה את המהלך המבורך.

בראיון הוא תיאר עד לאלו שלבים מעשיים זה הגיע: “כתבנו הסכם לחלוקת המנדטים בין המפלגות השונות שהוצג כבר כטיוטא שהוסכמו על ידי המפלגות. לאחר כחודשיים של פגישות ביחד ולחוד. הרב מרדכי אליהו זצ”ל היה כל השנים ברקע הפעילות הזאת שהייתה מעבר לענין הפוליטי הפשטני. מכל מקום הוא היה היזם העיקרי של המהלך. בני חגי וחברו איתי לוי החתימו כמאתיים וחמישים רבנים לרבות רבנים חרדים מפורסמים ביותר על הקמת מועצה אחת של גדולי תורה.

“היינו גם בביתו של מנהיג דגל התורה הרב שלום יוסף אלישיב זצ”ל ביום שהיה הלינץ ברמאללה. לפי זכרוני זה היה קרוב לסוכות. גם הוא היה חיובי בעד המהלך. הרב מנחם פורוש שהיינו אצלו פעמים אחדות והוא תמיד היה חם לענין. מכל מקום ענין התכנסות ישראל מסביב לתורה הוא ענין רוחני עליון ולא ענין של מפלגות. לכן יש קושי עצום כי כל אחד שואל “מה ייצא לי מהמהלך?”…

הוא מסיים: “הלוואי שתהיה חזית חרדית. כל התקרבות בין מפלגות על בסיס של תורה חיונית להצלת עם ישראל. נשבר הלב מפילוגים בין חסידים לליטאים, ההתנכרות לספרדים ומזרחיים. נקווה שאיחוד כזה יכלול עוד ועוד חוגים. גם את החרד”לים והרב אלי ישי ועוצמה לישראל. קשה לי להעריך האם זה אכן יצא כי הרבה נתונים השתנו אבל המצב של היום מקל על הרבה גורמים ללכת על המהלך”.

תגובות

הלואי הלואי.
יוסף בן יוסף

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 18 ינואר 2019, 14:57

מי זה כתב:נכון,
הוא אינו מחויב לייצג אותם,
והם לא מחויבים ע"פ הוראת רבם להצביע לו.

דגל לא רוצה ולא צריכה אותם.
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי פונביצ'ער » 18 ינואר 2019, 15:11

פך שמן כתב:
מי זה כתב:לפי מה שהבנתי מניסוח המודעה דאשתקד

השליח שייצג את הרב שך ייצג גם את הרב אלישיב וגם את הרב שטיינמן מה לעשות שהוא לא מוכן לייצג את נתי גרוסמן שר"י.
פונביצ'ער

הודעה שלא נקראהעל ידי פונביצ'ער » 18 ינואר 2019, 15:12

האם יש למשהו צילום מהמכתב שפורסם לפני שנה בו נכתב שלא יהיה ניתן להצביע לעולם ועד גם אם ישתנו הנציגים(!) (כלשון המכתב)?!
פונביצ'ער

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 18 ינואר 2019, 15:54

מנהיגה הרוחני של ש''ס, חכם שלום כהן, הביע את התנגדותו לחבירת המפלגה ליהדות התורה (אבישי בן חיים)
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 19 ינואר 2019, 21:29

עצמיי כתב:האם יש למשהו צילום מהמכתב שפורסם לפני שנה בו נכתב שלא יהיה ניתן להצביע לעולם ועד גם אם ישתנו הנציגים(!) (כלשון המכתב)?!
קבצים מצורפים
דעת הגר''ש אויערבך על  הבחירות 2.JPG
דעת הגר''ש אויערבך על הבחירות 2.JPG (53.24 KiB) נצפה 8177 פעמים
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 20 ינואר 2019, 01:12

חסר שורה בכתב היד:
"אבל אם יתנו מקום ריאלי בנציגות ליהושע פולק חזר המצב לקדמותו וחובה להצביע"
בנוגע לבחירות כל אחד יעשה כמצוות רבותיו
זה לא סלוגן, זו דרך חיים.

(מי שמתלבט מי רבותיו יכול לפנות אלי לצורך שיכנוע)

התגובות בנושא בפורום, הם רק הסבר להוראת רבותיו או שאלות להבהרת דעתם, ולא חלילה להפריך או לשכנע מישהו בניגוד לרבותיו.
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 21 ינואר 2019, 13:12

לאחר הוראת נשיא מועצת חכמי התורה של ש”ס שסתמה את הגולל מעל ספין הריצה המשולבת של כלל המלגות החרדיות, כעת מפרסמים בדוברות ש”ס את הסרטון המצורף, בו נראה מרן הגר”ע יוסף זצוק”ל מצהיר כי ש”ס תמשיך להתקיים.

בנו של נשיא המועצת, הגאון רבי יעקב כהן, פרסם בסוף השבוע את נוסח דברי אביו, חכם שלום כהן: “הייחודיות של תנועת ש”ס אשר הוקמה בראשיתה להחזיר עטרה ליושנה ולרומם את הציבור הספרדי בחיבור בין בני התורה לעמך בית ישראל – זו הדרך היחידה שלנו וכך נמשיך, ותנועת ש”ס תמשיך ללכת בדרך עצמאית למען הציבור הספרדי כפי שהיה מיום הקמתה”.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי פונביצ'ער » 21 ינואר 2019, 21:25

מי זה כתב:
עצמיי כתב:האם יש למשהו צילום מהמכתב שפורסם לפני שנה בו נכתב שלא יהיה ניתן להצביע לעולם ועד גם אם ישתנו הנציגים(!) (כלשון המכתב)?!

המכתב הישן של 'פעם'...download/file.php?id=45942 המכתב החדש: download/file.php?id=45922רבותי מה התשובה על זה?! אסור או מותר או מותר או אסור?
לאורו ניסע ונלך- עד כי לבדו ימלוך מלך!!
פונביצ'ער

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 21 ינואר 2019, 22:36

מתוך מאמר של נתן גלנט בJDN
https://www.jdn.co.il/breakingnews/1096878/
קמפיין ישראל ביתנו פוטושופ JDN.png
קמפיין ישראל ביתנו פוטושופ JDN.png (231.77 KiB) נצפה 7771 פעמים
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 21 ינואר 2019, 23:18

הערב ב'החדשות' גיא פלג חושף סידרה של התכתבויות בין שאול אלוביץ' למנכ"ל וואלה בהם הם דנים על הכפשה יזומה לנפתלי בנט במטרה להועיל לנתניהו.
בין הדברים, גילת בנט כשפית במסעדת טריפה, והצגת ג'יימס בנט (אביו של נפתלי) כמי שתיכנן לפגוע ברה"מ רבין.
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 22 ינואר 2019, 14:42

הפוטושופ גרוע ולא מקצועי. למה עשו אות ס' עם 3 שפיצים ולא לקחו את הס' שבצד שמאל שיש לה שפיץ 1 ו3 עיגולים?

