! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 08 יולי 2018, 21:09

יעבץ כתב:
אני פה כתב:זקן הדיינים, הגאון רבי ציון בוארון, מגדולי הרבנים הספרדים, זעק השבוע מנהמת ליבו כי מפקירים את הספרדים, שהעסקנים הם שקובעים הכול, כאשר לדבריו מועצות גדולי התורה הן בסך הכול חותמת גומי.

הדברים נאמרו בעצרת הגדולה שהתקיימה כנגד חוק הגיוס החדש, ב'צומת מרן' השבוע. 'בחדרי חרדים' מביא תיעוד וידאו מדבריו של הרב.

"לצערנו, אין הנהגה, אין הנהגה. לא לציבור האשכנזי, וקל וחומר לא לציבור הספרדי. העסקנים הם קובעים מה שהם רוצים, ומועצת גדולי התורה - כואב לי להגיד את זה - הם כמו חותמת גומי, ואחריהם מועצת חכמי התורה של הספרדים", אמר זקן הדיינים בתיעוד, שהגיע לידי 'בחדרי חרדים'.

"שמעתי שאייכלר אמר לרב'ה מסלונים, על מה אתה נאבק, הם לא יגייסו שום בחורה מבעלזא, ולא בחור ישיבה מסלונים, את מי הם יגייסו? ייקחו לצבא רק את ה'פרענקים'. יש לי גם הקלטה, הוא תיאר בחוש, בפועל, את מה שקורה. איפה 'ואהבת לרעך כמוך'? איפה הערבות של עם ישראל אחד לשני? לצערנו, כואב לי להגיד שאנחנו מרגישים שאנחנו בעיניהם לא יהודים, זה המצב, אני אומר את האמת, כואב לי, אף אחד לא אכפת לו מהספרדים".

"אותו דבר יש גזירות על התקציבים על הישיבות, מי יסבול מזה? האשכנזים, שיהיו בריאים, יש להם את הכוחות להתמודד עם זה, להסתדר עם זה, אבל מי שיהיה חסר אונים - זה אנחנו, ולאף אחד לא אכפת!!", הוסיף הרב בוארון בדרשתו, שהתיעוד ממנה מובא כאן ב'בחדרי חרדים'.

"הנציגים החרדים אומרים שיצביעו נגד, אבל מה זה ייתן. הרי החוק עובר בין כך ובין כך. אתה מצביע נגד, אבל אתה מתנגד שפה ידברו מחאה. עושים איומים לרבנים, לחצים שאי אפשר לתאר שלא להשתתף בעצרת, למה? איפה הדמוקרטיה? אדם לא יכול למחות על הגזירות האלו? ומי נלחם בנו? אנשי 'דגל התורה', 'אגודת ישראל' ואנשי ש"ס!!".

"לצערנו, החרדים, בין ש"ס ובין 'אגודה', לא מעניין אותם לא חילולי שבת ולא עבודות בשבת. הרי ממשלה בלי החרדים לא יכולה לעמוד. גם לפיד לא יכול להקים ממשלה בלי חרדים, והם לא נאבקים על זה. עושים עבודות ברכבת בשבת ובמקומות אחרים. שר הבריאות אמר שיתפטר מהממשלה, וממשיך לשבת בקואליציה, זה צחוק ילדים? או שאתה פורש או שאתה לא פורש!!".

"אותו דבר בכותל, נותנים מקום לחילול הקודש, מתפללים נשים וגברים יחד, נשים מניחות תפילין, חילול הקודש חילול הקודש, אם תבוא אישה עם תפילין לכנסת, יתנו לה להיכנס שמה? או לממשלה? אבל כשמדובר בענייני קדושה הכל מותר, הכול פרוץ, ואין מי שיעמוד כנגד".

"איפה הנציגים שלנו? איפה חברי הכנסת החרדים? ש"ס, 'אגודה', 'דגל' – לא מעניין אותו, 'שלום עלייך נפשי'. ואם אנחנו באים למחות - מקבלים כאלו לחצים ואיומים על כל הרבנים, טלפונים מכאן וטלפונים מכאן, נחרים אותך, ננדה אותך, איפה הגענו? אפילו למחות לא יכולים? צריכים כולם להתאחד להלחם מלחמת השם בגיבורים".

הדברים שצוטטו אינם מכבדים את הרב...
אם אכן אמר את הדברים הללו.
זה נשמע מאוד מאוד לא טוב. [ובמידה מסוימת יכול לסייע מאוד להבנה מה עובר על הרבנים שתומכים במאבק נגד ה'גיוס'; או במילים אחרות, איזה שטויות מוכרים להם].

איזה יופי, כמה קל!
דברים מוזרים ומשונים מתרחשים בכל מיני חצרות, ומי שקצת שואל שאלות הריהו אפיקורוס,
והנה תלמיד חכם גדול אומר אמת כואבת, כולם במקהלה אומרים בגלוי שהדברים אינם מכבדים את הרב... ואין פוצה פה ומצפצף
כמה צביעות...
עברי אנוכי

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 08 יולי 2018, 21:22

ליזרזון כתב:עברי אנוכי - אתה מסתובב ומתפתל שוב ושוב
אני רוצה לשאול אותך בכנות:
האם אתה מכיר בחור שההליכה לצבא קלקלה אותו?????
דהיינו בחור שישב ולמד והוציאוהו בכח או בפיתויים לצבא ושם הוא התדרדר רוחנית?
אז מה זה כל הבלה בלה של סלתה ושמנה?
קראו לילד בשמו: הבעיה של הדור זה הדרדרות הנוער!!! ומה זה קשור לצבא??

אכן אני מכיר כמה וכמה
בחורים טובים ורגילים עם קשיים כלשהם שלפני כמה שנים היו מגיעים לישיבות מסויימות ורובם היו מתחזקים שם, הם הלכו לצבא כי היום גם הצבא זה אופציה, חלק הורידו את הכיפה, וחלק נשארו אבל כבר אינם מבינים למשל מה הסיבה שבחורי ישיבות לא יעשו שירות בבין הזמנים, וכל מיני שאלות תמימות שכאלו, הם כבר ישלחו את בניהם לצבא גם אם לא יהיו להם קשיים, ומסתבר מאד שישארו עם כיפה שחורה, זה כבר לא סתירה היום.
אני מכיר כמה וכמה שבבניקים שרצו להתגייס והצבא לא רצה אותם, או מפני שהיו מדורדרים מדי ועשויים לקלקל את השם של הצבא, או מפני שלא עמדו בתקן של מילוי היעדים (שנתיים ישיבה קטנה), נוער מדורדר היה תמיד, ההתדרדרות לא גדלה פי עשר בעשר שנים...
תפסיקו כבר לרמות את עצמכם.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 09 יולי 2018, 13:09

המאפיין של עברי אנכי ושל מי שהוא מייצג, הוא האימרה המפורסמת באידיש ''הער האט גירעדט אסאך האבער גאר נישט גיזאגט'' (הוא מדבר הרבה אבל לא אומר כלום...) אני אכן נייטרלי, האדמור שלי לא התבטא בעניין הזה אף פעם ובאמת אינני יודע מה דעתו ואין לי באמת שום דעה בעניין. אני רק שואל שאלות, שאלות שמנקרות בליבם של רוב הציבור שלנו והתשובות הם כל כך מחוכמות ומפולפלות עד שמרוב עצים לא רואים את היער... שאלתי מדוע שאני אאמין שגדולי ישראל ונציגיהם רומו או שהם נרדמו עפ"ל ולחשוב שרק גדולי הדור החדשים אלו שמפוטרי יתד ומייסדי הפלס חפצים ביקרם, רק הם בוער בליבם יראת ה', אני רק שאלה, והתשובות הן כאלו בלה בלה בלה בלה בלה, ואני לא מוצא את עצמי. שאלתי מדוע הצד של הקיצוניים זלזלו בר' חיים קנייבסקי והרב שטיינמן ולא קיבלתי תשובה, מה הוא מביא לי סיפורי חזון איש כאן עכשיו? מה זה נוגע לעניינינו? מתי החזון איש היה קיצוני ואלים, האם אתם מנסים לספר לנו שהגישה שלכם היא הגישה של החזון איש? אולי של החפץ חיים?
והאם מישהו מאיתנו (''אתם'', מי זה אתם?) דיבר נגד מישהו? הטיף נגד מישהו? למה הוא חושב מר עברי אנוכי שכולם, אבל כולם בהמות, ודעתם תנוח בגלל כל גיבובי המילים האלו? תענה לעניין על השאלות ואל תעשה אותנו מזרחיסטיים או רפורמים או משומדים.
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 09 יולי 2018, 13:44

עברי אנוכי כתב:

אכן אני מכיר כמה וכמה
בחורים טובים ורגילים עם קשיים כלשהם שלפני כמה שנים היו מגיעים לישיבות מסויימות ורובם היו מתחזקים שם, הם הלכו לצבא כי היום גם הצבא זה אופציה, חלק הורידו את הכיפה, וחלק נשארו אבל כבר אינם מבינים למשל מה הסיבה שבחורי ישיבות לא יעשו שירות בבין הזמנים, וכל מיני שאלות תמימות שכאלו, הם כבר ישלחו את בניהם לצבא גם אם לא יהיו להם קשיים, ומסתבר מאד שישארו עם כיפה שחורה, זה כבר לא סתירה היום.
אני מכיר כמה וכמה שבבניקים שרצו להתגייס והצבא לא רצה אותם, או מפני שהיו מדורדרים מדי ועשויים לקלקל את השם של הצבא, או מפני שלא עמדו בתקן של מילוי היעדים (שנתיים ישיבה קטנה), נוער מדורדר היה תמיד, ההתדרדרות לא גדלה פי עשר בעשר שנים...

שמעתי מאחד שעוסק בנוער נושר שהיום כמעט ולא שייך לשים אותם במסגרת בגלל האייפונים שהן מכורים אליו והראשה שלהם סתום.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 09 יולי 2018, 13:57

עברי אנוכי כתב:
משולש כתב:אם נמשיך לצעוק אחד על השני "שקרן" זה לא יעזור. כאן רק מקורות יוכלו להכריע.
הבא את מקורותיך ואני אביא את שלי, והקוראים ישפטו:

והנה מקורותי:

והרי התחזית לכ"ה אב תשע"ז, מפי הרב הדובר:
נאמר בתאריך כ"ה אב תשע"ד באולמי ויז'ניץ, ופורסם תחת הכותרת "דברי חכמים כדורבנות
כמסמרות נטועים דברי הסבר נכוחים וברורים שנאמרו במקהלות ראשי עם קודש מפי הגאון
הגדול רבי אשר הכהן דויטש שליט"א ב"כנס הזדהות והסברה על איסור ההתייצבות בלשכות
הגיוס ודרכי המאבק בצבא השמד"...

"אם לא נרעיש עולמות כבר עכשיו ונחיה בשקט שלש שנים, עוד שלש שנים זה יהפוך כבר
ל"מצב קיים"!!