התגובות בנושא בפורום, הם רק הסבר להוראת רבותיו או שאלות להבהרת דעתם, ולא חלילה להפריך או לשכנע מישהו בניגוד לרבותיו.
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 22 ינואר 2019, 14:50

"קולנו אליו" - גורמים בחסידות בעלז פתחו במסע החתמות על עצומה שלא לוותר לויזניץ על המקום בכנסת של ח"כ אייכלר
https://www.google.com/url?q=https://ww ... DBskQFsyWQ
שיך

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 22 ינואר 2019, 15:43

שליחא דרבנן!!!
קבצים מצורפים
image (23).png
image (23).png (241.95 KiB) נצפה 7635 פעמים
שיך

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 22 ינואר 2019, 16:05

פעמון זהב ורימון כתב:הפוטושופ גרוע ולא מקצועי. למה עשו אות ס' עם 3 שפיצים ולא לקחו את הס' שבצד שמאל שיש לה שפיץ 1 ו3 עיגולים?

הבחור שעומד שם הסתיר להם את המודעה ;)
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי חיפאי מאושר » 22 ינואר 2019, 16:16

שיך כתב:"קולנו אליו" - גורמים בחסידות בעלז פתחו במסע החתמות על עצומה שלא לוותר לויזניץ על המקום בכנסת של ח"כ אייכלר
https://www.google.com/url?q=https://ww ... DBskQFsyWQ

אף שאיני חסיד בעלזא או ויזני'ץ, מכל מקום אשאל בתמימות;
אני לא מבין. למה צריכים להגיע לעצומה???
כל זמן שלא הוקם 'ועד הקהילות' או משהו שמשקף את רצון כל הקהילות הרי ברור שהמקומות מחולקים לפי גודל הקהילות!
לא ייתכן וכל 'ילד' יודע שבעלזא מייצגת יותר משפחות מאחרים, בפרט שכיום הנציג האחר מייצג רק קהילה אחת ב'וויזני'ץ' ולא את כל יוצא רומניה כסערט-ויזני'ץ ועוד... בגלל שנציג פולני (מוכשר ככל שיהיה...) כיהן כמזכיר אישי של נציג גור, אז הוא יהיה ראשון?
חיפאי מאושר

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 22 ינואר 2019, 17:26

אשכול מיוחד למערכה הקדושה למען יו"ר הועדה לפניות הציבור וסגן יו"ר כנסת המינים
viewtopic.php?f=1&t=15173
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 22 ינואר 2019, 21:45

השר דרעי פתח את הקמפיין: "תומכים בנתניהו גם עם כתב אישום"
יו"ר ש"ס פתח הבוקר באופן רשמי את קמפיין הבחירות תחת הסיסמא "כח ש"ס" וקרץ למצביעי הימין והליכוד: "בוחרי הליכוד צריכים לדעת שבפתק ש"ס הם מקבלים שניים" | דרעי התייחס ברמז לאמירה של ליצמן: "יש כאלה שמנסים 'לעזור לנו'. אני רוצה לומר לכולם - בלי טובות!"

בתוך כך, בש"ס הוחלט כי מי שינהלו את קמפיין הבחירות, הם, אבי לרנר שניהל את הקמפיין של אלקין לעיריית ירושלים, אורן אלימלך שניהל את הקמפיין של בנט ו'הבית היהודי' וכן יענקי ביכלר - האסטרטג החרדי שניהל את מערכת הבחירות הקודמת של ש"ס.

פתיחת קמפיין מפלגת ש''ס לבחירות 2019.jpeg
פתיחת קמפיין מפלגת ש''ס לבחירות 2019.jpeg (31.95 KiB) נצפה 7545 פעמים

בחדרי חרדים
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 22 ינואר 2019, 21:49

נפסלה התמודדות גלעד שרון בליכוד
בית הדין של תנועת הליכוד קיבל את העתירה שדרשה לפסול את בנו של ראש הממשלה לשעבר להתמודד על משבצת הדרום בפריימריז הקרובים.

את העתירה בה קיבל בית הדין את החלטתו‏, הגישו חברי מרכז הליכוד ממפוני גוש קטיף.
לשרון הבן חסרו ימי הוותק והאכשרה הנדרשים במסגרת חוקת הליכוד אשר היו מאפשרים את התמודדותו בפריימריז. יצוין כי חוקת הליכוד דורשת חברות של 3 שנים כאשר לשרון חסרו 100 ימים בלבד.
עם יציאת שרון מהמירוץ גוברים סיכוייו של ליאור קצב להיבחר במשבצת זו.

כל הזמן
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסף בן יוסף » 22 ינואר 2019, 21:52

מי זה כתב:נפסלה התמודדות גלעד שרון בליכוד
בית הדין של תנועת הליכוד קיבל את העתירה שדרשה לפסול את בנו של ראש הממשלה לשעבר להתמודד על משבצת הדרום בפריימריז הקרובים.

את העתירה בה קיבל בית הדין את החלטתו‏, הגישו חברי מרכז הליכוד ממפוני גוש קטיף.
לשרון הבן חסרו ימי הוותק והאכשרה הנדרשים במסגרת חוקת הליכוד אשר היו מאפשרים את התמודדותו בפריימריז. יצוין כי חוקת הליכוד דורשת חברות של 3 שנים כאשר לשרון חסרו 100 ימים בלבד.
עם יציאת שרון מהמירוץ גוברים סיכוייו של ליאור קצב להיבחר במשבצת זו.

כל הזמן

מזל טוב!
צריך מעכשיו לחפש תירוץ לפסול אותו בפעם הבאה.
יוסף בן יוסף

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 22 ינואר 2019, 22:43

אלי ישי דופק חשבון.jpg
אלי ישי דופק חשבון.jpg (36.14 KiB) נצפה 7527 פעמים
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי הר ההר » 23 ינואר 2019, 17:46

איך אפשר להצביע למפלגה שבראשו עומד שר בריאות שמונע מחולים קשים את תרופתם, וממעל בחולים מסכנים המתייסרים בכאבי תופת?
הר ההר

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 23 ינואר 2019, 18:11

למה הכוונה??
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 23 ינואר 2019, 20:14

במקביל למגעים עם סמוטריץ’: אלי ישי נפגש עם הרב דרוקמן.
יו"ר יחד אלי ישי נפגש עם הרב חיים דרוקמן בניסיון לחבור לרשימה דתית מורחבת עם הבית היהודי והאיחוד הלאומי. במקביל, ישי מנהל מגעים גם עם סמוטריץ', היו"ר הנבחר של מפלגת האיחוד הלאומי

בראיון שהעניק הרב דרוקמן לפני מספר שבועות ליאיר שרקי ב’החדשות’, אמר הרב בהתייחסות לצירוף אלי ישי לאיחוד מפלגות הימין: “אני לא מתייחס באופן אישי. איך שלא יהיה צריך להזמין ציונים דתיים, ולא מי שאיננו ציוני דתי”.

לדעת
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 23 ינואר 2019, 20:17

סולימאני וההתערבות בבחירות: דיווח מבוסס או ספין של נתניהו?
הפוך על הפוך? הדיווח על דבריו של מפקד כוח אל קודס של משמרות המהפכה בעניין החרפת התגובה האיראנית שתוביל לסוף עידן נתניהו גרר התייחסות נרחבת, לרבות תגובה של רה"מ עצמו. אלא שיש מי שמשוכנעים שמדובר בספין של נתניהו

האם כל מטרתה של הידיעה בעיתון הכוויתי הוא לאפשר לנתניהו להגיב ולקבל עוד אהדה בציבור בוחריו, וכן להפוך את המאמץ של השמאל להפלתו מהשלטון ללא לגיטימי.
לפי אתר 'העין השביעית' מדובר באפשרות כלל לא מופרכת, בהתבסס על העובדה שעיתון המדובר נקשר ישירות לראש הממשלה כשנטען כי נתניהו משתמש בו כבמה לפרסום הדלפות המשרתות אותו.

'העין השביעית' מביא ציטוט מראיון שהעניק ראש המוסד לשעבר מאיר דגן בשנת 2012 לנחום ברנע ב'ידיעות אחרונות', שם טען דגן כי נתן אשל, מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש לשכתו לשעבר, סיפק ידיעות ל"אל ג'רידה" באמצעות איש התקשורת יוני בן-מנחם, וזאת במסגרת המלחמות הפנימיות בלשכת ראש הממשלה. אשל הכחיש בזמנו את הטענה ואילו בן מסר כי "אינו עובד עבור שום כלי תקשורת ערבי ואינו אחראי לספינים".

גם הפרשנית לענייני ערבים שמרית מאיר, מייסדת אתר "אל מסדר", הצטרפה לעמדה כי מדובר בהדלפה ישראלית. "הציטוט הלא אמין במיוחד של סלימאני ('המכות שלנו בתוך ישראל יביאו לנפילת נתניהו') לקוח מהעיתון הלא אמין במיוחד אלג׳רידה שידוע כשופר ישראלי".
גם הפרשן המדיני של 'חדשות 10' כתב דברים דומים, "האם נתניהו "ייצר" ידיעה בעיתון הכווייתי כדי שיוכל להגיב אליה?".

נתניהו, מצדו, מכחיש מכל וכל. דוברו יונתן אוריך מסר ל'העין השהיעית' כי, "אין לרה"מ נתניהו שום קשר ישיר או עקיף לידיעה".

JDN
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי נייעס » 23 ינואר 2019, 20:41

הליכוד או יש עתיד? הימין החדש או חוסן לישראל? מפלגת ימין או מפלגת שמאל? ואולי בכלל מפלגה ערבית או חרדית? סקר הבחירות הגדול יצא לדרך, וזה בדיוק הזמן להצביע ולהשפיע

https://bit.ly/2DtlWPd

הצבעה לבעלי אינטרנט כשר: https://goo.gl/forms/SHtm5lDEUEXYO0XH3
נייעס

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 23 ינואר 2019, 22:19

נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. והסכנה הצפויה למפלגות הימין המשניות.

כתב אישום לקראת שימוע: תוך עשרה ימים לכל היותר יוגש כתב אישום כנגד ראש הממשלה ואז כל המערכת תהיה סביב זה. הליכוד ישאב קולות מכל מפלגות הלווין הימניות גם מהימין החדש גם מליברמן ואפי' מש"ס. נתניהו יהפוך למשאבת קולות ויתקרב לארבעים מנדטים, אבל זה יגרום ככל הנראה להעלמות של כחלון והבית היהודי. דבר שעלול לעלות לו בקואליציה.

מנדלבליט: האם הוא קוף של ביבי? ועושה הצגה לתקשורת, או שמנדלבליט יהיה אלשיך 2 וחשוב לו רשויות החוק במדינה. אם הוא ייקח אותו לכתב אישום בתיק ארבעת אלפים. זה יהפוך להוא זכאי לאומי.

גנץ ולפיד: קו ההגנה של נתניהו הוא פנטסטי, ראש הממשלה אין לו חשבון בנק באיזה אי יווני, את התיק הוא ישווק כרדיפה פוליטית לכן אין לו איום במערכת הפוליטית כנגדו חוץ ממנדט ליכודי אחד אף אחד לא מוטרד מהממצאים בתיק. אין כאן מקרה קלאסי אחד של שוחד בכל התיקים כנגד נתניהו.

מפץ חרדי: אנשי ביתו של מרן שר התורה עברו בית בית והעבירו שיחות מהרב. אין עניין לאחד את כולם סתם. יש פחד שאחת מהמפלגות תיעלם בגלל קמפיין נתניהו.

ש"ס: הציבור החרדי הוא מיליון איש, ולכל אחד יש לו את הקו שלו. והציבור הספרדי עבר תקופות קשות לפני הקמת שס והם מפחדים שהתקופה הזאת תחזור אחורה. ראשי ישיבות ספרדים אז התנהגו אליהם כמו אל סודנים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 23 ינואר 2019, 23:21

מה בין גנץ לדיין?
בין גנץ לדיין.jpg
בין גנץ לדיין.jpg (40.74 KiB) נצפה 7337 פעמים
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי הר ההר » 24 ינואר 2019, 12:08

מי זה כתב:למה הכוונה??