מה יהיה עוד שלש שנים?
נו.. אין ברירה! צריך "להציל את יבנה וחכמיה". החילונים ידאגו להכביד את העול, לבטל את
כל התקציבים, לעשות כל מיני לחצים. ואז יקומו כל הראש ישיבהלא'ך האלו ויצעקו "צריך
להציל את יבנה וחכמיה", אחרת כל הישיבות יהרסו זה מצב הרבה יותר גרוע" זה מה
שיהיה!!
ואחר כך העסקנים החשובים שלנו ישיגו כמה השגים ובמקום אלף ושמונה מאות מתמידים"
יהיה "אלפיים וחמש מאות מתמידים" והנה הצלנו את יבנה וחכמיה.. ודאי שהגדולים לא –
יסכימו לזה אבל זה מה שיהיה!!".
סוף ציטוט.

גם אם הציטוט שלך מדוייק ולא שיקרי כדרככם. הרי שאינו קשור למאמר של השקרן מיתד,
לקח מכאן משפט אחד בלבד "זה מה שיהיה" וערבב אותו עם שיחה שהיתה שנתיים אחר כך, לאחר קבלת חוק גפני שקד בתשע"ו. אז הרב דיבר על 2023 שהיעדים של השירות אזרחי וצבאי ביחד אכן אמורים היו להגיע ל10000 בסוף תקופת ההסתגלות השניה, וכבר קודם היה על ליברמן שלא לאשר אם לא עומדים ביעדים אלא שלצערכם פסל הבג"ץ את החוק ונטרפו הקלפים, וכעת אנחנו במצב שהם דורשים שכל זה יהיה בחקיקה ברורה ועם סנקציות ברורות יותר, כמו בחוק לפיד הראשון.
בציטוט שהבאת, שנאמר לאחר חוק לפיד מתשע"ד, יש תיאור ציורי של מה שהיה מתרחש אם לא היתה התנגדות, ואם כולם היו הולכים בקו שלכם שאותו למשל דברר במרץ דובר בית מרן בנימין רבינוביץ, שבעצם אין כל כך בעיה עם חוק לפיד אלא רק שזה חילול ה' בהצהרה. אם כולם היו מנומסים כאלו, אחרי שלש שנים כבר היו אומרים כולם שחוק לפיד זה המצב, ורק אותו בג"ץ עשוי לקבל. גם היום אם שמתם לב, אף אחד כבר לא מתרגש מ3000 בשנה בקצב עולה,זה מספרים שלא היו עולים על הדעת לפני כמה שנים, ועכשיו זה כבר פשוט, וכל הדיונים והתקוות שזה לא יעלה למספרים גדולים יותר בקצב מהיר מדי, זה כבר מצב קיים, ואם לא נקבל אותו כל הישיבות יהרסו וכו' כמו שאכן נשמעים הזמירות אפילו כאן בפורום, ואם הנציגים יצליחו לשפר קצת את החוק הנורא הרי שזה יהיה הצלת יבנה וחכמיה. בדיוק כפי שהרב אמר אז.
הלבלר השקרן מיתד ערבב כאמור דרשה שנאמרה בתשע"ו ובסך הכל ניתחה את היעדים שהתקבלו בחוק. נציגיכם קיוו שיעמדו ביעדים, שתהיה לגיטמציה בציבור לגיוס של מי שלא לומד יומם ולילה, ואם היו עומדים ביעדים הבג"ץ לא היה מבטל את החוק ואכן היינו מגיעים ב2023 לכ 10000 בשירות צבאי ואזרחי, עכשיו בעזרת ה' יש סיכוי שהחוקים כולם יתבטלו ויחזור המצב לקדמותו שהצבא לא רוצה לגייס, כי זה לא אפשרי.

לא כל כך עקבתי אחרי כל הפרטים, אז ייתכן שבנקודת העובדות מבחינת מה אתה צודק.
אבל הנה מה שכן שמתי לב:
א. הנאום היה בהתייחס להנהגתם של גדולי הדור (העסקנים בלשונו) שלא הייתה מספיק תקיפה לדעתו. תוכיח באמת בבקשה שהעובדה שהיום לא זה המצב ב"ה, קשור רק להתראות החריפות שלכם.
ב. אם בפאשקווילים כתוב שגזירה עבידא דבטלא והפגנות הם כלי, אז אף פעם לא יהיה מאוחר מלהציל נשמה משמד ה"י. אם באמת זה מה שאמר בני רבינוביץ, אני באמת מבין את זה מסיבה זו בדיוק: בני ישיבות לא יתגייסו, הרי יש אפשרות של אנרכיה. הסיפור הוא שבכנסת ישראל נלחמים חוקית בלומדי תורה (לשון שאמר הגראי"ל שטיינמן בעצמו ואף בכה על כך).
ג. העובדות בדבר האלפים שכן התגייסו לא מתקרבות הרי לסיפורים על סלתה ושמנה, ואי העמידה ביעדים הוא עניין של כמה עשרות בודדות. בקיצור: מה נאמר בדרשה בתשע"ו?
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 09 יולי 2018, 14:26

עברי אנוכי כתב:
עקיב'לה כתב:אני בכלל לא סבור שהוויכוח ביניכם מתנהל על הנקודה הנכונה. ברור שאילו היינו חצי אחוז מהמדינה אזי כל השיח המיליטנטי הזה רלוונטי ומתאים. מכיוון שברוך ה', בזכות ההנהגה הפיקחית והנבונה של גדולי ישראל כפי שהכווינו את נציגינו הנאמנים (כן, אלו המושמצים והמקוללים על ידכם, כפויי טובה קיצוניים) כל השנים, הרי שהציבור שלנו גדל וגדל וגדל, וההתנהלות סביב חוק הגיוס חייבת להיות בצורה חכמה ונבונה כדי שלא תפרוץ כאן מלחמת אחים, כי הצד השני הוא המסוכן והמופקר ופורק העול, והם יודעים את העבודה יותר מאיתנו, והבינו גדולי הדורות שמעבר לקבוצת הקנאים השוכנת כבוד במאה שערים ונתמכת ע"י עשירי וויליאמסבורג, הרי שהציבורים הרחבים של שומרי התורה המונים קרוב למיליון נפש במציאות הבלתי פשוטה בארץ הקודש, חייבים להתנהל בסוגיה הזו ברגישות ובאחריות. נו, מה עכשיו, כל יומיים יבואו נביאי זעם מהפלג הירושלמי שאני מאוד מסופק מה מניע את העסקנים שלהם, ויבוא להפחיד אותנו, ולאיים, ולהוכיח שחור על גבי לבן שיש גזירות ואנחנו נרדמנו, והאדמורי"ם נרדמו, ור' חיים קנייבסקי רומה, ור' אהרן לייב היה לא יודע מה... ואנחנו אנשים פשוטים ושקטים, נאלצים לסבול את הפלפולים שלכם שאין לנו בהם שום מושג, ואנחנו רק יודעים שמי שפערו פיהם נגד גדולי ישראל וצדיקי הדור אין לנו בהם שום אימון ורק ה' יודע מה יהיה בסופם. אתם תמשיכו לשבת עם מחשבים ולוח כפל ולחשב חשבונות, ואנחנו נמשיך ללכת לאורם של גדולי וצדיקי הדור שהנהגתם היא היחידה שהוכיחה את עצמה לאורך השנים והקב"ה יהיה בעזרינו כי לא יטוש ה' עמו ונחלתו לא יעזוב

תגובה לעקיבלה ה"נייטרלי",
א. מילא אם היינו חצי אחוז, אפשר היה אולי להבין את ההרגשה של "ואני מתי מעט ונאספו עלי והיכוני" דווקא בגלל שאנחנו לא חצי אחוז, התבוסתנות הזו לא מובנת כלל, מתקיים בנו "ונהי בעינינו כחגבים וכן היינו בעיניהם", אין שום הסבר לפחד שנפל עלינו זולת אם אנחנו מרגישים נחיתות כלפיהם וכלפי תרבותם. לא תהיה מלחמת אחים, הם יקבלו ויבלעו את הענין שאין אנחנו מסכימים להתבולל בהם, כפי שאנחנו בולעים הרבה דברים אצלם.
ב. גדולי הדורות תמיד רוממו ועמדו בפרץ, והחדירו בציבור עוז וגבורה בענינים שכאלו,
ג. היחידים שפוערים פיהם נגד תלמידי חכמים שהרבה מגדוליכם מתבטלים כלפיהם זה אתם בלבד. אתם קובעים מי גדול ומי לא, לפי מה שמתאים לכם.
ד. הנהגת גדולי הדורות שהוכיחה את עצמה, היתה בשמירה על ההתבדלות ו"להקים חיץ בין הצפיעים והצפיעות שלנו לבן החוצות הפרועות שאיית הכחש והתועבה" (אגרות חזון איש) היתה גם הנהגה אחרת שגם שם היו תלמידי חכמים וגם גדולים שהיו קשורים לפא"י ולמזרחי, שתמיד דיברו כמוך על רגישות ואחריות והרע במיעוטו ולהבין אותם וכו' וכו' וכו' וזה הוכיח גם כן את עצמו שרוב הציבור שלהם אכן השתלב היטב בישראליות המנוכרת.
ה. ואל תתחילו עכשיו להתנפל שאמרתי שגדול פלוני הוא מזרחניק, כי הדברים מטושטשים עדיין ואף אחד לא יודעי בדיוק מי תומך במה ומשום אלו נימוקים, והאם זה שיטתו, או שזה רק במקרה. ההיסטוריה גם לא חוזרת בדיוק אותו דבר, אמרתי רק ששאלות דומות היו בעבר, והתחלקו הדעות, קשה לראות את הדברים רק בפרפקטיבה של שנים. והצגת הדברים שלך הזכירה דווקא את האמירות ההיטוריות של הדת"ל. זה מה שאמרתי ותו לא.

א. לא נראה לי ששאלות טקטיות הן פחד מתרבותם. וגם אם בעיית הגיוס תיפתר בצורת אמירה ברורה הכוללת הפגנות יכו', יכול להיות שבסך היידישקייט הכללי יש הרבה מה להפסיד. המפלגה מעולם לא דאגה רק לאינטרסים של קיום הדת של החרדים! בנוסף לזאת: ברור שההרגשה הראשונית היא לצאת ולהראות להם מה זה, אבל אם גדולי הדור מכוונים אחרת לא חייבים לקרוא לזה תבוסתנות.
ב. בהמשך להנ"ל: רוממות עוז גבורה הם עניינים פנימיים, ולא זעקות גיוואלד ובשום פנים ואופן לא.
ג. אתה מבין לבד שעד שתפרט אין לנו מה להגיב.
ד. עוד הפעם כנ"ל. הקמת חיץ היא עניין מורכב יותר מהצבעות ווועדות בכנסת וד"ל. מי שאינו יודע להבחין בין תכלת לקלא אילן יקרא למי שדואג דאגת אמת לכל יהודי פשרן.
ה. אם הבנתי למה התכוונת, אז אתה חצוף מדרגה ראשונה. וגם: כנראה כבר אפשר לדעת מה הייתה דעתו הברורה אם רק תלמד קצת תבין.
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 09 יולי 2018, 14:29

יוסי 1 כתב:.
וגם: כנראה כבר אפשר לדעת מה הייתה דעתו הברורה אם רק תלמד קצת תבין.