קנאביס
הר ההר

הודעה שלא נקראהעל ידי הר ההר » 24 ינואר 2019, 12:09

קנאביס
הר ההר

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 24 ינואר 2019, 14:29

הר ההר כתב:

קנאביס

יופי, הצלחת לעבור את 20 ההודעות באופן שכזה, לא נורא...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי טבי » 24 ינואר 2019, 16:36

יצא המרצע מן השק
מימרן לאליטוב אמש במהדורה ; יש לציין שעיתון משפחה מגלגל את רעיון האחדות בעקביות וחשף אותו לראשונה ... אליטוב בתגובה קיבלנו הוראה מבית הגר''ח קייבסקי והכל נעשה בהוראת הבית... במילים אחרות יענקי קנייבסקי רוצה לשלוט בסדר היום החרדי, והוא יודע היטב שאחדות כזאת תשחק לידיו ותזניק את מעמדו ויוקרתו אז הוא מפעיל לובי תקשורתי למען הרעיון , לא אחדות ולא בטיח כח ושררה הא ותו לא
טבי

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסף בן יוסף » 24 ינואר 2019, 16:40

טבי כתב:יצא המרצע מן השק
מימרן לאליטוב אמש במהדורה ; יש לציין שעיתון משפחה מגלגל את רעיון האחדות בעקביות וחשף אותו לראשונה ... אליטוב בתגובה קיבלנו הוראה מבית הגר''ח קייבסקי והכל נעשה בהוראת הבית... במילים אחרות יענקי קנייבסקי רוצה לשלוט בסדר היום החרדי, והוא יודע היטב שאחדות כזאת תשחק לידיו ותזניק את מעמדו ויוקרתו אז הוא מפעיל לובי תקשורתי למען הרעיון , לא אחדות ולא בטיח כח ושררה הא ותו לא

בינתיים ליצמן הוא שרוצה במהלך, וגפני לא.
יוסף בן יוסף

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 24 ינואר 2019, 16:50

ספי עובדיה:
פרסום ראשון:
בני גנץ ויו״ר ההסתדרות אבי נסנקורן במגעים לשיתוף פעולה פוליטי בבחירות הקרובות.
מחוסן לישראל לא נמסרה תגובה
שיך

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי פונביצ'ער » 24 ינואר 2019, 21:23

שיך כתב:שליחא דרבנן!!!

אפשר להבין מה רצית?
פונביצ'ער

הודעה שלא נקראהעל ידי פונביצ'ער » 24 ינואר 2019, 21:24

מי זה כתב:אשכול מיוחד למערכה הקדושה למען יו"ר הועדה לפניות הציבור וסגן יו"ר כנסת המינים
viewtopic.php?f=1&t=15173

ישחקו הנערים לפנינו...
פונביצ'ער

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 26 ינואר 2019, 23:48

עקיבא נוביק: ‏קללת קדימה? הערב פרסמנו במהדורה שרוב מוחלט מקבוצות יו״ש בליכוד לא מתכוונות לתמוך בניר ברקת בפריימריז, למרות כל הסיורים וההצהרות שלו. בהחלט יש מצב שזה קשור לסרטון שלו חוגג את נצחון קדימה ב2006, סרטון שמופץ באחרונה בליכוד.

עוד כותב עקיבא נוביק: ‏מצד שני, ניר ברקת מנהל מגעים מתקדמים עם הליכודניקים החדשים, ומבקש שיתמכו בו רשמית. על הנייר תמיכה שלהם עשויה להיות שווה יותר משל המאורגנים ביו״ש.
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי תוצח » 27 ינואר 2019, 00:11

חויזר כתב:ערב דרמטי בפוליטיקה.
גוש הימין מתפרק לרסיסים עם כמות מפלגת גדולה במיוחד,
הליכוד,גנץ&יעלון, בנט&שקד, אורלי לוי-אבקסיס, האיחוד הלאומי, ועוד.

גנץ ימני???
תוצח

הודעה שלא נקראהעל ידי חיפאי מאושר » 27 ינואר 2019, 00:35

יש איזה תגובה 'עניינית' לטענה של בעלזא?
http://www.forum.ladaat.info/download/file.php?id=45998&mode=view
חיפאי מאושר

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 27 ינואר 2019, 02:13

שומעים הרבה טענות של בעלזא וטענות של וויזניצא והקודקודים לא מבינים מדוע הציבור החסידי לא מתעניין באגו"י.
האם לא עדיף ייקחו איזה מרצה מוכשר בסדר גודל שייצג אותנו בכבוד בפרלמנט ולא סתם איזה עסקן שכל קורות חייו מסתכמים בשורה אחת: אני משתייך ארגונית לחסידות זו וזו, ואני קנאקער לא קטן שמה, ומשכך אני חבר כנסת של כולכם בקדנציות הקרובות בין אם בא לכם ובין אם לאו.
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 27 ינואר 2019, 12:44

ואם חלילה יימצא בסדיגורא איזה נואם בחסד עליון, איש ציבור ממדרגה ראשונה, או חלילה בסלאנים או בפינסק, ואם חלילה יימנה איש אשר כזה בין שורותיה של ברסלב או ספינקא או מחנובקא או נדבורנא??? אין לו סיכוי להיבחר ולנו אין סיכוי ליהנות ולהפיק תועלת מאישיותו משום שהוא לדאבונינו לא גערער בעלזער או וויזניצר ולא קוראים לו פרוש?
וכבר אמרו היודעים, אם נשב עם דף ועט ונחשב את מספר תלמידי התתי"ם בבני ברק ירושלים ביתר אלעד בית שמש וכו' וכו' של הציבור החסידי כללי, ניווכח שהוא גדול פי כמה מכל ה''חסידויות הגדולות'' גם יחד, אבל ראשי אגו"י מעדיפים להטמין ראשיהם בחול ולדמיין שארוע כזה או אחר ישנה את העניינים, במקום לטפל בשורש.
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 27 ינואר 2019, 12:52

עקיב'לה כתב:ואם חלילה יימצא בסדיגורא איזה נואם בחסד עליון, איש ציבור ממדרגה ראשונה, או חלילה בסלאנים או בפינסק, ואם חלילה יימנה איש אשר כזה בין שורותיה של ברסלב או ספינקא או מחנובקא או נדבורנא??? אין לו סיכוי להיבחר ולנו אין סיכוי ליהנות ולהפיק תועלת מאישיותו משום שהוא לדאבונינו לא גערער בעלזער או וויזניצר ולא קוראים לו פרוש?
וכבר אמרו היודעים, אם נשב עם דף ועט ונחשב את מספר תלמידי התתי"ם בבני ברק ירושלים ביתר אלעד בית שמש וכו' וכו' של הציבור החסידי כללי, ניווכח שהוא גדול פי כמה מכל ה''חסידויות הגדולות'' גם יחד, אבל ראשי אגו"י מעדיפים להטמין ראשיהם בחול ולדמיין שארוע כזה או אחר ישנה את העניינים, במקום לטפל בשורש.

מצאתי נואם בחסד עליון והוא גם איש ציבור ממדרגה ראשונה.
קוראים לו ישראל אייכלר.