אני מסכים בשמחה לעזור לך
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 09 יולי 2018, 14:35

ח"כים מש"ס ודגל התורה העבירו מסר לנתניהו, כי הם בעד להעביר את חוק הגיוס הנוכחי, עם שינויים מינוריים כמו הצהרה כי המדינה בעד לימוד תורה, הבעיה היא בפלג החסידי של אגודת ישראל, שם מאיימים לפרוש אם לא יהיו שינויים אמיתיים בחוק. (ישראל היום).
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 09 יולי 2018, 14:42

עברי אנוכי כתב:
יעבץ כתב:
אני פה כתב:זקן הדיינים, הגאון רבי ציון בוארון, מגדולי הרבנים הספרדים, זעק השבוע מנהמת ליבו כי מפקירים את הספרדים, שהעסקנים הם שקובעים הכול, כאשר לדבריו מועצות גדולי התורה הן בסך הכול חותמת גומי.

הדברים נאמרו בעצרת הגדולה שהתקיימה כנגד חוק הגיוס החדש, ב'צומת מרן' השבוע. 'בחדרי חרדים' מביא תיעוד וידאו מדבריו של הרב.

"לצערנו, אין הנהגה, אין הנהגה. לא לציבור האשכנזי, וקל וחומר לא לציבור הספרדי. העסקנים הם קובעים מה שהם רוצים, ומועצת גדולי התורה - כואב לי להגיד את זה - הם כמו חותמת גומי, ואחריהם מועצת חכמי התורה של הספרדים", אמר זקן הדיינים בתיעוד, שהגיע לידי 'בחדרי חרדים'.

"שמעתי שאייכלר אמר לרב'ה מסלונים, על מה אתה נאבק, הם לא יגייסו שום בחורה מבעלזא, ולא בחור ישיבה מסלונים, את מי הם יגייסו? ייקחו לצבא רק את ה'פרענקים'. יש לי גם הקלטה, הוא תיאר בחוש, בפועל, את מה שקורה. איפה 'ואהבת לרעך כמוך'? איפה הערבות של עם ישראל אחד לשני? לצערנו, כואב לי להגיד שאנחנו מרגישים שאנחנו בעיניהם לא יהודים, זה המצב, אני אומר את האמת, כואב לי, אף אחד לא אכפת לו מהספרדים".

"אותו דבר יש גזירות על התקציבים על הישיבות, מי יסבול מזה? האשכנזים, שיהיו בריאים, יש להם את הכוחות להתמודד עם זה, להסתדר עם זה, אבל מי שיהיה חסר אונים - זה אנחנו, ולאף אחד לא אכפת!!", הוסיף הרב בוארון בדרשתו, שהתיעוד ממנה מובא כאן ב'בחדרי חרדים'.

"הנציגים החרדים אומרים שיצביעו נגד, אבל מה זה ייתן. הרי החוק עובר בין כך ובין כך. אתה מצביע נגד, אבל אתה מתנגד שפה ידברו מחאה. עושים איומים לרבנים, לחצים שאי אפשר לתאר שלא להשתתף בעצרת, למה? איפה הדמוקרטיה? אדם לא יכול למחות על הגזירות האלו? ומי נלחם בנו? אנשי 'דגל התורה', 'אגודת ישראל' ואנשי ש"ס!!".

"לצערנו, החרדים, בין ש"ס ובין 'אגודה', לא מעניין אותם לא חילולי שבת ולא עבודות בשבת. הרי ממשלה בלי החרדים לא יכולה לעמוד. גם לפיד לא יכול להקים ממשלה בלי חרדים, והם לא נאבקים על זה. עושים עבודות ברכבת בשבת ובמקומות אחרים. שר הבריאות אמר שיתפטר מהממשלה, וממשיך לשבת בקואליציה, זה צחוק ילדים? או שאתה פורש או שאתה לא פורש!!".

"אותו דבר בכותל, נותנים מקום לחילול הקודש, מתפללים נשים וגברים יחד, נשים מניחות תפילין, חילול הקודש חילול הקודש, אם תבוא אישה עם תפילין לכנסת, יתנו לה להיכנס שמה? או לממשלה? אבל כשמדובר בענייני קדושה הכל מותר, הכול פרוץ, ואין מי שיעמוד כנגד".

"איפה הנציגים שלנו? איפה חברי הכנסת החרדים? ש"ס, 'אגודה', 'דגל' – לא מעניין אותו, 'שלום עלייך נפשי'. ואם אנחנו באים למחות - מקבלים כאלו לחצים ואיומים על כל הרבנים, טלפונים מכאן וטלפונים מכאן, נחרים אותך, ננדה אותך, איפה הגענו? אפילו למחות לא יכולים? צריכים כולם להתאחד להלחם מלחמת השם בגיבורים".

זה נשמע מאוד מאוד לא טוב. [ובמידה מסוימת יכול לסייע מאוד להבנה מה עובר על הרבנים שתומכים במאבק נגד ה'גיוס'; או במילים אחרות, איזה שטויות מוכרים להם].

איזה יופי, כמה קל!
דברים מוזרים ומשונים מתרחשים בכל מיני חצרות, ומי שקצת שואל שאלות הריהו אפיקורוס,
והנה תלמיד חכם גדול אומר אמת כואבת, כולם במקהלה אומרים בגלוי שהדברים אינם מכבדים את הרב... ואין פוצה פה ומצפצף
כמה צביעות...

באמת???????????????????????
אייכלר אמר לרבה וזהו?
הגר"ד לנדו והגרמ"ה הירש הם חותמת גומי?
לא אכנס לכל השאלות מהטעם של ה'תניא': 'המתאבק עם מנוול מתנוול גם כן'. (ח"ו ממובן של כלפי הרב)
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 09 יולי 2018, 14:48

עברי אנוכי כתב:

אכן אני מכיר כמה וכמה

אתה מספר סיפור שהוא נכון אולי, אבל אם נשים כל דבר במקומו לפני שנזדעזע, הפרשנויות יוכלו לשנות את המשמעות אותה אתה מנסה לצייר.
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 09 יולי 2018, 14:50

בהתייחסו לחוק הגיוס אמר שר הביטחון "לא מוכנים לשום פשרה. לא מילה, לא אות וגם לא פסיק. זה לא חוק של ליברמן. זה חוק של צה״ל ומערכת הביטחון. אנחנו ניתן הטבות לכל חייל משוחרר, כמו לימודי תואר ראשון בחינם".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 09 יולי 2018, 20:37

עקיב'לה כתב:המאפיין של עברי אנכי ושל מי שהוא מייצג, הוא האימרה המפורסמת באידיש ''הער האט גירעדט אסאך האבער גאר נישט גיזאגט'' (הוא מדבר הרבה אבל לא אומר כלום...) אני אכן נייטרלי, האדמור שלי לא התבטא בעניין הזה אף פעם ובאמת אינני יודע מה דעתו ואין לי באמת שום דעה בעניין. אני רק שואל שאלות, שאלות שמנקרות בליבם של רוב הציבור שלנו והתשובות הם כל כך מחוכמות ומפולפלות עד שמרוב עצים לא רואים את היער... שאלתי מדוע שאני אאמין שגדולי ישראל ונציגיהם רומו או שהם נרדמו עפ"ל ולחשוב שרק גדולי הדור החדשים אלו שמפוטרי יתד ומייסדי הפלס חפצים ביקרם, רק הם בוער בליבם יראת ה', אני רק שאלה, והתשובות הן כאלו בלה בלה בלה בלה בלה, ואני לא מוצא את עצמי. שאלתי מדוע הצד של הקיצוניים זלזלו בר' חיים קנייבסקי והרב שטיינמן ולא קיבלתי תשובה, מה הוא מביא לי סיפורי חזון איש כאן עכשיו? מה זה נוגע לעניינינו? מתי החזון איש היה קיצוני ואלים, האם אתם מנסים לספר לנו שהגישה שלכם היא הגישה של החזון איש? אולי של החפץ חיים?
והאם מישהו מאיתנו (''אתם'', מי זה אתם?) דיבר נגד מישהו? הטיף נגד מישהו? למה הוא חושב מר עברי אנוכי שכולם, אבל כולם בהמות, ודעתם תנוח בגלל כל גיבובי המילים האלו? תענה לעניין על השאלות ואל תעשה אותנו מזרחיסטיים או רפורמים או משומדים.

אולי באמת כדאי שתשאל אותו לפני שאתה מחליט בדעתך מי גדול חדש ומי ישן, אולי תשאל אותו אם זה בסדר שאתה קובע את זה לפי דפי פרשת שבוע? אולי לפי מספר איזכורים ביתד? לפי מה בדיוק קובעים את זה? לפי מה שהיה מעורב כל השנים בענינים הללו, או דווקא מי שלא היה מעורב? מי שתמיד היה מוסכם על כולם, או מי שאף פעם לא היה? איך קובעים? לפי מי שהיה נחשב ת"ח וגאון לכל הדעות, גם לפני שנקשר בעניני פוליטיקה, ומה דינם של כאלו שתמיד היו נחשבים ובשנים האחרונות פתאום לא שומעים עליהם כלום, ואולי אתה רק שבע שנים מתענין, אז מה תעשה? אולי באמת כדאי שתשאל אם יש כאלו שמותר להגיד שרומו ויש כאלו שאסור, ולפי מה זה נקבע? אולי באמת תשאל האם אמור להפריע לך רק זילזול בגדולים האלו ולא זילזול בגדולים אחרים. אולי באמת תשאל מה היתה דעתם של גדולי הדורות, אם סברו שלפעמים צריך גם להלחם או שתמיד צריך רק להסתדר. הוא וודאי יסביר לך, שהחזון איש לא היה אלים כפי שהגר"ש לא היה אלים. החזון איש אמר לצאת להפגנות כמה וכמה פעמים והיו פצועים ועצורים וגם הגר"ש אמר כך, זה שעכשיו זה כבר נמשך כמה שנים, אולי הוא יסביר לך שזה בגלל שיש מפריעים מבפנים או שאולי חסרה לנו זכותו של החזון איש או כך כך... איך אתה יודע כל כך טוב בלי לשאול? בשביל מה יש לך רב?
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 09 יולי 2018, 21:00

"אם לא נרעיש עולמות כבר עכשיו ונחיה בשקט שלש שנים, עוד שלש שנים זה יהפוך כבר
ל"מצב קיים"!!