בדרך אגב הוא גם חסיד בעלזא, אז מה ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 27 ינואר 2019, 12:56

אגב, לא כולם מסכימים עם הגישה והריטוריקה של אייכלר, אבל נכון, לא התכוונתי עליו ספיציפית, ואיני רוצה לנקוב בשמות, אני שוב שואל למה הציבור הכלל חסידי הגדול אינו מיוצג כפי הגודל האמיתי שלו?
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 27 ינואר 2019, 13:04

ואם מישהו מפקפק בגודל של הציבור הכלל חסידי אומר לכם באחריות, הם הרבה יותר גדולים פי כמה מכל שלושת ה''גדולים'' גם יחד. ואתן לכם דוגמא מבני ברק עירי, הבה נמנה חיידרים בעיר ה''גוראית'' והוויזניצאית הזו, ונראה מה הפרופורציות:
באבוב, סערעט, צאנז, ברסלב, כלל חסידי, כלל חסידי פרדס כץ, זיו התורה, מונקאטש, סלונים, לעלוב, סדיגורא, חוג חת"ס, ערלוי, חב"ד, ברסלב, (דושינסקי) דארג, נדבורנא, מחנובקא, פרימישלן, שומרי אמונים, מתיבתא, רשימה אקראית שעולה לי עכשיו בראש ויש עוד איזה שתיים שלוש...
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 27 ינואר 2019, 13:08

אני רואה שאתה ממשיך עם העניין הלא נכון הזה אז אני יגיב לך:
אתה חושב לרגע שאם ייתנו נציגות לדארג'ער למשל אז חסידי נדבורנא ייצאו בקול רעש גדול להצביע - יותר ממה שהצביעו עד עכשיו ??

אני בטוח שלא, ומשכך אז כל הדיבורים האלו הם לא מציאותיים.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 27 ינואר 2019, 13:20

ובגלל שזה לא מציאותי לכן אין כל סיכוי לשום כינוס מפואר ככל שיהיה.
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 27 ינואר 2019, 13:23

עקיב'לה כתב:ובגלל שזה לא מציאותי לכן אין כל סיכוי לשום כינוס מפואר ככל שיהיה.

לא נכון, יש עוד כמה רעיונות וכיוונים.
חוץ ממה שאתה מאוד רוצה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 27 ינואר 2019, 13:24

ואל תשכח גם שמאיר פרוש משווק את עצמו כאחד ששייך לכל הקהילות הנ"ל שציינת, כך שיש להם בעצם נציגות.
ואם יתנו להם כפי הצעתך - הרי שפרוש ייאלץ להתפטר.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 27 ינואר 2019, 13:26

גאליציאנער כתב:אני רואה שאתה ממשיך עם העניין הלא נכון הזה אז אני יגיב לך:
אתה חושב לרגע שאם ייתנו נציגות לדארג'ער למשל אז חסידי נדבורנא ייצאו בקול רעש גדול להצביע - יותר ממה שהצביעו עד עכשיו ??

אני לא באמת מבין ביחסי הכוחות הפנימיים באגודה,
רק שאלה.
מעתה לא יהיה עוד נציג דאראג ונדבורנא אלא יהיה נציג כלל חסידי שייצג את כלל החסידויות הקטנות\בינוניות בלי קשר לשיוכו האישי.
בדיוק כמו שאייכלר מייצג את בעלזא, ומוזס את ויז'ניץ.
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 27 ינואר 2019, 13:31

משהו לא ברור בשאלתך.
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 27 ינואר 2019, 13:35

חויזר כתב:
גאליציאנער כתב:אני רואה שאתה ממשיך עם העניין הלא נכון הזה אז אני יגיב לך:

אני לא באמת מבין ביחסי הכוחות הפנימיים באגודה,
רק שאלה.
מעתה לא יהיה עוד נציג דאראג ונדבורנא אלא יהיה נציג כלל חסידי שייצג את כלל החסידויות הקטנות\בינוניות בלי קשר לשיוכו האישי.
בדיוק כמו שאייכלר מייצג את בעלזא, ומוזס את ויז'ניץ.

פרוש אמור לייצג אותם, רשמית.
עקיבלה כנראה לא מסתפק בזה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 27 ינואר 2019, 13:42

ככלל אני לא מבין את השיטה הלזו.
למה כל חסידות צריכה נציג?
וכי אייכלר לא שירת את חסידי גור ? ליצמן לא שירת את חסידי ויז'ניץ ?
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 27 ינואר 2019, 15:00

גאליצייאנער, עם כל הכבוד לבעלזא, ויש כבוד, הקהילות החסידיות כולם גדולות פי כמה מגור בעלז וויזניץ ביחד, ולכן אני שואל למה בעלזא וויזניץ חייבים נציג כל פעם וכל היתר צריכים ''להסתפק'' עם הרב פרוש. התשובות שלך עד כה לא הניחו את דעתי. אם מנדט זה שלושים וחמש אלף קול אין שום הצדקה שבעלזא וויזניץ ואולי אפילו גור יקבלו כל פעם בעקביות נציג, ואח"כ מתפלאים למה הציבור הכללי החסידי לא כ"כ מצביע. אין לי דבר נגד בלז ולא נגד ויזניץ, ואם הרב פירר היה מתנדב להיות ח"כ, למשל, והיו בבעלזא עוד שניים כאלו, סתם דפקתי שם, לא הייתי מדבר אפילו אם כל החכי"ם שלנו מתפללים בבעלזא בשבת, אבל השיטה הזו הקיימת, מבריחה לנו מצביעים וחבל. הציבור חייב לראות שבחירת הנציגים ובפרט בפרלמנט נעשה ע"פ שיקולים עניינים ''להגדיל תורה ולהאדירה'', ומה יקרה אם נציגינו יעמדו לבחירת הציבור, וייבחרו על בסיס נתוניהם האישיים? וכי מעמידים פרנס על הציבור בלי להתייעץ עמו? בשלמא אם בעלזא היו ארבעים אלף רולות וכן וויזניץ הייתי מבין את השיטה אבל מכיוון שמוכרחים כאן להגיע לרבבות קולות של אנשים שאינם גור בעלז וויזניץ הרי שהעניינים חייבים להתנהל אחרת.
ועוד דבר יש ציבור ענק שאינם חסידים אבל גם לא ליטאים, סתם ''עמך'', כולנו מכירים אותם, למה הם משוייכים אוטומטית לדגל התורה בכל מבחן מזדמן? בגלל השיטה זהו. ודו"ק.
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 27 ינואר 2019, 15:40

עקבי'לה
הבעיה באגודת ישראל היא שהיא מורכבת מהמוני חוגים קטנים
קשה עד בלתי אפשרי למצוא מישהו שייצג את כולם
ולא, לא נראה לי שאדם כמו מיילך פירר רוצה להיות ח"כ
וגם אם כן, נפסיד איש עשיה בתחום הזה, וחבל.

לעומת זאת בדגל, כולם משתייכים לחסידות הגדולה בעולם, וסומכים על הח"כים שנבחרו.

והיום אין כבר סתם 'עמך',
היום הרוב מוגדרים.
או שלומדים בישיבה חסידית או שלומדים בישיבה ליטאית.
אין ישיבות 'אמצע'.
(שלא כמו פעם שהיה את הפא"י)
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 28 ינואר 2019, 00:39

עקיב'לה כתב:גאליצייאנער, עם כל הכבוד לבעלזא, ויש כבוד, הקהילות החסידיות כולם גדולות פי כמה מגור בעלז וויזניץ ביחד, ולכן אני שואל למה בעלזא וויזניץ חייבים נציג כל פעם וכל היתר צריכים ''להסתפק'' עם הרב פרוש. התשובות שלך עד כה לא הניחו את דעתי. אם מנדט זה שלושים וחמש אלף קול אין שום הצדקה שבעלזא וויזניץ ואולי אפילו גור יקבלו כל פעם בעקביות נציג, ואח"כ מתפלאים למה הציבור הכללי החסידי לא כ"כ מצביע. אין לי דבר נגד בלז ולא נגד ויזניץ, ואם הרב פירר היה מתנדב להיות ח"כ, למשל, והיו בבעלזא עוד שניים כאלו, סתם דפקתי שם, לא הייתי מדבר אפילו אם כל החכי"ם שלנו מתפללים בבעלזא בשבת, אבל השיטה הזו הקיימת, מבריחה לנו מצביעים וחבל. הציבור חייב לראות שבחירת הנציגים ובפרט בפרלמנט נעשה ע"פ שיקולים עניינים ''להגדיל תורה ולהאדירה'', ומה יקרה אם נציגינו יעמדו לבחירת הציבור, וייבחרו על בסיס נתוניהם האישיים? וכי מעמידים פרנס על הציבור בלי להתייעץ עמו? בשלמא אם בעלזא היו ארבעים אלף רולות וכן וויזניץ הייתי מבין את השיטה אבל מכיוון שמוכרחים כאן להגיע לרבבות קולות של אנשים שאינם גור בעלז וויזניץ הרי שהעניינים חייבים להתנהל אחרת.
ועוד דבר יש ציבור ענק שאינם חסידים אבל גם לא ליטאים, סתם ''עמך'', כולנו מכירים אותם, למה הם משוייכים אוטומטית לדגל התורה בכל מבחן מזדמן? בגלל השיטה זהו. ודו"ק.
נחמד לראות שמה שהליטאים טענו לאורך השנים החסידים מודים בכך באופן מלא,
מצחיק להזכר בנאומי ליצמן שאלו שהבריחו מצביעים זה דגל.
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 28 ינואר 2019, 09:37

פך שמן כתב:
עקיב'לה כתב:גאליצייאנער, עם כל הכבוד לבעלזא, ויש כבוד, הקהילות החסידיות כולם גדולות פי כמה מגור בעלז וויזניץ ביחד, ולכן אני שואל למה בעלזא וויזניץ חייבים נציג כל פעם וכל היתר צריכים ''להסתפק'' עם הרב פרוש. התשובות שלך עד כה לא הניחו את דעתי. אם מנדט זה שלושים וחמש אלף קול אין שום הצדקה שבעלזא וויזניץ ואולי אפילו גור יקבלו כל פעם בעקביות נציג, ואח"כ מתפלאים למה הציבור הכללי החסידי לא כ"כ מצביע. אין לי דבר נגד בלז ולא נגד ויזניץ, ואם הרב פירר היה מתנדב להיות ח"כ, למשל, והיו בבעלזא עוד שניים כאלו, סתם דפקתי שם, לא הייתי מדבר אפילו אם כל החכי"ם שלנו מתפללים בבעלזא בשבת, אבל השיטה הזו הקיימת, מבריחה לנו מצביעים וחבל. הציבור חייב לראות שבחירת הנציגים ובפרט בפרלמנט נעשה ע"פ שיקולים עניינים ''להגדיל תורה ולהאדירה'', ומה יקרה אם נציגינו יעמדו לבחירת הציבור, וייבחרו על בסיס נתוניהם האישיים? וכי מעמידים פרנס על הציבור בלי להתייעץ עמו? בשלמא אם בעלזא היו ארבעים אלף רולות וכן וויזניץ הייתי מבין את השיטה אבל מכיוון שמוכרחים כאן להגיע לרבבות קולות של אנשים שאינם גור בעלז וויזניץ הרי שהעניינים חייבים להתנהל אחרת.

מי שמדבר,
אפשר לחשוב שנציגי דגל עמדו פעם לבחירות בפני הציבור.
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 28 ינואר 2019, 09:43

א יודעלע כתב:
פך שמן כתב:

מי שמדבר,

מה הקשר?? דברתי על כך שאתם מודים שאין אצלכם אחוזי הצבעה גבוהים
לא תשמע טענה מליטאי אחד על הנציגים בכנסת, כולם מוצלחים ואנשי עשייה שלא חושב שיש מי שמתקרב אליהם
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 28 ינואר 2019, 14:26

פך שמן כתב:
א יודעלע כתב:
פך שמן כתב:

מי שמדבר,

מה הקשר?? דברתי על כך שאתם מודים שאין אצלכם אחוזי הצבעה גבוהים
לא תשמע טענה מליטאי אחד על הנציגים בכנסת, כולם מוצלחים ואנשי עשייה שלא חושב שיש מי שמתקרב אליהם

מלמעלה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 28 ינואר 2019, 18:04

ההסכם שהיה אמור להיחתם בין 'חוסן לישראל' בראשות בני גנץ לתל"ם בראשות בוגי יעלון, מתעכב לפי שעה זאת לאחר שהמו"מ בין הצדדים עלה על שרטון.

"ההסכם בין גנץ ליעלון אמור היה להיחתם הלילה, אך ברגע האחרון נתקל בקשיים, זאת על רקע טענות ממקורביו של גנץ כי התנאים של יעלון מוגזמים", דווח ב'כאן'. עוד דווח כי היום יימשכו המגעים על מנת להגיע מחר לנאום ההשקה של גנץ כשיעלון וגנץ כבר סגורים בהסכם ביניהם.