מה יהיה עוד שלש שנים?
נו.. אין ברירה! צריך "להציל את יבנה וחכמיה". החילונים ידאגו להכביד את העול, לבטל את
כל התקציבים, לעשות כל מיני לחצים. ואז יקומו כל הראש ישיבהלא'ך האלו ויצעקו "צריך
להציל את יבנה וחכמיה", אחרת כל הישיבות יהרסו זה מצב הרבה יותר גרוע" זה מה
שיהיה!!
ואחר כך העסקנים החשובים שלנו ישיגו כמה השגים ובמקום אלף ושמונה מאות מתמידים"
יהיה "אלפיים וחמש מאות מתמידים" והנה הצלנו את יבנה וחכמיה.. ודאי שהגדולים לא –
יסכימו לזה אבל זה מה שיהיה!!".
סוף ציטוט.[/quote]

גם אם הציטוט שלך מדוייק ולא שיקרי כדרככם. הרי שאינו קשור למאמר של השקרן מיתד,
לקח מכאן משפט אחד בלבד "זה מה שיהיה" וערבב אותו עם שיחה שהיתה שנתיים אחר כך, לאחר קבלת חוק גפני שקד בתשע"ו. אז הרב דיבר על 2023 שהיעדים של השירות אזרחי וצבאי ביחד אכן אמורים היו להגיע ל10000 בסוף תקופת ההסתגלות השניה, וכבר קודם היה על ליברמן שלא לאשר אם לא עומדים ביעדים אלא שלצערכם פסל הבג"ץ את החוק ונטרפו הקלפים, וכעת אנחנו במצב שהם דורשים שכל זה יהיה בחקיקה ברורה ועם סנקציות ברורות יותר, כמו בחוק לפיד הראשון.
בציטוט שהבאת, שנאמר לאחר חוק לפיד מתשע"ד, יש תיאור ציורי של מה שהיה מתרחש אם לא היתה התנגדות, ואם כולם היו הולכים בקו שלכם שאותו למשל דברר במרץ דובר בית מרן בנימין רבינוביץ, שבעצם אין כל כך בעיה עם חוק לפיד אלא רק שזה חילול ה' בהצהרה. אם כולם היו מנומסים כאלו, אחרי שלש שנים כבר היו אומרים כולם שחוק לפיד זה המצב, ורק אותו בג"ץ עשוי לקבל. גם היום אם שמתם לב, אף אחד כבר לא מתרגש מ3000 בשנה בקצב עולה,זה מספרים שלא היו עולים על הדעת לפני כמה שנים, ועכשיו זה כבר פשוט, וכל הדיונים והתקוות שזה לא יעלה למספרים גדולים יותר בקצב מהיר מדי, זה כבר מצב קיים, ואם לא נקבל אותו כל הישיבות יהרסו וכו' כמו שאכן נשמעים הזמירות אפילו כאן בפורום, ואם הנציגים יצליחו לשפר קצת את החוק הנורא הרי שזה יהיה הצלת יבנה וחכמיה. בדיוק כפי שהרב אמר אז.
הלבלר השקרן מיתד ערבב כאמור דרשה שנאמרה בתשע"ו ובסך הכל ניתחה את היעדים שהתקבלו בחוק. נציגיכם קיוו שיעמדו ביעדים, שתהיה לגיטמציה בציבור לגיוס של מי שלא לומד יומם ולילה, ואם היו עומדים ביעדים הבג"ץ לא היה מבטל את החוק ואכן היינו מגיעים ב2023 לכ 10000 בשירות צבאי ואזרחי, עכשיו בעזרת ה' יש סיכוי שהחוקים כולם יתבטלו ויחזור המצב לקדמותו שהצבא לא רוצה לגייס, כי זה לא אפשרי.[/quote]
לא כל כך עקבתי אחרי כל הפרטים, אז ייתכן שבנקודת העובדות מבחינת מה אתה צודק.
אבל הנה מה שכן שמתי לב:
א. הנאום היה בהתייחס להנהגתם של גדולי הדור (העסקנים בלשונו) שלא הייתה מספיק תקיפה לדעתו. תוכיח באמת בבקשה שהעובדה שהיום לא זה המצב ב"ה, קשור רק להתראות החריפות שלכם.
ב. אם בפאשקווילים כתוב שגזירה עבידא דבטלא והפגנות הם כלי, אז אף פעם לא יהיה מאוחר מלהציל נשמה משמד ה"י. אם באמת זה מה שאמר בני רבינוביץ, אני באמת מבין את זה מסיבה זו בדיוק: בני ישיבות לא יתגייסו, הרי יש אפשרות של אנרכיה. הסיפור הוא שבכנסת ישראל נלחמים חוקית בלומדי תורה (לשון שאמר הגראי"ל שטיינמן בעצמו ואף בכה על כך).
ג. העובדות בדבר האלפים שכן התגייסו לא מתקרבות הרי לסיפורים על סלתה ושמנה, ואי העמידה ביעדים הוא עניין של כמה עשרות בודדות. בקיצור: מה נאמר בדרשה בתשע"ו?[/quote]

א. כשהוא אומר עסקנים הוא מתכוון עסקנים - ואל תחציף פנים להכניס מילים בפיו - ולפחות לגדול בתורה כמוהו מותר להגיד שיש דברים אצלכם שהעסקנים קובעים, כפי שנרשמו התבטאויות דומות מצד גדוליכם כלפי עסקנים בצד השני. הוכחות שההתנגדות משפיעה? לא אמרתי שרק ההתנגדות משפיעה, צריך גם דברים נוספים, אבל קודם כל צריך שמי שכואב לו יצעק, ובפרט שהמחוקקים מדברים בפירוש על הסתגלות והרגעה לצורך הצלחת הענין. וזו אחת העוולות הנוראות שלא היתה מעולם, אסור לאדם להפגין? לומר את דעתו? מיד מתלוצצים עליו? משייכים אותו, מאיימים עליו? מחתימים אותו? מכתיבים לו?. כל אחד מבין שכל דבר משפיע על כל דבר, ולא צריך לזה הוכחה. אם תרצה דווקא הציטוטים בוועדות הגיוס השונות מלאים בהתבטאויות שלוקחות בחשבון את ההתנגדות, ורק בזמן האחרון השתמש בכך ליצמן שאמר בערך בלשון הזו נדמה לי שאחרי פסילת בג"ץ: "אם כאשר רק חלק מהציבור מוחה בתוקף תראו מה שקורה, תארו לכם מה יקרה כאשר כל הציבור יתקומם",. כבר שאלתי על כך ולא קיבלתי שום תשובה, מה ההבדל בין החוק המדובר לחוק לפיד, והנה גפני טוען שהחוק הוא טוב, ואם יש עתיד לא היו מצביעים הוא היה מצביע כידוע. אבל בסוף יהיו חייבים לשנות לפחות משהו, אין שום פרשן ושום מתענין שחושב שאין השפעה לדעת הקהל. יש לזה אפילו מקורות בהלכה ובתלמוד, שדברים רבים מתקנים ומשנים בגלל דעת הקהל.
ב. ברור שכמה שיותר מאוחר יותר קשה להציל, ובפרט שהגזרה היא שאנחנו נסתגל, וכל מי שמסתכל על המצב בכנות, יודה שהסתגלנו ועוד איך הסתגלנו, תוכל למשל לקרוא מאמרים וציטוטים מתקופת ועדת פרי שנכתבו ע"י אנשים מצדכם שמדברים בזעזוע ובחריפות על עצם הצבת ידעים ומכסות. את סוף המשפט לא זכיתי להבין.
ג. לפי מה שזכור לי שראיתי אז, אף אחד לא דיבר על סלתה ושמנה, זו כנראה המצאה של השקרן בעל "המאמר החזק", אבל ברור שאם יהיה 60% ככוונת "החוק הטוב" המדובר כעת, זה וודאי יגיע גם לשם (ובכלל מי קובע מי הסולת ומי השמן?) מלבד זאת כשיהיו עשרות אחוזים כבר יפסיקו להחליף את המדים, והרבה מהסלתה ושמנה אולי ימשכו ללכת גם אתה תעדיף שישארו... עשרות בודדות זה פשוט לא נכון, בשירות האזרחי היתה קריסה גמורה וזו אחת הסיבות שהם ביטלו. מלבד זאת הם טענו בצדק שמצב זה של אי העמידה ביעדים עשוי להחריף בעקבות ריקון הבריכה. זו הסיבה שהחוק בוטל, וזו הסיבה שליברמן לא הוצרך ל"שים לב ליעדים" פשוט כי בג"ץ כבר שם לב לפניו.
אחפש לך את הדרשה
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 09 יולי 2018, 21:16

יוסי 1 כתב:
עברי אנוכי כתב:
יעבץ כתב:

איזה יופי, כמה קל!
כמה צביעות...

באמת???????????????????????
אייכלר אמר לרבה וזהו?
הגר"ד לנדו והגרמ"ה הירש הם חותמת גומי?
לא אכנס לכל השאלות מהטעם של ה'תניא': 'המתאבק עם מנוול מתנוול גם כן'. (ח"ו ממובן של כלפי הרב)

מדוע שלא יסתכלו כאן כמה אנשים במראה?
אתה באמת רוצה שאקח כאן כל מיני התבטאויות ומכתבים של רבנים, ואתמה עליהם תמיהות ללא גבול? תמיהות קשות שאין להם סוף?.
השאלות הללו ששאלת אינך יכול להחליף שמות ולשאול מאות פעמים על התבטאויות רבות מספור כאן בפורום, מה בין נתי גרוסמן לאייכלר? מדוע רבנים מסויימים יכולים בהחלט להיות חותמת גומי ומרומים ואחרים לא?
אני מעדיף לדבר ולשאול על הדברים עצמם. אנשים כאן מרשים לעצמם לתת ציונים לגדולי תורה על ימין ועל שמאל. ואם מישהו מדבר על הדברים עצמם אז הוא חצוף. כל פעם שמישהו כאן מזכיר את כבוד התורה בהקשר הזה, מיד אני יודע שלדברים עצמם אין לו תשובה.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי איש שדה » 10 יולי 2018, 02:12

אמר לי אחד אמריקאי מוויליאמסבורג שכבר אין לו כח לסבול שם את גזירת הגיוס לכן הוא חושב לעבור לגור בארץ...
)למי שלא מכיר את המציאות שם, הקנאים עסוקים כל היום והלילה בגזירת הגיוס)
איש שדה

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 10 יולי 2018, 16:53

מי מביא את מכתבי הראשי ישיבות הספרדיים ביתד נאמן היום ?
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 יולי 2018, 16:57

יתד נאמן
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 10 יולי 2018, 19:27

מכתב ראשי הישיבות הספרדים מחולק לחמישה נוסחאות שונים, 24 ראשי ישיבות חתמו שסומכים על הח"כים בנושא חוק הדיחוי, 4 חתמו שכפופים להגר"ח והגרי"ג. המכתב החריף מכולם הוא של הגר"ב פנחסי הכותב על הפלג הירושלמי "כת" שאין להם רועה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 10 יולי 2018, 19:29

במילים אחרות, הספרדים אומרים לפטרונים האשכנזים: "מויחל טויבעס"! תודה על דאגתכם המזויפת לבחורינו. חפשו לכם סמרטוט אחר לחרף את גדולי ישראל על ידו.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 10 יולי 2018, 20:16

מצד שני למה לא מזכירים מילה אודות הנהגת הספרדים, בראשות חכם שלום שליט"א.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 10 יולי 2018, 20:22

כי בכל זאת מדובר ביתד נאמן ולא ב'הדרך'.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 10 יולי 2018, 20:23

משולש כתב:לדעתי יתכן שמשום כבודו של הרב היה עדיף לו לא היו מביאים את הדברים הקשים לכאן.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי » 10 יולי 2018, 20:28

1010 כתב:מצד שני למה לא מזכירים מילה אודות הנהגת הספרדים, בראשות חכם שלום שליט"א.

יש קבוצת רבנים [בעיקר מאלה שהחתימות המזויפות שלהם התנססו שבוע שעבר...] שהכחישו את החתימות שלהם בצירוף זה שאין לנו אלא את הנהגה ברשות חכם שלום.....כאן שמדובר ביתד הביאו רק את הרבנים שהולכים בהלך של דגל ולא של ש"ס....
הקב"ה מנהיג את העולם...וששקרנים מנסים לנהל את הדור רואים איך הכל נסבב הפוך מהם...
מאז ש"ס בקוו שלה[בקו של הדרך] נאבקת אין ספור ב"בשיקרי הפלג" והקילקול הנורא שלהם.
כולם ראו איך כמעט כל החתימות היו מזויפות בשבוע שעבר וראו את בושתם וכלימתם של אותם אנשי דלא מעלי...
עכשיו יצא חתימות של עשרות רבנם שקודם לא היו בענין נגדם.....
הקב"ה מנהיג את העולם.
אברומי

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי » 10 יולי 2018, 20:30

מדוע שלא יסתכלו כאן כמה אנשים במראה?
אתה באמת רוצה שאקח כאן כל מיני התבטאויות ומכתבים של רבנים, ואתמה עליהם תמיהות ללא גבול? תמיהות קשות שאין להם סוף?.
השאלות הללו ששאלת אינך יכול להחליף שמות ולשאול מאות פעמים על התבטאויות רבות מספור כאן בפורום, מה בין נתי גרוסמן לאייכלר? מדוע רבנים מסויימים יכולים בהחלט להיות חותמת גומי ומרומים ואחרים לא?
אני מעדיף לדבר ולשאול על הדברים עצמם. אנשים כאן מרשים לעצמם לתת ציונים לגדולי תורה על ימין ועל שמאל. ואם מישהו מדבר על הדברים עצמם אז הוא חצוף. כל פעם שמישהו כאן מזכיר את כבוד התורה בהקשר הזה, מיד אני יודע שלדברים עצמם אין לו תשובה.[/quote]
"המשכילים החדשים 2018" "את הקושיות שלך תשמור לקו ההגנה או למערכה"
אברומי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 10 יולי 2018, 20:32

אברומי תסדר את ההודעה שלך שיראו מה כתב עברי ומה ממך.

המשכילים האלו כבר ישנים משנת 2012 (בעצם כבר הרבה שנים קודם).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 10 יולי 2018, 20:41

עברי אנוכי כתב:
משולש כתב:לדעתי יתכן שמשום כבודו של הרב היה עדיף לו לא היו מביאים את הדברים הקשים לכאן.

עברי אנוכי כתב:איזה יופי, כמה קל!
כמה צביעות...
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 11 יולי 2018, 00:15

משולש כתב:יש כאן המון דברים שאיני מבין אבל כיון שיש בכל צד ת"ח גדולים עדיף לשמור על הפה.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 11 יולי 2018, 00:23

עברי אנוכי כתב:
משולש כתב:יש כאן המון דברים שאיני מבין אבל כיון שיש בכל צד ת"ח גדולים עדיף לשמור על הפה.

זה לא אומר שעכשיו תוכל להשתולל ואני אשתוק...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 11 יולי 2018, 00:57

פרסום ראשון: לקראת הכרעה בחוק הגיוס החדש, נועד הערב (שלישי) סגן שר החינוך, מאיר פרוש, במשך שעה ארוכה עם האדמו"ר מבעלזא במעונו שבקרית יערים טלז סטון, שם שוהה הרבי בימים אלו לצורך מנוחה. כך נודע ל'בחדרי חרדים'.

עוד נודע ל'בחדרי', כי סגן השר עדכן את הרבי מבעלזא בהתפתחויות האחרונות סביב החוק, הדרישות של 'אגודת ישראל' בעניין התיקונים המוצעים והדרישה שראש הממשלה יבקש דחייה מבג"ץ באם אי אפשר להגיע להסכמה.

וברקע הפגישה החשאית, נודע ל'בחדרי' כי בסיעה החסידית מסתמנת החלטה לפיה אם לא תושג דחיה של חוק הגיוס המוצע והשנוי במחלוקת למושב החורף, יפרשו חברי הכנסת של מהקואליציה פה אחד.

כזכור, הבוקר הודיע סגן השר יעקב ליצמן לראש הממשלה כי הוא צפוי להתפטר באופן מידי מהקואליציה - באם לא יושג דיחוי מבית המשפט העליון, בתשובת המדינה על חוק הגיוס - בתוך שבוע.

כפי שדווח אמש ב'בחדרי חרדים', ב'דגל התורה' העבירו הצעה לבכירי משרד הביטחון, כי באם לא יעמדו בשנת 2020 ב-85% מיעדי הגיוס, "רשאית הממשלה לקבוע הסדר חקיקתי חדש תוך שנה מתום שלוש שנות גיוס רצופות האמורות".

הרעיון שמאחורי ההצעה, כפי שנודע ל'בחדרי', הוא שתיוותר שנה למערכת הפוליטית לחוקק חוק גיוס חדש, מה שיתן "אופק חיובי" באם יבוטל חוק הגיוס - תרחיש שהעלה חששות חרדיים מגיוס מידי של כל בני הישיבות באותה עת עתידית.

בתוך כך, הוועדה הדנה בחוק הגיוס החדש תקיים מחר (רביעי) את דיוניה כרגיל בראשות יו"ר הוועדה חה"כ דוד אמסלם.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 11 יולי 2018, 08:06

הסלמה:
קבצים מצורפים
חרם נגד גפני.jpg
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 11 יולי 2018, 10:44

אני פה כתב:פרסום ראשון: לקראת הכרעה בחוק הגיוס החדש, נועד הערב (שלישי) סגן שר החינוך, מאיר פרוש, במשך שעה ארוכה עם האדמו"ר מבעלזא במעונו שבקרית יערים טלז סטון, שם שוהה הרבי בימים אלו לצורך מנוחה.

להכניס לאשכול הפרדוקסים : :)
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 11 יולי 2018, 12:53

מה פירוש התואר: "ממעתיקי השמועה והמסורה"?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 11 יולי 2018, 13:08

משולש כתב:מה פירוש התואר: "ממעתיקי השמועה והמסורה"?

'גארנישט מיט גארנישט'.
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 11 יולי 2018, 13:10

Document-page-001 (10).jpg
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 11 יולי 2018, 13:32

חוץ מרעש, מה החלק המדוייק של גפני?
בשקד ישב פרוש, ועכשיו זה מקלב למיטב ידיעתי.
גם מאז היותו אצל הגר"ח והאדמו"ר מבעלזא הוא לא עשה כלום?
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 11 יולי 2018, 13:35

יוסי 1 כתב:חוץ מרעש, מה החלק המדוייק של גפני?
בשקד ישב פרוש, ועכשיו זה מקלב למיטב ידיעתי.
גם מאז היותו אצל הגר"ח והאדמו"ר מבעלזא הוא לא עשה כלום?

השאלה שלך במקומה.
שכל אחד יבין לבד את התשובה.
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 11 יולי 2018, 14:25

שלום לך ר' עברי אנוכי הי"ו
אני לא ממשיך להגיב באותו ענן כי זה עוד פעם הגיע למבוי סתום. אתה חוזר על עצמך שוב ושוב מכל מיני כיוונים אחרים. (כמובן כי האמת היא אחת ואין בלתה). לא ענית על כל השאלות שלי לצערי, רציתי כן להמשיך דיון הוגן. גם בעניין חלופת ההשמצות - לא הרגשתי ענייניות.
אודה ואבוש: עושה רושם כי אתה מונח בכמה פרטים (ציטוטים מממה שאמרו אצלנו ובחורי ישיבה שמתגייסים לטענתך) יותר ממני. רק אזכיר כי כל אותם עובדות אינם כביעתא בכותחא ואל תנסה לשלול את הלגיטימציה של הדיון עליהם. עוד חזון אי"ה.
אבל הנה משהו בשביל הדיבורים הרבים שלך על הזלזול בגדו"י ועל מה שאנחנו עושים ועל מה שאתם עושים.
קורח היה ראש המפלגים. בשל טובות הנאה כלשהם הוא הצטרף למדפיסי הפאשקווילים דתן ואבירם והפובליציסט און בן פלת והם קמו לפני משה. לאחר שהייתה מפלגה ממשיך הפסוק ואומר 'ואנשים מבני ישראל חמישים ומאתים' וידוע לנו שהם ראשי סנהדראות שחתמו על שו"ת ארוכים בדבר צדקת דרכם.
זה בדיוק החילוק בין מחלוקת קורח וכל עדתו, שלאחר האינטרסים והשחיתויות מצאו כמובן גם כמה תלמידי חכמים את השיטה הטהורה, לעומת מחלוקת ב"ש וב"ה, שעל אף חומר הדברים מפני כמה מעשים שהיו, ראשית לכל מדובר היה ברצון אמיתי להביע אך ורק את דעת התורה האישית. והדברים כנראה ברורים.
ח"ו, אני לא בא להשוות ושלא תקומו עלי. יש תלמידי חכמים שהביעו דעת תורה, כל מי שבא להוראה זכותו וחובתו להורות. (וכשהוא מבין שעליו להתבטל בפני מי אף לאחר ההוראה - זו גם אפשרות, ולא בטוח שהיה מאחורה איזה איום או החתמה, הבהרת דברים היא גם דרך). השאלה היא בסיכום: האם האווירה ברחוב מקורה מנאמנות לדעת תורה, או שהעניין הוא אחר.
העיד הגר"ח, שרוח הדברים במפלגה ובעיתון, שהם בעצם המרכיבים של רוב וכמעט כל העניין (אם אתה מכחיש, תוכיח בבקשה), נעשים בצורה של קורח, ולא כמו וויכוח מחלוקתי תורני גרידא. הוא אמר את זה כשהוציאו את נ. ג. מיתד נאמן, חזר על זה בבחירות, חזר על זה בעניין עם ההפגנות מול הגר"י רוזן. ועכשיו משום מה רבנים חשובים במפלגה מדברים גם ברוח זו.
סייגתי למעלה ואציין עוד. יש המון מעשים על העובדה כי קבלת לשון הרע משפיעה גם על צדיקים קדושים וטהורים, ואולי זו הפרשנות לאיך שהגר"ח ראה את מה שקרה והבין את דעתם של האחרים (לולי דמיסתפינא). כמעט לא מצינו, מנגד, מקרים בהם תשובה רבנית לדעה תורנית הייתה: החצר, הנכד, שיגעו אותו, וכו'. כמעט ולא עומד במבחן המציאות.
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 11 יולי 2018, 18:13

משולש כתב:
Document-page-001 (10).jpg

רואה אני את חתימתו של הגאון רבי אבנר עפג'ין שליט"א
אקווה שלא יפסיד את חסידיו שרובם הם מאנשי וויליאמסבורג ולאנדאן הסובלים כבר שנים מגזירת גיוס נוראה המרחפת מעל ראשיהם
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 11 יולי 2018, 20:47