JDN
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 29 ינואר 2019, 14:42

תיק 7000!!הה בעצם לא כי הוא שמאלן
יאיר לפיד נפגש עם הפרשן הפוליטי אמנון אברמוביץ' בתאריך28/1/19 בקפה לנדוור
קבצים מצורפים
image (24).png
שיך

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 29 ינואר 2019, 18:54

שני רמטכ”לים יילכו יחדיו. בני גנץ יו”ר מפלגת חוסן לישראל, סיכם עם משה בוגי יעלון על ריצה משותפת בבחירות הקרובות, כאשר ככל הנראה יעלון יקבל שלושה שיריונים לחברי מפלגתו, ייתכן ושניים יהיו בעשירייה הראשונה, והמקום השלישי בעשירייה השנייה.

במהלך השבועות האחרונים התקיימו מגעים ושיחות חשאיות בין השניים, ולדברי גורמים המקורבים לשניים, הרצון היה להגיע כבר הערב לסיכומים. אמש (שני) לרגעים אחדים היה נדמה כי המגעים עלו על שרטון, אולם השניים המשיכו בקיום מו”מ שתוצאותיו עשויות להיראות כבר הערב על הבמה בגני התערוכה, שם גנץ יישא את נאומו וייתכן ויציג את החיבור עם יעלון.

הערכות שונות מדברות על כך שיעלון מביא עימו שני אנשים שהיו מחוברים בעברם מאוד לראש הממשלה נתניהו, והם שניים אשר מציגים עמדות ימניות. הראשון הוא צבי הואזר ששימש כמזכיר הממשלה בעברו, והשני יועז הנדל ששימש כראש מערך ההסברה הלאומי, שני אנשים שנחשבו מקורבים מאוד לראש הממשלה נתניהו.

גנץ ויעלון הם שניים שמכירים היטב מזמן שירותם הצבאי וכן לאחר מכן כאשר גנץ היה רמטכ”ל בעת שיעלון שימש כשר ביטחון.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 29 ינואר 2019, 19:00

דיווח: כדי להצטרף לגנץ, יעלון הסיר את התנגדותו לישיבה בממשלה בראשות נתניהו
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 29 ינואר 2019, 22:02

הנה הוא הגיע, גנץ!
כמה חיכינו לך!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"השלטון הנוכחי מלא בהסתה ופילוג. השלטון היום מתנשא. אני מבקש ממכם להנהיג את מדינת ישראל״. הקהל בצעקות של ״מהפך״.

"בתשעה באפריל אקים ממשלה ממלכתית, ממשלה של עוצמה שתנהג בתקיפות, באחריות ובנחישות. ממשלה חזקה דואגת לביטחון כדי למנוע חרדות ולא מזינה חרדות כדי לבטח את עצמה".

לרוחאני: "אסכל את המזימה שלך לכתר את ישראל בצפון, בדרום ובכל מקום אחר. אם המסר לא יובן במילים הוא יובן במהלומות ומכות מדויקות".

גנץ לסנואר: "אני מציע לא לבחון אותי שוב. אני אאפשר כל סיוע הומניטארי לרצועה אבל לא אאפשר תשלומי פרוטקשן במזוודות".

"לא צוברים נקודות על התרברבות אלא על מעשים. נקים ממשלה ממלכתית ולא מלכותית".

"בממשלה שלנו לא יהיו מתקפות נגד הרמטכ״ל, המפכ״ל והיועמ״ש. לא תהיה הסתה נגד מוסדות המשפט, התרבות והתקשורת. הסתיימו הימים שבהם השתמשו במשפחות שכולות לצרכים פוליטיים".

"אני מאמין בכל לבי שבמאמץ משותף נוכל להוביל את ישראל למהלך של תיקון. הממשלה הממלכתית בראשותי תחתור לשלום ולא תחמיץ הזדמנות לחולל שלום אזורי. כך עשה הפטריוט הישראלי מנחם בגין, כך עשה הפטריוט הישראלי יצחק רבין. כך עשה הפטריוט הישראלי בנימין נתניהו, כן זה שחתם על הסכם עם גדול המרצחים ערפאת".

"הממשלה שנקים תגלה אפס סובלנות לשחיתות מכל סוג שהוא. כספי המדינה שייכים לאזרחיה ולא לשכבה מסואבת. לא זו הדוגמא האישית שצריכים לתת לדור הצעיר. ממשלה ערכית היא דוגמא ומופת לנו ולילדינו".

"לא אתן יד לפגיעה בטוהר המידות. עצם העובדה שבישראל יכול לכהן ראש ממשלה שהוגש נגדו כתב אישום מגוחכת בעיניי, לא יקום ולא יהיה".

מקור JDN

תגיד גנץ,
זה לא קשה לדבר בבת אחת כל כך הרבה?
אתה לא חייב להוציא את הכל בבת אחת, תתחיל בהדרגה....
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 29 ינואר 2019, 22:04

קמפיין ציפי לבני.jpg
קמפיין ציפי לבני.jpg (23.76 KiB) נצפה 5745 פעמים
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 29 ינואר 2019, 22:16

נאומו של גנץ שהחל בשעה שמונה זכה לשידור בכל הערוצים.

"אעמיק את השותפות עם החרדים".
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 30 ינואר 2019, 18:41

קרא בטוויטר:

אתמול ישב עם ישראל בסלון וצפה בנאומו של בני גנץ.
לפי דיווחי התקשורת היה נדמה כי מדובר מינימום בגואל ישראל.
מאד מהר התברר כי חיכו למשיח, אבל הוא לא בא !
גנץ, מוטב שתמשיך בדרך שהלכת בה עד היום...
השתיקה יפה לך...
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 31 ינואר 2019, 10:10

דוד ביטן הבוקר בראיון:

הממשלה הבאה תהיה: הליכוד, גנץ ולפיד.

נ.ב החרדים יהיו סרח עודף אם בכלל יכנסו לממשלה. נתניהו יודע שזה הקדנציה האחרונה שלו ויזרוק את החרדים לכל הרוחות אם יתאפשר לו. כדאי להתכונן.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 31 ינואר 2019, 11:33

יתכן שהישועה תבוא מזה שלביבי יהיה כתב אישום.
והרי גנץ ולפיד הבטיחו שבמקרה כזה הם לא ישבו בממשלתו..
מתלמידיו של אהרון

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 31 ינואר 2019, 12:17

גנץ מדבר על כתב אישום לאחר שימוע שזה יכול לקחת עוד הרבה חודשים עד שנה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 31 ינואר 2019, 15:03

הסיכוי שנתניהו-גנץ יקבלו חוק גיוס מתוקן כדרישת אגודה אפסי. כך שיש סיכוי גדול שאגודה ישארו בחוץ.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 31 ינואר 2019, 15:07

מכתב פתוח של יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, לראשי המפלגות השונות על מנת לקדם אמנה בנושא דת ומדינה
לשון המכתב:

בשנים האחרונות אנו עדים לכרסום הולך וגדל בסטטוס קוו בנושאי דת ומדינה ובניסיונות בלתי פוסקים מצד המפלגות החרדיות לכפות על הציבור החילוני-מסורתי בישראל אורח חיים בעל צביון דתי-חרדי. כנבחרי ציבור, איננו יכולים לאפשר למציאות זו להמשיך להתנהל על מי מנוחות ועלינו לעשות כל שביכולתנו על מנת לשנותה. למרות השוני והפערים האידאולוגים בינינו בנושאים מדיניים-ביטחוניים וכלכליים-חברתיים, אני סבור כי בסוגיות דת ומדינה אנו מחזיקים בתפיסת עולם דומה.