יוסי 1 כתב:שלום לך ר' עברי אנוכי הי"ו
אני לא ממשיך להגיב באותו ענן כי זה עוד פעם הגיע למבוי סתום. אתה חוזר על עצמך שוב ושוב מכל מיני כיוונים אחרים. (כמובן כי האמת היא אחת ואין בלתה). לא ענית על כל השאלות שלי לצערי, רציתי כן להמשיך דיון הוגן. גם בעניין חלופת ההשמצות - לא הרגשתי ענייניות.
אודה ואבוש: עושה רושם כי אתה מונח בכמה פרטים (ציטוטים מממה שאמרו אצלנו ובחורי ישיבה שמתגייסים לטענתך) יותר ממני. רק אזכיר כי כל אותם עובדות אינם כביעתא בכותחא ואל תנסה לשלול את הלגיטימציה של הדיון עליהם. עוד חזון אי"ה.
אבל הנה משהו בשביל הדיבורים הרבים שלך על הזלזול בגדו"י ועל מה שאנחנו עושים ועל מה שאתם עושים.
קורח היה ראש המפלגים. בשל טובות הנאה כלשהם הוא הצטרף למדפיסי הפאשקווילים דתן ואבירם והפובליציסט און בן פלת והם קמו לפני משה. לאחר שהייתה מפלגה ממשיך הפסוק ואומר 'ואנשים מבני ישראל חמישים ומאתים' וידוע לנו שהם ראשי סנהדראות שחתמו על שו"ת ארוכים בדבר צדקת דרכם.
זה בדיוק החילוק בין מחלוקת קורח וכל עדתו, שלאחר האינטרסים והשחיתויות מצאו כמובן גם כמה תלמידי חכמים את השיטה הטהורה, לעומת מחלוקת ב"ש וב"ה, שעל אף חומר הדברים מפני כמה מעשים שהיו, ראשית לכל מדובר היה ברצון אמיתי להביע אך ורק את דעת התורה האישית. והדברים כנראה ברורים.
ח"ו, אני לא בא להשוות ושלא תקומו עלי. יש תלמידי חכמים שהביעו דעת תורה, כל מי שבא להוראה זכותו וחובתו להורות. (וכשהוא מבין שעליו להתבטל בפני מי אף לאחר ההוראה - זו גם אפשרות, ולא בטוח שהיה מאחורה איזה איום או החתמה, הבהרת דברים היא גם דרך). השאלה היא בסיכום: האם האווירה ברחוב מקורה מנאמנות לדעת תורה, או שהעניין הוא אחר.
העיד הגר"ח, שרוח הדברים במפלגה ובעיתון, שהם בעצם המרכיבים של רוב וכמעט כל העניין (אם אתה מכחיש, תוכיח בבקשה), נעשים בצורה של קורח, ולא כמו וויכוח מחלוקתי תורני גרידא. הוא אמר את זה כשהוציאו את נ. ג. מיתד נאמן, חזר על זה בבחירות, חזר על זה בעניין עם ההפגנות מול הגר"י רוזן. ועכשיו משום מה רבנים חשובים במפלגה מדברים גם ברוח זו.
סייגתי למעלה ואציין עוד. יש המון מעשים על העובדה כי קבלת לשון הרע משפיעה גם על צדיקים קדושים וטהורים, ואולי זו הפרשנות לאיך שהגר"ח ראה את מה שקרה והבין את דעתם של האחרים (לולי דמיסתפינא). כמעט לא מצינו, מנגד, מקרים בהם תשובה רבנית לדעה תורנית הייתה: החצר, הנכד, שיגעו אותו, וכו'. כמעט ולא עומד במבחן המציאות.

כל מה שכתבת, הם דברים ידועים שכך היא דעתך ודעת רבים מחבריך, שהוראת הגר"ח קנייבסקי שניתנה (בעיקר מהקלטות וכדו') היא כזאת ולכן לכם הכל מותר וכו', ולדעתכם אסור לפרש שום פירוש אלא לקבל את זה כפשוטו, וללא שום אוקימתא והסברים שבאים ליישב דברים שלדעת רוב מנין ובנין (כדלהלן) הנם דברים תמוהים. הכל ידוע. ידוע גם שבזה וודאי אין דעת רוב מנין ובנין כהגר"ח. תשאל את רוב האדמורי"ם ואת כל מועצת חכמי התורה, וגם חלק גדול ואולי רוב המועצת של דגל רובם לא אוחזים ונוהגים בכזאת חריפות, וכמדומה שגם הגראי"ל לא חשב עד כדי כך.
אבל אפילו אם כן, הגר"ש זי"ע כבר אמר על כל הדברים הללו ודומיהם, שהם "טעות נוראה". וכמוהו חושבים ונוהגים עוד גדולי ישראל ואלפי תלמידי חכמים. ואנחנו ההולכים בדרכו חושבים שוודאי זכותו לחלוק ולבאר לנו על תקפות ומשמעותם של הוראות תלמידי חכמים אחרים, ואנחנו יודעים למשל מה אחז הסטייפלר על גדולת הגר"ש אל מול כל בני גילו, בפרט בענינים אלו של הוראות לציבור, שהיה מהמכריעים בהם כבר בזמנו. וכך אנו נוהגים וחושבים ואם אתה רוצה דווקא בדבר הזה להקפיד בדיוק על קיום דברי הגר"ח כפשוטם יערב לך ויבושם לך, ואולי באמת עדיף שלא תגיב בכלל למישהו בעדת קורח, ואולי בזכות זה תזכה לקיים עוד כמה הוראות של הגר"ח כפשוטם. לדעתי על הוראות אחרות תזכה לגן עדן גדול יותר למרות שאולי יש להם פחות שיווק, אבל באמת שאינני מבין בדברים כאלו.
(למשל: חשמל ומים של שבת יש לך? אם לא - תדע שלדעת הגר"ח אתה עובר איסורים חמורים של מעשה שבת וחילול ה' כל שבת בכל רגע של שימוש).
(שאלה בדרך אגב, בענין קורח, אולי מישהו יודע אם היתה עוד מחלוקת מאז מחלוקת קורח, (מלבד המחלוקת הרב שך וחב"ד שחב"ד טענו על הרב שך שהוא קורח) עד המחלוקת בפילוג הליטאי דהאידנא - שנעשתה השוואה ודימוי לענין קורח?). ועוד הערה בענין קורח, האם ידוע לכב' שמשמע במדרשים שרוב מנין ובנין עמדו דווקא לצידו של קורח. עוד אזכיר בדרך אגב שמשה רבינו הוא זה שניסה שלא להחזיק במחלוקת, וזה הזכיר לי את הנהגתו של הגר"ש שהגיע כמה פעמים לנסות ליישב את הדברים כידוע. ואם כבר נסחפתי אוסיף ואזכיר שהטענות של קורח היו "כל העדה כולם קדושים ומדוע תתנשאו" וטענות כאלו אנו שומעים רבות דווקא כלפי בני התורה שבדרך הגר"ש. וכו' וכו'. וברור שעל הכל אפשר להתווכח. אבל תדע שיש רבים וטובים בציבור שחושבים כך בסתר ובגלוי. לפעמים יש הרגשה, שכביכול אנחנו מודים במקצת, כך גם אתה בהודעתך נותן את ההרגשה הזו: אתה הרי מודה שהדעה הזו שלנו היא הפשטות - ואתה מנסה לשנות. ובכן תדע שאנחנו חושבים שהפשטות היא להפך (ושוב אל תקפצו לי כאן עם רוב וכו'. כי יש גם רוב חילויניים ורוב גויים, ורוב עמי הארצות. ולא תמיד הכל ענין מספרי. ויש גם כל מיני דרכים להשיג רוב, בוודאי לטווח קצר).
היות שהצדדים בענין הזה ברורים כנ"ל, מבחינתי העיסוק בהם מיותר, ויש אשכולות פוליטיים שבאים רק להתנגח מי כשר ומי פסול מי הפחיד ומי החתים מי איים מי נישל מי היה לפני מי ומי קודם ומי אשם, מי יותר ומי פחות, וכל מיני דברים לגופו של אדם ולגופם של אנשים קטנים או גדולים.
זהו אשכול על גזירת הגיוס, ואני רק מנסה לדון על הענין הזה אם יש גזירה או אין, ומה עושים ומה אפשר לעשות, ואני מודה שגם אני לפעמים נסחף לענינים הטפלים.
אני לא חושב שאני צריך להוכיח כלום בשעה שאני ורבותי חושבים בדיוק כך דווקא על כל רוח הדברים בפלג הבני ברקי עיתוניו ומוסדותיו (לאחר ההשתלטות עליהם). אולי אתה צריך להוכיח?
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 11 יולי 2018, 21:58

חוק הגיוס לא יעבור במושב הנוכחי: הערב (רביעי) פנה יו"ר הקואליציה חה"כ דוד אמסלם, למזכיר הממשלה עו"ד צחי ברוורמן, בדרישה לבקש דחייה מבג"ץ כדי להשלים את חקיקת חוק הגיוס.

במכתב מפרט יו"ר הקואליציה אמסלם את הליך חקיקת חוק הגיוס מאז שבוטל ע"י בג"ץ, עד שמשם - בהליך ארוך - הגיע בשבוע שעבר להצבעה בקריאה ראשונה במליאת הכנסת.

"מאז קיימה ארבעה דיונים שנמשכו שעות ארוכות", כותב אמסלם לברוורמן. היו"ר הוסיף כי: "במהלך הדיונים הוצגו ההסדרים המוצעים בהצעת החוק, החל שיח מעמיק בין חברי הוועדה, נשמעו התייחסויות של נציגי הממשלה והצוות המשפטי של הוועדה".

אמסלם כותב עוד: "כידוע, הצעה זו מעוררת שאלות חברתיות עקרוניות, רגישות ומורכבות, המצויות בליבו של שיח ציבורי נוקב מזה עשרות שנים. בנוסף, במהלך הטיפול בהצעת החוק נוכחתי כי ההסדרים המוצעים בהצעת החוק אינם בשלים דיים ומחייבים בחינה וליבון מעמיקים של הסוגיות הרלוונטיות".

בנוסף, מתייחס אמסלם במכתבו לחילוקי הדעות בסיעה החרדית 'יהדות התורה' שלדבריו, "לאור התהליכים הפנימיים שעוברת החברה החרדית ולאור המחלוקת העמוקה ביחסה לסוגיה זו, ובכלל זה אף לטיבו של המתווה הראוי".

עם זאת, הוא כותב: "הוועדה המיוחדת בראשותי שואפת לגבש הסדר מקיף וראוי, על בסיס הסכמה רחבה, ובהתייחס לקביעות בית המשפט העליון בפסקי הדין שניתנו במהלך השנים".

אמסלם חותם את מכתבו בהצהרה לפיה כי הוא נוכח לראות ש"לעת עתה לא ניתן לגבש מתווה סדור וסופי, מה גם שניסיון העבר מלמד כי הטיפול בסוגיה זו חייב להיות זהיר ומכבד". לדבריו, "אני צופה כי התהליך עשוי לארוך זמן ונדרשים עוד מספר חודשים להשלמת הליכי החקיקה".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 12 יולי 2018, 11:50

שוב זה קורה: 2 חיילים שרצו בסה"כ לשמור על מנהג ישראל ולא להוריד את הזקן נשלחו לכלא
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 12 יולי 2018, 17:04

שיך כתב:שוב זה קורה: 2 חיילים שרצו בסה"כ לשמור על מנהג ישראל ולא להוריד את הזקן נשלחו לכלא

אם היו רוצים לשמור על מנהג ישראל, לא היו מתגייסים בכלל.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 12 יולי 2018, 17:45

עברי אנוכי כתב:
יוסי 1 כתב:שלום לך ר' עברי אנוכי הי"ו

כל מה שכתבת, הם דברים ידועים שכך היא דעתך ודעת רבים מחבריך, שהוראת הגר"ח קנייבסקי שניתנה (בעיקר מהקלטות וכדו') היא כזאת ולכן לכם הכל מותר וכו', ולדעתכם אסור לפרש שום פירוש אלא לקבל את זה כפשוטו, וללא שום אוקימתא והסברים שבאים ליישב דברים שלדעת רוב מנין ובנין (כדלהלן) הנם דברים תמוהים. הכל ידוע. ידוע גם שבזה וודאי אין דעת רוב מנין ובנין כהגר"ח. תשאל את רוב האדמורי"ם ואת כל מועצת חכמי התורה, וגם חלק גדול ואולי רוב המועצת של דגל רובם לא אוחזים ונוהגים בכזאת חריפות, וכמדומה שגם הגראי"ל לא חשב עד כדי כך.
אבל אפילו אם כן, הגר"ש זי"ע כבר אמר על כל הדברים הללו ודומיהם, שהם "טעות נוראה". וכמוהו חושבים ונוהגים עוד גדולי ישראל ואלפי תלמידי חכמים. ואנחנו ההולכים בדרכו חושבים שוודאי זכותו לחלוק ולבאר לנו על תקפות ומשמעותם של הוראות תלמידי חכמים אחרים, ואנחנו יודעים למשל מה אחז הסטייפלר על גדולת הגר"ש אל מול כל בני גילו, בפרט בענינים אלו של הוראות לציבור, שהיה מהמכריעים בהם כבר בזמנו. וכך אנו נוהגים וחושבים ואם אתה רוצה דווקא בדבר הזה להקפיד בדיוק על קיום דברי הגר"ח כפשוטם יערב לך ויבושם לך, ואולי באמת עדיף שלא תגיב בכלל למישהו בעדת קורח, ואולי בזכות זה תזכה לקיים עוד כמה הוראות של הגר"ח כפשוטם. לדעתי על הוראות אחרות תזכה לגן עדן גדול יותר למרות שאולי יש להם פחות שיווק, אבל באמת שאינני מבין בדברים כאלו.
(למשל: חשמל ומים של שבת יש לך? אם לא - תדע שלדעת הגר"ח אתה עובר איסורים חמורים של מעשה שבת וחילול ה' כל שבת בכל רגע של שימוש).
(שאלה בדרך אגב, בענין קורח, אולי מישהו יודע אם היתה עוד מחלוקת מאז מחלוקת קורח, (מלבד המחלוקת הרב שך וחב"ד שחב"ד טענו על הרב שך שהוא קורח) עד המחלוקת בפילוג הליטאי דהאידנא - שנעשתה השוואה ודימוי לענין קורח?). ועוד הערה בענין קורח, האם ידוע לכב' שמשמע במדרשים שרוב מנין ובנין עמדו דווקא לצידו של קורח. עוד אזכיר בדרך אגב שמשה רבינו הוא זה שניסה שלא להחזיק במחלוקת, וזה הזכיר לי את הנהגתו של הגר"ש שהגיע כמה פעמים לנסות ליישב את הדברים כידוע. ואם כבר נסחפתי אוסיף ואזכיר שהטענות של קורח היו "כל העדה כולם קדושים ומדוע תתנשאו" וטענות כאלו אנו שומעים רבות דווקא כלפי בני התורה שבדרך הגר"ש. וכו' וכו'. וברור שעל הכל אפשר להתווכח. אבל תדע שיש רבים וטובים בציבור שחושבים כך בסתר ובגלוי. לפעמים יש הרגשה, שכביכול אנחנו מודים במקצת, כך גם אתה בהודעתך נותן את ההרגשה הזו: אתה הרי מודה שהדעה הזו שלנו היא הפשטות - ואתה מנסה לשנות. ובכן תדע שאנחנו חושבים שהפשטות היא להפך (ושוב אל תקפצו לי כאן עם רוב וכו'. כי יש גם רוב חילויניים ורוב גויים, ורוב עמי הארצות. ולא תמיד הכל ענין מספרי. ויש גם כל מיני דרכים להשיג רוב, בוודאי לטווח קצר).
היות שהצדדים בענין הזה ברורים כנ"ל, מבחינתי העיסוק בהם מיותר, ויש אשכולות פוליטיים שבאים רק להתנגח מי כשר ומי פסול מי הפחיד ומי החתים מי איים מי נישל מי היה לפני מי ומי קודם ומי אשם, מי יותר ומי פחות, וכל מיני דברים לגופו של אדם ולגופם של אנשים קטנים או גדולים.
זהו אשכול על גזירת הגיוס, ואני רק מנסה לדון על הענין הזה אם יש גזירה או אין, ומה עושים ומה אפשר לעשות, ואני מודה שגם אני לפעמים נסחף לענינים הטפלים.
אני לא חושב שאני צריך להוכיח כלום בשעה שאני ורבותי חושבים בדיוק כך דווקא על כל רוח הדברים בפלג הבני ברקי עיתוניו ומוסדותיו (לאחר ההשתלטות עליהם). אולי אתה צריך להוכיח?

תודה רבה. ענית. ולעניין. אתחיל דווקא מהסוף.
א. ביקשתי ממך הוכחה רק לפרט המסויים הזה, שהסיפור בכללות היה מקבל צורה אחרת בלי העיתון והממסד. גרתי בבית שמש לאחרונה בקריבות לאחד מהמקומות בהם הדברים נהגים ברמה ובקול, אני גם זיהיתי לפחות אחד מתוך כל אותם אלפי תלמידי חכמים, וההתרשמות שלי היא שכן יש קשר הדוק בין היותם של כל אלה 'צוביסענער'ס' במקצת, אכולים בקצת שנאה ודי מחפשים לצעוק, מזדהים עם השיטה. לא רק הזדהות עם דעת התורה יש כאן. לראותי.
ב. האשכול הזה הוא גזירת הגיוס. א. הקשר המופלא בין שני הנושאים - שנינו יודעים מי המציא אותו, ואנחנו כמובן לא אוחזים אותו דבר. זה, לא ישתנה. ב. נאומיך החוצבים בדבר ה'דברים פשוטים' בנושא. הדברים פשוטים אך גם מורכבים, וכאן נכנסת השאלה מה היא דעת התורה.
ג. לא השוותי לקורח. תקרא עוד פעם. רק למדתי מהפרשה כמה דברים על הצורה ועל ההתנהלות. (יש לי גם מה להגיב על כמה מהפרטים. עדיף שלא עכשיו).
ד. זה ברור שהגר"ש אחז שזו טעות, זה חלק מדעתו. והרוב מניין ובניין שלא התבטאו כך, לא באו לכלל מעשה. ואני לא מקיים את כל פסיקותיו של הגר"ח.
רק הסברתי לך את ההבדל ואחזור עליו. טענה על אינטרסים של הנכד בשאלות ציבוריות הרות גורל לא כל כך נשמעת, בפרט שמקורה ברור מאנשים שהיו רוצים לזרוק את הגר"ח בעצמו לכל הרוחות, רק זה לא פופולרי. לעומת זאת, יישוב שבא בסך הכל להסביר את המציאות ולהבין איך מעשים כאלה נעשים בחסות כזו, אמר הגר"ח: 'פוחזים וריקים נתלים באילן גדול'.
כמובן שתחזור עוד פעם על מה שאמרת. אז אזכיר לך: בכנסת ובפוליטיקה השאלות מורכבות. ומנגד לא צריך ללמוד בקאצק בשביל לומר על נ. ג. ודעימיה 'מנוולים'. והפגנות נגד הגר"י רוזן הם מעשי נבלה.
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 12 יולי 2018, 23:09

089-1.jpg
089-1.jpg (134.26 KiB) נצפה 876 פעמים
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 יולי 2018, 23:41

עיריית ת''א אוסרת על השמעת צופר המודיע על כניסת השבת בשכונת שפירא

עיריית תל אביב הוציאה היום (חמישי) צו המורה לגבאי בית הכנסת הוותיק "ישועת ישראל" בשכונת שפירא בתל אביב, להסיר את צופר השבת. הצופר, המופעל בבית הכנסת במשך שנים, מבשר באמצעות השיר "שלום עליכם", המושמע פחות משתי דקות, על כניסת השבת. העירייה הודיעה, כי אם צופר השבת יופעל, הוא יוסר. במכתב ההתרעה של העירייה לגבאי בית הכנסת נכתב כי יש לחדול מהשמעת המנגינה באמצעות מגביר קול לאלתר, ולא העירייה תהיה רשאית לבצע זאת.
המכתב עורר כעס וסערה בקרב מתפללים ובני משפחותיהם: "לאן הגענו? כבר לא מוכנים לבשר על כניסת השבת בשכונה הוותיקה", אמר אחד מהם. יו"ר סיעת ש"ס בעיריית תל אביב, הרב נתן אלנתן טען כי ראש העירייה רון חולדאי נכנע לשמאל הקיצוני ביותר, ופוגע בציבור שומרי המסורת בכדי לזכות באהדת "אלא ששמו לעצמם למטרה לקעקע כל סממן יהודי מהעיר העברית הראשונית".

לדבריו "לא ייתכן שנגד מואזין שמעיר אנשים בשעה 4.00 לפנות בוקר לא מתבצעת אכיפה ולעומת זאת, לצופרי השבת שמופעלים פעם בשבוע עם מנגינת 'שלום עליכם' מתנכלים". אלנתן הודיע, כי במידה והעירייה לא תחזור בה, תהיה פנייה לבית המשפט: "אני קורא לראש העיר להורות לגורמים הרלוונטיים לבטל את האיום על בית הכנסת, אחרת ניאלץ לעתור לבית המשפט".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 12 יולי 2018, 23:47

שתי ההודעות מעליי אינן קשורות לגזירת הגיוס
העליון זה גיוס (כספים)
והתחתון זה גזירת (הצופרים).
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 יולי 2018, 23:58

אני שמעתי שהשורש של כל הגזרות זה הגיוס, ואחרי שיפתרו את זה הכל ייפתר.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי ליזרזון » 13 יולי 2018, 00:33

חזן כתב:
089-1.jpg

למה הגר"ש מרקוביץ לא חתום?
ליזרזון

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 יולי 2018, 13:19

חיה''א: עשרות חיילים חרדים סיימו אמש קורס צמ''ה בחצרים. 400 חרדים התגייסו למסלול מאז הקמתו

אתמול התקיים טקס סיום קורס צמ"ה בנצח כחול של חיל האוויר בבסיס חצרים
במהלך הטקס, אנשי האגף הביטחוני חברתי ומפקד אגף ההנסדה בבסיס חצרים, רס״ן ארתור גל חנכו את הסימולטור הראשון לכלי כבדים בצמ"ה. בסיום הקורס, הרב יצחק דויטש מרבני נצח יהודה המלווים את החיילים בשיעורי תודה ושיחות אישיות יום יום, דיבר בפני ההורים.

הקורס ארך כ-4.5 חודשים במהלכו החיילים למדו לנהוג על משאית, טרקטורים ועוד כלים כבדים. במהלך הקורס החיילים לומדים לתפעל מצבים שונים כגון הכנת מסלולי טיסה בשטח פתוח עבור מטוסי השמשון הנוחתים בשטחים פתוחים. החיילים מהווים את חוד החנית בשיגרה ובחירום לחיל האוויר כולו.