אני קורא לכם לחתום על אמנה משותפת, בנושא דת ומדינה על מנת למנוע מהמפלגות החרדיות לנצל

את חילוקי הדעות בינינו ולסחור בנושאי דת ומדינה. לא משנה איזו קואליציה תקום, לא משנה מי יעמוד בראש אותה קואליציה, כל המפלגות הציוניות תתחיבנה לא לוותר ולא לסטות מהאמנה המשותפת, ולא לאפשר מקח וממכר בנושאי דת ומדינה על פי הסעיפים המפורטים להלן:

גיוס בני ישיבות – אנו דורשים להעביר את חוק גיוס בני הישיבות מיד עם כינונה של הכנסת הבאה, בנוסח שהוכן על ידי ראשי מערכת הביטחון ועבר בקריאה ראשונה במליאת הכנסת וללא שינויים.
עבודות חיוניות בשבת – כולנו אוהבים את השבת, אבל קדושת החיים היא מעל הכל. גם על פי ההלכה, "פיקוח נפש דוחה שבת". לכן, על פי כלל זה, יש לאפשר עבודות חיוניות גם בשבת.
גיור – עד תחילת שנות ה- 90 רבני ערים היו רשאים לקיים גיורים. בסוף שנות ה- 90 סמכות זו עברה למערך הגיור הנמצא תחת מועצת הרבנות הראשית לישראל. ב- 2 בנובמבר 2014 התקבלה בממשלה החלטה מס' 2147 להקמת מותבי גיור מקומיים. ב- 5 ביולי 2015, עם הקמת הממשלה ה- 34 בוטלה החלטה זו, במסגרת ההסכמים הקואליציונים שנחתמו עם המפלגות החרדיות. אנו דורשים להשיב לתוקפה את החלטה 2147. כפי שאנו סומכים על רבני ערים בנושאי כשרות, קבורה ונישואין, כך ניתן לסמוך עליהם בנושא גיור כהלכה.
נישואים אזרחיים – מזה שנים רבות אנו נלחמים להעברת חוק המכיר בנישואים אזרחיים בישראל. אולם, בשל סירובן של המפלגות החרדיות, נאלצים צעירים וצעירות לטוס לקפריסין או לבולגריה על מנת להינשא. בכל רגע נתון משרתים בצה"ל כ- 5,000 חיילות וחיילים שאינם מוכרים כיהודים על פי ההלכה. הם רשאים להילחם ולמות למען ביטחון מדינת ישראל, אבל אינם רשאים להינשא במדינת ישראל. מצב זה חייב להפסק. אנו בעד יהדות שקיבלה לשורותיה את רות המואביה ונגד יהדות שאינה מאפשרת לאזרחיה הנאמנים לבוא בברית הנישואין כמו בכל מדינה מתוקנת.
פתיחת מרכולים בשבת – אנו מתנגדים לכל ניסיון או התערבות של שר כזה או אחר לסגירת מרכולים בשבת במקומות בהם רוב האוכלוסייה חילונית ו/או באזורי תעשייה ומסחר שממילא מרוחקים משכונות מגורים. למען הסר ספק, אנו נתנגד לפתיחת עסקים בשבת בבני ברק או בבית"ר עילית. דין ראש פינה ואילת אינו כדין בני ברק ובית"ר עילית. אנו דורשים הפרדה מוחלטת בין השלטון המרכזי לבין השלטון המקומי בכל הקשור לסוגיות הלכתיות. הסמכות הבלעדית להורות על סגירה או פתיחה של מרכולים תהיה של ראש העיר וזאת כאמור על פי אופי הקהילה.
תחבורה ציבורית בשבת – אנו נפעל למען הפעלת תחבורה ציבורית בשבת, כפי שהיא פועלת בעיר חיפה מזה שנים. זאת על מנת לאפשר לאזרחים שאין ברשותם רכבים פרטיים להגיע למקומות בילוי גם בשבתות ובחגים. גם כאן אין מקום להתערבות של השלטון המרכזי ויש לאפשר לשלטון המקומי בכל ישוב להחליט, על פי אופי הקהילה, האם תופעל בישובו תחבורה ציבורית בשבת.
מועצות דתיות - ב- 13 בספטמבר 1992 מינה ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל את שר המשפטים לשעבר, חיים צדוק ז"ל, לעמוד בראש ועדה ("ועדת צדוק") "לבדיקת המועצות הדתיות ותיפקודן". הועדה הגישה את מסקנותיה ביולי 1993 ובין היתר המליצה על צמצום משמעותי במספר המועצות הדתיות, יושבי הראש, סגנים בשכר ורבני ערים. בנוסף המליצה הועדה על הקמת "אגדי מועצות-דתיות לשירותים ספציפיים" בכל עיר, שיעניקו שירותי דת לתושבים. מיותר לציין כי רוב המלצות הועדה לא יושמו. המועצות הדתיות הפכו לסניפי מפלגות שלא משרתים את הציבור ואין כל הצדקה לקיומן במתכונת הנוכחית. אנו נדרוש שבכל עיר ועיר תוקם מחלקה לשירותי דת בעיריה בדומה למחלקות חינוך, תרבות ורווחה.
אלו עיקרי האמנה על פי תפיסת "ישראל ביתנו". אני קורא לכם לפתוח בדיאלוג על מנת להגיע לנוסח מוסכם עליו נחתום לפני מועד הבחירות.

בכבוד רב,

ח"כ אביגדור ליברמן

יו"ר מפלגת "ישראל ביתנו"
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 31 ינואר 2019, 18:14

אביגדור המבולבל מתחיל לטעון שצריך לחזק את הסטטוס קוו, ומסיים בזה שצריך להרוס ולשנות מה שהיה קיים במדינה 70 שנה. זה סטטוס קוו או לא???

סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הקודםהבא

חזור אל תורה ודעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־16 אורחים