מאז הוקם הפרויקט ״נצח כחול״, עברו בו כ-400 חיילים אשר רכשו מקצוע לחיים בו הם מתפרנסים בכבוד לאחר שחרורם מצה״ל, וחלקם אף חותמים קבע במהלך השירות.
עלו והצליחו!
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 13 יולי 2018, 14:03

'המודיע' מכנה הבוקר את גדודי 'נצח יהודה' כמסלולים המיועדים לנוער "לא-חילוני", וכותב:
"הצבא מסית ומדיח, ורוצה להכניס את הילדים שלנו להגדרה הצה"לית של 'חוזרים בשאלה'".
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 13 יולי 2018, 15:42

לאחר שכבר הוסכם כאן בפורום, שכוונתם בכל המסלולים לשנות אותנו, אין הם צריכים חיילים, וטענות השוויון בנטל הוא רק סיסמא להפילנו לכור ההיתוך וכדו'.
כל הוויכחים כאן אם זה דבר חדש ומתגבר, או שתמיד היה כך (ושום דבר לא השתנה ואין שום גזירה לפחות עד הבחירות). וכן יש וויכוח נוסף אם אכן הם כבר מצליחים לשנות אותנו או שכל האלפים שם זה כאלו שכבר היו כולם עלים נושרים וכדו'. והכל אך ורק אך ורק בגלל האינטרנט ושאר פיתויים ופעם פשוט לא היו כל כך הרבה נושרים ולא היו שום פיתויים...
אבל לאור הדברים שהוסכמו בכל זאת, האם לדעתכם מי שמביא כתבה אוהדת למסלולים, כתבה כמו שהביא "אני פה" (שבכוונה לא הבאתי אותה בציטוט), האם זה נקרא שיתוף פעולה עם השמד?, יתכן שכוונת הרב "אני פה" להראות שבאמת יש בעיה, אבל לצערי הרב רבים כאן לא יראו זאת כך, ועלולה להכנס בלבם אהדה לענין. יש כאן נתינת כח לאלו שעומדים עלינו לכלותינו ועל פניהם מסווה כאילו הם דורשי טובתנו
נראה שמדובר בפירסומים שויווקיים של חיל האוויר שמטרתם להבליט את החלקים שהם רוצים על מנת למשוך עוד ועוד מצעירנו (כמובן גם להם יקראו מיד נושרים, וגם עליהם נגיד שזה שום דבר). חכמים הזהרו בדבריכם. המצב לא פשוט. (אל תדאג, ר' אני פה, לא שכחתי את האינטרנט)
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 יולי 2018, 16:01

עברי אנוכי כתב:יתכן שכוונת הרב "אני פה" להראות שבאמת יש בעיה

צודק.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 יולי 2018, 17:35

עברי אנוכי כתב:לאחר שכבר הוסכם כאן בפורום, שכוונתם בכל המסלולים לשנות אותנו, אין הם צריכים חיילים, וטענות השוויון בנטל הוא רק סיסמא להפילנו לכור ההיתוך וכדו'.
כל הוויכחים כאן אם זה דבר חדש ומתגבר, או שתמיד היה כך (ושום דבר לא השתנה ואין שום גזירה לפחות עד הבחירות). וכן יש וויכוח נוסף אם אכן הם כבר מצליחים לשנות אותנו או שכל האלפים שם זה כאלו שכבר היו כולם עלים נושרים וכדו'. והכל אך ורק אך ורק בגלל האינטרנט ושאר פיתויים ופעם פשוט לא היו כל כך הרבה נושרים ולא היו שום פיתויים...
אבל לאור הדברים שהוסכמו בכל זאת, האם לדעתכם מי שמביא כתבה אוהדת למסלולים, כתבה כמו שהביא "אני פה" (שבכוונה לא הבאתי אותה בציטוט), האם זה נקרא שיתוף פעולה עם השמד?תשמ שמטרתם להבליט את החלקים שהם רוצים על מנת למשוך עוד ועוד מצעירנו (כמובן גם להם יקראו מיד נושרים, וגם עליהם נגיד שזה שום דבר). חכמים הזהרו בדבריכם. המצב לא פשוט. (אל תדאג, ר' אני פה, לא שכחתי את האינטרנט)

ודאי שצריך להילחם במפתים והמשתפי"ם למיניהם, אך ברור שהגזרה העיקרית על הדור שלנו שמכלה כל פינה טובה הוא האינטרנט ווהאייפונים והמודרניזציה, והראיה הפשוטה לזה מה שקורה באמריקה, שם אין שום גזירת גיוס, וכן, יש שם עשרות אלפי נושרים בפרט בעשרים שנים האחרונות.
ואם היית כנה עם עצמך היית מודה לזה, לא הכל פוליטיקה.

לצערי, גם אצל קרובי משפחתי אני רואה את זה בחוש שיש כמה שמחזיקים סמרטפונים, וכל הבית שלהם ירד פלאים מדחי אל דחי, הגם שאף פעם לא התקרבו לצבא, וגם לא היו מנויים על יתד נאמן.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 14 יולי 2018, 22:30

חזן כתב:
089-1.jpg

מישהו יודע למה לא חתמו כל "גדולי" הפלג או לפחות כל 12 חברי ה"מועצת" ?
שר המודיעין

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 16 יולי 2018, 13:37

מפלגת יש עתיד הגישה הבוקר (ב) לבג"ץ את התנגדותה לבקשת הממשלה להארכה לחוק הגיוס.

לפיד התייחס לכך ואמר: "אחרי שנתניהו ביקש מצה"ל ומשרד הביטחון לכתוב את חוק הגיוס, הוא שוב נכנע לחרדים. מה יש לדחות? מה לא ברור? צה"ל כתב את החוק הזה. הרמטכ"ל חתם עליו. יש עתיד הגישה היום לבג"ץ עתירה נגדית. אין שום הצדקה לדחות. זו עוד כניעה מבישה לחרדים. היה להם מספיק זמן. כל יום שעובר קורה רק דבר אחד: לא מגייסים חרדים, וחרדים לא יוצאים לעבודה".

בהתנגדות לתשובתה לבקשת המדינה להאריך את מועד דרשה מפלגת יש עתיד מבג"ץ לדחות את בקשת נתניהו. בפניה לבג"ץ נכתב כי "מפלגת יש עתיד רואה חשיבות עצומה במציאת פתרון ללא דיחוי שיוביל לגיוס תלמידי הישיבות. בכל הכבוד, בקשת המשיבים לקבלת ארכה אינה "מוצא אחרון של ממש" כפי שמנמקת המדינה, שהרי אין כל מניעה להמשיך בהליכי החקיקה במהלך פגרת הכנסת, לבטח לאור חשיבות הסוגיה".

עוד נאמר ב"טענת המשיבים כי "הכרחי לאפשר לממשלה ולכנסת להשלים את הליך החקיקה". וכי הממשלה מתעלמת מן העובדה כי המשיבים נמנעו מלנצל את פרק הזמן הממושך אשר ניתן לשם הסדרת הסוגיה. הריטואל לפיו המשיבים ממתינים ל"דקה האחרונה" ומציבים את בית המשפט הנכבד בפני עובדה מוגמרת - אינו ראוי ואף אינו מוצדק. כאמור, הצעת החוק זוכה לרוב מקרב חברי הכנסת. יתר על כן, המתווה העומד על הפרק כולל ממילא "שנת היערכות", ועל כן הוא מותיר די זמן לכל הגורמים הרלוונטיים לפעול לשם מימושו הלכה למעשה. לאור העובדה שנותרו חודשיים להשלמת חקיקה אשר עברה בקריאה ראשונה, אין כל הצדקה לבקשה למתן ארכה".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 17 יולי 2018, 21:02

מנדי ריזל חושף ב'קול ברמה': חרדי ראשון הצטרף לסיירת 13 במסגרת שח"ר! מדובר באברך, חסיד ברסלב, שמשמש כטכנאי שליטה ובקרה ביחידה המיוחדת. במקביל, חל השנה זינוק של מאות אחוזים בגיוס חרדים לחיל הים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 17 יולי 2018, 21:06

אני פה כתב:מנדי ריזל חושף ב'קול ברמה': חרדי ראשון הצטרף לסיירת 13 במסגרת שח"ר! מדובר באברך, חסיד ברסלב, שמשמש כטכנאי שליטה ובקרה ביחידה המיוחדת. במקביל, חל השנה זינוק של מאות אחוזים בגיוס חרדים לחיל הים.

הרי חזן המליץ להם להגייס לצבא.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 17 יולי 2018, 22:58

1010 כתב:הרי חזן המליץ להם להגייס לצבא.

המלצתי רק לשובו בנים מברלנד.
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » אתמול, 00:22

חזן כתב:
1010 כתב:הרי חזן המליץ להם להגייס לצבא.

המלצתי רק לשובו בנים מברלנד.

מי יודע אם זה לא אברך מהם, לא נראה לי שזה אברך מקהילת רי"מ שכטר.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » אתמול, 01:13

ומי השאר שהתגייסו?
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » אתמול, 01:39

כולם נושרים נושרים נושרים וזהו...
ש ש ש.... תנו לישון... די...
אינטרנט...
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » אתמול, 01:49

לך לישון. ש........
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » אתמול, 02:01

אמר רבינו שר התורה שליט"א, "שבדורינו מי שאינו לומד בישיבה, אין זה שחסר בו תורה, אלא ספק אם הוא בכלל מאמין, כי זהו המצב כיום, שבדרך כלל מי שאינו
בהישיבה יש אצלו ספיקות באמונה. וסיפר שב"עץ חיים" בירושלים, היה הגר"ש סלאנט מייעץ לבחורים, אשר ראה שאינם שייכים לעסק התורה,
שילמדו מקצוע, כי אם יישבו בישיבה תביאם הבטלה לחטא, וכך היו עובדים לפרנסתם ומשתלבים בלימודי תורה בשעות הערב. והוסיף רבינו, שכך היה
המצב הרגיל בכלל ישראל, אבל כהיום יש את אוירת הצבא ומקום העבודה, שלא ניתן לייעץ כך". ובספרו "ברכת פרץ" (פרשת ויצא) הוא מבאר את
הנאמר "ויצא יעקב מבאר שבע וילך חרנה", שב"ישיבה" יש את העניין של יציאה והבדלה מהרחוב והאוירה שבו, וגם יש את התכלית עצמה לספוג בה
תורה ויראת שמים, ויש בהליכה להישיבה גם משום "ויצא" וגם משום "וילך"!
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » אתמול, 11:44

אני פה כתב:אמר רבינו שר התורה שליט"א, "שבדורינו מי שאינו לומד בישיבה, אין זה שחסר בו תורה, אלא ספק אם הוא בכלל מאמין, כי זהו המצב כיום, שבדרך כלל מי שאינו בהישיבה יש אצלו ספיקות באמונה.

ואם אינו רוצה ללמוד בישיבה, לכן ילך לצבא ויעבור על כל עבירות שבתורה?
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » אתמול, 13:49

אתה אמרת.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הקודם

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G], RUSHL, חיים ישכר, יוסף בן יוסף, לב טוב, מקווה איד, מרן ראש הממשלה שליט''א, שיך, שניאור ו־96 אורחים